«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

کاش اجرای این نمایش زیبا با بازی جواد عزتی عزیز هم ارائه بشه، واقعا عالی بود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من برای امشب دو بلیط نمایش سیستم گرون هلم دارم که نمی تونم برم کسی دوتا بلیط احتیاج نداره برای امشب؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با وجود کارگردانی آقای پاکدل و بازیگران قدرتمندی مثل مهدی سلطانی و عاطفه رضوی، منتظر چیز ویژه ای در این نمایش بودم.ریتم نمایش بسیار کند و کلافه کننده بود.طراحی صحنه جای بیشتری برای کار داشت. برداشت آزاد از داستان آقای اسماعیل فصیح تبدیل به یک موضوع مبهم و باز شده بود که کمکی به اقناع بیننده برای درک نمایش نمیکرد.بعضی از بازیها فوق العاده بودند اما کمکی به شعارزدگی نمایشنامه و زدودن ابهام از آن نمی کردند. آیینه ای که برای نشان دادن محنت دیدن هنرمندان این سرزمین در دوره های مختلف ترسیم شده بود، به شکل مناسبی پرداخت نشده بود و بیشتر شبیه یک روایت ناقص و تکراری تاریخی بود تا محنت کشی هنر و هنرمند. رویهم رفته این نمایش را دوست نداشتم. نقطه قوت نمایش، بازی مهدی سلطانی و علی لیاقی و نسیم ادبی بود.
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به لطف بازی بعضی از بازیگران این نمایش، کسالت حاکم بر نمایش و نمایشنامه (که به نظرم بسیار سرسری کار شده بود) کم شده بود. اما رویهمرفته نمایش نه کمدی واقعی بود و نه طنز و نه حکایت جالبی را روایت می کرد.به طور کلی بازیها از متوسط پایینتر بودند.
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بوس نوید بی نظیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همراهان عزیز

جهت رفاه بیشتر عزیزانی که شیوه دریافت حضوری را انتخاب کرده اند یک مکان دیگر نیز برای تحویل حضوری مشخص شد.

عزیزانی که اقدام به خرید فیلم تئاتر شکلک کرده و علاقمند به دریافت حضوری هستند می توانند به دو مجموعه موسسه فرهنگی هنری کارنامه و تماشاخانه باران مراجعه کنند.

**** لطفا به تاریخ ها و ساعات تحویل حضوری دقت شود ****

موسسه کارنامه: از 23 تا 25 اسفند ساعت 11 تا 15 (خ ولیعصر، خیابان ملکی (سعدآباد)، خ افراز، کوچه انوش، پلاک 5)

تماشاخانه باران: از 22 تا 25 اسفند ساعت 17 تا 20 (خ فلسطین، پایین تر از تقاطع خ انقلاب)

در هنگام تحویل حضوری همراه داشتن پرینت خرید و کد پیگیری توسط شما الزامی است

خواهشمندیم به غیر از تاریخ و ساعت های اعلام شده از مراجعه به این دو مجموعه فرهنگی جهت دریافت فیلم تئاتر شکلک خودداری کنید
سپهر امیدوار این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لالایی در آخر اپیزود سیمین سامان نغمه ای تلخ است همچون فرم تکرار گونه آن و همچون تاب خوردن نوزاد در دستان مادر ، هرچند دست کم باعث می شود به خواب برود . تلاش بیهوده شخصیت ها که هرچه بیشتر سعی میکنند بیشتر گرفتار این ضرباهنگ تکراری میشوند ، گرفتار واژگانی می شوند که هرچند برای ارتباط آدم هاست باعث جدایی انها می شود . آیا باید آرزو کنیم که دیگر چیزی نگوییم یا به امید روزی بگوییم که دیگر نخواهیم گفت ؟ (مانند شعر ساموئل بکت :پت پت پیستون کهنه قلب می گوید love love love و خاموش می شود و مانند دیالوگ پایانی صبا : رفتید بخوابید ، نمی زارم بخوابید و خاموش می شود )

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تعداد ۴ بلیت برای سانس ۷:۳۰ فردا جمعه خریده ام که متاسفانه نمی توانم بروم و تمایل به فروش با همان قیمت را دارم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستات
یک قطعه بلبت برای اجرای ساعت ۱۶ روز آدینه ۱۵ اسفند موجود می باشد، در صورت تمایل با شماره زیر تماس بگیرید

۰۹۳۵-۳۶-۹۳۵-۳۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیز تیوالی

بدلیل استقبال شما صندلی های جدید در سایت باز شد.

ممنون از حمایت شما.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشت امیر پوریا در باب نمایش شکلک

در این شلوغی های کاری انتهای سال که دیدن و دنبال کردن نمایش ها و کنسرت ها و فیلم های مختلف با درجات گوناگون اهمیت هم بخشی از آن به حساب می آید، برای خود نگارنده هم غریب است که چه انگیزه و گرایشی باعث شد در عین غافلگیری خودم، نمایش «شکلک» کار کیومرث مرادی که بازتولید او از اجرای 9 سال پیش خودش است را سه بار ببینم!

از میان آن چه تا به حال دیده و شناخته ام، این بهترین نمایشنامۀ نغمه ثمینی است که دو تلفیق به ظاهر ناممکن را به شکلی ساده و باورپذیر و بی آن که ابهام بغرنجی برای تماشاگر پدید آورد، ممکن کرده است: از یکسو تلفیق میان واقعیات اجتماعی و خیالپردازی با خلق موقعیتی سوررئال به واسطۀ شکست مرز زمان؛ و از سوی دیگر، تلفیق میان کمدی موقعیت و کلام و رفتار با تلخی های یک تراژدی منتهی به «مرور تاریخ مردمی ایران» که ... دیدن ادامه » برای نمایشی ظاهراً چنین سرگرم کننده و مفرح، دستاوردی بس بزرگ است. اما این ویژگی متن را سال ها بود که می دانستم و به فرض این که می خواستم ببینم آیا این بار هم مرادی توانسته «فروتنی» متن را با به رخ نکشیدن مضمون بزرگ «آن چه بر سر فرزند ایران آمده» در اجرایش حفظ کند یا نه، همان تماشای نخست کافی بود. در آن نوبت، نوید محمدزاده که در این اجرا، همان نقش احمد مهران فر در اجرای قدیمی را به عهده دارد، خود بعد از بازگشت از برلیناله به تماشای اجرای آخر جواد عزتی در همین نقش نشسته بود و بازی عزتی با تمام لطف و نمک اش، برای انتقال مفهوم تاریخی فرزندی که نه پدر لمپن نسل قدیم و نه جوان آگاه نسل حاضر نمی خواهدش، بیش از حد کاریکاتوری بود.

از فردای آن شب، محمدزاده باز روی صحنه می رفت و دیدار دوم من، می توانست به این دلیل باشد. آن فروتنی که گفتم باید در این اجرا با نهان و ظریف مطرح کردن مضمون تاریخی فرزند بی مأوای سرزمین مان جاری می شد، با تقابل درست بین بازی و شخصیتی که امیر جعفری و محمدزاده خلق می کردند، به درستی رعایت شده بود و این، طبعاً از اجرایی که تلخی این مضمون را در پس شیرینی تمام نشدنی عزتی از دست می داد، آرمانی تر بود. یک دستاورد دیگر این نوبت تماشا هم یکدستی شخصیت نقره و واکنش های عصبی اش در آن موقعیت هم هولناک و هم مضحک بود که به واسطۀ نوع کار ستاره پسیانی، گویا تئوری های مربوط به تأثیر هم بازی در خلق شخصیتی که بازیگر مقابل به عهده دارد را ماهرانه زیر سؤال می برد.

اما انگیزۀ بار سوم از کجا آمد؟ آن هم میان این ازدحام کاری که همه مان را بدهکار بسیاری کرده. در جست و جوی ذهنی ام، به نتیجه ای رسیدم که هر چه می گذرد، برایم قطعی تر می شود: اهمیت و شدت زنده و سمپاتیک بودن شخصیت عالیه با بازی پانته آ بهرام که می تواند در یادها بماند. کسی که با آن همه آسیب پذیری و شیرین عقلی ظاهری، عمیق ترین درک را نسبت به رنج و درد تک تک شخصیت های دیگر دارد. کسی که در اوج های تلفیق «نقالی» و پرده خوانی با روایت چندگانه و مدرن کار، حتی باید خود شعبون خان را هم برخوانی کند.

کسی که وقتی اشارۀ شعبون خان به انداختن طفیلی ای به نام عالیه در مقابل حسن را نقل می کند، هم رنج خودش و هم بی اعتنایی شعبون را در عرض چند ثانیه به هم پیوند می زند. کسی که با این همه تکرار شیوه های بازآفرینی آدم های دچار لکنت در انبوه نمایش ها و حتی سریال های تلویزیونی، باز طرز حرف زدنش یکه و ویژۀ خودش به نظر می رسد. و کسی که بیش از همۀ شخصیت های دیگر، دو وجه «فردی» و «نمایندۀ بخشی از مردمان این سرزمین» را به هم می آمیزد. چه آن چه در متن ثمینی در قالب عالیه خلق شده و چه شخصیتی که بهرام روی صحنۀ اجرای مرادی جان می بخشد، می تواند کنار کسانی چون حمید هامون یا ناخدا خورشید یا قدمشاد مطرب در تاریخ هنرهای نمایشی ما ثبت و ماندگار شود. فرقش این است که شخصیت های فیلم ها را می توان بارها باز دید ولی شخصیت های نمایش محمد رحمانیان/حبیب رضایی و مرادی/ثمینی، با اتمام اجرا دیگر قابل رجوع نیستند؛ مگر آن که فیلم اجرا به درستی تدوین و عرضه شود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیز
برای بلیتِ روزهای یکشنبه تا سه شنبه ی کمدی مَلی تخفیف گروهی و تخفیف وفاداری اعمال شد
عمو فرهاد قصه ها این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظرم «بیرون پشت در» نمایش جالبی بود گر چه طولانی بودن زمان اجرا کمی آن را خسته کننده کرده بود. اما در مجموع بازی های بیشتر بازیگران خوب بود. بازیگر نقش اول که فوق العاده بود.
رومینا خلج هدایتی این را خواند
عمو فرهاد قصه ها و آرش فصیح این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فایل تصویری تبریک سال نو و درخواست نوید محمدزاده از شما مخاطبین عزیز در صفحه فیلم تئاتر شکلک قرار گرفت
مرسی بابت این فیلم کوتاه
کپی که اصلا نسخه اصلی تهیه شده
فیلم نمایش های دیگه آقای محمدزاده اگرامکانش هست منتشر کنید

با آرزوی موفقیت بیشتر در سال جدید برای آقا نوید محمد زاده و تمام گروه

سال نو مبارک
۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیش فروش روزهای آخر هفته آینده نمایش "پائیز" آغاز شد.

چهارشنبه - پنجشنبه و جمعه هر کدام در دو سانس 19:30 و 21:30

توجه داشته باشید این آخرین پنجشنبه و جمعه اجرا خواهد بود. پس از آن در هفته بعدش فقط تا دوشنبه اجرا خواهیم داشت.

پیشاپیش نوروزتان پیروز
علی جعفریان این را خواند
پیمان لسان و تینا نظرکرده این را دوست دارند
ببخشید برای روزهایی که نمایش دو سانس اجرا دارد معمولا در طول این مدت اجرا حداکثر تاخیر برای شروع سانس اول نمایش چقدر بوده است؟
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه سالنهای تماشاخانه ایرانشهر در سال ۹۴ مشخص شد :-


سالن استاد سمندریان در فصل اول سال 94 با 2 نمایش شروع می‌شود که یکی از نمایش‌ها پیرامون موضوع دفاع مقدس با عنوان «مظلوم پنجم» اثر رضا صابری است که بازتولید خواهد شد؛ این نمایش از 14 فروردین تا 17 اردیبهشت اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: سالن استاد سمندریان از 20 اردیبهشت تا 25 خرداد نمایش «از اینجا تا ابدیت» و «روال عادی» را اجرا خواهد کرد. همچنین 28 خرداد تا 6 مرداد مازیار میری متنی تحت عنوان «هم‌نام» را اجرا می‌کند. از 9 مرداد تا 12 شهریور دو اجرای «پهلوان اکبر می‌میرد» را خواهیم داشت. از 15 شهریور تا 19 مهر دو اجرا یکی مربوط به سهیلا گلستانی است به نمایش گذاشته می‌شود که بنده نیز در کنار خانم گلستانی متنی با موضوع دفاع مقدس را اجرا خواهم کرد.

* نمایشنامه «شب دهم» نوشته می‌شود
مدیر عامل خانه هنرمندان بیان داشت: طی هماهنگی با «حسن فتحی» تصمیم داریم که در محرم و صفر سال آینده، سریال «شب دهم» را به صورت تئاتر اجرا کند که متن این نمایش در حال نوشته شدن است.
وی گفت: 23 آذر تا 29 دی‌ماه کیومرث مرادی برنامه «خواب در فنجان خالی» را اجرا می‌کند. 30 دی‌ماه تا 22 بهمن جشنواره تئاتر فجر را داریم ضمن اینکه امیدواریم در این ایام یک کار خارجی مناسب را برای تماشاخانه اجرا کنیم.
سرسنگی افزود: از 24 بهمن تا 28 اسفند پیمان معادی نمایش «برف» را خواهد داشت و علی شمس نیز قصه «میان‌رودان» را در سالن استاد سمندریان اجرا خواهد کرد.

* برنامه‌های سالن استاد ناظرزاده کرمانی در سال 94
وی با اشاره به برنامه‌های سالن استاد ناظرزاده کرمانی، یادآور شد: محمد حاتمی با نمایش «ایکارو» و خانم مریم کاظمی با اجرای «رام کردن زن سرکش» از نمایش‌های فصل بهار خواهند بود.
رییس نمایشخانه ایرانشهر گفت: از اول تیر تا 9 مرداد علیرضا کوشک جلالی نمایش «دست نیافتنی‌ها» و حسن معجونی نمایش «ستوان آینیشمور» را خواهند داشت. لیلی رشیدی اجرایی دارد که متن آن هنوز مشخص نشده است.
وی افزود: از 13 مرداد تا 20 شهریور در دو اجرا توسط خسرو احمدی و پریسا مقتدی را در سالن ناظرزاده داریم.
سرسنگی ... دیدن ادامه » خاطرنشان کرد: از 24 شهریور تا 8 آبان زمان نمایش آقای ثروتی بود؛ اما وی تاکنون دو بار برنامه را لغو کرده‌ است؛ ضمن اینکه آقای ثروتی در این رابطه گفته است که بازیگران ما سر فیلم و سریال هستند؛ این انتقاد وارد است؛ چرا که هنرمندان به دلیل پیدا کردن لقمه چرب‌تر فضای تئاتر را ترک می‌کنند.
وی اضافه کرد: 12 آبان تا 17 آذر نمایش علی سرابی با عنوان «برنارد مرده است» خواهد بود. 22 آذر تا 28 دی رضا بوران نمایش «مده آ» را خواهد داشت همچنین از اول بهمن تا 22 بهمن کارهایی از حجازی‌فرد و محمد رضا اصلی را اجرا می‌شود. 25 بهمن تا 28 اسفندماه نیز مرتضی میر منتظمی و نصیر ملکی‌جو، اجرای نمایش را خواهند داشت.
ممنون مونا جان چه کارخوبی که اطلاع رسانی کردید ..
۲ ساعت پیش
ممنون از شما بانو ثانی :-)
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
می دونید 22 اسفند جمعه هستش؟
درود بر شما
بله، مشکلی از این بابت نیست.
۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خواهشششششششششششش می کنم حداقل یه اجرا بگذارید که زمانش یه ساعت زودتر باشه ، مثلا 7 باشه ، ساعت 8 تا بیاد تموم شه دیر میشه به خوابگاه نمی رسیم !
باید خوابگاه تا 12 اجازه ورود بده
۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد اجرای پایانی این نمایش روز دوشنبه 25 اسفندماه خواهد بود.
گروه کوهنوردی آبشارجوانی این را خواند
علی جعفریان این را دوست دارد
اى بابا گفتن تا ٢٨اسفند تمدید میشه من مى خواستم یه بار دیگه برم:-(
۶ ساعت پیش
من براى ١٩ اسفند سه شنبه بلیط گرفتم خیلیهاى دیگه هم خریدن یعنى چى؟ ١٨ تمومه؟ پس چرا بلیط فروختن؟
۶ ساعت پیش
با پوزش از شما منظور دوشنبه 25 اسفندماه بوده است که اشتباهی 18 اسفند نوشته شده بود.
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید