تیوال هنرهای تجسمی | اخبار | نمایشگاه آبرنگ؛ بازدید از ظرافت و لطافت!
S3 : 10:54:06
نمایشگاه آبرنگ؛ بازدید از ظرافت و لطافت! | عکس

نمایشگاه نقاشی گروهی آبرنگ توسط گروه «آبرنگ نصیری» از جمعه ۲۳ آذر در گالری «مهرمریم» کار خود را آغاز می کند.
به گزارش روابط عمومی گروه، این نمایشگاه به سرپرستی راحله نصیری و با حضور آثار هنرجویان شیواآقامیرزا، سارا امیراکبری دماوندی، فرنوش جعفری، هلیاذوالفقاریان، عطیه سطانی، نسیم صابرزمان، ستاره صالحی، ویداغروی، الهام غفاری، سمانه مظاهری، شیرین مقدم عصر جمعه ۲۳ آذر ساعت ۱۶ تا ۲۰ گشایش خواهد یافت.
او گفت: «برگزاری نمایشگاه برای یک هنرمند از نظر احساسی بسیار مفید است چراکه قطعا او می تواند به توانایی های خودش پی برد و از بازخورد مخاطبان آثارش آگاه شود. با برگزاری یک نمایشگاه، افراد غیرهنری هم می توانند دنیا را از چشم یک هنرمند در آثار نمایش داده شده ببینند. همه می دانیم زاویه دید افرادغیرهنری وعادی قطعا با هم فرق دارد و یک هنرمند لطیف تر و زیباتر دنیا را می بیند و این همان نکته ای است که همیشه سعی دارم در آثارم حس شود. اشتراک گذاری این احساس و دیدگاه اثرات مثبتی خواهد داشت. بینندگان آثار من همیشه حسی که دریافت می کنند را به من منتقل می کنند و می گویند که ظرافت و لطافت کار را درک کرده اند و لذت برده اند».
راحله نصیری در ادامه درباره موضوع نقاشی های نمایشگاه توضیح داد: «موضوع نقاشی ها آزاد است و بیشتر آثار به سبک رئال هستند. سعی شده هرکدام ازهنرمندان با توجه به حسی که دارند کار کنند. هنرمندان حاضر در این نمایشگاه علاوه بر تکنیک آبرنگ در سایر تکنیک های نقاشی نیز مهارت دارند و فعالیت می کنند».
او افزود: «کار آبرنگ به این صورت است که آب دست ما راباز می گذارد و هرکاری می خواهیم را انجام می دهیم. درواقع این آب است بخش بزرگی از کار را در تکنیک های آبرنگ می سازد».
نصیری در مورد نمایشگاه هایی که تا به حال برگزار کرده است گفت: «من نمایشگاه های زیادی هم به صورت انفرادی هم به صورت گروهی برگزار کرده ام همچنین در فستیوال های خارج از کشور هم حضور داشتم که آخرین تجربه ام فستیوال آبرنگ فابریانو بود که در ایتالیا برگزار شد و در بخش بین الملل اثرم توسط داوران ایتالیایی پذیرفته شد وخیلی هم استقبال کردند. اصولا آثار اندکی در این بخش پذیرفته می شوند».
در ادامه نصیری در مورد برگزاری نمایشگاه برای هنرمندان جوان و تازه کار گفت: «برای شروع فرهنگسراها از برگزاری نقاشی برای افراد کم تجربه استقبال خوبی می کنند و بعدها افراد می توانند در گالری های صاحب نام نمایشگاه برگزار کنند. وقتی هنرمند به سطحی برسد که آثارش قابل معرفی باشند، می تواند کارش را برای نمایش در گالری های مختلف ارائه دهد و خیلی خوب می تواند حرفه ای کار کند و بازخوردهای بی نظیری دریافت خواهد کرد».
راحله نصیری در مورد اعتماد به نفسی که هنرمند بعد از برگزاری نمایشگاه به دست می آورد گفت: «وقتی با بازدیدکنندگان نمایشگاه صحبت می کنیم حس خوبی می گیریم و انتقال حسی عمیق به صورت رو در رو بین نقاش و بازدیدکننده اثر ایجاد می شود».
لازم به یادآوری است که علاقه مندان می توانند برای بازدید از آثار نمایشگاه گروهی آبرنگ از ۲۳ تا ۲۹ آذر گالری به «مهرمریم» واقع درخیابان قیطریه، روی به روی پارک، نبش شب تاب، پلاک ۱، واحد ۱۰، طبقه سوم از ساعت ۱۷ تا ۲۰ مراجعه کنند.

۲۶ آذر ۱۳۹۷

عکس‌های وابسته

نمایشگاه آبرنگ؛ بازدید از ظرافت و لطافت! | عکس نمایشگاه آبرنگ؛ بازدید از ظرافت و لطافت! | عکس نمایشگاه آبرنگ؛ بازدید از ظرافت و لطافت! | عکس