تیوال تئاتر
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
عده اى از مردم، خنثى هستند. آنها سوال هاى کلى مى کنند و انتظار پاسخ هاى کلى دارند. آنها در یک جعبه زندگى مى کنند و فکر مى کنند کسانى که در این جعبه جا نمى گیرند عجیب هستند. اما این انسانهاى خنثى هستند که عجیبند. آنها مانند گیاهانى هستند که در آزمایشگاه از نظر ژنتیک دستکارى شده اند، مانند چهره هاى غیرقابل شناسایى، مانند آدم آهنى. مانند جهل.

س.جوى بل.س
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسفندماه در بلونیای ایتالیا اتفاق می‌افتد
» فراخوان جشنواره ای برای پیوند رویا و تئاتر منتشر شد
... دیدن متن »
به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
 شناسه مطلب: 64166

فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی «رویا و تصوراتی از آینده و تئاتر» منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر، سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «رویا و تصوراتی از آینده و تئاتر» (Visioni di futuro, visioni di teatro …) از ۲۴ فوریه لغایت  پنجم مارس ۲۰۱۷ (ششم الی پانزدهم اسفندماه)؛ به‌مدت ۹ روز در شهر بلونیای ایتالیا برگزار می‌شود.

جشنواره «رویا و تصوراتی از آینده و تئاتر»، برنامه‌هایی همچون اجرای نمایش، کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی، برگزاری سمینار، کنفرانس و .... در زمینه سیاست‌های جشنواره را در دستور کار خود قرار داده است.

جشنواره بین‌المللی «رویا و تصوراتی از آینده و تئاتر» در سال ۱۹۸۶ بنیان گذاشته شده است. علاقه‌مندان برای حضور یافتن در سیزدهمین دوره این جشنواره، می‌توانند تا روز ۳۰ اکتبر ۲۰۱۶؛ (نهم آبان‌ماه ۱۳۹۵) به آدرس ایمیل این جشنوارهمراجعه کنند. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنند.برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ببخشید یادم رفت در مورد بازیهای دو نفر دیگه ام یعنی بازیگر نقش کاریولا و. نقش قابله و همینطور یکی از اون دو تا پزشک یعنی خانم سمانه حسینی هم نقششون رو خیلی خوب بازی کردن به خصوص بازیگر نقش قبله فوق العاده بود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با عرض سلام خدمت همگی این نوشته های یک تماشاگر خیلی خیلی عام تئاتره در مورد نمایش بر اساس دوشس ملفی:
من این تئاتر رو روز جمعه نهم مهرماه تماشا کردم چند تا مشکل داشت به نظرم، یکی اینکه نقشها برای بعضی بازیگران زیادی سنگین بود و اگه از بازیگران با تجربه تر و کارکشته تری استفاده می شد قطعا خیلی بیشتر جواب می داد به عنوان مثال نقش جولیا بسیار نقش سختی بود و نیاز به یه بازیکر با تجربه تری داشت و در اجرا خیلی خام بود گرچه بازیگرش واقعا تلاش خودشو کرده بود که البته این مورد درباره یکی دو تا از نقشهای دیگه هم صدق می کرد مورد دیگه اینکه صندلی ها برای یه اجرای 210 دقیقه ای که الیته شبی که من رفتم 220 دقیقه طول کشید اصلا راحت نبود و نهایتا به درد یه اجرای 100 دقیقه ای می خورد و به نظر من باید در سالن اصلی تئاتر شهر یا شایدم تالار وحدت اجرا می شد اونوقت عظمت کار ... دیدن ادامه » هم بیشتر دیده می شد. در ضمن اگر یه کم ریتم اجرا تندتر می شد و صحنه هالیی مثل خفه کردنها و غیره انقدر کش دار نبود خیلی بهتر بود و می شد با یه کم تغییرات حداقل نیم ساعت از کار رو کم می کرد در ضمن پایان نمایش خیلی قابل پیش بینی بود و انگار همه باید یکی یکی کشته می شدن و همه تماشاگرها می دونستن که نفر بعدی که کشته میشه کیه؟ در صورتی که می شد متن را یک مقدار تغییرات بیشتری داد و از این قابل پیش بینی بودن خارجش کرد. در ضمن بعضی موارد مثل کشتن کاریولا خیلی بی دلیل انجام می شد و ما نمی فهمیدیم این فرمان قتلها برای چی و از کجا صادر شده. اما خوب در عین حال چند تا حسن بزرگ در این تئاتر بود یکی اینکه در این اجرای طولانی بازیگرا حتی یه دونه تپق هم نزدن و خیلی خوب انرژیشون رو تا پایان اجرا حفظ کردن و بازیهای چند تا از بازیگرا مثل رضا بهبودی و میلاد رحیمی و باران کوثری و احمد ساعتچیان خیلی خوب بود و میلادشجره هم بازی خوبی ارائه داده بود و گروه اجرای زنده ی موسیقی هم بسیار خوب اجرا می کردن ولی یه مشکل داشتن و اون این بود برای اجرایی که انقدر کلاسیکه و تمام عناصر کلاسیک مثل روایت خطی و وجود هم سرایان و امثال اینها همه توش رعایت شده (به قول دوستان به سبک برشت)، موسیقی زیادی مدرن به نظر می یاد و ای کاش از موسیقی کلاسیک تری استفاده می شد و اینکه یه کم وجود اون گروه موسیقی با اون اجرای فوق العاده در کنار صحنه (باز هم به قول دوستان به سبک برشت) جلوی دید همه حواس آدم رو پرت می کرد و گاهی اوقات آدم رو از نمایش قافل می کرد(به خصوص نوازنده فوق العاده گیتار الکتریک). ولی در کل اجرای خوبی بود و البته نسبت به نمایشهایی که در یک سال گذشته دیدم مثل کالیگولا و خاطرات و کابوسهای یک جامه دار و مجلس ضربت زدن، ابه نظرم ین کار یه کار متوسط بود( گرچه نباید با هم مقایسشون کرد ولی از نظر اجرا می گم) اما با یک سری تغییرات در متن و اجرا و بازیگران و قطعا محل اجرای نمایش توسط کارگردان محترم و گروه اجرایی میشه این کار رو به یه نمایش بی نظیر تبدیل کرد البته در پایان باز هم باید عرض کنم که همه اینها که گفتم نظر شخصی من بود به عنوان یه علاقه مند به تئاتر و نه یک کارشناس حرفه ای
پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به همه گروه خسته نباشید میگم ... کار خوبی بود .. از بازی ها هم بسیار لذت بردم ... حال خوبی داشت اجرا
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام،
کسی برای روز سه شنبه ۱۳مهر سانس ۱۸:۳۰ یک عدد بلیت کنسلی یا اضافه برای فروش نداره؟
ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من برای بار دوم از شهرستان دارم میرم که نمایش رو ببینم کار خیلی خوبی بود لذت بردیم ولی خودمونیم خصوصیات فیزیکی ایشون هم توی فروش سریع السیر بلیط ها بی تاثیر نیست . منتطر کارهای بعدی ایشون هستیم .
Elaheh Eli این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیاری جان لطفا رایزنی کنین تئانر رو تمدید کنن
Elaheh Eli این را خواند
شیوا و فاطمه این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار تئاتر
درباره نمایش خاندان مرگ
خاندان مرگ
» زال و رودابه در یکی از تماشاخانه های تهران / "خاندان مرگ" از ١٤ مهر روی صحنه می رود
... دیدن متن »
به گزارش مشاور رسانه ای این پروژه، "خاندان مرگ" عنوان نمایشی به کارگردانی مهراو نوری است که از تاریخ ١٤ مهر در تماشاخانه کنش معاصر، اجرای آن آغاز می شود.

این نمایشنامه اقتباسی از داستان زال و رودابه است، که نگارش آن بر عهده خود کارگردان بوده و از شاهنامه فردوسی وام گرفته است.

بازیگران این گروه نمایشی نزدیک به سه ماه است که در کنار هم تمرین می کنند و اکثرا از چهره های شناخته شده در حوزه نمایش هستند، حسام منظور بازیگر جوان تئاتر و برنده جایزه بازیگری در نقش زال به ایفای نقش می پردازد و سهی بانو ذوالقدر در کنار او ایفاگر نقش رودابه است.

طبق برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سالار شهیدان این نمایش فقط بیست شب روی صحنه باقی خواهد بود و علاقه مندان به هنرهای نمایشی می توانند بلیت های این اثر را از طریق سایت های اینترنتی و گیشه تماشاخانه کنش معاصر تهیه کنند.

تهیه کنندگی نمایش "خاندان مرگ" بر عهده احمد نجفی است و این نمایش از تاریخ ١٤مهر هرشب ساعت ١٩ در تماشاخانه کنش معاصر روی صحنه خواهد رفت.

حسام منظور، سهی بانو ذوالقدر، الهام شکیب، آرش اشاداد و رویا بختیاری بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

لیست عوامل این نمایش عبارتند از : نویسنده و کارگردان : مهراو نوری، مشاور کارگردان : حمید پور آذری، طراح نور: مصطفی اسفندیاری، طراح لباس : زری کریمی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز : امیر سپهر تقی لو، منشی صحنه : شیرین آقازاده، مدیر صحنه : قاسم غضنفری، مدیر تولید: سعید زارع محمدی، عکاس رضا قاضیانی، مشاور رسانه ای : سام بهشتی و تهیه کننده : احمد نجفی.
عالیا و آرمین این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
ابتدا که این نمایش برای خرید بلیط باز شده بود شامل تخفیف وفاداری هم بود اما الان دیگه تخفیف وفاداری نداره ، خواستم ببینم کلا تخفیف وفاداری حذف شده یعنی؟؟
درود بر شما
بله تخفیف وفاداری از این نمایش برداشته شده است.
با سپاس
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان مقاله نویسی با محوریت «دیالوگ‌نویسی در ادبیات نمایشی ایران»
» فصلنامه صحنه در دوره جدید فراخوان مقاله نویسی داد
... دیدن متن »

فصلنامه‌ی صحنه در دوره جدید انتشار خود که شماره یک و دو آن (بهار و تابستان) تا نیمه مهر ماه در پیشخوان مطبوعات کشور قرار می گیرد، درنظر دارد هر شماره فراخوانی برای تولید مقالات فارسی در موضوعی خاص منتشر کند.
موضوع مقالات با توجه به پرونده‌ی شماره‌ی بعد مجله تعیین خواهد شد.  با توجه به موضوعِ پرونده‌ی شماره‌ی پاییز با عنوان «دیالوگ‌نویسی در ادبیات نمایشی ایران»، از همه‌ی صاحب‌نظران، اساتید، دانشجویان، کارشناسان و پژوهشگران دعوت می‌شود در صورت تمایل مقالات خود را با توجه به مفاد فراخوان به دفتر فصلنامه ارسال فرمایند.  
در ادامه متن این فراخوان را که توسط دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری منتشر شده است می خوانید:  

محورهای مقالات
• زیبایی‌شناسی دیالوگ
• سیر تطور دیالوگ‌نویسی در ادبیات نمایشی ایران
• تأثیر و تأثر دیالوگِ نمایشی و متون کهن ادب فارسی
• آسیب‌شناسی دیالوگ‌نویسی در ادبیات نمایشی (رادیو و تلوزیون، سینما، تئاتر) ایران
• یشینه‌یابی‌ دیالوگ در ادبیات کهن فارسی
• نمایشنامه‌نویسی زبان‌بنیاد 

شیوه‌نامه پژوهشی نشریه صحنه

۱- فصلنامه‌ی «صحنه» در زمینه تئاتر و سایـر حوزه های مرتبط، مقـالـه علمی ـ پژوهشی می پذیرد.
۲- مقاله های ارسالی نباید قبلاً در نشریة دیگری چاپ شده، یا همزمان برای نشریه دیگری ارسال شده باشند. ۳- مقاله ها پس از تایید داوران و تصویب هیئت تحریریه چاپ می گردد.
۴- مسئولیت مطالب مطرح شده در مقاله ها به عهدة نویسنده یا نویسندگان است.
۵-  فصلنامه در قبول، رد یا اصلاح مقاله‌ها آزاد است. مقاله‌ها و ضمیمه‌های آنها در دفتر فصلنامه باقی می‌ماند و باز گردانده نخواهد شد.
۶- چاپ مقاله‌های منتشر شده در این فصلنامه‌ی بدون ذکر منبع در سایر مجله‌ها و کتاب‌ها ممنوع است.
۷- مقاله‌ها باید حاصل کار پژوهشی نویسنده یا نویسندگان (Research Papers) باشد. مقاله‌های مروری (Review Papers)  از نویسندگان دارای مقاله‌های پژوهشی تنها در صورتی پذیرفته می شود که در نگارش آنها از منابع معتبر استفاده شده باشد
۸-  حق استفاده از مقالات با حفظ نام پدیدآورندگان برای دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری محفوظ است.
۹-  مقاله‌ها می‌توانند در قالب مقالات ترویجی، توصیفی و... و در ارتباط با محورهای ذکرشده نگاشته شوند.
۱۰-  مقاله‌ها باید به زبان فارسی و با رعایت اصول و آیین نگارش این زبان باشند.
۱۱- مقاله‌ها باید به ترتیب دارای بخش های زیر باشند:

*صفحه اول شامل عنوان کامل مقاله ، نام و نام خانوادگی نویسنده یا نویسندگان به همراه رتبه علمی و نام موسسه یا محل اشتغال
*چکیده فارسی حدود ۲۰۰ کلمه ( چکیده باید به تنهایی بیان کنندة تمام مقاله و شامل بیان موضوع ، اهداف و روش تحقیق، مهم ترین یافته ها و نتیجه گیری باشد )
*کلید واژه ها شامل سه تا پنج کلمه
*مقدمه شامل : طرح موضوع و معرفی کلی مقاله
*متن مقاله شامل: مبانی نظری، مطالعات و بررسی‌ها، یافته‌ها، نتیجه‌گیری 
*پی نوشت‌ها شامل معادل‌های لاتین و توضیحات ضروری دربارة اصطلاحات و مطالب مقاله، که با شماره داخل کروشه درمتن مشخص می‌شود.
*فهرست منابع فارسی و لاتین به ترتیب حروف الفبا برحسب نام‌خانوادگی نویسنده با توجه به شیوه‌ درج منابع در زیر:
- در متن مقاله به صورت: (نام خانوادگی نویسنده، سال انتشار، صفحه)
- در فهرست منابع پایان مقاله به صورت:

- کتاب ها: نام‌خانوادگی نویسنده، نام نویسنده (سال انتشار)، عنوان‌کتاب، نام مترجم یا مصحح، نام ناشر، محل انتشار
- مقاله‌ها: نام‌خانوادگی نویسنده، نام نویسنده (سال انتشار)، عنوان مقاله، نام مجله، جلد،  شمارة مجله، شماره صفحه‌های مقاله در مجله.

۱۲-  مجله در ویرایش شکلی متن از شیوه نامة مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی پیروی می کند.
۱۳- عکس‌ها، تصاویر، نمودارها و جدول‌ها در حداقل تعداد ضروری، با کیفیت مناسب و با اشاره به منبع مورد استفاده شامل (نام خانوادگی نویسنده، سال انتشار، صفحه) تهیه شود.
۱۴- عکس ها و تصاویر با درجة وضوح 300 DPI و با فرمت TIF و اندازه A5  تهیه شود. محل تصاویر در مقاله نیز مشخص گردد.
۱۵- حجم مقاله‌ها باید حداکثر ۸۰۰۰ کلمه باشد.
۱۶- مقاله‌ها باید در نسخه تایپ شده در محیط Word در قطع A4  با فونت  B_Mitr یا سایز فونت ۱۶ برای عناوین،  سایز فونت ۱۲ برای متن مقاله و سایز فونت ۱۰ برای پی‌نوشت‌ها و فهرست منابع و ماخذ، با ذکر عنوان پرونده (به همراه تصاویر تهیه شده با مشخصات فوق الذکر و فرم مشخصات پیوست در فراخوان)، به پست الکترونیک فصلنامه، یا بر روی cd یا dvd به دفتر فصلنامه،‌ ارسال شوند.

جایزه ویژه‌ی هر شماره
به اثر برگزیده جایزه‌ی نقدی به مبلغ ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال اهدا خواهد شد و همچنین آثار برگزیده در شماره‌ها‌ی آتی به‌چاپ خواهند رسید. 

محدوده زمانی
مهلت ارسال مقالات: ۹۵/۸/۱۰
تاریخ اعلام نتایج داوری : ۹۵/۹/۱

پست الکترونیک:
sahhne@hhsahne.ir
شماره تماس:۸۸۸۹۵۰۵۳-۸۸۸۰۴۰۷۲
نشانی: تهران، خیابان حافظ، نبش سمیه، ساختمان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، طبقه‌ی چهارم، دفتر مطالعات پژوهشی و راهبردی

فرم مشخصات
شامل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی، محل صدور، تاریخ تولد، محل سکونت:  استان، شهر، کد پستی،  آدرس، محل کار: استان، شهر، کد پستی، آدرس، تلفن محل سکونت (همراه با ذکر کد شهر)، تلفن همراه، پست الکترونیک، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل، عنوان مقاله، چکیده مقاله (حداکثر در ۲۰۰ کلمه)

فصلنامه‌ی صحنه  در دوره جدید انتشار خود در پایان هر فصل به مدیر مسئولی محسن مومنی شریف و  سردبیری ایوب آقاخانی منتشر می شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تنها 3 اجرا مانده به پایان پرسه های موازی
بهروز خرم این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آیین پایانی بیست و یکمین جشنواره تئاتر استانی تهران برگزار شد
» «چند خوان رستم» و «هنوز کایوس» به فجر معرفی شدند
... دیدن متن »
به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
 شناسه مطلب: 64147

آیین پایانی بیست و یکمین جشنواره تئاتر استانی تهران در روز ۹ مهرماه با حضور مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران و جمعی از مسئولین در شهرستان رباط کریم برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر ، بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر تهران با برگزاری آیین پایانی به کار خود پایان داد. همچنین از میهمانان ویژه این آیین می توان از شبنم مقدمی و بابک حمیدیان از بازیگران تئاتر، سینما، و تلویزیون نام برد. برای شرکت در جشنواره امسال ۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بازبینی اولیه آنها توسط مجید قربانی، مرتضی رستمی و ایرج افشاری صورت گرفت و از میان این آثار، ۱۱ نمایش برای شرکت در بخش مسابقه برگزیده شدند و به جشنواره راه یافتند. بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر تهران از ۳ تا ۷ مهر ماه جاری به مدت ۵ روز در ۷ شهرستان استان تهران برگزار شد و هیأت داوران جشنواره، مهران احمدی، شهرام کرمی و اردشیر صالح پور برگزیدگان خود را به شرح زیر اعلام کردند.
۱-بخش موسیقی
رتبه دوم: هیات داوران دربخش موسیقی جایزه دوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ چهار میلیون  ریال تقدیم می نماید به آقایان سامان شیر نسب و علی نوجوان  آهنگسازان نمایش «چند خوان رستم» از شهرستان پاکدشت.
رتبه اول: هیات داوران دربخش موسیقی جایزه اول خود را با اهدای لوح زرین و مبلغ شش میلیون  ریال تقدیم می نماید به آقای عباس طباطبایی آهنگساز نمایش «آدم آدم است» از شهرستان بهارستان.

۲-بخش طراحی لباس :
هیات داوران دربخش طراحی لباس برگزیده ای ندارد و با اهدای لوح تقدیر و مبلغ دومیلیون  ریال از آقای رضا صفری طراح لباس نمایش «چند خان رستم» از شهرستان پاکدشت تقدیر می نماید.

۳- بخش طراحی صحنه
رتبه سوم: هیات داوران دربخش طراحی صحنه جایزه سوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون  ریال تقدیم می نماید به آقای محمد اعلایی طراح صحنه نمایش «کمد دیواری» ازشهرستان ری.
رتبه دوم: هیات داوران دربخش طراحی صحنه جایزه دوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ  چهار میلیون  ریال تقدیم می نماید به آقای سید محمد رضا حسینی طراح صحنه نمایش «شب بخیر جناب کنت» ازشهرستان بهارستان.
رتبه اول: هیات داوران دربخش طراحی صحنه جایزه اول خود را با اهدای لوح زرین و مبلغ  شش میلیون  ریال تقدیم می نماید به آقای حبیب اله دانش طراح صحنه نمایش « آدم آدم است » از شهرستان بهارستان.

۴-بازیگری  زن:
رتبه سوم: هیات داوران دربخش بازیگری زن جایزه سوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ   چهارمیلیون  ریال مشترکا تقدیم می نماید به خانم ها
۱-حدیث علیزاده بازیگر نمایش «تجربه های اخیر» از شهرستان ری
۲-تیام منیری بازیگر نمایش «کمد دیواری» از شهرستان ری
رتبه دوم: هیات داوران در بخش بازیگری زن جایزه دوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ   شش میلیون  ریال مشترکا تقدیم می نماید به خانم ها
۱-مژگان رادفر بازیگر نمایش «هنوز کایوس» از شهرستان ری
۲- نگار محمدزاده بازیگر نمایش « آدم آدم است » از شهرستان بهارستان
رتبه اول: هیات داوران در بخش بازیگری زن جایزه اول خود را با اهدای لوح زرین و مبلغ  هشت میلیون  ریال تقدیم می نماید به خانم فریبا رسولی بازیگر نمایش « آدم آدم است » از شهرستان بهارستان.
۵- بازیگری مرد
تقدیر ویژه: هیات داوران دربخش بازیگری مرد  با اهدای لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون  ریال از آقای علی امیدوار بازیگر نمایش « چرخ بازیگر » از شهرستان شمیرانات تقدیر می نماید.
رتبه سوم: هیات داوران در بخش بازیگری مرد جایزه سوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ چهار میلیون  ریال مشترکا تقدیم می نماید به آقایان:
۱-شایان فصیح زاده بازیگر نمایش « هنوز کایوس » از شهرستان ری
۲-احسان رحیم دل بازیگر نمایش « چند خان رستم » از شهرستان پاکدشت
۳- فریبرز واحدی بازیگر نمایش « آدم آدم است » از شهرستان بهارستان
رتبه دوم: هیات داوران دربخش بازیگری مرد جایزه دوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ شش میلیون  ریال مشترکا تقدیم می نماید به آقایان
۱-طاها محمدی بازیگر نمایش «هنوز کایوس» از شهرستان ری
۲-عباس نورمحمدی بازیگر نمایش « آدم آدم است » از شهرستان بهارستان
رتبه اول: هیات داوران دربخش بازیگری مرد جایزه اول خود را با اهدای لوح زرین و مبلغ هشت میلیون  ریال تقدیم می نماید به آقای عباس طباطبایی بازیگر نمایش « آدم آدم است » از شهرستان بهارستان
۶- نمایشنامه نویسی
هیات داوران ضمن تقدیر از تمامی نویسندگان صاحب نام که آثارشان را در اختیار هنرمندان حاضر در بیست و یکمین جشنواره تئاتر استان تهران قرار داده اند در این بخش برگزیده ای ندارد و با اهدای لوح تقدیر و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۶ شش میلیون ریال از آقای علیرضا رحیم دل و احسان رحیم دل نویسندگان نمایشنامه « چند خوان رستم » ازشهرستان پاکدشت تقدیر می نماید.
۷- بخش کارگردانی
رتبه سوم: هیات داوران در بخش کارگردانی جایزه سوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ  شش میلیون  ریال مشترکا تقدیم می نماید به آقایان:
۱-ایلیا عابدینی کارگردان نمایش « ظهور ناگهانی مرگ » از شهرستان ملارد
۲-علیرضا رحیم دل کارگردان نمایش « چند خان رستم » از شهرستان پاکدشت
رتبه دوم: هیات داوران در بخش کارگردانی جایزه دوم خود را با اهدای لوح تقدیر و مبلغ  هشت میلیون  ریال تقدیم می نماید به آقای کوروش ولیدی و خانم مژگان رادفر کارگردانان نمایش «هنوز کایوس» از شهرستان ری
رتبه اول: هیات داوران در بخش کارگردانی جایزه اول خود را با اهدای لوح زرین و مبلغ  ده میلیون  ریال تقدیم می نماید به آقای حبیب اله دانش کارگردان نمایش  « آدم آدم است » از شهرستان بهارستان.
در راستای حمایت از تولیدات نمایشی در استان تهران و با توجه به رویکرد آموزشی و خلاقانه در نمایش آدم آدم است از شهرستان بهارستان، هیات داوران ضمن تقدیر از این اثر نمایشی ، در راستای مفاد و سیاست های جشنواره بین المللی تئاتر فجر و عنایت به این موازین دو نمایش ایرانی را جهت شرکت در جشنواره فجر به شرح ذیل معرفی می نماید.

۱-نمایش «چند خوان رستم» از شهرستان پاکدشت به کارگردانی «علیرضا رحیم دل»
۲-نمایش «هنوز کایوس» از شهرستان ری به کارگردانی «کوروش ولیدی و مژگان رادفر»
آیین پایانی بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر تهران در ساعت ۱۶ روز ۹ مهرماه در فرهنگسرای معلم شهرستان رباط کریم برگزار شد و با اعلام برگزیدگان و تقدیر از آنان به کار خود پایان داد.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مهدی میامی در گفت‌وگو با ایران تئاتر خبر داد:
» صاحب‌نظران تئاتر «برگشتی در کار نیست» را دیدند
... دیدن متن »
به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 64144

کارگردان نمایش «برگشتی در کار نیست» اعلام کرد که در زمان تمرین صاحب‌نظران تئاتر را دعوت و نظرات آن‌ها را بر نمایش اعمال کرده است.

به گزارش ایران تئاتر، مهدی میامی که در مقام کارگردان با نمایش «برگشتی در کار نیست» در سالن استاد انتظامی روی صحنه می‌رود، درباره این نمایش گفت: «برگشتی در کار نیست»، نمایشی نیوزلندی است که توسط اریک برادول نوشته شده است. این نمایشنامه توسط مرحوم هوشنگ حسامی ترجمه شده است. البته قسمتی از این نمایشنامه توسط آهو کاظمی بازنویسی شده است. این نمایش بین جنگ جهانی اول و دوم اتفاق می‌افتد و زندگی خانواده‌ای که درگیر جنگ بوده‌اند را روایت می‌کند. این اثر ۱۹ اجرا در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان خواهد داشت و از ۲۵ مهر لغایت ۱۵ آبان‌ماه در این سالن روی صحنه می‌رود.

میامی در مورد پروسه آماده‌سازی این نمایش گفت: تمرینات نمایش «برگشتی در کار نیست» از اول شهریورماه آغاز شده است. از همان روز نخست جدولی را تنظیم کردم که در آن جلسات تمرینات به‌دقت برنامه‌ریزی شده بود و بر اساس همان جدول تمرینات را پیش بردیم. در هفته نخست، دور خوانی کردیم و سپس صحنه‌ها را تقسیم کردیم. خوشبختانه طبق همان برنامه پیش رفتیم و حال که دو هفته تا زمان اجرا زمان باقی مانده، تقریبا نمایش آماده شده است.

وی در ادامه افزود: اعتقاد دارم که در زمان تمرین باید از پیشنهادها و انتقادات صاحب‌نظران استفاده کرد. به همین دلیل در سه یا چهار روزی که نمایش را از ابتدا تا انتها تمرین می‌کردیم، از دوستان ارجمند صاحب‌نظر دعوت کردم و آن‌ها نمایش را دیدند. سعی کردم نظرات مثبت و سازنده آن‌ها را در کار اجرایی کنم.

مهدی میامی در پاسخ به این سوال که آیا ۱۹ اجرا از دید او مناسب است و قصد دارد پرونده این نمایش را سالن استاد انتظامی ببندد، گفت: ۱۹ اجرا چندان کافی نیست اما شرایط فرهنگی مملکت به ما می‌گوید که این کار را انجام دهیم. قصد داشتم سال گذشته «برگشتی در کار نیست» را در سالن چهارسو اجرا کنم اما با موانعی روبه‌رو شدم. البته خوشبختانه به دعوت علی عابدی؛ مدیر تماشاخانه سنگلج؛ بهمن و اسفند نمایشنامه بسیار خوب بهرام بیضایی را که سالیان سال است آرزومندم آن را روی صحنه بیاورم را اجرا خواهم کرد. نام این نمایش، «راه طوفانی فرمان؛ پسر فرمان از میان تاریکی» اثر بهرام بیضایی است که به‌اختصار «فرمان» هم نامیده می‌شود.

کارگردان نمایش «برگشتی در کار نیست» گروه اجرایی این اثر را معرفی کرد: هادی فدوی؛ طراح صحنه این نمایش است، احسان آنالویی وظیفه آهنگ‌سازی این اثر را بر عهده دارد، ایوب محمودنیا و ماهور رشیدا دستیاران کارگردان هستند. طراح و مجری حرکت؛ حامد نصرآبادیان است. شهرام پوراسد، حامد نصرآبادیان، آهو کاظمی، طیبه میامی، ماهور رشیدا و امیر مهدی‌کیا، بازیگران «برگشتی در کار نیست» هستند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رومینا خلج هدایتی و محمد عسگری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آرمین و محمد عسگری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس تئاتر
از نمایش سردار
عالیا و محمد عسگری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میشه تمدید بشه؟؟؟
Elaheh Eli ، سامان ، پرستو کدخدایی و f vs این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Marillion و محمد عسگری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان ... سپاس از توجه و محبت تون... من از شمال اومدم تا این نمایش رو ببینم... محبت کنید برای تهیه بلیط فرصت ایجاد کنید... خیلی ناهماهنگ بوده مدیریت اطلاع رسانی ، و من مطمئن بودم که امروز که شنبه هست لااقل برای سه شنبه میتونم بلیط رزرو کنم.
Elaheh Eli و f vs این را خواندند
پرستو کدخدایی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
من این نمایش رو دیدم و به تعداد بسیاری از دوستام توصیه کردم. اگر تمدید میشد باز هم میدیدم. کاش تمدید کنید.
فاطمه این را خواند
Elaheh Eli ، پرستو کدخدایی و f vs این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان
» شورای انتخاب بخش مسابقه کودک و نوجوان معرفی شدند
... دیدن متن »
به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 64139

شهرام کرمی دبیر بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دعوت از پنج هنرمند شناخته‌شده و حرفه‌ای تئاتر شورای انتخاب بخش مسابقه تئاتر کودک و مسابقه تئاتر نوجوان بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را معرفی کرد.

 به گزارش ایران تئاتر ، داوود کیانیان، دکتر قطب‌الدین صادقی، محمدجواد کبودرآهنگی، حمیدرضا نعیمی، رضا عبدالعلی‌زاده به‌عنوان شورای انتخاب جشنواره معرفی شدند.

داوود کیانیان نویسنده و کارگردان و مدرس پیشکسوت و شناخته‌شده تئاتر کودک و نوجوان دارای نشان درجه‌یک هنری با چاپ بیش از سی عنوان اثر چاپ‌شده چون «نمایش خلاق» «غیر از خدا هیچ‌کس نبود» تمنای باران» و «صدای پای موعود»  کارگردانی نمایش‌های متعدد چون «راز درخت مقدس» و «پرنده و فیل» و «خروسک پریشان» را به‌عنوان کارگردان در کارنامه هنری خود دارد. داوود کیانیان در بیش از ده دوره جشنواره به‌عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری و یا داور جشنواره مشارکت داشته است.

دکتر قطب‌الدین صادقی نویسنده و کارگردان و پژوهشگر و مدرس و بازیگر شناخته‌شده تئاتر که در چاپ و اجرای بیش از پنجاه اثر هنری چون «یادگار زریران» «مویه جم» «بهرام چوبین» «عزیز شنگالی» و غیره چهره‌ای نام‌آشنا برای خانواده هنرمندان تئاتر است. دکتر قطب‌الدین صادقی در چند دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به‌عنوان مدرس و داور حضورداشته و در چند سال اخیر با اجرای دو نمایش «مرد فرزانه، ببر دیوانه» و «صدای یک دست» نمایش‌های ویژه کودک و نوجوان را در مقام نویسنده و کارگردان اجرا کرده است.
محمدجوادکبودرآهنگی بازیگر و کارگردان و مدرس تئاتر که با نمایش‌های «آی کچل‌ها» «کدام‌یک از ما» «پیک‌نیک در میدان جنگ» هنرمندی شناخته‌شده است. محمدجواد کبودرآهنگی که از آغاز شروع جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در برگزاری این رویداد هنری مشارکت داشته است این روزها نمایش «واگویه‌های گندابی» به کارگردانی او در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود.

 همچنین حمیدرضا نعیمی نویسنده و کارگردان و بازیگر و مدرس تئاتر که با چاپ و اجرای نمایش‌های «لیر شاه» «درخشش در ساعت مقرر» «وعده‌گاه نهنگ‌ها» «ترور» به‌عنوان هنرمندی فعال شناخته می‌شود. تاکنون نمایشنامه‌های مختلف از حمیدرضا نعیمی چون «ماه وژیار» «روزی و روزگاری یک سگ» چاپ و یا اجراشده و جوایز مختلفی در حوزه تئاتر کودک و نوجوان کسب کرده است. همچنین سال گذشته و در بیست و دومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان نمایشنامه «قصه خوب خدا» از حمیدرضا نعیمی چاپ شد. نمایش «سقراط» به‌عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین نمایش های سال‌های اخیر از حمیدرضا نعیمی در حال حاضر در تالار وحدت اجرا می‌شود.

رضا عبدالعلی‌زاده بازیگر و کارگردان تئاتر کودک و نوجوان هنرمند فعال این رشته است که در یک دوره مسئولیت انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر را بر عهده داشته است. این هنرمند تاکنون نمایش‌های‌  مختلف چون «آواز قناری» «ستاره کوچک تو» «شاپرک و رقص برگ‌ها» «قوری و گل پیاز» «شش پنگوئن کوچک» را در مقام کارگردان ویژه کودک و نوجوان اجرا کرده است.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی و با حضور هنرمندان و گروه‌های منتخب ایرانی و خارجی آذرماه در شهر تاریخی همدان برگزار میشود.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
من یک سوال داشتم. قبل از اینکه عض. تیوال بشم برای روز دوشنبه بلیط این تئاتر رو از سایت خریدم. ولی متاسفانه پرینت اون رو گم کردم. حالا چطور می تونم مجددا از بلیط خریداری شده پرینت تهیه کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
شما می توانید از بخش پیگیری خرید یا خرید های من اقدام به پرینت مجدد بلیت های خود کنید.
http://www.tiwall.com/store/receipts
۶ ساعت پیش
ممنون ولی من کد پیگیری رو ندارم. روی برگه پرینت بوده. با شماره موبایل هم اطلاعات رو ناقص میزنه.
۴ ساعت پیش
درود بر شما
به صورت تلفنی خدمتتون اعلام شد.
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام ، من از سوید دارم میام این تاتر رو ببینم ولی بلیط نیست
لطفا یک مدت تمدید کنید
اگر کسی بلیط برای فروش داره به این آدرس لطفا میل بفرستید
mahtab110@yahoo.com
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
واقعا فکر کنم شعور من دچار مشکل شده ...چون تو حین نمایش حداقل دوبار از خودم پرسیدم چرا این متن و این کار برتر شناخته شده ؟!؟!؟ نتونستم ارتباط ها را حل و فصل کنم ؟!؟!؟!
لیلى شجاعى این را خواند
مشکل چی بود که نتونستید ارتباط برقرار کنید؟اگر کمی واضحتر بگید میشه در موردش صحبت کرد من اجرای قبلی این تئاتر را دیدم زیبا بود
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا تمدید بشه... خواهشاً... التماساً
Elaheh Eli ، پرستو کدخدایی و f vs این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امید به تمدید هست؟
یا بلیط حضوری خارج از ظرفیت ممکنه بتونم تهیه کنم؟
Elaheh Eli و پرستو کدخدایی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش متوسطی یود ، ناراضی سالن را ترک نکردم اما کمی انتظار بیشتری داشتم، در مورد شوخی های درون متن چه با لهجه آذری و چه غیر آن با دوستان هم داستان هستم که یادآور تئاتر های آزاد بود.هدایت هاشمی، نداکوهی، احمد کاوری و نسیم ادبی بازیهای خوبی داشتند، اما نقطه عکس آن بازی آقایان پاکدل و مظلومی بود. زمان نمایش با توجه به متن و صحنه آرایی نیز مقداری طولانی بود.
لیلى شجاعى این را خواند
فاطمه این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش وقتی در خارج کشور اجرا میشد همش میگفتم کی اینجا اجرا میشه برم الان اینجا اجرا رفت دریغ از گیر اوردن یه بلیط الان دارم با خودم میگم کی تمدید میشه برم :))) خواهشا اگه تمدید شد یه چند تا جای خالی هم بزارین واسه ما :)))
Elaheh Eli ، پرستو کدخدایی و f vs این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا در صورت امکان تمدید شود.
Elaheh Eli ، پرستو کدخدایی و f vs این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید