۱. همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق ایمیل و روش‌های اینترنتی در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
۲. برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال | آرمین قهقائی درباره نمایش قهوه برزیلی: کار در زمان مناسبی در تاریخ معاصر ایجاد شد، روزهایی
S3 : 13:07:56
کار در زمان مناسبی در تاریخ معاصر ایجاد شد، روزهایی که بوی قتل و خیانت و دروغ می دهد. متن این کار اگرچه کمی کم عمق، اما از کارگردانی، پرداخت و اجرای کار قوی تر بود. اولا که معتقدم کارگردان در انتخاب بازیگران هم چندان موفق نبوده و حداقل دو نقش از چهار نقش، درست انتخاب نشده بود. بسیاری از اجزای کار همین کیفیت 50 درصدی را داشت و مجموعه ی کار دلچسب و دلپذیر نبود.
نکته قوت کار رفت و برگشت به "نوزاد مرده ی نزیسته" و "زیسته ی مرده" بود که از صحنه ی اول کار امیدوار بودم گفتگوی عمیق تری بینشان ببینم که آن هم حاصل نشد.
خانم مهری، بازیگر/کارگردان نمایش شاید نیاز باشد بیشتر روی حس عمومی بازیگران کار کنند. دیالوگ عاجزانه ی خودشان هم بهتر است به زینت اشک آراسته شود. لحن کلام خانم رخام با نوزاد مرده به سلیقه ی من حتما نیاز به بازبینی دارد و کاش این کار پیشتر ... دیدن ادامه » انجام می شد و اجراهای اولیه تحت تاثیر عدم هماهنگی ها در دیالوگ گویی ها قرار نمی گرفت. نور در هنگام خروج بازیگران در صحنه های متوالی بسیار زیاد بود و بهتر است تاریکی در اجراهای بعد که بازیگران صحنه را بهتر یاد می گیرند اتفاق بیفتد. بازیگران گاهی در جای مناسب نسبت به نور پروژکتورها قرار نمی گرفتند که بهتر است لحاظ شود.
بی شک این کار در طول اجرا بهتر می شود اما عادت بدی ست و تفاوت کار کارگردانان بزرگ و کم تجربه همین نکات است. حس می کنم خانم مهری این کار را با عجله به روی صحنه برده اند. با همه ی احوال از دیدن و حمایت از یک کار کاملا ایرانی پشیمان نیستم و آرزوی پیشرفت برایشان دارم.
امیر مسعود، محسن جوانی، فرزاد جعفریان و نیلوفر ثانی این را خواندند
حامد بیرامی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید