تیوال نمایشگاه موقعیت‌ها / دومین حیات هنر
S1 : 03:43:32
  ۲۵ فروردین تا ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
  ۱۱:۰۰ تا ۱۹:۰۰

: منصور نصرت نظامی


نمایشگاه نقاشی منصور نصرت نظامی با عنوان «موقعیت‌ها / دومین حیات هنر» در روز جمعه مورخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ در گالری سیحون ۲ ازساعت ۴ الی ۸ عصر افتتاح می‌گردد .
منصور نصرت نظامی متولد سال ۱۳۳۳ در تهران نقاش و هنرمند معاصر و دانش آموخته‌ی آکادمی هنرهای زیبای شهر نورنبرگ آلمان می‌باشد. وی هنر را در عرصه‌های گوناگون از جمله نقاشی و حجم و طراحی پارچه و مد آزموده است. در عرصه‌ی نقاشی با گذراندن تجارب مختلف هنری سرانجام به سبک ناب و پالوده‌ی خویش دست یافت. نقطه‌ی عطف این سبک استفاده از بافت به خصوص بامبو و پارچه در تابلوها برای نشان دادن دیالوگ خاص مابین احساسات سرکوب شده انسان مدرن و اثر هنری می‌باشد.
وی تا کنون در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی متعددی شرکت نموده از جمله:
آرت گالری شهر داری ارلانگن 1980
آرت گالری اشتوتگارد 1983
آرت گالری نورنبرگ 2000
گالری مرکل ارلانگن 2003
آرت نظامی نورنبرگ 2002 تا 2016
گالری کولتورشوینه نورنبرگ 2016

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است :

موقعیت ها / دومین حیات هنر
آنجا که در گستره‌ای فروزان،رنگ ها و طرح‌ها شدت می‌گیرند و با زمزمه‌ای ساده با ما به گفتگو می‌نشینند، در میان اشکال ناب و سایه ساری از جنس طبیعت، این زندگی با چه شفافیتی مسیر خود را می یابد. رنگ‌ها و طرح‌ها برمی‌خیزند تا ما را با خویشتن خویش مواجه سازند و زندگی همگان را لبریز گردانند. توفانی که بی امان با دانه‌های تگرگ بر برگ‌ها تندرهای طولانی می‌نوازد و درخشش آذرخش گونه‌ای که درخت‌ها و دیوارها را شکرین می‌سازد. آن هنگام که همه‌ی چراغ ها خاموش خواهند شد ردی فروزنده که با درخشندگی از میان آسمان می‌گذرد پیش از آن که واژگانی از برای خود بیابد به کمال می‌رسد. آری، مسیر عبور اینجاست، گفتگو در موقعیتی میان پنهانی و آشکارگی و تولد دوباره‌ی هنر.
آناتاش مخلص

 گالری روزهای دوشنبه تعطیل می باشد.

 افتتاحیه: ساعت ۱۶ الی ۲۰  
منبع: سایت گالری‌اینفو

مکان

خیابان مقدس‌اردبیلی، کوچه کیهان، کوچه سیمایی، شماره24
تلفن:  ۸۸۷۱۱۳۰۵