تیوال گردشگری

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

این درختان جیغ می کشند!

جنگل اسرار آمیز:
اگر میهمان مشهد شدید سری به روستای “سربرج” در نزدیکی طرقبه بزنید جایی که درختانش با صدای جیغشان به شما خوش آمد می گویند.در نزدیکی‌های مشهد ادامه مطلب را در وبلاگ تریپ با ما دنبال کنید:


http://blog.tripbama.com/?p=5147s.sh این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه
» سفرنامه «یک سفر یک کتاب |قزوین‌گردی - با جواد مجابی|»

اگر هر کدام از مسافرانی که در آخرین برنامه «یک سفر، یک کتاب» حضور داشتند از توقف در مقابل سر در عالی قاپو برای اطرافیان خود تعریف کنند، شاید مخاطب تصور کند مقصد آنها اصفهان بوده است. اگر اسم چهل ستون را بیاورند که دیگر شنونده کاملا مطمئن می‌شود پای پایتخت حکومت صفوی در میان است؛ او اشتباه نمی‌کند، ژیوار و تیوال این بار مسافران خود را به پایتخت صفویان برده بودند اما نه اصفهان. آنها شهری را در ۱۵۲ کیلومتری تهران برای این منظور انتخاب کرده بودند؛ بیست و چهارمین برنامه «یک سفر یک کتاب» به مقصد قزوین برگزار شد؛ زادگاه مهمان برنامه؛ جواد مجابی؛ شاعر، نویسنده و روزنامه‌نگار ۷۷ ساله.

میدل‌باس صبح روز جمعه اول مرداد ماه، با تنها ۵ دقیقه تاخیر به راه افتاد. نخستین توقف در رستورانی نزدیک قزوین بود؛ برای صرف صبحانه.

توقف بعدی؛ مقابل در مسجد جامع قزوین. یک راهنمای محلی از همان جا به جمع ما پیوست. بعد از بازدید از ساعت خورشیدی در پیاده روی مقابل این بنای تاریخی، وارد مسجدی شدیم که قدمت آن به دوره ساسانیان باز می‌گردد و در آن زمان آتشکده بوده است. چند نکته از جمله داربست‌های متعددی که به گفته خانم راهنما سال‌هاست در این مسجد وجود دارند، مرمت بدون سلیقه یکی از مناره‌های مسجد که به دنبال آتش‌سوزی آسیب‌دیده بود و قفل بودن در ورودی شبستان‌های مسجد، کام ما را تلخ کرد اما شکوه و زیبایی بنا با وجود همه این موارد نیز آشکار بود. مقصد بعدی دیدار از خیابان سپه، نخستین خیابان طراحی شده در ایران، باغ سلطنتی سعدآباد و سر در عالی قاپو بود. اینجا محل حکومت شاه تهماسب صفوی محسوب می‌شد. در طول مسیر، خاطرات شیرینی را از دوران کودکی و جوانی مهمان برنامه، در کوچه پس کوچه‌های شهر قزوین شنیدیم.

بعد از بازدید از باغی که بخش زیادی از آن بر جای نمانده است، دیگر وقت شعرخوانی رسیده بود. در ورودی باغ زیبای سعدآباد نشستیم و مهمان برنامه چند سروده کوتاه و بخشی از یک شعر بلند خود را برای ما خواند؛ اثر بلند در واقع بیوگرافی شاعر بود و او پیش از خواندن آن در مورد برخی از اشخاص و وقایعی که در شعر مورد اشاره قرار می‌گرفت توضیح داد.

پس از به اتمام رسیدن بخش شعرخوانی، بازدید از پیغمبریه و در ادامه صرف نهار، برای تماشای مستندی در مورد مهمان برنامه به یکی از سالن‌های متعلق به سازمان میراث فرهنگی شهر قزوین رفتیم. کارگردانی این فیلم را حسن لطفی انجام داده بود و نام یکی از داستان‌های مجابی را بر اثر خود گذاشته بود؛ پسرک چشم آبی. در مستند یادشده علاوه بر گفت‌وگو با خود هنرمند و خانواده او، افرادی چون محمود دولت‌آبادی و سیمین بهبهانی در مورد شخصیت و آثار این نویسنده، شاعر، نقاش، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی سخن می‌گویند.

بعد از اتمام فیلم مستند، گروه سالن نمایش را با هدف گشتی دوباره در شهر ترک کرد. با دیدار از کاروان‌‌سرای سعدالسلطنه و توقف در برابر عمارت چهل ستون، که تعطیل بود، دیگر نوبت به خداحافظی از شهر زیبای قزوین رسیده بود.

غروب روز جمعه از این شهر تاریخی خارج شدیم؛ ساعاتی بعد دوباره در تهران بودیم و بار دیگر پایان برنامه‌ای از «یک سفر یک کتاب».

به روایت سارا اسلامی


گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۲ روز پیش، شنبه
چقدر خوشحالم که در این سفر همراه دوستان خوب بودم و چقدر خوشحال تر هستم که محضر استاد "جواد مجابی" رو برای ساعاتی درک کردم
از بزرگواری ,منش,مهربانی؛انسانیت و صفا و صمیمیت استاد مجابی هر چقدر گفته بشه کم هست
خدا رو شاکر هستم که ساعاتی از زندگیم رو تونستم ... دیدن ادامه » در کنار این مرد بزرگ و متفاوت سپری کنم

سایه ای ایشون بر ادبیات کشور مستدام
خدا استاد رو برامون نگه داره
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باز هم برج میلاد این بار با جشنواره دهکده جوانی

“دهکده جوانی” عنوان جشنواره ایست که با مشارکت خانه شهریاران جوان و شهرداری تهران از ابتدای مرداد ماه به مدت ۲ ماه در برج میلاد برگزار خواهد شد.

در این جشنواره هیجان انگیز، برنامه هایی چون موسیقی اقوام، برگزاری مسابقات متعدد و نمایش های میدانی با موضوع دنباله مطلب را در وبلاگ تریپ با ما دنبال کنید:

http://blog.tripbama.com/?p=5097
شادی بهرامی و مریم زارعی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام به دلیل اینکه در کنسرت آوای مهربانی شرکت میکنم. متاسفانه سفر قزوین را از دست دادم. لذا خواهش میکنم اگر ممکن است مجددا این سفر یکروزه قزوین را تمدبد و تجدبد کنید با تشکر
درود بر شما
در صورت موافقت آقای مجابی، این برنامه در آینده مجددا اجرا می شود.
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» نقش زندگی بر تار و پود فرش ترکمن

فرش ترکمن میراثی کهن واز محدود کالاهایی است که هم در بین خودمردم این خطه وهم دیگر جاها از محبوبیت ومعروفیت خاصی حتی درآن سوی مرزهابرخوردار است.ترکمن ها فرش را به شکل واندازه های گوناگون می بافند تا نیازهای متنوع زندگی خود را مرتفع کنند. تصاویر بافته شده ذهنی هستند وهمه ی آنها نشان دهنده نمادهایی از زندگی این مردمان هنرمند است.بانوان ودختران ترکمن این اصلی ترین عناصری که فرش ترکمن باآنها معنا پیدا می کند، خیال را به واقعیت تبدیل می کنند وبا این معجزه استعداد – لیاقت وعلاقه خود را به نمایش می گذارند..( بسیاری از دختران فرش زیر پای خود وهمسرآینده شان را خود می بافند وبه عنوان هنر دستی به خانه بخت می برند)تارو پود قالی های ترکمن از پشم یا ابریشم است. دار این نوع قالی بصورت افقی است ومی توان گفت بانوی ترکمن خود اولین فردی است که بر فرش خود پا می گذارد.در دورانهای گذشته برای رنگ آمیزی از رنگهای گیاهی وسنتی استفاده می کردنند اما متاسفانه امروزه از رنگهای شیمیایی بهره برده وکمترمیل به استفاده از رنگهای طبیعی دیده می شود.در قالی ترکمن تنوع رنگی که درقالی دیگر نقاط کشور شاهد هستیم را نمی بینیم اما برای آنکه در بازار رقابت همچنان باقی بماند سعی شده است که تنوع رنگ آن کمی بیشتر شده واز پنج رنگ به دوازده رنگ ارتقاع یابد.زیبایی – کیفیت واصالت رنگ ونقش این آثار هنری باعث شده است که از اروپا وآمریکا مخاطبین زیادی را به خود معطوف کند.

عکس: عباس پوستین دوز / مهر


گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امروز ماهی ها در تعطیلی بسر می برند

صیادان جزیره قشم آخرین روز تیرماه هر سال را نوروز یا نوروز صیاد می‌نامند که اولین روز از فصل گرمای واقعی است. در نوروز صیاد، صیادان قشمی از گرفتن و خوردن ماهیان و موجودات دریایی امتناع می کنند. آنها معتقدند ماهیان نیز باید یک روز در سال بدون نگرانی از تور صیادان در آرامش و آزادی بسر ببرند و در چنین روزی به عنوان جشن نوروز صیاد، مردم روستاهای جزیره قشم علاوه بر تعطیل کردن صید از ادامه مطلب به همراه برنامه سفر قشم را در وبلاگ تریپ با ما دنبال کنید:

http://blog.tripbama.com/?p=5017
s.sh و مارال عظیمی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در اجلاس یونسکو
» یک کرسی در یونسکو به ایران رسید
... دیدن متن »

دبیرکل سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد (یونسکو) طی نامه‌ای رسمی، یکی از کرسی‌های شورایعالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو را به علیرضا امری کاظمی، کارشناس باسابقه کشور در زمینه ژئوتوریسم و ژئوپارک اعطا کرد. این بالاترین جایگاهی است که تاکنون یک ایرانی در زمینه ژئوپارک‌ها در جهان به آن دست یافته است. علیرضا امری کاظمی بیش از ۱۵ سال است در سطح ملی و بین‌المللی به پژوهش، انتشار کتاب و مقاله در زمینه ژئوتوریسم و ژئوپارک‌ها مشغول بوده و مسوول تهیه و تدوین پرونده موفق ثبت دوباره ژئوپارک قشم نیز است. با توجه به اینکه ایران تنها نماینده از منطقه غرب آسیا، خاورمیانه و شمال آفریقا در شورایعالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو است، به نظر می‌رسد از این پس مسائل ژئوپارک‌های این مناطق نیز به نوعی تحت پوشش ایران قرار گیرد. شورایعالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو متشکل از ۱۲‌عضو از سراسر جهان است که بر اجرای درست برنامه بین‌المللی علوم زمین و ژئوپارک‌ها (در بخش ژئوپارک ها) نظارت داشته و مسوولیت تایید و تصویب مناطق پیشنهادی برای ژئوپارک‌ها را به عهده دارد. این انتخاب در شرایطی صورت گرفته که پرونده ژئوپارک قشم در نوبت رأی‌گیری برای بازگشت دوباره به فهرست جهانی ژئوپارک‌ها است و علاوه‌بر این، ایران در تلاش است پرونده‌های دیگری را برای ژئوپارک‌های ارس و لرستان برای ثبت جهانی آماده کند.

۵ روز پیش، چهارشنبه
وحید هوبخت ، نسرین و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» مجسمه عظیم جنگ سالار چیناین مجسمه‌ عظیم و باشکوه، گوانگ یو (Guan Yu)، جنگ‌سالار مشهور چینی است ، که به تازگی در پارک گوانگ یو در شهر جیانگژو (Jingzhou) از آن رونمایی شده است قرار دارد. این مجسمه ۵۸ متر ارتفاع و بیش از ۱۳۲۰ تن وزن دارد و از ۴۰۰۰ نوار برنزی تشکیل شده است. این مجسمه توسط Han Meilin طراحی شده. این سازه به قدری عظیم است که یک موزه‌ی ۸,۰۰۰ مترمربعی دورن آن ساخته شده است. گوانگو یو در دوران سه امپراتوری چین زندگی می‌کرد. او اسلحه‌ی تبرمانندی حمل می‌کرد که تیغ سبز اژدها نام داشت که به عنوان بخشی از این مجسمه در دستان او ساخته شده است. اما اسلحه این مجسمه ۱۳۶ تن وزن دارد.

عکس:James Gould-Bourn / boredpanda


گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هر جورى حساب مى کنم از هفتم تا نهم چهار روز نمى شه. چطور برنامه روزانه بر اساس ٤ روز نوشته شده؟! اون هم در حالى که روز اول عملاً از ٥ عصر (خوشبینانه) شروع مى شه که اون هم در جاده سپرى مى شه. ضمناً زمان حرکت چهارشنبه عصر هست در حالیکه برنامه رو از سه شنبه نوشتید !
taha این را دوست دارد
درود بر شما
تاریخ حرکت به اشتباه ۷ مرداد نوشته شده بود که اصلاح شد. سپاس از دقت نظر شما
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمی بسیار زیبا از غذاهای گیلانی ازمراحل ابتدایی تا پخت

http://blog.tripbama.com/?p=5011
s.sh این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری ایسنا
» فاجعه‌ی "نیس"، ضربه‌ای دیگر به پیکر زخمی گردشگری فرانسه
... دیدن متن »
حمله تروریستی مرگبار در شهر نیس فرانسه بار دیگر موجی از نگرانی را در صنعت حیاتی و مهم گردشگری در فرانسه ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا، صنعت گردشگری ۷ تا ۸ درصد از اقتصاد کشور فرانسه را به عنوان پرگردشگرترین کشور جهان و دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به خود اختصاص می‌دهد و در حالی که این کشور در تلاش برای کمرنگ کردن آثار مخرب حملات تروریستی ژانویه ونوامبر سال گذشته در پاریس بود، کشتار تروریستی بیش از ۸۰ نفر در شهر نیس ضربه دیگری بر صنعت مهم و حیاتی گردشگری فرانسه وارد کرد.

«وانگولیس پانایوتیس»، مدیر کمپانی مشاوره گردشگری «MKG» در گفتگو با رویترز عنوان کرد: فرانسه در ۱۸ ماه اخیر تصویر بسیار خشنی در سطح بین‌المللی داشته و تاثیر این امر بر روی کسب کار بسیار بزرگ خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود فرانسه طی ماه‌های اخیر با کاهش ۳۰ درصدی در جذب گردشگران خارجی مواجه شود.

تاثیر این حملات تروریستی بر شهر نیس که پس از پاریس پربازدیدترین شهر فرانسه است، سخت‌تر خواهد بود، این شهر که به عنوان یکی از اولین مقاصد گردشگری در قرن ۱۹ ظهور کرد، سالانه ۱.۵ میلیارد یورو از محل صنعت گردشگری درآمد کسب می‌کند.

به گزارش رویترز، در حالی که چند روز از بروز اقدام تروریستی در شهر نیس فرانسه می‌گذرد، اما خیابان‌ها، کافه‌ها و بازارهای شهر خلوت شده‌اند و به گفته «جوانا مارات»، یکی از هتلداران در شهر فرانسه که نسبت به بازگشت گردشگران ناامید است، تعداد گردشگران از این هم کمتر خواهد شد.

این هتلدار همچنین عنوان کرد، قرار بود در ماه اوت افراد بیشتری را برای کمک در امور هتل استخدام کنم، اما حالا به آنها گفتم که شغلی در کار نیست.

در صورتی که این حملات تروریستی ادامه‌دار این تصور را ایجاد کند که فرانسه به طور کلی ناامن شده است، ضرر بسیار بزرگی در انتظار اقتصاد دو هزار میلیارد دلاری فرانسه خواهد بود، چرا که اقدام تروریستی در نیس به خوبی نشان داد که این گونه حملات تروریستی مختص پاریس نیست و می‌تواند در هر جای دیگر از فرانسه نیز روی دهد.

«ایرفرانس» به عنوان مهترین خطوط هوایی فرانسه و «آکور» بزرگترین مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای اروپا با بروز حملات تروریستی گذشته در پاریس از کاهش قابل ملاحظه درآمدهایشان خبر دادند و با بروز حمله پنجشنبه گذشته در شهر نیس نیز ارزش سهام آنها کاهش یافت.

فرانسه پر بازدیدترین کشور جهان است و سال گذشته پذیرای ۸۵ میلیون گردشگر خارجی بود که از این رقم ۱۶ میلیون نفر مربوط به پاریس بوده و امیداوار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی پذیرای ۱۰۰ میلیون گردشگر خارجی در سال باشد.

منبع: ایسنا 

monasky و ستاره این را خواندند
ارزو ع این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لوت گرمترین نقطه زمین ثبت جهانی یونسکو شد
سفر به لوت:

کویر لوت گرمترین نقطه زمین بعنوان اولین اثر طبیعی ایران و ۲۱ امین اثر ثبت شده در یوسنکو در آشفته بازار استانبول به ثبت جهانی رسید.
پس از تعویق جلسه یونسکو بدلیل کودتای نافرجام دیروز، پرونده در انتظار ثبت کویر لوت، بدنبال ثبت ۱۱ قنات ایران به ثبت رسید.

بد نیست بدانید که لوت با مساحتی حدود ۱۷۵ هزار کیلومتر در شمال شرق کرمان که حدود ۱۰ درصد از وسعت ایران می باشد قدمتی بیش از ۵ هزار سال را به دنبال دارد. درفش شهداد ادامه خبر را در وبلاگ تریپ با ما دنبال کنید:

http://blog.tripbama.com/?p=4976
پرند محمدی این را خواند
تایماز موسی زاده ، s.sh ، بهزاد هندی و فاطیما م این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آبشار ارنگه و هفت چشمه

مسیر دسترسی: کیلومتر 20 جاده چالوس خروجی ارنگه ( سمت راست)

از جاده اصلی چالوس خارج شوید در پیچ اول فرعی ارنگه، به یک خانه ویلایی می رسید. اتومبیل خود را کنار جاده پارک کرده، از مسیر پاکوب به سمت رودخانه سرازیر شوید. ابتدا از بالای آبشاری کوچک عبور می کنید.حال مسیر پاکوب کنار رودخانه را ادامه دهید. بعد از طی مسیری در کنار رود خانه با شیبی بسیار ملایم به هفت چشمه می رسید(سمت راست). حال باید یا وارد رودخانه شوید و ادامه مسیر دهید و یا از لبه صخره ای سمت چپ عبور کنید. در انتهای مسیر(بعد از حدود 45 دقیقه)به تنگه رسیده و آبشار مرتفع و خروشان ارنگه را می بینید.

در فصل بهار آبشار بسیار پر آب است و خیس شدن اجتناب ناپذیر،مراقب دوربین و یا گوشی موبایل خود باشید و یا گوشی ضد آب به همراه ببرید.

پرند محمدی این را خواند
احسان علوی و نیما نیک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» قطاری لوکس برای سفری متفاوتقطار آل آندالوس (Al Andalus) قطار لوکسی است که همه ابزار راحتی را برای مسافرانش فراهم کرده است. تمام واگن‌های این قطار در فرانسه ساخته شده‌اند و در طراحی آن‌ها از هنرهای معاصر زیبا استفاده شده است. سوییت‌ها در سطح استاندارد جهانی قرار دارند و قطار در طول مسیر از کوه و دریا عبور و سفری کاملا لوکس را با مناظر طبیعی فوق‌العاده تقدیم مسافرانش می‌کند.

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
ستاره این را خواند
s.sh ، احسان علوی ، sara ، فروغ یعقوبی ، وحید هوبخت و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در سال گذشته میلادی
» درآمد میلیاردی اتیوپی از محل گردشگری
... دیدن متن »
کشور آفریقایی اتیوپی مجموع درآمدهای گردشگری خود را در یک سال اخیر به ۳.۴ میلیارد دلار رساند.

به گزارش ایسنا،‌ کشور اتیوپی که در شاخ آفریقا واقع شده، در سال گذشته مالی که به ۷ جولای ۲۰۱۶ ختم شد در مجموع درآمد ۳.۴ میلیارد دلاری را از صنعت گردشگری کسب کرد که نشان از رشد چشمگیر در مقایسه با آمار سال گذشته‌ی‌ آن دارد.

وزارت فرهنگ وگردشگری این کشور آفریقایی اعلام کرد، میزان درآمد امسال بیش از نیم میلیارد دلار فراتر از درآمد ۲.۹ میلیارد دلاری در سال گذشته میلادی بوده و در این بازه زمانی ۷ جولای ۲۰۱۵ تا ۷ جولای ۲۰۱۶) در مجموع ۹۱۸ هزار گردشگر از این سرزمین دیدن کرده‌اند.

۱۰ سال پیش، صنعت گردشگری تنها یک درصد از تولید ناخالص ملی اتیوپی را به خود اختصاص می‌داد، اما اکنون این رقم به چهار درصد افزایش یافته و بنابر اعلام سخنگوی وزارت گردشگردی اتیوپی این رشد حاکی از پتانسل فراوان در افزایش سهم گردشگری در تولید ناخالص ملی کشور است.

در طول یک سال گذشته ماهانه حداقل ۸۸ هزار گردشگر خارجی از اتیوپی دیدن کردند و به طور متوسط ۱۶ شب در این کشور اقامت داشتند و اغلب آنها از محوطه‌های ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو و دیگر محوطه‌های تاریخی بازدید کردند.

همچنین تعدادی از گردشگران خارجی به مقصد اتیوپی برای حضور در رویدادهای فرهنگی به این کشور سفر کردند و بر اساس اعلام وزارت گردشگری این کشور، با افزایش نفوذ اتیوپی در منطقه این کشور میزبان رویداهای بین‌المللی بیشتری شده ک به طور مستقیم اثرات مثبتی در صنعت گردشگری داشته است.

در طول یک سال گذشته بیش از ۸۳ هزار خارجی برای حضور در کنفرانس‌های بین المللی وارد اتیوپی شدند و این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی به جمع ۵ مقصد برتر گردشگری قاره آفریقا راه یابد.
s.sh و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رساند این برنامه، جمعه این هفته نیز برگزار می‌شود و هم‌اینک در تیوال قابل رزور است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۰ کاری هیجان انگیزی که در سفر به قزوین نباید آن را از دست بدهید.

برای تهرانی هایی که به دنبال مفری برای جدایی از روزمرگی و دنیای مدرن می گردند قزوین شهری در همسایگی تهران برای سفری یک روزه می تواند مقصدی جذاب باشد. اگر مسافر این شهر تاریخی شدید پیشنهاد می کنیم این کارها را از دست ندهید.

خوردن قیمه نثار غذای محلی قزوینی ها؛ ترکیبی از گوشت با انواع خلال ها از جمله پسته و بادام به همراه زرشک و برنج، غذای خوش طعمی را به وجود می آورند که به «قیمه نثار» معروف است. این غذای بسیار لذیذ را می توانید در

بقیه خبر را در وبلاگ تریپ با ما دنبال کنید:

http://blog.tripbama.com/?p=4964
s.sh این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری به قدمت ۵۵ سال
» چگونه باید "ویزای فضا" را گرفت؟
... دیدن متن »

گردش فضایی تنها ۵۵ سال قدمت دارد، اما گردشگران می‌توانند به زودی سفری به فضا و ستاره‌ها داشته باشند. اما چگونه می‌توان توریست فضایی شد؟ 

 به گزارش  سیکر، چند سال دیگر آژانس‌های مسافرتی گزینه سفر سریع به استخر در فضا را ارائه خواهند کرد؟ شاید این اتفاق خیلی زمان نبرد. ماهیت سفرهای فضایی دیگر مختص کتاب‌های علمی-تخیلی نیست، چرا که پیشتر هم توریست‌ها به فضا سفر کرده‌اند. 
مشکل اما هزینه‌های بالای این سفر است. آژانس خصوصی سفرهای فضاییِ Space Adventures با مشارکت آژانس فضایی روسیه از سال ۲۰۰۱ تاکنون هفت گردشگر علاقه‌مند را به پایگاه بین‌المللی فضایی ارسال کرده است. گردشگران بر اساس برنامه‌ای مدون و از پیش تعیین شده توسط فضاپیمای روسی سایوز به فضا سفر کردند. هزینه هر سفر نیز بین ۲۰ میلیون دلار تا ۴۰ میلیون دلار بود که ۱۰ روز نیز طول آن بود. 
این رقم بالا تنها می‌‎تواند دربرگیرنده افراد بسیار ثروتمندی باشد که رویاهای بزرگی را در سرشان می‌پرورانند. گفتنی است برنامه سایوز در سال ۲۰۱۱ به حالت تعلیق درآمد، زیرا ناسا برنامه شاتل را کنار گذاشته بود و به همین دلیل سایوز از اهمیت بالایی برای دانشمندان برخوردار گشت. 
حالا موج جدیدی از شرکت‌های تبلیغاتی مانند Virgin Galactic، Space X و MirCorp در حال آماده سازیِ زیرساخت‌ها برای ایجاد عصر جدیدی از سفرهای خصوصی شده‌ی فضایی هستند. ریچارد برانسون، مدیر ویرجین گلکتیک، منحصرا بر روی پروژه توریسم فضایی متمرکز شده است. 
این شرکت قصد دارد چندین هواپیمای فضاییِ مختص سفر در مدار پایین را به کار گیرد. البته از همین حالا می‌توانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی این شرکت یک جا برای خودتان رزرو کنید. اما فراموش نکنید که باید مبلغ ۲۵۰ هزار دلار به صورت پیش‌پرداخت و کامل به این شرکت پرداخت کنید. 
بسته به تعریف شما از سفرهای فضایی، قدمت این نوع سفرها به دهه ۸۰ میلادی برمی‌گردد. ناسا در نظر داشت از شهروندان معمولی – معلمان، هنرمندان و ژورنالیست‌ها - در ماموریت‌های فضایی خود استفاده کند اما پس از کشته شدن کریستا مک آلیف، معلم، در سفر شاتل چلنجر در سال ۱۹۸۶ این طرح کاملا کنار گذاشته شد. 
شوروی نیز طرحی مشابه را به کار گرفت که بر اساس آن در سال ۱۹۹۰ میلادی یک ژورنالیست ژاپنی را به پایگاه فضایی میر ارسال کرد. اما هیچ یک از برنامه‌‎های آمریکا و شوروی تماما ماهیت گردشگری فضایی را نداشتند، زیرا آژانس‌های فضایی و شرکت‌های رسانه‌ای هزینه‌های آن سفرها را پرداخت می‌کردند. 

اما انتظار می‌رود که گردشگری فضایی با توجه به خصوصی سازی شکل گرفته، هر چه زودتر در آینده نزدیک اتفاق بیفتد. ایالات متحده پیشتر قوانین و مقرراتی را برای سفر به فضا تدوین کرده است. برای این کار شما باید از همین حالا پول خود را پس انداز کنید و در ضمن کرم ضد آفتاب نیز فراموش نشود! شما قرار است از لایه اوزون خارج شوید، بنابراین فاکتور محافظت از خورشید (SPF) نزدیک به یک میلیون پیشنهاد می‌شود. 

منبع: فرادید 

s.sh این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» جزیره هند غربییکی از رمانتیک‌ترین مقاصدی که در دنیا پیدا خواهید کرد Secret Bay است که در جنگل ساحلی در جزیره‌ هند غربی در دومنیکن قرار دارد. در این تفرجگاه ویلاها و خانه‌های ییلاقی به گونه ای قرار گرفته‌اند که مهمانان می‌توانند خاطر جمع باشند دارای بیشترین حریم خصوصی هستند.

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه
» سفرنامه «یک سفر یک تئاتر |دامنه‌های درفک|»

جمعه این هفته یعنی ۲۵ تیرماه برنامه جذاب "یک سفر یک تیاتر" برای بار چهارم و این بار به مقصد دامنه‌های سرسبز درفک برگزار شد. استقبال خوب از این سفر نشان از این داشت که برنامه‌های قبلی برای مسافران خاطره‌انگیز بوده و انتقال و بازتاب تجربیاتی که آنها از این سفرها داشته‌اند دیگر دوستان را مجاب به حضور در این برنامه جالب کرده است . هرچند که در این سفر دوستان و یاران قدیمی و یا به قولی علاقه‌مندان تیاتر شورایی که در سفرهای قبلی هم حضور داشتند کم نبودند و این خود دلیلی برای اجرای موفقیت‌آمیز سفرهای قبلی بود.

صبح جمعه حوالی ساعت ۵:۱۰ تهران را به مقصد گیلان ترک کردیم و در میانه راه حوالی قزوین و در رستوران پرستو صبحانه خوردیم و سپس مسیر را به سمت اقامتگاه "گیل گمش" در دامنه‌های سرسبز درفک پیش گرفتیم. "درفک " نام قله‌ای در استان گیلان و در رشته‌کوه البرز مرکزی است و وجه تسمیه آن دارای روایت‌های گوناگونی است. برخی آن را از ریشه دال فَک (دٌلفَک) می‌دانند که در زبان تاتی، دال، نام پرنده‌ای است از خانواده عقاب و فَک به معنی آشیان و آشیانه است؛ بنابراین دالفک، یعنی آشیانه عقاب اما بر اساس روایت دیگری، نام درفک از قوم دربیک آمده که تیره‌ای از ساکنان حوالی دریای خزر بوده‌اند.

حوالی ساعت ۱۱:۳۰ به ابتدای جاده جنگلی و سرسبز درفک رسیدیم و سپس فاصله یک ساعته تا اقامتگاه را به صورت پیاده در کنار همسفران طی کردیم. مسیری زیبا، جنگلی و سرسبز با نمای کوه‌های سر به فک کشیده و دامنه‌های سرسبز و پوشیده از درخت و گل و گیاه...
هوا به شدت گرم و شرجی بود، که البته خیلی هم دور از انتظار نبود. اما به هرحال این گرما هم نتوانست مانع عزم راسخ همسفران برای ادامه مسیر باشد. پس از گذشت چیزی حدود یک ساعت حوالی ساعت ۱۳ به اقامتگاه "گیل گمش" رسیدیم و ابتدا قدری استراحت کردیم. یک اقامتگاه ساده متشکل از چند کلبه چوبی بزرگ با رنگ و لعاب و دکوراسیون جدید که سعی شده بود با وسایل مدرن تزیین شود.

به هنگام ورود خوش‌آمدگویی همراه با لبخند پرسنل و میهمانداران، بسیار خوب و درخور تقدیر بود و همچنین پذیرایی و سرویس دهی خوبی هم صورت گرفت ولی نبود یک سیستم سرمایشی مناسب مثل کولر شدیدا به چشم می‌آمد. ما بودیم و یک پنکه و پنکه بود و کلی جمعیت مشتاق برای اینکه خودشان را برای لحظاتی میهمان باد خنک آن کنند، یاد صف امضا از نویسنده‌های معروف افتادم اما به واقع این کجا و آن کجا!!

بعد از استراحت ناهار خوردیم و سپس قسمت اصلی برنامه که بازی‌های نمایشی و تیاتر بود با مشارکت و همراهی همسفران انجام شد. هرچند به دلیل تعداد زیاد نفرات و کمبود فضا عملا امکان اجرای همه بازی‌های نمایشی وجود نداشت اما در همان فضای کوچک به صورت دایره وار حلقه زدیم و سپس "آریان رضایی" که به عنوان جوکر و اجراگردان این برنامه با ما همراه بود بعد از معرفی هر بازی از همسفران می‌خواست وارد صحنه شده و بازی‌ها را با مشارکت یکدیگر اجرا نمایند. فضایی آکنده از شور و نشاط و شادابی، مخصوصا برای کسانی که برای اولین بار شاهد این تجربه جذاب بودند.

پس از اجرای بازی‌ها، نوبت به اجرای مونوشورایی رسید. نمایشی که با هنرمندی "محمدهادی عطایی" و "افسانه زمانی" اجرا شد. نمایش با شیوه شورایی ارائه شد، به صورتی که پس از به وجود آمدن یک موقعیت، همسفران باید با ارائه راهکار در مورد آن موقعیت، خودشان را در این چالش نمایشی دخیل می‌کردند و به بازی در آن می‌پرداختند. تجربه جالبی که برای همه جذاب بود، هم برای دوستانی که برای اجرای ایده‌شان روی صحنه می‌رفتند و خودشان و ایده‌شان را محک می‌زدند و هم برای بقیه که راهکارهای دیگران را در مواجهه با این موضوع مطرح شده تماشا می‌کردند. حدود ده نفر از همسفران در نمایش دخیل شدند و ایده‌های خودشان را اجرا کردند و جالب‌تر این بود که کوچکترین و هم‌چنین مسن‌ترین عضو گروه هم در این نمایش بازی کردند. در پایان هر اجرا آریان رضایی به عنوان تسهیل‌گر از حاضرین در مورد ایده مطرح شده نظرخواهی می‌کرد و بدین صورت عملا همه در نمایش مشارکت داشتند.

نمایش که تمام شد، چای نوشیدیم و آماده برگشت شدیم. برنامه بدین صورت بود که مسیر کوتاهی را که هنگام رفت به صورت پیاده طی کرده بودیم، در برگشت با میدل‌باس‌ها برگردیم. اما انگار این طبیعت زیبا دست بردار نبود و نمی‌خواست ما را رها کند، چرا که هنوز ۱۰۰۰ متری از اقامتگاه فاصله نگرفته بودیم که یکی از میدل‌باس‌ها که اتفاقا ما هم در آن بودیم دچار نقص فنی شدید شد و آقای گروسی راننده قدیمی ژیوار هر چقدر تلاش کرد موفق به راه انداختن مجدد آن نشد. قسمت این بود که مسیر یک‌ساعته جنگل را این بار در خنکای غروب تا سر جاده پیاده‌روی کنیم که البته شاید مفرح‌ترین بخش سفر دیروز هم همین قسمت بود. چرا که حضور محمدهادی عطایی به عنوان یک شخصیت جذاب و دوست داشتنی، آنقدر در طول این مسیر باعث شادی و نشاط ما شد که همه به شوخی می‌گفتند خوب شد اتوبوس خراب شدا!

با رسیدن به ابتدای جاده اصلی و وقتی کاملا معلوم شد که وسیله ما قادر به حرکت نیست، حدود یک‌ساعت‌ونیم منتظر رسیدن ماشین جدید شدیم و در طول این مدت هم از تفریح و بازی دست برنداشتیم. در یک مغازه در همان حوالی که چند تخت چوبی برای نشستن داشت مستقر شدیم و این بار بدون حضور جوکر به بازی‌های نمایشی پرداختیم. سپس با رسیدن اتوبوس جدید کوله‌ها را برداشتیم و همگی سوار بر آن راهی تهران شدیم.

در طول این برنامه یک همسفر هلندی ۲۳ ساله به نام "تام" همراه ما بود که تقریبا از بعد از خرابی اتوبوس تا انتظار برای اتوبوس جدید و رسیدن به تهران قدم به قدم با او هم‌کلام بودم و از هر دری سخنی می‌گفتیم. برایم جالب بود که تام پس از این همه ماجرای عجیب و غریب چه نظری در مورد این سفر دارد و آیا خسته و ناراحت شده است؟
پاسخم را وقتی گرفتم که "سیامک کارگر" تورلیدر خوب، صبور و خوش اخلاق این سفر برگه‌های نظرسنجی را در انتهای سفر در میان همسفران پخش می‌کرد و از من که کنار تام بودم خواست آنها را برایش ترجمه کنم. آخرین بند نظرسنجی پرسیده بود میزان رضایت شما از این سفر چه اندازه است؟ که باید از ۱ تا ۲۰ نمره‌گذاری می‌شد و تام نمره ۱۹ را داد و از آن بشدت راضی بود. وقتی از او پرسیدم چرا ۱۹؟ گفت یک نمره کمتر برای اینکه جایی برای بهبود و پیشرفت باقی بماند...

نمره ۱۹ تام و نمره ۲۰ من و یا سایر همسفرانم به برنامه دیروز به خاطره‌ها پیوست چرا که یک سفر دیگر به پایان رسید و تجربه دیگری در صفحه زندگی ما رقم خورد. تجربه‌ای جالب که شاید اگر وسیله ما خراب نمی‌شد هرگز بدست نمی‌آمد.

سفر دیروز همه چیز داشت و ما با کوله باری از طبیعت‌گردی، پیاده روی، بازی و نمایش، تیاتر، موسیقی، مشارکت، صبر و بردباری، شادابی، غذا، نوشیدنی و سوغاتی به سمت تهران بازگشتیم، اما فقط یک چیز را جا گذاشتیم ...
بله درست حدس زدید!! اتوبوس آقای گروسی :)
ماشینی که چندین و چند سفر همراه ما بود و این بار تاب نیاورد و همانجا خسته و بی جان در پیچ و خم جاده سرسبز درفک جا خوش کرد. کسی چه میداند، شاید او هم دلش نمی‌خواست این طبیعت زیبا را رها کند و دوباره به تهران برگردد...

در پایان مسیر شعری سرودم اما با سه مصرع و درفکر مصرع چهارم بودم که یکی از همسفران بنام "سپیده" تلگرامش را باز کرد و خبر از جنجال و کودتا در ترکیه داد و بدین صورت مصرع چهارم شعر من را با این مضمون تکمیل کرد:

جمعه‌ای دیگر رسید از راه و ما
رهسپار جنگل درفک شدیم
در کنار "یک سفر با یک تیاتر"
از هیاهوی جهان منفک شدیم

و با این دوبیت شعر، دفتر خاطرات من، سفر پر رمز و راز درفک را با همسفرانی خوب و مهربان برای همیشه در خود ثبت و بایگانی کرد تا سفر بعدی که معلوم نیست کی و کجا اتفاق بیفتد...

به روایت سید مسعود عطری

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
جناب عطری
چه زیبا به تصویر کشیدید سفرمون رو


چند روز پیش از سفر در فکر جشن گرفتن دوتایی ١٣مین سالگرد ازدواجمون بودیم
ولی
اتفاقها دست به دست هم دادن
تا من و همسرم
ساعت 00:00 روز ٢٦تیرماه ١٣٩٥ رو
در ... دیدن ادامه » کنار مسافران صمیمی و دوست داشتنی چون شماها باشیم

مرسی از خاطره های خوب جمعه و شنبه
۲۷ تير
سفرنامه زیبا و بدون کم و کاست....
یک روز ژیوار به یاد ماندنی....
۲۷ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قنات های ایرانی هم به جمع آثار ثبت شده یونسکو پیوستند

روز گذشته پرونده‌ی‌ «۱۱ قنات ایرانی»، به عنوان دومین پرونده‌ی زنجیره‌ای ایران و بیستمین اثر جهانی ایران در فهرست میراث تاریخی – فرهنگی یونسکو بررسی شد و به ثبت رسید.

شاید اگر سنی از شما گذشته باشد قنات و مقنی و چاه را به خوبی بیاد آورید؛ روزگارانی که سطل در آب می انداختید تا مایحتاج آب روزانه خود را تآمین کنید. دیروز اما همین شاهکار ایرانیان برای دسترسی به آب در جهان به ثبت رسید و ادامه مطلب را در وبلاگ تریپ با ما دنبال کنید.

http://blog.tripbama.com/?p=4950
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» عکس های گرفته شده با پهپاد

برندگان مسابقه عکاسی با پهپاد ۲۰۱۶ از میان بیش از ۶ هزار اثر ارسالی انتخاب شدند.

منبع: گاردین


گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری ایسنا
» پرونده‌ای جهانی به نام «قنات ایرانی»
... دیدن متن »

«عمیق‌ترین»، «طولانی‌ترین»، «عجیب‌ترین»، «پرآب‌ترین» و «قدیمی‌ترین» از ویژگی‌هایی هستند که پرونده‌ی «۱۱ قنات ایرانی» را برای جهانی شدن به یونسکو فرستادند، تا مانند ۱۹ محوطه، بنا، سایت یا اثر تاریخی که پیشتر شایسته‌ جهانی شدن تشخیص داده شده بودند، بار دیگر نام «ایران» ر ا به زبان بیاورند.

 ۱۱ قنات از دل زمین در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شدند، قنات‌هایی که هر کدام بر اساس یک معیار و شاخصه‌ی مهم و در کنار آن به خاطر زنده و پویا بودن‌شان، انتخاب و به یونسکو ارسال شدند تا برای همیشه سایت‌هایی جهانی و پایدار بمانند.

از سوی دیگر، اهمیت انتخاب این محوطه‌های تاریخی آن‌قدر زیاد بود که حتی یونسکو در زمان اعلام نتایج رای‌گیری پرونده‌ی «قنات ایران» به نمایندگی از جامعه جهانی اقرار کرد، «تجربه ایران در مدیریت آب و بهره‌مندی از ظرفیت‌های سرزمین خشک دارای ارزش منحصر به فرد جهانی است.»  

محمدحسن طالبیان،‌ معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که در روزهای پایان چهلمین اجلاس یونسکو در استانبول به سر می‌برد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اعلام کرد: پرونده‌ی «قنات ایرانی» پرونده‌ای مهم و پیچیده و دارای ساختاری زیرزمینی است که ثبت آن بسیار سخت بود، از سوی دیگر چون نام «قنات ایرانی» روی پرونده بود و برخی حساسیت‌ها در این زمینه وجود داشت، تعدادی از کشورها با آن مخالفت می‌کردند که خوشبختانه با رای بالای کشورهای دیگر، موفق به ثبت جهانی این ۱۱ قنات که سایت‌هایی تاریخی در کشور هستند، شدیم.

او با  بیان این‌که "نام ایران و آوازه‌ی ابداع قنات‌های ایرانی خوشبختانه همه جا پیچیده است، بنابراین توانستیم آن را امروز معرفی کنیم"، افزود: مهم این است که این قنات توسط مردم ایجاد شده و حفاظت و مدیریت می‌شود. از سوی دیگر کشوری به آن توجه می‌کند که روی بحث استحصال سنتی و حفظ محیط زیست تمرکز دارد، این می‌تواند ما را از شرایط بحران آب نجات دهد و به عنوان روشی همساز با طبیعت و اصول پایدار و سرزمینی مهم مورد توجه قرار گیرد.

مسئول تدوین پرونده‌های ثبت جهانی ایران تاکید کرد: با توجه به این‌که مدیریت سنتی قنات‌ها مربوط به مردم است و قنات‌ها در طول تاریخ توسط مردم ایران به وجود آمده‌اند و این دانش مدیریت و بهره‌گیری از آب از پیشینه کهنی برخوردار بوده، بنابراین برای ایران بسیار مهم بود که «قنات ایرانی» در فهرست آثار جهانی قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به درگیر بودن ۶ استان کشور در پرونده‌ی «قنات ایرانی» اظهار کرد: این پرونده که بزرگترین  پرونده‌ی زنجیره‌ای ایران و در نوع خود منحصربه‌فرد است، یکی از مهمترین و پیچیده‌ترین پرونده‌های ایران در یونسکو محسوب می‌شود که با حمایت و پشتیبانی همه‌ی کشورها به ثبت یونسکو رسید.

او در ادامه به برگزاری بیش از ۲۰ جلسه‌ی کارشناسان ایرانی با اعضای ایکوموس و موثر یونسکو خبر داد تا به این طریق بتوانند اشکالاتی که به واسطه عدم شناخت و درک این پرونده بوجود می‌آید را برطرف کنند.

طالبیان همچنین با تاکید بر این‌که دو معیار از ۶ معیار فرهنگی کمیته میراث جهانی شامل «گواهی بی‌همتا» یا دست‌کم «استثنایی بر یک سنت فرهنگی» و «نمونه‌ای برجسته در معماری یا تکنولوژی که مرحله مهمی از تاریخ بشر را نشان دهد» در فهرست میراث جهانی قرار گرفت، این پرونده را یکی از قوی‌ترین پرونده های نشست  دانست که مورد توجه اکثریت اعضاء حاضر در نشست قرار گرفت.

به گفته‌ی وی، این پرونده با همکاری مرکز قنات یونسکو، جهاد کشاورزی و وزارت نیرو تهیه و به یونسکو ارسال شد و قنات‌های انتخاب شده با داشتن تکنولوژی متفاوت و با قدمت بیش از ۲۵۰۰ تا ۲۰۰ سال در ۶ استانِ خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، مرکزی و اصفهان در قالب پرونده قنات ایران به یونسکو معرفی شد.

منبع: ایسنا

وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» دره آنتلوپ، کالیفرنیاآنتلوپ کانیون(Antelope Canyon) پارکی طبیعی آریزونا در جنوب غربی ایالات متحده آمریکا است. این پارک دارای صخره‌هایی دیدنی است که توسط آب و هوا در طول سالیان بگونه‌ای غریب فرسایش یافته و در ساعاتی مخصوص از روز خالق مناظری با نورپردازی‌های نایاب می‌ شوند. این دره دارای دو قسمت کاملاً مجزای بالایی و پایینی است. Tse’ bighanilini نامی‌ است که برای قسمت بالایی در نظر گرفته شده است و به معنای مکانی است که آب از صخره ها سرازیر می‌ شود. Hasdestwazi, نامی‌ است که برای قسمت پایینی در نظر گرفته شده است و به معنای آرک های مارپیچی سنگی می‌باشد.

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاخ گمنام ملکه مادر
این کاخ که از بناهای دوره پهلوی دوم است که در مجاورت شهر چالوس در روستای مازو پشته، ابتدای جاده زوات و در ابتدای کمربندی نمک آبرود در کنار جنگل احداث شده است. ابن کاخ در دو طبقه ساخته شده است و برای اقامت موقت مادر محمدرضا شاه پهلوی تاج‌الملوک آیرُملو (همسر دوم رضا شاه) در مدتی که محمدرضا پهلوی در رامسر به سر می‌برد به دستور وی و توسط بنیاد پهلوی و تحت نظر اسدالله علم ساخته شد. این کاخ معماری خاص و زیبایی دارد که در زمینی به مساحت ۵۰۰۰۰ متر مربع بنا گردیده است. کاخ مادر که یک دارایی ملی است توسط بنیاد شهید در یک مزایده صوری به مالک خصوصی واگذار شده و برای استفاده از زمین آن به حال خود رها شده است و در حال تخریب است. تاکنون تلاشی جدی برای ثبت این اثر تاریخی و فرهنگی صورت نگرفته است و به خاطر حفظ منافع خاص، تلاشی نیز برای معرفی آن ... دیدن ادامه » صورت نمی‌پذیرد.
نکته جالب عدم اطلاع میراث فرهنگی استان مازنداران از وجود همچنین بنایی است.
چیزی از وسایل کاخ باقی نمانده و تقریبا به جز بنای خالی چیز خاص دیگری یافت نمی شود.
دکور و تزیینات و ابزار به کار رفته در کاخ همتراز کاخ های سعدآباد بوده .
حیاط کاخ اکنون به محلی برای برگزاری جشن ها و عروسی ها تبدیل شده.ویکی پدیا و همشهری جوان
بهزاد هندی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رساند با توجه به تکمیل شدن ظرفیت وسیله اول، ظرفیت تازه‌ای برای وسیله دوم فراهم شد که در صورت رسیدن به حد نصاب، تشکیل خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی:
» دولت تدبیر و امید ۱.۵ برابر تاریخ هتل سازی کشور هتل می سازد
... دیدن متن »
مسعود سلطانی فر روز سه شنبه در آیین بهره برداری از هتل کایای لاله پارک تبریز با اشاره به اینکه پیش از شروع بکار دولت تدبیر و امید ۱۲۵ هتل چهار یا پنج ستاره در کشور وجود داشت، اظهار داشت: این رقم در مدت کوتاه فعالیت دولت تدبیر و امید به ۱۵۸ مورد افزایش یافته است. 
وبی ادامه داد: در زمان حاضر تعداد هتل های کشور به یک هزار و ۱۰۰ هتل رسیده است. 
وی خاطرنشان کرد: توصیه و تاکید رئیس جموری به سازمان، استفاده کامل از ظرفیت گردشگری کشور و ساخت هتل های مناسب با توجه به وجود کمبود مراکز اقامتی می باشد. 
وی اعلام کرد: ۱۰ هتل خارجی با توافق های انجام شده از جمله با یک شرکت آلمانی به صورت هتل های زنجیره ای در ایران ساخته می شود تا فاصله کیفیت خدمات گردشگری ایران با کشورهای مترقی کاهش یابد. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ایجاد دو هتل فرودگاهی در کشور اظهارامیدواری کرد به سطحی برسیم که هلدینگ ها و هتل های برند دنیا با نام خودشان در ایران هتل سازی کنند. 

**تفاهم و همدلی مسئولان آذربایجان شرقی زیرساخت مناسبی برای توسعه استان است. 
سلطانی فر گفت: علاوه بر زیر ساخت های ایجاد شده ، تفاهم و همگرایی در بین مسئولان مهمترین عامل توسعه گردشگری است. 
وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین استان های کشور سهم مهمی در گردشگرپذیری کشور دارد است ، خاطرنشان کرد: اجلاس وزرای گردشگری کشورهای اسلامی شهریور ماه امسال در تبریز برگزار می شود. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تاریخ و فرهنگ تبریز بزرگ و تاثیر گذار بوده و در زمان حاضر این تاثیر گذاری به قوت خود باقی است. 

** برجام سایه جنگ را از سر کشور دور کرد 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: با تلاش رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای سایه جنگ و حمله نظامی از سر ایران برداشته شد. 
سلطانی فر یادآور شد: در سفر رییس جمهوری و هیات دولت به فرانسه، اولاند رئیس جمهور این کشور اذعان کرد در سایه تلاش ۳۰ ماهه تیم مذاکره کننده و تدبیر دکتر روحانی حمله نظامی به ایران منتفی شد . 
وی افزود: فرانسوا اولاند با راهگشا دانستن مذاکرات هسته ای گفته است، تمام کشورهای غربی به ویژه ۱+۵ قبل از برجام روی این اصل که به ایران حمله نظامی کنند متفق القول بودند و تنها در مورد زمان حمله توافق نداشتند. 
سلطانی فر همچنین با بیان اینکه مذاکرات هسته ای بسیار پیچیده و زمان بر بود، گفت: کشورهای غربی در مجموع تیم ۵۰۰ نفری برای مذاکره داشتند در حالی که تیم مذاکره کننده ایران تنها در اواخر مذاکرات حداکثر به ۴۰ نفر رسیدند. 
وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس است که سیاستمداران و دولتمردان خارجی و داخلی معتقدند رئیس جمهور روحانی، ایران را از جنگ رهایی داد. 
سلطانی فر ادامه داد: اگر پس از برجام گروه های سرمایه گذاری خارجی در بخش های مختلف سرمایه گذاری می کنند در سایه همین تلاش هاست. 
وی با اشاره به کشمکش ها، هرج و مرج ها و ترورهایی که در برخی کشورها روی می دهد، اظهار کرد: در سایه مدیریت و حمایت های رهبر معظم انقلاب، در ایران شاهد امنیت کامل هستیم. 
سلطانی فر اظهارکرد: در طول شش تا هفت ماه تحقق برجام، در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و گردشگری شرکت ها و سرمایه گذاران متعدد خارجی به ایران آمدند. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در آینده نیز این فرایند با ایجاد امنیت بیشتر طی می شود و بر ساماندهی امور اقتصادی تاثیر گذار خواهد بود. 
سلطانی فرهمچنین با اشاره به نیت سرمایه گذاران و احساس آنان در خدمت به مردم خاطرنشان کرد: گره گشایی از مشکلات مردم نعمتی است که خداوند به انسان ها عنایت می کند و لذتی بالاتر از این نیست . 

امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تبریز دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ و مجتمع تجاری تفرحی ستاره باران در تبریز گشایش یافت .

منبع: ایرنا 

زینب روشنایی این را خواند
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» خورنج، سرزمین سنگ های افسانه ایروستای خورنج از سمت شمال با سربالایی بسیار ملایمی توسط تکه سنگهای بزرگ ومرموزی محاصره شده است که وجود این تکه سنگها با این شکل ظاهری و استقرار شگفت انگیز ، تعجب و حیرت هر بیننده ای را برمی انگیزد .محدوده ای که این سنگها اشغال کرده اند در حدود ۵/۲ کیلومتر مربع وبه شکل نواری سنگی درامتداد شرقی- غربی از شمال روستا میگذرد .

عکس: مجتبی اسماعیل زاده / تسنیم


گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
ایا درخواست کنندگان سفر باید به تعداد مشخصی برسند تا سفر انجام شود؟
اگر این طور است چند نفر و تا کی مشخص می شود؟
آیا برای هماهنگی این سفر شماره تماسی وجود دارد؟
درود بر شما
در حال حاضر ظرفیت وسیله نقلیه نخست تکمیل شده و احتمالا تا ظهر ظرفیت جدیدی اضافه شود که در این صورت حتما از طریق سایت اعلام خواهد شد.

برای هماهنگی بیشتر با شماره ۰۹۳۹۱۲۰۷۶۰۳ تماس حاصل فرمایید.
۲۳ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
ساعت بازگشت این سفر در روز جمعه ٢٥ مشخص است؟
درود بر شما
ساعت برگشت حدود ساعت ۲۳ است.
۲۳ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ردپای فرهنگ ایرانیان در گفتار گردشگران خارجی
... دیدن متن »
خصلت‌های خوب فرهنگ ایرانیان در نوشته‌ها و کتاب‌های سیاحان خارجی آمده است؛ خصلت‌هایی که هر کدام نعمت محسوب می‌شدند و شاید لازم است این روزها برای حفظ‌شان بیشتر تلاش کنیم.
حفظ حرمت، همکاری و نوع‌دوستی، کمک به یکدیگر، خوشحالی از دیدن دیگری و همچنین سطح بالای دانش عمومی ایرانیان، ویژگی‌های بوده که نظر هر گردشگر خارجی را برای سفر به ایران جلب می‌کرد و بسیاری از سیاحان بعد از سفر به ایران این خصوصیات را در کتاب‌های‌شان ثبت کرده‌اند.

حمید عامریان در کتاب «شناخت فرهنگ و اقوام ایران زمین» درباره خصلت‌های خوب فرهنگ ایرانی از نگاه گردشگران خارجی آورده است: "شاردن" جهانگرد فرانسوی بعد از سفرش به ایران درباره ایرانیان نوشته است: «دنیا را تا جایی که توانستم سیر کردم، اما هیچ جایی را مثل ایران ندیدم که تا این حد حرمت را حفظ کنند و آبروی دیگران را آبروی خود بدانند. من در جوامع دیگر دیده‌ام که مردم از کوچکترین اشتباه‌های یکدیگر هم نگذشته و با پررویی هرچه تمام‌تر اشتباه‌های طرف مقابل را به رخ او می‌کشند. سال‌ها زندگی در ایران به من نشان داد که حرمت نگه‌داری بیشترین اثر تربیتی روی افراد دارد تا بی‌حرمتی کردن به آن‌ها.»

"مارکوپولو" که صدها سال پیش به ایران سفر کرده است نیز درباره ایرانیان نوشته است: «یکی از خصوصیات اخلاقی ایرانیان که از همان اول توجه مرا به خود جلب کرد، روح همکاری و همیاری آن‌ها با هم بود. من در بازارهای ایران می‌دیدم که وقتی باری جلوی حجره‌ای بارانداز می‌شد، همگان از جمله سایر همسایه‌ها و حتی رهگذران به کمک او می‌آمدند. من در ایران با مردانی روبه‌رو شدم که با عشق به یکدیگر کمک می‌کردند و این عشق برای من خیلی عجیب بود.»

"هوگو گروته" جهانگرد آلمانی که در سال ۱۹۰۷ میلادی به تهران سفر کرد، در کتاب خود با نام «مسافرت در ایران» نوشته است: «ما اروپایی‌ها معمولا عادت داریم که بی‌توجه به اطرافیان یک زندگی خشک و بی‌روح را دنبال کنیم و اگر بشنویم یکی از اعضای خانواده ما برایش مشکلی پیش آمده، خیلی بی‌تفاوت از کنار آن می‌گذریم. این در حالی است که من در شهرهای کوچک و بزرگ ایران دیدم که مردم یکدیگر را واقعا دوست دارند.»

او با بیان مثالی در کتابش آورده است: «روزی از حاشیه شهر تهران بازدید می‌کردم که دیدم خانواده‌ای عزادار است و پدر خانواده بر اثر سانحه‌ از دنیا رفته است. من با چشمان خود دیدم که چطور مردم محل و اطرافیان به این خانواده کمک می‌کردند تا مشکلات‌شان به حداقل برسد.»

"ویلیام داگلاس" قاضی آمریکایی که در سال ۱۳۲۸ به ایران سفر کرده بود، در کتابی به نام "مردم مهربان و دوست‌داشتنی" نوشته است: «برخورد مردم در خیابان‌های اروپا و آمریکا با یکدیگر کاملا سرد است، اما من رفتار مردم ایران با یکدیگر را گرم و صمیمی می‌دیدم و خنده جزء لاینفک آداب ملاقات آن‌ها است.»

یکی از سیاحان انگلیسی نیز نقل کرده است: «زمانی در تبریز مشغول قدم زدن بودم که دیدم بناها و کارگران در حال خانه‌سازی زیر لب زمزمه می‌کنند. وقتی از مترجم خود پرسیدم این‌ها زیر لب چه چیزی می‌گویند؟ او گفت کارگران اشعار سعدی و حافظ را می‌خوانند. من که متعجب مانده بودم، گفتم معادل حافظ و سعدی در انگلستان شکسپیر است، ولی در انگلستان کارگران و بناها شکسپیر نمی‌خوانند. پس می‌توان نتیجه گرفت که چقدر مردم ایران اهل شعر و ادب هستند و از سطح دانش عمومی بالایی برخوردارند.»
احسان علوی و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه
» سفرنامه «آهنگِ مقرنس |سفر و لذت موسیقی - معماری|»

سفر از حوالی طلوع خورشید یعنی ساعت پنج و نیم از میدان هفت تیر آغاز شد و به سمت مقصد اول مان یعنی روستای برزک حرکت کردیم. در مسیر برای صرف صبحانه توقف و صبحانه ای کامل در کنار برکه ای کوچک و اردک های دوست داشتنی صرف کردیم.

پس از عبور از جاده ای متفاوت و گوش سپردن به موسیقی و خواننده های اهل کاشان حدود ساعت یازده به روستای برزک رسیدیم.خنکی خوشایند روستا از همان لحظه ی اول توجه مان را جلب کرد. روستا سرسبز بود و درختان توتش هنوز بار نارس داشتند. به سمت موزه ی مردم شناسی حرکت کردیم. سفر کوتاهی در زمان داشتیم و از معماری خانه اطلاعات جالبی کسب کردیم. پس از پیاده روی کوتاهی در روستا وچیدن و میل کردن شاه توت و سیب های خوش مزه صدرصد ارگانیک به سمت تپه قلعه که بنایی قدیمی بود رفتیم. از پله های سنگی بالا رفتیم و تورلیدر عزیز برایمان از تاریخ روستا گفتند. پایین آمدیم و در مسیرمان سری به خانه ی خاله لیلا زدیم و با میهمان نوازی او سرکی به خانه ی قدیمی(حدود 200ساله) و دلنشینش زدیم. پس از تپه قلعه قدم زنان در کوچه و خیابان های برزک ، به رستوران خوش آب و هوای کوهستان در لاهلالون رسیدیم که درختان توت سایه های دلپذیری بر کل آنجا سایه افکنده بود. عطر نعناهای تازه چیده شده که برای عرق گیری دسته شده بودند هوش از سرمان برد.قبل از ناهار مهمان شربت شیرین کاشانی شدیم و به گپ و خنده گذراندیم. پس از صرف ناهار لذیذ و دوغ محلی، گرد هم نشستیم و در بحثی مفید به روند تحولات اجتماعی و تاثیرش بر موسیقی و معماری از قرون وسطا تا ۱۹۰۰پرداختیم و با نگاه نو استاد شمس و استاد نصیرآبادی این دوره را مرور کردیم.

در ادامه ی سفر به یک کارگاه گلاب گیری رفتیم، مراحل گلاب گیری را از نزدیک دیدیم و از بین عرقیات خوش عطر چندتایی سوغات آوردیم.

بعد در مسیری کوتاه به روستای مرق رسیدیم و از بقعه ی لاجوردی رنگ باباافضل بازدید کردیم و از پله ها بالا رفتیم و بر پشت بام بقعه درکنار گنبد از معماری شنیدیم و به سپیدارهای بلند سبز چشم دوختیم. از سپیدارها و کوچه های مرق گذشتیم و سرو قدیمی روستا را نظاره کردیم. مهمان آلوچه های خوشمزه پیرمردی مهربان شدیم.

حوالی ساعت ۶ به سمت تهران حرکت و غروب آفتاب را از تپه های نزدیک تهران تماشا کردیم. شربت شاتوت محلی با کلوچه های لذیذ کاشان و پشمک صرف شد و با کلی تفریح دسته جمعی و یادگیری زبان کاشانی و ضرب المثل هایش در اتوبوس خوش گذراندیم و ساعت ۱۲ شب با تجربه ای نو و خوب به خانه هایمان برگشتیم.
به روایت مهسا علی میرزایی

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
حسین یاری وند این را خواند
مصطفی آذرکمان و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کمپین بازدید از چهره جدید شهر رشت

شهرداری رشت در ابتکاری جدید، کمپین دیدار از چهره جدید شهر رشت را راه‌اندازی کرد تا رشت بار دیگر شهر اولین‌ها باشد.

از آنجاییکه اکثر مسافرین شمال کشور بویژه شهر رشت را مسافرینی تشکیل می دهند که با وسیله نقلیه شخصی یا عمومی سفر می کنند و استفاده این مسافران از اینترنت برای دست یابی به اطلاعات مقصد، شهرداری رشت را بر آن داشت تا اطلاعات مکان های دیدنی، رستوران ها، مراکز خرید و اقامتی رشت و حومه را به وسیله برنامه های سفر آنلاین در اختیار مسافرین قرار دهد. این امر باعث می شود تا مسافران با اطلاعاتی موثق و قابل اعتماد سفر را آغاز نموده و براساس سلیقه و زمان خود از امکانات گردشگری شهر بهرمند گردند.

http://bit.ly/29MCn9l
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری ایسنا
» چشم‌انداز صنعت گردشگری جهان تا سال ۲۰۲۰
... دیدن متن »
پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری جهان علی‌رغم وجود موج‌های منفی بیرونی تا سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۴ درصدی همراه باشد.

براساس گزارشی که توسط کمپانی تحقیقات بازار «اکومانتیور» منتشر شد، صنعت سفر و گردشگری طی چند سال آینده همچنان به رشد باثبات خود علی‌رغم عوامل منفی خارجی ادامه خواهد داد.

تنش‌های جغرافیایی- سیاسی، تروریسم و نگرانی‌های سیاسی مقاصد گردشگری سنتی در مناطقی چون دریای مدیترانه را تحت تاثیر قرار داده و در این میان مقاصد امن‌تر از این موضوع نهایت بهره را برده‌اند.

«کرولین برمنر»، رئیس بخش پژوهش سفر در کمپانی بین‌المللی اکومانیتور گفت: "تاثیر جانشینی" یا به بیانی دیگر این که مجریان تور مقاصد گردشگری امن‌تر را جایگزین مقاصد توریستی پرخطر می‌کنند در چند سال اخیر بسیار مشهود بوده است. میزان ورود گردشگران خارجی به دو کشور مصر و تونس به ترتیب با ۲۵ و ۵ درصد کاهش رو به رو بوده است و گردشگران و صنعت گردشگری بیشتر به سمت مقاصد مطمئن‌تر چون اسپانیا، پرتغال و کرواسی روی آورده اند.

«بیزنس وایر» در ادامه نوشت: انتظار می‌رود برگسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) نیز در کوتاه مدت و میان مدت صنعت گردشگری دخلی بریتانیا را تحتدتاثیر منفی قرار دهد و بر اساس پیش‌بینی «اکومانتیور» در بازه زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ میلادی ۲.۳ میلیون نفر کمتر از بریتانیا دیدن خواهند کرد و میل گردشگران به سفر با توجه به عدم اطمینانی که «برکسیت» به همراه خواهد آورد کاهش خواهد یافت.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که کشورهای غرب اروپا همچنان محبوب‌ترین منطقه گردشگری در جهان باقی خواهد ماند و گردشگری منطقه آسیا-پاسفیک نیز در  حدفاصل سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ میلادی با ۱۰ درصد رشد همراه بوده است.

ضمن این که کشور کوبا نیز از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ میلادی رشد چمشگیری در عرصه گردشگری داخلی داشته و با تسهیل محدودیت‌های سفری تعداد ۳.۵ میلیون گردشگر را ثبت کرده است و کشور ایسلند نیز در این فاصله زمانی با رشد ۲۱.۴ درصدی به یک مقصد گردشگری مهم تبدیل شده است.

همچنین کشورهای آمریکا، چین و روسیه بیشترین رشد را از لحاظ افزایش سفرهای خارجی داشته‌اند.

منبع: ایسنا 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» عشایر منطقه دالامپر

عشایر شمال غرب ایران هر ساله در فصل ییلاق برای تهیه علوفه تازه برای دامها به مراتع سرسبز دامنه کوه دالامپر کوچ کرده و تا اواخر تابستان به همراه خانواده آنجا می مانند.کوه دالامپه در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی ارومیه و ۳۵ کیلومتری اشنویه قرار دارد.این کوه در نقطه مرزی ایران،ترکیه، عراق واقع است.

عکس: سید مصلح پیر خضرانیان / ایرنا


گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا از سفرهایی که قبلا انجام شده نمونه هایی بنویسید .در مورد چگونگی سفر از لحاظ کیفیت ، موارد نوشته شده و غیره. من به عنوان یک والد باید اطلاعات بیشتری داشته باشم تا بتوانم رضایت جوانم را به این سفر بدهم
درود بر شما
این جشنواره برای نخستین بار برگزار می‌شود و مجری این برنامه‌ها مجموعه سفرنامه البرز است که تجربه سال‌ها برگزاری تورهای خارجی را در کارنامه دارد که نشان‌گر کیفیت نسبی این سفرها است. با این وجود شما می‌توانید با برقراری تماس با این مجموعه ... دیدن ادامه » از جزییات برنامه‌ها مطلع شوید.
شماره تماس: ۸۸۸۸۴۶۴۵
۲۱ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رساند ظرفیت محدودی برای این برنامه باقی مانده‌است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفر به تبریز از دریچه دوربین کیت

این فیلم زیبایی های تبریز را از دریچه دوربین کیت نشان می دهد. در این سفر آثار تاریخی را خواهید دید و گشتی در بازار بزرگ تبریز خواهید زد. پس از ان با مراحل تهیه و بافت فرش تبریز یکی از گران بهاترین فرش های دنیا آشنا خواهید شد.

http://bit.ly/29xg2Aa
سحر غنی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» معرفی ساحل قرمز رنگ پانیجین در چینساحل سرخ رنگ منطقه طبیعی «پانجین» با طول ۲۶ کیلومتر در امتداد رودخانه لیائو در شهر لیائونینگ چین واقع‌شده است. این ساحل زیبای قرمز رنگ پوشیده از گونه ای گیاه دریایی به نام ” suaeda” است که در آب های شور می روید این گیاه درفصل بهار رشد می کند، در طول تابستان به رنگ سبز در می آید و هنگام پاییز از رنگ سبز به رنگ قرمز تغییر می کند که باعث می شود برای چند ماه منظره ای زیبا به وجود آید. علاوه بر منظره خیره کننده پوشش گیاهی سرخ رنگ بیش از ۲۳۶ گونه پرنده در مسیر حرکت خود از شرق آسیا به استرالیا در این منطقه توقف می کنند که به شهرت ساحل پانجین نزد گردشگران وعلاقمندان طبیعت افزوده اند و این ساحل زیبا سالانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. دولت چین این منطقه زیبا را از سال ۱۹۸۸ به یک منطقه حفاظت شده تبدیل کرد و گردشگران تنها می‌توانند با استفاده از مسیرهای مشخص از آن دیدن کنند.

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
وای خدا جون چه عالیه این
مرسی تیوال
۲۱ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به دلیل تخلف
» عمارت مسعودیه پس گرفته شد
... دیدن متن »
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره برداری اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: عمارت تاریخی مسعودیه تهران به دلیل انجام تخلفات مکرر و انجام ندادن تعهدات از بهره بردار پس گرفته شد.

عمارت مسعودیه دومین خانه نفیس و تاریخی تهران پس از کاخ گلستان است که معماری آن مربوط به دوره قاجار است ، این اثر که در میدان بهارستان واقع شده بیست و هفتم دی ماه سال ۱۳۷۷ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید و بنای بسیاری از نهاد‌های فرهنگی کشور در گذشته ، در این عمارت گذاشته شده است.
از پنج سال پیش تاکنون، عمارت مسعودیه با مصوبه صندوق احیا و بهره برداری اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به منظور مرمت، احیا و بهره برداری به بخش خصوصی (شرکت سرمایه گذاری عظام) واگذار شده بود.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، محمدرضا پوینده اظهار کرد: در دولت گذشته عمارت مسعودیه در قراردادی به مدت ۵۹ سال ( از جمله ۳ سال زمان مرمت و ۷ سال تنفس پس از مرمت ) و با حضور تنها یک شرکت ودر یک فرایند واگذاری پر ابهام به شرکت عظام واگذار شد.
وی افزود: این قرارداد به شدت از سوی نهاد های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور مورد اشکال بوده و این مراجع نظارتی طی مکاتبات مکرر درخواست لغو و فسخ قرارداد را داشته اند.
رییس هیئت مدیره صندوق احیا تصریح کرد: عمارت مسعودیه طبق قرارداد در مدت سه سال باید کاملا مرمت می شد و در سال ۹۲ مراحل مرمت باید به اتمام می رسید.
پوینده افزود: در دو سال گذشته طی مکاتبات مکرر، تذکرات حقوقی و فنی را به شرکت مذکور اعلام کرده و درخواست نمودیم که با توجه به وضعیت اسفبار نگه داری عمارت مسعودیه نسبت به مرمت بنا بر اساس قرارداد اقدام کرده و هرگونه بهره برداری صنفی از جمله کافی شاپ، برگزاری کنسرت های موسیقی، تئاتر، عکاسخانه و فروش زیور آلات را متوقف کنند که متاسفانه کمترین توجهی به این تذکرات و درخواست ها از سوی شرکت بهره بردار نشد لذا از آنجایی که کارشناسان فنی صندوق احیاء وضعیت عمارت مسعودیه را به لحاظ فنی بسیار نامناسب تشخیص دادند، پس از تأمین دلیل از سوی کارشناسان رسمی دادگستری در خصوص میزان مرمت و بهره برداری و علی رغم میل باطنی نسبت به فسخ قرار داد و بازپس گیری عمارت مسعودیه اقدام شد.
پوینده در تشریح برخی موارد تخلف شرکت بهره بردار افزود: بر اساس ماده ۲ قرارداد مبنی مدت زمان مرمت و بند ۶ ذیل ماده ۴ مبنی بر عدم رعایت اصول و قواعد حرفه ای و ابلاغیه های صندوق و همچنین بند ۱۱ ذیل ماده ۴ مبنی بر عدم رعایت اصول و ضوابط فنی در زمان بهره برداری غیر مجاز تخلفات گسترده ای در بهره برداری از این بنا انجام شده است.
مدیرعامل صندوق احیا در بیان جزئیات بیشتر این تخلفات، ادامه داد: شرکت عظام دربند۱۲ ذیل ماده ۴ مبنی بر استفاده از بنا در موارد خارج از کاربری های تعریف شده و بر اساس ماده ۱۳ دیر کرد در شروع عملیات مرمت و احیاء بنای تاریخی واگذاری های به غیر بدون کسب اجازه قبلی از صندوق احیاء نیز خارج از قرارداد اقدام نموده که باید در مراجع قضایی پاسخگو باشد.
وی با بیان اینکه شرکت عظام قبل از اجراء و به پایان رساندن مراحل مرمت اقدام به تخلف کرده و نسبت به بهره برداری اقدام نموده است، یادآور شد: از آنجاییکه صندوق احیاء حفاظت و استحکام بنا را به دلیل بهره برداری غیر اصولی در مخاطره می دید به ناچار برای حفاظت و مرمت این بنای تاریخی فاخر شهر تهران با توجه به مفاد قرارداد و تعهدات دو طرف نسبت به فسخ قرارداد و بازپس گیری بنا اقدام کرد.

وی یکی از سیاست های صندوق احیا در واگذاری بناهای تاریخی را حمایت و دفاع از حقوق سرمایه گذاران دانست و گفت: در این خصوص نسبت به شرکت عظام همه نوع همکاری و همراهی را از آغاز استقرار دولت تدبیر و امید طی سه سال گذشته انجام شد اما این شرکت نتوانست از حمایت های صندوق احیاء استفاده کند.

منبع: ایرنا

خداروشکر... داشت تبدیل به مخروبه میشد...
البته اگر این‌بار با پول بیشتر به یکی ندن بی‌لیاقت‌تر.
۲۱ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در اجلاس موزه ها
» انتخاب دو موزه‌دار ایرانی برای ایکوم جهانی
... دیدن متن »
بیست‌وچهارمین اجلاس عمومی شورای بین‌المللی موزه‌ها در حالی در شهر میلان ایتالیا کار خود را آغاز کرد که دو موزه‌دار ایرانی به مدت سه سال در این کمیته‌ی بین‌المللی عضو شدند.
بیست‌وچهارمین اجلاس عمومی شورای بین‌المللی موزه‌ها در پایتخت ایتالیا به مدت شش روز و تا پایان امروز (یکشنبه) ادامه دارد، در این اجلاس  که با حضور موزه‌داران، باستان‌شناسان، مورخان، معماران و سایر فعالان عرصه موزه و موزه‌داری از کشورهای مختلف جهان و با موضوع «موزه‌ها و چشم‌اندازهای فرهنگی در راستای ایجاد میراث فرهنگی» ساعات پایانی خود را می‌گذراند،‌ بیش از ۳۰ نفر از موزه‌داران و اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی ایکوم نیز شرکت دارند.

فاطمه احمدی یکی از این دو موزه‌دار ایرانی است که عضو هیات اجرائی کمیته‌ی بین‌المللی بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی «umac» مخفف «university museum and collection» انتخاب شده است.

سال ۹۲، نام موزه‌ی ملی تاریخ پزشکی ایران، در پایگاه اطلاعات موزه‌های دانشگاهی (UMAC) به عنوان نخستین موزه از ایران به ثبت رسید. تا آن سال دو هزار و ۸۵ موزه در فهرست موزه‌های دانشگاهی مانند موزه‌های ریاضیات، نجوم و پزشکی قرار دارند،  همچنین تعداد موزه‌های دانشگاهی آسیا حدود ۳۱۹ موزه و تعداد موزه‌های پزشکی در دنیا بالغ بر ۳۱۸ موزه است. در این بین، سهم موزه‌های پزشکی آسیا پنج موزه است که دو موزه در چین، یک موزه در ژاپن، یک موزه در کره و یک موزه در ایران وجود دارد.

«دامون منزوی»، موزه‌دار نیز به عنوان مشاور رئیس کمیته بین‌الملی بازاریابی در موزه‌ها در کمیته‌ی بین‌المللی موزه‌های دنیا «mpr» انتخاب شد.

کمیته «mpr» یکی از کمیته‌های بین‌المللی ایکوم یا شورای بین‌المللی موزه‌ها است که از تمام امکانات و توانایی‌های خود برای حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی استفاده می‌کند. این کمیته شامل کارشناسانی است که در زمینه بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی، توسعه و ارتباطات (جمع‌آوری کمک‌های مالی و افزایش منابع) فعالیت می‌کنند.

ایکوم «ام پی ار» در درجه اول اعضای خود را با فرصت‌هایی که منجر به رشد حرفه‌ای می‌شوند، آشنا می‌کند. فعالیت‌هایی که منجر به توسعه ارتباطات مناسب کارآمد، شیوه‌های بازاریابی و تشویق و همکاری با اعضا و همکاران برای ایجاد شبکه‌های اجتماعی و حرفه‌ای از جمله فعالیت‌های این کمیته است. آن همچینین به عنوان مشاور شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) در مسائل مربوط به ارتباطات داخلی و خارجی عمل می‌کند. از آنجایی که این کمیته نقش بسیار مهمی برای موزه‌ها و ایکوم بازی می‌کند، بنابراین براساس مذاکرات قبلی صورت گرفته با هیات اجرایی، ایجاد کار گروه «ام پی آر» ایران در دستور کار قرار گرفت و در اجلاس میلان به تصویب رسید.

احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد: وی و منزوی به مدت سه سال در این سمت‌ها در ایکوم جهانی فعالیت می‌کنند.
شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) سازمان غیردولتی مربوط به امور موزه‌ها و کارگزاران حرفه‌ای موزه‌هاست که با هدف ترویج منافع موزه‌شناسی و دیگر رشته‌های وابسته به اداره و فعالیت‌های موزه‌ها ایجاد شده استاین . شورا از اعضای خود که به طور مشترک با کمیته‌های ملی و بین‌المللی فعالیت می کنند و همچنین از سازمان‌های تابعه و منطقه‌ای تشکیل شده است.

مقر شورای بین‌المللی موزه‌ها در پاریس است و این شورا با بیش از ۱۹ هزار عضو، دارای ۱۱۶ کمیته ملی از کشورهای مختلف و ۶ سازمان منطقه‌ای شامل آفریقا، آسیا و اقیانوس آرام، آمریکای لاتین و کارائیب، کشورهای عربی و اروپا فعالیت می‌کند. اجلاس عمومی ایکوم (شورای بین‌المللی موزه‌ها) که هر سه سال یک بار برگزار می‌شود، در سال ۲۰۱۳ با حضور نمایندگان ۱۰۳ کشور جهان در ریودوژانیروی برزیل برگزار شد.

منبع: ا یسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفره ایرانی بر بام سبز رامسر پهن می شود

شاید بارها مسافر شمال کشور بوده اید و از جاذبه هایش به کرات دیدن کرده اید، این بار اما داستان متفاوت است. این بار با سفر به عروس مازندران، شهر سرسبز و گردشگر پذیر رامسر میهمان سفره ایرانی با غذاهای متنوع محلی خواهید بود.
ادامه مطلب بهمراه برنامه سفر را می توانید در لینک زیر ببینید:
http://bit.ly/29qjtTE
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» زیباترین غروب های جهان‎در ادامه عکسهایی از زیباترین صحنه های غروب آفتاب در نقاط مختلف جهان را میبینید.

گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »