آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | بهرنگ درباره سه جلسه تراپی و یک مهمانی: درباره اجراهای جشنواره (14): *سه جلسه تراپی و یک مهمانی* افسانه
S3 : 19:03:17 | com/org
درباره اجراهای جشنواره (14):

*سه جلسه تراپی و یک مهمانی*

افسانه ماهیان با اشاره به اینکه نمایشنامه «سه جلسه تراپی و یک مهمانی» با برداشت از یکی از داستان‌های هاروکی موراکامی نویسنده شناخته شده ژاپنی نوشته شده است، اضافه کرد: موراکامی برای من و نغمه ثمینی نویسنده‌ای دوست‌داشتنی است. خوشبختانه خانم ثمینی خودش فضاهای موراکامی را می‌شناخت و در دنیای او جستجوی زیادی کرده بود. البته نمایشنامه‌ او نگاه دوری به داستان موراکامی دارد، ضمن اینکه تبدیل آن داستان به نمایشنامه کار بسیار دشواری است که نغمه ثمینی به خوبی از عهده آن برآمده است.

ماهیان که با اجرای این نمایش دومین همکاری خود را در مقام کارگردان با نغمه ثمینی انجام می‌دهد، درباره شیوه اجرایی این نمایشنامه توضیح داد: در نمایش ما ... دیدن ادامه ›› همه چیز خیلی عادی و طبیعی اتفاق می‌افتد اما تماشاگر متوجه می‌شود فضا هم عادی است و هم نیست. رئالیسم جادویی موراکامی تا بخشی از نمایشنامه وجود دارد اما در فرم طراحی کار میزانس‌ها و لباس‌ها همه چیز به صورت زندگی عادی اتفاق می‌افتد. در واقع اتفاق غیرواقعی در لایه‌های زیرین خود را نشان می‌دهد.

کارگردان نمایش «پالتوی پشمی قرمز» درباره اجرای نمایش جدیدش گفت: ما یک فضای جادویی را با فرمی عجیب و غریب نشان نمی‌دهیم. اتفاقا همه چیز را با فرمی ساده نشان می‌دهیم تا جایی که گاه به گروتسک نزدیک می‌شویم و تماشاگر خیلی نرم در لایه‌های مختلف نمایش دیزالو می‌شود.

نمایش در اصل یکی از معضلات زندگی مدرن بشر را به تصویر می کشد و نشان می‌دهد که با ورود مدرنیته انسان‌ها چه چیزهایی را از دست می دهند و به دنبال چیزهایی می‌گردند که در زندگی ندارند.

بازی‌ها مثل خود زندگی است بدون هیچ‌گونه اغراقی. ما در حال کشف بازیگری در این نمایش هستیم. فرم زندگی و رئالیته در خود نمایش حل شده است.

در این اثر نمایشی بازیگرانی همچون سعید چنگیزیان، الهام کردا، رامین سیاردشتی، نازگل نادریان و هومن کیایی به ایفای نقش می‌پردازند.

طراحی صحنه را منوچهر شجاع و طراحی لباس را غزاله معتمد بر عهده دارند. محمدرضا جدیدی به عنوان آهنگساز و امیر اسمی به عنوان طرح پوستر و بروشور با اجرای این نمایش همکاری دارند. هومن خدادوست، پریسا گودرزی و محمدرضا انتظامی گروه کارگردانی این اثر نمایشی را تشکیل می‌دهند.


منبع: http://www.khabardoni.com و http://www.khabarpu.com
بهرنگ عزیز ، اطلاع داری مدت زمان نمایش چند دقیقست؟ من جایی پیدا نکردم.
۲۹ دی ۱۳۹۲
خواهش می کنم.
۳۰ دی ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید