آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | مـحمّدمـهدی ندّاف: "جیمز آلن" در کتاب « تو همانی که می اندیشی» نوشته است: چقدر برای عوام
S3 : 07:54:38 | com/org
"جیمز آلن" در کتاب « تو همانی که می اندیشی» نوشته است:
چقدر برای عوام راحت است که بگویند: « بسیاری از مردم، مظلوم هستند. زیرا یک ظالم وجود دارد؛ پس ننگ بر ظالم.» سپس در ادامه به رشد گرایش در بین مردم اشاره می کند که دارای چنین مضمونی است « ظالم وجود دارد زیرا عده ای حاضر به تحمل ظلم هستند؛ پس ننگ بر مظلومیت.»
.
.
(نوشته ی رندی گیج، انتخاب شده از مجموعه کتاب های بی نظیر ... دیدن ادامه ›› سعادت)
.
.
.
حـقـیـقـت اصـــلی این است که ظالم و مظلوم هر دو در آفــریـنـش نادانی، فقر و تنگنا نقش دارند. اگر چه به نظر برسد آنها یکدیگر را مقصر می دانند، اما در واقع هر یک خود را متهم می کنند. سعادت و منزلت انسانی هر دو بر تبادل ارزشها متکی هستند. از آنجا که ظالم چیزی بیش از عایدی خود طلب می کند در نهایت خودآگاهی و شعور خود را می بازد. مظلوم نیز برای خود ارزش کافی قائل نمی شود و به همان شکل سرانجام از نظر معنوی بازنده می شود. هر انسانی که از بالا بردن آگاهی و شعور خود غافل شود، ضعیف و وابسته و درمانده باقی می ماند.
انـــسان قـــادر است با افزایش دانش و آگاهی خود از بندگی نجات یابد، بر تنگناها غلبه کند و به بزرگی برسد. جیمز آلن در کتاب خود گفته است:
هیچ انسان ســـعادتمندی نمی تواند به انسان ضعیف تر از خود کمک کند مگر آنکه آن فرد ضعیف، خود، خواهان چنین کمکی باشد و تازه در این صورت هم فرد ضعیف به نوبه ی خود باید از توان خویش استفاده کند؛ فرد ضعیف باید با تلاش خود بتواند قدرتی را که در وجود دیگری ستایش می کرده در خود پدید آورد. هیچکس غیر از خود او نمی تواند شرایطش را دگرگون کند.
انتخاب خیلی خوبی بود آقای نداف.سپاس
۱۹ بهمن ۱۳۹۰
محمد مهدی :)
جالبه این پست برای حدود چهار سال پیشه،
یادش بخیر...
حس خوبی داشت دیدن این تاریخ و اسم ها پای پستت...
یادآوری خاطرات شد برام، خاطراتی که پی ش از دیوار شکل گرفت...
۲۴ مهر ۱۳۹۴
ضمناً ممنون از معرفی کتاب
:-)
۲۴ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید