آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 05:47:17 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

خبر
درباره نمایش هجوم i
«هجوم» کرونا به تئاتر از مرگ خطرناکتر است | عکس «هجوم» کرونا به تئاتر از مرگ خطرناکتر است
به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری میزان، شهاب شریفی در گفت‌وگو با این خبرگزاری پیرامون تعطیلی دوباره سالنهای تئاتر به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: از نظر من هم سلامتی جامعه در اولویت قرار دارد اما باید دید با بسته شدن سالنهای تئاتر که در سه ماهه بعد از بازگشایی هم تماشاگر چندانی نداشتند تا چه سلامتی را به جامعه بر می گرداند. وی در همین راستا ادامه داد: بدون شک هیچکدام از ما راضی نیستیم که هنرمندان و تماشاگران تئاتر به بیماری کرونا مبتلا شوند اما نکته آنجاست که آیا بیرون از محیط سالن نمایش همه چیز بهداشتی بوده و تمامی پروتکلها رعایت می شوند؟ طبیعتا آنچه مشخص است آن است که اگر با تعطیلی ...
دیدن ادامه ››

به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری میزان، شهاب شریفی در گفت‌وگو با این خبرگزاری پیرامون تعطیلی دوباره سالنهای تئاتر به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: از نظر من هم سلامتی جامعه در اولویت قرار دارد اما باید دید با بسته شدن سالنهای تئاتر که در سه ماهه بعد از بازگشایی هم تماشاگر چندانی نداشتند تا چه سلامتی را به جامعه بر می گرداند.

وی در همین راستا ادامه داد: بدون شک هیچکدام از ما راضی نیستیم که هنرمندان و تماشاگران تئاتر به بیماری کرونا مبتلا شوند اما نکته آنجاست که آیا بیرون از محیط سالن نمایش همه چیز بهداشتی بوده و تمامی پروتکلها رعایت می شوند؟ طبیعتا آنچه مشخص است آن است که اگر با تعطیلی مشکل کرونا حل می شود ما باید شاهد تعطیلی تمامی مراکز و مشاغل پرخطر باشیم.

طراح صحنه نمایش «جیرجیرک» با اشاره به لطمات فراوانی که تئاتر طی ماه‌های گذشته متحمل شده اضافه کرد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که تعطیلی یکباره سالنهای تئاتر به قشر عرصه نمایش زده این است که ما هیچ برنامه ریزی درستی را در پیش نداریم. به فرض مثال قرار است از یکشنبه اجرایمان شروع شود و حتی برای آن بلیت هم می فروشیم اما شنبه صبح اعلام می کنند که یک هفته دیگر تعطیل شده است.

وی در همین رابطه اضافه کرد: تصور کنید که یک گروه جوان تئاتری با سختی تمام هزینه های تبلیغات را فراهم می کند و بنا به یک برنامه ریزی برای جذب مخاطب شروع به تبلیغ می کند اما به یکباره با سه هفته تعطیلی روبرو می شود، بدون شک تمامی آنچه تا آن زمان تبلیغ کرده نابود شده و دوباره باید وارد فاز تبلیغات شود که آن هم هزینه بردار است.

مجری طرح نمایش «عناصر خودسر» افزود: از نظر من اگر می خواهند تئاتر را تعطیل کنند کمی زودتر اطلاع دهند و یا بگویند تا تاریخی مشخص تئاتر تعطیل است، اینکه تعطیلات را هفتگی و در دقیقه نود اعلام می کند علنا سرمایه یک گروه تئاتری را نابود می کند، از سویی سالنها هم متضرر می شوند و تمامی برنامه ریزی هایشان به هم می ریزد.

وی با اشاره به نبود برنامه ریزی در تئاتر امروز اضافه کرد: شخصا در حال حاضر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در بیشتر از پنچ پروژه مشارکت دارم، اما نکته آنجاست که برای هیچکدام از این پروژه نمی توانیم برنامه ریزی کنیم، آینده پیش روی ما برای اجرای آثار کاملا تیره و تار است و متاسفانه هیچ نهادی هم پاسخگوی ضرر ما نیست.

طراح صحنه نمایش «هجوم» در همین راستا تاکید کرد: به عنوان مثال یک گروه تئاتری برای ساخت دکور و یا سایر موارد صحنه ای برآوردی را در نظر می گیرد، اما با توجه به وضع اقتصادی موجود هر روز قیمت تمام شده آن برآورد افزایش می یابد، این در حالی است که با سالن نمایش وارد قرارداد شده و راهی جز اجرا بردن اثر ندارد، لذا باید در نهایت با چندین برابر قیمت اولیه اثر را اجرایی کند.

وی نبود حمایت از نسل جوان در وضعیت فعلی را ناگوار خواند و افزود: سال پیش در چنین زمانی سلبریتی ها و چهره های سینمایی سالنهای تئاتر را پر کرده بودند، حال که تئاتر اجرا کردن از لحاظ مالی و جسمی ریسک زیادی دارد همه این چهره ها زیر پای تئاتر را خالی کرده اند و تنها جوانان به راهشان ادامه می دهند. صحبت اینجاست که حالا که جوانان پای این هنر ایستاده و از جانشان مایه می گذارند باید از آنها حمایت کرد.

طراح صحنه و مجری طرح نمایش «حصار» ادامه داد: شخصا در پروژه ای حضور داشته ام که از اسفند ماه سال گذشته متوقف شده است، این اثر باید در یکی از تماشاخانه های خصوصی که تاکنون تعطیل بوده روی صحنه برود، ما تمامی هزینه ها را متقبل شده ایم اما ماه ها از زمان اجرایمان می گذرد و تئاتر همچنان تعطیل است، چه کسی به واقع می خواهد ضرر مالی و زمانی که بر کل گروه وارد شده را پرداخت کند؟.

وی تعطیلی یک جانبه تئاتر را ناعادلانه خواند و اظهار کرد: ما یا تئاتر را می خواهیم یا نه، اگر هر روز آن را تعطیل می کنیم باید برایش گزینه جایگزین داشته باشیم، چرا در میان تمامی مشاغل تعطیلات صرفا گریبان تئاتر و سینما را گرفته است، اگر در فهرست محدودیت ها برخی مشاغل قرار دارند چطور آنها می توانند به کارشان ادامه دهند؟. وضعیت تئاتر پیش از تعطیلات کرونایی هم چندان جالب نبود که حالا بخواهد شاهد تغییری اساسی شود.

شریفی با اشاره به تمرین گروه های جوان برای اجرای آثارشان در شرایط فعلی خاطرنشان کرد: شخصا در چند گروه هستم که مشغول تمرین هستند، همه این گروه ها قرار بود مهر و آبان اجرا بروند اما تعطیلات گریبان آنها را گرفته است، نکته آنجاست که تا کی باید تمرین کنند و چه کسی هزینه این تمرینات را متقبل می شود؟ اگر هم بخواهند تمرین را متوقف کنند شدنی نیست زیرا تئاتر هنری پویا و نیازمند تمرینات منسجم تا زمان اجراست. در این میان نکته جالب آنجاست که با وجود وضعیت اسفبار تئاتر مدیران فرهنگی بر برگزاری جشنواره تئاتر فجر اصرار دارند، چطور می شود جشنواره را برگزار کنیم وقتی که کلیت تئاتر تعطیل است، از نظر من برگزاری سمبلیک یک جشنواره برای هنری که ماه ها تعطیلی را پشت سر گذاشته اقدامی بیهوده است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امیر امین خاکی
درباره فیلم‌تئاتر سیزیف i
به به به این نمایش
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بزرگترین تائتر میدانی کشور سال 98
بازیگر نقش عمر بن ختاب
در کنار علی نکته سنج ارسلان رنجبر محمد جوادی سجاد سهیلی مهدی توکلی نیا
120اجرای یک ساعته در 20 شب
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه همیاری
درباره نمایشنامه‌خوانی زندگی شیرین با مزه سگی i
خرید بلیت این نمایشنامه خوانی آنلاین، به نویسندگی حامد مکملی، کارگردانی شادی اسدپور و با بازی فرزین محدث، همراز عزتی، سعیده مصطفوی و ...آغاز شد.
بهار گراوندی و پویا این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش هجوم i
کرونا تیر خلاص را به تئاتر زد | عکس بابک بینش، بازیگر تئاتر:کرونا تیر خلاص را به تئاتر زد
بابک بینش بازیگر تئاتر درباره نمایش «هجوم»، به خبرنگار  حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نمایش هجوم، یک نمایش بی زمان و مکان است که قصه آن در این دوران بیشتر قابل لمس است؛ اتفاقاتی که در این نمایش می‌افتد آیینه‌ تمام نمای زندگی ماست.او افزود: به قول علی صفری کارگردان «هجوم»، این نمایش داستان تنهایی انسان مدرن است. زمانی که همه آرزوی جاودانگی دارند این نمایش، شهری را توصیف می‌کند که در آن به مدت یک هفته این آرزو تحقق پیدا می‌کند. اما ناگهان به پوچی انسان پی برده می‌شود و تحمل این موضوع برای انسان دشوار است.بینش ...
دیدن ادامه ››

بابک بینش بازیگر تئاتر درباره نمایش «هجوم»، به خبرنگار  حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نمایش هجوم، یک نمایش بی زمان و مکان است که قصه آن در این دوران بیشتر قابل لمس است؛ اتفاقاتی که در این نمایش می‌افتد آیینه‌ تمام نمای زندگی ماست.

او افزود: به قول علی صفری کارگردان «هجوم»، این نمایش داستان تنهایی انسان مدرن است. زمانی که همه آرزوی جاودانگی دارند این نمایش، شهری را توصیف می‌کند که در آن به مدت یک هفته این آرزو تحقق پیدا می‌کند. اما ناگهان به پوچی انسان پی برده می‌شود و تحمل این موضوع برای انسان دشوار است.

بینش ادامه داد: چند وقت بود که برای نمایش «هجوم» تمرین می‌کردم؛ تست گریم‌ها انجام شد و کاملاً آماده اجرا بودیم که تعطیلات کرونایی پیش آمد و کار متوقف شد. هر قدر پروسه تعطیلی طولانی‌تر شود، هزینه‌ها هم به مراتب بیشتر خواهد شد. از تمدید گریم‌ها و هزینه‌ دکور گرفته تا رفت و آمد‌ها که گا‌ه به چشم نمی‌آیند.
وی درباره ضرر کرونا به تئاتر گفت: قرار بود مرداد ماه اجرا را به نمایش بگذاریم که متأسفانه لطمه زیادی به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلات اخیر به گروهمان وارد شد. اگر این تعطیلات ادامه پیدا کند ممکن است نتوانیم اجرای خوبی که تماشاگر را به وجد می‌آورد؛ به نمایش بگذاریم و این آسیب فقط مالی نیست بلکه از لحاظ روحی هنرمندان را دلسرد می‌کند.
او ادامه داد: درآمد هنرمندان تئاتر در سال به ۲ یا ۳ میلیون می‌رسد که این مقدار درآمد فاجعه است و تهیه کنندگان رغبتی برای سرمایه گذاری روی تئاتر ندارند؛ زیرا در سالنی که ۱۲۰ نفر ظرفیت دارد با وضعیت الان فقط می‌توانیم از نصف ظرفیت استفاده کنیم که در این صورت پول سرمایه گذاری شده به تهیه کننده بر نمی‌گردد.

این بازیگر تئاتر درباره رعایت ضوابط بهداشتی در اجرای نمایش «هجوم» بیان کرد: همه دستورالعمل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کرده ایم و همیشه با ماسک حاضر شدیم، چون هر فرد نسبت به کل گروه مسئول است.

بینش در پایان تصریح کرد: کرونا تیر خلاص را به تئاتر زد؛ جسدی از تئاتر باقی مانده است که کسی رغبتی برای دیدن آن ندارد. در درجه اول وضع اقتصادی باعث کم توجهی مخاطبان به تئاتر می‌شود. ما نمی‌توانیم از افراد با دغدغه‌های زیادشان بخواهیم که چند ساعت برای دیدن نمایش وقت بگذارند؛ فرد فقط استراحت در خانه را می‌خواهد تا مدتی از این وضعیت نامناسب درآمدی رهایی یابد و وقتی برای فرهنگ ندارد؛ در نتیجه جوامعی می‌توانند برای فرهنگ زمان بگذارند که از لحاظ اقتصادی تامین باشند

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من از این نمایش خیلی لذت بردم و امیدوارم دوباره این کار اجرا بره واقعا خاطره خوبی دارم ازش به خصوص در این شرایط که دارم خاطرات رو مرور می کنم. کاش درهای تاتر به زودی باز بشه و از این روزمرگی سخت دربیایم.
کاری در حد کارهای دبیرستان که خودم بازی می کردم و متاسفم که پول هزینه کردم.
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لذت بردم.البته به نظرم از قسمت وسط سالن دید بهتری داره تا کناره های سالن و این که تلویزیون همیشه دروغ می گه در هر کجای دنیا.
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
همایون حاتمی
درباره اجرای آنلاین مرجان i
با درود و خسته نباشید، چند پیشنهاد و نکته جنبی به نظرم می رسه به خصوص در مورد جاهایی که خانم پاوه نژاد عزیز نظر مخاطب رو در مورد موضوعاتی می پرسن:

1- فکر می کنم بهتر باشه وقتی سوالی از مخاطب در مورد موضوعی پرسیده میشه که در چهار پنج جای اجرا این اتفاق می افته و کامنت ها باز میشه؛ یکی دو جمله در راستای اون پرسش و موضوع به متن اجراگر اضافه بشه تا مخاطب چند ثانیه فرصت فکر کردن و تایپ کردن داشته باشه و دو سه ثانیه خلأ بوجود نیاد (بخصوص بار آخر).
2- امشب صدا و تصویر لااقل برای من دو ثانیه دیلی داشت و سینک نبود؛ گرچه انرژی و حضور خانم پاوه نژاد بسیار جذاب و همراه کننده بود.

3- به نظرم اجراهای تعاملی لازمه که کمی طولانی تر باشه و پرسش ها کمی بیشتر در نیمه دوم اجرا جای بگیره که مخاطب از نظر ذهنی کاملا متمرکزه بر اونچه که داره اتفاق میفته در اون مقطع. دیگه اینکه شاید اگر قبل از اولین دیالوگ اجرا چند ثانیه موزیک، تصویر یا سکوت و اکت بدون دیالوگ باشه مخاطب خیلی متمرکزتر مواجهه رو شروع می کنه

4- اون جایی که به ماجرای قتل های ناموسی و خشونت خانگی اشاره میشه شاید بد نباشه پشت سر اجراگر مثلا تصویر روزنامه ها و تیترها و تصاویری مرتبط گذاشته بشه، ... دیدن ادامه ›› میشه از تکنولوژی بیش از این هم استفاده کرد

5- یک پرسش بنیادی چند ماهه در مورد بطور کلی تئاتر آنلاین با منه و اون اینه که اگر شیوه تعاملی رو از یک اجرای آنلاین جدا کنیم؛ چه عواملی اجرا رو همچنان یک تئاتر آنلاین(یک تئاتر) نگه خواهد داشت؟ چیزی فراتر از یک فیلم تئاتر یا به نوعی لایو اینستاگرام، آیا صرف زنده اجرا کردن جلوی دوربین به تئاتر می انجامه؟

باری، هر تجربه ی تازه ی تئاتری و هر خطر کردن رفتن به یک کلاس بالاتره برای مخاطب و تیم های اجرایی، پرفورمنسی که دیشب از آنتیگونه توسط آقای کیومرث مرادی دیدم هم در همین مقال می گنجه و از اون هم خیلی لذت بردم. فکر می کنم متن حرف اول رو در اجرای آنلاین می زنه

تر و تازه و سلامت باشید
علی مومنی این را خواند
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
علی مومنی
درباره اجرای آنلاین مرجان i
راستش من خوشم نیومد.
اجرای خانم پاوه نژاد همیشه خوبه
ولی تاثیر گذار نبود این اجرا.

پویا و فاطمه معصومی این را خواندند
امیر مسعود این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پوریا صادقی
درباره نمایشنامه‌خوانی زندگی شیرین با مزه سگی i
همیاری جان،
بلیط فروشی این اجرا در تیواله؟ اگه هست، کی میشه بلیط خرید؟
پویا و فاطمه معصومی این را خواندند
محمد لهاک ⭐ (آقای سوبژه) این را دوست دارد
درود بر شما
خرید بلیت این نمایشنامه خوانی، در تیوال آغاز شد.
با سپاس
۱۸ ساعت پیش
گروه همیاری
درود بر شما خرید بلیت این نمایشنامه خوانی، در تیوال آغاز شد. با سپاس
سپاس
۱۸ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
sirena
درباره اجرای آنلاین مرجان i
تاتری با چاشنی حمایت از قربانیان سنت و رسوم ...من مدل تعاملی تاتر رو دوست داشتم به نوعی یه ارتباط خوب بین مرجان و تماشاگران بود .
پویا و علی مومنی این را خواندند
به نظر من خیلی تعامل ضعیف و محافظه کارانه و نا مطمئن بود.
هر اتفاقی هم می افتاد روال بازی رو تغییر نمیداد.
از قبل‌مشخص‌ بود و پلن بی وجود نداشت، چه برسه به تعامل.
۳ روز پیش، پنجشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آثار برگزیده جشنواره نمایش‌های رادیویی «راویان حماسه» معرفی شدند | عکس آثار برگزیده جشنواره نمایش‌های رادیویی «راویان حماسه» معرفی شدند
آثار  برگزیده جشنواره نمایش‌های رادیویی «راویان حماسه» در دو بخش نمایش‌های رادیویی و روایتگری معرفی شدند. به‌گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، در جلسه‌ای که شامگاه گذشته در محل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد، اعضای هئیت ارزیابی آثار این جشنواره متشکل از دکتر حمیدرضا افشار، بهرام ابراهیمی و فریبا متخصص با بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، نمایش‌های رادیویی زیر را به‌عنوان آثار منتخب این جشنواره، بدون اولویت ارزیابی و معرفی نمودند. ده اثر برگزیده بخش نمایش‌های رادیویی جشنواره «راویان ...
دیدن ادامه ››

آثار  برگزیده جشنواره نمایش‌های رادیویی «راویان حماسه» در دو بخش نمایش‌های رادیویی و روایتگری معرفی شدند.

به‌گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، در جلسه‌ای که شامگاه گذشته در محل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد، اعضای هئیت ارزیابی آثار این جشنواره متشکل از دکتر حمیدرضا افشار، بهرام ابراهیمی و فریبا متخصص با بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، نمایش‌های رادیویی زیر را به‌عنوان آثار منتخب این جشنواره، بدون اولویت ارزیابی و معرفی نمودند.

ده اثر برگزیده بخش نمایش‌های رادیویی جشنواره «راویان حماسه»

۱) باد که می‌نویسد (داریوش شهبازی)
۲) چشمه عاشقان (گوان‌مهر اسماعیل‌پور)
۳) سمفونی پلاک (پیمان قریب‌پناه)
۴) گرمازده (فیروزه بنی‌طالبی)
۵) مهره گمشده (ندا پولاد‌آبادی)
۶) گندم (شیدا کشاورز)
۷) ضیافت مرغان (شیرین سپهراد)
۸) بلبل خرما  (سیما امیری)
۹) سماعیل (منصوره عسگری)
۱۰) فیش‌آباد (سیروس همتی)

ده  اثر برگزیده بخش روایتگری جشنواره «راویان حماسه»

۱) شرح بی‌نهایت (رویا فلاحی)
۲) نامه‌ای برای علی (نگین خامسی)
۳) نامعادله (محمد شکری‌زاده)
۴) شهید یا مفقود (سید مبین بوی‌افراز)
۵) چشم‌های منتظر (الناز عزیزیان)
۶) جیران (ماهرخ سالاری)
۷) نورالدین پسر ایران (حسین خدادادی)
۸) در انتظار رفتن (مهدی رجبی)
۹) روایت جنگ با ما (فاطمه فراهانی)
۱۰) روایتی از یک کتاب دفاع مقدس«دا» (کامران خدابنده)

جشنواره رادیویی «راویان حماسه» به‌همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی رادیو و به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بازینام
درباره فیلم‌تئاتر بالاخره این زندگی مال کیه؟ i
یکی از بهترین نمایش های سالهای اخیرتئاتر دانشگاهی
http://www.bazinam.ir
neda moridi این را خواند
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بازینام
درباره نمایش نم باروت i
یادش بخیر زمانی که جشنواره تئاتر دانشگاهی برای خودش ابهتی داشت
http://www.bazinam.ir/
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پوریا صادقی
درباره اجرای آنلاین مرجان i
یه داستان گویی ساده و اجتماعی.
فکر می کنم همه کسانیکه سلیقه شون با من یکی نیست، از این اجرا لذت ببرن.
روایتی با هدف حمایت از قربانیان خشونت خانگی. متن چندان وارد عمق و جزییات نمیشه، و در قسمت هایی عقیم می مونه. و بیشتر با اشاره و گوشه چشم منظورش رو میرسونه. به نظرم میشد محکم تر و واضح تر حرف رو بزنه. شایدم می خواست در حد لطافت قصه های شهرزاد بمونه.
در نهایت حمایت از اجراهای آنلاین دست کمی از حمایت از اجراهای صحنه ای نداره.
خبر
درباره نمایش اضافه حقوق i
دیواری که کوتاه تر از هنرمندان تئاتر نیست/اینجا تئاتر تعطیل نمی شود! | عکس دیواری که کوتاه تر از هنرمندان تئاتر نیست/اینجا تئاتر تعطیل نمی شود!
محمد مهدی سجادی کارگردان تئاتر عنوان کرد: گروه های نمایشی می بایست تمام و کمال در این ایام مورد حمایت دولت باشند و حتی یارانه های متناسب با رتبه اثر هنری بگیرند اما الان سوال این است که چه کسی پاسخگوی این شرایط بیکاری هنرمندان و تعطیلی تئاتر است. دیواری که کوتاه تر از هنرمندان تئاتر نیست/اینجا تئاتر تعطیل نمی شود! «محمد مهدی سجادی» کارگردان نمایش اضافه حقوق که قرار بود از بیست و هفتم مهر ماه اجرایش را در تماشاخانه دیوار چهارم آغاز کند و به تعطیلی کرونایی خورد، در گفت وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس عنوان کرد: گروهی بیش از یک سال با مشقت های موجود تمرین می کند و وقتی به ...
دیدن ادامه ››

محمد مهدی سجادی کارگردان تئاتر عنوان کرد: گروه های نمایشی می بایست تمام و کمال در این ایام مورد حمایت دولت باشند و حتی یارانه های متناسب با رتبه اثر هنری بگیرند اما الان سوال این است که چه کسی پاسخگوی این شرایط بیکاری هنرمندان و تعطیلی تئاتر است.

دیواری که کوتاه تر از هنرمندان تئاتر نیست/اینجا تئاتر تعطیل نمی شود!

«محمد مهدی سجادی» کارگردان نمایش اضافه حقوق که قرار بود از بیست و هفتم مهر ماه اجرایش را در تماشاخانه دیوار چهارم آغاز کند و به تعطیلی کرونایی خورد، در گفت وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس عنوان کرد: گروهی بیش از یک سال با مشقت های موجود تمرین می کند و وقتی به مرحله اجرا رسیده است و اجرایش بر صحنه است؛ اپیدمی یک بیماری مسری می آید  و ضرورت ایجاد سلامت عمومی جامعه باعث می شود به مدت ٨ ماه فعالیت شان معلق بماند.

وی در ادامه افزود: تا به اینجا هیچ مشکلی وجود ندارد. اما زمانی مسئله بغرنج می شود که متوجه می شویم هیچ یک از این تعطیلی ها اساساً در کاهش و کنترل بیماری هیچ گونه تاثیری نداشته و تصمیمات تعطیلی مبتنی بر اثر نیست و فقط قشر کم درآمد هنرمندان هنرهای نمایشی متضررین اصلی این وضع هستند.

سجادی با اشاره به اینکه گویا ضرورت سلامت جامعه بهانه ای بیش نیست. آنهم زمانی که مشاهده می کنیم تمام مراکز صنفی و غیر صنفی، حتی بیش از پیش و شاید مصرانه تر از قبل فعالیتشان ادامه پیدا می کند، اظهار داشت: دیواری کوتاه تر از هنر و هنرمندان برای تعطیل کردنش پیدا نمی شود. تعطیلی که در مهار اصل بیماری هیچ تاثیری ندارد چه دردی را دعوا می کند؟

وی در ادامه افزود: گروه های نمایشی که کارشان فرهنگی محسوب می شود باید مورد حمایت تمام و کمال حاکمیت و دولت باشند؛ و حتی باید دارای یارانه های مناسب به میزان رتبه بندی اثر هنری دریافت کنند. ولی دریغ که مسئولان تدبیری نمی کنند.آیا واقعا مدیران و مسئولان فرهنگی و هنری از چگونگی فرآیند تولیدات آثار هنری، به خصوص هنر نمایش خبر دارند؟  می دانند هزینه ها انجام شده، زیان های روحی بی نتیجه ماندن تلاش گروه اجرایی آن هم در دو نوبت برای به صحنه رفتن به چه معناست؟ یا فقط  باید هنرمندان در سخت ترین شرایط اقتصادی متحمل رنج شوند؟

وی با تأکید بر اینکه حداقل مطالبات مالی هنرمندان پرداخت شود، گفت: مگر می شود کمک هزینه گروه هایی که در حال اجرا بودند را منوط کنند به اجرای مجدد، وقتی بدون هیچ پیش بینی از حتی شش ماه پایانی سال بی مقدمه به هنرمندان تعطیلی تحمیل می کنند؟ این چه سیاست ابتریست؟ معیار و میزان چنین سیاستی در مقابل متضررین چیست؟ آیا مدیران اصلا سنجشی از وضعیت موجود دارند؟ 

وی با ابراز تأسف از وضعیت زیست هنرمندان این دوره گفت: نحوه رسیدگی مدیران فرهنگ و هنر از نظر مالی و معنوی به گروه های نمایشی بیشتر شبیه کمک به متکدیان چهارراه هاست. وقتی به مرکز هنرهای نمایشی رجوع می شود کارمندان این مرکز در حال کارکردن به نظر می رسند ولی چه کاری هست برای انجام دادن وقتی جواب شان به هر مطالبه این است «فعلا که تعطیله»! تئاتر برای هنرمندان تعطیل نبوده و نیست.

سجادی اظهار داشت: هنرمندان و حتی متصدیان هنری (البته آنان که غم فرهنگ و هنر دارند نه آنان که بیزینس شان فرهنگ و هنر است.)، همه میان تعطیلی تحمیلی در حال فعالیت هستند. از قضا اما ، برخی مسئولان تا مدیران سطح پایین تر همه مسئولیت شان نسبت به هنرمندان و هنر به طور کلی تعطیل کردن است. فعالیت اهالی هنر، هم باید تعطیل باشد(برخلاف دیگر فعالیت ها و مشاغل) و هم باید در جفای مدیران همیشه بی پاسخ به مطالبات، بسوزد. اگر مبنا فقط بر تعطیلی فعالیت هنرمندان و سالن های تئاتر است، لااقل برنامه ریزی داشته باشند و با ملغی کردن تنها فعالیت درآمدزا هنرمندان، آنان را محتاج نیازهای اولیه نسازند. چرا هنرمندان باید پله به پله ، در به در و میز به میز دنبال مدیران باشند برای مساعدتی حداقلی؟ چه بلایی سر بودجه هایی که تخصیص یافته می آید که از پرداخت های اندکی که باید داشته باشند سر باز می زنند؟

وی با بیان اینکه این رسم جغرافیایی نیست که فریاد عدالت خواهیش به آسمان می رسد، افزود: این سوال برای امثال بنده باقی مانده که چگونه سرمایه های فرهنگی و هنری تحصیل کرده کشور که سال ها با اندک حق الزحمه، در این حوزه بسیار فعالیت کردند، از بین می رود؟ و هیچ کس، واقعا هیچ شخص حقیقی و حقوقی پیگیر مطالباتشان نیست. این شبهه تا زمانی که عدم برنامه ریزی برای رفاه معیشت هنرمندان وجود دارد باقی می ماند، که اپیدمی کرونا بهانه بیش نیست ولی غافل از آن که این بهانه ابداً توجیه خوبی برای هنرمندان ندارد. در واقع آنان آگاه اند که مشکل جایی دیگر است.

محمد مهدی سجادی و مجید اقبالی این را خواندند
محمد حسین عبداللهی، پویا و شاهین این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش هجوم i
طراحان نمایش «هجوم» معرفی شدند | عکس طراحان نمایش «هجوم» معرفی شدند
به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر سه گانه، طراحان نمایش «هجوم» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری معرفی شدند. شهاب شریفی به عنوان طراح صحنه، رها حاجی زینل در مقام طراح گریم و مرجان خرمی به عنوان طراح لباس در نمایش هجوم حضور خواهند داشت.هجوم که قرار بود از ششم آبان ماه روی صحنه برود، به زودی و بعد از پایان تعطیلات کرونایی در تماشاخانه اهورا روی صحنه خواهد رفت. این نمایش برداشتی آزاد از رُمان «وقفه در مرگ» به نویسندگی ژوزه ساراماگو است، اثری که روایتگر خداحافظی مرگ و چالشهای انسان مدرن در مواجهه با این غیبت این امر طبیعی است، داستان اثر درباره شهری است که به یکباره ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر سه گانه، طراحان نمایش «هجوم» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری معرفی شدند.

شهاب شریفی به عنوان طراح صحنه، رها حاجی زینل در مقام طراح گریم و مرجان خرمی به عنوان طراح لباس در نمایش هجوم حضور خواهند داشت.

هجوم که قرار بود از ششم آبان ماه روی صحنه برود، به زودی و بعد از پایان تعطیلات کرونایی در تماشاخانه اهورا روی صحنه خواهد رفت. این نمایش برداشتی آزاد از رُمان «وقفه در مرگ» به نویسندگی ژوزه ساراماگو است، اثری که روایتگر خداحافظی مرگ و چالشهای انسان مدرن در مواجهه با این غیبت این امر طبیعی است، داستان اثر درباره شهری است که به یکباره هفت روز مرگ از آن خود خداحافظی می کند.

محمد فرح بخش، بهنام شاملو، علی کیانی، نابت شفائی، شیده غفاریان، بابک بینش، سعید بابایی، حسن محمدیان، پردیس جلالی، نیلوفر اخوان، مبینا بختیاری و هما شهیدی زاده بازیگرانی هستند که در هجوم به ایفای نقش خواهند پرداخت

محمد لهاک ⭐ (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مدیرکل هنرهای نمایشی به کرونا مبتلا شد | عکس مدیرکل هنرهای نمایشی به کرونا مبتلا شد
با مشخص شدن جواب تست، ابتلای مدیرکل هنرهای نمایشی به شکل خفیفی از بیماری کرونا آشکار شد.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، پس از انجام تست در اواخر هفته گذشته، قادر آشنا بدون بروز علائم آشکار این بیماری، کرونا مثبت اعلام شد. مدیرکل هنرهای نمایشی از ابتدای هفته جاری در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.حال عمومی این مدیر هنری رضایت‌بخش است و علائم این بیماری همچنان به صورت خفیف در او وجود دارد.
دیدن ادامه ››

با مشخص شدن جواب تست، ابتلای مدیرکل هنرهای نمایشی به شکل خفیفی از بیماری کرونا آشکار شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، پس از انجام تست در اواخر هفته گذشته، قادر آشنا بدون بروز علائم آشکار این بیماری، کرونا مثبت اعلام شد. مدیرکل هنرهای نمایشی از ابتدای هفته جاری در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.
حال عمومی این مدیر هنری رضایت‌بخش است و علائم این بیماری همچنان به صورت خفیف در او وجود دارد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جزئیات اعطای تسهیلات «صندوق کارآفرینی امید» مشخص شد | عکس جزئیات اعطای تسهیلات «صندوق کارآفرینی امید» مشخص شد
«شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری» با عاملیت صندوق کارآفرینی امید منتشر شد. به گزارش تیوال به نقل از  روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری (موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور)» با ذکر جزئیات شرایط مربوط به حوزه نمایش منتشر شد.این شیوه‌نامه در راستای اعطای تسهیلات با کارمزد ۴ درصد با عاملیت صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد انگیزه برای کارآفرینان و با هدف تثبیت فرصت‌های شغلی و حمایت از فعالان هنری تنظیم شده است.متقاضیان مشمول این شیوه‌نامه شامل ...
دیدن ادامه ››

«شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری» با عاملیت صندوق کارآفرینی امید منتشر شد.

به گزارش تیوال به نقل از  روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری (موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور)» با ذکر جزئیات شرایط مربوط به حوزه نمایش منتشر شد.

این شیوه‌نامه در راستای اعطای تسهیلات با کارمزد ۴ درصد با عاملیت صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد انگیزه برای کارآفرینان و با هدف تثبیت فرصت‌های شغلی و حمایت از فعالان هنری تنظیم شده است.

متقاضیان مشمول این شیوه‌نامه شامل کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش‌های خصوصی و تعاونی در حوزه فعالیت‌های اقتصاد هنر دارای مجوز رسمی یا فعالیت شاخص و مورد تایید حوزه‌های تخصصی ادارات‌کل این معاونت شامل «نمایش»، «آموزش»، «موسیقی»، «تجسمی» و «مد و لباس» است.

مشمولین بخش «نمایش» شامل موارد زیر است:
۱- گروه‌هایی که دارای مجوز نمایش بوده و اجرای آن‌ها متوقف شده است. (در حال اجرا)
۲- گروه‌هایی که در حال آماده‌سازی برای اجرا بوده و فعالیت آن‌ها متوقف شده است. (در حال تولید)
۳- گروه‌های خیابانی، آیینی و تعزیه که براساس قرارداد و توافق جداگانه (نهادهای عمومی) آماده اجرا بوده‌اند.
۴- گروه‌ها و کانون‌های سرگرمی‌های نمایشی که مجوز اجرا و تولید دریافت کرده و یا در مسیر دریافت بوده‌اند.
۵- تماشاخانه‌های دارای اجرای عمومی مستمر (در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۸)

سامانه الکترونیکی برخط مستقر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس www.tohfeh.farhang.gov.ir برای اجرا و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های موضوع این تفاهم‌نامه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در آن، تمام اطلاعات مربوط به مراحل پذیرش، بررسی و پرداخت تسهیلات به طرح‌های موضوع این شیوه‌نامه ثبت شده است.

پی‌دی‌اف «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت امور هنری» پیوست خبر شده است.
شیوه‌نامه_اعطای_تسهیلات_قرض‌الحسنه_معاونت_امور_هنری.pdf

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امیدوارم دوباره برگردید
محمد رضایی مقدم این را خواند
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رضا جاویدی
درباره اجرای آنلاین مرجان i
عکس های تمرینات نمایش مرجان
هم موسم بهار طرب خیز بگذرد
هم فصل نا ملایم پاییز بگذرد
گر ناملایمی به تو روی آورد از قضا
دل را مساز رنجه که این نیز بگذرد

عباس فرات
چند ساله که هر وقت زیادی ناامید میشم یا حالِ خوشی ندارم و روزها سخت می‌گذره برام دو تا شعر رو با خودم تکرار می‌کنم...

یکی این چند خط از شعرِ احمد شاملو (که بیشتر با صدا و آهنگِ سهیل نفیسی توی ذهنم مونده)

من فکر می‌کنم
هرگز نبوده قلبِ من
اینگونه گرم و سُرخ

احساس می‌کنم
در بدترین دقایقِ این شامِ مرگ‌زای
چندین هزار چشمه‌ی خورشید
در ... دیدن ادامه ›› دلم
می‌جوشد از یقین
احساس می‌کنم
در هر کنار و گوشه‌ی این شوره‌زارِ یأس
چندین هزار جنگلِ شاداب
ناگهان
می‌روید از زمین

و دومی، هم یه بخشی از شعرِ هوشنگ ابتهاج (که بار اول با صدا و آهنگِ زندگیِ علی عظیمی شنیدمش)

زمانِ بی‌کرانه را
تو
با شمارِ گامِ عمرِ ما مَسنج
به پایِ او دَمی است این درنگِ درد و رنج
به سانِ رود که در مسیرِ دره سر به سنگ می‌زند، رَونده باش
امیدِ هیچ معجزی ز مرده نیست
زنده باش

تکرارِ این چند خط، تقریباً همیشه بهم آرامش می‌داد و امیدوار می‌شدم که به زودی وضع تغییر می‌کنه و حالِ خوش برمی‌گرده...
ولی متاسفانه این مدت، هر روز که می‌گذره این شعرها برام اثرشون کمتر میشه. سختی‌ و تلخی انقدر زیاد شده، که دیگه زورمون بهشون نمی‌رسه.
۶ روز پیش، دوشنبه
صبا صالحیان
چند ساله که هر وقت زیادی ناامید میشم یا حالِ خوشی ندارم و روزها سخت می‌گذره برام دو تا شعر رو با خودم تکرار می‌کنم... یکی این چند خط از شعرِ احمد شاملو (که بیشتر با صدا و آهنگِ سهیل نفیسی ...
مرسی از به اشتراک گذاشتن این دو شعر زیبا
۵ روز پیش، سه‌شنبه
sirena
مرسی از به اشتراک گذاشتن این دو شعر زیبا
شعرهای کاملشون هم خیلی خوندنی هستن. فرصت شد بخونین :)
۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» به وقت دیگری موکول شد | عکس با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی هنری؛آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» به وقت دیگری موکول شد
آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» د رتالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی تا دوم آبان ماه به وقت دیگری موکول شد.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» که قرار بود روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شود، با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران تا پایان هفته جاری به وقت دیگری موکول شد. باتوجه به تصمیم جدید ستاد مقابله با کرونای تهران تعطیلی مراکز محل تجمع همچون سینماها، کتابخانه‌ها، سالن‌های نمایش، آموزشگاه‌های هنری برای ...
دیدن ادامه ››

آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» د رتالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی تا دوم آبان ماه به وقت دیگری موکول شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، آیین رونمایی از مجموعه دوم تئاتر «آنسو» که قرار بود روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شود، با اعلام تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران تا پایان هفته جاری به وقت دیگری موکول شد.

 باتوجه به تصمیم جدید ستاد مقابله با کرونای تهران تعطیلی مراکز محل تجمع همچون سینماها، کتابخانه‌ها، سالن‌های نمایش، آموزشگاه‌های هنری برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

مجموعه دوم تئاتر «آنسو» از نشر «نیماژ» متشکل از چند نمایشنامه خارجی قرار بود ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی شود.

«کاسپار» نوشته پیترهانتکه با ترجمه سودابه فضائلی، «پیرمرد کوتوله مضحک » اثر تادئوش کانتور با ترجمه صدرالدین زاهد، «عچق» به نویسندگی موری شیسکال با ترجمه شهرام زرگر، «حمام» اثر مایاکوفسکی با ترجمه مرضیه موسوی، «آزادی تازه و دو نمایشنامه دیگر» نوشته ویتکیه ویچ با ترجمه علی شمس عنوان نمایشنامه هایی هستند که در مجموعه دوم تئاتر «آنسو» منتشر شده اند.

شماره‌ جدید «فصلنامه‌ تئاتر» روی پیش‌خوان | عکس شماره‌ جدید «فصلنامه‌ تئاتر» روی پیش‌خوان
هفتادوهشتمین شماره‌ «فصلنامه علمی ـ پژوهشی تئاتر» با سردبیری سیدمصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش منتشر شد. به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در شماره هفتادوهشتم فصلنامه «علمی ـ پژوهشی تئاتر» شش مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:ـ  نقش واقعیت مجازی و افزوده در طراحی صحنه تئاتر (آیا فناوری دیجیتال باعث ارتقاء و رشد تئاتر و صحنه‌پردازی آن می‌شود؟)/ نویسندگان: پیام فروتن یکتا/مولود رضوانیـ  مفهوم هویت در نمایشنامه‏ «آی باکلاه، آی بی‌کلاه» اثر غلامحسین ...
دیدن ادامه ››

هفتادوهشتمین شماره‌ «فصلنامه علمی ـ پژوهشی تئاتر» با سردبیری سیدمصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش منتشر شد.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در شماره هفتادوهشتم فصلنامه «علمی ـ پژوهشی تئاتر» شش مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:

ـ  نقش واقعیت مجازی و افزوده در طراحی صحنه تئاتر (آیا فناوری دیجیتال باعث ارتقاء و رشد تئاتر و صحنه‌پردازی آن می‌شود؟)/ نویسندگان: پیام فروتن یکتا/مولود رضوانی
ـ  مفهوم هویت در نمایشنامه‏ «آی باکلاه، آی بی‌کلاه» اثر غلامحسین ساعدی از منظر تئوری بازتاب/ نویسندگان: رضا دادویی/ یعقوب آژند/ حمیدرضا بُسحاق
ـ  «شخصیت‏پردازیِ غیرِمستقیمِ» ضدقهرمانان در فرایند اقتباس از اسطوره «الکترا»(در تراژدی‏های آیسخولوس، سوفوکل و اوریپید)/ نویسندگان: عطاالله کوپال/ صبوره رنگرز
ـ  مطالعه‌ رویکرد انتقادی و اصلاح‌گرایانه‌ درام گروتسک در نمایشنامه‌ «بر پهنه‌ دریا» اسلاومیر مروژک/ نویسنده: فاطمه (آتوسا) راستی‌یگانه
ـ  بررسی جامعه‌شناسانه‌ نمایشنامه‌ «آهسته‌ با گل سرخ» اثر اکبر رادی با تکیه بر آرای لوسین گلدمن/ نویسندگان: نیلوفر زارع/ اعظم راودراد
ـ -مطالعه‌ تعزیه زنانه؛ نخستین تجربه‌های نمایش زنان ایرانی/ نویسندگان: دکتر حسن ذوالفقاری/ مسلم نادعلی‌زاده

 شماره‌ ۷۸ «فصلنامه‌ تئاتر» ویژه پاییز ۱۳۹۸ و با بهای دوازده‌ هزار تومان برای علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر منتشر و توزیع شده است.

neda moridi و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی | عکس پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی
مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی پیامی را صادر کرد.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در متن پیام مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی آمده است:«نمایش درمانی» طبابت روح است. نمایش درمانگر طبیب روان و نمایش ابزار این درمان سحرگون و  این از عجائب شگفت‌انگیز هنر نمایشگری است.روشی منسجم و راهکاری موثر در درمان مسائل روحی و روانی جوامع انسانی که به مدد بازی نمایشی میسر می‌شود.هفته ی جهانی نمایش درمانی را به همه فعالان این عرصه در سراسر جهان تبریک می گویم و با کمال احترام تلاش‌های ...
دیدن ادامه ››

مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی پیامی را صادر کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در متن پیام مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی آمده است:

«نمایش درمانی» طبابت روح است. نمایش درمانگر طبیب روان و نمایش ابزار این درمان سحرگون و  این از عجائب شگفت‌انگیز هنر نمایشگری است.
روشی منسجم و راهکاری موثر در درمان مسائل روحی و روانی جوامع انسانی که به مدد بازی نمایشی میسر می‌شود.
هفته ی جهانی نمایش درمانی را به همه فعالان این عرصه در سراسر جهان تبریک می گویم و با کمال احترام تلاش‌های مجدانه شما متخصصین و کادر درمان در عرصه «روان درمانی نمایشی» خصوصاً اعضاء محترم انجمن بین‌المللی نمایش درمانی ایران ارج می نهم. امیدورام تا شیوه درمان به روش نمایشی در کشور عزیزمان ایران و سراسر جهان بیش از پیش گسترش یابد.

بی‌شک در زمانه‌ای که فشارهای روانی ناشی از ناملایمات اجتماعی خصوصاً ابتلای جهانیان به ویروس عالم‌گیر کرونا (کووید ۱۹) عرصه را بر بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری تنگ نموده است بهره‌گیری از درمان‌های کمکی همچون نمایش درمانی راهکار مناسبی برای خروج از این بن‌بست پیش آمده در روابط انسانی است .
به نظر می رسد «شناخت ظرفیت‌های بومی و ‌تاثیرگذار هنر نمایش در حوزه درمان»، «آگاهی از روش‌های جدید مواجهه با مسائل روحی و روانی» و «معرفی بیش از پیش نمایش درمانی در سطح ایران و جهان» مهمترین ماموریت‌های انجمن نمایش درمانی ایران است که به توفیق شما عزیزان نمایش‌درمانگر در این مسیر امید دارم.

ادار‌‌ه‌کل هنرهای نمایشی نیز طبق وظیفه در مسیر اعتلای این هنر درمانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد .
به عنوان خادم فرهنگی دست همه شما تلاشگران عرصه نمایش درمانی را به گرمی می‌فشارم و از خدای رحمان سلامتی و موفقیت و بهروزی شما را آرزو می‌کنم.»

هفته جهانی دراماتراپی از ۲۹ مهر تا ۴ آبان ماه مصادف با ۱۸ تا ۲۵ اکتبر در ایران و ۶۲ کشور جهان برگزار می‌شود.

سلام با وجود تعطیلی اجرای فردا(یکشنبه) برقراره؟؟
پویا و دلارام زرگر این را خواندند
بنابر اعلام ستاد مقابله با کرونای تهران این مراکز تا پایان هفته جاری یعنی از ۲۷ مهرماه تا ۲ آبان‌ماه تعطیل خواهد بود.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تیزر اجرای آنلاین و تعاملی‌ مرجان
پارسا اکبری این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش خیابانی «جیب خالی» در بابلسر به اجراء در آمد | عکس نمایش خیابانی «جیب خالی» در بابلسر به اجراء در آمد
نمایش خیابانی «جیب خالی» به نویسندگی وکارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاددانشگاهی واحد مازندران، با رعایت شیوه نامه بهداشتی ستاد کرونا در بابلسر به اجرا در آمد. نمایش خیابانی«جیب خالی  به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی   با موضوع امنیت و سلامت به مشکلات اجتماعی، اقتصادی و آسیب های وارده از زمان ظهور ویروس کرونا به قشر آسیب پذیر و به گوشه ای از ناهنجاری های وارده بر این قشر  می پردازد. این نمایش از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و با همکاری همیاران سلامت روان شمیم بهزیستی، اداره ...
دیدن ادامه ››

نمایش خیابانی «جیب خالی» به نویسندگی وکارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاددانشگاهی واحد مازندران، با رعایت شیوه نامه بهداشتی ستاد کرونا در بابلسر به اجرا در آمد.

نمایش خیابانی«جیب خالی  به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی 

 با موضوع امنیت و سلامت به مشکلات اجتماعی، اقتصادی و آسیب های وارده از زمان ظهور ویروس کرونا به قشر آسیب پذیر و به گوشه ای از ناهنجاری های وارده بر این قشر  می پردازد.

این نمایش از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و با همکاری همیاران سلامت روان شمیم بهزیستی، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، شورای نطارت بر نمایش، اداره بهزیستی، فرمانداری و معاونت اجتماعی فرهنگی نیروی انتظامی شهرستان بابلسر به مناسبت هفته ناجا و هفته سلامت با موضوع امنیت و سلامت در روز چهارشنبه 23 مهرماه 99 در جوار ورودی شرقی پل کابلی بابلسر، دو نوبت در ساعات  17 و 18 به اجراء در آمد و قرار براین است که در چندین نوبت دیگر نیز در این شهرستان اجراء شود.

خلاصه داستان نمایش به  زن و شوهری می پردازد که در زمان وضعیت کرونایی و ناهنجاری های که از این بابت گریبانگیر جامعه شده است  به بیرون از خانه رفته اند و درمسیر راه به خاطر موضوعی با همدیگر به بگو مگو می پردازند، بحث جدل به اوج می رسد، مرد از شدت ناراحتی بی حال می شود، روانشناسی که شاهد بگو ومگو آن ها بود به نزد آن ها میرود و...

در این نمایش «فاطمه گل محمدی» در نقش زن، «علیرضا رزمگر» در نقش شوهر،«آیدین عبدی» در نقش رهگذر و«آتنا پور یوسف» در نقش روانشناس در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.

«شیرین مجتهدی» به عنوان مشاور کارگردان، «آتنا پور یوسف» به عنوان مشاور روانشناسی، «سید علیرضا رزمگر» به عنوان دستیار کارگردان و طراح پوستر و بروشور، «غلامرضا گل محمدی تواندشتی» و «عباس فلاحتی» به عنوان تصویر بردار و عکاس در این نمایش همکاری داشتند.

محمد لهاک ⭐ (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

آخرین اجرا دقایقی قبل از قرنطینه

امشب ژوژمان ترم اول کارگردانی موسسه آرتا زیر نظر خانم اسدپور نازنین بود
شاگردانی که آموخته هاشون رو طی یک ترم تلاش کرده بودند به منظر اجرا برسونند
اجرا ها که پرفرمنس بودند با دغدغه های خود افراد شکل گرفته بود و ازدم درب ورودی اتفاق ها رقم میخورد
هر نفر یا هر دو نفر به خلق و تولید محتوای یک موضوع یا دغدغه اجتماعی پرداخته بودند
موضوعاتی مثل صلح ، فردیت ، تعامل ، فاصله ، روزمرگی، حقیقت درون ، زن و...
در بین همه آثار سه اجرا من رو جذب کرد اجرایی که پیرامون روزمرگی بود اجرایی ... دیدن ادامه ›› که من اسمش روگیس بریده گذاشتم و اجرایی بنام آینه
قطعا من بعنوان یک کارشناس حرفی برای گفتن ندارم چون کارشناس نیستم اما به زعم من بعنوان مخاطب تئاتر حاصل زیست اثر و مواجهه مخاطب با اثر همان حسی است که صاحب یک اثر برای انتقالش تلاش میکند
و اتفاقا این سه که عرض کردم بیان واضحی از مانیفست صاحب هر کدام از اجراها را برای من به همراه داشت
خوشحالم که خروجی دوره کارگردانی در این مقطع حاصلمند بوده و دانش به بینش و بینش به اجرا رسید امید که شاهد شکوفایی و درخشش دوستان باشم
خیلی ممنونم از حضورتون و انرژی خوبتون. همواره موفق باشید و تنتون سلامت❤️🌱
محمد جان چقدر دلم برات تنگ شده...
امیرمسعود فدائی
محمد جان چقدر دلم برات تنگ شده...
آقا جان ❤️ سلام و احترام و ارادت
اول قبل از هر چیز بسیار دوستتون دارم
بخدا که دلتنگتونم
امیدوارم شانس اینرو داشته باشم که همراهتون دوباره به تماشای تئاتر بشینم ❤️❤️❤️❤️
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید