آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال عطا صادقی | دیوار
S3 : 20:01:51 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
صدای انسانی یکی از به‌ترین کارهایی بود که تو جشنواره‌ی تئاتر هامون دیدم. متن تلخ و تاثیرگذار کوکتو به همراه کارگردانی حساب‌شده‌ی رضا رجایی و بازی عالی خانم شادی امیری.
خیلی ممنونم عطا جان، نظر لطف شماست. می‌دونم که در نقد و نظردهی آدم بسیار وسواسی و سخت‌گیری هستی و اصلاً تعارف نداری. قطعاً در اجرای عمومی اثر در تهران از نظرات شما مستفیض خواهم شد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گول کامنت‌های مثبت تیوال رو خوردم و رفتم و پشیمانم. واقعن حیف اون فضا و محیط که این‌قدر کار بد و گل‌درشتی توش اجرا شد. اگه دارید می‌رید دیدن این کار دقت داشته باشید در طول اجرا دقیقن مثل زندانی با شما برخورد می‌کنن. یعنی هی از این ور به اون ور می‌برن‌تون گاهی با چشم‌بند. البته بدون توهین. قصه‌ی کار البته اگه بشه اسمش رو قصه گذاشت درباره‌ی ترور مستشار آمریکاییه و ساواکی‌های شکنجه‌گر و عرق‌خور. بسیار بد و گل‌درشت. تنها نکته‌ی مثبتش این بود که ساختمون موزه‌ی عبرت رو دیدم.
عطا صادقی
درباره نمایش اُسلو i
‏تا حالا تو زندگیم هیچ تئاتری این‌قدر عصبانی‌م نکرده بود که «اسلو» امشب کرد. به معنای واقعی کلمه گند زده‌اند به نمایش‌نامه به اون خوبی. توهین‌آمیزه واقعن. پاشدم اومدم بیرون وسطش، اون هم منی که بدترین نمایش‌ها هم به‌ندرت می‌آم بیرون از سالن.
چرا ؟مشکلش چیه؟
۲۵ مهر ۱۳۹۸
دلم می‌خواست هوتن شکیبا رو از این کار می‌گرفتن ببینم شبی بیست نفر می‌رن این کار رو ببینن.
۲۵ مهر ۱۳۹۸
واقعا باهاتون موافقم.. حیف وقت..
۲۶ مهر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک کپی نازل از ایده‌ی فیلم Stranger than Fiction با دیالوگ‌های به‌شدت باورناپذیر و سانتی‌مانتالیسم آزاردهنده. یا «وقتی قصه‌ات بد و ناقص است و خودت هم این را فهمیده‌ای چه‌گونه تلاش کنی با بازی با فرم از آن فرار کنی و یک حال حق به جانب به خودت بگیری» مسئله‌ی دیگری که در این نمایش به چشم می‌خورد، ویژگی‌ای بود که من اسمش را می‌گذارم «ادای روشن‌فکری». این که یک سری دیالوگ خوشگل فلسفی ولی بی‌ربط را توی دهن بازیگرها بگذاری در حالی که مطلقن ربطی به درامت ندارند. صحنه‌ی کلاس فلسفه از این نظر خنده‌دار و در عین حال تاسف‌آور بود.

با همه‌ی این‌ها از سر و شکل کار مشخص بود گروه توانایی این را دارد که یک تئاتر درست را روی صحنه ببرد. کاش در تجربه‌های بعدی به جای این بازی با فرم به سراغ یک نمایش‌نامه‌ی چفت‌وبست‌دار با قصه‌‌ای سرراست برود.
خیلی خوبه آدم فیلم خارجی نگاه نکنه!! چون باعث میشه همه چیز برات جذاب و نو باشه!! الآن من خیلی خیلی نمایش رو دوست داشتم چون کل داستان برام بکر و تازه بود!! شما بهت خوش نگذشته چون قبلاً دیده بودی!!
۱۵ مهر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با احترام به گروه اجرایی به‌خصوص نویسنده و کارگردان، به نظر من تغییر متن به کار ضربه زده بود و کاش همان سه روایت از زندگی را روی صحنه می‌بردید. شخصیت همسایه بی‌ربط و اضافه بود و هیچ‌ کمکی به پیش‌برد درام نمی‌کرد.کارگردانی به معنای طراحی میزانسن‌ها خوب بود. بازی خانم کریمی هم به‌نظرم بسیار خوب بود.
جناب صادقی ممنونم از حضورتون و همچنین نظراتتون.سپاس.
۱۵ مهر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
وقتی یه قصه‌ی دو خطی داری و دیگه هیچ، مجبوری جای خالی درام رو با فرم و با تکرارهای غیرضروری پر کنی. دو تا کار قبلی کارگردان یعنی دینید اینچ و نقاشی اشر رو خیلی دوست داشتم اما این کار رو نه.
ایده‌ی اصلی نمایش همان چیزی است که نمونه‌ی درخشانش را در «همه، پسران من» میلر دیده‌ایم:. اگر بخواهی از منافع جنگ بهره ببری، یک جایی دچار خسارت بزرگ‌تری می‌شوی. اما این ایده‌ درست پرداخت نشده بود. متاسفانه کار پر از شعار و صحنه‌های اضافی و بازی‌های اگزجره‌ی بی‌دلیل است.
حسین تاجیک و حمیدرضا مرادی این را خواندند
سپهر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دریم‌لند یه کار بسیار خلاقانه است. ایده و صحنه‌ی آغازینش شگفت‌زده‌م کرد. اما کار زیادی طولانیه و راحت می‌تونه تا نیم‌ساعت کم شه.
ممنون که دیدین ✨
۰۵ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«شب به‌خیر مادر» یه اجرای رئال، تا حد زیادی وفادار به متن و بدون اضافه‌کاریه از نمایش‌نامه‌ش. متنش که خب به معنای واقعی کلمه بی‌نظیره و پولیتزر برده، اجرا هم قابل قبوله و تماشاش رو پیش‌نهاد می‌کنم. (به‌خصوص اگه متن رو نخوندید.)
بازی معصومه رحمانی خیلی خوبه اما بازی مریم بوبانی (به جز لحظاتی) به دلم ننشست. (که با توجه به توانایی‌های خانم بوبانی به نظرم حتمن به مرور جا می‌افته.)
در کل اگه می‌خواهید یه تئاتر درست و حسابی و بدون ادا و اطوارهای رایج ببینید انتخاب خیلی خوبیه
از لطف و محبت شما سپاسگزاریم
۰۵ شهریور ۱۳۹۸
اجرای خیلی خوبی بود . کاملا با نظرتون موافقم
۰۵ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نقطه‌ی قوت نمایش، متن آن است. دراماتورژی اثر نسبتن خوب است اما بعضی از ایده‌های کارگردانی را دوست نداشتم. جاهایی که با بازی‌ها و حرکات اگزجره روبه‌روییم. به‌نظرم اگر اغراق کم‌تری در نمایش بود، بهتر بود. جا دارد به بازی خوب وحید آقاپور هم اشاره کنم.
ستاره‌شناس یک نمایش تر و تمیز و بی‌ادعاست که تقریبن همه چیزش به قاعده است. نمایش‌نامه‌ی خوب (که البته پایانش تا حدی عوض شده) کارگردانی قابل قبول که در خدمت متن است و بازی‌های خیلی خوب و حتا درخشان. یک کمدی خوب و شسته رفته درباره‌ی روابط انسانی. بعد از لانچر پنج این دومین نمایش خوبی است که در این ماه در سالن سایه دیده‌ام و چه‌قدر خوب و دل‌نشین است دیدن نمایش‌هایی که مشخص است گروه برای آن زحمت کشیده است. تنها پیش‌نهادی که به گروه اجرایی و کارگردان اثر دارم این است که با توجه به تغییر کوچکی که در پایان نمایش‌نامه رخ داده یک صحنه‌ی پایانی قطعی‌تر و نقطه‌دارتر! برای نمایش داشته باشند. برای مثال شاید یک موسیقی و نور موضعی بتواند کمک کند.

تماشای ستاره‌شناس را پیش‌نهاد می‌کنم.
سلام دوست عزیز.
ممنون از شما و وقتتون.
۰۱ شهریور ۱۳۹۸
خیلی ممنون جناب صادقی عزیز
۰۳ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عطا صادقی
درباره نمایش لانچر ۵ i
بی‌نظیر بود این نمایش و بسیار تبریک می‌گم به نویسنده، کارگردان و کل گروه نمایشی. به معنای واقعی کلمه میخ‌کوب و شگفت‌زده شدم از اجرا. متن بسار عالی، کارگردانی درست و بازی‌های خوب. چیزی نزدیک به یک شاه‌کار. صحنه‌ی بازجویی عبدی من را بسیار یاد سکانس درخشان الک بالدوین تو فیلم گلن‌ گری گلن‌راس انداخت. نمایش صریح و تلخ تحقیرشدن آدم‌ها. حتمن مفصل‌تر در جایی درباره‌ی این نمایش خواهم نوشت. پیش‌نهاد می‌کنم تماشایش را از دست ندهید. تئاتری بی‌ادعا و شریف و دور از جریان تئاتر سلبریتی‌محور این روزها.
درود بر شما
با وجود عزیزانی همچون شما که حامی هنر هستند و منصفانه نظر خودشون رو اعلام می کنند مطمئنا هنر شریف و بی ادعا باقی میمونه.
(گروه کارگردانی لانچر5)
۰۵ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک پارودی بامزه و خلاقانه. بعد از هملت دبستانی جلال تهرانی مدت‌ها بود نمایش پاردوی درست حسابی ندیده بودم.
در واقع این نمایش نسخه‌ی کوتاه‌شده‌ای از نمایش‌نامه‌ی «آتش‌سوزی‌ها» نوشته‌ی وجدی معوده. نمایش‌نامه (نسخه‌ی کامل) فوق‌العاده است و البته بسیار تلخ. این اجرا هم در کل اجرای خوبیه اما به‌خاطر کوتاه‌شدن زیاد چفت و بست کار به‌خصوص در یک‌سوم پایانی خوب از کار درنیامده. کارگردانی و بازی‌ها هم خوب است.
امیر مسعود و رضا غیوری این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی سعی کردم کوچک‌ترین نکته‌ی مثبتی در این نمایش پیداکنم اما متاسفانه بسیار بسیار ناامیدکننده بود. پیش‌نهاد می‌کنم به گروه اجرایی که بیش‌تر بخوانند و بیش‌تر تئاتر بینند و روی صحنه‌رفتن را بگذارند برای وقتش.
من کارگردان کار هستم. ابتدا تشکر می کنم که کار ما رو جدی دیدید. همین خیلی خوشحالم میکنه. فقط تئاتر مجموعه ای از همه چیز که مهم ترینش ایده، متن، اجرا و بازی. به جزئیات کاری نداریم. برام جالبه در هیچکدوم از این موارد نکته مثبتی پیدا نکردید.(امیدوارم دنبال کننده ما باشید و جبران کنیم) در مورد مطالعه هم در هر تایم از زندگی مطالعه اولویت من است. امیدوارم مطالعه ام بیشتر دیده شود در کارهام.
۳۰ خرداد ۱۳۹۸
مرسی از ابن کارگردان نقد پذبر و خوش اخلاق
۳۰ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از مسئولین تماشاخانه‌ی نوفل لوشاتو درخواست دارم دست‌کم یه بخور اکالیپتوس هم تو سالن بدن که سونا خشک‌شون کامل شه. نیم‌ساعت آخر اجرا کم مونده بود خفه شم از گرما واقعن.

نمایش‌نامه: گل‌درشت، کم‌درام
کارگردانی: خوب
بازی‌ها: خیلی خوب
عطا جان، ممنون از نظرت. متاسفانه، علی‌رغم پیگیری‌های مکرر گروه نمایشی درباره گرمای سالن و عدم تهویه‌ی مناسب، مطلقا هیچ اقدامی برای تعمیر اسپلیت‌های داخل سالن انجام نشده. حتی ما برای هماهنگی جهت حضور یک تعمیرکار و نصب مجدد اسپلیت از جانب خودمان و با هزینه‌ی خودمان (با وجود اینکه تمام هزینه‌های سالن را پرداخت کرده‌ایم) با سالن صحبت کردیم که بی‌فایده بود و هماهنگی انجام نشد. بسیار از شرایط فعلی و گرمای سالن ناراحتیم و علی‌رغم اینکه تمام پیگیری‌های ممکن را برای تغییر وضعیت انجام دادیم، از جانب خودمون عذرخواهی می‌کنیم. هرچند سالن نوفل‌لوشاتو هرگز و در هیچ کدام از این روزها، یک عذرخواهی ساده بابت گرمای سالن از گروه ما و تماشاچیان‌مان نکرد. ممنونیم که با وجود گرمای سالن، برای تماشای اجرا ماندید.
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
ببین بسیار تاثیرگذاره این مورد. تو این شرایط سالن بهترین نمایش هم تماشاش عذاب‌آور می‌شه. حیف می‌شه کار به‌خصوص که مشخصه براش زحمت زیادی کشیده شده. به‌نظرم اگه ترتیب اثر ندادن اجرا نرید یا شکایت کنید ازشون.
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
روز گذشته، اسپلیت از طرف سالن تعمیر شد. از دوستانی که روزهای قبل در گرمای شدید کار رو دیدن باز هم عذرخواهی می‌کنیم.

با احترام
۲۳ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یکی از نمایش‌های بسیار خوبیه که الان رو صحنه است. نمایش‌نامه فوق‌العاده، کارگردانی خوب و بازی‌ها هم بسیار خوب. به‌خصوص معصومه رحمانی که بسیار بازی نرم و در عین حال حساب‌شده‌ای داره. نگاه کنید به بازی‌اش در صحنه‌ی اول آن‌جایی که همسرش می‌خواد به‌ش نزدیک شه. افسوس بزرگم فقط این بود که نمایش‌نامه رو کوتاه کرده بودن. پایان کار هم می‌تونست بهتر باشه.

در کل اگه می‌خواهید یه تئاتر خوب و شسته‌رفته ببینید، لانه‌ب خرگوش انتخاب خوبیه.
تو کارهایی که امسال دیدم به‌ترین بوده تا حالا.
کدوم کارها رو دیدی
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
کارهای امسال همه ضعیف بودن تا بحال. از آخر هم میشه به سه تای اونها اشاره کرد : آلفرد ، شاه ماهی، خون به پا میشود
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
سپاس از شما و حضورتون
خوشحالیم که این اجرا رو دوست داشتین
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عطا صادقی
درباره نمایش سیزده i
بسیار بسیار ناامیدکننده. به خاطر دو تئاتر قبلی مهدی کوشکی یعتی شیطونی و تئاتر بد که نمایش‌های قابل‌احترامی بودند، به تماشای سیزده رفتم اما از دیدن این نمایش بسیار متاسف شدم. ۳۶ نفر که حدس می‌زنم از هنرجوهای آقای کوشکی باشند در تمام مدت نمایش بی‌دلیل روی صحنه‌اند این‌طرف و آن طرف می‌روند جک تعریف می‌کنند، با آهنگ شهرام شب‌پره می‌رقصند و بعد در نیمه‌ی دوم کار یک‌سری‌شان همه از جمله خودشان را می‌کشند و فقط مسیح روی صحنه باقی می‌ماند! باورم نمی‌شد که چه‌طور این حجم از بیهودگی و ادا را ۱۴۰ دقیقه تحمل کردم. کاش آقای کوشکی اعتباری که ذره ذره در تئاتر به دست آورده ناگهان و این‌طور بی‌رحمانه خرج نمی‌کرد.
هرکس خودتُ و کارت و سرزنش کرد، ریگی تو کفششه، پا قلب دومه، راهنمایی ش کنید دربیاره ریگُ که اذیت نباشه
برام سواله شما چقدر راحت و سطحی کار رو درک کردید ... لطفا دوباره ببینید
۰۱ آذر ۱۳۹۷
واقعا این که بریزین سر یک مخاطب که از نمایش خوشش نیومده نوبره دیگه !!!!! اینهمه خودتون باسه خودتون نوشتین و تشکر کردین و هورا کشیدین و به خودتون نمره 5 دادین سکوت کردیم بلکه خودتون خسته شین که نشدین بلکه خجالت بکشین که نکشیدین بلکه حیا کنین که نکردین الان هم که یک نفر واقعی نه فیک پیدا شده که نظرش با نظر شما موافق نیست همه ریختین سرش با آیدی های مختلف قلابی و شلوغ کاری میکنین واقعا متاسفم براتون
۰۳ آذر ۱۳۹۷
صراحت نظرتون ستودنیه
ولی به نظرم "فرم" کار به شما منتقل نشده
یا بهتر بگیم با پیشداوری کار رو دیدین که همین باعث شده کار شما رو پس بزنه
پیشنهاد می‌کنم دوباره ببینید و این بار با این منظر که شما یک مسیحی معتقد به رستگاری از طریق زجر کشیدن هستید.
۰۳ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عطا صادقی
درباره نمایش فلیک i
سینما فلیک رو دوست داشتم. خیلی سخته درآوردن این نمایش‌نامه‌هایی که قصه بالا و پایین چندانی نداره و آروم آروم شکل می‌گیره و جلو می‌ره اما آخرش حس می‌کنی با یه چیزی شبیه شاه‌کار مواجه شدی. متن رو خیلی دوست داشتم. همچنین کارگردانیش رو که با وجود ساده به‌نظر رسیدنش از قضا بسیار سخته. اگه کارگردان دقت نکنه هر ثانیه ممکنه ریتم بیفته و ارتباط تماشاچی با کار از بین بره.

اما نکته‌ی افتضاح اجرا آکوستیک نبودن سالن نمایش و شنیده‌نشدن صدای بازیگرهاست. اگه جاتون از چهار پنج ردیف اول بالاتره خیالتون رو راحت کنم که نصف دیالوگ‌های نمایش رو نمی‌شنوید. واقعن این چه وضعشه؟ این همه پول می‌گیرید، خب درست کنید این وضعیت رو.