تیوال نمایشگاه پیروزی سزان
S1 : 10:43:31
  ۲۹ اردیبهشت تا ۰۹ خرداد ۱۳۹۶
  ۱۶:۰۰ تا ۲۱:۰۰

: رضا رزم


دومین نمایشگاه نقاشی «رضا رزم» با عنوان «پیروزی سزان» از ۲۹ اردیبهشت تا نهم خرداد در گالری آتبین برپا می شود.
رضا رزم گفت: پیروزی سزان عنوان دومین نمایشگاه نقاشی من است که دراین نمایشگاه ۲۰ نقاشی با تکنیک کاردک و رنگ پلاستیک  به نمایش می گذارم. نقاشی های این مجموعه کاملا فیگوراتیو هستند  و شکل نویی از کادر بندی و پرسپکتیو را ارائه می دهند.

او افزود: البته باید بگویم که نقاشی این مجموعه به هیچ وجه هایپر رئال نیستند اما رئال هم نیستند چون همان گونه که گفتم  تناسب نسبت ها  و رنگ ها را در این مجموعه بهم زده ام و حتی بخشی از کار را نیز دفرمه کرده ام.
این هنرمند نقاش ادامه داد: من 16 سال است که نقاشی می کنم اما هرگز نقاشی را به صورت آکادمیک فرا نگرفته ام و در این مدت هر چه که آموخته ام تجربی و با دیدن آثار بزرگان نقاشی بوده است و خودم را آزاد گذاشتم تا فارغ از هر گونه قید و بندی تنها نقاشی کنم.
این هنرمند نقاش درباره شیوه خلق نقاشی های این مجموعه گفت: من گاهی از روی مدل های زنده عکاسی می کنم و بعد سر فرصت از روی عکس نقاشی می کشم و گاهی نیز نه در لحظه طراحی می کنم و طراحی ها پایه اصلی نقاشی ها می شوند.

 رزم درباره چرایی استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی هایش گفت: رسیدن به رنگ پلاستیک برایم یک کنکاش در مواد رنگی بود وقتی دیدم  رنگ پلاستیک کیفیت لازم  بهم می دهد از آن به بعد با رنگ پلاستیک نقاشی کردم. لایه گذاری رنگی، با رنگ های پلاستیک، بهتر انجام می شود، چون چندین لایه رنگ روی هم قرار می گیرند رنگ پلاستیک بهتر جواب می دهد.
رضا رزم متولد ۱۳۹۵ مسجد سلیمان و دانش آموخته کارشناسی ارشد تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس است و سال هاست که به عنوان طراح صحنه و لباس در عرصه سینما و تئاتر فعال است.

افتتاحیه: ساعت ۱۶ الی ۲۱  

مکان

خیابان ولیعصر، چهاراه پارک وی، کوچه خاکزاد، شماره 42
تلفن:  ۲۶۲۱۰۳۹۵

اخبار وابسته

» دومین نمایشگاه نقاشی «رضا رزم» با عنوان «پیروزی سزان» از ۲۹ اردیبهشت تا نهم خرداد در گالری آتبین برپا می شود.