«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

چه جالب خوشحالم دوباره اجرا دارین
امیدوارم موفق باشید
خیلی دوست دارم مجدد نمایش رو ببینم
آیدا خمان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چی شده؟

عاقا من تا 2-3 بار دیگه نبینم دلم نمیاد نظر بدم

خیلی لذت بردم خیلی، بازی فرهاد آئیش عالی بود، لادن مستوفی فوق العاده بود، موسیقی رو که نگو


قسمت مناظره سقراط و گرگیاس(اگه درست نوشده باشم) به نظرم خوب در نیومده بود ولی از جابجائی ستون ها که در نظرم یه جورایی تخریب آتن رو به ندرت نشون میداد خوشمان آمد.

کلا دور و بری ها هم تو لذت بردن از نمایش موثرن واسه همین تورو خدا وسط نمایش قلنجاتونو نشکنید
maria این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هفت ساله داریم میجنگیم تازه فهمیدیم جنگ بده...
م تورانداز و maria این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازی آقای افشاری خیلی قوی، تاثیرگذار و اندازه بود. ازشون تشکر میکنم ،واقعا لذت بردم.
گل نار ، maria و محمد رحیمی زارعی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از اعضای گروه نمایش سپاسگزارم. امیدوارم اجراهای موفق تری داشته باشن.
maria این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
براى اولین(و احتمالا حالا دیکه اخرین بار!)خواستم تو یکى ازین سالناى کوچیک خصوصى نمایشى رو ببینم اما چون تابلوى مشخصى نداشت در پیدا کردنش با مشکل مواجه شدم و ٤ دقیقه(دقیقا هفت و جهار دقیقه رسیدم) دیر رسیدم که راهم ندادن تا اینجا میتونست نشانه اى از یه نظم اهنین با استانداردى بالاتر از ایران باشه و اتلاف وقت و انرژى رو تحمل کرد اما در کمال تعجب نمایش بعدى با بیست و پنج دقیقه تاخیر شروع شد و مشخص شد که بر خلاف سایر سالنها که دست کم به بی نظمى خودشون معترفن و نتیجتا ده تا پانزده دقیقه رو براى کسایی که دیر میرسن صبر میکنن درینجا هر وقت جور شه و اماده باشن شروع میکنن ..!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سقراط خطاب به سافو :
... مگر نه اینکه همه این آدم ها منفوران جامعه ، مترودان دولت ها ، زندانی ، اعدامی و کافران اند .
پس چگونه اینچنین در نزد خدا قابل احترام و عزیزند ؟
انگار شکنجه ، زندان و زنجیر در پیشگاه خدا معیار شرافت ، انسانیت و آزادگیه .
_دنیا همیشه به یک گناهکار وجانی احتیاج داره
تا با کشتن اون جامعه رو برای مدتی آروم نگه داره ...

_ آدم مرگ و زندگی رو به تنهایی تجربه میکنه
اما آیا باید زندگی روهم به تنهایی طی کرد؟؟؟!!برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رابینسون :من میترسم ، بدجوری هم میترسم
کاش منم یکم مثل شما احمق بودم ...

*
_ زندگی یک جنگه
ومن باید خودم رو برای یک جنگ نابرابر آماده کنم ..

*
_ یکی میگفت : قدرت ، لذت لذت هاست ...

*
تنهایی عمیق ترین وضعیت بشره ..

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
استفاده از تخفیف وفاداری چگونه است؟ با توجه به اینکه این مطلب ذکر شده که خریداران نمایش مردی برای تمام فصول دارای تخفیف 40 درصدی هستند..
من نمایش مردی برای تمام فصول را خریداری کرده بودم.. اما نمیدانم الان چه باید کنم؟؟
درود بر شما
اگر خرید مردی برای تمام فصول را به صورت عضو و لاگین در تیوا انجام داده باشید هنگام خرید سقراط سیستم به صورت خودکار شما را شناسایی و تخفیف را به همان تعداد بلیت برای شما منظور می کند و نیازی به کار خاصی از سوی شما نیست.
۱۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و خسته نباشید یک درخواست داشتم اگر امکان داره دوباره تخفیف بگذارید برای اعضا با تشکر از گروه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر با کارهای پیشین جناب نعیمی "سقراط" و " درخشش در ساعت مقرر" شباهت یا تفاوت داره؟ دوستانی که این نمایش ها را دیده اند راهنمایی کنند سپاسگزار می شوم.
رومینا خلج هدایتی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ترسیم درست زندگی دهه شصتی / نگاهی به نمایش ˝پاییز˝

احمدمحمد اسماعیلی

نادر برهانی‌مرند جزو نسل دوم تئاتر ایران بعد از پیرزوی انقلاب اسلامی است که از ویژگی‌های کاریش توجه توامان به اجرای نمایش‌های ایرانی و اقتباسی است.
برهانی‌مرند تقریبا از سال 1379 وارد فضای کارگردانی شده حضور موثری در تئاتر کشورمان داشته است. از عمده کارهایش می‌توان به نمایشنامه‌های جزیره، مرد مومی، تولد، پاییز، چیستا، مرغابی وحشی، مرگ فروشنده، تهران زیربال فرشتگان، کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته‌ی خائن ترسو، رومولوس کبیر و رویای هالیوود اشاره کرد.
نادر برهانی‌مرند مدت‌هاست که در برنامه‌های رادیویی حضور دارد و سردبیر برنامه "در آدینه با نمایش"، سردبیر و نویسنده برنامه "جمعه‌ها با تئاتر"، سردبیر و نویسنده و پژوهشگر برنامه "پرده دوم" که هر کدام حدود پنج سال در حال پخش بوده‌اند و در حال حاضر نیز سردبیر برنامه "از رمان تا نمایش" است که حدود هشت سال است از رادیو پخش می‌شود را برعهده داشته است.

نادر برهانی‌مرند بیش از 200 نمایشنامه رادیویی نوشته و در همان حدود را نیز برای رادیو کارگردانی نموده است. در تلویزیون نیز در حوزه "تله تئاتر" فعالیت داشته و آثاری چون "باغ زیتون"، "نسیم حضور"، "انگشتری ژنرال ماسیاس"، "یک راز کوچولو" و "آخرین غزل" را در این حوزه از خود به یادگار گذاشته است. برهانی مرند امسال با توجه به شرایط تئاتر به اجرای مجدد آثار موفقش در دهه هشتاد رویکرد داشته است.

جنگ و تاثیراتش در روابط انسانی

تِم اصلی نمایش "پاییز" سال‌های دوران دفاع مقدس و تاثیراتش بر زندگی آدم‌هایی است که هشت سال درگیر آن بوده‌اند. سال‌هایی که دوران جوانی برهانی‌مرند توام با آن بود و شاید به همین دلیل است که به خوبی توانسته فضاسازی و معماری جنگ را در نمایش‌اش به مخاطب نشان بدهد. علی پسر کوچک خانواده به عنوان یکی از فرماندهان جنگ سال‌ها در جبهه‌ها حضور داشته است و جوانی و تکوین شخصیت‌اش با جنگ گره خورده است. علی جزو نسلی است که بعد از خاتمه جنگ و آمدن به شهر برای ادامه زندگی عادی دچار تناقض، چند گانگی و سردرگمی شده است. شخصیت آرمان‌گرایی که با دوری یک دهه ایش از جامعه بعد از بازگشت نمی‌تواند خود را با شرایط زندگی آدم‌های جامعه هماهنگ کند و به زعمش با هنجارشکنی جوان‌ها خیلی از مناسبت و اخلاقیات اجتماعی و رفتار ها زیر سوال رفته است.

شاید به همین دلیل نازسازگاری با محیط، علی در کنج خانه غزلت نشین شده است و به نوشتن مقاله و گوش کردن سرودهای حماسی جنگ و احیانا شرکت در جلسات پایگاه بسیج دلخوش کرده است. مسئله دیگری که علی را از برخی از هم رزمانش متمایز می‌کند نگاه خاصش به موقعیت اجتماعی خودش است و هرگز تن نداده مثل برخی از هم دوره هایش با استفاده از موقعیتش امتیاز و رانت دریافت کند و حتی از کمک به اقتصاد خانواده نیز عاجز است و جایی که با برادر بزرگتر خانواده جواد درگیر لفظی پیدا می‌کند. جواد این مسئله را به او گوشزد می‌کند که به تنهایی بار مالی خانواده را به دوش می‌کشد.در آخر نمایش هم می‌بینیم با توجه به انفعالی که از خودش نشان می‌دهد.حتی نمی تواند ارتباط عاطفی درستی با زن مورد علاقه اش افسانه ایجاد کند.

جواد ... دیدن ادامه » ؛شخصیت محوری نمایش "پاییز"

به گمانم شخصیت اصلی ومحوری نمایش جواد است. شخصیتی که به شدت رئالیستی، قابل باور و با ویژگی‌های خاکستری است. جاهایی مخاطب به خاطر حس مسئولیت‌پذیری و شوخ طبعیش بابت عملکردش به او حق می‌دهد. جاهایی به دلیل خود خواهی در قضیه مخالفت با ازدواج باخواهرش و یا درگیر شدن با چند جوان به او حق نمی‌دهد. البته بازی روان، جذاب و خوب امیر جعفری باعث شده این شخصیت با مزه پرانی‌ها و خوش زبانی‌هایی که انجام می‌دهد به شدت برای مخاطب جذاب باشد. به نوعی جواد آدم برون‌گرا و احساساتی و علی آدم درون‌گرا و سردی در بیان احساساتش است

پایان بندی

ترسیم شرایط زیست یک خانواده متوسط پایین شهری تهرانی آذری زبان در دهه شصت و هفتاد توسط نادر برهانی مرند در نمایش پاییز به شدت درست وخوب طراحی شده است. اما جاهایی که به کرات نمایش به سمت شوخی‌های کلامی با استفاده از لهجه آذری به خصوص توسط دایی انجام می‌رود سطح کیفی کار تنزل پیدا می‌کند. در مجموع باید عنوان کرد از برهانی‌مرند نمایش‌های بهتر و عمیق‌تری مثل رمولوس کبیر، کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته خائت ترسو، تهران زیر بال فرشتگان و چیستا را شاهد بوده‌ایم. اما استقبال خوب مخاطبان در شب اجراهای این نمایش نشان می‌دهد مخاطب به پاساژهای کمدی و طنز این نمایش و بازی جاندار، گرم و خوشمزه امیر جعفری با نوع خاص گویش کلماتش احتیاج دارد و نمی‌شود مخاطب را یک سره با فضاهای تلخ و رئالیستی صرف در صحنه نمایش روبه‌رو کرد.
محسن قربانی و ارژنگ فرّخ پیکر این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به به! چه عالی! خیلی دوست داشتم این کار رو ببینم ولی فرصت نشد... حتما در سری جدید اجراها خواهم آمد :))
شهاب الدین سرخیل و وحید هوبخت این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو خبر برای مخاطبین نمایش پائیز
بزودی دو مسابقه ویژه جهت شما مخاطبین عزیز برگزار خواهد شد.

1- مسابقه ویژه بهترین نقد و تحلیل نمایش پائیز
2- مسابقه ویژه بهترین عکس

بزودی ساز و کار شرکت در این مسابقه ها و جوایز آن اعلام خواهد شد

منتظر اخبار بعدی باشید.....................
علی جعفریان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روی سخن من با عزیزان مجموعهٔ خانهٔ هنرمندان و تماشاخانهٔ ایرانشهر، سایر گردانندگان سالنهای تئاتر در تهران، و نیز گروه‌های نمایش است:
باور کنید تعداد کسانی که در تهران مخاطب تئاتر محسوب می‌شن، بطور غیر قابل باوری کسر کوچکی از جمعیت باز هم غیر قابل باور این شهرِ کم سر و سامان رو تشکیل می‌ده، بگونه‌ای که من تقریباً بیشتر تماشاچیهای ثابت تئاتر رو دست‌کم بچهره می‌شناسم؛ از قضا این تماشاچیها که مخاطبین اصلی تئاتر در این شهر هستند و می‌تونند در تئاتر جریان‌ساز هم باشند، عموماً عضو تیوال هم هستند؛ اونها در حقیقت تیوال رو مأمنی برای تبادل احساسات و عقاید خودشون در مورد تئاتر (و البته شاخه‌های دیگر مقولهٔ هنر) یافتند. من بشخصه نمونهٔ دوم چنین مأمنی رو، با چنین جامعیتی در فضای حقیقی شهر تهران و یا در فضای مجازی وب، سراغ ندارم؛ تیوال بنوعی کلوپ ... دیدن ادامه » بچه‌های علاقمند به تئاتر و سایر شاخه‌های هنره.
تیوال نه تنها جریان تئاتر رو از یک سیستم ارتباط تکسویه خارج کرده (و ارتباط و گفتگویی دو سویه بین تئاتر و مخاطب اون برقرار کرده)، بلکه برخلاف سایر فضاهای مجازی که فرد رو از جهان حقیقی منتزع می‌کنند، بر روی فضای عینی اجتماع هم اثر گذاشته و موجب بوجود آمدن روابط اجتماعی حقیقی و عینی شده (نمونهٔ کاملش نمایشنامه‌خوانی چرم شیر پر کاه بود، که یک اثر عینی و حقیقیِ برآمده از روابط شکل گرفته در فضای مجازی بود).
به اون عزیزانی که در ابتدای سخنم عرض کردم روی سخنم با اونهاست، توصیه می‌کنم پیش از اتخاذ تصمیمات لحظه‌ای، اندکی در خصوص جغرافیا و جامعه‌شناسی شهری و ارتباط اون با تئاتر مطالعه کنند. تیوال رقیب شما نیست بلکه مکمل شماست.
مجتبی جان البته شاید برخی گروه ها روی چهر های غیرتاتری برای جذب مخاطب خیلی سرمایه گذاری می کنند و خوب البته نتیجه اش هم معمولا اون چیزیه که اونها می خواهند....اما این وسط کلی استعداد خوب تاتری که عمرو جانشان را برای این هنر اندیشمند گذاشته اند نادیده گرفته ... دیدن ادامه » می شوند که مساله ای تاسفباری است..
۱۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رام کردن زن سرکش
» افتتاحیه "رام کردن زن سرکش" برگزار میشود
... دیدن متن »
افتتاحیه "رام کردن زن سرکش" برگزار میشود
نمایش"رام کردن زن سرکش" نوشته ویلیام شکسپیر با طراحی و کارگردانی مریم
کاظمی روز یکشنبه 16 فروردین ماه 94 در جمع هنرمندان تئاتر، تلویزیون و
سینما افتتاح می شود.
این نمایش روز یکشنبه ساعت 19.30 با نواخته شدن زنگ افتتاح ، به طور
رسمی اجرای عمومی خود را در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه
ایرانشهر آغاز می کند.
رام کردن زن سرکش که یکی از آثار کمدی ویلیام شکسپیر نویسنده شهیر
انگلیسی است توسط کورش اسداللهی ترجمه شده است. این هنرمند طراحی حرکت
نمایش را نیز بر عهده داشته است. کاظمی با بهره گیری از موسیقی زنده
ایرانی و نوع طراحی حرکات، محدودیت های مکانی نمایش را شکسته و به آن
فضایی جهان شمول داده است.
این نمایش با بازی حسین محب اهری ، کاظم هژیرآزاد،سید جواد زیتونی ، جواد
اعرابی ،مریم کاظمی، حسین مزینانی ، سعید دشتی ،عماد سالکی ، پریسا فلاح
زاده ، نازنین صفا ، حمید فتوحی ،حسام کلانتری ،سعید عابدی ،بهروز
مهرعلیان، سعید قره داغلی ، عماد جاوید پور،مهراد زمانی ،میلاد
رمضانی،مهدی رحیمی ،شیما میرمهدی، مهری کشوری ، حسین صفا ،نرگس صفامنش،
سهیلا پورعلی اصل وحسن عسگری از 16 فروردین ساعت 20.30 روی صحنه می رود.
سایت های www.tamashakhaneh.ir, www.gisheh.net و
www.freewilltheatre.com و شماره تلفن های 09357408597 و 09190776098
برای رزرو و پیشخرید بلیط این نمایش فعال شده است.
محسن قربانی و Seiðmann این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار تئاتر
درباره نمایش تک سرباز
به گزارش روابط عمومی اداره تئاتر خانه نمایش
» آغاز اجرای نمایش تک سرباز در سال جدید
... دیدن متن »
نمایش تک سرباز اجرای خود را از یکشنبه 9 فروردین ماه در خانه نمایش اداره تئاتر آغاز میکند .

خانه نمایش اداره تئاتر ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سال جدید و آرزوی سربلندی و سلامتی برای تمامی هنرمندان عزیز اجراهای خود را در سال جدید آغاز می کند. نمایش تک سرباز به نویسندگی و کارگردانی عباس عبدالله زاده بعد از یک وفقه کوتاه مدت اجرای خود را از یکشنبه 9 فروردین ماه در خانه نمایش اداره تئاتر آغاز می کند.

در این نمایش سربازی که به تنهایی در نقطه صفر مرزی مشغول پاسبانی است خواننده دوره گردی را به جرم حمل مواد مخدر بازداشت می کندو......

در این نمایش پدرام عزیزی / افشین غیاثی / معصومه رحمتی / سپیده آقانژاد / صادق ملکی / عرفان حق روستا به ایفای نقش می پردازند و از دیگر عوامل کار می توان به طراح صحنه :تینو صالحی/

طراح لباس: الهام شعبانی/ آهنگساز: میر امیر میری/ دستیاران کارگردان: عسل احمد نیا، سارا شریفیان، فاطمه پور محمدی اشاره کرد


علاقه مندان می توانند جهت تماشای این نمایش از9 فروردین ماه 94ساعت 18:30 هر شب به جز شنبه ها به خانه نمایش واقع در میدان فردوسی خیابان شهید موسوی کوچه شهید محمد آقا مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت www.edareteatr.com. مراجعه فرمایند
محسن قربانی و کاوه این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمدونم چی بگم
نه اینکه بد بوده باشه ها نه، اصلا
هم خوب بود هم نبود.
هم میشد باهاش ارتباط برقرار کنی هم نه.

همون طور که خیلی از دوستان گفتن توش پر از جمله های پر مغز بود، ولی پرمغزهایی که بسیار این ور اون ور شنیده ایم.

بازی بهرام افشاری بسیار عالی بود و خوب در واقع فقط او بود اگر چه بازی مجید نوروزی هم به چشم میومد.

من بیشتر از همه از صحنه ای که موقع تعریف زبان اجرا شد خوشم اومد اونجا که ذات انسان رو وقتی که در موقعیت پایین تر از نظر علمی(یا هر چیز دیگه) قرار میگیره و سعی می کنه با زور بحث رو تموم کنه

در کل دیدن این تئاتر رو حقلکن برای یک بار توصیه می کنم، از طنزهای نمایش واقعا لذت می برید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگه دو نمایش تازه تماشاخانه محترم ایرانشهر در تیوال ساخته شد:

رام کردن زن سرکش:
http://www.tiwall.com/theater/ramkardanezanesarkesh

پرواز ایکار
http://www.tiwall.com/theater/parvaz-ikar
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب فیلم "تک تیرانداز آمریکایی" آخرین ساخته "کلینت ایستوود" رو دیدم ، جدا از اینکه این فیلم رو دوست داشته باشیم یا نه یه نکته واقعا تعجب بر انگیز اینه که کارگردان این فیلم ، 85 سالشه ، 85 سال...شاید وقتی یاد کلینت ایستوود بیوفتیم همه ما چهره یه مرد 30 یا نهایتا 40 ساله آفتاب خورده و عبوس با یه کلاه کابویی به ذهنمون متبادر بشه ولی این هنرپیشه ، کارگردان ، تهیه کننده و آهنگساز الان 85 سالشه .
تصور اینکه خودم بتونم در 85 سالگی بدرستی راه برم ، ببینم ، بشنوم و یا حس درستی نسبت به محیط اطرافم داشته باشم به فرض اینکه اصلا 85 سال عمر کنم ، تا اینکه یه فیلم بسازم اونم یه همچین فیلمی با لوکیشن های متعدد که حتی بعید میدونم لوکیشن های مربوط به جنگ عراق در کشور آمریکا و جلوی پرده سبز بازسازی و فیلم برداری شده باشه ، واقعا جای تحسین و تقدیر داره و میشه به عنوان ... دیدن ادامه » یه "Case Study" و یا پروژه علمی بهش نگاه کرد.
مسلما ایشون دکتر خصوصی ، مربی بدنسازی و رژیم غذایی خاصی داره که تونسته تو این سن به فعالیت شغلیش ادامه بده ولی بدون شک این عوامل به تنهایی نمیتونن یک فرد رو از روزمرگی نجات بدن و نه تنها حس "زنده بودن" بلکه حس "زندگی کردن" رو هم در اون ایجاد کنند.
سپهر امیدوار و رومینا خلج هدایتی این را دوست دارند
در بخش تاتر نوشتی ها
۲ روز پیش، سه شنبه
چه جالب..وافعا تحسین برانگیزه ولی خب با فرض اینکه ایشون دکتر خصوصی مربی بدنسازی و رژیم غذایی خاصی داشته باشه همین در ایران و علی الخصوص در فصل پاییز و تابستان در تهران نمیزی اد..میتونه دلیل بزرگی برای عدد85 باشه:)
۲ روز پیش، سه شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید