«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سلام دوستان جان

اگر خواهان تماشای

گراندکانیون ایران

منحصر به فرد ترین گنبد نمکی ایران

اولین شهر دایره ای ایران

کاخ پادشاهی اولین شاه ساسانی

قلعه عظیم و زیبای شاه ساسانی

و ساعاتی همنشینی با عشایر خونگرم ایل قشقایی و تفرج در طبیعت و رودخانه و چمنزار هستید

سری ... دیدن ادامه » به پیروزآباد(فیروزآباد) در استان فارس بزنید.
فهیمه تردست این را دوست دارد
بروید و لذت ببرید.
تو همون منطقه به بقایای شهر تاریخی جور هم سر بزنید.
۱۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان عزیز ، استان ایلام جز جاهاییکه که کمترشناخته شده اما واقعا زیباست
تنگه رازیانه ، غار زینگان ، سرچشمه کرخه ، تنگه بهارام چوبین ، ....
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
http://fun.zoraq.com/games/travel-lover/

با این تست میتونید بفهمید
کجای دنیا برید
بهتون بیشتر خوش میگذره...
:-)
» همدان با برنامه‌های فرهنگی به استقبال نوروز می‌رود.
... دیدن متن »
۱۲۰ عنوان برنامه در ایام نوروز برای پذیرایی از مسافران نوروز ۹۴ تدارک دیده می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان ضمن تشریح برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای نوروز سال ۹۴ گفت: این ستاد در تعطیلات نوروزی پیش‌رو بنا را بر برگزاری مطلوب‌ترین فعالیت‌ها و برنامه‌ها گذاشته است. محمدرضا بیاناتی افزود: ستاد اسکان استان از اوایل بهمن‌‌ماه آغاز به برنامه‌ریزی کرد و تا اواسط فروردین‌ماه یکی از مهمترین برنامه‌های استان را پیش‌رو خواهد داشت. وی با بیان اینکه طبق ابلاغ استاندار همدان شهردار همدان به عنوان ریاست ستاد اسکان استان و شهرستان مشخص شده است، افزود: در ۴ حوزه حمل‌ونقل ترافیک، خدمات شهری، عمرانی شهرسازی و اجتماعی، فرهنگی و گردشگری 120 عنوان برنامه در حوزه‌های مختلف ابلاغ شده و تا ۲۰ اسفندماه همه آمادگی‌ها باید صورت گیرد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان بیان کرد: پرسنل شهرداری در قالب هزار و ۵۰۰ نفر شیفت و ۱۶۵ شیفت متعلق به سایر دستگاه‌ها از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین‌ماه برنامه‌ریزی صورت گرفته تا خدمات مناسبی به همشهریان و مسافران داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ضمن آمادگی برای استقبال از میهمانان نوروزی باید تمام دستگاه‌ها خود را برای شرایط غیرمترقبه آماده نگه دارند تا مشکلی ایجاد نشود.
بیاناتی با تأکید بر ضرورت ارتقای امنیت و رفاه مسافران، گفت: ساماندهی حمل‌ونقل عمومی در سطح شهر به‌ویژه در اطراف هتل‌ها، اماکن عمومی و مهمانسراها در راستای ارتقای امنیت مسافران ضروری است.
وی از الگوبرداری استان‌های کشور از همدان در زمینه خدمات‌رسانی در ستاد اسکان خبر داد و افزود: دستورالعمل‌های مختلفی در جلسات ۸گانه شهرداری صورت گرفته و به تمام شهرداری‌های مناطق، سازمان‌ها و حوزه‌ها ابلاغ شده است. معاون شهردار همدان اضافه کرد: ادارات موظف شده‌اند، نفرات و مسئولان کشیک دائم در سطح ادارات را معرفی کنند و آماده خدمت‌رسانی به مسافران باشند.وی اظهار کرد: شیفت‌هایی که به مسافران در ستاد اسکان مجتمع فرهنگی عین‌القضات خدمات ارائه می‌شود شامل ساعات ۸ تا ۱۴، ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲ بامداد است.
بیاناتی با بیان اینکه با توجه به وضعیت آب و هوایی برپایی چادر در اماکن مختلف شهر به حداقل خواهد رسید، گفت: سال گذشته حدود ۱۲۷ هزار نفر ثبت‌نام کرده و به سمت اسکان راهنمایی و معرفی شدند.
وی ابراز کرد: امسال تعداد مسافران بیشتر از این است؛ زیرا آمار مراکز مختلف چون منازل مسکونی استیجاری و منازل بستگان مسافران از این حوزه خارج شده اما پیش‌بینی می‌شود شاهد اسکان ۱۵۰ هزار نفر در سطح شهر باشیم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار همدان به همزمان بودن ایام نوروز و دهه فاطمیه اشاره کرد و گفت: المان‌های نوروزی در پارک‌ها و میادین سطح شهر با پاسداشت ایام فاطمیه و تصاویر سرداران شهید در ورودی‌ها و سطح شهر نیز نصب خواهد شد.

منبع: خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی

مصطفی آذرکمان و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اطلاعیه شماره 10 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر.
... دیدن متن »
در اطلاعیه شماره ۱۰ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به افرادی که از چادرهای مسافرتی برای اقامت استفاده می کنند چند توصیه شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه ای، به آن دسته از هموطنان عزیزی که از چادرهای مسافرتی برای اقامت استفاده می کنند، توصیه های ذیل را اعلام کرد:
هموطنان عزیز جهت اقامت در مراکز اسکان و کمپینگ های که توسط ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها و شهرداری ها و دارای دسترسی مناسب، خدمات شهری، امنیت، بهداشت محیط، اکیپ های بهداشتی و درمانی، خودپردازهای سیار، روشنایی مناسب و سیستم جمع آوری زباله هستند، نسبت به برپایی چادر و اقامت اقدام کنند و از برپایی چادر در سایر مکان های عمومی به خصوص در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال آبگرفتگی دارد جداً خودداری کنند. همچنین به مسافرانی که در چادرهای مسافرتی اسکان می یابند؛ پیشنهاد می شود در استفاده از وسایل گرمازا نکات ایمنی را رعایت و از تجهیزات غیر استاندارد استفاده نکنند.
هموطنان و مسافران نوروزی می توانند در اماکن ویژه ساماندهی چادرهای مسافرتی هر یک از استان ها اسکان یابند تا علاوه بر برخورداری از امنیت و تامین نیاز عمومی، ایام فرحبخشی را به همراه خانواده در نخستین روزهای سال جدید تجربه کنند.
پرند محمدی و ali mn این را خواندند
مصطفی آذرکمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چگونه سال نو را در خوزستان خوش بگذرانیم؟
با سفر به استان خوزستان شاهد تنوع اقلیم هایی خواهید بود که زیبایی های طبیعی فراوانی را در چهار سوی استان پدید آورده است. استان خوزستان یکی از باستانی ترین و تمدن خیزترین ناحیه های جهان بوده و جزو کهن ترین سرزمین های متمدن بشری به حساب می آید. سواحل زیبای خلیج فارس در جنوب، کوه های بلند و برف گیر در شمال و جلگه پست و گرم را در شرق خود جای داده است.
از سمت شمال که وارد استان می شوید وارد شهر دزفول شده که به گفته ی کاوشگران غربی، "آوان"، نخستین امپراتوری گسترده کشور عیلام (اولین حکومت ایرانی) در محل دزفول فعلی قرار داشته است. در قسمت شمالی دزفول قبل از هرچیز از آبشار زیبای شوی دیدن کنید که در دهستانی به نام شوی از توابع شهرستان دزفول قرار گرفته است.
با حرکت به سمت ناحیه شمال غربی استان، دیدن از شهر شوش، ... دیدن ادامه » کهن ترین شهر جهان، با قدمت حدود 4000 سال ق.م، که جاذبه های تاریخی همچون قلعه شوش، تپه های باستانی شوش، کاخ آپادانای داریوش و زیگورات چغازنبیل را در خود جای داده است به تمامی علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ کهن پیشنهاد می شود؛ آثاری که هرکدام به تنهایی نشانی از شکوه وعظمت دوران های تاریخی می باشند.
دیدار از آسیاب های شوشتر که پدیده ای شگفت انگیز در معماری می باشد را از دست ندهید و به شهرستان شوشتر سفر کنید. شوشتر از زمان ساسانیان تا ابتدای پهلوی در اغلب دوره‌های تاریخی مرکز استان خوزستان بوده‌است.
در این شهر تاریخی می توانید برای صرف غذا به رستوران «موزه مستوفی» سری بزنید و انواع غذاهای محلی را بر روی تخت های سنتی که در گوشه و کنار حیاط مجموعه قرار دارد، نوش جان کرده و از موزه صنایع دستی نیز دیدن کنید.
اگر از سمت جنوب وارد استان می شوید با طی مسیر به جزیره مینو که از توابع خرمشهر می باشد خواهید رسید که دیدار از آن به دوست داران طبیعت بکر توصیه می شود. در ادامه می توانید برای دیدار از تنها رودخانه ی قابل کشتیرانی ایران، یعنی رودخانه کارون، که طبیعتی زیبا در اطراف آن پدید آمده است، به مرکز استان که شهر اهواز می باشد سفر کنید. اگر اهل تفریح و هیجان هستید در سفر خود به این شهر، می توانید به پارک آبی اهواز سری بزنید و لذت سفر خود را با گذراندن ساعاتی مفرح در این مکان تکمیل کنید.
اگر به خوردن غذاهای عربی که در شهر اهواز معروف است و طرفداران زیادی دارد علاقه دارید حتما به خیابان «لشگرآباد» اهواز سری بزنید. فضایی ساده و صمیمی که غذاهایی همچون فلافل و سمبوسه به شکل سلف سرویس سرو می شود.
ممنون از شما بابت راهنماییتون .
به شدت باهاتون در مورد زیبایی شهر شوش و شوشتر موافقم وقتی به شوش رفتم حالم عجیب غریب خوب شده بود اونجا حال خاصی به انسان دست میده انگار هویت خودتو بیشتر حس میکنی .
ممنون که باعث شدین با خوندن نوشته تون به لحظات خوشم برگردم ... دیدن ادامه » .
۱۹ اسفند
به دوست عزیز آیدا خمان
ممنون از شما بابت جملات زیباتون. یکی از اهداف تیم تریپ معرفی زیبایی هایی هست که در گوشه گوشه ی میهمن عزیزمان جای گرفته اند و باعث خوشحالی ماست که موجب تداعی خاطرات خوب و زیبای شما دوستان همراه باشیم.
۱۹ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صدور اطلاعیه شماره 9 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر:
» با خرید تور سفر کنید.
... دیدن متن »
ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از هموطنان عزیز تقاضا دارد ضمن استفاده از امکانات دفاتر خدمات مسافرتی با خرید تور اقدام به سفر کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تاکید دارد گردشگران به منظور مسافرت های نوروزی با بررسی مقاصد سفر، تنوع قیمت ها و خدمات تور، صرفاً از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و معتبر که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز دارند تور خریداری نموده و دقت داشته باشند که جزئیات خدمات مورد توافق با دفتر خدمات مسافرتی، در قرار داد تور ذکر شده باشد.

در همین راستا ستاد مرکزی شماره تلفنهای 66582230 و 66582231 را به منظور دریافت نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات احتمالی مسافران و گردشگران اختصاص داده تا هموطنان؛ مسافران و گردشگران محترم نظرات خود را از این طریق اعلام کنند.

در همین راستا سامانه 09629 نیز آمادگی دارد در طول شبانه روز، ضمن راهنمایی مسافران و گردشگران نسبت به دریافت و رسیدگی به شکایات، اخذ پیشنهادات و انتقادات اقدام کند.
مریم این را خواند
مصطفی آذرکمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
>>>>کوهنوردی تیوال........قرار شماره 16( آخرین برنامه سال 93)<<<<
.....جمعه 22 اسفند 93.....
.....محلش : مثل همیشه انتخابش با شما....
.....زمانبندی برنامه : ساعت 7.30 صبح الی 13 یا 14....
.....محل دیدارمون : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری....

پیش تر از تیوال بابت پررنگ کردن این قرار متشکریم
سلام!
امیدوارم همگی خوب باشید و خندون و سلامت
قرار 2 هفته ی پیش رو رفتیم و به گفته ی دوستان خوش گذشت...آخرین قرار هم با باهم بودنمون خوش میگذره

صحبتی نیست جز اطلاع شروع قرار 16 گروه کوهنوردی خودمون که مصادف شده با این هوای خوب...
پیش بینی هواشناسی برای روز جمعه 22 اسفند : درجه ی هوا بین 3 تا 12 (یعنی هوای خوب و یکم سرد !!)

برناممون : صبحانه..خنده..خاطرات..مرور برنامه های کمپین میم..خیلی برنامه های نو!


(((شاید ... دیدن ادامه » 113 دوست متفاوت توی 14 هفته کنار هم بودند و شاید دل های زیادی شاد شد و گرم شد و شاید سرد ولی حرمت هایی که یاد گرفتیم و دست هایی که دادیم بابرجا موند و دلامون اسیر!
اگه میتونید بیاید کنار خاطرات خوبمون باز هم تمام قد بایستم و ادامه بدیم...توی این آخرین برنامه قبل سال هم دل بدیم به هم برای برچایی کمپین حمایتی میم)))
هنوز سعادت آشنایی با خیلی از دوستان عزیز نصیب ما نشده ..شاید هوا کمی سرد باشه ولی این روز های سرد با مرور خاطراتمون و حضور دوستان قدیمی و جدید گرم میشه...

میدونید که قرار دوشنبه هها اعلام میشه و بعد از نظر سنجی شما دوستان قرار نهایی چهارشنبه شب اعلام میشه..توضیحات تکمیلی هم روز پنجشنبه در قرار نهایی اعلام میشه

دوستای عزیز به خاطر شرایط هوا و استقرارمون در کافه های موجود در کوه ها و شرایط موجود 4 تا از مسیر های زیر رو برای نظر سنجیتون قرار دادیم

وسایل مورد نیاز : اول حضورتون! بقیش در قرار نهایی اعلام میشه

!!!!!دوستان عزیزی که با اومدنشون جمع مارو گرم تر میکنند محبت کنند جهت برنامه ریزی دقیق تر " می آیم " رو انتخاب کنند!!!!!
...منتظر اعلام منظرتونیم...

شماره من جهت هماهنگی : 09126069284
منتظر همتون هستیم...
یا علی..
سلااااااااااااااااااام
اولمممممممممممممممم :)
می آییم ، مثل همیشه با کوله باری از شادی و انرژی و قلبی سرشار از عشق و دوست داشتن
۱۹ اسفند
نسیم دوست داشتنی مرسی از محبت همیشگیت که سراسر مهری..منم پیشاپیش سال خوبی رو برای خودت و خانواده ی عزیزت آرزومندم عزیزم..امیدوارم سالی پر از شادی و سلامتی باشه براتون..
۲۳ اسفند
"نسیم ح " مهربان و گرامی :
از روح گرم و مهمان نواز شما، سپاس
۲۳ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عید امسال کجا بریم؟
انتخاب مقصدی مناسب، برای تجربه سفری لذت بخش از مهم ترین بخش های برنامه ریزی سفر هست که نیازمند دسترسی به اطلاعات مفیدی از مقاصد مختلف می باشد.
ایام تعطیلات سال نو و سفرهای نوروزی نزدیک است؛ در نتیجه تیم تریپ تصمیم گرفت با انتشار پست های جداگانه در طی روزهای باقی مانده به پایان سال، به معرفی 10 مقصد برگزیده بپردازد و اطلاعاتی مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهد تا با داشتن آگاهی مناسب سفری مطمئن و لذت بخش را تجربه کنند. مطالب شامل مواردی از جمله معرفی مراکز اقامتی، صنایع دستی، غذاهای محلی و مکان های دیدنی و ... شهرها می باشد. همچنین با داشتن این اطلاعات می توانید با مراجعه به وب سایت تریپ و بوسیله نرم افزار "برنامه ریزی سفر، برنامه دلخواد خود را طراحی کنید
آمنه این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» آماده بازگشایی راه ابریشم به عنوان پلی بین ملت ها هستیم.
... دیدن متن »

جمهوری اسلامی ایران آمادگی رسمی خود را برای میزبانی تسک فورس میتینگ 2016 اعلام می کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی با بیان این مطلب افزود: با افتخار اعلام می کنم که هم مردم و هم دولت جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشایی راه ابریشم به عنوان پلی بین ملت ها و فرهنگها هستند، و در این زمینه تسهیلاتی را برای مردمی که تمایل دارند تا اصالت و جادوی راه ابریشم را تجربه کنند، فراهم خواهیم ساخت.

او گفت: مطمئن هستم که بخش ایرانی راه ابریشم در آینده نزدیک یکی از فراموش نشدنی ترین تجارب را برای توریستها رقم خواهد زد.

سلطانی فر گردشگری را ابزار مناسبی برای تحکیم صلح جهانی در جهان امروز دانست و خاطر نشان کرد: راه ابریشم بایدبهترین بستر ترویج و گسترش این فرصت باشد.

او اظهار داشت: برای هزاران سال مردم ساکن سراسر راه ابریشم در کنار هم زندگی کرده اند. به همدیگر احترام گذاشته اند و فارغ از دولتها و امپراطوریها با هم افزایی در کنار یکدیگر کار کرده اند، اکنون نوبت نسل ماست، در واقع وظیفه ماست که راه ابریشم عظیم را باززنده سازی و احیا نماییم و روابط انسانی را مطابق با ضروریات و باید های امروزی باز تعریف نماییم.


اهمیت راه ابریشم

معاون رییس جمهوری با بیان این که باعث افتخار است به نمایندگی مردم و دولت ایران در پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی و در مورد یکی از ارزشمند ترین دارایی های میراث فرهنگی جهان که به نام راه ابریشم شناخته می شود،سخن می گویم،اظهار داشت: راه ابریشم به عنوان شبکه ای تاریخی از ارتباطات، تبادلات، تجارت و هم افزایی بین ملتها است که توسط اجداد ما، همان پدید آوزندگان واقعی تمدن در جهان به ما به ارث رسیده است.

او در ادامه سخنانش گفت: راه ابریشم تنها یک راه تجاری برای داد و ستد ابریشم یا هر کالای باارزش دیگری نبوده است، اگر چه تجارت ابریشم، بافته های دیگر، سنگهای قیمتی مثل عقیق و فیروزه، فرش و تولیدات چرمی منافع بسیاری برای تجار این راه به همراه داشته است، اما این تنها ظاهر مادی این مسیر است و در مقایسه با جنبه ناملموس و عواید وابسته به آن بسیار ناچیز محسوب می شود.

سلطانی فر به جنبه های دیگر راه های ابریشم اشاره کرد و اظهار داشت: از نظر بنده راه ابریشم در دوران تاریخی قابل مقایسه با شبکه اینترنت در عصر حاضر است. مردمی که در سراسر راه ابریشم زندگی می کردند، تلاششان این بود که نیازمندی های خود را در این راه جستجو کنند آنها سفارشات خود را نیز به بازرگانان راه ابریشم می دادند که بعضا از مقاصد بسیار دور تهیه کنند.

او افزود: نخبگان و دانشمندان هر منطقه برای یافتن پاسخ سوالات علمی خود، ملاقات با سایر دانشمندان و همچنین بحث و مناظره حول و حوش آخرین تحقیقات و یافته های علمی به کاروانسراهای مسیر راه ابریشم می رفتند، آنها همچنین خرید و فروش کتابها را نیز در ایستگاه های مسیر راه ابریشم انجام می دادند.

سلطانی فر با اشاره به این که کاروانها و کاروانسراها بهترین مکان برای یادگیری زبان های خارجی و دانستن در مورد فرهنگ های دیگر بودعنوان کرد: ایستگاه ها حراجی ها و بازارهای راه ابریشم بهترین مکان برای ساکنین و مجاورین راه ابریشم بودند تا محصولات محلی، صنایع دستی، خوراکی هاو سایر تولیدات خود را به فروش برسانند.

او تصریح کرد که بزرگترین ادیان جهان اسلام، مسیحیت، یهودیت، بودیسم، مانایسم، زردشتی گری، مهریسم و سایر عقاید در امتداد راه ابریشم از شرق به غرب و بلعکس منتشر شده اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در ادامه سخنانش درباره اهمیت جاده ابریشم توضیح داد: زمانی که ما در مورد سیستم های موجود گمرکات تحقیق می کنیم ریشه های آن را در راه ابریشم می یابیم، زمانی که درباره تاریخ بانکداری و بازار اعتباری تجسس میکنیم، سر رشته ها به راه ابریشم ختم میشود، همچنین اولین شکل بازار بورس را می توان در کاروانسراهای راه ابریشم یافت.

راه ابریشم و صنعت گردشگری

او در ادامه به اهمیت صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: طبق آخرین تحقیقات انجام شده، گونه گونی فرهنگی یکی از مهمترین عناصر کلیدی در ارتقای تمدن، در طول تاریخ بوده است. و اکنون زمانی است که ما نیازمندیم تا شکل نو و جدید گونه گونی فرهنگی را با استفاده از توریسم به جریان بیندازیم.

سلطانی فر افزود: ما بستر راه ابریشم را با تمام پیشینه و قوت های آن ذر اختیار داریم، چنین میراث عظیمی که آماده بهره برداری و وفق دادن است تا تمدن بشری را ارتقا دهد و در کنار آن از مواهب اقتصادی نیز بهره مندمان کند.

ایران پذیرای میهمانان خارجی است

او به فعالیت های ایران در زمینه توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: در حال برنامه ریزی برای میزبانی تورها و گردشگران حرفه ای راه ابریشم هستیم، در همین راستا تعدادی از کاروانسراها تحت مرمت قرار دارند و تمام آثار میراث ملموس و ناملموس در کنار میراث طبیعی اعجاب انگیز این مسیر منتظر بازدید هستند.

سلطانی فر بااشاره به مهمانپذیری ایرانیان افزود: فرودگاهها، خطوط ریلی و بزرگ راه ها آماده خوش آمد گویی به گردشگران فرهنگی هستند، بازارهای سنتی ایران در امتداد شهرها و روستاهای مسیر نیز آماده ارایه اصیل ترین صنایع دستی و سایر تولیدات محلی هستند.

او اعلام کرد: ما تمهیداتی برای صدور ویزا در فرودگاهها در نظر گرفته ایم که از دو هفته به چهار هفته افزایش پیدا کند و تا یکماه هم تمدید شود، همچنین اقدامات اولیه برای صدور ویزای الکترونیک آغاز شده است.

سلطانی فر به سرمایه گذاری در بخش زیرساخت های گردشگری همچون مراکز اقامتی، کمپینگ، بوم گردی و ... اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی هتل با درجه های مختلف در حال ساخت هستند.

او در انتها شرکت کنندگان پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی را به دیدار از غرفه ایران در نمایشگاه گردشگری برلین دعوت و عنوان کرد: اتجربه جدیدی خواهد بود که می تواند با دیدار از کشور من تکمیل شود، بخشی از جاذبه های سرزمین پارس در غرفه ایران را به عنوان مشتی از خروار بدانید.

'گفتنی است؛ پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی روز چهارشنبه 13 اسفند مصادف با 4 مارچ 2015 به ریاست دکتر طالب ریفاعی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی در حاشیه چهل و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری برلین(ITB) برگزار شد.

منبع: خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی

مصطفی آذرکمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادمه چند سال پیش وقتی برای سفر به هند شهر بمبئی رو انتخاب کردم وقتی وارد این شهر شدم خودم رو در محاصره یه عالمه آدم شبیه فیلم هندیا که در خلوت یواشکی یه عمره می بینیم و تو جمع کلاس می گذاریم و قلع و قمش می کنیم، خودم رو دیدم!
فقر اولین و مهم ترین چیزیه که در سفر به هند می شه ره راحتی هر طرف که نگاه می کنید، اون رو ببینید.
اما چیز جالبی که می خوام براتون بگم سه تا شغل جالب است که حداقل تو بمبئی من زیاد دیدم.
یکی دستفروش هایی که نوعی خیار پوست کنده و قاچ شده (مثل خیار چمبل خودمون!) رو که روش یک عالمه فلفل قرمز زده شده بود می فروختن به خلق الله.
یکی دیگه دستفروش هایی بودن که یک پارچه رو زمین پهن کرده بودن و موز می فروختن. من یکبار با دادن یک اسکناس قدیمی بیست تومانی عتیقه از تو جیبم در حدود سه - چهار کلیو موز گرفتم از یکیشون!بنده خداها فکر کرده بودن پول خارجی ... دیدن ادامه » هست و الان می تونن کلی بفروشنش.
یکی دیگه از مشاغل کاذب در بمبئی هم خانم هایی هستن که یک دایره دستشون و در دست دیگه شون یک حلقه هست که یک میمون از توش این ورو او ور می پرده و مردم هم نگاه می کنن و هیشکی هم پول نمی ده الا توریست های کف کرده.
آیدا خمان این را خواند
آمنه و شاهین نصیری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» نشست نهایی «تدوین پرونده چند ملیتی نوروز» در تهران آغاز شد.
... دیدن متن »

نشست نهایی «تدوین پرونده چند ملیتی نوروز» سه شنبه 12اسفند در حالی در هتل لاله تهران آغاز شد که نمایندگان تام الاختیار 12 کشور،معاون میراث فرهنگی، مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی طبیعی و رییس مرکز میراث ناملموس تهران حضور داشتند.

به گزارش مرکز روابط عمومی . اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی در این نشست آماده کردن پرونده چند ملیتی نوروز را اقدامی مهم دانست و گفت:در زمینه پرونده چند ملیتی میراث ناملموس تجربه خوبی داریم.

او اضافه شدن 5 کشور تاجیکستان،افغانستان،ترکمنستان ،عراق و قزاقزستان را به پرونده نوروز دستاورد مهمی اعلام کرد که صلح،دوستی و احترام را ترویج می دهد.

معاون میراث فرهنگی تاکید کرد: باید به جهانیان نشان دهیم که با داشتن چنین آئینی برای صلح و دوستی احترام خاصی قایل هستیم.

او گفت: در آستانه نورورز 1394 شمسی مصادف با 2015 میلادی باید زمینه فعالیت های مشترک را فراهم آوریم.

طالبیان میراث ناملموس را در حال افزایش و در عین حال پیچیده شدن، دانست که توجه به آن نیازمند زمان و اقدامات کارشناسی است.

او منطقه آسیای غربی و مرکزی را دارای ظرفیت های زیادی دانست که هر ساله بسیاری از کشورها در کنفرانس ها و جلسات علمی حضور پیدا می کنند.

معاون میراث فرهنگی در این زمینه به حضور ایران در اجلاس و کنوانسیون های بین المللی در سالهای مختلف اشاره کرد و گفت:این نشانده اهمیت آثار ناملموس برای جمهوری اسلامی ایران است.

طالبیان ثبت را راهکاری برای حفظ آثار ناملموس معرفی کرد و اظهار داشت: احیاء،ارتقا،ظرفیت سازی و آگاه سازی از دیگر راههایی است که به حفظ این ارزش های فرهنگی می انجامد و با همکاری مشترک کشورها محقق می شود.

طالبیان سپس از نمایندگان 12 کشور درخواست کرد به عضویت مرکز میراث ناملموس تهران بپیوندند تا این مرکز را در انجام فعالیت هایش یاری برسانند.

او آموزش کارشناسان،شناسایی بهترین راه حفاظت و آگاه سازی را مهمترین فعالیت مرکز میراث ناملموس تهران دانست.

فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی طبیعی نیز در این مراسم، میراث فرهنگی را عامل وحدت کشورهای منطقه دانست و گفت: در دورانی که خطرات بیشماری صلح و وحدت میان کشورهای منطقه را تهدید و کشورهای منطقه را آسیب پذیر می کند،یک میراث مشترک موجب می شود دور یک میز نشسته و به ارزش های صلح احترام بگذارند.

وی افزود: ریشه های فرهنگی و تاریخی کشورهای منطقه نشان می دهد دارای اشتراکات فرهنگی بیشماری با یکدیگر هستیم و میراث فرهنگی مشترک موجب صلح و دوستی می شود.

نظری جلال الدین سید محمد بلخی یا مولای رومی را از میراث های مشترک سه کشور منطقه دانست و گفت: مولای رومی در افغانستان به دنیا آمد ،در ایران زندگی کرد و در ترکیه نیز فوت کرد.

او سپس اظهار امیدوار کرد این نشست فتح بابی در حوزه میراث ناملموس برای همکاری بیشتر باشد.

یدالله پرمون رییس مرکز میراث ناملموس تهران نیز در ادامه در خصوص شکل گیری این مرکز و پیوستن آن به میراث جهانی ناملموس و فعالیتهایش در راستای حفظ آثار ناملموس توضیحاتی ارایه کرد.

او نیز به نمایندگان کشورهای حاضر پیشنهاد کرد به عضویت مرکز میراث ناملموس ایران درآیند.

پرمون در ادامه گفت: مرکز میراث ناملموس ایران آمادگی دارد برای کشورهای عراق و ترکمنستان که عضو هستند، کارگاه ظرفیت سازی برگزار کند،کارگاه آموزشی برای ترکمنستان را نیز به سه کارگاه افزایش خواهیم داد.

گفتنی است؛نمایندگان تام الاختیار کشورهای ایران، ترکیه، آذربایجان، هند، پاکستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقزستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان و عراق در این جلسه حاضر شده و متن پرونده را برای نهایی شدن مرور کردند.

اولین روز نشست «تدوین پرونده چند ملیتی نوروز»به نمایش فیلمی 12 دقیقه ای ازبرگزاری آیین نوروز همچون سفره هفت سین،چهارشنبه سوری،مراسم سمنو پزان،سیزه بدر در 12 کشور عضو پرونده ،و عکس هایی در همین زمینه اختصاص پیدا کرد.

در پایان روز اول 2 عکس و یک فیلم یک دقیقه ای از هر کشور انتخاب می شود.

بنا به این گزارش؛ نشست نهایی «تدوین پرونده چند ملیتی نوروز»12 تا 16 اسفند با حضور 12 کشور عضو پرونده در هتل لاله تهران برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در اطلاعیه ای از سوی مدیرکل موزه ها
» چگونگی فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی کشور در ایام نوروز مشخص شد.
... دیدن متن »

دستور العمل و برنامه فعالیت تمامی موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی سراسر کشور با توجه به فرارسیدن سال جدید و ایام نوروز، برگزاری باشکوه مراسم و همچنین معرفی هر چه بهتر اماکن میراث فرهنگی، از سوی مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی اعلام شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛ محمدرضا کارگر طی اطلاعیه ای اعلام کرد: تمامی موزه ها و اماکن وابسته در روز جمعه 29 اسفند ماه 93 پذیرای بازدیدکنندگان است، روز شنبه اول فروردین 94 نیز این اماکن از ساعت 10 صبح فعالیت خود را آغاز می کنند،ساعت کارتمامی موزه ها در ایام نوروز، از ساعت 9صبح تا 19 است ، در صورت افزایش ظرفیت بازدید ، بر اساس صلاحدید مدیرکل استانها و مدیران کاخ موزه های تهران و موزه ملی افزایش ساعت بازدید بلامانع است.

مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی در این اطلاعیه آورده است: تعطیلی هفتگی موزه و اماکن تاریخی،فرهنگی تحت پوشش در ایام نوروز لغو می شود، نرخ ورودی آنها نیز تغییری نخواهد کرد، تمامی موزه ها و اماکن فرهنگی در روز 13 فروردین باز هستند ولی در مجموعه هایی که دارای فضای سبز هستند از برگزاری مراسم سنتی روز سیزدهم در محوطه های سبز جلوگیری خواهد شد.

سرعت بخشیدن به انجام امور نظافت موزه اعم از فضاهای نمایشی،ویترین ها،بخش اداری،بخش های خدماتی،سرویس ها و رفع نواقص فنی همچون تعویض شیشه های آسیب دیده،بازبینی سیستم های روشنایی و ... در تمامی قسمت ها ی موزه از دیگر مواردی است که در این اطلاعیه مورد توجه قرار گرفته است.

محمدرضا کارگر همچنین در این اطلاعیه اعلام کرده است: زیبا سازی و آماده سازی فضاهای سبز و محوطه های موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی(گلکاری،هرس درختان و...) در دستور کار قرار گیرد،نصب کارت معرفی روی لباس راهنمایان الزامی است و در صورت امکان ترتیبی اتخاذ شود که لباس کارکنان موزه متحدالشکل باشد.بروشور و کاتالوگ و سی دی (حداقل دو زبانه)در حد امکان توزیع شود، زیر نویس و تابلوهای دوزبانه برای معرفی اشیاءواماکن و بناهای تاریخی،فرهنگی نصب شود،و نمایشگاههای مرتبط با موزه ها و میراث فرهنگی (متناسب با امکانات و آثار موجود در موزه ها)برپا شود.

مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی به منظور جذب و حضور فعال بازدید کنندگان در این اطلاعیه پیشنهاد کرده است: اشیاء ویترین ها و گالری ها به منظور تنوع، تغییر داده شوند،جشن های نوروزی در محوطه و مکان های مناسب در موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی (مثل چیدن سفره هفت سین) برگزار شود،فیلم کوتاهی حدود 15 دقیقه از موزه وآثار تاریخی استان در سالن موزه ها نمایش داده شود .

برگزاری مسابقات فرهنگی،هنری همچون مسابقه نقاشی،طراحی،عکاسی و خاطره نویسی در زمینه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در موزه های استان،ایجاد و راه اندازی باجه های بلیت فروشی در نقاط مختلف شهرهای پربازدید کننده به منظور تسهیل و تسریع در تهیه بلیت توسط بازدید کنندگان،نظرسنجی و نیاز سنجی مخاطبان موزه ای برای ارایه بعدی برنامه ها و بهره گیری از توان سمن ها (سازمان های مردم نهاد)جهت راهنمایی و هدایت مسافران و گردشگران برای بازدید از موزه ها یا محوطه ها از دیگر مواردی است که در اطلاعیه مورد توجه قرار گرفته است.

در این اطلاعیه قید شده است: اداره کل موزه ها در ایام نوروز به منظور اجرای موارد ذکر شده در موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی بازدید های موردی انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

حمید عظیمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"""" قرار نهایی شماره 15..(کوهنوردی تیوال )"""""
پیش تر از تیوال بابت پررنگ کردن این قرار متشکریم
.....جمعه 8 اسفند 93.....
.....محلش : ((((درکه))))
.....زمانبندی برنامه : ساعت 7.30 صبح الی 13 یا 14....
.....محل دیدارمون : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری....
وسایل مورد نیاز :
1) اول خودتون و دلتون
2) فلاسک کوهنوردی به همراه آبجوش
3) لباس گرم
4) یه جین مهربونی

سلام!
امیدوارم همگی خوب باشید و خندون و سلامت

صحبتی ... دیدن ادامه » نیست جز اطلاع شروع قرار 15 گروه کوهنوردی خودمون که مصادف شده با این هوای خوب...
پیش بینی هواشناسی برای روز جمعه 8 اسفند : درجه ی هوا بین 3 تا 12 (یعنی هوای خوب و یکم سرد !!)

برناممون : صبحانه..خنده..خاطرات..مرور برنامه های کمپین میم..خیلی برنامه های نو!

مدتی میشه به خاطر امتحانات و سردی هوا و مشغله ی دوستان برنامه گروه کوهنوردی رو به تعویق انداختیم وقبل از سال جدید با 2 برنامه شروع میکنیم ایشالا..
(((شاید 113 دوست متفاوت توی 14 هفته کنار هم بودند و شاید دل های زیادی شاد شد و گرم شد و شاید سرد ولی حرمت هایی که یاد گرفتیم و دست هایی که دادیم بابرجا موند و دلامون اسیر!
اگه میتونید بیاید کنار خاطرات خوبمون باز هم تمام قد بایستم و ادامه بدیم...توی این 2 برنامه قبل سال هم دل بدیم به هم برای برچایی کمپین حمایتی میم)))
هنوز سعادت آشنایی با خیلی از دوستان عزیز نصیب ما نشده ..شاید هوا کمی سرد باشه ولی این روز های سرد با مرور خاطراتمون و حضور دوستان قدیمی و جدید گرم میشه...


شماره من جهت هماهنگی : 09126069284
منتظر همتون هستیم...
یا علی..
سلام دوستان
امیدوارم که خوب باشید
و اما شروع دوباره
دوستانی که حضورشون رو به من اعلام کردند از طرق مختلف اسامیشون رو ذکر کردم:
آبجی نسیم..حدیث..مریم ک..احسان..ملیحه..زهرا ش..علیرضا شجاع..پژمان..اسماعیل..اشکان .. مسعود فرجی ..Maryam ..رضا میم..نازی (قطعی نیست )..فهیمه تردست (قطعی نیست ).. آرش رضایی ( قطعی نیست )..امید عزیز (قطعی نیست )
دوستای عزیزی هم که اعلام نظر کردند و ما صمیمانه حضورشون رو جستجو میکنیم :آرزو نوری..وحید هوبخت..میثم خسروی..شاهین نصیری عزیز..محمد

دوستان عزیز منتظر همتون هستیم
دوستانی که هنوز حضور قطعیشون رو اعلام نکردند ایشالا جهت برنامه ریزی بهتر تا عصر من حقیر از طریق تیوال یا پیامک اطلاع بدهند
منتظریم
یا ... دیدن ادامه » علی
۰۷ اسفند
ما هم منتظریم زهرا جان
۱۸ اسفند
قرار شماره 16 اعلام شد...نظر یادتون نره
۱۹ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


سفرنامه دور اروپا ۲۳: لوگزامبورگ


صبح روز۳۵ ام بود که با خداحافظی از خاله از بروکسل به سمت لوگزامبورگ حرکت کردیم. ظاهرا ماشین مشکلی نداشت. نزدیک به دو ساعت راه بود. حوالی شهر لوگزامبورگ بودیم که ماشین دوباره شروع کر به ریپ زدن. با همون وضعیت وارد شهر شدیم و در جایی پارک کردیم تا نگاهی به ماشین بندازیم. بعد از کمی توقف خواستیم که شهر رو بگردیم ولی هیچ کدوممون دل و دماغ گشتن نداشتیم و نگران بودیم که وضعیت ماشین چی میشه. برا همین برگشتیم سمت ماشین و تصمیم گرفتیم که به بروکسل برگردیم هر چه سریع تر تا باز ماشین رو به احمد نشون بدیم.
لوگزامبورگ رو ندیده، دوباره راهی بروکسل شدیم. هنوز کمی دور نشده بودیم که وضعیت ماشین به حالت وحشتناکی در اومد و به زور راه میرفت. با همون وضعیت و سلام و صلوات خودمون رو به یه پمپ بنزین رسوندیم و واردش شدیم. به محض وارد شدن ماشین خاموش شد و دیگه روشن نشد.
اعصاب هممون داغون بود ولی مشخص بود که هرکدوم داشتیم سعی میکردیم روحیه خودمون رو خوب نشون بدیم و به دیگران انرژی بدیم. کمی نشستیم و فکر کردیم و تصمیم گرفتیم خودمون همه چی رو چک کنیم دوباره. از اونجایی که لوازم یدک وسایل مصرفی رو داشتیم شروع کردیم به تعویض همه چی. از فیلتر بنزین و پمپ بنزین شروع کردیم. با تعویض اونها دوباره استارت زدیم که ماشین استارت خورد و روشن شد. ولی خوشحالیمون ادامه پیدا نکرد و بعد چند دقیق باز خاموش شد.
اینبار به سراغ انژکتورها و باز کردن اونا رفتیم و با بازشدن اونها متوجه کثیفی بیش از حد سوزنشون شدیم. سریع از مغازه پمپ بنزین مواد شتشوی انژکتور خریدیم و با هر دردسری که بود، اونها رو تمیز کردیم و بستیم. با استارت زدن و روشن شدن ماشین صدای جیغ و خوشحالی ما کل پمپ بنزین رو برداشت. کمی صبر کردیم و مطمئن از اینکه دیگه همه چی درسته تصمیم گرفتیم که به بروکسل برنگردیم و به مسیرمون به سمت پاریس ادامه بدیم.
درمورد لوگزامبورگ چیزی نمیتونم بگم، جز اینکه این کشور ارزان ترین کشور اروپاست و قیمت ها به دلیل مالیت کم، تفاوت چشمگیری با بقیه اروپا داره.
دیگه عصر شده بود که به سمت پاریس حرکت کردیم. حدود صد کیلومتری رفته بودیم و هنوز درخاک بلژیک بودیم، که دوباره ماشین حالش بد شد! از اونجایی که دلیل مشکل رو پیدا کرده بودیم دیگه وارد یک محل استراحت بین راهی شدیم و دوباره سوزن انژکتورها رو باز کردیم. چون هوا تایک شده بود و از طرفی هم خجالت می کشیدیم دوباره مزاحم خاله شیم، شب رو همونجا موندیم و تصمیم گرفتیم صبح روز بعد حتما حتما ۶۰ کیلومتر برگردیم و باز به بروکسل بریم و ماشین رو پیش احمد مکانیک ببریم.
برای ... دیدن ادامه » دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شما هم وقتی به شهری سفر می کنید از عابر و تاکسی آدرس جاهای دیدنی رو می پرسید؟ رستوران و هتل خوب رو چطوری پیدا می کنید؟ اصلا تا حالا شده تو سفر مسیرتون رو گم کنید؟ چند بار جایی که رفتید با چیزی که انتظارش رو داشتید متفاوت بوده و وقتتون تلف شده؟ همه این مشکلات در برنامه سفر treep.ir حل شده ...
Treep.ir حدود 10 ماهه که کارش رو با ارائه اطلاعات سفر آغاز کرده و به تازگی امکان برنامه ریزی سفر شخصی رو به سایت اضافه کرده، امکانی که برای اولین بار توی ایران ایجاد شده.
از شما عزیزان دعوت می کنیم سری به سابت ما بزنید و ما رو از پیشنهاداتون بهره مند کنید.
http://treep.ir/
سایت جالبی بود باید بیشتر بگردم توش
۰۶ اسفند
دوستان عزیز ممنون از پیگیریتون. در ابتدا لازم می دونم این نکته رو اضافه کنم که تیم treep اول راه هست و هنوز به نقطه ی ایده آل نرسیده و همراهی و نظرات کاربرها از جمله شما دوستان عزیز بهترین راهنمایی برای ما خواهد بود تا توی مسیر درست قدم برداریم.
۰۶ اسفند
به دوست عزیز خانوم عاملی
ممنون از نظرت و مراجعه به سایت treep.ir
در اون مرحله از برنامه ریزی بعد از انتخاب مقصد مورد نظر باید تعداد روزهایی که قصد اقامت در اون شهر رو دارید وارد کنید. دلیل پرسش از کاربر در مورد تعداد روز بخاطر این هست که امکان انتخاب بیشتر ... دیدن ادامه » از 1مقصد هم توی برنامه ریزی وجود داره. باز هم اگر سوالی داشتید می تونیم از طریق ایمیل info@treep.ir در تماس باشیم.
۰۶ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
>>>>کوهنوردی تیوال........قرار شماره 15<<<<
.....جمعه 8 اسفند 93.....
.....محلش : مثل همیشه انتخابش با شما....
.....زمانبندی برنامه : ساعت 7.30 صبح الی 13 یا 14....
.....محل دیدارمون : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری....

پیش تر از تیوال بابت پررنگ کردن این قرار متشکریم
سلام!
امیدوارم همگی خوب باشید و خندون و سلامت

صحبتی نیست جز اطلاع شروع قرار 15 گروه کوهنوردی خودمون که مصادف شده با این هوای خوب...
پیش بینی هواشناسی برای روز جمعه 8 اسفند : درجه ی هوا بین 3 تا 12 (یعنی هوای خوب و یکم سرد !!)

برناممون : صبحانه..خنده..خاطرات..مرور برنامه های کمپین میم..خیلی برنامه های نو!

مدتی ... دیدن ادامه » میشه به خاطر امتحانات و سردی هوا و مشغله ی دوستان برنامه گروه کوهنوردی رو به تعویق انداختیم وقبل از سال جدید با 2 برنامه شروع میکنیم ایشالا..
(((شاید 113 دوست متفاوت توی 14 هفته کنار هم بودند و شاید دل های زیادی شاد شد و گرم شد و شاید سرد ولی حرمت هایی که یاد گرفتیم و دست هایی که دادیم بابرجا موند و دلامون اسیر!
اگه میتونید بیاید کنار خاطرات خوبمون باز هم تمام قد بایستم و ادامه بدیم...توی این 2 برنامه قبل سال هم دل بدیم به هم برای برچایی کمپین حمایتی میم)))
هنوز سعادت آشنایی با خیلی از دوستان عزیز نصیب ما نشده ..شاید هوا کمی سرد باشه ولی این روز های سرد با مرور خاطراتمون و حضور دوستان قدیمی و جدید گرم میشه...

میدونید که قرار دوشنبه هها اعلام میشه و بعد از نظر سنجی شما دوستان قرار نهایی چهارشنبه شب اعلام میشه..توضیحات تکمیلی هم روز پنجشنبه در قرار نهایی اعلام میشه

دوستای عزیز به خاطر شرایط هوا و استقرارمون در کافه های موجود در کوه ها و شرایط موجود 2 تا از مسیر های زیر رو برای نظر سنجیتون قرار دادیم

وسایل مورد نیاز : اول حضورتون! بقیش در قرار نهایی اعلام میشه

!!!!!دوستان عزیزی که با اومدنشون جمع مارو گرم تر میکنند محبت کنند جهت برنامه ریزی دقیق تر " می آیم " رو انتخاب کنند!!!!!
...منتظر اعلام منظرتونیم...

شماره من جهت هماهنگی : 09126069284
منتظر همتون هستیم...
یا علی..سلام به سلامتی
امیدوارم گامهاتون استوار باشه و پایدار
خوشحالم که هستید و هستیم
۰۵ اسفند
ممنون
البته من متاسفانه هیچکدوم از دوستان رو از نزدیک نمیشناسم، ایشالا میام و آشنا میشم
راستی، فقط مواردی که ذکر کردین بیارم؟
:)
۰۷ اسفند
قرار شماره 16 اعلام شد نظر یادتون نره
۱۹ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کشور "هند" بواقع سرزمینی شگفت انگیز و زیبا است که برغم این شگفتی و زیبایی دارای فرهنگ ها و خرده فرهنگهای عجیب و غریب و اسرار آمیز و گاهی غیر قابل باور است! گزارش زیر تنها گوشه ای از زندگی و باور مردمان هفتاد و دو ملت این سرزمین کهن است.

ایالات "گجرات" هند قصد دارد تا "داشتن توالت در منزل" را برای کسانی که در دفاتر دولتی کار می‌کنند، اجباری کند تا دستشویی کردن در خیابان‌ها را کاهش دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دراین لایحه که اخیرا در شورای ایالات گجرات تصویب شده همچنین آورده شده که اعضای فعلی نهادهای دولتی شش ماه فرصت دارند تا اعلام کنند آیا در منزل خود توالت دارند یا نه!
اهالی ایالت گجرات چهار سال فرصت دارند تا برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها از طریق دفع مزاج در انظار عمومی در خانه‌های خود توالت بسازند!
دولت ... دیدن ادامه » محلی این ایالت همچنین متذکر شده که بودجه این طرح فراهم شده است.
پیش از این در یکی از گزارش‌های سازمان یونیسف برآورد شده بود که تقریبا " 594 میلیون نفر" حدود 50 درصد جمعیت هند در انظار عمومی دفع مزاج می‌کنند.
این مساله در ماه مه و در پی تجاوز به دو دختر 12 و 14 ساله در هنگام دفع مزاج در یک مکان عمومی مورد توجه قرار گرفت.
ﺍﯼ ﻭﺍﯼ ﻣﻦ . ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺮﻡ ﻫﻨﺪﻭﺳﺘﺎﻥ .؟؟
۰۲ اسفند
ﺧﯿﻠﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺗﺸﮑﺮ ﺟﻮﻻﯼ ﻋﺰﯾﺰ .ﻣﺪﺗﻬﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﻟﻢ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﺪ ﻫﻨﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺒﯿﻨﻢ ﻭﻟﯽ ﺗﻌﺮﯾﻔﻬﺎﯼ ﻣﻨﻔﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺷﻨﯿﺪﻡ .ﻣﯿﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ ﺻﺎﺩﻕ ﻫﺪﺍﯾﺖ ۱۸ ﻣﺎﻩ ﺩﺭ ﺑﻤﺒﯽ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﻭﺧﺎﻧﻪ ﻭﯼ ﺭﺍ ﯾﺎﻓﺘﻪ ... دیدن ادامه » ﺍﻧﺪ . ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺪ ﺧﺪﺍ ﺳﺎﻝ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺸﺘﺎﺩﻣﯿﻦ ﺳﺎﻟﮕﺮﺩ ﺑﻮﻑ ﮐﻮﺭ ﺩﺭ ﺗﺪﺍﺭﮎ ﺳﻔﺮﯼ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺩﺭﻗﺎﻟﺐ ﺗﻮﺭ ﻫﺴﺘﯿﻢ .ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻧﺎﮔﻔﺘﻪ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﻫﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺑﻠﺪ ﺭﻓﺖ . ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﻫﻨﺪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭﻋﺎﺷﻖ ﻫﻨﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ . سپاس
۰۳ اسفند
خواهش میکنم شبنم خانوم! واقعن دیدنیه این کشور! پر از تاریخ، فرهنگ، هنر، حیات وحش، موسیقی و سحر و جادویه و البته 2000 خدا! با همه زخمهایی که داره این سرزمین ولی عاشقش خواهید شد! تصاویرین که در ذهنتون تا ابد حک میشه! "دلهی قدیم" و "دلهی نو" دو دنیای ... دیدن ادامه » کاملن متضادن و بسیار دردآور و غم انگیز! میلیونر زاغه نشین تنها یک دهم واقعیت "بومبایه"! سفرتون خوش و بازم خوش بحالتون!
۰۳ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش عصربرتر از راه اندازی اولین موتور جستجو پرواز های داخلی:
با پیشرفت تکنولوژی در قرن حاضر و آینده ای نه چندان دور نیاز های مردم چنان دستخوش تغییر خواهد شد که رفته رفته سفر های درون شهری از لزوم می افتد .نیاز به آنلاین بودن با موج ورود تلفن های هوشمند و لپ تاپ یا تبلت و سایر گجت های قابل حمل وارد فاز جدیدی شد که الزاما نیاز به در محل مستقر بودن را از بین برد. به طوری که امروزه بشر آنلاین بودن را یکی از نیاز های اساسی خود می بیند و خرید اینترنتی لازمه شهروند متمدن جامعه امروزی است .
وب سایت علی بابا اولین وب سایت ایرانی است که به طور کامل به شما امکان خرید آنلاین بلیط پرواز های داخلی و حتی مقایسه ی آن بلیط ها را می دهد. همچنین علی بابا به شما این امکان را می دهد که بلیط ها را براساس نوع و قیمت آن ها مشاهده کنید و تاریخ رفت و برگشت خود را نیز مشخص نمایید ... دیدن ادامه » و در هر ساعتی از شبانه روز که مایل بودید بلیط خریداری شده خود را لغو نمایید .
در عصربرتر این فرصت را داشتیم تا مصاحبه ای را با مدیران وب سایت علی باباداشته باشیم
ادامه مطلب را در عصربرتر بخوانید...
http://acrebartar.com/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%B9%D8%B5%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

سفرنامه دور اروپا ۲۲: بلژیک (بخش دوم)


شب بود که به بروکسل رسیدیم. شهری که همیشه با شنیدن اسمش ما یاد یک سریال و خاطره بچه گیمون میوفتیدم: ارتش سری! خونه خاله رو هرجور بود پیدا کردیم. داخل کوچه که رسیدیم ماشین که خیلی وقت بود داشت بد کار می کرد، خاموش شد. به سراغ ساختمون خاله رفتیم و امیدوار بودیم اسمش نوشته شده باشه رو زنگ که خوشبختانه بود. زنگ خونه رو زدیم و امیدوار بودیم که خونه باشه چون بهش نگفته بودیم که کی میرسیم. بالاخره شانس اوردیم. خاله بود. به گرمی از ما استقبال کرد و چون قرار بود که ما بیشتر از یکی دو روز اونجا نباشیم همون شب ما رو به دیدن بروکسل برد.
اولین جا دیدن میدان اصلی شهر به نام Grand Place بود. میدان زیبایی که کاخ سلطنتی بلژیک هم در همونجا قرار داشت. با اینکه ساعت دیر بود ولی شلوغ بود. برای شام به یه رستوران یونانی همون اطراف رفتیم و غذایی یونانی به اسم پیتا خوردیم، برخلاف سایر جاها تقریبا قیمت غذاها ارزون بود در این شهر. در گوشه دیگر میدان مجسمه معروف Manneken Pis وجود داشت. بعد به دیدن Atomium رفتیم. که سازه ای بزرگ به شکل چند ملکول بود. شب به خاله گفتیم که ماشین مشکل پیدا کرده و ما مشکل زبان داریم با بلژیکی ها. و خاله به ما آدرس یک مکانیک ایرانی را نزدیک خونه داد.

روز بعد سراغ ماشین رفتیم و خوشبختانه روشن شد و به تعمیرگاه احد آقا در همون نزدیکی رفتیم. باز هم به گرمی از ما استقبال شد و احد گفت که مشکل ماشین احتمالا شمع هاش هست. با چند ایرانی دیگه تو تعمیرگاه آشنا شدیم. احد به ما آدرس جایی رو برای خرید شمع ماشین داد. ایرانه دیگه به اسم مجید که اصفهانی بود گفت من شما رو میبرم و با ماشین اون به راه افتادیم. حدود ۲ ساعتی گشتیم تا شمعی که ماشین ما بخوره رو پیدا کردیم. یا تعویض شمع ها ماشین درست نشد و احد گفت باید موتور باز بشه! و آدرس تعمیرگاه یه ایرانی دیگه به اسم احمد رو به ما داد. روز بعد پیش احمد رفتیم و اون موتور ماشین رو باز کرد و با مشکل نبود قطعات مواجه شدیم. خلاصه بعد از گشتن زیاد و ناامید شدن، بالاخره خواستیم که از ایران قطعات مورد نیاز رو بفرستن. که همه این مشکلات و حلش ۱۰ روزی طول کشید و ما برای تعمیر ماشین ۵۰۰ یورو به احمد دادیم.

توی این دو هفته تجربه های جالبی کسب کردیم، حتی تجربه کار کردن. توی این چند روز به چند شهر مختلف رفتیم که مهم ترین و جالب تریتش Waterloo بود. جایی که ناپلئون آخرین جنگ زندگیش رو انجام داد و شکست خورد. نکته مهمش این بود که تابلوی انگلیسی هم داشت!!! به شهر Verviers ( به فرانسوی میگن وقویه) رفتیم و دیدن سد بزرگ اونجا. اینجا همون شهریه که چند وقت پیش تروریست های داعش رو توش دستگیر کردن. توی همین شهر با یه خانواده مسلمان کزوویی (Kosovo) آشنا شدیم و به منزلشون رفتیم. نزدیکی فرهنگشون به فرهنگ ما برام خیلی جالب بود. با اینکه کشوری اروپایی هستن ولی کاملا فرهنگی شرقی دارن. در منزلشون ما رو به خوردن چای و یه شیرینی دست ساز خودشون که اسمشون یادم نمیاد دعوت کردن که طعمی فوق العاده داشت.

تجربه چند روز کار کردن در یک رختشورخانه ای بزرگ رو پیدا کردیم، که کار به شدت و وحشتناک سخت بود با ساعت خیلی طولانی، یعنی از ۵ صبح تا ۷ عصر و فقط در مقابل ماهی ۹۰۰ یورو. یه اتفاق بامزه ای که برامون افتاد این بود که اون چند روز ماشین خاله دست ما بود اونجا، و یه روز که برای بنزین زدن به پمپ بنزین رفتیم و غصه مون گرفته بود که چجوری حالیشون کنیم. به داخل فروشگاهش رفتیم و از فروشنده ها پرسیدیم انگلیسی بلدید، که فروشنده با فارسی گفت فارسی هم بلدیم. نمیدونید چقدر ذوق کردیم، انگار دنیا رو به ما داده بودن که اونا ایرانی بودن. با اکثر ایرانی های اون کشور که صحبت کردیم راضی نبودن از وضعیت. کلا بلژیک کشور داغونی بود. کشوری که نیمی از اون دست هلندی زبانها و نصف دیگش فرانسوی زبان ها بودن. کشوری که از هرچیزی ۲ داشت. دو مجلس، دو دادگستری، دو دولت. کشور کاملا درگیر مشکلات داخلی بود. نیمی از مردم کار می کردند و نیمی دیگر بیکار بودن و حقوق بیکاری می گرفتن، در واقع این نصفه کار میکردن پولشو میدادن به این نصف دیگه! و از همه اینا بدتر که بر خلاف بروژ سایر جاها شما حسی از اروپا نداشتین. مخصوصا خود بروکسل. شما اونجا کاملا حس می کنید در کشوری عربی هستید!!! بلژیک کشوری عرب در اروپا بود. مهاجرین عرب و سیاه که بیشتر از مراکش بودند تعدادشون خیلی از مردم اصلی اونجا بیشتر شده بود و با همون لباس ها و فرهنگ عربی خودشون همه جا ظاهر میشدن.
از این حرفا بگذریم. روز ۳۴ ام سفرمون بالاخره ماشین رو احمد درست کرد و ما خوشحال به سمت لوگزامبورگ راه افتادیم.
برای ... دیدن ادامه » دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
<<<<کمپین میم>>>>

از تیوال درخواست میشود با پر رنگ کردن این نگاشته و قرار ما را در این مسیر مهربانی یاری فرماید

......اولین قرار هماهنگی برنامه های همکاری علاقمندان به همکاری در کمپین میم.....

امیدوارم با اشاره ی گذرای زیر گوشه ای از اهداف قرار هامون رو شفاف کرده باشم ولی برای توضیحات بیشتر منتظر همراهی و حضور گرم تک تکتون هستم

وعده ی ما : پنج شنبه 30 بهمن ساعت هفت کافه ای در میدان ولیعصر
( دوستان عزیز اسم کافه مورد نظر روز 5 شنبه به دوستانی که تمایل به حضور دارند اعلام میشه)

خوشحال میشیم حضور داشته باشید تا با همراهی و هم فکری شما عزیزان بتونیم قدمی توی این راه مهربونی برداریم..منتظرتون هستیم)


شماره ی من جهت هماهنگی : 09126069284
"دوستان ... دیدن ادامه » عزیز که ما رو در این راه یاری میکنند و در جلسه مورد نظر حور خواهند داشت محبت کنند " می آیم " رو انتخاب کنند..

نمیدونم تا حالا به آدم های اطرافمون دقیق نگاه کردیم؟
قطعا یه عده از ما هم نگاه کردیم هم تو این روز های سرد و شاید عمر کوتاه واسه نهال مهربانی بذر هم پاشیدیم
خیلی از آدم های اطراف ما که هر روز از کنارشون رد میشیم و نمیبینیمشون و یا نگاهمون رو کج میکنیم تا نبینیمشون و فکر میکنیم وجدان خودمون رو سانسور کردیم ولی واقعیت رو نتونستیم تغییر بدیم
واقعیت اینه که خیلی از کودکان و شاید هم سن و سال های ما به دلایل مختلف اعم از مشکلات مالی و شاید ساده ترین نیاز ها که خیلی از ما ها در اونا غلت میزنیم ،نمیتونن خودشون و درونشون رو بروز بدن
قطعا خیلی از شما دوستای گل اونقدر بزرگ هستید که در حیطه ی خودتون دارید تمام تلاش و کمک رسانیتون رو انجام میدید و از طرفی سازمان ها و انجمن های مختلفی در این رابطه توی کشور ما فعال هستند ولی ما هم میتونیم اینبار دیدهامون رو عمیق ببینیم و قدمی برداریم در جهت همراهی و دوستی با این قشر عزیز و دوست داشتنی ما...

<قطعا با رنج وسیعی ار مسایل و مشکلات روبه رو خواهیم بود ولی اهداف کوچک ولی بزرگی رو برای شروع سر لوحه ی کارمون قرار میدیم تا پیش بریم>
و اما اهداف اجمالی ما:
>>دوستای گل اهداف و برنامه کلی گروه توی اولین حضورمون و قرارمون بهتون اعلام میشه و فقط یه نگاه اجمالی به این اهداف داریم>>
1) تقسیم شادیامون با کودکان بی سرپرست و کودکان کار
2) همراهیمون و برنامه های ویژه با حضور این بچه ها ( ساده ترین همراهی و مهربانی ما)
3) برنامه های وِیژه گردشکری با این دوستان ( حضوری بهتون میگیم!)
4) کمک مالی و برنامه ریزی جهت حضور مالی ما در حد توان هممون در کنار این دوستان)( توضیح بیشتر در اولین قرار)
5) و خیلی اهدافی که شاید ساده باشند ولی ندیدیمشون تا به امروز
دوستای گلم،
از ...هفته ی بعد...اولین قرار ما شروع میشه..قرار ما جمعه ها و گاهی اواسط هفته خواهد بود
اعلام برنامه ها روز های 2 شنبه خواهد بود ولی این هفته پیش طمینه ای اعلام شد تا دوشنبه ی هفته ی بعد قرار شماره یک رو اعلام کنیم


هر سوال و همراهی بود خوشحال میشم اعلام کنید
شماره ی من جهت هماهنگی: 09126069284

(((دوستای گل منتظر یا علی شما هستیم تا شاید لابلای بودنمون بودن دیگران رو هم جشن بگیریم و قدمی در حد توانمون برداریم)))

"""""منتظر باشید"""""
یا علی
رضا میم
حالا نمیشد جمعه قرار بزارید؟؟؟؟؟؟ توضیحات شما خیلی کلی هستش و وسط هفته برای برنامه های این سبکی برای کسایی که شاغل در بخش خصوصی هستند سخته با توجه به اینکه هنوز مسیر برنامه کاملا مشخص نیست
۲۹ بهمن
سلام آقا کاوه ی عزیز
حتما قرار هایمان روز های جمعه خواهد بود ولی همونطور که شما هم گفتید از آنجایی که چارچوب هایی که من اعلام کردم کلی هست این قرار های میان هفتگی جهت همفکری و همراهی شما دوست های عزیز هست
۳۰ بهمن
سلام
پیشاپیش سال جدید را به شما و گروه کمپین میم تبریک میگم
امیدوارم سال جدید پر از شادی ونشاط برای همه باشه
۲۶ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

سفرنامه دور اروپا ۲۱: بلژیک (بخش اول)

در روز ۲۴ ام سفرمون وارد بلژیک شدیم. قرار نبود در بلژیک زیاد وقت بگذاریم و زود از اونجا به سمت فرانسه حرکت کنیم. با توجه به اینکه خاله من در بروکسل زندگی میکرد قرار بود دو روزی رو اونجا باشیم و بعد هم بریم. اما اتفاقاتی افتاد که باعث شد طولانی ترین قسمت سفر رو تجربه کنیم و با کشوری متفاوت در اروپا آشنا بشیم. این شروع اقامت دو هفته ای ما در بلژیک و کسب تجربه ای متفاوت بود.

با خداحافظی از خانواده ساسان به سمت شهر Brugge در بلژیک حرکت کردیم. ما این شهر رو به اسم بروژ میشناسیم ولی شاید درست تر “بروخه” باشه. که در واقع تلفظ هلندیش هست. چرا که ساکنان این شهر هلندی زبان هستن. از زیبایی این شهر هرچی بگم کم گفتم. شهری توریستی که به ونیز بلژیک معروف بود. وقت زیادی نداشتیم و باید سریع شهر رو می دیدیم. یکی از بزرگترین لذت ها برای ما قدم زدن تو این شهرهای زیبا بود. در مسیر رسیدن به میدان اصلی به کلیسای Sint-Jacobskerk رفتیم و از اون دیدن کردیم. بزرگترین مشکلی که اونجا بود این بود که هیچ تابلوی راهنمایی به زبان انگلیسی نبود. در کلیسا پر بود از تابلوهای نقاشی و مجسمه های قدیمی. دوست داشتیم بدونیم چی هستن ولی نه تابلویی بود و بدتر از همه جای اروپا کسی هم انگلیسی بلد نبود.

خلاصه از میون ساختمان ها و کوچه هایی قدیمی، قدم زنان خودمون رو به میدان اصلی شهر به نام میدان Market رسوندیم. میدانی بسیار شلوغ که پر بود از توریستهایی که در اون در حال تردد بودند، جنوب میدان قلعه ای قرارداشت که از اون دیدن کردیم.
این میدون شلوغ ولی زیبا یه جورایی منو یاد میدان امام اصفهان مینداخت، اونم به علت اینکه در میدان گاری های وجود داشتن که توریست ها رو جا به جا میکردن و برای گردش می بردند. قدم زنان به سمت میدان Burg رفتیم، در مسیر مغازه های فروش صنایع دستی و صد البته شکلات فروشی های زیاد و رنگارنگی وجود داشت.

این شهر کمی شبیه به ونیز و خوب صد البته کل شهرهای هلند بود. و از همه جا کانال های آب رد میشد، و میشد در اونها با قایق تردد کرد. خیلی دوست داشتیم به کلیسای معروفی که می گفتن یک قطره از خون حضرت مسیح رو نگه میداره بریم (راست و دروغ با خودشون) ولی وقتمون اجازه نمیداد بیشتر از این در این شهر زیبا بمونیم. باید خودمون رو به بروکسل میرسوندیم. پس حرکت کردیم و در راه طبق معمول حدود ۶ بعد از ظهر ناهار خوردیم. بنزین نداشتیم و برای بنزین زدن به پمپ بنزین رفتیم. به اولین مشکلمون در بلژیک برخوردیم. پمپ بنزین ها اتومات بودن و پرداختهاشون با کارت اعتباری انجام میشد و مسئولی هم در آنها وجود نداشت. به چند پمپ بنزین رفتیم و به همین مشکل برخوردیم. تقریبا بنزینمون تموم شده بود. درمونده در یکی از پمپ بنزین ها ایستادیم به امید اینکه کسی بیاد و ما بهش پول بدیم و از کارتش استفاده کنیم. چند ماشین اومدن و با زبون ایما و اشاره بهشون حالی کردیم که چی میخوایم ولی هیچ کس قبول نکرد. بعد از حدود ۲ ساعت که اونجا بودیم بالاخره تونستیم رئیس یکی از مارکت های اون اطراف رو راضی کنیم و اومد با کارت اون بنزین زدیم بالاخره. حدود ۸ شب بود و یک ساعتی تا بروکسل مونده بود. عجله داشتیم چون باید خونه خاله من میرفتیم و باز اتفاق بدتر اینکه فقط آدرس خونش رو داشتیم و تلفنی نداشتیم.
از طرف دیگر مشکلی بزرگ تر ظاهرا به سراغ ما اومده بود. ماشین داشت بد کار می کرد و دائم ریپ میزد. نگران به مسیر ادامه دادیم. به لطف GPS قدرتنمد تا دم در خونه خاله رفتیم و داخل کوچه که رسیدیم ماشین خاموش شد! و روشن نشد. همونجا پارک کردیم و زنگ در خونه خاله رو زدیم به امید اینکه خونه باشه.

برای ... دیدن ادامه » دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
عمو فرهاد قصه ها ، iman azari ، عاطفه و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان
تا فرصت هست سری به نمایشگاه گردشگری بزنید جذاب و دیدنیه
عمو فرهاد قصه ها و ✿golboo✿ این را دوست دارند
بله موافقم خیلی جذاب بود:)
۲۴ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه سوالی می خواستم از دوستان بپرسم و اگه میشه میخوام راهنمایی کنید
من هم مثل شما عاشق سفر هستم و
من تصمیم گرفتم یه کاری کنم میخوام یه توری بزنم البته با مجوز و ...
حالا تور من با بقیه چه فرقی قراره داشته باشه ؟؟؟ الان میگم
من دیدم که من که هر هفته سفر میکنم خوب چرا به جای این که بیام پول خودمو بریزم تو شیکم این تور های گردشگری که به غیر از هزینه خومدشون و اطرافیانشون و سود یه هفتشون کلی هزینه های زیادی از ما میگیرن نیاییم خودمون یه تور بزنیم و هزینه ها بدون هیچ سودی محاسبه نشه ؟؟
بله دست فهمیدین یه تور با هزینه های خودتون یعنی همون سفر دنگی خودمون
من نیازی به سودش ندارم و پولی که ازش قراره بیاد من فقط دنبال یه گروه خخوب و باب میل هستم که مثل من عاشق سفر باشن کیا پایه هستن ؟؟
عمو فرهاد قصه ها این را خواند
زهرا.ش ، زهره ، مصی پورکمالی ، اشکان ، پوریا و محمد.م (مهاجری) این را دوست دارند
آخ آخ دقیقا همینایی که گفتین!!
خب چرا از همین هفته، اصن از همین فردا شروع نکنیم!!!؟
من پایم :)
۲۳ بهمن
آقا پژمان اگه برای برنامه جمعه اکیپ تکمیل شده و زحمت رزرو رو کشیدی که هیچ، دستتم درد نکنه بابت هماهنگیات ولی...
اگه هنوز قطعی نشده به نظرم اولا چون قراره یک گروه سفر و طبیعت گردی تشکیل شه و ثانیاً چون برنامه اول بچه ها باید بیشتر باهم آشنا بشن، یک برنامه ... دیدن ادامه » کوهنوردی خیلی سبک هم مثل دربند میتونه خوب باشه.
1,2 ساعت میریم بالا یه جای دنج میشینیم و از هوای خوبم لذت میبریم:D
۲۷ بهمن
با تشکر از اقا محمد من برای 10 نفر بلیت پینت بال رو گرفتم البته با تخفیف 90% کسانی که میخوان بیان خبر بدن یعنی به جای 20 تومن قراره 10 تومن بدین هر کی میخواد بیاد لطفا اعلام کنه فقط 2 روز موند به جمعه لطفا تماس بگیرین تا هماهنگ بشیم 09396881443
۲۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه دور اروپا 20: هلند (بخش ششم)


صبح از خواب بیدار شدیم و اولین صحنه ای که دیدیم پائول بود، همون پیرمرد صاحب کمپ سایت. در حالی که سوار موتورش داشت به سمت ما میومد. هنوز به ما نرسیده و پیاده نشده بود که داد میزد آدرس و شماره ساسان رو براتون اوردم... پیاده شد و آدرس رو به ما داد و گفت حتما برید پیشش و باز شروع کرد از ساسان تعریف کردن و جمله ای که دائم درباره ساسان تکرار می کرد: Sasan is a big man! . فک کنم پائول بیچاره تا صبح تو فکر ساسان بوده و داشت خواب ساسان رو میدید.
بعد از جمع کردن وسایل راه افتادیم و تصمیم گرفتیم که به دیدن ساسان بریم. آدرسی که پائول به ما داده بود برای شهر Sluis در نزدیکی اونجا و در خاک هلند بود. بعد از کمی به این شهر رسیدیم. شهری کوچک و خیلی زیبا مثل سایر شهرهای هلند. کلا تمام شهرهای هلند جز آمستردام خیلی به دل می نشست. ماشین رو پارک کردیم و به دنبال آدرس ساسان رفتیم. پائول گفته بود همون اول شهر، تو یه پاساژ مغازه فروش لوازم کامپیوتر داره. پیدا کردنش با کوچیکی شهر اصلا کار سختی نبود.
به مغازه ای رفتیم و از صاحب مغازه آدرس ساسان رو پرسیدیم و اون گفت که ساسان برادر من هست. همسرم داشت انگلیسی ازش میپرسید که ساسان رو کجا پیدا کنم که من فارسی حرف زدم و گفتم خوب برادرشه دیگه میفهمه فارسی. برادر ساسان هم تا دید ایرانی هستیم به شدت ما رو مورد توجه خودش قرارداد و به گرمی از ما استقبال کرد و ما رو به مغازه ساسان برد. ساسان برادر کوچکتر بود. خانواده اونها اوایل انقلاب از ایران خارج شده بودن و اونجا ساکن شده بودن ولی کاملا رفت و امد داشتن به ایران و اوضاع ایران خبر داشتن. آذری بودند و اهل خوی. بعد از کمی پدرشون هم به جمع ما پیوست. از سفرمون پرسیدند و جالب بود براشون که با ماشین تا اونجا رفته بودیم. بهشون از پائول و گفته هاش گفتیم. که گفتن راست میگه ما اینجا تنها کاخ منطقه رو خریدیم و بالاش پرچم ایران رو نصب کردیم... گویا اونجا رو فتح کرده بودن :D
علاوه بر مغازه ها یک رستوران بزرگ و یک مارکت خیلی بزرگ هم داشتند که به علت ارزونیش حتی از آلمان برای خرید به اونجا میومدن. البته اجناس اکثرا به نظر Fake میومدن. ولی با همه اوصاف این خانواده بسیار موفق بودند اونجا و تقریبا میشه گفت کل شهر برای اونا بود و کل اقتصاد اون شهر رو اونا می چرخوندن. ساسان از آرزوش میگفت که دوست داره با لیموزینش تا چند ماه دیگه به ایران بیاد زمینی. البته ایران نه، خوی! کلا عشق عجیبی به شهرشون داشتن. یه نکته جالب همسر برادر بزرگ بود که هلندی بود و چون اونا تو خونه آذری حرف میزدن مجبور شده بود آذری یاد بگیره ولی فارسی اصلا بلد نبود. به گرمی این خانواده مهربون از ما پذیرایی کردن و اصرار کردن که به کاخشون بریم و بمونیم. ولی خوب ما باید هرجور می بود خودمون رو امشب به بروکسل میرسوندیم و قبلش هم میخواستیم بروژ رو ببینیم. ازشون خداحافظی کردیم و به سمت بروژ در بلژیک راه افتادیم.
برای دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir

عمو فرهاد قصه ها و مرتضی کلانی این را خواندند
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
<<<<کمپین میم>>>>

....توضیحات پیش قرار شماره 1....

...اولین قرار کمپین میم...امیدوارم با اشاره ی گذرای زیر گوشه ای از اهداف قرار هامون رو شفاف کرده باشم ولی برای توضیحات بیشتر منتظر همراهی و حضور گرم تک تکتون هستم

از تیوال درخواست میشود با پر رنگ کردن این نگاشته و قرار ما را در این مسیر مهربانی یاری فرماید

نمیدونم تا حالا به آدم های اطرافمون دقیق نگاه کردیم؟
قطعا یه عده از ما هم نگاه کردیم هم تو این روز های سرد و شاید عمر کوتاه واسه نهال مهربانی بذر هم پاشیدیم
خیلی از آدم های اطراف ما که هر روز از کنارشون رد میشیم و نمیبینیمشون و یا نگاهمون رو کج میکنیم تا نبینیمشون و فکر میکنیم وجدان خودمون رو سانسور کردیم ولی واقعیت رو نتونستیم تغییر بدیم
واقعیت اینه که خیلی از کودکان و شاید هم سن و سال های ما به دلایل مختلف اعم از مشکلات مالی و شاید ساده ترین نیاز ها که خیلی از ما ها در اونا غلت میزنیم ،نمیتونن خودشون و درونشون رو بروز بدن
قطعا خیلی از شما دوستای گل اونقدر بزرگ هستید که در حیطه ی خودتون دارید تمام تلاش و کمک رسانیتون رو انجام میدید و از طرفی سازمان ها و انجمن های مختلفی در این رابطه توی کشور ما فعال هستند ولی ما هم میتونیم اینبار دیدهامون رو عمیق ببینیم و قدمی برداریم در جهت همراهی و دوستی با این قشر عزیز و دوست داشتنی ما...

<قطعا با رنج وسیعی ار مسایل و مشکلات روبه رو خواهیم بود ولی اهداف کوچک ولی بزرگی رو برای شروع سر لوحه ی کارمون قرار میدیم تا پیش بریم>

و ... دیدن ادامه » اما اهداف اجمالی ما:
>>دوستای گل اهداف و برنامه کلی گروه توی اولین حضورمون و قرارمون بهتون اعلام میشه و فقط یه نگاه اجمالی به این اهداف داریم>>
1) تقسیم شادیامون با کودکان بی سرپرست و کودکان کار
2) همراهیمون و برنامه های ویژه با حضور این بچه ها ( ساده ترین همراهی و مهربانی ما)
3) برنامه های وِیژه گردشکری با این دوستان ( حضوری بهتون میگیم!)
4) کمک مالی و برنامه ریزی جهت حضور مالی ما در حد توان هممون در کنار این دوستان)( توضیح بیشتر در اولین قرار)
5) و خیلی اهدافی که شاید ساده باشند ولی ندیدیمشون تا به امروز
دوستای گلم،
از ...هفته ی بعد...اولین قرار ما شروع میشه..قرار ما جمعه ها و گاهی اواسط هفته خواهد بود
اعلام برنامه ها روز های 2 شنبه خواهد بود ولی این هفته پیش طمینه ای اعلام شد تا دوشنبه ی هفته ی بعد قرار شماره یک رو اعلام کنیم

>>>>>منتظر قرار شماره یک باشید>>>>>>>
هر سوال و همراهی بود خوشحال میشم اعلام کنید
شماره ی من جهت هماهنگی: 09126069284

(((دوستای گل منتظر یا علی شما هستیم تا شاید لابلای بودنمون بودن دیگران رو هم جشن بگیریم و قدمی در حد توانمون برداریم)))
دوستایی که هستند ، حضورشون رو برای شروع با انتخاب "هستم" به اطلاع برسونن تا دلگرم باشیم

"""""منتظر باشید"""""
یا علی
رضا میم

جناب میم، بسیار خوشحالم که شاهد چنین اتفاقات خوبی در تیوال هستم. آفرین به شما و تمام کسانی که به "کمپین میم" خواهند پیوست. امیدوارم راهتان همیشه هموار و چراغ دلتان همیشه روشن باشه.

یک پیشنهاد:‌ جسارتا لطف کنید بدلیل پررنگ بودن این نگاشته، نگاشته ... دیدن ادامه » های دیگر که در بخشهای دیگر تیوال نوشتید رو پاک کنید و از همه دوستان بخواهید که رای های "هستم" رو اینجا قید کنند. احساس میکنم اینجوری هم دوستان متوجه میشن که چند نفر شرکت خواهند کرد و هم شما میتونید به گروه نظم بهتری بدید. فضولی بنده رو ببخشید. موفق باشید :)
۱۶ بهمن
دوستانی که تمایل دارند ما از کمک و همراهی آنها بهره ببریم ممنون میشم با اینجانب تماس حاصل کنند
MOB/NUM:09126069284
EMAIL:REZA_MALEKI96@YAHOO.COM
۱۶ بهمن
سلام رضای عزیز
ممنونم که باز هم قرارهای مهربونی رو راه انداختید.
به امید دیدار
منتظر اطلاعیه ت هستم
۲۵ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید