کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال | sina razani درباره نمایش در بارانداز: " قانون بقای انرژی در تالار حافظ " . در
S3 : 06:03:18 | com/org
sina razani
درباره نمایش در بارانداز i
" قانون بقای انرژی در تالار حافظ "
.
در فیزیک قانونی هست به عنوان قانون بقای انرژی که به تعریف ساده می گوید: انرژی در جهان از بین نمی رود ، ثابت است ، فقط از شکلی به شکلی تغییر میکند.
.
چند شب پیش به همراه تعدادی از دوستان و همکاران هنرمند به تماشای نمایش "دربارانداز" اثر امیرکاوه آهنین جان نشستیم. اجرا با یک صحنه پر شور ، پر حرکت و موسیقی هیجان انگیز شروع شد. که برای شروع یک نمایش بسیار جذاب بود. صحنه سختی که کاملا معلوم بود آشفتگی تعمدی آن بسیار دقیق و با انضباط طراحی و تمرین شده است.
خط کلی داستان نمایش همان روند داستانی فیلم آشنای دربارانداز بود، اما قرائت و روایت امیرکاوه آهنین جان از آن باعث شکل گیری و اضافه شدن ریزه کاریهایی در این اثر شده بود که این نمایش را از آن فیلم به خوبی جدا می کرد. در طول اجرا، میزانسن های حساب شده و طراحیهای دقیق کارگردان همراه با طراحی و لباس و گریم با هویت و همچنین طراحی صحنه کم حجم و حتی در بعضی صحنه ها فقط در حد ابزار و نه دکور و همینطور استفاده بجا از ویدئو پروژکشن بسیار پیش برنده ... دیدن ادامه ›› و جذاب بود.
در مورد اجرای بازیگران کم و بیش نواقصی میدیدم اما میزان این نقایص در مقابل شوریدگی و برانگیختگی این جماعت عاشق آنقدر کم رنگ بود که باعث نشد حتی برای لحظه ای از نمایش فاصله بگیرم.
خلاصه کلام اینکه شب خاطره انگیزی را در کنار اهالی در بارانداز گذراندیم؛ اما همه اینها چه ارتباطی به قانون فیزیک داشت؟ برمگیردم به حدود یک سال پیش، زمانی که با امیرکاوه آهنین جان در یک نمایش دیگر همبازی بودم. همان موقع هم آهنین جان به فراخور زمان فراغت از تمرینهای نمایش دربارانداز و از تیمش سخن میگفت. یعنی یک گروه چهل نفره، یک سال پای یک نمایش انرژی صرف کرده اند. و یا به عبارتی بهتر انرژی ذخیره کرده اند.
این نمایش مصداق من برای همان قانون فیزیک است که در ابتدای متن به آن اشاره کردم. در بارانداز تالار حافظ شکل تغییر یافته انرژِی گروه سولو در یک ساله گذشته است که از بین نرفته و از آن شکل به این شکل تبدیل شده است.
سینا رازانی
چقدر زیبا بود قانون بقای انرژی جناب آقای سینا رازانی.
من همیشه طرفدار بازیهای دلنشین شما بودم و نمیدونستم که اینقدر هم خوش اخلاق و خوش فکر باشین. خدا شما رو برای ما و عزیزانتون حفظ کنه
۳۰ آذر ۱۳۹۴
سپاسگذارم سرکار خانم نهاوندی گرامی.ممنونم که چند سطر بالا رو از نظر گذروندید و خوشحالم که مورد عنایتتون واقع شده. حضور, همراهی و پیگیری شما و دیگر عزیزان بزرگوار بی شک بزرگترین دلگرمی بنده و همکارانم است. ممنونم که تنهامون نمیذارید و مارو از نظراتتون مطلع میفرمایید. پاینده باشید.
۰۱ دی ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید