تیوال تئاتر | اخبار
S3 : 06:57:05
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نمایش «شاه آباس» مکتب تبریز در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود  | عکس
» نمایش «شاه آباس» مکتب تبریز در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود
... دیدن متن »

نمایش «شاه آباس»، مکتب تبریز به نویسندگی و کارگردانی حسین نوشیر از روز دوشنبه اول بهمن ساعت ۲۰ در تماشاخانه سنگلج اجراهای خود را آغاز می کند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، نمایش «شاه آباس» مکتب تبریز درباره خبر قتل شاه عباس صفوی توسط فرزندش است، محمدباقر میخواهد او را بکشد تا به تخت شاهی برسد. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی حسین نوشیر با بازی کتایون سالکی، احسان بهلولی، هدیه اصفهانی، امیر عباسیان، هومان محمدحسینی، طه ولیزاده، سمانه زارعی، مرتضی یوسفی، حسین سپهرنژاد از روز دوشنبه اول بهمن ماه ساعت ۲۰ در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می رود.

گفتنی است علاقه مندان به دیدن این نمایش می توانند به سایت تیوال و یا به صورت حضوری به گیشه تماشاخانه سنگلج مراجعه نمایند.

رضا غیوری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای نمایش «تکرار» به کارگردانی سیدمحمد جوادقاسم زاده | عکس
در دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء در بابلسر
» اجرای نمایش «تکرار» به کارگردانی سیدمحمد جوادقاسم زاده
... دیدن متن »

نمایش «تکرار» به نویسندگی جمشید خانیان و کارگردانی سیدمحمد جوادقاسم زاده ۲۵ بهمن ماه در بابلسر به روی صحنه رفت.

نمایش به ماجرای بیست غواص در یک عملیات می پردازد که یکی از این غواصان به طور معجزه آسایی نجات پیدا می‌کند و بقیه این رزمندگان به فیض شهادت نایل می‌آیند. رزمنده غواص نجات یافته که در یک آسایشگاهی بستری شده است در هر نوبت به خاطرات چگونگی به شهادت رسیدن همرزمانش می پردازد و..
در این نمایش که تک بازیگر بود، سید محمد قاسم زاده به بازی پرداخت.

گفتنی است که دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء از ۲۳ دی ماه تا ۲۷ دی ماه ۹۷ در گروه پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر برگزار شد.

۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «عاشقانه‌های دوبازمانده از یک جنایت جنگی» در بابلسر | عکس
» نمایش «عاشقانه‌های دوبازمانده از یک جنایت جنگی» در بابلسر
... دیدن متن »

نمایش «عاشقانه‌های دوبازمانده از یک جنایت جنگی» یه کارگردانی مسعود مشعوف از گروه پدافند هوایی فردو در بابلسر به اجرا در آمد.

نمایش «عاشقانه‌های دوبازمانده از یک جنایت جنگی» به نویسندگی سید مجید میر حسینی و کارگردانی مسعود مشعوف از گروه پدافند هوایی فردو در دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا در سالن سینما فجر گروه پدافند هوایی بابلسربه روی صحنه رفت.

خلاصه داستان نمایش می پردازد به علی یک پزشک در خط مقدم جبهه که به نیروی جدیدی به نام آسیه دل می‌بندد. بیمارستانی که آسیه در انجا مشغول به کار است  را بمباران می‌کنند، علی برای نجاتش به آنجا می‌رود اما باعث لو دادن مکان آسیه می شود ، بیمارستان زیر حمله موشک و خمپاره قرار می‌گیرد، دو ترکش به بدن آسیه اصابت می‌کند. پزشکان بیرون آوردن ترکش ها از بدن آسیه را ممنوع کردند چون منجر به شهادت آسیه منجر می‌گردد.

نمایش با ژانر عاشقانه و با نگاهی نو به فضای دفاع مقدس می پردازد و با تبعیت از مکتب ناتورالیست، در فضایی رئالیستی و سورئالیست اتفاق افتاده و حوادث و جریاناتی که میان این دو ترکش به وقوع می پیوندد را در بدن آسیه شاهد هستیم...

در این نمایش ابوالفضل مختاری، دانیال غفوری، فاطیما جعفری، مسعود مشعوف، معصومه کهندانی، علی دریس، حسن حسنی، علی غفاری، مهدی شکرانی  به بازی پرداختند.
دستیاری کارگردانی و برنامه ریزی این نمایش را حسن حسنی  به عهده داشت، شادی گلشادی به عنوان  منشی صحنه، امین صابری به عنوان مسئول نور،حمیدرضا فرساد به عنوان مسئول موسیقی، سحرخوش قدم به عنوان طراح گریم، ابوالفضل ماهرخ به عنوان طراح بروشور و پوستر و امیر معماری به عنوان مسئول تدارکات و مصطفی به عنوان مسئول فذم  در این نمایش همکاری داشتند.

گفتنی است که دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء از ۲۳ دی ماه الی ۲۷ دی ماه ۹۷ در گروه پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر برگزار شد.

۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تعطیلی تئاتر مولوی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) | عکس
» تعطیلی تئاتر مولوی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
... دیدن متن »

روز یکشنبه ۳۰ دی ماه، با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مصادف است.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، اجراهای این مرکز به دلیل مصادف شدن با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در روزیکشنبه ۳۰ دی ماه تعطیل می باشد.
گفتنی ست نمایش «نگهبانان تاج محل» به کارگردانی کاظم نظری و «تابستان» به کارگردانی سعدی محمدی مجددا از روز دوشنبه ۱ بهمن کار خود را در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی از سر می گیرند.

از علاقمندان دعوت می شود برای دیدن نمایش های «نگهبانان تاج محل» و «تابستان» همه روزه -به جز شنبه ها- به ترتیب در ساعت های ۱۸و ۲۰ به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به نشانی خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه کنند.

۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در بابلسر  | عکس
» دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در بابلسر
... دیدن متن »

رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر از برگزاری دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا از ۲۳ دی ماه ۹۷ در بابلسر خبر داد و گفت: ۱۲ گروه هنری در این جشنواره به رقابت می پردازند.

حجت الاسلام علی غلامپور سیاسی پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر گفت: دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا از ۲۳دی ماه ۹۷ با حضور ۱۲ گروه هنری با عناوین آیینی، مذهبی،دفاع مقدسی و... در بابلسر کار خود را آغازکرد.

وی افزود: رویکرد سازمان عقیدتی سیاسی رویکردی فرهنگی و مذهبی است و معتقد هستیم که برای  فرهنگ سازی این مهم بایستی با دقت برنامه ریزی کرد تا جایگاه ونقش تئاتر در کشور به یک ضرورت فرهنگی تبدیل شود، لذا به این منظور در راستای تعالی فرهنگ، شناسایی و کشف استعداد های تئاتری در مناطق و پادگان ها صورت پذیرفته است.
وی ادامه داد: می دانیم که خاستگاه تئاتر از یونان باستان درقبل از میلاد مسیح  است ، اما در ایران  قبل و بعداز اسلام سابقه اجرای نمایش های از قبیل  نمایش های روحوضی، سیاه بازی، عروسکی، نقالی، تعزیه  و غیره را داشته ایم و به هنرنمایش اهمیت ویژه ای را قائل بودیم .
غلامپور افزود:  با توجه به اینکه این جشنواره در محوطه پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر برگزار شده است اما حضور عموم مردم در این جشنواره آزاد است و علاقمندان می توانند در زمان برگزاری جشنواره دراجرا های تئاتری حضور پیدا کنند، چرا که تئاتر تشکیل شده است از سه رکن مسئولان، هنرمندان و تماشاگران ،که این اضلاع مثلث  احیاگر تئاتر در جامعه است.

رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر با ارایه این مطلب که در طول اجرای جشنواره، کارگاه های آموزشی تئاتر با حضور دکتر حمزه زاده برگزار می شود خاطرنشان کرد: در ۲۳ دی ماه نمایش های مصاحبه به کارگردانی هادی نصیری از گروه منطقه شمال غرب، انتظار بابوی نرگس به کارگردانی یگانه شمس ابادی از گروه بابلسر، در روز ۲۴دی ماه نمایش های اولین سیلی به کارگردانی قاسم حقیقی از گروه منطقه شمال شرق، پس لرزهای نپتا به کارگردانی یاسین قربانی از گروه خارک، احیاء به کارگردانی عبدالعظیم سلیمی از گروه بوشهر، در روز ۲۵ دی ماه نمایش های گسار به کارگردانی الیاس شمس آبادی از گروه بابلسر، تکرار به کارگردانی محمدجواد قاسم زاده ازگروه تهران، عاشقانه دو بازمانه به کارگردانی مسعود مشعوف از گروه فردو، در روز ۲۶ دی ماه نمایش بلندای سوباشی به کارگردانی علی غلامی اول از منطقه شمال غرب به روی صحنه می روند.

وی در پایان  با ارایه این مطلب که نشست نقد و بررسی نمایش های اجرا شده پس از اجرا نیز برگزار می شود افزود: اختتامیه این جشنواره در روزپنجشنبه ۲۷ دی ماه ساعت هشت وسی دقیقه صبح برگزار خواهد شد.

۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«عاشقانه‌های لجنی» در تئاتر شهر خوانده می‌شود | عکس
خوانشی از هفت نامزد مسابقه‌ی نمایشنامه‌نویسی جشنواره سی و هفتم؛
» «عاشقانه‌های لجنی» در تئاتر شهر خوانده می‌شود
... دیدن متن »

«عاشقانه‌های لجنی» نوشته‌ی مهدی علیپوراصل، یکی از هفت نامزد بخش نمایشنامه‌نویسی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، در مجموعه‌ی تئاتر شهر خوانده می‌شود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، با اعلام  هفت اثر به عنوان نمایشنامه‌های منتخب بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره‌ی امسال، خوانش این آثار از روز شنبه ۲۲ دی  در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر آغاز شد و جمعه ۲۸ دی نمایش «عاشقانه‌های لجنی» نوشته مهدی علیپوراصل از تبریز در همین قالب در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر خوانده می‌شود.
خوانش‌گران «عاشقانه‌های لجنی» عبارتند از؛ ژاله آل‌رشاد، فرید ادهمی، محمدرضا چرختاب، شیوا بقال، امیرمرتضی تشرفی و مهدی علیپوراصل.
مهدی علیپوراصل متولد ۱۳۷۳ است و «عاشقانه‌های لجنی» که مورد توجه هئیت داوران مسابقه نمایشنامه‌نویسی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر متشکل از محمد چرم‌شیر، شهرام زرگر و ریما رامین‌فر قرار گرفته است، نخستین نمایشنامه‌ی بلند اوست که پیش از این به نگارش نمایشنامه‌های کوتاه مشغول بوده است.
«عاشقانه‌های لجنی» از چهار اپیزود تشکیل شده است که همگی در رابطه با صلح جهانی‌اند و اگرچه از لحاظ زمانی و مکانی با یکدیگر متفاوتند اما نقطه اتصالشان پاکت نامه‌ای به رنگ سبز لجنی است.
به غیر از «عاشقانه های لجنی»، نمایشنامه‌های «Z.MA۱۰۸۰» نوشته محبوبه عرب‌قنبری، «سالی که دو بار پاییز شد» نوشته لیلی عاج، «میرزیاس» نوشته زهره شفیعی، «چند روایت از چند زندگی مرتبط» نوشته مسعود محمدی قنبرلو، «پریزاد» نوشته سارا الهیان و «ضمایر» نوشته همایون حجازی نیا شش نامزد دیگر این بخش هستند.
سه اثر برگزیده از میان این هفت نامزد، در روز اختتامیه جشنواره‌ی سی و هفتم در تاریخ چهارم اسفند معرفی خواهند شد.

سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی‌مرند از ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند برگزار خواهد شد.

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اختتام داوری نخستین جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر مان | عکس
» اختتام داوری نخستین جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر مان
... دیدن متن »

داوری «نخستین جشنواره هنرهای نمایشی تئاتر مان» که با رویکرد حمایت از آثار هنرمندان جوان زمینه سازی برای رشد نسل آینده تئاتر ایران از ۲۱ دی ماه، در محل تماشاخانه استاد مشایخی داوری آثار راه یافته را آغاز کرده بود، عصر چهارشنبه ۲۶ دی به کار خود پایان داد .

به گزارش روابط عمومی این جشنواره، در این دوره از جشنواره تعداد ۲۲ اثر نمایشی حضور داشتند که از این تعداد، ۱۵ اثر در بخش مسابقه به رقابت پرداختند و ۷ اثر در بخش خارج از مسابقه حضور داشتند .
همچنین، ۵ نمایش از شهرستان در جشنواره حضورداشت و ۵ نمایش نیز متعلق به رده سنی کودک و نوجوان بود.
محرم زینال زاده، دکتر رفیق نصرتی و دکتر غزاله اسکندرن‍‍‍ژاد داوران جشنواره بودند.

گفتنی است، آیین اختتامیه این جشنواره با بزرگداشت استاد محرم زینال زاده، از پیشکسوتان عرصه سینما و تئاتر روز جمعه ۲۸ دی ساعت ۱۶ در محل آمفی تئاتر تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد.

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام تسلیت بنیاد رودکی به مناسبت درگذشت محب اهری  | عکس
تالار وحدت؛ وعده‌گاه وداع
» پیام تسلیت بنیاد رودکی به مناسبت درگذشت محب اهری
... دیدن متن »

بنیاد رودکی درگذشت هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در پیام بنیاد فرهنگی هنری رودکی آمده است: «حسین محب اهری بخشی از خاطره جمعی همه ما بود؛ خاطره‌ای شیرین برای همه نسل‌ها؛ حال این خاطره‌ساز برای همیشه به خاطره‌ها پیوسته است.  
فقدان این هنرمند عزیز را به خانواده گرامی او، جامعه هنری و همچنین به همه دوست دارانش تسلیت می گوییم.
از خداوند تعالی برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و بر ای بازماندگان صبر و آرامش آرزو داریم».

پیکر محب اهری بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، فردا پنجشنبه ۲۷ دی ماه از ساعت ۹ صبح از مقابل تالار وحدت تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود.

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«ضمایر» در تئاتر شهر خوانده می‌شود | عکس
خوانشی از هفت نامزد مسابقه‌ی نمایشنامه‌نویسی جشنواره‌ی سی و هفتم؛
» «ضمایر» در تئاتر شهر خوانده می‌شود
... دیدن متن »

نمایشنامه‌ی «ضمایر» به نویسندگی همایون حجازی‌نیا یکی از هفت نامزد مسابقه‌ی نمایشنامه‌نویسی جشنواره سی و هفتم فجر، خوانده می‌شود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، با اعلام  هفت اثر به عنوان نمایشنامه‌های منتخب بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره‌ی امسال، خوانش این آثار از روز شنبه ۲۲ دی  در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر آغاز شد و نمایشنامه «ضمایر» نوشته همایون حجازی‌نیا روز پنجشنبه ۲۷ دی در همین قالب خوانده می‌شود.
خوانش‌گران «ضمایر» که در خلاصه داستان آن آمده است: «سیما نتوانست برای شرکت در یک فستیوال پرفورمنس پاسپورت و ویزا بگیرد»، عبارتند از همایون حجازی‌نیا و گلنوش قهرمانی.
«ضمایر» که توانسته است به عنوان یکی از هفت نامزد مسابقه‌ی نمایشنامه‌نویسی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر مورد توجه هیئت داوران این رویداد؛ محمد چرم‌شیر، شهرام زرگر و ریما رامین‌فر قرار بگیرد، پنجمین نمایشنامه حجازی‌نیا، دانش‌آموخته ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره است.
به غیر از «ضمایر»، نمایشنامه‌های Z.MA.۱۰۸۰ نوشته محبوبه عرب‌قنبری، «سالی که دو بار پاییز شد» نوشته لیلی عاج، «میرزیاس» نوشته زهره شفیعی، «چند روایت از چند زندگی مرتبط» نوشته مسعود محمدی قنبرلو، «پریزاد» نوشته سارا الهیان و «عاشقانه‌های لجنی» نوشته مهدی علیپور‌اصل شش نامزد دیگر این بخش هستند.

سه اثر برگزیده از میان این هفت نامزد، در روز اختتامیه جشنواره‌ی سی و هفتم در تاریخ چهارم اسفند معرفی خواهند شد.

سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی‌مرند از ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند برگزار خواهد شد.

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «گسار» در بابلسر به اجرا در آمد | عکس
» نمایش «گسار» در بابلسر به اجرا در آمد
... دیدن متن »

نمایش «گسار» به کارگردانی الیاس شمس آبادی در دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ۲۵ دی ماه در بابلسر به روی صحنه رفت.

نمایش «گسار» به نویسندگی علی جماعتی وکارگردانی الیاس شمس آبادی به سرپرستی عباس جعفری از گروه پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر۲۵ دی ماه در دومین جشنواره سراسری تئاتر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در سالن سینما فجر به روی صحنه رفت.

خلاصه داستان نمایش می پردازد به ماجرای دختری که بنا بر دسیسه ای قصد دارد پسر ی را که درجبهه حضوردارد از حضورش در جبهه منصرف سازدو..

در این نمایش الیاس شمس ابادی، زهرا ناهید، محمدقاسم وحیدی راد، به بازی  پرداختند و اعظم السادات حسینی به عنوان طراح صحنه، لباس و موسیقی ، یگانه شمس ابادی به عنوان طراح پوستر و بروشور، هنگامه شمس ابادی به عنوان منشی، حسین مازندرانی به عنوان مسئول جلوه های ویژه، و محسن باقری به عنوان مسئول تدارکات، علیرضا عراقی به عنوان اپراتور رایانه، مرتضی کبیری به عنوان نورپردارز، ایمان بهگزین به عنوان مجری موسیقی، علی رنجبران، امیر محمد حسن پور و مصطفی شهریاری به عنوان تدارکات صحنه همکاری داشتند.

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش تابستان i
اثر برگزیده جشنواره تئاتر دانشگاهی اجرای عمومی خود را آغاز کرد | عکس
«تابستان» در صحنه تئاتر مولوی
» اثر برگزیده جشنواره تئاتر دانشگاهی اجرای عمومی خود را آغاز کرد
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش «تابستان» به کارگردانی سعدی محمدی، شب گذشته در ساعت ۲۰ در سالن اصلی مولوی به صحنه رفت و به این ترتیب اجرای عموم خود را آغاز کرد.

گفتنی است در این نمایش حجت زینالی و سعدی محمدی به ایفای نقش می پردازند.
همچنین حمید نادری (دستیار کارگردان)، زهرا صارمی (مدیر صحنه) پرنیان امیرانتخابی (اتاق فرمان)، آرمین فرقانی (منشی صحنه) و شایان حبیبی (طراح پوستر) در این نمایش همکاری می کنند.
قابل ذکر است این اثر برنده تندیس کارگردانی، تندیس طراحی صحنه، تندیس بازیگر مرد و اثر برگزیده ی بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی شده است.

علاقه‌مندان برای دیدن نمایش «تابستان» که تا ۱۸ بهمن ماه هر روز –به جز شنبه ها- در ساعت ۲۰ به صحنه می‌رود، می‌توانند به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به آدرس خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه کنند.

۴ روز پیش، چهارشنبه
مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
آقای سوبژه (محمد لهاک) و الاهه انصاری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محب اهری سال‌ها عاشقانه در صحنه زیست | عکس
تسلیت معاون هنری برای درگذشت حسین محب اهری
» محب اهری سال‌ها عاشقانه در صحنه زیست
... دیدن متن »

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت حسین محب اهری، بازیگر تئاتر و سینما را تسلیت گفت.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی در پیام تسلیتی برای درگذشت محب اهری نوشته است:
«حسین محب اهری برای زیباتر شدن زندگی با شور و شوق کوشید، سال ها عاشقانه و امیدوارانه در صحنه زیست، افسوس که اکنون جای او خالی است با خاطرات فراوانی که در دل و یاد ما باقی گذاشت.»
حسینی در ادامه این پیام نوشته است: «مصیبت این هنرمند عزیز را تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برترین درجات را برای او مسئلت دارم.»

۴ روز پیش، چهارشنبه
پرند محمدی و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
Captain و مهدی حسین مردی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تسلیت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس به مناسبت در گذشت حسین محب اهری | عکس
» تسلیت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس به مناسبت در گذشت حسین محب اهری
... دیدن متن »

انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس در گذشت هنرمند پیشکسوت و فرهیخته "مرحوم حسین محب اهری" را محضر جامعه شریف تئاتر کشور و نیز خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض می‌نماید و از درگاه حضرت حق، برای آن فقید سعید علو درجات و غفران الهی را مسئلت می‌نماید.

۴ روز پیش، چهارشنبه
آیدا طاهرزاده و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 آخرین مهلت ثبت نام بخش‌های مختلف پیشخوان هنرهای اجرایی | عکس
دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر اعلام کرد
» آخرین مهلت ثبت نام بخش‌های مختلف پیشخوان هنرهای اجرایی
... دیدن متن »

آخرین مهلت ثبت نام در بخش پیشخوان هنرهای اجرایی تا شنبه بیست و نهم دی ماه خواهد بود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛ آخرین مهلت تکمیل فراخوان بخش هنرهای اجرایی، ارسال اسناد تصویری و دیگر ملزومات شرکت در این بخش تنها تا ۲۹ دی ماه خواهد بود.
در همین راستا، هنرمندانی که قصد شرکت در این بخش را داشته اند می بایست تمامی اسناد و متعلقات اثر شرکت کننده  خود را به ایمیل  nsip.fitf@gmail.com  ارسال نمایند.
شرکت برای تمامی آثار حاضر در جشنواره و خارج از بخش جشنواره، در همه  بخش های نمایشی آزاد بوده و این آثار توسط انتخاب کنندگان جشنواره های معتبر خارجی، برای حضور در کشورهای مختلف انتخاب و داوری خواهند شد.
بدیهی است آثاری که پس از این تاریخ ارسال شوند، یا تا این تاریخ اسناد تصویری و دیگر ملزومات طرح شده در فراخوان را تکمیل نکرده باشند، از گردونه  داوری حذف و مسئولیت این امر بر عهده  دبیرخانه جشنواره  تئاتر فجر نخواهد بود.

سی و هفتمین جشنواره  تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از ۲۲ بهمن تا ۴ اسفند برگزار خواهد شد.

۵ روز پیش، سه‌شنبه
مونا عرب این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش سیاه و سیندرلا i
«سیاه و سیندرلا» به نیاوران می‌آیند | عکس
» «سیاه و سیندرلا» به نیاوران می‌آیند
... دیدن متن »

نمایش کمدی «سیاه و سیندرلا» به کارگردانی  و تهیه کنندگی گل رخ میلانی و نویسندگی فرهاد نقد علی از چهارشنبه ۲۶ دی ماه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، این نمایش از تلفیق دو سنت سیاه بازی سنتی ایرانی و افسانه سیندرلا نوشته شده است:
در این نمایش وحید شاهینی ، ندا نجیمی ، شاهین علایی نژاد ، پیمان مقدم و آزاده حسینی به افای نقش می پردازند

پیام کیا  نیز در این نمایش اجرای زنده موسیقی خواهد داشت .
همچنین آناهیتا کاشف طراح لباس و مسعود میلانی طراحی صحنه این نمایش را برعهده دارند.

گفتنی است نمایش کمدی «سیاه و سیندرلا» به کارگردانی و تهیه کنندگی گل رخ میلانی و نویسندگی فرهاد نقد علی از چهارشنبه ۲۶ دی ماه هر شب به جز سه‌شنبه ها  ساعت ۲۰ در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود علاقمندان جهت تهیه بلیت می توانند به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرای نیاوران مراجعه نمایند.

۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش برفک i
تک‌گویی پدیده عجیب این روزها | عکس
«برفک» در دوشنبه‌های نقد تئاتر
» تک‌گویی پدیده عجیب این روزها
... دیدن متن »

در دوشنبه های نقد تئاتر، این هفته در شامگاه ۲۴ دی ماه نمایش «برفک» نوشته و کار جواد عاطفه و با بازی عاطفه پاکبازنیا مورد نقد و بررسی  دو عضو کانون ملی منتقدان تئاتر واقع شد.
به گزارش کانون ملی منتقدان تئاتر ایران، جواد عاطفه با اشاره به اینکه از ۴ سال پیش برای اجرای در تئاترشهر اقدام کرده و هر بار هم به دلایلی این اجرا به تعویق می افتاده، تا اینکه به طور ناگهانی امسال و در شهریورماه اعلام می شود که در تالار سایه به دلیل عدم حضور گروهی فرصتی برای اجرا پیش آمده، آیا متنی برای اجرا دارد و از آن سو هم محدودیت زمانی امکان اجرای یک متن بلند و چند نفره را فراهم نمی کرده، بنابراین این کارگردان ترجیح می دهد که یک تک گویی نمایشی را اجرا کند. برای همین ظرف ۴۸ ساعت متن«برفک»را می‌نویسد با آنکه سالها نطفه این متن در ذهن اش منعقد شده بود.
این نمایشنامه نویس مهاجرت را یک پدیدۀ عجیب و امروزی می داند که در کشور ما نیز میلیون نفر مهاجرت کرده و یا دغدغۀ مهاجرت دارند.
این کارگردان یادآور شد که از سوی دیگر هزینه کردن برای آوردن بازیگران شناخته شده نیز برایش مقدور نبوده و ترجیحا به یک اجرای تک نفره بسنده کرده که زیر دین کسی باقی نماند.
عرفانی پهلوانی، منتقد و مدرس با انتقاد از دانشجویان تئاتر که از نشست نقد و بررسی استقبال نکرده اند با آنکه اطلاع رسانی هم شده است، درباره «برفک»گفت: انسان مهاجر یک مفهوم آرکی تایپی در عرفان شرق است. در ادبیات سرزمین ایران هم با چنین مفهومی شعرهای بسیاری سروده شده است چنانچه حافظ در این باره می گوید:
من ملک بودم و فردوس برین جایم بود/ آدم آورد در این دیر خراب آبادم
و از آنجا که در متن «برفک» به ضرورت و نیاز مهاجرت پرداخته می شود، و مناسبات مهاجرت در آن تغییر کرده اما همچنان جای پرداختن دارد، می تواند متن در خور تاملی باشد.
او در ادامه به فیلم های اصغر فرهادی اشاره کرد که در آنها موتیف اصلی می تواند مهاجرت باشد و برای همین در انتخاب سوژه جواد عاطفه درست عمل کرده و این نکته در خور ستایش هم هست که به این نیاز دارد پاسخ می دهد که در آن دارد به چالش های این زمانی و این مکانی می پردازد و در ادامه به ۴ وظیفۀ اصلی روشنفکر و به تبعش هنرمند اشاره کرد و گفت: یک، فرزند زمانش باید باشد، دوم فرزند مکانش باشد و سوم به چالش های این زمانی و این مکانی اش پاسخ بدهد و نکته چهارم هم این هست که ضمن شناساندن آن مساله بتواند راهکاری هم برای برون رفت از آن پیشنهاد کند که البته در نکته چهارم محل بحث و مناقشه هست که برخی معتقدند که درمان و نسخه پیچیدن کار هنرمند نیست و برخی این را هم کار هنرمند می‌دانند.
پهلوانی پرداختن به مونولوگ را همانند مرض سرطانی دانست که این روزها به شکل گسترش یافته ای در کشور ما فراگیر شده که در اصل هم نمی‌تواند یک درام نمایشی باشد اما به گونه ای بازتاب شرایط زندگی روزگار ماست.
این منتقد شتابزدگی در نوشتن «برفک» را قابل انتقاد دانست که ای کاش شرایط به گونه ای می بود که از سر حوصله نوشته می شد و با بارها نوشته شدن روی کاغذ به مرحلۀ پخته تر از حال حاضر می رسید. چنانچه اگر جواد عاطفه بخواهد این متن را کار کند حتما در آن تغییراتی خواهد داد.
او همچنین گفت: در اجرای مونولوگ این سوال ها پیش می آید که پاسخ دادنش امری حیاتی است، برای کی دارد حرف می زند؟ و چرا دارد حرف می زند؟ تمهیدات گوناگونی هم برای اجرایی شدنش اندیشه شده است. مثلا در اجرای مضرات دخانیات نوشته چخوف که یک سخنرانی است و همچنین با استفاده از تلفن، آیفن، و موارد دیگر این حرف زدن ها اجرایی می شود. همچنین این کاراکترها اغلب از یک بیماری روانی رنج می برند و در «برفک» هم چنین کاراکتری دیده می شود شاید این قابل تعمیم باشد اما اقناع کننده نیست چون باورپذیر نیست که چنین بیماری در یک تایم کم این همه صحبت کند. انگار که در این شتابزدگی متن نیمه کاره رها شده است.

جواد عاطفه هم گفت: این زن دارد با صدای بلند حرف می زند اما شرایط جامعه به گونه ای است که به سادگی نمی توانم چیزی را صد در صد بپذیرم و همچنین رد هم نمی کنم. به نظر پیشرفت تکنولوژی شرایط انواع بیماری را به وجود آورده، برای مثال وقتی در مترو به سر می بریم... در آن زیر با آنکه موبایل ها خط هم نمی دهد اما بنابر عادت بارها آن را از جیب در می آرویم، باز می کنیم، می بینیم و بعد می بندیم و... از این نمونه ها بسیار هست که دلالت بر بسیاری بیماری های روانی می کند و اگر من «برفک» را در ۴۸ ساعت نوشته ام ولی اگر متن کامل نمی شد هرگز اجرایش نمی کردم. اگر بهرام بیضایی و ویلیام شکسپیر هم بعد از یک یا چند سال به سراغ متن هایشان بروند باز هم بنابر ضرورت زمانی حتما بازنویسی یشان می کردند، من هم چنین می کنم. ما الان هم هر شب کلمه به کلمه و صحنه به صحنه را بررسی می کنیم و در آن تغییر ایجاد می کنیم.
پهلوانی هم افزود: حتما تا پایان اجرا این تغییرات را انجام می دهید.

جواد عاطفه بی‌آنکه بخواهد قضاوت کند گفت: هر مسافر و مهاجری چه در سفر درون مرزی و چه برون مرزی بنابر دیده‌ها و شنیده‌ها و رویدادها به نتایجی خواهد رسید و این بستگی دارد که سر راهش چه کسانی قرار بگیرند. الان این زن هم دارد به دلایلی که ریشه در مسائل جامعه اش دارد، از خود و سرزمین اش می گریزد اما در آنجا هم قرار نیست که اتفاقات خوشایندی پیش رویش باشد بنابراین در همین ذهنیتش نرفته از آنجا برمی‌گردد چون حس می کند که دایی ناهید می خواهد از او سوءاستفاده کند بنابراین می‌کشدش و...
او افزود: اگر این شخص بیمار روانی است، می دانم اگر یک ساعت دارد صحبت می کند چیز عجیبی نیست چون در یک نقطه دارد همه حرف هایش را با صدای بلند می‌گوید. چون او را از واقعیت زندگی گرفته ام و الان آدمها حتی از سایه خودشان هم می ترسند.
رضا آشفته منتقد هم در ادامه ضمن پذیرفتن تک گویی نمایشی به عنوان درام روزگار فعلی که اتفاقا در این سی سال اخیر هم در آمریکا به عنوان ساختاری فراگیری برای بیان دردها و بیماری های درونی بشر به کار گرفته می شود، در ایران ما در این چند سال اخیر خیلی ها متوجه این شیوۀ اجرایی برای بیان مسائل آدمها شده اند که «برفک» هم از این قاعده مستثنی نیست اما در آن با توجه به آنکه یک ذهنیت به شیوه سیال ذهن دارد به عینیت در می آید و از آنجا که تئاتر در اکنون می گذرد و این بر خلاف رمان هست که همواره اتکایش به زمان گذشته هست و برای همین باید کدهای بهتری برای معلوم شدن عنصر مکان و زمان بشود که این منتزع شدن از واقعیت بتواند با اشاره های متکی به واقعیت بارزتر درک شود. اینکه این زیر زمین دقیقا در تهران، همدان یا استکهلم است، باید معلوم تر باشد و زمانش معلوم تر باشد که دقیقا ظرف چه مدتی و دقیقا کی در حال گذر هست... و این گونه می شود این دردی که در خاورمیانه، آفریقا و آمریکای لاتین نمود عینی اش بارز هست، از این متن قابل تعمیم استنباط کرد و این باعث درک بهتر آن خواهد شد.
عاطفه پاکبازنیا بازیگر کار هم که پیش از این در دو نمایش دیگر تک نفره برای جواد عاطفه بازی کرده و این سومین تجربه اش در دو سال اخیر هست، با اشاره به اینکه دوست دارد تک گویی نمایشی بازی کند گفت که این به معنای این نیست که دوست ندارد در متن چند نفره هم بازی کند اما در آن متن چند نفره هم باز هم دوست دارد به جای دیالوگ دچار تک گویی بشود و انگار باز هم گفتگویی انجام نمی شود و صدایی شنیده نمی شود. او در «برفک» هم از این حرافی زن و صدایی که شنونده ای ندارد دارد لذت می برد و این زن انگار در ذهنش مدام دارد با صدای بلند حرف می زند اما در بیرون دچار سکوت هست.
پهلوانی در ادامه با تاکید بر باورپذیری آثار هنری فارغ از سبک و شیوه هایشان گفت: اینکه این آدم دارد با خود حرف می زند هم باید برای من نوعی باورپذیر باشد چنانچه من شرک و استایدرمن و هر نوع انیمیشنی را باور می کنم.
او همچنین عنصر صدا را امتیاز بارزی برای اجرای «برفک» دانست که اگر پس از دقایقی به دلیل عادت کردن گوش آن صدا ها به فراموشی سپرده می شود که باید برای آن هم تمهیدی اندیشیده شود.
آشفته عنصر نور را برای نشان دادن وضعیت مناسب دانست که در بودن منابع درست نوری مناسب مناسبات و اتفاقات ذهنی و میزانسن هایی که منجر به فضاسازی می شود، بر ما معلوم تر خواهد شد چنانچه در آن دو اجرای قبلی عاطفه در تماشاخانه دا به دلیل نبودن منابع نوری کامل انگار که اجرا به چشم نمی آمد. اما در «برفک» نورها فضا را می سازند و شخصیت مسیر حرکت ذهنی اش را بر ما معلوم می کند که از یادآوری و واگویه چه چیزهایی دارد رنج می برد.
جواد عاطفه هم در جمع بندی اش گفت که نور، صدا و بازیگر سه عنصر اصلی در اجرای «برفک» بوده که در نبود و کمبود هر کدام اجرایش دچار نقصان می شده است و امیدوار هست که مخاطب بتواند با دیدن «برفک»از آن لذت لازم را ببرد.
این کارگردان در دو سال اخیر خانم ایکس و دده خانم را در تماشاخانه دا اجرا کند، که اینها مربوط به یک سه گانه هستند که هنوز اپیزود سومش اجرا نشده است. اما «برفک» هم یک تک گویی نمایشی که در آن یک زن در مرز چهل سالگی و بلوغ فکری اش دارد از خود می گریزد و... «برفک» ساعت ۲۰ در تالار سایه اجرا می شود.

۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» شامگاه دوشنبه اجرای خود را آغاز کرد | عکس
» نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» شامگاه دوشنبه اجرای خود را آغاز کرد
... دیدن متن »

نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس شامگاه دوشنبه ۲۴ دی ماه، با حضور حسین علیزاده، لیلی گلستان، علی بوستان، پوریا اخواص و عاطفه رضوی و استقبال کم نظیر تماشاگران اجرای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرد.

در این اثر نمایشی که تهیه‌کنندگی آن را ماهان حیدری و مانفرد اسماعیلی عهده دار هستند، بانیپال شومون، سام کبودوند، امیر باباشهابی، آناهیتا درگاهی، مارال فرجاد، زری محتشم و حسین پاکدل به ایفای نقش می‌پردازند.

گفتنی است این نمایش که با شعار «این یک "تئاتر" عقب مانده است» بروی صحنه رفته است، همه روزه بجز شنبه ها ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه ایرانشهر ، سالن استاد سمندریان بروی صحنه می رود.

۵ روز پیش، سه‌شنبه
علی ژیان و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
علی عبداللهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش کلفت ها i
«کُلفَت‌ها» در تماشاخانه استاد انتظامی روی صحنه می‌رود | عکس
از ۲۷ دی‌ماه به کارگردانی دریا دریایی؛
» «کُلفَت‌ها» در تماشاخانه استاد انتظامی روی صحنه می‌رود
... دیدن متن »

نمایش «کلفت‌ها» به کارگردانی دریا دریایی از روز پنجشنبه ۲۷ دی‌ماه در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی گروه، نمایش «کلفت‌ها» به نویسندگی ژان ژنه و بازنویسی و کارگردانی دریا دریایی اجراهای عمومی خود را از روز پنجشنبه ۲۷ دی‌ماه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان آغاز خواهد کرد. ترجمه این نمایشنامه را مدیا کاشیگر بر عهده داشته است.

در خلاصه‌داستان این نمایش آمده:«کِلر و سولانژ، دو خواهر و کلفت‌های خانم متمولی هستند. آن دو طی نقشه‌ای باعث دستگیری معشوقه خانم می‌شوند اما آقا ناگهان آزاد می‌شود و خواهران کلفت از ترسِ فاش‌شدن ماجرا، بازی تازه‌ای را آغاز می‌کنند».

زهرا مولایی، نیلوفر دهقان و دریا دریایی در این اثر نمایشی به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل نمایش عبارتند از: مریم صبوری (دستیار کارگردان)، سودابه زارع‌پور (طراح صحنه و لباس)، فریبا داویجانی (دوخت لباس)، علی مدیری (طراح پوستر و بروشور)، دریا دریایی (انتخاب موسیقی و افکت)، دریا دریایی (طراح نور)، مسعود قربانی (نورپرداز)، محمدرضا الوندی (دستیار صحنه)، محمد مرادی‌فر و آقای مشکی (ساخت تیزر)، آقای مشکی، علی مدیری (موشن‌گرافیک) و احمدرضا حجارزاده (مشاور امور رسانه و مطبوعات).

«کلفت‌ها» پیش از این سال۹۰ به عنوان پایان‌نامه تحصیلی کارگردانی در خانه کوچک نمایش دانشکده هنر و معماری تک‌اجرای عمومی داشته که با استقبال گسترده مخاطبان روبه‌رو شد. دریایی برای اجراهای تازه این نمایش، یک بازیگر جدید را جایگزین یکی از بازیگران اجراهای پیشین کرده است. این کارگردان، فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی نمایش در مقطع کارشناسی از دانشگاه تنکابن و مقطع ارشد بازیگری نمایش از دانشگاه تربیت مدرس است و پیش از این، نمایش «خلوت‌گاه» نوشته ابراهیم مکّی را روی صحنه برده است.

علاقه‌مندان برای تماشای نمایش «کلفت‌ها» می‌توانند از روز ۲۷ دی‌ماه، هر روز غیر از شنبه‌ها، ساعت ۱۸ در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان به تماشای این اجرا بنشینند. سایت تیوال به برای رزرو و تهیه بلیت در اختیار مخاطبان است.

۶ روز پیش، دوشنبه
آقای سوبژه (محمد لهاک) و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش زهرماری i
بازگشت «زهرماری» با الناز حبیبى | عکس
» بازگشت «زهرماری» با الناز حبیبى
... دیدن متن »

نمایش موفق و پر مخاطب «زهرماری» که پیش‌تر دو دوره‌ى اجرایى در تماشاخانه پالیز و یک دوره در تالار حافظ به روى صحنه رفته بود، مجدد در سالن تازه تاسیس «ملک» به روی صحنه خواهد رفت.
این نمایش که بیش از ١۵٠ اجرا را پشت سر گذاشته است با تغییری در تیم بازیگری اجرای خود را از ١ بهمن آغاز می‌کند.

بازیگران نمایش «زهرماری» به نویسندگى رضابهاروند و احمدسلگى تهیه کنندگى خسرواحمدى و کارگردانى على احمدى عبارتند از تینو صالحى، الناز حبیبی ، على شادمان، وحید آقاپور و خسرو احمدى.

از دیگر عوامل مى توان به امیر احمدى(مجرى طرح)، امیر سرافرازیان (طراح صحنه)، نسیم تقى پور(طراح لباس)، وحید میثاقى(طراح پوستر، بورشور و تراکت)، مرتضی احمدی، على احمدى (مدیریت تبلیغات)، سارا حدادى(مدیرروابط عمومى و مشاور رسانه اى - you studio) ، آریان امیرخان(تبلیغات مجازى) فرشید عسگرى(تیزر و متریال تبلیغاتى - استودیو کلاکت)، محسن کرمانى( عکس)، مجید مهر آبادی(دستیار کارگردان)، منشی صحنه: کیمیا بختیاریان و مریم پور احمدى(دستیار صحنه و لباس) اشاره کرد .
کارهاى پیشین گروه تئاتربداهه نمایش‌هایى چون «پپرونى براى دیکتاتور»، «خشم اژدها»، «شب بخیرکیارستمى» و ... مى باشند که جزو آثار پر مخاطب چند سال اخیر تئاتر محسوب مى‌شوند.

لازم به ذکر است بلیت فروشى هم اکنون در سامانه تیوال آغاز خواهد شد

۶ روز پیش، دوشنبه
آقای سوبژه (محمد لهاک)، آیدا طاهرزاده، Mst_m و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«وقتی خروس غلط می‌خواند» و «تبرئه» به صحنه می‌روند | عکس
دوشنبه ۲۴ دی‌ماه
» «وقتی خروس غلط می‌خواند» و «تبرئه» به صحنه می‌روند
... دیدن متن »

نمایش‌های «وقتی خروس غلط می‌خواند» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس و «تبرئه» به کارگردانی منیژه محامدی از روز دوشنبه ۲۴ دی‌ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آغاز می‌کند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش‌های «وقتی خروس غلط می‌خواند» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس و «تبرئه» به کارگردانی منیژه محامدی از روز دوشنبه ۲۴ دی‌ماه به ترتیب در ساعت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در سالن استاد سمندریان به روی صحنه می‌روند.

شایان‌ذکر است در نمایش «تبرئه» با بازی مهوش افشار پناه، محمد اسکندری، ارژنگ امیرفضلی، مجید جعفری، فرناز رهنما، نوید جهانزاده، شیرین اسماعیلی، آیلار نوشهری، علی نجفی، حامد شفیع‌خواه شهاب‌الدین علیشاهی، رضا دشتکی و پیام میرمصطفی به ایفای نقش می‌پردازند.
همچنین بانیپال شومون، سام کبودوند، امیر باباشهابی، آناهیتا درگاهی، مارال فرجاد، زری محتشم و حسین پاکدل نیز در نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» آمده است: وقتی زمان به‌جای افقی بودن، عمودی بر هستی ما قرار می‌گیرد گذشته، آینده و آینده، گذشته می‌شود.

۶ روز پیش، دوشنبه
مهدی (آرش) رزمجو و Sarlak100 این را خواندند
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید