آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | دیوار
S3 : 06:12:28 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار شد | عکس نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار شد
نخستین نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال جاری روز گذشته با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی؛ در این نشست سید مجتبی حسینی (رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر) مریم معترف، هوشنگ توکلی، قطب الدین صادقی، محمد حسن ناصربخت و قادر آشنا (مدیرکل هنر‌های نمایشی)  و حسین مسافرآستانه (دبیر جشنواره) به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشتند.در این نشست مباحث مختلف در ارتباط با چگونگی برگزاری جشنواره، توجه ...
دیدن ادامه ››

نخستین نشست شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال جاری روز گذشته با حضور سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی؛ در این نشست سید مجتبی حسینی (رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر) مریم معترف، هوشنگ توکلی، قطب الدین صادقی، محمد حسن ناصربخت و قادر آشنا (مدیرکل هنر‌های نمایشی)  و حسین مسافرآستانه (دبیر جشنواره) به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشتند.

در این نشست مباحث مختلف در ارتباط با چگونگی برگزاری جشنواره، توجه به فرهنگ ملی در آثار شرکت‌کننده و تقویت این اصل در آثار حاضر در این رویداد، تجدید نظر در اساسنامه جشنواره، ارتقاء کیفیت در عین کاهش تعداد آثار حاضر در این اتفاق هنری، چگونگی برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه مطرح شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دومین دوره توسط انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدسدومین دوره "جایزه سرو" برگزار خواهد شد
انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس دومین دوره جایزه سرو را در سال جاری برگزار خواهد کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، حمید نیلی مدیرعامل انجمن با اعلام این خبر گفت: پس از برگزاری رویدادهای مستمر از جمله هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت و دوره اول جایزه سرو در سال گذشته و با توجه به ضرورت استمرار جریان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در سراسر کشور تصمیم داریم که دومین دوره جایزه بزرگ سرو را نیز با حضور اهالی فرهیخته و توانمند تئاترایران برگزار کنیم.وی افزود: در دوره نخست این جایزه، حضور گروه‌های تئاتر از سراسر کشور بسیار دلگرم‌کننده بود و نشان از پویایی و تداوم ...
دیدن ادامه ››

انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس دومین دوره جایزه سرو را در سال جاری برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، حمید نیلی مدیرعامل انجمن با اعلام این خبر گفت: پس از برگزاری رویدادهای مستمر از جمله هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت و دوره اول جایزه سرو در سال گذشته و با توجه به ضرورت استمرار جریان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در سراسر کشور تصمیم داریم که دومین دوره جایزه بزرگ سرو را نیز با حضور اهالی فرهیخته و توانمند تئاترایران برگزار کنیم.
وی افزود: در دوره نخست این جایزه، حضور گروه‌های تئاتر از سراسر کشور بسیار دلگرم‌کننده بود و نشان از پویایی و تداوم تلاش‌های هنرمندان تئاتر ایران در زمینه تئاتر انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت داشت.

دبیر هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت همچنین گفت: در دوره دوم اهدای این جایزه در نظر داریم تا دامنه وسیع‌تری از اهالی تئاتر کشور را درگیر این رویداد فرهنگی کنیم و سعی داریم رویکرد انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بیشتر متوجه اقشار دیگر جامعه تئاتری همچون نویسندگان، پژوهشگران، دانشجویان و هنرمندان تئاتر تلویزیونی باشد که امیدوارم با تلاش و همیاری هنرمندان و اهالی فرهیخته هنرهای نمایشی در اقصی نقاط ایران اسلامی شاهد برگزاری پرشکوه دومین دوره این رخداد فرهنگی و هنری باشیم.

حمید نیلی درپایان از انتشار فراخوان دومین جایزه بزرگ سرو به زودی و پس از ماه مبارک رمضان خبرداد که دراختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دشت لاله‌های واژگون؛ کوهرنگ
لاله‌های واژگون را مظهر استقامت می‌نامند، زیرا کمتر گلی توان رویش در شرایط سخت و ارتفاع یک هزار و ۵۰۰ متر از سطح دریا را دارد. لاله‌های واژگون در رشته کو‌ه زاگرس و در استان‌های ...
دیدن ادامه ››

لاله‌های واژگون را مظهر استقامت می‌نامند، زیرا کمتر گلی توان رویش در شرایط سخت و ارتفاع یک هزار و ۵۰۰ متر از سطح دریا را دارد. لاله‌های واژگون در رشته کو‌ه زاگرس و در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و ایلام می‌روید. مدت زمان رویش این گل تنها یک ماه است. این گزارش نگاهی دارد به لاله‌های واژگون استان چهارمحال و بختیاری.

عکس: رضا کامران سامانی / خبرنگاراندشت لاله‌های واژگون؛ کوهرنگ | عکس دشت لاله‌های واژگون؛ کوهرنگ | عکس دشت لاله‌های واژگون؛ کوهرنگ | عکس دشت لاله‌های واژگون؛ کوهرنگ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها ››
فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با شعار «تئاتر خیابانی، خیابان روشن همدلی» منتشر شد | عکس فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با شعار «تئاتر خیابانی، خیابان روشن همدلی» منتشر شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در راستای ارتقای تئاتر خیابانی ایران و حمایت از تولید آثار نمایشی برای اجرا در خارج از صحنه‌های معمول تئاتر با توجه ویژه به شرایط اجتماعی ناشی از همه‌گیری «ویروس کرونا» و اولویت صیانت از سلامت هنرمندان، مخاطبان و برگزارکنندگان منتشر شد.این رویداد از سوی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان کردستان و اداره ‌کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و کانون تئاتر خیابانی برگزار می شود.موضوع آثار پانزدهمین جشنواره تئاتر ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در راستای ارتقای تئاتر خیابانی ایران و حمایت از تولید آثار نمایشی برای اجرا در خارج از صحنه‌های معمول تئاتر با توجه ویژه به شرایط اجتماعی ناشی از همه‌گیری «ویروس کرونا» و اولویت صیانت از سلامت هنرمندان، مخاطبان و برگزارکنندگان منتشر شد.

این رویداد از سوی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان کردستان و اداره ‌کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و کانون تئاتر خیابانی برگزار می شود.

موضوع آثار پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان آزاد است و این رویداد در ۵ بخش مسابقه تئاتر خیابانی ایران، دیگرگونه‌های اجرایی، نمایش‌های آیینی و سنتی، تئاتر کودک و نوجوان و مهمان برگزار خواهد شد.

همچنین ستاد برگزاری جشنواره با هدف ارتقای بنیه علمی این حوزه تئاتر کشور، کارگاه‌های آموزشی تئاتر بیرونی را با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار می‌کند.
علاقه مندان برای شرکت در جشنواره تا یکم شهریور ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند و نمایش‌های برگزیده ۲۵ شهریورماه معرفی خواهند شد .

جشنواره از ۱۸ تا ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های رفت و آمد بین کشورها، این دوره از جشنواره، به صورت بین‌المللی برگزار نخواهد شد.
متقاضیان شرکت در این رویداد می‌توانند برای کسب اطلاعات لازم به فایل فراخوان مراجعه کنند. فایل فراخوان را از بخش فایل‌های ضمیمه در انتهای این خبر دریافت کنید.

» فایل فراخوان جشنواره تئاتر خیابانی مریوان

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 کرونا تئاتری‌ها را بیکار کرده است | عکس در پی تعطیلی سالن‌های تئاتر؛ کرونا تئاتری‌ها را بیکار کرده است
حسن‌زاده در رادیو گفت‌وگو گفت: برای تولید تله‌تئاترهای تلویزیونی منتظر نظر نهایی معاونت سیما هستیم. برنامه پرده آخر با موضوع ماموریت و سیاست‌های تئاتر کشور از منظر مسئولان در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.محسن حسن‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» با اشاره به این که کرونا تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از فعالان تئاتر بیکار هستند و به همین دلیل با مشکلات اقتصادیِ ...
دیدن ادامه ››

حسن‌زاده در رادیو گفت‌وگو گفت: برای تولید تله‌تئاترهای تلویزیونی منتظر نظر نهایی معاونت سیما هستیم.

برنامه پرده آخر با موضوع ماموریت و سیاست‌های تئاتر کشور از منظر مسئولان در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

محسن حسن‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» با اشاره به این که کرونا تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از فعالان تئاتر بیکار هستند و به همین دلیل با مشکلات اقتصادیِ سنگینی دست و پنجه نرم می‌کنند.
وی با اشاره به ضرورت واکسیناسیون عمومی در کشور، توضیح داد: ما بعد از انجام واکسیناسیون عمومی‌ می‌توانیم در مسیر شرایط عادی قرار بگیریم و برنامه‌های کلان تئاتر را پیش ببریم.

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد با اشاره به این که سینما و تئاتر در گروه ۲ شغلی محدودیت‌های کرونایی قرار دارند، ادامه داد: با توجه به گروه بندی مشاغل در پاندمی کرونا سالن‌های سینما و تئاتر در وضعیت نارنجی شهرها می‌توانند فعالیت داشته باشند.
وی با اشاره به این که انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه ۱۴۰۰ فعالیت حوزه‌های فرهنگ و هنر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عنوان کرد: ما امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های متعدد فعالیت تئاتر در امسال را به طور موفق پیش ببریم.

محسن حسن‌زاده با اشاره به این که جشنواره «نمایش‌های آیینی و سنتی» در مهر و آبان ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، اظهار کرد: آماده‌سازی و پیگیری‌های جشنواره تئاتر فجر – ۷ ماه قبل از برگزاری – شروع شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «پرده آخر» گفت: اداره کل هنرهای نمایشی برای جلوگیری از متوقف شدن تولید آثار نمایشی، شرایطی را فراهم کرده که آثار در حال تولید یا تولید شده از قرارداد حمایتی این اداره کل استفاده کنند و نمایش خود را در پلتفرم‌های پخش فیلم آنلاین عرضه کنند.

این فعال حوزه تئاتر افزود: تا زمانی که بخش عمده‌ای از مردم واکسن نزنند، شرایط تئاتر به روال عادی برنمی‌گردد.
وی با اشاره به ضرورت تولید تله‌تئاترهای تلویزیونی در ایام پاندمی کرونا، توضیح داد: در حال حاضر ما منتظر هستیم تا سازمان صداوسیما در خصوص تولید تله‌تئاتر به جمع‌بندی رسیده و در نهایت با اداره کل هنرهای نمایشی به یک تفاهم مشترک برسد.

حسن‌زاده ادامه داد: در حال حاضر شبکه‌ی چهار سیما تله‌تئاترهای قدیمی را به طور منظم و مرتب پخش می‌کند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گله‌دارزاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو سرقت بخشی از مجسمه فرهاد قفل زن را برنامه ریزی شده خواند.  | عکس سرقت کلید "فرهاد قفل زن" برنامه ریزی شده بود گله‌دارزاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو سرقت بخشی از مجسمه فرهاد قفل زن را برنامه ریزی شده خواند.
مدیر تئاترشهر با انتقاد از پخت و پز علنی و حرمت شکنی در ماه مبارک رمضان که در چهار راه ولیعصر(عج) صورت می‌گیرد، گفت: کاری از دست ما بر نمی‌آمد و مسئله را به شهرداری ارجاع دادیم.ابراهیم گله‌دارزاده در گفتگو با برنامه "تقاطع فرهنگ" با اشاره به اینکه مسئله پس از ورود پلیس شأنیت یافته است، اظهار کرد: تا امروز در طول تاریخ مجسمه فرهاد قفل زن مورد سرقت قرار گرفته است و چون قفل‌ها با جوش‌های سست به بدنه متصل بودند، مورد سرقت قرار گرفته است.وی با بیان اینکه سال گذشته مجسمه تا حدودی در سال قبل مرمت شده است، ادامه داد: زنگارها از مجسمه برداشته و آسیب‌های فلز اصلاح ...
دیدن ادامه ››

مدیر تئاترشهر با انتقاد از پخت و پز علنی و حرمت شکنی در ماه مبارک رمضان که در چهار راه ولیعصر(عج) صورت می‌گیرد، گفت: کاری از دست ما بر نمی‌آمد و مسئله را به شهرداری ارجاع دادیم.

ابراهیم گله‌دارزاده در گفتگو با برنامه "تقاطع فرهنگ" با اشاره به اینکه مسئله پس از ورود پلیس شأنیت یافته است، اظهار کرد: تا امروز در طول تاریخ مجسمه فرهاد قفل زن مورد سرقت قرار گرفته است و چون قفل‌ها با جوش‌های سست به بدنه متصل بودند، مورد سرقت قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته مجسمه تا حدودی در سال قبل مرمت شده است، ادامه داد: زنگارها از مجسمه برداشته و آسیب‌های فلز اصلاح شد و مردم بسیار اطراف مجسمه می‌نشستند.

گله‌دارزاده با اشاره به حادثه‌ای که برای مجسمه اتفاق افتاده است، گفت: ویدئویی از این خسارت به دستم رسید که به سرعت برای یگان پلیس و شهرداری ارسال کردم و گروهی از تئاتر شهر هم برای بررسی اعزام شدند.
وی سرقت هفته گذشته را برنامه ریزی شده خواند و افزود: یکی از پیچ‌ها باز شده بود و آن یکی را قطع کرده بودند.

گله‌دارزاده با اعلام اینکه کلید مذکور با ۳۰۰ کیلو وزن حتما باید با ابزار و برنامه ریزی شده به سرقت رفته باشد، اظهار کرد: این کار نیازمند امکانات بود ولی خوشبختانه بخشی از مجسمه به تئاتر شهر انتقال یافته و در یکی از اتاق‌ها نگهداری می‌شود.
وی از مرمت مجسمه از امروز (شنبه) توسط سازمان زیباسازی شهرداری خبر داد و گفت: حتما مکانیزم‌هایی به کار بسته می‌شود تا امکان جداسازی کلید را از مجسمه تا حد زیادی نا ممکن ‌سازد.

گله‌دارزاده در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با اشاره به الزام تعیین حریم پیشنهادی برای مجموعه تئاتر شهر گفت: حریم تعیین شده اصلاحیه خورد و پس از اصلاح، در وزارت میراث فرهنگی ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه بررسی حرایم توسط باستان شناسان پیشکسوت کشور صورت می‌گیرد، افزود: به دلیل تعطیلی‌های کرونایی جلسات با تاخیر تشکیل می‌شود و در حال حاضر منتظر تشکیل جلسه دوم در وزارتخانه هستیم.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیدار آنلاین از «خیابان سرزمین عجایب» | عکس به کارگردانی مائده طهماسبی:دیدار آنلاین از «خیابان سرزمین عجایب»
اجرای «خیابان سرزمین عجایب» به‌ کارگردانی مائده طهماسبی پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت  ساعت ۲۲ در پلتفرم اینستاگرامِ تئاتربازها، به‌صورت آنلاین پخش خواهد شد.نمایش «خیابان سرزمین عجایب»  نوشته‌ی زیبیله برگ و ترجمه‌ی پروانه طاهری به کارگردانی مائده طهماسبی و به علت همه‌گیری ویروس کرونا، به‌صورت آنلاین در پلتفرم اینستاگرام، صفحه‌ی «تئاتر بازها» پخش خواهد شد‌. در این اجرای آنلاین فرهاد آئیش‌ به‌عنوان دراماتورژ، مائده طهماسبی را هم‌راهی‌ می‌کند.گفتنی است گروه و مجموعه‌ی اجرای این نمایش ...
دیدن ادامه ››

اجرای «خیابان سرزمین عجایب» به‌ کارگردانی مائده طهماسبی پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت  ساعت ۲۲ در پلتفرم اینستاگرامِ تئاتربازها، به‌صورت آنلاین پخش خواهد شد.

نمایش «خیابان سرزمین عجایب»  نوشته‌ی زیبیله برگ و ترجمه‌ی پروانه طاهری به کارگردانی مائده طهماسبی و به علت همه‌گیری ویروس کرونا، به‌صورت آنلاین در پلتفرم اینستاگرام، صفحه‌ی «تئاتر بازها» پخش خواهد شد‌. در این اجرای آنلاین فرهاد آئیش‌ به‌عنوان دراماتورژ، مائده طهماسبی را هم‌راهی‌ می‌کند.
گفتنی است گروه و مجموعه‌ی اجرای این نمایش می‌کوشند با افزایش روحیه نشاط در جامعه، به  همبستگی مردم برای مبارزه با این پاندمی تلخ کمک کند.

فرهاد آئیش، یلدا عباسی زنجانی، ایمان سلگی و بهنام شرفی گروه بازیگران این اجرا را تشکیل می‌دهند‌ و سایر عوامل گروه عبارتند‌ از: امیرحسین فکری مدیر تولید، هومن معمار پناهی  تدوین‌گر، سینا کووایی طراحی و ترکیب صدا، شیدا منوچهری و یاسمن عابدیان گروه کارگردانی، امیرحسین حسینی، حمید صالحی و امیرحسین فکری تصویربرداران به‌عنوان گروه کارگردانی و فنی، فریده براتی طراح گرافیک، جواد ایزدی ساخت تیزر و امیر قالیچی و ایلیا شمس روابط عمومی و تبلیغات (تئاتربازها).

 علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن پخش آنلاین اجرای «خیابان سرزمین عجایب» در تاریخ  بیست و سوم اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲ به پلتفرم‌ تئاتربازها‌ در اینستاگرام تئاتربازها‌ مراجعه نمایند.

سپهر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برندگان چهارمین دوره جشنواره نوروز من معرفی شدند: | عکس برندگان چهارمین دوره جشنواره نوروز من معرفی شدند:
نفرات برتر بخش عکس چهارمین دوره جشنواره نوروز من: نفرات برتر بخش نوهنران: نفراول: دلسا شاه محمدی (بندر ماهشهر)نفر دوم: تسنیم جعفری (رباط کریم)نفر سوم: دایا عسل زاده (رباط کریم) نفرات برتر بخش مردمی: نفر اول: مهدی باغ ترکی (پرند)نفر دوم: زهره نوازنی (تهران)نفر سوم: فهیمه انصاری (رباط کریم)شایسته تقدیر: وحید جلیلوند (رباط کریم) نفرات برتر بخش اصلی: نفر اول: سید علی رضویان (بیجار)نفر دوم: عطیه خوش رفتار (تهران)نفر سوم بطور مشترک: شایان حمدی و مجید محبوبی راد (رباط کریم)   نفرات برتر بخش داستان چهارمین دوره جشنواره نوروز من: نفرات برتر بخش نوهنران: نفر اول: حنانه وثاقتی ذاکر ...
دیدن ادامه ››

نفرات برتر بخش عکس چهارمین دوره جشنواره نوروز من:

نفرات برتر بخش نوهنران:

نفراول: دلسا شاه محمدی (بندر ماهشهر)
نفر دوم: تسنیم جعفری (رباط کریم)
نفر سوم: دایا عسل زاده (رباط کریم)

نفرات برتر بخش مردمی:

نفر اول: مهدی باغ ترکی (پرند)
نفر دوم: زهره نوازنی (تهران)
نفر سوم: فهیمه انصاری (رباط کریم)
شایسته تقدیر: وحید جلیلوند (رباط کریم)

نفرات برتر بخش اصلی:

نفر اول: سید علی رضویان (بیجار)
نفر دوم: عطیه خوش رفتار (تهران)
نفر سوم بطور مشترک: شایان حمدی و مجید محبوبی راد (رباط کریم)

 

نفرات برتر بخش داستان چهارمین دوره جشنواره نوروز من:

نفرات برتر بخش نوهنران:

نفر اول: حنانه وثاقتی ذاکر (رباط کریم)
نفر دوم: امیرحسین صدرایی (رباط کریم)
نفر سوم: زینب صلح جو (رباط کریم)

نفرات برتر بخش مردمی:

نفر اول: محسن مرادی (رباط کریم)
نفر دوم: سمیه سلوکی (رباط کریم)
نفر سوم: ماندانا منظری (تهران)

نفرات برتر بخش اصلی:

نفر اول: سارا عبدی (پرند)
نفر دوم به طور مشترک: افسانه شیخ میری(پرند) و رسول حق شناس (ورامین)
نفر سوم: مجتبی صفدری (رشت)

 

نفرات برتر بخش شعر چهارمین دوره جشنواره نوروز من:

نفرات برتربخش نوهنران:

نفراول: هانیه نوازنی (تهران)
نفردوم: دنیا اسکندرزاده (تهران)
نفر سوم: زهرا فرجی (رباط کریم)

نفرات برتر بخش اصلی:

نفر اول: مهدی شعبانی (رباط کریم)
نفر دوم: سمانه خلف زاده (قم)
نفر سوم: مجتبی جواهریان (پرند)

*آثار بخش مردمی به دلیل نرسیدن به حد نساب با بخش اصلی ادغام گردیده است.
*زمان و مکان برگزاری مراسم اختتامیه با پایان یافتن محدودیت های کرونایی به حضورتان اعلام خواهد شد.
*لطفا برای دریافت اطلاعات به آدرس های ذیل مراجعه فرمائید:

www.nowroozeman.ir
https://t.me/Nowroozeman4
https://instagram.com/Nowroozemanfestival
09213233734

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«انبار» به جشنواره فرهنگی هنری «ترواک» در ترکیه راه یافت. | عکس «انبار» به جشنواره فرهنگی هنری «ترواک» در ترکیه راه یافت.
به گزارش روابط عمومی، فیلم کوتاه «انبار» ساخته حسین ترک‌جوش برگزیده مرحله اول نخستین جشنواره فرهنگی- هنری «ترواک» ترکیه شد. این رویداد با نکوداشت پروفسور ایرج اعتصام (پدر معماری نوین ایران) در رشته های «فیلم»، «عکس»، «کاریکاتور» و «داستان» با موضوع خانه و خانواده، مهاجرت و سفر برگزار می‌شود. علی مصفا و فرنوش صمدی هیات داوران بخش «فیلم» این جشنواره را به ریاست فاطمه معتمدآریا تشکیل می‌دهند. فیلم کوتاه «انبار» با محوریت قرار دادن کارکنان یک انبار ضایعات کاغذ، داستانی جنایی_ اجتماعی ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی، فیلم کوتاه «انبار» ساخته حسین ترک‌جوش برگزیده مرحله اول نخستین جشنواره فرهنگی- هنری «ترواک» ترکیه شد. این رویداد با نکوداشت پروفسور ایرج اعتصام (پدر معماری نوین ایران) در رشته های «فیلم»، «عکس»، «کاریکاتور» و «داستان» با موضوع خانه و خانواده، مهاجرت و سفر برگزار می‌شود. علی مصفا و فرنوش صمدی هیات داوران بخش «فیلم» این جشنواره را به ریاست فاطمه معتمدآریا تشکیل می‌دهند. فیلم کوتاه «انبار» با محوریت قرار دادن کارکنان یک انبار ضایعات کاغذ، داستانی جنایی_ اجتماعی را دنبال می‌کند. هامون سیدی، علی یعقوبی، محمدرضا هلال زاده، اودین روشن، فاضل قنادی، علی پیله ور، شیوا سرمست، وحیده اکبری نسب، مرتضی حسینی راد، وحیدباقری، حامد کریوند بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش پرداختند.
از دیگر عوامل این اثر مدیر فیلمبرداری: محمود عطشانی، طراحی و ترکیب صدا: سید محمود موسوی نژاد، مدیر تولید: سعید دلاوری، تدوین: محمد تیموری، مدیر صدابرداری: هاشم زنگی، موسیقی: خشایار چهاربچاری، مدیر امور بین الملل و مترجم: امیدعلی چوگانی، طراح صحنه و لباس: سمیه کاری، دستیار صحنه و لباس: طاهره یاری، چهره پرداز: گیتی رنجبر، دستیار اول و برنامه ریز: بهار پری دری، دستیار دوم کارگردان: ثمینه بنفش، جانشین تهیه: سارا دیاری پور، دستیار تهیه: محمد ترک جوش، دستیار تولید: جواد ترک جوش، عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: محمد طالبی، طراح پوستر و لوگو: سیاوش فرحی، محمد بلادی فرد قابل ذکر هستند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت سیامک افسایی | عکس پیام تسلیت قادر آشنا برای درگذشت سیامک افسایی
قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت «سیامک افسایی» را تسلیت گفت.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا با ارسال پیامی درگذشت «سیامک افسایی» بازیگر و کارگردان تئاتر که بر اثر بیماری کرونا درگذشت را تسلیت گفت.متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به شرح زیر است:«عجب از روزگار تلخی که یک ویروس منحوس اینگونه دردانه‌‌گزین غم بر غم ما افزون می‌کند. خبر درگذشت هنرمند فرهیخته «سیامک افسایی» بسیار تلخ بود.سیامک افسایی به معنای واقعی انسان بود و قلبش برای بالندگی هنر تئاتر می‌تپید. او از هر تلاشی برای اعتلای هنر تئاتر ...
دیدن ادامه ››

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت «سیامک افسایی» را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا با ارسال پیامی درگذشت «سیامک افسایی» بازیگر و کارگردان تئاتر که بر اثر بیماری کرونا درگذشت را تسلیت گفت.

متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به شرح زیر است:

«عجب از روزگار تلخی که یک ویروس منحوس اینگونه دردانه‌‌گزین غم بر غم ما افزون می‌کند. خبر درگذشت هنرمند فرهیخته «سیامک افسایی» بسیار تلخ بود.
سیامک افسایی به معنای واقعی انسان بود و قلبش برای بالندگی هنر تئاتر می‌تپید. او از هر تلاشی برای اعتلای هنر تئاتر به ویژه در شهر تبریز فروگذار نکرد. انسانی دغدغه‌مند که علاوه بر فعالیت‌های درخشان هنری به ارتقاء و اعتلای امکانات و تجهیزات زیر‌ساختی تئاتر در تبریز نیز توجه و حمیّت داشت.
 امروز با کمال تأسف و تألم باید بگوییم جای خالی او در تئاتر تبریز احساس خواهد شد و امید که دوستان اندیشمند هنر تئاتر در این شهر و شاگردان آن عزیز اندکی این احساس خلأ را کم کنند. تسلیت می‌گویم به خانواده محترم این هنرمند کاردان، به جامعه اصیل و بزرگ تئاتر تبریز و همه دوستان و دوستدارانش. در شب شهادت مولی متّقیان این عزیز ما میهمان سفره پربرکت اول مظلوم عالم شود و امید که پروردگار رحمان در چنین شبی که درهای رحمتش باز است، جایگاه این هنرمند دوست‌داشتنی را نزد خود محفوظ بدارد.»
 
سیامک افسایی کارگردان  و بازیگر تئاتر و تلویزیون  متولد سال ۵۰ قزوین بود و از سال ۶۴ فعالیت در عرصه تئاتر را آغاز کرد و بیش از ۲۰ اثر نمایشی را کارگردانی کرده و نویسندگی ۶ نمایشنامه و بازی در ۶۰ نمایش را در کارنامه خود دارد. از مهم‌ترین آثار سیامک افسایی می‌توان به بازیگری در سریال آنام اشاره کرد. نمایش «کا»،«نمایش دوبارگی»، «می خواستم اسب باشم»، «باغبان مرگ»،«شام خداحافظی»،« آسمان روزهای برفی» و «نمایش چشمهایت را ببند»  از جمله نمایش هایی است که سیامک افسایی روی صحنه برده است.

 او در ایام شیوع کرونا همچنین نمایش «خرس های پاندا به روایت ساکسفونیست که دوستی در فرانکفورت دارد» را به روی صحنه برد. سیامک افسایی پس از ابتلا به بیماری کرونا صبح روز ۱۳ اردیبهشت در بیمارستان ۲۹ بهمن درگذشت.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی تئاتر اردیبهشت در دامغان تمدید شد | عکس مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی تئاتر اردیبهشت در دامغان تمدید شد
به گزارش تیوال به نقل از سمنان-ایرنا- دبیر پنجمین دوره جشنواره ملی تئاتر دانشگاهی "اردیبهشت" گفت: فرصت ارسال آثار به پنجمین دوره از این جشنواره، به منظور حمایت از هنردوستان، تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد.سجاد یعقوبی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا و تعطیلی ۱۰ روزه و سراسری اماکن عمومی و سالن های تئاتر، در جهت حمایت از هنرمندان و هنردوستان، تاریخ ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت تمدید شد. وی افزود: با توجه به اعلام زمان برگزاری این جشنواره ملی، علاقمندان هر چه زودتر آثار خود را ارسال کنند که این تاریخ دوباره تمدید نمی‌شود. یعقوبی اظهار داشت: ...
دیدن ادامه ››

به گزارش تیوال به نقل از سمنان-ایرنا- دبیر پنجمین دوره جشنواره ملی تئاتر دانشگاهی "اردیبهشت" گفت: فرصت ارسال آثار به پنجمین دوره از این جشنواره، به منظور حمایت از هنردوستان، تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد.

سجاد یعقوبی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا و تعطیلی ۱۰ روزه و سراسری اماکن عمومی و سالن های تئاتر، در جهت حمایت از هنرمندان و هنردوستان، تاریخ ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت تمدید شد.
وی افزود: با توجه به اعلام زمان برگزاری این جشنواره ملی، علاقمندان هر چه زودتر آثار خود را ارسال کنند که این تاریخ دوباره تمدید نمی‌شود.

یعقوبی اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره تئاتر اردیبهشت اواخر اردیبهشت ماه امسال در پنج بخش و به صورت کامل مجازی برگزار می‌شود.
وی افزود: تئاتر دانشجویان در این جشنواره در بخش‌های صحنه، نمایش رادیویی، نمایشنامه نویسی، از ایده تا اجرا، پوستر، بروشور، گریم و پژوهش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

یعقوبی خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط کرونا، بسیاری از دانشجویان توانایی ایجاد گروه تئاتر نداشتند که به همین علت، علاقمندان می‌توانند در بخش‌های انفرادی شامل از ایده تا اجرا (بخش جدید این دوره با رویکردی جدی به مسائل تئوری کارگردانی)، پوستر و بروشور ، گریم و نمایشنامه نویسی به صورت تک‌نفره شرکت کنند.
وی تصریح کرد: دانشجویان متقاضی می‌توانند با تکمیل فرم ثبت نام موجود در نشانی فضای مجازی "t.me/ordibehesht_festival" آمادگی خود را جهت شرکت در جشنواره اعلام و آثار را به همراه فرم به نشانی رایانامه "ordibehesht_festival@yahoo.com "ارسال کنند.

دبیر پنجمین جشنواره ملی دانشگاهی تئاتر اردیبهشت دانشگاه دامغان گفت: تئاتر دانشجویی فضایی برای شکوفایی خلاقیت و تجربه های جدید در حوزه تئاتر کشور است که با تجربه‌ای متفاوت امسال تمامی آثار به صورت ویدئو ضبط و مورد داوری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، در چهارمین دوره این جشنواره از ۱۰۰ اثر ارسالی، ۱۶ اثر پذیرفته و در مدت جشنواره در حضور داوران به روی صحنه رفت که از این تعداد، هفت اثر مربوط به دانشگاه دامغان بود.

در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۳ رشته و گرایش در هشت دانشکده دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می کنند.

ملیکا شاهچراغی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شماره‌ ۸۲ فصلنامه‌ تئاتر منتشر شد | عکس شماره‌ ۸۲ فصلنامه‌ تئاتر منتشر شد
هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر با سردبیری سید مصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش منتشر شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر ۶ مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:اسطوره‌سازی بازنگر محور در نمایشنامه‌های بهرام بیضایی/ نویسندگان: سپهر کریمی، بهی حدائق؛مقایسه تطبیقی کارگردانی تصویرگرای علی رفیعی و رابرت ویلسون/ نویسندگان: سروش طاهری، حسین اردلانی، مانلی حسین‌پور؛نقش و اهمیت بداهه‌پردازی در نمایش‌های شادی‌آور ایرانی با تأکید ...
دیدن ادامه ››

هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر با سردبیری سید مصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر ۶ مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:

اسطوره‌سازی بازنگر محور در نمایشنامه‌های بهرام بیضایی/ نویسندگان: سپهر کریمی، بهی حدائق؛مقایسه تطبیقی کارگردانی تصویرگرای علی رفیعی و رابرت ویلسون/ نویسندگان: سروش طاهری، حسین اردلانی، مانلی حسین‌پور؛نقش و اهمیت بداهه‌پردازی در نمایش‌های شادی‌آور ایرانی با تأکید بر سیاه‌بازی/ نویسندگان: علی اصغر فهیمی‌فر، رضا عباسی.

خوانش نمایش‌های شادی‌آور در دورۀ قاجاریه از منظر «نوشتار زنانه»/ نویسندگان: رفیق نصرتی، سپیده شمس؛جایگاه اخلاق در نمایشنامه «افول» بر اساس تحلیل تعاملات اجتماعی ابن مسکویه/ نویسندگان: امین رهبر، اسماعیل بنی اردلان، زهرا گلناز منطقی فسایی و گفتمان قدرت استیون لوکس در آثار آرتور میلر با تاکید بر نمایشنامه همه پسران من/ نویسندگان: حجت شهیدی، علیرضا بنیادی از دیگر مطالب این شماره فصلنامه تئاتر هستند.

شماره‌ ۸۲  فصلنامه‌ تئاتر ویژه پاییز ۱۳۹۹ و با بهای ۱۲ هزار تومان برای علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر منتشر و توزیع شده است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اهالی تئاتر باید مطالبه‌گر باشند | عکس آرش دادگر، کارگردان تئاتر، در رادیو گفت‌وگو:اهالی تئاتر باید مطالبه‌گر باشند
دادگر با اشاره به این که تئاتر ایران چشم‌انداز ندارد، گفت: اکثر مدیران فرهنگی به دلیل بیلان‌سازی فقط به استعدادهایی در عرصه‌ی تئاتر توجه می‌کنند که خودشان با تلاش و مقاومت به رشد رسیده‌اند. برنامه پرده آخر با موضوع نظرات و خواسته‌های فعالان تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با آرش دادگر (کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه و عضو هیئت مدیره کانون کارگردانان تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.آرش دادگر در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: ما برای دهه‌ی حاضر و نسل آینده‌ی تئاتر هیچ برنامه‌ای نداریم.وی ادامه داد: اکثر مدیران ...
دیدن ادامه ››

دادگر با اشاره به این که تئاتر ایران چشم‌انداز ندارد، گفت: اکثر مدیران فرهنگی به دلیل بیلان‌سازی فقط به استعدادهایی در عرصه‌ی تئاتر توجه می‌کنند که خودشان با تلاش و مقاومت به رشد رسیده‌اند.

برنامه پرده آخر با موضوع نظرات و خواسته‌های فعالان تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با آرش دادگر (کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه و عضو هیئت مدیره کانون کارگردانان تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

آرش دادگر در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: ما برای دهه‌ی حاضر و نسل آینده‌ی تئاتر هیچ برنامه‌ای نداریم.
وی ادامه داد: اکثر مدیران فرهنگی به دلیل بیلان‌سازی فقط به استعدادهایی در عرصه‌ی تئاتر توجه می‌کنند که خودشان با تلاش و مقاومت به رشد رسیده‌اند.

این کارگردان با بیان این که تئاتر ایران چشم‌انداز ندارد، عنوان کرد: در وضعیتی که تئاتر ما در داخل یک شهر یا کشور برنامه‌ریزی‌ مشخصی ندارد ما نمی‌توانیم به حضور در جوامع بین‌الملل فکر کنیم.
وی افزود: یک تماشاخانه دولتی مانند تئاتر شهر با رفت و آمد مدیران مختلف برنامه‌های جدیدی به خود می‌گیرد، بر همین اساس مجموعه هیچ‌گاه بر اساس برنامه‌ریزی طولانی مدت مدیریت نمی‌شود.

آرش دادگر تصریح کرد: در ۱۱ سال گذشته مدیران مختلف و متعددی در تئاتر شهر کار کرده‌اند و هر مدیر با سلیقه و تفکر خودش این مجموعه را به سمتی متفاوت از قبل سوق داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «پرده آخر» با اشاره به وضعیت شغلی بازیگری تئاتر توضیح داد: در حال حاضر چندین انجمن صنفی در حوزه بازیگری و کارگردانی و نویسندگی تئاتر در وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی به ثبت رسیده‌اند.

عضو هیئت مدیره کانون کارگردانان تئاتر افزود: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا و ممنوع شدن دورهمی‌ها، انجمن‌های صنفی امکان برگزاری انتخابات حضوری را ندارند.
وی با بیان این که متاسفانه ما تئاتری‌ها در سال‌های گذشته به اندازه کافی مطالبه‌گر نبودیم، اظهار داشت: اکثر مسئولان فرهنگی می‌دانند که فعالان تئاتر حتی در وضعیت معیشتی بسیار بد به اتاق مدیران مختلف مراجعه نمی‌کنند و با این شناخت در طول سال‌ها برنامه‌های مختلف خود را پیش برده‌اند.

آرش دادگر با اشاره به این که اکثر فعالان تئاتر در سراسر ایران در شرایط بسیار سخت کار می‌کنند، عنوان کرد: در یک سال گذشته فعالان تئاتر در شهرهای غیر پایتخت با وضعیت بسیار پیچیده‌ای درگیر شده‌اند.

وی افزود: بودجه‌های تئاتر در بخش برگزاری جشنواره‌ها باید در سراسر کشور توزیع شوند.

محمد حسن موسوی کیانی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 تئاتر ایران در وضعیت اورژانسی است | عکس رضا حامدی‌زاده، کارگردان تئاتر: تئاتر ایران در وضعیت اورژانسی است
رضا حامدی‌زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو گفت: در شرایط بحرانی حاضر قانون‌گذاران و متولیان فرهنگ و هنر باید هزینه‌های تولید تئاتر با مستقیما به فعالان این عرضه پرداخت کنند. برنامه پرده آخر با موضوع نظرات و خواسته‌های فعالان تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با رضا حامدی‌زاده (کارگردان سینما و تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.رضا حامدی‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: برای ساماندهی تئاتر کشور ما باید کارهایی را در سال‌های گذشته انجام می‌دادیم و امروز به دلیل عدم توجه به بسیاری از اقدامات موثر، تئاتر ایران ...
دیدن ادامه ››

رضا حامدی‌زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو گفت: در شرایط بحرانی حاضر قانون‌گذاران و متولیان فرهنگ و هنر باید هزینه‌های تولید تئاتر با مستقیما به فعالان این عرضه پرداخت کنند.

برنامه پرده آخر با موضوع نظرات و خواسته‌های فعالان تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با رضا حامدی‌زاده (کارگردان سینما و تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

رضا حامدی‌زاده در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: برای ساماندهی تئاتر کشور ما باید کارهایی را در سال‌های گذشته انجام می‌دادیم و امروز به دلیل عدم توجه به بسیاری از اقدامات موثر، تئاتر ایران در وضعیت اورژانسی قرار گرفته است.
وی با اشاره به وضعیت معیشتی فعالان تئاتر افزود: در شرایط بحرانی حاضر قانون‌گذاران و متولیان فرهنگ و هنر باید هزینه‌های تولید تئاتر با مستقیما به فعالان این عرضه پرداخت کنند.
این کارگردان ادامه داد: بخش عمده‌ای از فعالان تئاتر با معضل بیماری و اشتغال و کسب درآمد درگیر هستند.
وی اضافه کرد: مسئولان فرهنگی باید کم‌کاری‌های خود در حوزه تامین معیشت فعالان تئاتر را جبران کنند.

رضا حامدی‌زاده با اشاره به فرآیند قانونی بودجه‌بندی تولید تئاتر، توضیح داد: بسیاری از بودجه‌های مصوب در صورت تولید شدنِ اثر نمایشی اعتبار پیدا می‌کنند، در حالی که در وضعیت حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا تولید اثر نمایشی امکان‌پذیر نیست.
وی تصریح کرد: قانون‌گذاران باید با تصویب آیین‌نامه‌های جدید بودجه‌های تئاتر را از قید تولید اثر خارج کنند و از این طریق از تئاتری‌ها حمایت‌های لازم را به عمل آورند.

این فعال تئاتر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بازیگری تئاتر در قانون ایران شغل محسوب نمی‌شود، توضیح داد: بیمه بیکاری به شخصی تعلق می‌گیرد که از نظر قانون صاحب شغل باشد.
وی با اشاره به این که تئاتری‌ها بیمه بیکاری نمی‌گیرند، اظهار داشت: حمایت‌های دولتی در زمان شیوع ویروس کرونا در حوزه بیمه با عنوان و قالب کمک هزینه انجام شده‌ است.

رضا حامدی‌زاده با اشاره به این که اکثر سیاست‌مداران به فرهنگ و هنر نگاهی کالا و بازاری دارند، عنوان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل این که درآمدی را برای دولت کسب نمی‌کند، هیچ گاه مورد حمایت و توجه قرار نمی‌گیرد.
وی با بیان این که تئاتری‌ها پشتوانه تولیدات سازمان صدا و سیما هستند، افزود: مسئولین باید بدانند که فرهنگ‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی به هزینه نیاز دارند.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: صدا و سیما باید در قبال تمام فارغ‌التحصیلان رشته‌های بازیگری و کارگردانی و غیره پاسخ‌گو باشد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار» منتشر شد | عکس هم‌زمان با اسکار انیمیشن «روح»کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار» منتشر شد
هم‌زمان با اسکاری که نصیب انیمیشن «روح»، آخرین ساخته‌ی کمپانی پیکسار شد،کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار: قوانینی برای روایت بر مبنای بهترین فیلم‌های پیکسار» با ترجمه‌ی صوفیا نصرالهی چاپ و در بازار کتاب پخش شد.به گزارش روابط‌عمومی این رویداد،کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار: قوانینی برای روایت بر مبنای بهترین فیلم‌های پیکسار»، نوشته‌ی «دن موشوویتز» توسط نشر چتر فیروزه به چاپ رسید و راهی بازار کتاب شد. این اثر سینمایی را صوفیا نصرالهی به زبان فارسی برگردانده است.دن موشوویتز، استاد دانشگاه و صوفیا نصرالهی، ...
دیدن ادامه ››

هم‌زمان با اسکاری که نصیب انیمیشن «روح»، آخرین ساخته‌ی کمپانی پیکسار شد،کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار: قوانینی برای روایت بر مبنای بهترین فیلم‌های پیکسار» با ترجمه‌ی صوفیا نصرالهی چاپ و در بازار کتاب پخش شد.

به گزارش روابط‌عمومی این رویداد،کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار: قوانینی برای روایت بر مبنای بهترین فیلم‌های پیکسار»، نوشته‌ی «دن موشوویتز» توسط نشر چتر فیروزه به چاپ رسید و راهی بازار کتاب شد. این اثر سینمایی را صوفیا نصرالهی به زبان فارسی برگردانده است.

دن موشوویتز، استاد دانشگاه و صوفیا نصرالهی، منتقد و روزنامه‌نگار سینمایی است که با انتشار چند کتاب سینمایی به عنوان مترجم وارد عرصه‌ی ترجمه شده است.

«قصه‌گویی به روش پیکسار»، یازده فصل دارد و در هر فصل، نویسنده یکی از ترفندهای پیکسار را برای جذاب‌ترکردن فیلم‌نامه‌ها با ذکر مثال‌هایی از انیمیشن‌های پیکسار توضیح داده. حسن ختام هر فصل‌ها نیز با کارکرد آن ترفند در انیمیشن «درون و بیرون» (Inside out) تمام شده است.

این کتاب با فصل انتخاب ایده آغاز می‌شود و توضیح می‌دهد چطور فیلم‌نامه‌نویس یا نویسنده باید ایده‌اش را انتخاب بکند و چه ایده‌هایی قدرت گسترش‌یافتن در طول داستان را دارند. شخصیت‌پردازی، درام و تعارض، ساختار در فیلم‌نامه‌های پیکسار، شخصیت‌های شریر، درون‌مایه و پایان‌بندی‌ از جمله دیگر فصل‌های کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار» هستند.

دن موشوویتز در مقدمه‌ی کتاب، پیکسار را نماینده‌ی استودیوهای سینمایی می‌داند که صاحب یک صدای متمایز شدند. او می‌گوید:«علی‌رغم این‌که با هر فیلم پیکسار به جهان‌هایی کاملاً متفاوت و متنوع برده می‌شویم، شیوه‌ی قصه‌گویی پیکسار ثابت می‌ماند».

صوفیا نصرالهی مترجم کتاب، سال‌هاست در حوزه‌ی نقد سینما فعالیت دارد و دبیر بخش فرهنگ و هنر روزنامه‌ها و مجله‌های سینمایی متعددی بوده است.

نصرالهی نیز درباره‌ی کتاب تازه خود می‌گوید:«دن موشوویتز آن‌قدر روان و واضح،گام‌به‌گام با ارجاع به انیمیشن‌های محبوب پیکسار شیوه‌ی فیلم‌نامه‌نویسی آن‌ها را توضیح داده که باعث می‌شود این کتاب نه فقط برای فیلم‌نامه‌نویسان یا تحلیل‌گران سینما،که برای داستان‌نویسان یا هر کسی که می‌خواهد قصه‌ای بنویسد،کاربردی و جذاب باشد.»

گفتنی است از صوفیا نصرالهی پیش از این در همین انتشارات کتاب «کارگاه پیشرفته‌ی فیلم‌سازی با فیلم‌سازان» بزرگ منتشر شده بود. همچنین او کتاب «فیل آقای شعبده‌باز» را با انتشارات شهر قلم در حوزه‌ی کودک و کتاب «چرا شکست‌ می‌خورید؟» را با انتشارات کارآفرین اتاق بازرگانی در حوزه‌ی اقتصاد ترجمه کرده است.

کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار» در ۱۳۰ صفحه توسط انتشارات چتر فیروزه چاپ شده و توزیع شده است.

نیلوفر ثانی و محمد کارآمد این را خواندند
محمد مجللی و رومینا خلج هدایتى این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آرزوی اهالی تئاتر در روز جهانی آرزوها | عکس آرزوی اهالی تئاتر در روز جهانی آرزوها
جمعی از اهالی تئاتر به همت « تهران تئاتر » به مناسبت روز جهانی آرزو برای روزهای کرونازده‌ی تئاتر گرد هم جمع شدند و برای روزهای بهتر آرزو کردند.همکاران این آرزوی ویدیویی عبارتند از مسعود میرطاهری، فرزین محدث، علیرضا فولاد شکن، سارا حدادی، فرهاد جاوید، لادن نازی، نوید فرح مرزی، مقدی شامیریان، بهزاد جاودان فرد، میلاد مولوی حسین طاهر بخش، ایلیا نصرالهی و با ادای احترام به حمیدسمندریان و ابراهیم اثباتی.فرزین محدث بازیگر تئاتر این چنین گفت :«من آرزو زیاد دارم، اما آرزویی می‌کنم که بتوانم بهش عمل کنم، چیزی می‌گویم که بتوانم انجامش بدهم، آرزو می‌کنم اجازه ...
دیدن ادامه ››

جمعی از اهالی تئاتر به همت « تهران تئاتر » به مناسبت روز جهانی آرزو برای روزهای کرونازده‌ی تئاتر گرد هم جمع شدند و برای روزهای بهتر آرزو کردند.

همکاران این آرزوی ویدیویی عبارتند از مسعود میرطاهری، فرزین محدث، علیرضا فولاد شکن، سارا حدادی، فرهاد جاوید، لادن نازی، نوید فرح مرزی، مقدی شامیریان، بهزاد جاودان فرد، میلاد مولوی حسین طاهر بخش، ایلیا نصرالهی و با ادای احترام به حمیدسمندریان و ابراهیم اثباتی.

فرزین محدث بازیگر تئاتر این چنین گفت :«من آرزو زیاد دارم، اما آرزویی می‌کنم که بتوانم بهش عمل کنم، چیزی می‌گویم که بتوانم انجامش بدهم، آرزو می‌کنم اجازه بدهم نسل بعد از من، کنارِ من به حیات تئاتری‌اش ادامه دهد »

مسعود میرطاهری ، مدرس و کارگردان تئاتر با انتقاد از سانسور‌های بی دلیل در تئاتر چنین گفت :« آرزوی من یه آرزوی جمعی‌است،امیدوارم روزی برسد که ما بتوانیم نمایشنامه‌ و فیلم نامه‌ای که دوست داریم را کار کنیم،  آرزو می‌کنم آقا بالاسری نداشته باشیم که به مابگوید چه نمایشنامه‌ای را کار کنیم چه نمایشنامه‌ای را کار نکنیم و بتوانیم آزادانه فکر، ایده و دانش‌مان را روی صحنه اجرا کنیم وتماشاگر هم انتخاب کند که چه اثری را ببیند و بازیگر آزادانه بتواند روی صحنه خلاقیت داشته باشد.»

علیرضا فولاد شکن، دستیار و برنامه ریز تئاتر این چنین عنوان کرد :« مهم‌ترین آرزویی که بای همکاران و بچه‌های زحمت‌کش و کم‌توقع تئاتر دارم این است که سایه‌ی مدیران دروغ‌گو و مسئولین بی کفایت از تئاتر برداشته شود و امیدوارم روزی مدیران لایق و دلسوز بر سرکار بیایند و بدانند که اهالی تئاتر هستند که مدیران هستند، همچنین برای همه‌ی همکاران خوبم آرزو می‌کنم تئاتر دوباره رونق بگیرد وحامیان خوب‌مان که تماشاگران هستند در کنارمان بمانند و شرایط اقتصادی و رفاهی خانواده‌ی تئاتر بهتر شود. »

میلاد مولوی، هنرمند تئاتر خیابانی و محیطی نیز با سه آرزو در این ویدیو همراه شد  : « آرزو می کنم به زودی تئاتر خیابانی - محیطی بهدانشگاه‌های کشور راه یابد و شاهد این باشیم که که پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها برای رشته تئاتر با گرایش تئاتر خیابانی میسر شود، آرز‌و می‌کنم یک روز بدون تئاتر خیابانی در کشور نداشته باشیم، نقطه به نقطه ی این کشور شاهد اجراهای خوب هنرمندان خیابانی - محیطی باشد و در پایان آرزو می‌کنم هیچ هنرمندی غم نان نداشته باشد و به راحتی بتواند به خلق اثر هنری بپردازد .»

بهزاد جاودان فرد ، طراح حرکت گفت :« آرزوم این‌است که همه‌ی آدم‌ها به تئاتر دیدن علاقه‌مند بشوند » وی با شعری از مولانا آرزویشرا به پایان رساند ( در من بدمی من زنده شوم، یک جان چه بود صد جان منی) .

نوید فرح‌مرزی طراح گریم نیز چنین عنوان کرد :«امیدوارم شرایط معیشتی در تئاتر به گونه‌ای شود که بیشتر عاشقان تئاتر بر صحنهبدرخشندو باشند.»

مقدی شامیریان طراح لباس ایرانی ارمنی نیز در این روز همراه شد و چنین گفت :« آرزویم یک دنیا تصویرهای رنگی، پر از ایده‌های جان‌دار و مغذی روی صحنه‌ها و برای چشم‌هایی که نگاه کردن بلدهستند ، من می‌خواهم برای این همه چشم حتما کاری بکنم .»

حسین طاهر بخش رییس انجمن کارکنان فنی تئاتر نیز همراه شد:« آرزو می‌کنم که موانع و مشکلات از سر راه تئاتر برداشته بشود وبتواند به رسالت خودش که فرهنگ سازی برای مردم بوده، دست پیدا کند و همچنین امیدوارم سال پیش رو برای تئاتر سالی باشد که هیچکسی وجود نداشته باشد که تئاتر ندیده باشد .

سارا حدادی فعال روابط عمومی و تبلیغات هم با ابراز ناامیدی از بازگشت تئاتر به صحنه با آرزویی کوچک همراه شد :« خبر بد نباشه،دوری نباشه ، هر چی خیره، هر چی باید بشه باشه»

فرهاد جاوید عکاس تئاتر در راستای این کمپین این چنین همراه شد :« آرزو می کنم عوامل اجرایی شامل کارگردان ، تهیه کننده ومدیران تولید،  عکاسی تئاتر را به رسمیت بشناسند و از روز شروع تمرین های اثرهنری‌شان عکاس تئاتر در کنارشان باشد و فراموش نکنند هر کسی که دوربین عکاسی دارد الزاما عکاس تئاتر نیست و به عکاسی تئاتر نظیر یک شغل نگاه کنند، تجهیزات ، ذوق هنری ونگاه خلاقه چیزی است که یه عکاس توامان با خود یه هر نمایشی اضافه می‌کند و لطفا به چشم یک کار اضافه به عکاسی تئاتر نگاهنکنید، دستمزد‌های عکاسان تیاتر را عادلانه پرداخت کنند ، آنچه از نمایش‌ها می‌ماند عکسی است که طراحی صحنه ، گریم ،میزانسن‌های کارگردانی، طراحی لباس ، اکت بازیگران همگی در عکس نمایان خواهد بود پس در نهایت آرزو می‌کنم برای عکاسی تئاترارزش قائل شویم .»

لادن نازی نمایشگر عروسکی و کارگردان نیز چنین عنوان کرد : « من برای خودم و نسل جدیدی که در حال حاضر در جریان کار عملی ونظری تئاتر هستم آرزو می‌کنم که به تئاتر عروسکی بیشتر بها بدهیم و سعی کنیم جهانش را کشف کنیم و برای سالن‌های تئاتر آرزویرنگ و موسیقی و نور و عروسک می‌کنم و همچنین خیال و جادو »

ایلیا نصرالهی بازیگر کودک - نوجوان که حضور در نمایش‌های فهرست، الیورتویست و اعتراف را در کارنامه‌ی کاری خود دارد در این روزاین چنین همراه شد : « امیدوارم تئاتر به یک ضرورت تبدیل بشه ».

روز جهان آرزو ۲۹ آوریل ، به واسطه ی برآورده شدن آرزوی کریستوفر گراسیوس در سال ۱۹۸۰ نام گذاری شده و بیش از ۲۸ کشور در سراسر جهان این روز را جشن می گیرند . امسال اهالی تئاتر کنار هم جمع شدند تا لحظه ای برای هم آرزوهای خوبی داشته باشند . 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عبید رستمی دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان شد | عکس با حکم قادر آشنا؛عبید رستمی دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان شد
مدیرکل هنرهای نمایشی، طی حکمی  «عبید رستمی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان  را به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» معرفی کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا (مدیرکل هنرهای نمایشی)، طی حکمی  عبید رستمی (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان)  را به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» معرفی کرد. در این حکم آمده است:«جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به عنوان مهم ترین رویداد این گونه نمایشی در کشور، جایگاه ارزنده و مهمی در میان هنرمندان ایران و سایر کشورها، ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی، طی حکمی  «عبید رستمی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان  را به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا (مدیرکل هنرهای نمایشی)، طی حکمی  عبید رستمی (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان)  را به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» معرفی کرد.

 در این حکم آمده است:

«جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به عنوان مهم ترین رویداد این گونه نمایشی در کشور، جایگاه ارزنده و مهمی در میان هنرمندان ایران و سایر کشورها، صاحبنظران و مخاطبان و به ویژه مردم شریف مریوان دارد.
 ارتباط نزدیک و صمیمی نمایش خیابانی و گونه های متفاوت اجرایی این حوزه با مخاطبان و بیان مسائل و دغدغه های انسانی و اجتماعی و میزان بالای اثرگذاری آن، امتیاز ارزشمندی است که می توان با پژوهش، برنامه ریزی کارشناسانه و بهره گیری از تجربیات پیشین، از این امتیاز گرانسنگ بهره های بسیار برد. این موضوع در سالجاری و به جهت شیوع بیماری و تبعات فردی و اجتماعی آن اهمیت دو چندان خواهد داشت.
با توجه به تجربه، تخصص و جایگاه مدیریتی جنابعالی در فرهنگ و هنر استان به موجب این حکم به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان» منصوب می شوید.
امید که با بهره گیری از نظرات سازنده، تجربیات و توان ارزنده هنرمندان و صاحب نظران و جلب و جذب مشارکتهای مادی و معنوی نهادهای استان در برگزاری شایسته و اثرگذار این رویداد ارجمند پیروز و سربلند باشید.
انتظار می رود در تمام مراحل برنامه ریزی و برگزاری، صیانت از سلامت هنرمندان و مخاطبین و عوامل محترم برگزاری در اولویت مؤکد قرار گیرد.»

عبید رستمی متولد ۱۳۴۹ در شهر سنندج که علاوه بر سالها فعالیت در عرصه هنرهای نمایشی در مقام نویسنده، بازیگر و کارگردان هم اکنون مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کردستان است و پیش از این نیز معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان و عضو شورای صدور پروانه آثار نمایشی استان  از جمله مسئولیت‌های این مدیر هنرمند بوده است

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ایوب آقاخانی بازیگر تله تئاتر «یک آشنایی ساده» شد | عکس ایوب آقاخانی بازیگر تله تئاتر «یک آشنایی ساده» شد
ایوب آقاخانی، نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر به جمع بازیگران تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده» به نویسندگی والنتین کراسناگوروف و کارگردانی محمد قنبری پیوست.به گزارش روابط عمومی،تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده» با بازی شبنم قلی‌خانی و ایوب آقاخانی از پلتفورم های خصوصی پخش خواهد شد.تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده»که ماندانا مجیدی ترجمه آن را به عهده داشته،قصه زن و مردی است که در رستوران یک هتل با هم آشنا می‌شوند و با ورود زن به زندگی خصوصی مرد کشمکشی اتفاق می‌افتد.محمد قنبری کارگردان تله تئاتر «یک آشنایی ساده» را از طریق پلتفرم‌های ...
دیدن ادامه ››

ایوب آقاخانی، نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر به جمع بازیگران تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده» به نویسندگی والنتین کراسناگوروف و کارگردانی محمد قنبری پیوست.

به گزارش روابط عمومی،تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده» با بازی شبنم قلی‌خانی و ایوب آقاخانی از پلتفورم های خصوصی پخش خواهد شد.
تله‌تئاتر «یک آشنایی ساده»که ماندانا مجیدی ترجمه آن را به عهده داشته،قصه زن و مردی است که در رستوران یک هتل با هم آشنا می‌شوند و با ورود زن به زندگی خصوصی مرد کشمکشی اتفاق می‌افتد.
محمد قنبری کارگردان تله تئاتر «یک آشنایی ساده» را از طریق پلتفرم‌های خصوصی پخش خواهد کرد.
به زودی سایر عوامل این نمایش معرفی می‌شوند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
معرفی و نقد کتاب قصه های عطار نیشابوری برگزار می ‏شود | عکس سلسله نشست‏های جبار باغچه‏ بانمعرفی و نقد کتاب قصه های عطار نیشابوری برگزار می ‏شود
مدرسه کودک و نوجوان موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد و نشر آواهیا از سری سلسله نشست‏های جبار باغچه ‏بان، نشست معرفی و نقد کتاب قصه های عطار نیشابوری را برگزار می کنند.در این نشست راحله ابراهیمی (مدیر مدرسه کودک و نوجوان سپندار) و دکتر سیاوش مرشدی (نویسنده و مترجم کتاب قصه‏ های عطار نیشابوری) به بجث و تبادل نظر در زمینۀ ادبیات کودک و نوجوان) خواهند پرداخت و علی شعائی (دانش آموخته کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش)، دبیری این نشست را برعهده دارد.این نشست، چهارشنبه ۸ اردی‏بهشت ۱۴۰۰، ساعت ۲۲ به دلیل محدودیت‏های اجتماعی ناشی از بیماری کرونا، در صفحه اینستاگرام مدرسه کودک ...
دیدن ادامه ››

مدرسه کودک و نوجوان موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد و نشر آواهیا از سری سلسله نشست‏های جبار باغچه ‏بان، نشست معرفی و نقد کتاب قصه های عطار نیشابوری را برگزار می کنند.
در این نشست راحله ابراهیمی (مدیر مدرسه کودک و نوجوان سپندار) و دکتر سیاوش مرشدی (نویسنده و مترجم کتاب قصه‏ های عطار نیشابوری) به بجث و تبادل نظر در زمینۀ ادبیات کودک و نوجوان) خواهند پرداخت و علی شعائی (دانش آموخته کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش)، دبیری این نشست را برعهده دارد.
این نشست، چهارشنبه ۸ اردی‏بهشت ۱۴۰۰، ساعت ۲۲ به دلیل محدودیت‏های اجتماعی ناشی از بیماری کرونا، در صفحه اینستاگرام مدرسه کودک و نوجوان سپندار برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است سلسله نشست‏های جبار باغچه‏ بان، از سوی هلدینگ سپندار با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می ‏شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نامزدهای چهارمین مسابقه بازی نامه‌نویسی معرفی شدند | عکس با معرفی هیات داوران؛نامزدهای چهارمین مسابقه بازی نامه‌نویسی معرفی شدند
نامزدهای چهارمین مسابقه بازی نامه نویسی به انتخاب هیات داوران این رویداد معرفی شدند.به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل هنرهای نمایشی؛ هیأت داوران چهارمین مسابقه بازی نامه نویسی متشکل از محمد حسین ناصربخت، رحمت امینی و رضا کوچک زاده  پس از مطالعه و بررسی کارشناسی و ارزیابی آثار متقاضی این مسابقه در تاریخ یکم اردی-بهشت ۱۴۰۰ و از طریق جلسه مجازی آرای خود را به شرح زیر اعلام کرد. نامزدها:در این بخش، هیأت داوران ۱۱ نمایشنامه زیر را بدون اولویت به عنوان نامزدهای این مسابقه اعلام می کند:نمایشنامه «ارغوانی» به نویسندگی «سجاد یاری فیروزآبادی» ازکوهدشتنمایشنامه ...
دیدن ادامه ››

نامزدهای چهارمین مسابقه بازی نامه نویسی به انتخاب هیات داوران این رویداد معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل هنرهای نمایشی؛ هیأت داوران چهارمین مسابقه بازی نامه نویسی متشکل از محمد حسین ناصربخت، رحمت امینی و رضا کوچک زاده  پس از مطالعه و بررسی کارشناسی و ارزیابی آثار متقاضی این مسابقه در تاریخ یکم اردی-بهشت ۱۴۰۰ و از طریق جلسه مجازی آرای خود را به شرح زیر اعلام کرد.
 
نامزدها:

در این بخش، هیأت داوران ۱۱ نمایشنامه زیر را بدون اولویت به عنوان نامزدهای این مسابقه اعلام می کند:

نمایشنامه «ارغوانی» به نویسندگی «سجاد یاری فیروزآبادی» ازکوهدشت
نمایشنامه «آتوربان را ایستاده خواهم» به نویسندگی «علی مرتضوی فومنی» از تهران
نمایشنامه «جنگ نامه ای برای قحطی زدگان» به نویسندگی « محمد فخرایی مطلق» از بندر دیر
نمایشنامه «جیک و بوک» به نویسندگی «شاپور ترکمنی سرایی» از مشهد
نمایشنامه «در سوگ شب هزار و یکم شهرزاد قصه ساز» به نویسندگی «شهرام احمدزاده» از تهران
نمایشنامه «روایت آنکه صبور بود که حکمت پروردگار دید و رأفت سلطان» به نویسندگی «نیما جهان بین» از رشت
نمایشنامه «روشنک» به نویسندگی «حامد مکملی» از قزوین
نمایشنامه «سودابه خوانی» به نویسندگی «سید حمید رضوی» از تهران
نمایشنامه «مجلس شبیه خوانی آزمون فریدون» به نویسندگی «علی عزیزی» از سمنان
نمایشنامه «مجلس نامه مقرب الخاقان» به نویسندگی «مهدی دریایی» از اراک
نمایشنامه «هفت خوان رخش و رستم» به نویسندگی «محسن سلیمانی» از تهران

لازم به ذکر است، براساس فراخوان این مسابقه و همچنین ضوابط بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی نمایشنامه های مذکور می توانند به طور مستقیم متقاضی حضور در مرحله ارزیابی اجرایی این دوره از جشنواره باشند. متقاضیان باید برای این موضوع  باتوجه به ضوابط فراخوان جشنواره اقدام نمایند

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید