آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | رضا صادقیه درباره نمایش صدای آهسته‌ی برف: با احترام به نظر دوستانی که کار را نپسندیدند، این کار برای من نزدیک به
S3 : 04:04:24 | com/org
با احترام به نظر دوستانی که کار را نپسندیدند، این کار برای من نزدیک به شاه‌کار بود. تئاتری اندیشمند با ریتم کند اما هدفمند.
برای من نمایش‌نامه همیشه مهم بوده و خواهد بود اما فضاسازی یک‌دست این نمایش و خفقان‌سرایی که رمضانی با هوش‌مندی‌اش خلق کرده، جور کم‌رمقی نسبی نمایش‌نامه‌ی آن را به‌خوبی کشید.
تنها لازم می‌دانم در حد خودم در جواب دوستانی که به صدای آرام (صدای بسیار ضعیف. اصلاً بخوانید بی‌نهایت ضعیف. یا حتی سکوت مطلق.) این اجرا معترض‌اند بگویم اگر صدای دیالوگ‌هایی که در این نمایش می‌شنویم ذره‌ای بلندتر از این می‌بود، «صدای آهسته‌ی برف» هرگز در ذهن و دلم ماندگار نمی‌شد.
((مگر صدای ما در مقابل گرگ‌های متجاوز اطرافمان که ما را بی‌رحمانه ترسانده‌اند و در توهم سقوط بهمن خفه کرده‌اند، بلندتر از این است؟!!))

جابر رمضانی! واقعاً و سه‌باره خسته نباشی. درود بر تو.
البته من هم با صدای کم مشکلی نداشتم بلکه با اون دو صدای مهیب خیلی مسئله پیدا کردم. در حالی که تمام وجودم گوش شده بود برای شنیدن نمایشی که اصلا دیالوگ محور نیست ( و این رو اواخر کار متوجه میشیم) ناگهان اون صدای وحشتناک که برای من که نه بیمار قلبی هستم و نه باردار!!! هم رعب آور و تکان دهنده بود.
۱۸ آبان ۱۳۹۸
آقای موسوی کیانی گرامی با توجه به نوشته‌هایی که از شما درباره‌ی این کار و دیگر کارها خواندم، ترجیح من فقط سکوت است. چون معتقدم اساساً فاصله‌ی دیدگاه من و شما از زمین تا آسمان است؛ بنابراین هرگونه بحث و گفت‌وگویی بین ما بی‌فایده خواهد بود.
ضمناً اگر خوب دقت کنید متوجه می‌شوید که بنده بخش «گفت‌وگو» را برای نوشته‌ام انتخاب کرده‌ام نه «نقد»؛ پس لزومی ندیدم و نمی‌بینم که جزئیات کار را بیان کنم. قلم‌زنی در عرصه‌ی نقد، بیان جزئیات و بررسی همه‌جانبه‌ی کارها فقط درخور دوستانی مثل شماست.
البته اگر شما هزاران‌بار هم نصیحتمان کنید و بگویید این نمایش ضعیف است و باید با رخت‌خواب و پیژامه به تماشای کارهای تحسین‌شده در جشنواره‌های بین‌المللی نشست، بنده بی‌توجه به جوایزی که این کار برده یا نبرده، هم‌چنان معتقد خواهم بود «صدای آهسته‌ی برف» کاری درخشان و نزدیک به یک شاه‌کار است.
موفق باشید.
۰۷ آذر ۱۳۹۸
جناب صادقیه عزبز..
من حداقل نگاه کارکرد گرایانه ندارم که به فایده یا ضرر
بحث فکر کنم..
نگاه من بازشناسی و روزنه ای به عمق زیر متن کار...
من نوشتم نچسپ بود ننوشتم ضعیف بود..
در خیلی کارها حتی می نویسم شاید دانش من
در قواره این نمایش نباشد..
دو ماهی هست نقد ننوشتم، نظر دادم..
کدام دیگر کارها را از من خواندید؟
۰۸ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید