۱. تعطیلی همه برنامه‌های هنری (تياتر، کنسرت و سینما) یک هفته دیگر تا پایان آدینه ۱۶ اسفند تمدید شد. اطلاعات بیشتر
۲. همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق ایمیل و روش‌های اینترنتی در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال | الهه الف درباره نمایش زندگی در تیاتر: کار با نیم ساعت تاخیر شروع شد و هفت و بیست دقیقه هم
S3 : 01:52:29
کار با نیم ساعت تاخیر شروع شد و هفت و بیست دقیقه هم تموم شد. بازیگران بسیار انرژی گذاشتند و بسیار زحمت کشیدند. سالن اجرا بزرگ با صندلی های شیب دار که دید ردیف آخر رو هم به صحنه راحت می کرد و تهویه عالی. دو ردیف بیرون از ظرفیت جلوی ردیف اول نشسته بودند که با توجه به بزرگی سالن و تهویه خوب مشکلی نبود. ولی..
موقع ورود و تا پایان راهنمایی مخاطبان خارج از ظرفیت و نشستن آنها روی زمین موسیقی با صدایی بسیاااااار بلند در حال پخش بود که واقعا اواسط پخش گوش های من شروع کرد به سوت کشیدن و مجبور شدم با دست گوشهام رو بگیرم و تا مدتی هم به همین صورت باقی موند که همون ابتدا خیلی اذیتم کرد.
کاراکترها بارها سیگار کشیدند... شاید کسی مشکل تنفسی یا حساسیت داشته باشه... فکر نمی کنم اگر با سیگار خاموش هم کاری اجرا بشه چیزی از زیبایی و اهمیت اون اجرا کم کنه. کاراکترها مدام دیالوگ ... دیدن ادامه » ها رو فریاد می زدند و از اونجایی که 90 درصد کار به همین حالت جلو رفت باعث سردرد شد.
اکثر مخاطبان نشسته در یک باکسی مدام به هر دیالوگی می خندیدند و دیگه وسطای کار خیلی ها به اونها نگاه می کردند ببینند به چی می خندن که اونا خندشون نمی گیره!

شخصا از قسمت تعدیل کتاب به شددددت لذت بردم و اون قسمت که رابرت یک قسمتی رو به عنوان جایگاه منتقدان تصور کرده بود و باهاشون حرف می زد و بهشون فحش می داد.
علی رغم تعاریف دوستان خیلی با کار ارتباط برقرار نکردم. که البته شاید آزارهایی که قسمت اول نوشته ام ذکر کردم بی تاثیر نبود.
خسته نباشید به بازیگران پرانرژی و تیم اجرایی... خدا قوت
با نظرتون در مورد سیگار موافقم.
البته با سیگار خاموش نمیشد اجرا کنند چون سیگار خاموش کشیدن حتما در اینکار معنای خاصی پیدا می کرد و ای بسا که مدنظر اجرا نبود.
اما میشد محدودش کنند .

من خودم به دود سیگار حساسیت دارم و اواسط نمایش سرفه‌هام شروع شد که خدا ... دیدن ادامه » رو شکر خفیف بود و تونستم کنترلش کنم.
فکر می‌کنم در اجراها بخصوص در سالن‌هایی از این دست سیگار کشیدن رو بهتره محدود کنند و به فکر تماشاچیانی که مشکل قلبی و تنفسی دارند باشند.

با احترام
۲۴ آذر ۱۳۹۷
با چنین استدلالی میشه در فیلمها تفنگ ها شلیک نکنن و بازیگر صدای بنگ بنگ از خودش دراره یا اصن با دو تا انگشت جای اسلحه تظاهر به شلیک کنه...! من زمانی که درگیر شیمی درمانی بودم تاترهایی که توشون سیگار کشیده میشد رو نمیدیدم یا اگر میرفتم در دورترین نقطه از ... دیدن ادامه » صحنه مینشستم(برخلاف همیشه که ردیف یکم) چون قرار نیست حقوق اکثریت بخاطر اقلیت خیلی کوچکی نقض بشه
۲۴ آذر ۱۳۹۷
دوست عزیز من هفته ی ابتدا چون کار رو دیدم به نظرم نسبت به اجرا امروز یک مقداری ریتم سریعتری گرفته بود و یک کوچولو خیلی خیلی کن بداهه هم درش وارد شده بود نسبت به دو اجرای قبل . حق هم باید داد دو اجرا پشت هم و انرژی که باید قسمت بشه و اینکه این خنده ها قبلا ... دیدن ادامه » در گفته های من اومده تقریبا در اکثر تیاتر ها دیده میشه از یک جایی بی دلیل و کاریش نمیشه کرد و در اخر لعنت به بلیط خارج از ظرفیت -)))))
۲۴ آذر ۱۳۹۷
....تاترهایی که توشون سیگار کشیده میشد رو نمیدیدم یا اگر میرفتم در دورترین نقطه از صحنه مینشستم(برخلاف همیشه که ردیف یکم) چون قرار نیست حقوق اکثریت بخاطر اقلیت خیلی کوچکی نقض بشه....
@ اقای دانش: اقای دانش عزیز... اولا که ما از کجا باید بدونیم توش قراره به ... دیدن ادامه » دفعات سیگار کشیده بشه که بریم ردیف آخر بلیط بگیریم؟!!! ثانیا از کی تا حالا جای حقوق ها عوض شده؟ حقوق اکثریت اینه که در مکان بسته در مواجهه با دود سیگار قرار نگیرن. حالا اگر عده ای دوست داشته باشن دود سیگار بخورن نباید باعث بشه حقوق طبیعی سایرین زیر پا گذاشته بشه. ثالثا با استدلال شما در فیلم ها باید از گلوله واقعی استفاده بشه که صحنه مرگ قشنگ طبیعی جلوه کنه و حق تماشاگرا پایمال نشه!!
۲۴ آذر ۱۳۹۷
یک کتابی هست روش آسان ترک سیگار. 90 درصد از افرادی که خوانده اند سیگار را رها کرده و به شادی پرداخته اند. بگذریم در متن کتاب قسمت هایی به اینکه خود بازیگران دستمایه صنعت سرمایه داری برای تبلیع می شوند خیلی جالبه. سیگار کشیدن این روزها هم در اجراها شده داستانی ... دیدن ادامه » برای خودش.
۲۴ آذر ۱۳۹۷
به شادی پرداختند-)))))
خوب بود
۲۴ آذر ۱۳۹۷
خانم الهه، با سوال از کسانی که کارو دیدن مشخص میشه.... اکثریت وقت و هزینه میکنن که تاتر واقعی و مخصوص بزرگسالان رو ببینن نه مث نمایش های مهدکودکی ادای سیگار کشیدن رو ببینن (بخاطر اقلیتی که با بوی سیگاری که زیر تهویه کشیده میشه و نود درصد دودش بالا میره مشکل ... دیدن ادامه » دارن که شخص بنده هم برای سالها جز اون اقلیت بودم اما توقع نقض حقوق اکثریتی که پول برابر دادن رو نداشتم) و لابد بعدش اقلیت ادم مودب‌ها توقع داره که حرفهایی که از دید بچه‌های پنج ساله بی ‌ادبی هست رو نگن و اقلیتی هم توقع دارن از اسم حیوانات بعنوان فحش استفاده نشه و....و.....و همین حالا بخاطر یه اقلیت قدرتمند آثار نمایشی کلی سانسور میشن حالا اگه بقیه اقلیتها هم به خواسته های زیاده خوهانشون برسن دیگه چیزی از تاتر باقی نمیمونه....
۲۵ آذر ۱۳۹۷
معادل منطقی سیگار خاموش ،اسلحه‌ای هست که شلیک نمیکنه و نه اسلح ای که نمیکشه...کشتن استفاده ثانویه اسلحه هست و درصورتی که از فاصله مناسب به اعضای حیاتی بدن شلیک بشه به احتمال زیاد باعث مرگ میشه....اما اگر هوایی شلیک بشه یا به دست و پا بخوره یا اگر تیر خطا ... دیدن ادامه » بره باعث کشتن نمیشه...لذا در مقام مقایسه همانطور که سیگار کشیدن باید با دود باشه شلیک تفنگ هم با صدا و...همراه هست و نه لزوما کشتن...
۲۵ آذر ۱۳۹۷
واقعیت اینه که منو دود سیگار اذیت نمیکنه و فک میکنم دوستانی که اذیت شدن رو زمین و جلو در حلق بازیگران نشسته بودند و چون دقت کردم دیدم عین ۳ اجرا در این یک ماه دقیقا در یک زمان مشخص سیگار روشن شده که معلومه از قبل مشخص بوده توسط کارگردان ولی خب این خودش داستانیست ... دیدن ادامه » که دو طرف ماجرا براشون قابل دفاعه سیگاری ها و غیر سیگاری ها و بدبخت های در حال ترک چون من که هوس کشتتشون -)) ... اون ترک در ۹۰ روز و شاد شدن هنوزم دیالوگه درجه یکیه که دوستمون گفت -))
۲۵ آذر ۱۳۹۷
خانم الهه گرامی :
سیگار کشیدن تو صحنه نمایش خیلی عادیه !
در مورد این نمایش هم صادقه
و من با فرمایش جناب دانش موافقم . و با ادا در اوردن فضای نمایش کاملا مصنوعی و بقول آقای دانش، مهدکودکی میشه،
منظورتون از فضای بسته، سالن نمایشه ؟ خب بنظرم دفعه بعد یکم ... دیدن ادامه » دور تر از صحنه نمایش بلیط بگیرید . قرار نیست نمایش با ما وفق بشه ما هستیم که باید بپذیریم نمایش از این جنس است.


ت
۲۵ آذر ۱۳۹۷
لطف شماست جناب پدرام. خوشحالم که توانستم کمی لبخند به لبانتان بنشانم.
من این نمایش را ندیدم ولی ببیشتر آنهایی که دیدم و سیگار کشیدنی وجود داشت زیاد لذت نبردم. چرا؟
جناب جعفریان همانطور که فرمودید نباید "مصنوعی" باشه. خب منی که 20 سال سیگار می کشیدم ... دیدن ادامه » و یک بازیگری به عنوان سیگاری حرفه ای سیگاری روشن می کند ولی دود آن را به جای حلق خودش به حلق دیگران فرو می کند مصنوعی نیست؟ ( منظور من همان اصطلاح "چ س" دود سیگاریان است). اگر بازیگری سیگاری روشن می کند انتظار می رود کامی بگیرد که دیگران هم با آن برروی صندلی کام بگیرند نه اینکه فقط دود آن را ببینند.
۲۵ آذر ۱۳۹۷
جناب بهزادی عزیز
با احترام ، کمی اغراق میفرمایید و هیچ بازیگری این کار را ( فوت تو صورت تماشاگر) انجام نمیدهد. و غیر یک مورد نمایشی که قبلا دیدم ، پیرو فرمایش جنابعالی و درست است، بازیگر سیگار روشن میکند و کامی از ان نمیگیرد ! من واقعا نمیدونم ، و دلیل این هم هیچ ربطی به بنده ندارد. شاید انقدر به فکر فرو رفته که یادش رفته کامی از سیگار روشنش بگیره، و انقدر سخت نمیگیرم.

توی نمایش سیزده ، پرده اول ظرف اب لبو افتاد، پاچید به سمت من ، هم دست و صورت و لباسم کاملا لک شد ، رنگ لبو هم که میدونید پاک شدنش کار حضرت خرسه
خارج از ظرفیت هم نبودم.
اما حس خوبی داشت الان اگر بگردم به عقب میرم جای دیگه میشینم و لطف به همینه ، و خوشحالم کار خودشو کرد و نگران این نبود من چیکار میکنم.
اون باید اون ظرفو میداخت ، حالا من بگم اگر توش اب لبو نبود ال میشد بل میشد ...

کارگردان و بازیگر وفادار به متن نویسنده هستند و اینکه بهتره سیگار روشن نکنن تا اینکه مثل فرشته مهربون چوب دستی سفید در بیاره ادای سیگار کشیدنو در بیاره ...
کشیدن ... دیدن ادامه » سیگار در نمایش زندگی در تئاتر بیان استرس لحظه ای که کارکتر باهاش مواجه است. و بدون اون میشد یک ادای مصنوعی جناب بهزادی !

اینو من نمیگم ، نویسنده میخاد ، حالا بنظرم لازم نیست این قدر سخت بگیریم.
۲۵ آذر ۱۳۹۷
جناب جعفریان عزیز و دوست داشتنی صد در صد با شما موافقم
به این اضافه بفرمایید فضای مستقل رو که اصلا دود و بوی سیگار در اون حجم هوا گم میشه با توجه به ارتفاع سقف و عمق صحنه
۲۵ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید