آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار
S3 : 22:10:22 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار شد | عکس نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار شد
نخستین نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال جاری روز گذشته با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی؛ در این نشست سید مجتبی حسینی (رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر) مریم معترف، هوشنگ توکلی، قطب الدین صادقی، محمد حسن ناصربخت و قادر آشنا (مدیرکل هنر‌های نمایشی)  و حسین مسافرآستانه (دبیر جشنواره) به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشتند.در این نشست مباحث مختلف در ارتباط با چگونگی برگزاری جشنواره، توجه ...
دیدن ادامه ››

نخستین نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال جاری روز گذشته با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی؛ در این نشست سید مجتبی حسینی (رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر) مریم معترف، هوشنگ توکلی، قطب الدین صادقی، محمد حسن ناصربخت و قادر آشنا (مدیرکل هنر‌های نمایشی)  و حسین مسافرآستانه (دبیر جشنواره) به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشتند.

در این نشست مباحث مختلف در ارتباط با چگونگی برگزاری جشنواره، توجه به فرهنگ ملی در آثار شرکت‌کننده و تقویت این اصل در آثار حاضر در این رویداد، تجدید نظر در اساسنامه جشنواره، ارتقاء کیفیت در عین کاهش تعداد آثار حاضر در این اتفاق هنری، چگونگی برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه مطرح شد.

دومین دوره توسط انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدسدومین دوره "جایزه سرو" برگزار خواهد شد
انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس دومین دوره جایزه سرو را در سال جاری برگزار خواهد کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، حمید نیلی مدیرعامل انجمن با اعلام این خبر گفت: پس از برگزاری رویدادهای مستمر از جمله هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت و دوره اول جایزه سرو در سال گذشته و با توجه به ضرورت استمرار جریان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در سراسر کشور تصمیم داریم که دومین دوره جایزه بزرگ سرو را نیز با حضور اهالی فرهیخته و توانمند تئاترایران برگزار کنیم.وی افزود: در دوره نخست این جایزه، حضور گروه‌های تئاتر از سراسر کشور بسیار دلگرم‌کننده بود و نشان از پویایی و تداوم ...
دیدن ادامه ››

انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس دومین دوره جایزه سرو را در سال جاری برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، حمید نیلی مدیرعامل انجمن با اعلام این خبر گفت: پس از برگزاری رویدادهای مستمر از جمله هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت و دوره اول جایزه سرو در سال گذشته و با توجه به ضرورت استمرار جریان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در سراسر کشور تصمیم داریم که دومین دوره جایزه بزرگ سرو را نیز با حضور اهالی فرهیخته و توانمند تئاترایران برگزار کنیم.
وی افزود: در دوره نخست این جایزه، حضور گروه‌های تئاتر از سراسر کشور بسیار دلگرم‌کننده بود و نشان از پویایی و تداوم تلاش‌های هنرمندان تئاتر ایران در زمینه تئاتر انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت داشت.

دبیر هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت همچنین گفت: در دوره دوم اهدای این جایزه در نظر داریم تا دامنه وسیع‌تری از اهالی تئاتر کشور را درگیر این رویداد فرهنگی کنیم و سعی داریم رویکرد انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بیشتر متوجه اقشار دیگر جامعه تئاتری همچون نویسندگان، پژوهشگران، دانشجویان و هنرمندان تئاتر تلویزیونی باشد که امیدوارم با تلاش و همیاری هنرمندان و اهالی فرهیخته هنرهای نمایشی در اقصی نقاط ایران اسلامی شاهد برگزاری پرشکوه دومین دوره این رخداد فرهنگی و هنری باشیم.

حمید نیلی درپایان از انتشار فراخوان دومین جایزه بزرگ سرو به زودی و پس از ماه مبارک رمضان خبرداد که دراختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با شعار «تئاتر خیابانی، خیابان روشن همدلی» منتشر شد | عکس فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با شعار «تئاتر خیابانی، خیابان روشن همدلی» منتشر شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در راستای ارتقای تئاتر خیابانی ایران و حمایت از تولید آثار نمایشی برای اجرا در خارج از صحنه‌های معمول تئاتر با توجه ویژه به شرایط اجتماعی ناشی از همه‌گیری «ویروس کرونا» و اولویت صیانت از سلامت هنرمندان، مخاطبان و برگزارکنندگان منتشر شد.این رویداد از سوی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان کردستان و اداره ‌کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و کانون تئاتر خیابانی برگزار می شود.موضوع آثار پانزدهمین جشنواره تئاتر ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در راستای ارتقای تئاتر خیابانی ایران و حمایت از تولید آثار نمایشی برای اجرا در خارج از صحنه‌های معمول تئاتر با توجه ویژه به شرایط اجتماعی ناشی از همه‌گیری «ویروس کرونا» و اولویت صیانت از سلامت هنرمندان، مخاطبان و برگزارکنندگان منتشر شد.

این رویداد از سوی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان کردستان و اداره ‌کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و کانون تئاتر خیابانی برگزار می شود.

موضوع آثار پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان آزاد است و این رویداد در ۵ بخش مسابقه تئاتر خیابانی ایران، دیگرگونه‌های اجرایی، نمایش‌های آیینی و سنتی، تئاتر کودک و نوجوان و مهمان برگزار خواهد شد.

همچنین ستاد برگزاری جشنواره با هدف ارتقای بنیه علمی این حوزه تئاتر کشور، کارگاه‌های آموزشی تئاتر بیرونی را با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار می‌کند.
علاقه مندان برای شرکت در جشنواره تا یکم شهریور ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند و نمایش‌های برگزیده ۲۵ شهریورماه معرفی خواهند شد .

جشنواره از ۱۸ تا ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های رفت و آمد بین کشورها، این دوره از جشنواره، به صورت بین‌المللی برگزار نخواهد شد.
متقاضیان شرکت در این رویداد می‌توانند برای کسب اطلاعات لازم به فایل فراخوان مراجعه کنند. فایل فراخوان را از بخش فایل‌های ضمیمه در انتهای این خبر دریافت کنید.

» فایل فراخوان جشنواره تئاتر خیابانی مریوان

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 کرونا تئاتری‌ها را بیکار کرده است | عکس در پی تعطیلی سالن‌های تئاتر؛ کرونا تئاتری‌ها را بیکار کرده است
حسن‌زاده در رادیو گفت‌وگو گفت: برای تولید تله‌تئاترهای تلویزیونی منتظر نظر نهایی معاونت سیما هستیم. برنامه پرده آخر با موضوع ماموریت و سیاست‌های تئاتر کشور از منظر مسئولان در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.محسن حسن‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» با اشاره به این که کرونا تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از فعالان تئاتر بیکار هستند و به همین دلیل با مشکلات اقتصادیِ ...
دیدن ادامه ››

حسن‌زاده در رادیو گفت‌وگو گفت: برای تولید تله‌تئاترهای تلویزیونی منتظر نظر نهایی معاونت سیما هستیم.

برنامه پرده آخر با موضوع ماموریت و سیاست‌های تئاتر کشور از منظر مسئولان در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

محسن حسن‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» با اشاره به این که کرونا تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از فعالان تئاتر بیکار هستند و به همین دلیل با مشکلات اقتصادیِ سنگینی دست و پنجه نرم می‌کنند.
وی با اشاره به ضرورت واکسیناسیون عمومی در کشور، توضیح داد: ما بعد از انجام واکسیناسیون عمومی‌ می‌توانیم در مسیر شرایط عادی قرار بگیریم و برنامه‌های کلان تئاتر را پیش ببریم.

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد با اشاره به این که سینما و تئاتر در گروه ۲ شغلی محدودیت‌های کرونایی قرار دارند، ادامه داد: با توجه به گروه بندی مشاغل در پاندمی کرونا سالن‌های سینما و تئاتر در وضعیت نارنجی شهرها می‌توانند فعالیت داشته باشند.
وی با اشاره به این که انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه ۱۴۰۰ فعالیت حوزه‌های فرهنگ و هنر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عنوان کرد: ما امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های متعدد فعالیت تئاتر در امسال را به طور موفق پیش ببریم.

محسن حسن‌زاده با اشاره به این که جشنواره «نمایش‌های آیینی و سنتی» در مهر و آبان ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، اظهار کرد: آماده‌سازی و پیگیری‌های جشنواره تئاتر فجر – ۷ ماه قبل از برگزاری – شروع شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «پرده آخر» گفت: اداره کل هنرهای نمایشی برای جلوگیری از متوقف شدن تولید آثار نمایشی، شرایطی را فراهم کرده که آثار در حال تولید یا تولید شده از قرارداد حمایتی این اداره کل استفاده کنند و نمایش خود را در پلتفرم‌های پخش فیلم آنلاین عرضه کنند.

این فعال حوزه تئاتر افزود: تا زمانی که بخش عمده‌ای از مردم واکسن نزنند، شرایط تئاتر به روال عادی برنمی‌گردد.
وی با اشاره به ضرورت تولید تله‌تئاترهای تلویزیونی در ایام پاندمی کرونا، توضیح داد: در حال حاضر ما منتظر هستیم تا سازمان صداوسیما در خصوص تولید تله‌تئاتر به جمع‌بندی رسیده و در نهایت با اداره کل هنرهای نمایشی به یک تفاهم مشترک برسد.

حسن‌زاده ادامه داد: در حال حاضر شبکه‌ی چهار سیما تله‌تئاترهای قدیمی را به طور منظم و مرتب پخش می‌کند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گله‌دارزاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو سرقت بخشی از مجسمه فرهاد قفل زن را برنامه ریزی شده خواند.  | عکس سرقت کلید "فرهاد قفل زن" برنامه ریزی شده بود گله‌دارزاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو سرقت بخشی از مجسمه فرهاد قفل زن را برنامه ریزی شده خواند.
مدیر تئاترشهر با انتقاد از پخت و پز علنی و حرمت شکنی در ماه مبارک رمضان که در چهار راه ولیعصر(عج) صورت می‌گیرد، گفت: کاری از دست ما بر نمی‌آمد و مسئله را به شهرداری ارجاع دادیم.ابراهیم گله‌دارزاده در گفتگو با برنامه "تقاطع فرهنگ" با اشاره به اینکه مسئله پس از ورود پلیس شأنیت یافته است، اظهار کرد: تا امروز در طول تاریخ مجسمه فرهاد قفل زن مورد سرقت قرار گرفته است و چون قفل‌ها با جوش‌های سست به بدنه متصل بودند، مورد سرقت قرار گرفته است.وی با بیان اینکه سال گذشته مجسمه تا حدودی در سال قبل مرمت شده است، ادامه داد: زنگارها از مجسمه برداشته و آسیب‌های فلز اصلاح ...
دیدن ادامه ››

مدیر تئاترشهر با انتقاد از پخت و پز علنی و حرمت شکنی در ماه مبارک رمضان که در چهار راه ولیعصر(عج) صورت می‌گیرد، گفت: کاری از دست ما بر نمی‌آمد و مسئله را به شهرداری ارجاع دادیم.

ابراهیم گله‌دارزاده در گفتگو با برنامه "تقاطع فرهنگ" با اشاره به اینکه مسئله پس از ورود پلیس شأنیت یافته است، اظهار کرد: تا امروز در طول تاریخ مجسمه فرهاد قفل زن مورد سرقت قرار گرفته است و چون قفل‌ها با جوش‌های سست به بدنه متصل بودند، مورد سرقت قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته مجسمه تا حدودی در سال قبل مرمت شده است، ادامه داد: زنگارها از مجسمه برداشته و آسیب‌های فلز اصلاح شد و مردم بسیار اطراف مجسمه می‌نشستند.

گله‌دارزاده با اشاره به حادثه‌ای که برای مجسمه اتفاق افتاده است، گفت: ویدئویی از این خسارت به دستم رسید که به سرعت برای یگان پلیس و شهرداری ارسال کردم و گروهی از تئاتر شهر هم برای بررسی اعزام شدند.
وی سرقت هفته گذشته را برنامه ریزی شده خواند و افزود: یکی از پیچ‌ها باز شده بود و آن یکی را قطع کرده بودند.

گله‌دارزاده با اعلام اینکه کلید مذکور با ۳۰۰ کیلو وزن حتما باید با ابزار و برنامه ریزی شده به سرقت رفته باشد، اظهار کرد: این کار نیازمند امکانات بود ولی خوشبختانه بخشی از مجسمه به تئاتر شهر انتقال یافته و در یکی از اتاق‌ها نگهداری می‌شود.
وی از مرمت مجسمه از امروز (شنبه) توسط سازمان زیباسازی شهرداری خبر داد و گفت: حتما مکانیزم‌هایی به کار بسته می‌شود تا امکان جداسازی کلید را از مجسمه تا حد زیادی نا ممکن ‌سازد.

گله‌دارزاده در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با اشاره به الزام تعیین حریم پیشنهادی برای مجموعه تئاتر شهر گفت: حریم تعیین شده اصلاحیه خورد و پس از اصلاح، در وزارت میراث فرهنگی ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه بررسی حرایم توسط باستان شناسان پیشکسوت کشور صورت می‌گیرد، افزود: به دلیل تعطیلی‌های کرونایی جلسات با تاخیر تشکیل می‌شود و در حال حاضر منتظر تشکیل جلسه دوم در وزارتخانه هستیم.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیدار آنلاین از «خیابان سرزمین عجایب» | عکس به کارگردانی مائده طهماسبی:دیدار آنلاین از «خیابان سرزمین عجایب»
اجرای «خیابان سرزمین عجایب» به‌ کارگردانی مائده طهماسبی پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت  ساعت ۲۲ در پلتفرم اینستاگرامِ تئاتربازها، به‌صورت آنلاین پخش خواهد شد.نمایش «خیابان سرزمین عجایب»  نوشته‌ی زیبیله برگ و ترجمه‌ی پروانه طاهری به کارگردانی مائده طهماسبی و به علت همه‌گیری ویروس کرونا، به‌صورت آنلاین در پلتفرم اینستاگرام، صفحه‌ی «تئاتر بازها» پخش خواهد شد‌. در این اجرای آنلاین فرهاد آئیش‌ به‌عنوان دراماتورژ، مائده طهماسبی را هم‌راهی‌ می‌کند.گفتنی است گروه و مجموعه‌ی اجرای این نمایش ...
دیدن ادامه ››

اجرای «خیابان سرزمین عجایب» به‌ کارگردانی مائده طهماسبی پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت  ساعت ۲۲ در پلتفرم اینستاگرامِ تئاتربازها، به‌صورت آنلاین پخش خواهد شد.

نمایش «خیابان سرزمین عجایب»  نوشته‌ی زیبیله برگ و ترجمه‌ی پروانه طاهری به کارگردانی مائده طهماسبی و به علت همه‌گیری ویروس کرونا، به‌صورت آنلاین در پلتفرم اینستاگرام، صفحه‌ی «تئاتر بازها» پخش خواهد شد‌. در این اجرای آنلاین فرهاد آئیش‌ به‌عنوان دراماتورژ، مائده طهماسبی را هم‌راهی‌ می‌کند.
گفتنی است گروه و مجموعه‌ی اجرای این نمایش می‌کوشند با افزایش روحیه نشاط در جامعه، به  همبستگی مردم برای مبارزه با این پاندمی تلخ کمک کند.

فرهاد آئیش، یلدا عباسی زنجانی، ایمان سلگی و بهنام شرفی گروه بازیگران این اجرا را تشکیل می‌دهند‌ و سایر عوامل گروه عبارتند‌ از: امیرحسین فکری مدیر تولید، هومن معمار پناهی  تدوین‌گر، سینا کووایی طراحی و ترکیب صدا، شیدا منوچهری و یاسمن عابدیان گروه کارگردانی، امیرحسین حسینی، حمید صالحی و امیرحسین فکری تصویربرداران به‌عنوان گروه کارگردانی و فنی، فریده براتی طراح گرافیک، جواد ایزدی ساخت تیزر و امیر قالیچی و ایلیا شمس روابط عمومی و تبلیغات (تئاتربازها).

 علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن پخش آنلاین اجرای «خیابان سرزمین عجایب» در تاریخ  بیست و سوم اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲ به پلتفرم‌ تئاتربازها‌ در اینستاگرام تئاتربازها‌ مراجعه نمایند.

سپهر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت سیامک افسایی | عکس پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت سیامک افسایی
قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت «سیامک افسایی» را تسلیت گفت.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا با ارسال پیامی درگذشت «سیامک افسایی» بازیگر و کارگردان تئاتر که بر اثر بیماری کرونا درگذشت را تسلیت گفت.متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به شرح زیر است:«عجب از روزگار تلخی که یک ویروس منحوس اینگونه دردانه‌‌گزین غم بر غم ما افزون می‌کند. خبر درگذشت هنرمند فرهیخته «سیامک افسایی» بسیار تلخ بود.سیامک افسایی به معنای واقعی انسان بود و قلبش برای بالندگی هنر تئاتر می‌تپید. او از هر تلاشی برای اعتلای هنر تئاتر ...
دیدن ادامه ››

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت «سیامک افسایی» را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا با ارسال پیامی درگذشت «سیامک افسایی» بازیگر و کارگردان تئاتر که بر اثر بیماری کرونا درگذشت را تسلیت گفت.

متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به شرح زیر است:

«عجب از روزگار تلخی که یک ویروس منحوس اینگونه دردانه‌‌گزین غم بر غم ما افزون می‌کند. خبر درگذشت هنرمند فرهیخته «سیامک افسایی» بسیار تلخ بود.
سیامک افسایی به معنای واقعی انسان بود و قلبش برای بالندگی هنر تئاتر می‌تپید. او از هر تلاشی برای اعتلای هنر تئاتر به ویژه در شهر تبریز فروگذار نکرد. انسانی دغدغه‌مند که علاوه بر فعالیت‌های درخشان هنری به ارتقاء و اعتلای امکانات و تجهیزات زیر‌ساختی تئاتر در تبریز نیز توجه و حمیّت داشت.
 امروز با کمال تأسف و تألم باید بگوییم جای خالی او در تئاتر تبریز احساس خواهد شد و امید که دوستان اندیشمند هنر تئاتر در این شهر و شاگردان آن عزیز اندکی این احساس خلأ را کم کنند. تسلیت می‌گویم به خانواده محترم این هنرمند کاردان، به جامعه اصیل و بزرگ تئاتر تبریز و همه دوستان و دوستدارانش. در شب شهادت مولی متّقیان این عزیز ما میهمان سفره پربرکت اول مظلوم عالم شود و امید که پروردگار رحمان در چنین شبی که درهای رحمتش باز است، جایگاه این هنرمند دوست‌داشتنی را نزد خود محفوظ بدارد.»
 
سیامک افسایی کارگردان  و بازیگر تئاتر و تلویزیون  متولد سال ۵۰ قزوین بود و از سال ۶۴ فعالیت در عرصه تئاتر را آغاز کرد و بیش از ۲۰ اثر نمایشی را کارگردانی کرده و نویسندگی ۶ نمایشنامه و بازی در ۶۰ نمایش را در کارنامه خود دارد. از مهم‌ترین آثار سیامک افسایی می‌توان به بازیگری در سریال آنام اشاره کرد. نمایش «کا»،«نمایش دوبارگی»، «می خواستم اسب باشم»، «باغبان مرگ»،«شام خداحافظی»،« آسمان روزهای برفی» و «نمایش چشمهایت را ببند»  از جمله نمایش هایی است که سیامک افسایی روی صحنه برده است.

 او در ایام شیوع کرونا همچنین نمایش «خرس های پاندا به روایت ساکسفونیست که دوستی در فرانکفورت دارد» را به روی صحنه برد. سیامک افسایی پس از ابتلا به بیماری کرونا صبح روز ۱۳ اردیبهشت در بیمارستان ۲۹ بهمن درگذشت.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی تئاتر اردیبهشت در دامغان تمدید شد | عکس مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی تئاتر اردیبهشت در دامغان تمدید شد
به گزارش تیوال به نقل از سمنان-ایرنا- دبیر پنجمین دوره جشنواره ملی تئاتر دانشگاهی "اردیبهشت" گفت: فرصت ارسال آثار به پنجمین دوره از این جشنواره، به منظور حمایت از هنردوستان، تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد.سجاد یعقوبی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا و تعطیلی ۱۰ روزه و سراسری اماکن عمومی و سالن های تئاتر، در جهت حمایت از هنرمندان و هنردوستان، تاریخ ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت تمدید شد. وی افزود: با توجه به اعلام زمان برگزاری این جشنواره ملی، علاقمندان هر چه زودتر آثار خود را ارسال کنند که این تاریخ دوباره تمدید نمی‌شود. یعقوبی اظهار داشت: ...
دیدن ادامه ››

به گزارش تیوال به نقل از سمنان-ایرنا- دبیر پنجمین دوره جشنواره ملی تئاتر دانشگاهی "اردیبهشت" گفت: فرصت ارسال آثار به پنجمین دوره از این جشنواره، به منظور حمایت از هنردوستان، تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد.

سجاد یعقوبی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا و تعطیلی ۱۰ روزه و سراسری اماکن عمومی و سالن های تئاتر، در جهت حمایت از هنرمندان و هنردوستان، تاریخ ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت تمدید شد.
وی افزود: با توجه به اعلام زمان برگزاری این جشنواره ملی، علاقمندان هر چه زودتر آثار خود را ارسال کنند که این تاریخ دوباره تمدید نمی‌شود.

یعقوبی اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره تئاتر اردیبهشت اواخر اردیبهشت ماه امسال در پنج بخش و به صورت کامل مجازی برگزار می‌شود.
وی افزود: تئاتر دانشجویان در این جشنواره در بخش‌های صحنه، نمایش رادیویی، نمایشنامه نویسی، از ایده تا اجرا، پوستر، بروشور، گریم و پژوهش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

یعقوبی خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط کرونا، بسیاری از دانشجویان توانایی ایجاد گروه تئاتر نداشتند که به همین علت، علاقمندان می‌توانند در بخش‌های انفرادی شامل از ایده تا اجرا (بخش جدید این دوره با رویکردی جدی به مسائل تئوری کارگردانی)، پوستر و بروشور ، گریم و نمایشنامه نویسی به صورت تک‌نفره شرکت کنند.
وی تصریح کرد: دانشجویان متقاضی می‌توانند با تکمیل فرم ثبت نام موجود در نشانی فضای مجازی "t.me/ordibehesht_festival" آمادگی خود را جهت شرکت در جشنواره اعلام و آثار را به همراه فرم به نشانی رایانامه "ordibehesht_festival@yahoo.com "ارسال کنند.

دبیر پنجمین جشنواره ملی دانشگاهی تئاتر اردیبهشت دانشگاه دامغان گفت: تئاتر دانشجویی فضایی برای شکوفایی خلاقیت و تجربه های جدید در حوزه تئاتر کشور است که با تجربه‌ای متفاوت امسال تمامی آثار به صورت ویدئو ضبط و مورد داوری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، در چهارمین دوره این جشنواره از ۱۰۰ اثر ارسالی، ۱۶ اثر پذیرفته و در مدت جشنواره در حضور داوران به روی صحنه رفت که از این تعداد، هفت اثر مربوط به دانشگاه دامغان بود.

در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۳ رشته و گرایش در هشت دانشکده دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می کنند.

ملیکا شاهچراغی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شماره‌ ۸۲ فصلنامه‌ تئاتر منتشر شد | عکس شماره‌ ۸۲ فصلنامه‌ تئاتر منتشر شد
هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر با سردبیری سید مصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش منتشر شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر ۶ مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:اسطوره‌سازی بازنگر محور در نمایشنامه‌های بهرام بیضایی/ نویسندگان: سپهر کریمی، بهی حدائق؛مقایسه تطبیقی کارگردانی تصویرگرای علی رفیعی و رابرت ویلسون/ نویسندگان: سروش طاهری، حسین اردلانی، مانلی حسین‌پور؛نقش و اهمیت بداهه‌پردازی در نمایش‌های شادی‌آور ایرانی با تأکید ...
دیدن ادامه ››

هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر با سردبیری سید مصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر ۶ مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:

اسطوره‌سازی بازنگر محور در نمایشنامه‌های بهرام بیضایی/ نویسندگان: سپهر کریمی، بهی حدائق؛مقایسه تطبیقی کارگردانی تصویرگرای علی رفیعی و رابرت ویلسون/ نویسندگان: سروش طاهری، حسین اردلانی، مانلی حسین‌پور؛نقش و اهمیت بداهه‌پردازی در نمایش‌های شادی‌آور ایرانی با تأکید بر سیاه‌بازی/ نویسندگان: علی اصغر فهیمی‌فر، رضا عباسی.

خوانش نمایش‌های شادی‌آور در دورۀ قاجاریه از منظر «نوشتار زنانه»/ نویسندگان: رفیق نصرتی، سپیده شمس؛جایگاه اخلاق در نمایشنامه «افول» بر اساس تحلیل تعاملات اجتماعی ابن مسکویه/ نویسندگان: امین رهبر، اسماعیل بنی اردلان، زهرا گلناز منطقی فسایی و گفتمان قدرت استیون لوکس در آثار آرتور میلر با تاکید بر نمایشنامه همه پسران من/ نویسندگان: حجت شهیدی، علیرضا بنیادی از دیگر مطالب این شماره فصلنامه تئاتر هستند.

شماره‌ ۸۲  فصلنامه‌ تئاتر ویژه پاییز ۱۳۹۹ و با بهای ۱۲ هزار تومان برای علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر منتشر و توزیع شده است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اهالی تئاتر باید مطالبه‌گر باشند | عکس آرش دادگر، کارگردان تئاتر، در رادیو گفت‌وگو:اهالی تئاتر باید مطالبه‌گر باشند
دادگر با اشاره به این که تئاتر ایران چشم‌انداز ندارد، گفت: اکثر مدیران فرهنگی به دلیل بیلان‌سازی فقط به استعدادهایی در عرصه‌ی تئاتر توجه می‌کنند که خودشان با تلاش و مقاومت به رشد رسیده‌اند. برنامه پرده آخر با موضوع نظرات و خواسته‌های فعالان تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با آرش دادگر (کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه و عضو هیئت مدیره کانون کارگردانان تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.آرش دادگر در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: ما برای دهه‌ی حاضر و نسل آینده‌ی تئاتر هیچ برنامه‌ای نداریم.وی ادامه داد: اکثر مدیران ...
دیدن ادامه ››

دادگر با اشاره به این که تئاتر ایران چشم‌انداز ندارد، گفت: اکثر مدیران فرهنگی به دلیل بیلان‌سازی فقط به استعدادهایی در عرصه‌ی تئاتر توجه می‌کنند که خودشان با تلاش و مقاومت به رشد رسیده‌اند.

برنامه پرده آخر با موضوع نظرات و خواسته‌های فعالان تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با آرش دادگر (کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه و عضو هیئت مدیره کانون کارگردانان تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

آرش دادگر در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: ما برای دهه‌ی حاضر و نسل آینده‌ی تئاتر هیچ برنامه‌ای نداریم.
وی ادامه داد: اکثر مدیران فرهنگی به دلیل بیلان‌سازی فقط به استعدادهایی در عرصه‌ی تئاتر توجه می‌کنند که خودشان با تلاش و مقاومت به رشد رسیده‌اند.

این کارگردان با بیان این که تئاتر ایران چشم‌انداز ندارد، عنوان کرد: در وضعیتی که تئاتر ما در داخل یک شهر یا کشور برنامه‌ریزی‌ مشخصی ندارد ما نمی‌توانیم به حضور در جوامع بین‌الملل فکر کنیم.
وی افزود: یک تماشاخانه دولتی مانند تئاتر شهر با رفت و آمد مدیران مختلف برنامه‌های جدیدی به خود می‌گیرد، بر همین اساس مجموعه هیچ‌گاه بر اساس برنامه‌ریزی طولانی مدت مدیریت نمی‌شود.

آرش دادگر تصریح کرد: در ۱۱ سال گذشته مدیران مختلف و متعددی در تئاتر شهر کار کرده‌اند و هر مدیر با سلیقه و تفکر خودش این مجموعه را به سمتی متفاوت از قبل سوق داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «پرده آخر» با اشاره به وضعیت شغلی بازیگری تئاتر توضیح داد: در حال حاضر چندین انجمن صنفی در حوزه بازیگری و کارگردانی و نویسندگی تئاتر در وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی به ثبت رسیده‌اند.

عضو هیئت مدیره کانون کارگردانان تئاتر افزود: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا و ممنوع شدن دورهمی‌ها، انجمن‌های صنفی امکان برگزاری انتخابات حضوری را ندارند.
وی با بیان این که متاسفانه ما تئاتری‌ها در سال‌های گذشته به اندازه کافی مطالبه‌گر نبودیم، اظهار داشت: اکثر مسئولان فرهنگی می‌دانند که فعالان تئاتر حتی در وضعیت معیشتی بسیار بد به اتاق مدیران مختلف مراجعه نمی‌کنند و با این شناخت در طول سال‌ها برنامه‌های مختلف خود را پیش برده‌اند.

آرش دادگر با اشاره به این که اکثر فعالان تئاتر در سراسر ایران در شرایط بسیار سخت کار می‌کنند، عنوان کرد: در یک سال گذشته فعالان تئاتر در شهرهای غیر پایتخت با وضعیت بسیار پیچیده‌ای درگیر شده‌اند.

وی افزود: بودجه‌های تئاتر در بخش برگزاری جشنواره‌ها باید در سراسر کشور توزیع شوند.

محمد حسن موسوی کیانی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 تئاتر ایران در وضعیت اورژانسی است | عکس رضا حامدی‌زاده، کارگردان تئاتر: تئاتر ایران در وضعیت اورژانسی است
رضا حامدی‌زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو گفت: در شرایط بحرانی حاضر قانون‌گذاران و متولیان فرهنگ و هنر باید هزینه‌های تولید تئاتر با مستقیما به فعالان این عرضه پرداخت کنند. برنامه پرده آخر با موضوع نظرات و خواسته‌های فعالان تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با رضا حامدی‌زاده (کارگردان سینما و تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.رضا حامدی‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: برای ساماندهی تئاتر کشور ما باید کارهایی را در سال‌های گذشته انجام می‌دادیم و امروز به دلیل عدم توجه به بسیاری از اقدامات موثر، تئاتر ایران ...
دیدن ادامه ››

رضا حامدی‌زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو گفت: در شرایط بحرانی حاضر قانون‌گذاران و متولیان فرهنگ و هنر باید هزینه‌های تولید تئاتر با مستقیما به فعالان این عرضه پرداخت کنند.

برنامه پرده آخر با موضوع نظرات و خواسته‌های فعالان تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با رضا حامدی‌زاده (کارگردان سینما و تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

رضا حامدی‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: برای ساماندهی تئاتر کشور ما باید کارهایی را در سال‌های گذشته انجام می‌دادیم و امروز به دلیل عدم توجه به بسیاری از اقدامات موثر، تئاتر ایران در وضعیت اورژانسی قرار گرفته است.
وی با اشاره به وضعیت معیشتی فعالان تئاتر افزود: در شرایط بحرانی حاضر قانون‌گذاران و متولیان فرهنگ و هنر باید هزینه‌های تولید تئاتر با مستقیما به فعالان این عرضه پرداخت کنند.
این کارگردان ادامه داد: بخش عمده‌ای از فعالان تئاتر با معضل بیماری و اشتغال و کسب درآمد درگیر هستند.
وی اضافه کرد: مسئولان فرهنگی باید کم‌کاری‌های خود در حوزه تامین معیشت فعالان تئاتر را جبران کنند.

رضا حامدی‌زاده با اشاره به فرآیند قانونی بودجه‌بندی تولید تئاتر، توضیح داد: بسیاری از بودجه‌های مصوب در صورت تولید شدنِ اثر نمایشی اعتبار پیدا می‌کنند، در حالی که در وضعیت حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا تولید اثر نمایشی امکان‌پذیر نیست.
وی تصریح کرد: قانون‌گذاران باید با تصویب آیین‌نامه‌های جدید بودجه‌های تئاتر را از قید تولید اثر خارج کنند و از این طریق از تئاتری‌ها حمایت‌های لازم را به عمل آورند.

این فعال تئاتر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بازیگری تئاتر در قانون ایران شغل محسوب نمی‌شود، توضیح داد: بیمه بیکاری به شخصی تعلق می‌گیرد که از نظر قانون صاحب شغل باشد.
وی با اشاره به این که تئاتری‌ها بیمه بیکاری نمی‌گیرند، اظهار داشت: حمایت‌های دولتی در زمان شیوع ویروس کرونا در حوزه بیمه با عنوان و قالب کمک هزینه انجام شده‌ است.

رضا حامدی‌زاده با اشاره به این که اکثر سیاست‌مداران به فرهنگ و هنر نگاهی کالا و بازاری دارند، عنوان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل این که درآمدی را برای دولت کسب نمی‌کند، هیچ گاه مورد حمایت و توجه قرار نمی‌گیرد.
وی با بیان این که تئاتری‌ها پشتوانه تولیدات سازمان صدا و سیما هستند، افزود: مسئولین باید بدانند که فرهنگ‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی به هزینه نیاز دارند.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: صدا و سیما باید در قبال تمام فارغ‌التحصیلان رشته‌های بازیگری و کارگردانی و غیره پاسخ‌گو باشد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آرزوی اهالی تئاتر در روز جهانی آرزوها | عکس آرزوی اهالی تئاتر در روز جهانی آرزوها
جمعی از اهالی تئاتر به همت « تهران تئاتر » به مناسبت روز جهانی آرزو برای روزهای کرونازده‌ی تئاتر گرد هم جمع شدند و برای روزهای بهتر آرزو کردند.همکاران این آرزوی ویدیویی عبارتند از مسعود میرطاهری، فرزین محدث، علیرضا فولاد شکن، سارا حدادی، فرهاد جاوید، لادن نازی، نوید فرح مرزی، مقدی شامیریان، بهزاد جاودان فرد، میلاد مولوی حسین طاهر بخش، ایلیا نصرالهی و با ادای احترام به حمیدسمندریان و ابراهیم اثباتی.فرزین محدث بازیگر تئاتر این چنین گفت :«من آرزو زیاد دارم، اما آرزویی می‌کنم که بتوانم بهش عمل کنم، چیزی می‌گویم که بتوانم انجامش بدهم، آرزو می‌کنم اجازه ...
دیدن ادامه ››

جمعی از اهالی تئاتر به همت « تهران تئاتر » به مناسبت روز جهانی آرزو برای روزهای کرونازده‌ی تئاتر گرد هم جمع شدند و برای روزهای بهتر آرزو کردند.

همکاران این آرزوی ویدیویی عبارتند از مسعود میرطاهری، فرزین محدث، علیرضا فولاد شکن، سارا حدادی، فرهاد جاوید، لادن نازی، نوید فرح مرزی، مقدی شامیریان، بهزاد جاودان فرد، میلاد مولوی حسین طاهر بخش، ایلیا نصرالهی و با ادای احترام به حمیدسمندریان و ابراهیم اثباتی.

فرزین محدث بازیگر تئاتر این چنین گفت :«من آرزو زیاد دارم، اما آرزویی می‌کنم که بتوانم بهش عمل کنم، چیزی می‌گویم که بتوانم انجامش بدهم، آرزو می‌کنم اجازه بدهم نسل بعد از من، کنارِ من به حیات تئاتری‌اش ادامه دهد »

مسعود میرطاهری ، مدرس و کارگردان تئاتر با انتقاد از سانسور‌های بی دلیل در تئاتر چنین گفت :« آرزوی من یه آرزوی جمعی‌است،امیدوارم روزی برسد که ما بتوانیم نمایشنامه‌ و فیلم نامه‌ای که دوست داریم را کار کنیم،  آرزو می‌کنم آقا بالاسری نداشته باشیم که به مابگوید چه نمایشنامه‌ای را کار کنیم چه نمایشنامه‌ای را کار نکنیم و بتوانیم آزادانه فکر، ایده و دانش‌مان را روی صحنه اجرا کنیم وتماشاگر هم انتخاب کند که چه اثری را ببیند و بازیگر آزادانه بتواند روی صحنه خلاقیت داشته باشد.»

علیرضا فولاد شکن، دستیار و برنامه ریز تئاتر این چنین عنوان کرد :« مهم‌ترین آرزویی که بای همکاران و بچه‌های زحمت‌کش و کم‌توقع تئاتر دارم این است که سایه‌ی مدیران دروغ‌گو و مسئولین بی کفایت از تئاتر برداشته شود و امیدوارم روزی مدیران لایق و دلسوز بر سرکار بیایند و بدانند که اهالی تئاتر هستند که مدیران هستند، همچنین برای همه‌ی همکاران خوبم آرزو می‌کنم تئاتر دوباره رونق بگیرد وحامیان خوب‌مان که تماشاگران هستند در کنارمان بمانند و شرایط اقتصادی و رفاهی خانواده‌ی تئاتر بهتر شود. »

میلاد مولوی، هنرمند تئاتر خیابانی و محیطی نیز با سه آرزو در این ویدیو همراه شد  : « آرزو می کنم به زودی تئاتر خیابانی - محیطی بهدانشگاه‌های کشور راه یابد و شاهد این باشیم که که پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها برای رشته تئاتر با گرایش تئاتر خیابانی میسر شود، آرز‌و می‌کنم یک روز بدون تئاتر خیابانی در کشور نداشته باشیم، نقطه به نقطه ی این کشور شاهد اجراهای خوب هنرمندان خیابانی - محیطی باشد و در پایان آرزو می‌کنم هیچ هنرمندی غم نان نداشته باشد و به راحتی بتواند به خلق اثر هنری بپردازد .»

بهزاد جاودان فرد ، طراح حرکت گفت :« آرزوم این‌است که همه‌ی آدم‌ها به تئاتر دیدن علاقه‌مند بشوند » وی با شعری از مولانا آرزویشرا به پایان رساند ( در من بدمی من زنده شوم، یک جان چه بود صد جان منی) .

نوید فرح‌مرزی طراح گریم نیز چنین عنوان کرد :«امیدوارم شرایط معیشتی در تئاتر به گونه‌ای شود که بیشتر عاشقان تئاتر بر صحنهبدرخشندو باشند.»

مقدی شامیریان طراح لباس ایرانی ارمنی نیز در این روز همراه شد و چنین گفت :« آرزویم یک دنیا تصویرهای رنگی، پر از ایده‌های جان‌دار و مغذی روی صحنه‌ها و برای چشم‌هایی که نگاه کردن بلدهستند ، من می‌خواهم برای این همه چشم حتما کاری بکنم .»

حسین طاهر بخش رییس انجمن کارکنان فنی تئاتر نیز همراه شد:« آرزو می‌کنم که موانع و مشکلات از سر راه تئاتر برداشته بشود وبتواند به رسالت خودش که فرهنگ سازی برای مردم بوده، دست پیدا کند و همچنین امیدوارم سال پیش رو برای تئاتر سالی باشد که هیچکسی وجود نداشته باشد که تئاتر ندیده باشد .

سارا حدادی فعال روابط عمومی و تبلیغات هم با ابراز ناامیدی از بازگشت تئاتر به صحنه با آرزویی کوچک همراه شد :« خبر بد نباشه،دوری نباشه ، هر چی خیره، هر چی باید بشه باشه»

فرهاد جاوید عکاس تئاتر در راستای این کمپین این چنین همراه شد :« آرزو می کنم عوامل اجرایی شامل کارگردان ، تهیه کننده ومدیران تولید،  عکاسی تئاتر را به رسمیت بشناسند و از روز شروع تمرین های اثرهنری‌شان عکاس تئاتر در کنارشان باشد و فراموش نکنند هر کسی که دوربین عکاسی دارد الزاما عکاس تئاتر نیست و به عکاسی تئاتر نظیر یک شغل نگاه کنند، تجهیزات ، ذوق هنری ونگاه خلاقه چیزی است که یه عکاس توامان با خود یه هر نمایشی اضافه می‌کند و لطفا به چشم یک کار اضافه به عکاسی تئاتر نگاهنکنید، دستمزد‌های عکاسان تیاتر را عادلانه پرداخت کنند ، آنچه از نمایش‌ها می‌ماند عکسی است که طراحی صحنه ، گریم ،میزانسن‌های کارگردانی، طراحی لباس ، اکت بازیگران همگی در عکس نمایان خواهد بود پس در نهایت آرزو می‌کنم برای عکاسی تئاترارزش قائل شویم .»

لادن نازی نمایشگر عروسکی و کارگردان نیز چنین عنوان کرد : « من برای خودم و نسل جدیدی که در حال حاضر در جریان کار عملی ونظری تئاتر هستم آرزو می‌کنم که به تئاتر عروسکی بیشتر بها بدهیم و سعی کنیم جهانش را کشف کنیم و برای سالن‌های تئاتر آرزویرنگ و موسیقی و نور و عروسک می‌کنم و همچنین خیال و جادو »

ایلیا نصرالهی بازیگر کودک - نوجوان که حضور در نمایش‌های فهرست، الیورتویست و اعتراف را در کارنامه‌ی کاری خود دارد در این روزاین چنین همراه شد : « امیدوارم تئاتر به یک ضرورت تبدیل بشه ».

روز جهان آرزو ۲۹ آوریل ، به واسطه ی برآورده شدن آرزوی کریستوفر گراسیوس در سال ۱۹۸۰ نام گذاری شده و بیش از ۲۸ کشور در سراسر جهان این روز را جشن می گیرند . امسال اهالی تئاتر کنار هم جمع شدند تا لحظه ای برای هم آرزوهای خوبی داشته باشند . 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عبید رستمی دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان شد | عکس با حکم قادر آشنا؛عبید رستمی دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان شد
مدیرکل هنرهای نمایشی، طی حکمی  «عبید رستمی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان  را به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» معرفی کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا (مدیرکل هنرهای نمایشی)، طی حکمی  عبید رستمی (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان)  را به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» معرفی کرد. در این حکم آمده است:«جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به عنوان مهم ترین رویداد این گونه نمایشی در کشور، جایگاه ارزنده و مهمی در میان هنرمندان ایران و سایر کشورها، ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی، طی حکمی  «عبید رستمی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان  را به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا (مدیرکل هنرهای نمایشی)، طی حکمی  عبید رستمی (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان)  را به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» معرفی کرد.

 در این حکم آمده است:

«جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به عنوان مهم ترین رویداد این گونه نمایشی در کشور، جایگاه ارزنده و مهمی در میان هنرمندان ایران و سایر کشورها، صاحبنظران و مخاطبان و به ویژه مردم شریف مریوان دارد.
 ارتباط نزدیک و صمیمی نمایش خیابانی و گونه های متفاوت اجرایی این حوزه با مخاطبان و بیان مسائل و دغدغه های انسانی و اجتماعی و میزان بالای اثرگذاری آن، امتیاز ارزشمندی است که می توان با پژوهش، برنامه ریزی کارشناسانه و بهره گیری از تجربیات پیشین، از این امتیاز گرانسنگ بهره های بسیار برد. این موضوع در سالجاری و به جهت شیوع بیماری و تبعات فردی و اجتماعی آن اهمیت دو چندان خواهد داشت.
با توجه به تجربه، تخصص و جایگاه مدیریتی جنابعالی در فرهنگ و هنر استان به موجب این حکم به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» منصوب می شوید.
امید که با بهره گیری از نظرات سازنده، تجربیات و توان ارزنده هنرمندان و صاحب نظران و جلب و جذب مشارکتهای مادی و معنوی نهادهای استان در برگزاری شایسته و اثرگذار این رویداد ارجمند پیروز و سربلند باشید.
انتظار می رود در تمام مراحل برنامه ریزی و برگزاری، صیانت از سلامت هنرمندان و مخاطبین و عوامل محترم برگزاری در اولویت مؤکد قرار گیرد.»

عبید رستمی متولد ۱۳۴۹ در شهر سنندج که علاوه بر سالها فعالیت در عرصه هنرهای نمایشی در مقام نویسنده، بازیگر و کارگردان هم اکنون مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کردستان است و پیش از این نیز معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان و عضو شورای صدور پروانه آثار نمایشی استان  از جمله مسئولیت‌های این مدیر هنرمند بوده است

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ایوب آقاخانی بازیگر تله تئاتر «یک آشنایی ساده» شد | عکس ایوب آقاخانی بازیگر تله تئاتر «یک آشنایی ساده» شد
ایوب آقاخانی، نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر به جمع بازیگران تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده» به نویسندگی والنتین کراسناگوروف و کارگردانی محمد قنبری پیوست.به گزارش روابط عمومی،تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده» با بازی شبنم قلی‌خانی و ایوب آقاخانی از پلتفورم های خصوصی پخش خواهد شد.تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده»که ماندانا مجیدی ترجمه آن را به عهده داشته،قصه زن و مردی است که در رستوران یک هتل با هم آشنا می‌شوند و با ورود زن به زندگی خصوصی مرد کشمکشی اتفاق می‌افتد.محمد قنبری کارگردان تله تئاتر «یک آشنایی ساده» را از طریق پلتفرم‌های ...
دیدن ادامه ››

ایوب آقاخانی، نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر به جمع بازیگران تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده» به نویسندگی والنتین کراسناگوروف و کارگردانی محمد قنبری پیوست.

به گزارش روابط عمومی،تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده» با بازی شبنم قلی‌خانی و ایوب آقاخانی از پلتفورم های خصوصی پخش خواهد شد.
تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده»که ماندانا مجیدی ترجمه آن را به عهده داشته،قصه زن و مردی است که در رستوران یک هتل با هم آشنا می‌شوند و با ورود زن به زندگی خصوصی مرد کشمکشی اتفاق می‌افتد.
محمد قنبری کارگردان تله تئاتر «یک آشنایی ساده» را از طریق پلتفرم‌های خصوصی پخش خواهد کرد.
به زودی سایر عوامل این نمایش معرفی می‌شوند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نامزدهای چهارمین مسابقه بازی نامه‌نویسی معرفی شدند | عکس با معرفی هیات داوران؛نامزدهای چهارمین مسابقه بازی نامه‌نویسی معرفی شدند
نامزدهای چهارمین مسابقه بازی نامه نویسی به انتخاب هیات داوران این رویداد معرفی شدند.به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل هنرهای نمایشی؛ هیأت داوران چهارمین مسابقه بازی نامه نویسی متشکل از محمد حسین ناصربخت، رحمت امینی و رضا کوچک زاده  پس از مطالعه و بررسی کارشناسی و ارزیابی آثار متقاضی این مسابقه در تاریخ یکم اردی-بهشت ۱۴۰۰ و از طریق جلسه مجازی آرای خود را به شرح زیر اعلام کرد. نامزدها:در این بخش، هیأت داوران ۱۱ نمایشنامه زیر را بدون اولویت به عنوان نامزدهای این مسابقه اعلام می کند:نمایشنامه «ارغوانی» به نویسندگی «سجاد یاری فیروزآبادی» ازکوهدشتنمایشنامه ...
دیدن ادامه ››

نامزدهای چهارمین مسابقه بازی نامه نویسی به انتخاب هیات داوران این رویداد معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل هنرهای نمایشی؛ هیأت داوران چهارمین مسابقه بازی نامه نویسی متشکل از محمد حسین ناصربخت، رحمت امینی و رضا کوچک زاده  پس از مطالعه و بررسی کارشناسی و ارزیابی آثار متقاضی این مسابقه در تاریخ یکم اردی-بهشت ۱۴۰۰ و از طریق جلسه مجازی آرای خود را به شرح زیر اعلام کرد.
 
نامزدها:

در این بخش، هیأت داوران ۱۱ نمایشنامه زیر را بدون اولویت به عنوان نامزدهای این مسابقه اعلام می کند:

نمایشنامه «ارغوانی» به نویسندگی «سجاد یاری فیروزآبادی» ازکوهدشت
نمایشنامه «آتوربان را ایستاده خواهم» به نویسندگی «علی مرتضوی فومنی» از تهران
نمایشنامه «جنگ نامه ای برای قحطی زدگان» به نویسندگی « محمد فخرایی مطلق» از بندر دیر
نمایشنامه «جیک و بوک» به نویسندگی «شاپور ترکمنی سرایی» از مشهد
نمایشنامه «در سوگ شب هزار و یکم شهرزاد قصه ساز» به نویسندگی «شهرام احمدزاده» از تهران
نمایشنامه «روایت آنکه صبور بود که حکمت پروردگار دید و رأفت سلطان» به نویسندگی «نیما جهان بین» از رشت
نمایشنامه «روشنک» به نویسندگی «حامد مکملی» از قزوین
نمایشنامه «سودابه خوانی» به نویسندگی «سید حمید رضوی» از تهران
نمایشنامه «مجلس شبیه خوانی آزمون فریدون» به نویسندگی «علی عزیزی» از سمنان
نمایشنامه «مجلس نامه مقرب الخاقان» به نویسندگی «مهدی دریایی» از اراک
نمایشنامه «هفت خوان رخش و رستم» به نویسندگی «محسن سلیمانی» از تهران

لازم به ذکر است، براساس فراخوان این مسابقه و همچنین ضوابط بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی نمایشنامه های مذکور می توانند به طور مستقیم متقاضی حضور در مرحله ارزیابی اجرایی این دوره از جشنواره باشند. متقاضیان باید برای این موضوع  باتوجه به ضوابط فراخوان جشنواره اقدام نمایند

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فراخوان بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد | عکس فراخوان بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد
از سوی ستاد جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی فراخوان بیستمین دوره این رویداد به دبیری داود فتحعلی‌بیگی و برای برگزاری در مهر و آبان سال جاری منتشر شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، فراخوان بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در بخش‌های نمایش‌های تخت حوضی(بخش ویژه استاد علی نصیریان)، مجالس شبیه خوانی (یادواره زنده یاد استاد هاشم فیاض) ، نمایش های عروسکی سنتی(یادواره زنده یاداستاد کاکا محمد شیرازی)، بخش نقالی وروایت های ملی (یادواره زنده یاد مرشد ولی الله ترابی)، معرکه ها،آیین‌ها و بازی‌های نمایشی (یادواره زنده یاد استاد محمود استاد محمد)، جوانه ...
دیدن ادامه ››

از سوی ستاد جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی فراخوان بیستمین دوره این رویداد به دبیری داود فتحعلی‌بیگی و برای برگزاری در مهر و آبان سال جاری منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، فراخوان بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در بخش‌های نمایش‌های تخت حوضی(بخش ویژه استاد علی نصیریان)، مجالس شبیه خوانی (یادواره زنده یاد استاد هاشم فیاض) ، نمایش های عروسکی سنتی(یادواره زنده یاداستاد کاکا محمد شیرازی)، بخش نقالی وروایت های ملی (یادواره زنده یاد مرشد ولی الله ترابی)، معرکه ها،آیین‌ها و بازی‌های نمایشی (یادواره زنده یاد استاد محمود استاد محمد)، جوانه های نمایش ایرانی (ویژه کودک و نوجوان) – (بخش ویژه استاد هنگامه مفید)، هشتمین  سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی برگزار خواهد شد.

در مقدمه این فراخوان آمده است:

«کانونِ نمایش‌هایِ آیینی و سنتیِ انجمن هنرهایِ نمایشی ایران و اداره کل هنرهایِ نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور گسترشِ زمینه‌های پژوهشی و اجرایی و ژرفکاوی در ریشه‌های نمایشِ ایرانی ، و نیز ثبت و حفاظت از کهن الگوهایِ نمایشیِ ایران زمین و بهره بردن از این دستاوردها برای ارتقای تئاترملی؛ بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی را با اولویت نمایش‌های الهام گرفته از آثار «نظامی گنجوی» در مهر و آبان ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌کنند.

بدیهی است این رویدادِ ملی با توجه به شرایط ویژه اجتماعیِ ناشی از همه‌گیریِ بیماریِ کرونا و اولویتِ صیانت از سلامت هنرمندان و تماشاگرانِ هنر نمایش با رعایت همه پروتکل‌ها و دستورات بهداشتی برگزار خواهد شد.»

متقاضیان شرکت در این رویداد می‌توانند از ۱۱ اردیبهشت ماه برای ثبت تقاضای خود جهت شرکت در بخش‌های مختلف به تارنمای ایران تئاتر مراجعه کنند.

علاقمندان می‌توانند فایل  PDF فراخوان را از بخش فایل‌های ضمیمه در انتهای این خبر دریافت کنند.
فراخوان جشنواره

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نخستین جلد از دوره‌ی «کتاب آواژ» منتشر می‌شود | عکس در فضای نقد آسیب‌شناسانه‌ی فرهنگ و هنرنخستین جلد از دوره‌ی «کتاب آواژ» منتشر می‌شود
«کتاب آواژ» عنوان مجموعه‌ای است به دبیری محمدرضا قلی‌پور که به زودی در شمارگانِ دوره‌ای و با رویکرد نقد و بررسی هنر، چاپ و توزیع خواهد شد.به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، نخستین شماره از دوره‌ی «کتاب آواژ» با دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده‌ی چاپ شده و به زودی در کتاب‌فروشی‌های معتبر پخش خواهد شد. دبیری «کتاب آواژ» را محمدرضا قلی‌پور، نمایش‌نامه‌نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشر آواژ، بر عهده دارد.به گفته‌ی قلی‌پور، در هر شماره از دوره‌ی «کتاب آواژ» موضوعاتی ...
دیدن ادامه ››

«کتاب آواژ» عنوان مجموعه‌ای است به دبیری محمدرضا قلی‌پور که به زودی در شمارگانِ دوره‌ای و با رویکرد نقد و بررسی هنر، چاپ و توزیع خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، نخستین شماره از دوره‌ی «کتاب آواژ» با دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده‌ی چاپ شده و به زودی در کتاب‌فروشی‌های معتبر پخش خواهد شد. دبیری «کتاب آواژ» را محمدرضا قلی‌پور، نمایش‌نامه‌نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشر آواژ، بر عهده دارد.
به گفته‌ی قلی‌پور، در هر شماره از دوره‌ی «کتاب آواژ» موضوعاتی پیرامون هنر، مورد نقد و کنکاش قرار می‌گیرند و صاحب‌نظران و بزرگان عرصه‌ی فرهنگ و هنر، به بیان دیدگاه خود در قالب یادداشت و مقاله با موضوع مطرح‌شده می‌پردازند.

شماره‌ی نخست «کتاب آواژ» با عنوان «نویسنده نمرده است»، مطالب ارزش‌مند و مهمی درباره‌ی حقوق نویسندگان و مترجمان آثار دراماتیک را در خود جای داده است.

اشخاصی که مطالب آن‌ها را در این شماره از «کتاب آواژ» می‌خوانید، بدین شرحند:
خسرو حکیم‌رابط، صدرالدین زاهد، سامی صالحی‌ثابت، فرشته فرشاد، رضا فیاضی، محمدرضا قلی‌پور، ناصح کامگاری، محمد متوسلانی، معین محبعلیان، علی شمس، احسان زیورعالم و احمدرضا حجارزاده.

گفتنی است در «کتاب آواژ»، همراه با نقد هر نویسنده، پرتره‌ی او نیز در قالب نقاشی توسط زینب ندیم‌پور ترسیم شده و هم‌چنین طراحی لوگو این کتاب را پژواک سراج بر عهده داشته است.

منتظر اطلاعات تکمیلی در خبرهای آتی باشید.

حسین مجتهدی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
انتشار فراخوان بیستمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر | عکس انتشار فراخوان بیستمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر
انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، فراخوان بیستمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه خود را منتشر کرد. بر اساس اعلام این انجمن، علاقمندان و فعالان عرصه مطبوعات، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها در حوزه تئاتر می‌توانند همچون دوره‌های پیشین، آثار خود، را در بخش‌های: گزارش، گفت‌وگو، یادداشت، نقد، مقاله، ترجمه و عکس به نشانی پستی این انجمن: تهران، صندوق پستی ۱۶۴- ۱۵۶۱۵ (آقای محمدرسول صادقی) ارسال کنند.از متقاضیان شرکت در این مسابقه تقاضا می‌شود که ابتدا فرم مربوطه را که در پایان این فراخوان آمده است، تکمیل و سپس با پیوست کردن آثار خود داخل یک پاکت و با درج مشخصات ...
دیدن ادامه ››

انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، فراخوان بیستمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه خود را منتشر کرد.

بر اساس اعلام این انجمن، علاقمندان و فعالان عرصه مطبوعات، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها در حوزه تئاتر می‌توانند همچون دوره‌های پیشین، آثار خود، را در بخش‌های: گزارش، گفت‌وگو، یادداشت، نقد، مقاله، ترجمه و عکس به نشانی پستی این انجمن: تهران، صندوق پستی ۱۶۴- ۱۵۶۱۵ (آقای محمدرسول صادقی) ارسال کنند.
از متقاضیان شرکت در این مسابقه تقاضا می‌شود که ابتدا فرم مربوطه را که در پایان این فراخوان آمده است، تکمیل و سپس با پیوست کردن آثار خود داخل یک پاکت و با درج مشخصات فردی، نشانی کامل محل سکونت و تلفن‌های ثابت و همراه بر روی آن، برای این انجمن ارسال کنند. لازم به ذکر است آثار متقاضیانی که فرم شرکت در مسابقه را پر نکرده باشند از فرایند مسابقه کنار گذاشته می شوند.
توجه به چند نکته درباره مقررات این مسابقه ضروری است:   
۱) چارچوب این مسابقه صرفاً تئاتر است؛ بنابراین متقاضیان از ارسال آثار نوشتاری خود در دیگر عرصه‌های هنری پرهیز کنند.
۲) مطالب ارسال‌ شده از سوی فعالان رسانه‌ای که در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها مشغول به کار هستند باید حتماً به امضا و تایید سردبیر یا دبیرگروه فرهنگی و هنری رسیده و سند آن نیز به مطالب ارسالی ضمیمه شود.
۳) مهلت ارسال آثار متقاضیان تا پایان وقت اداری ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ است.
۴) آثار متقاضی شرکت در این مسابقه حتماً باید در طول سال ۱۳۹۹ منتشر شده و دارای امضا (یا همان نامِ نویسنده) باشند.
۵) آثاری که فاقد نام و یا دارای نامِ مستعار باشند، مورد قبول این انجمن نیست.
۶) حداکثر ارائه اثر متقاضیان شرکت در مسابقه، در هر بخش‌‌، تنها سه اثر و به انتخاب متقاضی خواهد بود؛ بدیهی است در صورت ارائه آثار بیش از تعداد درخواستی، این حق برای دبیرخانه انجمن محفوظ است که به دلخواه دست به حذف آثار ارسالی بزند.
۷) دبیرخانه این انجمن تنها اصل یا کپی با کیفیت مطلوب مطالب را در قطع A۴یا A۳ خواهد پذیرفت؛ بر همین اساس متقاضیان از ارسال نسخه کامل نشریات و صفحات اضافی خودداری فرمایند.
۸) مطالب ارسالی متقاضیان به هیچ ‌وجه باز پس داده نخواهد شد.
۹) انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر هیچ گونه مسئولیتی در قبال مالکیت حقوقی آثار ارسالی ندارد و مسئولیت آن به عهده متقاضیان شرکت در مسابقه خواهد بود.
۱۰) عکاسان محترم نیازی به پر کردن فرم مسابقه که در پایان فراخوان آمده است، ندارند و تنها کافی است آثار خود را به دلخواه (رنگی یا سیاه و سفید) و در قطع ۱۸× ۱۳ (چاپ‌شده) به دبیرخانه انجمن ارسال کنند. تقاضا می‌شود متقاضیان شرکت در بخش عکس از پشت‌نویسی و ذکر نام خود در پشت عکس‌ها خودداری کرده و ‌توجه داشته باشند که عکس‌های ارسالی آنها باید بر اساس کاربردهای رسانه‌ای بوده و حتماً از اجراها و نمایش‌های روی صحنه رفته در طول سال ۱۳۹۹ باشد؛ بدیهی است ارسال آثار از طریق پست الکترونیک(ایمیل) یا لوح فشره(CD) و یا فایل(فِلَش) مورد قبول نیست و تعداد عکس‌های ارسالی نیز نباید از چهار قطعه تجاوز ‌کند. همچنین عکس‌های ترمیم شده و یا فتوشاپی مورد قبول دبیرخانه این مسابقه نیست.
قابل ذکر است که در این مسابقه عکس‌های ارسالی، علاوه بر وجوه زیبایی‌شناسی هنر عکاسی و ارتباط آن با هنر تئاتر، از منظر کاربردهای رسانه‌ای و مطبوعاتی قضاوت خواهند شد.
۱۱) متقاضیان علاوه بر پر کردن فرم شرکت در مسابقه، باید حتماً با الصاق برگه تعیین گرایش، دبیرخانه انجمن را در تقسیم صحیح مطالب یاری کنند؛ به طور مثال اگر اثری متقاضی حضور در بخش "نقد" است، بر روی برگه الصاقی کلمه "نقد" درج شود؛ بدیهی است در صورت عدم رعایت این بند، دبیرخانه انجمن مجاز به تفکیک آثار در گرایش های مختلف است و اعتراض وارد نیست.
۱۲) در بخش ترجمه آثاری مورد قبول است که در رسانه های مکتوب یا مجازی با نام صاحب اثر منتشر شده باشد.
۱۳) اصل مطالبی که در بخش ترجمه شرکت می‌کنند حتماً باید به پیوست مطلب اصلی که ترجمه از روی آن صورت گرفته، ارائه شود. (منظور ارائه متن ترجمه شده یا فارسی همراه با متن اصلی یا انگلیسی است.)
۱۴) حضور حداقل ۶ اثر و یا شرکت کننده، کف مورد قبول آثار برای آغاز رقابت در هر بخش محسوب می‌شود. به طور مثال برای آغاز فرایند رقابت در بخش یادداشت، حضور ۶ اثر یا ۶ متقاضی، رقابت را شکل می‌دهد.
۱۵) در بخش گفت و گو، مصاحبه‌‌های خبری مورد قبول نیست؛ در این مسابقه منظور از گفت و گو، شکل گیری فرآیند پرسش و پاسخ توسط مصاحبه‌ کننده و مصاحبه شونده است.
۱۶) بخش مقاله شامل مطالبی است که جنبه ژورنالیستی، علمی، پژوهشی، تحقیقی و تحلیلی در حوزه تئاتر داشته باشد.
۱۷) عملکرد فعالان رسانه در دو حوزه رسانه‌های دیداری و شنیداری(رادیو و تلویزیون) و نیز عملکرد ناشران فعال در حوزه تئاتر، براساس بررسی عملکرد کمی و کیفی ایشان طی سال ۱۳۹۹، توسط هیات مدیره انجمن صورت خواهد گرفت.
۱۸) انجمن منتقدان،نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر امسال نیز همچون سال گذشته، با نیت حمایت از فعالیت های پژوهشی درحوزه تئاتر، پژوهش و یا پژوهشگر ممتاز سال ۱۳۹۹ را از طریق رصد هیأت مدیره انجمن انتخاب و در مراسم سالانه انجمن مورد تقدیر قرار خواهد داد.
۱۹) اعلام نتایج قطعی این مسابقه، همزمان با مراسم سالیانه انجمن که زمان و مکان برگزاری آن متعاقباً اعلام می‌شود، خواهد بود.
۲۰) علاقه‌مندان به منظور کسب اطلاع بیشتر می‌توانند در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن‌ ۰۹۳۷۳۸۰۵۳۹۰ (خانم زهره فضلی) تماس بگیرند.

نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کاوه سجادی حسینی تهیه کننده نمایش کاوه سجادی حسینی تهیه کننده نمایش " مطلق " شد
نمایش مطلق به نویسندگی راد پورجبار و حمیدرضا هدایتی و کارگردانی راد پورجبار با تهیه کنندگی کاوه سجادی حسینی تیرماه در عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه می رود . کاوه سجادی حسینی مدرس، کارگردان و فیلم نامه نویس که آثاری چون بوفالو ، شب بیرون ، روزی که می آید ، آتش زیر خاکستر در کارنامه ی کاری اش به چشم می خورد . راد پورجبار دانش‌آموخته کارشناسی کارگردانی سینما پیش از این بیش از هفت فیلم کوتاه را کارگردانی کرده و همچنین می توان به همکاری با کارگردانانی چون مرتضی اسماعیل کاشی (نمایش پنجاه- پنجاه)، نصیر ملکی جو (نمایش طناب و نمایش کرگدن)، شادی اسدپور (نمایش خانه نم‌زده)، سحر صفریان ...
دیدن ادامه ››

نمایش مطلق به نویسندگی راد پورجبار و حمیدرضا هدایتی و کارگردانی راد پورجبار با تهیه کنندگی کاوه سجادی حسینی تیرماه در عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه می رود .

کاوه سجادی حسینی مدرس، کارگردان و فیلم نامه نویس که آثاری چون بوفالو ، شب بیرون ، روزی که می آید ، آتش زیر خاکستر در کارنامه ی کاری اش به چشم می خورد . راد پورجبار دانش‌آموخته کارشناسی کارگردانی سینما پیش از این بیش از هفت فیلم کوتاه را کارگردانی کرده و همچنین می توان به همکاری با کارگردانانی چون مرتضی اسماعیل کاشی (نمایش پنجاه- پنجاه)، نصیر ملکی جو (نمایش طناب و نمایش کرگدن)، شادی اسدپور (نمایش خانه نم‌زده)، سحر صفریان (نمایش مهمانسرای دو دنیا)، هادی کمالی مقدم (نمایش مرغان این روزی)، بهزاد مرتضوی (نمایش درباره‌ی ال ای)  اشاره کرد .

بازیگران این نمایش عبارتند از مهیار قزل سوفلو، مهناز افتاده نیا، نعیمه دوستی، هانیه مقدم، آوا طلوعی، جلال محبی، توحید لواسانی، حامد مهدی نژاد، مجید عراقی، محمد جواد شفیعی و سینا قاسمی
از دیگر عوامل می توان به علی نصر (مدیر تولید )، ماهرخ سلیمان پور (طراح لباس )، تینا بخشی (طراح گریم )، پردیس زارع (طراح حرکت)، سهراب کرم رودی (آهنگساز )،  مهناز افتاده نیا (طراح صحنه و اکسسوری) ، سارا حدادی ( مشاور رسانه ای و روابط عمومی )، محمدر رضا قیطاسی (طراح گرافیک و عکس ) ، امیر حسین قلندری (دستیار کارگردان )، امیرعلی زمانیان، امیر حسین مدیری ، ساحل محمدی، پگاه کریم زاده (گروه کارگردانی ) اشاره کرد .

نمایش " مطلق " به کارگردانی راد پورجبار و تهیه کنندگی کاوه سجادی حسینی که بیش از یک سال در حال تمرین است و به علت شیوع ویروس کرونا در روند اجرایش تاخیر ایجاد شده ، تیر ماه  در عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه خواهد رفت .


رضوان عباسی و جعفر میراحمدی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
محوطه تئاتر شهر نا امن است/دستگیره‌های تئاتر شهر را می‌دزدند | عکس گله‌دارزاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: محوطه تئاتر شهر نا امن است/دستگیره‌های تئاتر شهر را می‌دزدند
مدیر مجموعه تئاتر شهر گفت: حرف زدن و کار کردن با تلفن همراه در محوطه تئاتر شهر – خروجی‌های قشقایی و غیره – کار بسیار خطرناکی است، چراکه در مدت زمانی کوتاه سارقان موبایل را به سرقت می‌برند. برنامه پرده آخر با موضوع بررسی مشکل محوطه مجموعه تئاتر شهر، با حضور دکتر ابراهیم گله‌دارزاده (مدیر مجموعه تئاتر شهر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.ابراهیم گله‌دارزاده در برنامه «پرده آخر» گفت: افرادی که به طور مستمر به مجموعه تئاتر شهر مراجعه نمی‌کنند درباره حصارکشی محوطه‌ی تئاتر شهر نظرهایی انشائی می‌دهند.وی با اشاره به این که ۳۰ سال ...
دیدن ادامه ››

مدیر مجموعه تئاتر شهر گفت: حرف زدن و کار کردن با تلفن همراه در محوطه تئاتر شهر – خروجی‌های قشقایی و غیره – کار بسیار خطرناکی است، چراکه در مدت زمانی کوتاه سارقان موبایل را به سرقت می‌برند.

برنامه پرده آخر با موضوع بررسی مشکل محوطه مجموعه تئاتر شهر، با حضور دکتر ابراهیم گله‌دارزاده (مدیر مجموعه تئاتر شهر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

ابراهیم گله‌دارزاده در برنامه «پرده آخر» گفت: افرادی که به طور مستمر به مجموعه تئاتر شهر مراجعه نمی‌کنند درباره حصارکشی محوطه‌ی تئاتر شهر نظرهایی انشائی می‌دهند.
وی با اشاره به این که ۳۰ سال گذشته بنای تئاتر شهر حریم داشت، تصریح کرد: با چیده شدن حریم مجموعه تئاتر شهر، قرار بود فرهنگ‌سازی‌های متعددی انجام شود؛ اما در طول سال‌ها ما متوجه شدیم که بنای حاضر به دلیل عدم وجود حریم تخریب می‌شود و فرهنگ‌سازی هم کاری را پیش نبرده است.

مدیر مجموعه تئاتر شهر افزود: متاسفانه برخی از افراد در نزدیکی بنای تئاتر شهر آتش روشن می‌کنند و در دیوارهای این بنا یادگاری می‌نویسند.
وی با اشاره به این که دستگیره‌های تئاتر شهر را می‌دزدند، عنوان کرد: آسیب و تخریب تئاتر شهر به دلیل عدم وجود حریم موضوعی جدی است.

ابراهیم گله‌دارزاده تاکید داشت: عده‌ای از مخالفان نصب حریم در مجموعه تئاتر شهر حصارکشی را به معنای جدایی تئاتری‌ها از مردم تعبیر می‌کنند، در حالی که این موضوع صحت ندارد و حریم‌گذاری برای تئاتر شهر بستر جدایی فعالان این حوزه با مردم را فراهم نمی‌کند.
وی ادامه داد: شهرداری تهران معتقد است که فضاهای عمومی شهر باید در اختیار مردم قرار بگیرند و با این تعریف مخالف حریم‌گذاری برای تئاتر شهر است.

این فعال تئاتر اضافه کرد: من از مدیران شهرداری می‌پرسم که چرا نرده‌ها و حریم فرهنگ‌سراها و شورای شهر را برنمی‌دارند؟
وی با اشاره به این که در طول سال برنامه‌های متعددی در محوطه تئاتر شهر به اجرا می‌رسند، توضیح داد: متاسفانه اکثر خانواده‌ها و بانوان به دلیل بد بودن فضای عمومی مجموعه تئاتر شهر، در این محوطه احساس امنیت ندارند و حتی برای تماشای تئاتر خیابانی لحظه‌ای توقف نمی‌کنند.

ابراهیم گله‌دارزاده افرود: حرف زدن و کار کردن با تلفن همراه در محوطه تئاتر شهر – خروجی‌های قشقایی و غیره – کار بسیار خطرناکی است، چراکه در مدت زمانی کوتاه سارقان موبایل را به سرقت می‌برند.
وی با بیان این که بنای تئاتر شهر در سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است، عنوان کرد: این ساختمان باید مورد حفاظت دقیق قرار بگیرد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید