تیوال absurdity | دیوار
S3 : 17:19:03
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
absurdity
درباره فیلم مسخره‌باز i
من این فیلم رو هم در جشنواره دیدم هم در سینما و باید بگم در این سینمای داغون ایران چنین کار با کیفیتی واقعاً غنیمته! مسخره باز نیازمند دقت کامل مغز شما از اولین سکانس تا آخرین سکانسه و در تمام مدت باید قوه تخیلتون با قدرت روشن باشه تا هم داستان و صحنه ها رو درک کنید هم ازشون لذت ببرید. این فیلم کاملاً متفاوت با اکثر کارهای رایج سینمای ایرانه، یه داستان خطی از A به B خاص نداره که آدم بد و خوب داشته باشه و فلان بشه و فولون. فکر کنم اغلب افرادی که از این فیلم خوششون نیومده یا از ثانیه اول تا آخر حواسشون به فیلم نبوده و کامل ندیدنش، یا خوابشون میومده، یا قوه تخیل قوی ندارن، یا عادت کردن به فیلمای غالب سینمای ایران که داستان خطی و درام های الکی و چرندیات دیگه ای که میرن روی پرده سینما. قوه تخیل و تحلیل پیچیدگی داستان و درک شخصیتا مهمترین بخش تماشای چنین ... دیدن ادامه » آثاریه.
حالا داداش لازم نیست انقدر برای توجیه فیلم مورد علاقه‌ات به مردم توهین کنی و برچسب بزنی!!!
۳۰ مهر
توهین به من نه عزیز جان
توهین به همه
یک سری ادا اطوار روشن‌فکری رو میریزن وسط یه سری پزهای فلسفی و جملات قصار!!
بعد که نمی‌فهمی چی به چی شد میگن شما ذهنت توانایی فلان و بهمان نداره!!
عنتلکتوال نما نباشیم...
۰۴ آبان
حوصله بحث ندارم
۳۰ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من دیشب این تئاتر رو دیدم و باید بگم یکی از کارهای خوش اجرایی بود که در سال های اخیر دیدم. هم بازیگران بسیار کم اشتباه بودن، هم بازی ها نسبتاً طبیعی بودن، هم داستان خط سیر مناسبی داشت، هم تیم اجرایی و تغییر صحنه ها با سرعت خوبی انجام میشد و در کل از دیدن یه تئاتر خوش اجرا لذت بردم؛ پیشنهاد میدم برید ببینید.

در مورد داستان هم جالب و متفاوت بود؛ بعضی جاها حتی هیجان خاصی داشت و یکی از نقات قوت نمایش این بود که بازیگران نقششون رو به خوبی درک کرده بودن. داستان بعضی وقتا آدم رو به فکر فرو میبرد و بعضی جاها با طنز به جا و به دور از لودگی های رایج، فضا رو عوض میکرد طوری که به ناگاه از ته دل بخندی و به خوبی دچار درک طنز تاریک بشی! تجربه ای بود که به یاد میمونه و ممکنه تا روزها در فکر برید و تأثیرش روتون بمونه.

برای خود من، درک اینکه تنها دوست داشتنه که ما رو ... دیدن ادامه » نجات میده یه تجربه واقعی بوده. به نظرم برای مغزهایی که در عمق جهان نگریسته اند و بعضی وقتا ممکنه دچار شگفتی منجر به بیهودگی و حس ناتوانی در برابر عظمت جهان و پیچیدگی اطلاعاتی که مشاهده کردن بشن، این دوست داشتنه که نجاتشون میده و معنای رنگارنگ هیجان انگیزی به جهان میبخشه که حتی با درک کامل تاریکی جهان، مثل آلن، ولی همواره در درون زیبا بمونی. این تئاتر رو به این دسته افراد هم توصیه میکنم... ^_^
به نظرم هدف این تئاتر هم این بود که برسیم به درک این موضوع که تنها دوست داشتنه که آدما رو نجات میده میون اینهمه عجز و سرخوردگی.و کار حرفه ای این گروه دقیقا میزنه وسط خال و به هدف میرسونه تماشاگراشو. لذت تماشای یه تئاتر خوبو از دست ندیدن.
۱۴ مرداد
@طاهره سیفی
بله دقیقاً
۱۵ مرداد
اولا که بخاطر اطلاع قبلی منتظر این نمایش بودم وخیلی به بازیگراش اعتماد داشتم ولی اصلا تا این حد انتظار نداشتم نمایش خوبی باشه واقعا عالی بود هم بازیگراش و هم متن نمایشنامه جدیدبود تابه حال درمورد این موضوع هیچی نشنیده بودم نخونده بودم جایی خیلی این ... دیدن ادامه » نمایش رو دوست داشتم اونقدر لذت بردم از این نمایش که گذر زمان رو حس نکزدم
۱۸ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازیگری، اما اساسی
نمایشنامه و کارگردانی، به شکل اساسی
در یک کلام کار قوی، اونم از نوع اساسی!
شااااااید فکر کنید که جذب شدن به یه مونولوگ میتونه سخت باشه ولی اساسی در اشتباهید.
ممنون از شما
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
چه خوب. منتظر اجراتون خواهم بود.
۰۶ مرداد
لطف دارین خانوم رضایی عزیز
۰۶ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازی ها و صحنه سازی بسیار خوب و زیبا بودن ولی نمایشنامه (حداقل ورژنی که اینجا در جشنواره تئاتر فجر 23 بهمن 97 ساعت 19:30 با بلیت ارزانتر 50 هزار تومانی در تالار وحدت اجرا شد) با اینکه داستان بدی نداشت و نقاط جالبیم داشت ولی برای مخاطب امروزی به نظرم بسیار چیپ و سطحی بود.
من خیلی سعی میکنم نکات نهفته در داستانا رو آنالیز و درک کنم ولی داستان این نمایش واقعاً خیلی نکات خاص و پیچیده ای نداشت و بیشتر یک موضوع خاله زنکی با سس اضافه و کمی اشاره به جوامع/خانواده‌های بسته‌ی مذهبی، محدودیت ها و سرکوب های زنان، و عقده ها و رفتارهایی که سرکوب و حکومت با ترس ایجاد میکنه بود؛ شاید اگر کل داستان رو به جای 2 ساعت و 30 دقیقه در 30 دقیقه اجرا میکردن هم چیز خاصی رو از دست نمیدادیم!

این نمایش بار دیگه به من ثابت کرد که اجراهای (هم تئاتر هم موسیقی) گران قیمت، ارزش هزینه ای ... دیدن ادامه » که برای بلیتشون میشه رو ندارن و با این نوع قیمت گذاری، درواقع انتخاب کردن که مخاطبشون قشر باری به هر جهت باشه که فقط شبی میان برای خوش گذرانی و کمی خنده به جوک ها و غیره.
من متاسفانه نمایش رو ندیدم ولی مسئله ایی که در کامنت شما جالب بود اشاره به جوامع بسته و خانواده های بسته بود. با توجه به تجربیات گذشته من فکر میکنم در تمام جوامع بشری تعریف خانواده مشخص و ثابت هست و چیزی به عنوان خانواده بسته یا خانواده باز وجود ندارد(البته ... دیدن ادامه » استثناهای خیلی نادر در بعضی جوامع وجود دارد) اگر منظور از خانواده باز خانواده گسسته هست به این پدیده در همه جوامع به عنوان یک معضل اجتماعی پرداخته می شود.
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
@محمدرضا
منظورم خانواده هایی هست که دخترانشون رو زندانی و عواطف، امیال، و خواسته های طبیعیشون رو سرکوب/سانسور میکنن که از نظر روانشناسی باعث ایجاد عقده های پیچیده ای میشه که بروزش میتونه از فرار، روابط پنهانی، و غیره تا در آینده مشکلات روانی و ورود ... دیدن ادامه » این عقده ها به زندگیشون و تربیت فرزندانشون و حتی فسادهای مختلف فکری و جنسی بشه. در این نمایش به این موضوعات اشاره میشه.
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
درست می فرمایید افراط و تفریط در هر کاری نکوهیده است و نتیجه عکس می دهد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم خیلی تلاش کرد خوب باشه، لحظات خوبم داشت ولی در کل ضعیف بود. شاید اگر داستان منسجم تر و شخصیت پردازی و بازی های بهتری میداشت و برخی قسمتا به جای پخش داد و هوار، صحنه دراماتیک تر میشد، جالب تر میبود. در کل فیلم متوسط رو به ضعیف بود که اگر روش بهتر کار میشه میتونست چیز خوبی بشه که توش وضعیت یه جامعه جنگ زده که هیچی از جنگ و اینکه اصلاً دشمنشون کیه نمیدونن و فقط بهشون میگن بگید مرگ بر این و اون، اونا هم همین کارو میکنن. میتونست کار قوی ای بشه برای فستیوالای جهانی که متأسفانه خط داستان و شخصیت پردازیا قوی نبود.
نوستالژی خوبی داشت ولی برخلاف اسم فیلم حس عاشقانه کار کم بود . ولی دوسش داشتم
۰۴ دی ۱۳۹۷
همین که به شعور تماشاگر احترام گزاشت مارا بس است تو این وانفسای بساز بفروشی که به سینما کشیده شده اونم با فیلم های اشغال درجه ۱۰ واقعا راضی کننده بود .
۰۵ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
absurdity
درباره نمایش سیزده i
مهدی کوشکی باز منو شگفت زده کرد با یه کار زیبای دیگه. تئاتر باید طوری باشه که با ذهنت بازی کنه طوری که فعال و مملو از افکار و اندیشه ها بشه. به نظرم به خوبی بخش هایی از مشکلات جامعه، عقده ها و تعصبات، و شخصیت های غیرواقعی رو نمایش دادن بخصوص تأکیدشون روی عقده ی دیده شدن و جلب توجهی که امروز جامعه رو فراگرفته و قشر نمیشناسه.
absurdity
درباره فیلم گرگ بازی i
انسجام خط داستان فیلم جالب نبود و فیلمنامه دارای نقاط غیرمنطقی زیادی بود. کاراکترای فیلم هم منو یاد جماعت همیشه خمار کافه رو و لوسی انداخت که انقدر مصرفشون بالاس و سبک زندگیشون بیهوده و فیس و افاده ایه که دیگه مغزی توی سرشون نمونده! در کل 2 از 5 میدم فقط به خاطر بازی های نچندان بد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فوق العاده فیلم مزخرفی بود. نه طنز بامزه و سرگرم کننده ای داشت نه پیام اخلاقی و اجتماعی داشت و حتی یک لحظه هم موفق به خندوندن مخاطب نشد. انگار فیلم رو برای کودکان زیر 2 سال ساخته بودن ولی همون کودکان هم فقط 3 دقیقه اواخر فیلم که آهنگ داشت رو خوششون اومده بود lol. باید یه ژانر اضافه بشه به اسم "آب‌دوغ‌خیاری"، اینم بذارن صدرش...
» تا ۲ پاسخ


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
absurdity
درباره نمایش خدایگان i
یه کار قوی، یه طنزی که طنز هست، و دیالوگ هایی که هرکدومشون هرقدر هم احمقانه و به ظاهر خنده دار ولی در پشتشون معنایی نهفته. هم خندیدم هم فکر کردم...
absurdity
درباره نمایش هملت i
به خوبی در طی دو ساعت داستان رو به نمایش گذاشتن و همه بازی ها خوب بودن و آینده دار. من تابحال هملت رو ندیده بودم و لذت بخش بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
absurdity
درباره نمایش لابیرنت i
دلخوش نباید بود که افرادی که شما رو در لابرینت و سیستمی اسیر و برده کردن تا بر شما حکومت کنن، راه خروج از این هزارتو و بردگی رو بهتون نشون بدن. وابستگانشون و سیستم هایی که به شما نوید امید به خروج از لابرینت رو میدن هم فریبکار، نمایشی، و طراحی شده هستن که حامی اهداف طراحان لابرینت باشن.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید