تیوال تئاتر
S3 : 19:49:37
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

دوستان با سلام
سئوال
بهترین ردیف و صندلی برای دیدن این نمایش کوجاست؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پدر و مادر یک سرباز برای مهیا کردن پیک نیکی در روز یکشنبه عازم جبهه می شوند و برای پسرشان فرصتی را برای کنار هم بودن در نظر می گیرند . سرباز (با بازی متفاوت شهروز دل افکار) که کودکانه و ساده لوحانه رفتار می کند نوعی فضای خنده دار تر به نمایش اضافه می کند .
نمایش با متن قوی اش ، جنگ را به چالش می کشد ؛ همانطور که شروع کنندگان جنگ و سردمداران ، سربازان را مهره هایی شبیه عروسک کوکی می پندارند که به اختیار آنها باید بروند و بکشند . مجموعه بازیگران نمایش به خوبی از پس اجرا و انتقال مفهوم برآمده اند . زری اماد به عنوان تنها بازیگر زن نمایش به خوبی با حرکت و بیان از پس ارائه مختصات نقش مادر بر آمد . توجه به تنظیم نور از ویژگیهای برجسته این نمایش است
مفهوم عمیق نهفته در نمایش ، موضوعی است که به آسانی پس از تماشا فراموش نمی شود ؛ اینکه سرباز نهایتا رو به کسی شلیک ... دیدن ادامه » می کند که اگر در جایی دیگر و موقعیتی متفاوت تر اورا می دید چه بسا دست رفاقت به سویش دراز می کرد و سخن از صلح به میان می آورد .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تردید,‌برداشت من از این نمایشه.نمایشی که خیلی دوست دارم.نمایشی که به نظرم همه چیزش به اندازست.
جایی از نمایش,استیون که رو زمین دراز کشیده بود و مشغول خوردن کشمش‌ (امیدوارم درست بگم) بود مادرش اومد بالا سرش و موقعی که خواست کشمشا رو بریزه تو کیف,یه دونه افتاد زمین که خب به نظرم طبیعیه اما وقتی دیدم حتی برای انداختن اون یه دونه تو کیف هم آوا در نظر گرفته شده,از این همه توجه به جزییات لذت بردم.
اما خب طبیعتا همه چیز در اختیار گروه نمایش نیست مثل تاخیر چند دقیقه‌ای هنگام ورود یا مثل کودکی که ردیف اول نشسته بود و تقریبا تمام مدت نمایش مشغول خندیدن بود.
دیشب با خودم فکر می‌کردم که بهتره نیمه پر لیوان رو ببینم. با اینکه خنده‌های مداوم اون کودک می‌تونه تمرکز بازیگرا و حتی بقیه گروه رو به هم بریزه اما ممکنه اون کودک با دیدن بوسه پرمهر ایمان صیاد برهانی ... دیدن ادامه » عزیز که در انتهای نمایش بهش تقدیم کرد و با دیدن این نمایش جذاب,به هنر علاقه‌مند بشه و بعد‌ها از هنرمندان خوب کشورمون بشه و با هنرش,این خاطره نه چندان خوب رو محو کنه, اما با خوندن نظر آقای فدایی,فهمیدم که با اینکه قسمتی از آینده‌نگری من درست بوده اما ظاهرا تاثیر عنوان اسپانسر که روی نام پدرش بوده بیشتر از تاثیر عنوان بازیگر روی نام خودشه.شاید کم‌سن بودن توجیه مناسبی باشه. با این حال هنوز به نیمه پر لیوان امیدوارم.
با وجود همه این اتفاقات,از نمایش لذت فراوان بردم.ممنون از کارگردان این اثر, بازیگرای دوست‌داشتنی و حرفه‌ای, موسیقی مناسب و همراه, دستیاران صحنه و همه عوامل این نمایش فوق‌العاده جذاب.مشتاقانه منتظر اجراهای بعدیتون هستم, با آرزوی موفقیت های بیشتر.
پوریا صادقی این را خواند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
عزیزم
چه قشنگ نوشتید ایمان و کودک رو
اسمش روشه/کودکه و‌احساساتش لبریز و زنده تر
پیشنهادِ دوستانم اینه که صبورتر باشیم و مهربون تر و قضاوت نکنیم اون اسپانسری رو که هیچی ازش نمیدونیم به جز چند تا جمله ای که طبیعتا به خاطر حمایتش از پسرش گفته

۵۴ دقیقه پیش
نظر لطف شماست خانم مبینی
و همچنین ممنون برای پیشنهاد دوستانتون ♥♥
۲۳ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سمیرا ریماز
درباره اپرای عروسکی مولوی i
در عشق سلیمانی من همدم مرغانم
هم عشق پری دارم هم مرد پری خوانم
هر کس که پری خوتر در شیشه کنم زودتر
برخوانم و افسونش حراقه بجنبانم
هم ناطق و خاموشم هم لوح خموشانم
هم خونم و هم شیرم هم طفلم و هم پیرم
کیستم من . . . کیستم من . . . چیستم من . . .
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
I will tell you what I will do and what I will not do. I will not serve that in which I no longer believe, whether it calls itself my home, my fatherland, or my church: and I will try to express myself in some mode of life or art as freely as I can and as wholly as I can, using for my defense the only arms I allow myself to use silence, exile, and cunning.
حالا من به تو‌ میگویم که چه کاری خواهم کرد و چه کاری نخواهم کرد
من چیزی را بندگی نخواهم کرد که به آن اعتقادی ندارم
چه اسمش خانواده ام باشد چه وطنم چه کلیسایم
و سعی خواهم کرد با نوعی شیوه ی زندگی یا شیوه ی هنری ، هر قدر که می توانم به آزادی و تمامی ضمیر خود را بیان کنم و برای دفاع از خود فقط سلاح‌ هایی را به کاربرم که خود را در استفاده از آن ها مجاز می دانم :
سکوت ، جلای وطن و زیرکی

چهره ی مرد هنرمند در جوانی
امیرمسعود فدائی این را خواند
پوریا صادقی، سیدمهدی و پویا فلاح این را دوست دارند
آخ که چه کتابیه...
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Masoud Mirzaei
درباره نمایش سوختن i
انتخاب متنی هوشمندانه؛ پر از نقاط پیدا و پنهان؛ که با در نظر داشتن آثار تولید شده‌ی پیشین این گروه و توجه‌شان به نیاز مخاطبان و جامعه در هر برهه‌ی زمانی، جز این نیز نمی‌شود توقع داشت. ... و باز ادای دینی با زبان هنر؛ کارگردانی دقیق و پر از وسواس و کاملاً هم‌راستا با متن، و همین‌طور نوع طراحی صحنه. پس و پیش شدن زمان و اختلاط فضاها با شیوه‌هایی چشم‌نواز و در عین حال با قرارداهایی به‌جا. بازی‌ها به اندازه و کنترل شده.
و به حتم، هیچ کاری خالی از نقص نیست، اما در «سوختن»، بار مثبت‌ها بسیار بیشتر است، و این خود برای دیدن و لذت بردن از این اثر کافی‌ست، آن هم در زمانه‌ای که برای انتخاب متون و به اجرا رساندن‌ش، این‌قدر با دقت و وسواس اقدام نمی‌شود.
دیدن «سوختن» رو به تمام دوستانی که علاقه به درام‌های عمیق و درست دارند پیشنهاد می‌کنم.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظرم این برخورد سواستفاده عجیبی از تماشگر تئاتر که هیچ اطلاعاتی راجع‌به نمایش نیست و سیستم بلیت فروشی آغاز شده. و حتما که متاسفم برای اشخاصی که به جای اعتراض، فقط به خاطره نام نویسنده و کارگردان بلیت می‌خرن. از ماست که بر ماست.
سپهر
درباره نمایش شیهیدن i
می‌دانستیم بی قراری ای اسب
از دست بشر چه داغداری ای اسب
از راه رسید ناگهان اسب بخار!
گفتیم چقدر بی بخاری ای اسب

#امیرحسین‌علیاری
مهشید محمدی
درباره نمایش حشره i
حشره نمایشیه که وادارتون می کنه دوستش داشته باشید. پر از جزئیات و ایده های تازه و خلاقانه، با یک طراحی صحنه ی خوب، طراحیِ لباسِ عالی، و بازی های درست و به جا. حشره رو ببینید تا متوجه بشید در تئاتر تمرینِ زیاد چقدر اهمیت داره. تبریک میگم به کارگردان و بازیگرها برای خلقِ این نمایشِ دوست داشتنی.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هیئت خوانش و انتخاب متون بخش تئاتر صحنه و محیطی نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر معرفی شدند | عکس
» هیئت خوانش و انتخاب متون بخش تئاتر صحنه و محیطی نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر معرفی شدند
... دیدن متن »

هیئت خوانش و انتخاب متون بخش تئاتر صحنه و محیطی نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر معرفی شدند.

پریسا مقتدی، یوسف باپیری، علیرضا اولیایی، ملودی آرام نیا و علی گلدسته طی احکامی جداگانه از سوی دکتر رضا دادویی بازخوانی و انتخاب متون بخش تئاتر صحنه و محیطی نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر را بر عهده گرفتند.
به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر اسامی هیئت پنج نفره خوانش و انتخاب نمایشنامه‌ها و ایده های رسیده به بخش های تئاتر صحنه و محیطی نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر را اعلام کرده است.
پریسا مقتدی مدرس، بازیگر و کارگردان تئاتر ، یوسف باپیری مدرس و کارگردان تئاتر، علیرضا اولیایی تهیه کننده و کارگردان تئاتر، ملودی آرام نیا کارگردان تئاتر و علی گلدسته کارگردان تئاتر، آثار متقاضیان حضور در دو بخش تئاتر صحنه و محیطی جشنواره امسال را انتخاب می‌کنند.
نتایج ارزیابی این مرحله  ۱۸ آذرماه اعلام خواهد شد.

نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر با دبیری دکتر رضا دادویی از ۹ الی ۱۸ اسفند ماه در عمارت نوفل لوشاتو برگزار خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این یک اطلاعات تئاتر نیست.
پیام مقیمی
درباره نمایش ولپُن i
سلام
یک عدد بلیط(با تخفیف دانشجویی) امروز شنبه ردیف یک موجود است.
۰۹۱۲۱۸۶۹۶۴۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش والس تصادفی i
فضایی طنز با تم فانتزی | عکس
«والس تصادفی» در شانو برپا می‌شود
» فضایی طنز با تم فانتزی
... دیدن متن »

نمایش «والس تصادفی» به کارگردانی محمدحسین صادق زاده مقدم از ۱۷ آذر در تماشاخانه شانو روی صحنه می‌رود.

به گزارش تیوال به نقل از خبرنگار مهر، نمایش «والس تصادفی» نوشته نمایشنامه نویس فرانسوی ویکتور هایم در تماشاخانه شانو به صحنه می رود.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: در یک اتاق تقریبا شبیه برزخ فرشته ای جوان از طرف مقامات بالادست مامور بازی بایک بانوی تصادفی است و شرایط پر فراز و نشیب بازی باعث ایجاد رابطه ای بین این دو می شود.
این اثر نمایشی از فضایی طنز با تم فانتزی برخوردار است که به کارگردانی محمدحسین صادق زاده مقدم و تهیه کنندگی پیمان نبی از۱۷ الی ۳۰ آذر ۹۸ ساعت ۱۷ در تماشاخانه شانو روی صحنه می رود.

متین نجاتی و نورا حسینی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

علی ابراهیم و رویا کاظمی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی ویکتور هائیم، کارگردانی محمد حسین صادق زاده مقدم و با بازی متین نجاتی، نورا حسینی با تخفیف روزهای نخست آغاز شد.
علی ابراهیم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بررسی «حقوق مادی و معنوی مترجم در تئاتر ایران» در سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر | عکس
توسط دفتر پژوهش و انتشارات اداره‌کل هنرهای‌ نمایشی برگزار می‌شود
» بررسی «حقوق مادی و معنوی مترجم در تئاتر ایران» در سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر
... دیدن متن »

پنجمین نشست از دور اول نشست‌های «سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر» با موضوع بررسی «حقوق مادی و معنوی مترجم در تئاتر ایران» برگزار می‌شود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، پنجمین نشست از دور اول نشست‌های تخصصی دفتر پژوهش و انتشارات اداره‌کل هنرهای‌ نمایشی با موضوع «حقوق مادی و معنوی مترجم در تئاتر ایران» برگزار خواهد شد.

در این رویداد که با عنوانِ نشست‌ «سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر» برگزار می‌شود، داریوش مودبیان، اصغر نوری و محمدرضا غفاری در خصوص «حقوق مادی و معنوی مترجم در تئاتر ایران» صحبت خواهند کرد.
«سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر» با کارشناسی و اجرای سیدجواد روشن به صورت ماهانه در مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود و در نشست‌های آتی به موضوعات مختلفی از قبیل مسائل صنفی، اقتصاد تئاتر، تئاتر کاربردی و غیر سالنی و... پرداخته خواهد شد.

نشست «حقوق مادی و معنوی مترجم در تئاتر ایران» روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پریسا تبریزی
درباره اپرای عروسکی مولوی i
لذت بردیم و خسته نباشید به گروه اجرایی.
امیرمسعود فدائی این را خواند
لیلا مظاهری و علی جباری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یاد پیش فروش های ایران خودرو افتادم!
گویا آخرین سری فقط قیمت و تاریخ معلوم بوده و حتی معلوم نبوده ماشین چیه!!
ولی قشنگیش اینجاس که تا سایت باز شده ملت ریختن و همه اون "مجهولات"رو هم تو یه ربع خریدن!!
الان طرفداران جناب مساوات میریزن سرت ... :)))
۴ ساعت پیش
هان کارآمد جان، واقعا تفسیر دیگه ای نمیشه کرد :(
۲ ساعت پیش
گلبرگ هزارتا لایک به کامنتت در مورد بت ساختن از اشخاص
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنا براهیمی
درباره نمایش لانچر ۵ i
برای پنجشنبه ساعت ۶، ۲۱ آذر کسی بلیط اضافه داره؟
شماره تلفن 09025999492
۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزی که نمایش را دیدم در حال و هوایی بودم شبیه به مفهوم همین تئاتر. تنهایی را با تمام روحم حس می کردم. درک تمام مفاهیم تئاتر برای شخص من ممکن نبود به نظرم هرکسی براساس فهم خودش برداشت میکنه. برداشت من غم تنهایی و تنها ماندن بود.
گریم و بازی زیبای خانم صمدی ستودنی بود و بازی دیگر عزیزان عالی. حیف و صد افسوس به دلیل قوانین و محدودیت ها و معذوریت ها اجرا به سختی پیش میرفت میتوانست بهتر و بهتر باشه.
"تنهایی چیز مقدسی نیست..."
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش لباس جدید پادشاه i
نمایش «لباس جدید پادشاه» در تماشاخانه سنگلج تمدید شد | عکس
» نمایش «لباس جدید پادشاه» در تماشاخانه سنگلج تمدید شد
... دیدن متن »

نمایش «لباس جدید پادشاه» به کارگردانی لادن نازی و نویسندگی فرزاد فخری در تماشاخانه سنگلج به مدت سه روز تمدید شده و تا ۱۸ آذر ماه میزبان علاقه‌مندان است.

اجراهای این نمایش که قرار بود روز جمعه پانزدهم آذرماه به کار خود پایان دهد به مدت سه روز  و تا ۱۸ آذر ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه می‌رود.
 
در "لباس جدید پادشاه" ایمان سلگی، حسین دیوان، بهرام عباسی فرد، میرنادر مظلومی، علی قربانخانی، مهبد قناعت پیشه، سمیه قهرمانی، یکتا طبیبی، سپیده زینالی، حسین قاسمی هنر، آندیا حمیدی، مبینا افشار، شکیبا رمضانعلی، عسل عبدالرزاق و ناعمه علمی نژاد ایفای نقش می کنند.

دیگر عوامل «لباس جدید پادشاه» عبارتند از: دراماتورژ: محسن خیمه دوز، دستیار کارگردان: میثم لهاک، برنامه‌ریز: مائده ندیمی، طراح لباس: مهرناز عباسی، طراح صحنه: حامد جلالی منش، طراح نور: حسین رودباری، طراح گریم: فریبا شعاع حسینی، آهنگساز: امیر سلامی، طراح و سازنده عروسک: لادن مهران زاده، طراح لوگو و پوستر: آزاده حسین‌مردی، روابط عمومی: محمد لهاک، عکاس : امین عطارنژاد و گروه صحنه: پدرام محمدی، رامین کریمی، فرناز ثابت زاده.

پیش فروش بلیت روز‌های جدید نمایش در سایت تیوال آغاز شده است.

امیرمسعود فدائی، پویا فلاح و بامداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سارا کاظمی
درباره نمایش لانچر ۵ i
شااااااااااهکااااااااار بود.به معنی واقعی کلمه لذت بردم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
khofash
درباره نمایش مری پاپینز i
اصلا ارزشش رو نداشتش اینقدر پول دادش بابت
زمان اجرا کمتر از 1/30 و بعد از 20 دقیقه تاخیر شروع شدش
صدای مهراوه شریفی نیا وبعضی هاشون خیلی بدبودش مخصوصا پیانو زدنش و اگر بلد نیستن به طور کامل مجبور نیستن اون قسمت رو اجرا کنن یا حتی نقش رو بازی کنن
نصف نمایش فقط حرف های سیاسی و چیزایی که خودشون میخواستن بودش و زده شدش و باقیش هم اضافاتی که اصلا وجود خارجی تو داستان نداره
از کل داستان فقط 25 تا 33 درصد داستان اصلی توش بودش
اما دکور و نوع لباس ها و صحنه خوب بودش و نهایت ارزش پول بلیط ردیف جلوش بین 85 تا 95 تومن نه 160 تومن!! که به نوعی پول هدر دادن واقعی بودش بابتش
در کل پیشنهادنمیکنم اصلا و یه چیز دیگه این نمایش پر از بچه بودش که مدام یا در حال صدا درآوردن بودن یا غر زدن
اگر برای کودکان بودش چرا نزدن اگر نبوده پس چرا راهشون دادن ؟
و یه چیز دیگه از کی تاحالا ... دیدن ادامه » نقش پسر خانواده ( دامن باله ) تنش بوده و رقصیده ؟
هنوز تحت تاثیر فضا و بازی های فوق العاده لانچر 5 هستم.تماشای این کار بینظیر رو به هیچ وجه از دست ندین.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابوالفضل
ناز شصتتون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید