«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

 

در جستجوی رسیدن به پرسش...چرایی یک شرایط...
3نفر که در ظاهر در زیر اوارهای یک معدن گیرکرده اند در واقع شرایط و وابستگی ان هاست که در حالی نابودیشان است و نه سنگ های یک معدن در ژاپن
ان ها در زیر این اوار به پرسشی می رسند که ابتدا باید از خود و وابستگی هایشان جدا شوند.باید دست از چادرهای مادرشان جدا کنند .از نامزد خود خداحافظی کنند و ... این اتفاق می افتد ان ها حالا می پرسند.می پرسند که چرا؟؟؟ این شروع یک فاجعه است.ان ها حالا دیگر تبدیل به نطفه ی شوم یک اژدها شده اند که جهان را ویران خواهد کرد.ان ها می پرسند .
ابرشیر این را خواند
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

خوبیِ گیتار .. داشتنِ سیمهای ترانه گوست ...
وقتی گیتار رو میگیری دستت ، دست که میکشی روی سیمهاش بی هیچ تمنای نت ، بی هیچ تکاپوی آکورد ... از طریق دستهات ترانه رو به لبهات هدایت میکنه ...

قسمتی از ترانه ای بی هوا ... بداهه ...

http://s6.picofile.com/file/8225047892/01.mp3.htmlاز: خود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

کارگردان «مهره پنجم» در گفتگو با مهر:
نمایش بازی قدرت به زبان فانتزی/حکایت گلوله‌ای که در بدن خیاط نشست

کارگردان نمایش «مهر پنجم» که این روزها در تالار محراب روی صحنه است، عنوان کرد این اثر نمایشی مضحکه قدرت را در یک کشور ناشناخته با زبان فانتزی به تصویر می کشد.

محمدرضا حیدری کارگردان نمایش «مهره پنجم» درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: نمایش «مهره پنجم» یک کمدی سیاه با درون مایه سیاسی است. این نمایشنامه نوشته مریم رها است و زمانی که اثر به من معرفی شد از همان ابتدا درگیر داستان یک خطی آن شدم و این خلاصه داستان جذاب من را ترغیب کرد که این نمایش را به صحنه ببرم. زمانی که نمایشنامه را خواندم، متوجه شدم که با اثری متفاوت روبرو هستم که در عین سادگی جای کار بسیاری دارد.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: این نمایش داستان گلوله ای را روایت می کند که به کمر خیاط شهر اصابت کرده و مدرک جرم پرونده ای است که در آن سفیر یک کشور دوست، کشته شده است. در واقع بر اثر شلیک این گلوله که برای ترور سفیر بوده و به جای آن به خیاط برخورد می کند و صدایی که خیاط بر اثر درد زیاد از خود بروز می دهد، سفیر سکته می کند و می میرد.

حیدری ادامه داد: این موقعیت فانتزی برایم بسیار جذاب بود و تلاش کردم در اجرای نمایش نیز این فضا را گسترش دهم. در این نمایش در عین اینکه شاهد فضایی کمدی و فانتزی هستیم در واقع مضحکه قدرت و بازی قدرت جریان دارد. اتفاقات این نمایش در جزیره ای به نام ناکجاآباد افتاده است و شهری را به تصویر می کشد که همه مردمش درگیر دوختن لباس هستند. سران مملکت برای حل این مشکل دور هم جمع شده اند اما بیشتر از اینکه به فکر خیاط و ترور سفیر کشور دوست باشند درگیر دوخت لباس‌شان هستند.

این کارگردان متذکر شد: فضاسازی نمایش نیز به شکل فانتزی است و از رنگ و نور برای القای بیشتر این ویژگی استفاده شده است. هوشنگ هیهاوند بازیگر و نویسنده پیشکسوت تئاتر مشاور هنری این اثر نمایشی است و تلاش ما نیز این بوده که در اجرای این نمایش بتوانیم همه قشر مخاطب را به خود جذب کنیم.

وی در پایان درباره اجرا در تالار محراب گفت: نمایش ما برای اجرا در صحنه قاب عکسی بسته شده بود اما متاسفانه بیشتر تالارهای تازه تاسیس ما بلک باکس هستند بنابراین تالار محراب را برای اجرا انتخاب کردیم. متاسفانه علی رغم قابلیت هایی که تالار محراب دارد، مهجور مانده و کمتر مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد. برای اجرای نمایش «مهره چنجم» یک سال تمرین کردیم و در اجرا نیز از بهترین متریال استفاده شده است بنابراین این اطمینان را دارم که مخاطب از دیدن این اثر نمایشی لذت خواهد برد.

نمایش ... دیدن ادامه » «مهره پنجم » نوشته مریم رها به کارگردانی محمد رضا حیدری و تهیه کنندگی امیر حسین عالی از اول آذرماه ساعت ۱۹ در سالن اصلی تالار محراب روی صحنه رفته است.

در این اثر نمایشی علی هیهاوند، مسعود اسفندیاری، محبوبه تفضلی، مرجان بهرامی، داوود سلیمانی، مهدیه جلم بادانی، محمد برزویی و محمدرضا حیدری به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «مهره پنجم» از ۱ تا ۱۸ آذر ماه درسالن اصلی تالار محراب واقع در خیابان ولیعصر خیابان امام خمینی (چهارراه سپه) میزبان علاقه‌مندان به هنر نمایش است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از دوستان در خواست دارم در نظر سنجی نمایش های ازدواج اقای می سی پی ۲۰ بر نا دو مرده است و من انجا نیستم هر کدام جداگانه است شرکت کنند. با تشکر .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اووه..! دوباره اجرا نداره؟؟؟..
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام

لغو یه نمایش به خودیِ خود، رویداد خوشایندی نیست. به این پدیده موارد زیر رو بیفزایید.
- بیان نکردن هیچ گونه توضیحی در خصوص چرایی لغو!
- عدم اصلاع رسانی مناسب:
ساعت 15:54 دقیقه پنج شنبه، یه پیامک از تیوال دریافت کردم که نمایش لغو شده؛ جهت آگاهی بیشتر به ایمیل یا برگه نمایش مراجعه کنید.
نتیجه مراجعه هم که مشخصه:
تنها امکان جا به جایی به همون پنج شنبه هست، اون هم فقط تا ساعت 15 !!!!!!! و این خودش یه نقصان دیگست:
- فراهم نکردن شرایط و امکانات جبرانی مناسب برای تماشاگران.

طبیعی است که بخشی از این اشکالات متوجه گروه و بخشی هم متوجه تیوال هست.
انتظار میره دست کم شرایط مناسبی برای تماشای این نمایش، برای دوستانی که در این روز بلیت تهیه کرده بودند فراهم بشه و البته به درستی هم اطلاع رسانی صورت بگیره.

سپاس
ذوق زده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
- فضای اینجا بیش از حد معنویه، به کمی هوا نیاز دارم!
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آقای آهنین جان ، استاد عزیز
کجای این جمله ی من معنای دادخواهی و گرفتن حق داشت :" کاش بچه های دراما هم ستاره هاتون بودن و رهاشون نمی کردین" که حالا می خواین در ادامه به طور حقوقی قضیه رو پیپگیری کنید؟
شما که کامنت اول من که فقط یه گله ی ساده بود ، انقدر ناراحتتون کرد که من و همه بچه های دراما رو بی لیاقت خطاب کردین ، چرا به کامنت بعدی من هیچ جوابی ندادین ؟ من هنوزم جواب سوالامو نگرفتم . هنوزم نمی فهمم چطور نوشتن یه کامنت توی تیوال رو مدیون شما هستم ؟؟؟
من رهبر هیچ حزبی نیستم. هیچ حقی هم از شما طلب نمی کنم. و اما در مورد توضیحاتتون در مورد مدیر اجرایی ؛بی شک هر کس سهمی در منحل شدن اون مجموعه داشته اما حداقل ایشون رو هر بار ملاقات کردیم ازین بابت ابراز تاسف و ناراحتی کردن . حتی بعد از منحل شدن دراما تمام تلاششون رو کردن تا دوباره ما دور هم جمع شیم ... دیدن ادامه » و به آموزش دیدن (که مورد تاکید همه ما بود) ادامه بدیم . اما تعدادمون کم بود و این امر میسر نشد.
تو مصاحبه تون اشاره کردین که :... این بچه ها هنوز دلخورن..." دقیقا همینطوره، من ازینکه ما رو بی نتیجه رها کردین دلخورم و با این واکنشتون دلخور باقی می مونم . زحمت شکایت کردن به خودتون ندید. روزگارتون خوش.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وسوسه انگیزه :)) یه سوال هزینه نهار جزو تور نیست درسته؟
وحید هوبخت و ذوق زده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تئاتر یکسان کننده ای بسیار عالی است، تنها جایی که فقرا میتوانند از بالا به ثروتمندان نگاه کنند.


ویل راجرز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام ، خرید بلیط این نمایش براى تیوال باز هست ؟ من گزینه ى خرید ندارم توى صفحه ى خودم

چجورى میتونم بلیط تهیه کنم ؟
مهرفا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به هر کجای این شعر قدم برداری
خط های قرمزی را خواهی دید که دنباله دارند
می روند و می روند
تا به ساختمانی شیشه ای برسند
و منفجر شوند
و منفجر شوند
و منفجر .......

چه تلخ خواهد بود ،
مزه انفجاری انتحاری
برای مادری که چند سالی ست
تنها عکسی از صورت فرزندش را
به آغوش می کشد
و روبروی تلویزیون سیاه و سفید قدیمی
به خواب می رود .

تلخ ... دیدن ادامه » خواهد بود
انتهای هر قصه ای که آن را
بوی خون و باروت آغاز می کند ..

#کسری_ناری
telegram : @kasranari
instagram : kasra.nari

:D
۸ ساعت پیش
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمونه‌ای بود از تئاتری که هرچقدر هم روی ظواهر و طراحی صحنه و... اش کار شده باشد بی نمایشنامه‌ی خوب تئاتر ویژه‌ای از کار درنمی‌آد.
از طراحی ضعیف کاراکترها و دیالوگ‌هاشون گرفته٬ تا نحوه روایتی که حرف جدیدی نداشت و نقش جامه‌دار که انگار فقط دکلمه‌خوان آخر هر بخش بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"جان گز" امشب در جشنواره تئاتر مقاومت

"جان گز" امشب در دو سانس ١٩ و ٢١ در قالب پانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت در تماشاخانه سرو به روى صحنه مى رود.
علاقمندان براى خرید بلیت اجراى جشنواره مى توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

خرید بلیت اجرای جشنواره: http://www.tiwall.com/defencetheaterfestival15/jangez
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گروه پالت مهمان آخرین اجرای کمدی اتفاقات
امشب ساعت 20 فرهنگسرای نیاوران
تلفن رزرو 09302071442
شیما بهرمن این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا عالی بود . یک کار بسیارپخته که روند تغییرات اجتماعی و فرهنگی جامعه ما رو طی 25 سال به زیبایی به تصویر میکشه.
پ.ر و ذوق زده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سرمای پاریسی

من دیشب اجرا رو دیدم. در مجموع کار شریف و قابل احترامی بود. از اونجا که به کارهای اجتماعی رئال خیلی علاقه دارم و سعی میکنم فوراً با طراحی صحنه ارتباط برقرار کنم، از همون ابتدا طراحی ساده ولی پر از حس و حال جلوخان یک خانه نسبتاً متمولانه پاریسی برام دلپذیر بود.
آشکار شدن لایه های شخصیتی دو کاراکتر با ریتمی درست و غافلگیری های بجا اصلی ترین تم نمایشنامه بود که با بازی خوب دو بازیگر (به ویژه بهنام تشکر) کاملا باورپذیر بود
سرفه های ظاهراً روشنفکرانه ولی توخالی یک مدیر روزنامه ی به ظاهر سوسیالیت در برابر دردهای عاشقانۀ یک بی ادعا تضادی دوست داشتنی بوجود می آورد.
هرچند که با کش دار شدن بی دلیل و اذیت کنندۀ برخی اجراها واقعا مخالفم اما به نظرم ایراد بزرگ این کار سر هم بندی سراسیمه انتهای اون بود. در واقع درست در همون لحظه که دست دو کاراکتر ... دیدن ادامه » برای مخاطب رو میشه و حالا دوست داره روند برخوردها و دیالوگ ها رو پیش بینی کنه و باهاشون بازی کنه کار تموم میشه.

به هر حال من در مجموع این نمایش رو دوست داشتم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار تئاتر
درباره نمایش جان گز
"جان گز" امشب در پانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت
» "جان گز" در جشنواره تئاتر مقاومت
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی نمایش، "جان گز" امشب در دو سانس ١٩ و ٢١ در قالب پانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت در تماشاخانه سرو به روى صحنه مى رود.
علاقمندان براى خرید بلیت اجراى جشنواره مى توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

این نمایش براى عموم از یکشنبه 8 آذر ماه هر شب ساعت ١٩:٣٠ (به جز شنبه ها) در تماشاخانه تازه تاسیس "سرو" به آدرس میدان فردوسی،ابتدای خیابان سپهبد قرنی، کوچه فلاح پور(فلاح زاده) ،پلاک 1 به روی صحنه خواهد رفت. 
پیش فروش بلیت های دو روز اول اجراى عموم این  نمایش نیز با ٤٠٪‏ تخفیف در سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com آغاز شده است.
جان گز نوشته هاله مشتاقی نیا در شش اپیزود، داستان وارد شدن یک بازمانده به برش هایى از زندگى آدم هاى جامعه امروز است که مواجه مى شود با ... .
در این نمایش  (به ترتیب حروف الفبا) :علیرضا آرا ، احسان بهلولی ، ویدا جوان ، غزاله رشیدی ، فرزین صابونی ، سهیلا صالحی ، سید علی صالحی ، ابراهیم عزیزی ، دایانا فتحی ، هومن کیایی ، حسین مسافر آستانه ، ناهید مسلمی ، رویا میرعلمی به روی صحنه خواهد رفت.
نیما دهقان پیش از این نمایش های "خنکای ختم خاطره"،"خاموشی دریا" و "ترن" را با موضوعات مرتبط به جنگ و دفاع مقدس کارگردانی کرده است.
سایر عوامل عبارتند از : سیامک احصایی (طراح صحنه)،گلناز گلشن (طراح لباس)،آرش والی نژاد و برکت (موسیقی و طراحی صدا)،یحی پاکدل (طراح گرافیک)، نورالدین حیدری ماهر (مجری طرح)،محمد گودرزیانی (دستیار کارگردان و برنامه ریز)،سوگل رئوفی (منشی صحنه)،حمیدرضا صفوی برنا (مدیر صحنه)،آوا کیایی(عکاس)،آوا فیاض (مدیر تبلیغات و روابط عمومی).
آوا فیاض این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"جان گز" امشب در جشنواره تئاتر مقاومت

"جان گز" امشب در دو سانس ١٩ و ٢١ در قالب پانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت در تماشاخانه سرو به روى صحنه مى رود.
علاقمندان براى خرید بلیت اجراى جشنواره مى توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

خرید بلیت اجرای جشنواره: http://www.tiwall.com/defencetheaterfestival15/jangez
علی جعفریان این را خواند
خانم فیاض ایا در جشنواره تاتر هم شرکت می کنید ؟منظورم بخش مرور بین الملل . در ضمن اسامی این بخش اثار کی اعلام میشود ؟ واسامی کامل کارها اولی منظورم عوامل. است . تشکر.
۷ ساعت پیش
هنوز مشخص نیست.
در رابطه با بخش دوم سوالتون هم من در جریان نیستم متاسفانه
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
غافلگیر کننده, فعال و پر هیچان.

دیشب, اولین شب اجرای در بارانداز بود. ردیف اول نشسته بودم و با توجه به کوچیکی سالن میشه گفت رسماً وسط سن بودم!

از همون ابتدای ماجرا شما رو غافلگیر می کنه! همونطور که انتظار داشتم بسیار پر نحرک بود, بی دلیل نیست که اینقدر تلفات داده! مراجعه شه به مصاحبه ی کاوه آهنین جان.

یک سری المان ها قابل تامل و بسیار جذاب بودن, علی الخصوص قسمت برج ساعت.
تغییر مرتب دکور و طراحی جالب هر کدومشون مخصوصاً قسمت های قبرستون و فاحشه خونه_البته اگه اشتباه نکنم, تصاویر پشت صحنه با همراهی موسیقی, هر چند کوتاه اما به جا, نقش زیادی در فضا سازی ای خوب ایفا می کردن.

به نظرم سه ضعف اصلی داشت:
اول, ادبیات! دیالوگ ها بسیار عامیانه, در پاره ای از موارد بی ادبانه ی بی مورد, یه همراه استفاده ی نچندان جالب از الفاظ انگلیسی ادا می شدن که سبب افت شدید کیفی کار شده بود.
دوم, من دلیل فریادهای جیغ گونه ی بازیگران رو درک نکردم و از اونجایی که مکرراً استفاده میشدن تنها سبب ناراحتی دایمی من در حین تماشا بودن.
سوم, بازی سطحی اکثر بازیگران. توضیحاتی که کارگردان در بروشور و در انتهای نمایش ارایه کرد که گروه, گروه جوونیه ی سبب می شه ادم دوستانه تر برخورد کنه, اما با همه ی این ملاحظات در حین اجرای نمایش به دفعات پیش اومد که پیش خودم گفتم: عجب شیر تو شیریه! انگار خود بازیگران هم نمی دونستن دقیقاً قراره چه اتفاقی بیوفته!

در مجموع من از تماشای این تیاتر لذت برم و برام جالبه که یه بار دیگه م ببینمش! شاید به جهت کنجکاوی برای اینکه ببینم آیا تماشای بدون غافلگیری هم کماکان برام جالب خواهد بود و شاید برای پی بردن به صحت حرفای آقای آهنین جان که در پایان اجرا گفتن: شما با اجرای امشب در واقع هنوز نیمی از اجرای ما رو ندیدین!

فکر ... دیدن ادامه » می کنم تماشای در بارانداز برای اکثر مخاطبان تیاتر خالی از لطف نخواهد بود.
تماشای اون رو توصیه می کنم.