تیوال | الناز نجباء درباره نمایش در انتظار آدولف: سلام بر تیوالی های عزیز من دیشب (6 آذر 96) با جمعی
S3 : 04:37:30
سلام بر تیوالی های عزیز
من دیشب (6 آذر 96) با جمعی از دوستان به تماشای این کار نشستیم. کار خوبی بود. هم دکور و هم بازی ها قابل قبول بود. خصوصاً باز ی خانم آوا شریفی، که واقعاً قابل تحسین بود. اما این یک اجرا با نام جدید از نمایشنامه اسم است. حداقل کاری که گروه این نمایش می توانستند بکنند این بود که کمی به تماشاچی احترام بگذارند و حق انتخاب را با آگاهی و اطلاع رسانی درست به خود او واگذار کنند.
اسم اصلی این اجرا اسم است که تا به حال با اسامی «اسم» به کارگردانی لیلی رشیدی تیر و مرداد 94 و «پپرونی برای دیکتاتور» به کارگردانی علی احمدی فروردین تا خرداد 96 به روی صحنه رفته است. در حال حاضر که بنده در حال نوشتن این متن هستم در مشخصات این نمایش هیچ اشاره ای به عنوان نمایشنامه ای که این اجرا بر اساس آن اجرا شده است یا اجراهای پیشین یا مشابه این نمایش با سایر اسامی ... دیدن ادامه » نشده است.
این خوب نیست که شما می روید به سالن نمایش و بعد از چند دقیقه ای که از اجرا می گذرد شما شک می کنید که این کار را دیده اید و کمی بیش تر که می گذرد و ماجرا کمی جلو می رود با دیالوگ های دقیقاً مشابه مواجه می شوید و یک چرای بزرگ در ذهنتون ایجاد می شود که تا پایان نمایش و شاید تا روزها بعد شما را درگیر می کند. چرا حق انتخاب را از مخاطب می گیرند؟ چرا اطلاع رسانی صحیح نمی کنند؟ چرا خلاصه داستان ارائه نمی دهند؟ چرا شفاف سازی و صداقت بیان و رفتار هیچ معنایی در هیچ جا ندارد حتی در یک موضوع و اتفاق فرهنگی- هنری؟