آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال هنرهای تجسمی | اخبار | کنفرانس رسانه ای و افتتاح نمایشگاه عکس های آنتوان خان سوروگین (سرونیان) در ارمنستان
S3 : 22:10:33 | com/org
کنفرانس رسانه ای و افتتاح نمایشگاه عکس های آنتوان خان سوروگین (سرونیان) در ارمنستان | عکس

نمایشگاه عکس های آنتوان خان سوروگین (سرونیان)؛ عکاس ارمنی عصر قاجار و پهلوی در تاریخ ۳۱ اوت (۹ شهریور) با همکاری و مشارکت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در مسجد کبود ایروان افتتاح شد.
آنتوان خان سوروگین (سرونیان) با ۵ دهه فعالیت حرفه‌ای عکاسی، یکی از مهم‌ترین شاهدان زندگی ایرانیان از دوران ناصرالدین‌شاه تا سلطنت رضاشاه بوده است.
ابتدا کنفرانس مطبوعاتی با حضور خبرنگارانی از شبکه ها و رسانه های معتبر ارمنستان برگزار شد. در این کنفرانس مطبوعاتی خانم تاتِو مناتساکانیان؛ رئیس کمیته برگزارکنندگان نخستین جشنواره بین المللی عکاسی ضمن ابراز تشکر از آقای سید محمدرضا حیدری رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان برای همکاری و تلاش های بی دریغ ایشان به معرفی این جشنواره بین المللی پرداخت.
خانم مناتساکانیان خاطر نشان کرد: رئیس مجلس ملی ارمنستان عکس خانم محبوبه فرج الهی را بسیار پسندیده است و از برگزارکنندگان درخواست نموده تا این عکس را به مجلس ملی ارمنستان اهدا کنند.
پس از آن آقای حیدری اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی پتانسیل فرهنگی مسجد کبود ایروان که همانند گوهر در قلب ارمنستان میدرخشد، بوده است.  وی برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی با مراکز مختلف فرهنگی ارمنستان که منجر به تقویت روابط دوستی و فرهنگی دو کشور خواهد شد اعلام آمادگی کرد.
سپس خانم فرج الهی با ابراز تشکر از برگزارکننده گان جشنواره و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ، توضیحاتی درباره پیام عکس خود که تحت عنوان «فقط یک لبخند» مقام سوم جشنواره مذکور را به دست آورده ارائه داد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد تفاوت دیدگاه زنانه و مردانه در عکاسی اظهار داشت: نگاه یک زن بسیار ظریف و لطیف است و زن ها در حین عکاسی به نکات خیلی ظریفی دقت می کنند که شاید آقایان به این نکات توجه نداشته باشند.
فرج الهی در پاسخ به خبرنگاری که درباره چگونگی ثبت عکس "فقط یک لبخند" پرسید گفت: من سعی کردم لحظه شادمانی دو کودک در حین بازی را ثبت کنم. این به همان نگاه زنانه برمیگردد چرا که آن کودکان در انباری متروکه و شرایط نامساعد بودند و من از همان دریچه کوچک لبخند و شادمانی شان را ماندگار کردم.

۱۲ شهریور ۱۳۹۸