تیوال نمایشگاه ایران، سرزمین هنر کهن
S1 : 03:37:23
  پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت تا ۰۲ خرداد ۱۳۹۶
  ۱۷:۰۰ تا ۲۰:۰۰

: لیلی طهرانی، ناهید مهدیخانی، معصومه قربان دولتی، نازی رضازاده، مریم کبیری، مونا محسن رجایی، مبین میرزاهاشمی


روز جهانی موزه

جامعه‌ی جهانی موزه هر ساله روز ۱۸ ماه می یا روزی نزدیک به آن را به‌عنوان روز جهانی موزه جشن می‌گیرد؛ و امسال که این روز با  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ مصادف شده است، موضوع "موزه‌ها , تاریخ بحث‌برانگیز: روایت ناگفتنی‌ها در موزه‌ها"  را به‌عنوان شعار آن انتخاب کرده است.
هدف روز جهانی موزه افزایش آگاهی در خصوص این حقیقت است که "موزه ها ابزار مهمی جهت تبادلات فرهنگی، غنی سازی فرهنگ‌ها و توسعه درک متقابل، همکاری و صلح میان مردم‌اند."
رویدادها و فعالیّت‌هایی که برای تجلیل این روز در ۱۸ ماه می یا حوالی آن سازمان‌دهی می‌شود، می‌تواند به‌مدّت یک‌روز، تعطیلات آخر هفته، یا یک‌هفته به طول انجامد.
مشارکت در روز جهانی موزه در تمام نقاط دنیا رو به افزایش است. در سال ۲۰۱۶، بیش از ۳۵۰۰۰ موزه از ۱۴۵ کشور در این رویداد شرکت کردند.
به همین مناسبت کمیته ملی موزه های ایران، با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی، برای ارائه‌ی پیوند بین موزه، میراث فرهنگی و هنر معاصر ایران از گالری ها و هنرمندان ایران دعوت به همکاری نموده است تا گفتمانی معنادار و پایدار میان میراث فرهنگی و هنر معاصر برقرار نموده و از طریق برگزاری نمایشگا‌ها و رویداد‌های مختلف به جمع جامعه‌ی جهانی بپیوندند تا پاسداری از این روز جهانی مهم با غنای بیشتری عملی شود.

افتتاحیه: ساعت ۱۷ الی ۲۰
منبع: سایت گالری‌اینفو

 

 

مکان

خیابان دیباجی جنوبی، بالاتراز پارک ارغوان، پلاک 60
تلفن:  ۰۲۱-۲۲۷۸۱۱۳۹