آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | علیرضا: #نقد_اختصاصی #پورحسین #فیلم_capone_2020 #جنایی_بیوگرافی #سینمای_آمریکا ساخت
S3 : 23:34:06 | com/org
#نقد_اختصاصی
#پورحسین
#فیلم_capone_2020
#جنایی_بیوگرافی
#سینمای_آمریکا

ساخت آثار بیوگرافی همواره با اتکا به متن توانسته اند موفقیت های زیادی کسب کنند اما آنچه که فیلم "کاپون" کمتر به آن توجه داشته است متن است و صرفا به دنبال روایت آخرین سال زندگی بزرگ ترین تبهکار قرن بیستم در آمریکاست. به این دلیل نمی توان انتقادی از اثر کرد به آن جهت که اینگونه فیلمسازی به رسمیت شناخته شده و گونه ای بیوگرافی مدرن تلقی می شود. کاپون در آخرین سال زندگی علاوه بر مامورین با یک بیماری روانی نیز دست و پنجه نرم می کرد. تلفیق این دو مقوله پیش از تماشای فیلم یادآور ... دیدن ادامه ›› می شود که کاراکتری کاملا متفاوت و بسیار خاص را مشاهده خواهیم کرد. شخصیتی که اگر به دنبال کسب توفیق است باید ایفای نقش آن به بزرگان عرصه بازیگری سپرده شود. آنچه که پس از تماشای فیلم به ذهن خطور می کند و بیننده را بیش از هر چیز دیگری تحت تاثیر قرار می دهد زندگی تلخ کاپون در سال پایانی عمر و بازی تماشایی "تام هاردی" است. ایفای نقشی که علاوه بر تحسین به ما یادآوری می کند که تام هاردی همچنان با بهترین شدن فاصله زیادی دارد و در این عرصه حتی اجازه رقابت نیز ندارد.
فیلم، همچون کاراکتر کاپون کم حرف و رازآلود است و اطلاعات زیادی به بیننده نمی دهد و حجم زیادی از حرف های خود را بواسطه تصویر و میزانسن ارائه می دهد. میزانسن هایی که شخصیت های جاه طلب تاریخ را در دل قصه ی یکی از جاه طلب ترین شهروندان آمریکایی در ذهن تداعی می کند و پایان همه آن ها را یکسان می داند.
مولف در اثر دقیقا به دنبال به تصویر کشیدن همین پایان است. امری که به نظر می رسد خارج از حوصله مخاطبین باشد و با استقبال زیادی همراه نشود.

نمره 7.5 از 10
پویا فلاح این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید