همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال گردشگری
S3 : 12:02:42
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

قله فرعی دماوند
هنگامی که در بارگاه سوم ایستاده اید و به سمت قله دماوند نگاه می کنید، در حقیقت شما در حال نگاه کردن به قله فرعی به ارتفاع ۵۴۰۰ متر هستید.
در صعود به کوه دماوند از مسیر جنوبی، که به علت وجود امکانات رفاهی، توریستی ترین مسیر صعود به دماوند است، در مسیر صعود وقتی به بارگاه سوم می رسیم که کمپ ما قبل قله است و میخواهیم قله را مشاهده کنیم، در واقع شما نمیتوانید قله اصلی را ببینید و قله ای که مشاهده میکنید قله دماوند نیست بلکه قله ای فرعیست به ارتفاع ۵۴۰۰ متر. این موضوع حتی در هنگام صعود تا نزدیک قله فرعی پا برجاست.
نام دیگر این قله فرعی سنگ مثلث می باشد که باخر شباهتش به این شکل هندسی می باشد.
وقتی به سمت قله می روید این را به یاد داشته باشید که قله دماوند یک نقطه سنگی نیست، بلکه در قله شما دهانه اتشفشانی دماوند را ملاحظه می کنید.
وقتی ... دیدن ادامه » در هنگام صعود به قله فرعی می رسید، اگر هوا صاف باشد شما میتوانید دودخان های گوگردی را ببینید که دود از انها خارج می شود و در مسیر قسمت هایی از زمین را به شکل زرد رنگ مشاهده می کنید که علت ان گوگرد است. در اینجا کمی شکل منطقه تغییر میکند و برای رسیدن به قله یک شیب ملایم را پیش رو دارید که ان را منطقه خطر می نامند.
https://cheetah-adventures.com/damavand-fake-summit/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
خلوتی کشور برزیل در کرونا... دیدن متن »

نیروهای اورژانس ریودوژانیرو از روز دوشنبه با استقرار در سواحل این شهر از افرادی که همچنان با وجود شیوع ویروس کرونا در برزیل مشغول گرفتن حمام آفتاب روزانه خود بودند و یا خلوت کردن سطح شهر را جدی نگرفته بودند، خواست تا با ماندن بیشتر در خانه مانع از بروز فاجعه ملی در این کشور ۲۱۲ میلیونی شوند. در ادامه تصاویری از خلوتی این کشور مشاهدهمی‌کنید.

عکس: رویترز

#خونه_بمونیمخلوتی کشور برزیل در کرونا | عکس خلوتی کشور برزیل در کرونا | عکس خلوتی کشور برزیل در کرونا | عکس خلوتی کشور برزیل در کرونا | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۹ ساعت پیش
امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفری ماجراجویانه در زمستان با کتاب «در جنگلهای سیبری» | عکس
گردشگری مجازی
» سفری ماجراجویانه در زمستان با کتاب «در جنگلهای سیبری»
... دیدن متن »

برای خیلی از ما که روزهای شلوغ  و پرهیاهویی را در بهمن‌ماه و اوایل اسفند گذرانده‌ایم و خود را برای روزهای شلوغ و پُرکار روزهای آخر سال آماده می‌کردیم، خانه‌نشین شدن و در خانه ماندن همراه با استرس و نگرانی برای هموطنان و دوستان و خانواده تجربه‌ای عجیب و تازه است ... وقتی از هیاهوی کار و شهر شلوغ و... به سکوت و تنهایی خانه می‌رسیم.

شاید در این روزها خواندن کتابی از یک تنهایی خودخواسته و طولانی شش‌ماهه در یک کلبه کوچک در وسط جنگل‌های سیبری در کنار دریاچه معروف «بایکال» در وسط زمستان خالی از لطف نباشد.

دریاچه‌ای که یخ‌زده و طبیعت سرد و وحشی و کلبه‌ای که تا نزدیک‌ترین خانه بعدی حدود ۶۰ کیلومتر فاصله دارد.

این کتاب نتیجه یادداشت‌های «سیلون تسون» نویسنده ماجراجوی این کتاب است، در تنهایی مطلق در فضایی بکر. این نویسنده که به ماجراجویی‌هایش معروف است در دهه ۹۰ میلادی با دوچرخه به دور دنیا سفرکرده همچنین همراه «الکساندر پوسن» جهانگرد فرانسوی رشته‌کوه هیمالیا را با پای پیاده پیموده. بعد از آن ۳ هزار کیلومتر استپ‌های قزاقستان و ازبکستان را همراه عکاسی فرانسوی سوار بر اسب سفرکرده و پس از خواندن رمان «راهپیمایی بزرگ» نوشته «اسلوومیر راویز» (۱۹۵۵) با پای پیاده مسیر فرار راویز افسر سوار نظام ارتش لهستان در جنگ جهانی دوم را از اردوگاه‌های «گولاگ» در سیبری تا هندوستان دنبال کرده. سفرهایی که هر کدتم به‌تنهایی می‌تواند برای ماجراجویی یک‌عمر یک نفر کافی باشد.

و بعد خسته از یکنواختی و شلوغی شهر، تصمیم می‌گیرد یک زمستان شش‌ماهه را در سرما و انزوا بگذراند. در نگاه اول شاید به نظر برسد این کتاب چطور شکل‌گرفته! لابد برای روزهای برفی و سرد و یکنواخت در تنهایی، یادداشتی یک‌صفحه‌ای کافی است. اما وقتی با نویسنده همراه می‌شوید از نوشته‌های روزانه او لذت خواهید برد. هم‌سفر و همراه شدن با او در کشف سرزمینی دست‌نیافتنی و دور بسیار جذاب است. شرح جزییات تغییرات طبیعت و سر زدن به دوستانی در فاصله چندین کیلومتری و... نویسنده جوان فرانسوی آن را به‌گونه‌ای بازگو کرده که فروشی افزون بر ۵۰هزار نسخه‌ تنها طی چند ماه برای او رقم‌زده است. مسائلی از قبیل وضعیت روزمره، گشت‌وگذارهای روزانه و اندک لحظات سختی که تجربه یک تنهایی غیرمعمول به خوشبختی بزرگی برای او تبدیل‌شده بود؛ رویدادهایی از نشستن یک حشره بر پنجره اتاقک کوچکش تا تماشای غروب آفتاب بر سطح دریاچه یخ‌بسته بایکال تک‌تک با زبانی سرشار از شعور و طرح سؤال از خود روایت‌ شده‌اند.

متن کتاب معمولاً حال و هوایی  شاعرانه‌ دارد و حیرت انسان خسته‌ای را نشان می‌دهد که از کشف طبیعتی ساده و یکپارچه‌ و یافتن وحدتی هماهنگ با آن دچار بهت و حیرت و لذت شده است.

در مقدمه کتاب می‌خوانید:

«به خودم قول داده بودم که قبل از چهل‌سالگی مدتی را تنها در دل جنگل‌ها زندگی کنم.

شش ماه در کلبه‌ای کنار دریاچهٔ بایکال در سیبری ماندم. جایی دورافتاده که با نزدیک‌ترین دهکده صدوبیست کیلومتر فاصله داشت، نه همسایه‌ای بود و نه جاده‌ای، فقط هرازگاهی کسی به دیدنم می‌آمد. زمستان دمای هوا سی درجه زیر صفر بود و تابستان خرس‌ها در بیشه‌ها پرسه می‌زدند. خلاصه آنجا یک بهشت به تمام معنا بود!

در این گوشهٔ دورافتاده، زندگی زیبا و به‌دور از تجملی را کشف کردم، زندگی‌ای محدود به کارهای ساده و ضروری. گذران روزها را از خلال دریاچه و جنگل نگاه می‌کردم. هیزم می‌شکستم، برای شامم ماهی می‌گرفتم، کتاب می‌خواندم و در میان کوه‌ها راه می‌رفتم. کلبهٔ من برج دیده‌بانی عالی‌ای برای شکار کوچک‌ترین حرکات طبیعت بود. من آنجا زمستان، بهار، خوشبختی، ناامیدی و در نهایت آرامش را شناختم.

زندگی در جنگل‌های تایگا مرا کاملاً تغییر داد. یک جا ماندن چیزی را برایم به همراه آورد که دیگر از طریق سفر به دست نمی‌آوردم. هوش مکان، به من کمک کرد تا زمان را رام کنم و با آن انس بگیرم. کلبهٔ من آزمایشگاه این تغییر و تبدیل‌ها بود.

من تمام روزها افکارم را روی کاغذ آوردم.

این روزنگار تنهایی، حالا در دستان شماست.»

قبل از خواندن کتاب می‌توانید دریاچه بایکال و جنگل‌های منطقه و ... را در اینترنت جستجو کنید تا تصاویر شاعرانه کتاب جذاب‌تر و واقعی‌تر شود.

خرید نسخه چاپی

خرید نسخه الکترونیک

خرید نسخه صوتی

 

#خونه_بمونیم

 دریاچه بایکال

امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تعطیلی دوباره مقاصد گردشگری مهم «شانگهای» | عکس
» تعطیلی دوباره مقاصد گردشگری مهم «شانگهای»
... دیدن متن »

مقاصد گردشگری اصلی «شانگهای» که اوایل ماه جاری بازگشایی شده بودند، روز یکشنبه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس «کرونا» دوباره تعطیل شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فوربس، دستور تعطیلی دوباره مقاصد گردشگری «شانگهای»، مکان‌هایی همچون «برج شانگهای» و «برج مروارید خاور» را شامل می‌شود.

«برج شانگهای» که دومین ساختمان بلند جهان محسوب می‌شود، به دلیل شیوع ویروس «کرونا» در بیست و چهارم ژانویه تعطیل شد و دوازدهم مارس بازگشایی شد.

۲۵ مقصد گردشگری سرپوشیده اصلی «شانگهای» از روز سی‌ام مارس بسته خواهند شد.

بر اساس اطلاعات منتشرشده در روزنامه «دیلی شانگهای»، حدود ۱۲ منظره دیدنی که قرار بود به  زودی بازگشایی شوند نیز با تاخیر باز خواهند شد و آن دسته از مکان‌های تفریحی که تاکنون باز نشده‌اند، همچنان تعطیل خواهند ماند.

چین در اقدامی دیگر به منظور جلوگیری از شیوع دوباره ویروس «کرونا»، ورود اتباع خارجی به کشور را از روز بیست و هشتم مارس ممنوع اعلام کرد.

منبع: ایسنا

#خونه_بمونیم

۲ روز پیش، دوشنبه
امیر مسعود، امیرمسعود فدائی و بهزاد هندی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مجله آنگاه و سفری به بوشهر | عکس
» مجله آنگاه و سفری به بوشهر
... دیدن متن »

 مجله «آنگاه» دهم با محوریت «بوشهر؛دروازه مدارا» در این روزهای کرونایی و با تصویر شاخص ترین چهره بوشهری بر روی جلد، نویسنده داستان های برجسته ایرانی همچون «تنگسیر» و «سنگ صبور»، «صادق چوبک»، منتشر شد. در این شماره در یادداشت محمد بهشتی در توصیف بوشهر آمده است: «بوشهر مثال یک شهر ایرانی در مقیاس ملی است همچون تهران. اندامی است از اندام های پیکری واحد که ایران می خوانیمش. مثل بوشهر در نسبت با فرهنگ ایرانی همچون کسی است که در توفان سهمگین سلطه استعمار بر جهان که همه چیز را از جایش اخراج می کرد، در دورانی کوتاه، تجربه عشقی روح افزا را از سر گذراند و در همان اندک مجالی که برای همنشینی یافت از آن طرفی بربست. ظاهر امروزین او هرچند تکیده و خسته است، اما هنوز هم در عمق چشمانش حکایت دلدادگی خواندنی است؛ این همان کیفیت یگانه ای است که در آبادان یا بندرعباس و دیگر بنادر پس از آن تکرار نشد».

در این شماره مصاحبه‌ای با احسان عبدی پور فیلمساز بوشهری می‌خوانید، همچنین «داریوش غریب زاده» مطلبی درباره کشتی معروف «رافائل» نوشته است. رافائل یکی از جاذبه‌های دیدنی و پرماجرای شهر بوشهر بود که در سال ۱۹۷۶ توسط دولت پهلوی به‌عنوان تسویه بدهی تسهیلاتی ایتالیا که از سال‌ها قبل گرفته شد و دلیل آن‌هم عدم توانایی ایتالیایی‌ها برای بازپرداخت بدهی پیشینشان بود. اواخر سال ۵۷ خدمه ایتالیایی کشتی رافائل کم‌کم به کشورشان برگشتند و پس از آن به خاطر مشکلاتی این کشتی از یاد رفت و بالاخره در سال ۶۲ دو هواپیمای عراقی با چند موشک آن را هدف قرار دادند. «رافائل» در این حمله صدمه زیادی دید و در آب زمین‌گیر شد و رافائل در اعماق خلیج‌فارس غرق شد.

همچنین یادداشتی درباره نخستین ناخدای نیروی دریایی ایران که بوشهری بود. خاطراتی از روزهای جنگ و دهه شصت. همچنین مطلبی در مورد جنگ جهانی اول در بوشهر، همچنین عکس‌هایی قدیمی و آرشیوی از این شهر. همراه با یادداشت‌هایی در باب ادبیات و شعر و گفتگو با محسن شریفیان در باب موسیقی جذاب این شهر.

خلاصه که در این شماره مجله می‌توانید سفری جذاب از جنبه‌های گوناگون به این شهر داشته باشید.

 آنگاه در این شماره با گفتار و نوشتاری از : مهتاب ابراهیم‌زاده، الهام احمدپور، امید اخوی، غلامرضا امیرخانی، فروغ بحرینی، سید محمد بهشتی، صدف پورشکیبایی، علی پیرمرادی، محمد تهامی نژاد، اسماعیل حسام مقدم، حسین حسینی، گالیا حق پرست، سید جعفر حمیدی، محمدرضا حمیدی، تورج دریایی، حمید رادمهر، هاجر رزم پا، شهرام زرگر، فروزان زیبای، منیره زینلی، فرحان سنبل دل، خسرو سینایی، زری شش بلوکی، محسن شریفیان، مریم شهبازی، فاتح صهبا، ایرج صغیری، احمد طالبی نژاد، حمیدرضا ظرافت، احسان عبدی پور، داریوش غریب زاده، عبدالرسول غریبی، ویلم فلور، امیررضا محمد، حمیدرضا محمدی، عبدالکریم مشایخی، مریم منوچهری، حمید موذنی، محسن موسوی میرکلایی، سعید مهیمنی، مهدی نوروز، ناصر وژدان، سید قاسم یاحسینی، به مدیر مسئولی آرش تنهایی و معاون سردبیری حسین گنجی در ۲۴۰ صفحه به چاپ رسیده است.

این مجله را به‌صورت چاپی می‌توانید از سایت نشریه تهیه کنید.

خرید مجله الکترونیک

 

#خونه_بمونیم

۲ روز پیش، دوشنبه
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و میم سردلی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
مرغان ماهی خوار سواحل بندرعباس... دیدن متن »

بندرعباس، مرکز استان هرمزگان و مهم‌ترین بندر تجاری و گردشگری ایران در سواحل خلیج فارساست. به دلیل وجود شرایط مناسب در استان هرمزگان و وجود پهنه‌های گلی، رویشگاه‌های حرا در امتداد خط ساحلی و جزایر متعدد (۱۴ جزیره) از جمله جزیره «شیدور« و تالاب‌های «خور خوران»، «شور شیرین» و« رودگز» میناب موجب شده تا هرساله شاهد حضور جمعیت زیادی از پرندگان مهاجر در آب‌های هرمزگان باشیم.

عکس:رهبر امامدادی / مهر

#خونه_بمونیممرغان ماهی خوار سواحل بندرعباس | عکس مرغان ماهی خوار سواحل بندرعباس | عکس مرغان ماهی خوار سواحل بندرعباس | عکس مرغان ماهی خوار سواحل بندرعباس | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲ روز پیش، دوشنبه
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، علی ملکی، فهیمه تردست و بهزاد هندی این را دوست دارند
البته نام صحیح این پرنده " کاکایی" هست و در واقع پرنده ای به نام مرغ ماهی خوار نداریم.
۲۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قبل سفر شاید ماشنتون وسایل لازم باشه
https://allo-option.com
ممکن برا سفرشون نیاز به مترجمم داشته بشن http://aotb.ir
۳ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
پنجره و بالکن‌های جهان در روزهای کرونا... دیدن متن »

با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان و محدودیت تردید و خانه‌نشینی و قرنطینه، بالکن‌ها، پشت‌بام‌ها و همینطور پنجره‌ها معنی تازه‌ای پیدا کرده‌اند و راه ارتباطی شده‌اند با جهان بیرون. مانند تشویق دسته‌جمعی برای تشکر از پزشکان و پرستاران و کادر درمان، ساز زدن و اجرای موسیقی و ورزش از بالکن با همسایه‌ها ، روشن کردن شمع و دعا برای بیماران و بهبود اوضاع تا آویزان کردن متن‌ها و پرچم‌هایی با جملات امیدبخشی مثل: «همه‌چیز درست میشه»

در ادامه تصاویری از این دست را از نقاط مختلف جهان مشاهده می‌کنید. مکان هر شهر بر روی عکس قابل‌مشاهده است.

عکس: رویترز

#خونه_بمونیمپنجره و بالکن‌های جهان در روزهای کرونا | احمدآباد، هند پنجره و بالکن‌های جهان در روزهای کرونا | بارسلون، اسپانیا پنجره و بالکن‌های جهان در روزهای کرونا | هامبورگ، آلمان پنجره و بالکن‌های جهان در روزهای کرونا | آندرلچت، بلژیک ... دیدن همه عکس‌ها »
۳ روز پیش، یکشنبه
امیر مسعود، امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، فهیمه تردست و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تفرجگاه‌ها محل انتشار ویروس کرونا است | عکس
» تفرجگاه‌ها محل انتشار ویروس کرونا است
... دیدن متن »

با وجود هشدارهای کارشناسان و تلفات ناشی از ویروس کرونا در سراسر جهان هر روز میزان ابتلا تصاعدی بالاتر می رود، اما برخی هنوز به دهشتناک بودن این بیماری همه گیر که سازمان بهداشت جهانی عنوان همه گیر را به آن اختصاص داده، باور ندارند.

شبکه سی ان ان در گزارشی ابعاد این موضوع را تشریح کرده است. یک گردشگر سه هفته پیش یعنی دقیقا دورانی که همه به خطر این بیماری واقف بودند، چندین شب را در شهر تفریحی ایشگل اتریش گذراند و به کافه و رستوران معروف کیتزلوچ  که بسیاری از علاقمندان اسکی به آنجا می‌روند، نیز رفت. وی که در قرنطینه بسر می برد، گفت: در آن زمان تعداد زیادی گردشگر در این رستوران حضور داشتند و کنار یکدیگر و با تراکم زیاد مشغول غذا خودن بودند. پس از چهار روز از بازگشت از سفر تست کویید ۱۹ من و همسفرم مثبت اعلام شد.

طبق گفته مقامات اروپایی، این دو نفر در میان صدها نفر از اقصی نقاط اروپا هستند که آلودگی آنها به ایشگل و بعضی از آنها به طور مستقیم به رستوران کیتزلوچ ردیابی شد. به راحتی می توان تصور کرد رستورانی که گنجایش ۱۰۰ نفر را دارد در یک روستا در اتریش می‌تواند عامل انتشار این بیماری در سراسر اروپا شده باشد.

مسئولان رستوران کیتزلوچ از پاسخگویی در این باره خودداری کردند، ولی در مصاحبه‌ای با سایت خبری t-online اظهار داشتند که کارمندان این رستوران که تست او مثبتی بوده، حتما ویروس را از فرد دیگری گرفته است و این که تمام بار این اتفاق را به دوش یک رستوران بیندازیم کار درستی نیست.

با وجود هشدارهای دولت ایسلند در روز چهارم مارس که تعدادی از اتریشی ها در ایشگل کرونا دارند، دولت اتریش پیست های اسکی خود را همچنان برای ۹ روز دیگر یعنی تا ۱۳ مارس باز نگه داشت.
بعد از این که نتیجه تست کرونای یک کارمند کیتزلوچ مثبت اعلام شد، مسئولان بهداشتی ایشگل با اشاره به اعلامیه رسمی دولت گفتند که جای نگرانی وجود ندارد.

مونیکا ردبرگرفریتز ، رییس بخش آنفلوانزا در دانشگاه پزشکی وین، گفت که شیوه انتشار ویروس در ایشگل به معنای وجود دست کم یک نفر است که تعداد زیادی از افراد دیگر را آلوده کرده است. این به آن معنی است که دست کم یک بیمار وجود داشته که بار ویروسی بسیار بالایی داشته است. در حالی که بیشتر افراد به طور متوسط دو تا سه نفر دیگر را آلوده می کنند، این افراد می توانند این بیماری را به ۴۰، ۵۰ یا ۸۰ نفر منتقل کنند.  

تاکنون دست کم چهار کشور پیوندهایی با ایشگل گزارش داده اند و نشان می دهد که چگونه روستایی کوچک که دارای بیش از ۱۶۰۰ ساکن دائمی نیست، به یک منبع  اصلی در گسترش کویید ۱۹ تبدیل شد. به گزارش رسانه های آلمانی، در کنار دانمارک و ایسلند، آلمان حدود ۳۰۰ پرونده را به ایشگل ردیابی کرده است که بیش از ۸۰ مورد آنها در هامبورگ و ۲۰۰ مورد در شهر کوچک آلن است.
نروژ همچنین تأیید کرد که از ۲۰ مارس، ۸۶۲ مورد از ۱۷۴۲ پرونده بیماران مربوط به کرونا از خارج به کشور بازگشتند که ۵۴۹ مورد از اتریش آمدند.  

پیست اسکی ایشگل و پیست های اطراف آن سالانه ۵۰۰ هزار گردشگر جذب می کند. افراد مشهوری مثل بیل کلینتون رییس جمهوری اسبق آمریکا سال گذشته به آنجا رفتند.  

در حالی که مسولان ایرانی از مردم خواسته اند از انجام هر سفری خودداری کنند و سفرهایشان را به زمان دیگری موکول کنند، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کاهش سفرهای نوروزی تا حدود ۵۳ درصد خبر داد و گفت: انتظار داریم کاهش این سفرها به بیش از ۸۰ درصد برسد. به نظر می رسد بسیاری از سفر کرده‌ها مبتلا شدن به کرونا را جدی نگرفتند و تصور می کنند بیماری برای دیگران است. البته برخی دیگر که این روزها سفر نرفته اند نیز راهی کوهستان‌های اطراف تهران مانند درکه و دربند شدند که آنجا نیز می تواند محلی برای انتشار این بیماری شود.

منبع: ایرنا

#خونه_بمونیم

۴ روز پیش، شنبه
امیرمسعود فدائی و بهزاد هندی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
تصاویر هوایی از بهار گلستان... دیدن متن »

گشت هوایی هلال احمر گلستان به منظور بررسی مسیر «گرگان» به «اینچه برون»، وضعیت جاده‌ها، رودخانه‌ها و مزارع استان بعد از بارندگی‌های شدید انجام شد. عکاسان نیز در این گشت تصاویر زیبایی را از بهار این استان ثبت کردند.

عکس:فائزه کابلی / خبرنگاران

#خونه_بمونیمتصاویر هوایی از بهار گلستان | عکس تصاویر هوایی از بهار گلستان | عکس تصاویر هوایی از بهار گلستان | عکس تصاویر هوایی از بهار گلستان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۴ روز پیش، شنبه
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، بهزاد هندی، علی ملکی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
طبیعت چشم نواز قلعه آشناخور... دیدن متن »

قلعه آشناخور، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان خمین در استان مرکزی است. طبیعت این منطقه در فصل بهار بسیار دلنشین و زیبا است.

عکس: بهنام یوسفی / مهر

#خونه_بمونیمطبیعت چشم نواز قلعه آشناخور | عکس طبیعت چشم نواز قلعه آشناخور | عکس طبیعت چشم نواز قلعه آشناخور | عکس طبیعت چشم نواز قلعه آشناخور | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۵ روز پیش، جمعه
بهزاد هندی، امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، فهیمه تردست و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اکتشافی که تاریخ هنر را به چالش کشید | عکس
» اکتشافی که تاریخ هنر را به چالش کشید
... دیدن متن »

محققان با کاوش در یک از غارهای جزیره «سولاوسی» اندونزی به دو سنگ‌نگاره مینیاتوری ۲۰ هزار ساله دست یافتند.

باستان‌شناسانی که در اندونزی مشغول کاوش بودند، دو سنگ‌نگاره گاومیش و اجرام آسمانی ۲۰ هزار ساله کشف کردند که در نوع خود نخستین مورد اکتشاف در خارج از اروپا محسوب می‌شوند.

 بر روی یکی از این سنگ‌نگاره‌ها که از جنس سنگ رسوبی است، تصویر یک «گاومیشک» - نوعی گاومیش کوچک منطقه «سولاوسی» - دیده می‌شود.

یکی دیگر از این سنگ‌نگاره‌ها که از جنس سنگ آهک است نیز تصویر جرم آسمانی و پرتو نور اطراف آن را به تصویر می‌کشد.

محققان معتقدند، سنگ‌نگاره «جرم آسمانی» به عنوان نخستین نوع از یک اثر «نقش‌برجسته» متعلق به دوران ماقبل تاریخ محسوب می‌شود که در آسیا کشف شده است. به این ترتیب فرضیه پیشین که این مردمان اروپای غربی بودند که برای نخستین‌بار به هنر روی آوردند، به چالش کشیده می‌شود.

«میشل لانگلی» یکی از محققان این اکتشاف بیان کرد: «مردم این منطقه همزمان یا شاید کمی زودتر از (مردمان غرب اروپا) آثار هنری خلق می‌کردند.»

 تصویر سنگ‌نگاره گاومیش به علت فرسایش در ابتدا تقریبا غیر قابل تشخیص بود. تصویری که در وهله اول به نظر می‌آمد، مجموعه‌ای از خطوط معنادار بود.

با این که نتایج تحقیقات درباره این دو سنگ‌نگاره هفته گذشته در ژورنال «طبیعت رفتار انسان» به چاپ رسیده است اما، این آثار در سال ۲۰۱۷ و در میان انبوهی از آثار باستانی از جمله ابزارهای باستانی، استخوان‌های حیوانات و ... کشف شدند که البته تمامی این آثار بر این موضوع دلالت دارد که این مکان در اواخر عصر یخ مرتبا به عنوان مکانی برای اسکان شکارچیان فصلی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

در سال ۲۰۱۴ نیز همین گروه باستان‌شناسی مجموعه‌ای از نقاشی‌های باستانی را در یکی از غارهای جزیره «سولاوسی» کشف کرد. سال گذشته نیز نقاشی‌های مشابهی توسط همین گروه در جزیره «بورنئو» واقع در اندونزی کشف شد که قدمت آثار هر دو جزیره حدود ۴۰ هزار سال تشخصی داده شد.

منبع: ایسنا

#خونه_بمونیم

۵ روز پیش، جمعه
امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی در موزه سینما | عکس
گردشگری مجازی
» گردشگری مجازی در موزه سینما
... دیدن متن »

با گردش مجازی در موزه سینما می‌توانید بدون حضور فیزیکی، تاریخی سینمای ایران را ببینید. 

موزه سینمای ایران با هدف جمع‌آوری، صیانت و به نمایش گذاشتن میراث سینمای کشور در شهریور ماه سال ۱۳۷۳ و با همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران شروع به کار کرد. در این راه هنرمندان بسیاری تلاش های انکار ناپذیری کردندو هنرمندانی همچون عزت الله انتظامی، عباس کیارستمی و…

چهار سال بعد، در سال ۱۳۸۱ و با حضور رئیس جمهور وقت ایران آقای خاتمی، موزه سینما به عمارت باغ فردوس تهران انتقال یافت.

عمارت موزه سینمای ایران که قدمتی ۲۰۰ ساله دارد یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی پایتخت است که به دستور محمدشاه قاجار ساخته شده و در بخش میانی یک باغ ایرانی (باغ فردوس) قرار گرفته است.

این موزه در تهران، خیابان ولی عصر،بعد از سه راه زعفرانیه، نرسیده به تجریش، باغ فردوس قرار دارد.

تالارهای موزه سینما نمایانگر سیر تحول سینمای ایران و میراث فرهنگی و سینمایی به جا مانده از آغاز این هنر صنعت تا به امروز م‌ باشد. بازدیدکنندگان این موزه با آغازگران سینمای ایران، نخستین تجهیزات سینمایی، افتخارات بین المللی آشنا شده و از مجموعه جوایز ،یادگار ها، تصاویر و اسناد شخصی هنرمندان بازدید خواهند کرد.

تالارهای این موزه عبارتند از:

تالار آغازگران (آبی)

در این تالار با تاریخچه سینما در ایران و نخستین فیلم‌های سینمای ایران و پیشگامان صنعت سینما و با ابزار و ادوات سینمایی آشنا می‌شوید. همچنین عکس‌هایی از میرزا ابراهیم‌خان عکاس‌باشی در این تالار موجود است که از اولین تصویربردار‌های سینمای ایران بوده است.

تالار میانی (معاصران):

تالار میانی معرف رشد و بالندگی سینمای ایران بعد از گذراندن دوران ابتدایی است. در این تالار با اختصاص فضایی به هر یک از هنرمندان و دست اندرکاران سینمای ایران به معرفی زندگی هنری آنها پرداخته شده ویادگاری‌ها، جوایز و اسنادی از فعالیت هنری هر فرد درویترین‌ها جای داده شده است. همچنین به هنرمندانی چون سهراب شهید ثالث، کیومرث پوراحمد، رسول صدر عاملی، ساموئل خاکچیان، فاطمه معتمدآریا، ملکه رنجبر و... در این تالارغرفه‌هایی اختصاص داده شده است.

تالار بین‌المللی

این تالار به جوایز جهانی سینمای ایران همچون نخل طلای کن، خرس برلین و... می‌پردازد و غرفه‌های اختصاصی هنرمندانی همچون آقایان عباس کیارستمی، ابوالفضل جلیلی، هوشنگ اللهیاری و... در این قسمت قرارداد.

نمایشگاه دفاع مقدس

در این قسمت از موزه به ارائه و نمایش تصاویر کارگردانان و هنرمندان و ... سینمای دفاع مقدس ایران می‌پردازد و غرفه شهید مرتضی آوینی هم نیز در این بخش قرارداد.

نمایشگاه کودک و نوجوان:

در این بخش بازدید کنندگان علاوه بر مشاهده عروسک‌ها و یادگارهایی از فیلم‌های کودک و نوجوان بادست اندر کاران و بازیگران سینمای کودک و نوجوان نیز آشنا می‌شوند. همچنین عروسک‌های مشهور کارتونی مثل کلاه قرمزی و... نیز در این بخش قرار دارد.

تماشاخانه:

این سالن علاوه بر آشنا کردن مخاطبین باحال و هوای سالن‌های سینمای دهه‌ سی و چهل، بخش‌هایی ازفیلم‌های تاریخ سینما در ایران (دختر لر،حاجی‌آقا آکتور سینما و ...) را برای مخاطبین به نمایش می‌گذارد.

شاه‌نشین عمارت(نمایشگاه علی حاتمی):

نمایشگاه علی حاتمی در بخش شاه‌نشین یادگارهایی از این هنرمند و همچنین مجسمه‌هایی از عزت‌الله انتظامی و علی حاتمی در حال تماشای فیلم حاجی واشنگتن و ... را برای شما نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه دوبله و صدا

در نمایشگاه دوبله و صدا تجهیزات و ابزارهای قدیمی و صدابرداری و برخی از اولین صفحه‌های تولیدی موسیقی فیلم و... برای علاقه‌مندان به این هنر به نمایش گذاشته شد و همچنین در این قسمت غرفه علی کسمایی پدر دوبله ایران نیز به نمایش درآمده.

خانه فرهاد

برای آشنایی با فرهاد مهرداد خواننده و آهنگساز ایرانی می‌توانید به این بخش از موزه بروید و از وسایل شخصی و سازهای این هنرمند بازدید کنید.

نمایشگاه نام‌آوران

زیرگذر تاریخ بخشی جالب‌توجه برای علاقه‌مندان به تاریخ پیدایش خلق اولین تصاویر متحرک و ابزار ابتدایی خلق تصویر متحرک است. همچنین در این بخش با برخی از نخستین نگاره‌های ایرانی برای روایت شاهنامه و تئاتر سایه در چین و هند نیز آشنا خواهید شد.

 

#خونه_بمونیم

 

۵ روز پیش، جمعه
امیر مسعود، امیرمسعود فدائی، آقامیلاد طیبی، علی ملکی، سارا صادقیان و محمد عمروابادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
تالاب کمجان شیراز... دیدن متن »

الاب بین‌المللی «کمجان» به دلیل قرار داشتن در مسیر کوچ پرندگان مهاجر و برخورداری از طبیعتی زیبا یکی از تالاب‌های مهم کشور به شمار می‌رود و در اولین کنوانسیون بین‌المللی تالاب‌ها در رامسر به ثبت جهانی رسید. تالاب کمجان، بعد از بارندگی‌های خوبی که طی ماه‌ها و خصوصا در روز‌های اخیر اتفاق افتاد، بار دیگر شروع به آبگیری کرده و امید می‌رود که با تداوم بارش‌ها و مدیریت مطلوب بر آن، امسال میزبان پرندگان مهاجر باشد. تالاب بین‌المللی کمجان با حدود ۴ هزار هکتار مساحت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال شرق شیراز در روستای کمجان از توابع بخش کربال شهرستان خرامه واقع شده است.

عکس:الهه پورحسین / خبرنگاران

#خونه_بمونیمتالاب کمجان شیراز | عکس تالاب کمجان شیراز | عکس تالاب کمجان شیراز | عکس تالاب کمجان شیراز | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۶ روز پیش، پنجشنبه
امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، پرند محمدی، علی ملکی، امیر مسعود و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
تهران بهاری... دیدن متن »

تهران همیشه در تعطیلات نوروز شاهد خلوتی و هوای تمیز بهاری بود اما اسال با توجه به شیوع کرونا حال و هوای متفاوتی را تجربه میکند.

عکس: خبرنگارانتهران بهاری | عکس تهران بهاری | عکس تهران بهاری | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۶ فروردین
امیرمسعود فدائی، ژوآن، علی عطاپور و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
بهار برفی همدان... دیدن متن »

بارشبرف بهاری، همدان را در چهارمین روز از بهارسفید پوشکرد.

عکس: ایمان حامی خواه / مهربهار برفی همدان | عکس بهار برفی همدان | عکس بهار برفی همدان | عکس بهار برفی همدان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۵ فروردین
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، نیلوفر ثانی، علی ملکی، بهزاد هندی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Have you experienced those vacations that you’ll remember forever? They leave a sweet memory in our minds or a visible trace on our personality. We might think about them for days after our journey. Sometimes, traveling can shift our lifestyles. We want to organize Iran tours that will do all those things for you!
On our tours to Iran, we’ll take you to all the essential places, hidden gems, and bring forth a diverse ray of activities that connect with your personality. However, we don’t think that’s enough. We want you to touch what’s under the skin of this land and feel the atmosphere with all your heart. Our Iran tours are intended to bring forward an experience so precious that you won’t have any other way to gain what you get from your Iran tour package. We want you to hear all the stories hidden inside this ancient civilization called Iran.
https://iranamaze.com/iran-tours/
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همسفر با منصور ضابطیان | عکس
پیشنهاد
» همسفر با منصور ضابطیان
... دیدن متن »

«منصور ضابطیان» کار حرفه‌ای خود را با روزنامه‌نگاری شروع کرد و مصاحبه‌ها و گزارش‌های مختلفی برای مجلات و روزنامه‌های حیات نو، چلچراغ، گزارش فیلم و کلک می‌نوشت. در سال ۸۹ اولین سفرنامه او باتجربه به چند کشور مختلف منتشر و با استقبال خوبی مواجه شد، به‌طوری که در یک سال به چاپ چندمک رسید. بعد از آن شش کتاب دیگر که همگی سفرنامه هستند نیز از این نویسنده منتشر شده است.

این روزنامه‌نگار باسابقه با تیزبینی خاص خودش خواننده را به کوچه پس کوچه‌های کشورهای مختلف می‌برد. او با قلمی روان و لحنی صمیمی و با چاشنی طنز هرآنچه که دیده و شنیده است را با شما به اشتراک می‌گذارد. در ادامه به معرفی ۴ سفرنامه از او پرداخته‌ایم:

مارک و پلو:

وی در بخشی از پیشگفتار آورده است:

«اگر این مجموعه بتواند تابوی غیرممکن بودن سفر را در ذهن خواننده‌ی ایرانی و به‌ویژه‌ خوانندگان کتاب بشکند، من موفقیت بزرگی به دست آورده‌ام.»

«ظهر یک روز تابسـتان ، فرشـید با یک پیشـنهاد آمد: « یک سفر تفریحی به ترکیه!» غیر ممکن بود. من یک خبرنگار تازه کار با درآمدی اندک بودم که تازه باید هزینه‌های تحصیلم در دانشـگاه را هم تأمین می‌کردم. در تفکر ما ایرانیـان سفر به خارج همیشـه کاری غیر ضروری و از سر سیری بوده است. با نگاه برآمده از چنـین تفکری پاسخ اولیه من منفی بود. اما فرشـید اصرار کرد و نتیجـه چیز دیگری شد. آن سفر انجام شد و در پی آن سفرهای دیگر! سفرهای دیگری تا امروز که این کتاب دست شماست. «مارک و پلو» مجمـوعه ایست از سفرنامه‌های من به فرانسـه،ایتـالیا ، ارمنسـتان ، هنـد، کره جنـوبی ، اسپـانیا ، ایالات‌متحده و ... »

کتابی پر از شور، امید و تجربه‌های جذاب که چون تجربه‌های شخصی و واقعی نویسنده‌اند بسیار به دل می‌نشینند.

در بخش‌هایی از کتاب می‌خوانید:

«بین اروپایی‌ها، خونگرم‌ترین جوان‌ها، بچه‌های ایتالیا و اسپانیا هستند. براى ارتباط برقرار کردن با یک فرانسوى یا سوئدى باید دست‌کم نیم ساعت با او حرف بزنید و درباره‌اش سؤال کنید تا او اولین سؤال را از شما بپرسد. ولى کافیست به یک ایتالیایى یا اسپانیایى سلام کنید، بعد از پنج دقیقه می‌فهمید که اصل و نصب او به کجاى ایتالیا یا اسپانیا می‌رسد و دخترخاله‌ی مادرش پارسال تعطیلات را کجا گذرانده!»

چای نعناع:

شرح سفر بیست روزه ضابطیان در اردیبهشت ماه سال نود و شش به مراکش است. که به گفته خود نویسنده بیشتر شامل بخش‌های مرکزی و شمالی این کشور است .

وی قبل از خواندن کتاب توصیه‌ای دارد:
«قبل از شروع مطالعه کتاب توصیه می‌کنم، دسته‌ای نعنای تازه بخرید، آن را با کمی چای سبز یا سیاه توی قوری دم کنید، پنج دقیقه صبر کنید و… حالا کتاب آماده خواندن است. به مراکش خوش آمدید.»

پشت جلد کتاب چای نعنا چنین آمده است: «مراکش دروازه‌ی آفریقاست و نزدیک‌ترین کشور آفریقایی به اروپا. مراکش زمانی مرا وسوسه کرد که در جنوب اسپانیا فیلم می‌ساختم و وقتی در کوچه پس‌کوچه‌های گرانادا قدم می‌زدم، احساسی از خویشاوندی با مردم آن منطقه داشتم.

ایرانی‌ها مراکش را چندان نمی‌شناسند. در همه‌ی این سال‌ها مراکش جزو کشورهایی بوده که ایرانی‌ها کمتر به آنجا رفت و آمد داشته‌اند. حتی تا همین چند سال پیش هم ویزایی برای رفت‌وآمد صادر نمی‌شد. ریشه‌ی اختلاف‌ها شاید به سال‌های اول انقلاب برگردد؛ زمانی که ملک حسن، پادشاه مراکش، محمدرضا پهلوی را پس از سقوطش در تهران در رباط پناه داد. از همان موقع بود که ملک حسن هم مثل ملک حسین، پادشاه اردن، و انور سادات، رئیس‌جمهور مصر، رفت توی لیست سیاه و ۳۵ سال طول کشید تا فراموشی تاریخ به داد برقراری ارتباط مجدد بین مردم در کشور برسد.»
عکس‌های جذاب این کتاب هم بیشتر شما را با حال و هوای این کشور آشنا می‌کند. بعد از خواندن این کتاب شاید مراکش مقصد بعید سفر شما باشد.

موآ

«موآ» در ویتنام به معنی باران است و ویتنام کشوری است پر باران به همین دلیل سفرنامه ضابطیان به ویتنام موآ نام دارد.

او درباره دلیل انتخاب ویتنام می‌نویسد:

«اینکه ویتنام را برای سفر انتخاب کردم شاید به خاطر رازآلودگی اش بود. چیزی درباره‌اش نمی‌دانستم و به نظرم سرزمین بکر و جذابی می‌آمد. پس یک روز نشستم پای اینترنت و شرایط گرفتن ویزا. کامنت های آدم‌هایی که به ویتنام رفته بودند. شرایط پروازها و غیره را بررسی کردم. مشتاق‌تر شدم. به نظرم باید ویتنام را می‌دیدم و خوانندگان کتاب‌هایم را با آنجا آشنا می‌کردم. پس رفتم...
نام ویتنام برای نسل پیشین ما یادآور جنگی ست که از آن شنیده‌ایم اما کمتر می‌دانیم چه آغاز و انجامی داشته است. برای نسل ما که خود در جنگ بزرگ شد، نام ویتنام یادآور نام برنج‌های کوپنی‌ای بود که با شیوه‌ی پخت ایرانی به بدترین شکل ممکن تبدیل می‌شد. شاید بچه‌های امروز اسم ویتنام را بیشتر روی برندهای کفش و لباس دیده باشند... به همین دلیل بعید می‌دانم کسی از ما جلوه‌ای از هنر و فرهنگ ویتنام را به خاطر داشته باشد یا چیزی غیر از این‌ها بداند!»

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«جشن نیمه‌ی پاییز نشانه‌ی مهم دیگری هم دارد؛ فانوس‌های کاغذی به شکل ماهی کپور که تویشان شمع روشن می‌شود و به هوا می‌رود. پشت این ماهی‌های نورانی قصه‌ای پنهان‌شده است. افسانه‌ای قدیمی می‌گوید در سال‌های دور، روح یک ماهی کپور شب عید نیمه‌ی پاییز به خیابان آمد و آدم‌ها را کشت و بعد از آن مردم دیگر جرئت نمی‌کردند در این شب از خانه بیرون بیایند. سال‌ها می‌گذرد تا فکری بکر به ذهن یکی از مردم می‌رسد. او همین فانوس‌های شبیه ماهی کپور را طراحی می‌کند، با این باور که آن روح سرگردان خطرناک با دیدن این فانوس‌ها می‌ترسد و فرار می‌کند.»

بی زمستان

بی زمستان آخرین سفرنامه ضابطیان که قرار بود کتاب چهار فصلی باشد، اما از آن جایی که سفر زمستانی ضابطیان به یکی از کشورهای سردسیر عملی نشد، با «بی زمستان» که همراه شوید بهار را در تاجیکستان، تابستان را در آذربایجان و پاییز را در گرجستان سپری خواهید کرد. سفر چهارم و زمستانی قرار بود به اکراین باشد که محقق نشد.

در بخشی از کتاب می‌خوانید:

«با زحمت برایم توضیح می‌دهد که آن‌ها به فردا می‌گویند پگاه و به پس‌فردا می‌گویند فردا! نزدیک بود همین اشتباه ساده کل برنامه‌ی سفرم را به هم بریزد.

در کلام تاجیک‌ها می‌توان واژه‌های زیبایی پیدا کرد. واژه‌های فراموش‌شده‌ای که روزگاری در زبان فارسی استفاده می‌شدند. شباهت بعضی از این واژه‌ها با واژه‌هایی که قدیم در خراسان استفاده می‌شد دست‌کم برای من خاطره‌انگیز است. سال‌ها بعد از آنکه مادربزرگ مشهدی‌ام را از دست داده‌ام، حالا بعضی از واژه‌هایی که استفاده می‌کرد را اینجا می‌شنوم. مادربزرگم همیشه به حیاط می‌گفت هولی. و این واژه اینجا واژه‌ای بسیار رایج است که در طول روز ممکن است بارها استفاده شود. یا مادربزرگم هیچ‌وقت نمی‌گفت باد می‌آید، همیشه به‌جای واژه‌ی باد از واژه‌ی شمال استفاده می‌کرد. درست مثل سهراب که حالا می‌گوید: «منصور جُن! شیشه رُ پویین بدهید که شِمال بوزد.

 

#خونه_بمونیم

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، علی ملکی، محمد عمروابادی و سارا صادقیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تعطیلی اماکن تاریخی اصفهان به دلیل پشگیری از شیوع کرونا... دیدن متن »

با گسترش بیماری کرونا در کشور، تردد‌های مردم در اصفهان بسیار محدود شده و بازدید از اماکن تاریخی این شهر ممنوع اعلام شده است و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا و ابلاغ رسمی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، اماکن تاریخی و گردشگری اصفهان در نوروز ۹۹ تعطیل است

عکس: مرتضی صالحی / تسنیم

#خونه_بمونیمتعطیلی اماکن تاریخی اصفهان به دلیل پشگیری از شیوع کرونا | عکس تعطیلی اماکن تاریخی اصفهان به دلیل پشگیری از شیوع کرونا | عکس تعطیلی اماکن تاریخی اصفهان به دلیل پشگیری از شیوع کرونا | عکس تعطیلی اماکن تاریخی اصفهان به دلیل پشگیری از شیوع کرونا | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۳ فروردین
امیرمسعود فدائی، آقامیلاد طیبی، پرند محمدی، فهیمه تردست، امیر مسعود، M... و سحر لیلی ئیون این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در خانه بمانیم
خریدو سفر در این روزهای کرونا... دیدن متن »

روزهای بهاری امسال با شیوع ویروس کرونا متفاوت از سال‌های گذشته بود. همراه با توصیه اکید به خونه نشینی و قرنطینه خانگی و کم کردن از رفت و آمد و خریدهای غیرضروری و تأکید و توصیه به اینکه تا جایی که میشه خونه بمونیم. اما متأسفانه همه این هشدارها رو جدی نگرفتند و به قطع زنجیره ابتلا کمکی نکردند.

در ادامه تصاویری از نقاط مختلف کشور را مشاهده می‌کنید.

#خونه_بمونیمخریدو سفر در این روزهای کرونا | عکس خریدو سفر در این روزهای کرونا | عکس خریدو سفر در این روزهای کرونا | عکس خریدو سفر در این روزهای کرونا | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۲ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب و فیلم  «غذا، دعا، عشق» | عکس
پیشنهاد
» کتاب و فیلم «غذا، دعا، عشق»
... دیدن متن »

سفرنامه‌ها همیشه عجیب و خیال انگیزند ، دیدن جهان از زاویه دید راوی وقتی در خانه نشسته ایم و با وی همسفر میشویم.

کتاب «غذا، دعا، عشق» نوشته‌ی «الیزابت گیلبرت» داستان زنی است در جست و جوی همه‌چیز در «ایتالیا»، «هند» و «اندونزی». این کتاب پرفروش‌ترین کتاب نیویوک‌تایمز در ۱۵۸ هفته‌ی متوالی با فروشی بیش از ۵ میلیون نسخه چاپی بوده است.  مجله تایمز الیزابت گیلبرت Elizabeth Gilbert را در لیست صد انسان برتر و تاثیر گذار قرن معرفی کرده است. این سفرنامه واقعی، خاطرات پس از طلاق نویسنده است که سفری به دور دنیا را روایت می‌کند ضمن اینکه به سفر درونی خویش نیز اشاره میکند.

الیزابت م. گیلبرت نویسنده رمان و داستان کوتاه و مقاله‌نویس سرشناس آمریکایی است. او در سال ۲۰۰۶ کتاب بخور عبادت کن عشق بورز  را به چاپ رساند و به شهرت جهانی رسید. تمام هزینه‌های نوشتن این کتاب را ناشر تقبل کرده است. این کتاب از دسامبر سال ۲۰۱۰، به مدت ۱۹۹ هفته در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار داشت و همچنین الیزابت گیلبرت Elizabeth Gilbert در اوایل دهه هفتاد میلادی، هر چیزی که یک زن آمریکایی مدرن باید داشته باشد  را در زندگی خود داشته است، اما به‌جای احساس خوشبختی و لذت، او در هراس و سردرگمی غوطه‌ور بود. این کتاب درباره خاطرات سفر نویسنده در سراسر جهان پس از جدایی از همسرش و رسیدن به درک درستی از ماهیت خود در جهان هستی است.

او در این کتاب نشان می‌دهد که چگونه این شرایط سخت را پشت سر گذاشت و توانست سه جنبه از حقیقت خود را در برابر سه فرهنگ و پیشینه متفاوت در زندگی کشف کند:  لذت بردن از ایتالیا ، همراه با خوردن غذاهای جذاب ایتالیایی، رسیدن به خودآگاهی و عبادت در هند و برقراری تعادل بین لذت دنیوی و معنوی در جزیره بالی اندونزی.در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانی:

«طوری با خالق هستی صحبت می‌کردم که گویی تازه در مهمانی باهم آشنا شده‌ایم. من از کلماتی استفاده می‌کردم که یاد گرفته بودم در آغاز هر رابطه‌ای باید از آن‌ها استفاده کنم.

ادامه دادم «متأسفم که این وقت شب مزاحم می‌شم، ولی تو بد مخمصه‌ای افتادم. از اینکه تا حالا این‌طور مستقیم باهات صحبت نکردم هم متأسفم، ولی امیدوارم که همیشه برای همه موهبت‌هایی که در زندگی نصیب من کردی شکرگزارت باشم..

« دلایل بسیاری من را از ادامه این فکر بازداشت. اول اینکه جیوانی ده سال از من کوچکتر است، و مثل بیشتر پسرهای بیست‌وچندساله ایتالیایی هنوز با مادرش زندگی می‌کند. همین مسئله به تنهایی کافی است که او همسر مناسبی برای من به حساب نیاید. به علاوه من زن آمریکایی سی‌وپنج‌ساله باتجربه‌ای هستم که به تازگی ازدواج ناموفقی را پشت سر گذاشته است و بلافاصله پس از این جدایی طاقت‌فرسا و ویرانگر رابطه عاشقانه آتشین ناموفقی را تجربه کرده است. این شکست‌های پی‌درپی من را شکننده و افسرده و گویی هفت هزار سال پیر کرده است. نمی‌خواهم خودم را به جیوانی پاک و دوست‌داشتنی تحمیل کنم. ناگفته نماند، دیگر به سنّی رسیده‌ام که بتوانم بر عشق خود به مرد جوان و زیبایی با چشم‌های قهوه‌ای غلبه کنم. به همین دلایل است که پس از گذشت ماه‌ها هنوز تنها هستم. علّت این‌که تصمیم گرفتم امسال مجرّد بمانم هم همین است».

بر اساس این کتاب، یک فیلم سینمایی نیز با بازیگرانی چون «جولیا رابرتز» و «خاویر باردم» ساخته شد.

این فیلم محصول ۲۰۱۰ آمریکاست که در خلاصه آن می‌خوانید :

الیزابت گیلبرگ زنی است که بعد از شکستی در بارداری و طلاق از همسرش، به این فکر می‌افتد که برای درک ارزش زندگی دست به مسافرتی دور دنیا بزند. او چهار ماه در ایتالیا می‌ماند و غذا می‌خورد (بخور) چهار ماه در هند عبادت می‌کند (عبادت کن) و حالا که دو ارزش زندگی را یافته می‌خواهد تناسبی بین عبادت و خوردن پیدا کند که به‌طور شگفت‌انگیزی به ارزش عشق می‌رسد (عشق بورز) ...

از کجا بخریم:

این روزها که در خانه‌ایم، نسخه چاپی و الکترونیک و صوتی این کتاب را می‌توانیم از فضای مجازی تهیه کنیم مانند:

«خرید نسخه الکترونیک از سایت «طاقچه

خرید نسخه چاپی

«خرید نسخه صوتی از سایت «نوار

#خونه_بمونیم

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، Negin Fooladi و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
طراوت بهاری یزد... دیدن متن »

بارش باران در آخرین روزهای سال، طراوت خاصی به شهر یزد بخشید و هوای یزد را بهاری کرد.

عکس:مجید دهقانی زاده / مهرطراوت بهاری یزد | عکس طراوت بهاری یزد | عکس طراوت بهاری یزد | عکس طراوت بهاری یزد | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۸ اسفند ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، پرند محمدی، بهزاد هندی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازدید مجازی رایگان از موزه اورسی، پاریس | عکس
گردشگری مجازی
» بازدید مجازی رایگان از موزه اورسی، پاریس
... دیدن متن »

این روزها فرصت خوبی برای گردشگری مجازی در جهان است دیدن موزه‌ها و جاذبه‌های جهان از پشت مانیتور کامپیوتر و یا صفحه موبایل.

موزه اورسی (Musée d'Orsay) از معروفترین موزه‌های فرانسه و یکی از موزه‌های مهم نقاشی و مجسمه‌سازی جهان و دومین موزه پربازدید در پاریس است. که امکان بازدید مجازی رایگان آن فراهم شده است.

می‌توانید در گالری و اتاق‌های مختلف آن تابلوهای کم نظیر و شاهکارهای هنرمندان سبک امپرسیونیسم را پیدا کنید.

 این موزه در سال ۱۹۸۶ میلادی در کنار رودخانه سن پاریس افتتاح شد. این موزه نتیجه بازسازی یک ایستگاه قطار قدیمی است و مشهورترین مجموعه آثار هنر ملی امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم فرانسه درآن به نمایش در آمده که در سال‌های ۱۸۴۸ تا ۱۹۱۴ میلادی خلق شده‌اند. در این موزه آثاری مشهور و در سبک‌های کمتر شناخته شده مانند سمبولیسم، نقاشی نقطه نقطه و واقع گرایی نیز در اینجا موجود است.

اگر به طبقه بالای این موزه بروید خواهید دید  که برای استفاده بهتر از نور سقفی شیشه‌ای دارد. در طبقه سوم می‌توانید تمام آثار مشهور نقاشان امپرسیونیست مانند «کلود مونه»، «کامی پیسارو»، «پیر آگوست رنوآر»، «ادوار مانه» و البته آثاری از هنرمندان سبک پست امپرسیونیسم مانند «پل سزان»، «ون گوگ» و خیلی‌های دیگر را ببینید.

شب پر ستاره ونسان ونگوگ ۱۸۸۹

احتمالاً مشهورترین نقاشی این طبقه موزه از «ادوار مانه» در سال ۱۸۶۳ با نام «نهار در چمنزار» است. در این طبقه اثر مشهور «ادگار دگا» با نام «چهار رقاص» نیز به چشم می‌خورد. اثر مشهور رنوآر با نام «رقص در مولن دلا گالت» نیز در همین جا قرار دارد. 

این مجموعه سه طبقه آثار دیگری را از هنر نو مانند مبلمان، مجسمه‌ها و سایر وسائل تزئینی در طبقه دوم خود جای داده است. بلیط این موزه ۱۴ یورو است.

رقص در مولن دلا گالت ۱۸۷۷ اثر پیر آگوست رنوار

#خونه_بمونیم

لیلى شجاعى این را خواند
امیرمسعود فدائی، ژوآن، پرند محمدی و Negin Fooladi این را دوست دارند
لینک بازدید مجازی ۱۲ موزه در جهان :
https://virgool.io/@Msadeghi88/worldmuseums-q6qqed2yblwl
۲۸ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد موزه گردی برای ایام بعد از کرونا

موزه ارتباطات
مکان: خیابان امام خمینی(سپه).جنب سر در باغ ملی، ابتدای محوطه میدان مشق
تلفن تماس: 66709132
روز های بازدید: شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 17 به جز تعطیلات رسمی
بهای بلیط: هزار تومان
- این بنا در سال 1307 کلنگ زنی و در سال 1313 رسماً افتتاح شده است. طراح بنا نیکلای مارکوف بوده است.
- از این ساختمان از ابتدای تاسیس به عنوان دفتر اصلی پست و گمرک پستی تهران استفاده می شده. در بهمن ماه 1369 با نام موزه پست شروع به کار کرد. بعدا متاثر از نام وزارت خانه متبوع خود، به نام موزه پست و تلگراف و تلفن و سپس موزه پست و مخابرات تغییر نام داد. هم اکنون با نام موزه ارتباطات فعال است.
- جدای از ادوات مربوط به مخابرات و پست و تمبر های یادبود، که در قسمت های مختلف موزه قرار دارند. طراحی داخلی ساختمان، گچبری ها و پنجره ها، جالب توجه هستند.
- مانند بیشتر موزه های دولتی، فردی به عنوان راهنما در داخل موزه به چشم نمی خورد. اما موزه بروشور دارد و می توانید در محل بلیط فروشی دریافت کنید.
- عکاسی در داخل موزه آزاد است.
- متاسفانه مانند بیشتر موزه های وابسته به سازمان، ساعت فعالیت این موزه تنها در روز های اداری است. در حالی که ورودی مستقل دارد و می توان در روز های تعطیل نیز آن را فعال نگه داشت. واقعا اگر هدف از ایجاد موزه، معرفی یک سازمان است. چرا روز های پنج شنبه و جمعه فعال نیستند تا افراد بیشتری از موزه بازدید کرده، با خدمات آن سازمان آشنا شوند؟ در عوض می توان یک روز بین هفته را تعطیل کرد تا هم امور نظافت و مرمت موزه انجام شود و هم پرسنل موزه استراحت کنند. (هر چند که در طول هفته هم در حال استراحت هستند!)
- سایر موزه ها و بناهای تاریخی در اطراف این موزه: سر در باغ ملی و محوطه میدان مشق، ساختمان شهربانی (که هم اکنون جزیی از وزارت امور خارجه است)، موزه و کتابخانه ملک و سر در قورخانه.

https://museum.ict.gov.ir/
https://www.instagram.com/mooze.ertebatat/

کلیه ... دیدن ادامه » موزه های کشور تا 15 فروردین تعطیل هستند.
نیکا نصیری این را خواند
ژوآن، علی ملکی، امیرمسعود فدائی، نیلوفر ثانی، M... و Negin Fooladi این را دوست دارند
یادش بخیر نوروز 98 یکی از پربارترین های موزه گردی بود برای من .. امید زودتر برسد آن ایامِ روشنی ...
۲۸ اسفند ۱۳۹۸
بله نوروز 98 موزه ها خیلی فعال بودند. حتی آنهایی که تعطیلات رسمی بسته هستند.
خانه ملک در همین ایام بعد از 20 سال بازگشایی شد. کاخ سلیمانیه کرج هم تنها در ایام عید بازدید داشت.
۲۸ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
شکوفه‌های تهران... دیدن متن »

تهران هم این روزها بهاری شده است. رویش مجدد شکوفه‌های درختان این نوید را می‌دهند که زمستان با سردی و سفیدی اش رو به پایان است و بار دیگر بهار در طبیعت تهران خودنمایی می‌کند. رویش شکوفه‌های بهاری سرخ و سفید و صورتی در میان کوچه‌ها، نوید بخش روزهایی پر از حس تازگی است.

عکس: مجید عسگرپور / مهر

#خونه_بمونیم شکوفه‌های تهران | عکس  شکوفه‌های تهران | عکس  شکوفه‌های تهران | عکس  شکوفه‌های تهران | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۶ اسفند ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، بهزاد هندی، ژوآن، فهیمه تردست، علی ملکی، M... و Negin Fooladi این را دوست دارند
دیدن شکوفه های تهران تقریبا از دست رفت. امیدوارم شکوفه های مناطق سردتر رو بتونیم توی اردیبهشت ببینیم.
۲۷ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شعار روز جهانی موزه اعلام شد | عکس
» شعار روز جهانی موزه اعلام شد
... دیدن متن »

شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) شعار سال ۲۰۲۰ میلادی خود را به مناسبت ۱۸ می (روز جهانی موزه‌ها) اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، شورای بین المللی موزه (ایکوم) طبق سنت هر ساله اقدام به انتخاب شعار روز جهانی موزه کرد و "موزه ها برای برابری: تنوع و فراگیری" را به عنوان شعار سال ۲۰۲۰ برگزید. 

هدف از انتخاب این شعار برای روز جهانی موزه (۱۸ می) در سال ۲۰۲۰، تقویت افزایش تنوع در موسسات فرهنگی و کارکنان موزه ها و حمایت کردن از ابزارهایی برای تشخیص و غلبه بر تعصبات در آنچه موزه ها به نمایش می گذارند و یا داستان هایی که روایت می کنند، اعلام شده است. 

 برگزاری روز جهانی با هدف افزایش آگاهی عموم درباره این امر است که موزه‌ها ابزاری مهم در تبادل فرهنگی، غنی سازی فرهنگها و توسعه تفاهم،همکاری و صلح بین مردم هستند. 

روز جهانی موزه از سال ۱۹۷۷ از سوی شورای بین المللی موزه ایکوم جشن گرفته می‌شود و هر ساله موزه‌های بیشتری از سراسر جهان در این جشن جهانی شرکت می‌کنند. سال گذشته روز جهانی موزه ها در بیش از ۳۷ هزار موزه در ۱۵۸ کشور جهان جشن گرفته شد.

 

M... این را خواند
امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۵ اسفند ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، مریم عباسی، امیر مسعود، وحید هوبخت، سید حامد حسینیان، نیکا نصیری و آقامیلاد طیبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بادخورک ها به تهران آمدند

بادخورک ها پرندگانی هستند که اغلب با پرستو یا چلچله اشتباه گرفته می شوند. آمدن آنها نشانه آغاز بهار است. اولین مهاجرانی هستند که از آفریقا به ایران می آیند. تا گرم شدن هوا هستند و دوباره مهاجرت خود را آغاز می کنند.
این پرندگان استاد پرواز هستند. پرواز آنها را اوایل صبح یا هنگام غروب می توان دید، با بالهایی کشیده و داسی شکل. در حال پرواز غذا می خورند(حشرات)، آب می نوشند و حتی گفته شده استراحت می کنند! برای آب خوردن با سرعت از سطح آب حرکت می کنند و با منقار آب بر می دارند. مناطق گوناگونی از کشور ما (از جمله شهر تهران) یکی از مکانهای زادآوری بادخورک هاست. لای درز ساختمانها و صخره ها لانه گزینی و جوجه آوری می کنند.
فرم پای آنها به گونه ای است که اگر به هر دلیلی روی زمین بنشیند، احتمالاً قادر به پرواز مجدد نخواهد بود. به ... دیدن ادامه » همین دلیل باید بر روی لبه صخره ها، روی شاخه ها و بلندی بنشیند، تا بتواند دوباره به پرواز در آید.

اگرچه نوروز امسال بسیار بسیار متفاوت است. اما طبیعت راه خود را می رود.
به امید روز هایی خوب
چندروزی ست در خیابان ما مجددا صدای پرندگان مختلف به گوش می رسه.. همون آوازهای قشنگ و زیبایی که خیلی کمتر شنیدیم و حالا در اوایل بهار و تا اردیبهشت هرروز صبح از طلوع خورشید تا ساعتی بعد از آن، طنینش در فضا پر میشه ... یکی از لذتبخش ترین اوقات بهار همین اتفاقه ... دیدن ادامه » که مدتیه بیشتر شده و چهره ی دودی و ماشینی شهرو به لطف خودش مطبوع کرده... صدای آواز و آوای پرندگانی که ایکاش می تونستم اسم و نوع شون رو بیشتر بدونم
۲۵ اسفند ۱۳۹۸
خواهش می کنم
البته من هم چند تایی رو بیشتر نمی شناسم! :)
۲۶ اسفند ۱۳۹۸
بهار داره میاد و چی بهتر از شنیدن صدای پرنده ها
۲۶ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
شکوفه‌های زیبای بهاری در شهرضا... دیدن متن »

شکوفه‌های زیبای بهاری در آخرین ماه فصل زمستان در شهرستان شهرضا استان اصفهان جوانه زده و شکوفا شده‌اند. قدم به قدم به بهار نزدیک می‌شویم، طبیعت و شکوفه‌های بهاری بی اعتنا به ویروس کرونا که این روز‌ها با بوی عید یکی شده است روال عادی خود را می‌گذرانند و زمین زنده می‌شود.

این بهار را متفاوت و در خانه باشیم.

عکس: صادق بصیرت / خبرنگاران

#خونه_بمونیمشکوفه‌های زیبای بهاری در شهرضا | عکس شکوفه‌های زیبای بهاری در شهرضا | عکس شکوفه‌های زیبای بهاری در شهرضا | عکس شکوفه‌های زیبای بهاری در شهرضا | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۴ اسفند ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، بهزاد هندی، ژوآن، فهیمه تردست، M...، علی ملکی و Negin Fooladi این را دوست دارند
چقد خوشگلن
https://bit.ly/2THuY1Y
۲۵ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مراکز فرهنگی مهم «نیویورک» هم تعطیل شدند | عکس
» مراکز فرهنگی مهم «نیویورک» هم تعطیل شدند
... دیدن متن »

موزه‌ها و گالری‌های هنری بزرگ و معتبر نیویورک روز پنجشنبه اعلام کردند به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت بسته خواهند ماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیویورک‌تایمز، مراکز فرهنگی مهم نیویورک از جمله «موزه هنر متروپولیتن»، «موزه هنر مدرن»، «موزه هنر آمریکایی ویتنی»، سالن «اپرای متروپولیتن»، «سالن کارنگی» و «سالن فیلارمونیک نیویورک» روز پنجشنبه اعلام کردند در راستای کنترل شیوع ویروس «کرونا» درهای خود را به طور موقت به روی علاقه‌مندان بسته نگه خواهند داشت.

موزه «متروپولیتن» که یکی از بزرگترین موسسات هنری جهان محسوب می‌شود، بیانیه تعطیل شدندش را در حالی منتشر کرد که در آستانه جشن صد و پنجاهمین سالگرد تاسیسش است. در هفته جاری موزه «متروپولیتن» تصمیم گرفت نمایشگاه سالگرد این موزه با عنوان «خلق متروپولیتن ۲۰۲۰-۱۸۷۰» را به تعویق بیاندازد.

مدیر موزه «متروپولیتن» نیویورک در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اولویت موزه «متروپولیتن» حفاظت و حمایت از کارکنان، داوطلبان و بازدیدکنندگان است.»

خبر تعطیل شدن این مراکز پس از آنکه شهرهایی در اروپا، در کنار «سانفرانسیسکو» و «سیاتل» از برگزاری رویدادهای مرتبط با اجتماعات بزرگ خودداری کردند، اعلام شد.

موزه‌های هنری مهم «بوستون» از جمله موزه‌های هنری «هاروارد»، «موسسه هنر معاصر» و موزه هنرهای زیبا این شهر نیز از تعطیلی موقت خود خبر دادند.

گالری ملی هنر «واشنگتن»، موزه هنر «های» در آتلانتا و موزه‌های «اسمیتسونین» در واشنگتن و نیویورک، موزه «بروکلین» و موزه آمریکایی تاریخ طبیعت نیز از جمله مراکزی هستند که برای مدت موقتی تعطیل خواهند ماند.

منبع: ایسنا

#خونه_بمونیم

امیر مسعود و Negin Fooladi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در پی شیوع بیماری کرونا (کووید19) بام دنیا تعطیل شد.

دولت نپال به دلیل شیوع ویروس کرونا مجوز صعود به قله اورست را صادر نخواهد کرد. همه ساله فروردین ماه اوج صعود های قله اورست هست. تا کنون حدود 6000 نفر موفق به صعود این قله شده اند، که در بین قله های 8000 متری بیشترین تعداد صعود می باشد. اولین صعود موفق به این قله متعلق به ادموند هیلاری (انگلستان) و در سال 1953 می باشد.
مسیر دیگر صعود به این قله در کشور چین واقع شده که قبلا توسط دولت چین ممنوع شده بود.

بیس کمپ اورست در ارتفاعی بیش از 5000 متر قرار داره (تقریبا هم ارتفاع با دماوند) حضور طولانی مدت افراد در این ارتفاع، سیستم ایمنی رو ضعیف می کنه.
در فصل صعود تجمع افراد در بیس کمپ، مسیر منتهی به بیس کمپ و هتل های شهر نپال زیاد میشه.
به علاوه این نوع صعود ... دیدن ادامه » ها معمولا با حوادثی همراه هست و تیم های پزشکی زیادی درگیر صعود ها میشن. در حالی که در این شرایط امکانات پزشکی و بیمارستانی باید آزاد باقی بمونن.
۲۵ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خطر نابودی میلیون‌ها شغل گردشگری در پی شیوع «کرونا» | عکس
» خطر نابودی میلیون‌ها شغل گردشگری در پی شیوع «کرونا»
... دیدن متن »

شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) اعلام کرد شیوع ویروس «کرونا» می‌تواند حدود ۵۰ میلیون شغل مرتبط با حوزه گردشگری را از بین ببرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی بی سی، «گلوریا گوئورا» مدیر این شورا بیان کرد: «شیوع این ویروس یک تهدید جدی برای صنعت گردشگری محسوب می‌شود.»

این خبر پس از آن که هزاران پرواز بین‌المللی لغو شدند و چندین شرکت بیمه قرارداد خود با شرکت‌های مسافرتی را بع تعلیق درآوردند، منتشر شد.

آمار جدید ارائه شده توسط شورای جهانی سفر و گردشگری نشان می‌دهد، سفر در سال ۲۰۲۰ می‌تواند تا حدود ۲۵ درصد با کاهش مواجه شود.

صنعت گردشگری به دلیل محدودیت‌های مسافرتی اعمال شده توسط کشورهای مختلف در پی شیوع ویروس «کرونا» به شدت دچار خسارت شده است.

در این بین «بریتیش ایرویز»، «ایزی جت» و «نوروین ایز» تمامی سفرهای خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند. حتی خط پرواز «کورین ایر» نیز اعلام کرده که شیوع ویروس «کرونا» می‌تواند بقای این شرکت هواپیمایی را به خطر بیاندازد.

شمار مسافران خطوط هوایی چینی نیز در ماه گذشته تا ۸۴.۵ درصد کاهش داشته است.

همچنان که رویدادهای بزرگ بین‌المللی و شمار پروازهای لغو شده افزایش می‌یابد نگرانی‌ها از شدت یافتن خسارت‌ها به صنعت گردشگری نیز افزایش می‌یابد.

منبع: ایسنا

#خونه_بمونیم

امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
ایتالیا خالی از توریست... دیدن متن »

با گسترش شیوع کرونا در کشور ایتالیا و قرنطینه کامل این کشور شهرهای همیشه شلوغ و پر توریست این کشور چهره‌ای جدید به خود گرفته.

در ادامه تصاویری از خلوتی عجیب شهرهای ایتالیا مشاهده می‌کنید. فقط ونیز ۳۰۰ هزار نفری به تنهایی روزی ۵۰ هزار نفر روزانه (حدود سالی ۱۸ میلیون نفر در سال) گردشگر دارد.

توضیحات عکس روی تصاویر قابل مشاهده است.

منبع: گاردین

#خونه_بمونیمایتالیا خالی از توریست | کانال بزرگ ونیز تقریباً در طول روز خالی است. ایتالیا خالی از توریست | یک قایقران گاندولا( قایق‌های ونیزی) بدون مشتری در ونیز ایتالیا خالی از توریست | چشمه Trevi در رم که به روی بازدید کنندگان بسته شده است ایتالیا خالی از توریست | خلوتی حاشیه رودخانه «آرنو» ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۳ اسفند ۱۳۹۸
پرند محمدی، ژوآن و Negin Fooladi این را دوست دارند
:(((
۲۳ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چهار اثر ناملموس میامی در فهرست آثار ملی ثبت شد | عکس
» چهار اثر ناملموس میامی در فهرست آثار ملی ثبت شد
... دیدن متن »

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: چهار اثر ناملموس شهرستان میامی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

مهدی جمال اظهار کرد: پس از بررسی اسناد و مدارک، پرونده این آثار که در دفتر ثبت و حریم اداره ‌کل تهیه و تدوین شده بود،  واجد ارزش شناخته شده اند و در جلسه کمیته ثبت ملی آثار ناملموس کشور با تأیید و تصویب اعضای شورای عالی ثبت در فهرست میراث ملی، شماره ثبت دریافت نموده اند.

وی گفت: این آثار شامل: مهارت سنتی پخت غذای جوش بره شهر میامی، مراسم عزاداری حسن، حسین شهر میامی، مهارت سنتی پخت غذای قطقی روستای فرومد، مهارت پخت غذای شله قروت شهر میامی می باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان افزود: تعداد آثار میراث ناملموس ثبت شده استان با این چهار اثر به ۱۲۷ اثر افزایش می یابد. شهرستان میامی در ۲۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان واقع شده است.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
غارعلیصدر نخستین نوروز تعطیل را تجربه خواهد کرد | عکس
» غارعلیصدر نخستین نوروز تعطیل را تجربه خواهد کرد
... دیدن متن »

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: غار شگفت انگیز علیصدر نوروز ۱۳۹۹ در راستای پیشگیری از شیوع کروناویروس تعطیل است.

غلامحسین تقوی اظهار کرد: به منظور سلامت هموطنان، بازدید گردشگران به‌ علت شیوع کروناویروس از غار علیصدر تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همچنین از گردشگران و هم استانیها تقاضا کرد تا اطلاع ثانوی برای بازدید از این مجموعه گردشگری به علیصدر سفر نکنند.

وی ادامه داد: مجموعه تفریحی توریستی شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان یکی از مقاصد گردشگری غرب کشور در طول سال و به ویژه در ایام نوروز و تعطیلات تابستانی همواره یکی از جاذبه های گردشگر پذیر استان همدان است که نوروز ۱۳۹۹ برای حفظ سلامت گردشگران امکان پذیرش بازدید کننده در آن نخواهد بود
به گزارش ایسنا، مجموعه شورا و دهیاری روستاهای هدف گردشگری اعلام کرده اند از پذیرش مهمانان نوروزی معذور خواهند بود بنابراین هموطنان از سفر به این مناطق در تعطیلات نوروز ۹۹ خودداری کنند.

در روزهای اخیر به واحدهای اقامتی و بومگردی روستاها وشهرهای گردشگر پذیر استان همدان از سوی نهادهای متولی هشدارهای لازم داده شده که از پذیرش مهمانان خودداری کنند و در صورت انجام این کار پلمب خواهند شد.

غار علیصدر در روستایی با همین نام و در فاصله ۷۵ کیلومتری شهر همدان مرکز استان همدان و در شهرستان کبودراهنگ واقع شده است.
این غار یکی از غارهای آبی ایران و از معدود غارهای آبی قابل قایقرانی جهان است. علیصدر همچنین دارای طولانی‌ترین مسیر قایقرانی درون غار در جهان شناخته می شود که برای نخستین بار سال ۱۳۹۹  نوروز بدون گردشگر را به علت شیوع کروناویروس و حفظ سلامت بازدید کنندگان تجربه خواهد کرد.

منبع: ایسنا

#خونه_بمونیم

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، بهزاد هندی و Negin Fooladi این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
طبیعت زیبای بهاری در گلستان... دیدن متن »

شکوفه‌های زیبای بهاری در آخرین ماه فصل زمستان در گلستان جوانه زده و شکوفا شده‌اند. قدم به قدم به بهار نزدیک می‌شویم، طبیعت و شکوفه‌های بهاری بی اعتنا به ویروس کرونا که این روز‌ها با بوی عید یکی شده است روال عادی خود را میگذرانند و زمین را زنده می‌کنند. امسال در آستانه بهار در خانه بمانیم و با تصاویر به استقبال بهار برویم.

عکس:فائزه کابلی / خبرنگاران

#خونه_بمونیمطبیعت زیبای بهاری در گلستان | عکس طبیعت زیبای بهاری در گلستان | عکس طبیعت زیبای بهاری در گلستان | عکس طبیعت زیبای بهاری در گلستان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۱ اسفند ۱۳۹۸
۱۱ نفر این را دوست دارند
امیدوارم کل بهارمون فقط به لایک کردن عکسای بهار نگذره :-(
۲۱ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کروناویروس فرصتی برای پاکسازی جنگل‌ابر / جنگل‌کاری ۳ هکتاری در روستای ابر | عکس
» کروناویروس فرصتی برای پاکسازی جنگل‌ابر / جنگل‌کاری ۳ هکتاری در روستای ابر
... دیدن متن »

شیوع کروناویروس و ممنوعیت ورود گردشگران به سایت‌های تاریخی و گردشگری و از جمله سایت گردشگری منحصربه فرد جنگل‌ابر فرصتی فراهم کرده که این جنگل زیبا از زباله‌ها پاکسازی شود.

محمدرضا اسلامی دهیار روستای ابر، از برنامه‌ریزی برای ایجاد یک فضای سبز سه هکتاری در روستای ابر در شهرستان شاهرود خبر داد.

محمدرضا اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این زمین سه هکتاری تحویل دهیاری شده و روز گذشته و در اولین گام در یک هکتار از آن درختکاری انجام شد.
وی با بیان اینکه فاز دوم این طرح در سال آتی اجرایی می‌شود افزود: این فضای سبز سه هکتاری در اراضی همجوار روستای ابر قرار دارد و زمین آن از سوی منابع طبیعی به دهیاری واگذار شده است.

دهیار روستای ابر از کشت گونه‌های سازگار با منطقه در این اراضی خبر داد و خاطرنشان کرد: اورس، افرا، سرو، ون و...از جمله گونه‌هایی است که در این فاز کشت شده است.

وی با اشاره به حجم بالای بازدید گردشگران از جنگل ابر تصریح کرد: این فضای سبز و جنگل‌کاری در آینده می‌تواند مورد استفاده گردشگران این روستای هدف گردشگری نیز قرار گیرد.

اسلامی از جنگل ابر به عنوان یکی از مهمترین سایت های گردشگری استان نام برد و افزود: دهیاری برای حفاظت از این سرمایه ارزشمند همه توان خود را به کار می‌گیرد.
وی از جمع آوری روزانه زباله‌های جنگل ابر خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل شیوع کروناویروس و به دنبال ابلاغیه استانداری و علوم پزشکی از ورود گردشگر به محدوده جنگل و همچنین اقامت گردشگران در روستای ابر جلوگیری می‌شود.
به گزارش ایسنا- جنگل ابر در حوالی روستایی به همین نام در بخ بسطام شاهرود واقع شده و به باور کارشناسان این جنگل زیبا، آخرین بازمانده جنگل های باستانی جهان است و علاوه بر این ویژگی، اکوتون بودن آن و وجود تله گاه ابرهای متراکم و امکان شکل گیری اقیانوسی از ابر در آن اسبب شده این جنگل مورد توجه بسیاری از دوستداران طبیعت قرار بگیرد چرا که این ویژگی‌ها به صورت همزمان در هیچ جنگل دیگری در دنیا وجود ندارد و همین سبب اهمیت خاص این جنگل منحصر به فرد شده است.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، فهیمه تردست، بهزاد هندی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تورهای مجازی موزه‌های تعطیل ایتالیا در قرنطینه کرونایی | عکس
» تورهای مجازی موزه‌های تعطیل ایتالیا در قرنطینه کرونایی
... دیدن متن »

مدیر یکی از موزه‌های ایتالیا که به دلیل شیوع ویروس «کرونا» تعطیل شده است، سعی دارد بازدید از نمایشگاه‌های لغو شده این موزه را به صورت مجازی امکان‌پذیر کند.

به گزارش آرت‌نت، موزه هنرهای معاصر«Castello di Rivoli»(قلعه ریولی) نزدیک شهر «تورین» یکی از چندین موزه ایتالیایی است که به دلیل شیوع ویروس «کرونا» ناچار به بستن درهایش شده است.

حالا «کریستو باکارگیو» مدیر این موزه در تلاش است تا مجموعه‌ای از تورهای مجازی را برای وب سایت این موزه آماده کند.

کمی پیش از دستور تعطیل شدن موزه‌ها، سه نمایشگاه ویژه در این موزه آغاز به کار کرده بود. حالا قرار است امکان بازدید از  تمامی این نمایشگاه‌ها به صورت تور مجازی برای علاقه‌مندان فراهم شود.

این موزه همچنین برنامه‌ای برای برگزاری تورهای مجازی مخصوص کودکانی که این روزها به دلیل تعطیل شدن مدارس به همراه والدینشان خانه‌نشین شده‌اند، ترتیب داده است.

در همین بین گالری «اوفیتزی» در تلاش است تا برای متصل نگه داشتن مردم به هنر، یک کمپین در شبکه‌های اجتماعی به راه بیاندازد. به این ترتیب صفحات توئیتر و اینستاگرام این گالری هنری در روزهای آینده با تصاویر و ویدئوهای مرتبط با مجموعه شاهکارهای «اوفیتزی» به روز رسانی خواهند شد. این گالری همچنین صفحه فیسبوک جدیدی را فقط به همین منظور راه‌اندازی کرده است.

مجموعه‌ای از تورهای مجازی از مجموعه‌های منتخب این گالری نیز در وبسایت رسمی «اوفیتزی» قرار خواهند گرفت.

مدیر گالری «اوفیتزی» بیان کرد:« اگرچه موزه‌ها ناچار به بستن درهایشان شدند اما هنر متوقف نخواهد شد.»

دو هفته پیش، موزه «Castello di Rivoli» به همراه سایر موزه‌های میلان و ونیز ناچار به تعطیلی شدند و پس از آن که هفته گذشته برای چند روزی اجازه بازگشایی پیدا کردند، دوباره روز یکشنبه ناچار به بستن درهایشان شدند.

#خونه_بمونیم

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری مجازی
شکوفه‌های بهاری در یزد... دیدن متن »

هوای این روزهای نزدیک به بهار در مهریز یزد، مملو از بوی شکوفه‌های رنگی سیب و بادام و پر از آواز شلوغ گنجشک‌ها بر شاخه درختان است. در این روزهای خانه نشینی و ممنوعیت سفر، دیدن تصاویری از شکوفه‌های بهاری خالی از لطف نیست.

عکس: مجید دهقانی زاده / مهرشکوفه‌های بهاری در یزد | عکس شکوفه‌های بهاری در یزد | عکس شکوفه‌های بهاری در یزد | عکس شکوفه‌های بهاری در یزد | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۹ اسفند ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، آقامیلاد طیبی، نیلوفر ثانی، بهزاد هندی، علی ملکی، ژوآن، امیر مسعود، فهیمه تردست و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ممنوعیت ورود گردشگر به جنگل‌ابر/ از پذیرش میهمانان در روستای ابر معذوریم | عکس
در خانه بمانیم
» ممنوعیت ورود گردشگر به جنگل‌ابر/ از پذیرش میهمانان در روستای ابر معذوریم
... دیدن متن »

دهیار روستای ابر از ممنوعیت ورود گردشگر به این روستای هدف گردشگری خبر داد و گفت: ورود گردشگر به محدوده روستا و جنگل ابر تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و از پذیرش میهمانان معذوریم.

محمدرضا اسلامی خطر شیوع کروناویروس در استان را عامل این ممنوعیت سفر به جنگل ابر اعلام و اظهار کرد: به دنبال شیوع کروناویروس در کشور و به تبع آن در استان سمنان و شهرستان شاهرود، استانداری سمنان و مسوولان شهرستان و همچنین بخشداری بسطام طی ابلاغیه‌ای هرگونه پذیرش میهمان در مراکز اقامتی ممنوع شد بنابراین دهیاری ابر نیز در همین راستا ضمن اعلام به مراکز اقامتی و بوم‌گردی‌ها از مراکز اقامتی سطح روستا بازدید و از آنها خواسته شده که تا عبور از شرایط فعلی، خدماتی ارائه ندهند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدامات انجام شده در این روستای هدف گردشگری در راستای مقابله با کروناویروس خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای سفر گردشگران به روستای و جنگل ابر بعد از ممنوعیت اعلام شده، نظارت لازم صورت گرفته تا از شیوع کرونا جلوگیری شود به خصوص با توجه به اینکه روستای ابر افراد مسن و سالمند زیادی دارد لذا با حساسیت بیشتر نظارت لازم صورت گرفته است.

وی از ضدعفونی تمامی معابر روستا، مراکز عرضه، نانوایی‌ها و خیابان‌ها و معابر داخلی این روستای هدف گردشگری خبر داد و افزود: خوشبختانه به طور مرتبط این ضدعفونی انجام و هر ۷۲ساعت یک بار تکرار می‌شود بلکه تا حد امکان از شیوع آن در روستا جلوگیری شود.

اسلامی با بیان اینکه ممنوعیت سفر به جنگل ابر تا بازگشت شرایط عادی ادامه داد و اضافه کرد: تا مادامی که وزارت بهداشت یا مسوولان استان و شهرستان اعلام نکنند، خطر شیوع پایان یافته، این ممنوعیت ادامه دارد و ما نیز کنترل لازم را در خصوص منع ورود به جنگل ابر و دیگر مناطق روستا اعمال خواهیم کرد.

دهیار روستای ابر همچنین از اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌های عمومی با هدف افزایش سطح آگاهی مردم روستا از راه‌های پیشگیری از ابتلا به کروناویروس با همکاری خانه بهداشت این روستای هدف گردشگری به عنوان یکی دیگر از اقدامات دهیاری و شورای روستای ابر خبر داد و از عموم مردم خواست با رعایت بهداشت فردی و توجه به توصیه‌های مسوولان حوزه سلامت به مبارزه با کرونا کمک کنند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص ابتلای احتمالی روستاییان ابر به کروناویروس اظهار کرد: تاکنون ابتلای قطعی در روستا نداشتیم اما مواردی به عنوان مشکوک به ابتلا به کروناویروس در روستا وجود دارد که نمونه‌گیری از آنها از سوی مسوولان حوزه سلامت انجام و نمونه‌ها برای تهران ارسال شده است.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دهدز بهشت پنهان خوزستان... دیدن متن »

دهدز بهشت پنهان و کمتر شناخته شده استان خوزستان است. دهدز، شرقی ترین نقطه خوزستان به عنوان گلوگاه اصلی و ارتباطی با استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان مطرح بوده و به بخاطر همین موقعیت راهبردی می تواند به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه گردشگری خوزستان مطرح شود.از جاذبه‌های آن نیز می‌توان به شالیزارهای دشت سادات حسینی، روستای گردشگری زراس، آبشار و روستای شیون، دریاچه‌های سد کارون ۳ و کارون ۴، پل‌های قوسی شالو و غیره اشاره کرد.

عکس:مهدی پدرام خو / تسنیمدهدز بهشت پنهان خوزستان | عکس دهدز بهشت پنهان خوزستان | عکس دهدز بهشت پنهان خوزستان | عکس دهدز بهشت پنهان خوزستان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۷ اسفند ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، ژوآن، بهزاد هندی، M...، علی ملکی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دولت روسیه ورود شهروندان ایرانی را به این کشور ممنوع کرد | عکس
» دولت روسیه ورود شهروندان ایرانی را به این کشور ممنوع کرد
... دیدن متن »

دولت روسیه در بخشنامه ای باتوجه به شیوع کرونا، ورود شهروندان ایرانی به این کشور برای آموزش، کار و روادید گردشگری و ترانزیت را منع کرد.

 در این بخشنامه که با امضای میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه روز جمعه در پایگاه اینترنتی دولت روسیه منتشر شده، آمده است: به منظور تامین امنیت کشور، دفاع از سلامتی مردم و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در فدراسیون روسیه ، سازمان امنیت فدرال روسیه از بامداد روز هفتم مارس ۲۰۲۰ بطور موقت ورود اتباع خارجی یا افراد بدون تابعیت از ایران به روسیه به منظور آموزش، کار و نیز گردشگری و ترانزیت را متوقف می کند.

این ممنوعیت شامل اتباع کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، خدمه کشتی ها و اعضای هیات های رسمی و افراد دارای مدرک اقامت روسیه نمی شود.

«سازمان هواپیمایی روسیه در مدت یک شبانه روز ایروفلوت و سایر شرکت های هواپیمایی روسیه را از ممنوعیت انتقال اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت از جمهوری اسلامی ایران به منظور ترانزیت از خاک روسیه مطلع می کند.»

وزارت کشور روسیه و سازمان های تابعه آن پذیرش مدارک، تنظیم و صدور دعوت نامه برای سفر به روسیه برای اهداف شخصی و آموزش و اشتغال بکار برای اتباع خارجی و افراد دارای بدون تابعیت از ایران و صدور مجوز کار برای اتباع خارجی از این کشور را متوقف می کند.

وزارت خارجه روسیه بطور موقت پذیرش مدارک و صدور روادید کاری، آموزشی و گردشگری به اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت که در ایران قرار دارند را در بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران متوقف می کند. 

وزارت خارجه روسیه همچنین موظف شده است این تدابیر را به ایران اعلام کرده و تصریح کند که این تدابیر موجه هستند. 

منبع: ایرنا

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ورود گردشگران به «ابیانه» ممنوع است | عکس
» ورود گردشگران به «ابیانه» ممنوع است
... دیدن متن »

رییس شورای اسلامی روستای تاریخی ابیانه می‌گوید: بر اساس دستور ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در اصفهان، تا اطلاع ثانوی از ورود گردشگر به ابیانه ممنوع است.

محمدرضا علیرضایی ابیانه  با تاکید بر این‌که ابیانه اکنون در وضعیت کاملا سفید است و شورا و دهیاری روستا در روزهای ابتدایی مطرح شدن شیوع این بیماری، همه ساکنان این روستا را پایش کردند و خوشبختانه علایم اولیه در هیچ کدام از ان‌ها مشاهده نشد، اظهار می‌کند: در حال حاضر نیز در زمان ورود و خروج، کارمندان روستا و ابیانه‌ای‌هایی که در روستا مستقر نیستند به طور کامل پایش می‌شوند.

او با بیان این‌که از گردشگران درخواست کرده‌ایم و همچنین اعلام می‌کنیم که بازدید از این روستای تاریخی را به زمان دیگری موکول کنند، ادامه می‌دهد: هر چند نسبت به گذشته حضور گردشگران در این روستای تاریخی بسیار کمتر شده است، اما هنوز گاهی با ورود گردشگران مواجه می‌شویم که معمولا در سرپل «هنجن» یا نهایتا عوارضی روستا از ادامه‌ی راه‌شان جلوگیری می‌شود.

وی با بیان این‌که به احتمال زیاد این وضعیت تا نوروز ۹۹ ادامه داشته باشد، می‌گوید: تابع دستورِ ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در اصفهان هستیم و تا زمانی که اعلام نشود مجبوریم از ورود گردشگران به ابیانه جلوگیری کنیم.

منبع: ایسنا

امیر مسعود این را خواند
امیرمسعود فدائی و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چادرخوابی در مازندران ممنوع شد | عکس
» چادرخوابی در مازندران ممنوع شد
... دیدن متن »

ستاد استانی مبارزه با کرونا در مازندران برای کاهش ضریب احتمال شیوع این بیماری محدودیت‌های جدیدی وضع کرد که از جمله آن ممنوعیت چادرخوابی برای مسافران و گردشگران است.

مازندران به عنوان یکی از استان های درگیر با ویروس کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا که از حدود ۲ هفته پیش به این استان رسید، اقدامات پیشگیرانه و کنترلی زیادی را به اجرا گذاشته است که از جمله آن تعطیلی تمامی مراکز آموزشی و دانشگاهی ، بازارهای محلی ، رویدادهای فرهنگی ، سالن های برگزاری مراسم و حتی دیدارهای مردمی بود.

همچنین تمامی مجموعه های اقامتی و تفریحی گردشگری از پذیرش مسافران منع شدند ، ساعات کار اداری نیز به مدت ۲ ساعت کاهش یافت ، اجاره دادن هرگونه مکان به مسافران و گردشگران ممنوع شد و سرانجام محدودیت های جدیدی وضع شده است تا از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری شود.

بر اساس تازه ترین تصمیم ستاد مبارزه با بیماری کرونا مازندران ، برپایی هرگونه چادر از سوی گردشگران در استان ممنوع شد و هیچ مسافری اجازه برپایی کمپ یا چادر در مناطق شهری و روستایی استان را ندارد. 

این تصمیم برای جلوگیری از اقامت احتمالی مسافران و گردشگرانی اتخاذ شده است که با وجود اعلام رسمی عدم آمادگی استان برای پذیرش مسافر و گردشگر در نوروز ۹۹ همچنان برنامه ریزی کرده و بار سفر بسته اند تا علاوه بر سلامتی خود و خانواده اشان ، سلامتی شهروندان مازندرانی را هم به خطر بیندازند.

منه: ایرنا

امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را خواندند
الناز امیربیگلو این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پیست اسکی «تاریک دره» همدان... دیدن متن »

پیست اسکی تاریک دره همدان، به‌عنوان یکی از پیست‌های بین‌المللی کشور، با طول ۱۶۰۰ متر در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنجنامه، در دامنه کوه‌های الوند قرار گرفته است. به‌سبب موقعیت جغرافیایی مناسب، این پیست علاوه بر دوستداران ورزش‌های زمستانی، علاقمندان به طبیعت را نیز به سوی خود می‌کشد. دستگاهی بالابر با توان جابه‌جایی بیش از ۱۰۰ نفر حدود دو کیلومتر از مسیر پیست را طی می‌کند. پناهگاه و مهمانسرای پیست نیز با زیربنای ۵۵۰ متر مربع شامل خوابگاه، رستوران، مدرسه اسکی و تاسیسات برق اضطراری از دیگر امکانات این پیست است.

عکس:محمدامین نجفی / خبرنگاران۱۳ اسفند ۱۳۹۸
امیر مسعود و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسارت یک میلیارد یورویی «کرونا» برای گردشگری | عکس
» خسارت یک میلیارد یورویی «کرونا» برای گردشگری
... دیدن متن »

درحالی که شمار بازدیدکنندگان مقاصد گردشگری پرطرفدار اروپا به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس «کرونا» درحال کاهش است، اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد صنعت گردشگری طی این مدت هرماه با حدود یک میلیارد یورو خسارت مواجه شده است.

به گزارش فرانس۲۴، این اطلاعات توسط «تیری برتون» از مسوولان بازار جهانی اتحادیه اروپا ارائه شده است. «برتون» پیشتر هشدار داده بود با ادامه روند شیوع ویروس «کرونا»، صنعت گردشگری نیز از لحاظ اقتصادی به شدت صدمه خواهد دید.

صنعت گردشگری اروپا در دو موج با خسارت مواجه شد: نخست با شیوع ویروس «کرونا» در چین و خانه‌نشین کردن شهروندان این کشور و سپس با شیوع این ویروس در اروپا که سبب کم شدن مسافرت به نقاط تحت تاثیر این ویروس، لغو شدن رویدادهای بزرگ و تعطیل شدن مقاصد گردشگری مهم جهان شد.

در پاریس، موزه «لوور» روز دوشنبه در پی ممانعت کارکنان آن به دلیل نگرانی از شیوع ویروس «کرونا»  برای دومین روز متوالی درهای خود را به روی بازدیدکنندگان بسته نگه داشت.

در همین بین در ایتالیا که گردشگری سهم ۱۳ درصدی از اقتصاد کشور را دارد، حدود ۱۷۰۰ نفر مبتلا به ویروس «کرونا» شناسایی شده‌ است و در بعضی نقاط این کشور آمار لغو رزرو هتل‌ها به ۹۰ درصد نیز رسیده است.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هوای پاک تهران... دیدن متن »

کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ با شاخص ۳۵ در وضعیت پاک قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین ۹۰ در شرایط سالم قرار داشته است.

عکس: محسن ونایی / خبرنگارنهوای پاک تهران | عکس هوای پاک تهران | عکس هوای پاک تهران | عکس هوای پاک تهران | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۲ اسفند ۱۳۹۸
امیر مسعود، امیرمسعود فدائی، نسیبه، بهزاد هندی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کرونا «لوور» را هم به تعطیلی کشاند | عکس
» کرونا «لوور» را هم به تعطیلی کشاند
... دیدن متن »

همزمان با شیوع کروناویروس در بیش از ۵۰ کشور جهان، موزه «لوور» پاریس نیز به تعطیلی کشیده شد.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، اپیدمی ویرووس کرونا موزه «لوور» پاریس را هم تعطیل کرد و کارکنان و مسئولان این موزه که از آثار هنری محافظت می‌کردند، از ترس آلوده شدن به این ویروس، موزه را تعطیل کردند و از پذیرش بازدیدکنندگان سر باز زدند.

یکی از کارمندان موزه لوور می‌گوید: «ما بسیار نگران هستیم؛ چرا که از همه جای دنیا بازدیدکننده داریم. خطر بسیار بسیار زیاد است. اگرچه هنوز هیچ‌گونه علائمی از این ویروس در میان ۲۳۰۰ کارمند در این موزه وجود نداشته است. این مسئله را فقط زمان مشخص خواهد کرد.»

درهای این موزه مشهور به روی تمامی بازدیدکنندگان درحالی بسته شد که کارکنان «لوور» برای برگزاری جلسه‌ای درباره ویروس کرونا در این موزه حاضر شدند.

برخی از بازدیدکنندگان ساعاتی پس بسته شدن درها همچنان در صف‌ها به انتظار ایستادند، اما مقامات موزه لورر اعلام کردند درهای این موزه تا پایان روز بسته خواهد ماند.

در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۹.۶  میلیون نفر از موزه «لوور» بازدید کردند که سه‌چهارم آن‌ها از خارج از فرانسه برای بازدید از «لوور» آمده بودند. درحالت عادی، محبوب‌ترین موزه جهان روزانه میزبان ده‌ها هزار نفر از علاقه‌مندان است.

فرانسه تاکنون ۱۳۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا و دو مورد مرگ در اثر ابتلا به آن را گزارش کرده است.

روز یکشنبه دولت فرانسه از اقدامات مختلفی برای جلوگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا از جمله ممنوعیت تمامی اجتماعات بالای پنج‌هزار نفر در محیط‌های سربسته خبر داد.

امیر مسعود، امیرمسعود فدائی و بهزاد هندی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هتل‌های یزد خودجوش تعطیل کردند | عکس
» هتل‌های یزد خودجوش تعطیل کردند
... دیدن متن »

هر چند این روزها استفاده از ظرفیت تعداد محدود گردشگران نیز در این شرایط رکود ضروری است اما هتل‌های یزد به طور خودجوش و بدون هیچ ابلاغیه‌ای نسبت به تعطیلی هتل‌ها و واحدهای اقامتی خود اقدام کردند.

هتل‌های یزد به دنبال شیوع بیماری کرونا، با صدور بیانیه‌ای به طور خودخواسته و بدون دریافت هیچ اطلاعیه و ابلاغیه‌ای نسبت به تعطیلی واحدهای اقامتی و حتی بومگردی‌ها خود اقدام و هدف از این اقدام را تلاش برای حفظ سلامت مردم اعلام کردند.

«سیدامیرناصر طباطبایی» رییس جامعه هتلداران استان یزد و مسئول یکی از هتل‌های استان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در این رابطه به اهمیت حفظ سلامت شهروندان اشاره و اظهار کرد: این اقدام صرفاً با هدف حفظ سلامت مردم و جلوگیری از سفر به یزد انجام شده است.

وی افزود: به دنبال تعطیلی مراکز اقامتی، گردشگرانی که مقصد یزد را در نظر دارند، کاهش خواهند یافت، ضمن این که در این بازه زمانی ضدعفونی واحدها و آموزش هرچه بیشتر پرسنل نیز انجام می‌شود.

«علی داد» مدیر یکی دیگر هتل‌های یزد هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در رابطه با تعطیل شدن یک هفته‌ای هتل‌های یزد، تصریح کرد: هر چند ضریب اشغال هتل‎ها کاهش چشمگیری داشته و همین میزان محدود گردشگر نیز برای اقتصاد هتل‎ها ضروری است اما سلامت مردم و پرسنل هتل‌ها نسبت به مسائل اقتصادی و گردشگری اولویت دارد.

وی با بیان این که همچنان رزروهایی را از سوی گردشگران داشتیم، گفت: با وجود تاکیدهایی که بر سفر نکردن شده بود، همچنان شاهد سفر به استانمان از مقاصد متعدد بودیم و این نگرانی وجود داشت که حضور این گردشگران زمینه را برای شیوع کرونا ویروس در یزد فراهم کند لذا در هفته جاری، از پذیرش گردشگران خودداری می‌کنیم.

این هتلدار یزدی نیز خاطرنشان کرد: در این فرصت یک هفته‌ای، ضدعفونی هتل‌ها و مراکز اقامتی نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان این که تداوم این تعطیلی‌ در هفته‌های آتی هنوز مشخص نیست، گفت: هفته جاری از سوی وزارت بهداشت، هفته‌ای حاد اعلام شده ولی وضعیت در روزها و هفته‌های آتی هنوز مشخص نیست لذا تصمیم‌گیری در این باره متعاقباً اخذ خواهد شد.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی این را خواند
میم سردلی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلوم عکس
مزارع کلزا در خوزستان... دیدن متن »

گیاه کلزا که از آن روغن کلزا بدست می‌آید، در فصل پاییز کاشته می‌شود وبخش وسیعی از مزارع خوزستان را دربرمی‌گیرد روغن کلزا دارای اسیدهای چرب اشباع نشده و فاقد کلسترول است.

عکس: مهدی پدرام خو / تسنیممزارع کلزا در خوزستان | عکس مزارع کلزا در خوزستان | عکس مزارع کلزا در خوزستان | عکس مزارع کلزا در خوزستان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۱ اسفند ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، امیر مسعود، M...، سروناز یکتا، فهیمه تردست و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابلاغ «حق انصراف» به تورهای نوروزی | عکس
» ابلاغ «حق انصراف» به تورهای نوروزی
... دیدن متن »

وزارت گردشگری با ابلاغ یک بخشنامه سراسری به مدیران استانی این حوزه، «حق لغو برنامه سفر توسط مسافران نوروزی» در تمام تورهای داخلی و خارجی را به رسمیت شناخت.

در این بخشنامه که البته به‌صورت «مبهم» نوشته شده از مدیران استانی دولت در حوزه گردشگری خواسته شده به‌گونه‌ای بازار خدمات سفرهای نوروزی را مدیریت کنند تا آژانس‌هایی که تورهای عید ۹۹ را به مسافران فروخته‌اند در صورت تقاضای لغو از سمت مسافران، همه پول دریافتی را به آنها عودت دهند.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، مطابق آنچه وزارت گردشگری به‌عنوان سیاست‌گذار و متولی این حوزه و همچنین مسوول اجرای کامل ضوابط و مقررات ارائه خدمات هتل و سفر در این بخشنامه ابلاغ کرده است، مسافران تورهای نوروزی و حتی تورهای بعد از عید ۹۹ می‌توانند به‌دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، قراردادهای خود با آژانس‌ها را بدون پرداخت جریمه به خدمات‌دهنده‌های گردشگری، لغو کنند.

انتشار ویروس کرونا در استان‌های مختلف کشور باعث شده خیلی از خانوارهایی که قصد سفر در تعطیلات نوروز را داشتند برنامه سفر خود را کنسل کنند. از طرفی مسافران تورهای خارجی نوروز نیز به‌دلیل تصمیم برخی کشورهای مقصد مبنی‌بر تعلیق پروازهای از مبدا ایران، مجبور به لغو سفرهای خود هستند. در همین راستا متولیان گردشگری برای رفع این مشکلات دستورالعملی را به آژانس‌های مسافرتی ابلاغ کرده‌اند.

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: رعایت حقوق مردم و حفظ امنیت و آرامش روانی جامعه به‌ویژه گردشگران، همواره در زمره اولویت‌های اصلی صنعت گردشگری بوده و خوشبختانه فعالان این صنعت و مدیران تاسیسات گردشگری با رعایت اخلاق حرفه‌ای‌، رضایتمندی مسافران و گردشگران را بر سایر ملزومات رجحان می‌دهند. تیموری اعلام کرد: از تاریخ اول اسفندماه سال‌جاری تا اطلاع ثانوی، چنانچه گردشگری درخواست انصراف از سفر کند، لازم است کلیه تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بدون هیچ گونه جریمه‌ای نسبت به استرداد وجوه دریافتی از گردشگران اقدام ‌‌کنند.

وی افزود: با توجه به عدم امکان پیش‌بینی دامنه تبعات وآثار شرایط موجود، لازم است فعالان ومدیران تاسیسات گردشگری از ایجاد هرگونه تعهد الزام‌آور برای سفرهای نوروزی هموطنان خودداری کرده، ضمن اطلاع‌رسانی و توجیه دقیق شرایط حاکم در مبدا و مقصد سفر، تمهیدات لازم را برای اعمال هر گونه کنسلی احتمالی وبازگرداندن وجوه گردشگران در قراردادهای کاری خود با ارائه‌کنندگان خدمات گردشگری در داخل وخارج از کشور، مدنظر قرار دهند.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در واقع اعلام تا اطلاع ثانوی به این معنا است که احتمالا تا پس از انتهای تعطیلات نوروز ۹۹ این بیماری از بین نخواهد رفت به همین دلیل زمانی محدود برای این موضع در نظر گرفته نشده و با توجه به اینکه سایر کشورها برای عبور گردشگران ایرانی از مرزهای آنها ممانعت می‌کنند آژانس‌های مسافرتی نیز باید قراردادهای خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند تا تعهدات لازم مربوط به هر گونه کنسلی برای شرکت‌های هواپیمایی و مسافران وجود داشته باشد. همچنین معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با استناد به دو ماده ۱۳ تصویب‌نامه حقوق شهروندی «هر شهروندی حق دارد از امنیت جانی، مالی، حیثیتی، حقوقی، قضایی، شغلی، اجتماعی و نظایر آن برخوردار باشد. هیچ مقامی نباید به نام تامین امنیت، حقوق و آزادی‌های مشروع شهروندان و حیثیت و کرامت آنان را مورد تعرض و تهدید قرار دهد. اقدامات غیرقانونی به نام تامین امنیت عمومی به‌ویژه تعرض به حریم خصوصی مردم ممنوع است» و ماده ۱۲ شیوه‌نامه اجرایی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی که می‌گوید «چنانچه به علل خاصی، رخداد بلایای طبیعی، دلایل امنیتی و حوادثی که خارج از کنترل و اراده دو طرف باشد، رزرو انجام شده لغو شود و وجوه دریافتی باید عینا مسترد شود» چنین سازوکاری را اعلام کرده است.

این بخشنامه شامل تمامی پروازها از جمله بلیت‌های چارتری نیز می‌شود؛ زیرا برخی از مسافران که بلیت سفر آنها چارتری بوده‌ است در پاسخ به دریافت وجه خود از آژانس‌های مسافرتی پاسخ شنیده‌اند که «هزینه بلیت‌های چارتری به هیچ عنوان برگشت داده نمی‌شود که با این بخشنامه این مشکل نیز برای مسافرانی که قصد لغو سفرهای خود را دارند بر طرف شده است. این در حالی است که اغلب مسافرانی که قصد کنسلی سفرهای خود را دارند همچنان برای دریافت مبالغ پرداختی خود با مشکل مواجه هستند.

منبع: دنیای اقتصاد 

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
انعکاس تهران پس از باران... دیدن متن »

بارش باران در تهران که به گزارش سازمان هواشناسی در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه ۶ و ۷ اسفند ۱۳۹۸ رکورد بیشترین میزان بارش را شکست، موجب لطافت هوا و طراوت در حال و هوای شهر شده است، طبق نتایج شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز نیز وضعیت کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود.

عکس: محمد سعید سعیدی / خبرنگارانانعکاس تهران پس از باران | عکس انعکاس تهران پس از باران | عکس انعکاس تهران پس از باران | عکس انعکاس تهران پس از باران | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۷ اسفند ۱۳۹۸
بهزاد هندی، امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری فرانسه یکی از قربانیان «کرونا» | عکس
» گردشگری فرانسه یکی از قربانیان «کرونا»
... دیدن متن »

همچنان که مقاصد مهم گردشگری سراسر جهان به دلیل ترس از شیوع ویروس «کرونا»  با آینده‌ای نامشخص مواجه هستند، فرانسه که پربازدیدترین کشور جهان شناخته می‌شود از همین حالا با کاهش تعداد گردشگر مواجه شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از فوربس، با توجه به اطلاعات ارائه‌شده از سوی وزارت گردشگری و امور خارجه فرانسه، بیش از ۸۹.۴ میلیون نفر در طول سال ۲۰۱۸ از این کشور بازدید کرده‌اند که این رقم بیشتر از آمار بازدید از هر کشور دیگری در جهان است.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، کاهش در گردشگری جهانی در پی نگرانی‌ها و ممنوعیت‌های سفری مربوط به ویروس «کرونا» می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر صنعت گردشگری فرانسه داشته باشد.

به گفته وزیر اقتصاد فرانسه، از آن‌جایی که گردشگران چینی هرساله ۲.۷ میلیون نفر از بازدیدکنندگان فرانسه را تشکیل می‌دهند، شرایط در سال ۲۰۲۰ برای فرانسه همچون گذشته نخواهد بود و صنعت گردشگری در فرانسه از زمان شروع شیوه این ویروس حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

از زمان شیوع این ویروس و ممنوعیت سفر گردشگران چینی به خارج از این کشور، مجلات و موسسات متعددی به بررسی تاثیرات این بحران بر نقاط پربازدید و محبوب جهان پرداخته‌اند که نتیجه این تحقیقات کاهش آمار بازدیدکنندگان چینی و غیرچینی در بسیاری از مقاصد گردشکری را نشان داده است. 

با توجه به گزارش منتشرشده توسط «سی ان بی سی»،  از زمانی که ویروس «کرونا» در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد  این ویروس تاکنون جان بیش از ۲,۵۰۰  نفر را در این کشور گرفته است.

منبع : ایسنا

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و زهره مقدم این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ارگ تاریخی میشیجان... دیدن متن »

ارگ تاریخی میشیجان بنایی خشت وگلیو متعلق به دوره قاجاریه(۱۱۷۴ –ه.ش) است که در روستای میشیجان علیا از توابع شهرستان خمین استان مرکزی واقع شذه است.این عمارت در زمینی به شکل مستطیل هشت ضلعی و به مساحت حدود یک هکتار در کنار امامزادگان این روستا بنا شده که ساختمان اصلی آن به صورت بنایی منفرد در دو طبقه با پلان چهار ضلعی و بانمای ترکیبی گچ وآجر در وسط محوطه قرارگرفته و سقف آن به وسیله قاب بندی‌های چوبی یکپارچه آراسته شده و محلاقامتامیر حشمت بوده است. در شمال وغرب محوطه فضاهایی با کاربری گلخانه، مطبخ،انبار غلات، محل اسکان خادمین و حیاط خلوت قراردارد. عمده مصالح به کار رفته در این بنا خشت و گل و چوب بوده و سقف اطاق‌ها بصورت طاق آهنگ و طاق‌های چهار بخشی و سقف مسطح چوبی طراحی شده است..درجنوب محوطه کالسکه خانه قراردارد که دارای یک سقف چهار گنبدی است. همچنین در قسمت شمال و جنوب عمارت دو بر جدیده بانی قرارگرفته است. در قسمت جنوب شرقی محوطه هشتی ورودی قراردارد که شامل یک راهرو و چند اتاق با سقف‌های چوبی در طرفین آن است. در زیر اتاق شمالی هشتی یک سیاه چال با ورودی مخفی از داخل اتاق قراردارد که از آن برای زندانی کردن افراد استفاده میشده است.

عکس: فرهنگ یوسفی / مهرارگ تاریخی میشیجان | عکس ارگ تاریخی میشیجان | عکس ارگ تاریخی میشیجان | عکس ارگ تاریخی میشیجان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۶ اسفند ۱۳۹۸
امیر مسعود، علی ملکی، نیلوفر ثانی، امیرمسعود فدائی، پرند محمدی، Negin Fooladi و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آژانس‌های مسافرتی در کمای «کرونا» | عکس
لغو سریالی تورهای داخلی و خارجی دردسرساز شد
» آژانس‌های مسافرتی در کمای «کرونا»
... دیدن متن »

در حال حاضر بازار گردشگری ایران به کما رفته است چون از طرفی گردشگرانی که قصد سفر داخلی را داشته‌اند سفرهای خود را لغو کردند و ازسوی دیگر مسافران خارجی که قصد سفر به ایران را داشتند نیز سفرهای خود را به حالت تعلیق در آوردند. به همین دلیل فعالان بازار گردشگری با سکته سفرهای ورودی به کشور و سفرهای داخلی مواجه هستند. این اتفاق بعد از افزایش قیمت بنزین و ماجرای سقوط هواپیما اتفاق افتاده و با این وضعیت صاحبان آژانس‌های مسافرتی سفرهای نوروز ۹۹ را در حجم بسیار پایین ارزیابی می‌کنند.

این روزها بازار گردشگری ایران در یک وضعیت فوق‌العاده به سر می‌برد و با شیوع ویروس کرونا و ورود آن به ایران بسیاری از فعالان این حوزه با مشکلات مختلفی مواجه شده‌اند، به‌طوری‌که اغلب دفاتر مسافرتی از کاهش میزان فروش تورها و بلیت‌ها معترض هستند. در این میان برخی از کشورها از جمله ترکیه به بستن مرزهای خود پرداخته‌اند و از ورود گردشگران ایرانی به کشور خود جلوگیری می‌کنند. همین امر نیز موجب شده بسیاری از تورهای مسافرتی برای گردشگران ایرانی حتی در ایام تعطیلات نوروز لغو شود. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» بیش از ۵۰ نفر از فعالان بازار گردشگری در جلسه‌ای حاضر شدند تا راهکاری برای این مشکلات پیدا کنند. آنها از کنسلی بیش از اندازه سفرها به علت لغو پروازها متضرر شده‌اند و در حال حاضر نیز باید پول مسافران را به آنها بازگردانند. از طرفی به علت اینکه در کشورهای خارجی برای همین مسافران اقامتگاه‌هایی را رزرو کرده‌اند با این اتفاق از نظر اقتصادی به میزان قابل توجهی متضرر خواهند شد.

از سوی دیگر فعالان بازار گردشگری عنوان کردند که ایام عید یکی از مهم‌ترین زمان‌ها برای کسب‌و‌کارشان محسوب می‌شود زیرا به علت تعطیلات بیشترین سفرها توسط گردشگران داخلی صورت می‌گیرد و میزان قابل توجهی از درآمد سالانه‌شان در همین ۱۵ روز کسب می‌شود و اگر شیوع این ویروس برای تعطیلات عید همچنان ادامه داشته باشد احتمالا برخی از فعالان این حوزه ورشکست خواهند شد. در حال حاضر که مدت کوتاهی از ورود ویروس کرونا به ایران می‌گذرد اغلب سفرهای داخلی نیز لغو شده است؛ به‌طوری‌که براساس آمار یکی از مدیران دفاتر مسافرتی بیش از ۷۵ درصد تورهای مشهد به علت ترس از ابتلا و گسترش کرونا کنسل و موجب شده تا ۹۰ درصد هتل‌های این شهر بدون مسافر باشند همچنین در شهر قم نیز در حال حاضر حتی یک مسافر در ‌هتل‌ها اقامت ندارد.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در جلسه‌ای که در شورای‌عالی هوایی کشور که به‌منظور بررسی بحران کرونا و وضعیت گردشگری کشور تشکیل شده بود تصویب شد که تمامی هواپیماهای ورودی و خروجی پس از پیاده‌ کردن مسافران کاملا ضدعفونی شوند و تمامی مسافران و گردشگرانی که قصد خروج از کشور را دارند، باید پیش از سفر کارت سلامت دریافت کنند که برای صدور کارت سلامت به گردشگران قرار است در تمامی فرودگاه‌ها یک اتاق برای معاینه و یکی برای قرنطینه تعبیه شود.

اما برخی از کشورها برای کنسلی و بازگرداندن پول به دفاتر بهانه‌تراشی می‌کنند؛ در همین راستا حرمت‌الله رفیعی رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد: سازمان هواپیمایی کشور باید برای ایرلاین‌ها بخشنامه‌ای صادر کند تا تمام مبالغ مورد نظر را به دفاتر باز گردانند زیرا زمانی که مسافر تمایلی به سفر ندارد چاره‌ای جز ابطال نیست. همچنین انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرات هوایی و جهانگردی ایران با ارسال نامه‌ای به علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از وی خواسته در راستای ضایع نشدن حق و حقوق مسافران  دفاتر مسافرتی فعال همکاری‌های لازم را انجام دهند.

رفیعی گفت: در حال حاضر برخی کشورها مرزهای خود را برای ورود گردشگران ایرانی به کشور خود بسته‌اند و دفاتر نیز چاره‌ای جز بازپرداخت وجوه دریافتی ندارند. بنابراین برای محفوظ ماندن حقوق مسافر و دفاتر مسافرتی باید هتل‌ها و ایرلان‌ها نیز همکاری کنند. همچنین همین درخواست را از وزیر راه و شهرسازی، وزیر بهداشت و وزیر امور خارجه که با این مساله مرتبط هستند نیز خواهیم داشت زیرا در حال حاضر بازار گردشگری در حالت فوق‌العاده قرار دارد.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد» با توجه به افزایش قیمت بلیت هواپیما و افزایش نرخ ارز  پیش‌بینی می‌شود اغلب مسافران نورزی به سفرهای داخلی به‌صورت زمینی خواهند پرداخت اما با وجود پیش‌بینی‌هایی که از آمار مسافران شده بود در حال حاضر حدود ۴۵ درصد از مسافران  داخلی سفرهای زمینی خود را لغو کرده‌اند. همچنین تمامی تورهای مدارس، دانش‌آموزی، دانشگاهی و ... نیز در حال لغو کردن سفرهای خود هستند. با چنین وضعیتی هیچ کدام از آژانس‌های مسافرتی نمی‌توانند برای عید و درآمد حاصل از آن برنامه‌ریزی کنند.

علی‌اصغر باریکانی، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی در سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این نشست گفت: باید شرایط فعلی را پشت سر بگذاریم و علاوه بر بخش گردشگری بسیاری از حوزه‌های دیگر نیز به‌دلیل شیوع کرونا با مشکلات متعدد مواجه هستند.

وی گفت: تصویب شده است در فرودگاه‌هایی که به مقصد ترکیه پرواز دارند یعنی فرودگاه امام خمینی(ره)، فرودگاه مشهد و شیراز نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی حضور مداوم داشته باشند و کارت سلامت برای مسافران و گردشگران براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت صادر کنند تا  گردشگران بتوانند به راحتی از کشور خارج شوند.

جواد موسوی، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، هم گفت: با توجه به شیوع کرونا امسال برای حوزه گردشگری سال خشکسالی است همچنین اطلاعی از تعداد هتل و ایرلاین‌هایی که برای اسکان و جابه‌جایی گردشگران قرارداد بسته‌اند نداریم تا بتوانیم براساس آنچه وزارت بهداشت به‌عنوان شهرهای ممنوعه برای سفر اعلام خواهد کرد، کاهش سفر را به اجرا بگذاریم.

وی در خصوص اعتراض برخی از مدیران دفاتر مسافرتی در خصوص جلوگیری مسوولان برخی از شهرها از ورود اتوبوس‌های تورهای مسافرتی به آن شهرها عنوان کرد: با دستور ریاست‌جمهوری، وزارت بهداشت مسوول اعلام سیاست‌های مقابله با کرونا است. در همین راستا نیز وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید شهرهای ممنوعه برای سفر را به دفاتر مسافربری اعلام کند تا به آن مناطق سفر نکنند بنابراین مسوولان استانی نمی‌توانند از ورود تورها جلوگیری کنند.

همچنین موسوی در خصوص وضعیت تورهای خارجی که فروخته‌شده اما به دلیل ویروس کرونا لغو شده‌اند نیز گفت: جلسه‌ای با وزارت خارجه برای رفع این مشکل و بازگرداندن پول به شرکت‌هایی که تورهای خارجی فروخته‌اند خواهیم داشت.

منبع: دنیای اقتصاد

امیر مسعود، امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری صادر شد | عکس
» دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری صادر شد
... دیدن متن »

دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری صادر شد.

در این دستور العمل ضمن ارائه مشخصه‌های این ویروس و مراقبت‌های بهداشتی، در زمینه اهمیت توجه به کروناویروس در تاسیسات گردشگری توضیحاتی داده شده است؛ هرچند این انتظار از سوی فعالان گردشگری مطرح شده بود که این توصیه‌ها زودتر و در زمانی که سرایت ویروس کرونا به خارج از چین جدی شده بود، به اجرا گذارده شود.

در دستورالعملی که اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر کرده، بدون تقسیم‌بندی تاسیسات گردشگری، تفاوت خدماتی و نوع فعالیت آن‌ها، به نحوه برخورد با افراد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ در تاسیاست گردشگری، نحوه کنترل مسافران و آموزش پرسنل پرداخته شده است.

کنترل پاسپورت مسافران و شناسایی افرادی که در ماه‌های اخیر به چین سفر داشته‌اند، پرسش در زمان پذیرش درباره معاینات و کنترل جسمانی و سلامت وی در فرودگاه‌های کشور، آموزش پرسنل درخصوص نحوه شناسایی و برخورد با مسافران مشکوک و اقدامات پیشگیرانه، تهیه دستورالعمل‌های ویژه مسافران و نصب در اتاق‌ها، اطلاع موارد حاد به مراکز بهداشتی و درمانی، رعایت اصول برخورد با بیماران شناسایی شده و انجام اقدامات کنترلی عفونت در واحد گردشگری از جمله توصیه هایی است به تاسیاست گردشگری برای کنترل مسافران شده است.

در این دستورالعامل، در ۱۴ بند نیز به نکات آموزشی پرسنل پرداخته شده است. همچنین به تاسیاست گردشگری توصیه شده در صورت برخورد با مسافر بیمار، سریعا به مراکز بهداشتی برای انتقال بیمار اطلاع داده شود، اتاق‌ها و نقاط آلوده کامل ضدعفونی شود و پرسنل بعد از نظافت و ضدعفونی اتاق استحام کرده و لباس‌هایشان را به خوبی بشویند.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و Negin Fooladi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
کارناوال ریو... دیدن متن »

کارناوال ریو بزرگ‌ترین جشن برزیل است که مردم سراسر جهان را به سمت این شهر می‌کشاند. خیابان‌های شهر تقریباً برای یک هفته در اختیار کارناوال است و گروه‌های مختلی از رقصندگان در خیابان به اجرای برنامه می‌پردازند که اکثر این شرکت‌کنندگان و گروه‌ها از مدارس رقص سامبا هستند.کارناوال ریو | عکس کارناوال ریو | عکس کارناوال ریو | عکس کارناوال ریو | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۴ اسفند ۱۳۹۸
امیر مسعود، امیرمسعود فدائی، پرند محمدی، فهیمه تردست، زهره مقدم، علی ملکی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موزه‌های تهران و استان‌های در معرض تهدید کرونا تعطیل شدند | عکس
» موزه‌های تهران و استان‌های در معرض تهدید کرونا تعطیل شدند
... دیدن متن »

مدیر اداره کل موزه‌ها خبر داد: موزه‌ها و اماکن تاریخی زیرنظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در استان‌هایی که در معرض تهدید کرونا قرار دارند تا پایان هفته تعطیل شدند.

به گزارش ایسنا، با توجه به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعیه ای مبنی بر تعطیلی برنامه‌های هنری و سینمایی در سراسر کشور صادر و اعلام کرد که برنامه‌های هنری و سینمایی تا پایان هفته تعطیل خواهد بود، به دنبال آن نیز مدارس و دانشگاه‌های تهران و ۱۰ استان دیگر که در معرض تهدید کرونا هستند، تعطیل اعلام شدند.

محمدرضا کارگر - مدیر اداره کل موزه‌ها- نیز اعلام کرد، وضعیت فعالیت موزه‌ها بررسی می‌شود. وی صبح امروز (یک‌شنبه چهارم اسفند) در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: موزه‌ها و اماکن تاریخی زیرنظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تهران و استان‌هایی که در معرض تهدید هستند، تعطیل شدند.

او ادامه داد: این تعطیلی شامل تهران و همه‌ی استان‌هایی می‌شود که قبلا مدارس، دانشگاه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی آن‌ها تا پایان هفته تعطیل اعلام شده‌اند.

کارگر تعطیلی موزه‌های زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی را در صورتی ادامه‌دار دانست که وزارت بهداشت همچنان آن را تایید کند.

تا کنون همه‌ی دانشگاه‌های استان‌های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، همدان، اصفهان، گلستان، گیلان و مازندران تا پایان هفته تعطیل شده‌اند.

منبع: ایسنا

محمد لهاک ، امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و Negin Fooladi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جالبه قیمت رو نوشتید بعدش زدید +بلیط هواپیما...
بعد بلیط هواپیما رو جزو خدمات آوردید . این یعنی چی دقیقاً.
امیرمسعود فدائی و امین مهدوی این را خواندند
امیر مسعود و الناز امیربیگلو این را دوست دارند
درود بر شما
به این معنی هست که خرید بلیت هواپیما توسط برگزارکننده انجام می‌شود ولی به دلیل نبود ثبات در قیمت، عدد دقیق آن در روز ثبت نام مشخص شده و توسط گردشگر پرداخت می‌شود.
۰۱ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بلایی که پرورش میگو سر ژئوپارک قشم آورد | عکس
» بلایی که پرورش میگو سر ژئوپارک قشم آورد
... دیدن متن »

تهدید زمین های اطراف ژئوپارک قشم به واسطه ایجاد مزرعه پرورش میگو همچنان جدی است که خرداد ماه پیش‌رو با آمدن بازرسان یونسکو به قشم منجر به خروج ژئوپارک از فهرست جهانی می‌شود.

 واگذاری اراضی در محدوده طولانی‌ترین غار نمکی جهان به مرکز پرورش میگو، تبدیل به جدی‌ترین تهدید برای خروج ژئوپارک قشم از یونسکو شده است. رئیس ژئوپارک و کارشناسان معتقدند، واگذاری این اراضی که بیشتر با هدف احداث مزرعه پرورش میگو و آبزیان، پلاژ و شهرک‌های صنعتی بوده، این ژئوپارک را مورد تهدید قرار می‌دهد

زمین‌های اطراف ژئوپارک قشم پیش از تخریب

این‌تهدید نیز زمانی جدی شده که علیرضا امری کاظمی مدیر ژئوپارک جهانی قشم از تخریب یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع از زمین‌های حریم این ژئوپارک خبر داده و می‌گوید: این تخریب بازرسان یونسکو را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

زمین‌های اطراف ژئوپارک قشم پیش از تخریب

قرار است تعدادی بازرس، خرداد ماه ۹۹ به ایران بیایند و از ژئوپارک دیدن کنند و در صورتی‌که این زمین‌ها همچنان به همین‌صورت باشند، امکان حذف این ژئوپارک از فهرست جهانی وجود دارد.

زمین‌های اطراف ژئوپارک قشم بعد از تخریب 

پیش از این، بنا به گفته مدیر ژئوپارک قشم، مسئولان سازمان شیلات از دو ارگان برای فعالیت‌هایی که در ژئوپارک انجام می‌شود، مجوز گرفته‌اند. این در حالی است که از سازمان منطقه آزاد قشم هیچ مجوزی گرفته نشده و حتی اگر ارگانی هم به آنها مجوز داده باشد، تخلف محرز است. چون این اقدامات در حریم ژئوپارک و حریم میراث طبیعی و ملی غار نمکدان انجام شده‌اند. بنابراین یا استعلام گرفته نشده یا اگر هم مجوزی به آنها داده شده، خلاف قانون بوده است.

زمین‌های اطراف ژئوپارک قشم بعد از تخریب

مدیر ژئوپارک جهانی قشم در ادامه گفت: منطقه آزاد قشم چند ماه است از راه‌های قانونی و رسمی، اخطارهای لازم را از طریق سیستم قضائی داده است. البته آن زمان هنوز تخریب‌ها آغاز نشده بود ولی اکنون این تخریب در حال انجام است. چشم‌انداز میراث طبیعی و اصالت آثار ثبت شده با ایجاد حوضچه بزرگ پرورش میگو، برداشت خاک زمین و تلنبار شدن آن در اطراف حوضچه پرورش میگو از بین می‌رود. همچنین شاهد تغییر شکل گسترده این اثر ثبت جهانی خواهیم بود.

منبع: مهر

امیرمسعود فدائی این را خواند
چه خبره تو این خراب‌شده؟! واقعاً انقدر نفهمی و بی‌شعوری جایزه داره به خدا!!
۳۰ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
گردش در جهان با ماسک... دیدن متن »

با شیوع ویروس کرونا و ترس از ابتلا به آن، در همه نقاط جهان می‌توان توریست‌هایی را دید که با ماسک هستند و با ما مسکهایی بر چهر عکس‌های یادگاری می‌گیرند. در ادامه تصاویری از توریست‌ها در نقاط مختلف جهان را مشاهده می‌کنید.

عکس: آتلانتیکگردش در جهان با ماسک | عکس گردش در جهان با ماسک | عکس گردش در جهان با ماسک | عکس گردش در جهان با ماسک | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۹ بهمن ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازگشت دوباره لک لک های مهاجر به تالاب زریبار | عکس
» بازگشت دوباره لک لک های مهاجر به تالاب زریبار
... دیدن متن »

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان گفت: لک لک های مهاجر به منظور زمستان گذرانی و جوجه آوری به کلنی های حاشیه تالاب بین المللی زریبار مریوان بازگشتند.

ابراهیم همت بلند در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: لک لک ها از جمله پرندگان مهاجری هستند که با شروع فصل سرما در عرض های شمالی، به سوی مناطق جنوبی و گرمسیر مهاجرت می کنند.

وی افزود: این پرندگان مهاجر، در مسیر مهاجرت شان به مناطق گرمسیری، مدتی را جهت استراحت، تغذیه، جوجه آوری و زمستان گذرانی در کلنی های دشت بیلو و دره تفی حاشیه تالاب زریوار مریوان به سر می برند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان ادامه داد: چنگرمعمولی، کاکائی، خوتکا، اردک سرسبز، غاز خاکستری، فلامینگو و... از جمله پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی هستند که در فصل سرد سال، مهمان تالاب زریوار(زریبار) مریوان می شوند.

وی خاطرنشان کرد: از عموم مردم درخواست می شود در حفظ و صیانت از این پرندگان زیبا به عنوان نعمت ها و نشانه های قدرت لایزال الهی تلاش کنند و از تخریب لانه، زیستگاه و آرامش آنها خودداری شود. 

هر ساله با نزدیک شدن فصل بهار، شاهد مهاجرت لک‌لک‌های سفید به استان کردستان به منظور جوجه آوری و تابستان گذرانی هستیم.

لک لک سفید با نام کُردی «حاجی له‌ق له‌ق» یکی از گونه‌های پرندگان با رفتاری اجتماعی است که تالاب زریبار و روستاهای اطراف آن یکی از زیستگاه‌های مهم این پرنده در منطقه است.

لک لک سفید با نام علمی « Ciconia Ciconia » پرنده‌ای با ۱۰۲ سانتی‌متر طول در زمره بزرگترین پرندگان کنارآبزی است. نر و ماده این پرنده هم شکل هستند و جزو پرندگان زادآور تالاب زریبار است.

این پرنده آرام با مردم این دیار به خوبی انس گرفته است و بر روی درختان و لانه‌هایی که روستانشینان زریبار با عشق برایش ساخته‌اند، آرامش می‌گیرد.

این گونه زیبا زمستان‌ها را در مناطق گرمسیری کشور مانند تالاب های استان خوزستان و فارس و... به سر برده و با شروع فصل بهار، مهاجرت خود را به مناطق غربی کشور و به ویژه استان کردستان به منظور جوجه آوری و تابستان گذرانی آغاز می‌کند.

لک لک سفید در بیشتر نقاط استان مشاهده می شود اما به دلیل شرایط زیستگاهی مناسب، وجود درختان بلند بلوط، فراوانی غذا و احساس امنیت، دو شهرستان بانه و مریوان، پذیرای تعداد بیشتری از این گونه هستند.

وجود لک لک‌های سفید برروی درختان بلند بلوط، باعث جذب گردشگران و پرنده نگران از سراسر کشور برای مشاهده این پرنده زیبا به استان کردستان شده است.

منبع: ایسنا

بهزاد هندی، امیر مسعود، M...، بهاره قدیمی ذاکر و علی ملکی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حمله کرونا به صنعت یک تریلیون دلاری گردشگری | عکس
» حمله کرونا به صنعت یک تریلیون دلاری گردشگری
... دیدن متن »

در هفته گذشته، تاثیرات زیان‌بار ویروس کرونا بر صنعت گردشگری به سرعت گسترش یافت. به اعتقاد کارشناسان، خسارت‌های این ویروس بر اقتصاد گردشگری تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

در منطقه آسیا تنها در سال ۲۰۱۷، کسب‌وکارهای تفریح و گردشگری ۸۸۴ میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی سهم داشتند. در سال ۲۰۱۸، این سهم به یک تریلیون دلار رسید. حالا ویروس کرونا در سراسر این منطقه گسترش یافته و بر تمام بخش‌های آن، اثرات جدی گذاشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تنها در چین در سال ۲۰۱۹ بخش گردشگری ۱۲۷.۳ میلیارد دلار درآمد برای این کشور خلق کرده است. اما حالا حتی اگر کل سال ۲۰۲۰ را هم در نظر بگیریم، حداقل در یک ماه اخیر آژانس‌داران، هتل‌داران و شرکت‌های گردشگری با اختلال جدی در کسب‌وکارهایشان مواجه شده‌اند.

«جک ازون»، مدیر یکی از آژانس‌های گردشگری لوکس می‌گوید: «تعداد لغو سفرها هر روز در حال افزایش است. این فقط مخصوص به چین نیست، در کل آسیا چنین وضعیتی داریم. مردم کاملا از سفر منصرف شده‌اند. بسیاری از آن‌ها می‌گویند که ما اکنون هیچ‌جا نمی‌خواهیم برویم یا بسیاری هم می‌گویند که سفرمان را به سال بعد موکول می‌کنیم.»

تنها در این آژانس گردشگری، ۷۵ درصد از مسافران سفرهای ماه فوریه و مارس خود را لغو کرده‌اند. ۱۰۰ درصد از سفرهای ماه عسل این آژانس نیز لغو شده است.

«کریس نستا»، مدیر اجرایی «شرکت‌ هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون» یازدهم فوریه به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا، ۶ تا ۱۲ ماه طول خواهد کشید. او گفت: «سه تا ۶ ماه تاثیر شیوع این ویروس طول می‌کشد و بعد از آن سه تا ۶ ماه دیگر زمان برای بهبود اوضاع نیاز است.» شرکت هیلتون، تخمین زده است که ویروس کرونا تنها برای این شرکت ۲۵ تا ۵۰ میلیارد دلار خسارت به بار می‌آورد.

چین پیش از این نیز تجربه شیوع ویروس مرگبار را در سال ۲۰۰۳ از سر گذرانده است. آن ویروس که به نام سارس شناخته می‌شود، بیماری حاد تنفسی بود که حدود ۷۵۰ نفر را کشت. اما تا کنون تعداد تلفات ویروس کرونا، از ۱۵۰۰ نفر فراتر رفته است. در دوره بیماری سارس، از زمانی که سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع آن هشدار داد تا زمانی که خبر از کنترل آن داد، ۵ ماه طول کشید. سپس ۵ ماه دیگر نیز برای سازمان دهی موارد ابتلای جدید زمان صرف شد. در این مدت، تنها شرکت‌های هواپیمایی ۱۰ میلیارد دلار ضرر کردند؛ آن هم در زمانی که تجارت جهانی کمتر از حالا توسعه یافته بود.

بلومبرگ می‌نویسد: «حالا نیز اگر ۹ ماه طول بکشد که وضعیت ویروس کرونا از «شیوع» به «بهبود» تبدیل شود؛ صنعت حمل‌ونقل هوایی زیان‌ بسیار بزرگتری خواهد داشت. هتل‌ها و مقاصد گردشگری نیز برای بازگشت به وضعیتِ پیش از شیوع بیماری، زمان بسیار طولانی‌تری نیاز دارند.»

اما «جک ازون» مدیر یک آژانس گردشگری بزرگ می‌گوید: «اگر ویروس سارس بد بود، حتما کرونا بدتر است. اما ابولا را یادتان هست؟ این ویروس هنوز در آفریقا وجود دارد و تورهای سافاری هم رزرو می‌شوند. ویروس چیکونگونیا را یادتان هست؟ حالا وارد چرخه جدیدی شده است. مردم فراموش خواهند کرد؛ شبیه به تمام چیزهای دیگر. و همه‌چیز مثل سابق خواهد شد.»

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر عالی میشد که این جشنواره حداقل امسال زمان تعطیلات عید برگزار می شد...واقعا حیف که از دست ماهایی که کارمندیم میره....من فکر میکنم اگر این اتفاق بیوفته از نظر جذب گردشکر برای بوشهر هم خیلی بهتر میشه.
زهره مقدم، امیر مسعود و امین مهدوی این را خواندند
امیرمسعود فدائی، میم سردلی، Negin Fooladi و me این را دوست دارند
دقیقا خیلی تصمیم عجیبیه! دوهفته دیرتر بود من با سر میرفتم
۲۸ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عواقب «کرونا» به دنیای هنر هم رسید | عکس
» عواقب «کرونا» به دنیای هنر هم رسید
... دیدن متن »

با شیوع ویروس جدید «کرونا» و اقدامات پیشگیرانه، امنیتی و محدودیت‌های سفری اعمال‌شده، تجارت جهانی عرصه هنر در این کشور متوقف شده است. برنامه اکران فیلم‌ها لغو شده و تورهای گروه‌های موسیقی در سایه ترس از شیوع و قرنطینه به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت دیلی،‌ عواقب شیوع ویروس «‌کرونا» فقط به حوزه‌ی گردشگری ختم نمی‌شود و این بحران جهانی دنیای هنر را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است؛ برای مثال حراجی‌های هنری مهم بهار نیز که در آن سوی کره زمین در نیویورک‌ برگزار می‌شوند، فقط به دلیل اینکه حضور پیدا کردن در این رویدادها برای خریداران ثروتمند چینی مشکل است، به تعویق افتادند؛ چراکه فقط یک میلیاردر چینی در سال‌های گذشته دست کم ۲۰۰ میلیون دلار برای آثار هنری پرداخت کرده است.

هفته گذشته نیز نمایشگاه بزرگ سالانه‌ای در هنگ‌کنگ که برای اواسط ماه «مارس» برنامه‌ریزی شده بود، لغو شد و به این ترتیب خریداران و هنرمندان را از فرصتی بزرگ برای نمایش دادن آثارشان محروم کرد.

در هنگ‌کنگ در حالی رویدادهای هنری در پی شیوع این ویروس در حال لغو شدن هستند که این شهر در ماه‌های اخیر به دلیل اعتراضات گشترده مردم دچار آشفتگی شده و روال عادی خود را از دست داده بود.

عواقب ناشی از شیوع ویروس «کرونا» به سرعت در این حوزه موسیقی نیز احساس شد. گروه‌های موسیقی سراسر جهان از سال‌ها قبل برای اجرا در چین برنامه‌ریزی می‌کنند، چراکه چین در سال‌های اخیر به یکی از بازارهای رو به رشد موسیقی کلاسیک تبدیل شده است و مقصد مناسبی برای به فروش رساندن بلیت‌های کنسرت‌ها و بالا بردن سطح شهرت گروه‌های موسیقی به شمار می‌آید. اما ارکستر سمفونی «بوستون» و ارکستر سمفونی ملی واقع در «واشنگتن» از جمله گروه‌های موسیقی بودند که در پی این بحران تورهای اجرای کنسرت خود در چین را لغو کردند.

از آنجا که چین دومین بازار جهانی صنعت فیلم محسوب می‌شود، موافقت یا مخالفت مقامات پکن برای نمایش دادن یک اثر می‌تواند سود حاصل از فروش آن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. چین سالانه ۹ میلیارد دلار سود برای صنعت سینما و فیلم‌سازی فراهم می‌کند، اما امسال با وجود بسته شدن اغلب سینماهای این کشور فیلم‌هایی همچون «جوجو ربیت» که به شدت به فروش خارج از خانه احتیاج دارند با فروش نه‌چندان موفق رو به رو خواهند شد.

لغو کردن تمامی تورهای گروهی نیز از نخستین اقدامات پیشگیرانه چین در مقابله با این ویروس بود. طبق اطلاعات منتشرشده بسیاری از مقاصد گردشگری مهم چینی‌ها هم اکنون نیز با کمبود گردشگر مواجه شده‌اند. با این حال موزه «لوور» ‌پاریس که در سال ۲۰۱۸، ۸۰۰ هزار نفر از ۱۰ میلیون بازدیدکننده آن را چینی‌ها تشکیل داده بودند، اعلام کرده تاکنون با کاهش آمار بازدیدکننده مواجه نشده است.

با توجه به اطلاعات منتشرشده، در سال ۲۰۱۸، چین ۱۹ درصد از ۶۷ میلیارد دلار هزینه شده در دنیای هنر را به خود اختصاص داده بود، این کشور سومین بازار بزرگ جهانی هنر در آن سال محسوب می‌شد. (ایالات متحده با سهم ۴۴ درصدی و بریتانیا با سهم ۲۱ درصدی در رتبه‌های نخست و دوم این فهرست قرار گرفتند.)

تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر به ویروس جدید «کرونا» مبتلا شده‌اند و بیش از ۱,۴۰۰ در چین جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی، Negin Fooladi و امیر مسعود این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زیبایی‌های قطب جنوب... دیدن متن »

زمین‌های پوشیده از برف و یخ، کوه‌های یخی پنگوئن‌ها و نهنگ‌های غول پیکر مجموعه زیبا و دیدنی در قطب جنوب(جنوبگان) پدید می‌آوردند.

عکس: رویترززیبایی‌های قطب جنوب | عکس زیبایی‌های قطب جنوب | عکس زیبایی‌های قطب جنوب | عکس زیبایی‌های قطب جنوب | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۸ بهمن ۱۳۹۸
بهزاد هندی، علی ملکی، امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، محمد لهاک ، زهره مقدم، نیلوفر پیری و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این همون فستیوالیه که تو فیلم چی‌چکا نشون داد اونجا برگزار میشه؟؟
امیر مسعود، Negin Fooladi و امین مهدوی این را خواندند
امیرمسعود فدائی و محمد لهاک این را دوست دارند
درود بر شما
این فستیوال در بوشهر برگزار می‌شود و ارتباطی با فستیوال یادشده ندارد.
۲۹ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
باگان؛ میانمار... دیدن متن »

پاگان یا باگان در کشور میانمار یکی از معروفترین شهرهای باستانی جهان است که در سازمان یونسکو هم به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است. این شهر باستانی بیش از ۳ هزار معبد دارد که بیشتر آنها بین ۸۰۰ تا هزار سال پیش ساخته شده‌اند. بسیاری از معابد شهر باگان شبیه به هرم و به ابعاد اهرام ثلاثه مصر ساخته شده‌اند. با این تفاوت که اهرام ثلاثه به طور کلی یکرنگ بوده ولی این معابد در رنگ‌های مختلف درست شبیه به یک کیک چند طبقه هستند. تماشای طلوع و غروب آفتاب از این معابد از جذاب‌ترین مناظر این منطقه است.

عکس: آتلانتیکباگان؛ میانمار | عکس باگان؛ میانمار | عکس باگان؛ میانمار | عکس باگان؛ میانمار | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۷ بهمن ۱۳۹۸
پرند محمدی، امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، علی ملکی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
یخ زدگی آبشار گنجنامه همدان... دیدن متن »

آبشار گنجنامه همدان در فاصله پنج کیلومتری این شهر واقع شده است و با حدود ۱۲ متر ارتفاع یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان همدان است.این روزها با برودت وسرمای شدید هوا در همدان این ابشار با یخ بستن شکل زیبای زمستانی به خود گرفته است .

عکس:عبدالرحمن رافتی / تسنیمیخ زدگی آبشار گنجنامه همدان | عکس یخ زدگی آبشار گنجنامه همدان | عکس یخ زدگی آبشار گنجنامه همدان | عکس یخ زدگی آبشار گنجنامه همدان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۶ بهمن ۱۳۹۸
رایِ باز، بهزاد هندی، امیرمسعود فدائی، نسیبه، پرند محمدی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سنگ‌نگاره‌های چندهزارساله در اسپانیا کشف شد | عکس
» سنگ‌نگاره‌های چندهزارساله در اسپانیا کشف شد
... دیدن متن »

باستان‌شناسان سنگ‌نگاره‌هایی ۱۵هزارساله را در غاری واقع در منطقه خودمختار «کاتالونیا»‌ی اسپانیا کشف کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، باستان‌شناسان این سنگ‌نگاره‌ها را در جریان کاوش و تحقیق در این منطقه بر روی دیوارهای یک غار صعب‌العبور کشف کردند. به نظر می‌رسد این غار در «عصر حجر» به عنوان محلی مقدس یا جایی شبیه به یک عبادتگاه مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

این تیم تحقیقاتی در مجموع حدود ۱۰۰ نمونه از این سنگ‌نگاره‌ها را در این مکان کشف کرد که بیش‌تر آن‌ها سبک هنر انتزاعی محسوب می‌شوند. در بین این سنگ‌نگاره‌ها حدود ۴۰ اثر کشف شد که تصویر حیواناتی را همچون گوزن، اسب و گاو که زمانی در این منطقه از اروپا زندگی می‌کردند نشان می‌دهد.

شمار و کیفیت سنگ‌نگاره‌های کشف‌شده سبب شده تا به عنوان یک اکتشاف باارزش و نادر محسوب شوند. باستان‌شناسان بلافاصله خبر اکتشاف خود را رسانه‌ای نکردند و مدتی به بررسی  و تحقیق درباره این سنگ‌نگاره‌ها پرداختند.

به گفته اعضای این تیم باستان‌شناسی، این سنگ‌نگاره‌ها در منطقه دور از دسترس غار قرار دارند و  قدیمی‌ترین نوع خود در «کاتالونیا» محسوب می‌شوند. 

مقامات «کاتالونیا»‌اعلام کردند این غار از این پس به عنوان یکی از مکان‌های فرهنگی این منطقه محسوب خواهد شد و این به آن معناست که از این پس مورد حمایت قانون قرار خواهد گرفت.

اسپانیا خانه برخی از قدیمی‌ترین نمونه‌های سنگ‌نگاره‌های ماقبل تاریخ است. این کشور همچنین به عنوان کشوری با بیشترین تعداد محوطه‌های ثبت‌شده از سنگ‌نگاره‌ها محسوب می‌شود.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بارش برف؛ خلخال... دیدن متن »

در پی بارش برف سگین در چند رو گذشته شهر خلخال با بارش شدید برفی سنگین سفیدئوش شد.

عکس: تسنیمبارش برف؛ خلخال | عکس بارش برف؛ خلخال | عکس بارش برف؛ خلخال | عکس بارش برف؛ خلخال | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۴ بهمن ۱۳۹۸
رایِ باز، الناز امیربیگلو، امیر مسعود، امیرمسعود فدائی، پرند محمدی، ارزو ع، M...، Negin Fooladi و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
قصر آلکازار سویل... دیدن متن »

قصر «آلکازار سویل» یکی از زیباترین معماری های اروپایی و اسلامی در اسپانیااست. این قصر در شهر سویل و منسوب به مردم شمال آفریقاست که معماری آن تلفیقی از سبک ‌های مختلف مانند گوتیک ، باروک و .. است.قصر آلکازار سویل | عکس قصر آلکازار سویل | عکس قصر آلکازار سویل | عکس قصر آلکازار سویل | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۱ بهمن ۱۳۹۸
امیر مسعود، پرند محمدی، فهیمه تردست، امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جزایر ناز، یکی از جاذبه های قشم... دیدن متن »

در نزدیکی سواحل شرقی جزیره قشم جزایر زیبایی وجود دارد به نام " ناز" که از ساحل در حدود یک کیلومتر فاصله دارد. مساحت این جزیره سه هکتار است و دیواره‌های صخره‌ی به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر اطراف آن را پوشانده. این جزیره ساحل ماسه‌ای ندارد و کلاً مسطح و سنگی است. هنگام جزر یک مسیر باریک این جزیره را برای مدت کوتاهی به قشم متصل می‌کند.

عکس: اصغر بشارتی / مهرجزایر ناز، یکی از جاذبه های قشم | عکس جزایر ناز، یکی از جاذبه های قشم | عکس جزایر ناز، یکی از جاذبه های قشم | عکس جزایر ناز، یکی از جاذبه های قشم | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۰ بهمن ۱۳۹۸
گلبرگ کامروز(گافکا)، امیر مسعود، امیرمسعود فدائی، پرند محمدی، Negin Fooladi و M... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گنجینه «چارلز دیکنز» به لندن می‌رود | عکس
» گنجینه «چارلز دیکنز» به لندن می‌رود
... دیدن متن »

موزه «‌چارلز دیکنز» که در لندن واقع شده است، مجموعه جدیدی از متعلقات و آثار مربوط به این نویسنده برجسته را به مجموعه خود اضافه می‌کند.

 به گزارش ایسنا به نقل از گاردین،‌ این موزه که مجموعه بزرگی از متعلقات این رمان‌نویس مشهور انگلیسی  را نگهداری می‌کند، حالا  از پرتره‌ای نفیس از این نویسنده نیز نگهداری خواهد کرد. 

نسخه چاپ سنگی این پرتره مدت‌ها بود که به نمایش گذاشته می‌شد،‌ اما گمان می‌شد نسخه اصلی آن که به سال ۱۸۳۷ تعلق دارد، گم شده است. 

این پرتره به همراه مجموعه‌ای از نامه‌ها، گزیده‌ای دست‌نویس از رمان «‌دیوید کاپرفیلد»، نسخه‌های اصلی طراحی‌هایی از «‌جرج کروکشنک» ‌تصویرگر مشهور آثار «دیکنز»، مجموعه‌ای از لوازم‌تحریر و کتاب‌های این نویسنده چندی پیش در یک حراجی واقع در ایالات‌ متحده به قیمت ۲.۳ میلیون دلار خریداری شد.

در مجموع بیش از ۳۰۰ اثر در این موزه نگهداری می‌شود، ‌که ۱۴۴ عدد آن‌ را نامه‌های مربوط به این نویسنده که ابعاد مختلفی از زندگی او را دربر می‌گیرد، تشکیل می‌دهد.

یکی از این نامه‌ها که به سال ۱۸۵۷ بازمی‌گردد ماجرای پیاده‌روی «دیکنز» با دوست و همکارش «‌ویکی کالینز» را شرح می‌دهد.

تعداد دیگری از مجموعه‌ نامه‌های این موزه، پاسخ «‌دیکنز» به نامه‌های طرفدارانش هستند.

مدیر موزه «چارلز دیکنز»  این مجموعه جدید را به عنوان یک «گنجینه» توصیف و بیان می‌کند: «فوق‌العاده است که توانسته‌ایم پس از ۱۵۰ سال از درگذشت «‌دیکنز» چنین مجموعه غنی و ارزشمندی را به موزه‌ای که نخستین خانه خانوادگی اوست، منتقل کنیم.»‌

قرار است این مجموعه آثار پیش از آن‌که به نمایش گذاشته شوند، فهرست‌بندی و بررسی شوند.

آثار «چارلز دیکنز» که یکی از مهم‌ترین رمان‌نویسان انگلیسی شناخته می‌شود، دائماً در حال چاپ هستند. تاکنون بیش از ۲۰۰ فیلم سینمایی، سریال و فیلم تلویزیونی با اقتباس از رمان‌های او ساخته شده است. «دیکنز» را برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی توانمند می‌شناسند. از مهم‌ترین آثار او به «دیوید کاپرفیلد»، «آرزوهای بزرگ» و «داستان دو شهر» می‌توان اشاره کرد. 

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۹ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مراسم عروسی و ویروس کرونا... دیدن متن »

ترس از همه‌گیری ویروس کرونا تا مراسم عروسی هم رسید و تقریبا همه شرکت کنندگان در یک مراسم عروسی دسته جمعی در کره‌جنوبی از ماسک استفاده کردند.

با وجود شیوع ویروس کرونا در چین، یک کلیسا در کره جنوبی برنامه سالیانه خود برای ازدواج همگانی را برگزار کرد.

با اینکه قرار بود ۳۰ هزار نفر در این مراسم شرکت کنند اما ترس از ویروس باعث شد تا تنها شش هزار زوج از ۶۴ کشور جهان در مراسم شرکت کنند. بیشتر عروس و دامادها هم در این مراسم از ماسک استفاده کرده بودند.

این مراسم از سوی بنیاد خانواده برای صلح جهانی و وحدت، معروف به کلیسای وحدت برگزار شد.

این مراسم در گاپیئونگین در نزدیکی سئول پایتخت کره جنوبی به رغم نگرانی‌ها از اشاعه ویروس کرونا برگزار شد. شرکت کنندگان پیش از مراسم برای اطمینان خاطر از عدم ابتلا به ویروس تحت آزمایش قرار گرفتند.مراسم عروسی و ویروس کرونا | عکس مراسم عروسی و ویروس کرونا | عکس مراسم عروسی و ویروس کرونا | عکس مراسم عروسی و ویروس کرونا | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۹ بهمن ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، Negin Fooladi و M... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری کشور آفریقایی مراکش رکورد زد | عکس
» گردشگری کشور آفریقایی مراکش رکورد زد
... دیدن متن »

کشور مغرب در شمال آفریقا به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده است، به‌طوری که طبق آمار رسمی، ۱۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ از این کشور دیدن کردند که ۵.۲ درصد بیش از سال قبل از آن است.

این تعداد شامل مغربی هایی است که حدود نیمی از بازدیدکنندگان در سال از این کشور را تشکیل می دهند.

براساس اعلام دیدبان گردشگری مغرب، درآمدهای گردشگری در سال ۲۰۱۹ در کشور مغرب به ۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار رسید، در حالی که این رقم در سال قبل از آن، ۷ میلیارد و ۵۸۰ میلیون دلار بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیدبان مزبور این افزایش را به بازارهای دست اول کشور مغرب یعنی فرانسه و اسپانیا نیست داد.

کشور آفریقایی مغرب از ارتباطات هوایی نفع می برد به طوری که پروازهای ارزان قیمت این کشور، مسیرهای تازه ای را به اروپا می گشاید.

گردشگری حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی مغرب را به خود اختصاص داده و یکی از منابع اصلی ارز خارجی این کشور در کنار صادرات و محموله هایی است که برای مغربی های خارج از این کشور ارسال می شود.

کشور مغرب بیش از هر کشور دیگری در قاره آفریقا در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، ‌ علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) قرار گرفته است.

۹ مکان در کشور مغرب در فهرست یونسکو قرار گرفته و با توجه به موقعیت این اماکن، امکان بازدید از آن در جریان یک سفر فراهم است.

منیع: ایرنا

امیر مسعود و Negin Fooladi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه فوق العاده خوب بود تنها نقد من وسیله حمل نقل بود که اصلا راحت نبود و از تکون های زیاد و شدید ماشین کلافه شدم، جز این مورد بقیه چیزها فوق العاده بود، برگزار کننده ها، تسهیلگر، پذیرایی،، شرکت کننده ها، نظم سفر و ... عالی بودن. گشت های فلسفی تیوال توصیه میکنم .
درود بر شما
خوشحالیم که از حضور در برنامه رضایت داشتید. در خصوص مشکلات وسیله نقلیه هم از شما پوزش می‌طلبیم و تلاش خواهیم کرد تا در سفرهای آتی شاهد مشکلات یادشده نباشیم.
سپاس از اینکه نظرتان را با ما به اشتراک گذاشتید.
۱۹ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جنگل حرا روستای سهیلی... دیدن متن »

منطقه حفاظت شده جنگل‌های حرا در استان هرمزگان واقع شده است. گونهٔ جنگلی حرا (مانگرو) از ویژگی‌های اکوسیستم سواحل جنوبی ایران است که به طور پراکنده، از تنگه هرمز به سمت شرق و اقیانوس هند، در سواحل عمان، پدید آمده‌اند. این جنگل‌ها در سواحل خلیج فارس، در اطراف بندر لافت، شمال جزیرهٔ قشم، بندر خمیر و در کانون‌های متراکم دیده می‌شوند. جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر از مناطق گرمسیری است. از جمله این پرندگان حواصیل بزرگ، اگرت بزرگ، اگرت ساحلی، حواصیل هندی، کفچه نوک تیز، سلیم خاکستری، گیلانشاه، کاکائی و… هستند.

عکس: اصغر بشارتی / مهرجنگل حرا روستای سهیلی | عکس جنگل حرا روستای سهیلی | عکس جنگل حرا روستای سهیلی | عکس جنگل حرا روستای سهیلی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۷ بهمن ۱۳۹۸
Negin Fooladi، پرند محمدی و M... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
توی تمام برنامه هایی که با تیوال رفتم، این یکی از همه افتضاح تر بود:
نه هماهنگی از روز قبل (مجبور شدم خودم زنگ بزنم پیگیری کنم و گفتند ببخشید شمارو یادمون رفت تماس بگیریم!!!) ،
نه معرفی مسئول و آمارگیری نفرات تو موزه ( اول که تا مدتها کنار حوض یخزده ایستاده بودیم تا بالاخره بفهمیم مسئول تورمون کیه؟ بعد هم تور ما با تورهای دیگه قاطی شده بود، هیشکی هم نمیدونست مسئول کیه که اقلا با اون هماهنگ بشه) ،
نه راهنما و معرفی درستی داخل موزه که ببینیم چی به چیه کی به کیه، این سازی که اینجاس اصلا چجوری نواخته میشه اسمش چیه، همینطوری بدو بدو ازین اتاق به اون اتاق بی هیچ تمتعی، فقط تو اون اتاق گرامافون و توی کارگاه ساخت بود که مسئولش لطف کرد و کمی توضیح داد بقیه اتاقها هیچ...
بعد رفتیم تو کافه، زیر یه بخاری که انگار کباب پز بود و مدام وور وور میکرد و روی اعصابمان ... دیدن ادامه » خش می انداخت. یه هات چاکلت خوردیم که خدا روح هرکی دیابت داشت رو بیامرزه، از شیرینی میخواستی بالا بیاری، از داغی هم داشتی جوجه کباب میشدی...
بعد یکی برامون حرف زد که اصلا صدا از دهنش درنمیومد! ابدا هم به خودش زحمت نمیداد که خدای ناکرده کمی بلندتر صحبت کنه یا اقلا یه آمپلی فایر دستی با خودش داشته باشه. همینطوری نشستیم هی همدیگه رو نگا نگا کردیم تا وقتی تموم شد. بخدا یه تقویت کننده صدا چیز چندان گرونی نیست برنامه اش رو همین گوشیهای دم دستی هم کارمیکنه،
خب شما که انقدر پول میگیرید اقلا بفکر این مسائل هم باشید. گناه دارن مردم اینهمه وقت میذارن، هزینه میکنن،
فقط دلمون خوشه که رفتیم ادای فیلسوفا رو درآوردیم ؟؟؟
تو رودربایستی همدیگه کمی به به و چه چه کردیم ولی خونه که میرسی صدهزارتا لعنت به خودمون و برگزار کننده و ... میفرسیم که چرا؟؟؟
رعنا*، M... و نیکا نصیری این را خواندند
درود بر شما
در ابتدا از توجه و وقتی که گذاشتید و نقد مفصل‌تون برای این برنامه سپاس‌گزاریم.
و بسیار متاسفیم که تجربه خوشایندی برای شما نبوده و نتوانستیم رضایت خاطرتان را جلب کنیم.
اما لازم است تا توضیحاتی در خصوص موارد یاد شده داده شود.
در مورد اطلاع‌رسانی ... دیدن ادامه » به روال همیشه اقدام لازم شامل ارسال پیام و برقراری تماس برای دادن اطلاعات انجام شد که متاسفانه به دلیل عدم پیگیری کافی، هماهنگی دیرتر از زمان خودش صورت گرفت. گرچه این اولین انتقادی است که در این مورد دریافت می‌کنیم ولی حتما در برنامه‌های آتی دقت بیشتری به کار خواهیم گرفت.
اساس گشت‌های فلسفی بر گفتگو است و مکانی که انتخاب می‌شود صرفا به دلیل داشتن ارتباط با موضوع گفتگوست. هدف این برنامه‌ها توضیح تاریخچه یک موزه یا یک شی نیست. ضمن اینکه شنیدن توضیحاتی خالی از لطف نیست و بر همین اساس هم در دو بخش از موزه (نمایشگاه و کارگاه ساز) این اتفاق رخ داد و مابقی اشیا نیز توضیحات لازم را در کنارشان داشتند.
در هر گردشی با وجود برنامه‌ریزی‌های دقیق و هماهنگی‌های انجام شده باز هم نکاتی خارج از اختیار و توان برگزارکننده است، مثل شکر زیاد در هات چاکلت یا درجه گرمای هیتر در کافه و ...
در مورد صدای تسهیل‌گر هم درست می‌فرمایید و برای برنامه‌های بعدی میکروفون تهیه شد.
در آخر ضمن ابراز تاسف مجدد از تجربه شما؛ دعوت می‌کنیم که در برنامه بعدی گشت‌های فلسفی مهمان ما باشید تا شاید کمی این رنجش خاطر جبران شود.
با مهر و سپاس
۲۳ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قدیمی‌ترین سازه چوبی جهان کشف شد | عکس
» قدیمی‌ترین سازه چوبی جهان کشف شد
... دیدن متن »

در گذشته، اغلب سازه‌ها و بناها با استفاده از چوب ساخته می‌شدند؛ این به آن معناست که بسیاری از این سازه‌ها در طول تاریخ از بین رفته‌اند. با این حال باستان‌شناسان موفق شده‌اند در «‌جمهوری چک» یک چاه چوبی کشف کنند که قدمت آن به عصر حجر می‌رسد.

به گزارش ایسنا به نقل از انشنت اوریجینز، به نظر می‌رسد این چاه قدیمی‌ترین سازه چوبی ساخت بشر باشد که تاکنون کشف شده است.

این سازه چوبی باستانی در منطقه‌ای در نزدیکی  شهر «اوستروف» واقع در جمهوری چک و در جریان ساخت و ساز یک بزرگراه جدید کشف شده است.

کارشناسان  موفق شدند این سازه باستانی را که شبیه به یک جعبه چوبی سالم است، از زیر خاک بیرون بکشند. این اثر ۸۰ ‌سانتی‌متر عرض، ۸۰  سانتی‌متر طول و ۲۵ متر ارتفاع دارد.

این چاه توسط افرادی ساخته شده که به مهارت‌های پیشرفته ساخت چنین سازه‌ای واقف بوده‌اند و بررسی‌های اولیه سطح آن نشان می‌دهد برای ساخت این اثر از ابزارهای پیشرفته استفاده شده است.

این سومین چاه متعلق به اوایل دوران نوسنگی است که در طول چهار سال گذشته در جمهوری «چک» کشف شده است. با این حال طراحی این سازه چوبی شبیه به هیچ یک از آثار کشف‌شده مشابه در این منطقه نیست و برای ساخت آن از چوب بلوط استفاده شده است.

کارشناسان با استفاده از روش‌های ویژه تعیین قدمت چوب‌ در نهایت قدمت این اثر را به ۵۴۸۱ سال پیش از میلاد تشخیص داده‌اند. این به آن معناست چاه کشف‌شده قدیمی‌ترین سازه چوبی جهان محسوب می‌شود.

منبع: ایسنا

Negin Fooladi این را خواند
امیر مسعود این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
حصیربافی قلعه گنج... دیدن متن »

اینجا قلعه گنج است؛ جایی که در اوج محرومیت، زندگی جلوه‌های زیبایی هم دارد. داستان حصیربافی در قلعه گنج، روایت مردمان کپرنشینی است که با دست خالی تار و پود حصیر را در هم تنیده و هرآنچه را که می‌بافند هرکدام قصه‌ای برای خود دارد. دست ساخته‌های اهالی قلعه گنج با غم و شادی آنان عجین است، چنان که گویی هر سبد یا زیر انداز و ... که بافته اند راز‌هایی در دل دارد که شنیدنش گوش دل می‌خواهد. اهالی قلعه گنج کارخانه و کارگاه ندارند؛ هر کپر کارگاهی است برای خودش؛ هم محل زندگی شان است و هم محل کار. بوته (درختچه داز) یا همان «پیش» مواد اولیه کار بیش از یک هزار زن و مرد روستایی قلعه گنج است. این مجموعه عکس روایت گنج‌های پنهان این سرزمین است و شما را به کپر‌هایی می‌برد که صاحبانشان دریافته اند، مهر و محبت ارزشمندترین گنج جهان هستند.

عکس: محمد امن نجفی / خبرنگارانحصیربافی قلعه گنج | عکس حصیربافی قلعه گنج | عکس حصیربافی قلعه گنج | عکس حصیربافی قلعه گنج | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۶ بهمن ۱۳۹۸
امیر مسعود، Negin Fooladi و نیکا نصیری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درآمد آلمان از فروش صنایع دستی‌ چقدر است؟ | عکس
» درآمد آلمان از فروش صنایع دستی‌ چقدر است؟
... دیدن متن »

آمار اتحادیه مرکزی صنایع دستی آلمان نشان می‌دهد که درآمد این کشور از فروش صنایع دستی در سال ۲۰۱۸ حدود ۶۱۲ میلیارد یورو بوده است.

براساس گزارش‌های اتحادیه صنایع دستی آلمان، ۱۰۰ هزار شرکت در بخش صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند و بیش از ۵ میلیون نفر در این بخش مشغول به کار هستند. آن‌طور که این گزارش نشان می‌دهد، صنایع‌دستی هم‌زمان در توسعه اقتصادی و فرهنگی آلمان نقش مهمی ایفا می‌کند.

بسیاری معتقدند بروز انقلاب صنعتی اروپا در اواخر قرن هجدهم میلادی، هنر صنایع‌دستی را در بسیاری از کشورهای اروپایی به طرز قابل توجهی متحول کرد. در آن زمان به تدریج، ماشین‌های صنعتی جای خود را به نیروی انسانی دادند و هنرهای دستی مانند مجسمه‌سازی، شیشه‌گری، سفال‌گری و حکاکی بر روی چوب و فلز وارد مرحله جدیدی شدند. از آن زمان، این هنرها از یک سو نشان‌دهنده اعتقادات، آداب و رسوم، سنن، فرهنگ و تمدن کشورهای مختلف به شمار می‌آیند و از سوی دیگر در ایجاد اشتغال، افزایش تولید ملی، درآمد سرانه کشور و همچنین توسعه صادرات، نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند. آلمان نیز از این امر مستثنی نیست.

آثار دست‌ساز در صدر

هرچند آلمان با وجود کارخانه‌های متعدد و پیشرفته، به تولید محصولات مدرن معروف است، اما بین صنایع‌دستی این کشور، آثار دست‌ساز، هنوز هم محبوبیت بیشتری دارند. در این میان، شیشه‌گری دستی، ساخت فراورده‌های سرامیکی و چاقوسازی هنوز هم در آلمان از رونق بیشتری برخوردارند. شیشه‌گری دستی در آلمان تا حد زیادی از صنعت شیشه‌گری در و نیز تأثیر پذیرفته است. هرچند، شیشه‌گری در کشور ژرمن‌ها بر اثر رقابت صنعت‌گران انگلیسی در قرن هیجدهم و هنرمندان چک در قرن نوزدهم، رو به افول نهاد، اما امروزه این صنعت در آلمان از اهمیت زیادی برخوردار است.

چاقوسازی نیز از ۷۰۰ سال پیش در آلمان رونق داشته است. امروزه در شهر زولینگن بیش از هر جای دیگر کارگاه‌های کوچک و متوسطی دیده می‌شوند که وسایل غذاخوری و چاقو تولید می‌کنند. شهرت و اعتبار جهانی تولیدات زولینگن موجب شده که بیش از ۶۰ درصد محصولات آن به سراسر جهان به ویژه سایر کشورهای اروپایی صادر شود.

علاوه بر این‌ها، فرآورده‌های سرامیکی نیز یکی دیگر از صنایع دستی پر طرفدار در آلمان است. فنجان، کاسه، بشقاب، لیوان و قوری‌های سرامیکی آلمان شهرتی جهانی دارند و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کنند. کارخانه مایزن که در سال ۱۷۱۰ در زاکسن تأسیس شده است، قدیمی‌ترین کارخانه تولید محصولات سرامیکی در کل اروپا به حساب می‌آید. در این کارخانه ظرف‌های سرامیکی به شکل‌های قدیمی و جدید و در رنگ‌های بسیار متنوع تولید می‌شوند.

فعالیت ۵۰ هزار شرکت در بخش صادرات

آن‌طور که گزارش اتحادیه مرکزی صنایع‌دستی آلمان نشان می‌دهد؛ کشورهای بسیاری در سطح جهان خواهان صنایع دستی آلمان هستند. در همین‌راستا، ۵۰ هزار شرکت در سراسر آلمان، صنایع دستی این کشور را به خارج صادر می‌کنند. این شرکت‌ها، صنایع‌دستی آلمان را به بیش از ۸۰ کشور جهان ارسال می‌کنند و در این میان، کشورهای اروپایی بهترین خریدار صنایع‌دستی آلمان هستند. علاوه بر این‌ها، سازمان‌های صنایع‌دستی آلمان با سایر سازمان‌های صنایع دستی جهان ارتباط دارند. فعالیت این سازمان‌ها بسیار متنوع و گسترده است و از برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی تا دوره‌های آموزشی را در بر می‌گیرد.

کمبود نیروی کار

هرچند اکثر گزارش‌های منتشر شده در سایت اتحادیه مرکزی صنایع‌دستی آلمان نشان می‌دهد که شرایط هنرهای صنعتی و بومی در این کشور خوب است، اما کارشناسان این بخش معتقدند که تا رسیدن به شرایط ایده‌آل فاصله زیادی وجود دارد. براساس گزارش شبکه خبر آلمان، شرکت‌ها و کارخانه‌های مرتبط با صنایع‌دستی در سال‌های اخیر به دلیل کمبود نیروی انسانی نمی‌توانند سفارشات زیادی را بپذیرند. این امر موجب شده تا شرکت‌های چینی و سایر کشورهای آسیایی بتوانند با نیروی کار کافی، محصولات آلمانی را با هزینه کمتری تولید کنند. به گفته مسئولان اتحادیه مرکزی صنایع‌دستی آلمان، در چند سال اخیر، در حدود نیمی از شرکت‌های صنایع‌دستی فرصت پذیرش سفارشات تازه را ندارند و با درماندگی دنبال نیروی کار می‌گردند. این در حالی است که از ماه مارچ سال ۲۰۲۰ قانون مهاجرت نیروی کار متخصص در آلمان اجرا می‌شود. این قانون قرار است راه نیروهای متخصص از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا را به سوی آلمان هموار سازد. مسئولان دولت فدرال امیدوارند که با این قانون، کمبود نیروی کار در آلمان در بسیاری از حوزه‌ها مانند صنایع‌دستی کمتر شود.

جایگاه ویژه آموزش

آلمانی‌ها معتقدند که برگزاری دوره‌های آموزشی می‌تواند در توسعه صنایع‌دستی نقش ویژه‌ای ایفا کند و مشکل کمبود نیروی کار متخصص را نیز کم‌تر کند. از این رو، صنایع‌دستی در میان آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای آلمان، جایگاه ویژه‌ای دارد. در بسیاری از آموزشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای، آموزش در این حوزه به صورت عملی و تئوری وجود دارد. این دوره‌ها در ایالت‌های بادن‌-‌وورتمبرگ، بایرن، هسن، نوردراین-وستفالن، زاکسن-آنهالت و زاکسن وجود دارد. این دوره‌های آموزشی که بین سه‌سال تا سه‌سال‌ونیم طول می‌کشد، بیشتر در رشته‌های حکاکی بر روی فلز و چوب، شیشه‌گری، بافندگی، کار بر روی سنگ‌های قیمتی و کاشی‌کاری است. شرکت‌کنندگان در پایان این دوره‌ها، گواهینامه دریافت می‌کنند. همچنین فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها می‌توانند در دانشگاه‌ها نیز به تحصیلات خود ادامه دهند.

با این وجود، بر اساس برآوردهای جدید در آلمان، در سال‌های اخیر تعداد جوانان آلمانی که مایل به گذراندن دوره‌های آموزشی در حوزه صنایع‌دستی هستند، به شدت کاهش یافته است. در این شرایط، به نظر می‌رسد که جوانان پناهجو و مهاجر بیشتر تمایل به شرکت در این دوره‌ها دارند. به گفته رئیس اتحادیه مرکزی صنایع دستی آلمان، نیمی از پناهجویانی که در دوره‌های آموزشی فنی‌وحرفه‌ای سال ۲۰۱۹ شرکت داشته‌اند، دوره‌های مربوط به صنایع‌دستی را انتخاب کرده‌اند. به گفته او، بیشتر این کارآموزان از کشورهای افغانستان، سوریه و عراق بوده‌اند. از این رو، مسئولان اتحادیه مرکزی صنایع‌دستی آلمان از مسئولان دولت فدرال خواسته‌اند تا قوانین مربوط به پذیرش پناهجویان و مهاجران در دوره‌های آموزشی را نیز تسهیل کنند. کارشناسان حوزه صنایع‌دستی امیدوارند که با برگزاری دوره‌های آموزشی برای پناهجویان و مهاجران و ورود نیروی تخصصی از خارج از آلمان، مشکل کمبود نیروی کار نیز برطرف شود.

منبع: مهر

امیر مسعود، Negin Fooladi و M... این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پیر شالیار... دیدن متن »

مراسم سنتی «عروسیپیرشالیار» هر ساله در نیمه زمستان در روستای تاریخیهورامانتخت استان کردستان برگزار می‌شود.

در سنندج، آئین سنتی پیرشالیار هر ساله در فصل زمستان برگزار می‌شود که این مراسم نماد عینی از مشارکت‌های فعال مردم در مناسبت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی و سابقه‌ای به قدمت تاریخ دارد. این مراسم که هر سال در آخرین چهارشنبه و پنج شنبه منتهی به نیمه بهمن ماه برگزار می‌شود آئینی است که بعضی از مورخان تاریخ برگزاری آن را به یک هزار سال گذشته می‌دانند و عده‌ای دیگر نیز معتقدند که قدمت این مراسم بیش از اینهاست.

عکس: آریان نصرالهی / مهرپیر شالیار | عکس پیر شالیار | عکس پیر شالیار | عکس پیر شالیار | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۵ بهمن ۱۳۹۸
بهزاد هندی، سحر لیلی ئیون، امیرمسعود فدائی، نیلوفر پیری، نفیسه نوری، امیر مسعود، M... و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روستای اصفهک برنده جایزه TO DO ۲۰۲۰ شد | عکس
» روستای اصفهک برنده جایزه TO DO ۲۰۲۰ شد
... دیدن متن »

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس گفت: پروژه گردشگری روستای تاریخی اصفهک توانست برنده جایزه TO DO ۲۰۲۰ کشور آلمان شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، رسول بهبهانی افزود: این جایزه از طرف مؤسسه Studienkreis für Tourismus und Entwicklung هرساله از طریق فراخوان عمومی و بررسی تمام طرح‌های گردشگری از کل دنیا، به پروژه‌ای اهدا می‌شود که در حوزه مشارکت در گردشگری فعال باشد و سودآوری حاصل از این پروژه به مردم محلی تعلق گیرد، همچنین از دیگر شاخصه‌های مهم برای این جایزه می‌توان به زیست‌محیطی بودن و عدم تبعیض جنسیتی اشاره کرد.

او ادامه داد: این جایزه در یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های گردشگری دنیاitb برلین در اوایل ماه مارس از طرف این مؤسسه و در برلین به اصفهک اهدا خواهد شد و همچنین اصفهک در این رویداد بزرگ گردشگری فرصت ارائه پروژه خود را خواهد داشت.

منبع: مهر

سحر لیلی ئیون، امیرمسعود فدائی، parisanov21 و M... این را دوست دارند
به همه علاقمندان گردشگری پیشنهاد میکنم دیدن اصفهک رو از دست ندید.
۱۵ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
کوهستان زائو، یاماگاتا، ژاپن... دیدن متن »

زائو که در استان یاماگاتا در منطقه ی توهوکو قرار دارد، یکی از مناطق تفریحی زمستانی پرطرفدار برای اسکی کردن و استفاده از چشمه آب گرم است. هر ساله برف و سرمای شدید در این کوه آتشفشانی تصاویر خاص و دیدنی به وجود می‌آورد. مانند نمایی از درختانی که با برف‌های لایه لایه پوشانده شده‌اند. این منطقه هر ساله از اولایل دی ماه تا اواسط اسفند پوشیده از برف است.

عکس: خبرگزاری آتلانتیککوهستان زائو، یاماگاتا، ژاپن | عکس کوهستان زائو، یاماگاتا، ژاپن | عکس کوهستان زائو، یاماگاتا، ژاپن | عکس کوهستان زائو، یاماگاتا، ژاپن | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۴ بهمن ۱۳۹۸
Negin Fooladi و نفیسه نوری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشن باستانی سده در شیراز... دیدن متن »

بر اساس سنتی دیرین در میان اقلیت‌های زرتشتی، جشن سده هر سال در روز آبان از ماه بهمن برگزار می‌شود. هر کدام از روزهای ماه‌ها نزد زرتشتیان یک نام دارد که نام روز دهم هر ماه، آبان است. در این جشننیز مانند بیشتر جشن‌های باسانی ایران هسته اصلی آتش است و در شب با هیزیمی که از قبل جمع آوری شده آتشی درست می‌شود.

عکس: امین برنجکار / مهرجشن باستانی سده در شیراز | عکس جشن باستانی سده در شیراز | عکس جشن باستانی سده در شیراز | عکس جشن باستانی سده در شیراز | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۳ بهمن ۱۳۹۸
فروغ یعقوبی، امیرمسعود فدائی، پرند محمدی، Negin Fooladi، امیر مسعود و M... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
غم جهان از خانه‌نشینی گردشگران چینی! | عکس
» غم جهان از خانه‌نشینی گردشگران چینی!
... دیدن متن »

سرعت بالای شیوع ویروس «کرونا»‌ی جدید و محدودیت‌های مسافرتی اعمال‌شده برای گردشگران چینی سبب شده تا «سی ‌ان ان»‌ در گزارشی به تاثیر فقدان گردشگران چینی بر صنعت گردشگری جهانی بپردازد.

 به گزارش ایسنا،‌ در این گزارش با اشاره به اینکه ویروس «کرونا»‌ از زمانی که برای نخستین بار در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد، حدود ۹۰۰۰ نفر را مبتلا کرده و جان بیش از ۲۰۰ نفر را گرفته، آمده است: در پی این اتفاق کشورهای بسیاری در راستای اقدامات پیشگیرانه سفر اتباع خود به چین را محدود و یا از ورود بازدیدکننگان چینی ممناعت کردند. اما به نظر می‌رسد با اینکه مدت کمی از اجرا شدن سیاست‌های مسافرتی جدید می‌گذرد، تاثیرات کم شدن گردشگران چینی در نقاط مختلف جهان مشهود است.

چین با افزایش ۴.۵ میلیون گردشگر در سال ۲۰۰۰ به  ۱۵۰ میلیون در سال ۲۰۱۸، بزرگ‌ترین بازار گردشگری خارجی جهان محسوب می‌شود و می‌توان انتظار داشت که منع خروج گردشگران چینی تاثیر قابل توجهی بر بسیاری از مقاصد گردشگری محبوب سراسر دنیا ایجاد کند.

 طبق آمار ارائه‌شده از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، چین همچنین با اختصاص دادن ۲۲۷ میلیارد دلار یا ۱۶ درصد از ۱.۷ تریلیون دلار مخارج گردشگری بین‌المللی، بیشترین سهم مخارج صنعت گردشگری بین‌المللی را به خود اختصاص می‌دهد.

در پی ممنوعیت‌ اخیر برای خارج شدن تورهای گروهی چینی  و تمامی هتل‌ها و بلیت‌های رزرو شده چینی‌ها، فقدان گردشگران چینی بیش از هر نقطه دیگری در محدوده‌ی آسیا و اقیانوسیه احساس خواهد شد که  استرالیا نیز یکی از همین مقاصد محسوب می‌شود. 

گردشگران چینی بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین بازدیدکنندگان خارجی شهر ساحلی «گلد کوست» استرالیا محسوب می‌شوند که در سال ۲۰۱۹، ۱.۶ میلیارد دلار در این منطقه خرج کردند. شهر ساحلی «گلد کوست» واقع در ایالت «کوئینزلند» استرالیا،‌ یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری استرالیا محسوب می‌شود.

استرالیا در سال ۲۰۱۹درمجموع میزبان  ۹.۴ گردشگر بود که ۷.۹۶ میلیون آن‌ها را شهروندان چینی با سود ۲۱.۹۵ میلیارد دلار تشکیل دادند. انتظار می‌رود این آمار در دهه روبه‌رو با بالا رفتن شمار شهروندان دارنده پاسپورت در چین، افزایش پیدا کند.

منبع: ایسنا

این درحالی است که در حال حاضر بخش‌هایی از اروپا و قاره آمریکا نیز فشار ناشی از فقدان گردشگران چینی را احساس می‌کنند.

روز پنجشنبه، سازمان جهانی بهداشت، شیوع ویروس «کرونا» را به عنوان یک مورد  «اضطراری سلامت جهانی»‌ اعلام کرد. در راستای این بیانیه کشورهای مختلفی از جمله ایالات‌متحده، بریتانیا و کانادا از شهروندان خود خواستند از سفر به چین خودداری کنند.

 روز جمعه نیز مقامات ایالات متحده اعلام کردند از ورود گردشگران خارجی که از چین بازدید کرده‌اند، خودداری خواهند کرد. وزارت بهداشت سنگاپور نیز اعلام کرد تمامی گردشگرانی که طی ۱۴ روز اخیر به چین سفر کرده‌اند، اجازه ورود به سنگاپور را نخواهند داشت.

«هنگ کنگ»، «ماکائو»‌، «مغولستان»‌، «کره شمالی» و روسیه از جمله کشورهایی هستند که مرزهای خود را به طور کامل یا بخش‌هایی از آن را برای جلوگیری از شیوع ویروس «کرونا» در کشورشان به روی گردشگران چینی بستند.

همچنین خطوط هوایی همچون «‌یونایتد»، «‌امریکن»،‌ «‌دلتا»، «بریتیش ایرویز»، «کی ال ام»، «ایر کانادا» و «لوفت‌هانزا» خدمات مسافرتی خود را از مبدا چین و به مقصد چین به حالت تعلیق درآورده‌اند.

در نتیجه این محدودیت‌های شدید مسافرتی، مقاصد گردشگری پرازدحامی همچون «انگکور وات»‌ در «‌کامبوجیا»، «کاخ بزرگ» در «‌بانکوک» و  کاخ امپراتوری توکیو درحال حاضر نسبت به روزهای عادی به طور قابل توجهی خالی شده‌اند.

باتوجه به اطلاعات منتشر شده توسط «فوروارد کیز» - کمپانی بررسی آمار و ارقام مسافرتی که بیش از ۱۷ میلیون سفر در یک روز را مورد بررسی قرار می دهد - کاهش گردشگران چینی در این برهه بخصوص زمانی یعنی اواسط تعطیلات سال نوی چینی، بیش از پیش تاثیرگذار خواهد بود.

این کمپانی سفرهای خارجی صورت گرفته در بخش نخست تعطیلات سال نو چینی‌ها یعنی از ۱۹ تا ۲۶ ژانویه را مورد بررسی قرار داد و دریافت آمار رزور هتل‌ها و بلیت‌ها نسبت به آمار سال ۲۰۱۹ حدود ۷.۳ درصد افزایش داشته است؛ این درحالی است که پس از اعلام محدودیت‌های مسافرتی این رزروها با ۶.۸ درصد کاهش مواجه شد.

منطقه آسیا و اقیانوسیه که میزبان حدود ۷۵ درصد از مسافران تعطیلات سال نو چینی ها است، بیش از هر منطقه دیگری با خسارت مواجه شده است. آمار رزرو ها با ۱.۳  درصد کاهش مواجه شد که این رقم در اواخر هفته گذشته به کاهش ۱۵.۱ درصدی رسید.

مقاصد گردشگری همچون تایلند، ویتنام، کره جنوبی و ژاپن که از مقاصد پرطفدار چینی‌ها برای خرج کردن پول‌هایشان محسوب می‌شوند نیز از جمله کشورهایی بودند که در پی این محدودیت‌های مسافرتی با خسارت مواجه شده اند.

 طبق اطلاعات ارائه شده از سوی شورای جهانی مسافرت و گردشگری(WTTC)، چین به تنهایی ۵۱ درصد از تولید ناخالص مسافرت و گردشگری منطقه آسیا و اقیانوسیه را در سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص داده بود.

در تایلند، جایی که گردشگران چینی سهم ۳۰ درصدی از سفرها را به خود اختصاص داده اند، تاثیر فقدان گردشگران چینی همین روزها نیز قابل مشاهده است.

با توجه به اظهارات رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی تایلندی، حدود ۱.۲ الی ۱.۳ میلیون گردشگر چینی سفرهای خود به تایلند برای بازه زمانی فوریه تا مارس را لغو کرده‌اند.

از دیگر نتایج محدودیت‌های مسافرتی به تحت تاثیر قرار گرفتن تجارت وابسته به صنعت گردشگری مقاصد گردشگری بزرگ همچون «بانکوک»، «پوکت»، «چیانگ مای» و «پاتایا»  می‌توان اشاره کرد که وخامت اوضاع به تعطیل شدن برخی از کسب و کارها رسیده است.

به گفته یکی از مقامات تایلند، حدود ۸۰ درصد از پروازهای چین به تایلند ماه‌های فوریه تا آوریل لغو شده‌اند که این موضوع خسارت ۳ میلیارد دلاری را می‌تواند به دنبال داشته باشد.

این مقام تایلندی معتقد است با در نظر گرفتن تجربه‌های بدست آمده درباره شیوع ویروس بیماری «سارس»، حدود چهار الی پنج ماه زمان لازم است تا خسارت وارد شده را بتوان جبران کرد.

در ژاپن جایی که گردشگران چینی حدود ۲۷ درصد از گردشگران خارجی این کشور را تشکیل می‌دهند، شرایط تعریف چندانی ندارد و آژانس‌هایی که در توکیو مستقر هستند نیز تحت تاثیر کاهش گردشگران چینی قرار گرفته‌اند.

سخنگوی سازمان ملی گردشگری ژاپن در گفت و گو با سی ان ان بیان کرد :«ما نگران کم شدن گردشگران چینی هستیم، اما نتیجه این معضل را نمی‌توانیم تخمین بزنیم چراکه همه چیز به اینکه سیاست‌های مسافرتی اتخاذشده تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، بستگی دارد.»

چینی‌ها بزرگ‌ترین منبع بازار گردشگری بین‌المللی در ژاپن محسوب می‌شوند. آن‌ها در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۱۵.۶میلیارد دلار هزینه کردند.

مقاصد گردشگری کوچکتر نیز تحت فشار قرار گرفته‌اند.

«ماکائو» که بخشی از مناطق ویژه اداری چین محسوب می‌شود، سال ۲۰۲۰  را با شکست در صنعت گردشگری آغاز کرد.

در سال ۲۰۱۹، گردشگران چینی ۷۰.۸ درصد از ۳۹.۴ میلیون بازدیدکننده «ماکائو» را تشکیل دادند، اما اداره گردشگری «‌ماکائو» در چهار روز نخست جشن سال نو چینی‌ها گزارش داد آمار گردشگران چینی درمقایسه با سال ۲۰۱۹  با ۷۵.۱ درصد کاهش روبه رو بوده است.

در این بین مقاصد گردشگری ساحلی همچون «مالدیو»، «میکرونزی» و جزایر «ماریانای شمالی»‌ نیز از تاثیرات محدودیت‌های مسافرتی در امان نماندند.

جزایر «ماریانای شمالی» که اخیرا برای مسافران چین ممنوعیت وضع کرده است، در حالت عادی روزانه میزبان ۷۰۰ بازدیدکننده از چین است.

درحالی که ممکن است به نظر برسد اروپا، قاره آمریکا و بریتانیا نسبت به سایر نقاط کمتر به گردشگران چینی وابسته باشند، اما فقدان چینی‌ها آن‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

برای مثال فرانسه هر سال میزبان ۲ میلیون گردشگر چینی است. انجمن آژانس‌های مسافرتی چینی در فرانسه  (ACAV) تمامی خدمات خود را به حالت تعلیق درآورده است و خسارات قابل‌توجهی را برآورد کرده است.

با این که هنوز برای برآوردکردن خسارات اقتصادی ناشی از کم شدن گردشگران چینی زود است، این حقیقت را می‌توان در نظرگرفت که تاثیر جهانی این ویروس بر صنعت گردشگری به اینکه مهار کردن این ویروس تا چه زمانی طول بکشد بستگی دارد.

یک سخنگوی شورای مسافرت و گردشگری در گفت و گو با سی ان ان بیان کرد: «شیوع ویروس بیماری «سارس»‌ برای اقتصاد جهانی خسارت ۳۰ الی ۵۰ میلیارد دلاری به بار آورد. ۱۶ ماه طول کشید تا چین توانست صنعت گردشگری خود را به مرحله پیش از این بحران برساند. اما این بار دولت چین برای مقابله با شیوع این ویروس آماده‌تر بود. چین نه‌ تنها اینبار در مقایسه با شیوع ویروس بیماری «سارس» سریع‌تر عمل کرد بلکه با جوامع بین‌المللی نیز شفاف‌تر و صریح‌تر ارتباط برقرار کرد.

اگر به سال ۲۰۰۳ نگاه کنیم می بینیم که در طول بحران ویروس بیماری  «سارس» اغلب سفرها به تعویق افتادند. پس از پایان یافتن بحران «‌سارس» شمار سفرها به حالت قبلی بازگشت. مطمئنا تا چند ماه بازگشتن به حالت قبل برای کمپانی‌های کوچکتر دشوار بود، اما با گذشت زمان شرایط در سرار جهان به حالت عادی بازگشت. »‌

امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تخت سلیمان شکوه اشکانی... دیدن متن »

تخت سلیمان نام یک بخش در استان آذربایجان غربی است که در گذشتهٔ نزدیک، «نصرت‌آباد» و در گذشتهٔ دور «گَنجَک» نامیده شده‌است. گفته شده که تخت سلیمان همان «فره‌اسپه» پایتخت ایران اشکانی بوده‌است. تخت سلیمان بزرگ‌ترین مرکز آموزشی، مذهبی، اجتماعی و عبادتگاه ایرانیان در قبل از اسلام به‌شمار می‌رفتو دارای آتشکده بزرگی بوده است؛ اما در سال ۶۲۴ میلادی و در حملهٔ هراکلیوس، امپراتور رومیان به ایران، تخریب شد. در آن زمان این شهر گنجک نام داشت.

عکس: کیوان جعفری / خبرنگارانتخت سلیمان شکوه اشکانی | عکس تخت سلیمان شکوه اشکانی | عکس تخت سلیمان شکوه اشکانی | عکس تخت سلیمان شکوه اشکانی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۰ بهمن ۱۳۹۸
M...، بهزاد هندی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تأثیر ویروس «کرونا» بر گردشگری آسیا چه خواهد بود؟ | عکس
» تأثیر ویروس «کرونا» بر گردشگری آسیا چه خواهد بود؟
... دیدن متن »

از آن‌جایی که صنعت گردشگری آسیا به شمار درحال افزایش گردشگران چینی وابسته است،‌ ویروس مرگباری که سبب محدودیت‌های مسافرتی در چین شده، موج‌های غافلگیرکننده‌ای را متوجه صنعت گردشگری این قاره کرده است.

به گزارش ای اف پی، تاکنون دست کم ۸۱ نفر بر اثر ابتلا به ویروس «کرونا» که از شهر «ووهان» در چین شیوع پیدا کرده است، جان خود را از دست داده‌اند و میلیون‌ها نفر قرنطینه شده‌اند. دولت چین نیز اخیرا اعلام کرد تمامی تورهای گروهی به خارج از این کشور را تعلیق می‌کند.

اقدام‌های اخیر را می‌توان با  سرعت بالای افزایش سفرهای خارجی شهروندان چین در سال‌های اخیر مرتبط دانست. با توجه به گزارش منتشرشده از سوی «کپیتال اکانامیست»، نرخ سفرهای خارجی گردشگران چینی از سال ۲۰۰۳ تاکنون ده‌ها برابر افزایش داشته است.

اما کسب و کارهای وابسته به سفر شمار بالای گردشگران چینی به همین زودی نگرانی‌های خود را درباره سواحل  و فروشگاه‌های خالی و آینده نامشخص تجارت خود مطرح کرده‌اند.

شیوع سریع این ویروس سبب شده تا آن را به بحران شیوع ویروس بیماری سارس که در سال ۲۰۰۲ سفر منطقه‌ای را فلج و اقتصاد محلی را به شدت تحت تاثیر قرار داد، شباهت دهند.

 در ژاپن کاهش شمار گردشگران چینی هم‌اکنون در شهر «آساکوسا» یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ژاپن مشهود است.

یک فروشنده تنقلات سنتی ژاپنی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه بیان می‌کند: «امسال قطعا شاهد افراد کمتری هستیم. فکر می‌کنم کمتر از نیمی از گردشگران سال گذشته یا دوسال گذشته را شاهد هستیم.»‌

شمار گردشگران چینی که تعطیلات خود را در ژاپن می‌گذرانند از ۴۵۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۳ به ۸.۴ میلیون نفر در ۲۰۱۸ افزایش یافته بود.

«یوکی تاکاشیما» هم که یک اقتصاددان است با اشاره به محدودیت‌های مسافرتی اخیر چینی‌ها می‌گوید: «دستیابی به هدف ۴۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ برای ژاپن بسیار دشوار خواهد بود.»

 به گفته این اقتصاددان، تاثیر کم شدن سفرهای چینی‌ها بر ژاپن فراتر از هتل‌ها، رستوران‌ها و مقاصد گردشگری خواهد بود چراکه گردشگران چینی به طور ویژه برای خریدکردن به ژاپن سفر می‌کنند.

این اقتصاددان معتقد است با این حال  ژاپن به نسبت دیگر مقصد پرطرفدار چینی‌ها یعنی تایلند راحت‌تر می‌تواند با این معضل کنار بیاید.

وزارت گردشگری تایلند از وقوع بحرانی در ابعاد بحران بیماری سارس هشدار داده که می‌تواند به خسارت ۱.۶ میلیارد ‌دلاری ختم شود؛ خسارتی که در حال حاضر در استان «پوکت»‌ این کشور مشهود است.

یک هتل‌دار در جزیره «پوکت» در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «دو روز است که خیابان‌ها، فروشگاه‌ها و سواحل خالی شده‌اند. تمرکز «‌پوکت» به طور مشخص بر گردشگران چینی است. اگر این شرایط ادامه داشته باشد همه ما دچار خسارت خواهیم شد.»

حتی گردشگری استرالیا که در پی بحران آتش‌سوزی‌های اخیر دچار خسارت شده نیز به‌نظر می‌رسد از تاثیرات معضل کم شدن گردشگران چینی در امان نباشد.

با توجه به این‌که شمار گردشگران چینی استرالیا در شش سال اخیر به دو برابر رسیده است حدود ۱۵ درصد از گردشگران خارجی استرالیا را شهروندان چینی تشکیل می‌دهند.

 به گفته «ماریو هاردی»‌ مدیرعامل انجمن مسافرتی آسیا – اقیانوسیه،‌ برآورد کردن این‌که این بحران تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، مشکل است.

«هاردی» در مصاحبه‌ای بیان می‌کند: «فکر می‌کنم تاثیرات این معضل بین سه تا شش ماه قابل رویت باشد. البته این موضوع به نحوه مدیریت این معضل در هفته‌های آینده بستگی دارد.»

امیر مسعود و Negin Fooladi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
خانه های رنگی، اراک... دیدن متن »

به همت شهرداری اراک بخشی از دیوارهای منازل مسکونی شهرک ولی عصر (عج) که در مجاورت کمربندی جنوبی اراکقراردارد رنگ‌آمیزی شده و جلوه‌ای زیبا به خود گرفته است. گاهی کارهایی ساده فضایی متفاوت ایجاد می‌کند.خانه های رنگی، اراک | عکس خانه های رنگی، اراک | عکس خانه های رنگی، اراک | عکس خانه های رنگی، اراک | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۸ بهمن ۱۳۹۸
علی ملکی، Negin Fooladi و M... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تخت جمشید برفی... دیدن متن »

تخت جمشید که با نام پارسه و پرسپولیس هم شناخته می‌شود، آیینه‌ای از تاریخ و فرهنگ کهن ایران زمین به شمار می‌رود که به دستور داریوش شاه در سال ۵۱۸ ق. م به‌عنوان یکی از شاهکار‌های معماری زمان خود در سطح جهان در فاصله ۶۳ کیلومتری شهر شیراز در شهرستان مرودشت ساخته شد. مجموعه میراث جهانی پاسارگاد نیز مجموعه‌ای از سازه‌های باستانی بر جای‌مانده از دوران هخامنشی است که دربرگیرنده ساختمان‌هایی، چون آرامگاه کوروش، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ دروازه، پل، کاخ بارعام، کاخ اختصاصی، آرامگاه کمبوجیه، ساختار‌های دفاعی تل تخت، و... که در شهری به همین نام واقع شده است. تصاویر زیر، تخت جمشید و پاسارگاد را در یک روز سرد برفی زمستانی نشان می‌دهد.

عکس:میلاد نعلبندیان / خبرنگارانتخت جمشید برفی | عکس تخت جمشید برفی | عکس تخت جمشید برفی | عکس تخت جمشید برفی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۷ بهمن ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، امیر مسعود، فهیمه تردست، علی ملکی، Negin Fooladi و M... این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوقلوهای تاریخی ایران و سوئیس  | عکس
» دوقلوهای تاریخی ایران و سوئیس 
... دیدن متن »

سفارت سوئیس در تهران با انتشار تصاویری از پل تاریخی «وِرِسک» در شمال ایران و نمونه مشابه آن در سوئیس به مرور تاریخ روابط دو کشور پرداخت.

به گزارش ایسنا، سفارت سوئیس در ایران در توئیتر با انتشار عکس‌هایی از دو پل تاریخی با معماری مشابه در دو کشور ایران و سوئیس نوشت: پل نمادین «ورسک» در استان مازندران در سال ۱۳۹۷ توسط یک تیم چندملیتی از جمله مهندسان سوئیس ساخته شد و نمونه مشابه این پل به نام «ویزن ویادوکت» در کانتون گرابوندن در سال ۱۹۰۹ افتتاح شد. هر دو عکس توسط «دیوید گابلر» گرفته شده است.

۸۳ سال از ساخت پل ورسک می‌گذرد. این پل تاریخی که هر روز مسیر گذر قطارهای مسافربری ساری و گرگان است، حدود ۱۱۰ متر ارتفاع دارد که روی دره ورسک ساخته شده است. شعاع قوس بزرگ این پل ۶۶ متر و طول آن ۹۹ متر با عرض ۴ متر است.

این پل از بلندترین پل‌های راه‌آهن ایران شناخته می‌شود که از شاهکارهای مهندسی و معماری نیز به حساب می‌آید که در سال ۱۳۵۶ به عنوان اثر ملی ثبت شد. پل ورسک راه‌آهن تهران ـ‌شمال را به یکدیگر وصل می‌کند. گفته شده شرکت دانمارکی «کمپساکس» با تضمین ۷۰ سال، این پل را ساخته است اما کشورهای دیگری همچون آلمان، اتریش و سوئیس نیز در ساخت این پل مشارکت داشته‌اند. عملیات احداث این پل از سال ۱۳۱۳ آغاز شد و در سال ۱۳۱۵ به پایان رسید.

پل ورسک در زمان جنگ جهانی دوم نقش استراتژیکی داشته است. روایت شده که در زمان جنگ جهانی دوم، هیتلر از دولت ایران خواست تمام پل‌ها و تونل‌های کشور را برای جلوگیری از کمک‌های نظامی و غذایی متفقین منفجر کند؛ نام ورسک نیز در این فهرست بود. هرچند که این انفجارها رخ نداد. پس از آن چرچیل، نخست‌وزیر وقت انگلستان لقب «پل پیروزی» را به پل ورسک داد. در ۲۳ تیرماه سال ۱۳۲۴ شمسی به پیشنهاد وزارت راه ایران، نام این پل به «پل پیروزی» تغییر کرد.

این پل که بیشتر نقش مواصلاتی داشته اکنون به جاذبه‌ گردشگری تبدیل شده و قطارهای توریستی روی آن توقف کوتاهی دارند و گردشگران می‌توانند روی این پل حرکت کنند. این پل مشرف به روستایی هم‌نام خود، ورسک است که در کنار ایستگاه راه‌آهن آن، قبرستانی وجود دارد که می‌توان مزار قدیمی برخی کارگران و مهندسان راه‌آهن شمال را آن‌جا یافت.

پل «ویزن ویادوکت» که سال ۱۹۰۹ در سوئیس ساخته شده و معماری و مهندسی آن شبیه پل ورسک در ایران است

منبع: ایسنا

بهزاد هندی، علی ملکی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پارک ژوراسیک تهران مکانی بسیار جذاب و باورنکردنی در شمال تهران که پیشنهاد می کنم به همراه کودکان دلبندتان به آن سری بزنید!
http://seirogasht.ir/tehran-jurassic-park/
Negin Fooladi این را خواند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۸۵ هزار شیء موزه چین در آمریکا سوخت | عکس
» ۸۵ هزار شیء موزه چین در آمریکا سوخت
... دیدن متن »

در جریان آتش‌سوزی بزرگ در انبار موزه چین در آمریکا بیش از ۸۵ هزار شیء که قدمت برخی از آنها به قرن نوزدهم می‌رسید، از بین‌ رفتند.

به گزارش نیویورک تایمز، مقامات موزه چین در آمریکا اعلام کردند که آتش‌سوزی بزرگ در ساختمان «چایتا تاون» که محل نگهداری آثار این موزه است موجب نابودی هزاران شی‌ء تاریخی و فرهنگی شده است که در طول چندین دهه با دقت برای نمایش در موزه جمع آوری شده بودند. 

«نانسی یائو» رئیس موزه چین در آمریکا همچنین عنوان کرد که ۱۰۰ درصد مجموعه‌های متعلق به موزه به غیر از آنچه هم اکنون در حال نمایش است در پی این آتش‌سوزی از بین رفته‌اند. 

آتش سوزی در ساختمان «چایتا تاون» که علاوه بر انبار موزه چین، یک مرکز فرهنگی مهم برای چینی‌ها در آن منطقه است، از پنجشنبه شب آغاز شد و در جریان آن یک شهروند و ۹ آتش‌نشان مصدوم شدند.

این موزه محل نگهداری اشیاء تاریخی و فرهنگی مرتبط با مهاجرت چینی‌ها به آمریکا بوده است که شامل لباس‌های قدیمی، دستنوشته‌های قدیمی، اولین بلیت‌های کشتی سفر به آمریکا و غیره بوده است. 

امیرمسعود فدائی، زهره مقدم و Negin Fooladi این را خواندند
:(((((((
یعنی چی آخه؟!
چه وضعیه؟!؟
۰۶ بهمن ۱۳۹۸
:/
۰۷ بهمن ۱۳۹۸
این دست اتفاقات خیلی تلخه اما شخصا ترجیح من این بود که کل موزه ملی ایران در آتش میسوخت اما جان ۱۵۰۰ نفر در امان بود.
۱۵ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دولت چین تورهای گروهی به خارج را تعلیق می‌کند | عکس
» دولت چین تورهای گروهی به خارج را تعلیق می‌کند
... دیدن متن »

در پی تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کشنده و جدید کرونا، دولت چین اعلام کرده از روز دوشنبه تمامی تورهای گروهی به خارج از این کشور را تعلیق می‌کند.

انجمن آژانس‌های گردشگری چین اعلام کرد تورهایی که در میانه سفر خود هستند می‌توانند با نظارت دقیق بر سلامت مسافران به سفر خود ادامه دهند، اما از روز دوشنبه (هفتم بهمن‌ماه) بنا بر تصمیم دولت چین، تمامی تورهای گروهی به خارج از این کشور به حالت تعلیق درمی‌آید. 

گفته می‌شود همزمان با آغاز سال نو چینی، بیش از ۳۵ میلیون گردشگر چینی قادر نخواهند بود تا اطلاع ثانوی به سفر خارجی بروند. 

مقام‌های شهری پکن نیز از امروز (یکشنبه) تردد تمامی اتوبوس‌های بین‌ استانی را لغو خواهند کرد تا از این طریق میزان سفر جاده‌ای به پایتخت محدود شود.

تاکنون بیش از ۵۰ نفر در چین بر اثر آلوده شدن به ویروس کرونا از دنیا رفته‌اند و گفته می‌شود ۱۲۰۰ نفر در چین به این ویروس آلوده شده‌اند. همچنین نمونه‌هایی از افراد آلوده در کره جنوبی، ژاپن، نپال، تایلند، سنگاپور، ویتنام، فرانسه، استرالیا و آمریکا نیز تشخیص داده شده‌اند. 

چین بزرگترین منبع تامین گردشگر در سطح جهان است و ترس از شیوع این بیماری می‌تواند با تاثیرات مخربی بر گردشگری این کشور و همچنین گردشگری جهانی همراه شود. 

منبع: ایسنا 

امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سال نو چینی... دیدن متن »

هر سال در بهمن ماه سال نوی چینی آغاز می‌شود و از مهم ترین تعطیلات سنتی مردم چین است. این جشن یکی از بزرگترین جشن‌های سال نو در جهان است و تقریبا نیمی از مردم دنیا آن را جشن می‌گیرند. کشورهایی مانند: هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین، تایلند، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی.

در مناطق مختلف جهان هم باورهای متفاوتی نسبت به این مراسم دارند. مثلا: چینی‌های بودایی، در روز سال نو گوشت نمی‌خورند و یا بوداییان در این روز آتش روشن نمی‌کنند و معمولا غذای روز سال نو را از قبل آماده می‌کنند. همچنین چینی‌های مهاجر هم هر جای دنیا که باشند سعی می‌کنند این مراسم را برگزار کنند. برنامه‌هایی مانند رقص اژدها. آخرین روز تعطیلات سال نو با جشن فانوس پایان می‌پذیرد. در ادامه تصاویری از این جشن‌ها را مشاهده می‌کنید.سال نو چینی | عکس سال نو چینی | عکس سال نو چینی | عکس سال نو چینی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۶ بهمن ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، بهزاد هندی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زندگی دوباره زاینده رود... دیدن متن »

خروجی سد زاینده‌رود برای تامین بخشی از حقابه محیط زیست از بامداد ۲۵ دی ۱۳۹۸ امسال افزایش و آب این رودخانه پس از حدود یک ماه مجدد و به مقدار کم در کلانشهر اصفهان جریان یافت. معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: آبی که در بستر رودخانه زاینده‌رود جریان یافت منحصر به محیط زیست است و بخش‌های دیگر مانند صنعت و کشاورزی حق برداشت از آن را ندارند.زندگی دوباره زاینده رود | عکس زندگی دوباره زاینده رود | عکس زندگی دوباره زاینده رود | عکس زندگی دوباره زاینده رود | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۵ بهمن ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، علی ملکی، امیر مسعود، سحر لیلی ئیون، بهزاد هندی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کوچه هلند در تهران ثبت‌ملی می‌شود | عکس
» کوچه هلند در تهران ثبت‌ملی می‌شود
... دیدن متن »

این مطلب را «احمد مسجد جامعی» روز جمعه در جریان برنامه تهرانگردی از منطقه ۸ پایتخت مطرح کرد . کوچه هلند یکی از کوچه های منطقه ۸ تهران است که امروز مقصد تهران‌گردی است.

مسجدجامعی در این باره افزود: موضوع کوچه هلند به سال ۱۳۴۱ و زلزله بوئین زهرا برمی‌گردد . وی ادامه داد: پس از زلزله بوئین زهرا زمین این کوچه از سوی ملکه هلند خریداری و در اختیار ارامنه قرار گرفت تا زلزله زدگان بوئین زهرا و برخی ارامنه در آن ساکن شوند . مسجد جامعی تاکید کرد: در حال حاضر این کوچه از نظر سیما و منظر شهری نیازمند اصلاح است که پس از اصلاح پیگیری ثبت ملی آن انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: آشفتگی بصری این کوچه نیز با نظر کارشناسان اصلاح می شود . عضوشورای تهران تأکید کرد: ثبت ملی این کوچه نشانه همکاری مشترک ایران ، هلند ، مسلمانان و مسیحیان خواهد بود . وی تعویض سنگفرش کوچه و شناسنامه دار شدن آن را از جمله مقدمات ثبت ملی کوچه هلند عنوان کرد.

منبع: ایرنا

امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
رالی داکار... دیدن متن »

رالی داکار مسابقه عجیب و هیجان انگیزی است. یک ماجراجویی ۱۲ روزه و مسافتی ۷۵۰۰ کیلومتری. امسال چهل و دومین دور این رقابت در عربستان برگزار شد. این مسابقه به مدت ۳۰ سال در قاره آفریقا برگزار می‌شد که به دلیل درگیری‌ها در موریتانی به مدت یک دهه در آمریکای جنوبی برگزار شد و امسال در عربستان. رالی داکار ۲۰۲۰ از ۵ ژانویه و از شهر جده آغاز شد و پس از استراحت و عبور رانندگان از شهر ریاض، روز ۱۷ ژانویه در شهر «القیدیه» به پایان رسید. در این دور از رقابت‌ها ۵۶۰ گروه شرکت داشتند.

عکس: آتلانتیکرالی داکار | عکس رالی داکار | عکس رالی داکار | عکس رالی داکار | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۲ بهمن ۱۳۹۸
Negin Fooladi این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میراث دزدیده شده افغانستان بازگردانده می‌شود | عکس
» میراث دزدیده شده افغانستان بازگردانده می‌شود
... دیدن متن »

مجسمه‌ای که حدود ۳۰ سال پیش از موزه ملی افغانستان ربوده شده بود،‌ پس از دیده شدن در یک وب‌سایت مزایده بریتانیایی توسط پلیس متروپولیتن به افغانستان بازگردانده می‌شود.

 به گزارش گاردین، این مجسمه سنگ‌آهکی که در قرن دوم میلادی خلق شده است و دو گاو را به تصویر می‌کشد در ابتدا در دهه پنجاه میلادی و در شمال افغانستان کشف شد اما در دهه  نود میلادی و در جریان نزاع‌های داخلی دوباره ناپدید شد. 

هنوز مشخص نیست این مجسمه در  تمام این سال‌ها در چه مکانی قرار داشته است اما پایگاه داده‌های «ثبت آمار آثار هنری گمشده»‌ (ALR) که اطلاعات کلی آثار هنری گمشده را در اختیار دارد، در سال‌های اخیر این مجسمه را تحت نظر داشته است. مسوولان این پایگاه، مجسمه باستانی گاو را در وبسایت مزایده «‌تایم لاین» دیدند و این موضوع را به پلیس اطلاع دادند.

فروشنده این اثر به سرعت از مالکیت خود چشم‌پوشی کرد و دکتر «جان سیمپسون»- یکی از مدیران ارشد موزه بریتانیا – نیز بلافاصله صحت اصالت این اثر را تایید کرد. 

موزه ملی افغانستان واقع در «کابل»  نیز پس از تایید اصالت این اثر، با برگزاری نخستین نمایشگاه عمومی خارج از افغانستان این مجسمه موافقت کرد.

قرار است موزه بریتانیا این مجسمه را از فردا (دوشنبه) به مدت سه ماه به نمایش عموم بگذارد.

 این مجسمه در «سرخ‌کوتل» یکی از مهم‌ترین مناطق تاریخی افغانستان که در بناهای تاریخی آن در زمان حکومت امپراتوری «کوشانی» ساخته شده‌اند،‌ کشف شد.

این اثر تاریخی که در جریان کاوش‌های یک باستان‌شناس فرانسوی کشف شد، بخشی از تخته‌سنگ‌های حکاکی‌شده‌ای است که زمانی به عنوان کتیبه‌های زینتی در فضای داخلی معبد «سرخ‌کوتل» که در قرن دوم میلادی بنا شده بود، مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

در آن زمان مجسمه‌ای از «کانیشکا اول» - امپراتور امپراتوری کوشانی – نیز در معبد کشف شد.

«هارتویگ فیشر» - مدیر موزه بریتانیا – بازیابی این اثر تاریخی را به عنوان "قدمی مهم در راستای بازگرداندن میراث فرهنگی غنی افغانستان‌ پس از دهه‌ها نزاع، ویرانی و فقدان"  توصیف کرد.

 حدود ۷۵ درصد از آثار تاریخی موزه‌های «کابل» نابود یا غارت شده‌اند. اگر چه خشونت‌های مرگبار همچنان در افغانستان ادامه دارد،‌ اما موزه‌های افغانستان درتلاشند تا آثار تاریخی افغانستان را به کشور بازگردانند و نمایشگاه‌های عمومی ترتیب دهند.

موزه بریتانیا با همکاری با پلیس مرزی بریتانیا بسیاری از آژانس‌های مختلف موفق شده از سال ۲۰۰۳ تاکنون هزاران اثر تاریخی غارت‌شده افغانستان را به این کشور بازگردانده است.

این درحالیست که موزه بریتانیا در سال‌های اخیر بارها به دلیل مقاومت برای بازگرداندن مجموعه آثار تاریخی دوران استعمار و مرمرهای پارتنون مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رکود سنگین سفرهای داخلی | عکس
تورهای گردشگری و سفرهای جاده‌ای نصف شد
» رکود سنگین سفرهای داخلی
... دیدن متن »

با وجود اینکه رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از کاهش ۳۰ درصدی سفرهای داخلی در کشور خبر داد اما تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد به‌طور میانگین حجم سفر و تعداد تورهای گردشگری داخلی در پاییز و هفته‌های گذشته از زمستان امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد» حدود ۲ ماه است که از افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن می‌گذرد که همین امر تاثیر قابل‌توجهی بر نبض مسافرت‌های خودرویی(با وسیله نقلیه شخصی) داشته است. یکی از بخش‌هایی که افزایش قیمت بنزین بر آن تاثیر مستقیمی گذاشته حوزه گردشگری داخلی است. با توجه به اینکه اغلب خانوارهای ایرانی برای سفرهای داخلی خود از خودروی شخصی استفاده می‌کنند هزینه سوخت در کشور و البته شرایط اقتصادی خانوارها موجب شده که سفرهای بین استانی در کشور روندی کاهشی را تجربه کند.

نماد گردشگری داخلی سفر به شهرهای شمالی است «دنیای‌اقتصاد» نیز برای اینکه نبض سفرهای داخلی در پاییز و هفته‌های سپری شده از زمستان را بررسی کند تحقیقات میدانی از شهرهای شمالی انجام داده که در همین راستا با مدیران اقامتگاه‌ها در خصوص تغییرات تعداد مسافران امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته مصاحبه کرده است. نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهد حجم سفر در پاییز و هفته‌های اخیر در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۹۷ حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است. عرضه کنندگان خدمات بازار گردشگری شهرهای شمالی نیز به «دنیای‌اقتصاد» اعلام کردند: در حال حاضر با رکود سنگین در سفرهای داخلی مواجه هستند که طبق بررسی‌ها مشخص شد بخشی از این کاهش سفرها به سبب افزایش هزینه سفر تحت تاثیر تغییر قیمت سوخت بوده است و بخشی دیگر مربوط به شرایط اقتصادی حاکم در خانوارها است که موجب شده سفر را از برنامه‌های خود حذف یا اینکه در اولویت آخر خود قرار دهند. زیرا مبنای اصلی گردشگری و اقدام به سفر کردن وضعیت معیشتی مردم است. تاکنون سفر با هواپیما، قطار و اتوبوس نیز نتوانسته جایگزین سفر با خودروی شخصی در کشور شود، زیرا با توجه به قیمت بالای بلیت هواپیما همه اقشار جامعه توان مالی برای سفر با آن را ندارند؛ همچنین برای تمامی شهرها خط ریلی وجود ندارد که گردشگران بتوانند با قطار به هر کدام از شهرهایی که تمایل دارند سفر کنند. علاوه بر آن جاده‌ها و سامانه‌های اتوبوسرانی کشور از نظر امنیت و کیفیت در سطح پایینی قرار دارند که اغلب توریست‌های داخلی تمایل به استفاده از آنها را ندارند. در حال حاضر تنها سفرهای جاده‌ای(خودرویی) نیست که دچار رکود شده‌اند، بلکه تحقیقات «دنیای‌اقتصاد» از آژانس‌های خدمات مسافرتی نشان می‌دهد که تورهای مسافرتی نیز با این مشکل دست به گریبانند و میزان مسافران آنها نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش قابل‌توجهی داشته است. در این باره اکبر غمخوار عضو هیات‌مدیره انجمن صنفی گردشگری در گفت وگو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر در فصل سفر قرار نداریم آمار دقیقی هم از گردشگری داخلی در دست نیست؛ بنابراین نمی‌توانیم تحلیل درستی از تاثیر قیمت بنزین بر سفرهای داخلی داشته باشیم. باید برای دستیابی به اطلاعاتی دقیق، تعطیلات عید را که سفرهای داخلی رونق می‌گیرد مورد بررسی قرار دهیم.  با این حال حرمت‌الله رفیعی، رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران نیز در همین باره گفت: گردشگری تنها در ۱۵ روز تعطیلات عید خلاصه نمی‌شود، بلکه در طول سال نیز جریان دارد و گردشگران زیادی در ایام مختلف همچون تعطیلات مناسبتی یا آخر هفته‌ها به سفر می‌روند. با توجه به عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی شاهد کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی گردشگری داخلی در فصل پاییز و زمستان امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته هستیم. این کاهش در حالی است که گردشگران به علت افزایش نرخ ارز، سفرهای خارجی خود را کاهش یا حذف کرده‌اند و در مقابل سفرهای داخلی را جایگزین کرده‌اند. بنابراین نرخ واقعی رکود سفر در حال حاضر به مراتب بیشتر از افت ۳۰درصدی است.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت درآمدی دفاتر خدمات مسافرتی چندان مطلوب نیست، بنابراین آنها باید برای افزایش درآمد خود به برنامه‌ریزی برای سفرهایی با سبک جدید مانند برگزاری تورهای شهرهای نزدیک یا تور‌های یک روزه اطراف شهرها اقدام کنند تا از این طریق درآمد خود را افزایش دهند. امیر پویان رفیعی شاد، رئیس انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران نیز گفت: در حال حاضر میزان سفرهای داخلی در کشور روند نزولی به خود گرفته که علت اصلی آن افزایش قیمت بنزین در کشور است؛ زیرا اکثر توریست‌های داخلی برای سفرهای بین استانی خود از خودرو شخصی استفاده می‌کردند که با توجه به قیمت جدید بنزین اصلا سفر با خودرو شخصی برای خانوارها مقرون به‌صرفه نیست. این سفرها نه تنها به سفرهای دسته‌جمعی با تور تبدیل نشده، بلکه به طور کل از سبد خانوارهای حذف شده است، زیرا شرایط اقتصادی کشور موجب شده وضعیت معیشتی مردم در شرایطی قرار گیرد که سفر اولویت آخر آنها باشد.

منبع: دنیای اقتصاد

Negin Fooladi این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
سازه‌های آبی شوشتر ... دیدن متن »

سازه‌های آبی شوشتر مجموعه‌ای به هم پیوسته از پلها، بندها، آسیاب‌ها، آبشارها، کانال‌ها و تونل‌های عظیم هدایت آب هستند که در ارتباط با یکدیگر کار می‌کنند و در دوران هخامنشیان تا ساسانیان، جهت بهره‌گیری بیشتر از آب ساخته شده‌اند . در سفرنامه مادام ژان دیولافو باستان‌شناس نامدار فرانسوی از این محوطه به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتی یاد شده است.مجموعه تاریخی شوشتر به صورت یکجا به عنوان دهمین اثر ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است.

عکس: مهدی پدرام‌خو / تسنیمسازه‌های آبی شوشتر  | عکس سازه‌های آبی شوشتر  | عکس سازه‌های آبی شوشتر  | عکس سازه‌های آبی شوشتر  | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۱ بهمن ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، M...، امیر مسعود و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تهران برفی... دیدن متن »

بارش برف زمستانی دیروز تهران را زیبا و سفیدپوش کرد. در ادامه تصاویری از تهران برفی را مشاهده می‌کنید.

عکس: خبرنگاران / مهرتهران برفی | عکس تهران برفی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳۰ دی ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، وحید هوبخت، امیر مسعود، بهزاد هندی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاخ «مر مر» به موزه هنر تبدیل می‌شود | عکس
» کاخ «مر مر» به موزه هنر تبدیل می‌شود
... دیدن متن »

کاخ مرمر که تاکنون در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، با پیگیری‌های بنیاد مستضعفان، تا اواخر بهمن به موزه هنر ایران تبدیل خواهد شد.

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب: مجمع تشخیص مصلحت نظام و شخص مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حدود ۲۰ تا ۲۵ سال پیش در کاخ مرمر مستقر شدند. همان‌زمان هم به نظر می‌رسید که این استقرار درست نبود چون مسئولان نظام نباید در این کاخ‌ها بنشینند. در واقع مسئولان نظام این کاخ را از ملت گرفته‌اند. بنابراین باید به آنها برگردانده می‌شد.

وی افزود: این‌کاخ بعد از درگذشت آقای رفسنجانی تخلیه شد اما نه به راحتی؛ بلکه بعد از ادعاها و جر و بحث‌های زیاد. این یکی از آن‌مواردی بود که نمی‌دانستیم پیش چه‌کسی شکایتمان را ببریم و به ملت چه‌جوابی بدهیم. البته کاخ با تلاش‌های انجام شده و جدیتی که بیت رهبری انجام داد و همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام، این اواخر تخلیه شد. قرار بود استفاده‌های دیگری برای مهمانان خارجی و تشریفات استفاده شود که از آن هم عدول کردند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ادامه داد: ما می‌خواهیم کاخ مرمر را به یک موزه در شأن ملت شریف تبدیل کنیم و امیدواریم تا این‌موزه دهه فجر آماده شود. در داخل محوطه و کاخ اشیایی به نمایش گذاشته خواهد شد که جزو افتخارات ماست که مردم از آن بازدید و استفاده کنند.

آن‌طور که بنیاد مستضعفان در نظر دارد، قرار است کاخ مرمر به موزه هنر ایران تبدیل شود و اشیای مرتبط با این‌موزه، در معرض دید عموم مردم قرار گیرد.

کاخ مرمر به دستور رضا شاه و با معماری لئون تادوسیان بنا نهاده شد. این کاخ در آغاز به عنوان دفتر کار رضاشاه مورد بهره‌برداری بود و تا پیش از تدوین قانون خزانه ملی، جواهرات ملی ایران از کاخ گلستان به این کاخ آورده شده و در زیر زمین آن نگهداری می‌شد.

در سال‌های نخست دوران محمدرضا، از این کاخ به عنوان دفتر رسمی شاه و محل برگزاری دیدارها و ملاقات‌ها بکار گرفته می‌شد. فوزیه و محمدرضا پهلوی در این کاخ با یکدیگر زندگی می‌کردند و نامزدی او با فرح پهلوی در این کاخ برگزار شده است. پس از رخ دادن حادثه ترور شاه در محوطه این کاخ توسط رضا شمس‌آبادی، دفتر ویژه شاه به کاخ صاحبقرانیه جابجا شد، این کاخ در سال ۱۳۵۵ به موزه تبدیل شد و تا سال ۱۳۵۷ با عنوان «موزه پهلوی» برای همگان قابل بازدید بود.

امیرمسعود فدائی و Negin Fooladi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت زمستانی سیاهکل... دیدن متن »

سیاهکل یکی از شهرهای گیلان است که از شمال و شرق به لاهیجان؛ از غرب به رشت و از جنوب به رودبار می‌رسد.محلی‌ها به این منطقه سی‌کل می‌گویند. سی یعنی کوهی که شیب تند دارد، کل هم یعنی آبادی.در واقع سیاهکل آبادی کنار کوه است.

عکس: محمد رنجبر / تسنیمطبیعت زمستانی سیاهکل | عکس طبیعت زمستانی سیاهکل | عکس طبیعت زمستانی سیاهکل | عکس طبیعت زمستانی سیاهکل | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳۰ دی ۱۳۹۸
امیرمسعود فدائی، امیر مسعود، بهزاد هندی، Poya Piri و Negin Fooladi این را دوست دارند
در مسیر سیاهکل به دیلمان آبشار لونک و کاروانسرای تی تی هم دیدنی است
۳۰ دی ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بوتیک هتل Winks... دیدن متن »

۴۰ Winks یک بوتیک هتل بسیار کوچک در شهر لندن است. این هتل فقط دو اتاق دارد و دکوراسیون و فضای عجیب آن بسیار برای مسافرانش جذاب است. حال و هوای هتل بیشتر به فضای تاتر نزدیک است و مثل سرزمین عجایب آلیس گوشه‌های جذابی دارد.بوتیک هتل Winks | عکس بوتیک هتل Winks | عکس بوتیک هتل Winks | عکس بوتیک هتل Winks | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۹ دی ۱۳۹۸
Negin Fooladi این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید