«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

سفر کریستین ایوان به شیراز

http://www.aparat.com/v/mxzEv
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با هدف ایجاد حس همدلی بین رانندگان خودرو و دوچرخه‌ سواران
» کمپین "مواظب دوچرخه‌ سواران و موتورسیکلت سواران باشید" آغاز به کار کرد.
... دیدن متن »
کمپین "مواظب دوچرخه سواران و موتورسیکلت سواران باشید" روز دوشنبه ۷ اردیبهشت ماه، با تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و طی مراسمی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران: در آیین آغاز به کار این کمپین، نمایندگان برخی از سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط از جمله کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، کارگروه ایمنی راه‌های کشور، سازمان تاکسیرانی، شهرداری تهران، فدراسیون دوچرخه سواری و جمعی از قهرمانان موتورسواری و دوچرخه سواری کشور حضور داشتند.
در بخشی از این مراسم، ابوالقاسم ایرجی، مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سخنان خود از موضوع ایمنی راه‌ها به عنوان یک مسئله اساسی در کشور یاد کرد و گفت: علیرغم این که دستگاه‌های ذیربط سال‌ها در این زمینه تلاش کرده‌اند، اما همچنان میزان تلفات، ضایعات و خسارات ناشی از سوانح رانندگی و جاده‌ای زیاد است.
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، افزود: بنابراین هر اندازه برای حساس سازی دستگاه‌های مسئول، سازمان‌ها، خبرنگاران، اصحاب رسانه‌ و دیگر اقشار جامعه تلاش کنیم باز هم کم کاری کرده‌ایم مگر زمانی که بتوانیم خسارات و آمار کشته و زخمی شدگان این گونه سوانح را به حداقل برسانیم.
وی خاطر نشان کرد: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در حوزه ایمنی راه‌ها و فرهنگ سازی در این زمینه رسالت و مسئولیت ذاتی دارد که پیش از این مغفول مانده بود اما از سال گذشته و در پی نام گذاری دهه حاضر از سوی سازمان ملل متحد با عنوان دهه "تلاش برای ایمنی راه‌ها"، با هماهنگی و همکاری فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) فعالیت در این زمینه را با ارائه طرح‌های مختلف به صورت جدی تر دنبال کرد.
ایرجی از پروژه فرهنگی و آموزشی "هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید" و به عنوان یکی از طرح‌های مرتبط با این موضوع که از سوی کانون در دست اجرا و بررسی است یاد کرد و افزود: پروژه "هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید" از سال گذشته آغاز شده و در سطح رانندگان اتوبوس‌های بین شهری کشور اجرا می‌شود.
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، اضافه کرد: طرح دیگری که در نظر گرفته شده و فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی ( FIA) از آن حمایت می‌کند، "حفظ جان کودکان با رانندگی ایمن" است. در اجرای این طرح، آموزش و پرورش و معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مشارکت دارند و قرار است از مهر ماه سال جاری در استان‌های شمالی کشور به عنوان پایلوت آغاز شود.
وی در ادامه اظهار داشت: ترجمه کتابی با موضوع ایمنی راه‌ها و کمپین مواظب دوچرخه‌سواران و موتورسواران باشید از دیگر طرح‌های مورد حمایت FIA به شمار می‌رود و هم اکنون از سوی کانون در حال اجرا است.
در مسیر تلاش برای ایمنی راه‌ها و جاده‌ها، فرهنگ سازی باید از نقطه‌ای آغاز شود و رفتارها تغییر کند، این نکته‌ای بود که ایرجی در ادامه سخنان خود به آن اشاره کرد و یادآور شد: برای محافظت از جان دوچرخه سواران و موتور سیکلت سواران هم باید رانندگان خودروها بیشتر به راکبان این وسائل نقلیه دوچرخ توجه داشته باشند و خود راکبان نیز بیش از پیش به نکات ایمنی و علائم و هشدار‌ها توجه کنند.
وی در پایان اظهار داشت: موضوع ایمنی راه‌ها مقوله‌ای است که همه دستگاه‌ها، ارگان‌ها، سازمان‌ها و ... باید همه جانبه به آن بپردازند و توجه ویژه به آن داشته باشند.
همچنین در این مراسم، فراز شکری، ملی پوش تیم دوچرخه‌سواری ایران و علی هاشمی، قهرمان موتورسواری کشور به طرح مشکلات خود در مواجهه با رانندگان خودروها در خیابان ها، جاده‌ها و راه‌ها پرداختند و در ادامه نیز تعدادی از برچسب‌های تهیه شده، بر روی آینه‌های کناری تعدادی از خودرو‌ها نصب شد.
لازم به ذکر است: طی فعالیت این کمپین که تلاشی عمومی برای فرهنگ سازی، ایجاد حس همدلی و توجه در میان رانندگان خودرو نسبت به دوچرخه سواران و موتورسیکلت سواران است، 60 هزار برچسب ارسال شده از سوی فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی ( (FIA به منظور الصاق روی آینه‌های جانبی خودروها میان رانندگان اتومبیل‌های شخصی و عمومی توزیع خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌هایی که با موضوع "مواظب دوچرخه سواران و موتورسیکلت سواران باشید" در ارتباط است را با هشتگ ThinkBikes# به اشتراک بگذارند و حمایت خود را از این طرح اعلام کنند.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

رسول حسینی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» جلوه نمایی "تردستان" شاگال در موزه‌ی جهان‌نما
... دیدن متن »

اثر نقاشی با عنوان "تردستان" اثر هنرمند شهیر بلاروسی، مارک شاگال، در موزه جهان نمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران جلوه نمایی می کند.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی یکی از آثار ارزشمند مارک شاگال با عنوان "تردستان" با داشتن بسیاری از نمادهای تصویری و ویژگیهای خاص این هنرمند که گوشه‌ای از ضمیر ناخود آگاه و سبک منحصر به فرد این نقاش را به تصویر کشیده است مجذوب دید بازدیدکنندگان از موزه جهان نما است.

زاخاروویچ شاگال هفتم جولای سال ۱۸۸۷ در ویتبسک که بخشی از بلا‌روس فعلیاستمتولدشدودرسال ۱۹۸۵ چشم از جهان فروبست. او در خانواده‌ای با ۹ فرزند بزرگ شد که پدرش ماهی‌فروش بود. همین نکته بعدها در بسیاری از آثار این نقاش ظاهر شد؛ کارشناسان هنری عقیده دارند ماهی‌هایی که از گوشه و کنار تابلوهای شاگال سر در می‌آورند و حتی بعضی از اوقات در حال پرواز هستند، خاطرات آن دوران را بازتاب می‌دهند و برای خود نقاش، یادآور پدرش هستند.

این هنرمند تا پایان عمر در آثارش تصاویری را ثبت می‌کرد که ریشه در دوران کودکی او، زادگاهش و فرهنگ فولکلور داشتند.

در نقاشی‌ها و آثار چاپی این هنرمند عناصری دیده می‌شوند که تکرار آنها را می‌توان در بیشتر این آثار دید. هر یک از این عناصر نمادی از یکی از تفکرات این هنرمند نقاش است. برای مثال گاو در نقاشی‌های او به‌عنوان نمادی از «بهترین شکل زندگی» شناخته می‌شود؛ درخت نماد دیگری از زندگی است؛ نوازنده ویلن، یکی دیگر از نمادهایی است که در تعداد زیادی از آثار این هنرمند به چشم می‌خورد. نوازنده ویلن در زادگاه او نقشی محوری داشت و در لحظات حساس زندگی هر فرد (تولد، ازدواج و مرگ) حضور پیدا می‌کرد تا هم پیام‌آور شادی و هم اندوه باشد.

شاید مارک شاگال برای افرادی که چندان با نقاشی آشنا نیستند، هنرمند شناخته شده‌ای همچون پیکاسو یا ونگوگ نباشد اما به احتمال زیاد این افراد با دیدن آثار شاگال، ارتباط بسیار راحت‌تری با نقاشی‌های او برقرار می‌کنند. ارتباطی که برقراری آن با آثار هنرمندانی مانند پیکاسو در بیشتر مواقع بسیار سخت و دشوار است.

شاگال با وجود آن‌که در دوران جنبش‌های هنری مختلفی فعالیت می‌کرد اما به‌طور کامل جذب هیچ‌یک از آنها نشد و سبک کودکانه منحصربه فردی را پیدا کرد که به مشخصه آثارش تبدیل شد. وی همچنان از رویاهای کودکی و افسانه‌پردازی‌های ذهنی خود که همگی ریشه در زادگاهش داشتند برای خلق آثارش استفاده می‌کرد.

شاگال در نقاشی‌هایش از نمادهای مختلفی استفاده می‌کرد که شاید هر مخاطبی، ارجاعات آنها را متوجه نشود اما به راحتی می‌تواند زبان تصویری ساده شاگال را درک کند. شاید به همین دلیل باشد که او را نقاش خیال‌ها و خاطره‌ها می‌دانند.

گفتنی است موزه جهان نما یکی از موزه های مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران است که کلکسیونی از آثار هنری اهدایی یا خریداری شده ایرانی و خارجی در دوران پهلوی را با دو معیار تنوع و نفاست آثار هنری و همچنین گسترة زمانی خلق آن ها در خود جای داده است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

رسول حسینی این را خواند
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مطالعات جدید نشان می‌دهد سوئد معتبر‌ترین پاسپورت در جهان را به خود اختصاص داده است. به نوشته عصرایران به نقل از ایندیپندنت، شهروندان سوئدی با پاسپورت خود می‌توانند با پرداخت ۲۸ یورو، یک ساعته پاسپورت بگیرند و بدون نیاز به دریافت ویزا به ۱۷۴ کشور سفر کنند تا معتبر‌ترین پاسپورت را داشته باشند. البته فنلاندی‌ها و آلمانی‌ها هم با پاسپورت خود می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به ۱۷۴ کشور سفر کنند با این تفاوت که صدور آن برای فنلاندی‌ها ۵ ساعت و برای آلمانی‌ها ۷ ساعت کاری زمان می‌برد و قیمت آن هم برای فنلاندی‌ها ۳۷ و برای آلمانی‌ها ۴۵ یورو است. انگلیس، آمریکا، دانمارک، کانادا، اسپانیا، بلژیک و هلند هم در رتبه بندی ۱۰ کشور بر‌تر دیده می‌شود. ژاپنی‌ها در آسیا قدرتمند‌ترین پاسپورت را دارند و می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به ۱۷۲ کشور ... دیدن ادامه » تردد داشته باشند و بعد از ژاپن، سنگاپور و مالزی قرار دارند که اتباعش می‌توانند بدون ویزا به ۱۶۶ کشور بروند یعنی بالا‌تر از دیگر آسیایی‌ها قرار گرفته‌اند. معتبر‌ترین پاسپورت را در میان همسایگان ایران، شهروندان ترکیه دارند که می‌توانند با پرداخت ۱۶۶یورو و بعد از ۹۵ ساعت کاری پاسپورت بگیرند و بدون نیاز به دریافت ویزا به ۱۰۰ کشور سفر کنند و با دو رتبه فاصله، امارات قرار دارد که اگرچه به ترتیب ۲ ساعته پاسپورت می‌دهد و با ۹ یورو ارزان‌ترین پاسپورت جهان را دارد اما شهروندانش می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به ۷۷ کشور بروند و قطر هم بعد از امارات در رتبه ۴۴ قدرتمند‌ترین پاسپورت‌های جهان قرار دارد.

رویا و رسول حسینی این را خواندند
امین مهدوی و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
از ارائه آمار و ارقام مربوط به ایران معذوریم!!!
۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهار که می شود، چنارهای خیابان قصرالدشت شیراز غوغایی بپا می‌کنند. اگر راهت را کج کنی و پا به یکی از کوچه‌هایی که یاس از دیوار هر خانه‌اش آویزان شده، بگذاری، نا خودآگاه به یاد همۀ عاشقانه‌های حافظ می‌افتی و فکر می‌کنی، همین یاس‌ها بودند که حافظ را به اوج شعر رساندند. حافظی که می‌پنداشت هیچ گوشه‌ای از بهشت هم لطف کنار آب رکن‌آباد و گلگشت مصلی شیراز را نخواهد داشت. به‌خصوص اگر شیراز، شیراز اردیبهشت باشد که مرغ الهام بسی از بزرگان را به پرواز درآورده‌است.
اردیبهشت، بهترین وقت سفر به شیراز است. وقتی که هم از شلوغی نوروز خبری نیست و هم شکوفه های بهارنارنج باز شده اند، گل های رز و محمدی و نرگس و بابونه، جشنواره گل ها را در این شهر به راه انداخته اند. آن وقت هوای شهر را با بوی گل های رنگارنگ باید تنفس کرد. از دروازه قرآن باید گذشت و سر حوصله و فرصت ... دیدن ادامه » به زیارت شاهچراغ رفت و بعد راهی زیارتگه رندان جهان، حافظیه و سعدیه، آرامگاه خداوندگار شعر رفت و شیدایی شد.
باید به تاریخ هم سری زد و به روزهایی سفر کرد که وکیل الرعایا در ارگ کریم خانی اش نشسته بود و به بازار و حمامی رفت که یادگار چندصدساله شهر هستند، از مسجدها و خانه های قدیمی و باغ های دلگشای شیراز نمی شود و نباید ساده گذشت. باید سر فرصت به همه آنها سری زد و دل داد و جان گرفت. بنابراین برای سفر به شیراز و دیدنی های اردیبهشتی اش دست کم باید سه روز وقت گذاشت. البته اگر بخواهید، طعم شیرازگردی تان در خاطره تان بماند، باید روزهای بیشتری در شیراز بمانید.
امین مهدوی و fatemeh rezaie این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ۱۰۸ شیء تاریخی چغامیش در موزه‌ی ملی ایران رونمایی شد.
... دیدن متن »
۱۰۸ شیء تاریخی چغامیش روز چهارشنبه ۲ اردیبهشت در مراسمی با حضور "محمد حسن طالبیان" معاون میراث فرهنگی و "گیل استاین" رییس موسسه شرق شناسی شیکاگو بعد از ۵۱ سال به ایران بازگردانده و در موزه ملی ایران رونمایی شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معاون میراث فرهنگی کشور در این مراسم که با حضور خبرنگاران انجام شد گفت: آثار استردادی چغامیش دومین محموله‌ی دولت تدبیر و امید است که با همکاری موسسه شرق شناسی شیکاگو به ایران تحویل داده شد.
او با اشاره به تعهدی که دولت وقت ایران از موسسه‌ی شرق‌شناسی شیکاگو در قبال امانت این آثار برای انجام مطالعات گرفته بود، اظهار کرد: در سندی که در اختیار داریم فروغی، سفیر وقت ایران در واشنگتن اعلام کرده بود که یکم آوریل ۱۹۶۴ موافقت شده آثار چغامیش حاصل ۱۱ فصل کاوش برای مطالعات علمی به واشنگتن امانت داده شود.
طالبیان خاطرنشان کرد: سلامت کامل آثار از زمان امانت دادن تا برگشت به ایران، ۲۶۴ شیء امانت داده شده به مدت سه سال و صرفا برای انجام امور علمی در شیکاگو باشد و اینکه پس از پایان تعهد، این آثار تحویل اداره‌ی باستان‌شناسی ایران شده و گزارشی از تحقیقات انجام شده نیز به کشور ارائه شود، از شروط درج شده در این سند است.
طالبیان سایت باستان‌شناسی چغامیش در خوزستان را با اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: در تلا ش هستیم تا سایت تاریخی «چغامیش» بار دیگر خواناسازی شده و کار حفاظتی روی آن انجام شود زیرا این محوطه‌ی می‌تواند برای محققان و پژوهشگران بسیار مفید باشد.
معاون میراث فرهنگی گفت: زمانی که بحث ثبت جهانی «شوش» مطرح شد، علاقه داشتیم این سایت قدری بیشتر مورد توجه‌، مطالعه و کاوش قرار گیرد، در حال حاضر نیز در برنامه‌ریزی‌های انجام شده پس از ساماندهی محوطه، آن را به سایت موزه تبدیل و با انجام کارهای پژوهشی، می‌توانیم پرونده «چغامیش» را به پرونده‌ی جهانی «شوش»، پس از ثبت جهانی‌اش الحاق کنیم.
معاون میراث فرهنگی محوطه‌ی شوش را یکی از منحصربه‌فردترین سایت‌های فرهنگی و زیستی در هزاره‌ی چهارم قبل از میلاد دانست و ادامه داد: دانشگاه شیکاگو فکر و کمک زیادی برای استرداد این آثار انجام داد، امیدواریم با یک برنامه‌ریزی دقیق این آثار مورد حفاظت کامل قرار گیرند.
طالبیان بیان کرد: این آثار با توجه به موقعیت جغرافیایی و زمانی ایجاد و کشف اهمیت زیادی دارند چون این آثار نشان‌دهنده‌ی تکنولوژی آن دوره و میزان فعالیت‌ها در چغامیش هستند.
معاون میراث فرهنگی در ادامه معرفی آثار به طور تکمیلی در سطح جامعه را از رسالت‌های موزه‌ی ملی ایران دانست و افزود:موزه ملی ایران باید این کار را با کمک سازمان میراث فرهنگی به بهترین نحو انجام دهد.
او در مورد معرفی آثار موزه‌ای به مردم تاکید کرد: متاسفانه بحث معرفی در دوره‌های گذشته حذف شده بود و اکنون ما موظف هستیم با تولیدات فرهنگی‌، کتاب و ماکت و بروشور در سطح عام‌تر کار معرفی را انجام دهیم، در واقع معرفی باید به طور عام و خاص انجام شود.
او ایجاد انجمن‌های میراث فرهنگی را نیز در این زمینه موثر دانست.
وی درباره نحوه‌ی نمایش این آثار تاکید کرد: به زودی و پس از فراهم شدن مقدمات آثار استردادی چغامیش در موزه‌ی ملی ایران نمایش داده می‌شوند.
"گیل استاین" رییس موسسه شرق شناسی شیکاگو نیز در این مراسم اشیاء استردادی چغامیش را «گنج بزرگ» دانست و تاکید کرد: پژوهشگران با کاوش در این آثار اطلاعات زیادی از نظر شهرنشینی‌، اقتصادی و بازرگانی می‌توانند در این محوطه به دست آورند.
"گیل استاین" اظهار امیدواری کرد: موسسه شرق‌شناسی شیکاگو بتواند یک برنامه‌ریزی مدون برای مطالعات و همکاری‌های بین‌المللی بین ایران و دانشگاه شیکاگو امضا کند.
استاین توضیح داد: قبل از انقلاب اسلامی، این آثار به صورت امانی به شیکاگو برده شدند تا روی آنها تحقیق انجام شود، اما پس از انقلاب و در گیرودارهای اداری آنجا ماندند تا مدتی پیش که با برطرف کردن مشکلات حقوقی این آثار اکنون در اختیار ایران هستند.
وی افزود:‌ برخی از کسانی که این آثار را می‌بینند یک پرسش از ما دارند که آنها از نظر قیمت چقدر اهمیت دارند؟ پاسخ من به آن‌ها این بوده است که این آثار تکه‌های گلی هستند که شاید قیمت پولی چندانی نداشته باشند، اما از آن نظر اهمیت دارند که تمدن ایران را به عنوان مهد تمدن جهان نشان می‌دهند. در واقع این آثار متعلق به یک دوره شهرنشینی هستند که نمونه آن را به جز ایران فقط در عراق داریم.
رئیس موسسه شرق شناسی دانشگاه شیکاگو در پاسخ به پرسشی درباره‌ی تمایل این موسسه برای نشان دادن حُسن نیت‌اش به ایران و کمک برای بازگرداندن دیگر آثار تاریخیِ در اختیار این موسسه مانند الواح هخامنشی گفت: تبلت‌های تخت‌جمشید یکی از مهم‌ترین مدارک ایران هستند. از زمانی که این آثار را در اختیار داریم سعی کرده‌ایم به صورت سیستماتیک آنها را چاپ و ترجمه کنیم، اما اکنون آنها از اختیار ما خارج شده‌اند. این تصمیم عالی آمریکاست و امیدواریم به زودی رای به نفع ایران صادر شود تا به ایران برگردانده و باز کار روی آن‌ها انجام شود.
او با اشاره به روند سیستم حقوقی آمریکا در سه مرحله‌ی دادگاه پایین‌، دادگاه میانی و دادگاه عالی اظهار کرد: در پرونده‌ی الواح شیکاگو، قاضی دو دادگاه نخست رای‌های محکمی را به نفع ایران صادر کرده‌اند، ازسوی دیگر براساس سنت، زمانی‌که دو دادگاه اول به نفع پرونده رای دهد، دادگاه عالی نیز به همان رای قانع می‌شود.
او به متنی که در این پرونده درباره‌ی الواح آمده نیز اشاره کرد که «این‌ها مواد فرهنگی و ذخایر فرهنگی یک ملت هستند و به هیچ فردی تعلق ندارند و نباید از آنها گرفته شود.»

استاین با اظهار امیدواری از این‌که «امیدواریم امسال رای دادگاه به نفع ایران صادر شود»، از موزه‌ی ملی ایران خواست به عنوان یکی از رسالت‌های موزه‌ای، اطلاعات موزه‌ی ملی به عنوان «موزه‌ی مادر» را در قالب اطلاعات بروشور و کاتالوگ به شکل عامیانه‌تر که مردم آنها را درک کنند به دیگران منتقل کنند.

منبع: خبرگزاری میراث آریا


سید حامد حسینیان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کوهنوردی تیوال ...<<<<<<<قرار نهایی شماره 15>>>>>>>>....از همیاری تقاضا میشود این نگاشته پر رنگ شود....شروع قرار بهار = جمعه 4 اردیبهشت

به نام خداپیش ... دیدن ادامه » از هر چیز بابت حضور دوستانه و گرم و رفتار های در خور جامعه ی فرهنگی کشور عزیزمان ایران اسلامی، از تمامی دوستان کمال تشکر را داریم و خدا را شاکریمدوستان عزیز با اتمام نظر سنجی شماره 15 برنامه ی روز جمعه 4 اردیبهشت به صورت زیر اعلام میگردد:

...قبل از هرچیز دوستان خواهشا وسایل مورد نیاز که گفتیم رو حتما بیارن!

مسیر انتخابی : دار آبادوعده ی ما : ساعت 6.30 الی 7 صبح ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری

محدوده زمانی برگشت : 14 الی 15.30

چند نکته قابل تامل :

یادم نمیرود که چه قدر دوست داریم باهم بودنمان را،یادم نمیرود که چقدر بزرگ داریم و سایه شان مستدام رو سرمان،یادم نمیرود تک تکمان را که هجوم میبریم به دیگری وقت دل گیریشان

یادم میماند که چقدر خوبیم

چقدر خوبیم ما، چقدر خدا هم هست لابلای بودنمان

قبل هرچیز یادم می آید اولین هایمان را...چقدر زود سفره ای گستراندیم به وسعت دوست به همت دست! یادت هست رگ تعصب و غیرتمان هنگام افتادن های کسی؟ یاد من هست که دیروز گفتیم یا علی...شاید فردا ها یک روزی و یک جایی جا بخوریم که چه زود رسیدیم به عشق!

باورم هست که خدا هست اینجا، سفره ای داریم به پر باری قلب، به حلالی یک آسایش...

قدرش بدانیم..یا علی.)))1) گروه کوهنوردی تیوال گروهی متشکل از همه ی دوستان عزیز فرهنگی و سایر دوستان ، گروهی صرفا ورزشی _ فرهنگی می باشد که در چارچوب موازین نظام مقدس جمهوری اسلامی برنامه کوهنوردی خود را دایر کرده است

2) گروه کوهنوردی موجود نه یک گروه حرفه ای و نه یک گروه آماتور می باشد و صرفا گروهی در حد توانایی همه ی اعضای گروه میباشد

3) دوستان عزیز هر کدام لوازم شخصی از قبیل : بشقاب . لیوان . قاشق . چاقو .فلاسک کوه نوردی ( آب جوش ) و یک عدد آب معدنی کوچک و تعدادی قند و سایر لوازم مورد نیاز شخصی به همراه داشته باشند

4) قطعا داشتن جوی دوستانه و گرم بدون در نظر گرفتن حریم ها و احترام متقابل به هم و پاس داشتن ارزش ها امکان پذیر نمیباشد.

5) رعایت شأونات اسلامی برای تمامی دوستان امری طبیعی میباشد که رعایت آن وظیفه ی تک تک دوستان عزیز تلقی میشود

6) فراهم کردن صبحانه و میان وعده به عهده گروه میباشد

7) ضمن احترام به تمامی دوستان عزیز پذیرای دوستانی که سن آنها بالاتر از 18 سال ( سن قانونی ) میباشد هستیم و چشم انتظار دیدن دوستانی که فعلا این شرایط رو ندارند در برنامه های آتی خواهیم بود

8) امیدواریم در کنار هم مثل ادوار گذشته ساعاتی خوش رو تجربه کنیم

9) کسانی که زیر انداز دارند لطف کنند همراه خودشون بیارند

10 ) دوستان با انتخاب " هستم " برنامه ریزی ما رو دقیق تر کنیدشماره من جهت هماهنگی بیشتر : 09126069284یه مطلب مهم:::::::شروعی دوباره داریم با کلی تغیرات خوب خوب

همتون بیاید...

یا علی

امیدوارم روز خوبی داشته باشیم به امید خدا

دوستانی که چه در تیوال و چه به صورت تلفنی تا الان اعلام حضور کردند:
امین عظیمی ، کاوه ، حسین پوریعقوب ، مهرزاد محمدی ، علیرضا بابایی ، میثم رشیدی مهرآبادی ، مژگان علی نیا ، هومن پرهام ، David ، حدیثی ، جواد ، ویدا فضیلت ، ریما کاوه( +1 ) ، فهیمه تردست ،نسیم ، ... دیدن ادامه » زهرا شاه بداقی ، رضا میم
۵ روز پیش، پنجشنبه
Alirezaye aziz ishalah ke mibinimet dafeye bad
۲ روز پیش، يكشنبه
دوستان عزیز سلام
قرار شماره 16 در بخش گردشگری اعلام شد..منتظرتون هستیم
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان تا فصل گرما فرانرسیده حتما یه دیداری از کرمان داشته باشید...
این شهر با روح آدم بازی میکنه
با فاصله 35 کیلومتر میتونید بهار - تابستان - پاییز و زمستان رو تجربه کنید
کلوت محل رویایی است که شما رو میتونه به تجربه ی زیبایی مهمان کنه
شب کویر با ستارگانی که دست بهشون میرسه
و کوههایی که امروز به شکلی و فردا به شکل دیگری هستند
و تغییر اقلیم ناگهانی از باغ های مرکبات به کویر خشک و بی انتها
واقعا بی نظیره
از همه زیباتر
مردم مهربونش هستن که خاطره یک سفر به یاد موندنی رو برای شما می سازن
اگر خواستید داخل کویر برید و به کلوت ها نزدیک بشین حتما با ماشین 4wD این کار رو بکنید
و حداقل با یک خانواده دیگه هماهنگ کنید که اگر احتیاج به کمک داشتین تنها نباشید
فالوده کرمانی یادتون نره
و خودتون رو از خوردن بزقورمه محروم نکنید که مزه اش هیچوقت از دهانتون نمیره
سفرهای ... دیدن ادامه » خوشی براتون آرزو می کنم
امین مهدوی ، نیما نیک ، sara saghafi و ریما کاوه این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» نخستین دانشکده‌ی طب ایران در ارومیه مرمت می‌شود.
... دیدن متن »
ساختمان چوبی دانشگاه ارومیه به عنوان نخستین دانشکده طب ایران در سال جاری مرمت می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، محمد فتحی در مصاحبه خبرنگار روابط عمومی با اشاره به اهمیت تاریخی این دانشگاه، اظهار داشت: ساختمان چوبی داخل محوطه پردیس دانشگاه ارومیه به عنوان اولین دانشکده طب ایران در ابتدا توسط مسیون های آمریکایی راه اندازی شده است.
معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر این بنا از نظر سازه ای و دیوارهای پیرامونی مشکل چندانی نداشته، اما متاسفانه بدلیل نفوذ رطوبت حاصل از بارندگی و بار زیاد موجود در بام، بخشی از سقف های این بنا تخریب شده است.
فتحی تصریح کرد: اخیراَ در جلسه ای با حضور معاون امور عمرانی استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و رئیس دانشگاه ارومیه تفاهم نامه ای در این خصوص امضا شد که در صورت تخصیص اعتبار لازم، عملیات مرمتی و بهسازی این بنا طی ماههای آینده شروع می شود.
وی یادآور شد: طرح رفع خطر و استحکام بخشی این بنا از طرف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آماده گردیده و تقدیم دانشگاه ارومیه شده است.
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در تلاش هستیم تا تمام فضای پردیس دانشگاه شهر ارومیه را به همراه درختان کهنسال و سایر ابنیه تاریخی موجود در محوطه، به عنوان باغ و عرصه ارزشمند تاریخی و فرهنگی در فهرست آثار ملی ثبت شود.

ساختمان چوبی دانشگاه ارومیه در سال ۱۳۸۴ به شماره ۱۴۹۷۶ به نام ساختمان جهاد داشگاهی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

رسول حسینی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» بانوی فرانسوی کودکان ایرانی را با فرهنگ باستانی ایران آشنا می کند.
... دیدن متن »
بانوی فرانسوی دوستدار ایران و میراث فرهنگی کشورمان خانواده‌ها به ویژه کودکان ایرانی را با فرهنگ اصیل و غنی پیشینیان خود آشنا می کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، لیلا کفاش زاده مسئول بخش کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اعلام این خبر افزود: این بانوی فرانسوی به همراه دکتر محمد رهگشای همسر ایرانی خود سراموزه رهگشای را به عنوان مکانی فرهنگی، علمی و آموزشی در بادرود نطنز راه اندازی کرده است که هر ساله برنامه هایی چون جشن انار، مراسم عید نوروز، جشنواره ها، دوره های آموزشی موسیقی، مراسم عاشورا و ... را برگزار می کند.
کفاش زاده اظهار داشت: بانو رهگشا همسر فرانسوی دکتر محمد رهگشای که بیست سال در ایران زندگی کرده علاقه فراوانی به فرهنگ ایران، سنت ها و آداب و رسوم آن دارد به طوری که عمده فعالیت‌های آموزشی در این موزه برای کودکان به همت وی انجام می گیرد.
او با اشاره به علاقه رهگشای به فرهنگ اصیل ایران خاطر نشان ساخت که از همین روست که بانو رهگشای سعی دارد در فعالیت های فرهنگی که در موزه رهگشا انجام می شود خانواده ها و به ویژه کودکان با فرهنگ اصیل و غنی پیشینیان خود آشنا شوند.
کفاش زاده تصریح کرد: به عنوان مثال سالها است که در ایام نوروز مراسم پیش بهاری و چیدن سفره های زیبای هفت سین جزء فعالیت های فرهنگی این موزه قرار گرفته است.
مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در گفت و گو با خبرنگار سایت پژوهشگاه (richt.ir) برگزاری جشن انار در آبان ماه، مراسم عاشورا در ایام محرم، برگزاری جشنواره ها و دوره های آموزشی موسیقی برای کودکان را از برنامه های این موزه اعلام کرد.
کفاش زاده اظهار داشت: از کار گاه های آموزشی که برای نوروز ۹۴ در نظر گرفته شده بود می توان از کارگاه آشنایی با ساخت عروسک نخودی نام برد که با حضور کودکان به همراه مادربزرگ ها به خوبی برگزار شد.
مسئول بخش کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد که ساخت عروسک نخودی از دیر باز توسط مادر بزرگ ها برای نوه ها انجام می شده است به این صورت که با گذاشتن چشم و ابرو برای یک نخود و پیچیدن یک تکه پارچه گلدار به دور آن، شکل یک پیر زن را به نخود می دادند و به نام ننه نخودی بر روی سبزه عید می گذاشتند.
او افزود: همچنین در ایام نوروز تابلوی زیبای هفت سین کمال الملک نیز به شکل جورچین (پازل) بسیار بزرگی در آمده بود که چیدن و جور کردن قطعات آن برای کودکان هم سرگرم کننده بود و هم آموزنده و آنان را با یک اثر منحصر به فرد آشنا می کرد.
وی با بیان اینکه این سرا موزه فضاهای دیدنی و زیبایی دارد که برای بازدید کنندگان جالب است افزود: مطبخ و زورخانه از فضاهایی است که مورد استقبال بازدید کنندگان به ویژه کودکان قرار می گیرد.
کفاش زاده در توصیف سرا موزه رهگشای خاطر نشان کرد: در گوشه و کنار حیاط این موزه اشیایی به منظور وزن کردن و انواع ابزار کشاورزی قدیمی در معرض دید و تجربه‌ی مستقیم کودکان و بازدید کنندگان قرار گرفته که به نوعی معرف اداب و رسوم کشاورزی و باغداری در آن زمان است.
او افزود: در موزه رهگشای همچنین بازدید کنندگان دربازدید از فضای زیر زمین خانه با آیین های فتوت و جوانمردی و ابزار ورزش پهلوانی آشنا می شوند.

بنای خانه رهگشای واقع در شهر بادرود نطنز ازتوابع استان اصفهان از نظر کالبدی ازجمله خانه‌های اقلیم خشک است که دانش معماری آن در تطابق و هماهنگی با اقلیم بیابانی کاملا مشهود است به گونه‌ای که در چهار فصل سال، براحتی می‌توان از فضاهای آن استفاده کرد. خانه رهگشای در کوچه «کوچه باغ» واقع شده که به ورودی باغ های سر سبز و با طراوتی ختم می‌ شود و دلیل وجه تسمیه آن کوچه نیز بوده است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

رسول حسینی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
***** کوهنوردی تیوال..قرار پانزدهم..(اولین قرار 94) *****
از تیوال درخواست میشود این نگاشته پر رنگ شود
و بابت همراهی تمامی قرار های پیشین متشکریم

قرار شماره 15 ( جمعه 4 اردیبهشت 94 )
وعده ما : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری
مسیر : انتخابش با شما!
ساعت برنامه :
برنامه تفریحی : 7 صبح....15 الی 16 (برگشت )
برنامه حرفه ای : 6 صبح.....13 الی 14 ( برگشت )
برنامه تفریحی ( صبحانه + میان وعده از طرف گروه ). هزینه احتمالی = حدود 8 الی 10 هزار تومان

سلام دوستان!

{امیدوارم که همگی خوب باشید و دلتون بتپه واسه بودن کنار هم
ایشالا ... دیدن ادامه » میخوایم اولین قرار سال 94 رو شروع کنیم و با کلی تغیران نبت به سال پیش
در قرار ها تغیراتی داریم به این شکل که از این پس در نظر سنجی قرار ها 2 دسته قرار خواهد بود..یک دسته قرار های حرفه ای و قرار های تفریحی که نظر تمام دوستان تامین بشه و هر کدوم از قرار ها رای بیشتری داشت مثل همیشه همه بهش احترام میزاریم
یه تغیراتی هم در نظر سنجی ایجاد شده که به مرور اعلام میشه
نکته ی دیگه در باره ی مسیر های نظر سنجی هست که از اواسط ار
دیبهشت مسیر های برون شهری نیز اضافه میشه}

!!! و اما اولین قرار:
حرف زیادی نیست جز اینکه توی این بهار و حالا که همه چیز مهیاست برای باهم بودن منتظرتون هستیم..
خیلی از دوستانمون تا امروز نتونستن بیان و ما از حضورشون استفاده کنیم..ایشالا که ببینیمشون
میدونید که نظر سنجی تا چهارشنبه شب ادامه پیدا میکنه و بعدش قرار نهایی اعلام میشه..لوازم مورد نیاز و اطلاعات تکمیلی بعد از مشخص شدن مسیر در قرار نهایی اعلام میشه

و اما نظر سنجی :
منتظر نظر همگی هستیم
#خواهشی که هست اینه که به خاطر برنامه ریزی دقیق تر از دوستان عزیزی که حضورشون باعث خوشحالی ماست با انتخاب می آیم ما رو یاری کنند#
دوستان عزیزی که پیشنهادی دارند و دوستان گلی که اطلاعات کلی نیاز دارند از برنامه و برای هماهنگی بیشتر ، خوشحال میشم حرفاشون رو با من در میان بگذارند
شماره من جهت هماهنگی و پیشنهادات :09126069284

منتظرتون هستیم
یا علی
با یکی از دوستانم می آیم !
۰۱ ارديبهشت
چه حیف که نتونستم بیام و کنار شما خوبا بودن رو از دست دادم. ولی به امید یه عالمه جمعه خوب کنارتون دلم رو آروم می کنم
۳ روز پیش، شنبه
دوستان عزیز سلام
قرار شماره 16 در بخش گردشگری اعلام شد..منتظرتون هستیم
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و روزبخیر
آیا ممکنه تور کوهنوردی هم بذارید؟
ممنون :)
رسول حسینی این را دوست دارد
درود بر شما
تیوال در گام نخست، معرفی دیدنی‌ها و گردش‌های در حال اجرا توسط شرکت‌های مسافرتی را آغاز نموده است و در آینده‌ با همکاری آژانس‌ها و یا به صورت مستقل وارد بخش اجرایی و برگزاری گردش نیز خواهد شد.
با سپاس
۳۰ فروردين
فاطمه جان میتونی با برنامه های کوهنوری بچه های تیوال همراه بشی؛ خیلی حرفه ای نیست ولی جمع گرمی از دوستانه که حتما بهت خوش میگذره
۶ روز پیش، چهارشنبه
@نادیا اسکویی: سلام، خوبی؟ خیلی ممنون از راهنماییت. چه جوری میتونم با گروه کوهنوردی همراه بشم؟
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ارائه طرح‌های گردشگری در دهکده‌ی ساحلی چی چست ارومیه
... دیدن متن »
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بر ضرورت همکاری دستگاههای اجرائی در ارائه و پیاده سازی طرح های گردشگری در منطقه نمونه گردشگری دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری در جلسه بررسی پیاده سازی طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست ارومیه که با حضور مسئولین ادارات کل محیط زیست، ورزش و جوانان، امور عشایر استان و شهرداری ارومیه برگزار شد، با اشاره به اثرات وضعیت دریاچه ارومیه در بحث گردشگری، اظهار داشت: بحران کم آبی دریاچه ارومیه موضوع حیاتی در بحث گردشگری استان بوده و بایستی با همکاری دستگاههای اجرائی و همراهی مردم تدابیری برای احیای گردشگری این دریاچه اندیشیده شود.
وی اظهار کرد: ارائه طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست یکی از موارد حائز اهمیتی است که مورد تاکید معاون امور عمرانی استاندار بوده و با همکاری دستگاههای اجرائی ذیربط، می توان ضمن ارائه به موقع طرح های گردشگری، از ظرفیت این دهکده در راستای اجرای سیاست های ستاد احیای دریاچه ارومیه بهره برد.
جباری گفت: دهکده ساحلی چی چست به عنوان منطقه نمونه گردشگری، نقطه قوتی برای شروع پروژه های گردشگری مرتبط با احیای دریاچه ارومیه بوده که می توان آن را به سایر شهرهای استان تسری داد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت دستگاههای ذیربط در این خصوص، گفت: ارائه به موقع برنامه ها از سوی دستگاههای اجرائی به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان دبیرخانه این کارگروه، به منظور جمع بندی طرح ها جهت ارائه به شورای برنامه ریزی استان ضروری است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در پایان بر ضرورت اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در دهکده ساحلی چی چست، طبق ضوابط و معیارهای منطبق با محیط زیست تاکید کرد.
سعدآبادی مدیر فرهنگی اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در این جلسه بر ضرورت اجرای طرح های گردشگری با امکانات موجود در دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید کرد و گفت: ارائه طرح های مقطعی مثل برگزاری جشنواره ها و نمایشگاهها و طرح های پیوسته مثل لجن درمانی در طول سال، پیاده روی و ... از جمله برنامه هایی که می شود با همکاری دستگاههای ذیربط اجرا نمود.
حسین امامی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غری نیز در این نشست برگزاری جشنواره های بومی محلی، تندیس های نمکی، راه اندازی موزه مردم شناسی حوزه دریاچه ارومیه، غذاهای بومی محلی، جشنواره عاشیقی های موسیقی سنتی استان و برپایی نمایشگاههای صنایع دستی و هنرهای سنتی را از جمله برنامه های قابل اجرا در دهکده ساحلی چی چست عنوان کرد.

گفتنی است در این جلسه بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی و همکاری دستگاههای اجرائی در ارائه به موقع برنامه ها و طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید شد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

آرش رضایی ، رسول حسینی و sara saghafi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"عروس فارس آماده پذیرایی از مسافران جشنواره گل و گلاب"

همه ساله با آغاز اردیبهشت و فصل برداشت گل های محمدی میمند فارس رنگ و بوی بهشتی به خود می گیرد.گلابگیری در میمند فارس به دو صورت سنتی و صنعتی انجام می‌شود و بوی عطر گل محمدی هنگام گلابگیری، اردیبهشت میمند را معطر و خوشبو کرده است.

میمند شهری تاریخی است و قدمت آن براساس مدارک و بناهای تاریخی بر جای مانده به چند هزار سال می رسد. در زمان ساسانیان سرزمین پارس که مقر اصلی حکومت بوده است به پنج ولایت یا کوره(خُرٌه) تقسیم شده که هر کوره در واقع مجموعه‌ای از شهرهای یک مسیر است که به مرکز حکومت می رسد. ولایت اردشیرخوره یکی از مهم‌ترین کوره‌های پنجگانه فارس بود که در مسیر شیراز تا دریای پارس و جزایر جنوبی قرار داشته و از آنجا مسیر مهم دیگری از کیش و قشم به هند و سراندیب (سریلانکا کنونی) برقرار ... دیدن ادامه » بوده است.نام میمند در منابع جغرافیایی تاریخی سده های نخستین اسلام به‌عنوان یکی از نواحی کوره اردشیر فراوان مشاهده می شود. آنچه در اغلب این منابع تکرار شده این است که: میمند شهری است کوچک در ناحیه گرمسیر فارس با هوای معتدل. دارای آب روان و انواع میوه. محصول عمده آن انگور و گلاب. شغل مردم بیشتر پیشه‌وری و تولید گلاب و عطریات.دارای کاروانسرا و مسجد جامع و مردمی بصلاح.از قدیمی ترین نوشته‌های جغرافیایی در این مورد در کتاب صورالاقلیم نوشته ابوزید سهل بلخی (322 هـ ق) از میمند به‌عنوان یکی از نواحی اردشیرخوره نام برده است که در مسیر عبور شاهراه مهمی قرار داشته است. و همچنین گوید: . . . گلاب پارس از آن خیزد و به بدریابار و حجاز و یمن و شام و مصرو مغرب و خراسان برند . . . ابن بلخی می نویسد: اسکندر چون می خواست شهر‏ ‎ گور (جور) را غرق سازد آب رودخانه را به طرف صحرای میمند منحرف کرد همچنین حمدالله مستوفی در کتاب نزهة القلوب و اصطخری در المسالک و الممالک باز درباره مسیر شیراز تا کیش (کوره اردشیر) از میمند به‌عنوان یکی از نواحی و یکی از ایستگاههای مسافران نام میبرد.به هر حال در آن زمان میمند بر سر یک شاهراه تجاری مهم از شیراز به بنادر و جزایرجنوبی و از آنجا به هند قرار داشته است و دارای کاروانسرا و بازار مهمی بوره است. پس از تغییر مسیر شاهراه فوق به، از اهمیت اقتصادی میمند کاسته شد اما همچنان شهرت خود را به‌عنوان شهری زیبا و فرهنگی و صاحب تولیدات متنوع بویژه عطر و گلاب، حفظ نمود.اوژن فلاندن جهانگرد مشهور فرانسوی در سال 1841 میلادی (1257هـ ق) با این که در یک زمستان سخت از میمند گذر کرده است، از مزارع و باغها و بناهای زیبا و مردمان باصفا و آزاد میمند تعریف نموده و می نویسد: « . . . این شهر کوچک در ایران نادر و بلکه منحصر بفرد است ...
رسول حسینی و مصطفی .خ این را خواندند
امین مهدوی و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیرعامل شرکت توسعه‌ی گردشگری
» صنعت گردشگری می‌تواند ناجی کشور باشد.
... دیدن متن »
نشست خبری غلامحسین حسینی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، عصر روز دوشنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۴، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در هتل بین المللی لاله تهران برگزار شد.
به گزارش «روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران»، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه صنعت گردشگری به تبع مسائل سیاسی و اجتماعی در حال گذار از دورانی به دوران دیگر است، اظهار داشت: این صنعت می‌تواند ناجی اقتصاد کشور باشد و توانسته است در یکی دو سال اخیر به یکی از صنایع با ارزش افزوده‌ نسبتاً خوب تبدیل شود.
غلامحسین حسینی افزود: به همین دلیل نیاز است که در کشور فضاهای کسب و کار متناسب با این تغییرات نیز تغییر کند و با افزایش تقاضاها متناسب باشد.
وی با بیان اینکه گردشگری صنعتی بدون دود (سبز) و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است و فضاهای کسب و کار در کشور باید متناسب با تغییرات و افزایش تقاضا باشد و امیدواریم اقتصاد مبتنی بر گردشگری نیز با تکیه بر پتانسیل های فراوان کشورمان رونق بیشتری بگیرد، تصریح کرد: در حال حاضر 15 شرکت استانی داریم که مشغول فعالیت های مختلف هستند. به گفته وی : تحقق بخش هایی از اقتصاد مقاومتی در حوزه گردشگری امکانپذیر می باشد و حوزه گردشگری می تواند اقتصاد نفت محور کشور ما را تبدیل به اقتصاد گردشگر محور بنماید.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه چند سال پیش تصمیم گرفته شده ۶۰ هتل ساخته شود اما متأسفانه این پروژه‌ها هیچگاه به انجام نرسید، یادآور شد: در سال های گذشته دو هتل لاله کیش و یزد متعلق به این شرکت نیز، به بخش خصوصی فروخته شده است و در حال حاضر تمام پروژه‌های استانی بصورت نیمه تمام در شرکت وجود دارد و برخی از آنها منتج به ایجاد پرونده‌های حقوقی نیز شده است که در صدد رفع مشکلات پروژه ها هستیم.
وی اضافه کرد: در مورد پروژه ‌هایی که بدون طرح توجیه اقتصادی شروع شده بودند ما تصمیمی بر انجامشان نداریم ولی در مورد طرح ‌های دارای توجیه اقتصادی به دنبال تکمیل آنها هستیم. پروژه‌های ما حدود ۷ سال از عمرشان می‌گذرد اما حداکثر پیشرفت فیزیکی‌شان ۷ تا ۱۰ درصد است.

حسینی با بیان اینکه در حال حاضر بر روی سه پروژه از قبل بازمانده به طور ویژه در حال فعالیت و رفع مشکل هستیم، گفت: این پروژه ها دارای مزیت های خوبی می باشند و امیدواریم با رفع مشکلات آنها، شاهد عملیاتی شدن مجدد پروژه ها پس از یک وقفه 6 ساله باشیم.
وی افزود : شرکت ما به دنبال اقدامات سال 90 و مزایده‌ای که توسط سازمان خصوصی سازی انجام شد مقداری در لاک خود فرو رفت که خوشبختانه در نیمه دوم سال 93 پرونده واگذاری شرکت به بخش خصوصی، ابطال شد.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه کسی مخالف واگذاری به بخش خصوصی نیست، گفت: اما ارزشگذاری شرکت بسیار ناصحیح بود و ما مصّر بودیم تدبیر اساسی در این زمینه بشود که با حمایت ویژه ریاست محترم سازمان و همچنین دقت نظر مسئولین مربوطه در قوه قضائیه و هیأت داوری تلاش لازم و اقدامات موثری صورت گرفت و نتیجه مطلوب نیز حاصل شد.
غلامحسین حسینی گفت: یکی از برنامه‌های در دست اقدام ما ثبت گروه‌ هتل های بین المللی لاله است که در حال انجام می باشد و در این راستا نیز تلاش کردیم با وجود تمامی محدودیت‌ها، نگاه توسعه خدمات و توسعه مشارکت بخش خصوصی را داشته باشیم؛ که بهره برداری از هتل تاریخی بیستون کرمانشاه بعنوان ششمین عضو گروه هتل های بین المللی لاله، بر همین اساس می باشد.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از پرونده های حقوقی که شرکت با آن مواجه است و بسیار مشکوک عمل شده است، پرونده ای بوده که یک شرکت، ۳ قطعه زمین متعلق به شرکت ما را گودبرداری کرده بود و برای این کار حدوداً ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کرده بود اما متاسفانه به دلیل قرارداد ضعیفی که در سنوات قبل تنظیم شده بود، شرکت ما با رأی قطعی دادگاه، محکوم به پرداخت مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان به آن شرکت شده بود که خوشبختانه در اسفندماه ۹۳ با پیگیری های نفس گیر و متعددی که صورت گرفت و حمایت های ویژه ریاست محترم سازمان، این حکم نیز به دستور رئیس محترم قوه قضاییه ابطال شد و این پروژه که پرونده خاص و مشکل داری بود و براساس بنیه ضعیف قراردادش نوشته شده بود و اساس شرکت را با یک تهدید جدی روبرو می‌کرد، ابطال گردید.

حسینی یادآور شد: یکی از برنامه های ما در شرکت توسعه گردشگری ایران، بهره برداری از اماکن گردشگری است که امکان بهره برداری آنها به هر دلیل توسط مالکان و بهره برداران آنها میسر نیست. البته اگر این اماکن و بعضاً هتل ‌ها، با استانداردهای ما تطبیق داشته باشد امکان الحاق آنها به گروه هتل‌های لاله را نیز داریم.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه اولین اصل ما در همه کارها، برنامه ریزی و ارتقای کیفیت خدمات است، گفت: در همین زمینه جایزه ملی کیفیت در بخش غذا، به خدمات غذایی هتل بین المللی لاله تهران اهدا شده است. وی خاطرنشان کرد: هتل بین المللی لاله تهران شاهد وقایع متعدد تاریخی در طول عمر خود بوده که بعضاً بسیار مهم و قابل توجه است. از آن جمله، پیش نویس قرارداد الجزایر است که توسط صدام ملعون و شاه خائن در این هتل انجام شده و یا حضور گاندی و دبیرکل وقت سازمان ملل و بسیاری از شخصیت های مطرح داخلی و خارجی دیگر که در نظر داریم برهمین اساس کتاب موزه ‌ای را ایجاد کنیم.
وی افزود: در ترکیه هتلی است که رضا شاه دو شب را برای ملاقات با آتاتورک در یکی از اتاق های آنجا ساکن بوده و در حال حاضر شاهد این هستیم که از آن اتاق به عنوان موزه استفاده می‌شود و این در حالی است که ما از این موارد نه تنها در هتل لاله تهران، بلکه در اقصی نقاط کشورمان در حد فراوان در اختیار داریم ولی تا کنون به نحو شایسته از آنها بهره برداری نشده است.
حسینی ادامه داد: کمتر از پنج درصد میهمانان این هتل پنج ستاره دولتی هستند و به رغم قدیمی بودن، همچنان مورد استقبال و پذیرای شمار زیادی از مشتریان وفادار داخلی و خارجی است.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری با اشاره به تلاش این شرکت برای ثبت برند گروه هتل های لاله گفت: اکنون هتل پنج ستاره بین المللی لاله تهران، هتل صخره ای بین المللی لاله کندوان، هتل چهار ستاره بین المللی سرعین، هتل چهار ستاره چابهار و مجتمع آب درمانی سبلان زیر نظر شرکت توسعه گردشگری و تحت عنوان این برند فعالیت می کنند حسینی با بیان این توضیح که اوایل تابستان سالجاری نیز هتل تاریخی بیستون کرمانشاه به عنوان ششمین عضو گروه هتل های بین المللی لاله به بهره برداری می رسد، خاطر نشان کرد: تا چند ماه آینده آغاز مجدد عملیات عمرانی و تکمیل دو هتل چهار ستاره که متاسفانه عملیات آن از حدود ۷ سال پیش متوقف مانده بود، از سر گرفته خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران به برون سپاری بخشی از فعالیت های معاونت گردشگری استان ها به این شرکت اشاره کرد و گفت: برخی از این شرکت‌ها از ردیف تملک‌های بودجه استانی استفاده می کنند و عمده شرکت‌های استانی در حوزه های سرمایه گذاری و مشارکتی فعالیت دارند. این شرکتها در استان مربوطه خود فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری را شناسایی کرده، مجوزهای لازم را اخذ و به صورت بسته‌های سرمایه‌گذاری به بخش خصوصی ارائه می‌دهند.

حسینی درباره ساخت بال غربی هتل نیز گفت: از اسفند ماه ۹۳ پیگیر این قضیه شده‌ایم ولی مقررات حاکم در خصوص تراکم زمین در این محدوده اجازه لازم را به ما نمی‌دهد و باید مجوز کمیسیون ماده ۵ را اخذ نماییم. این کار از دهم اسفند ماه با تاکید ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است و پس از احداث این بخش از هتل، ۳۷۰ واحد جدید به مجموعه هتل بین المللی لاله تهران افزوده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

رسول حسینی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"این خانواده اروپایی، ایران واقعی را تبلیغ می کند"

وقتی برای نخستین‌بار به ایران رسید، تصمیم گرفت تا در کمترین زمان ممکن و بدون توقف طولانی از آن عبور کند، اما هر چه بیشتر در شهرها جلو می‌رفت، اثری از تیراندازی و بمب کنار جاده‌ای ندید ...

http://www.asriran.com/fa/news/391716/
عمو فرهاد قصه ها این را خواند
امین مهدوی و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» برپایی جشن روز بناها و محوطه‌های تاریخی در دهدشت
... دیدن متن »
مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشن روز بناها و محوطه‌های تاریخی در بافت قدیمی دهدشت در روز ۲۹ فروردین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، محمود باقری با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد استانی غنی از میراث فرهنگی و تاریخی در کشور است، اظهار کرد: این استان در سطح کشور یکی از استان‌های شناخته شده در این بخش است.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در همه مناطق استان و در شهرستان‌های هشت‌گانه بافت‌ها و بناهای تاریخی متعددی وجود دارد که گاه عمر برخی از آن‌ها به صدها سال می‌رسد.
این مسئول گفت: یکی از راه‌های شناسایی و معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد به کشور معرفی هر چه بهتر و بیشتر بناها و بافت‌های تاریخی است که وظیفه و رسالت رسانه در این خصوص دو چندان است.
باقری بیان داشت: یکی از محوطه‌ها و بافت‌های قدیمی استان که شهرت ملی و حتی بین‌المللی دارد مربوط به بافت قدیمی شهر دهدشت است که به عنوان سمبل بافت‌ها و بناهای قدیمی استان به‌شمار می‌رود.
وی با تبریک پیشاپیش به همه فعالان عرصه میراث فرهنگی به خصوص فعالان بافت‌ها و بناهای تاریخی که کار حفاظت و ترمیم و مرمت این بناها را بر عهده دارند به مناسبت روز بناها و محوطه‌های تاریخی گفت: روز ۲۹ فروردین در تقویم به نام این روز نام‌گذاری شده است.
مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان از اجرای برنامه‌های متنوع در این روز در شهرستان کهگیلویه و در کنار شهر قدیمی دهدشت خبر داد.
باقری گفت: در این روز برنامه‌های همایش انجمن‌های میراث فرهنگی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه عکس از کارگاه‌های فعال مرمت در استان در کاروان‌سرای بافت تاریخی دهدشت برگزار می‌شود که در ادامه تجلیل از فعالان میراث فرهنگی در بافت قدیمی شهر دهدشت را خواهیم داشت.

برگزاری اردوی دانشجویی بازدید از آثار تاریخی شهرستان کهگیلویه یکی دیگر از برنامه‌های روز بناها و محوطه‌های تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد بود که باقری به آن اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

کاوه این را خواند
رسول حسینی و زهره نژاد این را دوست دارند
استان کهگیلویه و بویراحمد طبیعت بسیار زیبا و بکری داره ولی متاسفانه به خوبی معرفی نشده و به مردم شناسانده نشده...
۲۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» جواهرات پارس وارد تهران شد.
... دیدن متن »
گردشگران قطار عقاب طلایی که نام جواهرات پارس را برای سفر خود انتخاب کرده‌اند صبح دیروز ۲۴ فروردین وارد استان تهران شدند.
خلدی نسب مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری در گفتگو با میراث آریا (chtn) و در تشریح برنامه قطار گردشگری، گفت: در پی برنامه‌ریزی قبلی، سال گذشته قطار گردشگری از کشور مجارستان به سمت کشورمان حرکت کرد و گردشگران این قطار از جاذبه‌های ایران بازدید کردند، با توجه به همراهی آژانس‌های خبری با این قطار و انعکاس سریع و مناسب اخبار، افراد بسیاری در کشورهای اروپایی و آمریکای برای بازدید از ایران ترغیب شدند.
وی ادامه داد: براساس اطلاعات موجود، ۱۲ هزار نفر برای استفاده از قطار گردشگری در دوره های بعدیثبتنامکردند که برنامه ریزی برای ورود ۹ قطار در سال ۹۴ صورت گرفته است.
خلدی نسب با بیان اینکه اولین قطار در سال ۹۴، روز ۲۰ فروردین ماه از مرز رازی واردتبریزشدهاست،تصریحکرد:تعداد مسافران این قطار صد و ۱۰ نفر شامل ۸۰ مسافر و ۳۰ خدمه است که این گردشگران در دو گروه با فاصله چند روزه وارد کشورمان می شوند.
مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری گفت: گروه اول از مرز رازی با قطار وارد شهر زنجان شدند و سپس به تهران، اصفهان، شیراز رفتند، این گردشگران روز چهارشنبه ۲۶ با هواپیما از کشورمان خارج می‌شوند. گروه دوم روز ۲۵ فروردین با هواپیما وارد تهران می شوند و سپس با قطار به مشهد می روند پس از آن به سمت طبس، بافق و یزد حرکت می کنند و در ادامه وارد استان اصفهان می شوند، قطار عقاب طلایی در نهایت به سعادت شهر شیراز می رسد.
وی اضافه کرد: گردشگران گروه دوم روز ۳۱ فروردین از مرز رازی و با قطار ایران را ترک می کنند.
خلدی نسب گفت: مسافران این قطار از کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، کانادا، سوئیس، اسپانیا، پرو، هلند، ایتالیا، روسیه و مجارستان هستند.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری با بیان اینکه گردشگران این قطار نام جواهرات پارس را برای سفر خود انتخاب کرده اند، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی و معاونت گردشگری اطلاع رسانی لازم را با ادارت کل استانها برای انجام همکاری‌های مرتبط با استقبال، پذیرایی و بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی صورت داده است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم و رسول حسینی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» دشت لاله های واژگون
... دیدن متن »
این دشت زیر پوششی رنگارنگ از لاله های سرخ رنگ و واژگون، در ۱۲ کیلومتری چلگرد و در نزدیکی روستای بنواستکی کوهرنگ آرمیده است. هوای لطیف، سبک و پاک دشت و پوشش گیاهی بسیار غنی و ارزشمند آن چشم دل هر بیننده ای را می نوازد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری؛ دشت لاله های واژگون یکی از زیباترین جلوه های بدیع و طبیعی این استان است، تا جایی که می توان از آن به عنوان "نقاشی ممتاز خالق هستی" یاد کرد. اگرچه ‌اکوتوریسم طبیعی آبی برفی چهارمحال و بختیاری جاذبه‌های گردشگری طبیعی زیادی را در خود جای داده ‌است، اما زیبایی دشت لاله‌های واژگون چون تابلوی بی‌بدیل همه جاذبه‌های گردشگری این استان را تحت شعاع خود قرار داده است. اینکه بام ایران به "دیار لاله‌های واژگون" شناخته می‌شود، تنها در حد یک نام نیست، بلکه تماشای دشت لاله‌های واژگون با چشم‌انداز خیره‌ کننده برای هر تازه واردی با مسمی بودن این نام را "عینیت" می‌بخشد. گردشگران برای سفر به ‌دشت لاله‌ها در طول مسیر شهرکرد، سودجان چشمه‌ دیمه کوهرنگ از دیدن چهره بهارمفرح این مسیر در حالی که از سرازیر شدن چشمه‌های آب برف در سراشیبی تپه‌ها و پوشش سبز زمین لذت می‌برند، وارد دشت لاله‌های واژگون می‌شوند. وجود پوشش برف بر فراز تپه‌ها، قله ها، آسمان آبی تزیین شده از ابرهای سپید و قهقهه مستانه ‌رودخانه‌های خروشان از جمله سرشاخه "زاینده رود" اوج زیبایی را در مسیر دشت لاله‌های واژگون به تمام و کمال به گردشگران هدیه کرده است. هر تازه واردی پس از خیره ‌شدن از تماشای طبیعت سحرآمیز و جاذبه‌های طبیعی افسونگر این مسیر در ورود به دشت لاله‌ها شگفت زده و مبهوت زیبایی این دشت خیال‌انگیز و رویایی می‌شود. تا چشم کار می‌کند یک دشت پهناور چون فرشی ممتاز از لاله‌ها و دیگر نباتات سبزه‌پوش است ‌و لاله‌های واژگون انگار در برابر عظمت خالق هستی از شرم سر خجلت پایین انداخته‌اند. واشدن غنچه‌های لاله‌های واژگون در دل یک دشت سبزفام در حالی که کوه های مرتفع پوشیده از برف و دامنه پر از سبزه، گرداگرد آن را احاطه کرده زیبایی طبیعی این دیار را به اوج خود می‌رساند. لبخند مستانه لاله‌های واژگون در پیشواز گردشگران نمایش صحنه‌ای از خلقت آفرینندگاردانا و تواناست که هر بیننده‌ای را محو تماشای خود و هرعقل سلیمی را به تحسین شاهکار خلقت وا می‌دارد. فرو آوردن سرتسلیم غنچه‌های نوبر لاله‌های دشت واژگون با اینکه سرآمد زیبایی همه رستنی ها و نباتات هستند به زبان بی‌زبانی به هر بیننده‌ای افتادگی در برابر ذات خداوند را می‌آموزد. لاله‌های واژگون تنها جلوه‌گر یک زیبایی بی‌نظیر نیست، بلکه این "رستاخیز" زیبای خاک تزیین شده از زیباترین لاله‌ها نوید بخش "رستاخیز آخرت" است
هر چند لاله های واژگون را می توان در جای جای طبیعت زیبای چهارمحال و بختیاری دید اما دشت ۷۰۰ هکتاری منطقه بنواستکی در کوهرنگ بختیاری یکی از معروف ترین رویشگاه های لاله های واژگون در کشور است که در اردیبهشت ماه میزبان هزاران گردشگر می شود.این جاذبه طبیعی بسیار دیدنی درفاصله ۱۰۰ کیلومتری شهرکرد و حدود ۱۰ کیلومتری شهر کوهرنگ قرار داشته و در سال های نه چندان دور که هنوز سیل گردشگران به آن دیار سرازیر نشده بود، با شادابی سحرانگیزی، در اردیبهشت ماه گل های سرنگون خود را به رقص و دل ربائی وا می داشت و این پایکوبی ۱۵ روزه بهاری با بذردهی لاله ها در اواخر اردیبهشت به پایان می رسید.
بارگذاری اکوتوریسمی، سرازیر شدن سیل ویرانگر گردشگران ناآگاه، انفعال دستگاه های متولی و آماده نکردن زیرساخت های لازم برای این بارگذاری و تبدیل شدن به یک جاذبه طبیعی گردشگری، سبب گردید که هر ساله از شادابی و تجدید حیات طبیعی لاله ها کاسته شده، و روند کاهش تراکم لاله ها و وسعت این اثر طبیعی کم همتا شدت یابد.چیده شدن گل ها و خارج کردن غده و پیاز لاله ها از داخل خاک توسط برخی از بازدید کنندگان ناآگاه، بیشترین نقش تخریبی را در مجموعه عوامل انسانی مؤثر در تشدید روند تخریب و رخوت دشت لاله ها داشته است. شکستن ساقه گل ها در اثر پهن کردن زیراندازها، لگدمال کردن لاله ها در اثر ترددهای غیر اصولی و غیر ضروری بازدیدکنندگان در دشت و عدم کنترل فرزندان و ممانعت از آسیب رسانی آنان به گل ها و گیاهان، روند طبیعی گل دهی و بذردهی لاله را مختل و تجدید حیات طبیعی دشت را به مخاطره می اندازد.
ورود دام به دشت، خصوصا در اواخر اردیبهشت و خردادماه، در مرحله بذردهی گل ها یکی دیگر از عوامل مؤثر کاهش تراکم و شادابی لاله ها بوده که با اخلال در ریزش بذر و ممانعت از استقرار بذور در خاک، زادآوری طبیعی لاله ها را بسیار شکننده و مختل می کند. اخیرا طغیان آفات و بیماری ها هم به این عوامل اضافه شده که می تواند در شادابی و زادآوری طبیعی لاله ها بسیار مؤثر باشد. طغیان آفات و بیماری ناشی از ضعف بیولوژیکی لاله ها بوده که علت آن همان عوامل انسانی، فشار دام و نامدیریتی حاکم بر این جاذبه طبیعی می باشد. تعیین دستگاه متولی مشخص و ساماندهی گردشگران در کوتاه مدت، و در درازمدت انجام مطالعه، برنامه ریزی و تأسیس زیر ساخت های لازم با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های بخش خصوصی و جوامع محلی منطقه و همچنین تغییر و جایگزینی شیوه معیشتی دامداران از طریق همین ظرفیت گردشگری و قرق کامل دشت و ممانعت از ورود هر گونه دام به این جاذبه طبیعی و همین طور شناسائی و مقابله با آفات و بیمارهای لاله ها، برای نگهداری و حفاظت از این شگفتی خلقت اجتناب ناپذیر است. همه ساله شمار زیادی از علاقه مندان به طبیعت برای دیدن رویش و نمو این گل یکتا به دامنه کوههای زاگرس می روند. گلستان کوه در خوانسار، ارتفاعات اشترانکوه لرستان و کوههای صمصامی در چهار محال و بختیاری رویشگاه انبوه این گلهاست اما دشت معروف لاله های واژگون در دامنه کوههای صمصامی در نزدیکی شهر کرد واقع شده است. زادگاه اصلی این گل ایران است اما مثل بسیار از موارد دیگر اروپاییان آن را به کشور خود برده و به پرورش گلخانه ای آن پرداخته اند به نحوی که به رغم وجود صدها نوع گل در ایران که ۱۲۰ نوع آن لاله است کشور هلند مهد پرورش گل جهان محسوب می شود!
به دلیل وسعت زیاد (۳۴۰۰ هکتار)، پوشش گیاهی بسیار زیبا و ارزشمند، لاله های واژگون (اشک مریم) در دو نوع قرمز و زرد و نیز نزدیکی به دیگر جاذبه های قطب سیاحتی کوهرنگ، این منطقه تفرجگاه بسیار مناسبی محسوب می شود. زمان رویش و شکفتن لاله های واژگون در این دشت از اواسط فروردین ماه شروع و تا اواخر اردیبهشت ادامه خواهد داشت. این گل در مناطق صخره ای و سنگلاخی می روید و حتی تا ۱۰ هزار شاخه از آن در یک دشت قابل مشاهده است. لاله واژگون گلی اسطوره ای و بی بدیل است که باور دیدن هزاران شاخه از آن در یک نگاه دور از ذهن است اما این تنها یکی از جاذبه های گردشگری کشور بی همتای ایران است.

امکانات و تسهیلات این منطقه توریستی شامل راه دسترسی آسفالته، آب آشامیدنی، دسترسی به هتل های شهر چلگرد و پارکینگ است و البته هنوز هم امکانات بسیاری برای جذب گردشگر به این منطقه نیاز است. اما به هر روی می توان یک روز را به دیدن این دشتهای بی بدیل اختصاص داد و فارغ از دغدغه های زندگی بیش از پیش به خالق این همه زیبایی اندیشید.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور یکروزه گلاب گیری نیاسر و کاشان با آژانس اریکه ملل
بازدید از باغهای گل زیبای نیاسر
بازدید از آبشار، چهار طاقی ، کوشک صفوی نیاسر
بازدید از شهر تاریخی کاشان - محله سلطان احمد ، خانه تاریخی بروجردیها، طباطباییها ، حمام سلطان احمد ، باغ و حمام فین
- خدمات تور : وسیله نقلیه توریستی در اختیار با توجه به تعداد گردشگران ، بیمه حوادث مسافرتی و مسئولیت مدنی ، راهنما
- منوی صبحانه : کره ، عسل ، پنیر ، نیمرو
- ناهارو پرداخت ورودیه‌ها با مسافر
- پذیرایی عصرانه
- حرکت همه هفته جمعه ۴ اردیبهشت ساعت ۵ صبح
هزینه : 59500 تومان
هماهنگی : محمدرضا اشراقی 9354833663
این برنامه بازدید ها که نوشتید همه در یک روز اجرا میشه؟
۲۳ فروردين
من موندم تو ۵۹۵۰۰ اش ۵۰۰تومن تخفیف دادید؟ :-D
۲۶ فروردين
من نفهمیدم همه هفته 4 اردیبهشت... یعنی از چهارم شروع می شه و هر هفته هست یا اینکه فقط جهارمه؟ تو رو خدا بگید هر هفته هست ... من چهارم نمی تونم بیام
۲۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» توریست کارت رونمایی شد.
... دیدن متن »

توریست کارت با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک ملی ایران رونمایی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مراسم رونمایی از توریست کارت ملی ۱۹ فروردین ماه با حضور مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری، اعضای هیات مدیره بانک ملی و مسئولین شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در بانک ملی شعبه فرودگاه امام خمینی(ره) برگزار شد.

معرفی کارت

این کارت یکی از خدمات متنوع بانک ملی ایران در زمینه کارت های الکترونیک بانکی است که برای تامین آسایش، امنیت و راحتی میهمانان کشور جمهوری اسلامی ایران طراحی و ارائه شده است.

این کارت یک کارت ریالی است که در قبال ارز ورودی گردشکران با اعتبار زمانی مشخص صادر و قابلیت استفاده در شبکه بانکی را خواهد داشت.

در زمان صدور توریست کارت، رمز اول و دوم به همراه کد و رمز کاربری جهت مشاهده صورتحساب اینترنتی به مشتری تحویل خواهد شد که رمز اول جهت خرید از طریق پایانه های فروش و استفاده از دستگاه های خودپرداز و رمز دوم صرفا جهت استفاده از خرید اینترنتی خواهد بود.

لازم به ذکر است رمز اول و دوم در دستگاههای خودپرداز بانک ملی ایران توسط مشتری قابل تغییر خواهد بود.

ویژگی های توریست کارت

۱-امکان استفاده در تمام پایانه های فروش شبکه بانکی کشور

۲-امکان دریافت وجه نقد فقط در دستگاه های خودپرداز بانک ملی ایران

۳-قابلیت استفاده از سرویس خرید اینترنتی ، تغییر رمز و انتقال وجه از توریست کارت

۴-امکان تبدیل وجه باقیمانده کارت به ارز و پرداخت آن به گردشگر به نرخ روز

۵-مدت انقضا بر اساس مدت زمان ویزا (طبق دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران)

۶-حداکثر مبلغ شارژ کارت معادل ۵ هزار دلار

۷-امکان دریافت موجودی کارت از طریق اینترنت، دستگاه های خودپرداز و پایانه های فروش شبکه بانکی کشور

۸-امکان دریافت صورتحساب از طریق دستگاه های خودپرداز بانک ملی ایران و سایت بانک ملی ایران

۹-عدم امکان انتقال وجه به توریست کارت

منبع: وب‌سایت بانک ملی ایران

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» سوت قطار گردشگران خارجی در زنجان به صدا در می آید.
... دیدن متن »
امسال دومین دور از قطارهای گردشگری خارجی وارد ایران می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، با هماهنگی و برنامه ریزی‌های انجام شده طی سال جاری نیز این قطار با توریست‌هایی از اتباع کشورهای: آمریکا، آلمان، روسیه و هنگ گنگ وارد کشور می شود.
روز پنجشنبه ۲۰ فروردین، استان زنجان میزبان این گردشگران است.
این توریست‌ها با گردش در سطح شهر زنجان از موزه باستان شناسی مردان نمکی (عمارت ذوالفقاری) و گنبد سلطانیه (بزرگترین گنبد آجری جهان) بازدید خواهند کرد.

طی سال گذشته، سه مورد قطار گردشگری خارجی از اروپا با طی مسیر طولانی، جهت بازدید از جاذبه های شگفت انگیز استان وارد زنجان شد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم و وحید هوبخت این را خواندند
ریحانه رویین تن و مریم عظیمی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کلیپ حاضر محصول جمعی از جوانان و دانشجویان است که برای دعوت وآمدن به ایران است تا جوانان کشورهای دیگر را آگاه کنند که ایران تروریست نیست و....توصیه میکنم حتما ببینید و تو هر گروهی هستید نشر بدهید تا به دست جوانان کشورهای دیگه هم برسه...تا متوجه بشوند رسانه ها در مورد ایران حقیقت را نمیگویند....
http://www.aparat.com/v/KeqWI
نیما نیک ، پگاه ، وحید هوبخت و baharinbahar این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» گردآوری دایره‌المعارف تصویری آیین‌های ایرانی
... دیدن متن »

رئیس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از گردآوری دایره المعارف تصویری آیین های ایرانی خبر داد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده با بیان این مطلب گفت: سال گذشته پژوهشکده مردم شناسی در حوزه همایش های علمی فعالیتهای زیادی انجام داد که این تلاش ها به برگزاری ۱۰ همایش انجامید. او برپایی این همایش های علمی را با هم اندیشی مردم شناسان و پژوهش‌گران درزمینه هایی که بعد کاربردی داشتند میسر دانست و افزود: همایش های برگزارشده حوزه ها و زیر شاخه های مهمی از دانش مردم شناسی را در ارتباط با جنبه های کلیدی میراث فرهنگی در بر می گیرد. حسن زاده همایش های بزرگداشت ابوریحان بیرونی در روز مردم شناسی، آیین ورزش، ابعاد مردم شناختی فرهنگ عاشورا و مردم شناسی هنر را از شاخص ترین همایش های برگزارشده در سال گذشته خواند . وی برگزاری همایش های دیپلماسی فرهنگی، مردم شناسی کاربردی، هفته پژوهش و... که هر کدام با برپایی نمایشگاه های جنبی همراه بود را از دیگر برنامه هایی عنوان کرد که در سال گذشته توسط این پژوهشکده انجام شده است.

رئیس پژوهشکده مردم شناسی در گفت و گو با خبرنگار سایت پژوهشگاه (Richt.ir) افزود: بسیاری از این نشست ها نظیر همایش مردم شناسی هنر خروجی های خوبی داشتند که به صورت مجموعه مقالات به چاپ رسیدند. او در ادامه به آثار منتشر شده در این پژوهشکده اشاره کرد و افزود: درزمینه انتشارات پژوهشکده مردم شناسی در قالب همکاری با سایر نشریه ها نظیر نشریه کرسی، مجموعه مقالاتی را منتشر کرده است. حسن زاده خاطر نشان کرد که کتاب پالان و پالان دوزی نوشته موید توسط پژوهشکده مردم شناسی سال گذشته به چاپ رسید. به گفته او در روزهای آخر سال ۹۳ نخستین شماره از فصلنامه مردم و فرهنگ به عنوان نخستین فصلنامه اختصاصی پژوهشکده مردم شناسی به چاپ رسید. حسن زاده گفت: پس از چاپ دومین و سومین شماره ازاین فصلنامه امید داریم بتوانیم با ارائه این نشریه به وزارت علوم برای فصلنامه مردم و فرهنگ درجه علمی پژوهشی بگیریم. رئیس پژوهشکده مردم شناسی با اشاره به مجموعه فعالیت های میدانی این پژوهشکده اظهار داشت: این فعالیت ها به ویژه با همکاری اداره کل میراث فرهنگی منطقه آزاد قشم و پژوهشگران پژوهشکده مردم شناسی انجام شد. او اظهار داشت: از مطالعات کاربردی این پژوهشکده در مباحث گردشگری، راهکارهای حفظ میراث فرهنگی و طبیعی و مطالعات قومی می توان به بررسی مردم شناختی فرهنگ زیارت در بین ترکمن های ایران، بررسی مردم شناختی زیر ساختهای گردشگری در گنبد و گمیشان تپه، ۲ طرح مردم شناسی بصری در مورد راه های فرهنگی ایران در قزوین و زنجان، جایگاه اقتصادی گیاه آلوئه ورا، بررسی مردم‌شناختی جنگل حرا، انسان شناسی آب در شهرستان طبس و بررسی مردم شناختی جایگاه ورزش والیبال در میان ترکمن های ایران و...اشاره کرد. او در رابطه با برنامه های پژوهشکده مردم شناسی در سال ۹۴ اظهار داشت: درحال حاضر برای اجرایی کردن طرح های مشترک در حال گفتگو با مراکز مرتبط هستیم. حسن زاده طرح های کاربردی در حوزه مردم شناسی و مسائل زیست محیطی و مسائلی که به درک مردم شناختی و تقویت زیرساختهای فرهنگی گردشگری کمک می کنند را از اولویت های پژوهشکده مردم شناسی در سال نو دانست. او افزود: تلاش ما این است تا طرح های بنیادی را در قالب اطلس مردم نگاری، دانشنامه تنوع فرهنگ معنوی در ایران و جهان، اطلس پیشه های ایرانی و اطلس میراث ایرانی اهل کتاب را به اجرا در آوریم. حسن زاده با بیان اینکه این اطلس ها در حال طراحی هستند اظهار امیدوای کرد با برطرف شدن موانع امکان تهیه و دسترسی به این منابع میسر شود.

رئیس پژوهشکده مردم شناسی در ادامه از گردآوری دایره المعارف تصویری آیینهای ایرانی خبر داد و افزود: در جلد اول از این دایره المعارف ۱۰ آیین ازاقوام ایرانی در قالب عکس و مقالات معرفی می شوند و در جلد دوم مطالبی درخصوص حضرت محمد (ص) در آیین های مردم ایران گنجانده شده است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان خوشحال میشم منو تو لاین و اینستاگرام ادد و فالو کنید
تا بیشتر در کنار هم باشیم

line: samkiyani_032
insta: gumuslighting.sam
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» تنگه "ساز و بن" و "بهرام چوبین" رکورددار بیشترین بازدید نوروزی در ایلام
... دیدن متن »
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: تنگه تاریخی طبیعی ساز و بن شهرستان سیروان و تنگه تاریخی طبیعی بهرام چوبین شهرستان دره شهر رکورددار بیشترین تعداد بازدید کننده در ایام تعطیلات نوروز امسال هستند. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی، عبدالمالک شنبه زاده افزود: تنگه ساز و بن یکی از نقاط بسیار زیبا و بکر شهرستان سیروان است که با طبیعت بدیع و دل انگیزش چشم هر گردشگری را مجذوب می کند.
وی ادامه داد: وجود دیوارها و باروهایی از عهد باستان بر دیوارهای تنگه و عرض رودخانه در دل کوه جذابیت ویژه ای ایجاد کرده است. مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت: تنگه بهرام چوبین نیز در میان تنگه ای عظیم و صخره ای منشعب از دامنه ارتفاعات کبیرکوه قرار گرفته است.
شنبه زاده افزود: در داخل این تنگه مجموعه ای از اماکن مسکونی، بنای شاه نشین، حوضچه های سنگی برای ذخیره آب و برج و باروی جنوبی و شمالی وجود دارد که زیبایی این محیط طبیعی را دو چندان کرده است.

وی ادامه داد: این اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و از زیباترین مکانهای توریستی استان ایلام است.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم و آرش رضایی این را دوست دارند
من عید تنگه چوبین بودم
به روایتی قلعه بهرام چوبین بوده که بعد از شکست خوردن به اونجا فرار میکنه و دو سال اونجا ساکن بوده
البته به خاطر ریزش کوه امکان رفتن به قسمت های بالایی تنگه برای خانواده ها کمی دشوار شده.
لازم به ذکر هست بهرام چوبین اولین سازنده ... دیدن ادامه » سلاح سنگین آتشین بوده که در جنگ هایش بسیار تاثیر گزار بوده
۱۹ فروردين
قرار بود برم هفته پیش ولی یه چیزی پیش اومد که نشد، امیدوارم به زودی بتونم اینجا رو ببینم
۲۴ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» سلطانی فر: سال ۹۴، سال رونق بیشتر گردشگری در ایران خواهد بود.
... دیدن متن »
سال ۱۳۹۴ سال رونق بیشتر گردشگری و حضور گسترده تر گردشگران خارجی در ایران خواهد بود. به گزارش خبرگزاری میراث آریا، مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صبح روز شنبه در دیدار نوروزی خود با کارکنان و مدیران سازمان میراث فرهنگی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به خبر مسرت بخش پیروزی بزرگ ملت ایران در احقاق حقوق هسته ای خود و تفاهم هسته ای انجام شده با قدرتهای بزرگ در طلیعه سال جدید، می توان سالی پر تحرک در حوزه گردشگری خارجی در ایران را پیش بینی کرد.
وی افزود: با شروع لغو تحریم های ناعادلانه، غیر قانونی و ظالمانه بین المللی علیه ایران، سالی پرکار در حوزه گردشگری را پیش رو خواهیم داشت. وی اضافه کرد: بدون تردید لغو تحریم های مذکور منجر به توسعه سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری در کشور خواهد شد و به موازات آن زمینه برای حضور پر رونق تر گردشگران خارجی در ایران فراهم می شود، بنابراین همکاران رده های مختلف ستادی و استانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید تلاش مضاعفی برای ارایه خدمت و انجام وظایف میزبانی گردشگران داشته باشند.
سلطانی فر با اشاره به فعالیت شبانه روزی ۵۰۰ هزار نوروزبان بی نوروز در ایام تعطیلات نوروز امسال اظهار داشت:همکاران پر تلاش ۱۸ دستگاه عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر در تمام این ایام به خدمت گذاری به مردم خوب و مومن ایران اسلامی مشغول بودند و ما هم افتخار داشتیم که در تمام این ایام از نزدیک در خدمت این جمع پر تلاش باشیم.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» اظهار داشت: امیدوارم در این سال شاهد همکاری و مشارکت فعالانه مردم در حیطه های مختلف فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور باشیم، چرا که در سایه تدابیر دولت تدبیر و امید و با توجه به خبرهای نوید بخش طلیعه سال جدید، سالی توام با رونق اقتصادی و اجتماعی و همکاری های بین المللی را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پول نامشروعی که در جیب سازمان حج و زیارت می رود

در همه کشورهای جهان وقتی فردی بخواهد به کشور دیگری سفر کند، باید به دفتر کنسولگری واقع در سفارت آن کشور مراجعه کند و بعد از درخواست و دریافت ویزا، به راحتی به آن کشور سفر کند. کشور عراق که از کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران است نیز تا مدتی پیش چنین وضعیتی داشت اما متأسفانه چند ماهی است که مسئولان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران شیوه ای جدید ابتکار کرده اند که در هیچ جای جهان مرسوم و رایج نیست. در واقع بر اساس تصمیم گرفته شده توسط مسئولان سازمان حج و قانون من درآوردی که آنان وضع کرده اند، شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای کشور عراق، حق ندارند به کنسولگری و سفارت عراق مراجعه کنند بلکه باید به یکی از دفاتر سازمان حج مراجعه کنند و از طریق این دفاتر گذرنامه خود را به سفارت عراق برسانند و ویزا ... دیدن ادامه » دریافت کنند. حقیقت امر این است که سازمان حج در این میان هیچ اقدام خاصی انجام نمی دهد بلکه با کمی کاغذ بازی و اقداماتی که مورد نیاز هم نیست بلکه فرد درخواست کننده ویزا هم می تواند این اقدامات را به راحتی انجام دهد، اصطلاحا برای خود کار و باری جور کرده اند تا از این طریق از هر شهروند ایرانی درخواست کننده ویزا، 100 هزار ریال پول دریافت کنند.

منبع: تابناک

بنظرم مطلب مرتبط با هنر نیست!!! هممون از این دست اخبار در گروه های مختلف به اندازه کافی میشنویم ! فکر نمیکنم سایت فرهیخته تیوال هم همان کاربری را داشته باشد!
۱۶ فروردين
شاهین جان ممنون از راهنماییت. البته بنده متوجه ارتباط خبر با برگه اش هستم اما دیدن این مطلب با ادبیات آشنای آن برایم یاد آور پیامهای بیشمار روزانه ای بود که برای فرار از آنها به تیوال پناه آورده ام .
۱۶ فروردين
ممنون از توضیحت شاهین جان!
جناب پور یعقوب بی ادبی نکردم که خدشه ای به فرهیختگیه تیوال وارد شه!
۱۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نظرسنجی: آیا با گسترش فعالیت زمینه‌ی گردشگری تیوال موافقید؟
همچنین پیشنهادها و ایده‌های خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.
۱۵ فروردين
قیمتهاتون رو اگر از این حالت نجومی یه کم پاین تر بیارین اتوماتیک وار گسترش پیدا میکنه :)
۱۵ فروردين
درود بر شما
توجه فرمایید که تیوال در این زمان تنها، مرجع معرفی گردش ها است و در روند اجرای آنها دخل و تصرفی ندارد.
امید است تا در آینده‌ای نه چندان دور با گسترش زمینه‌ی گردشگری تیوال گزینه های بیشتری را برای شما عزیزان داشته باشیم.
با سپاس از همراهی ... دیدن ادامه » دوستان
۱۹ فروردين
به نظرم حالا که تیوال فضایی رو ایجاد کرده که افراد فرهیخته و فرهنگی دور هم جمع بشند، چه بهتره که از این افراد برای رشد گردشگری با رویکرد توسعه پایدار استفاده بشه.
مثلا برگزاری تورهای خاص مثل تورهای ادبی یا طبیعت گردی. به علاوه کاربرای تیوال معمولا جوان ... دیدن ادامه » ها هستند که قطعا به دنبال گردشگری ماجراجویانه هستند.
۲۰ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» جشنواره اسب اصیل عرب ایرانی، گردشگران شوش را به وجد آورد.
... دیدن متن »

جشنواره‌ی نوروزی اسب اصیل عرب ایرانی در شوش، شگفتی و هیجان گردشگران این شهر و محوطه تاریخی آن را برانگیخت.

یه گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان؛ این جشنواره در قالب نمایش و مسابقه زیبایی اسب در ورزشگاه تختی شوش در رده‌های سنی گوناگون اسب و مادیان برگزار شد و به نفرات اول تا سوم نیز جوایزی اهدا شد. گفتنی است، جشنواره نوروزی اسب اصیل عرب ایرانی که به همت ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان شوش و با هماهنگی هیات سوارکاری این شهرستان برگزار شد، با استقبال و تشویق گردشگران و حتی مسافران عبوری قرار گرفت. یادآور می شود شوش هرساله میزبان مسابقات ملی اسب اصیل ایرانی بوده وگردشگران شوش نیز در محوطه تاریخی این شهر در خیمه‌هایی از جنس نی و حصیر و سیاه‌چادرهای عشایر منطقه با نان و دوغ محلی، چای و قهوه سنتی پذیرایی می شوند. همچنین، آشنایی با آداب رسوم اقوام گوناگون عرب و لر در شوش و پوشیدن لباس‌های محلی آنها و گرفتن عکس با این لباس‌ها، از دیگر برنامه‌های مورد استقبال گردشگران شوش بود.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

علی عبدالرحیم و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هتل بوریواژ

گای مارتین/ ترجمه: شیدا قماشچی

مذاکرات هسته‌ای ایران در سوئیس انجام شد و مذاکره‌کنندگان مسافت زیادی را پیمودند تا چندین قدم دیپلماتیک به سوی یکدیگر بردارند. با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل نهایی ماه ژوئن، ارزش هتل‌های لوکس محل برگزاری مذاکرات نیز افزایش می‌یابد. دور آخر مذاکرات که در هتل بوریواژ لوزان برگزار شد، چندین هفته به طول انجامید؛ دیپلمات‌ها به سختی مشغول بودند تا کار را به انجام برسانند. نمایندگان قدرت‌های بزرگ جهانی - همچون مردمی که در فروشگاه‌های بزرگ مشغول رفت‌وآمد هستند - به این هتل می‌آمدند، به پایتخت‌هایشان بازمی‌گشتند و باز هم در لوزان حضور می‌یافتند.
این هتل و ۱۰ هکتار زمین اطرافش که به دریاچهٔ ژنو مشرف است، محل اقامت بسیار نفیسی برای گروه‌های دیپلماتیک و مردم دیگر به شمار می‌آید. سرویس‌دهی فوق‌العاده ... دیدن ادامه » و رستوران بسیار لوکس این قصر به همراه هتل مجاورش - اقامتگاه انگلتر - به بوریواژ تعلق دارند و یک باغ ۱۰ هکتاری آن‌ها را احاطه کرده است. گوشه و کنارهای خلوت زیادی در این باغ وجود دارند که می‌توان در آن‌ها به قدم زدن پرداخت؛ فضایی که یادآور دوران طلایی اروپاست. برای دیپلمات‌هایی که از بازی شطرنج هسته‌ای در سالن‌های مذاکره خسته شده‌اند، یک زمین شطرنج به بزرگی زمین بدمینتون در محوطهٔ هتل وجود دارد و اطراف آن را نیمکت فرا گرفته است.
مایهٔ تعجب نیست که پیمان لوزان در سال ۱۹۲۳ و پس از پایان جنگ جهانی اول در بوریواژ امضا شده؛ پیمانی که به فروپاشی امپراتوری عثمانی انجامید. این اقامتگاه لوکس تاریخچهٔ درخشانی دارد. این ساختمان در سال ۱۸۶۱ به عنوان هتل طراحی شد و در طول این ۱۵۶ سال حتی یک روز سرویس‌دهی‌اش را متوقف نکرده است. بوریواژ از دوران رمان دیزی میلر نوشتهٔ هنری جیمز و تورهای بزرگ سربلند بیرون آمد و به یک افسانه بدل شد. ویکتور هوگو در راس افراد مشهوری قرار دارد که در دوران طلایی اروپا مهمان این هتل بوده ‌است. سامرست موآم و نوئل کوارد هم دربارهٔ این هتل نوشته‌اند.
کوکو چنل پس از جدایی از همسرش به این هتل آمد تا دردش کمی التیام بیابد. چارلی چاپلین، مری پیکفورد و گری کوپر در این هتل اقامت داشته‌اند. پس از سال ۱۹۸۹ نلسون ماندلا نیز به این هتل آمد، محلی که تغییر فاحشی با زندان جزیرهٔ روبن دارد. خوانندگان مشهور راک ‌اند رول همچون تینا ترنر و راد استوارت نیز از دیگر مهمانان بوریواژ بوده‌اند.
بیشتر سهم مالکیت بوریواژ در اختیار چهار نسل از خانوادهٔ سندوز بوده است. ادوارد کنستان سندوز، بزرگ این خاندان در سال ۱۸۷۲ از فرانسه به لوزان مهاجرت کرد و یک شرکت دارویی با همین نام در لوزان تاسیس کرد. میز پیشخوانی از جنس عقیق یمانی نورانی، پارچه‌های نفیس ابوسون و سوییت‌های آراسته و مجهز، تسهیلات رفاهی و رستورانی که سرآشپز مشهورش آنا سوفی پک که از کتاب ارزیابی رستوران‌های میشلن سه ستاره دریافت کرده است، همگی با چنان نظمی میزبانی می‌کنند که از سنت فرانسه پیش از انقلاب کبیر به جای مانده است. به آسانی می‌توان هرکول پوآرو را مجسم کرد که در میان اتاق‌های هتل می‌چرخد. هیچ اطلاعی از اقامت آگاتا کریستی در این هتل در دسترس نیست ولی بوریواژ می‌توانست الگوی مناسبی برای محل اقامت یک کارآگاه تیزهوش باشد.
جان کری به زبان فرانسه مسلط است و این موضوع تا حدی فضای بوریواژ را جفرسونی جلوه می‌دهد؛ از آن جهت که توماس جفرسون در زمان خودش در ورسای حضور یافته بود. هدف این است که مهم‌ترین اعضای شورای امنیت در کنار یکدیگر بر سر میز مذاکره بنشینند.
وقتی که از طریق یکی از خبرنگاران پی‌جوی هزینه‌های هتل شدیم‌ (سوییت‌های کوچک هتل شبی ۲۰۰۰ دلار قیمت دارند)، یکی از دیپلمات‌هایی که در مذاکرات شرکت داشت پاسخ صریح و درستی به ما داد: «می‌دانید هزینهٔ جنگ چقدر است؟»

منبع: فوربس
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان جان

اگر خواهان تماشای

گراندکانیون ایران

منحصر به فرد ترین گنبد نمکی ایران

اولین شهر دایره ای ایران

کاخ پادشاهی اولین شاه ساسانی

قلعه عظیم و زیبای شاه ساسانی

و ساعاتی همنشینی با عشایر خونگرم ایل قشقایی و تفرج در طبیعت و رودخانه و چمنزار هستید

سری ... دیدن ادامه » به پیروزآباد(فیروزآباد) در استان فارس بزنید.
بروید و لذت ببرید.
تو همون منطقه به بقایای شهر تاریخی جور هم سر بزنید.
۰۹ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان عزیز ، استان ایلام جز جاهاییکه که کمترشناخته شده اما واقعا زیباست
تنگه رازیانه ، غار زینگان ، سرچشمه کرخه ، تنگه بهارام چوبین ، ....
» همدان با برنامه‌های فرهنگی به استقبال نوروز می‌رود.
... دیدن متن »
۱۲۰ عنوان برنامه در ایام نوروز برای پذیرایی از مسافران نوروز ۹۴ تدارک دیده می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان ضمن تشریح برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای نوروز سال ۹۴ گفت: این ستاد در تعطیلات نوروزی پیش‌رو بنا را بر برگزاری مطلوب‌ترین فعالیت‌ها و برنامه‌ها گذاشته است. محمدرضا بیاناتی افزود: ستاد اسکان استان از اوایل بهمن‌‌ماه آغاز به برنامه‌ریزی کرد و تا اواسط فروردین‌ماه یکی از مهمترین برنامه‌های استان را پیش‌رو خواهد داشت. وی با بیان اینکه طبق ابلاغ استاندار همدان شهردار همدان به عنوان ریاست ستاد اسکان استان و شهرستان مشخص شده است، افزود: در ۴ حوزه حمل‌ونقل ترافیک، خدمات شهری، عمرانی شهرسازی و اجتماعی، فرهنگی و گردشگری 120 عنوان برنامه در حوزه‌های مختلف ابلاغ شده و تا ۲۰ اسفندماه همه آمادگی‌ها باید صورت گیرد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان بیان کرد: پرسنل شهرداری در قالب هزار و ۵۰۰ نفر شیفت و ۱۶۵ شیفت متعلق به سایر دستگاه‌ها از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین‌ماه برنامه‌ریزی صورت گرفته تا خدمات مناسبی به همشهریان و مسافران داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ضمن آمادگی برای استقبال از میهمانان نوروزی باید تمام دستگاه‌ها خود را برای شرایط غیرمترقبه آماده نگه دارند تا مشکلی ایجاد نشود.
بیاناتی با تأکید بر ضرورت ارتقای امنیت و رفاه مسافران، گفت: ساماندهی حمل‌ونقل عمومی در سطح شهر به‌ویژه در اطراف هتل‌ها، اماکن عمومی و مهمانسراها در راستای ارتقای امنیت مسافران ضروری است.
وی از الگوبرداری استان‌های کشور از همدان در زمینه خدمات‌رسانی در ستاد اسکان خبر داد و افزود: دستورالعمل‌های مختلفی در جلسات ۸گانه شهرداری صورت گرفته و به تمام شهرداری‌های مناطق، سازمان‌ها و حوزه‌ها ابلاغ شده است. معاون شهردار همدان اضافه کرد: ادارات موظف شده‌اند، نفرات و مسئولان کشیک دائم در سطح ادارات را معرفی کنند و آماده خدمت‌رسانی به مسافران باشند.وی اظهار کرد: شیفت‌هایی که به مسافران در ستاد اسکان مجتمع فرهنگی عین‌القضات خدمات ارائه می‌شود شامل ساعات ۸ تا ۱۴، ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲ بامداد است.
بیاناتی با بیان اینکه با توجه به وضعیت آب و هوایی برپایی چادر در اماکن مختلف شهر به حداقل خواهد رسید، گفت: سال گذشته حدود ۱۲۷ هزار نفر ثبت‌نام کرده و به سمت اسکان راهنمایی و معرفی شدند.
وی ابراز کرد: امسال تعداد مسافران بیشتر از این است؛ زیرا آمار مراکز مختلف چون منازل مسکونی استیجاری و منازل بستگان مسافران از این حوزه خارج شده اما پیش‌بینی می‌شود شاهد اسکان ۱۵۰ هزار نفر در سطح شهر باشیم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار همدان به همزمان بودن ایام نوروز و دهه فاطمیه اشاره کرد و گفت: المان‌های نوروزی در پارک‌ها و میادین سطح شهر با پاسداشت ایام فاطمیه و تصاویر سرداران شهید در ورودی‌ها و سطح شهر نیز نصب خواهد شد.

منبع: خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی

مصطفی آذرکمان و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اطلاعیه شماره 10 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر.
... دیدن متن »
در اطلاعیه شماره ۱۰ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به افرادی که از چادرهای مسافرتی برای اقامت استفاده می کنند چند توصیه شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه ای، به آن دسته از هموطنان عزیزی که از چادرهای مسافرتی برای اقامت استفاده می کنند، توصیه های ذیل را اعلام کرد:
هموطنان عزیز جهت اقامت در مراکز اسکان و کمپینگ های که توسط ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها و شهرداری ها و دارای دسترسی مناسب، خدمات شهری، امنیت، بهداشت محیط، اکیپ های بهداشتی و درمانی، خودپردازهای سیار، روشنایی مناسب و سیستم جمع آوری زباله هستند، نسبت به برپایی چادر و اقامت اقدام کنند و از برپایی چادر در سایر مکان های عمومی به خصوص در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال آبگرفتگی دارد جداً خودداری کنند. همچنین به مسافرانی که در چادرهای مسافرتی اسکان می یابند؛ پیشنهاد می شود در استفاده از وسایل گرمازا نکات ایمنی را رعایت و از تجهیزات غیر استاندارد استفاده نکنند.
هموطنان و مسافران نوروزی می توانند در اماکن ویژه ساماندهی چادرهای مسافرتی هر یک از استان ها اسکان یابند تا علاوه بر برخورداری از امنیت و تامین نیاز عمومی، ایام فرحبخشی را به همراه خانواده در نخستین روزهای سال جدید تجربه کنند.
پرند محمدی و ali mn این را خواندند
مصطفی آذرکمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چگونه سال نو را در خوزستان خوش بگذرانیم؟
با سفر به استان خوزستان شاهد تنوع اقلیم هایی خواهید بود که زیبایی های طبیعی فراوانی را در چهار سوی استان پدید آورده است. استان خوزستان یکی از باستانی ترین و تمدن خیزترین ناحیه های جهان بوده و جزو کهن ترین سرزمین های متمدن بشری به حساب می آید. سواحل زیبای خلیج فارس در جنوب، کوه های بلند و برف گیر در شمال و جلگه پست و گرم را در شرق خود جای داده است.
از سمت شمال که وارد استان می شوید وارد شهر دزفول شده که به گفته ی کاوشگران غربی، "آوان"، نخستین امپراتوری گسترده کشور عیلام (اولین حکومت ایرانی) در محل دزفول فعلی قرار داشته است. در قسمت شمالی دزفول قبل از هرچیز از آبشار زیبای شوی دیدن کنید که در دهستانی به نام شوی از توابع شهرستان دزفول قرار گرفته است.
با حرکت به سمت ناحیه شمال غربی استان، دیدن از شهر شوش، ... دیدن ادامه » کهن ترین شهر جهان، با قدمت حدود 4000 سال ق.م، که جاذبه های تاریخی همچون قلعه شوش، تپه های باستانی شوش، کاخ آپادانای داریوش و زیگورات چغازنبیل را در خود جای داده است به تمامی علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ کهن پیشنهاد می شود؛ آثاری که هرکدام به تنهایی نشانی از شکوه وعظمت دوران های تاریخی می باشند.
دیدار از آسیاب های شوشتر که پدیده ای شگفت انگیز در معماری می باشد را از دست ندهید و به شهرستان شوشتر سفر کنید. شوشتر از زمان ساسانیان تا ابتدای پهلوی در اغلب دوره‌های تاریخی مرکز استان خوزستان بوده‌است.
در این شهر تاریخی می توانید برای صرف غذا به رستوران «موزه مستوفی» سری بزنید و انواع غذاهای محلی را بر روی تخت های سنتی که در گوشه و کنار حیاط مجموعه قرار دارد، نوش جان کرده و از موزه صنایع دستی نیز دیدن کنید.
اگر از سمت جنوب وارد استان می شوید با طی مسیر به جزیره مینو که از توابع خرمشهر می باشد خواهید رسید که دیدار از آن به دوست داران طبیعت بکر توصیه می شود. در ادامه می توانید برای دیدار از تنها رودخانه ی قابل کشتیرانی ایران، یعنی رودخانه کارون، که طبیعتی زیبا در اطراف آن پدید آمده است، به مرکز استان که شهر اهواز می باشد سفر کنید. اگر اهل تفریح و هیجان هستید در سفر خود به این شهر، می توانید به پارک آبی اهواز سری بزنید و لذت سفر خود را با گذراندن ساعاتی مفرح در این مکان تکمیل کنید.
اگر به خوردن غذاهای عربی که در شهر اهواز معروف است و طرفداران زیادی دارد علاقه دارید حتما به خیابان «لشگرآباد» اهواز سری بزنید. فضایی ساده و صمیمی که غذاهایی همچون فلافل و سمبوسه به شکل سلف سرویس سرو می شود.
ممنون از شما بابت راهنماییتون .
به شدت باهاتون در مورد زیبایی شهر شوش و شوشتر موافقم وقتی به شوش رفتم حالم عجیب غریب خوب شده بود اونجا حال خاصی به انسان دست میده انگار هویت خودتو بیشتر حس میکنی .
ممنون که باعث شدین با خوندن نوشته تون به لحظات خوشم برگردم ... دیدن ادامه » .
۱۹ اسفند
به دوست عزیز آیدا خمان
ممنون از شما بابت جملات زیباتون. یکی از اهداف تیم تریپ معرفی زیبایی هایی هست که در گوشه گوشه ی میهمن عزیزمان جای گرفته اند و باعث خوشحالی ماست که موجب تداعی خاطرات خوب و زیبای شما دوستان همراه باشیم.
۱۹ اسفند
سلام
سایت شما مشکل اجرا شدن داره، یعنی وقتی که تاریخ و مقصد رو انتخاب میکنی به کلی صفحه نمیاد ! خیلی وقته که اینطوری البته.
۱۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صدور اطلاعیه شماره 9 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر:
» با خرید تور سفر کنید.
... دیدن متن »
ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از هموطنان عزیز تقاضا دارد ضمن استفاده از امکانات دفاتر خدمات مسافرتی با خرید تور اقدام به سفر کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تاکید دارد گردشگران به منظور مسافرت های نوروزی با بررسی مقاصد سفر، تنوع قیمت ها و خدمات تور، صرفاً از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و معتبر که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز دارند تور خریداری نموده و دقت داشته باشند که جزئیات خدمات مورد توافق با دفتر خدمات مسافرتی، در قرار داد تور ذکر شده باشد.

در همین راستا ستاد مرکزی شماره تلفنهای 66582230 و 66582231 را به منظور دریافت نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات احتمالی مسافران و گردشگران اختصاص داده تا هموطنان؛ مسافران و گردشگران محترم نظرات خود را از این طریق اعلام کنند.

در همین راستا سامانه 09629 نیز آمادگی دارد در طول شبانه روز، ضمن راهنمایی مسافران و گردشگران نسبت به دریافت و رسیدگی به شکایات، اخذ پیشنهادات و انتقادات اقدام کند.
مریم این را خواند
مصطفی آذرکمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
>>>>کوهنوردی تیوال........قرار شماره 16( آخرین برنامه سال 93)<<<<
.....جمعه 22 اسفند 93.....
.....محلش : مثل همیشه انتخابش با شما....
.....زمانبندی برنامه : ساعت 7.30 صبح الی 13 یا 14....
.....محل دیدارمون : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری....

پیش تر از تیوال بابت پررنگ کردن این قرار متشکریم
سلام!
امیدوارم همگی خوب باشید و خندون و سلامت
قرار 2 هفته ی پیش رو رفتیم و به گفته ی دوستان خوش گذشت...آخرین قرار هم با باهم بودنمون خوش میگذره

صحبتی نیست جز اطلاع شروع قرار 16 گروه کوهنوردی خودمون که مصادف شده با این هوای خوب...
پیش بینی هواشناسی برای روز جمعه 22 اسفند : درجه ی هوا بین 3 تا 12 (یعنی هوای خوب و یکم سرد !!)

برناممون : صبحانه..خنده..خاطرات..مرور برنامه های کمپین میم..خیلی برنامه های نو!


(((شاید ... دیدن ادامه » 113 دوست متفاوت توی 14 هفته کنار هم بودند و شاید دل های زیادی شاد شد و گرم شد و شاید سرد ولی حرمت هایی که یاد گرفتیم و دست هایی که دادیم بابرجا موند و دلامون اسیر!
اگه میتونید بیاید کنار خاطرات خوبمون باز هم تمام قد بایستم و ادامه بدیم...توی این آخرین برنامه قبل سال هم دل بدیم به هم برای برچایی کمپین حمایتی میم)))
هنوز سعادت آشنایی با خیلی از دوستان عزیز نصیب ما نشده ..شاید هوا کمی سرد باشه ولی این روز های سرد با مرور خاطراتمون و حضور دوستان قدیمی و جدید گرم میشه...

میدونید که قرار دوشنبه هها اعلام میشه و بعد از نظر سنجی شما دوستان قرار نهایی چهارشنبه شب اعلام میشه..توضیحات تکمیلی هم روز پنجشنبه در قرار نهایی اعلام میشه

دوستای عزیز به خاطر شرایط هوا و استقرارمون در کافه های موجود در کوه ها و شرایط موجود 4 تا از مسیر های زیر رو برای نظر سنجیتون قرار دادیم

وسایل مورد نیاز : اول حضورتون! بقیش در قرار نهایی اعلام میشه

!!!!!دوستان عزیزی که با اومدنشون جمع مارو گرم تر میکنند محبت کنند جهت برنامه ریزی دقیق تر " می آیم " رو انتخاب کنند!!!!!
...منتظر اعلام منظرتونیم...

شماره من جهت هماهنگی : 09126069284
منتظر همتون هستیم...
یا علی..
سلااااااااااااااااااام
اولمممممممممممممممم :)
می آییم ، مثل همیشه با کوله باری از شادی و انرژی و قلبی سرشار از عشق و دوست داشتن
۱۹ اسفند
"نسیم ح " مهربان و گرامی :
از روح گرم و مهمان نواز شما، سپاس
۲۳ اسفند
سلام به همه
خصوصا رضای عزیز
سال نو تون مبارک
متاسفم که به خاطر کارهای آخر سال از این قرارها جاموندم
ایشالا در قرارهای سال جدید می بینمتون
۱۵ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عید امسال کجا بریم؟
انتخاب مقصدی مناسب، برای تجربه سفری لذت بخش از مهم ترین بخش های برنامه ریزی سفر هست که نیازمند دسترسی به اطلاعات مفیدی از مقاصد مختلف می باشد.
ایام تعطیلات سال نو و سفرهای نوروزی نزدیک است؛ در نتیجه تیم تریپ تصمیم گرفت با انتشار پست های جداگانه در طی روزهای باقی مانده به پایان سال، به معرفی 10 مقصد برگزیده بپردازد و اطلاعاتی مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهد تا با داشتن آگاهی مناسب سفری مطمئن و لذت بخش را تجربه کنند. مطالب شامل مواردی از جمله معرفی مراکز اقامتی، صنایع دستی، غذاهای محلی و مکان های دیدنی و ... شهرها می باشد. همچنین با داشتن این اطلاعات می توانید با مراجعه به وب سایت تریپ و بوسیله نرم افزار "برنامه ریزی سفر، برنامه دلخواد خود را طراحی کنید
آمنه این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید