«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای همه هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقتگو درباره زمینه‌های مورد علاقه مشترک، خبررسانی رویدادها، محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به همدیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران.
برای نوشتن روی تیوال و فعالیت در آن باید در آغاز به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

روز جمعه و شنبه رو در کنار جمعی از دوستان در دل کوه های الموت گذروندیم...
جای شما سبز، بسیار زیبا بود. طبیعت دریاچه اوان و سلسله جبال البرز که جاده همچون ماری روی تنش خوابیده هر کسی را به وجد میاره...
جای خوبی برای مسافرت یکی دو روزه است. میشه با یه سرعت متوسط خودتونو 4 ساعت به اونجا برسونید. دور دریاچه برای کمپینگ جا هست. داخل روستای معلم کلایه هم خانه هایی برای مسافران اجاره داده میشه. خلاصه میشه تعطیلات آخر هفته رو در این منطقه زیبا بگذرونید. تقریبا 5 کیلومتر مونده به قزوین جاده الموت جدا می شه و دیگه تو دل کوه ها گم میشین...
دریاچه اوان جای زیبایی است
ممنون از اشتراک گذاری تجربه‌تون
۲۹ تير
دوستانی که مایل به رفتن به این منطقه هستند چندتا تا موضوع رو در نظر داشته باشند. جوری برنامه ریزی کنند که چه هنگام رفت و چه هنگام برگشت نیمه های شب و اوایل صبح در جاده ایی که از قزوین به سمت الموت و دریاچه اوان جدا میشه نباشند. جاده باریک پر از پیچ های فراوان ... دیدن ادامه » و خطرناک است حدود 2 الی 3 حداقل در این جاده خواهید بود.این منطقه پر از درختان گیلاس است پس یا زمان محصول دهی یا زمان شکوفه دهی درختان گیلاس اونجا باشید. در نهایت برای همه تون سفر خوشی رو آرزو دارم.
۳۱ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قسمت گردشگری خیلی ساکته دوستان؟!!
پیشنهاد چهارم - در سفری که به یکی از کشورهای اروپایی داشتم به مورد جالبی برخوردم که گفتنش خالی از لطف نیست و شاید با همکاری دوستان در اینجا هم قابل اجرا باشد:
تابلوهای کوچکی در مراکز پررفت و آمد شهر نصب شده بود، که افراد با تکه کاغذی اعلام می کردند که روز ... سر ساعت .... به سمت شهر .... حرکت خواهند کرد. شماره تلفنی هم جهت هماهنگی اعلام می شد.
به علت گرانی بنزین در اروپا افرادی که در حال سفر به یکی از شهرهای اطراف بودند با این عمل برای خود همسفر پیدا می کردند. و در آخر سفر هزینه بنزین تقسیم بر تعداد کسانی می شد که در ماشین فرد حضور داشتند!
در واقع افراد هم با یک وسیله نقلیه تقریبا خصوصی سفر می کردند هم هزینه ای معادل یک سفر با وسیله نقلیه عمومی پرداخت می نمودند. پیدا کردن دوستان احتمالی و در صورت امکان همسفر شدن در آن شهر ... دیدن ادامه » هم میتوانست از مزیت های اینگونه سفرها باشد.
همین تیوال خودمان...
به راحتی می تواند بستری برای هماهنگی سفرهای دسته جمعی باشد یا حداقل همسفر شدن تا مقصد...راستش دلم می سوزد برای جوانان... بهترین سال های عمرشان را در حال گذراندن پشت کامپیوترشان هستند یا ور رفتن با موبایل و تبلتشان...
دنیا را از دریچه دید دیگران می بینند و تجربیات دیگران را می شنوند و فکر می کنند خودشان تجربه کسب می کنند!
پایتان را که از در خانه بیرون بگذارید با دنیایی روبرو می شوید که همه چیزش زیباست...
سفر کنید...
پیشنهاد اول و آخر من این است...
چه جالب
ممنون از اشتراک تجربه جالبتون
۲۶ تير
پیشنهاد خوبیه، بنده هم اگر موقعیتی پیش آمد حتما اطلاع میدم.
۳۱ تير
سلام دوستان منم عاشق سفرم اما فرصت پیدا نمیشه. اگر تورهای یکی دو روزه راه بیافته خیلی عالی میشه.ممنون از اینکه تجربیاتتون منتقل میکنید
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با تشکر از دوستان که به پیشنهادات توجه می کنند : www.couchsurfing.org
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد سوم - چندی پیش با سایتی آشنا شدم که افرادی که امکان پذیرایی از مهمانان را دارند در آن ثبت نام می کنند. البته این سایت بین المللی است ولی تعداد کسانی که از ایران در آن ثبت نام کرده اند واقعا" چشمگیر بود و این نشانه ی خوبی است. در صورت ثبت نام در این سایت می توانید بعد از پیدا کردن یک دوست در مقصد مورد نظر برای چند روز از امکانات منزل او برخوردار شوید.
در نگاه اول این کار با فرهنگ ما ایرانیان همخوانی چندانی ندارد ولی به نظر می رسد که یک کار فرهنگی جالب است که اگر فکرشده انجام شود مزایای زیادی خواهد داشت:
1- وقتی شما به عنوان توریست به یک شهر سفر می کنید قاعدتا از دیدن مناظر طبیعی که فقط مردم بومی آن منطقه از آن مطلع هستند محروم هستید و تنها می توانید به اطلاعات لیدر خود که معمولا اطلاعات کلیشه ای و ناقصی است بسنده کنید.
2- آشنایی با یک فرهنگ جدید ... دیدن ادامه » زمانی که وارد یک خانواده ساکن در آن منطقه می شوید خیلی سریع تر و صحیح تر انجام می گیرد. ممکن است زمانی که مهمان خانواده هستید بتوانید از مراسمی مانند ازدواج، خاکسپاری و یا مراسم سنتی دیگر بازدید کنید که در صورت های دیگر تقریبا غیرممکن است.
3- هزینه های سفر به مراتب پایین آمده و شما می توانید با این روش از جاهای دیدنی بیشتری بازدید کنید.
4- پیدا کردن یک دوست خوب که در زمینه گردشگری با شما مشترکاتی دارد بالاترین مزیت این روش است.
به هر حال پیشنهاد من برای هر کاری از این دست این است که بی گدار به آب نزنید و حتما پیرو این مساله حسابی تحقیق کنید.
ولی تجربه شخصی من این است که گشتم بود! بگرد پیدا میشه!!!
سپاس از این پست خوب. من هم شنیده بودم که چنین سایتی وجود داره و چند نفر از دوستان در سفری که برای مصاحبه ویزاشون به ترکیه داشتن با کسی آشنا شدند و به منزل اون رفتند. فقط اسم سایت رو نمیدونم. معرفی میکنید؟
۲۱ تير
ای صاحب پست... به فریادمان برس...آگاه کن ما را!
یه چندتایی سایت با این کارکرد پیدا کردم اما داخل اون سایت ها خبری از اعضای ایرانی یا اطلاعات مربوط به ایران نبود :(
اصل جنس رو رووو کن برامون :)
۲۳ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد دوم - سوغاتی خریدن رسم خوبی است... خیلی حس خوبی است که بعد از برگشتن از سفر دست در چمدان کنیم و چیزی به اطرافیان بدهیم. ولی باور کنید همین کار می تواند فکر بسیاری از سفرها را از سر آدم بپراند!!! برای این منظور می توان چند راه را پیش رو گرفت:
1- اگر بودجه ای که برای سفر در نظر گرفته اید خیلی کم است می توانید از همه عذرخواهی کنید و بگویید که برای خرید به سفر نمی روید و فقط مقصود سیاحت است. (به شرط آن که وقتی برای استقبال از شما میایند چمدان های بزرگ همراهتان نباشد!!!) در این صورت می توانید به راحتی با یک کوله پشتی رفته و با یک کوله پشتی هم برگردید.
2- کارت پستال های یادگاری از اماکن دیدنی جایی که می روید کادوی خوبی است که می توانید با قیمت ارزان تهیه کنید. رسمی که سابق بسیار رایج بود ولی متاسفانه الان مرسوم نیست. حتی می توانید همانجا که هستید این کارت ... دیدن ادامه » پستال ها را برایشان پست کنید. این کارت می تواند سال ها به عنوان یادگاری بماند.
3- تقریبا در تمام شهرها و کشورهای دنیا بازارهایی هست که به فروش یادگاری های ارزان و نماد های آن شهر یا کشور اختصاص دارد. مجسمه های کوچک، عروسک های مخصوص همان شهر یا کشور و یا خوراکی های مختص به آن منطقه سوغاتی هایی هستند که می توان با کمترین هزینه به عنوان یادگاری خریداری کرد و به دوستان و آشنایان داد.
به خاطر داشته باشید اگر به خاطر "سوغاتی" و مشکلات مربوط به آن بی خیال سفر می شوید اشتباه بزرگی می کنید و شانس دیدن یک منطقه جدید و زیبا را از خودتان می گیرید.
در نهایت می توانید به عنوان سوغاتی برای هر کسی دعا کنید که قسمتش بشود و خودش به آنجا برود!!!
خیلی راحت! آسته بِرید آسته بیاید... قرار نیست کل فامیل بدونن که کی الان کجاست؟ با کیه؟ کجاها میره و کی قراره برگرده؟ دلیلی نداره هر سفری که در پیش هست رو به همه اطلاع بدیم! مگه دنبال دردسر می گردیم؟
از همه عذرخواهی کنیم؟؟؟
تو رو خدا ببخشین که ما داریم میریم ... دیدن ادامه » سفر... پوزش می طلبیم که بعد یه عمری داریم میریم سفر...زنگ زدم بگم داریم میریم سفر و عذرخواهی کنم!!!

با شماره 2 و 3 موافقم.
۱۸ تير
منم باشماموافقم آقای غیور...خیلی خوب بودجوابتون امابدبختی نمیشه دیگه کلاغاخبرمیبرن
۱۹ تير
وقتی اهل سفر باشی و تقریبا اکثر آخر هفته هات رو در یک منطقه بگذرونی و مدام برای دوستان از جاهای مختلفی که رفتی تعریف کنی و عکسای مختلف نشونشون بدی از تجربیات گرانبهایی که بدست اوردی از ادمهایی که دیدی که از کارای هیجان انگیزی که انجام دادی بعد از یه مدت ... دیدن ادامه » مردم عاشق تعریفات میشن و دوست دارن تا بیای و با تعریفای زیبات بهشون انرژی بدی و چه سوغاتی بهتر از این انتقال تجربیات. خوب در این بین اگه یکی دو تا سفر خارج اونم از نوع ارزان و کوله به پشت ( کل زندگی یک ماهه در یک کوله خواب در چادر یا طبیعت یا دوستانی که در راه با اونها آشنا میشی یا مکانی که از قبل هماهنگی هاشو کردی و امثال این) رفتی کسی واقعا انتظار نداره که براشون چیزی بیاری.از راهکارهایی که ارائه دادید بسیار ممنون جالب بود بخصوص اون کارت پستال
۲۲ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بد نیست کمی هم به مسافرت ارزان فکر کنیم!!!
متاسفانه مردم کشور ما در میان مردم دنیا از مللی هستند که خیلی کم مسافرت می کنند. بد نیست کمی به آسیب شناسی این مساله بپردازیم:
پیشنهاد اول - یکی از علل پایین بودن آمار مسافرت های ایرانیان این است که اکثریت مردم مسافرت را در این خلاصه میبینند که از منزل به هتل مقصد تلفن زده، جای مورد نظر خود را رزرو کنند و در واقع از خانه ای به خانه ی دیگر نقل مکان کنند و چون این عمل امکانات مالی نسبتا بالایی می طلبد خیلی وقت ها خانواده ها از کل قضیه مسافرت منصرف می شوند.
می شود دیدگاهمان را نسبت به جای خواب در مسافرت کمی تغییر دهیم. می توانیم برای خوابیدن از چادر استفاده کنیم (در صورتی که همه اعضای خانواده در سن و سالی باشند که تحمل ای مساله را داشته باشند) در این صورت می توان هزینه ای را که برای گشتن و بازدید از یک شهر در نظر ... دیدن ادامه » گرفته ایم به سیاحت چند شهر اختصاص دهیم. و شاید به جای یک سفر در سال بتوانیم دو یا سه سفر داشته باشیم. مهم این است که ساعاتی خوشی را در کنار خانواده ای سر کنیم که تمام طول سال به خاطر مشغله حتی گاهی نمی توانند با هم صحبت کنند.
به امید ارتقای فرهنگ سفر در ایران
sanaz m.barin این را خواند
اعظم غلامی ، رویا ، کیمیا TAV ، علی اژدری و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
یه پدیده ای که بر خلاف اونور آب اینجا به هیچوجه مرسوم نیست سفرهای جاده ای یا road trip اه که به خصوص در قشر جوون اونور خیلی جا افتاده است. ته ته ماجراجویی ما اما محدود میشه به خونه-شمال-ویلا-خونه!
سفرهای ارزون قیمت هم که اصولا یه کتگوری جداست که واسه خودش آداب ... دیدن ادامه » و رسوم و روش و منش جداگونه ای داره که بازم به قول شما اینجا اصلا مرسوم نیست متأسفانه
۱۷ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بچه ها روستای کندوان رو دیدین؟
اگه ندید توصیه می کنم حتما سری به اونجا بزنید. روستای کندوان در دامنه سر سبز سلطان داغی، در ۱۸ کیلومتری جنوب اسکو و ۶۲ کیلومتری جنوب غربی تبریز قرار داره و نمونه ای از معماری عجیب و خاص ایرانه.
میشه تو این روستا قدرت اراده بشر رو دید. میشه حس کرد که بشر برای زندگی کردن در هر کجا که اراده کنه موفق بوده.
الان به خاطر آب و هوای خوب اونجا فصل خوبیه برای این که یکی از روستاهای خاص دنیا رو ببینین.
من خودم اهل اسکو هستم و هر سال که اونجا میرم حتما این روستا رو سر می زنم.
بله نادیاجان ماهرسال بیست بارمیریم اونجا:))) واقعاممنون ازمعرفی یه همچین مکانی...مرسی عزیزم
۱۵ تير
بله دیدم، جای بسیار زیبایی است
۱۵ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام... چ با حــــــــــــــــــال
من تازه عضو شدم
بیرون هم میرید؟!؟!؟!؟! منم از این به بعد هر جا برید میام... بهم خبر بدید....
طاها این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه کوهنوردی تیوال (شماره ی یک)
سلام دوستان عزیز
طبق برنامه ای که بار ها ریختیم ولی متاسفانه به دلایل مختلف نشد که عملیاتی بشه،میخوایم از این هفته که همه دوستان وقتشون آزاد تره برنامه ی کوهنوردیو آغاز کنیم!
طبق نظر سنجی های قبلی برنامه این هفته:
مسیر : کلکچال
وعده ی ما: جمعه 6 تیر ساعت 7 میدان قدس روبه روی شهرداری
خواهشن حضورتون رو اعلام کنید
امین ابراهیمی ، رضا محمدزاده ، فرناز نوروزی ، ریما کاوه و محمد شجاعی این را دوست دارند
صادق اسماعیلی این را پاسخ داده‌است
میشه بگید زمان رفت و برگشتش چقدر طول میکشه ؟
۰۳ تير
مرسی آقای میم عزیز از اینکه برنامه گردش رو شروعیدی ، من دیر دیدم این قرارتونو ولی دلتون نخواد منم اونروز میگردشیدم ، روستای زیبای آسارا که زادگاه فریدون آسرایی عزیز است ، نکته جالب مردم دوستداشتی روستا اینبود که اکثرا ته چهرهها شبیه هم بود ؛ خیلی دوستدارم ... دیدن ادامه » تو برنامه بعدیتون باشم ...
۱۰ تير
منم برنامه ی کوهو دیر دیدم امیدوارم تو برنامه دیگه بتونیم همسفر باشیم. ولی تو تابستون کوه یه کم بد نیست؟ درودشت بهتر نیست؟
۲۴ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان

چند روز پیش با دوستانم به " کافه تهرون " واقع در "باغ نگارستان " رفتیم .تجربه بسیار جالب و مکان فوق العاده زیبایی بود.
اگر مایلید یه سری بزنید.خوشتون میاد

آدرس : میدان بهارستان - پشت مترو بهارستان - انتهای خیابان دانشسرا - ابتدای خیابان گودرزی (علائی سابق) - درب شمالی و اصلی باغ نگارستان

ساعت کاری کافه تهرون : هر روز ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

تلفن تماس کافه : ۳۳۹۰۰۱۳۸
۲۴ خرداد
نازفر ، مستوره موسوی ، تینا ، احمد راد ، امید و امیرحسین ولی این را پاسخ داده‌اند
میشه حدوداً سه ساعت خوب رو تو باغ نگارستان سپری کرد... بازدید از دو تا موزه، عکاسی و قدم زدن در باغ و آخر سر هم اگه پولی ته جیبتون مونده منوی کافه تهرون منتظر شماست.
۲۵ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه دور اروپا ۱۴: آلمان (بخش سوم)

عصر شده بود دیگه. هیچ کدوممون حس خوبی نداشتیم و فقط میخواستیم زودتر این کشور رو که جز جنگ چیزی رو یاد ما نمی انداخت زودتر ترک کنیم. نمی دونم شاید دلیلش این بود که خاطرات بچگی خودمون با جنگ همراه بود و اون روزها رو یاد ما می انداخت. توافق کردیم که سریع از آلمان خارج شیم. که باز هم می گم الان خیلی پشیمون هستم. در حال رانندگی توی شهر بودیم که یه ماشین کنارمون بوق بوق می کرد، شیشه رو دادیم پایین که دیدیم ایرانی هست و ازمون می پرسید چه جوری این همه راه رو اومدیم تا اونجا و در آخر هم با اون لحجه با مزش به ما می گفت : درود؛ درود. خلاصه اینکه به سمت هامبورگ راه افتادیم. ۲۹۰ کیلومتر راه داشتیم تا هامبورگ. رانندگی تو اتوبان های آلمان کار سختی نبود. رانندگی قانونمند و اتوبانهای بزرگ و خوب. مسیر مثل سایر نقاط اروپا سرسبز و زیبا. ... دیدن ادامه » با یک تفاوت بزرگ. آلمانی ها از همه چی در حال استفاده بودند و همه چی رو به انرژی تبدیل می کردن: باد ، خورشید… جایی نبود توی مسیر که توربین های بادی غول آسا و یا مزرعه های سلول های خورشیدی رو نبینی.

دیگه هوا داشت تاریک می شد که به نزدیکی هامبورگ رسیدیم. کنار جاده توی یک منطقه بزرگ تعداد زیادی ماشین دیدیم، اینبار که تجربه فستیوال رو داشتیم خرد جمعیمون گفت حتما اونجا یه خبری هست، سریع مسیر رو کج کردیم و رفتیم به اون سمت. از شانس ما دیر رسیدیم و همه داشتن برمیگشتن، که یک دفعه یک موضوعی نظر من رو به خودش جلب کرد… دست خیلی از اونهایی که داشتن بر می گشتن، اون زیرانداز معروف ما ایرانی ها که همیشه توی پیک نیک ها یکی با خودش داره بود! داد زدم گفتن جون خودم اینا همه ایرانین. شیشه ها رو دادیم پایین و دقت کردیم… بله همه فارسی حرف می زدن! اما با دیدن ماشین ما که روش کاملا مشخص بود ما ایرانی هستیم اکثرا مسیرشون رو عوض می کردن. ما هم سریع برگشتیم و رفتیم به یک روستا همون نزدیکی. اونجا بودیم که دیدیم همه اون روستا در حال فارسی حرف زدن هستن. انگار خود ایران بودیم. جالب تر اینکه خیلی از خانوم ها هم محجبه بودن. اما باز هم از ما دور می شدن. نمی دونم، فکر کردیم شاید از مجاهدین بودن که توی اون منطقه ساکن شده بودن. خلاصه ما هم اصراری نکردیم و به هامبورگ رسیدیم. دیر وقت بود و خیابونها خلوت. توی شهر چرخی زدیم . و خوب بدشانسی بزرگ ما این بود که نقشه GPS ما برای هامبورگ به روز نبود و به دنبال کمپ سایت وارد بندربزرگ هامبورگ شدیم و ساعت ها گم شده بودیم و نمی تونستیم خودمون از بندر و کارخونه های بزرگ منطقه به سمت شهر برسونیم. خلاصه اینکه بعد از یک شب طولانی و سخت بالاخره تونستیم مسیرون رو پیدا کنیم.

صبح روز بعد ساعت ۹ صبح بیدار شدیم و سریع به سمت برمن (Bremen) راه افتادیم. قصد موندن در آلمان رو نداشتیم به همین علت فقط به گشتی کوتاه در شهر با ماشین قناعت کردیم و بعد هم به سمت شهر لیر (Leer) و مرز هلند حرکت کردیم. یه چیز جالب که قبل از لیر بود مزرعه هایی بود که درختانش رو به شکل های یکسان و جالبی درست کرده بودن. باز با ماشین وارد لیر شدیم. شهر کوچیک ولی دوست داشتنیی بود. دیگه عصر شده بود، که به مرز هلند رسیدیم و بالاخره از آلمان با اون همه حس بد خارج شدیم، هر سه نفرمون به شدت خسته بودیم هم از نظر جسمی و هم روحی. آلمان کاملا انرژی ما رو گرفته بود… خسته وارد هلند شدیم، غافل از اینکه هنوز خبر نداشتیم وارد یکی از بهشت های زمین شدیم…برای دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی‌ترین و زیباترینجنگلهای هیرکانی است که با گونه‌های گیاهی و جانوری نادر، یکی از زیباترین تقاط شهرستان شاهرود می‌باشد. این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت در ادامه جنگل‌های سرسبز شمال کشور به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته به این نام مشهور است. در این جنگل ابرها آنقدر به درخت‌ها نزدیک اند که به‌نظر می‌رسد جنگل بر روی ابرها سوار است و می‌توان در میان ابرها گشت و گذار کرد و به باور بسیاری از گردشگران یکی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعت ایران محسوب می‌شود.
ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از شاخصه‌های این جنگل است.[۲]میزان بارندگی در این منطقه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی‌متر و متوسط حداکثر دما ۲۰ و حداقل دما شش درجه سانتی‌گراد ... دیدن ادامه » است.از چشمه های دایمی منطقه می توان به چشمه آلوچال، آب شرش و آبشار اشاره کرد.
جنگل ابر درمحلی واقع است که از ضخامت کوه‌های البرز کاسته می‌شود و ابرهای گرفتار در پشت این دیواره از لابه‌لای دره‌ها به سمت جنوب سرازیر می‌شوند؛ به همین خاطر تقریباً از بعدازظهر تا نیمه‌های شب با سرد شدن هوا چنان می‌نماید که جنگل به روی ابرها سوار شده است.مجاورت دو ناحیه کم فشار و پرفشار (دشت گرگان و منطقه ابر) باعث شده هر وقت زمین انرژی می‌گیرد ابرها جابه‌جا شوند و به‌نظر برسد که ابرها از آسمان به زمین می‌آیند. این اتفاق منطقه ابر را دگرگون کرده است.

http://khoobtarin.com/%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84-%D8%A7%D8%A8%D8%B1/
سلام اینجا زیباست اما من جاده اسالم به خلخال رو توی هوای مناسب تجربه کردم. به نظرم بی نظیره !!! به رفتنش می ارزه
۱۲ خرداد
اسالم به خلخال یه جاده بی نظیره
پیوند دو بافت جنگل و دشت
اواخر اردیبهشت تبدیل به یک بهشت واقعی میشه
شاید باورتون نشه ولی وقتی به بالاترین نقطه این جاده برسی فکر می کنی داری خواب می بینی
یک طرف جنگل انبوه با توده ای از درختان
یک طرف دشت سبز با دسته های ... دیدن ادامه » از هم جدای گوسفندان که در چهاردیواری های چوبی ساخته شده در حال چرا هستند
بی نظیره بی نظیر
۱۵ تير
جاده اسالمِ خلخال بعنوان یکی از دیدنی‌ترین نقاطِ دیدنیِ جهان هم شناخته شده. :)
۱۷ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه دور اروپا ۱۳: آلمان (بخش دوم)

روز 16 ام تا دیر وقت در برلین قدم زدیم و شب رو با خستگی زیاد به خواب رفتیم. صبح روز بعد دوباره به سمت پارک Tiergarten حرکت کردیم، ولی این بار خیلی با روز قبل متفاوت بود. آرامش همه جا برقرار بود و تازه تونسته بودیم زیبایی های این پارک بزرگ رو ببینیم. در گوشه و کنار خیلی ها در حال ورزش و یوگا بودن، دسته هایی از پیر و جوان. کلا ورزش کردن و مخصوصا دویدن، یکی از علایق اصلی اروپایی ها هست. در وسط پارک به محلی رسیدیم که تکه سنگ های بزرگی وجود داشت و یک تابلوی راهنما. بهتر بگم اولین تابلوی راهنمایی که توی اروپا میدیدیم که به انگلیسی نوشته شده بود! و روی اون بزرگ نوشته شده بود Global Stone Project و زیرش توضیحی داده بود.
توضیحی که نوشته شده بود برای پروژه سنگ های جهانی همچین مضمونی داشت که فردی در بیش از 30 سال با یک قایق کل دنیا رو گشت و ... دیدن ادامه » به قاره های مختلف سفر کرد و توی هر قاره 2 تکه سنگ که وزن هرکدومشون حدود 30 تن هست که نظر جنس و رنگ و ظاهر و ... شبیه هم هستند رو پیدا می کنه. یکی از اون سنگ ها رو در همون محل اصلی قرار میده و سنگ خواهرش رو به برلین میاره و نزدیک یادبود کشته های جنگ جهانی قرار میده. این سنگ ها همه جلا داده شده و سیقلی هستند. و طریقه قرار گرفتنشون جوری هست که در 21 ژوئن هر سال نور خورشید رو به مدت 16 دقیقه به سمت هم به شکلی منعکس می کنند که همه به هم متصل میشن و هدف هم برقراری اتصال همه مردم دنیا برای مشارکت در روند صلح جهانی هست. در واقع این خطوط به ایجاد یک دایره به عنوان نمادی از انسان متحده است. جفت سنگ ها از قاره ها بیانگر پنج گام به سوی صلح: (اروپا) بیداری (آفریقا) امید، (آسیا) عفو و بخشش، (امریکا) عشق، و استرالیا (صلح) هست.
مسیرمون رو در شهر پیاده به سمت محلی که هنوز بخش هایی از دیوار برلین باقی بود در پیش گرفتیم. برلین هنوز بوی جنگ رو میداد و همه جا جنگ جلوی چشماتون هست. این مسئله دیگه داشت ما رو عصبی می کرد. حس خوبی نسبت به این شهر نداشتیم. توی شهر مجسمه های زیادی از مفاخر آلمان وجود داشت. بعد از یکی دو ساعت پیاده روی بالاخره به بزرگترین یادگار جنگ رسیدیم. دیوار برلین! چند صد متری از دیواز هنوز باقیمانده بود و پشت اون یادبودهای مختلف از جنگ و تکه های باقیمانده از دیوار. و ماکت های قرار گیری دیوار، مثلا خود من فرک می کردیم که فقط همین دیوار بوده، ولی در ماکت ها و تصاویر مشخص شده بود که از یک سالی، یک دیوار آهنی هم پشت دیوار اصلی کشیده شده بود. یکی از بدترین قسمت ها جایی بود که از میان عکس کشته شدگان رد می شدیم. بعضی ها هم تلاششون رو می کردن مثل روزگار جنگ سرد، از بالای دیوار بپرن و فرار کنند. طبق آمار حدود 125 نفر پای این دیوار کشته شده بودند. در امتداد دیوار روی زمین نوشته شده بود: دیوار برلین 1961 – 1989برای دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
شکیلا این را خواند
dokmeh ، mehrshad ks ، ali n و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان اگر دوست داشته باشید که تور یکروزه بروید و بهتون خوش بگذره ، پیشنهاد می کنم با گاندو تور این سفر یکروزه رو برای یکبار هم که شده تجربه کنید. اصلا" پشیمان نمی شوید .

آنوقت اگر مشکلی نبود و باب طبع تان واقع شد . روی برنامه های تورهای بیشتر از یکروزش هم می توانید حساب کنید .

تور لیدر های خوب ، برنامه ی منظم و وسیله سفر مناسب و مطمئن .
اطلاع رسانی مرتب و ارسال منظم برنامه های تور های یکروزه و چند روزه به ایمیلتان .

من تور کویر مرنجاب و جنگل ارفع کوه و ... را با این آژانس رفتم و همه چیز بسیار عالی بود و خیلی هم خوش گذشت . در طول سفر هم اطلاعات جامع و دقیقی توسط تور لیدر گرامی راجع به مکان مورد بازدید ارائه شد .

چون واقعیت اینست که به نظر من ، برای دیدن بعضی از مکان های گردشگری بهتر ست که با گروه و تور لیدری که آشنایی کامل با آن مناطق داشته باشد ، هماهنگ شود . فکر می کنم نتیجه ی بهتری حاصل می شود و در وقت هم صرف جویی می گردد.

آدرس سایتش را می نویسم ، شاید هم بعضی از دوستان با این تور سفر کرده باشند و بدانند . در هر حال :

gandotours.com
22518435

هر ... دیدن ادامه » جمعه هم یک تور یکروزه دارد .
مرسی از اطلاعات و راهنمایی هاتون. عالی ی ی ی...
۰۶ خرداد
من باهاشون نرفتم ولی کسی رو می شناسنم که هر سال یکبار با گاندو تور یگروزه میذاره برای دانشجوهای ارشدش، خیلی هم راضی هست
۱۱ خرداد
تور های یه روزه اش با غذا نیست ؟
اینکه با تور بری و هزینه هم بدی و غذا هم پای خودت باشه زیاد جالب نیست . معمولا من توی تور های یک روزه دیده بودم ناهار با اوناس و منو هم باز هستش .
۱۳ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"قرار نهایی برنامه کوهپیمایی"
سلام دوستای خوب تیوال
با توجه به نظر سنجی که انجام شد ، کلکچال برای اولین برنامه کوهپیمایی انتخاب شد. همین هفته یعنی همین فردا! وعده ما ساعت ۷ صبح میدان قدس روبروی شهرداری! اولا که تنبلی نکنید بیاید خوش میگذره، مهم دور هم بودن و یه خاطره خوب ساختنه، دوما دیر نکنید ! شب زود بخوابید که صبح خواب نمونید، بازم اگه نظر یا پیشنهاد خاصی داشتید تا شب اعلام کنید
فرناز نوروزی ، علی سیمایی ، sara saghafi و صادق اسماعیلی این را دوست دارند
sohrab و صادق اسماعیلی این را پاسخ داده‌اند
چه گزینه های خوبی! من و تو با این گزینه طرح کردن باید طراح کنکور میشدیم :)))))))
۰۱ خرداد
آهان دیگه وقتی میگم رنج سنی رو بفرمایید واسه همینه!!
فرمودید 20 الی 40 سال
یعنی فاتحه من خوندست!!!
بنده 44 سالمه!
اگر بفرمایید برنامه جمعه بعد از ماه رمضان برنامتون چیه خوشحال میشم.
۱۷ تير
سلام..واقعا من بعد از گذاشتن این پست کاملا شرمنده شدم..من اینو صرفا همینطوری صادقانه برای اینکه جوابی داده باشم گفتم!!! شما حتما تشریف بیارید ثابت میشه که از بنده ی حقیر آماده ترین...اولین جمعه بعد از ماه رمضان ساعت 7 صبح برنامه مجدد آغاز میشه و حتما مکانش ... دیدن ادامه » رو و جزییات اون رو حتما 1 هفته مونده نظر سنجی میکنیم خانم اسکویی بزرگوار... به امید دیدارتون
۱۷ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مواظب آثار باستانی باشید و روی آنها یادگاری ننویسید با تشکر - ایرانی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور طبیعت و تاریخ در کردستان و آذربایجان

بازدید از ۱۴ سایت طبیعی و تاریخی شامل؛ مجموعه تخت سلیمان، دریاچه زیبای آن و آتشکده آذرگشنسب (ثبت شده در سیاهه آثار جهانی یونسکو) آبشار خروشان شلماش، چشمه رنگی کانی گراوان، مشاهده یکی از عظیم ترین جاذبه های زمین شناسی ایران به نام زندان دیو یا زندان سلیمان، آبشار قینرجه، دژ کرفتو، سکونت گاه ماقبل تاریخ ایرانی ها و غار چهار طبقه کرفتو، گشت در بازار معروف شهر بانه یا بازار تاناکورای مهاباد، دریاچه سد مهاباد، روستای قره داغ و تماشای لانه حاجی لک لک های روستا، دخمه فخریگاه و مسجد جامع مهاباد، قایق سواری در غار آبی سهولان و هم زیستی با کبوتران فراوان غار، تجربه پرنده نگری در حاشیه تالاب کانی برازان، رصدخانه مراغه، آرامگاه مادر هلاکوخان و گنبد سرخ مراغه و …
شروع برنامه: ساعت ۲۲ روز دوشنبه ۵ خرداد از میدان ... دیدن ادامه » آزادی
پایان گشت: شامگاه روز جمعه ۹ خرداد ماه (۴٫۵ روزه)
خدمات: وسیله نقلیه توریستی در اختیار، یک شب اقامت در هتل دو ستاره، دو شب اقامت در خانه محلی، چهار وعده صبحانه (دو صبحانه محلی)، چهار میان وعده، تمام ورودیه ها به سایت های طبیعی و تاریخی، راهنمای طبیعت گردی، راهنمای سایت های تاریخی، امدادگر، بیمه مسولیت مدنی مسافران
هزینه برنامه : ۳۹۵٫۰۰۰ تومان درجه سختی؛ ۲ از ۱۰ (این سفر با مجوز سازمان میراث فرهنگی و تحت نظارت آژانس مسافرتی برگزار می شود)
جهت ثبت نام به تارنمای سفرنویس مراجعه کنید. http://www.safarnevis.com/?p=8112
کیمیا TAV این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همه دوستان
***بدوید****بدوید*****بدوید******بدوید*****بدوید****بدوید***
امروز بمناسبت روز جهانی موزه، بازدید از تمامی موزه ها و کاخ موزه‌ها در سرتاسر ایران عزیز رایگان اعلام شده.
فلذا اومدم هرچند دیر ولی اینو به اطلاع اون دسته از عزیزان که هنوز در جریان نیستن برسونم، تا اگه شد که باهم جایی بریم که چه بهتر، اگرم نشد لااقل دوستان خودجوش دو نفری، سه نفری، با خانواده، یا حتی تنها، یا اگه قصد داشتن بهشون خیلی خوش بگذره با من، به دیدار موزه‌ای برویم، بستنی بخوریم، یادگاری حک کنیم رو آثار باستانی، عکس سلفی بگیریم با آثار باستانی، بعد کلی بد و بیراه بگیم به اون پادشاهان همیشه بی‌کفایت و بی‌لیاقت که ای کاش بهتر بود به جای اینهمه آثار فاخر(!)، چند وجب از خاک این مرز و بوم رو حفظ می‌کردن...
القصه، من خودم دوست دارم با توجه به ساعت کاری‌ای که دارم، و محدوده‌ای ... دیدن ادامه » که هستم، به موزه‌ها یا کاخ‌موزه‌های سمت مرکز شهر سر بزنم، کاخ گلستان رو دوست دارم دوباره ببینم، باغ ملی، موزه ملی ملک (تمبر)، بجز اینها موزه جواهرات هم برام جالبه.
می‌تونیم ساعت 3:30 عصر جلوی موزه جواهرات باشیم، و برای ساعت 5 بریم موزه ملی ملک، یا اینکه کلا این زمان رو توی کاخ گلستان بگذرونیم، من خودم با پیشنهاد دومم موافق‌ترم بخاطرز آب و هوای خوب این روزها، با پیشنهاد اولی هم موافقترم بدلیل اینکه تا حالا خودم موزه ملی جواهرات نرفتم.
(البته اکثر موزه‌ها معمولا زود تعطیل میشن، شاید اگه برنامه اون ساعت شروع بشه فقط به یه موزه برسیم، ولی من کـــــــــارم، دارم کار می‌کنم، نمی‌تونم،‌خیلی ناراحتی خودت برو، به من حرف نزن، اه)
هرگونه پیشنهاد و انتقاد و برنامه جایگزین با آغوش باز پذیرفته شده و از فردا مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه در نیمه اول خردادماه از همین سامانه، اعلام خواهد گردید.
آقا اصلا ولش کن، من میرم کاخ گلستان، هرکی‌ام نخواست نیاد، والا، دو ساعته دارم منت کشی می‌کنم انگار نه انگار
:))
علی سیمایی ، بهرنگ و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
sara saghafi و برومند این را می‌آیند
والا 12 فروردین روز جمهوری اسلامی هم رایگان بود،ما رفتیم کاخ نیاوران جلوی در یقه مون رو گرفتن و به سبک کیوون برره گفتن"پول وده" وقتی هم گفتیم رایگانه گفت برو بابا!!!
میترسم امروزم بریم بگه آناناس!!! :))
۲۸ ارديبهشت
موزه جواهرات ملی بی نظیره حتما برو
۲۸ ارديبهشت
مصطفی به گمونم نرسم امروز
کلی کار دارم :((
۲۸ ارديبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طبق حرفی که هفته ی پیش زده بودیم و قولی که داده بودیم برای راه اندازی تیم کوهنوردی تیوال یه سری پیشنهادات هست برای شروع این برنامه از جمعه ی همین هفته
رفقا لطف کنید هم نظرتون رو صریح بگید تا بتونیم این برنامرو به خوبی شروع کنیم
من یکسری برای پیشنهادات رو در نظر گرفتم ضمن رای دادن به یکی از این مسیر ها برای شروع اگه نظر دیگه ای دارید بگید حتما
ساعت حرکت و اینکه چجوری هماهنگی انجام بدیم برای باهم بودن و موضوعاتی از قبیل صبحانه و سایر موارد رو تا آخر هفته بعد از نظر سنجی اعلام میکنیم
یادمون باشه اصلاا قرار نیست یک کوهنوردی سخت و دشوار داشته باشیم برای شروع، هدف استارت زدن و بعد پله پله بهبود دادن تیممونه
واقعا عالیه!
ایده ی فوق العاده ای هست

ممنونم
۲۲ ارديبهشت
محمد عزیز نظرت محترم..توچالم خوبه فرد امشب آخر شب نظر سنجی به اتمام میرسونیم
۳۱ ارديبهشت
سهراب عزیز کاملا نظرات و حرفات منطقیه..ممنون بابت راهنمایت ...تا امشب نظر سنجی ادامه داره..بعد مشخص شدن حتما جای قرار رو مشخص میکنیم
۳۱ ارديبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام ... من تازه امده ام ... با این فضا آشنام کنید ...
niloofar.Lotus و مینا ابراهیمی این را دوست دارند
سلام، خوش اومدین
آقامحمدلو، تیوال!
تیوال، آقامحمدلو!!
:)
۲۲ ارديبهشت
تأیید شدهههههههههههه:))
۲۳ ارديبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید