همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال | دیوار
S2 : 18:15:49
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

گردشگری مجازی
برف بهاری در ارتفاعات چالوس... دیدن متن »

برودت هوا در نیمه شمالی کشور با بارش برف در ارتفاعات همراه بوده است. به طوری که در مناطق کوهستانی چالوس شاهد بارش برف بهاری بوده و سبب سفیدپوش شدن این مناطق شده است.

عکس: غلامرضا شمس ناتری / فارسبرف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس برف بهاری در ارتفاعات چالوس | عکس
۳ ساعت پیش
امیر مسعود، بهزاد هندی و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قل قل قل قل قل قل قل قل قل قل....
پیت...
گردشگری مجازی
دریاچه شهداد کرمان در دل کویر لوت... دیدن متن »

از شهداد کرمان که به سمت نهبندان خارج شوی پس از عبور از کلوت‌ها به ناگاه با صحنه‌ای ناب و خارق‌العاده روبه‌رو می‌شوی که جلوه‌ای ناب از شکوه قدرت لایزال الهی در پهنه کویر تشنه ایران را به تصویر کشیده است. دریاچه‌ای که چون نگینی درخشان در کنار کلوت‌های افراشته در بیایان، جلوه‌گری می‌کند و این عظمت و شکوه به عجایب کویر بکر لوت زیبایی صد چندان داده است.

عکس:ثارالله انکوتی / تسنیم

#خونه-بمونیمدریاچه شهداد کرمان در دل کویر لوت | عکس دریاچه شهداد کرمان در دل کویر لوت | عکس دریاچه شهداد کرمان در دل کویر لوت | عکس دریاچه شهداد کرمان در دل کویر لوت | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، نیلوفر ثانی، بهزاد هندی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خب بعد از کلی فیلم پر سر و صدا و بی مایه، گای ریچی یه فیلم خوب بهمون داد:
The Gentleman
داستان گویی جذاب، قاب های خوب، رنگ های دل پذیر، موسیقی، زمان بندی، روایت و پر از ستاره بدون بازی گل درشت... یه “فیلم” برای ده سال
به که کیف کردم.
گای جان، دمت گرم
امیر مسعود و پویا فلاح این را خواندند
امیرمسعود فدائی، سارا_ز و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان جشنواره مجازی
با معرفی محمودرضا رحیمی به عنوان دبیر
» فراخوان جشنواره مجازی "تئاتر+خانه" منتشر شد
... دیدن متن »

انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس فراخوان جشنواره مجازی تئاتر+خانه را منتشر کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس این جشنواره مجازی با شعار"تئاتر، خانه، خانواده" و با هدف فراگیری و تقویت جنبه‌های آموزشی، اشاعه هنر تئاتر در بین خانواده‌ها و با رویکرد توانمندسازی هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی کشور و نیز تاکید بر شعار در خانه می‌مانیم و با همکاری شبکه اینترنتی آنتن برگزار خواهد شد.

محمودرضارحیمی کارگردان ، بازیگر و مدرس دانشگاه و دارای مدرک دکترای تخصصی کارگردانی و نشان درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیری این جشنواره را برعهده خواهد داشت.

علاقمندان به حضور در این جشنواره مجازی می توانند  تا هفتم اردیبهشت ماه در سه محورامید ، همدلی و اموزشی آثارنمایشی خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.آئین پایانی مجازی این جشنواره نیز سوم خرداد ماه برگزار خواهد شد.

اطلاعات ضروری، تقویم جشنواره، راههای ارتباطی و راه ارسال آثار نمایشی در فراخوان این جشنواره، به پیوست این خبر ضمیمه شده است.

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و غزال م این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
8

جنگ‌های داخلی،خشن‌تر از جنگ‌های خارجی هستند.
خیلی از فتوژورنالیست‌ها و خبرنگارهایی که شاهد جنگ‌های داخلی و خارجی بودند به این جمله‌ معتقدند.
لینزی آداریو(فتوژورنالیست)در کتابش از جنگ سیرالئون می‌گوید؛زن‌ها ربوده می‌شدند،به آنها تجاوز می‌شد و وقتی به روستا برمی‌گشتند از طرف همسر و خانواده طرد میشدند.خیلی از اونها به ایدز مبتلا شده بودند و هزاربیماری دیگه.در حالی‌که آداریو جنگ عراق و آمریکا را هم پوشش داد و از این اتفاق خبری نبود.
Lynsey Addario-sierra leone

سربازی که باتومش را بالا آورده تا بچه‌ای که دارد از انبار غذا،غذا می‌دزدد را بزند و گرچه در عکس معروفِ"شورش برای غذا در کاپ‌هایتین"ما فقط لحظه‌ای قبل از فرود باتوم را می‌بینیم،اما مگی استبر(عکاس)می‌گوید آن بچه هم مثل همه کسانی که برای غذا به سمت انبار هجوم بردند کتک خورده.
Maggie Steber-Cap Haitien

مثال برای جنگ‌های داخلی و خشونتشون زیاد هست و واقعاً خوندن و دیدنش آزار دهنده‌است.

عکس‌های جنگ داخلی چند مشخصه دارند که شناختشون رو راحت می‌کنه.مثل فضایِ شهری عکس.مثل لباس قربانیان که لباس رزم نیست و مثل حضور زنان و کودکان.
اما در عکس"کشیش و سرباز" که مربوط به جنگ داخلی ونزوئلا‌ ست،زن و کودکی نیست و این‌بار کسی که زخمی شده یک سرباز است و از جانب شورشیان مورد هدف قرار گرفته و به کشیش پناه آورده.
از قبل از تیراندازی عکسی نیست که من بدانم کشیش و سرباز کنار هم بودند یا سرباز خودش را به کشیش رسانده و یا برعکس.گفته می‌شود هدف فقط سرباز بوده و شورشیان به دلیل عقاید کاتولیکی به کشیش شلیک نمی‌کردند.عکاس(هکتور روندن لُوِرا)به محض شروع تیراندازی روی زمین دراز می‌کشد و شروع به عکاسی از کشیش و سرباز می‌کند. در آخر سرباز از کشته می‌شود و پدر دعای آخرش را می‌خواند.
نکته ... دیدن ادامه » ی جالب این عکس نوشته ی سردر مغازه است:فروشگاه قصابی

http://uupload.ir/files/8is0_aid_from_padre_1.jpg

https://rarehistoricalphotos.com/priest-dying-soldier-1962/
امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
bahar
درباره فیلم کاغذ بی‌ خط i
این اتاق جای امنیه جهان!
هر موقع مشکلی بین ما باشه اگه اینجا حل نشه،
هیچ جای دیگه حل نمیشه،
من امشب میخوام از یه چیزی حرف بزنم که تا حالا نگفتم.
بهت برنخوره؛ جهان! تو یا مثبتی یا منفی یا روشنی یا خاموش.
وقتی با یه چیزی موافقی مثل الان که مخالفی اصلا نمی گی چرا.
عقیده تو هیچ کس از دهنت نمی شنوه.
گاهی وقتا میشی یه آدم دیگه.
مثل یه آدم دیگه حرف می زنی که من اونو نمی شناسم.
هیچی از اون نمی دونم .
تو هیچ عقیده ای که مال خودت باشه نداری.
اما مثل کامپیوترای خونگی شدی عقل کل خانواده.
به همه کارای من گیر می دی.
دیگه خسته شدم.
کی گفته تو شعورت بیشتره؟
کی ... دیدن ادامه » گفته تو از همه عاقلتری؟
این همه حقو، تو از کجا آوردی؟
اونی که گفته زن و شوهرا بعد یه مدت میشن شبیه همدیگه کور خونده ...
سلام دوستای عزیز تیوالی من . درسته تقریبا" همه تون رو بصورت مجازی می شناسم ولی چندین سالی هست که اینجا پنجره ای بود برای اینکه با شوق و ذوق نظراتتون رو درمورد کارها میخوندم و انتخاب میکردم که چی ببینم، و بعد از اینکه کار رو دیدم براش نوشته ای به یادگار و برای استفاده ی دوستان دیگه مینوشتم . چقدر نقشه کشیده بودم که اسفند ماه رو با چند تا کار قشنگ به پایان ببرم و بهار رو با دیدن کارهای خوب و مورد علاقه م شروع کنم، اما اپیدمی کرونا ویروس معادلاتم رو بهم زد و این شد که می بینیم .
امروز عجیب دلتنگ این صفحه و وجود عزیزتون شدم، گفتم بیام یه چند خطی بنویسم، دلتنگیم برطرف بشه و شاید شما هم از خودتون و این روزها چیزی نوشته باشید، بخونم و استفاده کنم .
راستی بهترین انتخاب برای این روز های کرونایی، دیدن مینی سریال«دروغ های کوچکِ بزرگ» Big little lies بود که دیدم ... دیدن ادامه » . دو تا فصل که هر کدوم هفت قسمت بود.
تو این مجموعه، داستان پنج زن با ویژگی های زنانه و مادرانه ی مخصوص به خودشون که همگی در یک شهر کوچک و مرفه (کالیفرنیا) زندگی می کنند رو میبینیم.
در ابتدا ببیننده فکر میکنه با یک موضوع عامه پسند و تا حدودی تجاری مواجه شده ، ولی در اواسط فصل اول متوجه میشیم که با یک اثر قابل تامل از منظر جامعه شناسی و روانشناسی همراه هستیم.
گرچه قهرمانان اصلی همگی زن هستند ولی داستان از شعار زدگی های فمینیستی کاملا فاصله دارد.
دیدن این سریال کوتاه و تاثیر گذار رو در این ایام توصیه می کنم، چون یکی از اصلی ترین پیام های این اثر، تاثیر و نقش آدم ها، و اتفاقات، از دوران کودکی تا پایان عمر بر زندگی همدیگه ست. یعنی همون حقیقتی که ما این روزها باور کردیم همه به هم، مثل زنجیر متصلیم .
اگر ندیدید، ببینید و از شاهکار بازیگران دوست داشتنی مثل مریل استریپ ، نیکول کیدمن ، شیلین وودلی ، ریس ویترسپون ، زویی کرویتز و لورا درن ، لذت ببرید.
دوستتون دارم ، مواظب خودتون و عزیزانتون باشید :)
سلام و درود و امید بازگشت روزهای بهتر الان ( در کل روز خوب سالهایت که نداریم) ـسریالی که معرفی کردید یکی از بهترینهاست و ممنون از معرفیتون
۱۴ ساعت پیش
ممنونم جناب کار آمد عزیز .. بله صرفا به امید زنده ایم .بقول شما سالیان درازیست که روز خوش ندیدیم .
خواهش میکنم خوشحالم از اینکه شما هم می پسندید .
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پوریا صادقی
درباره نمایش شیر خشک i
............................................................................................................................................................. ............................................................................................................................................................ .............................................................................................................................................................. .............................................................................................................................................................. .............................................................................................................................................................. ..............................................................................................................................................................
........................................................................................
بسیار زیبا و قابل تامل...:)
دیروز
چه قلم شیوایی :)
۱۷ ساعت پیش
ادبیات این نمایش بی مانند بود :))
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 تأملی بر نمایشنامه نویسی در تئاتر دانشگاهی» در «پاراگراف» مولوی» | عکس
» تأملی بر نمایشنامه نویسی در تئاتر دانشگاهی» در «پاراگراف» مولوی»
... دیدن متن »

چهارمین جلسه از سلسله نشست های تخصصی «پاراگراف»  با عنوان «تأملی بر نمایشنامه نویسی در تئاتر دانشگاهی» اینبار در قالب پخش زنده اینستاگرام برگزار می شود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، در ادامه برگزاری نشست های تخصصی این مجموعه، چهارمین جلسه برنامه پاراگراف با عنوان «تأملی بر نمایشنامه نویسی در تئاتر دانشگاهی» و به صورت «پرسش و پاسخ» با حضور نویسنده نمایشنامه های «آخرین نامه»، «قرار»، «آقا لیلا» و... در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۲۳ در صفحه رسمی ایستاگرام مرکز تئاتر مولوی برگزار می شود..
بر اساس این گزارش، در این نشست آنلاین مهرداد کوروش نیا (نمایشنامه نویس، فیلمنامه نویس، کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه) به گفتگو با علاقه مندان و دانشجویان با محوریت چالش ها و فرصت های نمایشنامه نویسی در دوران دانشجویی می پردازد
گفتنی است مخاطبان و علاقمندان این برنامه گفتگو محور، می توانند قبل از این نشست سوالات خود را برای صفحه رسمی مرکز تئاتر مولوی به آدرس ذیل ارسال کنند تا در خلال گفتگو مطرح شود.  

» لینک صفحه رسمی مرکز تئاتر مولوی


امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و غزال م این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نتایج برگزیدگان جشنواره ملی آوای وسکه اعلام شد | عکس
» نتایج برگزیدگان جشنواره ملی آوای وسکه اعلام شد
... دیدن متن »

دبیر جشنواره ملی آوای وسکه از دریافت ۱۱۵۱ اثر در نخستین جشنواره ملی آوای وسکه خبرداد و گفت: طبق رای هیات داوران، ۱۴ نفر به عنوان برگزیده جشنواره و ۳ نفر به عنوان استعدادیابی انتخاب شدند.

دکتر میترا تقی نژاد دبیر نخستین جشنواره ملی آوای وسکه از پایان داوری نخستین جشنواره ملی آوای وسکه خبرداد و گفت: پس از بررسی، تعداد ۱۱۵۱ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که طبق رای هیات داوران، ۱۴ نفر به عنوان برگزیدگان جشنواره و ۳ نفر به عنوان استعداد نو انتخاب و معرفی شدند.

وی افزود: این جشنواره در سطح کشوری برگزار شد و داوری آثار دریافتی توسط داوران مطرح کشوری: مهدی ایوبی، علی اکبر یاغی تبار، حسن علیشیری، محمدرضا خردمند، حسن اسماعیل پور، نوید امینی، شبنم حکیم هاشمی، علیرضا ایرانمهر، امیرحسین کریمی، حمید عبدلی، مجتبی کبیری و رادوین امیری انجام شد.

اسامی برگزیده شدگان به شرح ذیل است:

خوانندگی:
- مجتبی حاتمی نیا
- نوید أدیب زاده
- صدرا شریف

دکلمه:
- مریم رضایی مهر
- فاطمه لنده
- محسن خراسانی

استعدادیابی:
- محمدجواد عاشوری
- ناهید میرحسنی
- پدرام شعبانی

ترانه سرایی:
- رضا صفری
- سجاد منتظری

شعر:
- محمد بزرگی
- فاطمه طاجانی
- مجتبی شنیده

دلنوشته:
- حدیثه فرهاد کیائی
- فریناز مختاری
- سارا ناصری

دکتر میترا تقی نژاد در پایان اشاره کرد و گفت: جشنواره های ملی متعددی را برنامه ریزی کرده ایم که بزودی فراخوان آن ها منتشر خواهد شد.

امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وحید عمرانی
درباره فیلم نبات i
در بخش اطلاعات فیلم حتی نام مشاور رسانه ای را هم نوشته اید اما خبری از نام فیلمنامه نویس نیست! در این شیوه‌تان تجدید نظر کنید!
امیرمسعود فدائی این را خواند
درود بر شما
اطلاعات فیلم بروز شد.
با سپاس از شما
۲ روز پیش، سه‌شنبه
ممنون از شما و حساسیتی که بر کیفیت کارتان دارید. درود.
۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به دوستای جیگرِ تیوالی ام،
دلم واستون تنگ شده بود، دوستتون دارم.
متاسفانه چیزی که دارم در شهری که هم اکنون ساکنم، یعنی مشهد، می بینم، چیزی شبیهه خودکشی دسته جمعی است. امیدوارم همه شما دوستای گلم، مراقبِ خودتون و بقیه باشین.
امروز می خواستم یه انیمیشنِ ۶ دقیقه ای تقدیمتون کنم، به نظرم جالب اومد، به نامِ گوسفندان:

https://youtu.be/sY5MmhLQBng
قدرِ خودتون و همینطور قدرِ آدم‌های خوبِ رویِ زمین رو بدونین.

امیر مسعود و پویا فلاح این را دوست دارند
تهران هم شلوغ شده...زندگی جور ناجوری به رواله.
دیروز
سلام بهار جونم، تعبیرت جالبه، جور ناجوری به رواله.
خوب باشی گلم
دیروز
مرسی از لطفت...شما هم.
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 جشنواره مجازی هنرهای نمایشی
توسط انجمن تاترانقلاب و دفاع مقدس
»  جشنواره مجازی هنرهای نمایشی"تئاتر+خانه" برگزارخواهد شد
... دیدن متن »

 

 

انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس جشنواره مجازی هنرهای نمایشی "تئاتر+خانه"را با شعار"تئاتر،خانه،خانواده"برگزار می کند.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس ،این جشنواره باهدف فراگیری و تقویت جنبه های آموزشی، اشاعه هنرتئاتر در بین خانواده ها و با رویکرد توانمندسازی هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی کشور و نیز تاکید بر شعار" درخانه می مانیم" برگزار خواهد شد.

فراخوان این جشنواره مجازی و جزئیات برگزاری این رویداد نیز روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه ۹۹ ازسوی روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس منتشر و در اختیار عموم هنرمندان و اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت.

۲ روز پیش، سه‌شنبه
امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
براستی ایده مهم تر است یا انسان؟
یا
براستی عقیده مهم تر است یا انسان؟

درست یادم نیست.
ممنون از خانم ثانی عزیز برای تذکرشون
"عقیده" فکر کنم بود :) چون ایده اساسا جایگاه متناقضی در قیاس با انسان نداره
۲ روز پیش، سه‌شنبه
پس حتما من اشتباه یادم مونده. ممنون که تصحیح کردید :)
۲ روز پیش، سه‌شنبه
بزرگواری ..
۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
قدم زدن مجازی در باغ لاله ها... دیدن متن »

باغ لاله‌های بوستان شهید چمران کرج در فروردین و اردیبهشت سال‌های گذشته پذیرای هزاران گردشگر از گوشه و کنار کشور بود که امسال به دلیل جلوگیری از شیوعکروناویروس این باغ لاله تا عادی شدن شرایط تعطیل است.

عکس:عارف فتحی / مهرقدم زدن مجازی در باغ لاله ها | عکس قدم زدن مجازی در باغ لاله ها | عکس قدم زدن مجازی در باغ لاله ها | عکس قدم زدن مجازی در باغ لاله ها | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲ روز پیش، سه‌شنبه
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#ادبیات-کتاب-داستان
دوستان مزاحم شدم عرض کنم کتاب بخوانید چون خدایش چیز خوبی است،چرا؟ چون :
با شرمندگی فراوان کتاب عقاید یک دلقک تا امروز از دستم در رفته بود که بالاخره به لطف کرونا حداقل گوش داده شد و این خسران بزرگ تا حدی جبران شد،
خواندن این کتاب حدود صد سال دیدگاه و استنباط فرهنگی من نسبت به جامعه آلمان رو تغییر داد ، مثلا من هرگز فکر نمیکردم جامعه آلمان در سالهای جنگ جهانی و بعد از آن به این شدت مذهبی و دچار فرقه بازی بوده باشد و همیشه فکر میکردم نهایتا در سالهای ۱۸۵۰ و کمی و بعدتر مذهب در آلمان پررنگ بوده و اصلا انتظار دوام آن تا اواسط قرن بیستم را نداشتم.
روابط سنتی و خانوادگی که در این کتاب ترسیم شده برای آن سالهای آلمان برایم عجیب و دور از ذهن بود.
دیدگاههای انتقادی مطرح شده از سطحی بودن کاتولیکها و پاک کردن صورت مسله با جمله ای نظیر " ... دیدن ادامه » بگذارید پسرها فوتبال بازی کنند تا به دخترها فکر نکنند!" ، برای جامعه امروز ما، سخت آشنا و دردناک بود.
تبدیل شدن مذهب و اعتقادات عوام به نقطه ضعفشان برای سودجویی عده ای ریاکار نکته دیگری بود که هرگز در روزگار پنجاه شصت سال اخیر آلمان در ذهنم نمیگنجید .
کتاب بخوانیم چون متوجه می‌شویم
مذهب گرایی بی تفکر
وطن پرستی کور افراطی
تعصب بی منطق و
دروغ و ریا
عواملی هستند که میتوانند کشوری چون آلمان را به کام فساد اجتماعی جنگ و نابودی بکشانند و وای برما که امروز دقیقا بر روی همین بشکه باروت نشسته ایم!!!
با درود دیدگاه و استنباط ما به ایشان که جای خود دارد، حتی خود مردم آلمان گویا شناخت و توقع صحیحی نسبت به واقعیت روحیات جامعه خود نداشتند، اشاره می کنم به رمان کوتاه ولی بسیار خواندنی دوست بازیافته از فرد اولمن که در قسمتی از داستان قبل از شروع جنگ، شخصی ... دیدن ادامه » از پدر شخصیت اصلی که پزشک یهودی است در مورد هیتلر می پرسد و اینکه آیا او اعتقادش را نسبت به آلمان سست نمی کند ؟ و جوابی که می شنود: " به هیچ وجه. من کشور خودم آلمان را خوب می شناسم. می دانم که قضیه هیتلر چیزی بیش تر از یک بیماری گذرا نیست. چیزی مثل سرخک است که با بهبود وضع اقتصادی کشور از بین خواهد رفت. واقعاً فکر می کنید که هم میهنان کسانی چون گوته و شیلر , کانت و بتهوون تسلیم این مزخرفات خواهند شد؟ " و متاسفانه ما الان به واسطه تاریخ میدونیم که هم میهنان گوته و بتهوون نه تنها که تسلیم مزخرفات شدند بلکه توانایی رقم زدن فجایع بی بدیل تاریخی را هم داشتند.
عقاید یک دلقک به عقیده بسیاری بهترین اثر هاینریش بل و هانس شنیر از به یاد ماندنی ترین کاراکترهای ادبیات مدرن است. از دیگر آثار هاینریش بل عزیز هم غافل نشوید علی الخصوص رمان سیمای زنی در میان جمع
۲ روز پیش، سه‌شنبه
خانم گراوندی عجب شاهکاریه
۲ روز پیش، سه‌شنبه
موافقم آقای کارآمد
۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
.
برای محمدِ مجللیِ عزیز رفیقِ تیوالیِ پرستارمون :
خیلی اتفاقی متوجه شدم این روزای سخت دور از خونه و خونوادشه و اکثرا بیمارستانه و شیفته .....

دمت گرم که هوامونو داری
قدرتو میدونیم
اینجا بهم میگن نباید بشمری، سختتر میگذره، دیرتر میگذره
ولی چیکار کنم، نمیتونم
۴۰ روزه اینجام، دور از خونه و خانواده و همه چی
نمیدونم چند روز دیگه باید بمونم، ۴، ۴۰، ۴۰۰ یا...
ولی میگذره
مگه جز اینه که تاریک ترین لحظه ی شب، درست لحظه ی قبل از طلوع خورشیده؟ ... دیدن ادامه »
من این شانس رو دارم که شب ها بیدار باشم و طلوعش رو ببینم، واقعا زیباست...

ممنونم الهه جان، یه شب دیگه و یه اشک شوق ریختن دیگه :)
۲ روز پیش، سه‌شنبه
باید ایستاد
کلاه برداشت
سر خم کرد

باید به احترام تو ایستاده تشویق کرد
ایستاده بغض کرد
ایستاده گریست...

عمیقا برای تک تکتون احترام و ارادت قایلم
عمیقا ... دیدن ادامه » به خاطر شرایط جهنمی حاضر متاسفم
و عمیقا بارها شکستم و خون از دل جاری شدم
کاش جز دعا کار دیگری می تونستم برایت بکنم
پرستار و دکتر عزیزم..
متشکریم.

۲ روز پیش، سه‌شنبه
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متن مرتضی برزگر نویسنده درباره تشکیل کلاس آنلاین داستان نویسی :

هر آدمی قصه‌ای دارد. قصه‌ای که صبح‌ها، با خودش به کوچه و خیابان و جاده می کشد، ظهرها؛ عشق، حسادت و نفرت به آن می‌افزاید؛ غروب‌ها، از سرخ و نارنجی آسمان، اندوه و دلهره به جان شخصیت‌هاش می‌ریزد و شب‌ها، با این امید، پلک‌ها را به هم می‌فشرد، که روزی، جایی، قصه‌اش را برای اویی که امن و مونس و مومن است، تعریف کند.

من در این سال‌ها، سنگینی قصه‌های زیادی را تماشا کرده‌ام بر شانه‌‌ها‌ی افتاده رفیق‌ها، قلب‌های متلاشی معشوقه‌ها و چشم‌های تهی از نور فقدان کشیده‌ها. قصه‌هایی که مشتاقند به گریختن از ابوغریب ذهن، تبدیل شدن به واژگانی اثر بخش و آرمیدن در آغوش کلماتی دیگر.

آموخته‌ام که با نوشتن می‌توان تمام جهان‌های ممکن را جای بهتری کرد؛ برای خود، دیگری یا دیگران. و گمان دارم هر کسی در مسیر نوشتن می‌تواند، با تمرین و تمرین و تمرین، - ؛ که - به بهترین کیفیت ممکن از خودش بدل شود - نه کپی موفق یا ناموفقی از چخوف، همینگوی، براهنی، هدایت و نویسندگان دیگر-

حالا پس از سال‌ها نوشتن در فضای آنلاین، دو کتاب خوش‌اقبال در میان خواننده‌ها و منتقدها، حضور در فهرست نهایی بخش مهمی از جوایز داستان‌نویسی، و البته کار بی‌وقفه با نویسندگان مستعد و درخشان، می‌خواهم از شما دعوت کنم تا در مسیرتازه‌ و هیجان‌انگیز «دوره‌ی آنلاین داستان کوتاه» همراه من باشید.

در این دوره، من به همراه چند نویسنده‌ی حرفه‌ای و کاربلد و البته در بستر یک پلتفرم پیشرفته‌ی آموزش از راه دور، به شما کمک خواهم کرد تا قصه‌های خودتان را با کلماتی که از آنِ شماست، بنویسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره‌ی آموزشی می‌توانید به تلگرام یا واتساپ شماره‌ی 09032605002 پیام بدهید.

آی‌دی تلگرام: @BarzegarWorkshop

پی‌نوشت:

1- ... دیدن ادامه » از مهربانی شماست اگر این پست را برای دوستان‌تان به اشتراک بگذارید یا علاقمندان به نوشتن را تگ کنید.

2- به‌عنوان یک قدردانی کوچک، شرکت در این دوره برای تمام اعضای کادر درمانی در همه‌ جای دنیا، نیم‌بها خواهد بود.

3- اگر دیوانه‌ی نوشتن هستید، اما به هر دلیلی توانایی مالی شرکت در دوره‌های آنلاین را ندارید، به شماره‌ی کلاس، پیام بدهید. همه‌ی تلاش‌مان را می‌کنیم که با هموار کردن شرایط، شما را در کنار خودمان داشته باشیم.

4- کار خوبه، خدا درست کنه.

امیرمسعود فدائی این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
چقدر عالی
ذوق زده ام براش
۲۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الان تو یه دنیای موازی هزارتا کار ریخته سرم . ساعت 4 بعد از ظهره و من هنوز نصف کارام مونده . امروز تولد eه . 50 نفر مهمون دارم . یه هفته اس دارم بدو بدو میکنم اما خب خیلی کارا مال همون ساعتای آخره . m1 هم اومده کمکم . مثل همیشه . مثل همه این سال ها و مهمونی هایی که دادم که بنده خدا از صبح میاد کمکم . m2 جون هم خیلی گفت اگه کاری چیزی هست بگو برات انجام بدم , اما من و m1 دیگه میرسیم همه کارا رو انجام بدیم . مثل همیشه دوست دارم مهمونیم عالی برگزار شه مخصوصا تولدای e . یه میز اردور هست , یه میز شام , یه میز دسر . به غیر از 2 تا غذا که از بیرون گرفتم , بقیه چیزا رو دوست داشتم خودم درست کنم . 7 8 10 مدل پیش غذا و 7 8 10 مدل دسر و شیرینی و 5 6 مدل غذا برای شام کار راحتی نبود . تو این 24 ساعت یه دقیقه گاز یا فر خاموش نبوده .
کارای مهمونی یه طرف , کارای این 2 تا وروجک یه طرف . باز a یه کم بزرگ شده ... دیدن ادامه » اما h هنوز کوچولوئه . باید مدام مراقبش باشی . قربونشون برم . جفتشونم شبیه باباشونن . انقدرم بابائی !! از صبح دارن بپر بپر میکنن که تولد بابائه !! رقیبای منن پدرسوخته ها !! باز خدا رو شکر پرستارشون تونست امروز بیاد و با این 2 تا وروجک بازی کنه و نگهشون داره .
لباس من یه پیراهن حلقه ای میدی سرمه ای که رو شونه سمت راستش و پایین پیرهن سمت چپش 2 تا گل قرمز هست . e هم کت و شلوارش سرمه ایه . با یه پوشت قرمز . بالاخره پریشب اون کراواتی که دنبالش بودمو پیدا کردیم . یه کراوات سرمه ای که 2 تا راه قرمز داره . وقتی سرمه ای میپوشه دلم میخواد ساعت ها نگاش کنم انقدر که بهش میاد . دیوونه اش که هستم دیوونه تر میشم . h یه پیرهن قرمز میپوشه با یه تل سرمه ای . a هم بلوزش قرمزه با یه شلوار سرمه ای . الان 2 هفته اس e هی راه میره و میگه شانس آوردیم رنگ گلای لباست قرمزه ها ! وگرنه الان بیچاره بودیم باید از این مغازه به اون مغازه دنبال یه رنگی میگشتیم که گیر نمیاد ! بعدم یه سری تکون میده و کلی میخنده ! خودمم کلی میخندم ! راست میگه آخه ! صبح رفتم 74 تا رز قرمز گرفتم . 2 تا 37 تا که بذارم تو 2 تا گلدون شبیه هم جای آباژورای تو پذیرایی . برای 37 سالگیش . با 37 تا بادکنک قرمز و سرمه ای . اگه این 2 تا فسقلی تا شب کمترش نکنن ! تا الان که به خیر گذشته ! امسال براش همون کادویی رو خریدم که سال اول براش خریده بودم . یه ساعت . قبلا دیده بودم و خیلی دوسش داشتم . خداروشکر نفروخته بودن . خوب شد با a نرفتم بگیرم ! یعنی همه چیو به بابائی میگه ! مامان این کارو کرد مامان اون کارو کرد ! شبا به بابا گزارش میده همه چیو نیم وجبی ! از طرف a و h هم یه کیف پول و کفش درسا براش گرفتم . چند شبه وقتی e میاد خونه , با این آهنگ میریم استقبالش " تو که خود خود عشقی تولدت مبارک , تو هدیه بهشتی تولدت مبارک " .
یازدهمین تولدی که کنار هم هستیم . چقدر زود گذشت . چقدر خوش گذشت . هنوزم وقتی از در میاد تو , دلم براش ضعف میره . هنوزم دیوانه وار دوسش دارم . می پرستمش . خدای روی زمین منه . مرد منه . عشق منه . به غیر از چند ماه اول که سر یه سری چیزای جزئی حرفمون میشد , دیگه تو این همه سال نه بحثمون شد نه دعوایی نه حرفی . گاهی به شوخی بهش میگم شوشو بیا با هم دعوا کنیم بعد تو بیا ناز من بکش آشتی کنیم ! eم میگه بی انصاف یعنی من فقط موقع دعوا نازتو میکشم . از انتخابم راضیم . از انتخابش راضیه . هزار بار هم برگردم عقب , e رو انتخاب میکنم . تو تموم این سال ها تو تموم لحظاتش با تموم وجودم طعم خوشبختی رو چشیدم و اینو مدیون e هستم . کیک تولد هم عکس خودمون 2 تا رو کنار هم سفارش دادم . 2 تا آدم کنارهم مثل 11 می مونن به مناسبت یازدهمین تولدی که کنارشم .
ساعت 4 بعد از ظهره و من هنوز نصف کارام مونده . الان تو یه دنیای موازی هزارتا کار ریخته سرم .
.
.
.
ت ک م

از: ... ..
احسان علایمی این را دوست دارد
تو یک دنیای موازی هر چیزی ممکنه ....
۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جای خالی میهمانان نوروزی شیراز... دیدن متن »

هرسال از نقاط مختلف کشور، مسافران نوروزی شیراز را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کردند و با حضور خود در این شهر صفا، صمیمیت و برکت به ارمغان می‌آوردند و مردم شیراز با آغوش باز مثل همیشه میهمان نوازی می‌کردند. امسال، نوروز ۱۳۹۹، برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، میهمانان نوروز شیراز در خانه‌ها ماندند و با پایان نوروز جای خالی‌شان بیشتر از گذشته احساس شد و شهر بدون حضور آنان صفای نوروز را نداشت. نوروز ۱۳۹۹، شیراز جات خالی بود کاکو...مجموعه عکس حاضر مروری کوتاه است بر حال و هوای نوروز سال‌های ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸ شیراز و قاب خالی نوروز ۱۳۹۹

عکس: امین برنجکار / مهر

#خونه_بمونیمجای خالی میهمانان نوروزی شیراز | عکس جای خالی میهمانان نوروزی شیراز | عکس جای خالی میهمانان نوروزی شیراز | عکس جای خالی میهمانان نوروزی شیراز | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳ روز پیش، دوشنبه
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، محمد لهاک و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پخش تئاتر آنلاین از پردیس تئاتر تهران کلید خورد | عکس
از شب گذشته
» پخش تئاتر آنلاین از پردیس تئاتر تهران کلید خورد
... دیدن متن »

همزمان با گسترش ویروس کرونا و لزوم قرنطینه مردم در منازل پروژه پخش تئاتر آنلاین شب گذشته – یک شنبه ۱۷ فروردین- همزمان با ولادت حضرت علی اکبر (ع) در پردیس تئاتر تهران کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، پخش تئاتر آنلاین همزمان با گسترش ویروس کرونا و لزوم قرنطینه مردم در منازل شب گذشته با حضور همایون امیرزاده (مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و علیرضا زند وکیل (معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران) در پردیس تئاتر تهران به صورت رایگان پخش شد.

در شب آغازین این برنامه نمایش خیمه شب بازی «کرونا و مبارک» به سرپرستی حسین ربیعی و گفت گو با همایون امیرزاده (مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در ارتباط با برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای کرونایی برای خانوده ها به صورت آنلاین پخش شد.

تئاتر آنلاین به مدت ۱۰ شب از ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰  و از طریق سایت های نمایش نت، آنتن، پیشتاز movi  وmp4.ir  برای علاقمندان پخش خواهد شد.

۳ روز پیش، دوشنبه
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و غزال م این را خواندند
پوریا صادقی و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#مربوط به دیوار ادبیات:
ظرف ها را باید شست
جور دیگر باید دید، اشپزخانه را
روی کابینت، پودر قهوه ریخته
روی میز، خرده ی نان
ته قابلمه، سبزی قورمه ی دیشب خشک شده
ته بشقاب، زرده ی نیمروی صبح
کاش پنجره ای داشت این سینک به دشت
آب میریزد از لبه ی سینک
خیس می شوم‌من، یخ می کنم
چرا قهوه ی مانده به فنجان راحت تر از چای پاک می شود؟
زمان می گذرد
ظرف ها تمیز
روی کابینت هم
من خسته به دنبال تی بگ
تا ... دیدن ادامه » فنجان دیگری چرک‌کنم
کار ما شاید این است که در عطر ریکا شناور باشیم
ظرف ها را باید شست
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ظرف ها را باید شست
جور دیگر باید دید، اشپزخانه را
روی کابینت، پودر قهوه ریخته
روی میز، خرده ی نان
ته قابلمه، سبزی قورمه ی دیشب خشک شده
ته بشقاب، زرده ی نیمروی صبح
کاش پنجره ای داشت این سینک به دشت
آب میریزد از لبه ی سینک
خیس می شوم‌من، یخ می کنم
چرا قهوه ی مانده به فنجان راحت تر از چای پاک می شود؟
زمان می گذرد
ظرف ها تمیز
روی کابینت هم
من خسته به دنبال تی بگ
تا فنجان دیگری چرک‌کنم
کار ... دیدن ادامه » ما شاید این است که در عطر ریکا شناور باشیم
ظرف ها را باید شست
۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«کرونا» صنعت گردشگری را ۷ سال عقب کشید | عکس
» «کرونا» صنعت گردشگری را ۷ سال عقب کشید
... دیدن متن »

بر اساس پیش بینی سازمان جهانی گردشگری، میزان نزول این صنعت بر اثر بحران شیوع ویروس کرونا می تواند با کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی سفر در سال ۲۰۲۰ و بازگشت به آمارهای هفت سال پیش بیانجامد.

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل (UNWTO) در جدیدترین گزارش خود با اشاره به محدودیت‌های اجتناب ناپذیر سفر در سراسر جهان به سبب شیوع ویروس کرونا، پیش بینی کرد که میزان سفرهای بین المللی در سال ۲۰۲۰ با مقایسه با آمار سال گذشته ۲۰ تا ۳۰ درصد نزول خواهد داشت که در این صورت با زیان ۲۹۰تا ۴۴۰ میلیارد دلاری برای این صنعت همراه خواهد بود. 

سازمان جهانی گردشگری تاکید می کند این آمار و اقام بر اساس آخرین تحولات جهانی ارائه شده است و جامعه جهانی با بحران اجتماعی و اقتصادی بی سابق‌های مواجه شده است، از این رو این پیش بینی را باید با احتیاط و با در نظر گرفتن ماهیت بی نهایت بی ثبات بحران کنونی تفسیر کرد. 

بر اساس این پیش بینی، پنج تا هفت سال رشد صنعت گردشگری بر اثر بحران کرونا از دست خواهد رفت و دوباره به آمارهای بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ بازخواهیم گشت. 

در سال ۲۰۰۹ میلادی و در سایه بحران اقتصادی جهانی، میزان سفر گردشگران خارجی تنها ۴ درصد نزول داشت و این در حالی است که در سال ۲۰۰۳ و با شیوع ویروس سارس گردشگری بین المللی با نزول تنها ۰.۴ درصدی رو به رو شد.

سیر تحول صنعت گردشگری در ۲۰ سال اخیر

«زوراب پولولیکاشویلی» رئیس سازمان جهانی گردشگری در این باره گفت: گردشگری یکی از بخشهای اقتصادی است که بیشترین آسیب را از این ویروس دیده است با این وجود اولین و مهمترین اولویت ما همکاری و تعامل برای کاهش دادن تاثیرات این بحران بویژه بر روی اشتغال و همچنین استفاده از اقدامات حمایتی چون اشتغال زایی و افزایش رفاه اقتصادی است. 

او همچنین اضافه کرد: گرچه هنوز برای ارزیابی کامل تاثیران این بحران جهان بر روی صنعت توریسم خیلی زود است اما مشخص است که میلیون‌ها شغل وابسته به این صنعت در خطر نابودی هستند. حدود ۸۰ درصد از کسب و کارهای مرتبط با گردشگری، کوچک و متوسط هستند و این گردشگری همواره برای اشتغالزایی برای زنان، جوانان و جمعیت روستایی پیشتاز بوده است. 

در ادامه این ارزیابی، رئیس سازمان جهانی گردشگری به مقاومت و ظرفیت تاریخی صنعت گردشگری برای اشتغال زایی پس از غلبه بر شرایط بحرانی کنونی اشاره کرد و در عین حال به اهمیت همکاری بین المللی و قراردادن گردشگری به عنوان بخشی اساسی از تلاشها در جهت بهبود شرایط تاکید کرد.

وضعیت گردشگری در کشورهایی با بیشترین آمار ابتلا به ویروس کرونا

سازمان جهانی گردشگری از روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا، همکاری نزدیکی با سازمان جهانی بهداشت در ارائه راهکارهای برای هدایت گردشگری برای مسئولان این حوزه و گردشگران داشته است و سازمان جهانی بهداشت نیز کمیته‌ای را تحت عنوان «بحران جهانی گردشگری» تشکیل داده است.

منبع: ایسنا

#خونه_بمونیم

۳ روز پیش، دوشنبه
امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه جایی از این نمایش، کرم شب تاب تقریبا بدجنس، تاج شاپرک خانوم زیبا رو از سرش کند که برای خودش نگه داره. یه پسر بچه ی چند ساله که فکر کنم حسابی خونش به جوش اومده بود، بلند شد و داد زد:
بده بهش! مال شاپرک خانومه...
برای من دیالوگ ماندگار این نمایش با صدا و قلم بداهه، هیجان زده و خالص یه پسر بچه بود.
دل من چقدر برای سالن تئاتر تنگ شده. چقدر دلم برای دیدن هنرنمایی هنرمندان عزیزمون تنگ شده.
و کافه بعدش :(
۳ روز پیش، دوشنبه
و البته کافه بعدش
دیروز
و البته گاهی شام بعدش ^__^
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
// فارگو فیلمی بدون اضافات معمول//
خیلی سال هست یعنی حدود ۱۹ سال که می خواهم فیلم فارگو را
ببینم و لحظاتی پیش محقق شد.. اونم تو ۹۰ دقیقه..
اگر می دادند به سیروس مقدم باندازه ۶ تا پایتخت طولش می داد..
موضوع ساده بود، اتفاقات راحت و..
درسته که از روی یک اتفاق واقعی نوشته شده بود...
ولی جایی هست که می گویی مسائل ساده اتفاق می افته...
همیشه گفتم اگر یک فیلم یا تئاتر می تونه در ۴۵ دقیقه تموم بشه، ۴۶
دقیقه بودنش ظلم به تماشاچی هست...
بازی تاج و تخت با پایان بندی فاجعه اش ظلم بزرگ و نا بخشودنی در
حق تماشاچی کرد... چون قسمت آخر و نتایجش ربطی به سه فصل
از سریال نداشت...
مثال زدم تا بگم فارگو یک کار خوش ریتم و بدون اضافه است..
یک فیلم روان از قرن گذشته...
به نظر من هم برخلاف فیلمهایی مثل زودیاک و خاطرات قتل که کشدار و بی پایان بودن.فارگو بدون پیچوندن داستان و بزرگ و باهوش جلوه دادن قاتل/گروگان‌گیر ها فقط داستانش رو تعریف کرد.
۳ روز پیش، دوشنبه
در مورد فارگو نمی دونم...
شاید باید چند وقت بگذره ازش...
دیروز
فعلا برو سراغ یریال واوینگ دد
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا تو همه فیلمای امینیان کاراکترها با پذیرش و اپراتورها درگیر میشن؟!
امیر مسعود و علی جباری این را خواندند
امیرمسعود فدائی، پویا فلاح و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

#موقت

الان فیلم Take this waltz رو دیدم...
چرا این جوری بود این فیلمه؟؟
یه لحظه مزخرف بود، بعد یه لحظه یه جونی میگرفت،گاهی یه حال خوبی داشت،بعد دوباره آدم میموند با کی کار داره؟
هی دستم میرفت قطعش کنم بعد هی منصرف میشدم..
یه حالی بود خلاصه...
یک رُمنس متوسط رو به پایین
۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید