تیوال | علی عبداللهی: اینکه کسی یک روزه در تیوال اکانت ساخته یا یک ماه یا
S2 : 05:22:22
اینکه کسی یک روزه در تیوال اکانت ساخته یا یک ماه یا روز راه‌اندازی تیوال، منطقا نباید نکته مهمی باشد و مهم‌تر اینکه به هیچ وجه مدت زمان عضویت نباید مانع نظر دادن کسی باشد، اما در عین حال به دلیل استفاده نادرست بعضی کاربران، به واسطه اینکه نظرشان را صرفا برای یک کار خاص و به شکل ناموزونی عنوان می‌کنند شاید مهم شود.
حال ممکن است بپرسند (یا ایراد بگیرند) استفاده درست و نادرست را چه کسی مشخص می‌کند؟ یا اینکه اصلا کاربر مختار است اکانت بسازد و فقط برای یک کار نظر بدهد، چه کسی حق این را دارد که این کار را تقبیح کند؟
هیچکدام این‌ها شاید در عین مهم بودن، مهم نباشد ولی به صورت عرف و هنجار (این را دیگر نه من مشخص می‌کنم نه کسی دیگر، جمع و اتفاق نظر عموم مشخص می‌کند که چه شیوه کاری به نتیجه بهتری برای عموم منتج می‌شود) وقتی در تیوال عضو می‌شویم و برای ... دیدن ادامه » کاری نظر می‌دهیم، باید نسبت به نظراتمان و امتیازهایمان مسئول باشیم، باز هم به صورت عرف و هنجار نه اجبار فرد خاصی!
حال اگر مسئول نیستیم و نمی‌خواهیم با نظرمان به کسی کمک کنیم، صرفا یا برای خودمان می‌نویسیم که تخلیه روحی و عاطفی شویم یا می‌خواهیم جایی که می‌توانیم دیده شویم و تأثیر بگذاریم یا کمبودهایمان را جبران کنیم یا هر دلیل دیگر، این هم باز موضوعی شخصیست و برمی‌گردد به ارزش‌های شخصی هر فرد و میزان مسئولیت‌پذیری اجتماعی ولو در مقیاس یک سایت کوچک (یا حتی بزرگ).

اما به گمانم از منظر مقایسه عادلانه و کمک‌کننده به اجتماع تیوال، برای انتخاب نمایش‌های برتر یا ملاک تصمیم‌گیری برای دیدن نمایشی خاص، بهتر است این موضوعِ مدت زمان عضویت را در نظرات کاربران دخیل کرد..و گمان نمی‌کنم کسی به این سیستم تأثیرگذاری بتواند اعتراضی کند، چون میزان تأثیرگذار بودن رأی هر فرد، باید با مسئولیت پذیری فرد نسبت به اجتماع رابطه مستقیم داشته باشد [اینکه این سازوکار در انتخابات خاصی رعایت می‌شود یا نمی‌شود موضوع بحث نیست، چون به نظر می‌رسد منطقا کسی که در هیچ زمانی نسبت به اجتماع احساس مسئولیتی نمی‌کند چرا باید در یک روز خاص به ناگاه مثل بقیه تأثیرگذار باشد؟! پس دلیلی نمی‌شود آنچه هست درست باشد، گرچه اکنون مسئله هم درستی یا نادرستی سیستم حاضر نیست.]

حال به فرضِ مهم بودن و منطقی بودن توضیحات فوق، اگر در یک تعریف کاملا ریاضی، با وجود سیستم نمره‌دهی حاضر، نمره هر کاربر در تعداد روز عضویت آن کاربر ضرب شده و میانگین وزن‌دار نمره هر نمایش با توجه به میزان عضویت هر کاربر لحاظ شود، شاید نتیجه عادلانه‌تر و کاراتری برای اجتماع تیوال به دست آید.
[در صورت واضح نبودن مدل محاسبه نمره هر کار، فرمول محاسبه میانگین وزن‌دار رو در کامنت‌ها میارم :دی]
کسانی که با محیط تیوال آشنایی دارند(خصوصا کسانی که پیشتر فریب این اسپم ها را خورده اند) تشخیص این اسپم ها از نظرات واقعی براشون راحته...یه فاکتور همین زمان عضویت فرد در تیواله...فاکتور دیگری که من چک می کنم نمایش های امتیاز داده شده اون فرد هست که این اسپم ... دیدن ادامه » ها یا به نمایشی امتیاز ندادند یا صرفا به نمایشهای خودشون امتیاز دادند...این اسپم ها تک اسمند...اکانتشان تصویر ندارد...نظراتی که دادند بی وجهه یعنی یه سری جمله مثل عالی بود شاهکار بود بهترین تئاتری که در عمرم دیدم اصلا قابلیت بررسی عقلی نداره...

اگرچه انجام این کارها از سوی عوامل اجرایی نمایش مصداق کلاه برداری است اما برخی دوستان تیوالی هم هر نظری رو جزو این اسپم ها می دانند و خلاصه تازه عضو شدن فرد رو گوشزد می کنند که به نظرم این هم کار معقولی نیست
۲۵ فروردین
دقیقا مقصود منم همین بود آقا عرفان
نه این و نه آن..
حالا بنده راهشو اونطوری دیدم برای اصلاح نمره اقلا..وگرنه مطالبی که تو پاراگراف اول گفتین تقریبا همه باسابقه‌ها می‌دونن
۲۵ فروردین
به نظرم نمیشه خرده ای به طرف گرفت ، بلاخره استفاده از یک فرصته که میتونه درست باشه یا غلط میتونه منصفانه باشه یا مغرضانه ، فقط بقیه کاربرها برای انتخاب یک کار نباید تنها پارامتر ستاره و یکی دوتا کامنت هدفدار رو ملاک قرار بدن ، آخه جالبیش اینجاست که این ... دیدن ادامه » دوستان اصن سیاست هم ندارن و بقدری اگزجره تعریف میکنن که بیشتر عامل بازدارنده میشه تا تبلیغ ! :))) مثلن طرف میگه من تا حالا 3 بار این کار رو دیدم و باز کمه ! همه ایران باید ببیننش ! اصلن تو گاوصندوق باید از این کار نگهداری شه ! خب دکتر رفیعی هم چنین ادعایی راجع به کارهاش نداره :)))) چه خبرتووووونه ! چهههههههه خبرتونه :))))))
عوامل اجرا و دوست و آشنا هم نظر دادن حق طبیعی شونه ولی کاش خود دوستان ازشون بخوان "منصفانه " نظر بدن
۲۵ فروردین
اصلا حیفه که بعنوان اثر فاخر ثبت ملی نمیشه ، جامعه بین الملل چرا دخالت نمیکنه تو این مسئله :)))
۲۵ فروردین
آقا فرزاد یکی اینکه من اصن همینو گفتم که درست نیس که بگی نباید نظر بدن یا بشون اعتراض کنی
دوم اینکه حرفمم چیز دیگه ای بود، که آخر متن ه :)
۲۵ فروردین
درود و ارادت خدمت دوستان
بله بله کلیت کامنت شما هم همین بود منم همراهی طوری اومدم :) راجع به متن آخر هم لدفن با رسم شکل و مثال توضیح دهید برادر ، من ریاضی م تک ماده ای یه :))
۲۵ فروردین
درود :)

نمره نمایش =
(نمره کاربر اول * تعداد روز عضویت کاربر اول + نمره کاربر دوم * تعداد روز عضویت کاربر دوم + .... + نمره کاربر nام * تعداد روز عضویت کاربر nام)
تقسیم بر
(تعداد روز عضویت کاربر اول + تعداد روز عضویت کاربر دوم + .... + تعداد روز عضویت کاربر nام)


اینطوری ... دیدن ادامه » هر کس بیشتر عضو بوده، وزن نمره‌اش بیشتر می‌شه
۲۵ فروردین
فاکتورهای دیگه ای نمیشه بهش اضافه کرد؟ مثلاً تعداد نمایشهای تماشاکرده. به نظرم تا حدودی اهمیت داره. مثلا من وقتی نظر کاربری رو می خونم یکی از مولفه های مهم اگر ایشون رو خارج از تیوال نشناسم اینه که چقدر نمایش دیده. حالا میشه برای این عامل یک ضریب تعیین ... دیدن ادامه » کرد. شاید همه عامل ها ضریب یکسانی نداشته باشند.
۲۵ فروردین
آدنا جان اکانت یک روزه هیچ هیستوری ای نداره فقط اومده برای نمایش فلان کامنت تمجید گذاشته رفته.
۲۵ فروردین
@آدنا: صد در صد می‌شه..حالا اگه به تنهایی بخواید تعداد نمایش مؤثر باشه، جای تعداد روز عضویت، تعداد نمایش بذارید..اگه می‌خواید هر دو باشه، می‌تونید ضرب جفتشون رو جای اون عامل بذارید و البته که فرمول‌های دیگه‌ای هم می‌تونه برای وزنش درست بشه
۲۵ فروردین
بله زهره جان. دیدم این اکانت ها رو. ممکنه حتی احیاناً کسی باشه که تازه عضو شده و نمایش هم زیاد دیده و نظرش هم به اصطلاح صائبه ولی خب نمایشهای تماشاکرده اش در تاریخچه اکانتش نمیاد. و طبیعتا با این فرمول شانسی نداره. نه فاکتور تعداد روز رو داره و نه فاکتور ... دیدن ادامه » تعداد نمایش رو. و برعکس ممکنه فقط یک نمایش رو دیده که به قول شما برای همون هم کامنت تمجید گذاشته و رفته.
۲۵ فروردین
آقای عبداللهی به نظرم بهترین حالت وقتیه که هر دو عامل یا حتی عوامل دیگه ای اگر مناسبه همه با هم دخیل باشه. حتی گفتم مثلا میشه به نمایش تماشاکرده ضریب بیشتری داد تا تعداد روزهای عضویت. من خودم ممکنه از یک کاربری قدیمی تر باشم ولی نمایش کمتری به نسبت به اون ... دیدن ادامه » فرد تماشا کرده باشم و خودم برای نظر اون فرد که نمایش بیشتر دیده، با اینکه ازش اینجا قدیمی تر هستم بیشتر ارزش قایلم. البته این نظر و انتخاب منه.
۲۵ فروردین
بله کاملا درسته..
اونطوری می‌شه تعداد نمایش‌ها رو ضرب در یه عددی کرد و با تعداد روز عضویت جمع کرد و بعد توی مخرج تقسیم به اون عدد به علاوه 1 کرد
چه ریاضی‌ای شد :)
۲۵ فروردین
یا جده سادات :)) چرا ریاضی ها رو میریزید تو تئاتر ها :))))))
۲۵ فروردین
آقا فرزاد خودتون پرسیدید من بی‌تقصیرم :))
۲۵ فروردین
با سرعت صحنه را ترک می کند :)))))
۲۵ فروردین
یعنی اگه همینجوری من این پست و کامنت هاش رو دنبال کنم ریاضیاتم حداقل ده level ارتقاء پیدا میکنه
۲۵ فروردین
آقای جعفریان فرار نکنید. بمونید شاید همینجوری از این فرمول به نوشتن الگوریتم عکسبرداری از یک سیاه‌چاله دیگه رسیدیم :)))))
۲۵ فروردین
جناب عبداللهی نازنین ارادت
تمام فرمایشاتتون کاملا درست هست ، همانطور که خیلی از ما هم به کرات به سایت محترم تیوال پیشنهاد دادیم و راهکارهای مختلف هم ارائه دادیم ولی موضوع اینجاست که تیوال بنا به هر دلیلی که هست نمیخواد و برنامه ای نداره که این موضوعات ... دیدن ادامه » را کنترل کنه وگرنه به راحتی معضل اکانت های فیک و ساماندهی آنها قابل کنترل هست،دقیقا مثل دولت محترم که هیچ برنامه ای برای کنترل بازار ارز و سکه نداشت و الان این شده حال و روز اجتماعمون ، در مورد تیوال هم دقیقا همینه تا زمانی که خود تیوال نخواد هیچ اتفاق مثبتی در اینجا نمیفته متاسفانه ، خود بنده که به شدت پیگیر تیوال و کاربرانش بودم ، الان اصن ترجیح میدم که نقدی ننویسم چون بنویسم هم میدونم که به سرعت لابلای کامنت های فیک گم خواهد شد . فقط روزی یکبار میام برای اینکه حرص هم نخورم به سرعت از کنار اکانت هایی که نمیشناسم عبور میکنم و مطالب دوستان و نازنینان تیوالی چون شما و دوستان دیگر را میخوانم و میروم.چون وقتی میشود پیشنهاد و راهکار ارائه کرد که گوش شنوایی وجود داشته باشد.
۲۸ فروردین
کاملا موافقم و درست می‌فرمایید آقای رزمجوی عزیزم :)

منم دقیقا همین رویه شما رو پیش گرفتم :)
خیلی مخلصیم
۲۸ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید