کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال | دیوار
S3 : 12:01:33 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
معرفی هیئت‌داوران مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» | عکس
ناصح کامگاری، فارس باقری و صابر نیک‌بخت به عنوان اعضای هیئت‌داوران مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» معرفی شدند.
معرفی هیئت‌داوران مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران»
 به گزارش تیوال فاتح بادپروا رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان ضمن اعلام خبر معرفی هیئت‌داوران مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» افزود: داوری ...
دیدن ادامه ››

 به گزارش تیوال فاتح بادپروا رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان ضمن اعلام خبر معرفی هیئت‌داوران مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» افزود: داوری نمایشنامه‌های مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» را ناصح کامگاری، فارس باقری و صابر نیک‌بخت از نمایشنامه‌نویسان مطرح و باسابقه کشور بر عهده دارند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان همچنین گفت: پس از انتشار فراخوان مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» در دو حوزه نمایشنامه‌های کردی و فارسی در دو بخش اصلی (آزاد) و کمدی در گستره ملی در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، تعداد ۹۹ نمایشنامه از نویسندگان اقصی نقاط کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. هم‌اکنون هیئت‌داوران در حال خوانش و بررسی آثار هستند و طی چند روز آینده ضمن معرفی برگزیدگان، با اهدا دیپلم افتخار و جوایز نفیس از آنان تجلیل به عمل خواهد آمد.

مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» را انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان به همت اداره‌کل هنرهای نمایشی کشور و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و با همکاری مرکز تحقیقات کردستان‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان برگزار می‌کند.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خبر
درباره نمایش یه گاز کوچولو i
مدیر کل هنرهای نمایشی مهمان تالار سایه تئاتر شهر شد | عکس
تعدادی از هنرمندان صاحب نام تئاتر کشورمان به همراه مدیر کل هنرهای نمایشی روز یکشنبه بیست و دوم تیرماه از نمایش تالار سایه در مجموعه تئاتر شهر دیدن کردند.
مدیر کل هنرهای نمایشی مهمان تالار سایه تئاتر شهر شد
به گزارش تیوال از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، گروه اجرایی نمایش «یه گاز کوچولو» به کارگردانی فقیهه سلطانی روز یکشنبه بیست و دوم تیرماه میزبان تعدادی از هنرمندان ...
دیدن ادامه ››

به گزارش تیوال از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، گروه اجرایی نمایش «یه گاز کوچولو» به کارگردانی فقیهه سلطانی روز یکشنبه بیست و دوم تیرماه میزبان تعدادی از هنرمندان صاحب نام تئاتر کشورمان و مدیر کل هنرهای نمایشی بود.

اصغر همت بازیگر، گلاب آدینه بازیگر، قادرآشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن حسن زاده مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی از جمله مهمانان ویژه اجرای نمایش «یه گاز کوچولو» در روز یکشنبه بیست و دوم تیرماه بودند.

نمایش «یه گازکوچولو» به نویسندگی فرزانه سهیلی، کارگردانی فقیهه سلطانی و بازی گیلدا حمیدی ، شهروز دل افکار، افشین غیاثی، مهسا مهجور ، نورا هاشمی تا روز جمعه 27 تیر ماه ساعت 19:30 به مدت زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 30 هزار تومان در تالار سایه تئاتر شهر  با رعایت موازین مربوط به ضدعفونی و فاصله گذاری بهداشتی میزبان مخاطبان خواهد بود. 

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
هیأت ارزیابی متون بخش صحنه‌ای جشنوارۀ تئاتر مقاومت معرفی شدند | عکس
با حکم دبیر هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، اعضای هیأت ارزیابی متون بخش صحنه‌ای این جشنواره معرفی و منصوب شدند.
هیأت ارزیابی متون بخش صحنه‌ای جشنوارۀ تئاتر مقاومت معرفی شدند
به‌گزارش تیوال از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، حمید نیلی دبیر این جشنواره، طی احکامی جداگانه دکتر مهرداد رایانی‎مخصوص، محمود فرهنگ، امیر نصیربیگی،  احسان زیورعالم ...
دیدن ادامه ››

به‌گزارش تیوال از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، حمید نیلی دبیر این جشنواره، طی احکامی جداگانه دکتر مهرداد رایانی‎مخصوص، محمود فرهنگ، امیر نصیربیگی،  احسان زیورعالم و مهدی کاموس  را به‌عنوان هیأت ارزیابی متون بخش صحنه‌ای معرفی و منصوب کرد.

دکتر مهرداد رایانی‌مخصوص نویسنده، کارگردان و پژوهشگر تئاتر کشور، از فعالان تئاتر دفاع مقدس به‌شمار می‌رود و تاکنون آثار متعددی را در این عرصه به‌روی صحنه برده است. وی هم‌ اکنون مدیریت انتشارات نمایش را برعهده دارد.

محمود فرهنگ کارگردان، نویسنده و فعال فرهنگی است که کارگردانی آثار پرمخاطبی چون «خورشید کاروان» و «از خاک تا افلاک» در کارنامۀ هنری وی دیده می‌شود و در حال حاضر مدیر دفتر نمایش‌های آیینی مرکز هنرهای نمایشی است.

امیر نصیربیگی نویسنده،کارگردان و مدیر فرهنگی است که از جمله سوابق وی می‌توان به مدیرعاملی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، دبیری شانزدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت و کارگردانی چندین اثر نمایشی اشاره کرد.

احسان زیورعالم منتقد، مترجم، نویسنده، مدرس و روزنامه‌نگار، که از جمله سوابق وی ترجمۀ چندین اثر هنری  است. همچنین تدریس در مراکز علمی و همکاری با جراید و نشریات تخصصی تئاتری در کارنامۀ هنری وی دیده می شود.

مهدی کاموس، نویسنده و پژوهشگر حوزۀ ادبیات داستانی و نمایشی است. مدیریت دفتر مطالعات و رصد کالاهای فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و نگارش چندین اثر نمایشی، همچنین رتبۀ اول و دوم نویسندگی در جشنوارۀ تئاتر فجر و نیز عضویت در شورای عالی تئاتر بسیج، از سوابق وی به‌شمار می‌رود.

هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، آذرماه سال جاری به دبیری حمید نیلی برگزار خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
اندر احوال این روزهای نقدها و پاسخ ها..

چو پرده دار به محنت می زند همه را
کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند

با هم مهربان تر باشیم................
bahar، نازنین ص، میم و محسن جوانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش با من حرف بزن i
نمایش «با من حرف بزن» به کارگردانی حامد شیخی
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
قسمت آخر قصیده ای در نقد و تصحیح شعر و ستایش کتاب با چراغ و آینه استاد شفیعی کدکنی
.
.
.

در میان این سخن زی ما یکی دفتر رسید
الاُغانی وش کتابی ، در حلاوت شکّری

سوی ما آمد شفیعی با " چراغ و آینه "
کلبهء دل را منوّر کرد با افسونگری

دیده بربند از بزرگان سلف در نقد شعر
زآنکه در بستان دانش جلوه گر ... دیدن ادامه ›› شد نوبری

خوانده ام بهرامی و وطاط و رازی ، شمس قیس
در قیاس این دفتر تو هست چیز دیگری

مجلس آراسته از شاعران نغر گوی
در حق هریک ز حکمت داده داد داوری

زنده شد بار دیگر پروین و عشقی و بهار
جلوهء دیگر گرفتند این بتان آزری

حبّذا ای اوستاد اوستادان سخن
مرحبا ای فارِس میدان معنی گستری

شاد زی ای دانشومند خراسانی تبار
تا به صد سال دیگر با عزّ و با نیک اختری

در حق تو وام کردم ز انوری آنجا که گفت
" کو سلیمان تا در انگشتت کند انگشتری "
سپهر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تاریخ مجموعه وقایعی است که اتفاق می افتدتا ما عبرت بگیریم لیکن هر بار در این دور تسلسل و ورطه تکرار ما همان می کنیم که نباید...
شمشیر ها را با برگ های کتاب از خون می زداییم
اندیشه را می سوزانیم و برای سلسله ظلم شجره نامه از بحر می کنیم و می شویم طلایه دار اغیار
.
حسین کیانی که از زمره درام نویسان وفادار به فرهنگ و لغت پارسی است در پاره ای آثارش، به نقش و حضور زن در تاریخ ایران زمین می پردازد و فارغ از نگاههای کلیشه ای و نخ نمای فمینیستی و مد روز، با رویکردی منصفانه، سعی در بسط نگر جدیدی به زنان دارد. ویژگی مهم آثار او در این حیطه، زنان ضد زن، یا زنانگی به عزلت خزیده زنان در طول تاریخ است.
پنهان خانه پنج در با متنی سربلند و جذاب و کشش دراماتیک، سرنوشت فرهنگ و اندیشه مملکت را در بازی زنانه ای ، چنان ظریف به چالش می کشد و موازی با آن نقش زن را در تضعیف یا تقویت اندیشه و هویت مام میهن را آشکار می سازد ، که در وهله اول می پنداری که خود متن یارای همراهی مخاطب ... دیدن ادامه ›› را دارد.
اما تصویر بی بدیل و غیر تکراری از یک متن ایرانی که در رگ و پی تاریخ پاره پاره این ملک ، به دنبال تبرها و قصه درختهاست ، با ظرافتی تمام و بی تکلف توسط آرش فلاحت پیشه بر صحنه جان یافته و نگاه مخاطب را دو چندان در پی خویش، می کشاند.
مینیمال بودن فضا و طراحی دکور چنان جان در پیکره بازیگران دمیده بود که گویی حتی نیاز به آن اکسسوار اندک نیز نبود، بازی های سخاوتمند و درست و نشسته بر فرم کار نشان از هدایت منطقی و عالمانه آنان دارد، آنچه در این اجرا میبینیم فراتر از وفاداری صرف به متن است و گویی همگی به تماشای عقاید و افکار کارگردان نشسته ایم و در بحر تخیلات او، یک نقاشی امپرسیون متحرک را به نظاره نشسته ایم.
.
سوای هر نقد و نظر دیگر، امشب بعد از تماشای این اثر، دوباره آتشفشان احساس در من جوشیدن گرفت تا بنویسم و بیاد این روز های سخت که چشمم به در سالن های تئاتر خشک شده بود ، حلاوت تماشای اثری در خور تحسین را به خودم بچشانم.
کاملیا عبدالصمد و جعفر میراحمدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سلام
من چند رو مشغول امتحانات بودم سر نزدم. اینجا را چه شده؟🤔
چند روز پیش که داشتم میرفتم محیط فرهنگی بود، الان کم مونده سینی پاره بشه!
یادمه یه زمانی کامنت‌های خیلی معمولی‌تر هم هاید میشد...
درود
والا من که هم گزارش رو زدم هم کامنت گذاشتم برای دوستان تیوال
دو سه تا رو حذف کردن ولی بقیه‌اش مونده
یه لجن‌زاری درست کرد اون شخص که پاک کردن/ هاید کردنش واقعاً سخته
۵۷ دقیقه پیش
انگار همه مون باید جمع کنیم برای همیشه بریم...
۳۰ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بمیرید بمیرید و زین مرگ مترسید

کز این خاک برآیید سماوات بگیرید

بمیرید بمیرید و زین نفس ببرید

که این نفس چو بندست و شما همچو اسیرید

یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان

چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید

بمیرید بمیرید به پیش شه زیبا

بر شاه چو مردید همه شاه و شهیرید

بمیرید بمیرید و زین ابر برآیید

چو زین ابر برآیید همه بدر منیرید

خموشید خموشید خموشی دم مرگست

هم از زندگیست اینک ز خاموش نفیرید

تئاتر ببینیم یا نبینیم مسئله این است؟
دوستان من دو بار به تماشایه این کار رفتم‌و تهویه هوا بسیار مناسب بود.حالا نمیدونم یک عده چه فازی دارن و چه پدرکشتگی دارن‌ میان میگن تهویه بده.همه هم با فاصله نشسته بودن.نمیخوای بیای خوب نیا.کاش بپرسیم از دوستانی که رفتن و الکی نظر ندیم.
و این که چه فازیه همه میگن مستقل سالن پولیه و تجاریه و تجارت راه انداخته؟
خوب سالن شخصیه و پول هم میگیره ولی سالنی نیست که کارای خالتور اجرا بره و عضو سالن های تاپ هستش‌ و هرکسیم نمیتونه اجرا بزاره.
انگار دوستان میخوان بیان سالن ببینن هیچ علاقه ای به دیدن اثر ندارن.
بهونه‌سالن نگیریم لطفا.
با این کار فقط ضد تبلیغ میکنین و زحمات افرادگروه را به باد میدید.


پویا فلاح این را خواند
Siroos Ziya این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
همیاری جان
یه زمانی بود پست های کاربر«دایه» رو به خاطر طعنه‌آمیز بودنشون پاک میکردین، الان با پست های فرزاد امینی‌ که کم مانده از فرط بی‌ادبی و عصبانیت به فحش دادن (از جانب ایشون) برسه، کاری ندارید؟
ممنون میشم رسیدگی کنید. نه اینکه پاک کنید، به نظرم همه باید رفتار و گفتار ایشون رو بخونند، ولی تذکری، چیزی.
همیاری جان، میشه لطفا اول چک کنی که اکانت در اختیار خود اقای امینیه. بیشتر به نظر میاد هک شده باشه.
۱۸ ساعت پیش
من از همیاری هم گله‌مندم راستش، چون سیاست هاش اصلا روشن نیست. کاربرهای ساده رو حسابی تحت نظر گرفته ولی تاتری ها رو نمیدونم چی فرض کرده، شاید «خدا» مثلا. چون حتی در پاسخی که همیاری داد و من خودم لایک کردم (چون اون موقع میخواستم ببینم دقیقا همیاری میخواد چیکار کنه، ولی باهاش مشکل داشتم)، همیاری نوشته: “در صورت ادامه، ممکن است...”
آخه «ممکن»؟
Come on بابا
۳ ساعت پیش
میم
من از همیاری هم گله‌مندم راستش، چون سیاست هاش اصلا روشن نیست. کاربرهای ساده رو حسابی تحت نظر گرفته ولی تاتری ها رو نمیدونم چی فرض کرده، شاید «خدا» مثلا. چون حتی در پاسخی که همیاری داد و من خودم ...
کاملن موافقم

کامعان رو با لحن ترامپ خوندم و فوق العاده بود :))
من نمیدونم همیاری چرا کامنت منو هاید کرده ؟ توی کامنت اولم اتفاقن سعی کرده بودم محترمانه بنویسم .
اما خب من به شخصه از یه جایی به بعد سعی کردم حرص نخورم و کل ماجرا رو فکر کنم یه شوخیه و باهاش تفریح کنم .
اما طبق صحبتت کاش همیاری اصولِ مشخصی داشت .
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
با اعلام آرای هیئت داوران بخش های مختلف دومین دوره جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را شناخت | عکس
با اعلام آرای هیئت داوران بخش های مختلف دومین دوره جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را شناخت
هیئت داوران بخش های تئاتر، نمایشنامه نویسی، استعدادیابی بازیگری، فیلم کوتاه، فیلمنامه نویسی، استندآپ، تقلیدصدا و دوبله دومین جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را معرفی کردند.دومین جشنواره ملی ...
دیدن ادامه ››

هیئت داوران بخش های تئاتر، نمایشنامه نویسی، استعدادیابی بازیگری، فیلم کوتاه، فیلمنامه نویسی، استندآپ، تقلیدصدا و دوبله دومین جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را معرفی کردند.
دومین جشنواره ملی سینمایش از مجموع 867 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره و با آرای هیئت داوران و اعلام برگزیدگان در بخش های شش گانه به کار خود پایان داد.
بخش تئاتر:
در بخش تئاتر و از مجموع 174 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار نمایشی توسط رضا فیاضی، خسرو احمدی، رویا بختیاری و محمدرضا خردمند انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
کارگردانی:
رتبه اول کارگردانی:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به آرش رضایی برای نمایش «راز خون» از شهرستان ازنا استان لرستان.
رتبه ی دوم کارگردانی:
لوح تقدیر به غزل بویری برای نمایش های «ماهک» و «پیش از ناشتایی» کاری از گروه تئاتر ماتریوشکا از شهرستان امیدیه استان خوزستان.
لوح تقدیر به جاوید اسماعیلی برای نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
بازیگری:
رتبه ی اول بازیگری:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به حسن بابازاده بازیگر نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
رتبه ی دوم بازیگری:
لوح تقدیر به خدیجه مویسات بازیگر نمایش «پیش از ناشتایی» از شهرستان امیدیه استان خوزستان.
لوح تقدیر به حسین مرادی برزگرزاده بازیگر نمایش «دریای سرخ» از شهرستان دزفول استان خوزستان.
رتبه ی سوم بازیگری:
لوح تقدیر به جاوید اسماعیلی بازیگر نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
بخش نمایشنامه نویسی:
در بخش نمایشنامه نویسی و از مجموع 203 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری نمایشنامه ها توسط سیدمجید میرحسینی و ندا قربانیان انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
آثار برگزیده:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به عقیل جماعتی نویسنده نمایشنامه «کودکان سیاوش» از جزیره خارگ استان بوشهر.
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به جهانگیر چالاکی نویسنده نمایشنامه «جیران» از شهرستان بناب استان آذربایجان شرقی.
بخش استعدادیابی بازیگری:
در بخش استعدادیابی بازیگری و از مجموع 99 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط رضا فیاضی، خسرو احمدی، رویا بختیاری و محمدرضا خردمند انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
برگزیدگان:
ماریا اورکی از تهران.
امیرمحمد عزیزپور از شهرستان قائم شهر استان مازندران
تارا داوودی از شهرستان اهواز استان خوزستان
الناز قانعی نیا از شهرستان دزفول استان خوزستان
حسین مرادی برزگرزاده از شهرستان دزفول استان خوزستان
مبینا محمدپور از  شهرستان دزفول استان خوزستان
حمید روشنی از شهرستان خرمشهر استان خوزستان
امیر سلامت زاده از شهرستان آستارا استان گیلان
محمد رییسی از استان کرمان
آرش رضایی از شهرستان ازنا استان لرستان
فاطمه لنده از شهرستان بندرماهشهر استان خوزستان
در این بخش به هر یک از برگزیدگان لوح تقدیر اهداء می گردد و بعد از بحران کرونا برای برگزیدگان ورک شاپ بازیگری از طرف ستاد جشنواره در تهران برگزار می گردد.
بخش فیلمنامه نویسی:
در بخش فیلمنامه نویسی و از مجموع ۱۸۹ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط شیما جوادپور و دکتر الیزا سعیدی انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به مجتبی تقوی نیا نویسنده فیلمنامه «آلا» از تهران.
بخش فیلم کوتاه:
در بخش فیلم کوتاه و از مجموع ۱۶۰ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار نمایشی توسط رضا بنفشه خواه، آتش تقی پور، سعید امین دوست، بابک کریمی و رسول لطیفی انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به مبین طهماسبی کارگردان فیلم کوتاه «زندگی مبهم» از شهرستان تالش استان گیلان.
بخش استندآپ، تقلید صدا و دوبله:
در بخش استندآپ، تقلیدصدا و دوبله از مجموع 42 اثر رسیده به تفکیک ۲۳ اثر در بخش استنداپ، ۱۲ اثر در بخش دوبله و ۷ اثر در بخش تقلید صدا به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط مجید ترکمان و رضا ذریه انجام گرفت و هیئت داوران هیچ اثری را حائز کسب رتبه در این بخش ندانست.
«دومین جشنواره ملی سینمایش» به دبیری دکترمیترا تقی نژاد و حمایت مهدی کوشکی در بهار سال جاری برگزار شد

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
ثبت‌نام و حضور در «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» رایگان شد | عکس
به دلیل شرایط اقتصادی موجود و به‌منظور حمایت از جوانان مستعد
ثبت‌نام و حضور در «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» رایگان شد
دبیر نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» از رایگان شدن ثبت نام و حضور در این جشنواره خبر داد.به گزارش ستاد خبری، شهرام اسدزاده دبیر نخستین دوره از «جشنواره ...
دیدن ادامه ››

دبیر نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» از رایگان شدن ثبت نام و حضور در این جشنواره خبر داد.
به گزارش ستاد خبری، شهرام اسدزاده دبیر نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» گفت: با توجه شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا جشنواره‌ای را به صورت آنلاین طراحی و راه‌اندازی کرده‌ایم تا علاقه‌مندان به سینما و به ویژه فیلم کوتاه بتوانند آثار خود را به رقابت بگذارند. وی افزود: جوانان بسیاری هستند که توانایی‌های شناخته‌نشده‌ای دارند و جشنواره‌های این‌چنینی می‌تواند راهی باشد تا این استعدادها شناخته شود و به دنیای حرفه‌ای سینما راه یابند. وی تصریح کرد: پس از گذشت چند روز از آغاز ثبت نام آثار در جشنواره، در شورای سیاست‌گذاری جشنواره تصمیم گرفتیم که به دلیل شرایط اقتصادی این روزهای جامعه و به منظور حمایت از جوانان مستعد به‌ویژه در شهرستان‌ها، هزینه‌ای که پیش از این برای ثبت نام و حضور در نخستین دوره از جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد در نظر گرفته شده بود، حذف کنیم تا شرایط مساعدتری فراهم شود و جوانان و علاقه‌مندان بتوانند بدون هیچ نگرانی و دغدغه آثار خود را به این جشنواره بفرستند.
نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» 15 تا 30 مردادماه 1399 در دو بخش رقابتی «فیلم کوتاه» و «استعداد برتر» برگزار می‌شود و پوران درخشنده، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، جواد طوسی و سیروس الوند آثار حاضر در این جشنواره را گزینش و داوری می‌کنند.
آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار برای حضور در نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» 31 تیرماه است.
علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.talentfilmfest.com مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
معرفی مدیران بخش های مختلف جشنواره مجازی دانشگاهی « هنر –19» | عکس
معرفی مدیران بخش های مختلف جشنواره مجازی دانشگاهی « هنر –19»
دبیرنخستین جشنواره مجازی دانشگاهی « هنر-19 » با صدور احکامی جداگانه مدیران بخش های مختلف ستاد برگزاری جشنواره را منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ حامد شفیع خواه دبیر نخستین ...
دیدن ادامه ››

دبیرنخستین جشنواره مجازی دانشگاهی « هنر-19 » با صدور احکامی جداگانه مدیران بخش های مختلف ستاد برگزاری جشنواره را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ حامد شفیع خواه دبیر نخستین جشنواره  مجازی هنر -19 طی احکام جداگانه مدیر روابط عمومی و مسئولین  بخش های مختلف دبیر خانه و ستاد اجرایی را معرفی کرد. طی این احکام امین اکبری نسب  کارگردان، بازیگر و مدرس تئاتر که پیش از این در اداره برنامه های تئاتر نیزدر سمت های مختلف مدیریت روابط عمومی و مدیر اجرایی حضور داشته است به عنوان مدیر« روابط عمومی جشنواره»  ، همچنین امین نقی ئی از دانشجویان فعال دانشکده  هنر دانشگاه تهران مرکز به عنوان« مدیر اجرایی» ، پونه شهابی «مدیر برنامه ریزی» ، کیومرث دیلمغانی مدیر «شبکه های مجازی»، نگار ربیعی، «مدیر هماهنگی» ، یلدا عابدینی مدیر بخش «تبلیغات»  نخستین جنشواره  مجازی هنر -19  دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران مرکز منصوب شدند

نخستین جشنواره مجازی هنر-19 در بخش‌های بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و داستان کوتاه در راستای حمایت از تولید آثار دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و دانشکده هنر در مرداد ماه 99 برگزار می شود شایان ذکر است آخریم مهلت ارسال آثار به دبیر خانه جشنواره 7 مرداد ماه می باشد

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بازنمایی خانواده در تئاتر همیشه نشانه وضعیت جامعه نیست | عکس
یک منتقد هنری معتقد است که تماشاگر ایرانی همیشه بازنمایی خانواده در تئاتر را نشانه وضعیت جامعه نمی‌داند، زیرا جامعه ایران در حال پیچیده تر شدن است.
بازنمایی خانواده در تئاتر همیشه نشانه وضعیت جامعه نیست
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، محمد حسن خدایی منتقد هنری و پژوهشگر حوزه سینما و تئاتر در رابطه با آسیبهای بازنمایی خانواده در تئاتر با برنامه گفتگوی فرهنگی مصاحبه کرد. خدایی ...
دیدن ادامه ››

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، محمد حسن خدایی منتقد هنری و پژوهشگر حوزه سینما و تئاتر در رابطه با آسیبهای بازنمایی خانواده در تئاتر با برنامه گفتگوی فرهنگی مصاحبه کرد.

خدایی با اشاره به اهمیت بازنمایی خانواده در آثار نمایشی گفت: خانواده امری جهان شمول است و در همه جوامع از نهادهای بسیار قدیمی و مستحکم محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه جهان مدرن با وضعیت بحرانی خانواده مواجه شده افزود: در اغلب آثار سینمایی و تئاتر رگه‌ای از وضعیت خانواده وجود دارد چراکه یکی از مهم ترین جایگاه‌های ثبات و هویت پیدا کردن انسانها در خانواده است.

پژوهشگر حوزه سینما و تئاتر با اشاره به اینکه دو انقلاب سیاسی اجتماعی در ایران ارزشها و مسائل جدیدی را به وجود آورد گفت: به دلیل اینکه ارزش‌هایی که خانواده برای سنت و مسائل تاریخی قائل است اهمیت زیادی دارد و طبیعی است که روایت و بازنمایی این رکن مهم در آثار هنری هم مهم تلقی شود.

این منتقد هنری معتقد است که تماشاگر ایرانی همیشه بازنمایی خانواده در تئاتر را نشانه وضعیت جامعه نمی‌داند، زیرا جامعه ایران در حال پیچیده تر شدن است و به همین دلیل مخاطب ایرانی به تدریج مانند همه مردم دنیا در حال عبور از تطابق دادن‌ها و نگاه نمادگرایانه است.

خدایی با اشاره به بحران ارزشها و مشکلات اقتصادی در جامعه ایرانی گفت: جامعه ما با این شرایط نمی‌تواند هویت خودش را در سطح جامعه از طریق بازنمایی به دیگران نشان دهد.

پژوهشگر حوزه سینما و تئاتر در پاسخ به این سوال که چرا هنرمندان ایرانی در شرایط سخت اقتصادی امروز اتحاد خانواده‌ها را نشان نمی‌دهند؟ گفت: بخشی از این موضوع به نگاه فاقد امید و چشم انداز در هنرمند برمی گردد یعنی هنرمند احساس می‌کند باید آثاری خلق کند که در نهایت مخاطب یک فروپاشی و تلخی را تجربه کند لذا به نظر می‌رسد با این هنرمندان هم باید وارد گفتگو شد و از آنها سوال کرد که آیا تولیداتشان بازتابی از جامعه است یا یک پیشنهاد شخصی برای این وضعیت؟ !

خدایی مطرح کرد: ما در صد سال اخیر شکل‌های مختلفی از خانواده را تجربه کرده‌ایم مثلا خانواده‌ای که یک عضو دارد بنابراین طبیعی است که بازنمایی خانواده در تئاتر و سینمای ایران با پیچیده تر شدن و شکل‌های جدید خانواده متفاوت شود.

منتقد هنری با بیان اینکه بازنمایی خانواده و فرم‌های جدید آثار عمدتاً با فضای سیاسی و امکان بازنمایی‌ها گره خورده است، گفت: هرچه قدر فضای سیاسی و فرهنگی ما دموکراتیک تر باشد امکان بازنمایی شکل‌های مختلف خانواده هم بیشتر فراهم می‌شود و هرچه فضا تنگ تر شود از نگاه آسیب شناسانه به این حوزه محروم خواهیم شد.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
جایگاه زن و مرد در فعالیت تئاتری هم‌سان است | عکس
آرزو افشار اظهار داشت: در دهه‌ی اخیر حضور زنان در سینما و تئاتر بسیار موثرتر و درخشان‌تر از مردان بوده است
جایگاه زن و مرد در فعالیت تئاتری هم‌سان است
برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، در ارتباط تلفنی با آرزو افشار (استاد دانشگاه و بازیگر تئاتر) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت. آرزو افشار در مصاحبه تلفنی با برنامه ...
دیدن ادامه ››

برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، در ارتباط تلفنی با آرزو افشار (استاد دانشگاه و بازیگر تئاتر) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.

آرزو افشار در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: امروزه در حیطه سینما و تئاتر کشور تفاوت زیادی میان زنان و مردان وجود ندارد.

وی افزود: به اندازه‌ای که آقایان در حوزه سینما و تئاتر کار می‌کنند، خانم‌ها بسیار درخشان و موثر در این زمینه‌ها فعال هستند.

این بازیگر تئاتر اضافه کرد: در دهه‌ی اخیر حضور زنان در سینما و تئاتر بسیار موثرتر و درخشان‌تر از مردان بوده است.

وی با اشاره به شرایط زنان متاهل در فعالیت‌های حرفه‌ای، توضیح داد: زنانی که متاهل هستند در فعالیت‌های حرفه‌ای سختی‌های بیشتری را تجربه می‌کنند، چرا که زنان علاوه بر کار خودشان در داخل منزل هم مسئولیت‌های متعددی را بر عهده دارند.

آرزو افشار ادامه داد: برخی از بانوان به دلیل مسئولیت‌های خانه یا حساسیت‌های شخصی ترجیح می‌دهند که فقط برای جمعیت زنان اجرا – تئاتر – داشته باشند و در همکاری با سایر خانم‌ها کار را پیش ببرند.

وی افزود: جشنواره تئاتر بانوان برای زنانی که دوست دارند فقط برای بانوان اجرا کنند، فرصت خوبی بود.

این استاد دانشگاه با اشاره به تجربه شخصی خود در حوزه تئاتر خاطر نشان کرد: تا به امروز به دلیل «زن بودن» در بازیگری تئاتر یا سینما جایگاه متفاوتی از مردان را تجربه نکرده‌ام و به نظر من مردان و زنان در سینما و تئاتر همسان با یکدیگر مشغول فعالیت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود چهره‌های معروف تصویری به تئاتر، اظهار داشت: در بسیاری از مواقع دست‌اندرکاران تولیدی تئاتر، بازیگران معروف حوزه تصویر را به تئاتر می‌آورند و آن بازیگر را در مقایسه با بازیگر تئاتری قرار می‌دهند.

به گفته افشار، بازیگرانِ چهره – معروف – اغلب دستمز‌دهای بسیار زیادی را نسبت به فعالان و متخصصان تئاتر دریافت می‌کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
طبیعت زیبای شهرستان اردل
شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است و از آب هوای معتدل کوهستانی برخوردار است. ‌ اردل یکی از سرزمین‌های ییلاقی ایل بختیاری و سرزمین آب‌های خروشان و چشم‌اندازهای ...
دیدن ادامه ››

شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است و از آب هوای معتدل کوهستانی برخوردار است. ‌ اردل یکی از سرزمین‌های ییلاقی ایل بختیاری و سرزمین آب‌های خروشان و چشم‌اندازهای زیبای کوهستانی است. پوشش اصلی این منطقه را جنگل‌های بلوط تشکیل می‌دهد. منطقه حفاظت شده «هلن» نیز در شهرستان اردل واقع شده است. آبشار دره عشق با ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر، از معروف‌ترین آبشارهای این منطقه می‌باشد.

عکس:پانته آ نیکزاد / مهر طبیعت زیبای شهرستان اردل | عکس  طبیعت زیبای شهرستان اردل | عکس  طبیعت زیبای شهرستان اردل | عکس  طبیعت زیبای شهرستان اردل | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
بهزاد هندی، امیرمسعود فدائی، علی، نسیبه، سید حامد حسینیان، جعفر میراحمدی، علی ملکی، امیر مسعود و فهیمه تردست این را دوست دارند
وقتی از سمت مسجدسلیمان میخوای بری به سمت شهرکرد و اصفهان, باید بندازی از دل کوههای زیبای زاگرس و دره ها طی کنی تا برسی به مقصد. بین هر دیواره یک دره هم هست و هر دره مملو شده از زیبایی های منحصر بفرد.
شیمبار رو شنیدید؟ اگر نه همین الان دنبالش بگردید. از مسجدسلیمان میرسید اول به طبیعت شیمبار. اولین دره خارق العاده شمال خوزستان. بعد کم کم وارد دره های بکرتر میشیم. دره بعدی بازفت. چمن گلی, اردل . طبیعت مسحور کننده این دره تو رو از خود بیخود می کنه. یکی از ناب ترین جاهایی که سراغ دارم تا بتونی جاده بازی کنی. جاده بازی یعنی اینکه خودت باشی و خودت و بتونی لش کنی وقت رانندگی. و از طبیعت سیراب بشی.
کمی جلوتر چشمه دیمه است و کوهرنگ. کوهرنگ عزیز. یکبار حتما از کشف واقعی پاییز تو این منطقه می نویسم. پاییز با تمام چیزهایی که باید داشته باشه اینجاست. بعد از کوهرنگ دیگه وقته آفروده. یک جاده معرکه برای کشف بکری طبیعت. غاز یخ و سرآقاسید ( که دوستش نداشتم) و دور و دورتر روستای ... دیدن ادامه ›› چین. تنها جایی در ایران که هنوز کرفس کوهی طبیعی داره. جلوتر که بری از دل یک جنگل بی نظیر تو ازنا فرود میای. از اونجا آبشار پونه و فریدون شهر و بعدش خوانسار (شهر زیبا و سحرانگیز) و گلپایگان و خمین و محلات و قم و جاده قدیم علی آباد و تهران....
سفر جالبی نشد؟ :)))
از اهواز تا تهران حتی از یک اتوبان مزخرف هم رد نشدم...فقط در جاده های زیبا سیر کردم. فقط جاده ها
۲۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
جشنواره تئاتر بانوان به بهانه‌های مالی متوقف شد | عکس
دبیر سابق جشنواره تئاتر بانوان اظهار داشت: زنان فعال در تئاتر، دو یا سه برابر مردان کار می‌کنند و به همین دلیل در بسیاری از مواقع موفقیت‌های بیشتری را کسب می‌کنند.
جشنواره تئاتر بانوان به بهانه‌های مالی متوقف شد
برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، در ارتباط تلفنی با اعظم بروجردی (استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان و دبیر سابق جشنواره تئاتر بانوان) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت. اعظم ...
دیدن ادامه ››

برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، در ارتباط تلفنی با اعظم بروجردی (استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان و دبیر سابق جشنواره تئاتر بانوان) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.

اعظم بروجردی در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: جشنواره تئاتر بانوان کار خودش را بسیار خوب و موثر پیش می‌برد و نمی‌دانم چرا مسئولین با استمرار فعالیت این جشنواره موافق نبودند.

وی با بیان این که حوزه زنان همواره با ترس آمیخته شده است، اظهار داشت: جشنواره تئاتر بانوان به بهانه‌های مالی متوقف شد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که بانوان در تمام رشته‌های تئاتری فعالیت چشم‌گیری دارند، عنوان کرد: در برخی از حوزه‌های تئاتر بانوان از مردانِ فعال در این رشته سبقت می‌گیرند.

وی افزود: بانوان باید به گونه‌ای زندگی خود را پیش ببرند که چیزی فدای چیز دیگری نشود.

اعظم بروجردی ادامه داد: در زندگیِ یک زن، تئاتر نباید فدای خانواده شود و همین‌طور خانواده نباید در راستای فعالیت تئاتری کم‌رنگ شود.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های مختلف یک زن باید در مسیری پیگیری شوند، که اصل خانواده آسیب نبیند.

دبیر سابق جشنواره تئاتر بانوان با بیان این که تئاتر فعالیتی وقت‌گیر است، توضیح داد: زنان فعال در تئاتر، دو یا سه برابر مردان کار می‌کنند و به همین دلیل در بسیاری از مواقع موفقیت‌های بیشتری را کسب می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: جدال یا دوگانگی «خانواده یا کار» یکی از مهم‌ترین معضلات زنانی است که در حوزه‌های مختلف حرفه‌ای مشغول به کار هستند.

اعظم بروجردی اضافه کرد: برخی از مسئولین سعی می‌کنند با وضع سیاست‌های مختلف زنان را در خانه نگه دارند و تصور می‌کنند که زن نباید در محیط حرفه‌ای حضور داشته باشد.

وی با اشاره به این که کسی از قبال تئاتر به تامین مالی نمی‌رسد، توضیح داد: فعالیت تئاتری درآمد ویژه‌ای را به همراه ندارند و این موضوع به زن بودن یا مرد بودن ربط ندارد.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: در زمانی که مسئولین درآمد ناشی از تئاتر را به گیشه حواله می‌دهند، تئاتری‌ها هر کاری می‌کنند تا گیشه را فتح کنند، در حالی که سیاست‌های مختلف باید اصل سیستم را مورد ساماندهی قرار دهند.

وی با اشاره به تاثیر جشنواره تئاتر بانوان در عرصه‌های بین‌الملل، عنوان کرد: بسیاری از کشورها رغبتی به برگزاری جشنواره‌ای برای بانوان در حوزه تئاتر نداشتند و پس از چندین دوره بررسیِ جشنواره تئاتر بانوان، از ما الگوبرداری کردند و الان جشنواره‌های خوبی را برای بانوان برگزار می‌کنند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خانه‌داری برای زنان تئاتری، کاری فرسایشی است | عکس
خانه‌داری برای زنان تئاتری، کاری فرسایشی است
برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، با حضور دکتر سیمین امیریان (استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. سیمین امیریان در برنامه «پرده آخر» ...
دیدن ادامه ››

برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، با حضور دکتر سیمین امیریان (استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

سیمین امیریان در برنامه «پرده آخر» گفت: زنان در دهه‌ی اخیر در همه زمینه‌ها از جمله تئاتر کارهایی شایسته برای اثبات خودشان انجام دادند، اما سدهای مختلفی مانع پیشرفت بانوان شده است.

وی افزود: متاسفانه موضوعیت «زن بودن» در فعالیت‌های مختلف ممکن است برای زنان سد راه باشد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که بسیاری از افراد به توانایی‌های زنان توجه نمی‌کنند، اظهار داشت: عده‌ای در مقایسه‌ی زن با مرد تصور می‌کنند که توانایی‌های یک مرد بسیار بیشتر از زن است.

وی اضافه کرد: شاید توانِ فیزیکی زنان از مردان کم‌تر باشد، اما این موضوع ربطی به استعداد و خلاقیت و هوش ندارد.

سیمین امیریان افزود: فرهنگ ما گمان می‌کند که مرد به تناسب توانایی فیزیکی زیاد، استعداد و خلاقیت بیشتری دارد.

وی تاکید داشت: متاسفانه بسیار از افراد در انتخاب یک زن و مرد برای کار با ویژگی‌ها و شرایط مشابه، اول مرد را انتخاب می‌کنند.

این کارگردان تئاتر با اشاره به این که زن و مرد در جامعه باید در کنار یکدیگر فعالیت کنند، عنوان کرد: در هیچ شرایطی نمی‌شود زنان را از تئاتر ایران و حتی جهان حذف کرد.

وی با اشاره به وضعیت دستمزد زنان در حوزه تئاتر، توضیح داد: تولیدکنندگان اثر یا جشنواره‌های مختلف همیشه پایین‌ترین میزان دستمزد را برای زنان فعال در حوزه تئاتر در نظر می‌گیرند.

سیمین امیریان افزود: اکثر زنان حاضر در محیط کاری، شرایط یکدیگر را درک می‌کنند، اما کارفرماها شرایطی را فراهم می‌کنند که رقابتی ناسالم میان زنان شکل بگیرد.

وی با اشاره به فعالیت زنان متاهل در تئاتر، توضیح داد: زنانی که ازدواج کرده‌اند بعد از ساعت‌ها فعالیت در حوزه حرفه‌ای، به محض رسیدن به خانه دومرتبه کار و فعالیت را شروع می‌کنند، در حالی که مرد پس از کار و آمدن به خانه فقط استراحت می‌کند.

این نویسنده اضافه کرد: اکثر افراد باور دارند که زن باید کارهای خانه را بر دوش بکشد، مگر در شرایطی که همسرش همراهی و همکاری در خانه را درک کند.

وی افزود: کار خانه برای زنانی که در حوزه تئاتر فعال هستند، کاری فرسایشی است.

سیمین امیریان ادامه داد: شرایط بارداری از جمله موقعیت‌هایی است که باعث می‌شود یک زن شرایط کاری مختلفی را از دست بدهد.

وی خاطر نشان کرد: یک زن حدود نیمی از زمان زندگی خود را در موضوع خانه‌داری و تربیت فرزند صرف می‌کند و مبرهن است که به اندازه‌ی یک مرد نتواند حضور فعال در عرصه‌های مختلف داشته باشد.

این کارگردان تئاتر تاکید کرد: بسیاری از زنان فعال در تئاتر و سینما پس از دوران بارداری، مشغول تربیت فرزند می‌شوند و به فعالیت حرفه‌ای خاتمه می‌دهند.

میم این را خواند
این که خانه‌داری ،به ویژه در ایران، به گردن زنان افتاده ربطی به زنان تاتری نداره. برای همه‌ی زنان شاغل کاری فرسایشیه؛ حالا دیگه وارد اون بحث نمیشم که معتقده خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته بشه، یعنی برای صرفا خانه‌دار ها هم فرسایشی میشه اگه زمان استراحت و ... لحاظ نشه.
ولی اینکه شما اومدین زنان تاتری رو جدا کردین، کار سخیفیه.
۲۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت  | عکس
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت
هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد اکبرنژاد و جواد ...
دیدن ادامه ››

هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد اکبرنژاد و جواد صداقت،  به‌عنوان اعضای هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی جشنواره معرفی شدند.

فارس باقری متولد 1354، نویسنده و کارگردان، دارای مدرک دکتریِ مطالعات تخصصی تئاتر از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه سوره می‌باشد. تاکنون از وی نمایشنامه‌های متعددی منتشر شده است و کارگردانی و اجرای چندین نمایش را در کارنامۀ هنری خود دارد. همچنین وی نمایشنامه‌نویس برگزیدۀ جایزۀ بزرگ ادبیات نمایشیِ سالِ ایران در سال‌های 1381 و 1394 و نمایشنامه‌نویس برگزیدۀ جشنوارۀ بین‌المللی فجر در سال ۱۳۹۳ بوده است.

میلاد اکبرنژاد متولد ۱۳۵۴، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

وی چندین داستان، مقاله و یادداشت در حوزۀ تئاتر، نمایشنامه‌نویسی و رسانه نوشته است. خلق بیش از پنجاه نمایشنامه، کارگردانی و نگارش بیش از ۳۵  نمایش رادیویی و کارگردانی چندین تله‌تئاتر تلویزیونی در کارنامۀ اکبرنژاد دیده می‌شود. وی در جشنواره‌های مختلفی همچون عاشورائیان، تئاتر فجر و ... موفق به دریافت جایزه در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی شده است.

جواد صداقت متولد ۱۳۵7 در بندر بوشهر، نویسنده،کارگردان، دراماتورژ، بازیگر و طراح صحنه است. وی مدرس و عضو هیأت علمى گروه سینما و تئاتر دانشگاه آزاد اسلامى و همچنین رئیس انجمن هنرهاى نمایشى استان بوشهر است.

داورى و بازبینی در چندین جشنوارۀ دانشجویی و استانی و نیز نگارش چندین پژوهش و ارائۀ مقالات تخصصی از جمله سوابق او به‌شمار می‌رود. وی همچنین در چندین جشنوارۀ استانى، ملى و بین‌المللى، به‌عنوان کارگردان حضور داشته است.

هفدهمین جشنوارۀ  سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح،  آذرماه سال جاری و با دبیری حمید نیلی  برگزارخواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید


«نقد و تحلیل جباریت» نوشته «مانس اشپربر»

اشپربر با تحلیل روانشناختی شخصیت و رفتار جباران، نشان می دهد که جباران به خودی خود جبار نمی شوند بلکه آنها محصول رفتار توده هایی هستند که خلق و خوی جباریت بخشی از وجود آنهاست. برای آن که جباریت و دیکتاتوری برای همیشه از جامعه ای رخت بربندد باید روحیه جباریت توده ها از بین برود

اشپربر نشان می دهد که چگونه شخصیت روانی یک جبار به تدریج و در طول زمان تحول می یابد و او را از یک زندگی معمولی محروم می کند به گونه ای که جبار به تدریج دچار سادیسم (دیگر آزاری) و در مراحل بعدی دچار مازوخیسم (خودآزاری) می شود. در واقع از نظر اشپربر، جباران بیمارانی هستند که بیماریشان در هیاهوی توده ها، برای خودشان ... دیدن ادامه ›› و برای دیگران مخفی می ماند و به همین علت فرصت درمان نیز از آنها ستانده می شود.

اشپربر با دسته بندی انواع ترس نشان می دهد که جباران دچار «ترس تهاجمی» هستند و در واقع بخش بزرگی از رفتار آنها ناشی از این نوع ترس است. اشپربر معتقد است اعتیاد به دشمن تراشی و ایده «دشمن انگاری هر کس با ما نیست» از سوی جباران محصول ترس عمیقی است که در وجود آنها نهفته است. او از قول افلاطون می نویسد «هر کس می تواند شایسته صفت شجاع باشد، الا فرد جبار». و بعد خودش به زیبایی و با تحلیل روانشناختی نشان می دهد که این سخن افلاطون چقدر دقیق است. در واقع نشان می دهد که جباریت ویژگی است که جایگزین فقدان شجاعت می شود. و این رفتار در همه سطوح قدرت (پدر، معلم، رئیس اداره، پلیس محله و ....) نمود دارد. اما وقتی احاد توده های شخصیتاً جبار در عالم واقع با یکی از جباران همراهی می کنند و او را حمایت می کنند، از او یک حاکم به تمام معنی دیکتاتور می سازند.

اشپربر نشان می دهد که چگونه ترس در طول زمان به نفرت تبدیل می شود و آنگاه توده ها برای ارضای حس نفرتشان از عده ای، جباری را یاری می کنند تا آنان را نابود کند. و بعد دوباره زمانی می رسد که توده ها به علت نفرت از همین جبار، او را به کمک جبار دیگری به چوبه دار می سپارند.

او به زیبایی نشان می دهد که چگونه جباران با ساده کرده مسائل پیچیده زندگی، راه حل های عامه پسند ـ اما غیر قابل اجرا ـ می دهند و اصلا هم نگران عدم قابلیت اجرای این ایده های خود نیستند چرا که آموخته اند وقتی راه حلشان به نتیجه نرسید به راحتی می توانند با انداختن مسئولیت این ناکامی به گردن دیگران (دشمنان فرضی)، این ناکامی را تبدیل به فرصتی کنند تا نشان دهند که دشمنانشان چقدر قدرتمند اند و نمی گذارند تا آنها به اهدافشان برسند.

اشپربرالبته تحلیلش را معطوف به شخصیت سیاسی خاصی نمی کند اما برخی مثالهایش را از رفتار دیکتاتورهای زمانه اش (استالین و هیتلر) می آورد. با این حال، زیبایی این کتاب به این است که وقتی نام هیتلر و استالین را حذف می کنیم و نام هر دیکتاتور دیگری را می گذاریم می بینیم چقدر تحلیل تازه است، گویااشپربرآن را همین دیروز و برای تحلیل رفتاردیکتاتورهای این زمانه نوشته است.
جعفر میراحمدی و امیر مسعود این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
//آخرالزمان لولو خوره بی دلیل//
جاده، جعبه پرنده، زندگی در سکوت و.....

نمی دانم چرا مد شد یکهو اینجور فیلم ها...
یادمه یک مدت رابینسون کروزه مد شده بود...
همه می افتند تو جزیره، بعد مجبور می شدند کنار
بیایند با طبیعت وحشی و....

یا یک مدت فیلم گودزیلایی مد بود..
گودزیلا، گودزیلا علیه گودزیلا، گودزیلا علیه ماترا و....

اولین بار که بی دلیل اتفاق عجیبی می افته بی دلیل
و اروپا ... دیدن ادامه ›› و پرتغال را در گیر می کنه کتاب کوری ساراماگو
بود و البته بعدش بلم سنگی...

این چندتایی فیلمی که نام بردم همینه.. به خصوص جاده
که به کوری نزدیکتره...
سوزان بی یر کارگردان در دنیای بهتر این بار هالیودی
فیلم ساخته و اگر یکی به چیزی نگاه کنه خودکشی می کنه

زندگی در سکوت اگر کسی صدایی دربیاره توسط موجود
فرازمینی خورده میشه...

دریک فیلم دیگه (الان یادم نیست اسمشو) زمین توسط
موجودات فضایی تسخیر و دختری توسط یک ارتشی
در یک زیرزمین آخر الزمانی زندانی میشه... ولی دلیلی
برای اینکه فضایی چیکار می کنند نیست...

به نظرم بعد از دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ جنگ ستارگان
اینجوری آخرالزمانی نداشتیم یکهویی...

اون موقع ها می گفتند جنگ اتمی میشه و بعدش
انسانها به بربریت بر می گردند مثل کوتلاس، مکس دیوانه
و....

ولی یکهو بی دلیل یکبار از طریق صدا، یکبار از طریق تصویر
یکبار حمله یکهویی بدون اینکه ناسا یا هر کوفت دیگه ای
ردیابی اش بکنه خیلی جالب شده...

زندگی یک خانواده است که بچه هم دارند، والدینشون
هم خیلی امیدوارند مثل جاده، جعبه پرنده و زندگی در
سکوت...

یاد فیلم مه دارابونت افتادم...
دلیل داشت اگر تخیلی بود و از همه مهمتر، سکانس
فوق العاده مردی هست که تو ماشین با چهار تا گلوله
بچه و یک زن و دونفر دیگر را می کشه بخاطر اینکه
توسط حشرات غول آسایی خرده نشوند و بعد از ماشین
پیاده می شود و پاکسازی ارتش را می بینه و آدم های
زنده نجات یافته را.... و مات و مبهوت و قطعا پشیمان
و با حسرت نگاه می کنه...

این فیلم دارابونت هم به رستگاری رسید و نشان داد
فیلم تخیلی باشه و به قول دوستی [....] تخیلی نباشه..

پانوشت:
در دهه ۷۰ سانسور بخش هایی از کتاب با علامت
[...] بود، نمونه اش عشق های خنده دار کوندرا
محسن جوانی، پویا فلاح و امیر مسعود این را خواندند
کاوه علیزاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
درگیری ذهنی یک مهاجر در «و همیشه پاییز»/ مخاطبانی که نگران هستند

مهیار جوادی‌ها نویسنده و کارگردان نمایش «… و همیشه پاییز» که این روزها در تالار مولوی روی صحنه است درباره اجرای این نمایش به خبرنگار مهر گفت: این اثر نمایشی اواخر سال قبل ۹ اجرا در تالار مولوی داشت که بعد از آن اجرایش به دلیل بحران کرونا متوقف شد و با از سرگیری فعالیت‌های تئاتری مجدداً از ۶ تیر اجرای خود را آغاز کرده است. کم و بیش از استقبال مخاطبان رضایت دارم اما شاهد حضور تماشاگران در سالن مانند سابق نیستیم چون این روزها مدام خبرهای ناخوشایندی از شیوع بیشتر بیماری به گوش می‌رسد و همین مساله مخاطبان را از حضور در سالن‌ها نگران می‌کند ولی نیمی از ۵۰ درصد ظرفیتی که از سالن در اختیار داریم پر می‌شود.

وی ادامه داد: با این وجود هم مسئولان تالار مولوی و هم ۲ گروه نمایشی که در این مرکز اجرا دارند همه تلاش خود را می‌کنند تا مسائل بهداشتی کاملاً رعایت شود. در اجرای نمایش نیز مشکلی بابت ارتباط نزدیک بین بازیگرها وجود ندارد چون از ابتدا طراحی و فضاسازی نمایش به گونه‌ای بود که بازیگران از هم فاصله داشته باشند و در باکس‌های جداگانه ای مستقر ... دیدن ادامه ›› شوند.

جوادی‌ها درباره چگونگی شکل‌گیری این اثر نمایشی توضیح داد: تمرین‌های این نمایش از سال گذشته به شکل کارگاهی آغاز شد و با ایده‌هایی که سر تمرین‌ها مطرح می‌شد متن نمایشنامه تکامل یافت. همچنین دراماتورژی کار نیز بر عهده حسین توازنی زاده است که کمک زیادی در شکل‌گیری اجرا داشت.

این کارگردان تئاتر در پایان درباره مضمون نمایش عنوان کرد: این اثر نمایشی که تنها ۲ شخصیت زن دارد درباره دغدغه‌ها، تجربیات و نگاه شخصی خود من به مقوله مهاجرت است و درباره فردی است که در فرانسه زندگی می‌کند و تنهایی و فشارهای اجتماعی باعث شده که با درونیاتش درگیر و با خودش صحبت کند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «بیست و پنج نوامبر ۲۰۱۹ خواب می‌بینم، دارم خواب می‌بینم که جلوی لپ تاپمم، سر کلاس نشستم. همه حرف می‌زنن و من نمی‌فهمم. کلمات رو می‌شناسم اما وقتی کنار هم می‌شینن، نمی‌تونم یه جمله کامل از توش دربیارم. بیست و پنج نوامبره و من نگرانم، کلاس شروع میشه موضوع پایان نامم رو تو ذهنم مرور می‌کنم هویت شیئی در عکس. من باید موضوع پایان نامم رو بگم مکث می‌کنم کلمات رو تو ذهنم مرور می‌کنم می‌چسبونمشون به هم، نوبت من می‌شه ازم به فارسی می‌پرسن موضوع پایان نامت چیه؟ مکث می‌کنم همه ساکت می‌شن خواب می‌بینم فارسی یادم رفته.»

آبان حسین آبادی و یکتا طبیبی بازیگران «… و همیشه پاییز» هستند.

جعفر میراحمدی این را خواند
محمد محقق منتظری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خیلی عالی و بیادماندنی بود مرسی
فقط چون تالار مولوی روی خیابون تابلو نداشت بهتر بود یک نوشته ای می چسباندن که تالار اینجاست و من دیر نمی رسیدم
پویا فلاح و امیر مسعود این را خواندند
رویا و محمد لهاک این را دوست دارند
فکر کنم بار اول تالار مولوی رو همه دیر رسیدن...
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
Shahin moradi
درباره نمایش یه گاز کوچولو i

نورپردازی مناسب، موسیقی خوب، لباسهای جذاب، گریم درست،داستان خوب وجذاب بازیهای عالیی.
همه و همه خسته نباشید.
آرزوی موفقیت
پویا فلاح این را خواند
چقدر نظر من با شما متفاوته
۱۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سریال
سریال "ایستگاه آخر" به کارگردانی اردشیر شلیله و تهیه‌کنندگی علی زارعین آماده نمایش شد.
سریال "ایستگاه آخر" به کارگردانی اردشیر شلیله و تهیه‌کنندگی علی زارعین آماده نمایش شد.به گزارش روابط عمومی پروژه، با پایان یافتن ساخت موسیقی این سریال توسط محمد فرشته‌نژاد و انجام میکس ...
دیدن ادامه ››

سریال "ایستگاه آخر" به کارگردانی اردشیر شلیله و تهیه‌کنندگی علی زارعین آماده نمایش شد.
به گزارش روابط عمومی پروژه، با پایان یافتن ساخت موسیقی این سریال توسط محمد فرشته‌نژاد و انجام میکس نهایی صدا در استودیو آمایش هنر توسط امیرحسین صادقی، این سریال که برای پخش در نمایش خانگی در نظر گرفته شده آماده نمایش شد و به‌زودی در سامانه‌های VOD به نمایش عمومی در خواهد آمد.
در خلاصه داستان "ایستگاه آخر" آمده: اینجا قدرِ هنرِ منو نمی‌دونن. من بالاخره از اینجا می‌رم. من اینجا دارم حروم می‌شم. نه اهالی انارآباد اولیا قدرِ منو می‌دونن، نه انارآبادِ سفلی. من از اینجا می‌رم. می‌رم لوس‌آنجلس. مگه من چیم از خواننده‌های لوس‌آنجلسی کمتره؟ همه ی نقشه‌های رفتنمم کشیدم...
محرم حق‌پناه، آریا رسائی‌پور، مهدی قلی‌زاده، سروش حبیبپور، فائزه خدابنده‌لو، محمد امینی، سها پورحاتمی، سلماز غلامی، حامد مقدسی، هادی علی‌عسگری، علی خونساری، فهیمه گردان، سیاوش قلعه‌وردی، پدرام حبیبی، سحر حبیب‌اللهی، یاسمن زارعین، حمید منصوری، محمد رهروانی، محسن رحیمی، احسان پورباقر، امیرعباس اعلاعی، داوود رمضانی، الهام جهانشاهی‌قاجار، آرش موسوی، نیلوفر روستایی، عاطفه توکلی، پارمیدا آریا، زهرا قمری، حبیب قمری، سید فرهاد هاشمی و وحید ولی‌نواز بازیگران "ایستگاه آخر" هستند.
همچنین از دیگر عوامل سریال "ایستگاه آخر" می‌توان به: نویسنده فیلمنامه: محسن یوسفی، بازنویسی فیلمنامه: اردشیر شلیله، مشاور تهیه‌کننده: رضا رخشان، مدیر تولید و برنامه‌ریزی: مهرداد متولی، دستیار کارگردان: ابوالفضل خدابنده‌لو، مدیر تدارکات: محمد علیمحمدی، دستیاران تدارکات: حسن شکری، مهدی ربیعی، امور دفتری: سمیرا صارمی، صدابردار: محمد عیوضی، دستیار صدابردار: یوسف عزیزی، صداگذاری و ترکیب صدا: امیرحسین صادقی، عکاس: علی علیزاده، تصویربردار: منصور عبدرضایی، دستیار اول تصویربردار: محمد امام‌قلی، دستیار دوم تصویربردار: میلاد شریفی، دستیار تدوین: پرویز حسنلو، آهنگساز: محمد فرشته‌نژاد، راوی: علی زارعی، طراح عنوان‌بندی: محمود شکرایه، مشاور زبان انگلیسی: مهدی قلی‌زاده، طراح صحنه و لباس و تدوینگر: اردشیر شلیله و مدیر روابط عمومی: مهدی سلیمانی برچلویی اشاره کرد

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
پویا فلاح این را خواند
جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
حرفه ای ،بی نظیر،واقعا لذت بردم
پویا فلاح و Mohamad_Mh این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید


کشف یک کار کلاسیک , تو دل سلکشنهای قدیمی همیشه وجدآوره. داری می گردی و یکهو اسم آشنا میاد. این چیه؟ چرا یه جور خاصی اسم گذاریش کردم؟ جریان چیه. و اون کلیک برای پخش آهنگ دقیقا دکمه جادویی ورود به دنیایی پر از خاطره اس...


کشف یک کار کلاسیک , تو دل سلکشنهای قدیمی همیشه وجدآوره. داری می گردی و یکهو اسم آشنا میاد. این چیه؟ چرا یه جور خاصی اسم گذاریش کردم؟ جریان چیه. و اون کلیک برای پخش آهنگ دقیقا دکمه جادویی ورود به دنیایی پر از خاطره است. تمام اون تصاویری که این آهنگ رو خاص کرده. حالا این معرکه ای که Steppenwolf برامون تدارک دیده , ورای متن عجیب و روح نواز آهنگ, یه ریتمی داره اون زیرآهنگ, که تو دو لایه مختلف داره به آهنگ جون میده و قلبت رو مچاله می کنه. اصلا اون ریتمه که به متن معنا داده. وگرنه شاید این حرفها بدون اون دستها که می نوازن و اون سیمها که جادو می کنن یه ناله معمولی باشه, اما اینجا جلوی چشمهات دیگه اون چیزی که میبینی رو تداعی نمیکنه رفیق...مثل مسخ شده ها فکر میره اونجایی که باید, جایی که باید بره و ما سرکوبش میکنیم.... وقتی که انگار با تمام وجودش در اشتیاق این می سوزه که فقط " به من بگو چرا؟" و با ته مانده جونی که داره میگه: " دستم رو بگیر"
این فقط یک موسیقی و یک متن و گیتار نیست.... قرار بوده چیزی خلق بشه که خداوند بزرگ به بنده خودش افتخار کنه. بگه این همون هارمونیه که من انتظار دارم اشرف مخلوقاتم ایجاد بکنه.
چندتا از این آهنگهام بیشتر اینجوری نیستنها.... یکی رو قبلا گذاشته بودم. یه شاهکار بود از فلیت وود مک...این رو داشته باشید. حتی اگر در لحظه اول دوستش نداشتید. ... دیدن ادامه ›› از من بشنوید رفقا, اون روزی که درب و داغونید و این سلکشن نوبادی رو گذاشتید, وقت این آهنگ حتما لبخند می زنید. من مطمئنم که سالهای بعد باهاش لبخند می زنید و من اونجاست که اون انرژی رو از شما می گیرم. بدنم تکونی میخوره و ناخودآگاه می خندم......

http://s12.picofile.com/file/8402597300/Steppenwolf_Desperation_my_free_mp3s_com.mp3.html

نیلوفر ثانی و امپرسیونیست این را دوست دارند
مجبورم بهت اعتماد کنم :)))
علی
تا حالا این اعتماد کردن، ناامید کننده بوده انصافا ؟؟ :))) 😁
همون یبار شنیدنش کافی بود :)))
اما لذت اعتماد همینه :)
موردهای قبلی رو بی وقفه مدت طولانی شنیدم و لذت بردم
۱۷ ساعت پیش
نیلوفر ثانی
همون یبار شنیدنش کافی بود :))) اما لذت اعتماد همینه :) موردهای قبلی رو بی وقفه مدت طولانی شنیدم و لذت بردم
ازش ناامید نشو
بعدا بازهم گوشش بده
۲۱ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مهرداد مصطفوی «سایر بازماندگان» را در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می برد.

مصطفوی گفت: نمایشنامه سایر بازماندگان نوشته ساناز اسدی را برای اجرا آماده می‌کنم. کار یک اثر اجتماعی است و گذر زمان در خانه قدیمی در دو دهه هفتا...
مهرداد مصطفوی «سایر بازماندگان» را در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می برد.

مصطفوی گفت: نمایشنامه سایر بازماندگان نوشته ساناز اسدی را برای اجرا آماده می‌کنم. کار یک اثر اجتماعی است و گذر زمان در خانه قدیمی در دو دهه هفتاد و نود بررسی و واکاوی می شود.

مهرداد مصطفوی در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر درباره فعالیت‌های جدید کاری خود گفت: قرار است نمایشنامه سایر بازماندگان نوشته ساناز اسدی را برای اجرا آماده کنم. کار یک اثر اجتماعی است و گذر زمان در خانه قدیمی در دو دهه هفتاد و نود بررسی و واکاوی می شود. تمرینات نمایش تا حدی زیادی در زمستان سال قبل انجام شده بود و نوبت اجرا برای تماشاخانه ایرانشهر در اسفند سال قبل داشتیم که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد و منتظر شروع فعالیت‌های تئاتری در تماشاخانه ایرانشهر هستیم تا نمایش برای به صحنه رفتن آماده شود.

این کارگردان درباره مضمون اصلی داستان نمایشنامه سایر بازماندگان عنوان کرد: بن مایه اصلی نمایش درباره مرگ است. شیوه اجرایی نمایش تا حدی از فرم رئالیستی ... دیدن ادامه ›› فاصله دارد؛ اما جنس متن و بازی ها تا حد زیادی رئالیستی محسوب می شود و همان فضای مینیمالی که در اجرای قبلیم یعنی فیل در تاریکی به آن پرداخته بودم رویکرد مورد نظر من است. قصه با مرگ مادر خانواده شروع می شود و در نمایش هیچ شخصیت زنی وجود ندارد؛ اصل درام داستان حول شخصیت‌های زنان به وجود می آید. در نمایش پنج شخصیت مرد وجود دارد که مدام در داستان نمایش درباره زنان حرف می زنند؛ مردانی که متعلق به طبقه متوسط جامعه هستند و شغلشان خیاطی است. نوع حرف زدن و گفتمان این پنج مرد با توجه به تغییرات بین دهه هفتاد و نود دستخوش تغییراتی می شود.

این بازیگر درباره عوامل نمایش متذکر شد: ابراهیم عزیزی، امیر جنانی، آیدین بهاری، پرهام یداللهی و داود پژمان‌فر بازیگران نمایش هستند.

مهرداد مصطفوی کارگردان نسل جوان که سال قبل اجرای موفق نمایش فیل در تاریکی را تجربه کرد؛ نمایش‌های موفقی نظیر باغ وحش شیشه اس و خروج اظطراری را روی صحنه برده است. مصطفوی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد بازیگری به پایان رسانده است. نمایش‌های آدم آدم است، مرغ دریایی، گفتگوی فراریان، هدیه جشن سالگرد، محفل بی عاری، چشم بر هم زدن و ابلوموف از جمله آثاری هستند که مصطفوی در آنها به عنوان بازیگر حضور داشته است.

لینک خبر: https://theater.ir/fa/135694
سلام ایرانشهر از کی باز می شه؟
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت  | عکس
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت
هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد ...
دیدن ادامه ››

هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد اکبرنژاد و جواد صداقت،  به‌عنوان اعضای هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی جشنواره معرفی شدند.
فارس باقری متولد ۱۳۵۴، نویسنده و کارگردان، دارای مدرک دکتریِ مطالعات تخصصی تئاتر از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه سوره می‌باشد. تاکنون از وی نمایشنامه‌های متعددی منتشر شده است و کارگردانی و اجرای چندین نمایش را در کارنامۀ هنری خود دارد. همچنین وی نمایشنامه‌نویس برگزیدۀ جایزۀ بزرگ ادبیات نمایشیِ سالِ ایران در سال‌های ۱۳۸۱ و ۱۳۹۴ و نمایشنامه‌نویس برگزیدۀ جشنوارۀ بین‌المللی فجر در سال ۱۳۹۳ بوده است.
میلاد اکبرنژاد متولد ۱۳۵۴، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.
وی چندین داستان، مقاله و یادداشت در حوزۀ تئاتر، نمایشنامه‌نویسی و رسانه نوشته است. خلق بیش از پنجاه نمایشنامه، کارگردانی و نگارش بیش از ۳۵  نمایش رادیویی و کارگردانی چندین تله‌تئاتر تلویزیونی در کارنامۀ اکبرنژاد دیده می‌شود. وی در جشنواره‌های مختلفی همچون عاشورائیان، تئاتر فجر و ... موفق به دریافت جایزه در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی شده است.
جواد صداقت متولد ۱۳۵۷ در بندر بوشهر، نویسنده،کارگردان، دراماتورژ، بازیگر و طراح صحنه است. وی مدرس و عضو هیأت علمى گروه سینما و تئاتر دانشگاه آزاد اسلامى و همچنین رئیس انجمن هنرهاى نمایشى استان بوشهر است.
داورى و بازبینی در چندین جشنوارۀ دانشجویی و استانی و نیز نگارش چندین پژوهش و ارائۀ مقالات تخصصی از جمله سوابق او به‌شمار می‌رود. وی همچنین در چندین جشنوارۀ استانى، ملى و بین‌المللى، به‌عنوان کارگردان حضور داشته است.
هفدهمین جشنوارۀ  سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح،  آذرماه سال جاری و با دبیری حمید نیلی  برگزارخواهد شد.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود | عکس
در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک مقرر شد دبیر این رویداد در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره در نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شود.
هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود
در جلسه مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری تهران- مبارک مطرح شد هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای ...
دیدن ادامه ››

در جلسه مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری تهران- مبارک مطرح شد

هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود

در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک مقرر شد دبیر این رویداد در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره در نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شود.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیر این اداره‌کل با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک دیدار کرد.

در این جلسه که با حضور بهروز غریب‌پور، مرضیه برومند و اردشیر صالح‌پور به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک برگزار شد، مدیرکل هنرهای نمایشی در خصوص لزوم حفظ استقلال هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک، تعیین تاریخ برگزاری و انتخاب دبیر در پی درگذشت زنده‌یاد گلزار محمدی با ایشان گفت‌وگو نشست.  

براین اساس مقرر شد دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره با حفظ استقلال از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شود.  

صبا صالحیان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
طبیعت سوباتان
سوباتان روستایی است از توابع بخش «کرگان‌رود» در که در شهر تالش استان گیلان قرار دارد. مردم این روستا فقط در ایام بهار و تابستان در اینجا سکونت دارند و با شروع فصل پاییز به علت ...
دیدن ادامه ››

سوباتان روستایی است از توابع بخش «کرگان‌رود» در که در شهر تالش استان گیلان قرار دارد. مردم این روستا فقط در ایام بهار و تابستان در اینجا سکونت دارند و با شروع فصل پاییز به علت برودت هوا و بارش سنگین برف از این منطقه قشلاق می‌کنند. محلی‌ها بیشتر از طریق دامداری زندگی خود را می‌گذرانند. تابستان‌های خنک این منطقه، مقصد جذابی برای گردشگران است.

عکس:محمدحسن ظریف منش / تسنیمطبیعت سوباتان | عکس طبیعت سوباتان | عکس طبیعت سوباتان | عکس طبیعت سوباتان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
۱۱ نفر این را دوست دارند
برید جنگل آلوچه اتراق کنید
تا از اون بالا خط ساحلی رو شهر انزلی رو ببینید
یه جنگل که هر بار که آلوچه ها میرسه و میریزه غلت میخوره تا پایین
یه جا می ایسته تا درخت جدیدی درست بشه
سوباتان بکره
وحشی و بکر
۲ روز پیش، شنبه
علی
پایه ای؟ شایدم همون دریاچه تو نوشهر
[سوت‌زنان از کادر خارج می‌شود] :))
۲ روز پیش، شنبه
نسیبه
[سوت‌زنان از کادر خارج می‌شود] :))
😁
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
باورهای عامیانه ی مردم
بریده ای از ( کتاب زندگانی من )
نوشته ی : احمد کسروی
خوانش : سهیل ملکی
پویا فلاح این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
راستش این مدت کرونایی فیلم تئاتر ندیدم انگار که در غیاب معشوق به رقیب پناه ببری دیروز دیگه طاقت نیوردم وقتی برای فرو رفتن در صندلی و لحظه ای که صحنه تاریک منو با خودش به ناکجا ببره دلم یه ذره شد به فیلم تئاتر پناه بردم و خوب قرعه فال از خوش شانسیم به این کار افتاد.
اولین حسم بعد تماشای فیلم تاسف برای خودم بود که این تئاتر رو از دست دادم هی بهمن اون سال رو مرور میکردم که کجا بودم و چرا این اجرا رو ندیدم. بعد افسوسم دو چندان شد که چه قدر جای این سبک کارهای قوی در تئاتر امروزمون خالیه در این مدت زمان کم از کجا به کجا رسیدیم.
سحرجان چقدر احساس من بعد از دیدن فیلم تئاتر این اجرا متفاوت بود و احساس کردم چیز زیادی از دست ندادم (کمااینکه همان زمان هم به دلایل مشابه اجرارو ندیدم) و اگر اجرای زنده رو دیده بودم، براش یک نقد بلند بالا می نوشتم :))
به ویژه که من از اتاق ورونیکا دو اجرای دیگه از دوگروه متفاوت دیدم و به نظرم قیاس مشخصی رو میشه دراین باره داشت.
با این حال به نظرم اگر محتوای غافلگیری و متن خوب رو ازش کم کنیم چیز زیادی از این اجرا باقی نمی مونه ... لااقل از نظرمن بازیها وکارگردانی بسیار ضعیف بود..
۲ روز پیش، شنبه
نیلوفر ثانی
خواهش میکنم سحر جان به نظرم یکی از دلایلی که من با اجرا ارتباط لذتبخشی برقرار نکردم این بود که از محتوای داستان باخبر بودم و اینبار بیشتر دقتم رو بازی ها و میزانسها بود اما میدونم اگر داستان ...
نیلوفر جان تصمیم دارم یکبار دیگه کار رو ببینم و بهت خبر میدم باهات هم نظر بودم یا نه
۱ ساعت پیش
محمد جواد
والا گفتم بیام ببینم چه خبره یهو دیدم دوستمون یه حرفی زده که دیگه نشد به سکوتم ادامه بدم :))) بعدشم سپهر جان این شکلی بودن و حرف زدن چه فایده داره آخه ؟ من تئاتر و گپ و گفت بعدش رو و دیدار ...
یاد باد آن روزگاران یاد باد
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
در ابتدا اینکه بنده نه به عنوان منتقد که به عنوان بیننده مطالب زیر را می نویسم و از همه ی عزیزانی که مخاطب این نوشته هستند صمیمانه درخواست دارم که تئاتر را فراموش نکنند، چرا که تئاتر در ایران هنری فقیر (از نظر مالی) و شکننده است و ظهور کرونا می‌تواند به آن آسیب جدی وارد کند و حتی باعث ایجاد اختلال بین نسلی در این هنر اصیل و شگفت انگیز گردد.
اولین نکته ای که در نمایش "و همیشه پاییز"، توجه بنده را جلب کرد لایه مفهومی آن بود. در زمانه ای که مهاجرت کعبه ی همه ی در جهان سوم گرفتار شدگان است دغدغه‌ی هویت داشتن قابل ستایش است، مطرح کردن اینکه فالوس مهاجرت هم مانند همه‌ی نداشته های این قبیله ی سرگردانی پوچ و سراب است شجاعتی می‌خواهد که از نظر من قابل ستایش است. دوپاره کردن زمان و صحنه نیز برای مطرح کردن موضوع هویت و گمشدگی بسیار دلچسب و بجا انجام شده بود.
از نظر تکنیکی، طراحی صحنه و نور بسیار خوب انجام شده بود، بخصوص استفاده از پرده به عنوان المان صحنه و هم زمان پرده‌ی نمایش ایده‌ی بسیار خوب و بجایی بود، تو گویی گذشته ای در حال محو شدن است و از در و دیوار آن تنها پرده ای شفاف با تصاویری مبهم می ماند و بس. به نظر اینجانب صدای صحنه دچار مشکل بود، پیشنهاد میکنم صدا را از حالت مونو و پخش از پشت صحنه‌ی اجرا خارج کنید.
با توجه به طولانی بودن برخی دیالوگ ها پیشنهاد میکنم بازیگران محترم بیشتر از بازی صدا و چهره استفاده کنند، به شخصه در برخی پلان ها خستگی را در حرکات تماشاگران مشاهده می کردم.
در کل این نمایش خوب را پیشنهاد میکنم، عزیزان سالن های تئاتر را خالی نگذارید، اینها آخرین محل های تنفس فرهنگ در برهوت ابتذال است.
جعفر میراحمدی، امید رستگار و NetHunter این را خواندند
Mjavadiha و محمد محقق منتظری این را دوست دارند
ممنون از نظراتتون🍀
۲ روز پیش، شنبه
Mjavadiha
ممنون از نظراتتون🍀
ارادت دارم
۲ روز پیش، شنبه
روزی که من دیدم متاسفانه بازی ها خیلی ضعیف و تصنعی بود.
البته پنهان خانه شست برد پایین.
من چیزی از کارگردانی تئاتر نمیدونم ولی عجیبه که یک کار با داشتن دو یا سه بازیگر اینقدر بازیهای ضعیفی ارائه میده و یک کار دیگه با داشتن ده پانزده بازیگر آن هم آماتور اونقدر بازیهای درخشانی به نمایش میذاره
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
حدیث سیدی
درباره فیلم پسر کشی i
این فیلمنامه می تونست تبدیل به یک متن معمایی و پیچیده بشه، اما افسوس که تا اومدیم غرق در روند داستان شیم و تو ذهنمون شروع کنیم به رمزگشایی حوادث، داستان در یک سراشیبی بی معنا و مفهوم افتاد و همه چیز در یک چشم بهم زدن فاش شد بازی آرمان درویش بدترین بازیی بود که دیده بودم و ژاله ی صامتی میشه گفت معرکه ای بود که در یک فیلم و فیلمنامه ی به شدت ضعیف قربانی شد