تیوال | اخبار
T1:13:43:34
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
» سفر گردشگری به کره ماه در سال ۲۰۱۸
... دیدن متن »

گردشگری فضایی یک کمپانی فضایی در آمریکا اعلام کرد سال آینده دو سفر گردشگری به اطراف کره ماه خواهد داشت.

به گزارش رویترز، کمپانی «SpaceX » قصد دارد سال آیند میلادی دو سفر گردشگری به اطراف ماه با استفاده از سفینه فضایی در حال ساخت در ناسا برای فضانودران اجرا می‌کند. «آلن موسک»، مدیرعامل این کمپانی اعلام کرد اولین سفر گردشگری با بودجه خصوصی به فراتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی برای اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی برنامه‌ریزی شده است، اما وی از معرفی مسافران و هزینه‌ای که برای این سفر فضایی یک هفته‌ای خواهند پرداخت صحبتی به میان نیاورد و تنها عنوان کرد در میان مسافران هیچ شخصی از هالیوود حضور ندارد.

وی همچنین عنوان کرد دو نفر که یکدیگر را می‌شناسند با قرار دادن وثیقه‌ای سنگین در یک برنامه آموزشی گسترده پیش از این سفر گردشگری شرکت خواهند کرد. مدیر کمپانی «SpaceX» افزود: فکر می‌کنم در سال بتوان یک یا دو سفر از این دست داشت و هزینه دریافتی از این گردشگران فضایی در نهایت ۱۰ تا ۲۰ درصد از درآمدهای کمپانی را تشکیل می‌دهد.

در این سفر فضایی دو نفره، سفیه فضایی با طی مسیری بین ۴۸۰ هزار تا ۶۴۰ هزار کیلومتر از زمین دور می‌شود تا جایی که جاذبه زمین نتواند سفیه را دوباره به جو برگرداند. این مسیر مشابه ماموریت آپولو ۸ در سال ۱۹۶۸ در اطراف ماه است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش گالیله
گالیله در تئاتر باران
» نمایش "گالیله" "برنده تندیس بهترین نمایش از نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران" به دلیل استقبال تماشاگران تمدید شد.
... دیدن متن »

نازنین زهرا رفیعی کارگردان نمایش "گالیله" در گفت و گو با روابط عمومی اعلام کرد: "گالیله" پیش از این به روی صحنه سالن اصلی تالار مولوی رفت و اجراهای ۱۵ روزه خود را در ۲۹ بهمن سال جاری در این تالار به اتمام رساند. با وجود همزمانی هفته اول اجراها با جشنواره بین المللی فیلم فجر و هم چنین تعداد کم اجراها که از سوی تالار مولوی برای نمایش ما درنظر گرفته شده بود، ما با استقبال چشم گیر تماشاگران مواجه شدیم. به دلیل همین استقبال و با توجه به رویکرد سالن تئاتر باران مبنی بر حمایت از آثار برتر دانشجویی ما دور جدید اجراهای خود را در تئاتر باران از سر خواهیم گرفت. جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران مهم ترین جریان تئاتر دانشجویی کشور است که باید شرایط ویژه ای را برای برگزیدگان آن فراهم کنند اما  "گالیله" با موانع زیادی برای اجرا روبه رو شد. اما به دلیل بازخوردهای مثبت و استقبال تماشاگران تصمیم گرفتیم تا روند اجراها را ادامه دهیم. 
نمایش "گالیله" به نویسندگی "برتولت برشت" و ترجمه زنده یاد "حمید سمندریان"، کارگردانی "نازنین زهرا رفیعی"، دراماتورژی "مرتضی حسین زاده" و تهیه کنندگی "محمدحسین زیکساری" از روز دوشنبه ۹ اسفند ماه ۹۵، ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۱۰ شب ، اجراهای خود را در سالن تئاتر باران از سر خواهد گرفت. قیمت بلیت این نمایش ۲۰ هزار تومان است که همه روزه برای دانشجویان تمامی رشته ها به صورت حضوری با ۴۰٪ تخفیف معادل مبلغ ۱۲هزار تومان به فروش می‌رسد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به مناسبت بزرگداشت نودمین زادروز سیاوش کسرایی
» تصنیف پرنده با آواز «شهرام ناظری» و آهنگسازی «نوید دهقان» منتشر شد
... دیدن متن »

تصنیف «پرنده» به مناسبت نودمین سال تولد «سیاوش کسرایی» شاعر برجسته‌ی معاصر، با آهنگسازی «نوید دهقان» و آواز «شهرام ناظری» با اجرای گروه موسیقی قمر منتشر شد.

«شهرام ناظری» -شوالیه‌ی آواز ایران- درباره این اثر می‌گوید: «هر بار نام «سیاوش کسرایی» آورده می‌شود یا به خاطرم می‌آید، دلم به درد می‌آید. سال‌ها قبل تقریباً هفته‌ای یک بار در خیابان کوشک به منزل سایه می‌رفتیم. آنجا پاتوق بسیاری از بزرگان هنر و ادب بود، یکی از کسانی که در آنجا رفت و آمد داشتند و من بسیار شیفته‌اش بودم، «سیاوش کسرایی» بود، او با دیگران فرق داشت. در خانه‌ی سایه، بسیاری از بزرگان، جمع بودند. اما سیاوش کسرایی مرا یاد «جان شیفته» می‌انداخت، اثری که آقای به‌آذین به زیبایی آن را ترجمه کرده است. او جانی شیفته داشت و این جان شیفته و طراوات و امیدی که برای مردم ایران در وجودش بود، را ما هم حس می‌کردیم. مهاجرت او از ایران، اتفاق تلخی بود چون یک جان شیفته و پرطروات که همه ی وجودش پر امید برای سازندگی کشورش بود، رفت و این مسأله برای من بسیار دردناک است.»

استاد ناظری ادامه می‌دهد: «من اصولاً نمی‌توانم با موزیسینی کار کنم که اهل ادبیات نباشد. حدود چند سال پیش آقای دهقان پیش من آمدند و دیدم که سال‌ها درباره ی کسرایی مطالعه و تحقیق کرده و من بعد از سال‌ها شخص دیگری را دیدم که تا این اندازه شیفته‌ی سیاوش کسرایی  بود. بسیاری از کسانی که عاشق سیاوش کسرایی بودند -مثل پرویز مشکاتیان- یا از دنیا رفته‌اند یا پیر شده‌اند. او روی شعر پرنده کار کرده بود و من تا می‌توانستم به او کمک کردم تا این اثر منتشر شود. »

شوالیه آواز ایران می گوید این قطعه را به خانواده کسرایی و تمام کسانی که عشق را می‌فهمند تقدیم می‌کند.

 

«نوید دهقان» نیز درباره‌ی این اثر می‌گوید: «خیلی خوشحالم که به کمک دوستانم در گروه قمر و استاد ناظری امروز تصنیف پرنده را به تمام آزادگان جهان تقدیم می‌کنیم. من روی این شعر سال‌ها قبل کار کردم و استاد ناظری با تمام بزرگواریشان پذیرفتند که این کار را انجام دهند و با تمام وجودشان این کار را خواندند.»

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردهمایی مجموعه داران
» مجموعه داری با قدمت ۱۶۰ ساله
... دیدن متن »

رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران با گلایه از نداشتن متولی برای مجموعه‌داری ایران که قدمتی ۱۶۰ ساله دارد، از ساخت تندیس مجموعه‌داران برتر کشور و چاپ تمبر دریافت‌کنندگان «نشان مجموعه‌داری ایران» خبر داد. ب

منوچهر لطفی در چهارمین گردهمایی مجموعه‌داران ایران با اشاره به برگزیده شدن سه مجموعه‌دار از بین ۲۷۰۰ مجموعه‌دار کشور برای دریافت «نشان مجموعه‌داری ایران» بیان کرد: با وجود اینکه مجموعه‌داری در ایران قدمتی ۱۶۰ ساله دارد، اما هیچ‌وقت متولی نداشته است.

رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران با اشاره به اینکه بطور مستقیم با ۱۲۰۰ مجموعه‌دار دیدار و با برخی از آنان برای ساخت مستند شفاهی صحبت شده است، گفت: مجموعه‌داران باید به سمت کار موزه‌ای پیش روند، در حالی‌که برخی مجموعه‌داران حتی مجموعه‌های خود را به فرزندان‌شان نیز نشان نمی‌دهند. به گفته‌ او، در حالی‌که باید این مجموعه‌ها در معرض دید و نمایشِ مردم قرار گیرند و بهترین فضا نیز ایجاد موزه برای مجموعه‌هاست، متاسفانه مجموعه‌داران معمولا حاضر به نمایش آثار خود نیستند.

لطفی با تشریح انتخاب سه مجموعه‌دار از بین ۲۷۰۰ مجموعه‌دارِ کشور برای دریافت «نشان مجموعه‌داری ایران» توضیح داد: این سه مجموعه‌دار تمام هفت مرحله مجموعه‌داری مانند جمع‌آوری، طبقه‌بندی، انتشار کتاب، برگزاری نمایشگاه و همچنین راه‌اندازی موزه را انجام داده‌اند. رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران در ادامه با بیان این‌که از اینکه در آینده تندیس مجموعه‌داران برتر کشور که «نشان مجموعه‌داری ایران» را دریافت کردند ساخته و در موزه مجموعه‌داران کشور نگهداری خواهد شد، از چاپ تمبر مجموعه داران برتر کشور در سال ۹۶ خبر داد.

 چهاردهمین گردهمایی مجموعه‌داران ایران در موزه‌ی ملی ایران صبح امروز ۹ اسفند در حالی در موزه ملی ایران برگزار شد که هر مجموعه‌دار در یک جمله کاری که انجام می‌دهد را توصیف کرد.

یک مجموعه‌دار «آفتابه» گفت: خدا کند روزی برسد که کار مجموعه‌داری در ایران به جوانان ایرانی هم سرایت کند. یک مجموعه‌دار «عکس» بیان کرد: آرزو می‌کنم این نوع جمع‌ها برای مجموعه‌دارها همیشه تکرار شود. دارنده سه موزه خصوصی در کشور اظهار کرد: سال ۹۴ که مجلس ایجاد موزه توسط بخش خصوصی را تصویب کرد، همه تلاش خود را کردم و امروز ۲۵ هزار قطعه شیء در موزه‌ام دارم.

موزه سوم من ۲۷ اسفند با همکاری شهرداری با عنوان تاریخ باستان‌شناسی و رشته‌های دیگر افتتاح می‌شود. وی در ادامه با بیان این‌که برای نخستین‌بار قرار است به زودی موزه خصوصی سینمای کشور را افتتاح کنم، ادامه داد: امیدوارم مجموعه‌داران بخش خصوصی سال آینده کارهای خود را به بخش موزه وارد کنند، چون زمانی که آثار تاریخی در مجموعه‌ها جنبه موزه‌ای پیدا می‌کنند، بازدیدکننده را نیز با خود به همراه می‌آورند. این مجموعه‌دار در پایان از افراد حاضر در سالن درخواست کرد اگر شیء قدیمی با قابلیت نمایش در موزه دارند به او بفروشند تا وی با نام خودشان در یکی از موزه‌هایش نمایش دهد.

مجموعه‌دار «تمبر و دستک‌های تعزیه» بیان کرد: تمبر تنها مسافر فرهنگی است که بدون ویزا به همه دنیا می‌رود. امیدوارم بتوانیم همه اتفاقات کشور را به تمبر تبدیل کنیم تا باقی بمانند. موزه‌دار «صنعت چاپ» اظهار کرد: من یک کارگر چاپخانه بودم اما به واسطه علاقه‌ام به چاپ دو موزه یکی در مجلس شورای اسلامی و یکی برای روزنامه همشهری ایجاد کرده‌ام. من خود را با دایر کردن این دو موزه ثروتمندترین شخص ایران می‌دانم.

نوجوان‌ترین مجموعه‌دار آثار خصوصی مهدی رمضان‌زاده با ۱۱ سال سن، که در طول چهار سال گذشته سکه‌های قاجاری را جمع‌آوری کرده است، اطلاعاتش درباره سکه را به رخ کشید.

سیدحسین موسوی یکتا، نوه سیدخندان بزرگ نیز گفت: اولین موزه خصوصی تخصصی اوراق بهادار در استان البرز با دو میلیون قطعه تمبرهای قاجار تا معاصر را در اختیار دارد. در چهارمین گردهمایی مجموعه‌داران ایران، سه مجموعه‌دار از جمله «میرزا محمد کاظمینی» برای ایجاد موزه موقوفه کاظمینی، «محمد رهگشای» به همراه همسر فرانسوی خود برای راه‌اندازی سرای موزه رهگشای و «خلیل غفاری» برای ایجاد موزه اتومبیل کلاسیک غفاری حائز دریافت «نشان مجموعه داری ایران» شدند.

منبع: ایسنا

ارش این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش میراث
حمید نعمت‌الله با حضور در شب اول آیین نوروزخوانی گفت:
» «میراث» نمایشی سطح بالاست که از تماشای آن لذت بردم
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 92199

حمید نعمت ا... شب گذشته پس از تماشای نمایش «میراث» گفت: امشب نمایشی سطح بالا دیدم و از کارگردانی این اثر لذت بردم.

به گزارش ایران تئاتر حمید نعمت ا... کارگردان سینما شب گذشته-یک شنبه 8 اسفندماه- با حضور در شب اول آیین نوروزخوانی به تماشای نمایش «میراث» نشست و این اثر را نمایشی سطح بالا دانست.

 کارگردان فیلم سینمایی «بوتیک»، نمایش «میراث» اثری جذاب دانست و افزود: نکتۀ قابل‌توجه در این اثر، انتخاب بازیگران بود که به اعتقاد من به‌درستی صورت گرفته است و اعتقاددارم به همین سبب از متن «بهرام بیضایی» اجرایی درخور و تماشایی شاهد بودم.

وی در همین رابطه گفت: باید استفاده از میزانسن های دقیق، زیبا و تأثیرگذار در کنار بهره‌گیری از دکور جذاب را از دیگر ویژگی‌های این اثر برشمرد. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این بود که «میراث» نمایشی سطح بالاست که از تماشای آن لذت بردم.

نویسنده و کارگردان سریال «وضعیت سفید» در پایان افزود: آیندۀ همۀ دست اندکاران حوزۀ تئاتر با شرایط امروز این هنر در مملکت آمیخته و گره‌خورده است. شاید متخصصان تئاتر دقیق‌تر دراین‌باره اظهارنظر کنند اما چشم‌انداز بنده این است که می‌توان آیندۀ خوب و روشنی برای تئاتر تصور کرد.

نمایش «میراث» به نویسندگی «بهرام بیضایی» و کارگردانی «اصغر خلیلی» تا 24 اسفندماه هر شب ساعت در ساعت ۱۹:۴۵ در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.

 

سطح بالا نیست ولی از دیدنش لذت بردم.
۱۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش شعله ۲
استقبال از اجرای ویژه یک نمایش
» هنرمندان به تماشای «شعله ۲» نشستند
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 92182

«شعله ۲» به نویسندگی و کارگردانی «ایمان افشاریان» و تهیه‌کنندگی «نورالدین حیدری ماهر» شنبه ۷ بهمن‌ماه میزبان هنرمندان تئاتر و سینما بود.

به گزارش ایران تئاتر در این اجرای ویژه هنرمندانی چون حسین پاک‌دل، مهدی پاک‌دل، نوید محمد زاده، علی عامل، نسیم ادبی، کاوه سجاد حسینی، صدیقه کیان فر، زهرا سعیدی، حبیب دهقان نسب به تماشای نمایش «شعله 2» نشستند.

شعله داستان ونداد است که جهان پسرعمویش را که عاشق فیلم شعله و آمیتاباچان است، برای دیدن آمیتا به بمبئی که مرکز بالیوود است می‌آورد اما در فرودگاه بمبئی دچار مشکل می‌شوند.

مسعود میرطاهری، حمید رحیمی، سپهر گودرزی، محمد پویا، سیاوش میری،‌ مهران شجاع، محمدرضا آل طاها، حامد ابریشمی بازیگران این نمایش هستند.

مهدی پاک‌دل (مشاور کارگردان)، مجری طرح (نورالدین حیدری ماهر)، ایمان افشاریان (طراح صحنه)، سوده شرحی (طراح لباس)، آرش عزیزی،‌ امیر صدیقیان (موسیقی)، یحیی پاک‌دل (طراح پوستر و بروشور)، علی کوزه‌گر (طراح نور)، محمدصادق زرجویان (عکاس)، رسول ادهمی (شاعر)، دیانا فتحی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، پرنده علایی (منشی صحنه)، حامد ابریشمی (مدیر صحنه)، محمد حقیقی پور (دستیار صحنه)، یاسمن ادیبی (تمرین بدن و حرکت)، امیر قالیچی (تبلیغات مجازی)، الهه حاجی زاده (مشاور رسانه‌ای)، معصومه یادگاری (دستیار لباس)، امیرحسین سیر، رضا رضایی (دستیاران طراح نور)، زهرا بهرامی (دوخت لباس)، محمد پناهی، ‌علیرضا پناهی (ساخت دکور) دیگر عوامل این نمایش هستند

نمایش «شعله 2» تا 28 اسفندماه ساعت 20.15 در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سالن‌های تهران در اولین روزهای نوروزی اجرا دارند
» گرامی داشت روز ملی تئاتر در فروردین‌ماه
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 92195

مجموعه تالارهای اداره کل هنرهای نمایشی از هفته اول فروردین‌ماه و به مناسبت روز ملی تئاتر فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش ایران تئاتر تالارهای مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر از هفته اول فروردین‌ماه با اجرای برنامه‌های نمایشی و اجراهای صحنه‌ای کار خود را در سال 1396 آغاز خواهند کرد.

سال 1396 اولین سال تئاتر خواهد بود که 7 فروردین‌ماه در تقویم رسمی کشور به نام روز ملی تئاتر ثبت‌شده است. خانواده تئاتر این روز را هم‌زمان با روز جهانی تئاتر گرامی داشته و به این مناسبت اجراهای نمایشی در تالارهای حرفه‌ای تهران آغاز خواهند شد. تماشاخانه سنگلج از 3 فروردین‌ماه و مجموعه تئاتر شهر و تالار هنر از 6 فروردین‌ماه میزبان شهروندان و میهمانان نوروزی می‌شوند.

مجموعه تئاتر شهر از 6 فروردین‌ماه 1396 با اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و برپایی برنامه‌های ویژه نوروز و آیین‌های نمایشی در محوطه مجموعه و پارک دانشجو میزبان عموم شهروندان و مخاطبان تئاتر خواهد بود.

کانون تئاتر خیابانی با طراحی برنامه‌های متنوعی شامل نمایش‌های آیینی سنتی، نقالی، نوروزی خوانی، خیمه‌شب‌بازی و تئاترهای خیابانی با موضوع بهار ویژه‌برنامه‌های فضای باز را در این مجموعه برگزار خواهد کرد.

اما تماشاخانه سنگلج 3 فروردین‌ماه را زمان آغاز اجرای عمومی نمایش «خواستگاری» نوشته و کارگردانی عظیم موسوی اعلام کرده است. این نمایش که فضایی شاد و مفرح دارد ویژه بهار 96 روی صحنه خواهد رفت.

کودکان و نوجوانان نیز از 6 فروردین می‌توانند در تالار هنر به تماشای نمایش جدیدی به کارگردانی رامین کهن بنشینند. نمایش «موش تا موش» اجرای نمایش کودک و نوجوان را در سال جدید آغاز می‌کند.

جزئیات کامل اجراهای تئاتر و ویژه‌برنامه‌های روز ملی تئاتر در فروردین‌ماه به‌زودی اعلام خواهد شد.

عالیا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی خبر داد
» «درگاه جامع ایران تئاتر » تنها مرجع تایید اجراهای استانی است
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 92183

اتابک نادری گفت: «درگاه جامع ایران تئاتر » که شامل درگاه تئاتر استان ها می شود ؛ تنها مرجع تایید اجراهای استانی است.

 اتابک نادری مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی در گفت و گو با ایارن تئاتر ضمن اعلام این خبر از واگذاری مدیریت محتوا و اطلاع‌رسانی سایت‌های تئاتر استانی به مدیران  انجمن‌های نمایشی استان‌ها خبر داد.

نادری با اعلام این خبر گفت: در این زمنیه تاکنون درگاه‌های بیش از 20 استان فعال شده و حدود 10 استان هم که هنوز انتخابات‌شان برگزار نشده و یا به دلائل فنی مشکل داشتند، ظرف یک ماه آینده فعال می‌شود.

مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی با اشاره به اهمیت فعال شدن درگاه‌های استانی، ادامه داد: اهمیت این موضوع از این منظر است که از این پس ما برای تاییدیه اجراهای عمومی آثار نمایشی تنها به این پورتال‌ها که زیر مجموعه سایت «ایران تئاتر» که تخصصی‌ترین سایت رسمی هنرهای نمایش کشور است، مراجعه می‌کنیم و سوابق اجرایی گروه‌ها باید در این سایت‌ها درج شده باشد. چنانچه سوابق اجراهای گروه‌های نمایشی در این سایت‌ها نباشد بدان معنی است که آن اثر جزو اجراهای عمومی و تولید آن استان  نبود است.

نادری افزود: در واقع اگر نمایشی در یکی از استان‌ها اجرا شده ولی اطلاعات و اخبار آن در درگاه نمایشی جامعه تئاتر ایران درج نشده، این نتیجه کم کاری است که هم متوجه مسئول سایت‌ها (مسئولان انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها) و هم متوجه هنرمندان تئاتر است که نسبت به مسئله اطلاع‌رسانی و معرفی کارهایشان بی‌توجه بودند.

او با بیان اینکه این سایت‌ها در واقع زیرشاخه های سایت ایران تئاتر است و باید تمام فعالیت‌های گروه‌ها  در تمام استان‌ها در این سایت‌ها درج شده باشد، تاکید کرد: مسئله حائز اهمیت دیگری که در رابطه با این سایت‌ها باید به آن اشاره کنم این است که از این به بعد برای حضور در جشنواره‌های معتبر اداره کل هنرهای نمایشی (مثل جشنواره تئاتر فجر، جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، عروسکی و...) تنها مرجعی که ما برای تایید اجرای عمومی گروه‌های استانی به آن  استناد خواهیم کرد، همینسایت های  استانی ایران تئاتر است که باید در آن‌ها اخبار، گزارش‌ها و عکس‌های هر نمایش وجود داشته باشد.

اتابک نادری درباره دیگر ویژگی‌های این پورتال‌ها اضافه کرد: نخست اینکه کلیه فعالیت‌های حوزه نمایشی هر استان در این سایت‌ها توسط مخاطبین در سطح کشور رصد می‌شود. دومین نکته نیز این است که از این طریق در تمام استان‌ها اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی برای مخاطبین استانی انجام می‌شود. ضمن اینکه این سایت‌ها پایگاهی است برای تبلیغ آثار نمایشی استان‌ها و اطلاعات آن ها در کل کشور دیده می‌شود. همچنین با توجه به بردجهانی بخش انگلیسی زبان و اعتبار بین المللی سایت در حضور جهانی گروه ها موثر است. 

مدیر امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی همچنین با اشاره به تغییر آئین‌نامه انتخاباتی انجمن‌های تئاتر استان‌ها، خاطر نشان کرد: یکی از اتفاق‌های خوبی که در حوزه تئاتر استان‌ها افتاد مسئله تغییر آیین‌نامه انتخاباتی انجمن‌های تئاتر استان‌ها بود که به اداره کل مراکز استان‌ها ابلاغ شد و طبق این شیوه‌نامه، انتخابات انجمن‌های نمایشی توسط سرپرستان و هیات رئیسه گروه‌های نمایشی در سطح استان‌ها برگزار شد. به این معنی که هیات رئیسه و هسته‌های مرکزی گروه‌های نمایشی به عنوان مجمع عمومی هنرمندان تئاتر هر استان در یک روز مشخص از میان خودشان کاندیدها را ارزیابی و به آنها رای دادند و در نهایت هیات رئیسه‌های سه نفره و پنج نفره، 24 استان انتخاب شدند. به عبارتی می‌توان گفت با این شیوه، هیات رئیسه‌های جدید انجمن‌های هنرهای نمایشی استان‌ها، انتخاب واقعی هنرمندان تئاتر هر استان هستند

نادری با بیان اینکه از میان استان‌های کشور تنها انتخابات 7 استان برگزار نشده، عنوان کرد: در حال حاضر تنها در استان‌های سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، گلستان، هرمزگان و قزوین انتخابات انجمن‌ها برگزار نشده که با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته وضعیت این چند استان نیز نهایتا تا اواسط اردیبهشت ماه مشخص می‌شود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش گالیله
نمایش گالیله
» گالیله / برنده تندیس بهترین نمایش از نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی
... دیدن متن »

نمایش "گالیله"  برنده تندیس  بهترین نمایش از نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی  در روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵، اجرایی ویژه را به روی صحنه می برد. نمایش "گالیله" که پیش از این در نیمه دوم بهمن ماه ۹۵ در سالن اصلی تالار مولوی به روی صحنه رفته بود به دلیل استقبال تماشاگران دور جدید اجراهای خود را در سالن تئاتر باران از سر گرفته است. با توجه به تعطیلی نمایش های دیگر سالن تئاتر باران در روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه گروه اجرایی گالیله با تغییر در زمان اجرا ، ساعت ۱۷ نمایش را به روی صحنه خواهند برد. قیمت بلیط این نمایش ۲۰هزار تومان است. بلیت این نمایش برای دانشجویان تمامی رشته ها به صورت حضوری با ۳۰٪ تخفیف معادل مبلغ ۱۲ هزار تومان به فروش می رسد.

نویسنده: برتولت برشت
مترجم: حمیدسمندریان
کارگردان: نازنین زهرا رفیعی
دراماتورژ: مرتضی حسین زاده
تهیه کننده: محمدحسین زیکساری

پرند محمدی این را خواند
ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش روابط عمومی
» کمپانی تئاتر باران به ایتالیا هنرجو اعزام می‌‌کند
... دیدن متن »

کمپانی تئاتر باران دومین کارگاه بین‌المللی بازیگری را در کشور ایتالیا در «جشنواره میان فرهنگی و آزمایشگاهی تئاتر ایتالیا» در سال ۱۳۹۶ خورشیدی و با همکاری گروه تئاتر بین‌المللی پوتلج برگزار می‌کند.
 پس از برگزاری موفق دوره اول، کمپانی تئاتر باران با مدیریت و همراهی “کیومرث مرادی” دومین ورک شاپ بین المللی بازیگری را در کشور ایتالیا در “جشنواره بینافرهنگی و آزمایشگاهی تئاتر ایتالیا” در سال۱۳۹۶ با همکاری گروه تئاتر بین المللی پوتلچ (Teatro Polach) برگزار می‌کند.

گروه بین المللی Teatro Polach بیش از چهل سال است که در دهکده ایی تاریخی در نزدیکی شهر رم کار خود را آغاز کرده است. این مرکز در اروپا و ایتالیا با نام INTERCULTURAL LABORATORY OF THEATER PRACTICES مشهور است و هر سال بیش از ۱۰ کشور جهان را دعوت می کند تا در جشنواره INTERCULTURAL FESTIVAL LABORATORY THEATER PRACTICES شرکت کند.

در هر دوره از جشنواره کنار اجرای نمایش که هر بعدازظهر اتفاق می افتد این جشنواره پذیرای دانشجویان علاقه مند به بازیگـری و کارگردانی از سراسر دنیا هستند و در طول جشنـواره با دعوت از اساتید بزرگ تئاتر، ورک شاپ‌های بی نظیری را برگزار می‌کنند. این مرکز با توافق با کیومرث مرادی و کمپانی تئاتر باران امسال پذیرای تعدادی محدود از دانشجویان و بازیگران جوان ایرانی خواهد بود تا در این دوره از جشنواره در ورک شاپ های بین المللی شرکت کند.

مکان جشنواره: این جشنواره همه ساله در دهکده کوچکی به نام “فارا سابینا” (Fara sabine) در نزدیکی شهر رم ایتالیا برگزار می شود.

زمان جشنواره: این جشنواره از تاریخ ۲۱ ژوئن تا ۳ جولای ۲۰۱۷ خواهد شد.

در هر دوره از جشنواره در کنار اجرای نمایش که هر بعد از ظهر اتفاق می‌افتد این جشنواره پذیرای دانشجویان علاقه‌مند به بازیگری از سراسر دنیا خواهد بود و در طول جشنواره با دعوت از اساتید شناخته شده تئاتر، کارگاه‌هایی برگزار می‌شود.

شرایط شرکت در جشنواره

- داشتن گذرنامه و کارت ملی(ارایه کپی صفحه اول و دوم گذرنامه و همچنین کپی کارت ملی در هنگام ثبت نام الزامی است.)

- ارایه رزومه کاری خود حداقل در دو صفحه تایپ شده و حداکثر در چهار صفحه (این رزومه اهمیت زیادی در انتخاب شما دارد، خواهشمنـدیم دوره های طی کرده و نمایش و یا نمایشنامه خوانـی های که بازی و یا کارگـردانی کرده اید را در رزومه خود با ذکر نام کارگردان، سالن اجرا و تعداد اجرا به طور کامل بنویسید)

- دانستن زبان انگلیسی خوب است اما الزامی نبوده و در انتخاب شما تاثیر ندارد. در ضمن کیومرث مرادی به عنوان استاد و کارگردان در کنار گروه تا پایان اجرا و ورک شاپ ها خواهد بود و هر شب در پایان اجراها به جمع بندی و گفت و گو با گروه خواهد پرداخت.

- کلیه اعضایی انتخابی متعهد خواهند بود که در تمام طول جشنواره در محل جشنواره و ورک شاپ‌ها حضور خواهند داشت و از تردد و رفت و آمد به شهرهای دیگر به شدت پرهیز خواهند کرد.

- ارایه دو قطعه عکس الزامی است؛ خواهشمندیم یک عکس از چهره خود ویک عکس در حالت ایستاده در هنگام ثبت نام خود ارایه کند.

-  از آنجا که تعداد محدودی می‌توانند در این تور شرکت نمایند نفرات اصلی پس از بررسی‌های مدارک توسط مدیران تئاتر باران و مصاحبه کیومرث مرادی انتخاب و اسامی نهایی اعلام خواهد شد.

برنامه‌های جشنواره:

- شرکت در ورک‌شاپ‌های بین المللی هر روز از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۴:۳۰ بعدازظهر.

- حضور در جلسات سخنرانی کارگردانان، پژوهشگران و هنرمندان بزرگ دعوت شده در این فستیوال، هر روز بعد از ظهر از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر.

- دیدن اجرای نمایش‌های دعوت شده از کشورهای متفاوت جهان در جشنواره هر شب از ساعت ۷:۳۰ شب تا ۹ شب.

- گفت و گو و تمرین پرفورمنس گروه ایران برای شب پایانی جشنواره با کارگردانی “کیومرث مرادی” (رسم هر ساله این جشنواره این است که کلیه کسانی که در این فستیوال شرکت می کنند در شب پایانی قطعه نمایشی را اجرا و در جای جای این دهکده اجرا کنند.)

برنامه‌های ویژه جشنواره:

- برگزاری ورک شاپ بازیگری و کارگردانی یکی از بزرگترین کارگردانان معاصر “یوجنیو باربا”.

- برگزاری ورک شاپ”کین یوشی مارا” یکی از بهترین استادان تئاتر نو ژاپن.

- برگزاری ورک شاپ گروه Teatro Potlach توسط مدیر جشنواره Giuseppe Di Buduo و آشنایی با تکنیک‌های بازیگری این گروه.

- برگزاری ورک شاپ بازیگری توسط Nathalie Mentha and Daniela Regnoli از بازیگران مشهور Teatro Polach که بیش از چهل سال است که در این گروه مشغول به کار هستند.
- دیدن یکی از آخرین اجراهای نمایش “یوجینیو باربا”.

- دیدن نمایش‌هایی از کشورهایی همچون آمریکا، برزیل، دانمارک، هلند، فرانسه و بلغارستان.

- اجرای یک پرفورمنس ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ایی توسط گروه ایران به کارگردانی کیومرث مرادی در پایان جشنواره.

نکته: علاقه‌مندها می‌بایست تا تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ با ارایه کامل مدارک به صورت حضوری در محل تئاتر باران حضور یافته و ثبت نام خود را انجام دهند. یک هفته پس از این تاریخ و بعد از مصاحبه کیومرث مرادی با ثبت نام کنندگان، اسامی نهایی توسط کمپانی تئاتر باران اعلام می‌شود.

هزینه‌های سفر:

- هزینه های اقامت شما در طول جشنواره حضور در جشنواره رایگان بوده و توسط جشنواره اسکان شما مهیا می‌شود.

- جشنواره کلیه هزینه‌ها شامل بیمه، خورد و خوراک و اسکان را پرداخت می‌کند.

- جشنواره متعهد است تا ویزای شما را برای مدت طول اقامت شما در جشنواره برای شما مهیا کند. (جشنواره به هیچ عنوان نمی‌تواند بیش از این مدت برای شرکت کننده‌ها ویزای اقامت ارایه دهد.)

- هزینه‌های حمل و نقل کلیه شرکت کننده‌ها از فرودگاه شهر رم به محل جشنواره و برعکس توسط جشنواره پرداخت می‌شود.

- شرکت کننده های جشنواره موظف هستند تا هزینه بلیط هواپیما و همچنین ورودیه جشنواره را پرداخت نمایند.(که هنگام ثبت نام توسط کمپانی باران دریافت خواهد شد) این مبلغ هزینه های استاندارد جشنواره است و کلیه دانشجویان در سراسر دنیا می بایست آن را به جشنواره پرداخت می‌کنند.

- مدیریت این سفر توسط کیومرث مرادی و کمپانی تئاتر باران انجام می‌گردد و کلیه کارهای اداری و هماهنگی این سفر توسط کمپانی تئاتر باران انجام می‌شود.

- در صورتی که سفارت ایتالیا به هر دلیلی به شما ویزا ندهد، مسوولیتی متوجه برگزار کننده‌های این سفر نخواهد بود و کلیه هزینه‌های پرداختی شما پس از کسر هزینه ویزا (که توسط برگزار کننده‌ها به سفارت پرداخت شده است) به شما عودت داده خواهد شد.

- اگر پیش از سفر شرکت کننده اعلام انصراف کند، کمپانی تئاتر باران پس از کسر ۷۰% از مبلغ پرداختی باقی مانده را به شرکت کننده باز می‌گرداند.

- هزینه بلیط هواپیما از ایران به ایتالیا (رم) و بالعکس، هزینه ورود به جشنواره، هزینه ویزا، بیمه و ۱۶روز اقامت در جشنواره مبلغ نه میلیون و دویست و چهل و پنج هزار تومان است که در هنگام ثبت نام می‌بایست پرداخت گردد.

لطفا جهت ثبت نام با شماره تلفن ۶۶۱۷۶۸۲۵ کمپانی تئاتر باران تماس گرفته و وقت برای ملاقات حضوری و ارایه مدارک خود دریافت کنید.

مریم رودبارانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» فرهادی در کنار «فلینی»، «برگمن» و «کوروساوا»
... دیدن متن »

اصغر فرهادی با کسب دومین جایزه اسکار نام خود را در کنار بزرگانی ماندگار کرد که بیش از یک بار برگزیده اسکار خارجی شده‌اند.

در طول تاریخچه ۶۰ ساله شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار، «فدریکو فلینی» و «ویتوریو دسیکا» کارگردانان نامدار ایتالیایی هر کدام با ۴ جایزه پیشتاز بی‌رقیب این بخش از جوایز اسکار هستند.

«فدریکو فلینی» در سال‌های ۱۹۵۶ (جاده)، ۱۹۵۷ (شب‌های کابیریا)، ۱۹۶۳ (هشت و نیم) و ۱۹۷۴ (امارکورد) توانسته جایزه شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسکار را از آن خود کند و از این حیث رکورردار باشد.

«دسیکا» در سال‌ ۱۹۴۶ برای «واکسی»، در سال ۱۹۴۹ برای «دزد دوچرخه»، در ۱۹۶۳ با فیلم «دیروز امروز فردا» و در سال ۱۹۷۱ با «باغ فینزی کوینتینی» جایزه اسکار خارجی را از آن خود کرده که البته دو جایزه اول در فاصله سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۵۵ رقم خورده که جایزه اسکار جنبه رقابتی نداشت و هر سال به یک فیلم به صورت افتخاری اعطاء می‌شد.

«اینگمار برگمن» کارگردان بزرگ سینمای جهان نیز سه بار برای «چشمه باکره» (۱۹۶۰)، «هم‌چون در یک آینه» (۱۹۶۱) و «فانی و الکساندر» (۱۹۸۳) این جایزه را برای کشورش سوئد کسب کرده است.

اصغرفرهادی نیز که یک بار در سال ۲۰۱۲ با فیلم «جدایی» این عنوان را کسب کرده بود، امسال نیز با فیلم «فروشنده» بار دیگر این افتخار را برای سینمای ایران به ارمغان آورد و نام خود را در کنار «آکی‌را کوراساوا» و «رنه کلمنت» قرار داد که همگی دو جایزه اسکار در کارنامه هنری‌شان دارند.

«کوروساوا» در سال ۱۹۵۱ برای فیلم «راشامون» اسکار خارجی افتخاری دریافت کرد و بار دیگر در سال ۱۹۷۵ با فیلم «درسو اوزالا» این عنوان را تکرار کرد.

با توجه به اینکه فرهادی هر دو جایزه اسکار خود را دوره‌های رقابتی اسکار خارجی کسب کرده از این حیث می‌توان او را یکه‌تاز اسکار در سینمای آسیا دانست.

«رنه کلمان» فرانسوی نیز در سالهای ۱۹۵۰ و ۱۹۵۲ با فیلم‌های «دیوارهای مالاپاگا» و «بازی‌های ممنوعه» دو اسکار افتخاری به دست اورده است.

از نقطه نظر کشور نیز سینمای ایتالیا با کسب ۱۴ جایزه در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار همچنان پیشتاز تمام ادوار این رویداد سینمایی است و فرانسه با کسب ۱۲ جایزه در این بخش در جایگاه دوم قرار دارد.

اسپانیا و ژاپن با ۴ جایزه، سوئد، اتحادیه جماهیر شوروی و هلند با ۳ اسکار خارجی و مجارستان، آلمان، آرژانتین، چک‌اسلواکی، سوئیس، اتریش و ایران نیز با ۲ جایزه پرافتخارترین کشورهای عرصه اسکار خارجی هستند.

سینمای ایران در میان 15 کشور جهان قرار دارد که پیش از یک بار موفق به کسب جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی (خارجی) شده‌ است.

اصغر فرهادی که امسال با فیلم «فروشنده» برنده دومین اسکار خود شد، پیش از این با فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین»، «گذشته» و «درباره الی» نیز نماینده سینمای ایران در  آکادمی اسکار بوده است.

در ادامه مروری بر تاریخچه‌ی حضور سینمای ایران در اسکار خواهیم داشت:

 سال گذشته فیلم «محمد رسول‌الله» مجید مجیدی به اسکار معرفی شد و پیش از آن در سال‌های 93،92،91 به ترتیب؛ «امروز» رضا میرکریمی، «گذشته» اصغر فرهادی و «یه حبه قند» رضا میرکریمی ( البته بنابر تصمیم جواد شمقدری اسکار تحریم شد و یه حبه قند به آکادمی معرفی نشد.)

سال قبل تر هم «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی معرفی شد که اسکار خارجی را برای اولین‌بار برای سینمای ایران کسب کرد.

اگر به تاریخچه‌ی حضور سینمای ایران در اسکار برگردیم، فیلم «بچه‌های آسمان» ساخته‌ی مجید مجیدی که در سال 1377 با عنوان نماینده‌ی ایران به اسکار معرفی شد، برای اولین‌بار در جمع نامزدهای بهترین اسکار غیر انگلیسی زبان در سال 1999 انتخاب شد.

سالها پیش برای نخستین بار وزارت فرهنگ و هنر وقت در سال 1356 فیلم «دایره‌ی مینا» ساخته‌ی داریوش مهرجویی را به اسکار معرفی کرد و پس از آن فیلم «باد صبا» ساخته‌ی آلبر لاموریس به عنوان نماینده‌ی ایران در سال 57 راهی آکادمی اسکار شد.

سینمای ایران به مدت 16 سال نماینده‌ای به اسکار معرفی نکرد تا سال 1373 که فیلم «زیر درختان زیتون» ساخته‌ی عباس کیارستمی معرفی شد و سپس در سال 1374 «بادکنک سفید» به کارگردانی جعفر پناهی، سال75 فیلم معرفی نشد، 76 «گبه» محسن مخملباف، 77 «بچه‌های آسمان» مجید مجیدی (جزو نامزدها قرار گرفت)، 78 «رنگ خدا»مجید مجیدی، 79 «زمانی برای مستی اسبها» بهمن قبادی ، 80 «باران» مجید مجیدی ، 81 «من ترانه 15 سال دارم» رسول صدرعاملی ،‌ 82 «نفس عمیق» پرویز شهبازی‏، 83 «لاک‌پشتها هم پرواز می‌کنند» بهمن قبادی و 84 «خیلی دور خیلی نزدیک» رضا میرکریمی، 85 «کافه ترانزیت» ، 86 «میم مثل مادر» رسول ملاقلی‌پور و 87 «آواز گنجشکها» مجید مجیدی،88 «درباره الی» به کارگردانی اصغر فرهادی و سال 89 «بدرود بغداد» مهدی نادری به عنوان نماینده سینمای ایران به اسکار معرفی شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» فهرست کامل برندگان هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار ۲۰۱۷
... دیدن متن »

در هشتاد و نهمین دوره اعطای جوایز اسکار، در حالیکه فیلم «لالالند» به عنوان بهترین فیلم اسکار معرفی شد به فاصله چند دقیقه این رأی تغییر کرد و «مهتاب» بهترین فیلم اسکار هشتاد و نهم شد.

مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۰۱۷ با اجرای جیمی کیمل و با حضور هنرمندان و چهره های مختلف سینمای جهان در سالن دالبی تئاتر برگزار و اسامی برندگان اسکار ۲۰۱۷ اعلام شد.

فهرست کامل برندگان هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار ۲۰۱۷

 

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان: «اصغر فرهادی» (فروشنده)

بهترین فیلم: «مهتاب» به کارگردانی بری جنکینز

بهترین کارگردانی: «دمین شزل» (لالا لند)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: «کیسی افلک» (منچستر کنار دریا)

بهترین بازیگر نقش اول زن: «اما استون» (لالا لند)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: «ماهرشالا علی» (مهتاب)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: «وایولا دیویس» (حصارها)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی: «مهتاب»

بهترین فیلمنامه اصلی: «منچستر کنار دریا»

بهترین مستند بلند: «اُ.جی: ساخت آمریکا»

بهترین تدوین: «ستیغ‌ اره‌ای»

بهترین موسیقی متن: «لالالند»

بهترین ترانه: «لالالند»

بهترین فیلم‌برداری: «لالالند»

بهترین طراحی لباس: «هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها»

بهترین چهره‌آرایی: «جوخه انتحار»

بهترین طراحی صحنه: «لالا لند»

بهترین تدوین صدا: «ورود»

بهترین میکس صدا: «ستیغ اره‌ای»

بهترین جلوه‌های ویژه بصری: کتاب جنگل»

بهترین فیلم کوتاه: «آوازخواندن»

بهترین انیمیشن بلند: «زوتوپیا»

بهترین انیمیشن کوتاه: «فلوت‌زن»

بهترین مستند کوتاه: «کلاه‌سفیدها»

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تبریک به اصغر فرهادی و گروه سازنده یِ فیلم فروشنده و ملت عزیز ایران
» «فروشنده» بهترین فیلم خارجی زبان شد / متن کامل سخنان "اصغر فرهادی" 
... دیدن متن »

جایزه بهترین فیلم خارجی زبان در اسکار ۲۰۱۷ به «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی محصول ایران اهدا شد.

اصغر فرهادی برای دومین بار سینمای ایران را صاحب جایزه اسکار کرد، او که پیش از این با فیلم «جدایی نادر از سیمین» توانسته بود، اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی را به دست بیاورد، در هشتاد و نهمین مراسم اسکار توانست با فیلم «فروشنده» این جایزه را از آن خود و سینمای ایران کند.

پروفسور فیروز نادری و انوشه انصاری که از سوی اصغر فرهادی برای حضور در مراسم اسکار معرفی شدند،این جایزه را دریافت کردند.

انوشه انصاری به هنگام دریافت جایزه به نقل از فرهادی فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را محکوم کرد و گفت: برای احترام به مردم کشورم در مراسم اسکار شرکت نکردم.

این فضانورد ایرانی طبق برخی منابع خبری حاضر در مراسم اسکار، شالی را پوشیده بود که نقشه هوایی مشهد روی آن نقش بسته بود و پیامش این بود که از فضا مرزها دیده نمی‌شوند.

پیش از این اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ از حضور در اسکار ۲۰۱۷ انصراف داده بود. فرهادی دو ایرانی سرشناس ساکن آمریکا (دکتر فیروز نادری و انوشه انصاری) را به نمایندگی خود روانه این مراسم کرده بود.

متن کامل سخنان "اصغر فرهادی" که در غیاب او توسط انوشه انصاری در مراسم اسکار قرائت شد:

  • افتخار بزرگی‌ست که برای دومین بار این جایزه با ارزش را دریافت می‌کنم. از اعضای آکادمی، گروهم در ایران، تهیه‌کننده‌ام الکساندر ماله‌-گی و پخش‌کنندگانم کوهن مدیا و آمازون تشکر می‌کنم. همچنین سپاسگزارم از همبستگی دیگر کاندیداهای بهترین فیلم خارجی. 

  • متاسفم که امشب در کنار شما نیستم، من به احترام مردم کشورم و شش کشور دیگر که با قانون غیرانسانی منع ورود مهاجران مورد بی‌احترامی واقع شدند به آمریکا نیامدم.

  • تقسیم‌بندی جهان به ما و دشمنان ما توسط سیاستمداران افراطی، باعث ترس می‌شود، ترسی که توجیهی‌ست دروغین برای خشونت‌ها و جنگ‌ها. جنگ‌هایی که مانع بزرگی بوده‌اند برای رسیدن به دموکراسی و رعایت حقوق بشر در کشورهایی که مورد تهاجم واقع شده‌اند. 

  • سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است را بشکنند و زمینه‌ همدردی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند. همدردی چیزی‌ست که ما امروز بیشتر از هر زمان به آن نیازمندیم.

 

 

پرند محمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 در اولین همایش فصلی آیفیک مطرح شد
» لزوم تسهیل فعالیت و صدور مجوز برای دفاتر تولید فیلم 
... دیدن متن »

اولین همایش فصلی آیفیک (انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلم سازی ایران) عصر روز شنبه هفتم اسفند با  حضور نمایندگان سازمان سینمایی در حوزه تولیدات نمایش خانگی و کارشناس ارشد اداره کل امور مالیاتی کشور برگزارش شد.

 به گزارش روابط عمومی آیفیک، اکبر تحویلیان رییس هیئت مدیره انجمن آیفیک  گفت:این انجمن  به عنوان بازوی اجرایی ارشاد در بخش تولیدات ویدیویی است  و از نمایندگان وزارت ارشاد میخواهم  تا ضمن انتقال نقطه نظرات اعضای انجمن به مدیران ارشد ، آیفیک را در رشد و تعالی و تقویت بنیه صنفی حمایت کرده و از این طریق حاشیه نشینی در تولیدات غیر سینمایی را کنترل و تهیه کنندگان صنف را بیش از پیش مورد حمایت قرار دهند.

سماوات معاون حوزه تولیدات نمایش خانگی با ذکر این مطلب که حذف یکباره تهیه کنندگان غیر صنفی از گردونه تولید باعث رشد بی رویه ی تولیدات زیر زمینی خواهد شد ، نوید حرکت رو به جلوی این معاونت در ساماندهی تولیدات ویدیویی و ارجاع درخواست کنندگان ساخت فیلم به دفاتر دارای مجوز را داد. 

راستانی نماینده حوزه صدور مجوز دفاتر تولید فیلم ضمن برشمردن نقایصی که طی سالهای گذشته باعث به تعویق افتادن صدور وتمدید مجوز فعالیت های دفاتر شده گفت:  طی هفته آتی مصوبه ای را به شورای صدور مجوز ارایه خواهد کرد  و امیدواریم  با تصویب این طرح از این پس دفاتر تولید با اخذ مجوز ۳ یا ۵ ساله بر حسب درجه بندی دفاترشان از مراجعه مکرر سالانه و درگیری های تمدید مجوز بی نیاز شوند

یافتیان کارشناس ارشد امور مالیاتی نیز با  توضیح چگونگی استفاده از معافیت مالیاتی دفاتر تولید به ذکر مواردی از قوانین مالیاتی که در بخش ارزش افزوده از مهر ماه ۹۵ به اجرا گذاشته شده پرداخت. وی یادآور شد که بخش کثیری از مؤدیان مالیاتی به علت عدم شناخت و آگاهی از قوانین، مجبور به پرداخت مالیات طی سال های گذشته شده اند که در صورت رعایت نکات ذکر شده از پرداخت مالیات با ضریب صفر برخوردار خواهند شد.

طرح اصلاح اساسنامه آیفیک که از سوی مهدی کوهیان با همکاری طهورا ابوالقاسمی صورت پذیرفته در پایان همایش مطرح شد. بر اساس این اصلاحیه آیفیک با تشکیل صنوف مستقلی همچون صنف تهیه کنندگان، کارگردانان، نویسندگان و مدیران دفاتر که در ادامه به تشکیل صنوف فعالیت های مرتبط دیگر نیزمنجر خواهد شد ، ضمن افزایش اعضای صنف به یک تشکل تأثیر گذار در حوزه ویدیو تبدیل خواهد شد که دست تولید کنندگان و توزیع کنندگان غیر مجاز را کوتاه خواهد کرد. نقد و بررسی اعضا و برشمردن نقاط قوت و ضعف اساسنامه توسط اعضای انجمن پایان بخش این همایش بود

علی شیر محمدی دبیر اجرایی ایفیک نیز گفت : برگزاری این نشستها بسیار مفید است و بدنیال این هستیم که با برگزاری این گونه نشستها در قالب نشستهای فصلی به سمتی حرکت کنیم که مشکلات شبکه نمایش خانگی و شرکتهای تولید کننده اثار حل شود و با همکاری سازمان سینمایی به مست حفظ امنیت شغلی حرکت کنیم 

 همچنین ایرج محمدی نایب رییس هیئت مدیره آیفیک  در ابتدای جلسه گزارشی  از عملکرد هیئت مدیره در سال ۹۵ ارائه کرد.

۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیدار روسای روابط عمومی و تبلیغات وزارت خارجه و رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری
» تبادل نظر برای همکاری وزارت امور خارجه و حوزه هنری در عرصه‌های مختلف/ برای اعتلای نام ایران و تصویر درست آن تمام توان خود را بکار بگیریم
... دیدن متن »

رئیس اداره روابط عمومی و تبلیغات وزارت امور خارجه روز گذشته با حضور در حوزه هنری طی نشستی با محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، محمدجواد شریعتی رئیس اداره روابط عمومی و تبلیغات وزارت امور خارجه گفت: معتقدیم فعالیت‌های حوزه هنری ویژگی‌های خاصی دارد که این ویژگی‌ها برای وزارت امور خارجه در عرصه بین‌الملل مفید است و ما علاقمندیم فارغ از محدودیت‌ها از تولیدات حوزه هنری در عرصه بین‌الملل بهره ببریم.

وی به تعریف دیپلماسی عمومی در وزارت امور خارجه پرداخت و ادامه داد: حوزه‌های دینی، هنری، فرهنگی وحتی ورزشی، بخش‌های مختلف دیپلماسی عمومی ما را تشکیل می‌دهد؛ تلاش ما این است که با مراجع و دستگاه‌هایی که در جمهوری اسلامی تولید محتوا می‌کنند در ارتباط و تعامل باشیم و از نزدیک کار فرهنگی هنری آنها را دیده و مشکلات بین‌المللی سر راهشان را برداریم و با همفکری آنها زمینه‌ای برای بهتر دیده شدن درعرصه بین الملل کنیم و با این همفکری به زبان مشترکی در عرصه بین‌المللی برسیم.

شریعتی با بیان اینکه یکی از همکاری‌های مهم و موثر «حوزه هنری» به وزارت امور خارجه توجه به تولیدات فاخر و ارزشمندی است که به تهمت‌ها و چالش‌هایی که در عرصه بین‌الملل به ما وارد می‌کنند پاسخ دهد خاطرنشان ساخت: چون ایده‌های ما درعرصه انقلاب اسلامی جهانی است سوای از وظایف داخلی؛ تکلیف بین‌المللی هم داریم.

رئیس اداره روابط عمومی و تبلیغات وزارت امور خارجه دربخش دیگری از این نشست با اشاره به اینکه فعالیت عملیاتی وزارت خارجه در بروکراسی اداری جا نمی‌گیرد گفت: وزارت امورخارجه درهمه زمینه‌ها امکان همکاری با حوزه هنری را دارد. بحث تاریخ شفاهی از مباحث بسیار ارزشمند است که اخیرا به آن توجه ویژه می‌شود و ما به واقع به لحاظ مفهومی در این خصوص فعالیتی نداشتیم و امکان هرگونه همکاری در این زمینه را فراهم خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های «حوزه هنری» توجه به مفاهیم بین‌المللی، ارزش‌ها و شعارهای انقلاب است. بحث «احترام به بزرگتر»، «حفظ شان خانواده» و «خواستگاه فرهنگی ایرانی» از مسائلی است که در عرصه بین الملل نیز مطرح و وزارت خارجه برای کار در این زمینه کمک کننده خواهد بود.

شریعتی با اشاره به اینکه باید در زمینه ایران هراسی قوی ظاهر شویم توضیح داد: از آنجاییکه ایران درعرصه بین‌الملل یکدست شناخته می‌شود همه ما زیر یک پرچم قرار م‌ گیریم و همه باید در نشان دادن تصویر درست و انسانی از ایران بکوشیم. ما به دنبال نمایش فعالیتمان در دنیا نیستیم حال آنکه پذیرای انتقادات هم هستیم اما تلاشمان این است که در اعتلای نام ایران و تصویر درست از ایران تمام توان خود را بکار بگیریم.

رئیس اداره روابط عمومی و تبلیغات وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه هیچ زمانی همچون الان با اهداف و برنامه‌های جمهوری اسلامی مخالفت نمی‌شد گفت: در کشوری که سینمایی ندارد شاهزاده آن تلاش می‌کند که برای تروریست نشان دادن ایران فیلم بسازد؛ حال شما به مسئولیت خطیر و سنگین این عرصه واقف باشید.

وی حضور در فستیوال‌های فیلم در خارج از کشور، ورود به موضوعات مناسبتی که حوزه هنری در آن فعالیت می کند و همچنین، بحث دفاع مقدس و زبان انیمیشن را از مهمترین مواردی دانست که وزارت امور خارجه و حوزه هنری می‌توانند با هم همکاری داشته باشند.

محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در این نشست گفت: امیدواریم این جلسه شروع دور تازه‌ای از ارتباطات و فعالیت‌های حوزه هنری با وزارت امور خارجه باشد؛ در دولت قبل، از ما در وزارت خارجه دعوتی به عمل آمد و درجمع بندی به این نتیجه رسیدند که باید با جامعه هنری مرتبط باشند.

وی ادامه داد: همکاران وزارت امور خارجه براین باورند که تاریخ شفاهی دیپلماسی، تمام خاطرات و تجربه‌های ارتباطی آنها با دنیا ثبت شده اما به صورت اثرهنری به دنیا عرضه نشده است. فرازهایی از تاریخ انقلاب و بعد از انقلاب و روابط با کشورهای خارجی وجود دارد که ناگفته مانده و با گفته شدن اعتماد به نفس نسل امروز را افزایش می‌دهد.

حمزه زاده افزود: وزارت امور خارجه برای اشاعه فعالیت‌های خود با زبان هنر، بیش ازهرچیز باید با مراکز تولید آثار هنری در ارتباط باشد و خوشحالیم که شما امروز برای ارتباط با این مراکز و تولید کنندگان از جمله حوزه هنری در حال رایزنی هستید.

وی با بیان اینکه حوزه هنری در ادبیات و تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس فعالیت گسترده دارد گفت: ما با افتخار آماده‌ایم دفتر تاریخ شفاهی حوزه را در اختیار شما قرار دهیم و امیدورام این اعتماد که ما همه تخصص و توانایی خودمان در ثبت دیپلماسی جمهوری اسلامی به کار گفته‌ایم شکل بگیرد.

حمزه زاده با اشاره به اینکه در زمینه ثبت تاریخ شفاهی جنگ مدال‌های زیادی از دستان رهبر معظم انقلاب دریافت کردیم گفت: نیروهای حوزه هنری همواره در تلاش هستند تا به دستور اکید رهبر انقلاب، آن دسته از خاطرات جنگ که نیاز جمهوری اسلامی است و به مرور زمان از ذهن‌ها پاک می‌شود را جمع‌آوری کند که زمان و نحوه انتشار آن فرصت مغتنم خاص خود را می خواهد.

وی همچنین در این دیدار عدم وابستگی حوزه هنری به دولت را مهمترین شاخصه فعالیت این سازمان دانست و گفت: حوزه هنری یک نهاد انقلابی است که با آمد و رفت دولت‌‌ها و دولتمردان فعالیتش دستخوش تغییر نمی‌شود. ما وظایفمان تحت فرمایشات رهبری است، همانگونه، که سیاست‌های خارجی ما را رهبر تعیین می‌کند؛ اما تمایل داریم یکی از نهادهایی باشیم که به وزارت امور خارجه در بحث تولید محتوا و پاسخ‌گویی به اتهامات وارد شده به جمهوری اسلامی و حوزه بیداری اسلامی باشیم.

وی ادامه داد: بدون هیچ درخواستی، حوزه هنری زمانی بودجه یک سال و نیم خود را صرف تولید فیلم «مزارشریف» کرد که اتفاقا بچه‌های وزارت امور خارجه فیلم را پسندیدند و از آن استقبال کردند. به عقیده ما فیلم مزار شریف تنها فیلم قابل دفاعی است که حوزه هنری در سیاست خارجی در افغانستان تولید کرده است و ما خود را مسئول می دانیم که در حوزه بیداری اسلامی وارد شویم و فعالیت کنیم.

حمزه زاده، همچنین، با اشاره به وضعیت اقتصاد هنر کشور گفت: متاسفانه اقتصاد و گردش مالی فیلم‌های ما از مرزها فراتر نمی‌رود در حالیکه بخشی از بودجه سینما از طریق بازار بین‌المللی باید بدست بیاید و برای حوزه هنری عرصه بین‌المللی همچون تنفسگاه به شمار می‌رود و ما فعالیت‌های بین‌المللی خود را مجدانه پی می‌گیریم.

بر پایه این گزارش، در این نشست مشترک آقایان: هادی مولوی دوست، یزدان عشیری و محسن یزدی از مسئولان حوزه هنری و بهزاد محمدی کارشناس اداره روابط عمومی و تبلیغات وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.

۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» معرفی برندگان تمشک طلایی/ مستند سیاسی بدترین فیلم سال شد
... دیدن متن »

جوایز تمشک طلایی سال دیشب برندگان خود را شناختند تا بدترین‌های سینمای سال ۲۰۱۶ را معرفی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، سی و هفتمین دوره جوایز تمشک طلایی که به نوعی به معنی اسکار بدترین فیلم‌های سال محسوب می‌شود با اهدای چهار جایزه به فیلم ابرقهرمانی «بتمن در برابر سوپرمن: ظهور عدالت» از این فیلم به عنوان یکی از بدترین فیلم‌های سال ۲۰۱۶ یاد کرد.

این فیلم که در هشت بخش نامزد بود، چهار جایزه شامل بدترین بازیگر مرد مکمل برای جسی آیزنبرگ، بدترین گروه بازیگری، بدترین فیلمنامه‌ و بدترین بازسازی را دریافت کرد.

در عین حال مستند «آمریکای هیلاری: تاریخ پنهان حزب دموکرات» که قصد انتقاد از هیلاری کلینتون را داشت چهار جایزه دریافت کرد و به عنوان بدترین فیلم سال انتخاب شد تا نشان دهد که حتی جوایز تمشک طلایی نیز می‌تواند سیاسی باشد.

«بتمن علیه سوپرمن»، «پدربزرگ کثیف»، «خدایان مصر»، «روز استقلال» و «زولندر ۲» دیگر نامزدهای دریافت جایزه بدترین فیلم سال بودند.

«آمریکای هیلاری» ساخته دینش دسوزا مفسر محافظه‌کار که تاکنون چندی فیلم در نقد دموکرات‌ها از جمله اوباما ساخته، جایزه بدترین بازیگر مرد، بدترین بازیگر زن و بدترین کارگردان را هم برد.

در عین حال «زولندر ۲» ساخته بن استیلر که ۹ نامزدی تمشک طلایی را کسب کرده بود تنها در بخش بدترین بازیگر زن مکمل برای کریستن ویگ جایزه برد.

بنیاد تمشک طلایی سال ۱۹۸۰ راه‌اندازی شده است.

۲ روز پیش، يكشنبه
benitagol و حمید عظیمی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به دلیل فرارسیدن ایام سوگواری
» نمایش «فریدون فرمانی فراهانی» چهارشنبه و پنجشنبه اجرا نمی شود
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 92157

 

«فریدون فرمانی فراهانی» به نویسندگی و کارگردانی حمید پاک‌نیا هر شب ساعت ۱۸ در سالن انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود، این نمایش در هفته دوم اجرا تنها یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه اجرا خواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر حمید پاک‌نیا دراین‌باره گفت: «به دلیل فرارسیدن ایام فاطمیه، ما چهارشنبه و پنجشنبه این هفته اجرا نخواهیم داشت. بر همین اساس اگر دیدن فریدون فرمانی فراهانی را در برنامه‌هایتان دارید؛ برای خرید سانس‌های سه روز ابتدای هفته هرچه زودتر به سایت تیوال مراجعه کنید.»

وی همچنین اضافه کرد: «بلیت‌های این سه روز برای دانشجویان با تخفیف حضوری ارائه می‌شود»

 بازیگران این نمایش سینا کرمی، مهدی سفاری، سجاد باقری، آرین لطفعلیان و حمید پاک‌نیا هستند.

از دیگر عوامل این اجرا می‌توان از پویا نوروزی: نوازنده و آهنگساز؛ راضیه معادی: طراح لباس؛ حمید پاک‌نیا: طراح صحنه؛ مصطفی اسفندیاری: طراح نور؛ وحید میثاقی: طراح پوستر و بروشور؛ حسن بمبائی‌چی و آزاده مردانی: دستیاران کارگردان؛ نگین نجفی: منشی صحنه، نام برد.

تماشاگران برای تهیه بلیت «فریدون فرمانی فراهانی» می‌توانند به سایت تیوال صفحهٔ نمایش «فریدون فرمانی فراهانی» مراجعه کنند.

 

۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش کلفت‌ها
اجرایی متفاوت از نمایشنامه ژان ژنه
» «کلفت‌ها» با نفی واقعیت در تماشاخانه ارغنون به صحنه می‌رود
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 92159

«کلفت‌ها» با برداشتی آزاد از برخورد دور و تسلسل در «کلفت‌ها» ی ژان ژنه هرروز ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه ارغنون به صحنه می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر دانیال نمازی به‌عنوان کارگردان در این نمایش آگاهانه استدلال خود را بر دروغ می‌سپارد و ذهن تماشاگران را وارد دور و تسلسل می‌کند. در این نمایش کارگردان پیش از همه‌چیز برای نفی واقعیت ارزش قائل است‌.

طاها محمدی، دانیال نمازی، دلارام اسدی بازیگران اصلی این نمایش هستند.

سایر بازیگران این نمایش پویان ابراهیمی، مهشید امیری، محمد حسام باقری، زینب حسینی، راستین خلج، فرجام عزیزی، محمدرضا فقیهی، امید نمازی شیرازی هستند.

صحنه و لباس این نمایش توسط کارگردان نمایش طراحی‌شده. از دیگر عوامل می‌توان به، طراح گریم: محمدامین قربانی ، عکاس: حمید ترکمن، طراح فرم: امید نمازی شیرازی، دلارام اسدی، وکالیست ها: فرناز دارویی، هامون هاشمی، طراح پوستر و بروشور: سحر ابتهاج و علیرضا راستگو اشاره کرد.

نمایش کلفت‌ها هرروز ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه ارغنون: خیابان حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، بعد از خیابان رازی، کوچه زیبا، پلاک‌ ۱ اجرا خواهد داشت.

همچنین علاقمندان برای تهیه بلیت این نمایش می توانند به سایت تیوال مراجعه فرمایند.

 

۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» «شماره 17 سهیلا» و «خاطرات پاییزی» در جشن تصویر سال 
... دیدن متن »

فیلم‌های «شماره 17 سهیلا» و «خاطرات پاییزی» در چهاردهمین جشن تصویر سال به نمایش در می‌آید.

به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایى شماره 17سهیلا به کارگردانی محمود غفاری و تهیه‌کنندگی سید امیر سیدزاده روز 11 اسفند ماه ساعت 16 و فیلم سینمایی خاطرات پاییزى روز 14 اسفند ماه ساعت 16 در قالب جشن تصویر سال، در سالن ناصرى خانه هنرمندان به نمایش در می‌آیند.

شماره 17 سهیلا با بازی زهرا داودنژاد، بابک حمیدیان و مهرداد صدیقیان در سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و مورد توجه منتقدان، اهالی رسانه و مردم قرار گرفت.

این فیلم روایت‌کننده داستان دختری میانسال است که زمان ازدواج او به تاخیر افتاده و با توجه به مشکل ژنتیکی که دارد در تلاش است که هر چه سریعتر ازدواج کند تا بچه دار شود.

خاطرات پاییزی با بازی نازنین احمدی شاهپورآبادی نیز به کارگردانی علی فخرموسوی و تهیه‌کنندگی ویکتور ویلهلم و سید امیر سیدزاده در بخش هنر و تجربه سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. این فیلم به صورت مشترک توسط ویلهلم کرتیو سنتر (جمهوری چک) و افرند فیلم آریا (ایران) با همکاری اُپتیما فیلم (اوکراین) ساخته شده است.

خاطرات پاییزی این فیلم عاشقانه‌ای ضد جنگ است و قصه دختری را به تصویر می‌کشد که خانه و خانواده‌اش مورد حمله و تجاوز گروه‌های تروریستی قرار گرفته است؛ او که آواره‌گی، نابینایی و حتی از دست دادن قدرت تکلم را تجربه می‌کند در نهایت می‌تواند آرامش و عشق را در گوشه‌ای دیگر از دنیا در کنار مردمی که خود آسیب دیده از جنگ هستند، بیابد.

چهاردهمین جشن تصویر سال شامگاه یکم اسفند ماه با یاد عباس کیارستمی در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد و تا ۲۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

۲ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار
» مهمانی "شب قبل" اسکار چگونه برگزار می‌شود
... دیدن متن »

«شب قبل» عنوان مهمانی‌ای است که امسال با حضور لئوناردو دی کاپریو، جرج کلونی، دنزل و اشنگتن و شماری از چهره‌های مطرح برگزار می‌شود.

به نقل از هالیوود ریپورتر، امسال برای پانزدهمین سال مهمانی «شب قبل» به استقبال مراسم اسکار می‌رود. این برنامه که یکی از چندین مهمانی‌ای است که در هفته پیش از اسکار برگزار می‌شود، یکی از مهمترین آنها هم هست و امسال برای پانزدهمین سال برگزار می‌شود.

لئوناردو دی کاپریو، جرج کلونی و همسرش امل علم الدین، دنزل واشنگتن و همسرش پائولتا واشنگتن و اما استون از جمله مهمانان درجه یک حاضر در این برنامه هستند.

این مهمانی به میزبانی اعضای کمیته امسال برگزار می‌شود.

کمیته میزبانی ۲۰۱۷ شامل ایمی ادامز، دارن لی گالو، کیسی افلک، خاویر باردم، جسیکا بل و جاستین تیمبرلیک، کیت کپشاو و استیون اسپیلبرگ، تانیا هادن بلک و جک بلک، جسیکا چستین، تام کروز، لوسینا و مت دیمون، وایولا دیویس و جولیوس ترنون همسرش، کریس اوانز، جیک جیلنهال، بری لارسون، جانل مونائه، دو پاتل، ناتالی پورتمن، جدا پینکل اسمیت و ویل اسمیت، اوکتاویا اسپنسر، الیشیا ویکاندر، ریس ویتراسپون و ... است.

شماری از رسانه‌ها اسپانسر این برنامه هستند که هالیوود ریپورتر برای چهارمین سال یکی از این رسانه‌هاست.

این مراسم هر سال شب شنبه و یک شب پیش از برگزاری مراسم اسکار در استودیو فاکس برگزار می‌شود.

این برنامه که برنامه‌ای خیریه است کمک‌های جمع‌آوری شده را برای حمایت از بنیاد سینما وتلویزیون جمع‌آوری می‌کند که خدمات اجتماعی و حمایت‌های مالی از چهره‌های کهنسال و نیازمند کمک صنعت سرگرمی را انجام می‌دهد. در مراسم سال پیش ۵.۲ میلیون دلار پول جمع‌آوری شده بود.

۲ روز پیش، يكشنبه
زهرا پوررضا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید