تیوال | دیوار
S2 : 11:29:42
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی مجید نیرومند و با بازی سینا ابوالحسنی آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دنیای پنجاه پنجاه حقیقتا جهانی اشناست جهانی که در آن هر اتفاق قرینه ای پنجاه درصدی در مقابلش دارد . جهانی که از دل خلاقیت و تلاش کارگردانی کاربلد و آگاه و نترس و تجربه گرا از هیچ بوجود آمده , ایده ای نه چندان روشن و نه چندان داستان پذیر که تنها از تمایزات دنیای ما نشات گرفته و در بستر نمایشی تو در تو ذره ذره تماشاگر صبور و تیز بینش را با خود همراه میکند و از پس روایتی پیچیده و طوفانی او را به کشف شهودی ناب دعوت میکند.

آیا تابحال تجربه مصیبتی ویرانگر و تلخ و درناک را داشته اید ؟ آیا در مورد این فاجعه کابوس دیده اید؟ آیا وقتی آنرا مرور می کنید داستان این درد و رنج , منظم و منطقی در ذهن شما حک شده است؟ یا هر بار گوشه ای از آن اتفاق برایتان پررنگ میشود؟ پنجاه پنجاه جهانی اینچنین است , کابوسی دیوانه وار که با سرعتی غریب روایت میشود و با شرری کم سو , لحظاتی تاریکی اطراف را میشکافد و از پس سایه ها قدمهای بعدی را مینماید.

ارزشمندترین بخش این نمایش درک در هم تنیدگی داستان با فرم اجراست که گارگردان آنرا بدرستی از ایده به عمل اورده و با گروه پر تلاشش به هماهنگی رسانده است, قطعا فرم این اجرا منحصر به فرد و شاخص است و با تمرکز زدایی اتفاقات از مرکز صحنه تماشاگر را مجبور میکند تا از طول عرض سن به عمق و ارتفاع سالن نمایش هم برسد و حتی دقیقه ای در قالب بیننده کلاسیک نمایش نگنجد و از پی اتفاقات دیوانه وار وگاها پر خطر صحنه به نوعی مدرنیسم روایی آگاه شود , حقیقتا این اجرا هم برای تماشاگران و هم نمایشگرانش تجربه ای خاص و غریب است که سکوت کامل سالن و تمرکز بالای همه حاضران شاهد این مدعاست.

به نظر من طراحی صحنه پنجاه پنجاه چیزی فراتر از عالی است که به همراه نور پردازی و موسیقی مناسب لحظاتی تکرارنشدنی در تئاتر ایران از لحاظ فرم اجرا رقم میزند.
(حداقل من چنین اجرای پر بازیگر و هماهنگ به همراه اکسسوار خاص و مناسب و معنی گرا در تئاتر ایران به یاد ندارم) , بازیها اکثرا خوب و در خدمت اجرا به همراه همنوایی جذاب که نشان از تمرین کافی و نظارت بر جزییات عوامل کار دارد و بطور کلی پنجاه پنجاه نمایشی است که باید با دقت دیده شود تا جزییات فراوان آن ازقلم نیافتد.

تنها مشکل این نمایش شاید عدم ارتباط با تماشاگران کلاسیک و قصه دوست باشد چون نبودن خط داستانی مشخص و روایت چند پاره از منظر گوناگون و سرعت بالای اتفاقات و کمبود زمان تحلیل برای تماشاگر شاید به عده ای اجازه نزدیکی به نمایش یا همراهی با آن را ندهد که خب این نه نقطه ضعف که به نظر من نقطه قوت کار است چون به گفته خود کارگردان هدف تجربه کردن فرم جدیدی از نمایش با احترام به مخاطب بوده و در دنیا هیچ نوآوری بدون مخالفت نمی ماند.

این نمایش کاملا بر مبنای القائات تصویری استوار است و به هیچ عنوان خبری از نمایشنامه خوانی یا مونولوگ یا دیالوگهای رایج اثار کلاسیک در آن نیست و بیننده هر لحظه با نمایش تصویری واقعی غیر قابل توصیف در کلام مواجه است و از انچه در سن نمایش و اطراف و بالا و پایین آن میبیند به دور از سایر عوامل نمایشی او را به حظ بصری میرساند. پنجاه پنجاه در یک کلام تجربه ای برای دیدن است.

پ ن1 : دیشب بنده و اعضای محترم گروه "من یک تماشاگرم" با لطف و مهماننوازی عوامل این کار مواجه شدیم و از آگاهی و فهم جناب کارگردان و سایر عوامل بهره بردیم
پ ن 2 : این نکته برای من بسیار جذاب بود که فرق گروهی مثل ما که با صداقت تمام و بی هیچ چشم داشتی فقط بدنبال اصلاح فرهنگ تئاتری تماشاگران و گروههای اجرایی هستیم با سایر افرادی که بدنبال باج گیری و منفعت مالی هستند برای عوامل اینکار کاملا مشخص و محترم بود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آرش ملاکی
درباره نمایش مشق شب i
با عرض سلام و خسته نباشید به همه کسانی که برای این نمایش زحمت کشیده اند.
اجرای بیست و هشتم شهریور را به تماشا نشستیم و لذت بردیم از هنرنمایی هنرمندان این نمایش ، خصوصا" اجرای سرکار خانم نیکان راست قلم . واقعا" نمایشنامه قشنگ و دوست داشتنی و با اجراهای عالی و بی نقص بود . شاید اگر بخوام موردی را به عنوان یک نظر از جانب صرفا" یک تماشاچی عرض کنم که کمی توی ذوق میزد ، صحنه های چندش آور نمایش بود که شاید با بازی زیبای هنرمندان نمایش تا حدودی قابل تحمل شده بود .
به هر حال به همه تاتر دوستان توصیه میکنم به تماشای این نمایش بنشینند و لذت ببرند و برای هنرمندان این نمایش آرزوی موفقیت روزافزون دارم .
زهره مقدم این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Mandanainred
درباره نمایش آواز قو i
دوبار این کار رو دیدم و هربار تشنه تر می شم برای دیدنش، متن عالی و بازی آقای پورصمیمی که متن رو تبدیل به زندگی می کنه. ای کاش تمدید بشه.
زهره مقدم این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش هوشنگ لاک پشته i
اجرای نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان - سالن گلستان | عکس
از ۲۴ شهریور به روی صحنه می‌رود؛
» اجرای نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان - سالن گلستان
... دیدن متن »

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از تیوال نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» به کارگردانی الکا هدایت از ۲۴ شهریور ۱۳۹۸در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌روی صحنه می‌رود.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایش اثری از هنرجویان کودک آکادمی تئاتر لیو به سرپرستی حسن معجونی است.
نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» بر اساس داستانی از نوید سیدعلی‌اکبر از سوی سپیده فلاح‌فر نوشته شده است و با حضور آوا شریفی و آوا درویشی به روی صحنه می‌رود.
در این نمایش محمد عاقبتی به عنوان مشاور کارگردان و مدیر تولید، ارکیا جابری، ملیحه جعفری و حامد افرا گروه کارگردانی و ندا تسلیمیان دستیار کارگردان و مدیر صحنه همکاری دارند.

هم‌چنین در نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» سینا رشیدی مدیر تکنیک است، آذرنوش خدامی و حدیث جمالی در ساخت موسیقی و نوازندگی عود نقش دارند و گلنوش طاهری، بیتا بهارلو و نوگل طاهری کار ساخت اشیا و آکسسوآر صحنه را برعهده داشته‌اند.
در همین حال سپهر صانعی اجرای نور، فریبرز دارایی مشاور رسانه‌ای و گلدیس نمازیان عکاس این اثر نمایشی هستند.
در عین حال طراحی و ساخت ویدیوی نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» نیز از سوی هنرجویان کودک تجسمی به سرپرستی طلا پربها انجام شده است.

این نمایش از ۲۴ شهریور تا ۱۲ مهر و ۲۱ تا ۲۶ مهر ساعت ۱۸ در سالن گلستان مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش کودکان و نوجوانان واقع در بوستان لاله تهران به روی صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال خریداری کنند و در صورت نیاز به آگاهی بیشتر با شماره‌های ۰۲۱۸۸۹۶۶۱۱۹۰ و ۰۹۳۶۸۵۳۲۱۵۹ تماس بگیرند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش ستاره شناس i
نمایش «ستاره شناس» دو اجرایی شد  | عکس
به دلیل استقبال تماشاگران؛
» نمایش «ستاره شناس» دو اجرایی شد
... دیدن متن »

نمایش «ستاره شناس» به کارگردانی اصغر نوری روزهای اول تا پنجم مهر ماه به دلیل استقبال تماشاگران طی دو نوبت روی صحنه می رود.


به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، نمایش «ستاره شناس» به کارگردانی اصغر نوری روزهای دوشنبه اول، چهارشنبه سوم، پنجشنبه چهارم و جمعه پنجم مهر  به دلیل استقبال تماشاگران طی دو نوبت روی صحنه می رود.
براین اساس نوبت اول اجرای این اثر نمایشی در تاریخ های یاد شده ساعت ۱۸:۳۰ و نوبت دوم ساعت ۲۰ خواهد بود.


نمایش «ستاره شناس» به نویسندگی دیدیه ون کولارت، کارگردانی اصغر نوری و بازی احمد ساعتچیان، سهیلا صالحی و غزاله رشیدی هر روز ساعت ۱۸:۳۰ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتر است.


برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com و کانال تلگرام Tehran_city_theater@ مراجعه کنید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به زبان خواب تئاتر مستند خوبی بود به لحاظ موضوعی ، کمتر تئاتری این روزها بعد از دیدن وادار به بحث های طولانی میکنه اینکه دو زن با دو فکر کاملا متفاوت و در دو جغرافیا و فرهنگ متفاوت رو کنار هم میذاریم و حالا شروع میشه به فکر کردن در خصوص ارزش هاشون .اکثر صحبت های سیمین از جلال بود و هرتا از خودش میگفت ، سیمین از تاثیر سیاسی بودن جلال و جهان اطرافش بر زندگی خودش میگفت و هرتا از تاثیر خودش بر جهان اطرافش و مادرش .
و جالب اینکه سیمین و جلال تلاش کردند برای براندازی حکومت پهلوی و روی کار اومدن جمهوری اسلامی که دوست نیکولای چائو شسکو بود و دشمن هرتا مولر . نیکولای چائوشسکو بعد از سفر آخرش به ایران و دیدار با آقای هاشمی رفسنجانی به محض برگشت به کشورش اعدام شد. این تئاتر من رو با یه واقعیت سیاسی جالب توجه روبرو میکرد و تئاتر مستند خوبی بود بدون جهت گیری خاص ... دیدن ادامه » .
هرچند که اطلاعات داده شده اطلاعات ویکی پدیایی بود و خوندن هم زمان متن و دیدن تصاویر و بازی بازیگر یه کم سخت میشد. ممنون خانم سما موسوی که یه موضوع جدید قابل فکر و بحث ایجاد کردید و خسته نباشید.
لیلا مظاهری و زهره مقدم این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با مجید رحمتی در نمایش چشم به راه میرغضب آشنا شدم که اونجا هم درخشید. اتفاقا یکی از بهترین مونولوگ های زندگیم رو تو اون نمایش مجید رحمتی به مدت تقریبا ده دقیقه اجرا کرد.
پنجشنبه به تماشای کریملوژی نشستم و چنان لذتی از بازی مجید رحمتی عزیز بردم گه قابل وصف نیست. خیلی از جاهای نمایشنامه هم دوست داشتم. مخصوصا بخش سی و دو حرف الفبا که مجید رحمتی به شکل وحشتناکی در اون درخشید. ایده درخت و تکاملش از ابتدا تا انتها عالی بود به نظرم. کلا ایده های خوب زیادی تو بخش اجرایی دیدم که بعد از مطالعه بروشور متوجه شدم طراح بیشتر اونها خود مجید رحمتی بود.

اما پنجشنبه اتفاقاتی در سالن افتاد که نه تنها در کیفیت تماشای نمایش برای من و سایرین تاثیر منفی داشت بلکه تا حد زیادی تمرکز مجید رحمتی رو از بین بردن(که البته این نکته اصلا در اجرای ایشان تبلور پیدا نکرد)تا جایی ... دیدن ادامه » که در انتهای نمایش بازیگر با دلی شکسته شروع به گلایه کرد و حرف دل من و زد.
شاید باور نکنید اما مادر و دختری که ردیف اول دقیقا روبروی بازیگر بودن، تو بهترین و تراژدی ترین قسمت نمایش به مدت تقریبا 8 دقیقه مشغول کار مشترک با موبایل و رد و بدل کردن آموزش کاربری موبایل و فیلمبرداری از نمایش با یکدیگر بودند. جالب تر اینکه بعداز صحبت های بازیگر نه تنها این گلایه ها رو اصلا به خودشون نگرفتن بلکه آماده ی گرفتن سلفی با بازیگر میشدن. دوست داشتم واکنش بازیگر و بعد از پیشنهاد سلفی ببینم. اما حیف که انقدر عصبانی بودم سالن و زودتر ترک کردم.
از اون بدتر دوستی 7 ساله کنار من نشسته بودن. من نمیدونم چرا عوامل سالن باید اجازه بدن بچه ی هفت ساله وارد سالن شه. کل نمایش بچه با صدای بلند حرف زد. با اومدن اسکلت در صحنه داد زد (مامان جن جن جننن جنننن) چند ثانیه ای هم که بچه ساکت بود مادر میگفت تکیه بده. بچه میگفت نمیدم. و بدتر از بچه مادر بچه بود که سراسر نمایش بی وقفه با صدای قهقهه ی وحشتناک به صورت کاملا انفرادی خندید.
بعد از آواز قو و تنها دو شب بعدتر باز هم بدترین تماشاگرهای زندگیم رو تجربه کردم. لذت این دو نمایش رو برای من تا حد قابل توجه ای پایین آوردند.

از دیدن کریملوژی و مجید رحمتی لذت زیادی بردم. امیدوارم در شب های آتی از این اتفاقات نیوفته و مسئولان سالن هم بیشتر رعایت و دقت کنند.


نقل قول از مجید رحمتی: اگر توانایی این رو ندارید که یک ساعت با دنیای بیرون از سالن نمایش قطع ارتباط کنید، به دیدن نمایش نیایید.
از تصور صدای جیغ بچه ی کوچولو که میگه جن جن هم خنده م گرفته و هم غصه دار شدم!! من درک نمیکنم که چرا برای مادر و پدر شدن نباید دوره گذروند! این همه نمایش مخصوص بچه ها چرا بچه رو نمایشی میارید که هیچی ازش نمیفهمه تازه خاطره ی بدش ممکنه براش بگذاره.
بعد از نمایش ... دیدن ادامه » "رگ" هم یک مادر به ظاهر مهربون از بچه ی کوچیک چهار ساله ش میپرسید: مامان جان خوشت اومد؟ اون طفل معصوم هم سرش رو به علامت تایید تکون داد و گفت: آله!!
۳۹ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آدما وقتی می ترسن دیگه راستشو میگن
زهره مقدم این را خواند
فرزاد جعفریان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازی فوق‌العاده پخته و حرفه‌ای جناب پورصمیمی که حرفی برای گفتن نمی‌ذاره؛ آخرین بار که ایشون رو روی صحنه دیدم، تئاتر "هنر" بود ... هم‌چنان همان قدر قوی، مسلط و روان
اشکان حامد غلامشاهی و لیلا مظاهری این را دوست دارند
درود بر شما.پاینده باشید
۵۲ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احسان جلیلی صفار
درباره نمایش رگ i
_ تا حالا شده موقع سیگار کشیدن سکسکه ات بگیره؟
+ اره. اخ اخ خیلی بده
- امشب ما برای دش روس ها نقش همون سکسکه رو داریم . . .


ای کـــــاش رگمون هنوز قلمبه میشد
ای کاش هنوز بودن آدمایی که واسه مملکتشون رگ گردنشون بزنه بالا درشت بشه . . .

عالــــی بودین
زهره مقدم این را خواند
لیلا مظاهری و محسن جوانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
به نظرم بهتر بود کارگردان کمی خلاقیت به نقش بازیگر نقش اول تزریق میکرد چون دقیقا ایشون داشتن کاراکتر قیمت در دورهمی مهران مدیری رو بازی میکردن. چه به لحاظ صدا چه میمیک صورت و حرکات.
کپی خالص.
لیلا مظاهری و زهره مقدم این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخ که چقدر لذت بردم دیدن این تئاتر رو به همه دوستان توصیه میکنم همه چیز عالی بود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از صفحه اینستاگرام خانم بیتا الهیان/ فیلمساز ساکن امریکا:
من امشب به معنای واقعی تئاتر دیدم! بخند!
«پنجاه پنجاه » نوشته هاله مشتاقی نیا و مرتضی اسماعیل کاشی ، نمایشی مینیمال همراه با دیالوگ های جذاب ، یک اثر مدرن و ماندگار در دنیای معاصر تاتر است.
نمایشی بر پایه حرکات فرم و تصویر که نشان از جسارت و خلاقیت کارگردان و گروه است.
صحنه ، موسیقی، صدا و طراحی حرکات ، همه و همه در یک ریتم درست به جلو می رود .
تصویری از سرگذشت انسان‌هایی که در طول تاریخ رنج دیدند و می بینند و خواهند دید.
اگر مثل من می خواهید برای هفتاد دقیقه نفس تان حبس شود و لبریز از دیدن یک نمایش عجیب و دیدنی شوید تماشای نمایش « پنجاه پنجاه » را از دست ندهید .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایرج جوخانی
درباره نمایش افرای ژاپنی i
سلام و صبح بخیر
از نقاط قوت نمایش می توان به گیتار زدن و آواز خارجی یکی از بازیگران اشاره کرد همچنین شمشیر سامورایی کشیدن و حرکات به دنبالش عالی بود ، فضای سالن عالی و نور پردازی آن فوق العاده بود / موفق باشند این عزیزان
زهره مقدم این را خواند
حسین کشفی اصل این را دوست دارد
جناب جوخانیِ عزیز سپاس برای حضورتون و محبتتون نسبت به اجرا.خیلی سپاسگزارم.
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
haleh zarrabi
درباره نمایش کریملوژی i
یک اتفاق بینظیر بر صحنه نمایش ، یک والس ، یک رؤیا ، یک جاودانگىِ ملموس از جنس پرواز !
تلفیق حسرت حقیقت حس و حماسه
بى شک با یک معجزه روبرو هستیم که نه دیده شده تا بحال نه میشود انکارش کرد
از قلم تا اجرا ، نگاه بینظیر کارگردانى ناب و اجراى مجید رحمتى تابلویى خلق میکند که ساعتى از زمین و زمان و پیرامونت رها میشوى و به دنیایى هدایت میشوى که یقینا ابرازش قدرتى میخواهد فراتر از باور مادّى،
تلفیق تراژدى با طنزى زیر پوستى روان مقتدر و متشخّص، کریم به زیبایى رخ میکند شاهد اثرى هستیم که بسیار زیبا ظریف و با صلابت نقاشى شده و به یقین در ذهن مانا و ماندگار خواهد ماند ، متن جذاب و آبرومند کارگردانى شاهکار و اجرا فرازمینى
اشک و لبخند توامان در آغوش میگیرد مخاطب را و تلخى در نهایت حلاوت ظاهر میشود ، کریملوژى یک شاهکار ایرانى ست که غیرت اعتبار و آبرو را تمام ... دیدن ادامه » قد میاراید و درک عمیقى از هنر را میطلبد بى محابا ! حلول یک معجزه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مصاحبه ی ایرج گرگین با فروغ درباره ی شعر
اگر قبلن نشنیدید ( یا ندیدید ) پیشنهاد میکنم گوش کنید :)

http://s5.picofile.com/file/8372967992/mosahebe_foroogh.mp3.html

دایِه* این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش خاتون i
چراغ های نمایش «خاتون» روشن شد/تاکید شهرام کرمی بر استمرار اجرای نمایش های مذهبی | عکس
آیین افتتاح نمایش خاتون به کارگردانی حسین عالم بخش شب گذشته در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
» چراغ های نمایش «خاتون» روشن شد/تاکید شهرام کرمی بر استمرار اجرای نمایش های مذهبی
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی نمایش خاتون، آیین افتتاحیه این نمایش به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش شب گذشته، ۲۸ شهریور ماه با حضور شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، علیرضا زندوکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و خانواده شهدای مدافع حرم شهید پورهنگ و شهید مشعجی در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
در ابتدای مراسم افتتاحیه ، حسین عالم بخش به نیابت از سعید اوحدی به حضار و مسئولان خوش  آمد گفت و بخشی از فعالیت های گروه فرهنگی هنری حواریون در این سالها را تشریح کرد.
وی همچنین افزود: فعالیت این گروه به دهه هفتاد و با نمایش های «آشنای غریب» و «ایوب عشق» باز میگردد. نمایش خاتون نیز چهارمین دوره اجرای خود را امسال می گذراند و در سه سال گذشته در تالار اندیشه و تئاتر شهر مخاطبان چهل هزار نفره را داشته است. امسال تصمیم داریم 22اجرا در تهران و 10اجرا در شهرستان اردستان داشته باشیم.

 وی همچنین یادآور شد: نمایش دهکده هاپوخان نیز سه دوره در مجتمع غدیر، فرهنگسرای ارسباران و تالار سرو برگزار شد و بیش از 21هزار مخاطب کودک و نوجوان داشت. در نهایت امیدواریم با برنامه ریزی و حمایت از این نمایش، امسال دو مرتبه این کار را به صحنه ببریم. از جمله کارهای آتی این گروه «پشت بام آرزوها» و «زن همسایه» و «دادسرای زنان» خواهد بود.
درادامه شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی نیز در سخنانی کوتاه عنوان کرد: خوشبختانه نمایش خاتون در این چند سال در عرصه کارهای مذهبی موفق ظاهر شده و نگاه خلاقانه ای به عرصه کارهای دینی داشته است‌.

وی در ادامه گفت: خوشحالم که اجرای این کار مستمر بوده و با استقبال هر ساله مخاطبان روبرو می شود. این دست نمایش ها در جامعه مذهبی ما مورد نیاز است و می بایست بیشتر تولید شود.

در ادامه مراسم و در سومین سالگرد شهادت شهید پورهنگ، از خانواده معزز شهیدان مدافع حرم، همسر و دو دختر دو قلوی خردسال شهید محمد پورهنگ و همسر و دختر هفت ساله شهید مشجعی تجلیل و شمع آغاز این نمایش توسط خانواده شهدا و شهرام کرمی ، مدیرکل هنرهای نمایشی روشن شد.

 سپس نخستین اجرای نمایش خاتون به روی صحنه رفت و پس از آن حسین عالم بخش با تشکر از حضور خانواده شهدا، عنوان کرد:همه آسایش و آرامش مان را امروز مدیون شهدایی چون مشعجی و پورهنگ هستیم. امیدوارم که همه شما به زودی مهمان خرابه شام و گنبد حضرت بی بی رقیه شوید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار رو دیدم و بسیار لذت بردم این نمایش چیزی رو نمیخواد به زور به مخاطب حالی کنه...اول اجرا خیلی ساده و روون اجازه میده کارکتر رو بشناسی و سر فرصت دربارش قضاوت کنی و بعد چک اول رو میزنه...تا میای به خودت بیای چک دوم رو میخوری و کم کم یاد میگیری فقط نگاه کنی ...بدون نتیجه گیری چون هر چیزی ممکنه پیش بیاد...این جهان هیچ قطعیتی نداره و این کار خیلی به درستی این واقعیت رو یادمون میده...
میترا و محمد جواد این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تئاتر خوبی بود
یک ساعتی که سریع میگذره و ابدا خسته کننده نیست
بازی سختی داره که مجید رحمتی از عهده‌اش براومده و گره‌های خوبی تو متن هست کا از ذهن باز نویسنده میاد.
در مجموع راضی کننده بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش و امثال این نمایش ها برای ما هنرجوها پراز آموزش و یادگیریه
مهمترین نکته این کار از نظر شخصی حس خوبیه که بعداز پایان نمایش و خروج همچنان هست
باتشکر تمام عوامل
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر بخواهم تملق نکنم نمیتوانم بگویم بهترین ممکن بود و همه چیز عالی بود و بینظیر
اما کار به شدت دنبال کردنی بود .
متن از قلم فردی اگاه به جهان قدم گذاشته اش سر زده بود و کارگردانی نویسنده ان را کامل تر هم کرده بود .
بازی ها اما به اندازه کافی خوب و روان بودن و ابدا تلاشی اضافه در ان دیده نمیشد .
در یک کلام گروه کارش را بلد بود و نمابش بسیار با ارزش ... باقی سلیقه است و کمی سخت گیری برای دغدغه ی بهترین بودن
به امید اجراهای بی نظیر تا اخرین شب
میترا، فصیح، نیلوفر پیری، محمد جواد و زهره مقدم این را خواندند
شاهین این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Shany
درباره نمایش عمل i
امشب۹۸/۰۶/۲۹
برای چهارمین شب متوالی این اجرای زیبا رو دیدم و هر دفعه به دیالوگها بیشتر دقت کردم و بیشتر متوجه تاثیری گذاری اجراهایی از این دست شدم و خیلی خوشحالم از اینکه به واسطه دوست بسیار عزیزم به دیدن این اجرای زیبا و دیدن دوستانی اینچنین توانمند اومدم .
درود بر همه شما و پاینده و شاد باشید
میترا این را خواند
نوید آغاز این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید