«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

» بانوی فرانسوی کودکان ایرانی را با فرهنگ باستانی ایران آشنا می کند.
... دیدن متن »
بانوی فرانسوی دوستدار ایران و میراث فرهنگی کشورمان خانواده‌ها به ویژه کودکان ایرانی را با فرهنگ اصیل و غنی پیشینیان خود آشنا می کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، لیلا کفاش زاده مسئول بخش کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اعلام این خبر افزود: این بانوی فرانسوی به همراه دکتر محمد رهگشای همسر ایرانی خود سراموزه رهگشای را به عنوان مکانی فرهنگی، علمی و آموزشی در بادرود نطنز راه اندازی کرده است که هر ساله برنامه هایی چون جشن انار، مراسم عید نوروز، جشنواره ها، دوره های آموزشی موسیقی، مراسم عاشورا و ... را برگزار می کند.
کفاش زاده اظهار داشت: بانو رهگشا همسر فرانسوی دکتر محمد رهگشای که بیست سال در ایران زندگی کرده علاقه فراوانی به فرهنگ ایران، سنت ها و آداب و رسوم آن دارد به طوری که عمده فعالیت‌های آموزشی در این موزه برای کودکان به همت وی انجام می گیرد.
او با اشاره به علاقه رهگشای به فرهنگ اصیل ایران خاطر نشان ساخت که از همین روست که بانو رهگشای سعی دارد در فعالیت های فرهنگی که در موزه رهگشا انجام می شود خانواده ها و به ویژه کودکان با فرهنگ اصیل و غنی پیشینیان خود آشنا شوند.
کفاش زاده تصریح کرد: به عنوان مثال سالها است که در ایام نوروز مراسم پیش بهاری و چیدن سفره های زیبای هفت سین جزء فعالیت های فرهنگی این موزه قرار گرفته است.
مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در گفت و گو با خبرنگار سایت پژوهشگاه (richt.ir) برگزاری جشن انار در آبان ماه، مراسم عاشورا در ایام محرم، برگزاری جشنواره ها و دوره های آموزشی موسیقی برای کودکان را از برنامه های این موزه اعلام کرد.
کفاش زاده اظهار داشت: از کار گاه های آموزشی که برای نوروز ۹۴ در نظر گرفته شده بود می توان از کارگاه آشنایی با ساخت عروسک نخودی نام برد که با حضور کودکان به همراه مادربزرگ ها به خوبی برگزار شد.
مسئول بخش کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد که ساخت عروسک نخودی از دیر باز توسط مادر بزرگ ها برای نوه ها انجام می شده است به این صورت که با گذاشتن چشم و ابرو برای یک نخود و پیچیدن یک تکه پارچه گلدار به دور آن، شکل یک پیر زن را به نخود می دادند و به نام ننه نخودی بر روی سبزه عید می گذاشتند.
او افزود: همچنین در ایام نوروز تابلوی زیبای هفت سین کمال الملک نیز به شکل جورچین (پازل) بسیار بزرگی در آمده بود که چیدن و جور کردن قطعات آن برای کودکان هم سرگرم کننده بود و هم آموزنده و آنان را با یک اثر منحصر به فرد آشنا می کرد.
وی با بیان اینکه این سرا موزه فضاهای دیدنی و زیبایی دارد که برای بازدید کنندگان جالب است افزود: مطبخ و زورخانه از فضاهایی است که مورد استقبال بازدید کنندگان به ویژه کودکان قرار می گیرد.
کفاش زاده در توصیف سرا موزه رهگشای خاطر نشان کرد: در گوشه و کنار حیاط این موزه اشیایی به منظور وزن کردن و انواع ابزار کشاورزی قدیمی در معرض دید و تجربه‌ی مستقیم کودکان و بازدید کنندگان قرار گرفته که به نوعی معرف اداب و رسوم کشاورزی و باغداری در آن زمان است.
او افزود: در موزه رهگشای همچنین بازدید کنندگان دربازدید از فضای زیر زمین خانه با آیین های فتوت و جوانمردی و ابزار ورزش پهلوانی آشنا می شوند.

بنای خانه رهگشای واقع در شهر بادرود نطنز ازتوابع استان اصفهان از نظر کالبدی ازجمله خانه‌های اقلیم خشک است که دانش معماری آن در تطابق و هماهنگی با اقلیم بیابانی کاملا مشهود است به گونه‌ای که در چهار فصل سال، براحتی می‌توان از فضاهای آن استفاده کرد. خانه رهگشای در کوچه «کوچه باغ» واقع شده که به ورودی باغ های سر سبز و با طراوتی ختم می‌ شود و دلیل وجه تسمیه آن کوچه نیز بوده است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

رسول حسینی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کشور لاتویا شهری به نام خورشید دارد.
در این شهر فقط ٣٠٠ خانه وجود دارد و هر خانه یک دریاچه دارد.


http://www.mtnsh.com/44681
&فهیمه جان زیبایی در نگاه شماست....
&سهیلا جام مرسی از شما که هستید و توجه میکنید...
&جناب حسینیان متشکرم،
...
۲۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و روزبخیر
آیا ممکنه تور کوهنوردی هم بذارید؟
ممنون :)
رسول حسینی این را دوست دارد
درود بر شما
تیوال در گام نخست، معرفی دیدنی‌ها و گردش‌های در حال اجرا توسط شرکت‌های مسافرتی را آغاز نموده است و در آینده‌ با همکاری آژانس‌ها و یا به صورت مستقل وارد بخش اجرایی و برگزاری گردش نیز خواهد شد.
با سپاس
۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ارائه طرح‌های گردشگری در دهکده‌ی ساحلی چی چست ارومیه
... دیدن متن »
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بر ضرورت همکاری دستگاههای اجرائی در ارائه و پیاده سازی طرح های گردشگری در منطقه نمونه گردشگری دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری در جلسه بررسی پیاده سازی طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست ارومیه که با حضور مسئولین ادارات کل محیط زیست، ورزش و جوانان، امور عشایر استان و شهرداری ارومیه برگزار شد، با اشاره به اثرات وضعیت دریاچه ارومیه در بحث گردشگری، اظهار داشت: بحران کم آبی دریاچه ارومیه موضوع حیاتی در بحث گردشگری استان بوده و بایستی با همکاری دستگاههای اجرائی و همراهی مردم تدابیری برای احیای گردشگری این دریاچه اندیشیده شود.
وی اظهار کرد: ارائه طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست یکی از موارد حائز اهمیتی است که مورد تاکید معاون امور عمرانی استاندار بوده و با همکاری دستگاههای اجرائی ذیربط، می توان ضمن ارائه به موقع طرح های گردشگری، از ظرفیت این دهکده در راستای اجرای سیاست های ستاد احیای دریاچه ارومیه بهره برد.
جباری گفت: دهکده ساحلی چی چست به عنوان منطقه نمونه گردشگری، نقطه قوتی برای شروع پروژه های گردشگری مرتبط با احیای دریاچه ارومیه بوده که می توان آن را به سایر شهرهای استان تسری داد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت دستگاههای ذیربط در این خصوص، گفت: ارائه به موقع برنامه ها از سوی دستگاههای اجرائی به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان دبیرخانه این کارگروه، به منظور جمع بندی طرح ها جهت ارائه به شورای برنامه ریزی استان ضروری است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در پایان بر ضرورت اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در دهکده ساحلی چی چست، طبق ضوابط و معیارهای منطبق با محیط زیست تاکید کرد.
سعدآبادی مدیر فرهنگی اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در این جلسه بر ضرورت اجرای طرح های گردشگری با امکانات موجود در دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید کرد و گفت: ارائه طرح های مقطعی مثل برگزاری جشنواره ها و نمایشگاهها و طرح های پیوسته مثل لجن درمانی در طول سال، پیاده روی و ... از جمله برنامه هایی که می شود با همکاری دستگاههای ذیربط اجرا نمود.
حسین امامی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غری نیز در این نشست برگزاری جشنواره های بومی محلی، تندیس های نمکی، راه اندازی موزه مردم شناسی حوزه دریاچه ارومیه، غذاهای بومی محلی، جشنواره عاشیقی های موسیقی سنتی استان و برپایی نمایشگاههای صنایع دستی و هنرهای سنتی را از جمله برنامه های قابل اجرا در دهکده ساحلی چی چست عنوان کرد.

گفتنی است در این جلسه بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی و همکاری دستگاههای اجرائی در ارائه به موقع برنامه ها و طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید شد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

آرش رضایی ، رسول حسینی و sara saghafi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"عروس فارس آماده پذیرایی از مسافران جشنواره گل و گلاب"

همه ساله با آغاز اردیبهشت و فصل برداشت گل های محمدی میمند فارس رنگ و بوی بهشتی به خود می گیرد.گلابگیری در میمند فارس به دو صورت سنتی و صنعتی انجام می‌شود و بوی عطر گل محمدی هنگام گلابگیری، اردیبهشت میمند را معطر و خوشبو کرده است.

میمند شهری تاریخی است و قدمت آن براساس مدارک و بناهای تاریخی بر جای مانده به چند هزار سال می رسد. در زمان ساسانیان سرزمین پارس که مقر اصلی حکومت بوده است به پنج ولایت یا کوره(خُرٌه) تقسیم شده که هر کوره در واقع مجموعه‌ای از شهرهای یک مسیر است که به مرکز حکومت می رسد. ولایت اردشیرخوره یکی از مهم‌ترین کوره‌های پنجگانه فارس بود که در مسیر شیراز تا دریای پارس و جزایر جنوبی قرار داشته و از آنجا مسیر مهم دیگری از کیش و قشم به هند و سراندیب (سریلانکا کنونی) برقرار ... دیدن ادامه » بوده است.نام میمند در منابع جغرافیایی تاریخی سده های نخستین اسلام به‌عنوان یکی از نواحی کوره اردشیر فراوان مشاهده می شود. آنچه در اغلب این منابع تکرار شده این است که: میمند شهری است کوچک در ناحیه گرمسیر فارس با هوای معتدل. دارای آب روان و انواع میوه. محصول عمده آن انگور و گلاب. شغل مردم بیشتر پیشه‌وری و تولید گلاب و عطریات.دارای کاروانسرا و مسجد جامع و مردمی بصلاح.از قدیمی ترین نوشته‌های جغرافیایی در این مورد در کتاب صورالاقلیم نوشته ابوزید سهل بلخی (322 هـ ق) از میمند به‌عنوان یکی از نواحی اردشیرخوره نام برده است که در مسیر عبور شاهراه مهمی قرار داشته است. و همچنین گوید: . . . گلاب پارس از آن خیزد و به بدریابار و حجاز و یمن و شام و مصرو مغرب و خراسان برند . . . ابن بلخی می نویسد: اسکندر چون می خواست شهر‏ ‎ گور (جور) را غرق سازد آب رودخانه را به طرف صحرای میمند منحرف کرد همچنین حمدالله مستوفی در کتاب نزهة القلوب و اصطخری در المسالک و الممالک باز درباره مسیر شیراز تا کیش (کوره اردشیر) از میمند به‌عنوان یکی از نواحی و یکی از ایستگاههای مسافران نام میبرد.به هر حال در آن زمان میمند بر سر یک شاهراه تجاری مهم از شیراز به بنادر و جزایرجنوبی و از آنجا به هند قرار داشته است و دارای کاروانسرا و بازار مهمی بوره است. پس از تغییر مسیر شاهراه فوق به، از اهمیت اقتصادی میمند کاسته شد اما همچنان شهرت خود را به‌عنوان شهری زیبا و فرهنگی و صاحب تولیدات متنوع بویژه عطر و گلاب، حفظ نمود.اوژن فلاندن جهانگرد مشهور فرانسوی در سال 1841 میلادی (1257هـ ق) با این که در یک زمستان سخت از میمند گذر کرده است، از مزارع و باغها و بناهای زیبا و مردمان باصفا و آزاد میمند تعریف نموده و می نویسد: « . . . این شهر کوچک در ایران نادر و بلکه منحصر بفرد است ...
رسول حسینی و مصطفی .خ این را خواندند
امین مهدوی و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیرعامل شرکت توسعه‌ی گردشگری
» صنعت گردشگری می‌تواند ناجی کشور باشد.
... دیدن متن »
نشست خبری غلامحسین حسینی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، عصر روز دوشنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۴، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در هتل بین المللی لاله تهران برگزار شد.
به گزارش «روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران»، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه صنعت گردشگری به تبع مسائل سیاسی و اجتماعی در حال گذار از دورانی به دوران دیگر است، اظهار داشت: این صنعت می‌تواند ناجی اقتصاد کشور باشد و توانسته است در یکی دو سال اخیر به یکی از صنایع با ارزش افزوده‌ نسبتاً خوب تبدیل شود.
غلامحسین حسینی افزود: به همین دلیل نیاز است که در کشور فضاهای کسب و کار متناسب با این تغییرات نیز تغییر کند و با افزایش تقاضاها متناسب باشد.
وی با بیان اینکه گردشگری صنعتی بدون دود (سبز) و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است و فضاهای کسب و کار در کشور باید متناسب با تغییرات و افزایش تقاضا باشد و امیدواریم اقتصاد مبتنی بر گردشگری نیز با تکیه بر پتانسیل های فراوان کشورمان رونق بیشتری بگیرد، تصریح کرد: در حال حاضر 15 شرکت استانی داریم که مشغول فعالیت های مختلف هستند. به گفته وی : تحقق بخش هایی از اقتصاد مقاومتی در حوزه گردشگری امکانپذیر می باشد و حوزه گردشگری می تواند اقتصاد نفت محور کشور ما را تبدیل به اقتصاد گردشگر محور بنماید.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه چند سال پیش تصمیم گرفته شده ۶۰ هتل ساخته شود اما متأسفانه این پروژه‌ها هیچگاه به انجام نرسید، یادآور شد: در سال های گذشته دو هتل لاله کیش و یزد متعلق به این شرکت نیز، به بخش خصوصی فروخته شده است و در حال حاضر تمام پروژه‌های استانی بصورت نیمه تمام در شرکت وجود دارد و برخی از آنها منتج به ایجاد پرونده‌های حقوقی نیز شده است که در صدد رفع مشکلات پروژه ها هستیم.
وی اضافه کرد: در مورد پروژه ‌هایی که بدون طرح توجیه اقتصادی شروع شده بودند ما تصمیمی بر انجامشان نداریم ولی در مورد طرح ‌های دارای توجیه اقتصادی به دنبال تکمیل آنها هستیم. پروژه‌های ما حدود ۷ سال از عمرشان می‌گذرد اما حداکثر پیشرفت فیزیکی‌شان ۷ تا ۱۰ درصد است.

حسینی با بیان اینکه در حال حاضر بر روی سه پروژه از قبل بازمانده به طور ویژه در حال فعالیت و رفع مشکل هستیم، گفت: این پروژه ها دارای مزیت های خوبی می باشند و امیدواریم با رفع مشکلات آنها، شاهد عملیاتی شدن مجدد پروژه ها پس از یک وقفه 6 ساله باشیم.
وی افزود : شرکت ما به دنبال اقدامات سال 90 و مزایده‌ای که توسط سازمان خصوصی سازی انجام شد مقداری در لاک خود فرو رفت که خوشبختانه در نیمه دوم سال 93 پرونده واگذاری شرکت به بخش خصوصی، ابطال شد.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه کسی مخالف واگذاری به بخش خصوصی نیست، گفت: اما ارزشگذاری شرکت بسیار ناصحیح بود و ما مصّر بودیم تدبیر اساسی در این زمینه بشود که با حمایت ویژه ریاست محترم سازمان و همچنین دقت نظر مسئولین مربوطه در قوه قضائیه و هیأت داوری تلاش لازم و اقدامات موثری صورت گرفت و نتیجه مطلوب نیز حاصل شد.
غلامحسین حسینی گفت: یکی از برنامه‌های در دست اقدام ما ثبت گروه‌ هتل های بین المللی لاله است که در حال انجام می باشد و در این راستا نیز تلاش کردیم با وجود تمامی محدودیت‌ها، نگاه توسعه خدمات و توسعه مشارکت بخش خصوصی را داشته باشیم؛ که بهره برداری از هتل تاریخی بیستون کرمانشاه بعنوان ششمین عضو گروه هتل های بین المللی لاله، بر همین اساس می باشد.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از پرونده های حقوقی که شرکت با آن مواجه است و بسیار مشکوک عمل شده است، پرونده ای بوده که یک شرکت، ۳ قطعه زمین متعلق به شرکت ما را گودبرداری کرده بود و برای این کار حدوداً ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کرده بود اما متاسفانه به دلیل قرارداد ضعیفی که در سنوات قبل تنظیم شده بود، شرکت ما با رأی قطعی دادگاه، محکوم به پرداخت مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان به آن شرکت شده بود که خوشبختانه در اسفندماه ۹۳ با پیگیری های نفس گیر و متعددی که صورت گرفت و حمایت های ویژه ریاست محترم سازمان، این حکم نیز به دستور رئیس محترم قوه قضاییه ابطال شد و این پروژه که پرونده خاص و مشکل داری بود و براساس بنیه ضعیف قراردادش نوشته شده بود و اساس شرکت را با یک تهدید جدی روبرو می‌کرد، ابطال گردید.

حسینی یادآور شد: یکی از برنامه های ما در شرکت توسعه گردشگری ایران، بهره برداری از اماکن گردشگری است که امکان بهره برداری آنها به هر دلیل توسط مالکان و بهره برداران آنها میسر نیست. البته اگر این اماکن و بعضاً هتل ‌ها، با استانداردهای ما تطبیق داشته باشد امکان الحاق آنها به گروه هتل‌های لاله را نیز داریم.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه اولین اصل ما در همه کارها، برنامه ریزی و ارتقای کیفیت خدمات است، گفت: در همین زمینه جایزه ملی کیفیت در بخش غذا، به خدمات غذایی هتل بین المللی لاله تهران اهدا شده است. وی خاطرنشان کرد: هتل بین المللی لاله تهران شاهد وقایع متعدد تاریخی در طول عمر خود بوده که بعضاً بسیار مهم و قابل توجه است. از آن جمله، پیش نویس قرارداد الجزایر است که توسط صدام ملعون و شاه خائن در این هتل انجام شده و یا حضور گاندی و دبیرکل وقت سازمان ملل و بسیاری از شخصیت های مطرح داخلی و خارجی دیگر که در نظر داریم برهمین اساس کتاب موزه ‌ای را ایجاد کنیم.
وی افزود: در ترکیه هتلی است که رضا شاه دو شب را برای ملاقات با آتاتورک در یکی از اتاق های آنجا ساکن بوده و در حال حاضر شاهد این هستیم که از آن اتاق به عنوان موزه استفاده می‌شود و این در حالی است که ما از این موارد نه تنها در هتل لاله تهران، بلکه در اقصی نقاط کشورمان در حد فراوان در اختیار داریم ولی تا کنون به نحو شایسته از آنها بهره برداری نشده است.
حسینی ادامه داد: کمتر از پنج درصد میهمانان این هتل پنج ستاره دولتی هستند و به رغم قدیمی بودن، همچنان مورد استقبال و پذیرای شمار زیادی از مشتریان وفادار داخلی و خارجی است.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری با اشاره به تلاش این شرکت برای ثبت برند گروه هتل های لاله گفت: اکنون هتل پنج ستاره بین المللی لاله تهران، هتل صخره ای بین المللی لاله کندوان، هتل چهار ستاره بین المللی سرعین، هتل چهار ستاره چابهار و مجتمع آب درمانی سبلان زیر نظر شرکت توسعه گردشگری و تحت عنوان این برند فعالیت می کنند حسینی با بیان این توضیح که اوایل تابستان سالجاری نیز هتل تاریخی بیستون کرمانشاه به عنوان ششمین عضو گروه هتل های بین المللی لاله به بهره برداری می رسد، خاطر نشان کرد: تا چند ماه آینده آغاز مجدد عملیات عمرانی و تکمیل دو هتل چهار ستاره که متاسفانه عملیات آن از حدود ۷ سال پیش متوقف مانده بود، از سر گرفته خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران به برون سپاری بخشی از فعالیت های معاونت گردشگری استان ها به این شرکت اشاره کرد و گفت: برخی از این شرکت‌ها از ردیف تملک‌های بودجه استانی استفاده می کنند و عمده شرکت‌های استانی در حوزه های سرمایه گذاری و مشارکتی فعالیت دارند. این شرکتها در استان مربوطه خود فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری را شناسایی کرده، مجوزهای لازم را اخذ و به صورت بسته‌های سرمایه‌گذاری به بخش خصوصی ارائه می‌دهند.

حسینی درباره ساخت بال غربی هتل نیز گفت: از اسفند ماه ۹۳ پیگیر این قضیه شده‌ایم ولی مقررات حاکم در خصوص تراکم زمین در این محدوده اجازه لازم را به ما نمی‌دهد و باید مجوز کمیسیون ماده ۵ را اخذ نماییم. این کار از دهم اسفند ماه با تاکید ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است و پس از احداث این بخش از هتل، ۳۷۰ واحد جدید به مجموعه هتل بین المللی لاله تهران افزوده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

رسول حسینی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"این خانواده اروپایی، ایران واقعی را تبلیغ می کند"

وقتی برای نخستین‌بار به ایران رسید، تصمیم گرفت تا در کمترین زمان ممکن و بدون توقف طولانی از آن عبور کند، اما هر چه بیشتر در شهرها جلو می‌رفت، اثری از تیراندازی و بمب کنار جاده‌ای ندید ...

http://www.asriran.com/fa/news/391716/
عمو فرهاد قصه ها این را خواند
امین مهدوی و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» برپایی جشن روز بناها و محوطه‌های تاریخی در دهدشت
... دیدن متن »
مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشن روز بناها و محوطه‌های تاریخی در بافت قدیمی دهدشت در روز ۲۹ فروردین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، محمود باقری با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد استانی غنی از میراث فرهنگی و تاریخی در کشور است، اظهار کرد: این استان در سطح کشور یکی از استان‌های شناخته شده در این بخش است.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در همه مناطق استان و در شهرستان‌های هشت‌گانه بافت‌ها و بناهای تاریخی متعددی وجود دارد که گاه عمر برخی از آن‌ها به صدها سال می‌رسد.
این مسئول گفت: یکی از راه‌های شناسایی و معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد به کشور معرفی هر چه بهتر و بیشتر بناها و بافت‌های تاریخی است که وظیفه و رسالت رسانه در این خصوص دو چندان است.
باقری بیان داشت: یکی از محوطه‌ها و بافت‌های قدیمی استان که شهرت ملی و حتی بین‌المللی دارد مربوط به بافت قدیمی شهر دهدشت است که به عنوان سمبل بافت‌ها و بناهای قدیمی استان به‌شمار می‌رود.
وی با تبریک پیشاپیش به همه فعالان عرصه میراث فرهنگی به خصوص فعالان بافت‌ها و بناهای تاریخی که کار حفاظت و ترمیم و مرمت این بناها را بر عهده دارند به مناسبت روز بناها و محوطه‌های تاریخی گفت: روز ۲۹ فروردین در تقویم به نام این روز نام‌گذاری شده است.
مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان از اجرای برنامه‌های متنوع در این روز در شهرستان کهگیلویه و در کنار شهر قدیمی دهدشت خبر داد.
باقری گفت: در این روز برنامه‌های همایش انجمن‌های میراث فرهنگی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه عکس از کارگاه‌های فعال مرمت در استان در کاروان‌سرای بافت تاریخی دهدشت برگزار می‌شود که در ادامه تجلیل از فعالان میراث فرهنگی در بافت قدیمی شهر دهدشت را خواهیم داشت.

برگزاری اردوی دانشجویی بازدید از آثار تاریخی شهرستان کهگیلویه یکی دیگر از برنامه‌های روز بناها و محوطه‌های تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد بود که باقری به آن اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

کاوه این را خواند
رسول حسینی و زهره نژاد این را دوست دارند
استان کهگیلویه و بویراحمد طبیعت بسیار زیبا و بکری داره ولی متاسفانه به خوبی معرفی نشده و به مردم شناسانده نشده...
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» جواهرات پارس وارد تهران شد.
... دیدن متن »
گردشگران قطار عقاب طلایی که نام جواهرات پارس را برای سفر خود انتخاب کرده‌اند صبح دیروز ۲۴ فروردین وارد استان تهران شدند.
خلدی نسب مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری در گفتگو با میراث آریا (chtn) و در تشریح برنامه قطار گردشگری، گفت: در پی برنامه‌ریزی قبلی، سال گذشته قطار گردشگری از کشور مجارستان به سمت کشورمان حرکت کرد و گردشگران این قطار از جاذبه‌های ایران بازدید کردند، با توجه به همراهی آژانس‌های خبری با این قطار و انعکاس سریع و مناسب اخبار، افراد بسیاری در کشورهای اروپایی و آمریکای برای بازدید از ایران ترغیب شدند.
وی ادامه داد: براساس اطلاعات موجود، ۱۲ هزار نفر برای استفاده از قطار گردشگری در دوره های بعدیثبتنامکردند که برنامه ریزی برای ورود ۹ قطار در سال ۹۴ صورت گرفته است.
خلدی نسب با بیان اینکه اولین قطار در سال ۹۴، روز ۲۰ فروردین ماه از مرز رازی واردتبریزشدهاست،تصریحکرد:تعداد مسافران این قطار صد و ۱۰ نفر شامل ۸۰ مسافر و ۳۰ خدمه است که این گردشگران در دو گروه با فاصله چند روزه وارد کشورمان می شوند.
مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری گفت: گروه اول از مرز رازی با قطار وارد شهر زنجان شدند و سپس به تهران، اصفهان، شیراز رفتند، این گردشگران روز چهارشنبه ۲۶ با هواپیما از کشورمان خارج می‌شوند. گروه دوم روز ۲۵ فروردین با هواپیما وارد تهران می شوند و سپس با قطار به مشهد می روند پس از آن به سمت طبس، بافق و یزد حرکت می کنند و در ادامه وارد استان اصفهان می شوند، قطار عقاب طلایی در نهایت به سعادت شهر شیراز می رسد.
وی اضافه کرد: گردشگران گروه دوم روز ۳۱ فروردین از مرز رازی و با قطار ایران را ترک می کنند.
خلدی نسب گفت: مسافران این قطار از کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، کانادا، سوئیس، اسپانیا، پرو، هلند، ایتالیا، روسیه و مجارستان هستند.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری با بیان اینکه گردشگران این قطار نام جواهرات پارس را برای سفر خود انتخاب کرده اند، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی و معاونت گردشگری اطلاع رسانی لازم را با ادارت کل استانها برای انجام همکاری‌های مرتبط با استقبال، پذیرایی و بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی صورت داده است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم و رسول حسینی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» دشت لاله های واژگون
... دیدن متن »
این دشت زیر پوششی رنگارنگ از لاله های سرخ رنگ و واژگون، در ۱۲ کیلومتری چلگرد و در نزدیکی روستای بنواستکی کوهرنگ آرمیده است. هوای لطیف، سبک و پاک دشت و پوشش گیاهی بسیار غنی و ارزشمند آن چشم دل هر بیننده ای را می نوازد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری؛ دشت لاله های واژگون یکی از زیباترین جلوه های بدیع و طبیعی این استان است، تا جایی که می توان از آن به عنوان "نقاشی ممتاز خالق هستی" یاد کرد. اگرچه ‌اکوتوریسم طبیعی آبی برفی چهارمحال و بختیاری جاذبه‌های گردشگری طبیعی زیادی را در خود جای داده ‌است، اما زیبایی دشت لاله‌های واژگون چون تابلوی بی‌بدیل همه جاذبه‌های گردشگری این استان را تحت شعاع خود قرار داده است. اینکه بام ایران به "دیار لاله‌های واژگون" شناخته می‌شود، تنها در حد یک نام نیست، بلکه تماشای دشت لاله‌های واژگون با چشم‌انداز خیره‌ کننده برای هر تازه واردی با مسمی بودن این نام را "عینیت" می‌بخشد. گردشگران برای سفر به ‌دشت لاله‌ها در طول مسیر شهرکرد، سودجان چشمه‌ دیمه کوهرنگ از دیدن چهره بهارمفرح این مسیر در حالی که از سرازیر شدن چشمه‌های آب برف در سراشیبی تپه‌ها و پوشش سبز زمین لذت می‌برند، وارد دشت لاله‌های واژگون می‌شوند. وجود پوشش برف بر فراز تپه‌ها، قله ها، آسمان آبی تزیین شده از ابرهای سپید و قهقهه مستانه ‌رودخانه‌های خروشان از جمله سرشاخه "زاینده رود" اوج زیبایی را در مسیر دشت لاله‌های واژگون به تمام و کمال به گردشگران هدیه کرده است. هر تازه واردی پس از خیره ‌شدن از تماشای طبیعت سحرآمیز و جاذبه‌های طبیعی افسونگر این مسیر در ورود به دشت لاله‌ها شگفت زده و مبهوت زیبایی این دشت خیال‌انگیز و رویایی می‌شود. تا چشم کار می‌کند یک دشت پهناور چون فرشی ممتاز از لاله‌ها و دیگر نباتات سبزه‌پوش است ‌و لاله‌های واژگون انگار در برابر عظمت خالق هستی از شرم سر خجلت پایین انداخته‌اند. واشدن غنچه‌های لاله‌های واژگون در دل یک دشت سبزفام در حالی که کوه های مرتفع پوشیده از برف و دامنه پر از سبزه، گرداگرد آن را احاطه کرده زیبایی طبیعی این دیار را به اوج خود می‌رساند. لبخند مستانه لاله‌های واژگون در پیشواز گردشگران نمایش صحنه‌ای از خلقت آفرینندگاردانا و تواناست که هر بیننده‌ای را محو تماشای خود و هرعقل سلیمی را به تحسین شاهکار خلقت وا می‌دارد. فرو آوردن سرتسلیم غنچه‌های نوبر لاله‌های دشت واژگون با اینکه سرآمد زیبایی همه رستنی ها و نباتات هستند به زبان بی‌زبانی به هر بیننده‌ای افتادگی در برابر ذات خداوند را می‌آموزد. لاله‌های واژگون تنها جلوه‌گر یک زیبایی بی‌نظیر نیست، بلکه این "رستاخیز" زیبای خاک تزیین شده از زیباترین لاله‌ها نوید بخش "رستاخیز آخرت" است
هر چند لاله های واژگون را می توان در جای جای طبیعت زیبای چهارمحال و بختیاری دید اما دشت ۷۰۰ هکتاری منطقه بنواستکی در کوهرنگ بختیاری یکی از معروف ترین رویشگاه های لاله های واژگون در کشور است که در اردیبهشت ماه میزبان هزاران گردشگر می شود.این جاذبه طبیعی بسیار دیدنی درفاصله ۱۰۰ کیلومتری شهرکرد و حدود ۱۰ کیلومتری شهر کوهرنگ قرار داشته و در سال های نه چندان دور که هنوز سیل گردشگران به آن دیار سرازیر نشده بود، با شادابی سحرانگیزی، در اردیبهشت ماه گل های سرنگون خود را به رقص و دل ربائی وا می داشت و این پایکوبی ۱۵ روزه بهاری با بذردهی لاله ها در اواخر اردیبهشت به پایان می رسید.
بارگذاری اکوتوریسمی، سرازیر شدن سیل ویرانگر گردشگران ناآگاه، انفعال دستگاه های متولی و آماده نکردن زیرساخت های لازم برای این بارگذاری و تبدیل شدن به یک جاذبه طبیعی گردشگری، سبب گردید که هر ساله از شادابی و تجدید حیات طبیعی لاله ها کاسته شده، و روند کاهش تراکم لاله ها و وسعت این اثر طبیعی کم همتا شدت یابد.چیده شدن گل ها و خارج کردن غده و پیاز لاله ها از داخل خاک توسط برخی از بازدید کنندگان ناآگاه، بیشترین نقش تخریبی را در مجموعه عوامل انسانی مؤثر در تشدید روند تخریب و رخوت دشت لاله ها داشته است. شکستن ساقه گل ها در اثر پهن کردن زیراندازها، لگدمال کردن لاله ها در اثر ترددهای غیر اصولی و غیر ضروری بازدیدکنندگان در دشت و عدم کنترل فرزندان و ممانعت از آسیب رسانی آنان به گل ها و گیاهان، روند طبیعی گل دهی و بذردهی لاله را مختل و تجدید حیات طبیعی دشت را به مخاطره می اندازد.
ورود دام به دشت، خصوصا در اواخر اردیبهشت و خردادماه، در مرحله بذردهی گل ها یکی دیگر از عوامل مؤثر کاهش تراکم و شادابی لاله ها بوده که با اخلال در ریزش بذر و ممانعت از استقرار بذور در خاک، زادآوری طبیعی لاله ها را بسیار شکننده و مختل می کند. اخیرا طغیان آفات و بیماری ها هم به این عوامل اضافه شده که می تواند در شادابی و زادآوری طبیعی لاله ها بسیار مؤثر باشد. طغیان آفات و بیماری ناشی از ضعف بیولوژیکی لاله ها بوده که علت آن همان عوامل انسانی، فشار دام و نامدیریتی حاکم بر این جاذبه طبیعی می باشد. تعیین دستگاه متولی مشخص و ساماندهی گردشگران در کوتاه مدت، و در درازمدت انجام مطالعه، برنامه ریزی و تأسیس زیر ساخت های لازم با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های بخش خصوصی و جوامع محلی منطقه و همچنین تغییر و جایگزینی شیوه معیشتی دامداران از طریق همین ظرفیت گردشگری و قرق کامل دشت و ممانعت از ورود هر گونه دام به این جاذبه طبیعی و همین طور شناسائی و مقابله با آفات و بیمارهای لاله ها، برای نگهداری و حفاظت از این شگفتی خلقت اجتناب ناپذیر است. همه ساله شمار زیادی از علاقه مندان به طبیعت برای دیدن رویش و نمو این گل یکتا به دامنه کوههای زاگرس می روند. گلستان کوه در خوانسار، ارتفاعات اشترانکوه لرستان و کوههای صمصامی در چهار محال و بختیاری رویشگاه انبوه این گلهاست اما دشت معروف لاله های واژگون در دامنه کوههای صمصامی در نزدیکی شهر کرد واقع شده است. زادگاه اصلی این گل ایران است اما مثل بسیار از موارد دیگر اروپاییان آن را به کشور خود برده و به پرورش گلخانه ای آن پرداخته اند به نحوی که به رغم وجود صدها نوع گل در ایران که ۱۲۰ نوع آن لاله است کشور هلند مهد پرورش گل جهان محسوب می شود!
به دلیل وسعت زیاد (۳۴۰۰ هکتار)، پوشش گیاهی بسیار زیبا و ارزشمند، لاله های واژگون (اشک مریم) در دو نوع قرمز و زرد و نیز نزدیکی به دیگر جاذبه های قطب سیاحتی کوهرنگ، این منطقه تفرجگاه بسیار مناسبی محسوب می شود. زمان رویش و شکفتن لاله های واژگون در این دشت از اواسط فروردین ماه شروع و تا اواخر اردیبهشت ادامه خواهد داشت. این گل در مناطق صخره ای و سنگلاخی می روید و حتی تا ۱۰ هزار شاخه از آن در یک دشت قابل مشاهده است. لاله واژگون گلی اسطوره ای و بی بدیل است که باور دیدن هزاران شاخه از آن در یک نگاه دور از ذهن است اما این تنها یکی از جاذبه های گردشگری کشور بی همتای ایران است.

امکانات و تسهیلات این منطقه توریستی شامل راه دسترسی آسفالته، آب آشامیدنی، دسترسی به هتل های شهر چلگرد و پارکینگ است و البته هنوز هم امکانات بسیاری برای جذب گردشگر به این منطقه نیاز است. اما به هر روی می توان یک روز را به دیدن این دشتهای بی بدیل اختصاص داد و فارغ از دغدغه های زندگی بیش از پیش به خالق این همه زیبایی اندیشید.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور یکروزه گلاب گیری نیاسر و کاشان با آژانس اریکه ملل
بازدید از باغهای گل زیبای نیاسر
بازدید از آبشار، چهار طاقی ، کوشک صفوی نیاسر
بازدید از شهر تاریخی کاشان - محله سلطان احمد ، خانه تاریخی بروجردیها، طباطباییها ، حمام سلطان احمد ، باغ و حمام فین
- خدمات تور : وسیله نقلیه توریستی در اختیار با توجه به تعداد گردشگران ، بیمه حوادث مسافرتی و مسئولیت مدنی ، راهنما
- منوی صبحانه : کره ، عسل ، پنیر ، نیمرو
- ناهارو پرداخت ورودیه‌ها با مسافر
- پذیرایی عصرانه
- حرکت همه هفته جمعه ۴ اردیبهشت ساعت ۵ صبح
هزینه : 59500 تومان
هماهنگی : محمدرضا اشراقی 9354833663
سحر احراری مقدم این را دوست دارد
علی عبدالرحیم ، پگاه ، ailaaar ، مژگان علی نیا و مهرداد رستگار این را پاسخ داده‌اند
این برنامه بازدید ها که نوشتید همه در یک روز اجرا میشه؟
۲۳ فروردين
من موندم تو ۵۹۵۰۰ اش ۵۰۰تومن تخفیف دادید؟ :-D
۶ روز پیش، چهارشنبه
من نفهمیدم همه هفته 4 اردیبهشت... یعنی از چهارم شروع می شه و هر هفته هست یا اینکه فقط جهارمه؟ تو رو خدا بگید هر هفته هست ... من چهارم نمی تونم بیام
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» توریست کارت رونمایی شد.
... دیدن متن »

توریست کارت با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک ملی ایران رونمایی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مراسم رونمایی از توریست کارت ملی ۱۹ فروردین ماه با حضور مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری، اعضای هیات مدیره بانک ملی و مسئولین شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در بانک ملی شعبه فرودگاه امام خمینی(ره) برگزار شد.

معرفی کارت

این کارت یکی از خدمات متنوع بانک ملی ایران در زمینه کارت های الکترونیک بانکی است که برای تامین آسایش، امنیت و راحتی میهمانان کشور جمهوری اسلامی ایران طراحی و ارائه شده است.

این کارت یک کارت ریالی است که در قبال ارز ورودی گردشکران با اعتبار زمانی مشخص صادر و قابلیت استفاده در شبکه بانکی را خواهد داشت.

در زمان صدور توریست کارت، رمز اول و دوم به همراه کد و رمز کاربری جهت مشاهده صورتحساب اینترنتی به مشتری تحویل خواهد شد که رمز اول جهت خرید از طریق پایانه های فروش و استفاده از دستگاه های خودپرداز و رمز دوم صرفا جهت استفاده از خرید اینترنتی خواهد بود.

لازم به ذکر است رمز اول و دوم در دستگاههای خودپرداز بانک ملی ایران توسط مشتری قابل تغییر خواهد بود.

ویژگی های توریست کارت

۱-امکان استفاده در تمام پایانه های فروش شبکه بانکی کشور

۲-امکان دریافت وجه نقد فقط در دستگاه های خودپرداز بانک ملی ایران

۳-قابلیت استفاده از سرویس خرید اینترنتی ، تغییر رمز و انتقال وجه از توریست کارت

۴-امکان تبدیل وجه باقیمانده کارت به ارز و پرداخت آن به گردشگر به نرخ روز

۵-مدت انقضا بر اساس مدت زمان ویزا (طبق دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران)

۶-حداکثر مبلغ شارژ کارت معادل ۵ هزار دلار

۷-امکان دریافت موجودی کارت از طریق اینترنت، دستگاه های خودپرداز و پایانه های فروش شبکه بانکی کشور

۸-امکان دریافت صورتحساب از طریق دستگاه های خودپرداز بانک ملی ایران و سایت بانک ملی ایران

۹-عدم امکان انتقال وجه به توریست کارت

منبع: وب‌سایت بانک ملی ایران

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» سوت قطار گردشگران خارجی در زنجان به صدا در می آید.
... دیدن متن »
امسال دومین دور از قطارهای گردشگری خارجی وارد ایران می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، با هماهنگی و برنامه ریزی‌های انجام شده طی سال جاری نیز این قطار با توریست‌هایی از اتباع کشورهای: آمریکا، آلمان، روسیه و هنگ گنگ وارد کشور می شود.
روز پنجشنبه ۲۰ فروردین، استان زنجان میزبان این گردشگران است.
این توریست‌ها با گردش در سطح شهر زنجان از موزه باستان شناسی مردان نمکی (عمارت ذوالفقاری) و گنبد سلطانیه (بزرگترین گنبد آجری جهان) بازدید خواهند کرد.

طی سال گذشته، سه مورد قطار گردشگری خارجی از اروپا با طی مسیر طولانی، جهت بازدید از جاذبه های شگفت انگیز استان وارد زنجان شد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم و وحید هوبخت این را خواندند
ریحانه رویین تن و مریم عظیمی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کلیپ حاضر محصول جمعی از جوانان و دانشجویان است که برای دعوت وآمدن به ایران است تا جوانان کشورهای دیگر را آگاه کنند که ایران تروریست نیست و....توصیه میکنم حتما ببینید و تو هر گروهی هستید نشر بدهید تا به دست جوانان کشورهای دیگه هم برسه...تا متوجه بشوند رسانه ها در مورد ایران حقیقت را نمیگویند....
http://www.aparat.com/v/KeqWI
نیما نیک ، پگاه ، وحید هوبخت و baharinbahar این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» گردآوری دایره‌المعارف تصویری آیین‌های ایرانی
... دیدن متن »

رئیس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از گردآوری دایره المعارف تصویری آیین های ایرانی خبر داد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده با بیان این مطلب گفت: سال گذشته پژوهشکده مردم شناسی در حوزه همایش های علمی فعالیتهای زیادی انجام داد که این تلاش ها به برگزاری ۱۰ همایش انجامید. او برپایی این همایش های علمی را با هم اندیشی مردم شناسان و پژوهش‌گران درزمینه هایی که بعد کاربردی داشتند میسر دانست و افزود: همایش های برگزارشده حوزه ها و زیر شاخه های مهمی از دانش مردم شناسی را در ارتباط با جنبه های کلیدی میراث فرهنگی در بر می گیرد. حسن زاده همایش های بزرگداشت ابوریحان بیرونی در روز مردم شناسی، آیین ورزش، ابعاد مردم شناختی فرهنگ عاشورا و مردم شناسی هنر را از شاخص ترین همایش های برگزارشده در سال گذشته خواند . وی برگزاری همایش های دیپلماسی فرهنگی، مردم شناسی کاربردی، هفته پژوهش و... که هر کدام با برپایی نمایشگاه های جنبی همراه بود را از دیگر برنامه هایی عنوان کرد که در سال گذشته توسط این پژوهشکده انجام شده است.

رئیس پژوهشکده مردم شناسی در گفت و گو با خبرنگار سایت پژوهشگاه (Richt.ir) افزود: بسیاری از این نشست ها نظیر همایش مردم شناسی هنر خروجی های خوبی داشتند که به صورت مجموعه مقالات به چاپ رسیدند. او در ادامه به آثار منتشر شده در این پژوهشکده اشاره کرد و افزود: درزمینه انتشارات پژوهشکده مردم شناسی در قالب همکاری با سایر نشریه ها نظیر نشریه کرسی، مجموعه مقالاتی را منتشر کرده است. حسن زاده خاطر نشان کرد که کتاب پالان و پالان دوزی نوشته موید توسط پژوهشکده مردم شناسی سال گذشته به چاپ رسید. به گفته او در روزهای آخر سال ۹۳ نخستین شماره از فصلنامه مردم و فرهنگ به عنوان نخستین فصلنامه اختصاصی پژوهشکده مردم شناسی به چاپ رسید. حسن زاده گفت: پس از چاپ دومین و سومین شماره ازاین فصلنامه امید داریم بتوانیم با ارائه این نشریه به وزارت علوم برای فصلنامه مردم و فرهنگ درجه علمی پژوهشی بگیریم. رئیس پژوهشکده مردم شناسی با اشاره به مجموعه فعالیت های میدانی این پژوهشکده اظهار داشت: این فعالیت ها به ویژه با همکاری اداره کل میراث فرهنگی منطقه آزاد قشم و پژوهشگران پژوهشکده مردم شناسی انجام شد. او اظهار داشت: از مطالعات کاربردی این پژوهشکده در مباحث گردشگری، راهکارهای حفظ میراث فرهنگی و طبیعی و مطالعات قومی می توان به بررسی مردم شناختی فرهنگ زیارت در بین ترکمن های ایران، بررسی مردم شناختی زیر ساختهای گردشگری در گنبد و گمیشان تپه، ۲ طرح مردم شناسی بصری در مورد راه های فرهنگی ایران در قزوین و زنجان، جایگاه اقتصادی گیاه آلوئه ورا، بررسی مردم‌شناختی جنگل حرا، انسان شناسی آب در شهرستان طبس و بررسی مردم شناختی جایگاه ورزش والیبال در میان ترکمن های ایران و...اشاره کرد. او در رابطه با برنامه های پژوهشکده مردم شناسی در سال ۹۴ اظهار داشت: درحال حاضر برای اجرایی کردن طرح های مشترک در حال گفتگو با مراکز مرتبط هستیم. حسن زاده طرح های کاربردی در حوزه مردم شناسی و مسائل زیست محیطی و مسائلی که به درک مردم شناختی و تقویت زیرساختهای فرهنگی گردشگری کمک می کنند را از اولویت های پژوهشکده مردم شناسی در سال نو دانست. او افزود: تلاش ما این است تا طرح های بنیادی را در قالب اطلس مردم نگاری، دانشنامه تنوع فرهنگ معنوی در ایران و جهان، اطلس پیشه های ایرانی و اطلس میراث ایرانی اهل کتاب را به اجرا در آوریم. حسن زاده با بیان اینکه این اطلس ها در حال طراحی هستند اظهار امیدوای کرد با برطرف شدن موانع امکان تهیه و دسترسی به این منابع میسر شود.

رئیس پژوهشکده مردم شناسی در ادامه از گردآوری دایره المعارف تصویری آیینهای ایرانی خبر داد و افزود: در جلد اول از این دایره المعارف ۱۰ آیین ازاقوام ایرانی در قالب عکس و مقالات معرفی می شوند و در جلد دوم مطالبی درخصوص حضرت محمد (ص) در آیین های مردم ایران گنجانده شده است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

ایمان حسامیان و علی عبدالرحیم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان خوشحال میشم منو تو لاین و اینستاگرام ادد و فالو کنید
تا بیشتر در کنار هم باشیم

line: samkiyani_032
insta: gumuslighting.sam
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» تنگه "ساز و بن" و "بهرام چوبین" رکورددار بیشترین بازدید نوروزی در ایلام
... دیدن متن »
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: تنگه تاریخی طبیعی ساز و بن شهرستان سیروان و تنگه تاریخی طبیعی بهرام چوبین شهرستان دره شهر رکورددار بیشترین تعداد بازدید کننده در ایام تعطیلات نوروز امسال هستند. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی، عبدالمالک شنبه زاده افزود: تنگه ساز و بن یکی از نقاط بسیار زیبا و بکر شهرستان سیروان است که با طبیعت بدیع و دل انگیزش چشم هر گردشگری را مجذوب می کند.
وی ادامه داد: وجود دیوارها و باروهایی از عهد باستان بر دیوارهای تنگه و عرض رودخانه در دل کوه جذابیت ویژه ای ایجاد کرده است. مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت: تنگه بهرام چوبین نیز در میان تنگه ای عظیم و صخره ای منشعب از دامنه ارتفاعات کبیرکوه قرار گرفته است.
شنبه زاده افزود: در داخل این تنگه مجموعه ای از اماکن مسکونی، بنای شاه نشین، حوضچه های سنگی برای ذخیره آب و برج و باروی جنوبی و شمالی وجود دارد که زیبایی این محیط طبیعی را دو چندان کرده است.

وی ادامه داد: این اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و از زیباترین مکانهای توریستی استان ایلام است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم و آرش رضایی این را دوست دارند
من عید تنگه چوبین بودم
به روایتی قلعه بهرام چوبین بوده که بعد از شکست خوردن به اونجا فرار میکنه و دو سال اونجا ساکن بوده
البته به خاطر ریزش کوه امکان رفتن به قسمت های بالایی تنگه برای خانواده ها کمی دشوار شده.
لازم به ذکر هست بهرام چوبین اولین سازنده ... دیدن ادامه » سلاح سنگین آتشین بوده که در جنگ هایش بسیار تاثیر گزار بوده
۱۹ فروردين
قرار بود برم هفته پیش ولی یه چیزی پیش اومد که نشد، امیدوارم به زودی بتونم اینجا رو ببینم
۲۴ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» سلطانی فر: سال ۹۴، سال رونق بیشتر گردشگری در ایران خواهد بود.
... دیدن متن »
سال ۱۳۹۴ سال رونق بیشتر گردشگری و حضور گسترده تر گردشگران خارجی در ایران خواهد بود. به گزارش خبرگزاری میراث آریا، مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صبح روز شنبه در دیدار نوروزی خود با کارکنان و مدیران سازمان میراث فرهنگی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به خبر مسرت بخش پیروزی بزرگ ملت ایران در احقاق حقوق هسته ای خود و تفاهم هسته ای انجام شده با قدرتهای بزرگ در طلیعه سال جدید، می توان سالی پر تحرک در حوزه گردشگری خارجی در ایران را پیش بینی کرد.
وی افزود: با شروع لغو تحریم های ناعادلانه، غیر قانونی و ظالمانه بین المللی علیه ایران، سالی پرکار در حوزه گردشگری را پیش رو خواهیم داشت. وی اضافه کرد: بدون تردید لغو تحریم های مذکور منجر به توسعه سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری در کشور خواهد شد و به موازات آن زمینه برای حضور پر رونق تر گردشگران خارجی در ایران فراهم می شود، بنابراین همکاران رده های مختلف ستادی و استانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید تلاش مضاعفی برای ارایه خدمت و انجام وظایف میزبانی گردشگران داشته باشند.
سلطانی فر با اشاره به فعالیت شبانه روزی ۵۰۰ هزار نوروزبان بی نوروز در ایام تعطیلات نوروز امسال اظهار داشت:همکاران پر تلاش ۱۸ دستگاه عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر در تمام این ایام به خدمت گذاری به مردم خوب و مومن ایران اسلامی مشغول بودند و ما هم افتخار داشتیم که در تمام این ایام از نزدیک در خدمت این جمع پر تلاش باشیم.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» اظهار داشت: امیدوارم در این سال شاهد همکاری و مشارکت فعالانه مردم در حیطه های مختلف فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور باشیم، چرا که در سایه تدابیر دولت تدبیر و امید و با توجه به خبرهای نوید بخش طلیعه سال جدید، سالی توام با رونق اقتصادی و اجتماعی و همکاری های بین المللی را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پول نامشروعی که در جیب سازمان حج و زیارت می رود

در همه کشورهای جهان وقتی فردی بخواهد به کشور دیگری سفر کند، باید به دفتر کنسولگری واقع در سفارت آن کشور مراجعه کند و بعد از درخواست و دریافت ویزا، به راحتی به آن کشور سفر کند. کشور عراق که از کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران است نیز تا مدتی پیش چنین وضعیتی داشت اما متأسفانه چند ماهی است که مسئولان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران شیوه ای جدید ابتکار کرده اند که در هیچ جای جهان مرسوم و رایج نیست. در واقع بر اساس تصمیم گرفته شده توسط مسئولان سازمان حج و قانون من درآوردی که آنان وضع کرده اند، شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای کشور عراق، حق ندارند به کنسولگری و سفارت عراق مراجعه کنند بلکه باید به یکی از دفاتر سازمان حج مراجعه کنند و از طریق این دفاتر گذرنامه خود را به سفارت عراق برسانند و ویزا ... دیدن ادامه » دریافت کنند. حقیقت امر این است که سازمان حج در این میان هیچ اقدام خاصی انجام نمی دهد بلکه با کمی کاغذ بازی و اقداماتی که مورد نیاز هم نیست بلکه فرد درخواست کننده ویزا هم می تواند این اقدامات را به راحتی انجام دهد، اصطلاحا برای خود کار و باری جور کرده اند تا از این طریق از هر شهروند ایرانی درخواست کننده ویزا، 100 هزار ریال پول دریافت کنند.

منبع: تابناک

بنظرم مطلب مرتبط با هنر نیست!!! هممون از این دست اخبار در گروه های مختلف به اندازه کافی میشنویم ! فکر نمیکنم سایت فرهیخته تیوال هم همان کاربری را داشته باشد!
۱۶ فروردين
شاهین جان ممنون از راهنماییت. البته بنده متوجه ارتباط خبر با برگه اش هستم اما دیدن این مطلب با ادبیات آشنای آن برایم یاد آور پیامهای بیشمار روزانه ای بود که برای فرار از آنها به تیوال پناه آورده ام .
۱۶ فروردين
ممنون از توضیحت شاهین جان!
جناب پور یعقوب بی ادبی نکردم که خدشه ای به فرهیختگیه تیوال وارد شه!
۱۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نظرسنجی: آیا با گسترش فعالیت زمینه‌ی گردشگری تیوال موافقید؟
همچنین پیشنهادها و ایده‌های خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.
۱۵ فروردين
قیمتهاتون رو اگر از این حالت نجومی یه کم پاین تر بیارین اتوماتیک وار گسترش پیدا میکنه :)
۱۵ فروردين
درود بر شما
توجه فرمایید که تیوال در این زمان تنها، مرجع معرفی گردش ها است و در روند اجرای آنها دخل و تصرفی ندارد.
امید است تا در آینده‌ای نه چندان دور با گسترش زمینه‌ی گردشگری تیوال گزینه های بیشتری را برای شما عزیزان داشته باشیم.
با سپاس از همراهی ... دیدن ادامه » دوستان
۱۹ فروردين
به نظرم حالا که تیوال فضایی رو ایجاد کرده که افراد فرهیخته و فرهنگی دور هم جمع بشند، چه بهتره که از این افراد برای رشد گردشگری با رویکرد توسعه پایدار استفاده بشه.
مثلا برگزاری تورهای خاص مثل تورهای ادبی یا طبیعت گردی. به علاوه کاربرای تیوال معمولا جوان ... دیدن ادامه » ها هستند که قطعا به دنبال گردشگری ماجراجویانه هستند.
۲۰ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» جشنواره اسب اصیل عرب ایرانی، گردشگران شوش را به وجد آورد.
... دیدن متن »

جشنواره‌ی نوروزی اسب اصیل عرب ایرانی در شوش، شگفتی و هیجان گردشگران این شهر و محوطه تاریخی آن را برانگیخت.

یه گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان؛ این جشنواره در قالب نمایش و مسابقه زیبایی اسب در ورزشگاه تختی شوش در رده‌های سنی گوناگون اسب و مادیان برگزار شد و به نفرات اول تا سوم نیز جوایزی اهدا شد. گفتنی است، جشنواره نوروزی اسب اصیل عرب ایرانی که به همت ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان شوش و با هماهنگی هیات سوارکاری این شهرستان برگزار شد، با استقبال و تشویق گردشگران و حتی مسافران عبوری قرار گرفت. یادآور می شود شوش هرساله میزبان مسابقات ملی اسب اصیل ایرانی بوده وگردشگران شوش نیز در محوطه تاریخی این شهر در خیمه‌هایی از جنس نی و حصیر و سیاه‌چادرهای عشایر منطقه با نان و دوغ محلی، چای و قهوه سنتی پذیرایی می شوند. همچنین، آشنایی با آداب رسوم اقوام گوناگون عرب و لر در شوش و پوشیدن لباس‌های محلی آنها و گرفتن عکس با این لباس‌ها، از دیگر برنامه‌های مورد استقبال گردشگران شوش بود.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هتل بوریواژ

گای مارتین/ ترجمه: شیدا قماشچی

مذاکرات هسته‌ای ایران در سوئیس انجام شد و مذاکره‌کنندگان مسافت زیادی را پیمودند تا چندین قدم دیپلماتیک به سوی یکدیگر بردارند. با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل نهایی ماه ژوئن، ارزش هتل‌های لوکس محل برگزاری مذاکرات نیز افزایش می‌یابد. دور آخر مذاکرات که در هتل بوریواژ لوزان برگزار شد، چندین هفته به طول انجامید؛ دیپلمات‌ها به سختی مشغول بودند تا کار را به انجام برسانند. نمایندگان قدرت‌های بزرگ جهانی - همچون مردمی که در فروشگاه‌های بزرگ مشغول رفت‌وآمد هستند - به این هتل می‌آمدند، به پایتخت‌هایشان بازمی‌گشتند و باز هم در لوزان حضور می‌یافتند.
این هتل و ۱۰ هکتار زمین اطرافش که به دریاچهٔ ژنو مشرف است، محل اقامت بسیار نفیسی برای گروه‌های دیپلماتیک و مردم دیگر به شمار می‌آید. سرویس‌دهی فوق‌العاده ... دیدن ادامه » و رستوران بسیار لوکس این قصر به همراه هتل مجاورش - اقامتگاه انگلتر - به بوریواژ تعلق دارند و یک باغ ۱۰ هکتاری آن‌ها را احاطه کرده است. گوشه و کنارهای خلوت زیادی در این باغ وجود دارند که می‌توان در آن‌ها به قدم زدن پرداخت؛ فضایی که یادآور دوران طلایی اروپاست. برای دیپلمات‌هایی که از بازی شطرنج هسته‌ای در سالن‌های مذاکره خسته شده‌اند، یک زمین شطرنج به بزرگی زمین بدمینتون در محوطهٔ هتل وجود دارد و اطراف آن را نیمکت فرا گرفته است.
مایهٔ تعجب نیست که پیمان لوزان در سال ۱۹۲۳ و پس از پایان جنگ جهانی اول در بوریواژ امضا شده؛ پیمانی که به فروپاشی امپراتوری عثمانی انجامید. این اقامتگاه لوکس تاریخچهٔ درخشانی دارد. این ساختمان در سال ۱۸۶۱ به عنوان هتل طراحی شد و در طول این ۱۵۶ سال حتی یک روز سرویس‌دهی‌اش را متوقف نکرده است. بوریواژ از دوران رمان دیزی میلر نوشتهٔ هنری جیمز و تورهای بزرگ سربلند بیرون آمد و به یک افسانه بدل شد. ویکتور هوگو در راس افراد مشهوری قرار دارد که در دوران طلایی اروپا مهمان این هتل بوده ‌است. سامرست موآم و نوئل کوارد هم دربارهٔ این هتل نوشته‌اند.
کوکو چنل پس از جدایی از همسرش به این هتل آمد تا دردش کمی التیام بیابد. چارلی چاپلین، مری پیکفورد و گری کوپر در این هتل اقامت داشته‌اند. پس از سال ۱۹۸۹ نلسون ماندلا نیز به این هتل آمد، محلی که تغییر فاحشی با زندان جزیرهٔ روبن دارد. خوانندگان مشهور راک ‌اند رول همچون تینا ترنر و راد استوارت نیز از دیگر مهمانان بوریواژ بوده‌اند.
بیشتر سهم مالکیت بوریواژ در اختیار چهار نسل از خانوادهٔ سندوز بوده است. ادوارد کنستان سندوز، بزرگ این خاندان در سال ۱۸۷۲ از فرانسه به لوزان مهاجرت کرد و یک شرکت دارویی با همین نام در لوزان تاسیس کرد. میز پیشخوانی از جنس عقیق یمانی نورانی، پارچه‌های نفیس ابوسون و سوییت‌های آراسته و مجهز، تسهیلات رفاهی و رستورانی که سرآشپز مشهورش آنا سوفی پک که از کتاب ارزیابی رستوران‌های میشلن سه ستاره دریافت کرده است، همگی با چنان نظمی میزبانی می‌کنند که از سنت فرانسه پیش از انقلاب کبیر به جای مانده است. به آسانی می‌توان هرکول پوآرو را مجسم کرد که در میان اتاق‌های هتل می‌چرخد. هیچ اطلاعی از اقامت آگاتا کریستی در این هتل در دسترس نیست ولی بوریواژ می‌توانست الگوی مناسبی برای محل اقامت یک کارآگاه تیزهوش باشد.
جان کری به زبان فرانسه مسلط است و این موضوع تا حدی فضای بوریواژ را جفرسونی جلوه می‌دهد؛ از آن جهت که توماس جفرسون در زمان خودش در ورسای حضور یافته بود. هدف این است که مهم‌ترین اعضای شورای امنیت در کنار یکدیگر بر سر میز مذاکره بنشینند.
وقتی که از طریق یکی از خبرنگاران پی‌جوی هزینه‌های هتل شدیم‌ (سوییت‌های کوچک هتل شبی ۲۰۰۰ دلار قیمت دارند)، یکی از دیپلمات‌هایی که در مذاکرات شرکت داشت پاسخ صریح و درستی به ما داد: «می‌دانید هزینهٔ جنگ چقدر است؟»

منبع: فوربس
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان جان

اگر خواهان تماشای

گراندکانیون ایران

منحصر به فرد ترین گنبد نمکی ایران

اولین شهر دایره ای ایران

کاخ پادشاهی اولین شاه ساسانی

قلعه عظیم و زیبای شاه ساسانی

و ساعاتی همنشینی با عشایر خونگرم ایل قشقایی و تفرج در طبیعت و رودخانه و چمنزار هستید

سری ... دیدن ادامه » به پیروزآباد(فیروزآباد) در استان فارس بزنید.
بروید و لذت ببرید.
تو همون منطقه به بقایای شهر تاریخی جور هم سر بزنید.
۰۹ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان عزیز ، استان ایلام جز جاهاییکه که کمترشناخته شده اما واقعا زیباست
تنگه رازیانه ، غار زینگان ، سرچشمه کرخه ، تنگه بهارام چوبین ، ....
http://fun.zoraq.com/games/travel-lover/

با این تست میتونید بفهمید
کجای دنیا برید
بهتون بیشتر خوش میگذره...
:-)
» همدان با برنامه‌های فرهنگی به استقبال نوروز می‌رود.
... دیدن متن »
۱۲۰ عنوان برنامه در ایام نوروز برای پذیرایی از مسافران نوروز ۹۴ تدارک دیده می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان ضمن تشریح برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای نوروز سال ۹۴ گفت: این ستاد در تعطیلات نوروزی پیش‌رو بنا را بر برگزاری مطلوب‌ترین فعالیت‌ها و برنامه‌ها گذاشته است. محمدرضا بیاناتی افزود: ستاد اسکان استان از اوایل بهمن‌‌ماه آغاز به برنامه‌ریزی کرد و تا اواسط فروردین‌ماه یکی از مهمترین برنامه‌های استان را پیش‌رو خواهد داشت. وی با بیان اینکه طبق ابلاغ استاندار همدان شهردار همدان به عنوان ریاست ستاد اسکان استان و شهرستان مشخص شده است، افزود: در ۴ حوزه حمل‌ونقل ترافیک، خدمات شهری، عمرانی شهرسازی و اجتماعی، فرهنگی و گردشگری 120 عنوان برنامه در حوزه‌های مختلف ابلاغ شده و تا ۲۰ اسفندماه همه آمادگی‌ها باید صورت گیرد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان بیان کرد: پرسنل شهرداری در قالب هزار و ۵۰۰ نفر شیفت و ۱۶۵ شیفت متعلق به سایر دستگاه‌ها از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین‌ماه برنامه‌ریزی صورت گرفته تا خدمات مناسبی به همشهریان و مسافران داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ضمن آمادگی برای استقبال از میهمانان نوروزی باید تمام دستگاه‌ها خود را برای شرایط غیرمترقبه آماده نگه دارند تا مشکلی ایجاد نشود.
بیاناتی با تأکید بر ضرورت ارتقای امنیت و رفاه مسافران، گفت: ساماندهی حمل‌ونقل عمومی در سطح شهر به‌ویژه در اطراف هتل‌ها، اماکن عمومی و مهمانسراها در راستای ارتقای امنیت مسافران ضروری است.
وی از الگوبرداری استان‌های کشور از همدان در زمینه خدمات‌رسانی در ستاد اسکان خبر داد و افزود: دستورالعمل‌های مختلفی در جلسات ۸گانه شهرداری صورت گرفته و به تمام شهرداری‌های مناطق، سازمان‌ها و حوزه‌ها ابلاغ شده است. معاون شهردار همدان اضافه کرد: ادارات موظف شده‌اند، نفرات و مسئولان کشیک دائم در سطح ادارات را معرفی کنند و آماده خدمت‌رسانی به مسافران باشند.وی اظهار کرد: شیفت‌هایی که به مسافران در ستاد اسکان مجتمع فرهنگی عین‌القضات خدمات ارائه می‌شود شامل ساعات ۸ تا ۱۴، ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲ بامداد است.
بیاناتی با بیان اینکه با توجه به وضعیت آب و هوایی برپایی چادر در اماکن مختلف شهر به حداقل خواهد رسید، گفت: سال گذشته حدود ۱۲۷ هزار نفر ثبت‌نام کرده و به سمت اسکان راهنمایی و معرفی شدند.
وی ابراز کرد: امسال تعداد مسافران بیشتر از این است؛ زیرا آمار مراکز مختلف چون منازل مسکونی استیجاری و منازل بستگان مسافران از این حوزه خارج شده اما پیش‌بینی می‌شود شاهد اسکان ۱۵۰ هزار نفر در سطح شهر باشیم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار همدان به همزمان بودن ایام نوروز و دهه فاطمیه اشاره کرد و گفت: المان‌های نوروزی در پارک‌ها و میادین سطح شهر با پاسداشت ایام فاطمیه و تصاویر سرداران شهید در ورودی‌ها و سطح شهر نیز نصب خواهد شد.

منبع: خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی

مصطفی آذرکمان و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اطلاعیه شماره 10 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر.
... دیدن متن »
در اطلاعیه شماره ۱۰ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به افرادی که از چادرهای مسافرتی برای اقامت استفاده می کنند چند توصیه شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه ای، به آن دسته از هموطنان عزیزی که از چادرهای مسافرتی برای اقامت استفاده می کنند، توصیه های ذیل را اعلام کرد:
هموطنان عزیز جهت اقامت در مراکز اسکان و کمپینگ های که توسط ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها و شهرداری ها و دارای دسترسی مناسب، خدمات شهری، امنیت، بهداشت محیط، اکیپ های بهداشتی و درمانی، خودپردازهای سیار، روشنایی مناسب و سیستم جمع آوری زباله هستند، نسبت به برپایی چادر و اقامت اقدام کنند و از برپایی چادر در سایر مکان های عمومی به خصوص در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال آبگرفتگی دارد جداً خودداری کنند. همچنین به مسافرانی که در چادرهای مسافرتی اسکان می یابند؛ پیشنهاد می شود در استفاده از وسایل گرمازا نکات ایمنی را رعایت و از تجهیزات غیر استاندارد استفاده نکنند.
هموطنان و مسافران نوروزی می توانند در اماکن ویژه ساماندهی چادرهای مسافرتی هر یک از استان ها اسکان یابند تا علاوه بر برخورداری از امنیت و تامین نیاز عمومی، ایام فرحبخشی را به همراه خانواده در نخستین روزهای سال جدید تجربه کنند.
پرند محمدی و ali mn این را خواندند
مصطفی آذرکمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چگونه سال نو را در خوزستان خوش بگذرانیم؟
با سفر به استان خوزستان شاهد تنوع اقلیم هایی خواهید بود که زیبایی های طبیعی فراوانی را در چهار سوی استان پدید آورده است. استان خوزستان یکی از باستانی ترین و تمدن خیزترین ناحیه های جهان بوده و جزو کهن ترین سرزمین های متمدن بشری به حساب می آید. سواحل زیبای خلیج فارس در جنوب، کوه های بلند و برف گیر در شمال و جلگه پست و گرم را در شرق خود جای داده است.
از سمت شمال که وارد استان می شوید وارد شهر دزفول شده که به گفته ی کاوشگران غربی، "آوان"، نخستین امپراتوری گسترده کشور عیلام (اولین حکومت ایرانی) در محل دزفول فعلی قرار داشته است. در قسمت شمالی دزفول قبل از هرچیز از آبشار زیبای شوی دیدن کنید که در دهستانی به نام شوی از توابع شهرستان دزفول قرار گرفته است.
با حرکت به سمت ناحیه شمال غربی استان، دیدن از شهر شوش، ... دیدن ادامه » کهن ترین شهر جهان، با قدمت حدود 4000 سال ق.م، که جاذبه های تاریخی همچون قلعه شوش، تپه های باستانی شوش، کاخ آپادانای داریوش و زیگورات چغازنبیل را در خود جای داده است به تمامی علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ کهن پیشنهاد می شود؛ آثاری که هرکدام به تنهایی نشانی از شکوه وعظمت دوران های تاریخی می باشند.
دیدار از آسیاب های شوشتر که پدیده ای شگفت انگیز در معماری می باشد را از دست ندهید و به شهرستان شوشتر سفر کنید. شوشتر از زمان ساسانیان تا ابتدای پهلوی در اغلب دوره‌های تاریخی مرکز استان خوزستان بوده‌است.
در این شهر تاریخی می توانید برای صرف غذا به رستوران «موزه مستوفی» سری بزنید و انواع غذاهای محلی را بر روی تخت های سنتی که در گوشه و کنار حیاط مجموعه قرار دارد، نوش جان کرده و از موزه صنایع دستی نیز دیدن کنید.
اگر از سمت جنوب وارد استان می شوید با طی مسیر به جزیره مینو که از توابع خرمشهر می باشد خواهید رسید که دیدار از آن به دوست داران طبیعت بکر توصیه می شود. در ادامه می توانید برای دیدار از تنها رودخانه ی قابل کشتیرانی ایران، یعنی رودخانه کارون، که طبیعتی زیبا در اطراف آن پدید آمده است، به مرکز استان که شهر اهواز می باشد سفر کنید. اگر اهل تفریح و هیجان هستید در سفر خود به این شهر، می توانید به پارک آبی اهواز سری بزنید و لذت سفر خود را با گذراندن ساعاتی مفرح در این مکان تکمیل کنید.
اگر به خوردن غذاهای عربی که در شهر اهواز معروف است و طرفداران زیادی دارد علاقه دارید حتما به خیابان «لشگرآباد» اهواز سری بزنید. فضایی ساده و صمیمی که غذاهایی همچون فلافل و سمبوسه به شکل سلف سرویس سرو می شود.
ممنون از شما بابت راهنماییتون .
به شدت باهاتون در مورد زیبایی شهر شوش و شوشتر موافقم وقتی به شوش رفتم حالم عجیب غریب خوب شده بود اونجا حال خاصی به انسان دست میده انگار هویت خودتو بیشتر حس میکنی .
ممنون که باعث شدین با خوندن نوشته تون به لحظات خوشم برگردم ... دیدن ادامه » .
۱۹ اسفند
به دوست عزیز آیدا خمان
ممنون از شما بابت جملات زیباتون. یکی از اهداف تیم تریپ معرفی زیبایی هایی هست که در گوشه گوشه ی میهمن عزیزمان جای گرفته اند و باعث خوشحالی ماست که موجب تداعی خاطرات خوب و زیبای شما دوستان همراه باشیم.
۱۹ اسفند
سلام
سایت شما مشکل اجرا شدن داره، یعنی وقتی که تاریخ و مقصد رو انتخاب میکنی به کلی صفحه نمیاد ! خیلی وقته که اینطوری البته.
۱۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صدور اطلاعیه شماره 9 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر:
» با خرید تور سفر کنید.
... دیدن متن »
ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از هموطنان عزیز تقاضا دارد ضمن استفاده از امکانات دفاتر خدمات مسافرتی با خرید تور اقدام به سفر کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تاکید دارد گردشگران به منظور مسافرت های نوروزی با بررسی مقاصد سفر، تنوع قیمت ها و خدمات تور، صرفاً از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و معتبر که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز دارند تور خریداری نموده و دقت داشته باشند که جزئیات خدمات مورد توافق با دفتر خدمات مسافرتی، در قرار داد تور ذکر شده باشد.

در همین راستا ستاد مرکزی شماره تلفنهای 66582230 و 66582231 را به منظور دریافت نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات احتمالی مسافران و گردشگران اختصاص داده تا هموطنان؛ مسافران و گردشگران محترم نظرات خود را از این طریق اعلام کنند.

در همین راستا سامانه 09629 نیز آمادگی دارد در طول شبانه روز، ضمن راهنمایی مسافران و گردشگران نسبت به دریافت و رسیدگی به شکایات، اخذ پیشنهادات و انتقادات اقدام کند.
مریم این را خواند
مصطفی آذرکمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
>>>>کوهنوردی تیوال........قرار شماره 16( آخرین برنامه سال 93)<<<<
.....جمعه 22 اسفند 93.....
.....محلش : مثل همیشه انتخابش با شما....
.....زمانبندی برنامه : ساعت 7.30 صبح الی 13 یا 14....
.....محل دیدارمون : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری....

پیش تر از تیوال بابت پررنگ کردن این قرار متشکریم
سلام!
امیدوارم همگی خوب باشید و خندون و سلامت
قرار 2 هفته ی پیش رو رفتیم و به گفته ی دوستان خوش گذشت...آخرین قرار هم با باهم بودنمون خوش میگذره

صحبتی نیست جز اطلاع شروع قرار 16 گروه کوهنوردی خودمون که مصادف شده با این هوای خوب...
پیش بینی هواشناسی برای روز جمعه 22 اسفند : درجه ی هوا بین 3 تا 12 (یعنی هوای خوب و یکم سرد !!)

برناممون : صبحانه..خنده..خاطرات..مرور برنامه های کمپین میم..خیلی برنامه های نو!


(((شاید ... دیدن ادامه » 113 دوست متفاوت توی 14 هفته کنار هم بودند و شاید دل های زیادی شاد شد و گرم شد و شاید سرد ولی حرمت هایی که یاد گرفتیم و دست هایی که دادیم بابرجا موند و دلامون اسیر!
اگه میتونید بیاید کنار خاطرات خوبمون باز هم تمام قد بایستم و ادامه بدیم...توی این آخرین برنامه قبل سال هم دل بدیم به هم برای برچایی کمپین حمایتی میم)))
هنوز سعادت آشنایی با خیلی از دوستان عزیز نصیب ما نشده ..شاید هوا کمی سرد باشه ولی این روز های سرد با مرور خاطراتمون و حضور دوستان قدیمی و جدید گرم میشه...

میدونید که قرار دوشنبه هها اعلام میشه و بعد از نظر سنجی شما دوستان قرار نهایی چهارشنبه شب اعلام میشه..توضیحات تکمیلی هم روز پنجشنبه در قرار نهایی اعلام میشه

دوستای عزیز به خاطر شرایط هوا و استقرارمون در کافه های موجود در کوه ها و شرایط موجود 4 تا از مسیر های زیر رو برای نظر سنجیتون قرار دادیم

وسایل مورد نیاز : اول حضورتون! بقیش در قرار نهایی اعلام میشه

!!!!!دوستان عزیزی که با اومدنشون جمع مارو گرم تر میکنند محبت کنند جهت برنامه ریزی دقیق تر " می آیم " رو انتخاب کنند!!!!!
...منتظر اعلام منظرتونیم...

شماره من جهت هماهنگی : 09126069284
منتظر همتون هستیم...
یا علی..
سلااااااااااااااااااام
اولمممممممممممممممم :)
می آییم ، مثل همیشه با کوله باری از شادی و انرژی و قلبی سرشار از عشق و دوست داشتن
۱۹ اسفند
"نسیم ح " مهربان و گرامی :
از روح گرم و مهمان نواز شما، سپاس
۲۳ اسفند
سلام به همه
خصوصا رضای عزیز
سال نو تون مبارک
متاسفم که به خاطر کارهای آخر سال از این قرارها جاموندم
ایشالا در قرارهای سال جدید می بینمتون
۱۵ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عید امسال کجا بریم؟
انتخاب مقصدی مناسب، برای تجربه سفری لذت بخش از مهم ترین بخش های برنامه ریزی سفر هست که نیازمند دسترسی به اطلاعات مفیدی از مقاصد مختلف می باشد.
ایام تعطیلات سال نو و سفرهای نوروزی نزدیک است؛ در نتیجه تیم تریپ تصمیم گرفت با انتشار پست های جداگانه در طی روزهای باقی مانده به پایان سال، به معرفی 10 مقصد برگزیده بپردازد و اطلاعاتی مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهد تا با داشتن آگاهی مناسب سفری مطمئن و لذت بخش را تجربه کنند. مطالب شامل مواردی از جمله معرفی مراکز اقامتی، صنایع دستی، غذاهای محلی و مکان های دیدنی و ... شهرها می باشد. همچنین با داشتن این اطلاعات می توانید با مراجعه به وب سایت تریپ و بوسیله نرم افزار "برنامه ریزی سفر، برنامه دلخواد خود را طراحی کنید
آمنه این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» آماده بازگشایی راه ابریشم به عنوان پلی بین ملت ها هستیم.
... دیدن متن »

جمهوری اسلامی ایران آمادگی رسمی خود را برای میزبانی تسک فورس میتینگ 2016 اعلام می کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی با بیان این مطلب افزود: با افتخار اعلام می کنم که هم مردم و هم دولت جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشایی راه ابریشم به عنوان پلی بین ملت ها و فرهنگها هستند، و در این زمینه تسهیلاتی را برای مردمی که تمایل دارند تا اصالت و جادوی راه ابریشم را تجربه کنند، فراهم خواهیم ساخت.

او گفت: مطمئن هستم که بخش ایرانی راه ابریشم در آینده نزدیک یکی از فراموش نشدنی ترین تجارب را برای توریستها رقم خواهد زد.

سلطانی فر گردشگری را ابزار مناسبی برای تحکیم صلح جهانی در جهان امروز دانست و خاطر نشان کرد: راه ابریشم بایدبهترین بستر ترویج و گسترش این فرصت باشد.

او اظهار داشت: برای هزاران سال مردم ساکن سراسر راه ابریشم در کنار هم زندگی کرده اند. به همدیگر احترام گذاشته اند و فارغ از دولتها و امپراطوریها با هم افزایی در کنار یکدیگر کار کرده اند، اکنون نوبت نسل ماست، در واقع وظیفه ماست که راه ابریشم عظیم را باززنده سازی و احیا نماییم و روابط انسانی را مطابق با ضروریات و باید های امروزی باز تعریف نماییم.


اهمیت راه ابریشم

معاون رییس جمهوری با بیان این که باعث افتخار است به نمایندگی مردم و دولت ایران در پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی و در مورد یکی از ارزشمند ترین دارایی های میراث فرهنگی جهان که به نام راه ابریشم شناخته می شود،سخن می گویم،اظهار داشت: راه ابریشم به عنوان شبکه ای تاریخی از ارتباطات، تبادلات، تجارت و هم افزایی بین ملتها است که توسط اجداد ما، همان پدید آوزندگان واقعی تمدن در جهان به ما به ارث رسیده است.

او در ادامه سخنانش گفت: راه ابریشم تنها یک راه تجاری برای داد و ستد ابریشم یا هر کالای باارزش دیگری نبوده است، اگر چه تجارت ابریشم، بافته های دیگر، سنگهای قیمتی مثل عقیق و فیروزه، فرش و تولیدات چرمی منافع بسیاری برای تجار این راه به همراه داشته است، اما این تنها ظاهر مادی این مسیر است و در مقایسه با جنبه ناملموس و عواید وابسته به آن بسیار ناچیز محسوب می شود.

سلطانی فر به جنبه های دیگر راه های ابریشم اشاره کرد و اظهار داشت: از نظر بنده راه ابریشم در دوران تاریخی قابل مقایسه با شبکه اینترنت در عصر حاضر است. مردمی که در سراسر راه ابریشم زندگی می کردند، تلاششان این بود که نیازمندی های خود را در این راه جستجو کنند آنها سفارشات خود را نیز به بازرگانان راه ابریشم می دادند که بعضا از مقاصد بسیار دور تهیه کنند.

او افزود: نخبگان و دانشمندان هر منطقه برای یافتن پاسخ سوالات علمی خود، ملاقات با سایر دانشمندان و همچنین بحث و مناظره حول و حوش آخرین تحقیقات و یافته های علمی به کاروانسراهای مسیر راه ابریشم می رفتند، آنها همچنین خرید و فروش کتابها را نیز در ایستگاه های مسیر راه ابریشم انجام می دادند.

سلطانی فر با اشاره به این که کاروانها و کاروانسراها بهترین مکان برای یادگیری زبان های خارجی و دانستن در مورد فرهنگ های دیگر بودعنوان کرد: ایستگاه ها حراجی ها و بازارهای راه ابریشم بهترین مکان برای ساکنین و مجاورین راه ابریشم بودند تا محصولات محلی، صنایع دستی، خوراکی هاو سایر تولیدات خود را به فروش برسانند.

او تصریح کرد که بزرگترین ادیان جهان اسلام، مسیحیت، یهودیت، بودیسم، مانایسم، زردشتی گری، مهریسم و سایر عقاید در امتداد راه ابریشم از شرق به غرب و بلعکس منتشر شده اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در ادامه سخنانش درباره اهمیت جاده ابریشم توضیح داد: زمانی که ما در مورد سیستم های موجود گمرکات تحقیق می کنیم ریشه های آن را در راه ابریشم می یابیم، زمانی که درباره تاریخ بانکداری و بازار اعتباری تجسس میکنیم، سر رشته ها به راه ابریشم ختم میشود، همچنین اولین شکل بازار بورس را می توان در کاروانسراهای راه ابریشم یافت.

راه ابریشم و صنعت گردشگری

او در ادامه به اهمیت صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: طبق آخرین تحقیقات انجام شده، گونه گونی فرهنگی یکی از مهمترین عناصر کلیدی در ارتقای تمدن، در طول تاریخ بوده است. و اکنون زمانی است که ما نیازمندیم تا شکل نو و جدید گونه گونی فرهنگی را با استفاده از توریسم به جریان بیندازیم.

سلطانی فر افزود: ما بستر راه ابریشم را با تمام پیشینه و قوت های آن ذر اختیار داریم، چنین میراث عظیمی که آماده بهره برداری و وفق دادن است تا تمدن بشری را ارتقا دهد و در کنار آن از مواهب اقتصادی نیز بهره مندمان کند.

ایران پذیرای میهمانان خارجی است

او به فعالیت های ایران در زمینه توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: در حال برنامه ریزی برای میزبانی تورها و گردشگران حرفه ای راه ابریشم هستیم، در همین راستا تعدادی از کاروانسراها تحت مرمت قرار دارند و تمام آثار میراث ملموس و ناملموس در کنار میراث طبیعی اعجاب انگیز این مسیر منتظر بازدید هستند.

سلطانی فر بااشاره به مهمانپذیری ایرانیان افزود: فرودگاهها، خطوط ریلی و بزرگ راه ها آماده خوش آمد گویی به گردشگران فرهنگی هستند، بازارهای سنتی ایران در امتداد شهرها و روستاهای مسیر نیز آماده ارایه اصیل ترین صنایع دستی و سایر تولیدات محلی هستند.

او اعلام کرد: ما تمهیداتی برای صدور ویزا در فرودگاهها در نظر گرفته ایم که از دو هفته به چهار هفته افزایش پیدا کند و تا یکماه هم تمدید شود، همچنین اقدامات اولیه برای صدور ویزای الکترونیک آغاز شده است.

سلطانی فر به سرمایه گذاری در بخش زیرساخت های گردشگری همچون مراکز اقامتی، کمپینگ، بوم گردی و ... اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی هتل با درجه های مختلف در حال ساخت هستند.

او در انتها شرکت کنندگان پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی را به دیدار از غرفه ایران در نمایشگاه گردشگری برلین دعوت و عنوان کرد: اتجربه جدیدی خواهد بود که می تواند با دیدار از کشور من تکمیل شود، بخشی از جاذبه های سرزمین پارس در غرفه ایران را به عنوان مشتی از خروار بدانید.

'گفتنی است؛ پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی روز چهارشنبه 13 اسفند مصادف با 4 مارچ 2015 به ریاست دکتر طالب ریفاعی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی در حاشیه چهل و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری برلین(ITB) برگزار شد.

منبع: خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی

مصطفی آذرکمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادمه چند سال پیش وقتی برای سفر به هند شهر بمبئی رو انتخاب کردم وقتی وارد این شهر شدم خودم رو در محاصره یه عالمه آدم شبیه فیلم هندیا که در خلوت یواشکی یه عمره می بینیم و تو جمع کلاس می گذاریم و قلع و قمش می کنیم، خودم رو دیدم!
فقر اولین و مهم ترین چیزیه که در سفر به هند می شه ره راحتی هر طرف که نگاه می کنید، اون رو ببینید.
اما چیز جالبی که می خوام براتون بگم سه تا شغل جالب است که حداقل تو بمبئی من زیاد دیدم.
یکی دستفروش هایی که نوعی خیار پوست کنده و قاچ شده (مثل خیار چمبل خودمون!) رو که روش یک عالمه فلفل قرمز زده شده بود می فروختن به خلق الله.
یکی دیگه دستفروش هایی بودن که یک پارچه رو زمین پهن کرده بودن و موز می فروختن. من یکبار با دادن یک اسکناس قدیمی بیست تومانی عتیقه از تو جیبم در حدود سه - چهار کلیو موز گرفتم از یکیشون!بنده خداها فکر کرده بودن پول خارجی ... دیدن ادامه » هست و الان می تونن کلی بفروشنش.
یکی دیگه از مشاغل کاذب در بمبئی هم خانم هایی هستن که یک دایره دستشون و در دست دیگه شون یک حلقه هست که یک میمون از توش این ورو او ور می پرده و مردم هم نگاه می کنن و هیشکی هم پول نمی ده الا توریست های کف کرده.
آیدا خمان این را خواند
کیمیا TAV ، آمنه و شاهین نصیری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» نشست نهایی «تدوین پرونده چند ملیتی نوروز» در تهران آغاز شد.
... دیدن متن »

نشست نهایی «تدوین پرونده چند ملیتی نوروز» سه شنبه 12اسفند در حالی در هتل لاله تهران آغاز شد که نمایندگان تام الاختیار 12 کشور،معاون میراث فرهنگی، مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی طبیعی و رییس مرکز میراث ناملموس تهران حضور داشتند.

به گزارش مرکز روابط عمومی . اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی در این نشست آماده کردن پرونده چند ملیتی نوروز را اقدامی مهم دانست و گفت:در زمینه پرونده چند ملیتی میراث ناملموس تجربه خوبی داریم.

او اضافه شدن 5 کشور تاجیکستان،افغانستان،ترکمنستان ،عراق و قزاقزستان را به پرونده نوروز دستاورد مهمی اعلام کرد که صلح،دوستی و احترام را ترویج می دهد.

معاون میراث فرهنگی تاکید کرد: باید به جهانیان نشان دهیم که با داشتن چنین آئینی برای صلح و دوستی احترام خاصی قایل هستیم.

او گفت: در آستانه نورورز 1394 شمسی مصادف با 2015 میلادی باید زمینه فعالیت های مشترک را فراهم آوریم.

طالبیان میراث ناملموس را در حال افزایش و در عین حال پیچیده شدن، دانست که توجه به آن نیازمند زمان و اقدامات کارشناسی است.

او منطقه آسیای غربی و مرکزی را دارای ظرفیت های زیادی دانست که هر ساله بسیاری از کشورها در کنفرانس ها و جلسات علمی حضور پیدا می کنند.

معاون میراث فرهنگی در این زمینه به حضور ایران در اجلاس و کنوانسیون های بین المللی در سالهای مختلف اشاره کرد و گفت:این نشانده اهمیت آثار ناملموس برای جمهوری اسلامی ایران است.

طالبیان ثبت را راهکاری برای حفظ آثار ناملموس معرفی کرد و اظهار داشت: احیاء،ارتقا،ظرفیت سازی و آگاه سازی از دیگر راههایی است که به حفظ این ارزش های فرهنگی می انجامد و با همکاری مشترک کشورها محقق می شود.

طالبیان سپس از نمایندگان 12 کشور درخواست کرد به عضویت مرکز میراث ناملموس تهران بپیوندند تا این مرکز را در انجام فعالیت هایش یاری برسانند.

او آموزش کارشناسان،شناسایی بهترین راه حفاظت و آگاه سازی را مهمترین فعالیت مرکز میراث ناملموس تهران دانست.

فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی طبیعی نیز در این مراسم، میراث فرهنگی را عامل وحدت کشورهای منطقه دانست و گفت: در دورانی که خطرات بیشماری صلح و وحدت میان کشورهای منطقه را تهدید و کشورهای منطقه را آسیب پذیر می کند،یک میراث مشترک موجب می شود دور یک میز نشسته و به ارزش های صلح احترام بگذارند.

وی افزود: ریشه های فرهنگی و تاریخی کشورهای منطقه نشان می دهد دارای اشتراکات فرهنگی بیشماری با یکدیگر هستیم و میراث فرهنگی مشترک موجب صلح و دوستی می شود.

نظری جلال الدین سید محمد بلخی یا مولای رومی را از میراث های مشترک سه کشور منطقه دانست و گفت: مولای رومی در افغانستان به دنیا آمد ،در ایران زندگی کرد و در ترکیه نیز فوت کرد.

او سپس اظهار امیدوار کرد این نشست فتح بابی در حوزه میراث ناملموس برای همکاری بیشتر باشد.

یدالله پرمون رییس مرکز میراث ناملموس تهران نیز در ادامه در خصوص شکل گیری این مرکز و پیوستن آن به میراث جهانی ناملموس و فعالیتهایش در راستای حفظ آثار ناملموس توضیحاتی ارایه کرد.

او نیز به نمایندگان کشورهای حاضر پیشنهاد کرد به عضویت مرکز میراث ناملموس ایران درآیند.

پرمون در ادامه گفت: مرکز میراث ناملموس ایران آمادگی دارد برای کشورهای عراق و ترکمنستان که عضو هستند، کارگاه ظرفیت سازی برگزار کند،کارگاه آموزشی برای ترکمنستان را نیز به سه کارگاه افزایش خواهیم داد.

گفتنی است؛نمایندگان تام الاختیار کشورهای ایران، ترکیه، آذربایجان، هند، پاکستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقزستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان و عراق در این جلسه حاضر شده و متن پرونده را برای نهایی شدن مرور کردند.

اولین روز نشست «تدوین پرونده چند ملیتی نوروز»به نمایش فیلمی 12 دقیقه ای ازبرگزاری آیین نوروز همچون سفره هفت سین،چهارشنبه سوری،مراسم سمنو پزان،سیزه بدر در 12 کشور عضو پرونده ،و عکس هایی در همین زمینه اختصاص پیدا کرد.

در پایان روز اول 2 عکس و یک فیلم یک دقیقه ای از هر کشور انتخاب می شود.

بنا به این گزارش؛ نشست نهایی «تدوین پرونده چند ملیتی نوروز»12 تا 16 اسفند با حضور 12 کشور عضو پرونده در هتل لاله تهران برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در اطلاعیه ای از سوی مدیرکل موزه ها
» چگونگی فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی کشور در ایام نوروز مشخص شد.
... دیدن متن »

دستور العمل و برنامه فعالیت تمامی موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی سراسر کشور با توجه به فرارسیدن سال جدید و ایام نوروز، برگزاری باشکوه مراسم و همچنین معرفی هر چه بهتر اماکن میراث فرهنگی، از سوی مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی اعلام شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛ محمدرضا کارگر طی اطلاعیه ای اعلام کرد: تمامی موزه ها و اماکن وابسته در روز جمعه 29 اسفند ماه 93 پذیرای بازدیدکنندگان است، روز شنبه اول فروردین 94 نیز این اماکن از ساعت 10 صبح فعالیت خود را آغاز می کنند،ساعت کارتمامی موزه ها در ایام نوروز، از ساعت 9صبح تا 19 است ، در صورت افزایش ظرفیت بازدید ، بر اساس صلاحدید مدیرکل استانها و مدیران کاخ موزه های تهران و موزه ملی افزایش ساعت بازدید بلامانع است.

مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی در این اطلاعیه آورده است: تعطیلی هفتگی موزه و اماکن تاریخی،فرهنگی تحت پوشش در ایام نوروز لغو می شود، نرخ ورودی آنها نیز تغییری نخواهد کرد، تمامی موزه ها و اماکن فرهنگی در روز 13 فروردین باز هستند ولی در مجموعه هایی که دارای فضای سبز هستند از برگزاری مراسم سنتی روز سیزدهم در محوطه های سبز جلوگیری خواهد شد.

سرعت بخشیدن به انجام امور نظافت موزه اعم از فضاهای نمایشی،ویترین ها،بخش اداری،بخش های خدماتی،سرویس ها و رفع نواقص فنی همچون تعویض شیشه های آسیب دیده،بازبینی سیستم های روشنایی و ... در تمامی قسمت ها ی موزه از دیگر مواردی است که در این اطلاعیه مورد توجه قرار گرفته است.

محمدرضا کارگر همچنین در این اطلاعیه اعلام کرده است: زیبا سازی و آماده سازی فضاهای سبز و محوطه های موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی(گلکاری،هرس درختان و...) در دستور کار قرار گیرد،نصب کارت معرفی روی لباس راهنمایان الزامی است و در صورت امکان ترتیبی اتخاذ شود که لباس کارکنان موزه متحدالشکل باشد.بروشور و کاتالوگ و سی دی (حداقل دو زبانه)در حد امکان توزیع شود، زیر نویس و تابلوهای دوزبانه برای معرفی اشیاءواماکن و بناهای تاریخی،فرهنگی نصب شود،و نمایشگاههای مرتبط با موزه ها و میراث فرهنگی (متناسب با امکانات و آثار موجود در موزه ها)برپا شود.

مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی به منظور جذب و حضور فعال بازدید کنندگان در این اطلاعیه پیشنهاد کرده است: اشیاء ویترین ها و گالری ها به منظور تنوع، تغییر داده شوند،جشن های نوروزی در محوطه و مکان های مناسب در موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی (مثل چیدن سفره هفت سین) برگزار شود،فیلم کوتاهی حدود 15 دقیقه از موزه وآثار تاریخی استان در سالن موزه ها نمایش داده شود .

برگزاری مسابقات فرهنگی،هنری همچون مسابقه نقاشی،طراحی،عکاسی و خاطره نویسی در زمینه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در موزه های استان،ایجاد و راه اندازی باجه های بلیت فروشی در نقاط مختلف شهرهای پربازدید کننده به منظور تسهیل و تسریع در تهیه بلیت توسط بازدید کنندگان،نظرسنجی و نیاز سنجی مخاطبان موزه ای برای ارایه بعدی برنامه ها و بهره گیری از توان سمن ها (سازمان های مردم نهاد)جهت راهنمایی و هدایت مسافران و گردشگران برای بازدید از موزه ها یا محوطه ها از دیگر مواردی است که در اطلاعیه مورد توجه قرار گرفته است.

در این اطلاعیه قید شده است: اداره کل موزه ها در ایام نوروز به منظور اجرای موارد ذکر شده در موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی بازدید های موردی انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

حمید عظیمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"""" قرار نهایی شماره 15..(کوهنوردی تیوال )"""""
پیش تر از تیوال بابت پررنگ کردن این قرار متشکریم
.....جمعه 8 اسفند 93.....
.....محلش : ((((درکه))))
.....زمانبندی برنامه : ساعت 7.30 صبح الی 13 یا 14....
.....محل دیدارمون : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری....
وسایل مورد نیاز :
1) اول خودتون و دلتون
2) فلاسک کوهنوردی به همراه آبجوش
3) لباس گرم
4) یه جین مهربونی

سلام!
امیدوارم همگی خوب باشید و خندون و سلامت

صحبتی ... دیدن ادامه » نیست جز اطلاع شروع قرار 15 گروه کوهنوردی خودمون که مصادف شده با این هوای خوب...
پیش بینی هواشناسی برای روز جمعه 8 اسفند : درجه ی هوا بین 3 تا 12 (یعنی هوای خوب و یکم سرد !!)

برناممون : صبحانه..خنده..خاطرات..مرور برنامه های کمپین میم..خیلی برنامه های نو!

مدتی میشه به خاطر امتحانات و سردی هوا و مشغله ی دوستان برنامه گروه کوهنوردی رو به تعویق انداختیم وقبل از سال جدید با 2 برنامه شروع میکنیم ایشالا..
(((شاید 113 دوست متفاوت توی 14 هفته کنار هم بودند و شاید دل های زیادی شاد شد و گرم شد و شاید سرد ولی حرمت هایی که یاد گرفتیم و دست هایی که دادیم بابرجا موند و دلامون اسیر!
اگه میتونید بیاید کنار خاطرات خوبمون باز هم تمام قد بایستم و ادامه بدیم...توی این 2 برنامه قبل سال هم دل بدیم به هم برای برچایی کمپین حمایتی میم)))
هنوز سعادت آشنایی با خیلی از دوستان عزیز نصیب ما نشده ..شاید هوا کمی سرد باشه ولی این روز های سرد با مرور خاطراتمون و حضور دوستان قدیمی و جدید گرم میشه...


شماره من جهت هماهنگی : 09126069284
منتظر همتون هستیم...
یا علی..
سلام دوستان
امیدوارم که خوب باشید
و اما شروع دوباره
دوستانی که حضورشون رو به من اعلام کردند از طرق مختلف اسامیشون رو ذکر کردم:
آبجی نسیم..حدیث..مریم ک..احسان..ملیحه..زهرا ش..علیرضا شجاع..پژمان..اسماعیل..اشکان .. مسعود فرجی ..Maryam ..رضا میم..نازی (قطعی نیست )..فهیمه تردست (قطعی نیست ).. آرش رضایی ( قطعی نیست )..امید عزیز (قطعی نیست )
دوستای عزیزی هم که اعلام نظر کردند و ما صمیمانه حضورشون رو جستجو میکنیم :آرزو نوری..وحید هوبخت..میثم خسروی..شاهین نصیری عزیز..محمد

دوستان عزیز منتظر همتون هستیم
دوستانی که هنوز حضور قطعیشون رو اعلام نکردند ایشالا جهت برنامه ریزی بهتر تا عصر من حقیر از طریق تیوال یا پیامک اطلاع بدهند
منتظریم
یا ... دیدن ادامه » علی
۰۷ اسفند
ما هم منتظریم زهرا جان
۱۸ اسفند
قرار شماره 16 اعلام شد...نظر یادتون نره
۱۹ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


سفرنامه دور اروپا ۲۳: لوگزامبورگ


صبح روز۳۵ ام بود که با خداحافظی از خاله از بروکسل به سمت لوگزامبورگ حرکت کردیم. ظاهرا ماشین مشکلی نداشت. نزدیک به دو ساعت راه بود. حوالی شهر لوگزامبورگ بودیم که ماشین دوباره شروع کر به ریپ زدن. با همون وضعیت وارد شهر شدیم و در جایی پارک کردیم تا نگاهی به ماشین بندازیم. بعد از کمی توقف خواستیم که شهر رو بگردیم ولی هیچ کدوممون دل و دماغ گشتن نداشتیم و نگران بودیم که وضعیت ماشین چی میشه. برا همین برگشتیم سمت ماشین و تصمیم گرفتیم که به بروکسل برگردیم هر چه سریع تر تا باز ماشین رو به احمد نشون بدیم.
لوگزامبورگ رو ندیده، دوباره راهی بروکسل شدیم. هنوز کمی دور نشده بودیم که وضعیت ماشین به حالت وحشتناکی در اومد و به زور راه میرفت. با همون وضعیت و سلام و صلوات خودمون رو به یه پمپ بنزین رسوندیم و واردش شدیم. به محض وارد شدن ماشین خاموش شد و دیگه روشن نشد.
اعصاب هممون داغون بود ولی مشخص بود که هرکدوم داشتیم سعی میکردیم روحیه خودمون رو خوب نشون بدیم و به دیگران انرژی بدیم. کمی نشستیم و فکر کردیم و تصمیم گرفتیم خودمون همه چی رو چک کنیم دوباره. از اونجایی که لوازم یدک وسایل مصرفی رو داشتیم شروع کردیم به تعویض همه چی. از فیلتر بنزین و پمپ بنزین شروع کردیم. با تعویض اونها دوباره استارت زدیم که ماشین استارت خورد و روشن شد. ولی خوشحالیمون ادامه پیدا نکرد و بعد چند دقیق باز خاموش شد.
اینبار به سراغ انژکتورها و باز کردن اونا رفتیم و با بازشدن اونها متوجه کثیفی بیش از حد سوزنشون شدیم. سریع از مغازه پمپ بنزین مواد شتشوی انژکتور خریدیم و با هر دردسری که بود، اونها رو تمیز کردیم و بستیم. با استارت زدن و روشن شدن ماشین صدای جیغ و خوشحالی ما کل پمپ بنزین رو برداشت. کمی صبر کردیم و مطمئن از اینکه دیگه همه چی درسته تصمیم گرفتیم که به بروکسل برنگردیم و به مسیرمون به سمت پاریس ادامه بدیم.
درمورد لوگزامبورگ چیزی نمیتونم بگم، جز اینکه این کشور ارزان ترین کشور اروپاست و قیمت ها به دلیل مالیت کم، تفاوت چشمگیری با بقیه اروپا داره.
دیگه عصر شده بود که به سمت پاریس حرکت کردیم. حدود صد کیلومتری رفته بودیم و هنوز درخاک بلژیک بودیم، که دوباره ماشین حالش بد شد! از اونجایی که دلیل مشکل رو پیدا کرده بودیم دیگه وارد یک محل استراحت بین راهی شدیم و دوباره سوزن انژکتورها رو باز کردیم. چون هوا تایک شده بود و از طرفی هم خجالت می کشیدیم دوباره مزاحم خاله شیم، شب رو همونجا موندیم و تصمیم گرفتیم صبح روز بعد حتما حتما ۶۰ کیلومتر برگردیم و باز به بروکسل بریم و ماشین رو پیش احمد مکانیک ببریم.
برای ... دیدن ادامه » دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شما هم وقتی به شهری سفر می کنید از عابر و تاکسی آدرس جاهای دیدنی رو می پرسید؟ رستوران و هتل خوب رو چطوری پیدا می کنید؟ اصلا تا حالا شده تو سفر مسیرتون رو گم کنید؟ چند بار جایی که رفتید با چیزی که انتظارش رو داشتید متفاوت بوده و وقتتون تلف شده؟ همه این مشکلات در برنامه سفر treep.ir حل شده ...
Treep.ir حدود 10 ماهه که کارش رو با ارائه اطلاعات سفر آغاز کرده و به تازگی امکان برنامه ریزی سفر شخصی رو به سایت اضافه کرده، امکانی که برای اولین بار توی ایران ایجاد شده.
از شما عزیزان دعوت می کنیم سری به سابت ما بزنید و ما رو از پیشنهاداتون بهره مند کنید.
http://treep.ir/
سایت جالبی بود باید بیشتر بگردم توش
۰۶ اسفند
دوستان عزیز ممنون از پیگیریتون. در ابتدا لازم می دونم این نکته رو اضافه کنم که تیم treep اول راه هست و هنوز به نقطه ی ایده آل نرسیده و همراهی و نظرات کاربرها از جمله شما دوستان عزیز بهترین راهنمایی برای ما خواهد بود تا توی مسیر درست قدم برداریم.
۰۶ اسفند
به دوست عزیز خانوم عاملی
ممنون از نظرت و مراجعه به سایت treep.ir
در اون مرحله از برنامه ریزی بعد از انتخاب مقصد مورد نظر باید تعداد روزهایی که قصد اقامت در اون شهر رو دارید وارد کنید. دلیل پرسش از کاربر در مورد تعداد روز بخاطر این هست که امکان انتخاب بیشتر ... دیدن ادامه » از 1مقصد هم توی برنامه ریزی وجود داره. باز هم اگر سوالی داشتید می تونیم از طریق ایمیل info@treep.ir در تماس باشیم.
۰۶ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید