تیوال نمایشگاه آثار احمد مرشدلو
T1 : 16:46:53
  جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ تا جمعه ۰۵ خرداد ۱۳۹۶
  ۱۱:۰۰ تا ۱۹:۰۰

: احمد مرشدلو


مردمان | احمد مرشدلو

احمد مرشدلو نماینده ی جریان مشخصی از نقاشی معاصر است . مردم حاشیه ، زنان و مردان معمولی موضوع اصلی آثار اوست . این هنرمند انفعال را ایده ی محوری کارهایش می داند و معتقدست انسان بدون کنش تفاوت چندانی با طبیعت بیجان ندارد و او در پی نمایشی چنین واقعیتی ست . قرارست اولین کتاب آثار این هنرمند به همراه گفتگوی شهروز نظری با احمد مرشدلو با عنوان " چشم سر " در افتتاح نمایش اخیرش در گالری هما رونمایی شود . طراحی و خلق کتاب را استودیو ۰۰۹۸۲۱ و ایمان صفایی به عهده داشته و پروژه ساخت کتاب نیز توسط هویار اسدیان انجام شده است . 

چشم سر | احمد مرشدلو

مرشدلو همان طور که در کتاب " چشم سر " می گوید : "زبان من زبان بیان تخیلات نیست" او از آدم های دوروبرش نقاشی میکند . بخش عظمی از کارکترهای او خانواده و دوستانش هستند . مرشدلو بر این باور است که هنر اگر انعکاس ادراکی فرد نباشد در دام موهومات تزئینی خواد افتاد .
قرار است پس از چند سال بار دیگر آثار احمد مرشدلو در تهران به نمایش درآید . همراه این نمایشگاه از کتاب مجموعه آثار این هنرمند نیز رونمایی خواهد شد . طراحی و نقاشی های مرشدلو در موزه های متروپالیتن، لاکما، ویرجینیا میوزیم و مجموعه هنری ساچی نگهداری می شود.

افتتاحیه: ساعت ۱۶ الی ۲۰  
منبع: سایت گالری‌اینفو

مکان

خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، شماره8، واحد1
تلفن:  ۸۸۸۶۳۵۹۶