تیوال تئاتر
S3 : 15:32:39
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

خبر
درباره رپرتوار نمایشنامه خوانی گروه تئاتر گیتی i
«سگی در خرمن‌جا» چهارمین نمایشنامه رپرتوار نمایشنامه‌خوانی به نفع سیل‌زدگان  | عکس
» «سگی در خرمن‌جا» چهارمین نمایشنامه رپرتوار نمایشنامه‌خوانی به نفع سیل‌زدگان
... دیدن متن »

خبرگزاری کار ایران (ایلنا):
کد خبر: 802017- 03/06/1398- 12:03:29 A

در چهارمین شب از رپرتوار گروه تئاتر گیتی در حمایت از مردم سیل‌زده‌ی شهر معمولان، استان لرستان «سگی در خرمن‌جا» نوشته نصرت‌الله نویدی نمایشنامه‌خوانی می‌شود.

به گزارش ایلنا، «سگی در خرمن‌جا» نوشته نصرت‌الله نویدی در چهارمین شب از رپرتوار گروه تئاتر گیتی در حمایت از مردم سیل‌زده‌ی شهر معمولان، استان لرستان به کارگردانی روح‌الله جعفری نمایشنامه‌خوانی می‌شود.
حمید رحیمی، گیتی قاسمی، آریان غلامی، علیرضا شیخی، رها عربگیری، آرامیس بیاتی، محمدرضا آزادفرد، طاها عابدی، ماهان عابدی و یعقوب صباحی (به‌ترتیب ورود) نقش‌خوان‌ها و آزاده اکبری صحنه‌خوان این اثر هستند.


سایر عوامل این رپرتوار عبارتند از: مشاور گروه: محمد جعفری سیاوشانی، مشاور کارگردان: مجید رحمتی، برنامه‌ریز، دستیار کارگردان و منشی صحنه: فرنوش فروزان، آهنگساز: صنم پاشا، مشاور آهنگساز: زهره نیازمند، نوازنده: محسن زینبی‌نژاد (دوتار)، طراح لباس: الهام شعبانی، طراح صدا: محمد مهدی نامجو، دستیار طراح صدا: سپهر حبیب، طراح پوستر: امیر رجبی، مدیر تولید: اشکان زیباییان، مدیر صحنه: متین میرزایی، دستیاران مدیر صحنه: احسان فرنودیان- عسل سالمی، مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای: سبا حیدرخانی، روابط عمومی: محمد لهاک، تبلیغات مجازی: امیر قالیچی، عکاس: میلاد بهشتی- طیبه نصراللهی- سیدضیا صفویان- ساناز دریایی- عماد دولتی- رضا جاویدی- علیرضا رمضانی و ساخت تیزر: علی زندیه.
«سگی در خرمن‌جا» امشب (یکشنبه ۳ شهریور) ساعت ۱۹:۴۵ در تماشاخانه سنگلج نمایشنامه‌خوانی می‌شود و علاقه‌مندان برای تهیه‌ بلیت و پرداخت وجه به‌صورت همت عالی می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرضیه
درباره نمایش لانچر ۵ i
حداقل یکم بیشتر اجرا برین دیگه :(
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسامی کاندیدای بخش‌های
معرفی کاندیدای دو بخش "پژوهش" و " ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی"
» اسامی کاندیدای بخش‌های "پژوهش" و "مسابقه ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی" اعلام شد.
... دیدن متن »

به گزارش ستاد خبری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی، بخش‌های "پژوهش" و "مسابقه ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی" توسط دکترسعید اسدی، دکتررفیق نصرتی و منوچهر اکبرلو داوری شده است.


کاندیدای بخش پژوهش و مقالات:
مریم منصوری با مقاله "تبیین پدیدارشناسی مکان وقوع شر در قصص کتب مقدس برای مکان‌یابی همسان در تئاتر محیطی
محمد اوحدی‌حائری با مقاله "مرگ تئاتر، بررسی نسبت مفهور(همکاری) با انسان منفرد معاصر در فرایند تولید خلاقه تئاتر"
کریم خاوری با مقاله "توسعه درک کودک و نوجوان در اجرای تئاتر خیابانی با تاکید بر مشارکت و بدیهه‌سازی"
تریفه کریمیان با مقاله "موسیقی در تئاتر بیرونی"
علی زیستی و روژین نادری با مقاله "تئاتر خیابانی در جهان عرب"

کاندیدای بخش "مسابقه ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی":
"پهلوانان می‌میرند" پژمان شاهوردی
"اتربان را ایستاده خواهم" علی مرتضوی‌فومنی
"یک پله سرخ یک پله سیاه" نیما حسن‌بیگی
"ولات سگ" کریم رحیمی
"پیک نیک با طعم عشق و جنگ" فرهاد بسیر
"زیرزمین پلاک آخر" سیدمحمد امین ال یس
"نویز" تریفه کریمیان
"شیر سرکش" علی‌اصغر خطیب‌زاده
"مستر دیفال" سیدسروش پیامبری

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با دبیری فاتح بادپروا، تا پنجم شهریورماه ادامه دارد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هیچ حافظه ای نیست که زمان روش اثر نذاره و هیچ شعاری هم نیست که آفتاب و باد و باران پاکش نکنه...
سپیده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همه‌ی حیوانات برابرند ولی بعضی برابرترند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره رپرتوار نمایشنامه خوانی گروه تئاتر گیتی i
خوانش نمایشنامه علی حاتمی برای سیل‌زدگان لرستان  | عکس
» خوانش نمایشنامه علی حاتمی برای سیل‌زدگان لرستان
... دیدن متن »

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا):
کد خبر: 98060200471- شنبه 2 شهریور 1398- 12:01

«قصه طلسم حریر و ماهیگیر» اثر علی حاتمی در رپرتوار نمایشنامه‌خوانی گروه تئاتر گیتی در حمایت از مردم سیل‌زده‌ی شهر معمولان، استان لرستان خوانده می‌شود.


به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی، در سومین شب از رپرتوار نمایشنامه‌خوانی گروه تئاتر گیتی در حمایت از مردم سیل‌زده‌ی شهر معمولان استان لرستان، «قصه طلسم حریر و ماهیگیر» اثر علی حاتمی به کارگردانی روح‌الله جعفری نمایشنامه‌خوانی می‌شود.


محمدرضا آزادفرد، داوود معینی‌کیا، نگار عابدی، مهدی بجستانی، کامیار محبی، مرتضی آقاحسینی، حمید رحیمی، شهاب عباسیان، محمد فرجی‌پو، حسین هاشم‌پور، سیدرضا علوی، عزالدین توفیق و آریان غلامی (به‌ترتیب ورود) نقش‌خوان‌های این اثر هستند.
سایر عوامل این رپرتوار عبارتند از: مشاور گروه: محمد جعفری سیاوشانی، مشاور کارگردان: مجید رحمتی، برنامه‌ریز، دستیار کارگردان و منشی صحنه: فرنوش فروزان، آهنگساز: صنم پاشا، مشاور آهنگساز: زهره نیازمند، نوازندگان: بیتا صادقی(گیتار الکتریک)- آرمینا جعفری (هنگ‌درام)- صنم پاشا (پیانو)-دیمن عسگری (دیجریدو)، طراح لباس: الهام شعبانی، طراح صدا: محمد مهدی نامجو، دستیار طراح صدا: سپهر حبیب، طراح پوستر: امیر رجبی، مدیر تولید: اشکان زیباییان، مدیر صحنه: متین میرزایی، دستیاران مدیر صحنه: احسان فرنودیان- عسل سالمی، مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای: سبا حیدرخانی، روابط عمومی: محمد لهاک، تبلیغات مجازی: امیر قالیچی، عکاس: میلاد بهشتی- طیبه نصراللهی- سیدضیا صفویان- ساناز دریایی- عماد دولتی- رضا جاویدی- علیرضا رمضانی و ساخت تیزر: علی زندیه.


«قصه طلسم حریر و ماهیگیر» امشب (شنبه ۲ شهریور) ساعت ۱۹:۴۵ در تماشاخانه سنگلج نمایشنامه‌خوانی می‌شود و علاقه‌مندان برای تهیه‌ بلیت و پرداخت وجه به‌صورت همت عالی می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود بیخود نیست متن برگزیده شده واقعا گیرا بود.حتما و به شدت پیشنهاد میشود
زهره مقدم این را خواند
من که نمایش رو دیدم اما اگر ندیده بودم این «شدت» عمل شما در تبلیغ کار قطعا توی ذوقم می‌زد.
۲۶ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در بعد از ظهر یک روز تعطیل، وقتی از جاده چالوس برمی‌گشتیم رفتیم نمایش قلعه‌ی حیوانات رو دیدیم. پیشنهاد می‌کنم که اگه از طبیعت اطراف کرج و کرج استفاده می‌کنید سری هم به رویدادهای فرهنگی شهر کرج بزنید. نمایش بسیار خوش ساخت بود. بهروز غریب پور خیلی خوب تونسته بود روند داستانی کتاب قلعه‌ی حیوانات رو توی فرم نمایش بیاره. با این که بازیگرها چهره نبودن، ولی صداسازی‌ها و فرم بدن‌شون خیلی خوب بود. استفاده از ماسک هم ایده‌ی خوبی بود. زمان نمایش هم خوب تنظیم شده بود و خسته کننده نبود.
خسته نباشید می‌گم به همه‌ی عوامل این کار.
زهره مقدم این را خواند
جسارتا بهروز غریب پور اگر هم گلی زده به سر نمایشنامه زده نه «نمایش»
۲۴ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 چهارمین عصرانه شاد قصه‌گویی با حضور احسان مهدی در پردیس تئاتر تهران | عکس
» چهارمین عصرانه شاد قصه‌گویی با حضور احسان مهدی در پردیس تئاتر تهران
... دیدن متن »

چهارمین عصرانه شاد قصه‌گویی ویژه کودکان و نوجوانان با حضور و قصه گویی «احسان مهدی» روز پنج‌شنبه 7 شهریور در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، چهارمین عصرانه شاد قصه‌گویی ویژه کودکان و نوجوانان شهر تهران با حضور «احسان مهدی» در قالب قصه‌گویی و پرسش و پاسخ با کودکان و نوجوانان در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

این برنامه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش مهارت روخوانی بچه‌ها برگزار می شود و «احسان مهدی» بازیگر، دوبلور، تهیه کننده، کارگردان و مجری برنامه های کودک و نوجوانان علاوه بر خواندن قصه در این ارتباط با حاضرین گفت وگو می کند.

چهارمین عصرانه شاد قصه‌گویی ویژه کودکان و نوجوانان با حضور و قصه گویی «احسان مهدی » روز پنج‌شنبه 7 شهریور از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سینمای پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود. حضور در این برنامه رایگان و آزاد است اما برای حضور لازم است که ثبت نام و رزرو از طریق شماره تماس های ۹۶۶۵۷۶۰۳-۹۶۶۵۷۶۰۳-۹۶۶۵۷۶۰۵صورت پذیرد.


 پردیس تئاتر تهران در اتوبان امام علی(ع) شمال به جنوب، خروجی محلاتی(شرق)، خیابان شاه‌آبادی، خیابان بقایی واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای خوبی بود. اما متاسفانه تک اجرا بود.
موسیقی خوبی داشت که به فضاسازی کمک کرده بود.
دو بازیگر شخصت های آهو اپیزود اول و کاراکتر لیلی واقعا تاثیر گذار بودند.
صدای بازیگران به ته سالن نمی رسید جز یکی از بازیگران مرد بهزاد و فقط یکی از بازیگران خانم آهو که صدای واقعا رسایی داشتند خانم عسگری بسیار بازیگر زن خلاقی هستند و لذت بردم.
در مجموع نمایش خوبی بود. خسته نباشید به گروهتان.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روز پنجشنبه توی دومین اجرا این نمایش رو دیدم. انتظار نداشتم این‌قدر خوب باشه. کارگردان‌ها از وسایل مختلف برای روایت داستان استفاده کرده بودند. هم فیلم داشت و هم موسیقی و هم نورپردازی. همه‌ی این‌ها سبب شده بود که کار از خشکی دربیاد و در عین حال که یک کار جدی و پر مفهوم باشه، سرگرم‌کننده و شاد هم باشه. حتمن پیشنهاد می‌کنم که ببینیدش. به امید روزی که این کار توی سالن‌های تهران اجرا داشته باشه.
محمدرضا مقیسه این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان تیوالى سلام
در مورد نمایش گرگ ها یه پیشنهاد داشتم... دیدن گرگ ها از باکس هاى کنارى لذت بخش تره! مخصوصا باکس i و f .
و در مورد باکس هاى وسط چون خودم سر تمرین ها حضور دارم و از ردیف هاى مختلف اجرا رو دیدم به نظرم از ردیف هاى بالایى جذابیت اجرا چندین برابره
نیلوفر ثانی این را خواند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همه جوره لذت بردم از تماشاس. هم دیالوگها، هم دکور، اجراهای قوی، موزیک متناسب و عالی، همه و همه باعث شد یکی از بهترین نمایش های زندگی م رو ببینم. صد آفرین
محسن جوانی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش تصعید i
طراح و کارگردان: محمد صاحبی تا ۱۵ شهریورماه سالن تئاتر شهر
» ویدیویی از نمایش «تصعید»
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام - دیدن این نمایش برای خانم ها احتمالا جذاب تر خواهد بود من به شخصه نتونستم با فضای پادگان و رابطه سربازها با پرسنل کادر و بی خیالی رییس پاسدارخونه رابطه بر قرار کنم اینکه تجاوز جنسی به جنس مذکر مطرح شده بود و عدم مطرح شدنش توسط کسی که بهش تجاوز شده به علت مشکلات فرهنگی واقعا کار بسیار مورد توجهی بود از بازی بازیگر ها خیلی لذت بردم
محسن جوانی و فرشته این را خواندند
ماهرو رستمی این را دوست دارد
البته که تیاتر مرد و زن نداره جناب تقی زاده گرامی!!! اینگونه معظلات اجتماعی برای هر فردی که رخ بده صرف نظر از جنسیت اون فرد دردناک هست و پرداختن به این موضوعات با شرایط امروزی و سانسور همیشگی موجود در فضای کارهای فرهنگی شجاعت میخواهد.

از صحبت خود شما ... دیدن ادامه » استفاده کنم اینکه به عنوان یک آقا (علیرغم عدم ارتباط گرفتن با موضوع) از دیدن اون لذت بردید من رو بیشتر ترغیب کرد برای تماشای کار
۲۲ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی خیلی خوب بود. قوی در اجرا، در موزیک، در طراحی گریم و طراحی صحنه. بسیار لذت بخش بود تماشای این نمایش. صد آفرین به کل تیم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به بهانه روزهای پایانی
شاعران حقیقی به یک منبع الهام متصل هستند. شعر قابل آموزش دادن نیست. میشود یک سری چهارچوب کلی را به دیگران آموخت. میشود استعاره را ، تشبیه را ، تمثیل و سایر آرایه های ادبی را به دیگران آموخت اما نمیتوان شاعرشان کرد. شاعران حقیقی به دنیای دیگری متصلند که تا وقتی شاعر نباشیم نمیتوانیم بفهمیمش. بارها شده است که از خودمان میپرسیم حافظ فلان غزلش را چگونه سروده است؟ مگر میشود بدینگونه خیال انگیز و اعجاز گونه زیباترین کلمات را در قالب یک وزن کنار هم چید؟ کودکانه است اگر فکر کنیم شاعران برای این چیدمان حیرت انگیز مینشینند و به یک نقطه خیره میشوند و فکر میکنند. نه. آنها جهانی دیگر را کشف کرده اند. در جهان آنها گاهی دیدن یک منظره زیبا ، نگاه کردن به آسمان ، عشق به یک انسان دیگر و ... چنان تلاطمی در روحشان ایجاد میکند که در عالمی خلسه ... دیدن ادامه » وار لب به سرودن شعر باز میکنند. دنیای امروز ما شاعر کم دارد. شاعر حقیقی کم دارد. یک شعر خوب اگر به درستی منتشر شود و جریانی یا افرادی جلوی انتشارش را نگیرد میتواند روحِ جمعی یک جامعه را بی نهایت تلطیف کند. میتواند عشق را در هوای شهر جاری سازد. میتواند درمان کند خشونت و خشمِ درونیِ این روزهای بشر را. این نمایش برای من شعر خوب خواند حالِ دلم خوب شد.

" چه قانونِ تلخی است
جاذبه
برای پرنده ای که بالش تیر میخورد
و چه قانونِ شیرینی است
جاذبه
برایِ کشاورزان
وقتی که باران می آید
و چه قانونِ بی خاصیتی است
جاذبه
برایِ خیال . . . " علی محتشمی

تقدیم به همه عزیزان تیوالی و هنرمندان عزیز این نمایش
و چه قانونِ بی خاصیتی است
جاذبه
برایِ خیال . . .

احسنت
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به به چه خبری! اجرای دوباره.
شاهین، Samira، ماهرو رستمی، زهره مقدم و آدنا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علی صفری
درباره نمایش جتسیمانی i
«جتسیمانی» روایتی که آرام آرام رو به جلو می‌دود

نمایش «جتسیمانی» به نویسندگی سیاوش پاکراه و کارگردانی امیرحسین دوانی این شب‌ها میهمان تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان است.

این نمایش برداشتی متفاوت از تراژدی مکبث به قلم ویلیام شکسپیر است که این بار توسط سیاوش پاکراه به وجه‌های روانشناسانه و مذهبی آن بیش از پیش پرداخته شده و مخاطب را با سویه‌های تازه ای از یک واقعه روبرو می کند.

در ابتدا به امر باید این را دانست که جتسیمانی از همان ابتدای راه مخاطب خود را مشخص کرده است، این نمایش مخاطب خاص خود را می طلبد، مخاطبی که حال صرفاً نباید از جماعت تئاتر بوده و می تواند با کمی خوانش درست متون کلاسیک و نمایشی و همچنین نگاهی به متون مذهبی به درک درستی از جتسیمانی برسد.

اما جتسیمانی چیست؟، جتسیمانی یا باغ خیانت مکانی است در اورشلیم که عیسی (ع) و حواریونش پس از شام آخر و پیش از خیانت یهودا آخرین خواب را زیر درختان زیتون تجربه کردند.

پاکراه در متن این نمایشنامه لحظه فریب خوردن مکبث را با جتسیمانی در هم آمیخته و در بخش هایی کار را سخت تر کرده و دانکن را به شاه لیر متصل می کند، جستیمانی بدون شک رد پای زمان بر انتخاب افراد است، افرادی همچون یهودا، دانکن، مکبث و لیدی مکبث که هر کدام در بخش‌هایی با این انتخاب راه را تغییر می دهند.

نمایشنامه جتسیمانی روایتی است که برای درک درست آن مخاطب نیازمند پاورقی‌های فراوانی است که اگر بدون در ذهن داشتن آنها به تماشای اثر بنشیند بدون شک به دلیل ریتم کند اثر ملول و خسته از سالن بیرون می رود.

ریتم جستیمانی بسیار کند است، اما این کند بودن ریتم از کجا می آید؟، ریتم کند این اثر بی شک برگرفته از رویداد و بنا به درک کارگردان از متن حاصل شده است، انگار بخشی از زمان ناگفته کش آمده تا ما آنرا با جزئیات تماشا کنیم و اگر ریتم کمی تندتر می شد برخی ریز اتفاقات از نگاه مخاطب پاک میشد.

زمان ... دیدن ادامه » در جستیمانی متوقف نشده، اتفاقا شاید سرعت پایین دارد اما کنش و تمپوی درونی این زمان کش آمده بسیار بالاست، مثل زمانی که یک شخص می خواهد تصمیم به کاری عجیب بزند، کاری خطرناک شاید که باید برای انجام آن در یک ثانیه انتخاب کرد، اما همه می دانند که این ثانیه کوتاه در ذهن تصمیم گیرنده به اندازه تمام ثانیه های طول عمرش طول می کشد.

کارگردانی امیرحسین دوانی بر اثری این چنین معطوف به هدایت درست بازیگران است، میزانسن نقش کمتری را ایفا می کند، البته اگر به نگاه درستی از میزانسن برسیم شاید برعکس جتسیمانی سرشار از میزاسن های پویا باشد، میزانسن هایی که شاید در بخشی از نمایش شاید چند سانتی متر جابجا می شود اما اعتبار و ارزش آن چند سانت را مایل ها افزایش می دهند.

هدایت بازیگران توسط دوانی به شکلی عجیب در خدمت متن و رساندن مفهومی سخت شکل گرفته و دو بازیگر توانسته اند در جهت خدمت به اثر، ایثار کرده و ساعاتی را در لحظه قبل از شلیک اسلحه به سر ببرند، بازیگری در جتسیمانی همچون لحظه شلیک اسلحه برای دوندگان دوی صد متر است، لحظه ای که همه چیز جمع شده و پتانسیل حاصل از آن به آتشی عجیب ختم می شود.

بازیگران جتسیمانی هم همین گونه عمل می کند، آنها همواره در مرز پریدن، دویدن، پرواز کردن و غلتیدن به سر می برند اما هیچگاه هیچکدام از این اتفاقات را در ظاهر تجربه نکرده و اما در عین حال باطناً مایل‌ها از سالن نمایش فاصله می گیرند.

شاید یکی از نقاط قابل بحث و نقد جتسیمانی را باید در طراحی صحنه اثر دانست، جایی که می توانست کمی با سلیقه بصری بهتر چیده و ساخته شود، طراحی صحنه جتسیمانی هرچند در خدمت اثر اما کمی سردستی و قابل حدس است، اتفاقی که کمی توسط طراحی لباس، نور و صدا اصلاح می شود اما همچنان مخاطب از لذت بصری دور نگه داشته و شاید بخش دیگری از مخاطبان را نیز دلزده کند.

نمایش جتسیمانی نگاهی جالب به روایاتی متنوع است، روایاتی که از جن گیری آغاز و به مرگ ختم می شود، مرگی که از پیش نوشته شده و حال روند شکل گیری آن بیان می شود، نمایشی که شاید مخاطب چندانی را به سالن نکشاند اما در کمترین تعداد به بیشترین تاثیر می رسد.

علی صفری
امیر مسعود این را خواند
فرزاد جعفریان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش اسکرین شات i
کارگردان: نداقربانیان تا ۱۵ شهریورماه سالن تئاتر شهر تهران
» ویدیویی از نمایش «اسکرین شات»
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تئاتری واقعا معرکه و زیبا
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار تئاتر عالی هستش پیشنهاد میکنم
دوست عزیز امشب اولین اجراست، شما چطور میفرمایین عالی هست و پیشنهاد میکنین؟؟؟
۳ ساعت پیش
:))
اگه واقعا هنوز شروع نشده، احتمالا به حرف عوامل نمایش خوب توجه نکرده و زودتر نظرشو نوشته
یادمه یه استادی داشتیم برگه صحیح نمیکرد. اون موقع ها هم نمرات رو توی برد میزدن مثل الان اتوماسیون کامپیوتر نبود
امتحان یه درس رو دادیم اومدیم بیرون دیدیم نمراتمون ... دیدن ادامه » توی برده:))
برگشتیم به استاد گفتیم استاد این چیه تو برد؟؟؟ بعد عصبانی رو به یکی از دانشجوها گفتش مگه من نگفتم اینو دو روز دیگه بزن
حکایت این کامنت و اکانت های یه روزه هستش
۲ ساعت پیش
واقعا آقا فرزاد :)
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شماره ٨: بچه ها دیوار ترامپ منُ یاد دیوار گیم آف ترونز مى ندازه، اینور دیوار ما تو وستروسیم بعد اون ور دیوار وحشى هاى مکیزیکى مى خوان از دیوار ما بیان بالا!
مریم شریعتی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
توجه: <<خواهشمندم که بعد از دیدن این نمایش زیبا به خواندن این نقد بپردازید.>>
بعد از دعوت شدن به این نمایش زیبا و تماشای این اثر دوست داشتم یه نقد رو اضافه کنم
به عنوان یه کار دانشجویی به من معرفی شد و اولش فکرم این بود که یه کار معمولی و حوصله سر بر قراره ببینم ... تو فکر این بودم که اگه بشه پیام ها و ایمیل های چک نکرده گوشیم رو تو زمان اجرا بخونم ...
با صحنه نخست و شروع نمایش داشتم کم کم به این نتیجه میرسیدم که میشه رو خوندن ایمیل های گوشیم حساب کنم ... صحنه اول تموم شد نور سالن استاد خسرو شکیبایی خاموش شد ... بازیگران با یک همدلی و نظم خاصی در تاریکی دکور صحنه را تغییر میدادند (هر فرد فقط وظیفه ای که بهش سپرده بودن رو انجام میداد) ... بعد از روشن شدن نور سالن با صحنه ای مواجه شدم که کمی منو جذب نمایش کرد... صحنه آینه .... در مقابل یرما (ساناز تفکری) یک زن ... دیدن ادامه » مشکی پوش ایستاده بود (خانم فاطمه نصرتی) که از نظر من بهترین انتخاب برای این نقش خود کارگردان و نویسنده طرح بود (انتخاب کاملا هوشمندانه ای بود). کم کم نمایش داشت منو جذب میکرد... بعد از یک شروع معمولی با یک صحنه خیلی حرفه ای و زیبا مواجه شدن یک مقدار منطقی نیست... ولی این نمایش دقیقا همین کار رو با مخاطب کرد...
دو صحنه درگیری (درگیری خوآن و ویکتور) در نمایش وجود داشت.... اولین صحنه درگیری بسیار قوی و بی نقص بود در لحظه درگیری خوآن به صورت کاملا حرفه ای لیوان و بطری آب را از روی میز به زمین انداخت که میشه از هوش بالای بازیگری جناب مسعود منقچی اشاره کرد... صحنه دوم خشونت بالاتری رو داشت که از نظر من خوش آیند نبود زیاد. میشد به یه تهدید در حد بردن خوآن به سمت دیوار و دست به یقه شدن ختم بشه...
کودکان نقابدار: بازم باید به هوش نویسنده و کارگردان این نمایش اشاره کرد برای چند لحظه همه فکر تماشاچی رو برد سمت چهار نقطه نور .... بهترین تصمیم در لحظه برای استراحت دادن به ذهن تماشاچی تا نقطه اوج داستان رو بعدش به نمایش بکشه ... صحنه خواب یرما که با چهار کودک نقابدار مواجه می شود. بازی بشدت خوبه یرما و بازی هوشمندانه خوآن رو تو این صحنه به هیچ عنوان نمیشه نادیده گرفت.
کلام آخر: تبریک به تیم خوب بازیگری ، انتخاب مناسب بازیگران باعث قوی تر شدن کار شده بود.... البته چیدمان بازیگران برای ایفای نقش هم به جزء یکی دو نفر خوب بود. غیر از صحنه نخست، فیلم نامه کاملا با چیدمان منطقی و خیلی رون نوشته شده بود. نور پردازی نمایش بسیار عالی بود. افکتهای صدا هم میشه با فاکتور گرفتن دو صحنه نمره قبولی بهش داد.
به کارگردان و نویسنده طرح این نمایش سرکار خانم فاطمه نصرتی تبریک صمیمانه ای میگم و بهشون قول میدم اگه با همین انرژی و طرز فکر به کارشون ادامه بدن شاهد کارهای قوی تری خواهیم بود.

جناب با همون جملات اولتون که
"تو فکر این بودم که اگه بشه پیام ها و ایمیل های چک نکرده گوشیم رو تو زمان اجرا بخونم ... "
مطمئن شدم جنابعالی به هیچ عنوان اهل تئاتر دیدن نیستید، هیچ تئاتر بینی تو سالن نمایش همچین کاریو نمیکنه، حتی در مواجهه با بدترین ... دیدن ادامه » نمایش.
به همین خاطر اصلا سراغ خوندن باقی نوشتتون نرفتم.
۳۰ دقیقه پیش
با سید موافقم به شدت...
۷ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار جذابی بود و بازی بازیگرها و حرف زدنشون بسیار قابل باور. تکه کلام ها و دیالوگ ها جوری بود که اکثرا یادم رفت که دارم یه نمایش میبینم.موسیقی کار هم جذاب بود.کسی میتونه اسم قطعاتی که پخش شد رو بگه؟
امیر مسعود و فرشته این را خواندند
لیلا مظاهری و بهاره خالقی این را دوست دارند


- Dolls, Dark lunacy

- Intro - The gates of hell, Dawn of a dark age

- Mouvement Introductif, Yann Tiersen
۴۰ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید