آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 06:33:48 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
کیف داد دیدن کار بهم
تک تک دیالوگ ها , صحنه ها , نورپردازی عاااالی بود عااالی
بعد یک سال به خاطر شرایط کرونا تئاتر دیدم و کیف کردم
و اینکه تو تئاتر همه چی رعایت میشد
منی که خیلی میترسیدم احساس آرامش داشتم
باورم نمیشد بشه یک ساعت با ماسک تئاتر دید دیدم
همه ماسک داشتن و یکی در میون نشسته بودن
خیلی خوب بود خیلی
همه چی عالی
امین فروغی، پوریا صادقی و رضا بهرامی این را خواندند
arash tehrani و لبخند بدیعی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لبخند ژیگولوی آقاگیلی...
یک داستان گویی ساده و سرراست...
بازی های قابل قبول
دکور منظم و به اندازه، نور هم
گویا داستان در دوران اصلاحات ارضی میگذره. البته نمایش المان چندانی به دست نمیده.
دکور، لباس و بیان با متن فاصله داشت. تا اواسط نمایش فکر میکردم با فضای غربی طرفم. و تا آخر هم نپذیرفتم که یک فضای بورژوای ایرانی باشه. چه مربوط به دوران پهلوی اول چه همین اواخر. هر چند که بود.
به نظرم جایجایی گریزهایی به سیاست هم زده شد که می تونه برای خیلی ها جذاب باشه. حصر و انگ و ننگ و اصلاحات ... دیدن ادامه ›› و معامله.
نمیدونم سنگلج پرده ی عمودی هم جلوی سن داره یا نه اما ۶۰٪ از ارتفاعی که روشن میدیدم، خارج از نمایش بود و تمرکز رو میدزدید.
در مجموع دلچسب بود. تیاتر بود. تیاتر ساده. و تیاتر خوب است. و تیاتر سبزینه ی آن گیاه عجیبیست که در انتهای صمیمیت ذهن می روید...
سپهر، سیدمهدی، بهادر باستان حق، رویا آذر و Amin.Na این را خواندند
آقامیلاد طیبی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بهار قربانی (kh.gh)
درباره نمایش راحله i
اصلا دوستش نداشتم، کلی ذوق داشتم که بعد از یه مدت طولانی تعطیلی تئاتر، دوباره تئاتر میتونم برم، بشدت خورد تو ذوقم،فقط ساعتمو نگاه میکردم که کی این نمایش تموم میشه...با احترام به همه عوامل این نمایش...
پردیس تئاتر شهرزاد بازگشایی می‌شود | عکس پوستر نمایش «حصار» رونمایی شدپردیس تئاتر شهرزاد بازگشایی می‌شود
پوستر نمایش «حصار» به نویسندگی و کارگردانی «یاسمن نصرتی» و تهیه کنندگی «شهاب شریفی» با طرحی از «علی صفری» رونمایی شد. این نمایش از دوشنبه سیزدهم بهمن ماه سال جاری در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت. بازیگران این نمایش به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: تارا ارژنگی، مهدی پاشایی، رها حاجی زینل، علیرضا حنیفی، تنان ساعد، کامران ساعد، شیرین عطاءالهی، سارا غفاری و پیمان محسنی.در این نمایش شهاب شریفی به عنوان طراح صحنه، مهسا جهانی در مقام طراح موسیقی، علی صفری به عنوان طراح گرافیک، مسلم رضایی به عنوان طراح نور و پانیذ حمیدیان فر به عنوان طراح ...
دیدن ادامه ››

پوستر نمایش «حصار» به نویسندگی و کارگردانی «یاسمن نصرتی» و تهیه کنندگی «شهاب شریفی» با طرحی از «علی صفری» رونمایی شد. این نمایش از دوشنبه سیزدهم بهمن ماه سال جاری در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

بازیگران این نمایش به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: تارا ارژنگی، مهدی پاشایی، رها حاجی زینل، علیرضا حنیفی، تنان ساعد، کامران ساعد، شیرین عطاءالهی، سارا غفاری و پیمان محسنی.
در این نمایش شهاب شریفی به عنوان طراح صحنه، مهسا جهانی در مقام طراح موسیقی، علی صفری به عنوان طراح گرافیک، مسلم رضایی به عنوان طراح نور و پانیذ حمیدیان فر به عنوان طراح لباس با یاسمن نصرتی همکاری می کنند.
در خلاصه داستان این نمایش آمده است: نیمه های شب هنوز چشمهایم گرم نشده بود صدای بی قراری سگ ها و شیهه اسب ها را شنیدم ،گویی روح او بود در درون سگ ها و اسب‌هایش هر بار جسم یکی از آنها به تسخیر خود در می آورد و من حیران و سرگردان در میان ایشان.

سایر عوامل نمایش حصار به این ترتیب هستند: نیوشا رازه به عنوان عکاس، شیرین مدنی، شیما صابر در مقام دستیاران صحنه، علی شعائی، حمید مهدی پور، احسان رجب زاده به عنوان سازندگان دکور

امیر مسعود این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از شنبه ۱۱ تا دوشنبه ۱۳ بهمن، به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی و با بازی بهنام‌شرفی، بهناز نازی، رامین ناصرنصر، کتانه افشاری‌نژاد، امیر کربلایی‌زاده، کامبیز امینی، رضا جهانی، دنیا فتحی، صالح لواسانی، آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
معرفی داوران مسابقه نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر فجر | عکس معرفی داوران مسابقه نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر فجر
گلبرگ ابوترابیان، اردشیر صالح پور و محمد مظفری به عنوان داوران بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی، سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را همراهی می‌کنند.به گزارش روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، اعضای هیات داوران بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند. بر اساس این خبر گلبرگ ابوترابیان، اردشیر صالح پور و محمد مظفری مسئولیت داوری آثار راه یافته به مسابقه نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را برعهده گرفتند.مدیریت بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی را در این دوره از جشنواره تئاتر فجر، سامان خلیلیان برعهده دارد.سی و نهمین جشنواره ...
دیدن ادامه ››

گلبرگ ابوترابیان، اردشیر صالح پور و محمد مظفری به عنوان داوران بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی، سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را همراهی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، اعضای هیات داوران بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.
 بر اساس این خبر گلبرگ ابوترابیان، اردشیر صالح پور و محمد مظفری مسئولیت داوری آثار راه یافته به مسابقه نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را برعهده گرفتند.
مدیریت بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی را در این دوره از جشنواره تئاتر فجر، سامان خلیلیان برعهده دارد.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه ۱۱ تا ۲۰ بهمن ۹۹ برگزار می‌شود. آدرس سایت جشنواره www.fitf.ir است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فراخوان تماشاخانه‌ی فراخوان تماشاخانه‌ی "اهورا"
تماشاخانه‌ی "اهورا" با مدیریت "نادر نادرپور"  آماده همکاری و عقد قرارداد با گروه های تئاتری برای بهمن و اسفند  و ۶ ماهه ی اول سال ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل های بهداشتی برای اجرا و نمایشنامه خوانی میباشد.مشخصات سالن:- ۱۱ متر عمق -  ۸ متر عرض ۶ متر ارتفاع- ۱۱۲ صندلی- ورودی و خروجی مستقل- اتاق های گریم و لباس مجزا برای اقایان و خانمها- کافه مدرن- سالن انتظار دلنشین- انبار و محل دپوی وسایل- جای پارک مناسب- سرمایش مناسب- اتاق فرمان بزرگ و مجهز- پرده ی ویدئو پروژکشن سه متری- آرشیو لباس- دسترسی آسان به مترو و....پخش آنلاین نمایش در سایت تیوال با کمترین هزینهآدرس تماشاخانه: مترو ...
دیدن ادامه ››

تماشاخانه‌ی "اهورا" با مدیریت "نادر نادرپور"  آماده همکاری و عقد قرارداد با گروه های تئاتری برای بهمن و اسفند  و ۶ ماهه ی اول سال ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل های بهداشتی برای اجرا و نمایشنامه خوانی میباشد.

مشخصات سالن:
- ۱۱ متر عمق
-  ۸ متر عرض ۶ متر ارتفاع
- ۱۱۲ صندلی
- ورودی و خروجی مستقل
- اتاق های گریم و لباس مجزا برای اقایان و خانمها
- کافه مدرن
- سالن انتظار دلنشین
- انبار و محل دپوی وسایل
- جای پارک مناسب
- سرمایش مناسب
- اتاق فرمان بزرگ و مجهز
- پرده ی ویدئو پروژکشن سه متری
- آرشیو لباس
- دسترسی آسان به مترو و....

پخش آنلاین نمایش در سایت تیوال با کمترین هزینه
آدرس تماشاخانه: مترو میدان هفت تیر، ابتدای خیابان مفتح جنوبی، بین کوچه تور و همراه، مجتمع هنری عرفان (تیتان)

شماره تماس جهت هماهنگى و ارسال متن:
مدیر تماشاخانه
 ۰۹۳۵۲۲۲۸۰۰۴واتس آپ
۰۹۱۲۸۹۱۹۴۲۶موبایل
روابط عمومی
۰۹۳۵۴۶۲۱۴۲۲ موبایل و واتس آپ
پیج اینستاگرام تماشاخانه @ahoura.tamashakhane

نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کتاب‌های نشر «آواژ» در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران | عکس با ۲۰% تخفیف برای علاقه‌مندان به ادبیات نمایشیکتاب‌های نشر «آواژ» در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران
علاقه‌مندان به آثار ادبیات نمایشی و سینمایی تا ۶ بهمن می‌توانند کتاب‌های نشر آواژ را با ۲۰ درصد تخفیف از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تهیه بکنند.به گزارش روابط‌عمومی این انتشارات، محمدرضا قلی‌پور ـ نمایشنامه نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشرـ از حضور نشر آواژ در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبر داد.انتشارات آواژ،که به صورت تخصصی در زمینه‌‌ی نشر آثار ادبیات نمایشی،کتاب‌های هنری، سینمایی و داستانی فعالیت دارد، در دوره‌ی نخست نمایشگاه مجازی کتاب تهران با تمام کتاب‌های خود شرکت کرده است و مخاطبان می‌توانند آثار این نشر را با ۲۰ درصد ...
دیدن ادامه ››

علاقه‌مندان به آثار ادبیات نمایشی و سینمایی تا ۶ بهمن می‌توانند کتاب‌های نشر آواژ را با ۲۰ درصد تخفیف از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تهیه بکنند.

به گزارش روابط‌عمومی این انتشارات، محمدرضا قلی‌پور ـ نمایشنامه نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشرـ از حضور نشر آواژ در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبر داد.

انتشارات آواژ،که به صورت تخصصی در زمینه‌‌ی نشر آثار ادبیات نمایشی،کتاب‌های هنری، سینمایی و داستانی فعالیت دارد، در دوره‌ی نخست نمایشگاه مجازی کتاب تهران با تمام کتاب‌های خود شرکت کرده است و مخاطبان می‌توانند آثار این نشر را با ۲۰ درصد تخفیف خریداری بکنند. همچنین ارسال کتاب‌ها برای خریداران رایگان خواهد بود.

برخی از نمایشنامه‌ها، فیلمنامه‌ها و آثار داستانی نشر آواژ که طی این نمایشگاه در دسترس خریداران است، از این قرارند:

«سگ‌خوری»، «تروکاژ»، «چند خط و یک چمدان»، «رژه‌ی پنگوئن‌ها» (نوشته‌ی محمدرضا قلی‌پور)،«موج‌های رادیو اکتیو می‌شود» (محمدرضا قلی‌پور و فرشته فرشاد)، «تیغ کهنه» (محمد امیریاراحمدی)، «ورود خانوم‌ها/ آقایان ممنوع» (آرش عباسی)، «اتفاقاً زندگی شد» (رویا افشار)،«کات‌کبود» (فرشته فرشاد)، «نگارش نمایشنامه؛گام به گام» (مارش کسدی/ ترجمه‌ ناصر آقایی).

علاقه‌مندان به کتاب‌های نمایشنامه و فیلمنامه می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود در نشر آواژ را از طریق لینک خریداری و دریافت بکنند.
گفتنی است نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم بهمن شروع به کار کرده و تا ۶ بهمن ادامه خواهد داشت.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش «برقع» در«عمارت هنری تُ» به صحنه می‌رود | عکس امروز در دهمین دوره تئاتر صاحبدلاننمایش «برقع» در«عمارت هنری تُ» به صحنه می‌رود
نمایش برقع به کارگردانی وحید پیماندار در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان از امروز پنجم بهمن ماه در عمارت هنری تُ به روز صحنه می‌رود. نمایش برقع از جمله آثار صحنه‌ای دهمین دوره تئاتر صاحبدلان است که از امروز پنجم تا چهارشنبه ۸ بهمن ساعت ۱۶ در عمارت هنری تُ به صحنه می‌رود.  پیماندار کارگردان «برقع» درباره این نمایش گفت: نمایش برقع با محوریت زنی به نام هنده است. در تاریخ آمده که این زن همسر یزید بوده و در زمانی که اصحاب امام حسین علیه السلام به اسارت گرفته و وارد شام می شوند او به حمایت از حضرت زینب سلام الله علیها و دیگر یاران می‌پردازد و نقش معنوی این زن ...
دیدن ادامه ››

نمایش برقع به کارگردانی وحید پیماندار در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان از امروز پنجم بهمن ماه در عمارت هنری تُ به روز صحنه می‌رود.

نمایش برقع از جمله آثار صحنه‌ای دهمین دوره تئاتر صاحبدلان است که از امروز پنجم تا چهارشنبه ۸ بهمن ساعت ۱۶ در عمارت هنری تُ به صحنه می‌رود. 
پیماندار کارگردان «برقع» درباره این نمایش گفت: نمایش برقع با محوریت زنی به نام هنده است. در تاریخ آمده که این زن همسر یزید بوده و در زمانی که اصحاب امام حسین علیه السلام به اسارت گرفته و وارد شام می شوند او به حمایت از حضرت زینب سلام الله علیها و دیگر یاران می‌پردازد و نقش معنوی این زن در حماسه عاشورا به روایتی که ما از این داستان داریم، شاهدی تاریخی  به بر حق بودن امام حسین علیه السلام در کاخ یزید است.
او با اشاره به زمان برگزاری تئاتر صاحبدلان که مصادف با چهلمین سالگرد دفاع مقدس بود گفت: ارتباط این نمایش با چهلمین سالگرد دفاع مقدس می تواند روحیه شهادت طلبی رزمندگان باشد که البته از مکتب عاشورا و امام حسین علیه السلام می‌آید.
این کارگردان درباره شیوه اجرای نمایش گفت: این نمایش داستانی تاریخی و مذهبی و اشاره مستقیم به واقعه عاشورا دارد و نسخ تعزیه این داستان تاریخی موجود است. ما با شیوه‌های تعزیه و نقالی این نمایش را اجرا کردیم.
پیماندار که امسال دومین حضور خود به عنوان کارگردان در تئاتر صاحبدلان را تجربه می‌کند گفت: نمایش قبلی من خیابانی بود و این اولین نمایش من است که به صورت صحنه‌ای افتخار داشته ام در تئاتر صاحبدلان حضور پیدا کند. مهمترین تجربه ای که من به عنوان کارگردان در تئاتر صاحبدلان داشته‌ام موضوع مذهبی بودن آثار بوده که این چالش  بزرگی است زیرا با وفادار بودن به مفاهیم و داستان های تاریخی باید بتوان آن ها را دراماتیزه کرد و نمایش جذاب و قابل قبول به صحنه برد.
او درباره اهمیت برگزاری تئاتر صاحبدلان گفت:  با توجه به فرهنگ و مذهب ما ایرانی ها در هر جشنواره‌ای و هر سالن نمایشی شاهد تئاترها و نمایشنامه های مذهبی هستیم اما اینکه صاحبدلان به صورت تخصصی به این موضوع می پردازد بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا که نمایش مذهبی قواعد و مشخصات منحصر به فردی دارد و البته کسانی که تمایل به نوشتن و اجرای نمایش مذهبی دارند هم دارای روحیه متفاوت هستند. در نتیجه این رویداد هم می تواند به تکمیل رشد فرم و محتوای نمایش‌های مذهبی وهم به شناخت افراد و هنرمندانی که در این زمینه مستعد هستند کمک کند.
پیماندار همچنین درباره تاثیر این رویداد در تئاتر استان ها اضافه کرد:  به لحاظ کمیت و تعداد اجرا می‌تواند در استان ها که سرشار از استعدادها و هنرمندان متعهدی است کمک  کند اما به نظر من مهمتر این که هر شهر و استانی همانطور که میدانیم شیوه های مختلف عزاداری برای محرم دارند و هم نسخ و شکل اجرای متفاوتی برای تعزیه و دیگر مراسم آیینی مذهبی دارند مثل یزد، خوزستان، کاشان و شهرهای دیگر و اگر نمایش های استان ها با نگاه و استفاده از این آیین های مذهبی نمایش های خودشان را غنا ببخشند در نهایت رشد و شکوفایی نمایش مذهبی و تئاتر صاحبدلان کمک می کند.
کارگردان نمایش برقع درباره اهمیت تداوم تئاتر صاحبدلان گفت:  تداوم برگزاری تئاتر صاحبدلان در محرم و صفر در تئاتر ایران تبدیل به یک سنت شده که این خود می تواند باعث شود هنرمندان و افرادی که به تولید و فعالیت در زمینه نمایش مذهبی علاقمندند در طی سال به خاطر داشته باشند که تئاتر صاحبدلان پیش روست و می توانند برای آن برنامه ریزی کنند. این در واقع خدمتی هم به اهالی نمایش  و هم به مخاطبان چنین آثاری است و با این اجراها جامعه گسترده تری از مخاطبان را جذب  تئاتر و هنر نمایش خواهد کرد.
این هنرمند درباره شرایط ویژه امسال تئاتر گفت:  موضوع کرونا و تاثیر آن بر نمایش تئاتر که به نظر می رسد همه از آن باخبر هستند و می دانند که امسال تقریباً نمایشی اجرا نشد موضوعی است که روی  دهمین دوره تئاتر صاحبدلان هم تاثیر گذاشت و باعث شد اجراهای این رویداد پس از اجرای چند اثر خیابانی در مهر ماه متوقف شود و در آخر دی ماه دوباره فعالیت را از سر بگیرد وبا تأخیر برگزار شود. این حتما کمی از شور و حال هرساله تئاتر صاحبدلان کم خواهد کرد اما امیدواریم که اجراهای صحنه ای که شروع شده با کیفیت و قوی اجرا شود و پس از آن برای دوره یازدهم صاحبدلان آماده شویم.
وحید پیماندار در پایان سخنان خود گفت:  در آخراز برگزارکنندگان این رویداد به خصوص جناب آقای فرهنگ تشکر می‌کنم که با تمام این سختی ها و مشکلاتی که کرونا به وجود آورد باز هم تمام قد ایستادند تا تئاتر صاحبدلان به نحو احسن و با کیفیت به سرانجام برسد.
کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی در ادامه برگزاری تئاترصاحبدلان در ادوار گذشته،  ماه صفر امسال نیز دوره دهم این رویداد تئاتر دینی را  در تهران و استان کشور در بخش صحنه ای،محیطی و خیابانی و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کرد. اما با افزایش فراگیری کرونا در کشور اجرای نمایش‌های تئاتر صاحبدلان نیز متوقف شد و این روز ها با بهبود شرایط  آثار باقی مانده از اجرا در تهران و دیگر استان ها اجرا خواهند شد.
نمایش برقع به کارگردانی وحید پیماندار در دهمین دوره تئاتر صاحبدلان از امروز پنجم تا چهارشنبه ۸ بهمن ماه ساعت ۱۶ در عمارت هنری تُ به صحنه می‌رود. بازیگران این نمایش شهاب راحله  و زهرا غلامی هستند.
عمارت هنری تً در میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، خیابان دائمی، پلاک ۳ واقع شده است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 ۵۵ نمایش با موضوع «شهید سلیمانی» به جشنواره تئاتر فجر آمدند | عکس معصومی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: ۵۵ نمایش با موضوع «شهید سلیمانی» به جشنواره تئاتر فجر آمدند
برنامه پرده آخر با موضوع بررسی سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر، در ارتباط تلفنی با توحید معصومی (عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.توحید معصومی در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: ما در بخش «سرباز انقلاب» جشنواره تئاتر فجر حدود ۵۰ اثر را با موضوع شهید سردار سلیمانی مورد ارزیابی قرار دادیم.وی افزود: در سی و نهمین دوره از جشنواره تئاتر فجر ۱۲ اثر با موضوع سردار سلیمانی در بخش مسابقه‌ای سرباز انقلاب به رقابت می‌پردازند.عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر ...
دیدن ادامه ››

برنامه پرده آخر با موضوع بررسی سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر، در ارتباط تلفنی با توحید معصومی (عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

توحید معصومی در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: ما در بخش «سرباز انقلاب» جشنواره تئاتر فجر حدود ۵۰ اثر را با موضوع شهید سردار سلیمانی مورد ارزیابی قرار دادیم.

وی افزود: در سی و نهمین دوره از جشنواره تئاتر فجر ۱۲ اثر با موضوع سردار سلیمانی در بخش مسابقه‌ای سرباز انقلاب به رقابت می‌پردازند.

عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر ادامه داد: نمایش‌های مختلف برای داوری و شرکت در مسابقه از طریق مجازی – ویدئو – مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به این که تئاتر در گونه‌های مختلف باید به طور حضوری و زنده اجرا شود، عنوان کرد: در این دوره از جشنواره تمام آثار به طور زنده به روی صحنه می‌روند.

توحید معصومی اضافه کرد: به عقیده من، مرحله‌ی بازبینی آثار باید زنده و حضوری برگزار شود.

وی با اشاره به این که بخش «سرباز انقلاب» امسال به طور ویژه در جشنواره فجر گنجانده شده است، توضیح داد: فعالان تئاتر در یک سالِ گذشته با خلاقیت و پشتکار متن‌ها و نمایش‌های متعددی را با موضوع شهید سردار سلیمانی تولید کرده‌اند.

این فعال تئاتر افزود: مدیران جشنواره تئاتر فجر به کیفیت آثار حاضر بخش «سرباز انقلاب» حساسیت و دقت بسیار زیادی نشان می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «پرده آخر» گفت: در حال حاضر تئاتر خیابانی از سمت مردم با استقبال مواجه می‌شود.

توحید معصومی اضافه کرد: متاسفانه تئاتر به طور معمول در سبد فرهنگی خانواده‌های ایرانی جایگاه مشخص و مستمر ندارد.

وی با اشاره به این تئاتر کشور در حالت کلی با کاستی‌های متعددی همراه است، توضیح داد: ما در بسیاری از مواقع سعی می‌کنیم با برگزاری جشنواره‌های مختلف کاستی‌های تئاتر را جبران کنیم، در حالی که ما باید در بدو امر تئاتر را از ریشه و بن‌مایه مورد تقویت قرار دهیم.

عضو هیئت انتخاب بخش سرباز انقلاب سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر افزود: در حال حاضر جشنواره‌های تئاتر به موتور محرکه گروه‌های مختلف تئاتری مبدل شده‌اند.

منبع: رادیو گفتگو

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم‌تئاتر «من ترامپ نیستم» در جشنواره‌ی تئاتر فجر شرکت نمی‌کند | عکس فیلم‌تئاتر «من ترامپ نیستم» در جشنواره‌ی تئاتر فجر شرکت نمی‌کند
فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم در سی‌ونهمین دوره‌ی جشنواره تئاتر فجر شرکت نمی‌کند.به گزارش روابط عمومی فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم، با تصمیم تهیه‌کننده و کارگردان فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم، این اثر به بخش مسابقه‌ی تله‌تئاتر سی‌ونهمین جشنواره‌ی تئاتر فجر ارائه نخواهد شد.بر اساس این گزارش، رضا خرم، تهیه‌کننده و‌ کارگردان فیلم تئاتر من ترامپ نیستم ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به استقبال جهانی از پخش این فیلم‌تئاتر در وب‌سایت جهانی آمازون برخی انتظار داشتند تا این اثر را به جشنواره تئاتر فجر ارائه دهم، اما در آخرین برنامه‌ریزی ...
دیدن ادامه ››

فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم در سی‌ونهمین دوره‌ی جشنواره تئاتر فجر شرکت نمی‌کند.
به گزارش روابط عمومی فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم، با تصمیم تهیه‌کننده و کارگردان فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم، این اثر به بخش مسابقه‌ی تله‌تئاتر سی‌ونهمین جشنواره‌ی تئاتر فجر ارائه نخواهد شد.
بر اساس این گزارش، رضا خرم، تهیه‌کننده و‌ کارگردان فیلم تئاتر من ترامپ نیستم ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به استقبال جهانی از پخش این فیلم‌تئاتر در وب‌سایت جهانی آمازون برخی انتظار داشتند تا این اثر را به جشنواره تئاتر فجر ارائه دهم، اما در آخرین برنامه‌ریزی برای پخش آن، تصمیم گرفتیم تا پخش این فیلم‌تئاتر به روند سابق خود، یعنی پخش آن در کشورهای دیگر ادامه دهد.
وی در ادامه خاطرنشان ساخت: دلیل خاصی برای شرکت ندادن این فیلم تئاتر در جشنواره‌ی تئاتر فجر دوره‌ی سی‌ و نهم نداشتم و متقاضی به نمایش در نیامدن آن در این جشنواره هم به معنای رایزنی نکردن برای پخش اثر در ایران نیست.
خرم در پایان یادآور شد: همه‌ی تلاش مان این است که فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم را برای ترجمه زیرنویس به زبان‌های بین‌المللی پرمخاطب آماده کنیم تا پخش وسیع‌تری در وی‌دئوپرایم وب‌سایت آمازون داشته باشد.
گفتنی است فیلم‌تئاتر من ترامپ نیستم نوشته‌ی علی محمدرحیمی با دراماتورژی بهزاد صدیقی و بازی رضا فیاضی، سیروس کهوری‌نژاد، سروش طاهری، وحید آقاپور، شهروز دل‌افکار، علی محمدرحیمی، رضا خرم و حورا پاکیزه‌دل و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رضا خرم در مهرماه سال جاری برای پخش در وب‌سایت جهانی آمازون به زبان انگلیسی تولید شد و مرجان گلزار طراحی صحنه و لباس و ماریا حاجی‌ها طراحی گریم آن را برعهده داشتند. 

عکس: بهنام  صدیقی

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش برونسی i
بازخوانی متفاوت از یک قهرمان ملی نگاه سطحی و شعاری آسیب جدی به تئاتر دفاع مقدس زده است | عکس مرتضی‌ شاه‌کرم کارگردان نمایش «برونسی» در گفت‌‍و‌گو با ایران تئاتر:بازخوانی متفاوت از یک قهرمان ملی نگاه سطحی و شعاری آسیب جدی به تئاتر دفاع مقدس زده است
به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر، نمایش «برونسی» با موضوع شهید عبدالحسین برونسی از شهدای دوران دفاع مقدس از  پنجشنبه ۲ بهمن ماه اجرای خود را در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز کرد. به این بهانه گفت‌و‌گویی با مرتضی شاه‌کرم؛ نویسنده و کارگردان این نمایش انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید: در مورد چگونگی شکل‌گیری این نمایش و اینکه چرا در میان شهدای دوران دفاع مقدس به سراغ این شهید بزرگوار برای تولید نمایش رفتید، توضیح بفرمایید؟نمایش«برونسی» محصول پروژه‌ای تحت عنوان «قلم روشن» است که به سفارش مرکز هنرهای ...
دیدن ادامه ››

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر، نمایش «برونسی» با موضوع شهید عبدالحسین برونسی از شهدای دوران دفاع مقدس از  پنجشنبه ۲ بهمن ماه اجرای خود را در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز کرد. به این بهانه گفت‌و‌گویی با مرتضی شاه‌کرم؛ نویسنده و کارگردان این نمایش انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

 
در مورد چگونگی شکل‌گیری این نمایش و اینکه چرا در میان شهدای دوران دفاع مقدس به سراغ این شهید بزرگوار برای تولید نمایش رفتید، توضیح بفرمایید؟

نمایش«برونسی» محصول پروژه‌ای تحت عنوان «قلم روشن» است که به سفارش مرکز هنرهای نمایشی در مورد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صورت گرفت. در قالب این پروژه قرار بر این شد تا چند پرتره در مورد شهدای گرانقدر تولید شود  و زمانی که اسامی شهدای بزرگوار اعلام شد، شهید برونسی بیش از باقی شهدا، توجه مرا به خود جلب کرد چرا که به نسبت سایر اسامی، شهید برونسی برای من غریب‌تر بود. لذا کنجکاوی  در مورد مطالعه و پژوهش در مورد زندگی این شهید موجب شد که من ایشان را برای نگارش نمایشنامه انتخاب کنم. تحقیقات فردی زیادی در مورد زندگی و دوران حضور ایشان در دوران دفاع مقدس کردم که منتهی به نگارش این نمایشنامه شد و از آنجایی که دغدغه کار کردن در حوزه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز دارم در فاصله کوتاهی تمرینات این نمایش آغاز شد تا اینکه این نمایش آماده اجرا شد.

 
پیش از این به طور مشخص اجرای نمایشی با موضوع شهید برونسی تحت عنوان" آشنای غریب" به کارگردانی علی شادکام را شاهد بودیم، شما به عنوان کارگردان تا چند اندازه تلاش کردید که نگاه و منظر متفاوتی پیرامون زندگی این شهید داشته باشید؟

بله، من در جریان تمام تلاش‌های صورت گرفته و تولیدات نمایشی با موضوع شهید برونسی و به ویژه نمایشی که شما به آن اشاره کردید هستم اما به جرئت می‌توانم بگویم از هیچ کدام از آن‌ها تأثیر نگرفتم. باید به این نکته اشاره کنم که اغلب آثاری که به شخصیت شهدا می‌پردازند معمولاً نگاهی گذرا و سطحی به سوژه دارند؛ منظور نگاه و منظری است که معمولاً مخاطبان بارها با آن مواجه بوده و برایشان آشناست. در مورد شهید برونسی نیز چندین کتاب نوشته شده است و  اغلب با ابعاد شخصیت ایشان به ویژه در مدت حضورشان در صحنه دفاع مقدس آشنا هستند و من با توجه به این مسئله سعی کردم به ابعاد ناشناخته‌تری از زندگی شهید برونسی بپردازم و آن را سوژه قرار دهم. روایت این نمایش در چهار برهه زمانی تعریف می‌شود؛ یکی دوران خدمت سربازی ایشان، دیگری ماجرای ازدواج و زندگی روستایی این شهید بزرگوار و در ادامه زندگی ایشان در شهر و به دنبال آن حضورش در عرصه دفاع مقدس و جبهه‌های جنگ که تصور می‌کنم این چهار برهه از جنبه‌های دراماتیک بیشتری برای پرداختن برخوردار باشند.

به نظر شما آسیبی که تئاتر با موضوع دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت دچار آن است چیست؟

نگاه سطحی و اغلب شعاری، آسیب جدی این حوزه است و موجب شده است که مخاطب عام نسبت به این گونه آثار گارد خاصی داشته باشد. به نظر من باید تمهیداتی در بحث فنی و روایت نمایشی از سوی نویسنده، کارگردان و عوامل اجرایی یک نمایش صورت گیرد که فارغ از موضوعی که آن نمایش قصد پرداختن به آن را دارد، درامی در آن شکل گرفته و کشش و رغبتی برای مخاطب برای دنبال کردن قصه آن به وجود آید. تلاش من در این نمایش اتفاقاً بر همین اصل است که مخاطب را با روایتی جذاب از فراز و فرودهای زندگی یک رزمنده دوران دفاع مقدس آشنا کنم.

این نمایش از جمله آثار نمایشی است که پس از تعطیلی مدت‌دار سالن‌های نمایش پس از شیوع کرونا، اجرای زنده و با حضور تماشاگر البته با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی را تجربه می‌کند. اظهار نظر شما در مورد این نوع مواجهه تماشاگر با تئاتر چیست و آیا به اجرای آنلاین اعتقادی دارید؟

تئاتر هنری است که به نَفَس تماشاگر بستگی دارد و وقتی می شود نمایشی با حضور فیزیکی تماشاگر در سالن نمایشی را به روی صحنه برد چه لزومی به اجرای آنلاین است؟ بله، اعتقاد دارم که اجرای آنلاین هم تمهید خوبی است و یکی از فواید آن این است که تعداد بیشتری مخاطب از هر کجا که اراده کنند می‌توانند به تماشای نمایش بنشینند اما شخصاً ترجیح می دهم در مواجهه مستقیم با مخاطب، نمایش اجرا کنم حتی اگر سالن با ۵۰ درصد و یا یک سوم ظرفیت رسمی آن میزبان حضور مخاطبان باشد، چرا که تصور می‌کنم رخ در رخ شدن با مخاطب  و انرژی که عوامل از آن‌ها  می‌گیرند، تأثیر عمیقی در کیفیت اجرای یک اثر نمایشی دارد.
 
در مورد تعداد نوبت‌های اجرای این نمایش نیز توضیح بفرمایید که اینکه آیا در جشنواره "تئاتر فجر" نیز حضور خواهید داشت؟

این نمایش که مدت زمان آن ۷۰ دقیقه است براساس توافقات صورت گرفته ۳۰ اجرا خواهد داشت که ما چند اجرای آن را از ۲ بهمن پیش از آغاز جشنواره "تئاتر فجر" تجربه خواهیم کرد و در روز نخست جشنواره نیز در سالن سایه اجرا خواهیم داشت و مجدد اجراهای عموم این نمایش پس از اتمام جشنواره، از سر گرفته خواهد شد.

یادآور می‌شود، نمایش "برونسی" به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم از  ۲ بهمن ساعت ۱۸ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه خواهد رفت.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جشنواره تئاتر فجر امسال افتتاحیه ندارد | عکس حسن‌زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌‌وگو: جشنواره تئاتر فجر امسال افتتاحیه ندارد
برنامه «پرده آخر» با موضوع بررسی سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر، در ارتباط تلفنی با دکتر محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.محسن حسن‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: جشنواره تئاتر امسال بسیار متفاوت از دوره‌های گذشته برگزار می‌شود.وی افزود: سعی می‌کنیم تا نظرات علاقه‌مندان به تئاتر، در سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر اعمال شوند.مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ادامه داد: این دوره از جشنواره فجر در بستر اینترنت در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، ...
دیدن ادامه ››

برنامه «پرده آخر» با موضوع بررسی سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر، در ارتباط تلفنی با دکتر محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

محسن حسن‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: جشنواره تئاتر امسال بسیار متفاوت از دوره‌های گذشته برگزار می‌شود.

وی افزود: سعی می‌کنیم تا نظرات علاقه‌مندان به تئاتر، در سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر اعمال شوند.

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ادامه داد: این دوره از جشنواره فجر در بستر اینترنت در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، در حالی که برخی از بخش‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌شوند.

وی تصریح کرد: برخی از نمایش‌های سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر با حضور حداقل مخاطب اجرا می‌شوند.

محسن حسن‌زاده تاکید داشت: این دوره از جشنواره در فاصله زمانی ۱۱ تا ۲۰ بهمن ماه امسال در مجموعه‌های «تئاتر شهر» و «ایرانشهر» و «تالار مولوی» و «تالار حافظ» و «تالار وحدت» و سالن عباس جوانمرد خانه تئاتر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر بدون مراسم افتتاحیه کار خود را شروع می‌کند.

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم اختتامیه مشابه دوره‌های گذشته برگزار نمی‌شود و جزییات این مراسم در چند روز آینده از طریق رسانه‌های معتبر و پرتابل ایران تئاتر اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: برخی از سالن‌های بزرگ تئاتر _تالار وحدت و تئاتر شهر_در ایام برگزاری جشنواره با ظرفیت محدود میزبان مخاطبان جشنواره خواهند بود.

 

منبع: رادیو گفتگو

گروه جارچی و علی ژیان این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه جارچی (jarchi)
درباره نمایش اتول سورون i
«اُتول‌سورون» تازه‌ترین تولید تئاتر‌مستقل‌تهران
به کارگردانی شهروز دل‌افکار بزودی به‌روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی نمایش، کمدی در سه پرده «اتول‌سورون» به قلم باقر سروش، به کارگردانی شهروز دل‌افکار داستانی کمدی از ورود اولین اتومبیل در زمان قاجار را روایت می‌کند.
همچنین لوگو تایپ این نمایش توسط مهدی طالقانی گرافیست باسابقه کشور طراحی شده است.

عکس: ساینا قادری
علی ژیان، گروه جارچی و پوریا صادقی این را دوست دارند
مستقل مگه برقراره؟
۱۹ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش سرایدار i
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه همیاری (support)
درباره نمایش سرایدار i
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۱۲ تا سه شنبه ۱۴ بهمن، به کارگردانی مهدیس زارع نژاد و با بازی علی باقری، مهدی کوشکی، مجید نوروزی، امروز (یکشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
همیاری جان/بچه ها این تماشاخانه،تمام صندلی هاش به هم‌چسبیده؟؟؟هیچ راهرویی بینشون نیست؟؟؟؟
۱۸ ساعت پیش
نیلوفر
ردیف آخر گرفتم...😊مرسی بابت رهنمایی دوستم🙏
قربانت 🤗🤗☘️
وسط میگرفتی
۱۵ ساعت پیش
سیدمهدی
قربانت 🤗🤗☘️ وسط میگرفتی
وسطه😊
۱۴ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ASHDAD (ashdad)
درباره نمایش ایوب خان i
نمایشی ضعیف از یک استاد کهنه کار و باسواد .
نمایش از آغاز با لجن پراکنی های جنسی آغاز می شود و هر چه جلوتر می رویم گویی در لجنزاری متعفن ، بیشتر و بیشتر فرو می رویم . در این نمایش شاهد اتفاقاتی عجیب و باور نکردنی هستیم ، از اهانت به مردمان بافرهنگ و اصیل اصفهانی تا وادار کردن کودکی معصوم به بیان الفاظ رکیک جنسی ، که این فعل اخیر در هر مرام و فرهنگی مذموم و به مثابه کودک آزاری ست .
شاید این مدل جلب توجه نمودن ها از کارگردانان کم تجربه و بی تعهد امری طبیعی باشد اما این خطا بعید است از استاد دژاکام که هم صاحب قریحه است و هم متعهد و هم تحصیلکرده .
به امید روز های آفتابی
فکر میکنم تا اینجا فقط شما و خانم شاهچراغی این اجرای +18 را تماشا کردید،چون مابقی نظرات برای اجرای ایوب خان نبود
۲ روز پیش، شنبه
امیر هدایتی
دوستان بیایید یه کم دامنه تحملمون رو بالا ببریم . ادبیات که زیر مجموعه فرهنگ یه قوم محسوب میشه شامل تمامی کلمات موجود در زبانه که البته دشنامها رو هم شامل میشه. با دید شما تمام کتابهای لغت ...
متاسفانه یکی از بازیگران همین اجرا یک کودکه که چندین فحش جز دیالوگ هاش بود
۱۵ ساعت پیش
امیر هدایتی
دوستان بیایید یه کم دامنه تحملمون رو بالا ببریم . ادبیات که زیر مجموعه فرهنگ یه قوم محسوب میشه شامل تمامی کلمات موجود در زبانه که البته دشنامها رو هم شامل میشه. با دید شما تمام کتابهای لغت ...
قطعا این نمایش و بسیاری از نمایش های دیگر مناسب کودکان نیست ، کودک آزاری ، دیالوگ های مستهجن بازیگر کودک این نمایش بود .
همه با الفاظ رکیک و اعمال شنیع و کاربرد شان آشناییم . اما شرافت مانع از ابراز می شود.
اگر به جای آقای دژاکام ، یک کارگردان کم تجربه و کم سواد این نمایش را پرداخته بود برای من جای تعجب و حتی تاسف نداشت . آقای دژاکام شخصی نیست که برای خلق جذابیت محتاج شوخی های رکیک جنسی باشد .
اگر از تمام ایرادات اخلاقی و فنی این نمایش بتوان چشم پوشید ، از اهانت به مردم بافرهنگ ، اصیل و شریف اصفهان ، هرگز و هرگز نمی شود چشم پوشی کرد.
۸ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پوریا صادقی (spouria)
درباره نمایش رادیویی غلطگیرِ مشکی i
۸ دقیقه و سی و سه ثانیه درام...
به دلیل نامعلومی من رو به یاد نمایش های جانی دالر انداخت...
از طرفی شبیه فضای بازی مکس پین هم بود. همون ۱۵-۲۰ سال پیشیه...
لذت بردم...
اپیزود های بعدیش رو چطور باید شنید؟
سیدمهدی و امیر مسعود این را خواندند
علی ابراهیم این را دوست دارد
اینم جانی دالر، البته قبلا پست مفصلی براش گذاشتم. نمی دونم کِی...
نمایش رادیویی، نوستالژیی کهنه تر از تیاتر صحنه ای...
http://book.iranseda.ir/detailsalbum/?g=69728
۲ روز پیش، شنبه
سلام جناب صادقی
بسیار خرسندیم که حوصله کردید و به شنیدن اولین اپیزود ما نشستید و بسیار ممنون از توصیفات زیباتون.
امیدواریم از بقیه ی اپیزودها لذت دو چندان ببرید و مارو از نظراتتون بی بهره نگذارید.
این مجموعه در فصل اول شامل 7 اپیزوده که 4 عدد از اونها ضبط شده و به زودی در سایت قرار میگیره.
به زودی با رونمایی از پوستر و اپیزودهای جدید در خدمتتون هستیم.
۱۲ ساعت پیش
علی ابراهیم
سلام جناب صادقی بسیار خرسندیم که حوصله کردید و به شنیدن اولین اپیزود ما نشستید و بسیار ممنون از توصیفات زیباتون. امیدواریم از بقیه ی اپیزودها لذت دو چندان ببرید و مارو از نظراتتون بی بهره نگذارید. این ...
اقای ابراهیم عزیز، مننونم از پاسختون. مشتاقانه منتظرم.
۱۱ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در زمینه بازیگری، اکثر نقش هایی که در شب نمایش دیدم ضعیف بودند (از قرار برخ نقش ها بازیگران متفاوتی در شب های مختلف دارند) . بازی اکثر بازیگران یا ضعیف بود یا متوسط به غیر از دو سه کاراکتر. نقش آقای گیل که جزو بازی های بهتر در بین بازیگران بود، حس شکستن اقتدار یک مرد مقتدر رو حداقل به من منتقل نکرد. البته از جهت روان بودن بازی، روان بازی کرده بودند. بقیه نقش ها هم نقش روشنفکر، باز به لحاظ کاراکتری حس رو در بازی منتقل نمیکرد و بیننده میبایست با تکیه بر دیالوگ ها از بازیگر شخصیت رو میگرفت. به عبارت دیگه کاراکتر در نوع بازی جا نیفتاده بود. در زمینه کارگردانی، نکته ای که بگم یک کار خلاقانه دیدم به ذهنم نمیرسه. هر چند اجراهای قبلی این کار رو ندیدم. این نمایشنامه با این متن شاید لازم باشه تغییراتی در برخی دیالوگ ها ایجاد بشه که برای ادم امروزی کمی ملموس تر بشه به خصوص در مورد نقش روشنفکر فیلسوف
در پایان به همه عوامل خسته نباشید میگم که در این سختی چراغ تیارت رو روشن نگه می دارید
معرفی داوران بخش عکس جشنواره نمایش عروسکی | عکس معرفی داوران بخش عکس جشنواره نمایش عروسکی
داوران بخش عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک معرفی شدند.به گزارش ستاد خبری این جشنواره، اختر تاجیک، بهروز غریب‌پور و سیف‌الله صمدیان، داوری آثار بخش عکس این دوره از جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک را انجام می‌دهند.رزومه داوران این بخش به شرح زیر است:اختر تاجیکاختر تاجیک، زاده ورامین و عکاس تئاتر است. او از اوایل دهه هفتاد عکاسی در عرصه هنرهای نمایشی را آغاز کرده و در این سال‌ها دبیری بخش عکس چندین جشنواره مختلف را بر عهده داشت است.همکاری با هنرمندانی مانند زنده یاد حمید سمندریان، بهرام بیضایی، علی رفیعی، قطب‌الدین صادقی، پری صابری، بهزاد ...
دیدن ادامه ››

داوران بخش عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک معرفی شدند.

به گزارش ستاد خبری این جشنواره، اختر تاجیک، بهروز غریب‌پور و سیف‌الله صمدیان، داوری آثار بخش عکس این دوره از جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک را انجام می‌دهند.
رزومه داوران این بخش به شرح زیر است:

اختر تاجیک
اختر تاجیک، زاده ورامین و عکاس تئاتر است. او از اوایل دهه هفتاد عکاسی در عرصه هنرهای نمایشی را آغاز کرده و در این سال‌ها دبیری بخش عکس چندین جشنواره مختلف را بر عهده داشت است.
همکاری با هنرمندانی مانند زنده یاد حمید سمندریان، بهرام بیضایی، علی رفیعی، قطب‌الدین صادقی، پری صابری، بهزاد فراهانی و دیگر هنرمندان تئاتر، بخش دیگری از کارنامه هنری او را تشکیل می‌دهد.
تاجیک در سال‌های گذشته چندین نمایشگاه عکس تئاتر را همزمان با برگزاری جشنواره‌های گوناگون برپا کرده و در طول سا‌های فعالیت خود جوایز مختلفی را از جشنواره‌های گوناگون دریافت کرده است.

بهروز غریب‌پور
بهروز غریب‌پور، زاده ۲۸ شهریور سال ۱۳۲۹ در سنندج، طراح، کارگردان، نمایشنامه‌نویس و هنرمند تئاتر عروسکی و موسس گروه تئاتر عروسکی «آران» است.
او نیز در دوره نوجوانی فعالیت در تئاتر را آغاز کرده و علاوه بر بازیگری، نویسندگی و کارگردانی، چند فیلمنامه به نگارش در آورده است و ساخت چند فیلم را هم در کارنامه هنری خود دارد.
غریب‌پور در کنار فعالیت‌های هنری همواره در بخش مدیریت هنری نیز فعالیت داشته، مدیریت خانه هنرمندان ایران، راه‌اندازی و مدیریت فرهنگسرای بهمن، همکاری با چندین پروژه هنری شهری، بخش دیگری از فعالیت هنری او را تشکیل می‌دهد.
او که در تمام این سال‌ها در حوزه نمایش عروسکی فعالیت داشته، از اوایل دهه هشتاد با
راه‌اندازی تالار فردوسی که ویژه نمایش‌های عروسکی نخی است، اپراهای عروسکی گوناگونی همانند «رستم و سهراب»،«مولوی»،«حافظ»، «سعدی»، «خیام»، «عشق»،«عاشورا» و ... را روی صحنه برده است.

سیف‌الله صمدیان
سیف‌الله صمدیان، زاده ۸ بهمن ماه سال ۱۳۳۲ در ارومیه، عکاس، مستندساز، موسس و دبیر جشن تصویر سال وجشنواره فیلم تصویر است.
او از دوره نوجوانی و بیش از ۵۰ سال است که وارد دنیای عکاسی شده است و از  ۴۲ سال پیش، در زمینه مستندسازی نیز فعالیت داشته است.
برگزاری چندین دوره آموزش عکاسی و فیلمسازی، داوری در جشنواره‌های معتبر داخلی و بین‌المللی، دریافت  جوایز متعدد در داخل و خارج از کشور  و ساخت آثار مستند گوناگون، بخش دیگری از کارنامه هنری او را تشکیل می‌دهد.
مستندسازی اجراهای ده‌ها نمایش اجرا شده در طول سه دهه گذشته، نمایشگاه‌گردانی عکس‌های تئاتر در داخل و خارج از کشور و اختصاص بخش ویژه آثار منتخب عکاسی تئاتر در ۱۷ دوره جشن تصویر سال، بخشی دیگری از فعالیت‌های این هنرمند است.

بخش عکس این دوره از جشنواره با مدیریت امیر عابدی برگزار می‌شود.

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک با یاد زنده‌یاد گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره و با مدیریت اجرایی مهدی حاجیان دهم تا هفدهم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

علی ژیان و گروه جارچی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش یاماها i
گزارش تصویری نمایش «یاماها» تالار قشقایی تئاتر شهر | عکس گزارش تصویری نمایش «یاماها» تالار قشقایی تئاتر شهر
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج  و بازی مرجان قمری، لبخند بدیعی و مازیار سیدی روز چهارشنبه اول بهمن ماه ساعت ۱۸:۴۵ به مدت زمان ۶۰ دقیقه ، قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان  اجرای خود را در تالار قشقایی آغاز کرد.در خلاصه داستان نمایش که روزهای پنجشنبه دوم و جمعه سوم بهمن ماه هم در دو نوبت اجرا می شود، آمده است: « این نمایش داستان سه آدم است که به هم ربط دارند؛ برادر و خواهری به همراه یک دختر. برادر در دهه هشتاد و پس از سال‌ها داستان چند سال پیش خواهر خود در دهه‌های چهل و پنجاه را روایت می‌کند. همچنین ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج  و بازی مرجان قمری، لبخند بدیعی و مازیار سیدی روز چهارشنبه اول بهمن ماه ساعت ۱۸:۴۵ به مدت زمان ۶۰ دقیقه ، قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان  اجرای خود را در تالار قشقایی آغاز کرد.

در خلاصه داستان نمایش که روزهای پنجشنبه دوم و جمعه سوم بهمن ماه هم در دو نوبت اجرا می شود، آمده است: « این نمایش داستان سه آدم است که به هم ربط دارند؛ برادر و خواهری به همراه یک دختر. برادر در دهه هشتاد و پس از سال‌ها داستان چند سال پیش خواهر خود در دهه‌های چهل و پنجاه را روایت می‌کند. همچنین داستان دختر دیگری که مکمل این دو شخصیت است.»

دیگر عوامل اجرایی نمایش «یاماها» عبارتند از: مدیر تولید: رضا بهرامی، طراح گریم: ماریا حاجیها، طراح نور: رضا خضرایی، طراح لباس: پگاه ترکی، طراح پوستر: شایان جعفرپور، طراح صحنه: کهبد تاراج، عکاس: رضا جاویدی، مواد تبلیغاتی: امید علیزاده، دستیار کارگردان: مینا ترکمن، دستیار تولید: مریم نورالدینی، روابط عمومی و تبلیغات: امیر قالیچی (تئاتربازها)

عکس: رضا معطریان
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از نظر من کاملا ارزش دیدن داره !وقتی از سالن خارج میشی حس بهتری از موقع ورود داری.
نمایش به طور کلی بر پایه دیالوگ استواره و دکوری وجود نداره علیرغم این متوجه گذر زمان نمیشی و اصلا حوصله ات سر نمیره. ممکنه بعضی جاها متن از قوت کافی برخوردار نباشه ولی در کل به دل میشینه . شوخی ها هم در اکثر موارد به جا و خنده داره.
زمان نمایش به دهه چهل و پنجاه بر میگرده ولی کاملا با شرایط فعلی همسازی داره و به موقع به بیننده تلنگر میزنه. بازیها هم از نظر من جا افتاده و هماهنگ با کلیت نمایش بود.
محسن جوانی و ملیکا شاهچراغی این را خواندند
الهام خضرایی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش هولودومور i
استقبال عمارت «نوفل لوشاتو» از زمستان با نمایش «هولودومور» | عکس استقبال عمارت «نوفل لوشاتو» از زمستان با نمایش «هولودومور»
عمارت «نوفل لوشاتو» بعد از بازگشایی تئاتر با نمایش «هولودومور» به کارگردانی «رها حاجی زینل» به استقبال زمستان خواهد رفت.عمارت «نوفل لوشاتو» که به تازگی به محل جدید خود نقل مکان کرده با نمایش «هولودومور» به نویسندگی «علی صفری» و تهیه کنندگی «سید محمدمهدی طاهریان مهدوی» میزبان مخاطبان خواهد بود. هولودومور در زبان محلی اکراینی به معنای مرگ بر اثر گرسنگی است، این نمایشنامه به نویسندگی علی صفری روایتی از قحطی کشور اکراین بعد از جنگ جهانی است، اتفاقی که باعث مرگ میلیون‌ها نفر شد.سارینا آزاد میلانی، فرشاد ...
دیدن ادامه ››

عمارت «نوفل لوشاتو» بعد از بازگشایی تئاتر با نمایش «هولودومور» به کارگردانی «رها حاجی زینل» به استقبال زمستان خواهد رفت.

عمارت «نوفل لوشاتو» که به تازگی به محل جدید خود نقل مکان کرده با نمایش «هولودومور» به نویسندگی «علی صفری» و تهیه کنندگی «سید محمدمهدی طاهریان مهدوی» میزبان مخاطبان خواهد بود.

هولودومور در زبان محلی اکراینی به معنای مرگ بر اثر گرسنگی است، این نمایشنامه به نویسندگی علی صفری روایتی از قحطی کشور اکراین بعد از جنگ جهانی است، اتفاقی که باعث مرگ میلیون‌ها نفر شد.

سارینا آزاد میلانی، فرشاد ایوبی، محمد پسندیده، تیما تقی زاده، فرزانه سیری، آهو شفیعی، میلاد صالح وند، مهدی عباسی، بردیا قادریان، نیکا قاسمی، عاطفه موسوی، علیرضا ولی پور بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش خواهند پرداخت.

«هولودومور» همچون ۲ نمایش «آشویتس زنان» و «برلین ۱۰:۱۰» نگاهی به مشکلات و معضلات پیرامون جنگ جهانی داشته است.

شهاب شریفی در مقام طراح صحنه، امین قنبری به عنوان طراح گرافیک، «حنیف پرنده» به عنوان طراح تیزر، مهدی سلیمی در مقام طراح موسیقی، فرزانه سیری به عنوان طراح لباس و رضا جاویدی و احسان زارع به عنوان عکاس، حاجی زینل را در این نمایش همراهی می‌کنند.

عمارت نوفل‌لوشاتو در مکان جدید خود، به نشانی تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی فعالیت خود را از سر گرفته است

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اکیدا دیدن این نمایش رو توصیه می کنم.
ملیکا شاهچراغی این را خواند
امیر هدایتی و الهام خضرایی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش سرایدار i
پوریا صادقی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 اجرای نمایش «برونسی» در تئاتر شهر آغاز شد / تماشای یک قصه جذاب در تالار سایه | عکس با حضور رییس مجموعه تئاتر شهر و تعدادی از عوامل سریال «نجلا»؛ اجرای نمایش «برونسی» در تئاتر شهر آغاز شد / تماشای یک قصه جذاب در تالار سایه
اجرای عمومی نمایش «برونسی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم پنجشنبه دوم بهمن ماه با حضور رییس تئاتر شهر و برخی عوامل سریال تلویزیونی «نجلا» در تالار سایه این مجموعه آغاز شد.به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، اجرای نمایش «برونسی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم پنجشنبه شب دوم بهمن ماه با  حضور ابراهیم گله دارزاده رییس مجموعه تئاترشهر، خیرالله تقیانی پور کارگردان سریال تلویزیونی «نجلا» ، مصطفی ساسانی و علی غابیشی دو تن از بازیگران سریال در تالار سایه پیش روی مخاطبان تئاتر قرار گرفت.ابراهیم گله دارزاده رییس مجموعه تئاترشهر ...
دیدن ادامه ››

اجرای عمومی نمایش «برونسی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم پنجشنبه دوم بهمن ماه با حضور رییس تئاتر شهر و برخی عوامل سریال تلویزیونی «نجلا» در تالار سایه این مجموعه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، اجرای نمایش «برونسی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم پنجشنبه شب دوم بهمن ماه با  حضور ابراهیم گله دارزاده رییس مجموعه تئاترشهر، خیرالله تقیانی پور کارگردان سریال تلویزیونی «نجلا» ، مصطفی ساسانی و علی غابیشی دو تن از بازیگران سریال در تالار سایه پیش روی مخاطبان تئاتر قرار گرفت.

ابراهیم گله دارزاده رییس مجموعه تئاترشهر ضمن قدردانی از حضور خوب تماشاگران تئاتر در روزهای گذشته برای تماشای آثار نمایشی به صحنه رفته در تئاتر شهر بیان کرد:همه ما مدتهاست نگران سلامت خودمان هستیم . از این نگرانی و مراقبت حدود یک سال می گذرد  و شاید به همین جهت که موضوع بسیار مهمی هم هست ، سلامت روانمان که برای ما با تئاتر تضمین می شد، فراموشمان شده بود. گویی خیلی از جلوه های زیبای زندگی در این یک سال از ما دریغ شده بود. ولی امروز بسیار خوشحالیم که با در نظر گرفتن شیوه نامه ها و رعایت حداکثری موارد بهداشتی مربوط به تالارهای نمایشی در روزهای کرونایی میزبان شما عزیزان هستیم.

وی با تشکر از همکاران واحدهای مختلف تئاتر شهر برای آماده سازی تالارهای نمایشی این مجموعه در میزبانی از تماشاگران و هنرمندان تئاتر تصریح کرد: تمام تلاش من و همکاران عزیزم در مجموعه تئاتر شهر تا به امروز این بوده که شما بتوانید با خیالی آسوده شاهد هنرنمایی هنرمندان شریف تئاتر ایران در تئاتر شهر باشید. این نهایت تلاش و آرزوی ماست تا این شرایط که ما برای اجرای آن نهایت سخت گیری را  انجام دادیم استمرار داشته ، تا زمان رفع این بیماری مهلک با آسودگی خیال، تئاتر ببینید.

رییس مجموعه تئاتر شهر در بخش دیگری از صحبت های خود با ابراز خرسندی از اجرای عمومی نمایش «برونسی» در تالار سایه توضیح داد: این سرزمین ، سرزمین قصه ها و افسانه هاست و مردمانش  دردها و بدی های اجتماعی شان را  با افسانه ها و قصه هایش درمان کرده اند. من امروز خیلی خوشحالم که نمایشی در تئاتر شهر با قصه ای شروع شده که موضوعش انسان و اسطوره ای بزرگ در ایران عزیزمان است و چه قدر خوب که بتوانیم هر اندازه بیشتر به این مفاخر و بزرگان بپردازیم. انسان هایی که از زندگی معمولی مسیری را آغاز می کنند که نهایت آن رسیدن به رفیع ترین درجات است.

گله دار زاده اظهار کرد: به اعتقاد من پرداختن به این موضوعات به مخاطب قوت قلبی می دهد که می توانیم از این پس کارهای بزرگ تری را انجام دهیم. به هر ترتیب برای بنده مایه افتخار است که در اولین دوره اجرای عمومی آثار نمایشی تئاتر شهر بعد از چند ماه توقف در فعالیت های اجرایی ، شاهد اجرای عمومی نمایشی در کنار سایر آثار دیگر مجموعه با حضور شما مخاطبان فهیم هنر نمایش هستیم.  و امیدوارم محتوای اثر به گونه ای باشد که شما برای دومین بار هم  به تماشای آن اقدام کنید.

نمایش «برونسی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم و بازی ( به ترتیب ورود صحنه ) مسعود شامی خاتونی، ایمان سلگی، فرید کیامرثی، مرتضی شاه کرم، پروا آقاجانی، محسن پوشایی، مائده جلالی، احمد صمیمی، سالار مصیب زاده و مجید رحمتی ساعت ۱۸ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.  

عکس: سمیه میری

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متاسفانه با کار همراه نشدم
بازی و دیالوگ ها برام تکراری و قابل پیش بینی بود
منطق زمانی یکم می لنگید و خیلی جاهاش با هم نمی خوند
و اینکه لطفا فکری به حال نور آخر نمایش بکنید. بیشتر معذب کننده بود تا همراه کننده،چشمام باز نمیشد دیگه...

اما قسمت جذاب تر کار برای من همنشینی با دوستان نازنین و گپ و گفت بعدش بود
بنظرم شب خوب، شبیه که صاحب کافه بخواد کافه رو ببنده و بزور بیرونتون کنه، ولی شما هنوز کلی حرف داشته باشین :)
ممنون از لطفتون
مرسی که نظرتون رو برامون گذاشتید
🙏🎭
۲ روز پیش، شنبه
درباره منطق زمانی هم برای همراه شما نوشتم
متاسفانه از کار جدا شدید و اصلا متوجه تاریخ ها نشدید و کلا اشتباه متوجه شدید
ارادت بسیار🙏🎭
۲ روز پیش، شنبه
کهبد تاراج
درباره منطق زمانی هم برای همراه شما نوشتم متاسفانه از کار جدا شدید و اصلا متوجه تاریخ ها نشدید و کلا اشتباه متوجه شدید ارادت بسیار🙏🎭
بله شاید هم برداشت من اشتباه بوده
خداقوت برای کار در این روزهای سخت 👌
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
داوران بخش ویژه «سرباز انقلاب» جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند | عکس داوران بخش ویژه «سرباز انقلاب» جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند
نصرالله قادری، امیرحسین شفیعی و حسین ذوالفقاری آثار راه یافته به رقابت بخش ویژه «سرباز انقلاب» را در بخش نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر داوری می‌کنند.به گزارش روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، داوران بخش ویژه «سرباز انقلاب» سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.نصرالله قادری، امیرحسین شفیعی و حسین ذوالفقاری مسئولیت داوری آثار راه یافته به بخش ویژه «سرباز انقلاب» را در بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را برعهده گرفتند.مدیریت بخش ویژه «سرباز انقلاب» در سی و نهمین جشنواره تئاتر ...
دیدن ادامه ››

نصرالله قادری، امیرحسین شفیعی و حسین ذوالفقاری آثار راه یافته به رقابت بخش ویژه «سرباز انقلاب» را در بخش نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر داوری می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، داوران بخش ویژه «سرباز انقلاب» سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.
نصرالله قادری، امیرحسین شفیعی و حسین ذوالفقاری مسئولیت داوری آثار راه یافته به بخش ویژه «سرباز انقلاب» را در بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را برعهده گرفتند.
مدیریت بخش ویژه «سرباز انقلاب» در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را سامان خلیلیان برعهده دارد. این بخش با حضور ۱۴ اثر از شهرهای مختلف میزبان مخاطبان تئاتر است.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه ۱۱ تا ۲۰ بهمن ۹۹ برگزار می‌شود. نشانی سایت جشنواره www.fitf.ir است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
می خوام چند بار یه چیزی رو بگم. میخوام بگم، حتماً بگم! چرا کسی که جرات نداره ، کسی رو که نمیتونه دوست داشته باشه می‌اندازی توی این حوض دلبری؟ حکمتت شده نکبت ما آخدا، ناخدا ...
پ ن: بماند به یادگار
شب اول اجرا
یاماها
انقدر ذهنم درگیر این نمایش شده که حتم دارم باز هم میرم برا دیدنش
ارادت🎭🙏
۲ روز پیش، شنبه
تاتر فاخر می بالد به خود با تماشاگرانی چون حضرتعالی..‌.
جناب کیانی
۲ روز پیش، شنبه
حسین تاجیک
تاتر فاخر می بالد به خود با تماشاگرانی چون حضرتعالی..‌. جناب کیانی
عزیز هستی برادر...
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Yasaman Rezazadeh (yassminaa)
درباره نمایش یاماها i
با سلام و خسته نباشید 🌸
جذابیتی که کار داشت این بود که اخر اجرا اول کار بود و اول اجرا اخر کار بود بازی ها نسبتا خوب بودن،اقای سیدی خیلی خوب بودن ،فقط گریه کردن ها یک مقدار زیاد اگزجره بود جز اقای سیدی ،نور یکی از نکات اصلی کار بود و نورپردازی خیلی خوبی رو صحنه صورت گرفته بود،در کل خسته نباشید 🌹🌸
من بعد از مدتها تئاتر دیدم و دوست داشتم 🌸🌹
ارادت
ممنون
فداتون🙏🎭
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پارسا سبحانی (parsa.sb)
درباره نمایش یاماها i
جزو نمایش های خوبه فقط به نظرم تیکه های طنزش که توسط اقای مازیار سیدی اجرا شد اگه نبود بهتر میتونست باشه
از نکات خوب این نمایش هم بازی عالی خانم مرجان قمری بود و استفاده به جا و مربوط به داستان از اهنگ های قدیمی و نورپردازی هم به نظر خیلی خوب بود.....
در کل تو این روزا نمایش ارزشمندیه.........
مرسی
ممنون
ارادت
🙏🎭
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به نام آن که از همه بالاتر است
نمایشنامه یاماها یکی دیگر از متن های زیبای کهبد جان تاراج هست.ساختار اپیزودیک و خوش ریتم و پر از کنایه و مثل و استعاره ی متن شاید در نگاه سطحی زندگی روزمره ی نسل جوان امروزی باعث ایجاد سوال و ابهام شود اما با دقت و مطالعه می‌توان بر ظرافت و باریک بینی و جهان بینی خوب نویسنده پی برد...بدون شک کهبدتاراج یکی از بهترین اجتماعی نویسان ایران و بسیار خوش قلم هست،خوب میبیند و میشنود دغدغه دارد.درجوانی قلمش پختگی زیادی دارد و سالیان آینده شاهکارهایی خواهد نوشت،نویسنده ایست که از بطن کوچه ها و خیابان های شهر وجامعه در سال‌های مختلف مینویسد،چیزیکه بسیار بسترجذابیت و تفکر دارد ودرعین حال به آن کم پرداخته می‌شود درتیاتر...نوشتن از زنان در کشورما سخت است اما یاماها نشان داد هر سختی نشدنی نیست،اصولا در تیاتر‌نشدنی وجودندارد چون تیاتر یعنی زندگی و ارتباط.
دراین نمایش بازی ها به اندازه و باعث یادگیری بود...آقای سیدی بازی متفاوت و بسیار روانی اجرا کرد با کمترین اکت بیشترین پیام رو انتقال داد و کاملا میفهمید که چه می‌گوید نگاه ها و سکوت های به موقع ‌جذاب دربازی ها قابل لمس بود و پایان بینظیری برای نمایش ایجاد شد خصوصا قاب آخر که با تنظیم‌نور ایجاد شد و صحنه ای تراژدی ایجاد کرد...همه ی بازیگران بازی موثری داشتند.خانم قمری ،خانم بدیعی و آقا مازیار سیدی عزیز
نور صحنه نقطه قوت نمایش بود...عالی،عالی...نشان دادید با نور و بدون دکور چه می‌شود کرد...
به خودتان ببالید و دراینده بگویید زمانیکه تیاتر نفس نفس میزد و بی جان شده بود تیاتر را زندگی کردیم و در زمانی که اززنان کشور گفتن سخت بود از زنان کشور گفتیم.
// یاماها، یاماسو، ای کیل فی شانینگ اوردی ماگو//

خطر افشااولین حفظ کردن من این ترانه در سن ۱۲ سالگی ام بود..
از روزی که قرار شد این ترانه در ذهنم مرور میشه و لب خوانی می کنم..
امضا داشتن در نمایش چیز خوبیه..
مثلا می گوییم دیالوگ این فیلم تارانتینویی هست...
یا ... دیدن ادامه ›› می گوییم این فیلم خیلی لینچی هست...
یا می گوییم سفره در نوشته های عباس جمالی، امضا شده..
یا مرتضی اسماعیل کاشی به امضای عددی رسیده مثل ۵۰ ۵۰،
مثل ۱۰۰ در صد و غیره..

من با امضا مشکلی ندارم ولی با کارکرد نامناسب و تکرار مشکل دارم...
آخرین تئاتری که دیدم ۲۰ متری جوادیه جناب تاراج بود..
اپیزودها در آخرین اپیزود رمزگشایی یا گره گشایی یا نتیجه گیری می شوند... و هر اپیزود بی ربط در اپیزود آخر مربوط می شود و هریک که در ظاهر بی ربط در نهایت یک موضوع یا یک گره را دنبال می کنند...
اما این متن بطور پیوسته است و هر مونولوگ ( اپیزود) اطلاعات بیشتری به مخاطب می دهد...
ولی چون شبیه کار ۲۰ متری جوادیه نوشته شده و نوعی امضای
ایشان هست، کارکرد مناسب و پیش برنده ای ندارد...
و خب در نهایت گره یاماها چی بود؟
موتور یاماها؟
عشق ایران به مرتضی؟
تعصبات مذهبی ساکنان محله درخانقاه ( درخونگاه)؟
پایین بودن سطح فرهنگی محله درخونگاه قبل از انقلاب؟
زنان قربانی تعصبات مردانه؟
و .....
ما یکسری اطلاعات می گیریم که به دردمان نمی خورد..
ادبیات جالب و نگارش و امضا وار جناب تاراج لذت بخش است اما با شخصیت زنانه حداقل ایران دیوانه بزرگ شده جامعه مذهبی و مرد سالار دهه ۴۰ ایران ( دختر سید دیزی) نیست..

منزل ما تا محله درخونگاه با اتومبیل و بدون ترافیک، حدود ۱۰ دقیقه ای راه هست ولی ذهنیت خاصی در مورد آنجا ندارم و نکته جالبش این است که دیشب ساعت ۹ فهمیدم به آن محله درخونگاه می گفتند یعنی کمتر از ۲۴ ساعت قبل از این تئاتر..

منطورم از ذهنیت، یعنی به چیزی مشهور بودن...
درخونگاه با کمی پایین ترش یعنی بازارچه قنات آباد، با ۱۰۰۰ متر آنطرف ترش یعنی پامنار و ۱۵۰۰ متر آنطرف ترش امامزاده یحیی و خود بازار تهران ( در دهه ۴۰ مسکونی هم داشته) چه فرقی می کرده؟
موضوعی که در ۲۰ متری جوادیه کاملا قابل لمس بود و در این نمایش قابل تعمیم نبود...
یعنی نمی تونیم بگیم در دهه ۴۰ یا ۵۰ یا هر زمانی که امین آبتد ببمار زن می گرفته، پدرها یا برادرها خواهرشون می فرستادند اونجا تا باعث آبرو ریزی نشود...

نور: خب جناب توکلی از ایده نور از بغل و اینور و اونور خوشش میاد و بعد از ۲ تجربه ۲۰ متری جوادیه و کریملوژی، محتمل می دانم که پیشنهاد ایشان به طراح نور بوده...
اما لذت اپیزود سوم و جا افتاده را با نور تو چشم مبارک مان کم کرد...
بازی ها: خوب بود اما کلمات مونولوگ به خصوص ایران مشنگ تطابقی با شخصیت زنانه و رشد یافته خانواده اش نداشت..
و اینکه یهو جنون به پایان رسید و حرفهای فلسفی بافت هم معلوم نشد.. المانی نشان نداد که مثلا به ما بگوید ۲ هفته اول ورودش به امین آباد هست...
مازیار سیدی تسلطش روی متن و کلمات و راحتی اش در بازی و بیان خوب و حرفه ای اش مرا یاد جوانی های محمد حسن معجونی ( در میان ابرها سال ۸۴)انداخت...
همان طور که آشپزخانه معجونی را جمع کرد و اگر مازیار نبود آشپزخانه معجونی اثر بدی می شد... اما داد زدن هایش در آن کار عصبی ام کرد...
اما در اینجا به توانمندی بیشتر ایشان و حرفه ای بودن شان پی بردم... و از بازی شان بسی لذت بردم... اگر کسی را می شناسید که به خاطر اشکان خطیبی و یا پژمان جمشیدی تئاتر می رود، برای دیدن این نمایش و بازی مازیار سیدی ببریدش، باشد که رستگار شود..

.......
دیدار دوستان قبل و بعد نمایش بسیار چسپید..
به خصوص جناب کارامد که یک سال و نیم کشید تا ایشان را ملاقات کنم...
سمیرا، مجللی عزیز، کارآمد خان، خانم کارآمدخان، پوریای گرامی و سپهر و منتقد گرامی خانم ثانی همراهان تئاتری مان بودند و فرزاد و سید مهدی را نیز لحظاتی کوتاه دیدیم و از دیدارشان مانند همیشه مشعوف شدیم..
این نمایش بر خلاف ۲۰ متری جوادیه لحظات مفرح ندارد..
و اگر از مونولوگ و مونولوگ نویسی جناب تاراج لذت می برید
اوکی هست...
در کل نمایشی متوسط رو به پایین هست برای مخاطبان حرفه ای تئاتر... و برای مخاطبان عام تئاتر متوسط رو به بالا هست..

از بازی های خوب و بازی عالی جناب مازیار سیدی هم نمی توان گذشت..
مونولوگ با کلماتی خاص ( کیمیایی وار)
بازی های خوب و عالی
نداشتن لحظات مفرح...

در کل پیشنهادم این است که دیده شود..
تا رونق و دلگرمی باشد برای تئاتری ها..
ارادت
بنده به غیر از لحظاتی در نمایش عبدل میمون لات پاکوتاه در تماشاخانه سنگلج سال۹۷ که کار کردم
هیچگاه به مفرح بودن نمایش و تفریح تماشاگر فکر نکرده ام
البته که هنوز منظور شما را از لحظات مفرح کامل دریافت نکرده و قیاس شما با نمایشنامه جوادیه که بخشی از آن مستند بوده درست نیست و من آن نمایشنامه را ده سال پیش و این نمایشنامه را چهار سال پیش نوشتم
به هر حال بسیار ممنون و سپاسگزارم که برامون مینویسید و انتقاد میکنید
زنده باد تئاتر🎭🙏
۲ روز پیش، شنبه
محمد حسن موسوی کیانی
دقیقاً... بعد یک عمر ( ۳ ماه) اومدیم تئاتر ببینیم... دیدی چی شد!! ای روزگار... ای روزگار... عمرمون که تو این کشور هدر رفت... یک ساعت این نمایش هم روش! البته یک نهیب بود که اینجا را ول ...
آخی
۲ روز پیش، شنبه
فرناز یحیی پور
آخی
اینجوری شد دیگه..
هی هی...
( با آهی از ته قلب و تکون دادن کله)
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با سلام و خسته نباشید
متن و کارگردانی آقای تاراج مثل همیشه عالی و تأثیر گذار ،بازی بازیگران بسیار روان و باور پذیر مخصوصا آقای مازیار سیدی 👌🌹
کارگردانی و طراحی صحنه عالی
نور رضا خضرایی عزیز هم مثل همیشه روح به صحنه داد
و در نهایت یک تیاتر دیدم بعد از مدت ها🥰🙏
خدا قوت🙏
ممنون
ارادت
لطفتون پاینده🙏🎭
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به نظرم نفس به موقع رو به ریه های خسته تاترمون رسوند ...

✌🏿🌱
🙏🎭🙏
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید