تیوال الهه الف | دیوار
T1 : 08:06:42
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
دوستان من امروز به چند تا سینما سر زدم اما بلیط فروشی حضوری برای جشنواره نداشتند.
شما اطلاع دارید که کدوم سینماها در گیشه بلیط جشنواره می فروشند؟
کوروش که میفروشه...برا فیلمهای پرطرفدار مث بمب صفهای خیلی طویل تشکیل میشه اما اطاق تاریک که توی پکیج من نبود رو فقط با چهل دقیقه تو صف واستادن تونستم ببینم
۱۸ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمی دونم منظور از مجوز ورود به کلیسا چیه. من خودم دوران کارشناسی با دوستم رفتم کلیسایی که نزدیک خیابان قدس بود بدون هیچ مجوزی تازه انجیل هم بهمون هدیه دادن برای مطالعه. تا جایی که من می دونم فقط یک شنبه ها که مراسم هست ورود افراد غیر ارامنه ممنوعه (اونم اگر مورد خاصی باشه می پذیرند در شرایط ویژه). مگه کسی بخواد مسجد ما مسلمونا بره مجوز باید بگیره؟
لطفا در این زمینه شفاف سازی بفرمایید.
با تشکر
دوست عزیز سلام.
بازدید گروهی از کلیسا نیازمند مجوز است. در مورد مساجد هم غیر از زمان برگزاری نماز درشان بسته است و کسی را به داخل راه نمیدهند.
با تشکر.
۱۹ بهمن
درسته. البته مساجد زیادی هم هستند که به غیر از ساعات نماز دربشان همیشه باز است و اگر کسی خارج از زمان اذان و چند ساعت بعد بخواهد نمازش را به جا بیاورد می تواند مثلا ساعت 4 وارد مسجد شده و نماز ظهر و عصر را بخواند.
خدمات شما شامل :"وسیله نقلیه. پذیرایی. ... دیدن ادامه » مجوز ورود و راهنما" می شه. اما دو سه نفری می شه بدون هزینه رفت کلیسا و خادمان هم در مورد تاریخچه و ساخت اونجا راهنمایی می کنند. می شه شفاف سازی بفرمایید تور شما چه ویژگی خاصی داره که هزینه اش 75 هزار تومان هست؟
۱۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیاری جان
اینجا ذکر شده که با 30 درصد تخفیف وفاداری برای تماشاگران نمایش "کمدی مجردها".
خوب من این نمایش رو در سالن سایه دیدم اما تخفیف وفاداری برام اعمال نمی شه (شنبه 14 بهمن تخفیف وفاداری). منظور اجرای سالن خاصی هست؟!

امیدوارم این پست قبل از به فروش رفتن بلیطهای روز آخر توسط همیاری دیده بشه!
درود بر شما، با بررسی خریدهای انجام شده توسط شما، نام نمایش ذکر شده در لیست خریدها یافت نشد. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با پشتیبانی تیوال تماس حاصل نمایید.
۱۲ بهمن
بله همین طوره
خواهش میکنم
کد رو میتونید ابتدا اینجا وارد کنید، سپس خرید کنید
https://www.tiwall.com/voucher

یا در هنگام خرید زیر انتخاب صندلی واردش کنید
۱۸ بهمن
سپاسگزارم :)
چرا تو برگه مرتبط با این کار به این موضوع اشاره نشده؟ بقیه دوستان از کجا باید مطلع بشن؟
۱۸ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش با نیم ساعت تاخیر شروع شد. یه متن فوق العاده خوب و بازی های عالی. دکور تقریبا ساده اما کارامد. گاهی دیالوگهایی از جنس "خیلی" +18 در قالب جدی (و نه شوخی). نویسنده ذهن خلاقی داشته و بسیار از متن لذت بردم. بازیگرها هم انصافا خوب کاراکترها رو به نمایش گذاشتن اما در کل این نمایش معنا و مفهوم عمیقی که به دنبالش بودم رو برام در پی نداشت.
دو ستاره رو انتخاب می کنم چون یک ستاره در حقش جفاست و سه ستاره اغراق و زیاده روی. اما اگر سیستم امتیازدهی پنج تایی بود (که دقیق تره) قطعا 4 ستاره رو براش انتخاب می کردم.
پ.ن: من مشکلی که با ایرانشهر دارم اینه که هروقت از حیاط رد می شم و می رسم به لابی حس می کنم یه موی گربه تو گلومه!! واقعا اغراق نمی کنما قشنگ حسش می کنم. واقعا کلافم می کنه. کسی راهکاری داره آیا احیانا؟! :)

بعدا نوشت: موسیقی خیلی بلند بود و بیشتر از این که ... دیدن ادامه » هراس و دلهره ایجاد کنه با صدای بلندش ترس آنی و تپش قلب ایجاد می کرد که اصلا اسمش ایجاد رعب و وحشت و کمک به معماگونه بودن نمایش نبود."من مست بودددددددمممم" های هوتن شکیبا واقعا حس پشیمانی و ناراحتیش رو منعکس می کرد و ری اکشن های خوبی داشت. بازی ستاره پسیانی لحن و دیوانگی خاصی داشت و به شدت من رو یاد بازی نگار جواهریان در فیلم "نگار" انداخت. همین طور اخر نمایش من رو یاد اخر فیلم "سون" انداخت. مفهوم کار در مورد سرنوشت بود و این که ایا از قبل تعیین شده یا نه و چقدر ما در رقم زدنش سهم داریم اما فقط در حد چند تا دیالوگ باقی موند. آخر نمایش با خودت می گی خوب چی شد؟! انگار که نمایش دو تا پایان داشته باشه تو پایان اول لیزا زنده می مونه و تو پایان دوم می میره. خوب.. یعنی تو پایان اول اون در نهایت نتونست نقشی در ایجاد سرنوشتش (که می خواست و برنامه ریزی کرده بود به دست مایک کشته بشه) داشته باشه و در پایان دوم تونست این کار رو بکنه؟
اصلا آیا این کار دو تا پایان داشت یا نویسنده و کارگردان می خواستند مفهوم دیگه ای رو منتقل کنند؟
گربه های ملوس و بی آزار ایرانشهر اتفاقا برای من یکی از دلایل لذت بخش بودن محیطشه و فکر می کنم مثل زخم دست بازیگر مرد نمایش صددرصد شما هم از روی تلقین احساس موی گربه در گلو دارید... البته این گربه ها احتمالا خونگی بودن و در این محوطه رها شدند و اگر کسی پیدا ... دیدن ادامه » بشه اونها رو نگهداری کنه بسیار کار نیکو و پسندیده ایه ...
۱۱ بهمن
"این نمایش معنا و مفهوم عمیقی که به دنبالش بودم رو برام در پی نداشت."
+
در مورد ستاره ها هم موافقم
۱۲ بهمن
@ الیاس نوبری: شاید حق با شما باشه جناب اقای نوبری. این حال با آب خوردن تشدید هم می شه! چیز عجیب غریبی شده برام. ممنون که وقت گذاشتید و برام نوشتید :)
@ نفیسه نوری: خوشحالم که در مورد ستاره ها و مفهوم عمیق نمایش هم عقیده ایم. ممنون که به اشتراک گذاشتی :)
۱۲ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آنجا یک قهوه خانه بود ...
اما ننشستیم به نوشیدن دوتا استکان چای، چرا؟
دنیا خراب میشد اگر دقایقی آنجا مینشستیم و نفری یک استکان چای میخوردیم؟! عجله، همیشه عجله...
کدام گوری میخواستم بروم؟
من به بهانه ی رسیدن به زندگی،
همیشه زندگی را کشته ام.

محمود دولت آبادی
چرا هیچ عکسی از این کار منتشر نمی شه؟ دیگه داره به اواخر اجرا هم نزدیک می شه.

یک درخواست هم از عوامل اجرایی: لطفا یک اجرای ویژه دیگر (بعد از ظهر) داشته باشید.

دوستانی که کار رو به تماشا نشستن لطفا یک خلاصه یک خطی روشن و واضح از کار بنویسید. این که پسری برای خواندن نمایشنامه به خانه دختری می رود خیلی کلی و مبهم و گنگه. مثل این می مونه که در خلاصه روز پیروزی انقلاب بنویسن "مردم در خیابان بودند و باران می امد!"
الهه جان دلیل اصلی جذابیت این کار همین مبهم بودنش هست. اون خلاصه یک خطی باعث میشه بخش زیادی از غافلگیری و جذابیت داستان برای شما از بین بره. پیشنهاد میکنم هیچ تلاشی برای دانستن قصه پیش از تماشای اجرا نکنید
۱۴ دی
خواهش میکنم الهه جان
امیدوارم لذت ببری از اجرا
۱۵ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا دوباره سانس ویژه بگذارید . نه خارج از ظرفیت لطفا.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جالب تر نبود اگر از تور آبان ماه عکس می گذاشتید؟
نیلوفر ثانی، لیلى شجاعى و مینا این را خواندند
درود بر شما
تور آبان ماه به نوروز موکول شد و در آن تاریخ برگزار نشد.
۰۳ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فضاش با کارهای قبلی کارگردان متفاوت بود اما مثل همه کارهای کیمیایی یک جوون بامرام توش بود. از فیلم های اخیر مسعود کیمیایی سر و ته دار تر بود اما نسبت به فیلم های قدیمش نه. دیدم رو انتخاب می کنم چون دیالوگهای کش داری داشت که حتی برای من که به عشق دیالوگ شنیدن می رم فیلم می بینم خسته کننده بود و چند تا سکانس بی ربط یا بد مثل سکانس سخنرانی طولانی پولاد کیمیایی در دفتر مصاحبه پرویز پرستویی یا این که حالا قبول که امیر جدیدی از پشت تلفن شنید که زاهدی تو استخره و از قبل هم می دونست کدوم استخر می ره. اما چجوری یهو رفت زیر آب؟ اما اون قدر بد نبود که بخوام دوست نداشتمو انتخاب کنم. چند تا دیالوگ و سکانس خوب توش داشت. جناب کارگردانه دیگه.
امیرمسعود فدائی، نیلوفر، آذین حجازی و عمو فرهاد قصه ها این را خواندند
نوبادی و ارغوان این را دوست دارند
جناب کیمیایی ست دیگه...دوسش داریم با تمام پکیجش
:)
۲۱ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با توجه به برگزاری کارگاه در "خانه فرهنگ" قیمت درج شده کمی زیاد نیست؟
معمولا خانه فرهنگ ها خیلی هوای جیب مخاطبان را دارند و دوره های آموزشی اشان با حداقل قیمت برگزار می شود.
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
- این احترام قائل شدن برای مخاطب است -

سپاس فراوان بابت توضیح مختصر نمایش و مشخص کردن ژانر کار در پوستر.
به این می گن تیزر. دست سازنده هاش درد نکنه. تیزر باید گویا باشه و حاوی تصاویر و بخش هایی از خود نمایش که مخاطب بفهمه با چه کاری طرفه. انصافا دست مریزاد.
کار شایسته دیگه ای که این گروه انجام دادن اطلاع رسانی در مورد صندلی های سالن هست:
» توجه نمایید در باکس B صندلی ها بدون پشتی می باشد.

سپاس فراوان بابت این رفتار انسانی و حرفه ای.
دقیقا...من نمیدونم چرا بقیه بجای این که بهمین سادگی بخش هایی از نمایش رو بصورت تیزر قرار بدن یعنی همون کاری که سینما یق قرن هست داره انجام میده و در همه جای دنیا جواب گرفته، میان جلو دوربین شیرین بازی درمیارن یا با دوربین بای بای میکنن یا از دود و و کفش ... دیدن ادامه » و...نمای درشت میگیرن و تصور میکنن اثر هنری ساختند...خلاصه تیزری میسازن که کوچکترین اطلاعاتی راجع به زبان و ژانر و فضای نمایش نمیده
۱۰ تیر
خیر خانم جوادی باکس b کلا حذف شد از سالن..همه صندلی ها دارای پشتی هستند
۱۸ تیر
بسیار عالی ممنون از پاسخ سریع.
۱۸ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفری علمی، فرهنگی و تفریحی به پهناورترین کشور جهان
با همراهی دکتر پژمان نوروزی

لطفا بفرمایید با وجود تور لیدر دکتر نوروزی قرار هست چه کاری انجام بدن؟
سپاس
کامران کوشکی این را دوست دارد
درود بر شما
با توجه به سابقه و دانش ایشان در زمینه نجوم و فضاهای علمی و همچنین سفرهای متعددی که به کشور روسیه داشته اند، قاعدتا حضورشان خالی از لطف نخواهد بود و سفری پربارتر را رقم خواهد زد.
۱۰ تیر
درود بر شما جناب کوشکی
از رضایت جنابعالی خوشحالیم. پیشنهاد می‌کنیم نظر خود درباره برنامه‌ها را به صورت یک دیوارنوشته مستقل (و نه نظر پای یک نوشته دیگر) بنگارید.
۲۰ شهریور
با سلام جناب کوشکی آیا همه مواردی که در برنامه بازدیدها امده است رو شما وقت کردید بروید؟؟؟
۳۱ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ساعت .. ساعت .. و باز هم ساعت...
لطفا شروع اجرا رو به ساعت زودتری تغییر بدید اگر امکان داره.
سپاس
لطفا اگر امکان داره ساعت رو تغییر بدین

با تشکر
۲۶ خرداد
والا زبونمون مو در آورد از بس هر نمایشی گفتیم که لطفا ساعت ها رو زودتر قرار بدن یا اگر امکانش نیست یک سری سانس های ویژه بزارن .اخه امثال من که مثل مرغ باید زود بخوابن چه گناهی کردن :دی
۲۷ خرداد
درمجموع این که تئاترها معمولاً از ساعت ۹ به بعدند باعث میشود خیلی از اقشار نتوانند اصلاً تئاتر بیایند. دست اندکاران تیوال فکری بکنند تا این معضل به گوش مسئولین برسد‌.
۱۵ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوست نداشت من بیام اینجا. همیشه می گفت :بمون درس ات رو تموم کن، حیفه. گفتم:حیف از اون زمانیه که ما می تونیم کنار هم باشیم و نباشیم.

- فیلم ویلایی ها
این فیلم خون به جگر ما کرد ! تعلیق صحنه های آمدن هایس و باز کردن نامه ها دق میداد آدمو !
۱۰ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیاری جان یک سوال

در رابطه با بلیط مازاد خریداران
آیا این امکان فراهم هست که تیوال قابلیت خرید یک صندلی که قبلا خریداری شده و اکنون به هر دلیلی توسط خریدار برای فروش گذاشته شده است را باز کند تا اگر کسی خواست بلیط را از خود تیوال خریداری کرده و بعد تیوال مبلغ را به حساب خریدار اول عودت بدهد؟
آتنا ضمیری این را خواند
علی ابراهیم و ری را این را دوست دارند
الهه خانم قسمت کیف پول در پروفایل‌هامون به همین منظور ایجاد شده،امیدوارم زودتر راه بیفته.
۲۱ اردیبهشت

سرعت و سادگی پرداخت با یک کلیک، بدون نیاز به ورود اطلاعات کارت بانکی در هر خرید
بهره‌مندی از تخفیف‌های خاص پرداخت با کیف پول تیوال
شرکت در قرعه‌کشی هفتگی هدیه بلیت، ویژه پرداخت با کیف پول!

والا من از این توضیحات چیزی که مد نظرم بود و این پست ... دیدن ادامه » رو بابتش نوشتم برداشت نکردم!
۲۳ اردیبهشت
کیف پول مثل همون چیزی هست که در سایت تیکت موجودی نام داره،یعنی بلیتی که نخواهید کنسل میشه و پولش به حسابتون ذخیره میشه،اون جا هم خالی میشه تا اگر کسی خواست اون بلیت رو بخره.
۲۳ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیاری جان
یک پیشنهاد
به نظرم امد اگر بشود با کلیک بر روی ستاره های در نظر گرفته شده برای یک کار تاتر یا سینمایی اسامی کاربرانی که به ان کار امتیاز داده اند را دید خیلی خوب می شود. این طوری لازم نیست دونه دونه به پروفایل کاربرانی که سلیقه هنریمان به هم نزدیک است برویم و ببینیم ایا فلان کار را دوست داشته اند یا نه. با یک کلیک ساده تصمیممان بر دیدن یا ندیدن کاری عملی می شود.
اصلا پیشنهاد خوبی نیست...بر فرض که ۱۰۰ نفر یک کاری رو دوست داشتن اینجوری کار سخت تر میشه که
۱۹ اردیبهشت
پیشنهاد خیلی خوبیه، گزارش رو زدم
۲۰ اردیبهشت
سپاس از توجه دوستان :)
۲۱ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرا با ده دقیقه تاخیر شروع شد . 19:20 دقیقه هم تموم شد.
اول این که بعد از بازسازی سالن قشقایی اولین بار بود که اونجا می رفتم و بسیار لابی بزرگ و خوش ساختی احداث شده پر از سکو برای نشستن.
دوم این که فکر می کنم دیده شدن این کار به دلیل نبود اجراهای قابل قبول دیگر است. حدود نیمی از نمایش به صدای عوعو کردن و خرناس کشیدن می گذرد و در بعضی صحنه ها مدت زمان این صداها به 15 و شاید 20 دقیقه می رسد. البته این سروصداها با موسیقی زمینه ای خش دار و رعب آور هم همراه است و به همه این ها اضافه کنید لاشه ای غرق در خون روی صحنه و پاشیده شدن خون روی در و دیوار و سر و صورت و لباس های بازیگران. یکی از بازیگران هم دو بار روی دیگری بالا می آورد.
ایده اولیه خیلی خوب بود ولی در مسیر درستی هدایت نشد و سعی شد کمبودها با موسیقی و خون و صحنه های اسلشر پر شود.
از نظر من این کار مملو از شوآف ... دیدن ادامه » بود و به نوعی ادای آوانگاردها را در می آورد.
این نمایش باید برچسب - برای افراد زیر 18 سال ممنوع می باشد- دریافت می کرد و همین طور ژانر آن تاتر تجربی-اسلشر عنوان می شد.
فکر میکنم دلیل دیده شدن کار به خاطر نبود اجراهای قابل قبول دیگر است..با عرض معذرت حرف غلطیه
۱۸ اردیبهشت
درود به همه عزیزان
1. اگر می توان بوسیله تئاتر در بیداری کابوس دید پس دیگر مهم نیست در کابوستان ویرجینیا وولف ببینید یا دریده شدن گوسفند.
2. ادای تئاتر آوانگارد در آوردن انقدر ها هم بد نیست گویا، کولاژ بن مایه هنر داداست.
3. کم لطفی نیست که از بین آن همه ... دیدن ادامه » حجم کنایه و اشاره فقط خشونت کار به چشممان بیاید ؟ هرچند پیرنگ اثر خشونت را در ذات خود به همراه دارد و درد زایمان این بی هویتی را جز با خشونت ذاتی خود نمی توان نشان داد.
۱۹ اردیبهشت
صحیح می فرمایید اقای قادری.
من منکر تلاش عوامل نیستم. اما حرفم اینه که خشونت به جای این که به عنوان بستر کار به پیشبر داستان کمک کنه تبدیل به جز اول و اخر قصه شده بود و انگار که اول خشونت نوشته شده بود و بعد برای ان قصه ای طرح ریزی شده بود.
همین طور معتقدم ... دیدن ادامه » باید و "باید" این کار برچسب زیر 18 سال می گرفت و همین طور ژانر دقیق آن اطلاع رسانی می شد.
۱۹ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
دوستان عزیزم
برای امروز دوشنبه سانس 17:30 یک بلیط ردیف 4 صندلی 8 موجود است. هر کدام از دوستان که تمایل و فرصت داشتن تشریف بیارن این اجرا رو ببینن و مهمون من باشن. من خودم اونجا هستم برای تقدیم بلیط :)
محمد و ذوق زده این را دوست دارند
چقدر دلنشین بود این دعوت، إلهه الف... چقدر خوشم اومد...کارت قشنگ بود.
۱۹ اردیبهشت
عزیزم :)
کاش زودتر خونده بودی به خودت تقدیم می کردم گلم :)
۱۹ اردیبهشت
مرسى الهه الف،،، من نمایش رو دیده بودم... نفس کارت قشنگ بود...شاید یه نمایش دیگه رو باهم دیدیم.
شاد باشى.
۱۹ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای شاعری دانستن عروض کافی نیست، شرف باید داشت..
این حرف ابراهیم گلستان به شدت ابلهانه ست . یکی از همون شعارهای مارکسیستی مد روز :)
البته در اون زمان حقیقتن شعارهای مارکسیستی هوادارهای زیادی داشت و در کل مارکسیسم دل از همه ی هنرمندان در کل دنیا برده بود . نمونه اش سوررآلیستا و ...
اما دیگه این شکل شعارها ... دیدن ادامه » بسیار متکبرانه و توو خالیه

۲۸ فروردین
شاعری طبع روان می خواهد
نه معانی نه بیان می خواهد
۳۱ فروردین
سلام
خسته نباشین
امیدوارم حال فکری تون خوب باشه ؟
خوشحالم با شما آشنا شدم ، مایلم همکاری نزدیک داشته باشم
و در تعامل سازنده و درک متقابل باهم باشیم
محمد فرامرزی بابادی
نویسنده - شاعر - پژوهشگر
روانشناس - ناشر - باوردرمانگر
مسول انتشارات فراباور
مسول ... دیدن ادامه » موسسه باورهای استوار
حوزه های فعالیت
ادبی- پژوهشی - روان شناسی
03832251489
09139821382
stablebeliefs2@yahoo.com
www.stablebeliefs.parsiblog.com

۲۰ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید