«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

ینی واقعا نامردیه...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام. چطور می تونم از میدان ولی عصر برم اقدسیه (تالار شمس) ؟ ترجیحاً با اتوبوس.
من از خوزستان میام واسه دیدن تئاتر و با مسیرش آشنایی ندارم. چند ساعته تو نقشه و گوگل مپ سرچ می کنم به نتیجه نمی رسم.
لطفاً راهنمایی کنید
سلام همشهری.
خیلی خوش اومدی و انشاالله که خیلی خیلی لذت ببرید.
از میدون ولی عصر، اتوبوس های میدان تجریش رو سوار شو و بیا اونجا.
بعد یکم از میدان تجریش پیاده بری پایین، میدان قدسه.
اونجا تاکسی های اقدسیه رو سوار شو. سر خیابان نیلوفر پیاده شو. اونجا تالاره.
۲۲ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باز از آن نمایشهایی هست که باید دید با متن چه کردند...
آن هم در ایران، وقتی که سراغ تابوها رفتن مستزلم این است که ن متن را باید به دست جلاد ِ ممیزی داد ...

باید دید دورا و کیت را چگونه بومی کرده اند یا فقط از منظر ِ آنها نمایشنامه ایی دیگر را مطرح میکنند ، هر چند نوشته شده با نگاهی به نمایشنامه ....

درد دارد این نمایشنامه ، حرف داری این اتفاقها ....

منتظریم ...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
.
==================
« اراتوریو » (oratorio) چیست؟
==================

موسیقی مذهبی که مانند اپرا ،داستان را با آواز تجسم می کند

-------------------------------------------------------------------------------
ارتوریو (به لاتین: Oratorio) یک ساخته موسیقایی بزرگ برای اجرا به وسیله ارکستر، گروه کر و تکنوازان است. متن ارتوریو غالبا بر مبنای متون کتاب مقدس است و روایت لازم برای حرکت از صحنه‌ای به صحنه دیگر، به وسیله صداهای گوناگونی تامین می‌شود، که زمینه را برای آریاها و گروه کر فراهم می‌کنند.

با توجه به درون مایه مذهبی آن، ارتوریو اما مختص به مراسم عبادی نیست و علاوه بر کلیسا در سالن‌های موسیقی نیز اجرا می‌شود. در قیاس با اپرا که یک تئاتر موسیقایی‌ست، ارتوریو دقیقا یک قطعه کنسرتو است. هر چند که گاه ارتوریوها را همانند یک اپرا به صحنه می‌روند و اپراها به مثابه کنسرتو ارائه می‌گردند.

اوروتوریو یکی ... دیدن ادامه » از مهمترین فرم‌های آوازی دوره باروک است که شباهت زیادی با اپرا دارد. اوروتوریو با اینکه دربردارندهٔ بخشهای کُرال، آریاها، دوئت‌ها، رسیتاتیف‌ها و اینترلودهای ارکستری است ولی مانند اپرا ایفای نقش و صحنه پردازی ندارد. اوروتوریو اغلب دارای سوژه‌های مذهبی بر اساس داستانهای انجیل است اما کمتر برای اجراء در آئین‌های مذهبی طرح و ساخته شده است.

- ویکیپدیا
فرزام قدیری نیا(Farzam Gh) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
.
==============
«اراتریو عدالت» چیست؟
==============

بابک مهری که نمایش «اراتریو عدالت» را براساس سخنان حکیمانه‌امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه به صحنه می‌برد،گفت: با اجرای نمایشی براساس اصل متن نهج‌البلاغه به دنبال اتفاق متفاوتی هستیم.

به گزارش خبرنگار تئاتر ایسنا، طراح و کارگردان «اراتریو عدالت» در سخنانی مطرح کرد: ایده‌اصلی‌ این کار حدود یک سال پیش به ذهنم رسید، سال گذشته آقای استانفیسکی کارگردان لهستانی بر اساس سخنان حکیمانه «هردوت» اثری را کارگردانی کرد که من هم در آن حضور داشتم و در جشنواره فجر اجرا شد.

وی افزود: بعد از اجرای این کار با خودمان گفتیم، ما هم زیاد سخنان حکیمانه داریم و چرا خودمان چنین کاری انجام ندهیم. از آن موقع این ایده به وجود آمد که بر روی نهج‌البلاغه کار کنیم، ابتدا می خواستم متنی را بنویسم که بعد دیدم هیچ چیز جز خود نهج البلاغه نمی‌تواند برای اجرای این کار مناسب‌تر باشد.

این کارگردان در صحبت‌هایی‌ درباره این نمایش توضیح داد:این اثر کاری است که برایش زحمت زیادی کشیده‌ شده است و امیدواریم اتفاق متفاوتی در آن بیفتد.

وی افزود: 1400 سال است که کسی با نهج البلاغه نمایشی اجرا نکرده است. این خیلی جذاب است که ما بر روی اصل متن نهج البلاغه که پر از سخنان حکیمانه و کلمات قصار امیر المومنین (ع) که زندگی فردی و اجتماعی می‌پردازد، کاری را اجرا کنیم و آنها را در بستری مناسب همراه با موسیقی قوی و بازیگرانی که شایسته ارائه این کلام هستند به صحنه بیاوریم.

این ... دیدن ادامه » کارگردان با بیان اینکه چند ماه تحقیق برای اجرای این نمایش انجام داده است، ادامه داد:برای اجرای این کار ترجمه‌های مختلفی از نهج البلاغه را خواندم و از بین آنها متنی را درآوردم که در واقع خود نهج البلاغه است و فقط برای اینکه وجاهت و قدرت متن بیشتر باشد سیلاب بندی شده است. چرا که به عنوان مثال امیر المومنین (ع) در یک کلمه مفهوم و ایدئولوژی را بیان کرده‌اند که وقتی ترجمه می شود به شانزده کلمه تبدیل می‌شود.سعی کردیم بر روی این موارد بیشتر کار کنیم و بر روی متن پایبند بمانیم تا بستری را ایجاد کنیم که حرکات‌ و دیالوگ‌ها دقیق‌تر روی صحنه گفته شود.

مهری درباره دوره کوتاه اجرای این نمایش گفت: مطمئنا هفت شب اجرا برای این کار کافی نیست اما هر یک اجرایی که اضافه برویم هزینه‌هایی مان را بیشتر می‌کند.

همچنین اصغر همت از بازیگران «اراتریو عدالت» در صحبت‌هایی گفت: چیزی که من را آزار می‌دهد این است که چگونه وقتی مدعی حمایت از کارهای فاخر هستیم حمایتی از چنین کاری نمی‌شود، این روزها تئاتر ما جایی برای کاسبی شده است نه تنها بودجه‌ای به آن اختصاص نمی‌دهند بلکه از کنار تئاتر اموراتشان را می‌چرخانند واقعا همچنین چیزی در دنیا بی‌سابقه است.

وی ادامه داد: تالار وحدت که قرار است این کار در آن اجرا شود نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه می‌خواهد برای هر شب مقداری پول بگیرد.این مساله این روزها تئاتر ما را آزار می‌دهد انگار تورم هیچ معنایی در تئاتر ندارد،آقای مرادخانی(معاون هنری) زمانی که در این عرصه وارد شدند عنوان کردند که اگر بودجه تئاتر 10 برابر شود شاید بتوان برای تئاتر کاری انجام داد اما الان 22 میلیارد بودجه تئاتر را برای سه حوزه در نظر گرفته‌اند.

این بازیگر درباره اجرای نمایشی بر اساس نهج‌البلاغه که این اثر نمایشی به زندگی حضرت علی(ع) دارد عنوان کرد: امیدوارم این حرکت باعث شود نه فقط جامعه ما بلکه جامعه جهانی متوجه شوند که ما چه مرد بزرگی را در بین خودمان داریم که با گذشت این همه سال هنوز حرف‌هایش برای امروز است.

احسان تارخ مدیر اجرایی این کار در صحبت‌هایی کوتاه عنوان کرد: «اراتریو عدالت» از چهار تا دهم آبان ماه ساعت 21 در تالار وحدت به صحنه می‌رود.

وی افزود: اراتریو به معنی نمایش و قطعات آوازی است که در واقع این متن ترجمه نهج البلاغه از سخنان امیر المومنین (ع) است.در مجموع در این کار 135 نفر پرسوناژ حضور دارند.

محسن ظریفیان بازیگر و مشاور هنری این کار نیز عنوان کرد: وقتی این کار را به من پیشنهاد دادند با خودم گفتم ایده جذابی است اما وقتی در این راه قدم گذاشتیم دیدیم سازمان‌هایی که ادعای تبلیغ دین اسلام را دارند خیلی با ما همکاری نکردند و برای همین نتوانستیم برخی ایده‌های جذابمان را پیش ببریم.

وی خاطرنشان کرد: دراین کار سعی شده است از کلیشه‌های مرسوم فاصله گرفته شود و با نگاه جدید‌تری اجرا شود.

- ایسنا
فرزام قدیری نیا(Farzam Gh) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان سلام.7بلیط واسه اجرای جمعه 2 ابان گرفتم که نمیتونم برم. اکگه کسی لازم داره تماس بگیره 09121406647
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان همه دعوتید برای مهرورزی و مهربانی
من کارگردان این نمایشنامه خوانی هستم
به سهم خودم و به نمایندگی از گروه بازیگرانم دعوت می کنم از همه هنرمندان و هنر دوستان عزیز که برای حمایت از کودکان نقص ایمنی در روز جمعه 2 آبان به تالار محراب بیان و ما را در این راه همراهی کنند.
نقش خوانها
استاد هوشنگ هیهاوند
بانو فریبا شاهسون
بهزاد جاودان فر
مرجان بنی سعید
مرجان بهرامی
زهرا خداداد

نیلوفر ثانی ، ویدا بیات و محب حسنیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار تئاتر
درباره نمایش آرامسایش
اهالی هنر و فوتبال باهم به تماشای آرامسایش نشستند./تقدیم اجرا به روح مرحوم ناصر حجازی
» اهالی هنر و فوتبال باهم به تماشای آرامسایش نشستند./تقدیم اجرا به روح مرحوم ناصر حجازی
... دیدن متن »

دوشنبه شب پر ستاره، آرامسایش با حضور هادى مرزبان،دکتر حمیدرضا صدر،حسین محب اهرى،مریم کاظمى،نیما قپانورى و آتیلا حجازى به همراه مادر و خانواده محترم مرحوم ناصر حجازی به روی صجنه رفت. در پایان اجراى ٢٨ مهرماه آرامسایش با حضور این عزیزان به روح مرحوم ناصر حجازى تقدیم شد.

.

به گفته روابط عمومی نمایش تا کنون هنرمندان و سرشناسانی چون پری صابری،گوهر خیراندیش،افشین پیروانی،علیرضا خمسه،محمد ساربان،نادر طریقت،نعیمه نظام دوست،همایون نصیری (سرپرست گروه دارکوب)،ابراهیم پشت کوهی،لعیا زنگنه،لیندا کیانی،سحر صباغ سرشت ،آرمین قیطاسی (رهبر ارکستر بادی آرس نوا)،مجید یاسر،محسن محسنی نسب،علی کاظمی،لیلا بوشهری،عباس جمشیدی و .. به تماشای آرامسایش نشسته اند.

محمد حاتمی نویسنده،طراح و کارگردان نمایش در رابطه با مضمون آن می گوید:"آرامسایش" که لایه ای کمیک و موزیکال دارد ، مروریست بر احوال و حالات انسان. انسانی که در گذر زمان با خود روبرو می شود و سعی دارد در ازدحام و هجوم جامعه ماشین زده امروز و فردا خود را وارهاند و به حقیقت خود دست یابد.

بازیگران (به ترتیب ورود به صحنه) علیرضا مهران،پژمان جمشیدی،الهام دهقانی،شهرام قائدی،روح الله کمانی،بهنوش بختیاری،محمد حاتمی و عماد سالکی هستند.

آرامسایش هر شب به جز شنبه ها ساعت 19:30 در تالار شمس (اقدسیه) به روی صحنه می رود.این نمایش یکشنبه تا سه شنبه هر هفته به دانشجویان در صورت خرید تلفتی یا حضوری 40% تخفیف ارائه می کند.

الهام دهقانی (طراح لباس)،فواد خراباتی (دستیار کارگردان و برنامه ریز)،سارا شاهرودیان (منشی صحنه)،آوا فیاض (مدیر تبلیغات و روابط عمومی) و بابک برزویه (عکاس)، بهرنگ معتمدی (سرپرست گروه موسیقی و نوازنده ویلن سل)،ترانه پوریوسف (فلوت)،حمید رضا کیانی (سازهای کوبه ای و تار) سایر عوامل آرامسایش هستند.

علاقمندان برای خرید اینترنتی می توانند به سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com و یا با شماره های 09369005415- 09397063087 تماس حاصل نمایند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پنج شنبه

ساعت 19

پرفورمنس "سرخ"

اگر وقت داشتید حتمن بیاید. خوشحال می شیم

ساعت 19
میدان ونک، خیابان خدامی، گالری ایست
اجرا برای عموم رایگان است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام نمایش بسیار زیبایی بود فقط حرکات موزون آن کمی تماشاگر را خسته می کرد.اگر از مدت آن کم کنند به پویایی نمایش کمک می کند
در ضمن از بازی خوب و بسیار زیبای آقای اختری تشکر می کنم...بسیار پرانرژی بود!
الهام و رومینا خلج هدایتی این را خواندند
زهره شاداب این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشتی بر نمایش« ریچارد سوم » با اقتباسی از « مهران رنجبر» و کارگردانی« آیدا آب پرور »
لینک مطلب : http://www.namayesh24.com/richard3/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیز و گرامی، متاسفانه به علت فوت آیت الله مهدوی کنی، اجراهای 29 و 30 مهرماه، سه شنبه و چهارشنبه کنسل می باشد.
همچنین به علت آنکه بعد از پایان دوره ی اجرایی ایام محرم و عاشورا و تاسوعای حسینی را خواهیم داشت، امکان تمدید و جایگزینی روزها وجود ندارد.
با عرض پوزش از یکایک عزیزانی که در این روزها بلیت خریداری کرده بودند.

( گفتنی است دوستان محترم تیوال نسبت به باز پس دادن مبالغ اقدامات لازم را انجام خواهند داد.)
الهام و ویدا بیات این را خواندند
جناب حسینی من بلیط این نمایشو 1 ماه هست که خریدم واقعا انصاف نیست که اینجوری رها بشه 2 هفته اس که برنامه هام رو طوری تنظیم میکنم که به 4 شبه نرسه و به نمایش مورد علاقه ام برسم ولی الان..
ای کاش جبران این کنسلی و تعطیلی برای این دست افراد از جمله من میشد..
۱۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعضیا کلا کارشون سیاه کردنه
دیوار سیاه میکنن
دل سیاه میکنن
آدم سیاه میکنن....!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

نام خداوند جان و خرد
فراخوان جذب بازیگر و عوامل تاتر
گروه نمایش موعود جهت انجام پروژه های تئاتری خود در سطح شهر تهران به تعدادی بازیگر خانم و آقا نیازمنداست
1- نمایش الماسی برای بریدن جهت شرکت درجشنواره تئاتر مقاومت
2-بازیگر آشنا به تئاتر فرم جهت نمایش خیابانی (ایام سوگواری محرم و صفر)
3- نمایش عروسکی
ازتمامی اعضا تست بازیگری گرفته خواهد شد ودر انتهای اجرا در نمایشهای بعدی از دوستان عزیز بهره مند خواهیم شد.
ضمناً از علاقمندان به طراحی صحنه ،لباس،عکاسی صحنه ،نورپردازو چهره پرداز نیز دعوت میشود با این گروه همکاری نمایند .
شماره های تماس جهت هماهنگی : 09302867844 دانیال حیدری
ویدا بیات این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان و همراهان گرامی، آخرین اجرای نمایش "آقای شادی" جمعه 2 آبان می باشد. منتظر حضور سبزتان هستیم.
۱۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
از گروه محترم نمایش تقاضا دارم با توجه به لغو شدن اجراها در روزهای 3شنبه و 4شنبه لطف کنند یک یا دو اجرای دیگر اضافه کنند چون در غیر این صورت با توجه به پر شدن ظرفیت تمام روزها گویا چاره ای جز لغو برای ما نمی مونه :(((
آخه ما چه گناهی کردییییییم؟!!!
هانی حسینی این را خواند
ویدا بیات این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افسوس خوار در دانشگاه هنر بعد از عاشورای حسینی
ویدا بیات این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش انقدر برام جذاب و دلنشین بود که سه بار به تماشای اون رفتم
رومینا خلج هدایتی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میرسعید مولویان، معلمى که واژه ى "مرد" براى قد و قامت ایشان کم است. اى کاش شما را در تهران بیشتر ببینیم.
سیامک قلی زاده این را خواند
وحید هوبخت و حمید عظیمی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با توجه به لغو اجراهاى امروز و فردا، چه تدابیرى اندیشیده شده است ؟ به عنوان نمونه : اجراى فردا-صداى آهسته برف- چه روزى میتونیم ببینیم؟ با توجه به اینکه براى فردا بلیط تهیه کرده ایم.
وحید هوبخت این را خواند
خانم شجاعی !
با پشتیبانی تیوال تماس بگیرید . با هر تاریخی که در هفته بعد مد نظرتون باشه با همان شماره صندلی خودتون بلیط رو تعویض می کنند
۱۳ ساعت پیش
صندلی قبلیه من ردیف 7..همچین خوبم نبود جاش
۱۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امکانش هست متن نشست خبری رو هم منتشر کنید!؟
۱۴ ساعت پیش
درود
به زودی گزیده ای از نشست نمایش مردی برای تمام فصول به صورت صوتی در بخش آوای تیوال جای خواهد گرفت.
۱۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میشه خواهش کنم یه ترتیبی بدید که حق ما ضایع نشه!!
من جز اولین نفراتی بودم که بلیط رو گرفتم، و ردیف سه اجرای شب 30 ام رو انتخاب کردم.
اما الان باید برم ته سالن بشینم.
خواهش میکنم دو روز مجزا برای اجرای شبهای 29 و 30 اختصاص بدید و امکان جابجایی رو هم از روی خود سایت بگذارید.
از طریق تلفن واقعا نمیشه، نمیشه این همه وقت گذاشت!
کاملن درسته و موافقم ..تلفنا مدام اشغاله !!! خیلی عالی میشه که دو روز رو اختصاص بدن به دوستانی که بلیطای 29 و 30 ام را دارن
۱۵ ساعت پیش
واقعا که انگار امام معصوم مرده کلا مملکتو تعطیل کردن
۱۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید