«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

دشمن اصلی طبیعت خود «ما» هستیم
انسان از روزی که پا به زمین گذاشته است، همواره به محیط زیست آسیب رسانده و حیوانات را به نفع خود مورد آزار و اذیت قرار داده است. قطع درختان، صید و شکار بی رویه و تولید فراوان زباله از جمله کارهایی است که بشر با طبیعت انجام داده است. این انیمیشن را حتما ببینید.
http://goo.gl/0c6PiW
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» کاخ مروارید کرج،موزه می‌شود.
... دیدن متن »

استاندار البرز از ارائه پیشنهادی برای تبدیل شدن کاخ مروارید به موزه‌ای برای نمایش آثار این استان خبر داد.

حمید طهایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، گفت: پیشنهاداتی برای تبدیل کاخ مروارید به موزه نمایش آثار استان ارائه دادیم که اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی باید پیگیر آن باشد تا هم بنای کاخ حفظ شود و هم با نمایش آثار جدید به جاذبه‌ای استانی و کشوری تبدیل شود.

وی افزود: چند ماه پیش آثار باستانی که متعلق به استان البرز بود از کشور بلژیک به ایران بازگشت که به زودی این آثار نیز در ساوجبلاغ به نمایش گذاشته خواهد شد.

طهایی خاطرنشان کرد: اتفاق خوب دیگری که در حوزه میراث فرهنگی استان رخ داد تفاهم اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی استان با بخش خصوصی درباره تپه ازبکی بود که با این تفاهم این تپه می‌تواند به عنوان یکی از آثار تاریخی ملی و جهانی ثبت شود.

استاندار البرز در خصوص ایجاد خانه هنرمندان استان تصریح کرد: به زودی برای ایجاد خانه هنرمندان با پیشنهاد اصحاب هنر استان مکان یا ساختمانی را در اختیار این قشر قرار خواهیم داد.

وی یادآورشد: دولت یازدهم در حال تفویض اختیارات خود به خصوص در حوزه فرهنگ و هنر است و این دید حاکم است که در حوزه فرهنگ و هنر بار اصلی باید بر روی دوش همین قشر قرار گیرد و هر چه فضا در این عرصه آزادتر باشد رشد و تعالی نیز بیشتر خواهد شد.

طهایی در خصوص حمایت از نویسندگان استان گفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان این آمادگی را خواهد داشت تا بخشی از قفسه‌های کتابخانه‌ها را به کتاب‌های نویسندگان استان اختصاص دهد و بخشی از کتابهای نویسندگان بومی را نیز خریداری کند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ارتش 4 میلیونی پنگوئن ها جزیره «مک کوئر» در شمال استرالیا قرار دارد و نزدیک به 4 میلیون پنگوئن در آن زندگی می کنند.
پنگوئن ها در این جزیره فارغ از مزاحمت انسان ها و شکارچی هایی که آنها را به خاطر پوست و چربیشان شکار می کنند زندگی خوبی دارند.
این جزیره همچنین پناهگاه نزدیک به صد هزار فوک هم هست. به همین دلیل این جزیره در سال 1997 از جانب یونسکو به عنوان میراث بشری معرفی شد.
علی رغم اینکه محل زندگی پنگون ها همیشه پوشیده از برف و یخ است این جزیره همیشه سبز است.

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» طنین موسیقی محلی آذری در اکسپوی میلان
... دیدن متن »

نوجوانان گروه آیینی تبریز با پرفورمنس های فولکلور آذری میزبان مخاطبان اکسپوی 2015 میلان شدند.

به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه هنرهای معاصر، گروه آیینی تبریز برای ارایه فرهنگ منطقه آذربایجان راهی میلان شد تا علاوه بر اجرا در مراسم روز ملی ایران در اکسپو 2015، به مدت دو هفته میزبان مخاطبان این رویداد بین المللی باشد.
به دلیل تنوع فرهنگی و آئین های آذری، از هر آیین این منطقه یک اجرا برای نمایش در میلان توسط گروه آیینی تبریز آماده شده که با زمینه اکسپو 'انرژی برای حیات، تغذیه زمین' همخوانی دارد.
قایتاغی (دلیرمردان) که نمایش اتحاد و همبستگی و سلحشوری مردمان خطه آذربایجان است به همراه 'یاللی' که قدیمی ترین آیین آذری است و گذر تاریخ و نحوه شکل گیری تمدن ها را نشان می دهد، از پرفورمنس هایی است که نوجوانان آذری ایران در میلان اجرا می کنند.
همچنین این گروه علاوه بر اجرای ویژه خود در روز ملی ایران، در مدت 15 روز حضور در اکسپو 2015 میلان، پرفورمنس چوپان لار(یک نمایش آئینی است که زندگی عشایری و روستانشینی را تداعی می کند)، حرکات موزون گلشن (اختصاص به فصل بهار و رویش دارد) و شله گوی (از آداب کهن آذربایجان که مربوط به کشت و کار است) را برای مخاطبان بین المللی خود به نمایش می گذارند.
نوجوانان بین 13 تا 15 سال گروه آیینی تبریز پیش از این در هشت جشنواره بین المللی همچون جشنواره کودک ترکیه، دو دوره جشنواره نمایش های آئینی _ سنتی و دو دوره جشنواره تئاتر فجر حضور داشته اند، کسب مدال طلای جشنواره بلغارستان و عنوان گروه برتر دو دوره جشنواره اقوام ایران زمین از موفقیت های این گروه است.
به همت موسسه توسعه هنرهای معاصر و کمیته فرهنگ و هنر اکسپوی 2015 میلان، گروه های موسیقی نواحی کشورمان، موسیقی محلی، حرکات و آیین های نمایشی منطقه خود را برای مخاطبان اکسپو به نمایش می گذارند. از ابتدای آغاز به کار اکسپو در اردیبهشت ماه 94، گروه های زاگرس نشینان (مناطق زاگرس نشین)، دیلمون (مناطق شمالی کشور)، شبدیز (بوشهر)، خواف(خراسان)، هالای(مناطق مرکزی و ایل شاهسون)، گروه ترکیبی از نواحی شمال تا جنوب و گروه آئینی تبریز در این صحنه بین المللی هنرشان را عرضه کرده اند.
اکسپو 2015 میلان با موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات از 11 اردیبهشت ماه تا 9 آبان ماه سال 1394 در شهر میلان ایتالیا برگزار شده و 145 کشور در این رویداد جهانی شرکت دارند.

منبع: ایرنا

محمد عمروابادی و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

تلاش برای ثبت «دارابگرد»، طولانی ترین دیوارگلی۲۵۰۰ ساله دنیا در کتاب رکوردهای گینس

http://goo.gl/7bT1gt
مجتبی مهدی زاده و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پل ضیاءالملک
شهر مرزی جلفا در شمال غربی استان آذربایجان شرقی واقع شده که طبیعت بهاری بسیار زبیا با جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی سرشار و نیز منطقه ویژه اقتصادی آزاد ارس همه ساله خیل زیادی از گردشگران را پذیرا می باشد .
بقایای پل ضیاء الملک ثبت شده بشماره 6673 در دی ماه 1381 یکی از آثار و جاذبه های تاریخی این شهر که در حدود 3 یا4 کیلومتری غرب جلفا و در کنار رودخانه خروشان ارس واقع گردیده است .
این پل که تاریخ ساخت اولیه آن را به قبل از میلاد و به زمان اوراتویی نسبت می دهند در طی سالیان متمادی چندین بار بر اثر طغیان ارس و همچنین بر اثر جنگها و لشکر کشی های متعدد تخریب شده و آخرین بار توسط ضیاء الملک نخجوانی در سده پنجم هجری قمری مرمت و بازسازی گردیده است .
اینطور که از بقایای پل برمیآد پل دارای دو دهنه بوده که یکی بزرگ بوده محل عبور اصلی رودخانه بوده ... دیدن ادامه » و دیگری کوچک بوده که در مواقع طغیان آب عبور میکرده و دارای ساختمانهای در کنار پایه ها و زیر پل بوده که بعنوان کاروانسرا مورد استفاده قرار میگرفته است که متاسفانه سقف آن فروریخته است و از پایه داخل رودخانه و نیز پایه سمت نخجوان جز اندکی باقی نمانده است .
مصالح بکار رفته در ساختمان‌ آن‌ از آجرهای‌ مکعبی‌ و مستطیلی‌، ماسه‌ و سنگ‌، مالون‌، و لاشه‌ و ملاط آهک‌ ساخته‌ که‌حتی‌ مالون‌های‌ بکار رفته‌ که‌ برخی‌ از آن‌ سنگ‌ها تا 500 کیلو هم‌ وزن‌ دارند.
مستوفی‌ قزوینی‌ مورخ‌ و جغرافی‌دان‌ اسلامی‌ معتقد است‌ پل‌ ضیاالملک‌ در حدود گرگر بر روی ‌رود ارس‌ احداث‌ شده‌ است‌. در کتاب‌ نزهه‌القلوب‌ مستوفی‌ آمده است که گرگر قصبه‌ای‌ است‌ حاصلش‌ غله‌ ، پنبه‌ ، و انگور و میوه‌ می‌باشد، و در حدود آن‌ ضیاءالملک ‌نخجوانی‌ پلی‌ بر روی‌ ارس‌ ساخته‌ و از جمله‌ کبار ابنیه‌ است‌.
پس از بازدیده از پل علاوه بر بهره گیری از سواحل زیبای ارس می توانید از کاورانسرای خواجه نظر ، کلیسای چوپان و کلیسای سنت استپانوس ، آبشار آسیاب ( آسیاب خرابه) و روستای اشتبین و حمام کردشت و ... سفری زیبا و بیاد ماندنی را در شهر زیبای جلفا تجربه نمایید و برای حفظ این میراث کهن و این طبیعت زیبا و بکر از طبیعت هیچ چیز نگیریم جز عکس و هیچ چیز بر جای نگذاریم جز رد پای.
می توانید جهت اطلاعات بیشتر و عکس به وبلاگ ایران بهشت مراجعه فرمائید :
آدرس : http://iran-behesht.mihanblog.com/
نیکا نصیری این را خواند
امین مهدوی و محمد عمروابادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باسلام لطفا بیشتر اطلاع رسانی کنین -مدرس و حدود قیمت رو خصوصا
سپاس
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفر یک روزه به آبشار شش طبقه ی «شاهاندشت»
شاید همیشه جاده هراز رو برای رسیدن به شهرهای استان مازندران پشت سر گذاشتین و به اون به عنوان یه مسیر دسترسی نگاه کردید که باید ازش عبور کنید و یا در نهایت برای استراحت یه گوشه ای از جاده توقف کوتاهی داشتین؛ اما تا حالا شده به مکان های دیدنی که توی این مسیر وجود داره فکر کنید و برای دیدن اون ها برنامه سفر بریزید؟
برای دیدن عکس های زیبای آبشار شاهاندشت و مسیر دسترسی به آن به لینک زیر مراجعه کنید.

http://goo.gl/YnlFdk
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» جشنواره طراحی پارچه و لباس چوقای طبرستان در بابلسر
... دیدن متن »

دبیر جشنواره چوقای طبرستان گفت: از مدت‌ها پیش احساس می‌کردیم لباس‌های رنگارنگ و متنوع استان‌های گیلان و مازندران چندان دیده نمی‌شوند و جشنواره یا فضایی نداریم که آن‌ها را نمایش دهیم.

جواد نوری در مورد نام جشنواره گفت: چوقا لباسی است که همه اقوام ایرانی به شکل‌های مختلف آن را دارند و در ذهن همه به شکل شولای نمدی چوپانان شناخته شده است. اما چوقایی که در ییلاق‌های سرد مازندران هست از پشم بره چندماهه ساخته می‌شود و با تبدیل پشم به پارچه چوقا، کت و شلوارهایی از آن ساخته می‌شود که درتابستان و زمستان قابل استفاده است.

نوری افزود: به دلیل زمینه‌ای که ایجاد شده بود و استقبالی که از نخستین جشنواره شد، تصمیم گرفتیم جشنواره دوم را در سطح کشور برگزار کنیم. بر همین اساس مجوز برگزاری را از وزارت ارشاد و کارگروه ساماندهی مد و لباس دریافت کردیم و فراخوان جشنواره نزدیک به دو ماه پیش منتشر شد.

او با بیان اینکه داورانی از تهران، مشهد و مازندران در جشنواره حضور دارند افزود: آثار انتخاب شده در مرحله اول باید توسط شرکت کنندگان اجرا و دوخته شود. از ۲۰ تا ۲۷ شهریور در جشنواره بر روی مانکن نمایش داده شود. پس از آن دوباره داوران طرح‌های برگزیده بخش‌های مختلف را اعلام می‌کنند.

گفتنی ست همچنین در روزهای جشنواره علاوه بر بخش رقابتی، کارگاه‌های آموزشی مانند چاپ روی پارچه، عکاسی مد و... داریم. بخش دیگری هم به غرفه‌های نمایشگاهی اختصاص دارد که فعالان این حوزه می‌توانند آثار خود را در آن معرفی کنند.

منبع: ایسنا

امین مهدوی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفر عکاسی ترکیه ، سفری جذاب و خاطره انگیز خواهد بود!

در این سفر علاوه بر بازدید از مناطق اماکن مختلف سعی می کنیم عکاسی در سفر را به شکل خوبی آموزش ببینیم و یاد بگبربم چطور از زمان بهترین استفاده را بکنیم .
بازدید از جزیره " بیوک آدا" یکی از جدابترین مناطق عکاسی ترکیه بخش متفاوتی از این سفر است ، در این جزیره هیچ نوع وسیله نقلیه ای اجازه تردد ندارد و همه حمل و نقل ها با کالسکه انجام می شود ، این جزیرخ مناظر بکر و دیدنی دارد که بسیار مناسب برای عکاسی است.
برگزاری ورک شاپ عکاسی Street Photography نیز بخش دیگیری ازین سفر است که به نظرم بسیار مفید و مسمر ثمر خواهد بود ، چرا که جذابترین بخش عکاسی در سفر عکاسی خیابانی است .
چیزی که متاسفانه عکاسان ایرانی به آن کمتر توجه می کنند .
خلاصه اینکه سفر و عکاسی وقتی با چاشنی هیجان کنار هم قرار بگیرد قکر میکنم که حاصل ... دیدن ادامه » جذاب و خاطره انگیزی خواهد داشت .
جم و امین مهدوی این را خواندند
رامتین شاهین فر و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معتبرترین پاسپورتهای جهان متعلق به کدام کشورهاست؟
» لیست 10 پاسپورت معتبر جهان در سال 2014
... دیدن متن »

احتمالا تاکنون بارها از خود پرسیده اید: معتبرترین پاسپورتهای جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

در این خصوص یک سایت معتبر ایرلندی بعد از انجام یک دوره تحقیقات کامل، 10 عدد از پاسپورتهای جهان را به عنوان معتبرترین پاسپورتها دسته بندی کرده است.

این پاسپورتها بر اساس آزادی مسافرت دارندگان این گذرنامه ها طبقه بندی شده اند، و از شماره 10 تا 1 به شرح زیر هستند.

10مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشور لیختن اشتاین است که دارندگان آن می توانند به 159 کشور سفر کنند.

9مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای مالزی و مالت است که دارندگان آن می توانند به 163 کشور سفر کنند.

8مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشور ایسلند است که دارندگان آن می توانند به 165 کشور جهان سفر کنند.

7مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشور کره جنوبی است که دارندگان آن می توانند به 166 کشور جهان سفر کنند.

6مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای استرالیا، سنگاپور، و یونان است که دارندگان آن می توانند به 167 کشور جهان سفر کنند.

5مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای سویس، اتریش و زلاند نوست که دارندگان آن می توانند به 168 کشور جهان سفر کنند.

4مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای ایرلند، کانادا، فرانسه، ژاپن، نروژ، پرتغال و اسپانیاست که دارندگان آن می توانند به 170 کشور جهان سفر کنند.

3مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای ایتالیا، بلژیک، و هلند است که دارندگان آن می توانند به 171 کشور جهان سفر کنند.

2مین پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای آمریکا، آلمان، دانمارک و لوکزامبورگ است که دارندگان آن می توانند به 172 کشور جهان سفر کنند.

اولین پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای بریتانیا، سوئد و فنلاند است که دارندگان آن می توانند به 173 کشور جهان سفر کنند.

منبع: تابناک

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اولین مقصد گردشگری ایرانیان کجاست؟
... دیدن متن »

به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اعلام کرد: ترکیه، عراق، عربستان به ترتیب اصلی‌ترین مقاصد گردشگری ایرانیان را تشکیل می‌دهند و ایرانی‌ها بیشترین هزینه را در خارج از کشور صرف تورهای گردشگری می‌کنند.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی با عنوان «نمایه آماری گردشگری» به تحلیل آمار سفرهای ایرانیان با استفاده از گزارش های منتشر شده مرکز آمار ایران، سازمان جهانی گردشگری و شورای جهانی سفر و گردشگری در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ پرداخته است.

با توجه به گزارش سازمان جهانی گردشگری و شورای جهانی سفر و گردشگری در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و گزارش های مرکز آمار ایران در سال‌های ۸۷ تا ۹۲ ، در سال ۲۰۱۳ سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی کشور برابر با ۶.۱ درصد بوده است. جالب توجه اینکه ۸۱.۵ درصد از این سهم، متعلق به مخارج گردشگری داخلی است. علاوه بر آن، گردشگری توانست در مجموع یک میلیون و ۱۸۴ هزار شغل به وجود آورد.

بنابر پیش بینی شورای جهانی سفر و گردشگری براساس شاخص رشد گردشگری در تولید ناخالص داخلی، ایران در سال ۲۰۱۴ با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۳ در جایگاه چهارم دنیا قرار خواهد گرفت. (تحلیل آمار مربوط به سال ۲۰۱۴ هنوز منتشر نشده است) . همچنین در حوزه گردشگری برون مرزی این گزارش کشورهای ترکیه، عراق، عربستان به ترتیب برترین مقاصد گردشگری ایرانیان را تشکیل می دهند.

طبق گزارش مرکز آمار ایران، مسافران ایرانی در مجموع در تابستان ۹۲ بیش از ۱۰ میلیون ریال در خارج از کشور صرف کرده‌اند که بیشترین این هزینه ها به ترتیب متعلق به تور و گشت، حمل و نقل و خرید سوغاتی بوده است.

اما در حوزه گردشگری ورودی، در سال ۲۰۱۲ تعداد گردشگران ورودی سه میلیون و ۸۳۴ هزار نفر و درآمد حاصل از جذب این گردشگران یک میلیارد و ۱۱۴ میلیون دلار آمریکا بوده است. در سال ۲۰۱۳ مهمترین مبادی گردشگری به ترتیب کشورهای عراق، آذربایجان، افغانستان و ترکیه بود.

طبق این گزارش، که بالاترین سهم از ورودی ها به مناطق خاورمیانه و اروپا تعلق دارد. مخارج گردشگری خروجی بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۱۷ میلیون دلار بوده است. با توجه به بیشتر بودن هزینه کرد گردشگران خروجی، تراز گردشگری ایران منفی و بالغ بر ۶ میلیارد و ۴۰۳ میلیون دلار است.

مرکز پژوهش های مجلس در حوزه گردشگری داخلی در ادامه می نویسد؛ بررسی مرکز آمار نشان می دهد که گردشگران داخلی برای سفر با تور تمایل کمی دارند و تمرکز بیشتر سفر در فصول خاصی از سال و نیز اقامت های مرتبط با دوستان و آشنایان و یا اقامت در اقامتگاه‌های دستگاه‌های اجرایی است که نقش مجلس در تدوین یا نظارت بر اجرای قوانین را پررنگ می کند.

برای توزیع سفر در طول سال چندی پیش مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی طرح تعطیلات زمستانی برای ساماندهی سفرها را دوباره مطرح کرده و در انتظار رسیدگی به آن است. به نظر می رسد در قالب قوانین ناظر بر ساماندهی تعطیلات و یا نظارت بر اجرای دقیق قوانینی مانند ماده ۲۳ قانون مدیریت خدمات کشوری که دستگاه‌های اجرایی را از اداره و تصدی گری مکان های اقامتی منع می‌کند می توان شرایط گردشگری داخلی را تغییر دارد.

مهدی بمانی و مجتبی مهدی زاده این را خواندند
امین مهدوی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» عزم جدی برای حذف چادرهای مسافرتی
... دیدن متن »

معاون گردشگری کشور از عزم جدی برای ساماندهی چادرخوابی خبر داد و گفت: حذف چادر به معنی گرفتن حق سفر ارزان از مردم نیست. مساله آن است که هیچ استانداردی در جهان اجازه نمی‌دهد در محدوده شهری که حقوق مردم باید رعایت شود، حریم خصوصی ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی موحد اظهار کرد: از سال ۹۲ ساماندهی چادرهای مسافرتی را شروع کردم، اما هجمه‌ای وارد شد که قرار است امکان سفر ارزان از مردم گرفته شود. چادر باید در کمپ‌ها، شهرداری‌ها و یا مراکز خاص احداث شود. این طرح مطرح شده که در محدوده‌های شهری استفاده از چادرهای مسافرتی مشخص شود. برخی شهرها نیز این ساماندهی را آغاز کرده‌اند.

او که در نشست خبری همراه با معاون سرمایه‌گذاری سخن می‌گفت، درباره اجرای طرح استانداردسازی هتل‌ها با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰ هتل قرارداد استانداردسازی را بسته‌اند و ۴۸ هتل گواهی استاندارد دریافت کرده‌اند، افزود: نگاه به استاندارد و ارزیاب متفاوت است. در همه شهرها این نگاه یکپارچه و الزامی نیست، در حالی که همه کشورها درباره اعمال وظایف حاکمیتی توجه جدی‌تری نشان می‌دهند.

وی یادآور شد: درجه هتل باید واقعی شود، چون ما حافظ حقوق مردم هستیم. وقتی آنها خلاف واقعیت را می‌بینند، اولین جایی که واکنش به آن نشان می‌دهند سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است. طرح استانداردسازی بسیار جدی اجرا می‌شود.

معاون گردشگری کشور تاکید کرد: هتل‌ها از داشتن این تفکر که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از وظایف حاکمیتی خود در این باره کوتاه بیاید، خودداری کنند.

رحمانی موحد در ادامه درباره تبلیغات و اطلاع‌رسانی گردشگری توضیح داد: ۴۰ کشور در سه گروه برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی تعیین شده که ۱۶ کشور در گروه نخست مشخص شده است. برای اینکه دچار ضدتبلیغات نشویم، سعی شده نهادهای اطلاع‌رسانی را در سایر کشورها مشخص کنیم. تا پایان سال تعداد این نمایندگی‌ها به ۲۵ واحد می‌رسد و برای آن ۴۰ کشور نیز برنامه‌ریزی‌هایی داریم.

وی درباره رفع مشکل حمل و نقل گردشگران که گاهی در برخی تورهای زمینی مشکل‌ساز می‌شود و مسئولیت آنها را هیچ بخشی به عهده نمی‌گیرد، گفت: حمل و نقل اجزای مهم سفر است. وقتی دفتر مسافرتی وسیله‌ای را در اختیار می‌گیرد، مسئولیت‌ آن را نیز بر عهده دارد. اگر هر یک از اجزای سفر حتی گردشگر خطایی را انجام دهد متناسب با آن از طریق دستگاه‌های مرتبط پیگیری خواهد شد.

معاون گردشگری کشور تاکید کرد: دفاتر مسافرتی در برابر آنچه از مردم مطالبه می‌کنند به همان کیفیت باید خدمات بدهند و کم‌فروشی نکنند.

منبع: وبسایت الف

سید حامد حسینیان این را خواند
امین مهدوی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اکوکمپ کوهستانی شمال دماوند افتتاح شد
... دیدن متن »

اکوکمپ کوهستانی شمال دماوند با حضور مدیرکل کمیته طبیعت گردی کشور، دبیر فدراسیون کوهنوردی و جمعی از مدیران دولتی و فعالان گردشگری و کوهنوردی در بخش خصوصی افتتاح شد.

در این مراسم که در روستای ناندل در جبهه شمالی کوه دماوند برگزار شد، محمد علی فیاضی مدیرکل کمیته طبیعت گردی کشور گفت: قله دماوند یکی از اصلی ترین جاذبه های طبیعت گردی کشور است که هرساله کوهنوردان زیادی از سراسر جهان، برای صعود آن به ایران می آیند اما تاکنون به دلیل ضعف زیرساختها، امکان ارائه خدمات استاندارد که شان ایرانی را در برابر میهمانان خارجی حفظ کند وجود نداشته است.

فیاضی افزود: هجوم خارج از ظرفیت کوهنوردان ایرانی به جبهه جنوبی دماوند باعث آلودگی محیط زیست، آسیب دیدن پوشش گیاهی و جانوری منطقه و از بین رفتن آرامش کوهستان در این رخ دماوند شده است و این مسئله نه برای این اثر طبیعی ملی قابل قبول است و نه وجه‏ه ی مناسبی برای گردشگری کوهستان در ایران دارد و ایجاد اکوکمپ کوهستانی شمالی دماوند که بر اساس استانداردهای روز دنیا طراحی و ساخته شده است، نیازی مبرم در این حوزه به شمار می‏ رفت.

در ادامه این برنامه، هادی صابری دبیر فدراسیون کوهنوردی کشور افزود: به خوبی می دانیم اجرای چنین طرح‌هایی، آن هم در ارتفاعات بالا چقدر دشوار و انرژی بر است. بررسی، مطالعه و طراحی این طرح نیز قطعا زمان و هزینه زیادی برده است و فدراسیون کوهنوردی آماده هم فکری و ارائه مشاوره به مجریان آن در کارگروه‌های تخصصی خود است.

سپس سهند عقدایی مدیرعامل شرکت خدمات مسافرتی و طبیعت گردی اسپیلت البرز به‌عنوان مجری تورهای طبیعت گردی و کوهنوردی در داخل و خارج کشور تصویری توضیح داد: اکوکمپ کوهستانی شمالی، شامل دو مجموعه مکمل است که یکی در روستانی ناندل در ارتفاع ۲۳۰۰ متری دامنه‌های شمالی دماوند ساخته شده و دومی کمپ پیشرفته کوهنوردی است که در ارتفاع ۴۳۵۰ یال شمال شرقی دماوند به صورت پرتابل برپا شده و در میانه مسیر صعود قله دماوند، محل استقرار و خدمات رسانی به کوهنوردان می باشد.

عقدایی گفت: اقامت کوهنوردان در لوج چادرهای اختصاصی، برپایی آشپزخانه مجهز با حضور آشپز مجرب در ارتفاع، وجود چادرهای غذاخوری و گردهم آیی کوهنوردان در ارتفاع و تعهد به حفظ و پاکیزگی محیط آسیب پذیر کوهستان، از اهداف حاکم بر این پروژه بوده است

از نکات زیست محیطی پروژه اکوکمپ کوهستانی شمالی دماوند، یکی پرهیز از هرگونه ساخت و ساز ثابت در ارتفاع بود با شعار استفاده نکردن حتی از یک کاسه سیمان در برپایی کمپ. دیگر اینکه مجریان این طرح با الگوگیری از نمونه های مترقی زیست محیطی روز جهان، برای نخستین بار در ایران طرح حمل فضولات انسانی به ارتفاعات پایین کوه را اجرا کردند. طی این طرح، تمام فاضلاب انسانی تولید شده در سپتیکی که در زیر توالت کوهستانی نصب شده، جمع می ‏شود سپس در مخازنی پوشیده به ارتفاعات پایین منتقل شده و آنجا طبق اصول علمی روند تجزیه و تبدیل آن به کود مناسب کشاورزی انجام می شود تا بدین وسیله از رهگذر حضور کوهنوردان در ارتفاعات، از تجمع فضولات انسانی در یک نقطه از کوه و به دنبال آن آلودگی منابع آب و محیط زیست اطراف جلوگیری شود.

>>> کلیپ اکوکمپ دماوند

منبع: خبرگزاری مهر

امین مهدوی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قرار شماره 5( پنجشنبه 5 شهریور )
....از همیاری تقاضا میشود این نگاشته پر رنگ شود. پیشاپیش متشکرم....
به نام خدا

بابت حضور دوستانه و گرم و رفتار های در خور جامعه ی فرهنگی کشور عزیزمان ایران اسلامی، از تمامی دوستان کمال تشکر را داریم و خدا را شاکریم
همونطور که همه دوستان می دونند مدتیه که قرارهامون تحت عنوان گردشگران مقیم تیوال گذاشته می شه ولی در این یک ماهی که گذشته کلیه قرارهامون قراره کوه بوده .
ولی این بار می خوایم دو سنت شکنی عمده داشته باشیم:
1- به جای جمعه صبح پنجشنبه عصر قرار بذاریم
2- به جای برنامه کوه می خوایم یه برنامه گردشگری جذاب رو کنار شما دوستان جان تجربه کنیم.
و اما برنامه این هفته:
یه بازدید جذاب از طهران قدیم در قالب جشنواره ای که در باغ موزه قصر برگزار می شه ، کنار شما نازنینان در کوچه پس کوچه های طهرون قدم می زنیم و از رخداد های سنتی و تاریخی مون بازدید می کنیم و کلی خوش می گذرونیم.
وعده دیدار ما ساعت 5:30 عصر روز پنجشنبه مقابل درب اصلی باغ موزه قصر


حرف زیادی نیست جز اینکه منتظر دیدن روی همه دوستان گل هستیم .
خیلی ... دیدن ادامه » از دوستانمون تا امروز نتونستن بیان و ما از حضورشون استفاده کنیم..ایشالا که ببینیمشون


شماره من جهت هماهنگی و پیشنهادات : 09213229327

منتظرتون هستیم
یا علی

چه قرار خوبی

ممنون نسیم جان

مرسی

ایشالا با تمام انرژی

و حضور گرم بچه ها

... دیدن ادامه » این شادمانه خوب رو

انجام میدیم
۶ روز پیش، دوشنبه
@آقای قاسم پور عزیز : ما از همراهی تک تک دوستان خوشحال می شیم. گروه ما حدود یکسال و سه چهار ماه هست که در تیوال تشکیل شده و از مرداد ماه با تغییراتی تبدیل به گروه گردشگران مقیم تیوال شده .
گروه به همه علاقمندان به گردشگری خوش آمد میگه و شماره تلفن من هم برای ... دیدن ادامه » اطلاعات بیشتر ذیل پست قرار داده شده.
خوشحال میشیم که تو قرار امروز ببینیمتون.
@ شاهین عزیز: ممنون از توضیحاتت :)
۳ روز پیش، پنجشنبه
سلام من برای اولین بار میخوام بیام و نمیدونم چطوری باید اعضا گروه رو پیدا کنم.لطفا راهنمایی کنید
۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«قدیمی ترین فیلم از میدان نقش جهان در هنگام بازی چوگان»

http://goo.gl/5LszFC
امین مهدوی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در هفته جهانگردی صورت می‌گیرد
» ورود نخستین قطار گردشگری به سیستان و بلوچستان
... دیدن متن »

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین قطار گردشگری با مشارکت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در هفته جهانگردی وارد استان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی با اشاره به نقش بسیار مهم دفاتر خدمات مسافرتی در جذب گردشگر خارجی و داخلی اظهارداشت: بازاریابی به صورت الکترونیکی،آموزش راهنمایان تور به صورت تخصصی،آموزش زبان انگلیسی برای کارکنان دفاتر و آماده کردن بسته‌های سفر برای گردشگران و مسافران از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی از دفاتر خدمات مسافرتی خواست مشارکت فعال در جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد همدلی و همزبانی داشته باشند و دفاتر فعال در زمینه جذب گردشگر خارجی مورد حمایت و تشویق ویژه قرار خواهند گرفت.

این مسئول تبیین کرد: اولین قطار گردشگری در روز جهانی جهانگردی با همکاری دفاتر خدمات مسافرتی وارد استان خواهد شد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: شرایط لازم برای فعالیت گسترده تر دفاتر مهیا شده و دفاتر نسبت به افزایش تبلیغات و تدوین مناسب بسته های سفر اقدام به جذب گردشگران از طریق انجام تورهای ویژه استان کنند.

گفتنی است؛ در این نشست مدیران دفاتر خدمات گردشگری ضمن تشکر از اقدامات اخیر در حوزه گردشگری ضمن بیان مسائل و مشکلات خود اعلام آمادگی کردند مشارکت و فعالیت لازم و بیش از گذشته جهت توسعه صنعت گردشگری در استان داشته باشند.

منبع:خبرگزاری فارس

وحید درودیان راد و مجتبی مهدی زاده این را خواندند
مهسا مرادی و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«بزرگترین مراسم عروسی کردستان با ۸ هزار مهمان»
روز پنج شنبه مراسم ازدواج پسر رئیس ایل «هرکی» در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار برگزار شد. این مراسم که در روستای «کانی سپی» از توابع شهر اشنویه برگزار شد میزبان بیش از ۸ هزار میهمان بود و سوژه ی رسانه های کردستان شد.

http://goo.gl/o8EGdf
مجتبی مهدی زاده و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» قلعه رودخان رودخان نام قلعه‌ای است متعلق به دوره سلجوقیه که بر فراز ارتفاعات جنگلی شهرستان فومن در روستای رودخان بنا شده و ۶/۲ هکتار مساحت و ۶۵ برج و بارو و دیواری به طول ۱۵۰۰ متر دارد.

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
در پارک مینیاتوری اسکو، نقاشی ها روایتگر داستان های کهن تبریز هستند
اگر مسافر تبریز هستید از نخستین پارک مینیاتوری و سه بعدی آذربایجان دیدن کنید. پارکی که دیوارهای آن با نقاشی های مینیاتوری تزئین شده است.

http://bit.ly/1E9kU71
امین مهدوی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معاون سازمان میراث فرهنگی کشور خبر داد:
» ۳ محموله اشیاء عتیقه و تاریخی به ایران بازگردانده شد
... دیدن متن »
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بازگرداندن سه محموله اشیا تاریخی و عتیقه ایران از خارج کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سمیع الله حسینی مکارم ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به استرداد اشیا تاریخی ایران از خارج به کشور اظهار داشت: یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید که سابقه تاریخی ندارد بازگرداندن سه محموله تاریخی ایران از خارج کشور بود که با تلاش های حقوقی و مراودات و تعاملات صورت گرفته این اقدام عملیاتی شد.

وی با اشاره به استرداد نهایی ۳۴۹ قطعه از اشیا عتیقه «خوروین» استان لبرز از کشور بلژیک عنوان کرد: این کار در تاریخ سابقه نداشته و بیش از ۵۰ سال بود که این اشیا در این کشور وجود داشتند.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین با اشاره به استرداد قطعی ۱۰۸ قطعه از اشیا عتیقه «چغامیش» استان خوزستان به کشور گفت: این اشیا عتیقه نیز از مرکز شرق شناسی دانشگاه شیکاگو آمریکا به کشور بازگردانده شده اند.

حسینی مکارم همچنین از استرداد ۳۰ قطعه اشیا عتیقه قبل و بعد از اسلام از کشور ایتالیا خبر داد و گفت: این اشیا تاریخی تحویل سفیر ایران در ایتالیا داده شده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های جدی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور این بوده که با تعامل اشیایی که حق طبیعی ما است را به کشور بازگردانیم.

منبع: خبرگزاری مهر

مجتبی مهدی زاده و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ای کسانی که مسافر رشت هستید، رستوران «شور کولی» رو از دست ندید!
«رشت را با غذاهایش جهانی کنیم»

جمله بالا شعار رستورانی محلی در رشت هست که با فضایی صمیمی و دوستانه و با غذاهای لذیذ و متنوع شمالی از نهار تا شام پذیرای شما خواهد بود.
http://goo.gl/R8XkwE
مجتبی مهدی زاده ، سودابه و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ماجرای عروسکی که روستاییان را پولدار کرد
... دیدن متن »

مسئول امور پژوهشی و آموزشی کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی گفت: عروسک «دهتوک» باعث شد روستاییان بدهکاری‌های‌شان را به صندوق‌های محلی بپردازند؛ کشاورزی‌شان رونق بگیرد و آنها را در روستا ماندگار کرد.

لیلا کفاش‌زاده با بیان اینکه نهضت دهکده جهانی که مدتی در دنیا مُد شد، بسیار به فرهنگ‌ها و خرده‌فرهنگ‌ها لطمه زد اظهار داشت: در این دهکده یک عده تولید می‌کنند و دیگران مصرف‌کننده هستند که کشورهایی که عقل آنها می‌رسید با آن مقابله کردند.

وی با اشاره به عروسک‌ خراسان جنوبی که اولین عروسکی بود که در کشور به ثبت ملی رسید تصریح کرد: در 23 مهر سال گذشته اولین عروسک ملی به اسم «دُهتوک» که عروسک روستای تاجمیر سربیشه از روستاهای خراسان جنوبی بود در فهرست میراث ناملموس کشورمان ثبت شد.

کفاش زاده با بیان اینکه این روستا آنقدر صعب‌العبور است که فقط باید با ماشین شاسی‌بلند می‌توان به آنجا رفت‌وآمد داشت گفت:‌ زنان آن روستا به دلیل همین عدم ارتباط با خارج، فن عروسک‌سازی را از قدیم در حافظه داشتند و خداروشکر به بهترین شکل این عروسک احیا و موجی در روستا ایجاد شد که مردم آن روستا توانستند بدهکاری‌هایشان را به صندوق‌های محلی پرداخت کنند؛ به کشاورزی، ماندگاری‌شان در روستا و به توسعه پایدار جامعه محلی‌شان کمک شد.

مسئول امور پژوهشی و آموزشی کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی افزود: در این یک سال گذشته، زنان روستای «تاجمیر سربیشه» که هیچ کس اسم آنها را هم حتی نشنیده بود، به زنان عروسک‌ساز تبدیل شدند که فروش خیلی خوبی هم داشتند؛ جشنواره‌های زیادی برای آنها برگزار شد و موزه‌های زیادی به راه‌اندازی شدند.

وی در پاسخ به سوالی در زمینه ویژگی‌های این عروسک اضافه کرد: این عروسک پارچه‌ای و از مواد دورریز استفاده شده است؛ مادران قدیمی که عروسک درست می‌کردند، از باقیمانده لباس‌های خودشان، حتی موی خودشان را قیچی می‌کردند و روی عروسک می‌گذاشتند؛ این باعث می‌شد ارتباط عاطفی بین دو نسل، یعنی مادر و بچه یا سه نسل، یعنی مادربزرگ و نوه برقرار شود.

کفاش‌زاده خاطرنشان کرد: از طرفی پارچه‌ای بودن آن دوستدار محیط زیست است و اینکه شما یک عروسک پارچه‌ای را لمس می‌کنید در مقایسه با عروسک‌های پلاستیکی خیلی ارتباط بهتری برقرار می‌کنید؛ بچه با آن عروسک ارتباط برقرار می‌کند و برای آینده‌اش تمرین مشق زندگی می‌کند.

زهرا نقوی ، امین مهدوی و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگران مقیم تیوال ****قرار نهایی شماره 4


....از همیاری تقاضا میشود این نگاشته پر رنگ شود. پیشاپیش متشکرم....


به نام خدا

بابت حضور دوستانه و گرم و رفتار های در خور جامعه ی فرهنگی کشور عزیزمان ایران اسلامی، از تمامی دوستان کمال تشکر را داریم و خدا را شاکریم...قبل از هرچیز دوستان خواهشا وسایل مورد نیاز که گفتیم رو حتما بیارن!
مثل لیوان ,قاشق,بشقاب ( حتما و به دلیل حفاظت از محیط زیست و عدم مصرف ظروف یکبار مصرف ),(فلاسک و زیر انداز در صورت وجود)

مسیر ... دیدن ادامه » انتخابی: پارک جمشیدیه- کلک چال

وعده ی ما : راس ساعت ۶.۳۰ صبح ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری(لطفا دیر نکنید)
محدوده زمانی برگشت : 14 الی 15.30

!!!(هزینه ی تقریبی جهت صبحانه و میان وعده مبلغ ۸۰۰۰ تومان می باشد که دوستان عزیزی که حضورشون باعث خوشنودی ماست تا آخر امشب این مبلغ رو به صورت علی الحساب به شماره کارت 5022291001658093 به نام نسیم حاجی خانیان واریز و جهت هماهنگی به شماره من پیامک ارسال نمایند.با تشکر)

چند نکته قابل تامل :

یادم نمیرود که چه قدر دوست داریم باهم بودنمان را،یادم نمیرود که چقدر بزرگ داریم و سایه شان مستدام رو سرمان،یادم نمیرود تک تکمان را که هجوم میبریم به دیگری وقت دل گیریشان

یادم میماند که چقدر خوبیم

چقدر خوبیم ما، چقدر خدا هم هست لابلای بودنمان

قبل هرچیز یادم می آید اولین هایمان را...چقدر زود سفره ای گستراندیم به وسعت دوست به همت دست! یادت هست رگ تعصب و غیرتمان هنگام افتادن های کسی؟ یاد من هست که دیروز گفتیم یا علی...شاید فردا ها یک روزی و یک جایی جا بخوریم که چه زود رسیدیم به عشق!

باورم هست که خدا هست اینجا، سفره ای داریم به پر باری قلب، به حلالی یک آسایش...

قدرش بدانیم..یا علی.)))

منتظر همتون هستیم....
شماره من جهت هماهنگی 09213229327
همیاری لطفا پررنگش کن:)
۲۸ مرداد
مثل همیشه عالی بود و خوش گذشت بسیار زیاد و یک جمعه ی خوب یک هفته ی پر از انرژی برامون ساخت از همتون ممنونم برای لحظه های خوبی که برام ساختید
۳۱ مرداد
ممنون برای این شادمانه ها

مرسی نسیم و مریم عزیز

عالی بود مثل همیشه
۳۱ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«گنبد لران» کوه های شعله ور همیشه سوزان
وارد منطقه ی ماماتین که بشوید، حتی از فاصله دور نیز اولین چیزی که نگاهتان را به خود جلب می کند شعله های کوتاه و بلند آتش است که در نقاط مختلف کوه سر به آسمان می کشند، که این منظره به ویژه در هنگام تاریکی هوا بسیار دیدنی و هیجان انگیز بوده و سوژه ای منحصربه فرد برای عکاسان می باشد.
http://bit.ly/1USiBJR
امین مهدوی این را خواند
م تورانداز این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» مرمت خانه تاریخی کمال الملک در کاشان
... دیدن متن »

محسن جاوری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مرمت خانه این نقاش شهیر کاشانی با اعتباری بالغ بر 250 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی انجام می شود.
وی حفظ خانه محل تولد کمال الملک به عنوان یکی از بزرگترین هنرمندان تاریخ ایران را ضروری دانست و افزود: تاریخ ساخت این بنا مربوط به دوره قاجار بوده که طی این سالها تغییراتی از جمله در بدنه های بیرونی و اتاق پنج دری این خانه انجام شده است.
وی تاکید کرد: خانه کمال الملک مانند اغلب خانه های منطقه به صورت باغ خانه احداث شده و حدود 80 درصد از مساحت کل زمین به باغ خانه اختصاص یافته و در ضلع شمالی نیز در یک ردیف فضاهای سرپوشیده است.
خانه کمال الملک توسط فردی از خانواده صالح (از خانواده های قدیمی و معروف کاشان) خریداری و به آموزش و پرورش هدیه شد و به عنوان مدرسه روستای کله (کمال الملک) مورد استفاده بوده است.
این خانه چند سالی است به عنوان نمایشگاه مردم شناسی روستا مورد استفاده قرار گرفته است.
کارشناس ناظر پروژه مرمتی این خانه نیز گفت: نحوه اجرای عملیات مرمتی این خانه به صورت مشارکتی با مالک خانه است که بیشتر موارد اجرایی مربوط به استحکام بخشی، کف سازی، نماسازی و بدنه سازی حیاط و ساماندهی فضاهای داخلی می باشد.
محمد مهدی قاضی افزود: بدنه سازی و قاب سازی حیاط، مرمت و اصلاح کف فرش سنگی حیاط، مرمت کف و بدنه زیر زمین، اجرای کانال جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و اجرای مجدد کاهگل در بدنه های مورد نیاز از دیگر اقدامات مرمتی است که در خانه تاریخی کمال الملک انجام خواهد گرفت.
خانه کمال الملک در تاریخ 19 مردادماه سال 1384 با شماره 12973 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
محمد غفاری معروف به کمال الملک یکی از مشهورترین و پر نفوذترین شخصیت های تاریخ هنر معاصر ایران در سال 1224 در خانواده هنرمند و سرشناس در روستای کله کاشان چشم به جهان گشود.
کمال الملک در 27 مرداد سال 1319 هجری شمسی در سن 95 سالگی در منزل نوه دختری اش چشم از جهان فرو بست.
آرامگاه وی در نیشابور مجاور مزار شیخ فریدالدین عطار نیشابوری است.

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آبشار «آوستا» طبیعت چشم نواز یَخی شاهرود
در برنامه ی سفرهای زمستانی خود حتما دیدار از آبشار و قندیل های یخی آوستا را قرار دهید. این شگفتی زیبای طبیعت در استان سمنان و در شهرستان شاهرود جای گرفته است.

http://bit.ly/1TPGr6K
نیکا نصیری و امین مهدوی این را خواندند
محمد عمروابادی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسابقه اینستاگرامی
» یه لقمه سفر دور هم باشیم
... دیدن متن »
از علاقمندان به سفر دعوت می شود با استفاده از خلاقیت و حس سفردوستی یک خاطره خوش یا حس خوب از سفر خود را در قالب عکس به تصویر کشیده و در مسابقه اینستاگرامی دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد همدلی و همزبانی با عنوان #یه_لقمه_سفر شرکت کنند. شرکت کنندگان تا 29‌ام شهریور ماه سال جاری فرصت دارند عکسهای خود را به شیوه های زیر ارسال نمایند. بارگذاری عکس جهت شرکت در مسابقه به دو روش امکان پذیر است: 1. دایرکت کردن عکس مورد نظر به اینستاگرام جشنواره به شناسه @Iran.Tourism.Fest 2. ارسال عکس به تلگرام جشنواره به نشانی telegram.me/IranTourismFest دو دستگاه گوشی HTC One mini 2 به برندگان این مسابقه اهدا خواهد شد. که از این میان یک نفر براساس رای مردم با بیشترین لایک به دست آورده شده و یک نفر نیز براساس قرعه کشی از میان تمام شرکت کنندگان انتخاب می شود. برندگان مسابقه در روز 5 مهر، روز جهانی گردشگری معرفی خواهند شد. براساس قوانین این مسابقه: عکس مرتبط با موضوع مسابقه یه لقمه سفر باشد صاحب عکس باید از دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری باشد رای دهندگان نیز باید جزو دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام دومین جشنواره مشارکت ملی باشند فردی که عکس را بارگذاری می کند، می بایست خود صاحب اثر باشد و در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی آن به عهده ارسال کننده عکس خواهد بود عکس هایی که بعد از تاریخ 29 شهریور ارسال شوند، در مسابقه شرکت داده نخواهند شد تصویر ارسالی می بایست مطابق با موازین اخلاقی و اسلامی باشد عکس هایی که به روش های غیر متعارف و ناعادلانه و متقلبانه به جمع آوری لایک پرداخته اند از مسابقه حذف خواهندشد. صفحه اینستاگرام شرکت کننده در حالت خصوصی قرار نداشته باشد. عکس های ارسالی پس از تایید ادمین جهت رای گیری در صفحه اینستاگرام جشنواره بارگذاری می شود.

این مسابقه به طور جانبی در راستای برنامه های مربوط به بزرگداشت روز جهانی گردشگری برگزار می شود و علاقمندان علاوه بر شرکت در مسابقه یه لقمه سفر می توانند با اسال عکس، فیلم کوتاه 60 ثانیه ای، ایده نو در زمینه طراحی کمپین تبلیغاتی از طریق شبکه های اجتماعی و خاطره نویسی در جشنواره مشارکت ملی گردشگری نیز شرکت نمایند. در جشنواره مشارکت ملی که از تاریخ 2 تا 5 مهر برگزار میشود به سه نفر برگزیده در هر 4 حوزه یاد شده آثار خود را تا 15 شهریور به دبیرخانه جشنواره به آدرس irantourismfestival2.com ارسال نمایند علاوه بر تندیس جشنواره و لوح افتخار از 5 تا 1 سکه بهار آزادی اعطا می گردد.

منبع: میراث آریا

مجتبی مهدی زاده این را خواند
رسول حسینی و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«ماخونیک» روستایی با خانه های لی لی پوتی
در استان خراسان جنوبی و در ۱۴۲ کیلومتری شهرستان بیرجند روستای «ماخونیک» واقع شده است که خانه های جالب لی لی پوتی را در خود جای داده و به یکی از هفت روستای شگفت انگیز جهان شهرت دارد.http://bit.ly/1LeH87k
امین مهدوی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» دهمین دوره جشنواره آش زنجان
... دیدن متن »

دهمین جشنواره ملی آش ایرانی 9 تا 13 شهریور ماه طبق روال سال‌های گذشته به میزبانی استان زنجان برگزار می‌شود.
به گفته‌ی یحیی رحمتی، مدیر کل میراث فرهنگی اداره سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان،نخستین دوره جشنواره آش ایرانی در سال ۸۴به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان برگزار شد و طی سال های متمادی این برنامه ادامه داشت.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت:

هدف از برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی را معرفی میراث معنوی کشور، افزایش ارتباطات بین فرهنگی، فراهم کردن بستر برای جذب گردشگر داخلی و خارجی، معرفی غذای سالم ایرانی و ثبت یک رویداد فرهنگی بین المللی بنام استان زنجان است.

وی افزود:

این جشنواره در سطح ملی و برمحور هدف گذاری صورت گرفته برگزار می شود و طی سال های آتی بر وسعت و کیفیت آن افزوده می شود.

این مقام مسئول گفت:

جشنواره ملی آَش ایرانی امسال نیز همچون سال های گذشته با حضور هموطنان علاقه مند به آَشپزی، هنرمندان بخش صنایع دستی و موسیقی برگزار می شود و با توجه به ارتقا سطح جشنواره محل های برگزاری از یک محل واقع در ایل داغی به سطح شهر و رختشویخانه و… افزایش یافته است.

رحمتی در ادامه گفت:

حضور غرفه داران صنایع دستی، آیین موسیقی سنتی استان های مختلف کشور، عکاسخانه و.. از جذابیت هایی است که استقبال از این جشنواره را دوچندان می‌کند.

>>>‌ سایت جشنواره

منبع: ایسنا

رسول حسینی ، امین مهدوی و نسیم ح این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
***** گردشگران مقیم تیوال..قرار شماره 4 *****
*************از تیوال درخواست میشود این نگاشته پر رنگ شود************
و بابت همراهی در قرارهای پیشین متشکریم

قرار شماره 4( جمعه 30 امرداد )
وعده ما : بستگی به مسیر انتخابی شما داره که ایشالا بعد از اعلام نتیجه نظر سنجی اعلام میشه
مسیر : مثل همیشه انتخابش با شما!

!!!!!!! چند نکته مهم
1) دوستان گل جهت احترام به حقوق دوستان دیگرمون که سر ساعت در برنامه ها حضور دارند با نهایت احترام اعلام میشه که راس ساعت اعلامی حرکت خواهیم کرد. ممنون که به موقع می آید.
2) دوستان عزیز از اونجایی که نظم برنامه و توانایی ما برای فراهم کردن اوقات بهتر منوط به اعلام نظر دقیق شماست خواهش میکنیم چنانچه مایل به شرکت در برنامه هستید گزینه ی "می آیم" رو انتخاب و به وعده ی اخلاقیتون پایبند باشید
3) رفقا تصمیم بر این شده که برای بهبود روند برنامه ریزی از این پس نیمی از مبلغ تخمین زده شده برای هر برنامه که انتهای هر برنامه به صورت دانگی از دوستان دریافت میشد رو قبل از برنامه دریافت کنیم
دوستای عزیز تمام راهکار ها صرفا جهت بهبود روند گروه"خودمون"" هست امیدوارم جسارت منو بپذیرید

ساعت برنامه :


برنامه ... دیدن ادامه » پارک چیتگر : حرکت راس ساعت 7.30 صبح و اتمام برنامه : حضور در محل اولیه بین ساعت 16 الی 17
برنامه پارک جمشیدیه و مسیر کلک چال : حرکت راس ساعت ۶.۳۰ صبح و اتمام برنامه : حضور در محل اولیه راس ساعت ۱۵
++ در برنامه اول صبحانه + میان وعده + ناهار توسط گروه تهیه و سپس هزینه دریافت خواهد شد
++برنامه پارک جمشیدیه - کلک چال: صبحانه + میان وعده


حرف زیادی نیست جز اینکه منتظر دیدن روی همه دوستان گل هستیم .
خیلی از دوستانمون تا امروز نتونستن بیان و ما از حضورشون استفاده کنیم..ایشالا که ببینیمشون
نظر سنجی تا چهارشنبه صبح ساعت 8 ادامه پیدا میکنه و بعدش قرار نهایی اعلام میشه..لوازم مورد نیاز و اطلاعات تکمیلی بعد از مشخص شدن مسیر در قرار نهایی اعلام میشه

و اما نظر سنجی :
منتظر نظر همگیتون هستیم
اطلاعات هر مسیر از نظر نحوه ی رفت و آمد (به عهده ی گروه میباشد) و هزینه ی تخمینی و سایر مسایل پس از پایان نظر سنجی و در قرار نهایی اعلام میشود
دوستان عزیزی که پیشنهادی دارند و دوستان گلی که اطلاعات کلی نیاز دارند از برنامه و برای هماهنگی بیشتر ، خوشحال میشم حرفاشون رو با من در میان بگذارند
شماره من جهت هماهنگی و پیشنهادات : 09213229327

منتظرتون هستیم
یا علی
هوراااا اول شدم
می آیم و با خوشحالی هم می آیم
۲۶ مرداد
سلام زهرا جان. چقدر خوشحالم که بعد یه مدت وقفه می بینمت. در کنار شما هامگه می شه بد بگذره ؟ مگه می شه؟ مگه داریم؟ :))
۲۸ مرداد
دوستای عزیزم، قرار نهایی در بخش گردشگری اعلام شد. لطفا با انتخاب گزینه می آیم در هماهنگی هر چه بهتر این قرار با ما همراه باشید.
۲۸ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«سفری تاریخی در کوچه پس کوچه های طهران قدیم به مدت ۴۵ شب»
علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ تهران قدیم از روز یکشنبه ۲۵ مرداد به مدت ۴۵ شب می توانند ساعاتی را در فضا و حال و هوای تهران قدیم بگذرانند. این مراسم در باغ موزه قصر با عنوان جشنواره «طهران قدیم» برگزار می شود.
http://bit.ly/1JbalAE
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» جشن برداشت 120 هزار تن انگور در هرات

کشاورزان هراتی به شکرانه فصل برداشت انگور با همکاری مسئولان، این جشن را برپا کردند که یکی از اهداف برگزاری این جشنواره جلب توجه جهانیان و بازارهای خارجی به انگور افغانستان است.

سال گذشته نیز جشن انگور در این ولایت باستانی برگزار شد.

در جشن امسال 85 نوع انگور به نمایش گذاشته شده که اغلب آنها انگور محلی هرات است. مسئولان اداره کشاورزی هرات پیش بینی کرده‌اند که امسال بیش از 120 هزار تن انگور از تاکستان‌های هرات برداشت خواهد شد که در مقایسه با سال گذشته 20 درصد افزایش را نشان می‌دهد.


گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
» باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران در شمال‌شرق تهران در دل جنگل لویزان واقع شده است. باغ پرندگان تهران در ۲ فاز طراحی شده است. فاز اول که هم اکنون به بهره برداری رسیده است به نام "دشتچر" نام گذاری شده است و شامل پرنده‌هایی است که در قفس نگهداری می‌شوند و یا توان پرواز ندارند. فاز دوم که مساحتی کمتر از فاز اول دارد در محدوده شمالی در حال احداث است و "آبچر" نام دارد. این فاز شامل پرندگانی است که قابلیت پرواز دارند .

پرندگانی نظیر کبوتر، طوطی، کلاغ، خروس، فنچ، عقاب‌،کرکس،قرقاول،طاووس،پلیکان،فلامینگو و .... در این محوطه قرار گرفته‌اند.


گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
» ایران میزبان راهنمایان گردشگری جهان در سال 2017
... دیدن متن »

ایران موفق شد با کسب 18 رأی حق میزبانی کنوانسیون فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری را برای سال 2017 میلادی بدست آورد.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، گروهی از راهنمایان جوان ایرانی پس از چهار روز رایزنی با نمایندگان 41 کشور دنیا که برای شرکت در کنوانسیون فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری به پراگ آمده بودند، موفق شدند این امتیاز را که مسیر آینده گردشگری کشور را تغییر خواهد داد، بدست آورند.

تلاش گروه جوان ایرانی تا آخرین لحظه و پیش از رأی‌گیری همچنان ادامه داشت تا تردیدهای برخی از اعضای هیات فدراسیون جهانی از بین برود و ورق این بازی به نفع ایران برگردد.

در این چهار روز هشت نماینده ایران که از اعضای کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان سراسر کشور بودند، از رایزنی های وقت استراحت با راهنمایان خارجی گرفته تا نمایش فیلمی از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری ایران، پذیرایی با سوغات و چای ایرانی، ارائه نامه‌های دوستانه گردشگران خارجی که قبلا به ایران سفری داشتند و نمایش فیلم دعوت از راهنمایان سراسر جهان که همزمان با برپایی کنوانسیون، در تهران تهیه شد را انجام دادند تا نظر آن‌هایی که دوست داشتند به ایران بیایند را تثبیت کنند و آن‌هایی را هم که مردد بودند، مثبت کنند.

در نهایت ایران با 18 رأی در برابر رقبایی چون دانمارک و سنگاپور میزبان سال 2017 شد.

موفقیت ایران در این کنوانسیون جهانی درحالی صورت گرفت که برخی شرکت‌کنندگان از همان ابتدا برای برگزاری این کنوانسیون در دانمارک ابراز تمایل کرده بودند و برخی دیگر هم به خاطر حضور به نسبت پررنگ سنگاپور، شانس موفقیت آن را بیشتر می دانستند، اما تلاش تا آخرین لحظه سفیران صلح ایران باعث شد نمایندگان ایران در نحستین حضورشان در این کنوانسیون، توجه اعضا را جلب کنند و سرانجام با کسب 18 رای پیروز ماجرا شود. سنگاپور موفق شد 11 رأی از نمایندگان بگیرد و دانمارک نیز سه رأی بدست آورد.

هدایت و اجرای این جریان صرفا توسط جمع بزرگ راهنمایان گردشگری ایران بدون آن که دولت و یا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در آن نقش و یا حمایتی داشته باشد، انجام شد.

کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری از 26 ژانویه (ششم بهمن‌ماه) در شهر پراگ‌ برپا شده و امروز - جمعه 30 ژانویه - (دهم بهمن ماه) به کار خود پایان می‌دهد. 350 راهنما از 41 کشور دنیا در این رویداد مهم جهانی شرکت کردند تا ضمن حضور در کارگاه‌های آموزشی مرتبط با صنعت گردشگری و راهنمای تور و دیدار از پایتخت فرهنگی اروپا، میزبان این کنوانسیون در سال 2017 و رییس هیات مدیره فدراسیون جهانی را هم انتخاب کنند.

در کنوانسیون امسال راهنمایانی از ایران، ایتالیا، ژاپن، لتونی، هلند، پرو، فیلیپین، روسیه، صربستان، سنگاپور (که به جای اندونزی هم حق رای داشت)، مصر، یونان، انگلیس، پرتغال، کانادا (که به جای هند حق رای داشت)، ارمنستان، اتریش (که به جای اسپانیا حق رای داشت)، آمریکا، استرالیا، قبرس، چک، دانمارک، اسلواکی، تالین، آلمان، آفریقای جنوبی، سوئد، تایلند، ترکیه و آلبانی حضور داشتند که رأی‌گیری با حضور نمایندگان آن ها انجام شد. علاوه بر این راهنمایانی از ماکائو، عربستان و اسکاتلند نیز شرکت کرده بودند.

برنامه ایران برای مهمانان کنوانسیون سال 2017 با شعار «جهان بدون مرز» در دو مسیر "زنجان، همدان و قم" و "شیراز و یزد" اجرا می شود.

آرش نورآقایی، رییس کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری از مذاکره‌کنندگان ایران در پراگ، میزبانی ایران از این کنوانسیون را برای جذب گردشگران ورودی بسیار حائز اهمیت دانست.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میدان «ایران» بنایی باشکوه در پایتخت آرژانتین
یکی از زیباترین میدان های شهر «بوینس آیرس» آرژانتین به نام ایران نام گذاری شده است.

http://bit.ly/1DUDX51
مجتبی مهدی زاده و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشتی بر قرار های کوهنوردی جمعه ها
رودخانه ی دار آباد وسط مرداد با این همه فراز و نشیب و کم آبی با این آفتاب تند بی رحم هنوز آب دارد و هنوز به وسط دره که می رسد با صدای پرنده ها وسایه ی سبز درختها لحظه های بهشتی می سازد
مثل ما که هنوز با همیم مثل رودخانه ، یکجا نمی مانیم تا مرداب شویم مقابلمان دیوار نمی کشیم تا خودمان را از دوستی های جدید محروم کنیم و از تلخی ها و رنجها و فراز و نشیب ها رد می شویم تا دوباره صدای خنده هایمان در کوه بپیچد
در جمعه های کوه
در جمعه های کوه نوردی گردشگران مقیم تیوال
و چقدر خوب است که هستید دوستان عزیزم و چقدر خوب است که خورشید تنبل شنبه ها از روی خاطرات خوب جمعه طلوع می کند تا هفته را با مهربانی آغاز کنیم
از همه ی شما ممنونم به خاطر این شادی و مهربانی
و از تیوال ممنونم که خانواده ام را بزرگتر و مهربان تر کرد
هنوزم دلخوشی کل هفته ام همین با هم بودنای صبح جمعه است به بهانه کوه و گردش لحظه های خوبی ساخته می شه کنار رفقای نازنین و دوست داشتنی تیوالی.
چه لحظه خوب و مبارکی بود لحظه آشنا شدنم با تیوال و شمایان دوست.
۲۴ مرداد
ممنون خواهر گلم از توضیحاتت
۲۶ مرداد
ممنونم جناب نسیم
ایشالا بتونیم در قرارهای شما هم توفیق شرکت داشته باشیم...
۲۷ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«امشب نگاهتان به آسمان باشد»
هرساله در نخستین نیمه‌ی ماه اوت (حدود ۲۲ مردادماه) آسمان از شهاب باران می‌شود. ستاره‌شناسان، علاقمندان به نجوم و همه آنهایی که می‌خواهند نظاره گر بارش شهاب باشند، این شب ها نگاه شان به آسمان باشد.

http://bit.ly/1DLXMvx
setare arabi این را خواند
امین مهدوی و نسیم ح این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید