تیوال | نماینده گروه اجرایی درباره نمایش قلعه انسانات: علی شمس به مهر گفت: «قلعه انسانات» دو زبانه اجرا می‌شود/
S3 : 20:46:52
علی شمس به مهر گفت:
«قلعه انسانات» دو زبانه اجرا می‌شود/ تبارشناسی ظالم و مظلوم

شناسهٔ خبر: 2893272 - دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۲
هنر > تئاتر
علی شمس کارگردان نمایش «قلعه انسانات» با اشاره به اینکه این نمایش روزهای شنبه هم اجرا خواهد داشت از پخته تر شده اثر نسبت به اجرای جشنواره خبر داد.
علی شمس نویسنده و کارگردان «قلعه انسانات» که از ۱۱ شهریور ماه این اثر نمایشی را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می برد در این باره به خبرنگار مهر گفت: این نمایش که پیش از این در جشنواره بین المللی تئاتر فجر سال ۹۳ به صحنه رفته بود از ۱۱ شهریور ماه سالجاری اجرای خود را آغاز می کند. این نمایش تا ۲۰ شهریور هر شب حتی شنبه ها در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ به صحنه می‌رود.

وی درباره اجرای نمایش به دو زبان فارسی و ایتالیایی توضیح داد: «قلعه انسانات» به دو زبان فارسی و ایتالیایی اجرا می شود، اما زبان ایتالیایی در حقیقت بخشی از هویت رفتاری متن نمایش است که به این شکل بروز می یابد. در این نمایش با زبان، بازی تکنیکی صورت گرفته و بالانویس نیز هم تسهیل کننده است و هم کارکرد تکنیکال دارد. این بالانویس بیان کننده ذهنیات کاراکترها نیز هست و مخاطب از این طریق با تفکرات و حرف های ناگفته آنها مواجه می شود. 

کارگردان نمایش «شبی از شب های تهران مسافری» در پایان درباره تغییراتی که نمایش نسبت به اجرای جشنواره کرده است، بیان کرد: مطمئنا نمایش نسبت به اجرای جشنواره پخته تر شده و به واسطه اجراهایی که در این مدت در ایتالیا داشتیم کار تغییراتی کرده است. متاسفانه شرایط اجرا در جشنواره عجولانه است و مشکلاتی برای اجرای آثار وجود دارد اما خوشبختانه در طول چند ماه گذشته مجال مناسبی برای آماده سازی نمایش در اختیارمان قرار داشت و در حال حاضر کار برای اجرای عمومی آماده است.

قرار است نمایش «قلعه انسانات» با حضور پیرو کاردانو، کلادیو کرتونیو و پریسا نظری از ۱۱ شهریورماه در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود.

این نمایش به تبار‌شناسی رابطه ظالم و مظلوم می‌پردازد. به این‌که چطور آدم‌ها در شرایط مختلف می‌توانند دچار رفتارهایی متناقص شوند.

علی ... دیدن ادامه » شمس پیش از این نمایش‌های «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» و «مخاطب خاص» را روی صحنه برده است.
عباس الهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید