کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال | هنرمند بیچاره ! درباره نمایش سقراط: ___ سقراط ___ با صداقت تمام میگویم که یکی از بهترین
S3 : 08:22:00 | com/org
___ سقراط ___

با صداقت تمام میگویم که یکی از بهترین نمایشهایی است که دیدم .
تبریک بسیار به حمیدرضا نعیمی عزیز نویسنده و کارگردان فهیم این کار .. ( شاید به جای نعیمی ، فهیمی بنامیم بیراه نرفتیم )

بی شک بزرگترین دغدغه انسان خود شناسی است . و این کلام که سقراط ورد زبانش است _ خودت رو بشناس _ و مفاهیم دیگری که با رسالت سقراط بیان میشود و به شیوه سقراطی _ سئوال کردن و با سئوال جواب دادن _ به ظرافت و دید خوب این درام نویس برتر کشور به دقت انجام شده و ما شاهد شکل گیری درام هستیم .
درامی که فلسفه سقراط ، ارکان و اجزای نمایشی ، مسایل و دغدغه های امروزی رو همه رو بشکلی کاملا نمایشی در معرض دید من مخاطب قرار میدهد . که این قدرت فهم و درک ، قلم و اندیشه یک درام نویس رو نشون میده .

در کارگردانی نعیمی بغیر از شیوه اجرایی مناسب و انتخاب بازیگر صحیح لازم به ذکر است که بگوییم شیوه بازی گرفتن این کارگردان ... دیدن ادامه ›› جای تامل دارد .. اینهمه بازیگر روی صحنه با بازی یکدست و روان ، کار آسانی نبوده و نیست .. اما این کارگردان به خوبی و با درایت انجام داده .

به بودن همچین شخصی تو تئاتر ایران زمین افتخار میکنم و خوب باید بگم حسودیم هم میشه .
برای حمیدرضا نعیمی و گروه تئاترش بهترین ها رو آرزومندم .. و چشم براه کارای خوب همیشگی این گروه .

یه چیزی هم حیفم میاد نگم :

با احترام به فرهاد آییش و سابقه بازی و درخشش اش در نقش سقراط .. باید به 2 بازی دیگر که بسیار هنرمندانه ، ظریف و دقیق ، واقعا قدرتمند و تاثیر گذار تو این نمایش اشاره کنم .
بهناز نازی در نقش : زانتیپه _ زن سقراط _
یعقوب صباحی در نقش : آنیتوس
واقعا بدون مبالغه اصلا حس نمیشد که در مقابل وزنه ای چون آییش بازی میکنن . حضورشون به خوبی حس میشد . حتی تو صحنه هایی که تعداد بازیگر روی صحنه .. خودشون و یا با یک بازیگر _ از لحاظ حس روانی صحنه _ شاید هیچ حرکتی یا حرفی نمیزدن اما نگاه مخاطب رو خیره به خودشون نگه میداشتن . به این دو ستاره دوست داشتنی این گروه تئاتر ازصمیم قلب تبریک میگم .

من الان باید برم ببینم با این کار ، بازی ها و مخصوصا دیالوگها چه گلی باید به سر خودم بگیرم .. وای از دست این دیالوگ ها که واقعا نمیتونم بهشون فکر نکنم ..
سقراط در شخصیت و در دیالوگ و در حرکت و رفتار خود خودشناسی را به همه گان آموزش داد ، چه به بزرگان شهر چه به هم راهان خود چه به خانواده ی خود چه به مخاطبان خود .
این نمایش در زمانی به اجرا در می آید که ورد زبان همه اعتدال است و این نمایش آموزش اعتدال بود در مقابل تندروی های بزرگان شهر و یاران اصلاحات شهر.
باید مچکر باشیم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که مجوز این تاتر تربیتی رو در بزرگ ترین سالن شهر دادند .
۲۵ آذر ۱۳۹۲
نقد خوبی بود ممنون، بله بی شک بزرگترین دغدغه ی انسان خود شناسی ایست .
۲۷ آذر ۱۳۹۲
من ممنونم از توجه و صرف وقت شما عزیزان .
۲۸ آذر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید