کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال | علی اژدری: و یکی دیگر از آیین‌های خجسته و هر ساله جشنواره تئاتر
S3 : 17:49:04 | com/org
و یکی دیگر از آیین‌های خجسته و هر ساله جشنواره تئاتر فجر که قدمتی به درازای عمر جشنواره دارد بی‌برنامه‌گی‌ هاست و راه ندادن‌ها و پشت در ماندن‌ها با بلیتهای بادکرده‌ی توی مشت. و چنانچه می دانید تئاتر فجر به همین هاست که زنده است. به‌صورت معمول در هنگام خرید بلیت هر نمایشی 2 شاخصه طبیعی برای انتخاب آن وجود دارد: 1. دوست خواهم داشت. 2. دوست نخواهم داشت. ولی در ایام جشنواره یک شاخصه یا احتمال سومی هم خیلی سفت و رشید آن وسط مسط ها قد راست می کند که من اسمش را گذاشته ام احتمال «پشت در ماندگی» که یک جورهایی همان «درماندگی» است منتها پشت در و با بلیت. این سومی از قضا کمر آن دو تای دیگر را هم خم میکند از بس که لعنتی قلچماق است و غیر قابل پیشبینی و بی منطق، درست مثل مأموران نسبتا" معذور تالارها. حتی در این میان بارها دیده شده که سالن هم خالی بوده است ها، اما عده ای "ایستاده با بلیت" (که این بر خلاف تصور رایج یک نام سرخپوستی نیست) به داخل راهشان نبوده که این دیگر انصافا" رکیک دارد. باری...

این است که من گمان می‌کنم چنانچه وقتِ خرید بلیت جشنواره یک درصد خوبی برای این آخری کنار گذاشته شده و ترجیحا" برنامه مبسوطی برای استفاده از زمان (احتمالی) پشت-در-ماندگی تدوین شود، جای دوری نمی‌رود لابد. فلذا پیشنهاد شخصی من که از پی سال‌ها سعی و خطا و از زیر خروارها بلیت‌های بادکرده بدست آمده (که آخرینش «عشق و عالیجناب» جناب پاکدل بود)، به کار بستن یک-یا ترکیبی از-راهکارهای ... دیدن ادامه ›› زیر است:

1. راهکار فرهنگی: همراه داشتن 1 جلد نمایشنامه مربوطه، مطالعه و تطبیق آن با دیالوگ هایی که گاها" از داخل تالار به بیرون سرک می کشند، و بصورت پیوسته و خستگی ناپذیر لبخند زدن. موفقیت در این راهکار به ویژه به قدرت تجسم شخص، ظرفیت روبرویی با تماشاگران گشاده رویی که موفق به دیدن نمایش شده‌اند (نیش باز و نگاه های تحقیرآمیز دو ویژگی بارز این افراد است)، و توانایی عضلات فک و صورت فرد پشت در مانده بستگی دارد.

2. راهکار ضد فرهنگی: درگیر شدن با مأمورین انتظامات تالارها و ضرب و جرح منجر به فحش (ویژه آقایان پیل پیکر).

3. راهکار نیمه فرهنگی: کلا" زیر سوال بردن اصل نمایش، ذکر عبارت «اتفاقا" خوب هم شد» (سه مرتبه)، و از کادر خارج شدن. گفته شده که این روش چنانچه با ریشخندی ظریف، تکان نامحسوس سر، و بالا انداختن شانه ها همراه شود تأثیری دوچندان خواهد داشت.

اخطار: در صورت علاقه به در پی گرفتن استراتژی های ترکیبی، از بکار بستن استراتژی دوم جدا" پرهیز کنید چراکه خدا شاهد است در پی گرفتن هر کدام از دو دیگر استراتژی با سر و صورت خونین فاقد اثربخشی لازم خواهد بود.
علی اژدری نازنین
مگه میشه نوشته ی شمارو خوند و لذت نبرد رفیق
آقا چرا انقدر خوب می نویسی شما آخه؟!
چرا انقدر کم پیدایی شما؟
۰۴ بهمن ۱۳۹۲
آقای اژدری عزیز ،
چه خوبه که بازم اینجایید و مینویسید . بسیار دلتنگ خوندن متنی به قلم زیبای شما بودم.
۰۶ بهمن ۱۳۹۲
تمام قد تعظیم میکنم به مهر و مهربانیتون شازده کوچولوی عزیز. دوستان نازنین و خطاپوشی مثل شمان که به منِ جسارت خطخطی کردن میدن:) مرسی.
۰۶ بهمن ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید