«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

در اطلاعیه ای از سوی مدیرکل موزه ها
» چگونگی فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی کشور در ایام نوروز مشخص شد.
... دیدن متن »

دستور العمل و برنامه فعالیت تمامی موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی سراسر کشور با توجه به فرارسیدن سال جدید و ایام نوروز، برگزاری باشکوه مراسم و همچنین معرفی هر چه بهتر اماکن میراث فرهنگی، از سوی مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی اعلام شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛ محمدرضا کارگر طی اطلاعیه ای اعلام کرد: تمامی موزه ها و اماکن وابسته در روز جمعه 29 اسفند ماه 93 پذیرای بازدیدکنندگان است، روز شنبه اول فروردین 94 نیز این اماکن از ساعت 10 صبح فعالیت خود را آغاز می کنند،ساعت کارتمامی موزه ها در ایام نوروز، از ساعت 9صبح تا 19 است ، در صورت افزایش ظرفیت بازدید ، بر اساس صلاحدید مدیرکل استانها و مدیران کاخ موزه های تهران و موزه ملی افزایش ساعت بازدید بلامانع است.

مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی در این اطلاعیه آورده است: تعطیلی هفتگی موزه و اماکن تاریخی،فرهنگی تحت پوشش در ایام نوروز لغو می شود، نرخ ورودی آنها نیز تغییری نخواهد کرد، تمامی موزه ها و اماکن فرهنگی در روز 13 فروردین باز هستند ولی در مجموعه هایی که دارای فضای سبز هستند از برگزاری مراسم سنتی روز سیزدهم در محوطه های سبز جلوگیری خواهد شد.

سرعت بخشیدن به انجام امور نظافت موزه اعم از فضاهای نمایشی،ویترین ها،بخش اداری،بخش های خدماتی،سرویس ها و رفع نواقص فنی همچون تعویض شیشه های آسیب دیده،بازبینی سیستم های روشنایی و ... در تمامی قسمت ها ی موزه از دیگر مواردی است که در این اطلاعیه مورد توجه قرار گرفته است.

محمدرضا کارگر همچنین در این اطلاعیه اعلام کرده است: زیبا سازی و آماده سازی فضاهای سبز و محوطه های موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی(گلکاری،هرس درختان و...) در دستور کار قرار گیرد،نصب کارت معرفی روی لباس راهنمایان الزامی است و در صورت امکان ترتیبی اتخاذ شود که لباس کارکنان موزه متحدالشکل باشد.بروشور و کاتالوگ و سی دی (حداقل دو زبانه)در حد امکان توزیع شود، زیر نویس و تابلوهای دوزبانه برای معرفی اشیاءواماکن و بناهای تاریخی،فرهنگی نصب شود،و نمایشگاههای مرتبط با موزه ها و میراث فرهنگی (متناسب با امکانات و آثار موجود در موزه ها)برپا شود.

مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی به منظور جذب و حضور فعال بازدید کنندگان در این اطلاعیه پیشنهاد کرده است: اشیاء ویترین ها و گالری ها به منظور تنوع، تغییر داده شوند،جشن های نوروزی در محوطه و مکان های مناسب در موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی (مثل چیدن سفره هفت سین) برگزار شود،فیلم کوتاهی حدود 15 دقیقه از موزه وآثار تاریخی استان در سالن موزه ها نمایش داده شود .

برگزاری مسابقات فرهنگی،هنری همچون مسابقه نقاشی،طراحی،عکاسی و خاطره نویسی در زمینه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در موزه های استان،ایجاد و راه اندازی باجه های بلیت فروشی در نقاط مختلف شهرهای پربازدید کننده به منظور تسهیل و تسریع در تهیه بلیت توسط بازدید کنندگان،نظرسنجی و نیاز سنجی مخاطبان موزه ای برای ارایه بعدی برنامه ها و بهره گیری از توان سمن ها (سازمان های مردم نهاد)جهت راهنمایی و هدایت مسافران و گردشگران برای بازدید از موزه ها یا محوطه ها از دیگر مواردی است که در اطلاعیه مورد توجه قرار گرفته است.

در این اطلاعیه قید شده است: اداره کل موزه ها در ایام نوروز به منظور اجرای موارد ذکر شده در موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی بازدید های موردی انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری میراث آریا

حمید عظیمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"""" قرار نهایی شماره 15..(کوهنوردی تیوال )"""""
پیش تر از تیوال بابت پررنگ کردن این قرار متشکریم
.....جمعه 8 اسفند 93.....
.....محلش : ((((درکه))))
.....زمانبندی برنامه : ساعت 7.30 صبح الی 13 یا 14....
.....محل دیدارمون : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری....
وسایل مورد نیاز :
1) اول خودتون و دلتون
2) فلاسک کوهنوردی به همراه آبجوش
3) لباس گرم
4) یه جین مهربونی

سلام!
امیدوارم همگی خوب باشید و خندون و سلامت

صحبتی ... دیدن ادامه » نیست جز اطلاع شروع قرار 15 گروه کوهنوردی خودمون که مصادف شده با این هوای خوب...
پیش بینی هواشناسی برای روز جمعه 8 اسفند : درجه ی هوا بین 3 تا 12 (یعنی هوای خوب و یکم سرد !!)

برناممون : صبحانه..خنده..خاطرات..مرور برنامه های کمپین میم..خیلی برنامه های نو!

مدتی میشه به خاطر امتحانات و سردی هوا و مشغله ی دوستان برنامه گروه کوهنوردی رو به تعویق انداختیم وقبل از سال جدید با 2 برنامه شروع میکنیم ایشالا..
(((شاید 113 دوست متفاوت توی 14 هفته کنار هم بودند و شاید دل های زیادی شاد شد و گرم شد و شاید سرد ولی حرمت هایی که یاد گرفتیم و دست هایی که دادیم بابرجا موند و دلامون اسیر!
اگه میتونید بیاید کنار خاطرات خوبمون باز هم تمام قد بایستم و ادامه بدیم...توی این 2 برنامه قبل سال هم دل بدیم به هم برای برچایی کمپین حمایتی میم)))
هنوز سعادت آشنایی با خیلی از دوستان عزیز نصیب ما نشده ..شاید هوا کمی سرد باشه ولی این روز های سرد با مرور خاطراتمون و حضور دوستان قدیمی و جدید گرم میشه...


شماره من جهت هماهنگی : 09126069284
منتظر همتون هستیم...
یا علی..
سلام دوستان
امیدوارم که خوب باشید
و اما شروع دوباره
دوستانی که حضورشون رو به من اعلام کردند از طرق مختلف اسامیشون رو ذکر کردم:
آبجی نسیم..حدیث..مریم ک..احسان..ملیحه..زهرا ش..علیرضا شجاع..پژمان..اسماعیل..اشکان .. مسعود فرجی ..Maryam ..رضا میم..نازی (قطعی نیست )..فهیمه تردست (قطعی نیست ).. آرش رضایی ( قطعی نیست )..امید عزیز (قطعی نیست )
دوستای عزیزی هم که اعلام نظر کردند و ما صمیمانه حضورشون رو جستجو میکنیم :آرزو نوری..وحید هوبخت..میثم خسروی..شاهین نصیری عزیز..محمد

دوستان عزیز منتظر همتون هستیم
دوستانی که هنوز حضور قطعیشون رو اعلام نکردند ایشالا جهت برنامه ریزی بهتر تا عصر من حقیر از طریق تیوال یا پیامک اطلاع بدهند
منتظریم
یا ... دیدن ادامه » علی
۶ روز پیش، پنجشنبه
مثل همیشه یه روز خوب بودسرشار از خنده و شادی و اتفاق های مهیج، کنار دوستایی خوب ، جای همه دوستانی که نبودن بسیار خالی
۴ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


سفرنامه دور اروپا ۲۳: لوگزامبورگ


صبح روز۳۵ ام بود که با خداحافظی از خاله از بروکسل به سمت لوگزامبورگ حرکت کردیم. ظاهرا ماشین مشکلی نداشت. نزدیک به دو ساعت راه بود. حوالی شهر لوگزامبورگ بودیم که ماشین دوباره شروع کر به ریپ زدن. با همون وضعیت وارد شهر شدیم و در جایی پارک کردیم تا نگاهی به ماشین بندازیم. بعد از کمی توقف خواستیم که شهر رو بگردیم ولی هیچ کدوممون دل و دماغ گشتن نداشتیم و نگران بودیم که وضعیت ماشین چی میشه. برا همین برگشتیم سمت ماشین و تصمیم گرفتیم که به بروکسل برگردیم هر چه سریع تر تا باز ماشین رو به احمد نشون بدیم.
لوگزامبورگ رو ندیده، دوباره راهی بروکسل شدیم. هنوز کمی دور نشده بودیم که وضعیت ماشین به حالت وحشتناکی در اومد و به زور راه میرفت. با همون وضعیت و سلام و صلوات خودمون رو به یه پمپ بنزین رسوندیم و واردش شدیم. به محض وارد شدن ماشین خاموش شد و دیگه روشن نشد.
اعصاب هممون داغون بود ولی مشخص بود که هرکدوم داشتیم سعی میکردیم روحیه خودمون رو خوب نشون بدیم و به دیگران انرژی بدیم. کمی نشستیم و فکر کردیم و تصمیم گرفتیم خودمون همه چی رو چک کنیم دوباره. از اونجایی که لوازم یدک وسایل مصرفی رو داشتیم شروع کردیم به تعویض همه چی. از فیلتر بنزین و پمپ بنزین شروع کردیم. با تعویض اونها دوباره استارت زدیم که ماشین استارت خورد و روشن شد. ولی خوشحالیمون ادامه پیدا نکرد و بعد چند دقیق باز خاموش شد.
اینبار به سراغ انژکتورها و باز کردن اونا رفتیم و با بازشدن اونها متوجه کثیفی بیش از حد سوزنشون شدیم. سریع از مغازه پمپ بنزین مواد شتشوی انژکتور خریدیم و با هر دردسری که بود، اونها رو تمیز کردیم و بستیم. با استارت زدن و روشن شدن ماشین صدای جیغ و خوشحالی ما کل پمپ بنزین رو برداشت. کمی صبر کردیم و مطمئن از اینکه دیگه همه چی درسته تصمیم گرفتیم که به بروکسل برنگردیم و به مسیرمون به سمت پاریس ادامه بدیم.
درمورد لوگزامبورگ چیزی نمیتونم بگم، جز اینکه این کشور ارزان ترین کشور اروپاست و قیمت ها به دلیل مالیت کم، تفاوت چشمگیری با بقیه اروپا داره.
دیگه عصر شده بود که به سمت پاریس حرکت کردیم. حدود صد کیلومتری رفته بودیم و هنوز درخاک بلژیک بودیم، که دوباره ماشین حالش بد شد! از اونجایی که دلیل مشکل رو پیدا کرده بودیم دیگه وارد یک محل استراحت بین راهی شدیم و دوباره سوزن انژکتورها رو باز کردیم. چون هوا تایک شده بود و از طرفی هم خجالت می کشیدیم دوباره مزاحم خاله شیم، شب رو همونجا موندیم و تصمیم گرفتیم صبح روز بعد حتما حتما ۶۰ کیلومتر برگردیم و باز به بروکسل بریم و ماشین رو پیش احمد مکانیک ببریم.
برای ... دیدن ادامه » دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شما هم وقتی به شهری سفر می کنید از عابر و تاکسی آدرس جاهای دیدنی رو می پرسید؟ رستوران و هتل خوب رو چطوری پیدا می کنید؟ اصلا تا حالا شده تو سفر مسیرتون رو گم کنید؟ چند بار جایی که رفتید با چیزی که انتظارش رو داشتید متفاوت بوده و وقتتون تلف شده؟ همه این مشکلات در برنامه سفر treep.ir حل شده ...
Treep.ir حدود 10 ماهه که کارش رو با ارائه اطلاعات سفر آغاز کرده و به تازگی امکان برنامه ریزی سفر شخصی رو به سایت اضافه کرده، امکانی که برای اولین بار توی ایران ایجاد شده.
از شما عزیزان دعوت می کنیم سری به سابت ما بزنید و ما رو از پیشنهاداتون بهره مند کنید.
http://treep.ir/
سایت جالبی بود باید بیشتر بگردم توش
۰۶ اسفند
دوستان عزیز ممنون از پیگیریتون. در ابتدا لازم می دونم این نکته رو اضافه کنم که تیم treep اول راه هست و هنوز به نقطه ی ایده آل نرسیده و همراهی و نظرات کاربرها از جمله شما دوستان عزیز بهترین راهنمایی برای ما خواهد بود تا توی مسیر درست قدم برداریم.
۰۶ اسفند
به دوست عزیز خانوم عاملی
ممنون از نظرت و مراجعه به سایت treep.ir
در اون مرحله از برنامه ریزی بعد از انتخاب مقصد مورد نظر باید تعداد روزهایی که قصد اقامت در اون شهر رو دارید وارد کنید. دلیل پرسش از کاربر در مورد تعداد روز بخاطر این هست که امکان انتخاب بیشتر ... دیدن ادامه » از 1مقصد هم توی برنامه ریزی وجود داره. باز هم اگر سوالی داشتید می تونیم از طریق ایمیل info@treep.ir در تماس باشیم.
۰۶ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
>>>>کوهنوردی تیوال........قرار شماره 15<<<<
.....جمعه 8 اسفند 93.....
.....محلش : مثل همیشه انتخابش با شما....
.....زمانبندی برنامه : ساعت 7.30 صبح الی 13 یا 14....
.....محل دیدارمون : ضلع جنوب شرقی میدان قدس روبه روی شهرداری....

پیش تر از تیوال بابت پررنگ کردن این قرار متشکریم
سلام!
امیدوارم همگی خوب باشید و خندون و سلامت

صحبتی نیست جز اطلاع شروع قرار 15 گروه کوهنوردی خودمون که مصادف شده با این هوای خوب...
پیش بینی هواشناسی برای روز جمعه 8 اسفند : درجه ی هوا بین 3 تا 12 (یعنی هوای خوب و یکم سرد !!)

برناممون : صبحانه..خنده..خاطرات..مرور برنامه های کمپین میم..خیلی برنامه های نو!

مدتی ... دیدن ادامه » میشه به خاطر امتحانات و سردی هوا و مشغله ی دوستان برنامه گروه کوهنوردی رو به تعویق انداختیم وقبل از سال جدید با 2 برنامه شروع میکنیم ایشالا..
(((شاید 113 دوست متفاوت توی 14 هفته کنار هم بودند و شاید دل های زیادی شاد شد و گرم شد و شاید سرد ولی حرمت هایی که یاد گرفتیم و دست هایی که دادیم بابرجا موند و دلامون اسیر!
اگه میتونید بیاید کنار خاطرات خوبمون باز هم تمام قد بایستم و ادامه بدیم...توی این 2 برنامه قبل سال هم دل بدیم به هم برای برچایی کمپین حمایتی میم)))
هنوز سعادت آشنایی با خیلی از دوستان عزیز نصیب ما نشده ..شاید هوا کمی سرد باشه ولی این روز های سرد با مرور خاطراتمون و حضور دوستان قدیمی و جدید گرم میشه...

میدونید که قرار دوشنبه هها اعلام میشه و بعد از نظر سنجی شما دوستان قرار نهایی چهارشنبه شب اعلام میشه..توضیحات تکمیلی هم روز پنجشنبه در قرار نهایی اعلام میشه

دوستای عزیز به خاطر شرایط هوا و استقرارمون در کافه های موجود در کوه ها و شرایط موجود 2 تا از مسیر های زیر رو برای نظر سنجیتون قرار دادیم

وسایل مورد نیاز : اول حضورتون! بقیش در قرار نهایی اعلام میشه

!!!!!دوستان عزیزی که با اومدنشون جمع مارو گرم تر میکنند محبت کنند جهت برنامه ریزی دقیق تر " می آیم " رو انتخاب کنند!!!!!
...منتظر اعلام منظرتونیم...

شماره من جهت هماهنگی : 09126069284
منتظر همتون هستیم...
یا علی..سلام به سلامتی
امیدوارم گامهاتون استوار باشه و پایدار
خوشحالم که هستید و هستیم
۰۵ اسفند
Salam bale khoshhal mishim zahra khanoom
۶ روز پیش، پنجشنبه
ممنون
البته من متاسفانه هیچکدوم از دوستان رو از نزدیک نمیشناسم، ایشالا میام و آشنا میشم
راستی، فقط مواردی که ذکر کردین بیارم؟
:)
۶ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کشور "هند" بواقع سرزمینی شگفت انگیز و زیبا است که برغم این شگفتی و زیبایی دارای فرهنگ ها و خرده فرهنگهای عجیب و غریب و اسرار آمیز و گاهی غیر قابل باور است! گزارش زیر تنها گوشه ای از زندگی و باور مردمان هفتاد و دو ملت این سرزمین کهن است.

ایالات "گجرات" هند قصد دارد تا "داشتن توالت در منزل" را برای کسانی که در دفاتر دولتی کار می‌کنند، اجباری کند تا دستشویی کردن در خیابان‌ها را کاهش دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دراین لایحه که اخیرا در شورای ایالات گجرات تصویب شده همچنین آورده شده که اعضای فعلی نهادهای دولتی شش ماه فرصت دارند تا اعلام کنند آیا در منزل خود توالت دارند یا نه!
اهالی ایالت گجرات چهار سال فرصت دارند تا برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها از طریق دفع مزاج در انظار عمومی در خانه‌های خود توالت بسازند!
دولت ... دیدن ادامه » محلی این ایالت همچنین متذکر شده که بودجه این طرح فراهم شده است.
پیش از این در یکی از گزارش‌های سازمان یونیسف برآورد شده بود که تقریبا " 594 میلیون نفر" حدود 50 درصد جمعیت هند در انظار عمومی دفع مزاج می‌کنند.
این مساله در ماه مه و در پی تجاوز به دو دختر 12 و 14 ساله در هنگام دفع مزاج در یک مکان عمومی مورد توجه قرار گرفت.
ﺍﯼ ﻭﺍﯼ ﻣﻦ . ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺮﻡ ﻫﻨﺪﻭﺳﺘﺎﻥ .؟؟
۰۲ اسفند
ﺧﯿﻠﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺗﺸﮑﺮ ﺟﻮﻻﯼ ﻋﺰﯾﺰ .ﻣﺪﺗﻬﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﻟﻢ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﺪ ﻫﻨﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺒﯿﻨﻢ ﻭﻟﯽ ﺗﻌﺮﯾﻔﻬﺎﯼ ﻣﻨﻔﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺷﻨﯿﺪﻡ .ﻣﯿﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ ﺻﺎﺩﻕ ﻫﺪﺍﯾﺖ ۱۸ ﻣﺎﻩ ﺩﺭ ﺑﻤﺒﯽ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﻭﺧﺎﻧﻪ ﻭﯼ ﺭﺍ ﯾﺎﻓﺘﻪ ... دیدن ادامه » ﺍﻧﺪ . ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺪ ﺧﺪﺍ ﺳﺎﻝ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺸﺘﺎﺩﻣﯿﻦ ﺳﺎﻟﮕﺮﺩ ﺑﻮﻑ ﮐﻮﺭ ﺩﺭ ﺗﺪﺍﺭﮎ ﺳﻔﺮﯼ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺩﺭﻗﺎﻟﺐ ﺗﻮﺭ ﻫﺴﺘﯿﻢ .ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻧﺎﮔﻔﺘﻪ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﻫﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺑﻠﺪ ﺭﻓﺖ . ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﻫﻨﺪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭﻋﺎﺷﻖ ﻫﻨﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ . سپاس
۰۳ اسفند
خواهش میکنم شبنم خانوم! واقعن دیدنیه این کشور! پر از تاریخ، فرهنگ، هنر، حیات وحش، موسیقی و سحر و جادویه و البته 2000 خدا! با همه زخمهایی که داره این سرزمین ولی عاشقش خواهید شد! تصاویرین که در ذهنتون تا ابد حک میشه! "دلهی قدیم" و "دلهی نو" دو دنیای ... دیدن ادامه » کاملن متضادن و بسیار دردآور و غم انگیز! میلیونر زاغه نشین تنها یک دهم واقعیت "بومبایه"! سفرتون خوش و بازم خوش بحالتون!
۰۳ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش عصربرتر از راه اندازی اولین موتور جستجو پرواز های داخلی:
با پیشرفت تکنولوژی در قرن حاضر و آینده ای نه چندان دور نیاز های مردم چنان دستخوش تغییر خواهد شد که رفته رفته سفر های درون شهری از لزوم می افتد .نیاز به آنلاین بودن با موج ورود تلفن های هوشمند و لپ تاپ یا تبلت و سایر گجت های قابل حمل وارد فاز جدیدی شد که الزاما نیاز به در محل مستقر بودن را از بین برد. به طوری که امروزه بشر آنلاین بودن را یکی از نیاز های اساسی خود می بیند و خرید اینترنتی لازمه شهروند متمدن جامعه امروزی است .
وب سایت علی بابا اولین وب سایت ایرانی است که به طور کامل به شما امکان خرید آنلاین بلیط پرواز های داخلی و حتی مقایسه ی آن بلیط ها را می دهد. همچنین علی بابا به شما این امکان را می دهد که بلیط ها را براساس نوع و قیمت آن ها مشاهده کنید و تاریخ رفت و برگشت خود را نیز مشخص نمایید ... دیدن ادامه » و در هر ساعتی از شبانه روز که مایل بودید بلیط خریداری شده خود را لغو نمایید .
در عصربرتر این فرصت را داشتیم تا مصاحبه ای را با مدیران وب سایت علی باباداشته باشیم
ادامه مطلب را در عصربرتر بخوانید...
http://acrebartar.com/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%B9%D8%B5%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

سفرنامه دور اروپا ۲۲: بلژیک (بخش دوم)


شب بود که به بروکسل رسیدیم. شهری که همیشه با شنیدن اسمش ما یاد یک سریال و خاطره بچه گیمون میوفتیدم: ارتش سری! خونه خاله رو هرجور بود پیدا کردیم. داخل کوچه که رسیدیم ماشین که خیلی وقت بود داشت بد کار می کرد، خاموش شد. به سراغ ساختمون خاله رفتیم و امیدوار بودیم اسمش نوشته شده باشه رو زنگ که خوشبختانه بود. زنگ خونه رو زدیم و امیدوار بودیم که خونه باشه چون بهش نگفته بودیم که کی میرسیم. بالاخره شانس اوردیم. خاله بود. به گرمی از ما استقبال کرد و چون قرار بود که ما بیشتر از یکی دو روز اونجا نباشیم همون شب ما رو به دیدن بروکسل برد.
اولین جا دیدن میدان اصلی شهر به نام Grand Place بود. میدان زیبایی که کاخ سلطنتی بلژیک هم در همونجا قرار داشت. با اینکه ساعت دیر بود ولی شلوغ بود. برای شام به یه رستوران یونانی همون اطراف رفتیم و غذایی یونانی به اسم پیتا خوردیم، برخلاف سایر جاها تقریبا قیمت غذاها ارزون بود در این شهر. در گوشه دیگر میدان مجسمه معروف Manneken Pis وجود داشت. بعد به دیدن Atomium رفتیم. که سازه ای بزرگ به شکل چند ملکول بود. شب به خاله گفتیم که ماشین مشکل پیدا کرده و ما مشکل زبان داریم با بلژیکی ها. و خاله به ما آدرس یک مکانیک ایرانی را نزدیک خونه داد.

روز بعد سراغ ماشین رفتیم و خوشبختانه روشن شد و به تعمیرگاه احد آقا در همون نزدیکی رفتیم. باز هم به گرمی از ما استقبال شد و احد گفت که مشکل ماشین احتمالا شمع هاش هست. با چند ایرانی دیگه تو تعمیرگاه آشنا شدیم. احد به ما آدرس جایی رو برای خرید شمع ماشین داد. ایرانه دیگه به اسم مجید که اصفهانی بود گفت من شما رو میبرم و با ماشین اون به راه افتادیم. حدود ۲ ساعتی گشتیم تا شمعی که ماشین ما بخوره رو پیدا کردیم. یا تعویض شمع ها ماشین درست نشد و احد گفت باید موتور باز بشه! و آدرس تعمیرگاه یه ایرانی دیگه به اسم احمد رو به ما داد. روز بعد پیش احمد رفتیم و اون موتور ماشین رو باز کرد و با مشکل نبود قطعات مواجه شدیم. خلاصه بعد از گشتن زیاد و ناامید شدن، بالاخره خواستیم که از ایران قطعات مورد نیاز رو بفرستن. که همه این مشکلات و حلش ۱۰ روزی طول کشید و ما برای تعمیر ماشین ۵۰۰ یورو به احمد دادیم.

توی این دو هفته تجربه های جالبی کسب کردیم، حتی تجربه کار کردن. توی این چند روز به چند شهر مختلف رفتیم که مهم ترین و جالب تریتش Waterloo بود. جایی که ناپلئون آخرین جنگ زندگیش رو انجام داد و شکست خورد. نکته مهمش این بود که تابلوی انگلیسی هم داشت!!! به شهر Verviers ( به فرانسوی میگن وقویه) رفتیم و دیدن سد بزرگ اونجا. اینجا همون شهریه که چند وقت پیش تروریست های داعش رو توش دستگیر کردن. توی همین شهر با یه خانواده مسلمان کزوویی (Kosovo) آشنا شدیم و به منزلشون رفتیم. نزدیکی فرهنگشون به فرهنگ ما برام خیلی جالب بود. با اینکه کشوری اروپایی هستن ولی کاملا فرهنگی شرقی دارن. در منزلشون ما رو به خوردن چای و یه شیرینی دست ساز خودشون که اسمشون یادم نمیاد دعوت کردن که طعمی فوق العاده داشت.

تجربه چند روز کار کردن در یک رختشورخانه ای بزرگ رو پیدا کردیم، که کار به شدت و وحشتناک سخت بود با ساعت خیلی طولانی، یعنی از ۵ صبح تا ۷ عصر و فقط در مقابل ماهی ۹۰۰ یورو. یه اتفاق بامزه ای که برامون افتاد این بود که اون چند روز ماشین خاله دست ما بود اونجا، و یه روز که برای بنزین زدن به پمپ بنزین رفتیم و غصه مون گرفته بود که چجوری حالیشون کنیم. به داخل فروشگاهش رفتیم و از فروشنده ها پرسیدیم انگلیسی بلدید، که فروشنده با فارسی گفت فارسی هم بلدیم. نمیدونید چقدر ذوق کردیم، انگار دنیا رو به ما داده بودن که اونا ایرانی بودن. با اکثر ایرانی های اون کشور که صحبت کردیم راضی نبودن از وضعیت. کلا بلژیک کشور داغونی بود. کشوری که نیمی از اون دست هلندی زبانها و نصف دیگش فرانسوی زبان ها بودن. کشوری که از هرچیزی ۲ داشت. دو مجلس، دو دادگستری، دو دولت. کشور کاملا درگیر مشکلات داخلی بود. نیمی از مردم کار می کردند و نیمی دیگر بیکار بودن و حقوق بیکاری می گرفتن، در واقع این نصفه کار میکردن پولشو میدادن به این نصف دیگه! و از همه اینا بدتر که بر خلاف بروژ سایر جاها شما حسی از اروپا نداشتین. مخصوصا خود بروکسل. شما اونجا کاملا حس می کنید در کشوری عربی هستید!!! بلژیک کشوری عرب در اروپا بود. مهاجرین عرب و سیاه که بیشتر از مراکش بودند تعدادشون خیلی از مردم اصلی اونجا بیشتر شده بود و با همون لباس ها و فرهنگ عربی خودشون همه جا ظاهر میشدن.
از این حرفا بگذریم. روز ۳۴ ام سفرمون بالاخره ماشین رو احمد درست کرد و ما خوشحال به سمت لوگزامبورگ راه افتادیم.
برای ... دیدن ادامه » دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
<<<<کمپین میم>>>>

از تیوال درخواست میشود با پر رنگ کردن این نگاشته و قرار ما را در این مسیر مهربانی یاری فرماید

......اولین قرار هماهنگی برنامه های همکاری علاقمندان به همکاری در کمپین میم.....

امیدوارم با اشاره ی گذرای زیر گوشه ای از اهداف قرار هامون رو شفاف کرده باشم ولی برای توضیحات بیشتر منتظر همراهی و حضور گرم تک تکتون هستم

وعده ی ما : پنج شنبه 30 بهمن ساعت هفت کافه ای در میدان ولیعصر
( دوستان عزیز اسم کافه مورد نظر روز 5 شنبه به دوستانی که تمایل به حضور دارند اعلام میشه)

خوشحال میشیم حضور داشته باشید تا با همراهی و هم فکری شما عزیزان بتونیم قدمی توی این راه مهربونی برداریم..منتظرتون هستیم)


شماره ی من جهت هماهنگی : 09126069284
"دوستان ... دیدن ادامه » عزیز که ما رو در این راه یاری میکنند و در جلسه مورد نظر حور خواهند داشت محبت کنند " می آیم " رو انتخاب کنند..

نمیدونم تا حالا به آدم های اطرافمون دقیق نگاه کردیم؟
قطعا یه عده از ما هم نگاه کردیم هم تو این روز های سرد و شاید عمر کوتاه واسه نهال مهربانی بذر هم پاشیدیم
خیلی از آدم های اطراف ما که هر روز از کنارشون رد میشیم و نمیبینیمشون و یا نگاهمون رو کج میکنیم تا نبینیمشون و فکر میکنیم وجدان خودمون رو سانسور کردیم ولی واقعیت رو نتونستیم تغییر بدیم
واقعیت اینه که خیلی از کودکان و شاید هم سن و سال های ما به دلایل مختلف اعم از مشکلات مالی و شاید ساده ترین نیاز ها که خیلی از ما ها در اونا غلت میزنیم ،نمیتونن خودشون و درونشون رو بروز بدن
قطعا خیلی از شما دوستای گل اونقدر بزرگ هستید که در حیطه ی خودتون دارید تمام تلاش و کمک رسانیتون رو انجام میدید و از طرفی سازمان ها و انجمن های مختلفی در این رابطه توی کشور ما فعال هستند ولی ما هم میتونیم اینبار دیدهامون رو عمیق ببینیم و قدمی برداریم در جهت همراهی و دوستی با این قشر عزیز و دوست داشتنی ما...

<قطعا با رنج وسیعی ار مسایل و مشکلات روبه رو خواهیم بود ولی اهداف کوچک ولی بزرگی رو برای شروع سر لوحه ی کارمون قرار میدیم تا پیش بریم>
و اما اهداف اجمالی ما:
>>دوستای گل اهداف و برنامه کلی گروه توی اولین حضورمون و قرارمون بهتون اعلام میشه و فقط یه نگاه اجمالی به این اهداف داریم>>
1) تقسیم شادیامون با کودکان بی سرپرست و کودکان کار
2) همراهیمون و برنامه های ویژه با حضور این بچه ها ( ساده ترین همراهی و مهربانی ما)
3) برنامه های وِیژه گردشکری با این دوستان ( حضوری بهتون میگیم!)
4) کمک مالی و برنامه ریزی جهت حضور مالی ما در حد توان هممون در کنار این دوستان)( توضیح بیشتر در اولین قرار)
5) و خیلی اهدافی که شاید ساده باشند ولی ندیدیمشون تا به امروز
دوستای گلم،
از ...هفته ی بعد...اولین قرار ما شروع میشه..قرار ما جمعه ها و گاهی اواسط هفته خواهد بود
اعلام برنامه ها روز های 2 شنبه خواهد بود ولی این هفته پیش طمینه ای اعلام شد تا دوشنبه ی هفته ی بعد قرار شماره یک رو اعلام کنیم


هر سوال و همراهی بود خوشحال میشم اعلام کنید
شماره ی من جهت هماهنگی: 09126069284

(((دوستای گل منتظر یا علی شما هستیم تا شاید لابلای بودنمون بودن دیگران رو هم جشن بگیریم و قدمی در حد توانمون برداریم)))

"""""منتظر باشید"""""
یا علی
رضا میم
حالا نمیشد جمعه قرار بزارید؟؟؟؟؟؟ توضیحات شما خیلی کلی هستش و وسط هفته برای برنامه های این سبکی برای کسایی که شاغل در بخش خصوصی هستند سخته با توجه به اینکه هنوز مسیر برنامه کاملا مشخص نیست
۲۹ بهمن
سلام آقا کاوه ی عزیز
حتما قرار هایمان روز های جمعه خواهد بود ولی همونطور که شما هم گفتید از آنجایی که چارچوب هایی که من اعلام کردم کلی هست این قرار های میان هفتگی جهت همفکری و همراهی شما دوست های عزیز هست
۳۰ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

سفرنامه دور اروپا ۲۱: بلژیک (بخش اول)

در روز ۲۴ ام سفرمون وارد بلژیک شدیم. قرار نبود در بلژیک زیاد وقت بگذاریم و زود از اونجا به سمت فرانسه حرکت کنیم. با توجه به اینکه خاله من در بروکسل زندگی میکرد قرار بود دو روزی رو اونجا باشیم و بعد هم بریم. اما اتفاقاتی افتاد که باعث شد طولانی ترین قسمت سفر رو تجربه کنیم و با کشوری متفاوت در اروپا آشنا بشیم. این شروع اقامت دو هفته ای ما در بلژیک و کسب تجربه ای متفاوت بود.

با خداحافظی از خانواده ساسان به سمت شهر Brugge در بلژیک حرکت کردیم. ما این شهر رو به اسم بروژ میشناسیم ولی شاید درست تر “بروخه” باشه. که در واقع تلفظ هلندیش هست. چرا که ساکنان این شهر هلندی زبان هستن. از زیبایی این شهر هرچی بگم کم گفتم. شهری توریستی که به ونیز بلژیک معروف بود. وقت زیادی نداشتیم و باید سریع شهر رو می دیدیم. یکی از بزرگترین لذت ها برای ما قدم زدن تو این شهرهای زیبا بود. در مسیر رسیدن به میدان اصلی به کلیسای Sint-Jacobskerk رفتیم و از اون دیدن کردیم. بزرگترین مشکلی که اونجا بود این بود که هیچ تابلوی راهنمایی به زبان انگلیسی نبود. در کلیسا پر بود از تابلوهای نقاشی و مجسمه های قدیمی. دوست داشتیم بدونیم چی هستن ولی نه تابلویی بود و بدتر از همه جای اروپا کسی هم انگلیسی بلد نبود.

خلاصه از میون ساختمان ها و کوچه هایی قدیمی، قدم زنان خودمون رو به میدان اصلی شهر به نام میدان Market رسوندیم. میدانی بسیار شلوغ که پر بود از توریستهایی که در اون در حال تردد بودند، جنوب میدان قلعه ای قرارداشت که از اون دیدن کردیم.
این میدون شلوغ ولی زیبا یه جورایی منو یاد میدان امام اصفهان مینداخت، اونم به علت اینکه در میدان گاری های وجود داشتن که توریست ها رو جا به جا میکردن و برای گردش می بردند. قدم زنان به سمت میدان Burg رفتیم، در مسیر مغازه های فروش صنایع دستی و صد البته شکلات فروشی های زیاد و رنگارنگی وجود داشت.

این شهر کمی شبیه به ونیز و خوب صد البته کل شهرهای هلند بود. و از همه جا کانال های آب رد میشد، و میشد در اونها با قایق تردد کرد. خیلی دوست داشتیم به کلیسای معروفی که می گفتن یک قطره از خون حضرت مسیح رو نگه میداره بریم (راست و دروغ با خودشون) ولی وقتمون اجازه نمیداد بیشتر از این در این شهر زیبا بمونیم. باید خودمون رو به بروکسل میرسوندیم. پس حرکت کردیم و در راه طبق معمول حدود ۶ بعد از ظهر ناهار خوردیم. بنزین نداشتیم و برای بنزین زدن به پمپ بنزین رفتیم. به اولین مشکلمون در بلژیک برخوردیم. پمپ بنزین ها اتومات بودن و پرداختهاشون با کارت اعتباری انجام میشد و مسئولی هم در آنها وجود نداشت. به چند پمپ بنزین رفتیم و به همین مشکل برخوردیم. تقریبا بنزینمون تموم شده بود. درمونده در یکی از پمپ بنزین ها ایستادیم به امید اینکه کسی بیاد و ما بهش پول بدیم و از کارتش استفاده کنیم. چند ماشین اومدن و با زبون ایما و اشاره بهشون حالی کردیم که چی میخوایم ولی هیچ کس قبول نکرد. بعد از حدود ۲ ساعت که اونجا بودیم بالاخره تونستیم رئیس یکی از مارکت های اون اطراف رو راضی کنیم و اومد با کارت اون بنزین زدیم بالاخره. حدود ۸ شب بود و یک ساعتی تا بروکسل مونده بود. عجله داشتیم چون باید خونه خاله من میرفتیم و باز اتفاق بدتر اینکه فقط آدرس خونش رو داشتیم و تلفنی نداشتیم.
از طرف دیگر مشکلی بزرگ تر ظاهرا به سراغ ما اومده بود. ماشین داشت بد کار می کرد و دائم ریپ میزد. نگران به مسیر ادامه دادیم. به لطف GPS قدرتنمد تا دم در خونه خاله رفتیم و داخل کوچه که رسیدیم ماشین خاموش شد! و روشن نشد. همونجا پارک کردیم و زنگ در خونه خاله رو زدیم به امید اینکه خونه باشه.

برای ... دیدن ادامه » دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir
عمو فرهاد قصه ها ، iman azari ، عاطفه و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان
تا فرصت هست سری به نمایشگاه گردشگری بزنید جذاب و دیدنیه
عمو فرهاد قصه ها و ✿golboo✿ این را دوست دارند
بله موافقم خیلی جذاب بود:)
۲۴ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه سوالی می خواستم از دوستان بپرسم و اگه میشه میخوام راهنمایی کنید
من هم مثل شما عاشق سفر هستم و
من تصمیم گرفتم یه کاری کنم میخوام یه توری بزنم البته با مجوز و ...
حالا تور من با بقیه چه فرقی قراره داشته باشه ؟؟؟ الان میگم
من دیدم که من که هر هفته سفر میکنم خوب چرا به جای این که بیام پول خودمو بریزم تو شیکم این تور های گردشگری که به غیر از هزینه خومدشون و اطرافیانشون و سود یه هفتشون کلی هزینه های زیادی از ما میگیرن نیاییم خودمون یه تور بزنیم و هزینه ها بدون هیچ سودی محاسبه نشه ؟؟
بله دست فهمیدین یه تور با هزینه های خودتون یعنی همون سفر دنگی خودمون
من نیازی به سودش ندارم و پولی که ازش قراره بیاد من فقط دنبال یه گروه خخوب و باب میل هستم که مثل من عاشق سفر باشن کیا پایه هستن ؟؟
عمو فرهاد قصه ها این را خواند
زهرا.ش ، زهره ، مصی پورکمالی ، اشکان ، پوریا و محمد.م (مهاجری) این را دوست دارند
آخ آخ دقیقا همینایی که گفتین!!
خب چرا از همین هفته، اصن از همین فردا شروع نکنیم!!!؟
من پایم :)
۲۳ بهمن
آقا پژمان اگه برای برنامه جمعه اکیپ تکمیل شده و زحمت رزرو رو کشیدی که هیچ، دستتم درد نکنه بابت هماهنگیات ولی...
اگه هنوز قطعی نشده به نظرم اولا چون قراره یک گروه سفر و طبیعت گردی تشکیل شه و ثانیاً چون برنامه اول بچه ها باید بیشتر باهم آشنا بشن، یک برنامه ... دیدن ادامه » کوهنوردی خیلی سبک هم مثل دربند میتونه خوب باشه.
1,2 ساعت میریم بالا یه جای دنج میشینیم و از هوای خوبم لذت میبریم:D
۲۷ بهمن
با تشکر از اقا محمد من برای 10 نفر بلیت پینت بال رو گرفتم البته با تخفیف 90% کسانی که میخوان بیان خبر بدن یعنی به جای 20 تومن قراره 10 تومن بدین هر کی میخواد بیاد لطفا اعلام کنه فقط 2 روز موند به جمعه لطفا تماس بگیرین تا هماهنگ بشیم 09396881443
۲۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفرنامه دور اروپا 20: هلند (بخش ششم)


صبح از خواب بیدار شدیم و اولین صحنه ای که دیدیم پائول بود، همون پیرمرد صاحب کمپ سایت. در حالی که سوار موتورش داشت به سمت ما میومد. هنوز به ما نرسیده و پیاده نشده بود که داد میزد آدرس و شماره ساسان رو براتون اوردم... پیاده شد و آدرس رو به ما داد و گفت حتما برید پیشش و باز شروع کرد از ساسان تعریف کردن و جمله ای که دائم درباره ساسان تکرار می کرد: Sasan is a big man! . فک کنم پائول بیچاره تا صبح تو فکر ساسان بوده و داشت خواب ساسان رو میدید.
بعد از جمع کردن وسایل راه افتادیم و تصمیم گرفتیم که به دیدن ساسان بریم. آدرسی که پائول به ما داده بود برای شهر Sluis در نزدیکی اونجا و در خاک هلند بود. بعد از کمی به این شهر رسیدیم. شهری کوچک و خیلی زیبا مثل سایر شهرهای هلند. کلا تمام شهرهای هلند جز آمستردام خیلی به دل می نشست. ماشین رو پارک کردیم و به دنبال آدرس ساسان رفتیم. پائول گفته بود همون اول شهر، تو یه پاساژ مغازه فروش لوازم کامپیوتر داره. پیدا کردنش با کوچیکی شهر اصلا کار سختی نبود.
به مغازه ای رفتیم و از صاحب مغازه آدرس ساسان رو پرسیدیم و اون گفت که ساسان برادر من هست. همسرم داشت انگلیسی ازش میپرسید که ساسان رو کجا پیدا کنم که من فارسی حرف زدم و گفتم خوب برادرشه دیگه میفهمه فارسی. برادر ساسان هم تا دید ایرانی هستیم به شدت ما رو مورد توجه خودش قرارداد و به گرمی از ما استقبال کرد و ما رو به مغازه ساسان برد. ساسان برادر کوچکتر بود. خانواده اونها اوایل انقلاب از ایران خارج شده بودن و اونجا ساکن شده بودن ولی کاملا رفت و امد داشتن به ایران و اوضاع ایران خبر داشتن. آذری بودند و اهل خوی. بعد از کمی پدرشون هم به جمع ما پیوست. از سفرمون پرسیدند و جالب بود براشون که با ماشین تا اونجا رفته بودیم. بهشون از پائول و گفته هاش گفتیم. که گفتن راست میگه ما اینجا تنها کاخ منطقه رو خریدیم و بالاش پرچم ایران رو نصب کردیم... گویا اونجا رو فتح کرده بودن :D
علاوه بر مغازه ها یک رستوران بزرگ و یک مارکت خیلی بزرگ هم داشتند که به علت ارزونیش حتی از آلمان برای خرید به اونجا میومدن. البته اجناس اکثرا به نظر Fake میومدن. ولی با همه اوصاف این خانواده بسیار موفق بودند اونجا و تقریبا میشه گفت کل شهر برای اونا بود و کل اقتصاد اون شهر رو اونا می چرخوندن. ساسان از آرزوش میگفت که دوست داره با لیموزینش تا چند ماه دیگه به ایران بیاد زمینی. البته ایران نه، خوی! کلا عشق عجیبی به شهرشون داشتن. یه نکته جالب همسر برادر بزرگ بود که هلندی بود و چون اونا تو خونه آذری حرف میزدن مجبور شده بود آذری یاد بگیره ولی فارسی اصلا بلد نبود. به گرمی این خانواده مهربون از ما پذیرایی کردن و اصرار کردن که به کاخشون بریم و بمونیم. ولی خوب ما باید هرجور می بود خودمون رو امشب به بروکسل میرسوندیم و قبلش هم میخواستیم بروژ رو ببینیم. ازشون خداحافظی کردیم و به سمت بروژ در بلژیک راه افتادیم.
برای دیدن تصاویر به سایت پارسیس مراجعه نمایید.

نویسنده: سعید عمرانی
http://www.parsis.ir

عمو فرهاد قصه ها و مرتضی کلانی این را خواندند
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
<<<<کمپین میم>>>>

....توضیحات پیش قرار شماره 1....

...اولین قرار کمپین میم...امیدوارم با اشاره ی گذرای زیر گوشه ای از اهداف قرار هامون رو شفاف کرده باشم ولی برای توضیحات بیشتر منتظر همراهی و حضور گرم تک تکتون هستم

از تیوال درخواست میشود با پر رنگ کردن این نگاشته و قرار ما را در این مسیر مهربانی یاری فرماید

نمیدونم تا حالا به آدم های اطرافمون دقیق نگاه کردیم؟
قطعا یه عده از ما هم نگاه کردیم هم تو این روز های سرد و شاید عمر کوتاه واسه نهال مهربانی بذر هم پاشیدیم
خیلی از آدم های اطراف ما که هر روز از کنارشون رد میشیم و نمیبینیمشون و یا نگاهمون رو کج میکنیم تا نبینیمشون و فکر میکنیم وجدان خودمون رو سانسور کردیم ولی واقعیت رو نتونستیم تغییر بدیم
واقعیت اینه که خیلی از کودکان و شاید هم سن و سال های ما به دلایل مختلف اعم از مشکلات مالی و شاید ساده ترین نیاز ها که خیلی از ما ها در اونا غلت میزنیم ،نمیتونن خودشون و درونشون رو بروز بدن
قطعا خیلی از شما دوستای گل اونقدر بزرگ هستید که در حیطه ی خودتون دارید تمام تلاش و کمک رسانیتون رو انجام میدید و از طرفی سازمان ها و انجمن های مختلفی در این رابطه توی کشور ما فعال هستند ولی ما هم میتونیم اینبار دیدهامون رو عمیق ببینیم و قدمی برداریم در جهت همراهی و دوستی با این قشر عزیز و دوست داشتنی ما...

<قطعا با رنج وسیعی ار مسایل و مشکلات روبه رو خواهیم بود ولی اهداف کوچک ولی بزرگی رو برای شروع سر لوحه ی کارمون قرار میدیم تا پیش بریم>

و ... دیدن ادامه » اما اهداف اجمالی ما:
>>دوستای گل اهداف و برنامه کلی گروه توی اولین حضورمون و قرارمون بهتون اعلام میشه و فقط یه نگاه اجمالی به این اهداف داریم>>
1) تقسیم شادیامون با کودکان بی سرپرست و کودکان کار
2) همراهیمون و برنامه های ویژه با حضور این بچه ها ( ساده ترین همراهی و مهربانی ما)
3) برنامه های وِیژه گردشکری با این دوستان ( حضوری بهتون میگیم!)
4) کمک مالی و برنامه ریزی جهت حضور مالی ما در حد توان هممون در کنار این دوستان)( توضیح بیشتر در اولین قرار)
5) و خیلی اهدافی که شاید ساده باشند ولی ندیدیمشون تا به امروز
دوستای گلم،
از ...هفته ی بعد...اولین قرار ما شروع میشه..قرار ما جمعه ها و گاهی اواسط هفته خواهد بود
اعلام برنامه ها روز های 2 شنبه خواهد بود ولی این هفته پیش طمینه ای اعلام شد تا دوشنبه ی هفته ی بعد قرار شماره یک رو اعلام کنیم

>>>>>منتظر قرار شماره یک باشید>>>>>>>
هر سوال و همراهی بود خوشحال میشم اعلام کنید
شماره ی من جهت هماهنگی: 09126069284

(((دوستای گل منتظر یا علی شما هستیم تا شاید لابلای بودنمون بودن دیگران رو هم جشن بگیریم و قدمی در حد توانمون برداریم)))
دوستایی که هستند ، حضورشون رو برای شروع با انتخاب "هستم" به اطلاع برسونن تا دلگرم باشیم

"""""منتظر باشید"""""
یا علی
رضا میم

جناب میم، بسیار خوشحالم که شاهد چنین اتفاقات خوبی در تیوال هستم. آفرین به شما و تمام کسانی که به "کمپین میم" خواهند پیوست. امیدوارم راهتان همیشه هموار و چراغ دلتان همیشه روشن باشه.

یک پیشنهاد:‌ جسارتا لطف کنید بدلیل پررنگ بودن این نگاشته، نگاشته ... دیدن ادامه » های دیگر که در بخشهای دیگر تیوال نوشتید رو پاک کنید و از همه دوستان بخواهید که رای های "هستم" رو اینجا قید کنند. احساس میکنم اینجوری هم دوستان متوجه میشن که چند نفر شرکت خواهند کرد و هم شما میتونید به گروه نظم بهتری بدید. فضولی بنده رو ببخشید. موفق باشید :)
۱۶ بهمن
دوستانی که تمایل دارند ما از کمک و همراهی آنها بهره ببریم ممنون میشم با اینجانب تماس حاصل کنند
MOB/NUM:09126069284
EMAIL:REZA_MALEKI96@YAHOO.COM
۱۶ بهمن
سلام رضای عزیز
ممنونم که باز هم قرارهای مهربونی رو راه انداختید.
به امید دیدار
منتظر اطلاعیه ت هستم
۲۵ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام من دانشجوی کارشناسی گردشگری هستم ..
ادم اگه بخواد سفر کنه میتونه برنامه ریزی کنه که کمترین هزینه رو براش داشته باشه ..
من به تنهایی مسافرت رفتم البته خیلی سخته مخصوصا واسه یه دختر تنها ..
و واقعا دارم کم میارم ... از مزاحمت ها و برخوردهای بد ادمها
کاش فرهنگون............. :(
سلام خوبین شما ؟؟
شما که زیاد سفر میکنید کارشناسس گردشگری هستین چرا با ما سفر نمیکنی ؟؟
جاها یا تور های خوب سراغ داری؟
من و دوستم هر هفته جمعه ویا اخر هفته میریم با تور یا خودمون میریم بیرون ولی یا تور ها هزینش بالا و قیمت هاشون زیاده البته منظورم قیمت ... دیدن ادامه » های بی جا هست یا این که افرادی که تو تور هستن باب میل نیستن آدم تنها هم که بخواد بره خوش نمیگذره هیچ جای خوبم پیدا نمیکنه خوب شما بیایین با ما بریم هم شما مشکل نداشته باشین هم ما
اطمینان میدم یه سفر با ما بیایین می فهمین ما چجور آدم هایی هستیم راستی گجایی هستین و بیشتر چجور جاهایی میرین ؟
در ضمن در نظر دارم بعد خرداد یه تور را بندازم تور خودمون با دفتر گردشگری و ... انشالله باشید و کنار ما حتما خبر بدین منتظرم
۲۳ بهمن
زهرا جان گروه وایبر درست کردن ، ادت کنم؟
۰۴ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا کتاب بخرم ، پی دی اف دانلود می کنم ...
چرا آلبوم بخرم ، آهنگش و دانلود می کنم ...
چرا کنسرت برم ، خب همون آهنگ های توی آلبومش و میخونه دیگه مگه چیکار می کنه ...
چرا پول بلیط سینما بدم ، دو روز دیگه سی دی رو میخرم 2500 تومن 10 نفری میشینیم نگاه می کنیم ...
چرا سفر برم ...
یه صنعتی هست در دنیا که بعد از نفت دومین صنعت پردآمد دنیا محسوب میشه ، بهش می گن صنعت گردشگری، متاسفانه تو کشور ما بنا به دلایل زیادی این صنعت فلج هستش، عمده ترین این علت مربوط میشه به سطح آگاهی مردم و نوع سفرهای اقشار مختلف!
وقتی به یکی می گی سفر اولین چیزی که به ذهنش میاد می گه چطور سفر کنم که ارزون تر باشه و بزرگترین اشتباهی که اکثراً در ارتباط با سفرهای داخلی مرتکب میشن اینکه چرا فلان قدر بدم برم چابهار یکم پول میزارم روش میرم ارمنستان ! ، من این جمله رو ریط نمی دم به درآمد افراد چون دیدم ... دیدن ادامه » به عینه انسان هایی که لباس مارک دار تنشون هست و ماشین آنچنانی سوار میشن و اداعاشون زمین و زمان و برمیداره ولی پای سفر که میرسه یاد یقرون و دوزار ته جیبشون می افتن.من شخصاً در سال بخش قابل توجهی از درآمدم رو صرف سفر می کنم، واسه این کار هم دلایل شخصی و عقاید زیادی دارم، بگذریم ... وقتی ما از یه صنعتی تو کشورمون حمایت نمی کنیم دیگه نباید شکایتی داشته باشیم که چرا اینطور شد چرا اونطور شد!
تو این چهار سالی که بطور طبیعت گردی سفر رو شروع کردم رونق گرفتن گردشگری ارتباط تنگاتنگی با فرهنگ مردم داره، که من ازش خیلی شاکی ام ... از امروزی نماهای متمدن نما ... از حرف هایی که پوچه و پر از تعصب ... و این افکار و عقاید فرهنگ بی فرهنگ و اصالت ماست که اینطور به گردشگری و هنر و ورزش و غیره داره صدمه میزنه ... و چه ناراحت کننده که نمیشه جلوی این مسمومیت رو گرفت ...
آب در کوزه ما تشنه لبان می گردیم
خانم رهبر به نظر بنده که چند مدتی با موسسات گردشگری همکاری میکردم ایراد کار اینجاست که ما هنوز نتونستیم فرهنگ گردشگری یا توریست رو تو کشور به مردم معرفی کنیم
در مناطق کم جمعیت مثل روستاها و مناطق ییلاقی که او بزرگواران ... دیدن ادامه » احساس می کنن گردشکر قصدتاراج و نابود کردن آن منطقه را داردو با برخورد های قهری باعث کم شدن کردشگر میشوند
ودر شهر های بزرگ هم که کیسه ها آماده است که تا سر گردشکر را کلاه بگذارند
حال وقتی ما هم وطنان به هم رحم نمی کنیم ودرک درستی از این موضوع نداریم و نمی دانیم دیگر چه توقعی باید داشت
اگر به قول شما بزرگوارهمین صنعت گردشکری در کشوری مثل ایران که شاید اگر غلو نکنم جز یکی از بهترین کشورها از لحاظ مناطق توریستی هست ساختار درستی داشته باشه دیگر لازم نیست آن جوان روستایی ترک دیار کند ودر شهر ها آواره شود جهت پیدا کردن کار
حال بماند ناتوانایی های مراکز خدمت رسان دولتی که حتی از اولیه ترین امکانات دریغ می کنند و مهم ترین مشکل یه گردشکر اعم از خارجی و داخلی میشود سرویس بهداشتی
۱۴ بهمن
یه سوالی می خواستم از دوستان بپرسم و اگه میشه میخوام راهنمایی کنید
من هم مثل شما عاشق سفر هستم و
من تصمیم گرفتم یه کاری کنم میخوام یه توری بزنم البته با مجوز و ...
حالا تور من با بقیه چه فرقی قراره داشته باشه ؟؟؟ الان میگم
من دیدم که من که هر هفته سفر ... دیدن ادامه » میکنم خوب چرا به جای این که بیام پول خودمو بریزم تو شیکم این تور های گردشگری که به غیر از هزینه خومدشون و اطرافیانشون و سود یه هفتشون کلی هزینه های زیادی از ما میگیرن نیاییم خودمون یه تور بزنیم و هزینه ها بدون هیچ سودی محاسبه نشه ؟؟
بله دست فهمیدین یه تور با هزینه های خودتون یعنی همون سفر دنگی خودمون
من نیازی به سودش ندارم و پولی که ازش قراره بیاد من فقط دنبال یه گروه خخوب و باب میل هستم که مثل من عاشق سفر باشن کیا پایه هستن ؟؟
۲۳ بهمن
موافقم باهات p.maleki
اما در شرایطی که هزینه نتونی بکنی
من چون گردشگری میخونم میدونم پک بستن و برنامه ریزی برای یک سفر حتی کوتاه چقدر دردسر و مسئولیت داره
ما حتی میتونیم برنامه های اموزشی ترتیب بدیم که حتی جنبه موزشی داشته باشه .
مثل زمان قدیم مبادله کالا به کالا انجام بدیم
مثلا یک هنر و حرفه ای که داریم و موزش بدیم و در مقابل یه چیزی یاد بگیریم

اما واسه این توری که گفتی بدون سود باشه منم موافقم باهاتون اما واسه تعداد کم
چون در تعداد بالا خیلی اداره این تور براتون سخت میشه
و ... دیدن ادامه » بخواید یا نخواید یکی باید این تور و رهبری کنه چون اگه هرکی یه حرف بزنه و یک نگاه متفاوت داشته باشه به مشکل برمیخورید

در کل من با تور بدون هزینه سود موافقم ام با نفرات محدود
۲۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاش فکری برای گرانی بی منطق هتل ها میشد،که اینقدر هزینه ی یک تور داخلی در مقایسه با یک تور خارجی خنده دار نباشد!
اشکالی نداره عزیزم
مثل امثال من ، داخلی ها رو خودت برنامه ریزی کن و برو
با دوستان ، آشناها ، خانواده
منم چون تنهایی سفر نمیرم خیلی وقتا از این وضعیت تورها شاکی میشم
خیلی قیمتهای تورهای داخلی بی منطق گرونه
۲۶ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوماهنامه کلاغ (شماره چهارم. آذر و دی ماه 1393) منتشر شد.

www.nashr-kalagh.blogfa.com
facebook.com/nashr.kalagh

عمو فرهاد قصه ها این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور خانه های قجری

مشاهده و ارائه توضیحات پیرامون معماری خانه های ایرانی و بازدید از :
خانه رضاخان سوادکوهی «رضاشاه پهلوی» (قبل از تاجگذاری)
خانه تاریخی ناصرالدین میرزا (از نوادگان پسری مظفرالدین شاه)
خانه امام جمعه (متعلق به میرزا آقا خان نوری، صدر اعظم ناصرالدین شاه)
خانه موزه مقدم (متعلق به احتساب الدوله ، از شهرداران دوران قاجار و گرانترین خانه ایران)
به همراه بازدید و ارائه توضیحات پیرامون ابنیه و عمارتهای دیگری همچون؛ قورخانه تهران، دروازه باغ ملی، بانک شاهی، کاخ دادگستری، میدان حسن آباد ، میدان توپخانه و …

تاریخ گشت: پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۹ زمان برگزاری : ۹ صبح الی ۱۳٫۳۰ بعداظهر
هزینه برنامه: ۳۰ هزار تومان (هزینه در محل برگزاری تور دریافت می شود)
ظرفیت: ۳۰ نفر (اولویت با دوستانی است که زودتر ثبت نام می کنند)
نحوه برگزاری: به صورت پیاده روی و حضور دوستان در محل
پذیرایی نیم وعده در کافه هتل امیرکبیر

سرپرست ... دیدن ادامه » و راهنمای برنامه؛ بانو شفق متولی، کارشناس ارشد معماری

الزام حضور در برنامه تکمیل فرم ثبت نام در تارنمای سفرنویس است. http://www.safarnevis.com/?p=10066
اطلاع دارید که برای کدامیک حتما باید مجوز همراه داشته باشیم؟
۱۳ بهمن
خانه رضاخان سوادکوهی «رضاشاه پهلوی» امکان بازدید ندارد
خانه تاریخی ناصرالدین میرزا ، پروژه کارگاهی است و امکان بازدید ندارد.
خانه امام جمعه (متعلق به میرزا آقا خان نوری، صدر اعظم ناصرالدین شاه) در روزهای غیر تعطیل با مجوز مکتوب از سازمان میراث امکان ... دیدن ادامه » بازدید دارد.
خانه موزه مقدم ؛ به غیر از جمعه ها و هر روز تا ساعت 15 اجازه بازدید مهیاست۱۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور قبرستانهای ممنوعه

بازدید از آرامستان ممنوعه و متروکه دولاب تهران و آشنایی با تاریخچه تدفین و مراسمهای آن در ادیان مختلف و آیین های دفن در ادیان مسیحیت، یهودیت، مندائیان و …
مشاهده نشان سربازان گمنام روسیه، آرامگاه کنتهای فرانسوی، شاهزاده های گرجی، پزشکان دربار قاجار و پهلوی و خیلی از سرشناسان دیگر به همراه گورهای دسته جمعی لهستانی هایی که در جنگ جهانی دوم در راه بازگشت به وطن در تهران جان باختند !!
شاید هم به شما بگوییم جسدتان بعد از چند روز بو می گیرد و سپس آب می اندازد؟! یا چقدر زمان می برد تا جسدتان به استخوان تبدیل شود!
تاریخ برنامه: پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲ زمان برگزاری: ۹ صبح الی ۱۳٫۳۰ ظهر

الزام حضور در برنامه ثبت نام در سفرنویس و تکمیل فرم است.
http://www.safarnevis.com/?p=10057
عمو فرهاد قصه ها این را خواند
علی عبدالرحیم و آیدا طاهرزاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر دوستان عزیز
پس از یک دهه فعالیت در بخش ایرانگردی و برگزاری بیش از 300 سفر و بازدید مدتی است گروه اجتماعی-فرهنگی "ریشه های ما" را با هدف آشنایی،هم اندیشی و اشتراک اطلاعات موثق تاریخی،فرهنگی و هنری "سرزمین ایران" و برپایی جلسات،بازدیدها و سفرهای هدفمند تشکیل داده ایم.
دوستان علاقه مند می توانند از طریق شبکه های اجتماعی "اینستاگرام" و فیسبوک به این تشکل بپیوندند.
بازدید ها و سفرهای این گروه در بستری کاملا فرهنگی برگزار خواهد شد و متفاوت با وضعیت معمول برگزاری تورها است.لذا تنها دوستانی که به این گونه فضا ها علاقه مند هستند و میل به یاددهی-یادگیری دارند به ما بپیوندند.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن همراه زیر برای ارتباط بیشتر با دوستان و برپایی سفر و سایر برنامه ها معرفی میگردد.
09128945633
rishehayema@gmail.com
سونا رهبر ، fateme jafari ، مریم و حامد حسنعلی این را پاسخ داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید