تیوال تئاتر | اخبار
S3 : 13:12:01
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
برگزاری مجدد «مونولیو» توسط گروه تئاتر «لیو» با همکاری تماشاخانه «دیوار چهارم» | عکس
بعد از وقفه‌ای ۳ ساله انجام می‌شود؛
» برگزاری مجدد «مونولیو» توسط گروه تئاتر «لیو» با همکاری تماشاخانه «دیوار چهارم»
... دیدن متن »

گروه تئاتر «لیو» به سرپرستی حسن معجونی هفتمین دوره فستیوال «مونولیو» را با همکاری تماشاخانه «دیوار چهارم» برگزار  می‌کند.

گروه تئاتر «لیو» قصد دارد تا با همکاری تماشاخانه «دیوار چهارم»، بعد از وقفه‌ای ۳ ساله، دوره جدید فستیوال «مونولیو» را به عنوان یکی از فعالیت‌های مهم این گروه تئاتری برگزار کند.
فستیوال «مونولیو» اولین فستیوال خصوصی تئاتر ایران است که از سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرد و ۶ دوره آن برگزار شد و جایگاه خاصی را در بین فعالان و علاقه‌مندان تئاتر به خود اختصاص داد.
گروه تئاتر «لیو» در سال ۹۵ به دلیل مسائل کاری و پیوستگی اجراها و پیگیری فستیوال «میکروتئاتر»، تصمیم گرفت تا برگزاری فستیوال «مونولیو» را چند سالی متوقف کند و حالا بعد از ۳ سال گروه قصد دارد هفتمین دوره این فستیوال را برگزار کند.
در همین راستا حسن معجونی سرپرست گروه تئاتر «لیو» قصد دارد طی نشستی خبری در تماشاخانه «دیوار چهارم» درباره زمان و برنامه برگزاری، رویکردهای دوره جدید فستیوال

«مونولیو» و اهداف مدنظر برای برگزاری مجدد این فستیوال خصوصی تئاتر به ارائه توضیحاتی بپردازد.
اطلاعات مربوط به برگزاری نشست خبری فستیوال «مونولیو» متعاقبا اعلام می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش پشت دیوار عمارت i
 آئین افتتاح نمایش «پشت دیوار عمارت» برگزار شد | عکس
باحضور مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی
» آئین افتتاح نمایش «پشت دیوار عمارت» برگزار شد
... دیدن متن »

مراسم افتتاح و آغاز نمایش «پشت دیوار عمارت» و رونمایی از پوستر این نمایش در تماشاخانه سرو برگزار شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس مراسم افتتاح و رونمایی از پوستر نمایش «پشت دیوار عمارت» به کارگردانی حمید ابراهیمی شامگاه گذشته در تماشاخانه سرو برگزار شد.

شهرام کرمی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور دراین مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان مسئولان و مدیران برگزار شد طی سخنانی گفت: بسیار خوشحالم که درمراسم افتتاحیه این نمایش و درجمع صمیمی این گروه حرفه ای و در این فضای آکنده از صمیمیت و عشق به تئاترحضور دارم. بی شک حضور شما تماشاگران مایه حمایت گروه های نمایشی در سراسر کشور می باشد و اطمینان دارم که حمید ابراهیمی و گروه حرفه ای اش که از باسابقه ترین های عرصه تئاترو هنرهای نمایشی کشور هستند اجراهای پرمخاطب و درخشانی را دراین شب ها تجربه خواهند کرد و برایشان از صمیم قلب ارزوی موفقیت دارم.

درادامه نیز پوستر این نمایش که توسط آریا درفش رزم طراحی شده بود توسط شهرام کرمی و جلیل فرجاد ، نماینده بازیگران گروه نمایشی رونمایی شد.
محسن سلیمانی فارسانی مدیر عامل انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس، سیدوحید فخرموسوی مدیراداره نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی، بهرام صادقی مزیدی، علی رجایی، تبسم هاشمی، عوامل نمایش و جمعی از علاقمندان در این مراسم حضور داشتند.

نمایش «پشت دیوار عمارت» از دیروز یکشنبه اجرای خود را درتماشاخانه سرو انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس آغاز نمود و تا ۳۰ شب از ساعت ۲۰ ادامه خواهد یافت.
حمید ابراهیمی نویسندگی و کارگردانی این اثر را برعهده دارد.

بازیگرانی که در این نمایش عاشورایی به ایفای نقش خواهند پرداخت به ترتیب ورود به صحنه عبارتند از: جلیل فرجاد، جمشید صفری، پژمان کاشفی، نسرین مسلمی نیا، شیوا خسرومهر، زری اِماد، پانته آ کیقبادی، حامد آقایی، فرزاد صبوری،علیرضا درویش نژاد، اهورا ابراهیمی،علی حیدری، ماندانا عصری، محمدرضا موهبتی، ماریه ماشاالهی و آرمین افتخار زاده

تماشاخانه سرو درخیابان طالقانی نرسیده به تقاطع مفتح جنب ایستگاه مترو واقع گردیده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش آرش i
روایتی متفاوت با نمایشنامه‌ی بهرام بیضایی | عکس
گلچهر دامغانی از تجربه‌ی کارگردانی آرش در سالن چهارسو می‌گوید
» روایتی متفاوت با نمایشنامه‌ی بهرام بیضایی
... دیدن متن »

نویسنده و کارگردان نمایش «آرش» که این روزها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته از انگیزه ها و دغدغه های خود برای به صحنه بردن یک نمایش بدون ستاره های درآمد ساز سخن گفت.

به گزارش تیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، گلچهردامغانی نویسنده و کارگردان نمایش «آرش» که این روزها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است با اشاره به ویژگی های این اثر نمایشی توضیح داد: قبل از هر نکته باید اشاره کنم که این نمایشنامه به هیچ عنوان ارتباطی با نمایشنامه «آرش» استاد بهرام بیضایی ندارد چرا که برخی از مخاطبان از بدو ورود به تالار تصور می کنند که این نمایش اجرایی برگرفته از متن این استاد مسلم حوزه تئاتر است. در حالیکه باید بگویم نمایشنامه «آرش» بنده با آنچه استاد بیضایی نوشته اند تفاوت هایی دارد که می تواند از جهات بسیاری مورد توجه قرار گیرد.

وی درباره بازخورد حسی مخاطبان پس از تماشای نمایش گفت: خوشبختانه تا به امروز بازخوردی که از مخاطبان دریافت کردیم اغلب مثبت بوده که برایم بسیار جالب توجه و ارزشمند است. کما اینکه در همین چند روز تعدادی از هنرمندان و صاحب نظرانی که از نمایش دیدن کردند به این نکته اشاره می کردند که با وجود زبان ساختگی نمایش و عمده اجراهایی که از این گونه آثار نمایشی پیش روی مخاطب قرار داده می شود و او را با خستگی هایی هم مواجه می کند، اما خوشبختانه ما شاهد یک فضای بسیار انرژی بخش و مثبتی از سوی اغلب مخاطبان بودیم که برایم جالب توجه است. کما اینکه هماهنگی میان موسیقی و بازی بازیگران روی صحنه نیز از دیگر نکاتی بوده که تاکنون از واکنش تماشاگران نسبت به اجرای این نمایش دریافت کرده ام.

این نویسنده و کارگردان تئاتر تصریح کرد: من در نگارش نمایشنامه نهایت تلاش خود را انجام دادم تا این بار نگاه متفاوتی به دو شخصیت«هومان» و «افراسیاب» داشته باشم و فکر می کنم آنچه پیش روی تماشاگر قرار گرفته معرفی دو شخصیت بسیار متفاوت با تاکید بر یک روایت تازه از پدیده هایی چون «دشمن» و«دشمنی کردن» است. موضوعاتی که برای من دستمایه های بسیار مهمی شدند که بتوانم در قالب نمایش «آرش» آن را به مخاطبان روی صحنه تئاتر نشان دهم.

دامغانی در پاسخ به این پرسش که چرا برای به صحنه بردن نمایش «آرش» از بازیگران شناخته شده  و مشهورتر کمک نگرفتید، گفت: من فکر می کنم اکنون در شرایطی هستیم که باید کمی از نسل خودمان فاصله گرفته و با هنرمندانی کار کنیم که با نسل من تفاوت سنی دارند. خیلی از عزیزان با سابقه ای که بنده برای تک تک آنها احترام قائلم ممکن است در اجرای یک نمایش با شما به عنوان کارگردان برخورد دشواری داشته باشند. همین موضوع باعث می شود که از دعوت بازیگران حرفه ای پرهیز کنی و با هنرمندان کاری کنی که همکاری با آنها قطعا دربرگیرنده تجربه های ارزشمند و لذت بخشی است.

نمایش «آرش» به نویسنده و کارگردانی گلچهردامغانی و بازی امیر محمدی، منصور نصیری، اروین گالستیان، حامد فعال، میرحسین نونچی، بیاینا محمودی، عرفان رحیمی، پریسا خواجه دهی، مجید عراقی، شیدا مقصودلو راد، امیر ستاری هر روز ساعت ۱۷:۳۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش بیماری خانواده میم i
دور افتادن آدمها و فرپاشی خانواده | عکس
نقد و بررسی نمایش «بیماری خانواده میم» کار الهام شکیب
» دور افتادن آدمها و فرپاشی خانواده
... دیدن متن »

در نقد و بررسی نمایش «بیماری خانواده میم» نوشته و کار الهام شکیب، بابک فرجی به متن نسبتا ضعیف تاکید که اجرا نجات یافته است و رضا آشفته این اجرا را نوعی شبه ابزورد تلقی کرد که در آن عدم ارتباط بین اهالی یک شهر کوچک و فر.وپاشی بیان خانواده تاکید شده است و این به منظر اجرای در خوری تاملی است که می تواند مخاطب را متوجه مسائل روزمره اش گرداند اما همنان می توان در اجرا حس و حالت چیره تری را برای گسترش تاثیری گذاری اش در  نظر گرفت.

الهام شکیب که در سال ۹۸ در ابتدا می خواست نمایشی را در جشنوارۀ دانشگاهی کار کند، متاسفانه به دلیل برخی از مشکلات نشد و برای بار دوم با یک گروه حرفه ای نزدیک به سه ماه تمرین کردند و نتیجه اش شد همین اجرای نمایش «بیماری خانواده میم» نوشتۀ فائوستو پاراویدینو که در تالار سپند اجرا شد، این نمایش با همراهی و همفکری پگاه طبسی نژاد نتیجه بخش شد. این متن  ایتالیایی را که نیایش بهمنیه ترجمه کرده است، تاکنون چندین بار در کشورهایی چون لهستان، فرانسه و ایتالیا اجرا شده است، و این برایش به دلیل رهایی در پردازش ایده های تئاتری جالب بود که صرفا یک اجرای رئالیستی از آن را به سرانجام نرساند. چون متن آغاز و پایانی دارد اما نمی خواست آن را خیلی معمولی کار کند بنابراین به دنبال ارائه همان ایده های متفاوتی برآمد و در آن به دنبال سیالیتی بود که فضا را تئاتری کند.

بابک فرجی، منتقد نیز در این نشست با توجه به انتخاب چنین متنی آن را ریسک بزرگ دانست که از آن به چنین اجرایی رسیده است چون در تمام متن های جهانشمول تحول اشخاص یک اصل است که در این متن چنین چیزی مشاهده نمی شود. این منتقد با بخش هایی از متن مخالفت کرد چون در آن نقطۀ عطف و بحرانی ندیده و همه مقدمه چینی اش با آشفتگی همراه است که منجر به نقطۀ فرود نمی شود، و حتی بدنۀ آن مشابه با تراژدی های مدرن هم نیست.  از سوی دیگر در جاهایی ضرباهنگ تند می شود، که این مانع از پرداخت شخصیت ها و ارائه درست موقعیت رفتاری و علت و معلولی خواهد شد. او همچنین تاکید کرد که در آن آشنایی زدایی هم صورت نگرفته است و به جای متن آشنایی زدایی در اجرای خانم شکیب اتفاق افتاده است و کندوکاوش آن را تا حدی جذاب می کند بی انکه در شتاب فعلی در نهایت بفهمیم چه عاملی باعث مرگ مادر شده است بنابراین این شخصیت ها نیازمند پیش زمینه ای هستند که در بازنویسی مجدد باید به آن توجه شود، اما در دراماتورژی صورت گرفته سعی شده که تا حدی جلوی این کم و کسری ها را بگیرد.

فرجی گفت که مادر خودکشی کرده با آنکه روابط مبنایش با علت و معلول های مشخص پیش نمی رود، و همین کار شکیب را سخت تر کرده است.

شکیب هم توضیح داد که در کل ۲ صحنه را از متن حذف کرده و در جاهایی دیالوگهایی را کم و در جاهایی هم دیالوگ هایی را اضافه کرده است. یکی اینکه شخصیت دکتر از کل متن حذف شده که دربارۀ شخصیت ها صحبت می کرده و آنها را تحلیل می کرده و درباره معضلات حرف می زده است اما دیگر در این اجرا حضور فیزیکی اش کاملا حذف شده و در چند جا تلفنی با خواهر بزرگتر صحبت می کند. او سعی کرده که با خالی گذاشتن بعضی جاها فرصتی برای مشارکت تماشاچی فراهم کند که حضور ذهنی و مشارکتی در کامل شدن اجرا داشته باشد.

رضا آشفته، منتقد هم در ادامه بر شبه ابزورد بودن متن و اجرا تاکید کرد چون در آن روابط منطقی و علت و معلولی چندان وجود ندارد اما روابط مبنایش گسست و دور افتادگی بین افراد هست به ویژه در یک خانواده که باید نزدیک ترین روابط را ببینیم، اعضای خانواده آنقدر از هم دور افتاده اند که در بی خبری از هم به سر می برند و این گسست و دوری حتی باعث مرگ مادر شده و حالا هم تهدیدی است برای دور افتادن از پدر و نهادنش در خانۀ سالمندان که در نهایت مرگش را رقم خواهد زد. در بیرون از خانه هم این بی ارتباطی به چشم می آید، چون دو جوان به دنبال ازدواج با خواهر کوچکتر هستند که هر دو ناکام می مانند و در نهایت نیز خواهرها بعد از تصادف و مرگ برادرشان، با سپردن پدر به خانه سالمندان از این شهر کوچک می روند. بنابراین فاصله هست بین آدمها و آدمها از هم دور می شوند و این یکی از آن مصادیق جهان ابزورد است که در آن عدم ارتباط در جهان امروزی یک رکن می شود.

 فرجی همچنان ایراد کلی متن را غیر دراماتیک بودن آن دانست که مثل سریال های تلویزیونی در آن هر چیزی همین طوری نمایان می شود. در اینجا اگر ابزوردیسم هم وجود دارد از نگاه و اجرای الهام شکیب است چون آن متن بیشتر یک رئالیسم است که چندان هم با اصول خودش نوشته نشده است.

مهدی صدر، بازیگر، نیز تاکید کرد آنچه حذف شده است که عمده آن حذف شخصیت دکتر هست، بیشتر برای آن بوده که اطلاعات زیادی و تحلیل هایی درباره آدمها حذف شود و این گونه است که پزشکی هم نمی تواند در روال این آدمها موثر باشد و مشکلات آنها را درمان کند.

فرجی هم تاکید کرد به هر حال گره گشایی متن روی دوش دکتر بوده است که الان با حذفش احساس می شود که این متن چیزی را کم دارد.

ناز شادمان، بازیگر، با توجه به حذف دکتر اشاره کرد که در حال حاضر دو سه مورد گنگ در اجرا هست. یکی مادر که معلوم نیست چگونه  مرده و چقدر دکتر در مرگ او سهیم است و دوم بیماری خانواده که دقیقا مشخص نیست بیماری آنها چیست و حتی پدر هم دقیقا معلوم نیست که واقعا بیمار هست یا خودش را به بیماری می زند و درواقع در سلامت به سر می برد.

شکیب هم یادآور شد انگار پدر آلزایمر داشته باشد.

فرجی هم گفت که متن دراماتیک نمی شود اگر کشف و شهودی هست، از اجرا می آید.

رضا آشفته، پژوهشگر، آنچه در اجرا حاکم است متکی بر فضاسازی است و این فضا به عناصر بصری وابسته است و این دایره هایی که نام مکان ها در آنها آمده و آنچه از ویدئو پروجکشن درباره وضعیت زمان و آب و هوای لحظه به لحظه روزانه بر دیوار پخش می شود، یک فضای سیال را در یک شهر کوچک پدید آورده است و البته نام ها و نشانه ها و تاریخ و جغرافیا و حتی فرهنگ از آن فضاگرفته شده است که ما را دچار نوعی فضای جهانشمول می کند که در آن بین آدمها فاصله و گسستی هست که هر لحظه اش پر رنگ تر می شود  و در پایان تراژدی با مرگ برادر و دور شدن و از هم پاشیدن خانواده اتفاق می افتد. این همان نگاه درستی است که ما را در یک وضعیت متکثر متوجه این گسست می کند چنانچه در پیرامون ما این افسردگی همگانی و دور افتادن آدمها از همدیگر امر کاملا مشهودی است. 

فرجی هم در ادامه به نبودن یک اتاق برای خواهر بزرگتر اشاره کرد که این خلاف آن چیزی است که در اجرای نمایش برای همه اهل خانه چنین خواسته ای در نظر گرفته شده اما این خواهر بزرگتر فقط باید روزش را در آشپزخانه سر کند. همچنین عمده میزانسن این خواهر در آن کنج سمت چپ صحنه دیده می شود، و انگار قصد آن هست که این شخصیت دیده نشود و دلیلی هم برای این کنار افتادن، برای آن قابل یافتن نیست.

الهام شکیب هم علتش را این دانست که خواهر بزرگتر جای مادر را گرفته است.

رضا آشفته، نویسنده در پایان یادآور شد که این اجرا به اقتضای زمانه است و این عدم ارتباط در شهرها و بریدن آدمها در خانواده مساله حساسی است که باید مخاطبانش را متوجه آن گرداند و اگر چنین شده باشد اجرا موفق است و در عین حال هنوز می توان با تاکید بر نکات بارزی از آن یک اجرای در خور تاملتر و حتی ماندگار ساخت.

الهام شکیب تحصیلات خود را در رشته طراحی صحنه در مقطع کارشناسی به پایان رسانده است. او با رویکرد خود از جهان پیرامون و انسان‌ها سعی دارد که به کشف لحظاتی برود که در آنها همه چیز عیان و زاویه‌ای پنهان دارد. نمایش‌های «فریادها و نجواهای دختر ترسا»، «خرس»، «یک نوکر و دو ارباب»، «کلفت‌ها»، «شازده احتجاب»، «گل‌های شمعدانی»، «خانمچه و مهتابی»، «یک سمفونی ناکوک»، «متابولیک»، «کشتی شیطان»، «جنایت و مکافات»، «پینوکیو» و... جزو آثاری هستند که این کارگردان در مقلم بازیگر در آنها حضور داشته است. همچنین او در آثار تلویزیونی «بازجویی در کافه تهران»، «این جاده یک طرفه است» و «و خداوند عشق را آفرید» بازی داشته است. این نویسنده نیز تاکنون نمایش‌های «فریادها و نجواهای دختر ترسا» و «بیماری خانواده میم» را در مقلم کارگردان روی صحنه برده است. حال به بهانه اجرای نمایش «بیماری خانواده میم» در تماشاخانه سپند که تا نیمه شهریورماه ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه رفت.

  «بیماری خانواده میم» به کارگردانی الهام شکیب مرداد ماه اجرای خود را در تماشاخانه سپند آغاز کرد و در نیمه شهریور پایان داد. ناز شادمان، مهدی صدر، آرزو عالی، پیمان مقدمی، امیر سفیری و عرفان ابراهیمی بازیگران این اثر نمایشی یودند.

«بیماری خانواده میم» قصه نمادین خانواده ای است از جامعه ای در اوج از هم گسیختگی که هر چه تلاش برای به هم نزدیک شدن دارند بیشتر از هم دور می شوند. در آخر مرگ تراژیک عضوی از خانواده هرکدام را به گوشه ای از جهانی ناشناخته پرتاب می کند برای فرار از تنهایی خودخواسته.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش عمل i
آغاز اجرای نمایش «عَــمَــل» در عمارت نوفل لوشاتو | عکس
به گزارش روابط عمومی نمایش
» آغاز اجرای نمایش «عَــمَــل» در عمارت نوفل لوشاتو
... دیدن متن »

نمایش «عَــمَــل» نوشته مهدی اسدزاده و به کارگردانی شکوفه طاهری از تاریخ ۲۴ شهریور ساعت ۲۱:۳۰ در سالن شماره ۲ عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی نمایش عرفان ابراهیمی، بیتا ایپکچی، حسن تسعیری، نسرین درخشان‌ زاده، ناز شادمان، مسعود غزنچایی به ترتیب حروف الفبا، گروه بازیگران نمایش «عَــمَــل» را تشکیل می‌دهند.

در خلاصه داستان نمایش آمده استمرگ هیولایی است کوچکاز میان دودها بیرون می‌زند، شکارمان می‌کند و به آشیانه‌اش برمی‌گرددما؟ ما در وهم‌هایمان تکرار می‌شویم. 

دیگر عوامل این نمایش عبارتند ازدستیار کارگردان و برنامه ریزمهشید فقیری، طراح صحنهمیلاد ابراهیمی، طراح لباسماهرخ سلیمانی‌پور، طراح صداعلی مست‌علی، طراح نورنیلوفر نقیب ساداتی، طراح گرافیکامیر صداقتی، عکاس: گلدیس نمازیان، سازین صلاح زهی، تبلیغات مجازینوید آغاز، دستیار دوم کارگردان: شاهین پارسا، مدیران صحنه: علی سیبی، محمد نوری آزاد، محمدرضا فرشاد، دستیار طراح صحنه: آرمان عالی پور، دستیار طراح لباس: مارال سوری، دستیار نور: محمدرضا رحمتی

علاقه‌مندان برای خرید بلیت نمایش می‌توانند به سایت تیوال و لینک tiw.al/cWPi مراجعه کنند.

چرا انقدر دیر واقعا مگر مدیر این تماشاخانه خارج هستند همین. ؟!!!
۱۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش افرای ژاپنی i
نخستین اجرای
» نخستین اجرای "افرای ژاپنی" ویژه‌ی انجمن عکاسان خانه تئاتر
... دیدن متن »

نمایش "افرای ژاپنی" که با طراحی و کارگردانی حسین کشفی اصل، نخستین اجرای خود را به اعضاء انجمن عکاسان خانه ی تئاتر اختصاص می دهد.

به گزارش روابط عمومی نمایش "افرای ژاپنی"، این نمایش که نوشته ی مسعود هاشمی نژاد است، از تاریخ ۲۶ شهریور به مدت سی شب در تماشاخانه‌ی هامون روی صحنه می رود و در نخستین شب اجرای این اثر، پذیرای اعضاء انجمن عکاسان خانه‌ی تئاتر می شود.
بر پایه‌ی این خبر، در این نمایش که با تهیه کنندگی مریم محمودزاده روی صحنه می رود، بازیگرانی چون حمید رحیمی، زری کریمی، کیمیا جواهری، فرزاد برهمن، تینا هاشمی و حسین کشفی اصل ایفای نقش دارند و الهه افخمی نیز دستیار کارگردان نمایش است.

همچنین موسیقی نمایش توسط فرزاد برهمن و آرزو لشگری ساخته شده و رضا خضرایی طراح نور، زری کریمی طراح لباس، کیمیا جواهری طراح گریم، محمد مصیبی مجری گریم، اشکان قازانچایی طراح پوستر و بروشور نمایش،مهدی عمادی عکاس، امیر قالیچی روابط عمومی، کوروش ابراهیم زاده امور بین الملل و پیمان شیخی مشاور رسانه نمایش است.

بر اساس این خبر، نمایش "افرای ژاپنی" روایتگر داستان یک شب نشینی بی سرو ته و تقابل دو زوج است که در پایان منجر به برملا شدن رازهایی بین آنها می شود. این نمایش برگرفته از نمایشنامه‌ی "سه روایت از زندگی" نوشته ی یاسمینا رضا است که مسعود هاشمی نژاد، فضایی کاملا جدید و نو از این اثر خلق کرده که برای تماشاگر ایرانی فضایی ملموس تر داشته باشد.

علاقمندان به تماشای نمایش "افرای ژاپنی" می توانند از ۲۷ شهریور تا ۲۶ مهر ماه، هر شب ساعت ۲۱ به غیر از شنبه ها به تماشاخانه‌ی هامون به نشانی خیابان انقلاب، ابتدای خیابان فلسطین جنوبی پلاک ۲۹۲ مراجعه فرمایند.

حسین کشفی اصل این را خواند
محمد لهاک ( آقای سوبژه ) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان تکمیل گروه بازیگری کارگاه تئاتر روایی در مرکز آموزش بنیاد رودکی | عکس
» فراخوان تکمیل گروه بازیگری کارگاه تئاتر روایی در مرکز آموزش بنیاد رودکی
... دیدن متن »

مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی به منظور تکمیل گروه بازیگری کارگاه تئاتر روایی فراخوان داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی  برای تکمیل گروه بازیگری کارگاه تئاتر روایی که با همکاری گروه نمایش «نیست» برگزار می‌شود از هنرجویانى که داری مهارت‌های ویژه‌ای در زمینه موسیقی و تئاتر هستند دعوت به همکاری می‌کند.
هدف این کارگاه‌ها، کشف استعداد و ایجاد فرصت برای علاقه‌مندان به بازیگری است؛ علاقه‌مندان فرصت تجربه‌ای حرفه‌ای را در فضای  تالار حافظ بنیاد رودکی پیدا می کنند.
این کارگاه ها توسط مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی و با همکاری حسین جمالی (سرپرست گروه نمایش نیست) و در دو ترم طراحی شده است.

پیش از این سرفصل‌های ترم اول این کارگاه که در طول یک پروسه پژوهشی و اجرایی بر روی شیوه اجرای نمایش‌های ایرانی به دست آمده، با حضور استادان با تجربه تئاتر، سینما و موسیقی: حمید پور‌آذری، حسین جمالی، مجید رحمتی، امیرحسین عسگری، مهدی فرهادی پور و صنم پاشا در نیمه شهریور به پایان رسید.
 ترم دوم این رویداد از بیست و چهارم شهریورماه آغاز می‌شود تا نمایشی با نام موقت «قرار» با حضور هنرجویان، بازیگران و هنرمندان با سابقه تئاتر در آذرماه در تالار حافظ به روی صحنه رود.
علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا تاریخ ٢۶ شهریور با مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی به شماره تلفن‌های ۹-۶۶۷۴۳۳۵۸ تماس گرفته و پس از مصاحبه به کارگاه‌ها ملحق شوند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«ماندگاران نمایشِ» ایران منتشر می‌شود | عکس
» «ماندگاران نمایشِ» ایران منتشر می‌شود
... دیدن متن »

مجموعه کتاب‌هایی با عنوانِ «ماندگاران نمایش» از سوی نشر نمایش در دست تولید و چاپ قرار گرفته است.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، دفتر پژوهش و انتشارات این اداره‌ کل به منظور ثبت و ضبط فعالیت هنرمندان شاخص و اثرگذار در حوزه‌ هنرهای نمایشی، مجموعه‌ای را با نام «ماندگاران نمایش» در دست تهیه و چاپ دارد. 

در هر یک از کتاب‌های مجموعه «ماندگاران نمایش»، یک هنرمند شاخص و تاثیرگذار معرفی می‌شود و هر کتاب دربرگیرنده‌ یک گفت‌وگوی مفصل و تحلیلی با هنرمند انتخاب شده به همراه دو مطلب تحلیلی از دو کارشناش در آغاز و پایان کتاب است.

در این گفت‌وگوها زندگی و تاثیرات این هنرمندان در حوزه‌ هنرهای نمایشی مورد بررسی قرار می‌گیرد. تاکنون بهروز غریب‌پور، اسماعیل خلج و پرویز پورحسینی برای تهیه و انتشار مجموعه‌ ذکر شده در فهرست گنجانده شده‌اند و به ترتیب رحمت امینی، مجید گیاهچی و منصور خلج تهیه‌ هر یک از این سه کتاب را برعهده دارند.

پیش‌بینی می‌شود کتاب‌های مذکور، همزمان با جشنواره‌‌ تئاتر فجر سال جاری منتشر و به شکل وسیع در نمایشگاه کتاب سال آتی ارائه شوند. این مجموعه در قطع رقعی منتشر می‌شود و دیگر نام‌آوران هنر نمایش کشورمان نیز به تدریج به فهرست آن افزوده می‌شوند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش پشت دیوار عمارت i
نخستین تیزر نمایش «پشت دیوار عمارت» منتشر شد | عکس
» نخستین تیزر نمایش «پشت دیوار عمارت» منتشر شد
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس اولین تیزر نمایش «پشت دیوار عمارت» به کارگردانی حمید ابراهیمی منتشر شد.
مصطفی و علی تیموریان تهیه و تدوین این تیزر را برعهده داشتند.
نمایش «پشت دیوار عمارت» از امروز ۲۴ شهریور ماه به مدت یک ماه اجرای خود را از ساعت ۲۰ آغاز خواهد کرد و مراسم افتتاحیه و رونمایی پوستر این نمایش از ساعت ۱۹.۳۰ امروز درتماشاخانه سرو با حضور چهره های فرهنگی هنری  هنرمندان مدیران و علاقمندان برگزار خواهد شد.

تماشاخانه «سرو» در خیابان آیت الله طالقانی نرسیده به تقاطع خیابان مفتح جنب ایستگاه مترو طالقانی قرار دارد.

بازیگرانی که در این نمایش عاشورائی (به ترتیب ورود به صحنه) به ایفای نقش خواهند پرداخت عبارتند از :
جلیل فرجاد، جمشید صفری، پژمان کاشفی، نسرین مسلمی نیا، شیوا خسرومهر، زری اِماد، پانته آ کیقبادی، حامد آقایی، فرزاد صبوری، علیرضا درویش نژاد، اهورا ابراهیمی، علی حیدری، ماندانا عصری، محمدرضا موهبتی، ماریه ماشاالهی، آرمین افتخار زاده

عوامل این نمایش هم عبارتند از:
طراح صحنه و لباس: مریم نیک روش، آهنگساز: وحید چهل امیرانی
نوازندگان: تار: میلاد احمد پور، کمانچه: یاور کشمیری، پرکاشن و سازهای کوبه ای: پوریا متین یگانه
برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: رضا روستا، منشی صحنه: ماندانا عصری، طراح گروه فرم: حمید ابراهیمی، رعنا حسین دخت، گروه فرم: امیرحسین جعفرپور، عرفان سیف الهی، سیما محمدی، تینا سماوات، آهو مرادی، دانیال معماری، سهیل رفیعی، مژگان هژیررفعت، محمدرضا نامداری، محمدرضا محمدی، محبوبه شمس، ساهره محمدی، عکاس: رضا قوامپور، سمیرا قاسمی، مشاور تبلیغاتی و روابط عمومی: جواد تمدنی، طراح پوستر: آریا درفش رزم، مسئول امور هنری و هماهنگی: حمیدرضا طالبی، تدارکات: بهمن فکور، مسعود فکور، امیرحسین جعفرپور، دستیاران لباس: سیما محمدی، تینا سماوات، دستیاران صحنه: عرفان سیف الهی، سهیل رفیعی، خیاط: صفورا معتدل رو، ساخت دکور: جعفر طلوع صادق، یوسف بهشتی، سعید فغانی، ابراهیم دهقان، علیرضا شیخ رضایی، اهورا ابراهیمی

برای تماشای تیزر اینجا را کلیک کنید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش امشب اینجا i
انتشار پوستر نمایش «امشب اینجا» | عکس
» انتشار پوستر نمایش «امشب اینجا»
... دیدن متن »

پوستر نمایش «امشب اینجا» به کارگردانی مژگان خالقی که توسط سینا افشار طراحی شده، منتشر شد.

نمایش «امشب اینجا» عنوان جدیدترین تجربه مژگان خالقی در زمینه نویسندگی و کارگردانی تئاتر است که توسط محمد چرمشیر دراماتورژی شده است. این اثر نمایشی که موضوعی اجتماعی با محوریت زنان دارد، در شکل روایت، ساختار و طراحی اجرا، تجربه‌ای متفاوت در کارهای واقع‌گرا است.
در آستانه آغاز اجرای عمومی «امشب اینجا» که قرار است از امشب یکشنبه ۲۴ شهریور، ساعت ۱۹:۳۰ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود، پوستر این اثر نمایشی که توسط سینا افشار طراحی شده، منتشر شد.

«امشب اینجا» با حضور میترا حجار، هانا کامکار، ترلان پروانه و جواد مولانیا روی صحنه می‌رود.

دیگر عوامل اجرایی این اثر نمایشی عبارتند از:
طراح صحنه: منوچهر شجاع، طراح صدا و آهنگساز: فرشاد فزونی، طراح چهره‌پردازی: ماریا حاجیها، طراح نور: علی کوزه‌گر، طراح لباس: سمانه داوودی پارسا، طراح گرافیک: سینا افشار، مجری طرح: محمد طباطبایی، مدیر تولید: خسرو خالقی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: علی نصر، عکاس: میلاد بهشتی، مدیر تبلیغات: امیر قالیچی، دستیار دوم کارگردان: فرشید شایسته، مدیر صحنه: مهزیار رضویان، منشی صحنه: ناعمه علمی‌نژاد، دستیار صحنه: نازگل مهرانی.

محمد لهاک ( آقای سوبژه ) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش حماقت ایکاروس i
«حماقت ایکاروس» به نوفل لوشاتو رسید | عکس
» «حماقت ایکاروس» به نوفل لوشاتو رسید
... دیدن متن »

محمدرضا حسینی بازیگر و کارگردان سرپرست گروه نقطه چین نمایش «حماقت ایکاروس» به نویسندگی مهدی معبودی و تهیه کنندگی کمیل توحیدلو را به عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه می برد.

وی در مقام کارگردان آثاری چون «شاید جایی دیگر»، «آخرین شیر کهکشان راه شیری»، «هشت»، «راس ساعت هفت بخاطر لیلا»، «مردی که از اصب...صل افتاد»، «اسپرسو با طعم پپرونی » و در مقام بازیگر آثاری نظیر « پزشک نازنین»، « آنور پرچین»، «خرده جنایت های زناشویی»، «آخرین شیر کهکشان راه شیری»، «هشت»، «در پیچاپیچ دالان های جنگ»، « شب بخیر جناب کنت»، «بن بست» را در کارنامه ی کاری خود به ثبت رسانده است .

در خلاصه ی این اثر نمایشی چنین آمده است: «ددالوس نویسنده تنهایی است که قصه ای را سالها نوشته و در محدوده ذهن خود با آنها زندگی میکند، حال تمام افراد قصه افسار گسیخته شده و او قدرتی برای کنترل آنها نداردو می‌ترسد قصه را تغییر دهد ...»

از عوامل این نمایش می توان به آیدین صمیمی (دستیار کارگردان ‌و برنامه ریز)، آنوش آوانسیان، سوسن بقاء شانجانی (دستیاران لباس)، حسین پناهی (دوخت لباس)، ایمان خرم نژاد (مدیر صحنه)، کوروش برزی، آرمین سلجوقی (عکس)، مریم میرزایی، محمدسلیمی (طراحی و ساخت تیزر و ویدیو آرت - گروه هنری آرت کات )، میثم زرقانی (مدیر اجرایی گروه هنری آرت کارت)، سارا حدادی، مجید مهرآبادی (مشاور رسانه ای و تبلیغات مجازی - you studio) اشاره کرد.

نمایش حماقت ایکاروس»به نویسندگی مهدی معبودی و به کارگردانی محمدرضا حسینی در سالن شماره ۱ عمارت نوفل لوشاتو از اول مهر ماه به روی صحنه می رود ، بازیگران این اثر نمایشی متعاقبا اعلام می شود .

سایه * این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش پشت دیوار عمارت i
آئین افتتاحیه و رونمایی از پوستر نمایش «پشت دیوار عمارت» فردا برگزار می شود | عکس
» آئین افتتاحیه و رونمایی از پوستر نمایش «پشت دیوار عمارت» فردا برگزار می شود
... دیدن متن »

مراسم رونمایی از پوسترو افتتاحیه نمایش «پشت دیوار عمارت» به کارگردانی حمید ابراهیمی فردا درتماشاخانه سرو و با حضور جمعی از هنرمندان مسئولان و شخصیت های فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس، این مراسم فردا یکشنبه ۲۴ شهریورماه از ساعت ۱۹.۳۰ در تماشاخانه سرو واقع در خیابان ایت الله طالقانی نرسیده به تقاطع خیابان مفتح جنب ایستگاه مترو برگزار خواهد شد.

دراین نمایش به ترتیب ورود به صحنه، جلیل فرجاد، جمشید صفری، پژمان کاشفی، نسرین مسلمی نیا، شیوا خسرومهر، زری اِماد، پانته آ کیقبادی، حامد آقایی، فرزاد صبوری، علیرضا درویش نژاد، اهورا ابراهیمی، علی حیدری، ماندانا عصری، محمدرضا موهبتی، ماریه ماشاالهی، آرمین افتخار زاده ایفای نقش خواهند کرد.

گفتنی است نمایش «پشت دیوار عمارت» از تولیدات انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس ویژه ایام محرم می باشد که از فردا به مدت سی شب و از ساعت ۲۰ میزبان علاقمندان خواهد بود.

۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش هوشنگ لاک پشته i
پوستر «هوشنگ لاک‌پشته» منتشر شد/ اجرا در کانون | عکس
در آستانه آغاز اجرا؛
» پوستر «هوشنگ لاک‌پشته» منتشر شد/ اجرا در کانون
... دیدن متن »

همزمان با آغاز اجرای نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» به کارگردانی الکا هدایت از روز یکشنبه ۲۴ شهریور در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پوستر این نمایش نیز منتشر شد.

نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» اثری از هنرجویان کودک آکادمی تئاتر لیو به سرپرستی حسن معجونی است که با طراحی و کارگردانی الکا هدایت از ۲۴ شهریور تا ۱۲ مهر و همچنین از ۲۱ تا ۲۶ مهر در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش کودکان و نوجوانان روی صحنه می‌رود.
پوستر این اثر نمایشی نیز که توسط میثم امیربکائی طراحی شده، در آستانه آغاز اجرای عمومی اثر منتشر شد.

نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» بر اساس داستانی از نوید سیدعلی اکبر و توسط سپیده فلاح‌پور نگاشته شده و با حضور آوا شریفی و آوا درویشی به صحنه می‌رود.
محمد عاقبتی مشاور کارگردان و مدیر تولید، آذرنوش خدامی موسیقی، سینا رشیدی مدیر تکنیک، گلنوش طاهری، بیتا بهارلو و نوگل طاهری ساخت اشیا و آکس‌سوآر صحنه، ندا تسلیمیان دستیار کارگردان و مدیر صحنه، سپهر صانعی اجرای نور، ارکلیا جابری، ملیحه جعفری و حامد افرا گروه کارگردانی، آذنوش خدامی و حدیث جمالی نوازنده عود و گلدیس نمازیان عکاس این اثر نمایشی هستند.

طراحی و ساخت ویدئوی نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» نیز توسط هنرجویان کودک تجسمی به سرپرستی طلا پریها انجام شده است.
این نمایش ساعت ۱۸ در سالن گلستان این مرکز واقع در بوستان لاله، اجرا می‌شود.

۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معرفی دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی | عکس
» معرفی دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی
... دیدن متن »

مدیرکل هنرهای نمایشی، گلزار محمدی را به عنوان دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک معرفی کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، طی حکمی از سوی شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی گلزار محمدی به عنوان دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک منصوب شد.
در حکم شهرام کرمی برای این کارگردان نمایش عروسکی آمده است:

«یکی از باشکوه‌ترین گونه‌های هنر نمایش، دنیای خیال‌انگیز و رویایی عروسک‌هاست. تاریخچه کهن نمایش عروسکی نشانگر تفکر، باور و فرهنگ هر کشوری است که این هنر بشری را تجلی می‌بخشد. در تاریخ هنر ایران‌زمین با پیشینه پربار نمایش آیینی و سنتی و به خصوص نمایش عروسکی، هنرمندان پرتلاش زیادی ظهور یافته و تلاش کردند تا اینک نام عروسک سنتی «مبارک» بر پیشانی جشنواره‌ای که به عنوان محفل هنرمندان این رشته برگزار می‌شود، بدرخشد. این رویداد هنری فرصتی برای نمایش دنیای پررمز و راز عروسک‌هاست که در پس خیال روشن و پرامید بر صحنه‌های تئاتر جان گرفته تا آرزوهای بزرگ و جهان هستی و آفرینش شب و روز را برای انسان به عنوان برترین آفریده الهی مجسم کند. آن‌چه برای کمال و تعالی و رشد بشر خلق شد تا زبان مشترک درک واقعیت هستی و دنیای شگفت‌انگیز باشد.
با توجه به تجربه و شناخت و تخصص شما در زمینه هنر و تئاتر عروسکی به موجب این حکم به عنوان «دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک» منصوب می‌شوید.
امیدوارم با همراهی و مشارکت خانواه پرتلاش تئاتر عروسکی و هنرمندان پیشکسوت و جوانان و علاقه‌مندان این رشته و همچنین بهره‌گیری از تجربه‌های دوره‌های پربار گذشته در برگزاری این رویداد ارزشمند موفق و موید باشید.»

گلزار محمدی کارگردان و عروسک‌ساز تئاتر چندین نمایش عروسکی چون «تیبا و تیبوتی»، «ملک جمشید و غول»، «پهلوان پنبه» و... را در مقام کارگردان اجرا کرده است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی ‌ارشد نمایش عروسکی است و از سال ۱۳۹۶ تاکنون رئیس انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر بوده و در برنامه‌ها و جشنواره‌های مختلف مسئولیت اجرایی داشته است. 

۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسامی نمایش های منتخب فراخوان مرکز تئاتر مولوی اعلام شد | عکس
» اسامی نمایش های منتخب فراخوان مرکز تئاتر مولوی اعلام شد
... دیدن متن »

پس از بررسی و ارزیابی کیفی آثار متقاضی اجرای عمومی در مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران، اسامی نمایش های منتخب اعلام شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی؛ پیرو انتشار فراخوان مرکز تئاتر مولوی و پس از بررسی و ارزیابی کیفی طرح های پیشنهادی، نمایشنامه ها و ویدئوهای ارسالی، آثار ذیل ( بدون اولویت)  به عنوان نمایش های منتخب اعلام شده که پس از اخذ مجوزهای لازم در نوبت اجراهای عمومی این مجموعه قرار خواهند گرفت.

 ۱.  رومئو/ ژولیت به کارگردانی مسعود صفری
۲.  نقل مکان  به کارگردانی فاطمه محمودی
۳.  کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین  به کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی
۴.  مقدس به کارگردانی سعدی محمدی
۵.  من به کارگردانی سیاوش پاکراه
۶.  پینوکیو به کارگردانی علی محمودی
۷.  علاءالدین و رویای پراید پرنده به کارگردانی احسان شادمانی
۸.  آ.ن.آ به کارگردانی یکتا طبیبی

همچنین در مورد آثار نمایشی ذیل پس از ارائه کامل اثر و یا بازبینی نمایش به صورت حضوری نتیجه نهایی اعلام می شود. لذا پیشنهاد دهندگان و یا کارگردانان مربوطه باید از تاریخ ۸/۷/۹۸ تا ۱۵/۷/۹۸ با مراجعه به مرکز تئاتر مولوی نسبت به دریافت تاریخ نوبت بازبینی اقدام نمایند.

۱.  نواحی خشک بالش به کارگردانی وحید اله وردی
۲.  مرثیه ای برای ژاله.م و قاتلش به کارگردانی میلاد فرج زاده
۳.  ورمیر و دیدن عمل مقدس به کارگردانی نوید معمار
۴.   جدال سیاه و سگ ها به کارگردانی پوریا هدایتی فر
۵.  دوستان کمدی به کارگردانی امیر محمد ابراهیمی
۶.  رفتم سیگار بخرم ده سال طول کشید به کارگردانی باقر سروش
۷.  سطحیات به کارگردانی سپهر صانعی
۸.  گوزن ها به کارگردانی روح اله سمیع
۹.   سکرات به کارگردانی محمد حسین معارف
۱۰.  جانکاه به کارگردانی سعید رسولی
۱۱.  خاطرات پراکنده خانه به کارگردانی مهیار جوادی ها
۱۲.  پنهان خانه پنج در به کارگردانی علی فلاحت پیشه
۱۳.  خرکباب به کارگردانی مسعود جعفری
۱۴.  ابر شلوار پوش به کارگردانی علیرضا اخوان و علی مهرانی
۱۵.  باق وحش به کارگردانی امیر بهاور اکبرپور دهکردی
۱۶.  سر گذشت باور نکردنی دن کیشوت ، ملا نصر الدین، هدهد و دیگران .... به کارگردانی آرمان طیران
۱۷.  بانو آئویی به کارگردانی فاطمه بختیار
۱۸.  چگونه تاریخ کمونیسم را برای بیماران روانی توضیح دهیم. به کارگردانی امیرارسلان خالویی
۱۹.  پرس پی اکتیو به کارگردانی محمد اوحدی حائری
۲۰.  اینک مکبث به کارگردانی حسین عبداللهی

۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهزاد فراهانی، زنگِ افتتاحیۀ «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» را می‌نوازد | عکس
» بهزاد فراهانی، زنگِ افتتاحیۀ «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» را می‌نوازد
... دیدن متن »

نمایش «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» به نویسندگیِ سیروس همتی و تهیه‌کنندگی و کارگردانیِ شیوا دیناروند، از بیست‌وچهارم شهریورماه، در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا خواهد شد. افتتاحیۀ آن، با حضور بهزاد فراهانی و تجلیل از سال‌ها فعالیت هنری این بازیگر و فیلمنامه‌نویس مطرح کشور همراه خواهد بود.

در «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» مهرانه دختر جوانی است که برای تأمین هزینه‌های مالیِ خود و پدرش به شرکت تصویربرداریِ کام مراجعه کرده و به‌خاطر کار در شرکت، سی میلیون تومان سفته داده است. حال از طرف یکی از شرکای شرکت تهدید می‌شود.

در این نمایش افشین سنگ‌چاپ، ایمان صفا، آذین فولادوند، محمد سیاهپوش و رضوان کرباسی به ایفای نقش می‌پردازند. دیگر عوامل «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» عبارت‌اند از: دستیار کارگردان: پویان رضایی؛ منشی صحنه: علی زروان؛ مدیر صحنه: یونس رحیمی؛ طراح صحنه: مهنوش امینیانی؛ طراح لباس: فروغ بابادی؛ طراح پوستر و بروشور: سیامک پناهی؛ عکاس: امیر مبارکی؛ موسیقی: متین کریمی و روابط عمومی: ندا کاوندی و مهران عشریه.

فروش بلیت اینترنتیِ «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» در سایت تیوال آغاز شده است.
این نمایش، از بیست‌و‌چهارم شهریورماه تا پانزدهم مهرماه ۱۳۹۸ هرروز، غیر از شنبه‌ها ساعت ۱۸:۱۵ به مدت پنجاه دقیقه در عمارت نمایشی نوفل‌لوشاتو به نشانیِ حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، بعد از چهارراه رازی، نرسیده به خیابان ولیعصر، کوچۀ زیبا، عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه خواهد بود.

 

۲ روز پیش، شنبه
محمد لهاک ( آقای سوبژه ) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «حکم مرگ به سبک ارمنی ها» به کارگردانی نادر نادر پور تمدید شد  | عکس
» نمایش «حکم مرگ به سبک ارمنی ها» به کارگردانی نادر نادر پور تمدید شد
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی نمایش «حکم مرگ به سبک ارمنی ها» که در هفته اول  با استقبال خوب مخاطبین و اساتید هنری و همچنین دوستان ارامنه روبرو شد این نمایش مجدداً از روز جمعه ۲۲ شهریور ماه در تالار حافظ ساعت ۲۱ به روی صحنه خواهد رفت
بیش از ۱۰۰ نفر از اساتید هنری و موسیقی  از جمله استاد لوریس چکناواریان، استاد فرمان فتحعلیان، حسین مسافرآستانه، دکتر علی ژکان، فخرالدین صدیق شریف، یوسف تیموری، دکتر هایده حائری، دکتر ناصر آقایی، محمدرضا عیوضی، استاد علیرضا شفقی نژاد، مهدی میامی، قاسم زارع، جلیل فرجاد، داود موثقی، فرخناز منافی ظاهر، گیتی ساعتچی، گروه موسیقی رستاک، گروه دکور موزیک، دکتر شهاب راد، امیر حسین قهرایی، استاد آتش تقی پور، بهرام ابراهیمی، عمار تفتی، نگین صدیق گویا، لیلا بوشهری، حامد رحیمی، مسعود طیبی و‌ بسیاری دیگر از چهره‌ای فرهنگی و هنری از این نمایش دیدن کردند.

بازیگران این نمایش عبارتند از:
جواد اینانلو، نادر نادرپور، حسین کرمی، صدیقه مرادی، مژگان اخلاقی، هرناز بختیاری، مهدی افشاری، آرام احمری نیا، سهیل عباسی، شعبان حاتمی، ماهان خاتمی، کیمیا سلحشوری، فرزاد برخورداری، سارا عسگری، امید قاسمی، میثم ترکمند، علی مددی، مینا سهل آبادی، یاسر بوجاری، علی ساکی، زهرا عبداللهی، احمد شاهوار، غلامرضا مرادی، امیر حسین مظفری، رامتین سلیمانی، پوریا رحمانی، ستاره شمس اشاره کرد.

همچنین از دیگر عوامل این نمایش می توان به  طراح و کارگردان: نادر نادرپور، تهیه کننده:نادر نادرپور، نویسنده: پرچ زیتونتسیان، مترجم: آندرانیک خچومیان، آهنگساز: میرامیر میری، کلارینت:میلاد نجفی، دیجیریدو، افکت چوال: علی بداوی، طراح لباس: الهام میرباقری، طراحی و ساخت تیزر: استدیو آرت کات (محمدسلیمی، مریم میرزایی، میثم زرقانی)، چهره پرداز :علیرضا غدیری، مجری گریم خانمها:مونا طباطبایی، منشی صحنه: آرام احمری نیا، دستیار لباس: اکرم جمالی، طراح پوستر: سارا عسگری،امیر آبرودی، عکاس: گلناز شیرانی، فیلمبردار: امید اراسته، مدیر امور رسانه: فریبا جدیدی، روابط عمومی: فرشته سهی، مدیر تولید: بهنود محمدی پور، گیشه: علیرضا سلطانعلی،رسول سوری اشاره کرد.


۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش گرگ ها i
اجرای ویژه نمایش گرگ ها به زبان فارسی در روز شنبه ٢٣ شهریور | عکس
» اجرای ویژه نمایش گرگ ها به زبان فارسی در روز شنبه ٢٣ شهریور
... دیدن متن »

«گرگ ها» به نویسندگی سارا دلپ، کارگردانی دانیال خجسته و تهیه کنندگی دپارتمان هنرهای نمایشی سفیر گفتمان از چهار شهریور ماه در تالار حافظ اجراى خود را آغاز کرده  است و هفته پایانى خود را سپرى مى کند.

بازیگران این نمایش عبارتند از:
‏‎سمانه نوراللهی، نیوشا نادری، ندا جبرئیلی، تینا پیرویسیان، مائده ایرجی راد، کاملیا حق‌وردیان، پگاه ابراهیمی، گل‌آرا مقدسی، کیمیا شهریه.
‏‎سایر عوامل این نمایش عبارتند از:
‏‎دستیار کارگردان: المیرا شمشیری، طراح صحنه: دانیال خجسته، حامد ستاری، طراح لباس: مریم نور‌محمدی، طراح صدا و موسیقی: فرشاد فزونی، طراح گریم: سامان مه آبادی، طراح نور: محمدرضا رحمتی، طراح حرکت: دانیال خجسته، کاملیا حق وردیان، طراح عروسک: ناهید ریحانی، گرافیک و ساخت تیزر: استودیو مشق، عکاس: کیارش مسیبی، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی، روابط عمومی، رسانه و تبلیغات: گروه هنری پژواک.

‏‎این نمایش که روزهای یکشنبه و دوشنبه به زبان انگلیسی و باقی روزها به زبان فارسی اجرا می شود تا پایان شهریور ماه هر روز ساعت ۱۸ به روی صحنه می رود.
علاقه مندان جهت خرید اینترنتی بلیت این نمایش می توانند به سایت تیوال مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۳۵۵۶۲۹۸۲۲ تماس بگیرند.

۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش پشت دیوار عمارت i
نمایش
به کارگردانی "حمید ابراهیمی"
» نمایش "پشت دیوار عمارت" در تماشاخانه سرو اجرا می شود
... دیدن متن »

نمایش «پشت دیوار عمارت» به نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی در تماشاخانه سرو به مدت یک ماه اجرا خواهد شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، این نمایش که با محوریت قیام انسان ساز حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می باشد از یکشنبه ۲۴ شهریورماه به مدت یک ماه از ساعت ۲۰ در تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس میزبان علاقمندان خواهد بود.

بازیگرانی که در این نمایش عاشورائی (به ترتیب ورود به صحنه) به ایفای نقش خواهند پرداخت عبارتند از :
جلیل فرجاد، جمشید صفری، پژمان کاشفی، نسرین مسلمی نیا، شیوا خسرومهر، زری اِماد، پانته آ کیقبادی، حامد آقایی، فرزاد صبوری، علیرضا درویش نژاد، اهورا ابراهیمی، علی حیدری، ماندانا عصری، محمدرضا موهبتی، ماریه ماشاالهی، آرمین افتخار زاده

عوامل این نمایش هم عبارتند از:
طراح صحنه و لباس: مریم نیک روش، آهنگساز: وحید چهل امیرانی
نوازندگان: تار: میلاد احمد پور، کمانچه: یاور کشمیری، پرکاشن و سازهای کوبه ای: پوریا متین یگانه
برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: رضا روستا، منشی صحنه: ماندانا عصری، طراح گروه فرم: حمید ابراهیمی، رعنا حسین دخت، گروه فرم: امیرحسین جعفرپور، عرفان سیف الهی، سیما محمدی، تینا سماوات، آهو مرادی، دانیال معماری، سهیل رفیعی، مژگان هژیررفعت، محمدرضا نامداری، محمدرضا محمدی، محبوبه شمس، ساهره محمدی، عکاس: رضا قوامپور، سمیرا قاسمی، مشاور تبلیغاتی و روابط عمومی: جواد تمدنی، طراح پوستر: آریا درفش رزم، مسئول امور هنری و هماهنگی: حمیدرضا طالبی، تدارکات: بهمن فکور، مسعود فکور، امیرحسین جعفرپور، دستیاران لباس: سیما محمدی، تینا سماوات، دستیاران صحنه: عرفان سیف الهی، سهیل رفیعی، خیاط: صفورا معتدل رو، ساخت دکور: جعفر طلوع صادق، یوسف بهشتی، سعید فغانی، ابراهیم دهقان، علیرضا شیخ رضایی، اهورا ابراهیمی

تماشاخانه سرو در خیابان آیت الله طالقانی نرسیده به تقاطع خیابان مفتح جنب ایستگاه مترو طالقانی قرار دارد.

۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش
کاری از کوتاه قامت ترین کارگردان جهان
» نمایش "شین" به زودی روی صحنه می رود
... دیدن متن »

حسن همتی که کوتاه قامت ترین کارگردان جهان شناخته می شود نمایش "شین" را برای اجرا آماده کرده که به زودی روی صحنه می رود.

او که مراحل پایانی تمرین این نمایش را در پردیس تئاتر تهران پشت سر می گذ ارد در باره نمایش اش می گوید: شین درباره مادرانی‌ست که فرزندانشان قربانی تجاوز حکومتهای دیکتاتوری که تا ابد نام منفورشان در تاریخ ثبت است نوشته شده است. دیکتاتورهایی که هدفشان نسل‌کشی و از بین بردن یک عده انسان بی‌گناه بود.

او که این نمایش را با نقش آفرینی تعدادی از هنرجویانش آماده کرده توضیح می دهد که شین بر اساس روایت کردهایی‌ نوشته شده است که پس از بمباران شیمیایی کردستان عراق به دستور صدام‌حسین ودر ادامه نسل‌کشی کردها به ایران پناه می‌آورند.

.همتی که پیش از این کارگردانی نمایش های"لباسی برای مهمانی" نوشته محمد رحمانی ، "زاغ" نوشته آرش منصوری و "ریما" نوشته اصغر خلیلی را در پرونده کاری خود داشته این بار با پرداختن به نسلکشی کردهای عراق از بیان یک مادر کرد تازه ترین اثرش را روی صحنه خواهد برد.

حسن همتی در بیش از بیست و هفت نمایش نیز به عنوان بازیگر روی صحنه رفته است.

۴ روز پیش، پنجشنبه
امیر مسعود این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید