تیوال | دیوار
S3 : 16:56:02
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

این فیلم به هییییییچ وجه تو ژانر وحشت قرار نمیگیره...
دوستای عزیزی که مثل من علاقمند به فیلم های ترسناک " واقعی" هستین خواهشا اعصاب خودتون رو برای دیدن این مثلا فیلم داغون نکنین و خوشبین نباشین که فیلم ترسناک ایرانی میتونین ببینین.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بیست دقیقه بیشتر طول نکشید که عاشق تک تک این نوجوان های هنرجوی پرانگیزه شدم. 105 دقیقه ی پرفشار روی صحنه بودند، بعضی شان بارها رفتند و رخت عوض کردند و با وجود سختیِ تغییر لحن در حنجره ی نوجوانی شان کوشیدند که خوب صداسازی کنند، خیلی تلاش کردند که کار از ریتم نیفتد، خیلی تلاش کردند که هر آنچه از خطیبی و سایر استادانشان آموخته بودند نمایش دهند، یک "خیلی" دیگر که در کلام خطیبی بغضم را ترکاند هم بود که اشاره به سختی حضور همه ی این نوجوانان با وجود مسائل خانوادگی مان داشت. آن لحظه دلم می خواست دست و بازوی بازیگری که این تجربه را داشت ببوسم.
این کار نویسندگی هم شد، نه فقط طراحی و کارگردانی، به نظرم می آید که خطیبی متواضعانه نامی از نویسندگی نیاورده اما شک ندارم که نویسندگی این کار هم ساده نبوده است.
عزیزانم نیایش اسلامی، مینا اعلایی، کیمیا پارسا، ... دیدن ادامه » پارسا توکلی، کیانا حدادی، فاطمه حسین آبادی، آراد حسینی، دیبا حکیم الهی، مانیکا درخشنده، سروین ضابطیان، هستی عرش وزان، پانیذ قلیزاده، کسری کبیری، سارینا گیتی نژاد، امیرحسین محمدی، علی محمدی، بردیا مختاری، تانیا مقدم پور، مهدی ملکی، متین نصیری، آریانا نفیسی، روشا نواده، پارسا نیکنام، آگرین ولی پور ... من به قربان ریخت ماه تک تک شما که حتما از درونتان چند نفری را از همین چند سال بعد تحت عنوانِ حرفه ای خواهیم دید.
کاملا بدبینانه به تماشا نشستم و می ترسیدم کار بد ببینم. روی تخته هم نوشتم. بعد از دیدن کار فکر کردم که نکند محدود یا خرابتان کنند، این را هم روی تخته نوشتم. اما در مسیر بازگشت پشیمان شدم. هیچ کس نمی تواند شما را محدود کند، من متولد سال 60 می دانم که یک متولد سال 80 با من تفاوت دارد و نمی تواند و نباید بگذاریم که محدود شود. جنسِ سرکشیِ شما را ستایش می کنم و انگیزه تان را برای یادگیری. دانستن، پیشرفت و آزادی حق طبیعی شماست و دیدار شما انگیزه ی من برای حمایت از شما. شما فرصتِ داشتن کسانی که از شما برای آموختن زمان و هزینه صرف می کنند و حامیان خانوادگی شما هستند و آقای آزادمنش و دانایی مثل اشکان خطیبی هم را قدر خواهید دانست. با عشق، پیروزی شما را می خواهم...
محمد جواد این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«فردریک» طراحان خود را معرفی کرد | عکس
در تجربه ای متفاوت از حمیدرضا نعیمی؛
» «فردریک» طراحان خود را معرفی کرد
... دیدن متن »

گروه طراحان نمایش «فردریک» به عنوان جدیدترین تجربه کارگردانی حمیدرضا نعیمی، معرفی شدند.

نمایش «فردریک» نوشته اریک امانوئل اشمیت و ترجمه شهلا حائری، جدیدترین تجربه و در عین حال یکی از متفاوت ترین آثار حمیدرضا نعیمی در مقام کارگردان است.

طراحان این اثر نمایشی که قرار است از ۷ فروردین ۹۹ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود، معرفی شدند.

در نمایش «فردریک» رضا مهدی زاده به عنوان طراح صحنه حضور دارد که پیش از این تجربه همکاری با نعیمی را در نمایش هایی چون «سقراط»، «شوایک» و «ریچارد» داشته است.

مقدی شامیریان طراح لباس برگزیده سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز در نمایش «فردریک» با حمیدرضا نعیمی همکاری می کند.

طراحی نور این اثر نمایشی نیز بر عهده رضا حیدری است که تجربه چندین همکاری با حمیدرضا نعیمی را داشته و طراحی نور نمایش هایی چون «سقراط»، «شوایک» و «ریچارد» را انجام داده است.

سروش کریمی نژاد نیز طراحی حرکت نمایش «فردریک» را انجام می دهد و ماریا حاجیها از طراحان با سابقه گریم تئاتر ایران نیز طراحی گریم جدیدترین تجربه کارگردانی نعیمی را عهده دار است.

آهنگسازی نمایش «فردریک» بر عهده بابک کیوانی است و آرمان کوچکی نیز به عنوان طراح گرافییک و پوستر این اثر نمایشی حضور دارد.

نمایش «فردریک» داستانی است شورانگیز در ستایشِ عشق؛ شرح زندگیِ «فردریک لومتر» بازیگر شهیر و افسانه‌ای تئاترِ قرن نوزدهمِ فرانسه.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به عموم مسلمین توصیه میکنم روزی چندبار تکرار کنن "نفرت و بدگویی از فیلمهای کمدی ،هرگز نشانگر فرهیختگی نمی‌باشد" ک اگر بود ما اکنون در فرهیخته‌ترین جامعه بشری تاریخ بسر میبردیم ....(ک شواهد عکس این گزاره(گزاره دوم) رو ثابت میکنه،) انقدر ازین فیلم بد شنیده بودم و تیزر احمقانه فیلم(ک ب تقلید از تیزرهای بیربط تاتر و مستقل از فیلم هست) باعث شده بود تا حالا ب دیدنش نرفته بودم...اگر کسی پیش نیازهای لازم رو داشته باشه(رفیق ناباب،نوستالوژی مجردی در بین متاهلان،رفتارشناسی معتادان تفننی و...)قطعا یکی از بهترین کمدیهای ده‌سال اخیر رو خواهد دید، کمدیهای مشابه در هالیوود زیاد ساخته میشه و واقعا ارزشمند هست کار کاهانی برای نوشتن چنین فیلمنامه‌ای،خیلی سخت هست وقتی کل فیلم در چند ساعت میگذره بتونی نود دقیقه مخاطب رو بخندونی!
پی‌نوشت: به تجربه دریافتم ... دیدن ادامه » ک این بدگوییهای اغراق شده‌ای ک نسبت ب همه کمدیها صورت میگیره(اگه فقط در مورد ایکس لارج و سامورایی براین و.... کاملا بشون حق میدادم)ریشه در عذاب وجدان داره یعنی دوستان همزمان ک معتقدن ک کمدیهای ایرانی آشغالن و توش شوخیهای بد‌بد میشه وبااین وجود میرن میبینن و کلی میخندن و.... بعد ک بخودشون میان نگران میشن ک نکنه دختر(یا پسر) خوبی نباشن ک خندیدن ،نکنه ....نکنه.... و لذا با کوبوندن فیلم و فیلمساز کفاره گناه لذت بخششون رو میدن!!!! اگر غیر ازین بود ک چ دلیلی برای دیدن کمدیهای ایرانی دارن؟
سوتفاهم نشه،لذت بردن از کمدی هم بتنهایی نشانه چیز خاصی نیست، هرچند داشتن حس طنز و درک انواعش و شوخ طبع بودن معمولا یکی از نشانه های باهوش بودن محسوب میشه ولی تجلی اون بطرق بسیار گوناگونی میتونه باشه مثلا گنجینه عظیم استندآپ کمدیها و سریالهای کمدی انگلیسی ... دیدن ادامه » زبان ک امروز در دسترس همه قرار داره
۲۱ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی بابک تن و با بازی احسان حیدری، محمدرضا فرخی، ریحانه سلطان و ... آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علیرضا
درباره نمایش لانچر ۵ i
تئاتر بسیار عالی با بازی قوی بازیگران گمنام ، خسته نباشید به همه عوامل تهیه این نمایشنامه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۵۳ دقیقه پیش
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بیست و چهار ساعت؟!!! یعنی اجرا تکرار میشه با بسامدی یا هر آن شاهد تصویر تازه‌ای هستیم؟ بعد خوابمون نمی‌گیره؟ خوابتون نمی‌گیره؟ چقدر عجیب و جذاب :||| سراپا علامت سوال شدم من قشنگ :))
امیر مسعود و محمد جواد این را خواندند
بهار گراوندی این را دوست دارد
اگه مُتکا و ملحفه میدن من حتماً شرکت میکنم :))
۴۹ دقیقه پیش
اینکه اجراگر خوابش میگیره یا نه برای من هم سواله، ولی نوشته کارت تردد صادر میشه، یعنی شما میتونید تا شب بمونید، بعد برید منزل بخابید و صبح بیاید ادامه ی کار رو ببینید :)))
تجربه ی جالبی باید باشه
۴۰ دقیقه پیش
اگر کیک و ساندیس بدن من هم میرم :)
ولی یه سوال ... خب اگر وسطش بریم بعد دوباره برگردیم خب یه قسمت هایی رو از دست میدیم که !!
۱۲ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیما نیک
درباره فیلم آتابای i
بار دوم دیدمش و لذتم از تماشایش دو چندان تر بود...به دلیل آگاهی قبلی تمرکزم این بار بیشتر نه به خود داستان که به دیگر اجزا و جزییات فیلم بود..به جرات میتونم بگم در حق این فیلم در توزیع جوایز اجحاف شد..
امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان به مناسبت چهلمین روز فاجعه فراموش نشدنی پرواز پی‌اس-۷۵۲

چهل روز از به مقصد نرسیدنِ پرواز پی‌اس-۷۵۲ گذشت، اما بغضی سنگین از آن به جا مانده است، اشکی که بر گونه راه نمی‌گیرد، فریادی که در دهانِ بسته خاموش می‌شود. هنوز خیلی‌ها می‌گویند باید کاری کرد. بعد از سه روز انکار، سرانجام مسئولان ایرانی اعتراف کردند که مرگ آن ۱۷۶ سرنشین ایرانی، کانادایی، افغان، اوکراینی، انگلیسی و سوئدی در ۱۸ دی ۱۳۹۸ به دست موشک‌های آن‌ها صورت گرفته است. دو موشک در فاصله‌ی مرگبارِ سی ثانیه. درد وقتی عمیق‌تر شد که قریب به اتفاق داغداران اجازه‌ی عزاداری دلخواهشان را هم پیدا نکردند.

از این ادبار و مصیبت و نکبت باید عبور کرد. سیاست را به سیاستمداران بسپاریم، دادخواهی به سرانجام خواهد رسید. اما ما باید خودمان هم به داد خودمان برسیم. خشت اولش را ما گذاشته‌ایم و تکمیل این یادمان با شماست.
در اینجا دریچه‌ای گشوده‌ایم که شاید مرهمی بر زخمی باشد یا شانه‌ای برای گریستن. این دریچه قرار مشترک آنهایی است که از سوگواریِ دلخواهِ خود عاجز ماندند، از یادآوری محروم شدند و نتوانستند عزیزانِ از دست رفته را آن‌طور که می‌خواهند به خاک بدرقه کنند. ما در این‌جا نه برای عزا، که برای همدلی آمده‌ایم، بی‌مرز، بی‌انتها.

قصد ما بنیان نهادن یادمانی‌ست با خشت‌های بسیار. هرکدام خشتی در این بنا به یادگار خواهیم گذاشت. وقتی از خشت حرف می‌زنیم استعاره و کنایه‌ای در میان نیست. خشت، همان سنگ و آجرهایی است که در کنار هم قرار می‌گیرند و بنایی را می‌سازند…

ما در اینجا دیواری مجازی بنا می‌کنیم. ساخته شده از خشت‌هایی که هر کدام در آن سهمی داریم. خشت‌هایی که عکس‌ها، طرح‌ها و صداهایی است که در یادبود آن قربانیان بی‌گناه می‌خواهیم از خود به یادگار بگذاریم.
از روز چهلم تا صدم، از ۲۸ بهمن تا ۲۹ فروردین فرصت داریم که یادمان بی‌نظیری بسازیم. بخشی از طرح و خشتش از شما، نقشه و معماری‌اش با ما.

در روز صدم ثبت خشت‌های مجازی به پایان خواهد رسید و به تعداد آن در عالم واقعی خشت‌های واقعی می‌سازیم با همان طرح‌ها و نقش‌ها با همان صداها. از خشت‌های واقعی در ساخت یادمانی در کانادا استفاده خواهد شد.
آن‌چه بازدیدکننده خواهد دید تصویر و خط و نقش خواهد بود، صداها نیز شنیده خواهند شد. خشت‌هایی که از صدای شما پر شده است.

این ... دیدن ادامه » فراخوان به پنج زبان تهیه شده است؛ زبان مسافرانِ مقصدگم‌کرده‌ی هواپیما. می‌خواهیم یادمانی بسازیم که فرای مرزهای جغرافیایی، همه‌ی کسانی را که شیفته‌ی عدالتند و به صلح می‌اندیشند در کنار هم جمع کند و نه فقط یک یادبود، که مکانی عمومی برای اتفاقات فرهنگی و هنری در جوارش باشد. قرارمان هم برای پرده‌برداری از این یادمان، ۱۸ دی ۱۳۹۹، اولین سالگرد پروازشان خواهد بود. می‌خواهیم مرگ مسافران نه نشانه‌ی نیستی که بهانه‌ای برای همبستگی انسانی شود، آن هم به شیوه‌ای نو که یادمانِ پروازشان را همیشه زنده نگه‌دارد.

با ارسال طرح و نقاشی و عکسی از کارت یادبود یا دست‌نوشته گرفته تا قطعه‌ای موسیقی و یا پیامی شفاهی، شما هم می‌توانید بخشی از این اتفاق باشید. کافی است روی لینک «یادمان شما» در بالای صفحه کلیک کنید و فایل مورد نظرتان را که نباید بیشتر از ۲۰ مگابایت باشد، آپلود کنید. فایل‌ها، یا باید تصاویری در قطع مربع و در فرمت GIF یا JPG باشد و یا صداهایی در فرمت MP3.

پ ن : این پیام صرفا به اشتراک گذاشته شده لطفا جهت هر گونه کسب اطلاع به وبسایتشون مراجعه فرمایید .

https://flightps752.com
مهرداد کیا این را خواند
محمدرضا دانش و محمد جواد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه دومین جشنواره تئاتر بانو، شماره پنجم | عکس
» روزانه دومین جشنواره تئاتر بانو، شماره پنجم

‮شماره پنجم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با دومین جشنواره تئاتر بانو

گفتگو با هنرمندان: خاطره قلی نسب، مریم فخری مه آبادی، محمد علی طاهری، مجید اقبالی، فاطمه نصرتی، رسول صباغ

درباره نمایش های: دعوت، نیمه پنهان ماه، سایه در سایه، ریتم چهارچهارم، راز مخملی افرا بن، هزارتو

۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی حامد راد و با بازی نوشین جلالیان، نیوشا شهیدیان، علی صادقی، پرهام عاروان، سنا میر جعفری، فاطمه وفایی آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 اجرای متن شاخص عباس نعلبندیان در پنجاهمین سالگرد تاسیس کارگاه نمایش | عکس
رپرتواری از نمایشنامه "پژوهشی ژرف و سترگ..." در بیستمین دوره جشنواره تئاتر تجربه
» اجرای متن شاخص عباس نعلبندیان در پنجاهمین سالگرد تاسیس کارگاه نمایش
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی بیستمین دوره جشنواره تئاتر تجربه، دبیرخانه این دوره با توجه به سیاست‌ها و رویکرد جشنواره و اهمیت معرفی متون تاثیرگذار تاریخ تئاتر ایران، و همچنین همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس کارگاه نمایش، اعلام می‌دارد با توجه به آخرین تصمیم دبیرخانه این جشنواره، در بخش رپرتوار کارگاه نمایش از میان متن های مختلفِ نویسندگان کارگاه نمایش، نمایشنامه ی «پژوهشی ژرف و سترگ و نو در سنگواره‌های دوره بیست و پنجم زمین‌شناسی یا چهاردهم یا بیستم یا...  فرقی نمی‌کند» نوشته عباس نعلبندیان را با توجه به اهمیت تاریخی آن در شکل‌گیری کارگاه نمایش و همچنین ویژگی‌های اجرایی، زبانی و فرمی خود متن،  به عنوان نمایشنامه مورد نظر و محوری جهت اجرا و ارائه آثار در این بخش معرفی می‌نماید.

- متقاضیان حضور در این بخش می بایست در بازه‌ی زمانی - حداقل ۱۵ دقیقه و حداکثر ۳۰ دقیقه-  به انتخاب خود قسمتی از متن ذکر شده یا برداشتی از آن متن را به صورت اثری نمایشی ارائه دهند.
- این متقاضیان می بایست فرم ثبت نام مربوط به این بخش را در کانال تلگرام جشنواره به دقت مطالعه کرده و براساس دستورالعمل ذکر شده فرم پیشنهادنامه و طرح اجرایی خود را تا پایان روز ۵ آذر ۱۳۹۸ تکمیل و به همراه قسمت انتخاب شده از متن، در سایت جشنواره بارگذاری نمایند .

منظور ۵ آذر ۱۳۹۹ است؟
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان
از تئاترهای بزرگسال در حال اجرا میشه یکی مناسب نوجوانان معرفی کنید؟
دریم لند
۱ ساعت پیش
در مورد چی هست؟
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۴ تا چهارشنبه ۷ اسفند، به کارگردانی امیر نجفی و با بازی رضا محمدخانی، نیکان راست‌قلم و ... امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۶ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «کلوچه دارچینی» جمعه ۲ اسفند اجرا نمی شود | عکس
» نمایش «کلوچه دارچینی» جمعه ۲ اسفند اجرا نمی شود
... دیدن متن »

نمایش «کلوچه دارچینی» به کارگردانی مریم کاظمی روز جمعه ۲ اسفند ماه به دلیل انتخابات مجلس یازدهم و از آنجا که ساختمان کانون پرورش فکری یکی از حوزه های اخذ رای در این روز خواهد بود اجرا نمی شود.

بنا به اعلام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به گروه نمایش، سالن سینماتئاتر کانون در خیابان خالد اسلامبولی به عنوان یکی از حوزه های اخذ رای انتخابات مجلس شورای اسلامی فعال خواهد بود و از این رو نمایش کلوچه دارچینی در روز جمعه ۲ اسفند روی صحنه نمی رود.

با هماهنگی انجام شده توسط مدیریت این سالن وگروه تئاتر مستقل برای این نمایش یک اجرای ویژه در روز جمعه ۹ اسفند ساعت ۱۶ در نظر گرفه شده است تا مخاطبانی که برای دیدن این نمایش در روز ۲ اسفند بلیت تهیه کرده بودند بتوانند به تماشای نمایش کلوچه دارچینی بنشینند.

این نمایش با طراحی، کارگردانی و اشعار مریم کاظمی ساعت ۱۹ هر روز غیر از شنبه ها در سالن سینماتئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (خیابان وزرا) روی صحنه است و روز شنبه ۱۰ اسفند ماه نیز اجرای ویژه هنرمندان خواهد داشت.

در این نمایش سیدجواد زیتونی، مریم کاظمی، هومن رهنمون، پریسا فلاح‌زاده، حسام کلانتری، مهراد زمانی، نازنین صفا، عرفان میدانلو، هایده حسین‌زاده، فاطمه خدابنده‌لو، سمیه بیگی، شادی کارآیین، زهرا روشن‌ضمیر، نرگس صفامنش، فربد تجویدی و مهدی رمضان‌زاده ایفای نقش می کنند.

بلیت های این اجرا از طریق سایت تیوال پیش فروش می‌شود.          

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق صفحه‌های اینستاگرام گروه با عنوان freewilltheatre  و اینستاگرام آموزشگاه با عنوان freewilltheatre۴۴۸۷ واینستاگرام نمایشKoloche_darchini اخبار و رویدادهای گروه تئاتر مستقل را دنبال کنند. شماره تلفن‌های گروه تئاتر مستقل ۰۹۱۹۰۷۷۶۰۹۸ و ۰۸۳۵۷۴۰۸۵۹۷-  تلفن رزرو اجرا ۰۹۱۹۴۳۴۶۳۵۶ دیگر راه‌های ارتباطی مخاطبان و خانواده‌ها با گروه تئاتر مستقل هستند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگردانی کار قوی نبود و خیلی از میزانسن ها بی دلیل و تکراری بود، بارها چرخش دور صحنه، بارها گذاشتن کلاه و کلفت صحبت کردن، بارها ایستادن در وسط صحنه که بر هیچ چیزی دلالت نمی کرد و از ارزش بقیه عنصرها به شدت کاست.
صحنه و لباس واقعا جذاب بود. همچنین موسیقی های خوب و مناسبی انتخاب شده بود.
بازیگران به نظرم شرایط را خودشان ۱۰۰٪ باور نکرده بودند ولی با این حال خوب بازی کردند و خسته نباشید میگم بهشون و لذت بردم از کارشون علی الخصوص خانم مدیر.

امیر مسعود و میم سردلی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
m.moon
درباره نمایش لانچر ۵ i
من برای بار دوم دیدم و همچنان لذت بردم.:))))
امیر مسعود این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، فیلم بعدی کارگردان فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری) مشخص شده است. طبق خبرهای منتشر شده، مارتین مک دونا در حال همکاری دوباره با شرکت سرچلایت پیکچرز برای ساخت فیلم جدیدش است. مک‌دونا وظیفه کارگردانی و نوشتن فیلمنامه این اثر را بر عهده دارد که اتفاقات فیلم در یک جزیره دور افتاده در جمهوری ایرلند جریان دارد و داستان دو دوست چندین و چند ساله را دنبال می‌کند. در ادامه یکی از این دو دوست به‌طور ناگهانی به دوستی‌شان خاتمه می‌دهد که عواقب نگران کننده‌ای برای هر دو به همراه خواهد داشت. همچنین ددلاین در بروزرسانی خبر خود اعلام کرد که نام فیلم قرار است The Banshees of Inisheer (بنشی‌های اینیشیر) باشد.

https://www.zoomg.ir/2020/2/18/313392/martin-mcdonagh-sets-up-next-film-searchlight/

امید در قلبِ سروناز هیپ هاپ می رقصد:)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بلایی که پرورش میگو سر ژئوپارک قشم آورد | عکس
» بلایی که پرورش میگو سر ژئوپارک قشم آورد
... دیدن متن »

تهدید زمین های اطراف ژئوپارک قشم به واسطه ایجاد مزرعه پرورش میگو همچنان جدی است که خرداد ماه پیش‌رو با آمدن بازرسان یونسکو به قشم منجر به خروج ژئوپارک از فهرست جهانی می‌شود.

 واگذاری اراضی در محدوده طولانی‌ترین غار نمکی جهان به مرکز پرورش میگو، تبدیل به جدی‌ترین تهدید برای خروج ژئوپارک قشم از یونسکو شده است. رئیس ژئوپارک و کارشناسان معتقدند، واگذاری این اراضی که بیشتر با هدف احداث مزرعه پرورش میگو و آبزیان، پلاژ و شهرک‌های صنعتی بوده، این ژئوپارک را مورد تهدید قرار می‌دهد

زمین‌های اطراف ژئوپارک قشم پیش از تخریب

این‌تهدید نیز زمانی جدی شده که علیرضا امری کاظمی مدیر ژئوپارک جهانی قشم از تخریب یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع از زمین‌های حریم این ژئوپارک خبر داده و می‌گوید: این تخریب بازرسان یونسکو را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

زمین‌های اطراف ژئوپارک قشم پیش از تخریب

قرار است تعدادی بازرس، خرداد ماه ۹۹ به ایران بیایند و از ژئوپارک دیدن کنند و در صورتی‌که این زمین‌ها همچنان به همین‌صورت باشند، امکان حذف این ژئوپارک از فهرست جهانی وجود دارد.

زمین‌های اطراف ژئوپارک قشم بعد از تخریب 

پیش از این، بنا به گفته مدیر ژئوپارک قشم، مسئولان سازمان شیلات از دو ارگان برای فعالیت‌هایی که در ژئوپارک انجام می‌شود، مجوز گرفته‌اند. این در حالی است که از سازمان منطقه آزاد قشم هیچ مجوزی گرفته نشده و حتی اگر ارگانی هم به آنها مجوز داده باشد، تخلف محرز است. چون این اقدامات در حریم ژئوپارک و حریم میراث طبیعی و ملی غار نمکدان انجام شده‌اند. بنابراین یا استعلام گرفته نشده یا اگر هم مجوزی به آنها داده شده، خلاف قانون بوده است.

زمین‌های اطراف ژئوپارک قشم بعد از تخریب

مدیر ژئوپارک جهانی قشم در ادامه گفت: منطقه آزاد قشم چند ماه است از راه‌های قانونی و رسمی، اخطارهای لازم را از طریق سیستم قضائی داده است. البته آن زمان هنوز تخریب‌ها آغاز نشده بود ولی اکنون این تخریب در حال انجام است. چشم‌انداز میراث طبیعی و اصالت آثار ثبت شده با ایجاد حوضچه بزرگ پرورش میگو، برداشت خاک زمین و تلنبار شدن آن در اطراف حوضچه پرورش میگو از بین می‌رود. همچنین شاهد تغییر شکل گسترده این اثر ثبت جهانی خواهیم بود.

منبع: مهر

امیرمسعود فدائی این را خواند
چه خبره تو این خراب‌شده؟! واقعاً انقدر نفهمی و بی‌شعوری جایزه داره به خدا!!
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ ساعت پیش
محمد عسگری، امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش هملت i
۳ ساعت پیش
محمد عسگری، امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۴ ساعت پیش
محمد عسگری، امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
@بامداد عزیز من منتقد نیستم و نظر شخصیمو دادم ، قطعا آدما به سختی عادت های کهنه خودشونو کنار میزارن و نوع سلیقه ما دیدن ژستهای قشنگ و دکورهای آنچنانی روی صحنست که تو مدیوم خودش جذابه ولی در سطح دنیا این جنس تئاتر دیالوگ محور و دکور محور و تکراری رو به منسوخ شدنه و همونطور که میدونین بیشتر تئاترها سمت فیزیک بازیگرا و دکورهای عجیبو نماد سازی شده و تکنولوژی داره پیش میره ، اما ما نباید با دیدن یک ایده جدید انقدر گاردمون بسته بشه ، چون تئاتر یک هنر زندست قطعا در این حرفه از زمان مبتکران و کارگردانان بزرگ این حرفه از جمله آندره آنتوان ، نمیرویچ ، راینهارتو برشت بگیرید تا همین دوره مدرن مثل یوجینو باربا ، اوسترمایر ، فورمن هر کاری کاستی هایی داشته و داره و کامل نیست و بارها و بارها مورد نقد قرار میگیره و ما میتونیم نظراتمونو در غالب نقد سازنده بگیم ... دیدن ادامه » نه اینکه اگر کاری سلیقه ما نیست با بی احترامی هر توهینیرو انجام بدیم ، کافیه اندکی گارد خودمونو باز کنیم تا متوجه شیم چه اجرای جسورانه ای دیدیم ، تمام دکورها ساخته شده بود تمام کدهایی از جمله ایستک و مسواک که بهشون نقد میشه از قصد در نمایش جاگزاری شده بود برای اینکه ما نمایشی ببینیم که همه کاراکترها در حال زندگی‌ کردن هستن به معنای واقعی خود زندگی به معنای واقعی خود زمان موازی و نشان دادن این کار با بستر تکنولوژی ضعیف کشورمون نیاز به یک جنم و پافشاری جسورانه داره و من این پشتکارو ستایش میکنم و اینکه هر بازیگر به طور‌جداگانه در موقعیت های جدا باید از طریق فقط صدا بتونه ارتباط حسی بگیره و اینو به مخاطب منتقل کنه کار آسونی نسیت و به شدت بازیگرا در این‌زمینه موفق و تحسین بر انگیز بودند و خط داستانم حتی اگر نمایشنامه رو نخونده باشیم کاملا مشخص‌بود و تباه شدن تک تک این آدما و تبدیل شدن به کرگدن تو تک تک بازیگرا مشهود بود ، من از هنر مدرن و جسور و کپی نکردن از رو دست هم به شدت دفاع میکنم و آرزو میکنم مخاطب ها با صبوری و تفکر و انصاف به سمت کارهای نو برن.
پویا فلاح، جعفر میراحمدی، محمد جواد و امیر مسعود این را خواندند
mahaya این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب
» کتاب " اتاق محقر خیال من" تادئوش کانتور ترجمه و منتشر شد
... دیدن متن »

کتاب "اتاق محقر خیال من" نوشته‌ی تادئوش کانتور و با ترجمه ی محمدرضا خاکی توسط نشر روزبهان منتشرشد .

در کتاب "اتاق محقرخیال من " آمده: 
« مطمئنم که عظمت در سادگی و در فقدان امکانات حاصل می شود و عنصر اصلی در تئاتر من همان کنشی است که با آن به بیان چیزی می پردازم که می خواهم به تماشاگرانم بگویم و این بازیگر است که بیشترین اهمیت را در خلق این کنش دارد ؛ اوست که به الحاق گذشته خود ، فردیت خود و آفریدن داستان می پردازد.»

علاقه مندان می توانند این کتاب را به مبلغ ۲۹۰۰۰ هزارتومان از کتاب فروشی روزبهان و همچنین در سایت های فروش کتاب و دیجی کالا تهیه کنند.امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش خیاط i
۴ ساعت پیش
محمد عسگری، امیرمسعود فدائی، حمید خورشیدی، زهره الف، امیر مسعود و محمدرضا دانش این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از مونولوگ رویای لاک رنگی i
۴ ساعت پیش
محمد عسگری، امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پرند محمدی
درباره سریال دل i
درود به همه دوستان تیوالی

به نظرم آقای هادی گرانقدر، تمام فانتزیهای جذاب و عاشقانه و پلیسی و صد البته لوطی گری های به سبک ایرانی ( شما تفسیر کنید فردینی) دوران نوجوانی، جوانی و میانسالیشون رو در قالب سریال برای مردم به نمایش میگذارند...
خوبه دیگه... منم که کمی تا قسمتی بیمار و البته پیگیر :-)) ببینیم چی میشه بالاخره!!!!
پ.ن : تا حالا شده ار دیدن یک فیلم یا سریال ( به هر علت فنی و غیرفنی) لجتون در بیاد و حس کنید شعورتون رفته زیر سوال ولی باز با یک حس بیمارگونه:-)) پیگیر باشید؟؟؟! من دقیقا الان در همین نقطه ام...
:))
#حس_مشترک
البته در مورد خواب زده و کرگدن
۴ ساعت پیش
چقدر خوشحالم که در این حس جذابم تنها نیستم :-)) :-))
۱ ساعت پیش
به این حسی ک دارین ( guilty pleasure ) میگن.... همه یجورش رو دارن
۱۶ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوست‌داشتنی و لذتبخش
9اسفند میبینمش
۲ ساعت پیش
بَـــــــــــــــــــــــــــــــــــله جناب هنزکی عزیز
خوش بگذره بزرگوار .
بالاخره یه روزی یه جایی میبینمت دیگه . اون موقست که ..........
حالا تا اون روز .
۱۵ دقیقه پیش
هیییییچ وقت یه تئاتر بین ایرانی رو تهدید نکن آقا محمد جواد
من " بر اساس دوشس ملفی " رو روی صندلیهای مستقل دیدم برادر من :)))))
۷ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آرامش عموم مهم است

امیدوارم از این تریبیون بشه به مجریان این اجرا پیشنهاد فرستاد که ادامه کارشون رو جهت آرامش عموم در محیط شخصی‌ پرده‌های تصویری منازل خودشون انجام بدهند
من منظورتونو متوجه نشدم متاسفانه
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و احترام
واقعا از تماشای این اثر به خود می بالم. عالی بود. همه عناصر تاتر در هماهنگی کامل بودند.
خسته نباشید عرض می کنم به همه اعضای تیم
و تماشای این اثر رو به تاتر دوستان عزیز پیشنهاد می کنم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید