کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال یاسی ایپکچی | دیوار
S3 : 08:47:05 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
دوستان عزیز تیوالی، در این مدت دو تا اتفاق خوب (البته به نظر شخصی من) اتفاق افتاده:

اول اینکه نمایش "بداهه" که نظرهای مخالف رو سانسور میکرد و تاب شنیدن صدای مخالف رو نداشت، خوشبختانه در دوره جدید اجراشون به دیگر سایت های محترم کوچ کردند و به نوعی موضع و تکلیف خودشون رو در برابر تئاتر و مخاطبان روشن کردند. خواهشا اون دسته از کارگردانانی که تئاتر رو فقط برای بیزینس دنبال میکنن و دغدغه هنری و تجربی ندارند، لطفا از همون ابتدا در انتخاب سایت فروش و رویارویی با نقد مخاطبان دقت کنند، چراکه سانسور دیدگاه تماشاگران کار خیلی خیلی زشت و کودکانه ایه.

دوم اینکه نمایش دیگری که هم اکنون در حال اجراست و نقدهای مخالف را سانسور میکند، خیلی خیلی خوشحالم که با آن همه ستاره و ... استقبال ضعیفی از کار شده تا بلکه هنرمندان پرسابقه و پرمدعای تئاتر هم یاد بگیرند که تئاتر، ملک مورثی خاندانشان نیست! و هیچ چیز بدتر از غرور و خودبرتربینی نیست و سانسور دیدگاه تماشاگران کار خیلی خیلی زشت و کودکانه ایه.
البته لازم به توضیح نیست که حفظ حریم خصوصی بازیگران از بدیهی ترین و ابتدایی ترین مسائلی است که باید رعایت بشود و گذاشتن اسم سانسور بر آن از کج فهمی برخی از دوستان فرهیخته تیوالی نشأت می گیرد که از درک بدیهیات عاجز هستند و خود را در همه زمینه ها حتی زندگی شخصی افراد صاحب نظر می دانند مطمعنا این دوستان فرهیخته اگر می دانستند که چقدر مورد علاقه و احترام! آن دسته از دوستان کوچ کرده قرار دارند اینقدر وقیهانه به سرک کشی در زندگی شخصی بازیگران نمی پرداختند و وقت گرانبهای خود را صرف این کار عبث و بیهوده نمی کردند. ناگفته نماند که این تغییرات یا به قول دوستان فرهیخته سانسور! به شکل هنرمندانه و ماهرانه ایی صورت گرفت که خدای نکرده صدمه ای به آن دوستانی که بصورت منفعلانه تنها نظاره گر این سوء استفاده بودند وارد نشود و از بروز جنگ جهانی! دیگری جلوگیری شود. چنین بود و چنین نیز خواهد بود.
۰۳ آذر ۱۳۹۸
همیاری گرامی
گمانم پاک یا پنهان کردن نظرات دوستان آسیب‌ش بیشتر است. جز در موارد خاص که در موارد متعدد مذموم و نکوهیده است ( شامل الفاظ رکیک یا تفتیش در احوال شخصیه) در سایر موارد دلیل موجهی برای پاک کردن وجود ندارد.
اساسا مخاطبان دیگر در مواجهه با نظرات و گزاره‌هاست که به درست یا نادرست بودن آرا پی می‌برند و روحیه‌ی قیم مآبانه شما آن هم در این فضا دور از ادب و احترام است.
اجازه و فرصت بدهید سایر کاربران با خواندن پیام‌های دوستان محکی درست برای سنجش عیار دوستان مدعی فعالیت در عرصه اندیشه و هنر داشته باشند.
با سپاس و ارادت
۰۳ آذر ۱۳۹۸
اول که متنو خوندم خواستم حرفمو بزنم بعد پشیمون شدم الان با توجه به نظر همیاری میزنم حرفمو: گروه اجرایی نیست که سانسور میکنه تیواله که به طور سفارشی داره سانسور میکنه.
۰۴ آذر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ظاهرا نوشته من در خصوص نمایش آقای پسیانی سانسور شده است
مرسی همیاری :)
کارگردان محترم نمایش گرونی که اسمش رو نمیشه برد!

من به عنوان یک تماشاگر نفهم احساس میکنم که این مدیران تبلیغاتی دارن کلاه بزرگی سر برخی از گروه ها میزارن. اونا دارن خیلی زودتر از موعد شماهارو منقضی میکنن. امیدوارم سالهای سال قصد خلق آثاری نو رو داشته باشید. باور کنید با مسیری که در پیش گرفتید فقط یه گروه مخاطب عام و بورژوا برای خودتون نگه میدارید. باور کنید فقط مخاطبان خاص و اهل تئاتر هستند که میتونن بقای شما رو در بلند مدت تضمین کنند.
کارگردان عزیز! لطفا انقدر زود تموم نشید. با وسوسۀ سود یک نمایش، همه کپن ها و اعتبار خودتون رو خرج نکنید.
یاسی ایپکچی
درباره نمایش رگ i
کاربران عزیز تازه وارد:
Padideh Alipour
محسن مهرجویی
Dr_aminoart
Sh As
و ...
می دونم که نمایش رگ و آقای آقاخانی رو دوست دارید
ولی پیشنهاد می کنم اندکی هوشمندانه تر و با برنامه ریزی بهتری وارد تیول بشید. به خدا دیگه انقدر رگباری خیلی تابلوئه!!!
آقای سام فرحزادی
چگونه شما از سه عکس العمل متفاوت این سه خانم به نتیجه یکسانِ حسادت ایشان رسیدید؟! //
و موفقیت دیگران چگونه و چرا بایستی برای این سه کاربر سخت باشد؟! // البته کمی از شما بعید است که مفاهیم کاملا بی ارتباطی را به هم مربوط کرده باشید×
۰۷ مهر ۱۳۹۸
متاسفانه کامنتی در جواب آقای فرحزادی نوشته بودم که گویا سانسور شده !
۰۸ مهر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
والتر بنیامین این نمایش تنها کاری که نمیکرد "انتقاد" بود :))
کلن یادش رفته بود که باید منتقد باشه.
دقیقن شده بود مثل روشنفکرای خودمون فقط یه منقل رو صحنه کم داشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یاسی ایپکچی
درباره نمایش آلفرد i
پوریا پورسرخ؟ تئاتر؟؟؟ مطمئنم دارید شوخی میکنید :((((((
دیگه یه حداقل هایی رو برای حضور روی این صحنه (مثلن مقدس) قائل بشید توروخدا ...
گل گفتی دوست عزیز
۱۷ فروردین ۱۳۹۸
جانا سخن از زبان ما میگویی
۱۷ فروردین ۱۳۹۸
وقتی بازار سینما خراب باشه به تئاتر رو میارن
البته من یه بلیط دارم از این کار و بدم نمیاد ببینم ترکیب رابعه اسکویی و پوریا پورسرخ چی از آب در میاد
۱۹ فروردین ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جناب آقای سعید اسدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر، روزی که شما بازداشت شدید همه جامعه هنر، مخصوصا ما مخاطبان با تمام وجود از شما حمایت کردیم. اما آیا شما به عنوان مدیر مهمترین مجموعه تئاتری کشور اندکی به ما مخاطبان فکر می کنید؟؟ صندلی های داغون سال که هیچ، صدای غیر آکوستیک صحنه هم که هیچ، اینها را می گوییم پول ندارید، ولی به خدا رفتار مناسب پرسنل که پول نمیخواد!!! مثلاً متصدی گیشه شما یه خانومه محترمیه که همیشه در خسته ترین، بی حوصله ترین و طلبکارترین حالت ممکنه!! باور کنید ما درک میکنیم که آدم ها ممکنه یه روز حالشون خوب نباشه ولی وقتی یه رفتار مشابه در بلند مدت بارها تکرار میشه دیگه عصبی میشیم ... یعنی ابتدایی ترین حق شما به عنوان یک مشتری اینه که بپرسید کدوم ردیف ها بلیت خالی دارید؟ شاید بیش از ده بار من در ماه های اخیر این سوال رو از ایشون کردم و حتی یک بار هم جواب ندادن (به خدا از شدت بی حوصلگی حتی یک بار هم بهم جواب ندادن) و به توهین آمیزترین شکل ممکن رفتار کردن! یعنی انگار من یه مشتری ام که اومدم تو مرز پاکستان تریاک بخرم!!! (دقیقن یه چنین حالتی باهام رفتار میشه).... آقای اسدی این گله ها سر دراز داره. چه هنرمندانی که سر همین رفتار پرسنل تئاترشهر چه دعواهایی که نکردن و همیشه آخرش همون جواب های کلیشه ای: "چی کارشون کنیم؟ / کارمند وزارتخونه ان دیگه/ بندازیمشون بیرون؟" و باز بازی از نو.... بترسید از اون روزی که خدایی نکرده مثل شهرزاد در اونجا رو ببندن و اونوقت هیچکدوم از مخاطباتون به خاطر همین رفتارهای زننده پرسنل حمایتی ازتون نکنن...

"در راه رسیدن به اوج با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهی شد"
اخ آخ اون خانومه گیشه ای و نگووو که 1بار من ندیدم خوش اخلاق باشه
۰۱ بهمن ۱۳۹۷
بارها این رفتار بی ادبانه رو در تئاترشهر ، ایرانشهر ، سالن تئاتر مستقل و سالنهای دیگه دیدم اینگار یکی از شرطهای استخدام متصدی ِ گیشه بی ادبی و گستاخیه
۰۱ بهمن ۱۳۹۷
سرکار خانم ایپکچی عزیز: انشالله که آقای اسدی این مهم را بخوانند و ترتیب اثری داده شود، که بعید به نظر میرسد. نمیدانم چرا چنین بی تفاوت شده ایم نسبت به اینگونه رفتارها و اصلا نظر مخاطبین و انتقادهایشان نست به وضعیت سالنها از نظر تاخیرها در اچرا؛ گرمایشی سالن؛ موبایل؛ مصرف تنقلات و...هیچ اهمیت و پی گیری صورت نمی پذیرد و تازه خوشختانه سالنهای تاتر شهر باز نسبت به سالنهای خصوصی که هر روز مثل قارچ سالن درست می شود بهتر است. ممنون
۰۱ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازی خانم پناهی ها خوب بود ولی صابر ابر تکراری... و اما نکته مهم:
از آخرین تولید آقای ثروتی چند سال میگذره؟ بعد از فهرست هیچ کار جدیدی نداشتن تا الان که تن شوری رو اوردن... یه سوال! اینکه واقعن آقای رضا ثروتی بعد از این همه سال اومدی فتوکپی برگمان به ما نشون میدی؟؟؟ یعنی حاصل چند سال تفکر شما به عنوان نویسنده و کارگردان این شده که فیلم برگمان رو بذاری جلوت، مو به مو حتی میزانسن هارو هم کپی کنی تحویل ما بدی؟؟؟ حتی اونجایی که ماریا خاطره میخونه هم عین فیلم عکس های بچه گیشو پخش کردی؟؟؟ یعنی تا این حد؟؟؟ کاری به خوب و بد کار ندارم، به این کار دارم که شما نماینده نسل نوی تئاتر یه کشوری، اونوقت حاصل تلاش چند ساله تون برای یک تولید جدید میشه کپی صددرصدی یه فیلم دهه هفتاد میلادی!!! بعد همین شما کسی هستی که یه روز جلوی استاد محمود دولت آبادی بلند شدی از دغدغه و خلاقیت هنرمندان گله کردی؟؟؟ البته تقصیر شما نیستا، تقصیر کم سوادی منه ایپکچیه، منه مخاطب، که انقدر از برگمان و برگمان ها بی اطلاعم که بعد از نمایش به بغل دستیم میگم: واااای، چجوری به ذهنش رسیده بود اینو اجرا کنه!!!!! (به خدا نفر جلوییم دیشب به بغل دستیش همین جمله رو گفت). بعد هنرمند ما با کف و سوت همین مخاطب ها میشه روشنفکر. اونوقت غصه میخوریم که چرا انقدر بیچاره ایم؟؟؟؟ :(((((
من هم کاملا با نظر شما موافقم و خیلی به این موضوع فکر کردم که ای کاش حتی یک سری تغییرات جزیی به کار میدادن یا محتوایی به کار اضافه میکردن ، با کارنامه ای که ایشون در دست دارن توقع مخاطب رو خیلی بالا بردند البته کاش صحبتهای ایشون رو هم میشنیدیم شاید توضیح قابل قبولی داشته باشند.
۱۱ دی ۱۳۹۷
عرض کردم، اگه راجع به خنده ایشون حرف میزدید بحثی نبود، شما فرمودید حرفتون به "علی عبدالهی" ربطی نداشت.

همین الان هم اصرار دارید جبهه بندی کنید و بحث ها را با هم قاطی بفرمایید. کاش برگردید به بحث و جواب دوستان رو بدید و از بقیه جواب بخواید، ما هم استفاده میکنیم از صحبت ها.
۱۹ دی ۱۳۹۷
من جبهه بندی نکردم اتفاقاتی که افتاده رو بیان کردم.ایشون وسط صحبت من و نویسنده این مطلب با تمسخر صحبت های من رو تکرار کرد و شما هم میگید تمسخر حق هر فردیه.اتفاقا جبهه بندی هست.ربط ها به لایک هاست.بگذریم و بهتره همینجا بحث رو تموم کنیم.البته من یه موقعیت هجو هم دارم که بد نیست ارائه کنم!
۱۹ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یاسی ایپکچی
درباره نمایش اوبو i
بابا چقد این نمایش دچار تعویض و تعدیل نیرو میشه؟؟؟ هر بار با دوستم میام بلیت بگیریم کل کست کار عوض شدن! چی کار دارید می کنید؟؟؟ بلیت بگیریم یا نگیریم؟ تا روز اجراتون دووم میارید یا نه ؟؟:)))
زهرا پوررضا، لیلى شجاعى و مریم شریعتی این را خواندند
رضا بهکام و میترا این را دوست دارند
سلام// موافقم// بلیط یکشنبه داشتم به تعویق انداختن // امیدوارم امروز مشکلی پیش نیاد و موفق بشن کارو ببرن اجرا
۲۷ آذر ۱۳۹۷
بازم کار عقب انداختن؟؟؟؟ امروز اجرای اول بود ک
۲۷ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متاسفانه یک نمایش خیلی خیلی خیلی معمولی بود و این در حالیه که اگه این نمایشنامه شاهکار ویلیامز رو در دوران مدرسه با چند تا از همکلاسی ها اجرا میکردیم قطعاً یه چیز بیشتر از یه نمایش معمولی میشد!!!
واقعن در تعجبم که چطور میشه یه متن بزرگ رو تا این اندازه ضعیف اقتباس کرد.
با سلام و احترام
ممنون از ارائه نظراتتون و با آرزوی سلامتی و شادکامی برای شما
(روابط عمومی نمایش شیروانی داغ)
۱۴ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یاسی ایپکچی
درباره نمایش سیزیف i
متاسفانه بر خلاف بعضی دوستان اصلن نپسندیدم نمایش رو. بازی ها تصنعی بود و شبیه شون رو تو این چند سال خیلی دیدیم. متن خیلی خیلی ضعیف بود و با احترام به کارگردان و گروه واقعن نمیدونم بقیه از چی تعریف کردن؟؟ اصلن وسط نمایش بروشور رو چک کردم ببینم درست اومدم!!! ریتم کار یک ساعت و نیم مونوتون کش اومد. البته شاید من نمی فهمم و اشتباه از منه ولی اصلا کاری نبود که حداقل بتونه ذهن رو بعد از نمایش درگیر خودش کنه.
به نظرم ایده نمایش بد نیست ولی میتونست خیلی بهتر باشه. بازی آقای سیاردشتی و پیران و باقری بدون شک از بقیه بهتر بود ولی حیف که توی تبلیغات، اونایی هستن که روی صحنه اصلا نیستن!
کاملا با شما موافق هستم.
۱۵ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یاسی ایپکچی
درباره نمایش او i
آخه چی از جون تماشاگر میخواین؟؟ چرا انقد عجیب؟ چرا انقد ترسناک؟ به خدا موضوع قتل و تجاوز و زنا با محارم به اندازه کافی چندش هست دیگه چرا انقد پیچیده و معما میکنید؟؟ من که فهمیدم پلیسه در اصل پدرش بود و زنه هم میدونست. ولی خود پلیسه تو اون صحنه تجاوز معلوم بود که نمیدونه دخترشه. از طرفی همسایه پایینیه مسیر قصه ش فکر کنم برعکس بود. یعنی آخر قصه همون اول قصه بود که وسط نمایش دختربچه داشت مو به مو صحنه آخر نمایش رو تعریف میکرد. دختره هم که تو همون مونولوگ اول نمایش (که هیچکس گوش نمیکرد) گفت که اسکیزوفرنی داره. پس طبیعیه که خودش رو تو سه تا زمان ببینه، پس سه تا دخترا یکی بودن که هر کدوم به گذشته نگاه میکردن و قبل از هر تجاوز سعی میکردن جلوی ماجرا رو بگیرن. خب تا اینجاهاش رو فهمیدم ولی خداییش پدرم دراومد :))) ولی مگه اول نمایش شیطان اسلحه رو نذاشت تو کشو؟؟ خب آخرین نفری که اسلحه دستش بود دختره بود که!!! یعنی شیطان همون دختره بود؟؟؟ من اون پلیس آخریه رو که میخواستم خفه کنم. احمق با چه اعتماد به نفسی داشت مثلا کشف میکرد. فقط ماجرای تجاوز به دختره و انتقام مادره رو درست فهمید. بقیه رو کلن اشتباهی فهمیده بود. آخه چرا انقد تماشاگر رو اذیت میکنید؟ یعنی وقتی نمایش تموم شد میخواستم گریه کنم . مثلا خیر سرم گفتم برم یه تئاتر ببینم حالم خوب شه. از دیشب تاحالا داره دود از سرم بلند میشه. به خدا به اندازه کافی تو زندگی عادیمون معمای حل نشده داریم. به قول نیلوفر : اووووووف :))))
خداییش پلیس آخریه خیلی رو اعصاب بود :))
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
جذاب می نویسید آقای بولو ... :)
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
نفرمایید خانم ثانی! درس پس می‌دیم خدمت شما و دوستان دیگه.
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسین کوهی این را خواند
احمد آبائی، سارا س و تورانداز این را دوست دارند
خخخ صادق دماغ ؟ یعنی هنوزم کسی هست برای حرف های زیبا کلام تره خورد کنه ... این مردک ضد انقلاب و دست بوس پهلوی ها هست . حتی اگر ماست سفید باشد میگوید سیاه هست زیرا ضد انقلابی هست . متاسفم برای کسانی که حرف های این مردک گوش میدن
۲۳ بهمن ۱۳۹۵
جناب محمدی عزیز به حال خود و خانواده ای که شما را طوری تربیت کرده اند که اینگونه با مخالف خود صحبت می کنید متأسف باشید.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵
ببخشید مگه دروغ میگم ؟ مگه این زیبا کلام نوکر اسرائیل و پهلوی نیست ؟ کلا این ادم بخاطر منافعش حتی شده میگه ماست سیاه هست
۲۴ بهمن ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید