آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار
S3 : 17:33:43 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
مدیر هنری بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد | عکس با ابلاغ حکمی ؛مدیر هنری بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد
دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با ابلاغ حکمی مدیر هنری این دوره از جشنواره را منصوب کرد. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، مجتبی جدی دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی با صدور حکمی وحید رزاقی را به عنوان مدیر هنری این دوره منصوب کرد. در متن حکم جدی به رزاقی آمده است:« نظر به شایستگی، تعهد و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در این حوزه ، به موجب این حکم به عنوان مدیر هنری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب می‌شوید. امید است در سایه ایزد منان ، در انجام ...
دیدن ادامه ››

دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با ابلاغ حکمی مدیر هنری این دوره از جشنواره را منصوب کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، مجتبی جدی دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی با صدور حکمی وحید رزاقی را به عنوان مدیر هنری این دوره منصوب کرد.
در متن حکم جدی به رزاقی آمده است:
« نظر به شایستگی، تعهد و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در این حوزه ، به موجب این حکم به عنوان مدیر هنری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب می‌شوید.
امید است در سایه ایزد منان ، در انجام وظایف محوله موفق باشید.»

وحید رزاقی دارای مدرک کارشناسی گرافیک است.
او پیش از این مدیر هنری ماهنامه پازل و مجله آستانه بوده و علاوه بر این طراحی پوستر چندین نمایش را به عهده داشته است.
شایان ذکر است بیست‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، به دبیری مجتبی جدی، فعالیت‌های خود را از آبان ماه ۱۳۹۹ با بخش پژوهش (جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی)، نمایشنامه نویسی (جایزه اکبر رادی)، ترجمه، ماکت صحنه، عکس، پوستر، کارگاه‌ها و درس‌گفتارها کار خود را آغاز کرده است. یادآور می‌شود، طبق برنامه‌ریزی انجام شده، بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
معرفی نامزد‌های جشنواره «راویان حماسه» | عکس معرفی نامزد‌های جشنواره «راویان حماسه»
نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره رادیویی «راویان حماسه» معرفی شدند. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، نامزدهای بخش‌های گوناگون جشنواره رادیویی «راویان حماسه» معرفی شدند.نادر برهانی‌مرند، میرطاهر مظلومی و ایوب آقاخانی داوری بخش نهایی این جشنواره را برعهده داشتند.بر این اساس کاندیدها و نامزدهای این جشنواره در بخش‌های روایتگری و نمایش‌های رادیویی به شرح زیر اعلام گردید: بخش روایتگری:کاندید    ۱- حسین خدادی برای روایت «نورالدین پسر ایران» البرز۲- رویا فلاحی برای روایت «شرح ...
دیدن ادامه ››

نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره رادیویی «راویان حماسه» معرفی شدند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، نامزدهای بخش‌های گوناگون جشنواره رادیویی «راویان حماسه» معرفی شدند.
نادر برهانی‌مرند، میرطاهر مظلومی و ایوب آقاخانی داوری بخش نهایی این جشنواره را برعهده داشتند.
بر این اساس کاندیدها و نامزدهای این جشنواره در بخش‌های روایتگری و نمایش‌های رادیویی به شرح زیر اعلام گردید:

بخش روایتگری:
کاندید   
۱- حسین خدادی برای روایت «نورالدین پسر ایران» البرز
۲- رویا فلاحی برای روایت «شرح بی‌نهایت» تهران
۳- الناز عزیزی برای روایت «چشم‌های منتظر» اردبیل
۴- نگین خامسی برای روایت «نامه‌ای برای علی» تهران
۵- کامران خدابنده برای روایت «بخش‌هایی از کتاب دا» قزوین

بخش نمایش‌های رادیویی
بازیگری زن:
 کاندید:
۱- خدیجه بابادی برای نمایش «بلبل خرما» خوزستان
۲- مانلی حسین‌پور برای نمایش «فیش‌آباد» تهران
۳- محدثه سعیدیان برای نمایش «گندم» فارس
۴- معصومه نورزاد برای نمایش «باد که می‌نویسد» تهران
۵- مینا شجاع برای نمایش «ضیافت مرغان مهاجر» تهران
۶- نازنین مهیمنی برای نمایش «سمفونی پلاک» تهران
بازیگری مرد:
 کاندید:
۱- احمد لشینی برای نمایش «ضیافت مرغان مهاجر» تهران
۲- بهرام سروری‌نژاد برای نمایش «سمفونی پلاک» تهران
۳- حسن مجیدی برای نمایش «مهره گمشده» چهارمحال و بختیاری
۴- شهرام مسعودی برای نمایش «فیش آباد» تهران
۵- مجتبی طباطبایی برای نمایش «ضیافت مرغان مهاجر» تهران
۶- ناصر آل خمیس برای نمایش «بلبل خرما» خوزستان

نویسنده:
کاندید:
۱- آرش عباسی برای نمایش «باد که می‌نویسد» تهران
۲- باقر سروش برای نمایش «ضیافت مرغان مهاجر» تهران
۳- پیمان قریب‌پناه برای نمایش «سمفونی پلاک» تهران
۴- سیروس همتی برای نمایش «فیش‌آباد» تهران
۵- گوان‌مهر اسماعیل‌پور برای نمایش «چشمه عاشقان» تهران
۶- مسعود آگشته برای نمایش «گرمازده» چهارمحال و بختیاری

کارگردان:
کاندید:
۱- پیمان قریب‌پناه برای نمایش «سمفونی پلاک» تهران
۲- داریوش شهبازی برای نمایش «باد که می‌نویسد» تهران
۳- سیروس همتی برای نمایش «فیش‌آباد» تهران
۴- شیرین سپهراد برای نمایش «ضیافت مرغان مهاجر» تهران
۵- فیروزه بنی‌طالبی برای نمایش «گرمازده» چهارمحال و بختیاری

تهیه‌کننده:
کاندید:
۱- انسیه سمیع‌پور برای نمایش «سمفونی پلاک» تهران
۲- حسن مجیدی برای نمایش «مهره گمشده» چهارمحال و بختیاری
۳- سام اسحاقی برای نمایش «ضیافت مرغان مهاجر» تهران
۴- فرشاد آذرنیا برای نمایش «باد که می‌نویسد» تهران
۵- فیروزه بنی‌طالبی برای نمایش «گرمازده» چهارمحال و بختیاری

نمایش برگزیده:
کاندید:
۱- باد که می‌نویسد به کارگردانی «داریوش شهبازی» تهران
۲- سمفونی پلاک به کارگردانی «پیمان قریب‌پناه» تهران
۳- ضیافت مرغان مهاجر به کارگردانی «شیرین سپهراد» تهران
۴- فیش‌آباد به کارگردانی «سیروس همتی» تهران
۵- گرمازده به کارگردانی «فیروزه بنی‌طالبی» چهارمحال و بختیاری

افکتور:
کاندید:
۱- علیرضا حاجی‌پور برای نمایش «بلبل خرما» خوزستان
۲- عمار صدری‌نژاد برای نمایش «مهره گمشده» چهارمحال و بختیاری
۳- فاطمه ربیعی برای نمایش «گرمازده» چهارمحال و بختیاری
۴- محمدرضا قبادی‌فر برای نمایش «فیش‌آباد» تهران
۵- نرگس موسی‌پور برای نمایش «باد که می‌نویسد» تهران

صدابردار:
کاندید:
۱- رضا حیدری برای نمایش «گرمازده» چهارمحال و بختیاری
۲- رضا محتشمی برای نمایش «باد که می‌نویسد» تهران
۳- فرزاد شریفی برای نمایش «ضیافت مرغان مهاجر» تهران
۴- فرید قهرمان‌پور برای نمایش «سمفونی پلاک» تهران
۵- مصطفی شفیعی برای نمایش «مهره گمشده» چهارمحال و بختیاری

جشنواره رادیویی راویان حماسه به ‌همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی رادیو و به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
وب‌گاه بنیاد اکبر رادی راه‌اندازی شد | عکس وب‌گاه بنیاد اکبر رادی راه‌اندازی شد
وب‌گاه بنیاد اکبر رادی در چهارده بخش  به نشانی bonyadradi.ir راه‌اندازی شد. به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه‌ی فرهنگی هنری استاد اکبر رادی، وب‌گاه بنیاد اکبر رادی در چهارده بخش با عناوین اکبر رادی، درباره‌ی اکبر رادی، بنیاد اکبر رادی، جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی، نمایش‌ها، رویدادها، کتاب‌ها، نشان و مدال اکبر رادی، درخواست اجازه‌نامه، گالری و ... از ابتدای آذرماه ۱۳۹۹ در دسترس همگان قرار گرفته است. بر اساس این گزارش، در بخش اکبر رادی، زندگی‌نامه‌ و سال‌نگار فعالیت استاد اکبر رادی به قلم خودش و آثار استاد اکبر رادی شامل فهرست ...
دیدن ادامه ››

وب‌گاه بنیاد اکبر رادی در چهارده بخش  به نشانی bonyadradi.ir راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه‌ی فرهنگی هنری استاد اکبر رادی، وب‌گاه بنیاد اکبر رادی در چهارده بخش با عناوین اکبر رادی، درباره‌ی اکبر رادی، بنیاد اکبر رادی، جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی، نمایش‌ها، رویدادها، کتاب‌ها، نشان و مدال اکبر رادی، درخواست اجازه‌نامه، گالری و ... از ابتدای آذرماه ۱۳۹۹ در دسترس همگان قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، در بخش اکبر رادی، زندگی‌نامه‌ و سال‌نگار فعالیت استاد اکبر رادی به قلم خودش و آثار استاد اکبر رادی شامل فهرست نمایش‌نامه‌ها به ترتیب سال نگارش، سال‌شمار زندگی و اثار استاد اکبر رادی نوشته‌ی فرامرز طالبی و بهزاد صدیقی، هم چنین فهرست نمایش‌نامه‌ها و داستان‌های استاد اکبر رادی به ترتیب سال انتشار، یادداشت‌ها، نقدها، مقالات و گفت‌وگوها و نامه‌های نوشته‌شده و منتشرشده‌ توسط استاد اکبر رادی آمده است.

در بخش درباره‌ی اکبر رادی نقدها، مقالات، یادداشت‌ها و نظرهای منتقدان، پژوهش‌گران، نویسندگان، هنرمندان و افرادی که درباره‌‌ی آثار، اندیشه‌ها و شخصیت اکبر رادی قلم زده‌اند، منتشر شده است. 

این گزارش در ادامه می‌افزاید: در بخش بنیاد اکبر رادی معرفی بنیاد اکبر رادی، معرفی اعضای هیئت مؤسس و هیئت مدیره و فهرست همکاران و حامیان این بنیاد نوشته شده است. هم چنین در بخش جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی، اسامی اعضای شورای سیاست‌گذاری و شورای اجرایی، دبیران، بخش‌ها، برگزیدگان و نیز فراخوان دو دوره‌ی نخست و دوم این جشنواره آمده است. بخش رویدادها شامل اخبار، گزارش‌ها، گفت‌وگوها، فعالیت‌ها و کارگاه‌های آموزش نمایش‌نامه‌نویسی است. در بخش نمایش‌ها، شناسنامه‌ و چندین عکس از نمایش‌هایی که از استاد اکبر رادی طی شش دهه توسط کارگردانان تئاتر به روی صحنه رفته، منتشر شده و در بخش نشان و مدال اکبر رادی، آیین‌نامه، دریافت‌کنندگان و تصاویر ‌نشان و مدال اکبر رادی درج شده و به نمایش درآمده است. بخش گالری این وب‌گاه نیز شامل بخش‌های عکس، پوستر، اسناد و ویدئو می‌شود.

بر اساس این گزارش، در بخش درخواست اجازه‌نامه، شرایط، فرم و برگه‌ی ‌درخواست اجرای آثار اکبر رادی و مراحل صدور آن به روشنی و به صورت کامل توضیحات آن منتشر شده است. بخش کتاب‌ها نیز شامل اسامی کتاب‌های نمایش‌نامه‌، داستان، مقالات و نامه‌ها و کتاب‌هایی است که درباره‌‌ی آثار اکبر رادی به قلم دیگران تألیف شده، معرفی شده است.
روابط‌عمومی این مؤسسه هم چنین اضافه می‌کند: مسئولیت راه‌اندازی و آماده‌سازی این وب‌گاه بر عهده‌ی بهزاد ‎ صدیقی، مدیر اجرایی و سخن‌گوی این بنیاد بوده و برای راه‌اندازی، طراحی و آماده‌سازی محتوای آن، بیش از شش ماه زمان صرف شده است. ‎‌

این روابط‌عمومی به نقل از بهزاد صدیقی می‌افزاید: مطالب بخش‌های این وب‌گاه به تدریج کامل می‌شود زیرا آماده‌سازی و ویرایش انبوهی از مطالب و محتوای این وب‌گاه نیاز به صرف وقت زیاد و هزینه و بودجه‌ی مکفی دارد و امیدواریم هزینه‌های آن به زودی تأمین شود. همین جا لازم است اشاره کنم که در بخش‌های وی‌دئو و نقد (نقدهای نوشته‌شده‌ توسط استاد اکبر رادی درباره‌ی آثار دیگران) هنوز هیچ اثری منتشر نشده که انشا‌الله آن‌ها نیز به تدریج در این وب‌گاه آماده و منتشر می‌شوند.
 

روابط عمومی مؤسسه‌ی فرهنگی هنری استاد اکبر رادی در پایان به نقل از مدیر اجرایی خود با اظهار امیدواری از این که این وب‌گاه بتواند مورد استفاده‌ی پژوهش‌گران، هنرمندان و علاقه‌مندان آثار استاد اکبر رادی قرار گیرد، اضافه می‌کند: همه‌ی افرادی که درباره‌ی آثار استاد اکبر رادی عکس، پوستر، سند، فیلم، صدا و نوشته و مطلب دارند می‌توانند به رایانامه‌ی این بنیاد به نشانی bonyaderadi@gmail.com  یا با هماهنگی قبلی به نشانی منزل استاد اکبر رادی ارسال کنند تا به تدریج در این وب‌گاه منتشر شود. از این روی بنیاد اکبر رادی و همکاران این وب‌گاه پیشاپیش از همه‌ی افرادی که چنین آثاری را ارسال می‌کنند، سپاس‌گزار است.


برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اگر شرایط بحرانی نشود، جشنواره تئاتر حضوری برگزار می‌شود | عکس خلیلیان در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ اگر شرایط بحرانی نشود، جشنواره تئاتر حضوری برگزار می‌شود
مدیر بخش خیابانی تئاتر فجر اظهار داشت: امیدوارم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کم‌ترین دغدغه‌ برای مخاطبان، بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر به مرحله اجرا برسانیم. برنامه پرده آخر با موضوع برگزاری جشنواره‌های تئاتر، در ارتباط تلفنی با سامان خلیلیان (مدیر بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.سامان خلیلیان در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: با توجه به آزمون و خطاها و تجربه‌های انجام شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر در ...
دیدن ادامه ››

مدیر بخش خیابانی تئاتر فجر اظهار داشت: امیدوارم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کم‌ترین دغدغه‌ برای مخاطبان، بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر به مرحله اجرا برسانیم.

برنامه پرده آخر با موضوع برگزاری جشنواره‌های تئاتر، در ارتباط تلفنی با سامان خلیلیان (مدیر بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.
سامان خلیلیان در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: با توجه به آزمون و خطاها و تجربه‌های انجام شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر در صورتی که به شرایط فوق بحرانی نرسیم، قابل اجرا خواهد بود.
وی افزود: بر اساس تقویم جشنواره تئاتر فجر، ما در حال جمع‌آوری آثار اولیه بخش «خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی» هستم.

مدیر بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر ادامه داد: از آن‌جایی که بخش خیابانی تئاتر لزوما در سالن تئاتر اجرا نمی‌شوند، می‌توانند به طور حضوری و فیزیکی برگزار شوند.
وی با اشاره به این که حفظ سلامتی تماشاگران برای جشنواره تئاتر فجر ملاک مهمی است، عنوان کرد: به دلیل مشخص نبودن شرایط کرونا در کشور، ما نمی‌توانیم تصور دقیقی از تاریخ و نحوه برگزاری جشنواره تئاتر فجر داشته باشیم.

سامان خلیلیان افزود: امیدوارم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کم‌ترین دغدغه‌ برای مخاطبان، بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر به مرحله اجرا برسانیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «پرده آخر» گفت: علاقه‌مندان به شرکت در بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر تا ۱۰ آذرماه ۹۹ فرصت دارند تا آثار خود را در دو بخش «مرور آثار» و «تجربه‌های جدید» به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
این فعالِ تئاتر افزود: دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر پس از ۱۰ آذرماه، مرحله‌ی ارزیابی و انتخاب آثار – طبق گاه‌شمار جشنواره – شروع می‌کند.
وی با اشاره به این که اکثر بخش‌های اجرایی جشنواره تئاتر فجر به طریق آنلاین و دورکاری مدیریت می‌شوند، توضیح داد: مصاحبه‌ی کارگردان‌ها و عوامل اجراهای حاضر در جشنواره‌ی امسال به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

سامان خلیلیان ادامه داد: هیئت انتخاب بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر، به واسطه‌ی مشاهده فیلم‌های اجرا شده از شرکت‌کنندگان دست به انتخاب می‌زنند.
وی تاکید داشت: ما تلاش می‌کنیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجراهای زنده جشنواره تئاتر فجر را برگزار کنیم.

مدیر بخش خیابانی تئاتر فجر اضافه کرد: در صورت هجوم شرایط بحرانی کرونا به کشور، مجبور هستیم تا استفاده از ظرفیت‌های مجازی جشنواره تئاتر فجر را برگزار کنیم.

منبع: سایت رادیو گفتگو

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 باید برای ایام شلوغِ جشنواره فجر آماده باشیم | عکس حسن‌زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ باید برای ایام شلوغِ جشنواره فجر آماده باشیم
مدیرکل روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده «جشنواره تئاتر فجر» در اوایل بهمن ماه ۹۹ و «جشنواره تئاتر عروسکی مبارک» در اوایل اسفند ماه ۹۹ برگزار می‌شوند. برنامه «پرده آخر» با موضوع برگزاری جشنواره‌های تئاتر، در ارتباط تلفنی با محسن حسن‌زاده (مدیرکل روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.محسن حسن‌زاده در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: تئاتر شبیه زندگی است و به تناسب شرایط، خودش را تغییر ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده «جشنواره تئاتر فجر» در اوایل بهمن ماه ۹۹ و «جشنواره تئاتر عروسکی مبارک» در اوایل اسفند ماه ۹۹ برگزار می‌شوند.

برنامه «پرده آخر» با موضوع برگزاری جشنواره‌های تئاتر، در ارتباط تلفنی با محسن حسن‌زاده (مدیرکل روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
محسن حسن‌زاده در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: تئاتر شبیه زندگی است و به تناسب شرایط، خودش را تغییر می‌دهد.
وی افزود: فعالیت‌های تئاتری در این شرایط باید با روش‌های جدید و ممکن ادامه پیدا کنند و متوقف نشوند.

مدیرکل روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد اضافه کرد: سالن‌ها و تماشاخانه‌های تئاتر تمام پروتکل‌های مصوب را به دقت رعایت می‌کنند.
وی تاکید داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قصد دارد «جشنواره تئاتر فجر» و «جشنواره تئاتر عروسکی مبارک» حتما برگزار کند.

محسن حسن‌زاده ادامه داد: نمایش‌های منتخب از شهرستان‌ها در جشنواره تئاتر در شهر خودشان به روی صحنه می‌روند.
وی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده «جشنواره تئاتر فجر» در اوایل بهمن ماه ۹۹ و «جشنواره تئاتر عروسکی مبارک» در اوایل اسفند ماه ۹۹ برگزار می‌شوند.

مدیرکل روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد تصریح کرد: اگر قرار باشد برای برگزاری جشنواره‌های تئاتر از سالن‌های تئاتر استفاده کنیم، قطعا با ۵۰ درصد ظرفیتِ تماشاگر فعالیت‌های مختلف را پیش خواهیم برد.
وی افزود: سعی می‌کنیم تعداد اجراهای تئاتر در جشنواره فجر را بیشتر از سال‌های قبل در نظر بگیریم، تا از این طریق تماشاگران بیشتری اجراهای مختلف را ببینند.

محسن حسن‌زاده تاکید داشت: بدون شک جشنواره تئاتر فجر علاوه بر برگزار شدن در فضای حضوری و فیزیکی، در فضای مجازی نیز حضور چشم‌گیری خواهد داشت.
وی با اشاره به بخش خیابانی و دیگر گونه‌های نمایشی تئاتر فجر، توضیح داد:‌ در حالت کلی این بخش از جشنواره تئاتر فجر با سال‌های گذشته تفاوت عمده‌ای ندارد، در حالی که امسال تماشاگران باید به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی توجه بسیار جدی و دقیق داشته باشند.

مدیرکل روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد با اشاره به این که جشنواره‌ها همیشه با ازدحام و شلوغی درگیر می‌شوند، ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم تا در جشنواره‌ی امسال ازدحام و شلوغی نداشته باشیم و حتی بخش خیابانی را با جمعیت مناسب و مطلوب برگزار کنیم.
وی افزود: ما باید برای ایام شلوغِ جشنواره برنامه‌ریزی داشته باشیم.

منبع: سایت رادیو گفتگو

محمد لهاک ⭐ (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پی درگذشت زنده‌یاد پرویز پورحسینی | عکس پیام تسلیت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پی درگذشت زنده‌یاد پرویز پورحسینی
در پی درگذشت زنده‌یاد پرویز پورحسینی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، متن این پیام بدین شرح است: درگذشت ناباورانه هنرمند ارزشمند و بازیگر توانا زنده‌یاد پرویز پورحسینی موجبات تالم خاطر هنردوستان و علاقه‌مندان به هنر این بازیگر نجیب و دوست‌داشتنی را پدید آورد.نقش‌آفرینی‌های ماندگار و جاویدان این هنرمند، بی‌شک در خاطر و اذهان جامعه هنردوست ایران، جاویدان خواهد ماند.انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این بازیگر محبوب و بااصالتِ هنرهای ...
دیدن ادامه ››

در پی درگذشت زنده‌یاد پرویز پورحسینی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس پیام تسلیتی صادر کرد.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، متن این پیام بدین شرح است:

 درگذشت ناباورانه هنرمند ارزشمند و بازیگر توانا زنده‌یاد پرویز پورحسینی موجبات تالم خاطر هنردوستان و علاقه‌مندان به هنر این بازیگر نجیب و دوست‌داشتنی را پدید آورد.
نقش‌آفرینی‌های ماندگار و جاویدان این هنرمند، بی‌شک در خاطر و اذهان جامعه هنردوست ایران، جاویدان خواهد ماند.
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این بازیگر محبوب و بااصالتِ هنرهای نمایشی کشور، فقدان ایشان را به خانواده ایشان و عموم جامعه هنری تسلیت عرض می‌نماید.

بحران‌های کرونا و پاسداشت مدافعان سلامت در بخش «رادیوتئاتر» | عکس ظرفیت‌های فجر سی‌ونهم در دوران کرونا را بشناسیمبحران‌های کرونا و پاسداشت مدافعان سلامت در بخش «رادیوتئاتر»
از جمله رویکردها و محورهای بخش «رادیوتئاتر» سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر که مهلت حضور در آن تا ۲۵ آذرماه تمدید شد، پرداختن به مدافعان سلامت و بحران‌های ناشی از کرونا است.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی سی‌‍‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، بخش «رادیوتئاتر» این رویداد به مدیریت امین رهبر در دو بخشِ «اصلی» و «ویژه» برگزار می‌شود. موضوعات بخش «اصلی» شامل جهش تولید ملی، مدافعان سلامت، بحران ناشی از کرونا، صلح جهانی و اخلاق ایرانی است. همچنین موضوعات بخش «ویژه» عبارت است از گرامیداشت چهلمین ...
دیدن ادامه ››

از جمله رویکردها و محورهای بخش «رادیوتئاتر» سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر که مهلت حضور در آن تا ۲۵ آذرماه تمدید شد، پرداختن به مدافعان سلامت و بحران‌های ناشی از کرونا است.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی سی‌‍‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، بخش «رادیوتئاتر» این رویداد به مدیریت امین رهبر در دو بخشِ «اصلی» و «ویژه» برگزار می‌شود. موضوعات بخش «اصلی» شامل جهش تولید ملی، مدافعان سلامت، بحران ناشی از کرونا، صلح جهانی و اخلاق ایرانی است. همچنین موضوعات بخش «ویژه» عبارت است از گرامیداشت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و معرفی زندگی شهدای دفاع مقدس و مقاومت، به ویژه شهید سردار سلیمانی.

سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر از بین آثار متقاضی، پذیرای ۱۰ اثر برای شرکت در بخش «رادیوتئاتر» خواهد بود و بنا بر درخواست متقاضیان مهلت ارسال آثار برای حضور در این بخش تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۹ تمدید شد.

متقاضیان می‌بایست تا تاریخ مشخص‌شده فایل صوتی نمایش خود را با فرمت MP۳ بر روی سه نسخه CD یا DVD از طریق پست یا به صورت حضوری به دبیرخانه ‌سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر ارائه دهند و کد رهگیری دریافت کنند. ادامه مراحل ثبت تقاضا با درج کد رهگیری در سایت جشنواره صورت می‌گیرد. درج نام اثر، نام و نام‌خانوادگی صاحب اثر و شماره تلفن همراه او بر روی لوح فشرده ضروری است.

دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در تهران، چهارراه ولیعصر، خیابان رازی، کوچه مهبد، پلاک ۱۰، طبقه دوم با کدپستی ۱۱۳۳۷۱۳۵۱۴ قرار دارد و شماره تماس آن ۶۶۷۰۰۸۲۰ و ۶۶۷۱۵۰۵۹ است.

سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در سال جاری به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار خواهد شد.

محمد لهاک ⭐ (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت پرویز پورحسینی | عکس پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی برای درگذشت پرویز پورحسینی
مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت پرویز پورحسینی را تسلیت گفت.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت پرویز پورحسینی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.پیام آشنا به این شرح است:«بیش از سه‌ماه از رونمایی کتاب «ماندگاران صحنه ۲»؛ زندگی‌نامه پرویز پورحسینی و همزمانی آن با تولد ۷۹ سالگی این بزرگمرد دنیای صحنه و تصویر نمی‌گذرد و چه اندوه‌بار است که به همین فاصله کوتاه از زادروزش، سوگوار درگذشتش شده‌ایم.مرد بزرگی که هیچ از انسانیت، اخلاق، ادب و هر آن‌چه ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت پرویز پورحسینی را تسلیت گفت.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت پرویز پورحسینی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.
پیام آشنا به این شرح است:

«بیش از سه‌ماه از رونمایی کتاب «ماندگاران صحنه ۲»؛ زندگی‌نامه پرویز پورحسینی و همزمانی آن با تولد ۷۹ سالگی این بزرگمرد دنیای صحنه و تصویر نمی‌گذرد و چه اندوه‌بار است که به همین فاصله کوتاه از زادروزش، سوگوار درگذشتش شده‌ایم.
مرد بزرگی که هیچ از انسانیت، اخلاق، ادب و هر آن‌چه شایسته نشاندن نام «استاد» پیش از نام نامدارش بود کم نداشت، بر صحنه و در دنیای تصویر خوش می‌درخشید و کارنامه کاری‌اش مزیّن به همکاری با نام بزرگان هنر این مرزوبوم بود.
درگذشت این پیشکسوت دنیای هنر را به خانواده محترم ایشان، شاگردان، دوستداران، علاقه‌مندان و تماشاگرانش تسلیت می‌گویم. جایگاهش در نزد پروردگار رحمان و رحیم نیکو و بلندمرتبه باد.»

پرویز پورحسینی جمعه هفتم آذرماه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان فیروزگر تهران درگذشت.

خبر
درباره ماه‌نامه نقش صحنه i
ششمین شماره «نقش صحنه» منتشر شد | عکس ششمین شماره «نقش صحنه» منتشر شد
شماره جدید ماهنامه «نقش صحنه» منتشر شد.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، شماره جدید ماهنامه «نقش صحنه» منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.پس از یک دهه توقف، ماهنامه «نقش صحنه» به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به‌عنوان نشریه تخصصی جریان تئاتر مقاومت کشور مجددا منتشر شده است.علاقه‌مندان می‌توانند نسخه مجازی ماهنامه «نقش صحنه» را از طریق سایت تیوال دریافت نمایند.مطالب مندرج در این شماره عبارت است از:پیش پرده / سرمقالهچرا در جامعه ما تئاتر ضرورت ندارد؟ / سید جواد روشنپرده اول / ...
دیدن ادامه ››

شماره جدید ماهنامه «نقش صحنه» منتشر شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، شماره جدید ماهنامه «نقش صحنه» منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.
پس از یک دهه توقف، ماهنامه «نقش صحنه» به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به‌عنوان نشریه تخصصی جریان تئاتر مقاومت کشور مجددا منتشر شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند نسخه مجازی ماهنامه «نقش صحنه» را از طریق سایت تیوال دریافت نمایند.

مطالب مندرج در این شماره عبارت است از:
پیش پرده / سرمقاله
چرا در جامعه ما تئاتر ضرورت ندارد؟ / سید جواد روشن
پرده اول / یادبود
تو پرواز کرده‌ای و آسمانی شدی؛ «از خاک تا افلاک» / درباره زنده‌یاد کریم اکبری مبارکه /  محمود فرهنگ
پرده دوم / گفت‌وگو
نباید یک فضای انحصاری درست کنیم / گفت‌وگو با مجید رجبی معمار / مرجان سمندری
پرده سوم / پرونده ماه / تئاتر کودک و نوجوان
فرهنگ ایثار و مخاطب کودک و نوجوان / منوچهر اکبرلو
نمایش خلاق و تئاتر خردسال / نیما بیگلریان
تئاتر کودک و نوجوان و مفهوم مقاومت و ایثار / حسین فدایی‌حسین
تئاتر کودک و نوجوان یک کار تخصصی است / گفت‌وگو با منصور خلج / شقایق فرشته
کودک و تئاتر مقاومت / هومن نجفیان
تئاتر برای مخاطبان کودک و نوجوان: صحنه به‌مثابه‌ی یک کتاب مصور / پاتریشیا بلزیل/ ترجمه ابراهیم ابراهیمی
چرا تئاتر برای کودکان مهم است؟ / جو گالووی / ترجمه نسیبه جمشیدی شاهرودی
چرا کودکان به تئاتر نیاز دارند؟ / دَنیکا تِیلِر / ترجمه پگاه صمدزاده
از بین بردن ترس در کودکان با استفاده از تئاتر / جین ان.جی / مهدی نصیری
طراحی صحنه یک اندیشه‌ بصری است / گفت‌وگو با سینا ییلاق‌بیگی / مرجان سمندری
پرده چهارم/ نقد
آینه‌های روبه‌رو / نگاهی به نمایش‌نامه «هفت عصر هفتم پاییز» / عبدالرضا فریدزاده
پرده پنجم/ ایران تئاتر
کرونا بیشترین صدمه را به تئاتر زده است /  همراه با هنرمندان استان همدان / رضا آشفته
پرده ششم/ تک‌نگاری یک نمایش / «پاییز»
مردان پاییزی / احسان زیورعالم
تنهایی بچه‌های جبهه‌رفته پس از جنگ قابل‌لمس بود/ گفت‌وگو با نادر برهانی‌مرند / احسان زیورعالم
سرگردان میان عقل، احساس و تکلیف / محمدحسن خدایی
پرده هفتم/ گزارش
گزارشی از وضعیت نشر کتاب‌های مرتبط با تئاتر دفاع مقدس/ یک جنگ و چند کتاب/ احسان زیورعالم
پرده هشتم / مقاله
 تئاتر کاربردی: گفتمانی انحصاری؟ /جودیت آکروید/ ترجمه مجید کیانیان
پرده نهم/ کتاب‌نامه
راهنمای تکنیک بازیگری چخوف برای بازیگر
قدرت بازیگر (تکنیک چوبوک)
پرده آخر / اخبار

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
همراهی با گروه‌های ‌نمایشی که در شرایط موجود از اجرای عمومی بازمانده‌اند | عکس همراهی با گروه‌های ‌نمایشی که در شرایط موجود از اجرای عمومی بازمانده‌اند
تصمیم جدید دبیر با توجه به شیوع ویروس کرونا؛ همراهی با گروه‌های ‌نمایشی که در شرایط موجود از اجرای عمومی بازمانده‌اند دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر با توجه به شیوع ویروس کرونا برای آن دسته از کارگردان‌های متقاضی که به دلیل تعطیلی تئاتر در شرایط کرونایی از اجرا بازماندند، شرایط متفاوتی را در نظر گرفت. به گزارش روابط‌عمومی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، حسین مسافر‌آستانه با در نظر گرفتن تعطیلی تئاتر برای گروه‌های نمایشی که طبق فراخوان می‌توانستند تقاضای خود برای حضور در بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر ارائه دهند، شرایط متفاوتی را ...
دیدن ادامه ››

تصمیم جدید دبیر با توجه به شیوع ویروس کرونا؛

همراهی با گروه‌های ‌نمایشی که در شرایط موجود از اجرای عمومی بازمانده‌اند

دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر با توجه به شیوع ویروس کرونا برای آن دسته از کارگردان‌های متقاضی که به دلیل تعطیلی تئاتر در شرایط کرونایی از اجرا بازماندند، شرایط متفاوتی را در نظر گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، حسین مسافر‌آستانه با در نظر گرفتن تعطیلی تئاتر برای گروه‌های نمایشی که طبق فراخوان می‌توانستند تقاضای خود برای حضور در بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر ارائه دهند، شرایط متفاوتی را در نظر گرفت.

طبق اعلام دبیر جشنواره سی‌و‌نهم تئاتر فجر گروههای نمایشی که در جدول برنامه‌های تماشاخانه‌های تهران و شهرستانها قرار داشتند ولی به اجرای عمومی نرسیده‌اند می‌توانند ضمن هماهنگی با شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی و دریافت مجوز، تا ۱۵ آذرماه فرایند ثبت نام در سایت را مطابق فراخوان اعلام شده انجام دهند.

در فراخوان اعلامی از سوی دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر آثاری‌ که در فاصله‌ زمانی اول ‌آبان ۹۸ تا پایان شهریور ۹۹ اجرا شده باشند، می‌توانستند حداکثر تا تاریخ پایان مهر ۱۳۹۹ فرآیند ثبت‌نام در سایت جشنواره را انجام دهند.

همینطور آثاری که در فاصله‌ زمانی اول مهر ۹۹ تا ۳۰ آبان سال جاری قرار اجرا داشتند، می‌توانستند حداکثر تا تاریخ ۵ آذر ۱۳۹۹ فرآیند ثبت‌نام  در سایت جشنواره را  انجام دهند که بر اساس تصمیم دبیر جشنواره هر اثر نمایشی که در این دو بازه‌ی زمانی قرار اجرا داشته و به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا امکان اجرا پیدا نکرده است می‌تواند تا زمان در نظر گرفته شده (15 آذر) نسبت به ارائه درخواست خود و ثبت نام در سایت جشنواره مطابق با فراخوان اقدام کند.

این تصمیم با توجه به محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا برای فعالیت مراکز هنری در سال جاری در نظر گرفته شده است.

سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.

 

«سرایدار» طراحان خود را شناخت | عکس «سرایدار» طراحان خود را شناخت
طراحان بخش های مختلف نمایش «سرایدار» به کارگردانی مهدیس زارع نژاد معرفی شدند. به گزارش تیوال، نمایشنامه «سرایدار» نوشته هارولد پینتر توسط رضا دادویی ترجمه شده و قرار است بعد از پایان محدودیت های کرونایی تئاتر با کارگردانی مهدیس زارع نژاد روی صحنه برود. در این اثر نمایشی امیرحسین دوانی به عنوان طراح صحنه، ندا نصر به عنوان طراح لباس، فرشاد فزونی به عنوان طراح موسیقی و محمدصادق زرجویان به عنوان طراح گرافیک و عکس حضور دارند. نورالدین حیدری ماهر نیز مجری طرح نمایش «سرایدار» است. متعاقبا اطلاعات مربوط به دیگر عوامل، زمان و مکان اجرای نمایش «سرایدار» ...
دیدن ادامه ››

طراحان بخش های مختلف نمایش «سرایدار» به کارگردانی مهدیس زارع نژاد معرفی شدند.

به گزارش تیوال، نمایشنامه «سرایدار» نوشته هارولد پینتر توسط رضا دادویی ترجمه شده و قرار است بعد از پایان محدودیت های کرونایی تئاتر با کارگردانی مهدیس زارع نژاد روی صحنه برود.

در این اثر نمایشی امیرحسین دوانی به عنوان طراح صحنه، ندا نصر به عنوان طراح لباس، فرشاد فزونی به عنوان طراح موسیقی و محمدصادق زرجویان به عنوان طراح گرافیک و عکس حضور دارند.

نورالدین حیدری ماهر نیز مجری طرح نمایش «سرایدار» است.

متعاقبا اطلاعات مربوط به دیگر عوامل، زمان و مکان اجرای نمایش «سرایدار» اعلام می شود.

 

حضور نمایش “labor” در فستیوال تیاتر بین المللی The Red Curtain  آمریکا | عکس حضور نمایش “labor” در فستیوال تیاتر بین المللی The Red Curtain آمریکا
نمایش “Labor” به نویسندگی و کارگردانی ماهانا نریمانی در ۲۸ و ۲۹ نوامبر (۸ و ۹ آذر) در جشنواره آنلاین  The Red Curtain International اجرا خواهد شد.پنجاه و یکمین دوره ی فستیوال The Red Curtain آمریکا با رویکرد " در خانه بمانید، زنده بمانید" در پلتفورم Zoom  به صورت پخش آنلاین در سراسر دنیا برگزار خواهند شد و نمایش “Labor”در میان فینالیست‌های این فستیوال اجرا خواهد شد.۹ نمایش حاضر در این فستیوال از کشورهای ایران، آمریکا، فنلاند، ایرلند، برزیل، سنگاپور، ولز و هند خواهد بود که توسط ۱۲ داور از سراسر دنیا انتخاب شده اند.مونا ارباسی، مبینا روزبهانی، سپیده ...
دیدن ادامه ››

نمایش “Labor” به نویسندگی و کارگردانی ماهانا نریمانی در ۲۸ و ۲۹ نوامبر (۸ و ۹ آذر) در جشنواره آنلاین  The Red Curtain International اجرا خواهد شد.

پنجاه و یکمین دوره ی فستیوال The Red Curtain آمریکا با رویکرد " در خانه بمانید، زنده بمانید" در پلتفورم Zoom  به صورت پخش آنلاین در سراسر دنیا برگزار خواهند شد و نمایش “Labor”در میان فینالیست‌های این فستیوال اجرا خواهد شد.

۹ نمایش حاضر در این فستیوال از کشورهای ایران، آمریکا، فنلاند، ایرلند، برزیل، سنگاپور، ولز و هند خواهد بود که توسط ۱۲ داور از سراسر دنیا انتخاب شده اند.

مونا ارباسی، مبینا روزبهانی، سپیده مظاهری تهرانی، کیمیا نهرین و ماهانا نریمانی بازیگران این نمایش هستند. همچنین مهدی مشهدی کاظمی؛ دستیار کارگردان، آرزو نصوحی؛ مترجم و تلما ابراهیمی؛ طراح پوستر این گروه هستند.
نمایش داستان چهار زن باردار را روایت میکند که یک سال پس از انتشار ویروس فیلوویرید به انستیتویی دولتی وارد می‌شوند تا صلاحیت آن ها برای مادرشدن و دریافت واکسن سنجیده شود.
اجرای نمایش "Labor" در این فستیوال به زبان فارسی و با زیرنویس انگلیسی خواهد بود.

علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیط به سایت Theredcurtaininternational.org مراجعه کنند. با توجه به خیریه بودن درآمد این جشنواره پرداخت هزینه بلیط از رایگان تا هر مقداری که تماشاگران توانایی پرداخت آن را دارند، قابل تغییر است.

سروناز یکتا و جعفر میراحمدی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بودجه هنرهای نمایشی بسیار اندک است | عکس محسن حسن‌زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: بودجه هنرهای نمایشی بسیار اندک است
مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد گفت: دولت و حاکمیت نمی‌تواند فقط از مسیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه تئاتر را مدیریت کند و تمام نیازهای این حوزه را پاسخ دهد. برنامه پرده آخر با موضوع بررسی مشکلات معیشتی اهالی تئاتر، در ارتباط تلفنی با محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. محسن حسن‌زاده در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: اداره کل هنرهای نمایشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شرایط موجود به تنهایی نمی‌توانند در رابطه با وضعیت معیشتی فعالان ...
دیدن ادامه ››

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد گفت: دولت و حاکمیت نمی‌تواند فقط از مسیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه تئاتر را مدیریت کند و تمام نیازهای این حوزه را پاسخ دهد.

برنامه پرده آخر با موضوع بررسی مشکلات معیشتی اهالی تئاتر، در ارتباط تلفنی با محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

محسن حسن‌زاده در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: اداره کل هنرهای نمایشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شرایط موجود به تنهایی نمی‌توانند در رابطه با وضعیت معیشتی فعالان تئاتر اقدامات درست و نهایی را انجام دهند.
وی با اشاره به این که بودجه هنرهای نمایشی بسیار اندک است، اظهار داشت: سهم وزارت ارشاد از کلِ بودجه‌ی تئاتری کشور جواب‌گوی تمام اقدامات و فعالیت‌های تئاتری نیست.

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد با اشاره به این که تعداد فارغ‌التحصیلان تئاتر روز به روز افزایش پیدا می‌کنند، عنوان کرد: بسیاری از فعالان تئاتر با نجابت و برداری زیادی به این عرصه وارد می‌شوند.
وی افزود: دولت و حاکمیت نمی‌تواند فقط از مسیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه تئاتر را مدیریت کند و تمام نیازهای این حوزه را پاسخ دهد.

محسن حسن‌زاده با اشاره به این که بسیاری از قوانین حوزه تئاتر در وضعیت بالقوه مانده‌اند، توضیح داد: تمام شهرداری‌ها از تئاتر و رویدادها و فعالیت‌های تئاتری حمایت می‌کردند، اما در شرایط فعلی – بحران کرونا – هیچ حمایتی از تئاتری و تئاتری‌ها انجام نداده‌اند.
وی اضافه کرد: بودجه‌های محدود و اندک وزارت ارشاد در حوزه تئاتر باید در مسیر‌های از قبل تعیین شده هزینه شوند.

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور باید در نوعِ هزینه‌کرد بودجه‌های تئاتری وزارت ارشاد نگاهی منعطف و تغییر پذیر داشته باشد.
وی افزود: در شرایط بحران کرونا، لازم است تا بخشی از بودجه هنرهای نمایشی در وزارت ارشاد از خطوط قبلی خارج شوند و در مسیر‌های جدید هزینه شوند.

محسن حسن‌زاده با اشاره به این که تعطیلی اجراهای تئاتر به دلیل شیوع ویروس کرونا، توضیح داد: فعالان تئاتر در فرصت چهار ماهه‌ای که در دوران کرونا فعالیت می‌کردند، توانستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فضای اجرا و تمرین‌ها را مدیریت کنند و همه کارها را به خوبی پیش ببرند.

وی افزود: در چند ماه گذشته هیچ کس به واسطه حضور در اجرا یا تمرین تئاتر به بیمار کرونا مبتلا نشده است.

منبع: سایت رادیو گفتگو

تئاتری‌ها پشتوانه مالی ندارند | عکس عضو هیئت مدیره خانه تئاتر در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: تئاتری‌ها پشتوانه مالی ندارند
حمیدرضا نعیمی با اشاره به این که تئاتر در زمان کرونا زمین‌گیر شده است، گفت: فعالان تئاتر در شرایط فعلی حتی به اندازه‌ی یک شهروند معمولی هم مورد توجه قرار نمی‌گیرند.برنامه پرده آخر با موضوع بررسی مشکلات معیشتی اهالی تئاتر، در ارتباط تلفنی با حمیدرضا نعیمی (عضو هیئت مدیره خانه تئاتر، استاد دانشگاه و فعال حوزه تئاتر) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.حمیدرضا نعیمی در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: تمام فعالان تئاتر در شرایط کرونا وضعیت بسیار بدی را تجربه می‌کنند.وی افزود: اکثر فعالان تئاتر در ۹ ماه گذشته حتی ۱ ریال هم درآمد نداشتند.عضو هیئت ...
دیدن ادامه ››

حمیدرضا نعیمی با اشاره به این که تئاتر در زمان کرونا زمین‌گیر شده است، گفت: فعالان تئاتر در شرایط فعلی حتی به اندازه‌ی یک شهروند معمولی هم مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

برنامه پرده آخر با موضوع بررسی مشکلات معیشتی اهالی تئاتر، در ارتباط تلفنی با حمیدرضا نعیمی (عضو هیئت مدیره خانه تئاتر، استاد دانشگاه و فعال حوزه تئاتر) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.
حمیدرضا نعیمی در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: تمام فعالان تئاتر در شرایط کرونا وضعیت بسیار بدی را تجربه می‌کنند.
وی افزود: اکثر فعالان تئاتر در ۹ ماه گذشته حتی ۱ ریال هم درآمد نداشتند.

عضو هیئت مدیره خانه تئاتر با اشاره به این که تئاتری‌ها پشتوانه مالی ندارند، عنوان کرد: این افراد در زمان کرونا حتی حقوق بیکاری نمی‌گیرند.
وی ادامه داد: تئاتر برخلاف سینما و تئاتر همیشه به طور زنده اجرا می‌شود، بر همین اساس در دوران شیوع ویروس کرونا اجازه و فرصت حیات ندارد.

حمیدرضا نعیمی با اشاره به این که آمار دانلود موسیقی از فضای مجازی در دوران کرونا تا ۵ برابر افزایش یافته است، عنوان کرد: اکثر حوزه‌ها مانند موسیقی و سینما در دوران قرنطینه و کرونا به وضعیت بهتری دست پیدا کرده‌اند، اما تئاتر کاملا زمین‌گیر شده است.
وی با اشاره به این که در بخش‌های فرهنگی هیچ‌گاه در اولویت کشور ما قرار نگرفته‌اند، افزود: کشورهای فرهنگ‌مدار به تئاتر توجه ویژه‌ای دارند و در شرایط مختلف برنامه‌ریزی‌های متعددی و مشخصی را ترتیب می‌دهند.

این استاد دانشگاه افزود: تغییر مدیران و دولت‌ها نباید مسیر فرهنگ‌سازی و فرهنگ را قطع کند.
وی اضافه کرد: بخش تئاتر در بسیاری از کشورها حتی در شرایط کرونا – زمین‌گیر نشده است.
حمیدرضا نعیمی ادامه داد: در حال حاضر کشور ترکیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام جشنواره‌ها و رویداد‌های تئاتری خودش را برگزار می‌کند.
وی افزود: فعالان تئاتر در شرایط فعلی حتی به اندازه‌ی یک شهروند معمولی هم مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

عضو هیئت مدیره خانه تئاتر تاکید داشت: متاسفانه یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای اعلام کرده‌اند که در میان مشکلات زیادی که در کشور وجود دارد، تئاتر گم شده است.
وی ادامه داد: مسئولین مختلف تئاتر را به عنوان یک پدیده‌ی زنده‌ای که با حضور عوامل و متخصصان متعدد اجرا می‌شود، در نظر نمی‌گیرند و گمان می‌کنند که تئاتر یک شی بی‌جان است.

حمیدرضا نعیمی گفت: عدم وجود تئاتر در یک کشور باعث می‌شود تا فرهنگ به سمت زوال حرکت کند.

منبع: سایت رادیو گفتگو

 

جزئیات شیوه ارسال آثار به «مسابقه و نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک»  | عکس امیر عابدی با توجه به شرایط تحت تاثیر شیوع کرونا، خبر داد:جزئیات شیوه ارسال آثار به «مسابقه و نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک»
مدیر بخش «مسابقه و نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک» شیوه ارسال آثار به این رویداد را با توجه به شرایط تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا تشریح کرد.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک، امیر عابدی مدیر بخش «مسابقه و نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک» ضمن اعلام خبر چگونگی ارسال آثار از سوی متقاضیان برای شرکت در این رویداد گفت: متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ششم دی‌ماه ۱۳۹۹ آثار خود را به ایمیل tehranmobarak@theater.ir ارسال کنند.او با تصریح چگونگی ثبت‌ نام متقاضیان، افزود: ...
دیدن ادامه ››

مدیر بخش «مسابقه و نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک» شیوه ارسال آثار به این رویداد را با توجه به شرایط تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا تشریح کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک، امیر عابدی مدیر بخش «مسابقه و نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک» ضمن اعلام خبر چگونگی ارسال آثار از سوی متقاضیان برای شرکت در این رویداد گفت: متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ششم دی‌ماه ۱۳۹۹ آثار خود را به ایمیل tehranmobarak@theater.ir ارسال کنند.

او با تصریح چگونگی ثبت‌ نام متقاضیان، افزود: مطابق آن‌چه در فراخوان اعلام شد فرآیند ثبت تقاضای شرکت در «مسابقه و نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک» از طریق تارنمای جشنواره صورت می‌گیرد و http://tehranmobarak.theater.ir/fa/form_data/add/form_id لینک مستقیم فرم ثبت نام است. پیش از این اعلام شده بود که متقاضیان می‌بایست آثار خود را بر روی لوح فشرده از طریق پست پیشتاز یا به صورت حضوری به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند و پس از دریافت کد رهگیری، از طریق تارنمای ذکرشده اقدام به ثبت نام کنند که با توجه به شرایط ویژه فعلی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا، آدرس ایمیل ذکرشده نیز راه دیگری برای ارسال آثار و دریافت کد رهگیری و پس از آن، ثبت نام در تارنمای جشنواره است.

 «مسابقه و نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک» که به مدیریت امیر عابدی برگزار می‌شود مختص عکس آن دسته از نمایش‌های عروسکی است که در بازه زمانی اول اردیبهشت ۹۵ تا اول دی ۹۹ در داخل کشور، در قالب اجرای عمومی، جشنواره‌ها یا دیگر رویدادهای داخلی روی صحنه رفته باشد.

راه‌های برقراری تماس با دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک واقع در تهران، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، کوچه مهبد، پلاک ۱۰، طبقه دوم، شماره تماس‌های ۰۲۱۶۶۷۵۶۴۹۶ و ۰۲۱۶۶۷۱۰۷۰۲ و ۰۹۳۵۳۸۰۱۹۸۲ است.

در راستای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و صیانت از سلامت گروه‌های نمایشی و مخاطبان، بیشتر بخش‌های هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک در اسفندماه سال جاری، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی برگزار می‌شود.

شماره‌‌ ۲۵۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» روی پیش‌خوان | عکس شماره‌‌ ۲۵۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» روی پیش‌خوان
جدیدترین شماره‌‌ «ماهنامه‌‌ نمایش»، ویژه‌ آبان‌ماه ۱۳۹۹ با نگاه ویژه‌ به «شازده کوچولو و اقتباس برای درام» منتشر شد.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، شماره ۲۵۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» با نگاه ویژه‌‌ به «شازده کوچولو و اقتباس برای درام» با مطالبی به قلم عباس جهانگیریان، منصور خلج، بهرام جلالی‏پور، احمد کامیابی‌مسک و  فریدون محرابى منتشر شده است.همچنین مخاطبان می‌توانند نقد و تحلیل نمایشنامه‌ «سعدی هملت می‌شود» با ...
دیدن ادامه ››

جدیدترین شماره‌‌ «ماهنامه‌‌ نمایش»، ویژه‌ آبان‌ماه ۱۳۹۹ با نگاه ویژه‌ به «شازده کوچولو و اقتباس برای درام» منتشر شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، شماره ۲۵۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» با نگاه ویژه‌‌ به «شازده کوچولو و اقتباس برای درام» با مطالبی به قلم عباس جهانگیریان، منصور خلج، بهرام جلالی‏پور، احمد کامیابی‌مسک و  فریدون محرابى منتشر شده است.

همچنین مخاطبان می‌توانند نقد و تحلیل نمایشنامه‌ «سعدی هملت می‌شود» با عنوان «کتابی برای دیدن» نوشته‌ سعید محبی و مقالاتی چون «دردمندی که تشنه‌ دانستن است!» نوشته‌ نصرالله قادری، «بررسی مسأله‌ نیاز در پدیداری فرهنگ و هنر نمایش» نوشته‌ محمدرضا امیرخانی، «مقاومت در برابر تئاتر بودگی» نوشته‌ ماروین کارلسون با ترجمه‌ مجید کیانیان و «تحلیل یک باور اسطوره‌ای در دنیای نمایش مالزی: «پاک دوگل» دلقک مقدس و قابل احترام» نوشته‌ محمود دهقان‌هراتی را در این شماره بخوانند.

پرونده‌ «یک نمایش: بیداری» شامل مقدمه‌ای با عنوان «بیداری به وقت کرونا!» نوشته‌ نصرالله قادری و گفت‌وگو با داود دانشور، فرزانه نشاط‌خواه، گیلدا حمیدی، افشین زارعی و رضا امامی و نقد نمایش «بیداری» با عنوان «همیشه پای یک زن در میان است» نوشته‌ آزاده فخری بخش دیگری از شماره ۲۵۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» است.

سرمقاله‌ این شماره با نام «حرف، تئاتر و نمایش دروغ بزرگ!» به قلم نصرالله قادری منتشر شده است.

شماره‌ ‌۲۵۴ «ماهنامه‌‌ نمایش» ویژه‌ آبان‌ماه ۱۳۹۹ با سردبیری نصرالله قادری در ۹۶ صفحه و با بهای ۱۵‌ هزار تومان برای عموم علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر چاپ و توزیع شده است.

فیلم‌های محبوبتان را در تیوال رایگان ببینید! | عکس در خانه بمانیمفیلم‌های محبوبتان را در تیوال رایگان ببینید!
مژده به تیوالی های عزیز افتتاح بخش تماشا و دانلود رایگان فیلم و انیمیشن های روز دنیا از اول آذر ماه شما همراهان می‌توانید در کنار دانلود آثار ایرانی پخش شده در شبکه نمایش خانگی از تماشای رایگان آثار روز سینمای جهان (فیلم، انیمیشن، مستند، سریال) به صورت رایگان بهره مند شوید این آثار به صورت فیلم و سریال در بخش تماشا و دانلود رایگان تیوال قرار میگیرید نکته قابل توجه به‌روزرسانی روزانه این بخش است. همچنین شما علاقمندان می‌توانید از این پس در صورت پیدا نکردن فیلم یا سریال محبوبتان با بخش پشتیبانی آنلاین در تماس باشید تا در صورت پخش اثر در شبکه نمایش خانگی امکان دانلود ...
دیدن ادامه ››

مژده به تیوالی های عزیز

افتتاح بخش تماشا و دانلود رایگان فیلم و انیمیشن های روز دنیا

از اول آذر ماه شما همراهان می‌توانید در کنار دانلود آثار ایرانی پخش شده در شبکه نمایش خانگی از تماشای رایگان آثار روز سینمای جهان (فیلم، انیمیشن، مستند، سریال) به صورت رایگان بهره مند شوید

این آثار به صورت فیلم و سریال در بخش تماشا و دانلود رایگان تیوال قرار میگیرید

نکته قابل توجه به‌روزرسانی روزانه این بخش است.

همچنین شما علاقمندان می‌توانید از این پس در صورت پیدا نکردن فیلم یا سریال محبوبتان با بخش پشتیبانی آنلاین در تماس باشید تا در صورت پخش اثر در شبکه نمایش خانگی امکان دانلود یا تماشای رایگان آن اثر برای شما در تیوال فراهم شود.

» بخش تماشا و دانلود رایگان فیلم‌ها

محمد عمروابادی، پویا، بهار گراوندی، سپهر، سید حامد حسینیان، امیر مسعود، بهزاد هندی، محسن جوانی و محمد عسگری این را دوست دارند
با درود و سپاس ... :)
اگر امکانش هست، فیلمهای دوبله را، بدون دوبله و با زیرنویس هم قرار بدید فکر کنم طرفداران بیشتری خواهد داشت ..
فیلمهای درخواستی رو چطور می شه به اطلاع تیم مربوطه رسوند؟

تیم سینما
درود بر شما سعی می‌شود در صورت امکان و در انتشار آثار خواسته شما اجرایی شود فیلم‌های مدنظر خود را به پشتیبانی آنلاین تیوال اعلام فرمایید با سپاس
ممنون دوستان عزیز
تیم سینما
بله
:))))))) زحمت میشه سانسور میکنید، خجالت بکشید!
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایشنامه «سنگی بر سنگ» را انتشارات افراز منتشر کرد  | عکس نمایشنامه «سنگی بر سنگ» را انتشارات افراز منتشر کرد
نمایشنامه «سنگی بر سنگ» برگزیده نهمین جشنواره بین المللی فجر به نویسندگی پرویز عرب توسط پس از سالها انتشارات افراز منتشر شد .پرویز عرب (۱۳۳۵_۱۳۸۲ش)، فیروزکوه. نویسنده و کارگران تئاتر. فعالیت هنری خود را از سال۵۷ آغاز و سه  بار در جشنواره ی فجر شرکت کرد. ابتدا با نمایش  «تلنگر» در سال ۶۵ موفق به اخذ جایزه اول بهترین متن شد. بار دیگر در سال ۶۹ با "پرپرواز" موفق شد لوح افتخار  و تقدیر از متن را از آن خود کند. و بازیگر کار (آقای عباس آمدی) نیز جایزه ی اول مرد جشنواره را به خود اختصاص داد. پس از آن طبق گفته ایشان در مصاحبه ای با عنوان "نویسنده  در ...
دیدن ادامه ››

نمایشنامه «سنگی بر سنگ» برگزیده نهمین جشنواره بین المللی فجر به نویسندگی پرویز عرب توسط پس از سالها انتشارات افراز منتشر شد .

پرویز عرب (۱۳۳۵_۱۳۸۲ش)، فیروزکوه. نویسنده و کارگران تئاتر. فعالیت هنری خود را از سال۵۷ آغاز و سه  بار در جشنواره ی فجر شرکت کرد.
ابتدا با نمایش  «تلنگر» در سال ۶۵ موفق به اخذ جایزه اول بهترین متن شد. بار دیگر در سال ۶۹ با "پرپرواز" موفق شد لوح افتخار  و تقدیر از متن را از آن خود کند. و بازیگر کار (آقای عباس آمدی) نیز جایزه ی اول مرد جشنواره را به خود اختصاص داد. پس از آن طبق گفته ایشان در مصاحبه ای با عنوان "نویسنده  در گذر از رنجها.." و ابراز ناخرسندی از شرایط حاکم مدت زیادی (حدود ۱۰سال) از کار کناره گرفت. وی بار دیگر در اواخر دهه ۷۰ به عرصه نمایش برگشته و نمایش‌هایی چون  «ملکوت» و «سنگی بر سنگ» را در تالار سنگلج و مولوی روی صحنه برد.

«پس کوچه‌ی یاد» عنوان آخرین اثر تالیفی وی است که نمایشنامه خوانی شده و فرصت اجرا نیافت. وی در تیرماه ۸۲ در سن ۴۷ سالگی به دلیل سکته مغزی از دنیا رفت.

نمایشنامه «سنگی بر سنگ» برگزیده نهمین جشنواره بین المللی فجر به نویسندگی پرویز عرب توسط پس از سالها انتشارات افراز منتشر شد .

آرزو نوری این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گلاب آدینه «بانوی محبوب من» را به روی صحنه  می برد | عکس گلاب آدینه «بانوی محبوب من» را به روی صحنه می برد
گلاب آدینه نمایش موزیکال «بانوی محبوب من» را در خرداد ۱۴۰۰ به روی صحنه می برد.به گزارش مشاور رسانه ای پروژه؛ نمایش موزیکال «بانوی محبوب من» به کارگردانی و بازنگری گلاب آدینه و تهیه کنندگی حمیدرضا علی نژاد در بهار سال آینده روی صحنه خواهد رفت.این نمایش موزیکال بر اساس فیلم «بانوی زیبای من» به کارگردانی جرج کیوکر و فیلم‌نامه‌ای از آلن جی لرنر با اقتباس از نمایشنامه «پیگمالیون» اثر جرج برنارد شاو به روی صحنه می رود.داستان این نمایش درباره استاد آوا شناسی دانشگاهی است که با دوست زبان شناس خود  شرط می بندد تا دختر گل فروش و عامی ...
دیدن ادامه ››

گلاب آدینه نمایش موزیکال «بانوی محبوب من» را در خرداد ۱۴۰۰ به روی صحنه می برد.

به گزارش مشاور رسانه ای پروژه؛ نمایش موزیکال «بانوی محبوب من» به کارگردانی و بازنگری گلاب آدینه و تهیه کنندگی حمیدرضا علی نژاد در بهار سال آینده روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش موزیکال بر اساس فیلم «بانوی زیبای من» به کارگردانی جرج کیوکر و فیلم‌نامه‌ای از آلن جی لرنر با اقتباس از نمایشنامه «پیگمالیون» اثر جرج برنارد شاو به روی صحنه می رود.

داستان این نمایش درباره استاد آوا شناسی دانشگاهی است که با دوست زبان شناس خود  شرط می بندد تا دختر گل فروش و عامی لندنی را تبدیل به بانویی متشخص کند تا در میهمانی های اشرافی بدرخشد.
تمرینات این نمایش با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی از ۱۸ مرداد ماه روزانه در چند نوبت با تعداد محدودی از بازیگران، گروه های موسیقی و حرکات موزون آغاز شده است و این نمایش موزیکال با حضور ۵۰ هنرمند تئاتر و موسیقی اجرا می شود.

حمیدرضا علی نژاد تهیه کننده نمایش موزیکال «بانوی محبوب من» تهیه آثار نمایشی همچون «پری»، «هامان کشان»، «مُزا مُزا»، «شِپِش» و «گورخواب ها» برعده داشته و همچنین بعنوان سرمایه گذار فیلم سینمایی «هایلایت» و تهیه کننده فیلم نیمه بلند «دختر» حضور داشته است.

گلاب آدینه در سالهای اخیر بیشتر بعنوان بازیگر در تئاتر و سینما فعالیت داشته است و آخرین کارگردانی او در  تئاتر نمایش « شبی در طهران» نوشته محمد چرمشیر بوده است .

محمد کارآمد، نیلوفر ثانی و معین این را خواندند
پویا، سروناز یکتا، celine، کاربر تیوالم و کاوه علیزاده این را دوست دارند
یادش بخیر سالها پیش خانم رویا نونهالی رو با این نمایش شناختم و ایشان در نقش دخترک گل فروش عامی بسیار خوش درخشیدند، امیدوارم این اجرا هم موفقیت آمیز باشد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تمدید مهلت ارسال مقالات به اولین همایش ملی «تئاتر مسئولیت پذیر»  | عکس تمدید مهلت ارسال مقالات به اولین همایش ملی «تئاتر مسئولیت پذیر»
مهلت ارسال مقالات اولین همایش ملی «تئاتر مسئولیت پذیر» برای برگزاری در اسفندماه ماه ۱۳۹۹ تمدید شد. .به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، کلیه پژوهشگران و علاقمندان برای شرکت در همایش ملی تئاتر مسئولیت پذیر می توانند حداکثر تا ۲۵ بهمن ماه سال جاری نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات خود اقدام کنند.بر اساس این گزارش، اولین همایش ملی تئاتر مسئولیت پذیر در راستای تحقق یکی از اهداف برنامه سوم دانشگاه تهران در حوزه اخلاق حرفه‌ای و ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در چهار محور ذیل برگزار خواهد شد :- رهیافت‌ها و الگو‌ها در تئاتر مسئولیت پذیر - ترویج اخلاق ...
دیدن ادامه ››

مهلت ارسال مقالات اولین همایش ملی «تئاتر مسئولیت پذیر» برای برگزاری در اسفندماه ماه ۱۳۹۹ تمدید شد.
.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، کلیه پژوهشگران و علاقمندان برای شرکت در همایش ملی تئاتر مسئولیت پذیر می توانند حداکثر تا ۲۵ بهمن ماه سال جاری نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات خود اقدام کنند.
بر اساس این گزارش، اولین همایش ملی تئاتر مسئولیت پذیر در راستای تحقق یکی از اهداف برنامه سوم دانشگاه تهران در حوزه اخلاق حرفه‌ای و ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در چهار محور ذیل برگزار خواهد شد :

- رهیافت‌ها و الگو‌ها در تئاتر مسئولیت پذیر
 - ترویج اخلاق حرفه‌ای در نظام تولید و عرضه هنر‌های نمایشی
 - نقش آموزش در مسئولیت پذیری کنشگران تئاتر ایران
 - سیاستگذاری فرهنگی و نقش آن در نهادینهه سازی اخلاق و مسئولیت پذیری در تئاتر ایران

گفتنی است این همایش دارای نمایه سازی اختصاصی ISC می باشد.
در این راستا متقاضیان و علاقمندان به شرکت در این برنامه پژوهشی می‌توانند با مراجعه به سامانه این همایش به آدرس ncrt.ut.ac.ir ضمن کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط، نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات علمی- پژوهشی خود حداکثر تا ۲۵ بهمن ماه سال جاری اقدام کنند.

جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید