تیوال | دیوار
S3 : 21:05:26
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

سلام .من یک بلیط برای روز چهارشنبه۳۰مرداد باکس cصندلی شماره ۹( ردیف سوم)دارم.متاسفانه نمیتونم به دیدن نمایش برم .اگر کسی تمایل داشت‌ تقدیم میکنم.
شماره تماس :۰۹۹۰۳۵۶۱۳۰۰
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش مختصر و مفیدی بود.فکر کنم کوتاه ترین نمایش از نظر زمان بود تا حالا دیدم. یه گروه جوون جو صمیمی و داستان سورئال و جالبی داشت. بازیگر نقش شیلا خیلی نقششو خوب بازی کرد. آرزوی پیشرفت برای جوونای این نمایش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خوب و دلنشینی بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متاسفانه هنرجویان گرامی ،از بازی کردن در نمایش،فقط جیغ زدن را یادگرفته بودند. اینجانب در هنگام خرید بلیط نمایش به اشتباه تصور کرده بودم که شاهد تماشای یک نمایش حرفه ای خواهم بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام خدمت دوستان.ارجمند
این نمایش اولین تجربه من برای دیدن یک تئاتر از نزدیک بود که با دعوت دوست بسیار عریزم میسر شد. تلاش ایشان این بود که اولین تجربه من را از تئاتر دلزده نکند که انصافا انتخاب بجایی بود. صادقانه بگم در نقد تئاتر تخصصی ندارم، اما بعنوان یک تماشاگر عادی میتونم بگم نمایش بسیار زیبا بود و دلنشین. دیالوگها سنگین و خسته کننده نبود. اشکان خطیبی عزیز عمیقا مایه گذاشت. کاوه آهنین جان فوق العاده بود. دنیا مدنی (که شنیدم اولین کار تئاترشون بوده) دلپذیر بازی کرد و رویا تیموریان عزیز هم نیازی به توصیف ندارند.
از همه این عزیزان برای رقم زدن یک تجربه شیرین صمیمانه سپاسگزارم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چیزهایی که نوشتم شاید کمی (شاید هم خیلی) مغشوش به نظر میاد. شاید بعضی از قسمت های چیزی که نوشتم ربط دقیقی که به اجرا نداشته باشه، شاید. و البته ربطی به این هم نداره که بار دوم کمتر از بار اول لذت بردم، هم به خاطر تازگی بار اول و هم به خاطر بازی بهتر بازیگرا. و البته بسیار خوشحالم از دیدن چنین تئاتری.

دیروز داشتم درباره عمق و رابطه اش با لذت فکر می کردم. اینکه هرچی عمیق تر بشی، تعداد چیزهایی که می تونه باعث لذتت بشه کم و کمتر میشه و باید برای به دست آوردنش بیشتر و سخت تر تلاش کنی. و همین کندوکاو و تلاش باز هم تو رو عمیق تر می کنه و کار رو برات سخت تر. حالا اگه چیزی رو پیدا کنی که لذتی برات فراهم کنه، که قطعا سخت تر از گذشته پیدا میشه، عمق اون لذت بسیار بیشتر از اون لذات قبلیه. در واقع یه چیزی شبیه همون داستان کمیت و کیفیته. یا شاید همون چرخه امیال و لذت و ... دیدن ادامه » ملال. عمق آرامش میده، سکون میده، ته نشین شدن می کنه، خیرگی میده، وقفه میده، فاصله میده. آرومه ولی اثر داره، نرمه ولی نفوذ می کنه. قاطع نیست ولی فراگیره. و البته اگه چیزی در عمق بشکنه، دیگه برای همیشه تغییر می کنه، حتی شاید سکونش شکستگی رو بیشتر بپذیره.
استاد تهرانی شب اول قبل از شروع نمایش حرف از زمان زدن. شاید منظر من کلا متفاوت باشه از اون چیزی که ایشون منظورشون بوده، شاید هم همون باشه، نمی دونم. ولی داشتم فکر می کردم عمق زمان رو منجمد می کنه و به جاش اون رو در سطح خودش بسط میده. یعنی در عین منجمد بودن کش میاد، ولی نه دیگه به صورت خطی، بلکه وارد فضایی از تعلیق میشه. فضایی که میشه در اون دست دراز کرد و به چیزهایی چنگ زد که در سیر معمول زمان به دست نمیاد.
سیر دیوانه وار و البته مخرب زمان ما رو به سمت مرگ می بره. مرگی که به قول بعضی از فلاسفه با تولد ما متولد میشه و صرفا دز طول عمر ما منتظر میمونه. مرگ یک امر طبیعیه. همون طور که زمان یک امر طبیعیه. و طبیعت به غایت وحشتناکه، شاید به خاطر شفافیت غیر قابل انکارش، شاید هم به قول کاراکتر مرد نمایشنامه دوراس به خاطر اینکه نه آغازی داره و نه پایانی و ما درگیر این ازلیت و ابدیتیم. و البته که ناچاریم، ما ناچار از طبیعتیم. ناچار از مرگی که سیر طبیعی برای ما به ارمغان خواهد آورد.
تنها چیزی که شاید این زمان رو متوقف کنه، و مرگ رو به تعویق بندازه و یا حتی اون رو بی اهمیت کنه، تعلیق زمانه. اینکه زمان به گونه ای در سطح خودش مبسوط بشه که دیگه جایی برای حرکت خطی اون باقی نمونه. دقیق همون کاری که حرکت به سمت عمق انجام میده و البته همون چیزی که ابتذال میخواد اون رو فراموش کنه.
سوال من اینه آیا عمقِ احساس هم می تونه همین کار رو کنه؟ آیا میشه عشق رو به چاره ای در برابر این سیر طبیعی که به مرگ منجر میشه بدل کرد؟ آیا زمان در نگاه ها هم بسط پیدا می کنه؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوشنبه بیست و هشت مرداد ساعت بیست و یک

بازی های اشکان خطیبی همیشه خوبه. یادم نمیاد کاری ازش دیده باشم که ضعیف بوده باشه. راستش با دیدن بازی دیشب دلم خواست موسیو ابراهیمُ برای بار چندم ببینم. خدا قوت آقای خطیبی. همیشه خوبی و دوست داشتنی.
راستش یه جورایی از اولین کلامی که آقای امیرکاوه آهنین‌جان به زبان آوردن مطمین شدم یک نمایش عالی خواهم دید. صدای خوب. بیان خوب. بازی خوب. همه چی با هم کامل. چقدر خوبید شما آقای آهنین جانِ جانان با اون صدای فوق العادتون.
خانم تیموریان هم دیگه مگه میشه بد باشن؟ صداشون. بازی پر از شیطنت خوبشون. پیشنهاد میکنم لیلی لال را با صدای خوبشون در سایت نوین کتاب گویا حتما گوش کنید.
خام مدنی هم که بده و بسون دوست داشتنی ای در دیالوگها داشتن و اولین باری بود که ایشونُ روی صحنه دیدم. خدا قوت.

فضا سازی ها بسیار خوب درومده بود و با ... دیدن ادامه » طراحی صحنه ی زیبا و درست نمایش از ابتدا تا انتها به دل نشست. اشعار و دیالوگها جای درستی قرار داشتن و اصلا متوجه گذشت یک ساعت و نیم نشدم.
یه نمایش کلاسیک دوست داشتنی که تا مدنها در خاطرمان خواهد ماند.

خدا قوت آقای جلالی

فقط متوجه خنده ی اون خانمی که جلو نشسته بودن زمانی که خانم تیموریان با آقای آهنین صحبت می کردن نشدم. و هر چی هیچ کس نمیخندید اون خانم بیشتر میخندید. انگازی بخواد از بقیه خنده بگیره. و متاسفانه اونقدر زشت و زننده خندید که متوجه دیالوگهای خانم تیموریان نشدم. اینکه اون لحظه و دیالوگها برای ایشون خنده دار بوده حرفی نیست ولی میشه رعایت کرد وقتی میبینیم کسی دیگه نمیخنده. متاسفانه شاهد چنین رفتارهایی هستیم. انگار بگن من هستم, اینجام توی سالن و لطفا منُ ببینید.
بهار گراوندی این را خواند
آقاى آلما من تصور میکنم اون صداى خنده ى خانم مدنى بود. البته من چون ردیف آخر بودم دقیقاً نمیدونم، شایدم اشتباه میکنم. ولى از اونجایى که امروز یعنى ٣شنبه هم اون خنده اتفاق افتاد احتمالاً جزئى از نمایش بود.
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزى روزگارى شاعرى بود به نام دانته آلیگیرى، دانته عاشق بئاتریس بود...
.
آقاى خطیبى شما براى من چه در مقام بازیگر، چه کارگردان، چه خواننده و همین طور در مقام [انسانیت] بسیار عزیز و ارزشمند هستید.
و من لذت میبرم میبینم شما انقدر توانا و با انرژى هستید.
خانم تیموریان که بازیشون نیازى به تعریف من نداره. خانم مدنى، آقاى آهنین جان خسته نباشید.
ممنون از تخفیفى که اعمال شده بود، معمولاً کسانى که مجبور هستند سانس هاى ویژه رو به خاطر ساعت زودترشون انتخاب کنند به ناچار تخفیف ٣روز نخست کارها رو از دست میدن.
(در مجموع خیلى این اجرا رو دوست داشتم و دیدنش رو پیشنهاد میکنم، مخصوصاً که موسیقى از امیر عظیمى باشه)
سپیده و دایِه* این را خواندند
فرزاد جعفریان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کار عالی و دیدنی دیگه از گوشکی
شخصا از کارهای شکسپیر خوشم نمیاد مگر اینکه کارگردان خیلی خلاق باشه و برداشتی خلاقانه و جذاب ارائه بده
برداشت های کوشکی از شکسپیر رو خیلی دوست دارم، خلاقانه و جذاب هستند خیلی
پیشنهاد میکنم حتما تا وقت هست این کار رو ببینید
اشکان حامد غلامشاهی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
razieh sadri
درباره نمایش مارلون براندو i
نمایش خوبی بود، لذت بردیم. منتظر کارهای بعدی آقای رنج بر هستیم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

دلم آغاز
دلم پرواز
دلم باران

نگاهم چتر
چترم خیس
و در بسته،

سکوتم بغض
بغضم هیس،
فرو رفته

به لب حرفی
به دل آهی،
سوالی ... دیدن ادامه » مانده
از انگشت هر دستم

کجا رفته؟
که من کیستم؟
که شاید باز
با باران سال بعد

کنار صبر
میان ابر
دلش در شب

دلش در روز
کمی آغوش،
باز خواهد گشت.

#مجتبی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسین سیف الهی
درباره نمایش اتینا i
نمایش بسیار خوبی بود. بازیگران به خصوص آقای تفتی خیلی مسلط، با انرژی و کم اشتباه بودند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد مجللی
درباره نمایش دریم لند i
شورش رو در آوردین دیگه
چرا نگفتین با خودم اون چند جفت چشم های اضافه ام رو هم ببرم؟ :-/
اخه کل صحنه و بازیگر ها اونقدر خوب و جذاب بودن که دلم نمیومد یه عده رو ببینم و یه عده رو نه، حیف بود واقعا !
دریم لند همون ایده درخشانه است که این بار اسیر پرداخت بد نشده.
نمایشی وهم انگیز همچون یک رویای بکر
یه کار درست و حساب شده
حال خوب کن و متفاوت
قطعه ی گمشده ی پازل تیاترمون که این روز ها مبتلا به آثار اجتماعی روتین و تکراری شده. کار هایی مثل کوریولا... عه ببخشید، به قول میثم جان هنزکی، فلان!

و حالا
خانم ها و آقایان
این شما و این دریم لند!
بله! میتوانم! من در رویای خودم آزادم...
شما چطور ؟

پ.ن: ... دیدن ادامه » فووووت :)
پ.ن۲: آقا یکی بره تو ستینگ مولوی قسمت sound and audio
فکر کنم بخش صدا دی اکتیو شده
اون از هار اینم از دریم لند :)
دایِه*، اشکان حامد غلامشاهی، سپهر و سپیده این را خواندند
فرزاد جعفریان و المیرا آشفته این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
❌❌ با توجه به فروش کلیه‌ی بلیت‌ها تا روز آخر، باکس‌های E و H جهت فروش بلیت در دو روز پایانی نمایش باز شده است.

❌❌شایان ذکر است به دلیل آغاز اجرای نمایش گروه بعدی (از روز یک‌شنبه سوم شهریور) امکان تمدید دوباره‌ی این اثر به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت❌❌

⬅️ بلیت‌فروشی برای روزهای پایانی نمایش هم‌اکنون در سایت انجام می‌شود

✴ روزانه تعدادی بلیت در گیشه به صورت حضوری عرضه خواهد شد.
سید رسول حسینی مفرد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش رو دوست داشتم و منتظره دیدن این نمایش از ماهها قبل بودم به همه عوامل خسته نباشید میگم به نظرم این تئاتر تونست حرفهایی رو که میخواست به مخاطب انتقال بده این نمایش و نویسندگی و کارگردانی جناب منظور باعث شد خیلی ها بیایند و تئاتر ببینند با حال و هوای این هنرجذاب بیشتروبیشتر اشنا شوند حتی کسانی که رشته تحصیلیشون در این زمینه نیست .دیدن بیشتر و بیشتر اثار خوب میتونه به رشد مخاطب کمک کنه و سطح اطلاعاتش رو در زمینه تئاتر بالاتر ببره . همه عوامل دستمریزاد خداقوت به جناب منظور که صمیمانه از تماشاگران تشکر کردند بدون هیچ حمایتی از سمت هیچ کسی. مردم ما شریف اند در حمایت و قدردان یا حق
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیلوفر
درباره نمایش دریم لند i
به نظرم نمایشنامه اصن کشش لازم برای یه کار هفتاد دقیقه ای رو نداشت..
ولی به دیدنش میارزید..
اشکان حامد غلامشاهی، المیرا آشفته و سپیده این را خواندند
دایِه* این را دوست دارد
من بعد 70 دقیقه شم دوست نداشتم تموم شه :)
۵ ساعت پیش
یعنی دوست داشتی اون اسلحه، هی دست یکی دیگه بیفته؟ هی یکی دیگه؟:|
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شماره ٨: بچه ها دیوار ترامپ منُ یاد دیوار گیم آو ترونز مى ندازه، اینور دیوار ما تو وستروسیم بعد اون ور دیوار وحشى هاى مکیزیکى مى خوان از دیوار ما بیان بالا!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ساعت 20 روز عید قربان سالن ورودی بسیار گرم و شلوغ بوی بد دستشویی ولی تمام این نکات منفی با شروع نمایش از ذهن شسته شد و یک شب بیاد ماندنی برای من و خانواده رقم خورد از کارگردان و بازیگران بسیار ممنون
اشکان حامد غلامشاهی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش عالی بازیهای عالی دیدن این نمایش را توصیه میکنم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش را دوست داشتم متن و کارگردانی خوب با بازیهای عالی