تیوال | دیوار
S1 : 19:07:06
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

از میدون تجریش با مینی بوسی میرفتیم که کرایه اش یه اسکناس بیست تومنی آبی بود .میرفتیم پاستور واکسن بزنیم و یه بسته هانیسمک درد سوزن واکسن رو واسمون کم میکرد.... بعد با یه مینی بوس دیگه میرفتیم کرج خونه ی مامان بزرگم دور بخاری نفتی میتشستیم حرف میزدیم غذاهای خوشمزه میخوردیم و از رادیو آمریکا آهنگ داروغه ی مرتضی رو با کیفیت خیلی بد پر میکردیم رو نوار...از اون موقع ها سکوت اش یادم مونده سکوتی خالی از صدای دزدگیر ماشیانا و صدای اسمارت فونها و... سکوت روی تصویر شیشه ی لاجورد مامان بزرگم که گاهی باهاش رخت میشست میاد جلوی چشمم... سکوتی که تو یه چشم برهم زدن تموم شد و رفت و رسید به سر و صدای حالا...
اگه میخواید این سکوت زیبارو توی یه سالن تیاتر تجربه کنید به تماشای نمایش " چشم برهم زدن" بشینید
میلاد اخگر
بازیگر و کارگردان تئاتر
۰۸ مهر ۱۳۹۴
فرزاد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام تبریک مدیر تماشاخانه سنگلج به مناسبت تولد عزت الله انتظامی | عکس
» پیام تبریک مدیر تماشاخانه سنگلج به مناسبت تولد عزت الله انتظامی
... دیدن متن »

پریسا مقتدی ـ مدیر تماشاخانه سنگلج ـ طی پیام کوتاهی سال‌روز تولد استاد عزت‌الله انتظامی، هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینما را تبریک گفت.
متن این پیام به این شرح است:

استاد عزت الله انتظامی
نود و چهارمین زادروزتان را به جامعه‌ی فرهنگ و هنر، به ویژه هنرمندان نمایش ایرانی تبریک می‌گویم و از صمیم جان، برای‌تان آرزوی سلامتی و سربلندی می‌کنم.
همیشه سبز باشید و مانا عزت تئاتر و سینمای ایران

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انتخاب سخنگو خانه تئاتر در دومین جلسه هیئت مدیره خانه تئاتر | عکس
» انتخاب سخنگو خانه تئاتر در دومین جلسه هیئت مدیره خانه تئاتر
... دیدن متن »

دومین جلسه هیئت مدیره جدید خانه تئاتر با حضور تمامی اعضاء اصلی و علی البدل هیئت مدیره و بازرس خانه تئاتر در محل عمارت جدید خانه تئاتر برگزار شد.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در این جلسه ابتدا هیئت مدیره وارد بحث و گفتگو راجع به انتخاب مدیرعامل خانه تئاتر شد که با توجه به کمبود وقت و طولانی شدن بحث، ادامه این تصمیم به جلسه بعد موکول شد. سپس از اعضاء برای انتخاب سخنگو، علی البدل اول و مسئول امور مالی هیئت مدیره رای گیری به عمل آمد که به ترتیب محمود رضا رحیمی برای سخنگو و مریم کاظمی برای علی البدل اول و مسئول امور مالی حائز اکثریت آراء شدند.
در ادامه نامه ناظر انتخابات هیئت مدیره قرائت و درباره آن بحث و گفتگو شد. اعضاء هیئت‌مدیره در این خصوص با درخواست ناظر انتخابات مبنی بر بررسی اسناد، مدارک و آراء انتخابات خانه تئاتر، منوط به حضور بازرس و یک نماینده از اعضاء هیئت مدیره موافقت کردند.
در ادامه جلسه بنا شد طرح به سازی خانه تئاتر با حضور یک نماینده از گروه تهیه کننده در جلسه بعدی طرح و بررسی شود.
اصغر همت نیز در خصوص بیمه تکمیلی امسال و احتمال تغییر بیمه سرویس دهنده توضیحاتی ارائه دادند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"بدبخت نمایی زنان ،ممنوع "

از یک جایی به بعد آدم دیگر بهش بر میخورد ، به اینکه هرکسی می خواهد درباره ی "زن" بگوید یا بنویسد یا نمایشی اجرا کند، یک راست می رود سراغ دردها و رنج هایش .. آنهم نه با نشان دادن توانمندی ها و نیروی قوی وجودی اش که اجازه ی ظهور پیدا نکرده اند و در یک سیستم تبعیض گرای مردسالارانه و یا بستر فرهنگی ِمتحجرانه ،هدر شده است ولی بااین حال تلاش می کند جایگاه خود را بدست بیاورد .. بلکه می رود سراغ اینکه چون خانواده ی ضعیفی دارد، شوهر گیرش نمی آید پس باید با پیرمرد بیمار پولداری ازدواج کند تا به خواسته های مالی اش برسد، یا مردی را که دوست داشته رهایش کرده، پس برای انتقام یا فراموشی اش ،رحم اجاره ای شود ... یا چون دل در گرو ِهمسر خوب فوت شده اش دارد ، دیگر قید عشق و ازدواج را زده و سالهاست که درانزوا زندگی می کند.. یا زنی ست که ... دیدن ادامه » در یک خانواده ی بسته سنش بالا رفته و ازدواج نکرده ، پس تمام عقده ها را درخودش جمع کرده و دنیا برایش تمام شده است . آدم دیگر از یک جایی حالش بد می شود بخصوص که زن باشی و ببینی تصویر زن برای تمام آنهایی که ازاو می نویسند،غش و ضعف کردن برای مردی ست ... به اسم جنس لطیف و درون احساسی و عاشقانه ی زن، هر وصله ای را به او می چسبانند دریغ ازاینکه یکبار وقار و جنمی ازاو به تصویر بکشند که انسان بودنش را نشان می دهد، زن بودنش را به معنای روح زندگی، به معنای تلاش برای رشد و سازندگی ، آموختن، حرکت کردن ..یا مبارزاتش را علیه فقر فرهنگی و عرفی که سالیان ست دراین مرزو بوم ریشه دوانده است ... زنانی که از هیچ و با دستی بسته و بدون حضور مردی ، موسسه ها، دانشکده ها و مراکزی را تاسیس کرده اند که بالنده و حمایتگر و مستقل ست همان چهره ی حقیقی ِزن ...
تجربه های زندگی را از دید او جوری می بینند که ضعف و بیچارگی را فریاد می زند،مدام درتقلای این ست که ازدواج کند و به رفاهی برسد، یا در حسرت مادرشدن و جلب محبت وعشقی ست که بی آنها، می میرد .
آه و ناله وگریه کردن که اصل خصوصیت ِزنان داستان آنهاست .. که وقتی خواهرشوهرش روز عروسی در آرایشگاه براو می تازد ،یک گوشه می ایستد و آبغوره می گیرد و بجز چند کلمه ی لکنت وار ،کلامی برای دفاع ازحقش به زبان نمی آورد .و بعدهم خودرا سیه روزی می داند که زندگی اش تباه شده است .
یعنی زنان ما آنقدر بی دست وپا و بدبختند که در قبال هیچ وضعیتی کنش فعالی ندارند؟ باید توسری خور باشند و یک نفر دیگر تکلیف زندگی آنان را روشن کند؟آیا برای زنان این سرزمین بجز تظلم خواهی و حسرت و تباه شدگی چیز دیگری به ذهن نویسندگان و کارگردانان ما نمی رسد؟
این نگاه به زن ،نتیجه ی پرورش و رشد در سیستمی مردسالار و برساخته است که حتی اگر اجازه ی ورود به موضوع و حوزه ی زنان را می دهد، از آنان موجوداتی رقت بار،منفعل ، و وابسته به مردانی می سازد که نشان دهد دست آخر ،زنان بی مردان (چه وجودشان وچه احساسشان به آنها) هیچ نیستند ... واین بزرگترین ظلم به زن ست ..

نیلوفرثانی
24 خرداد 97
بابک این را خواند
م ح خ و روبینا بوغوسیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت هفته پایانی این نمایش، از یکشنبه ۳ تا جمعه ۸ تیر، به نویسندگی یاسمینا رضا و کارگردانی علی سرابی، و با بازی مارال بنی آدم، ستاره پسیانی گروه علی سرابی، نوید محمد زاده، فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام.تجربه ی خوبی بود..در قالب لکچر پرفومنس میتونست ایده ی خوبی باشه ..موضوع و ایده ی کار دغدغه مغفول جامعه بود. بازی بازیگررر کار درخشان،پرانرژی و دلنشین بود...اما ماهیت کار رو در مجموع به عنوان اثری نمایشی نپسندیدم.در خصوص نوع پوشش بازیگر ترجیح میدم حرفی نزنم.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موضوع نمایش از جمله مسائل یا بهتر بگم چالش ها بحرانهای فردی اجتماعی است که در دوران های سخت یک جامعه معمولا بروز میکند ، همکاری عده ای با ستمگر به بهانه ها و توجیهات مختلف ، اگر چه موضوع نمایش مربوط به دوران جنگ جهانی دوم بود اما کم نیست اتفاقاتی از این دست در پیرامون ما ، یاد آوری این مسائل همیشه تلنگری است بر انسان و سقوط او
ضمن تشکر از همه دست اندرکاران نمایش در مورد این نمایش چند نکته به نظرم میرسد که مطرح میکنم
- اول از همه تاسف میخورم که برخی نمایش ها با مضامین و محتوای پوچ و بعضا تحریف شده در این جامعه مورد استقبال قرار میگیرد و این نمایش مورد استقبال قرار نگرفته است ، خیلی جا دارد که دلایل جامعه شناسی آن آسیب شناسی شود و من امیدوارم که تئاتر دوستان حتما این تئاتر را ببینند
- دوم ، نمایشنامه پایان بندی خوبی نداشت ، در دنیای واقع واقعا ... دیدن ادامه » پایان ماجرا به این سادگی و در سعادت طی نمیشود ، من پایان بندی نمایش را ناقص دیدم ، که گویی قصد برآن بوده که پاکی انسان خادم خدا و بخشش او حتما در این نمایش گنجانده شود
سوم - موسیقی نمایش بسیار عالی بود و تاثیر گذار
چهارم - دیالوگ ها کم پرداخته شده بودن ، تن و اکسان دیالوگ ها به نظر من ضعیف بود، در این نمایش که صحنه و دکور کار و لباس ، کار زیادی نمیکرد ، صدا و موسیقی حرف اول را میزد و من بیان دیالوگ ها را ضعیف تر از انتظارم بود
پنجم اینکه وقتی از سالن بیرون آمدم تحت تاثیر فضا و موسیقی نمایش قرار داشتم و نمایشی که اینکار را با آدم بکند حتما نمایشی دیدنی است
تشکر میکنم از همه گروه و ارزوی موفقیت برای همه شما در کارهای آتی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش پرتی
با حمایت کانون تئاتر دانشگاهی «پرتی» به پلاتو اجرای تئاتر شهر می‌آید | عکس
» با حمایت کانون تئاتر دانشگاهی «پرتی» به پلاتو اجرای تئاتر شهر می‌آید
... دیدن متن »

نمایش «پرتی» از روز دوشنبه ۴ تیرماه، با حمایت کانون تئاتر دانشگاهی اداره کل هنرهای نمایشی، در پلاتو اجرا تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود.
به گزارش روابط عمومی،  نمایش «پرتی» نوشته رسول کاهانی و به کارگردانی بهار رضی‌زاده از ۴ تیرماه هر روز ساعت ۱۸ در پلاتو اجرا تئاتر شهر به روی صحنه خواهد رفت.
نمایش «پرتی» که در فضایی زنانه به چالش های موجود بین چند دختر جوان دانشجو می پردازد، در بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی روی صحنه رفت و جایزه بازیگری زن را در این جشنواره از آن خود کرد.
کتایون لطیف، شوکا کریمى، بهار رضى‌زاده، ثمین راد نیکنام، ماهنى مهرپور در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.
سایر عوامل این اجرا عبارتند از:
طراح لباس: سمانه احمدی مطلق، دستیار کارگردان: شمیس پورشاه رضایی، ساخت تیزر: محمد زارعی، عکاس: تینا تمدنی
این نمایش روایت‌کننده‌ی داستان پنج دختر است که در اتاقى در یک خوابگاه، راجع به نیم ساعت پیش از آنچه در حال حاضر نمایش در آن هستند بحث مى‌کنند و هرکس روایتى متفاوت از آن زمان دارد.
لازم به ذکر است این اثر نمایشی از روز دو شنبه ۴ تیرماه لغایت ۱۵ تیرماه، ساعت ۱۸ در پلاتو اجرای تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود و علاقمندان می‌توانند، از طریق سایت تیوال و یا گیشه‌ی تئاتر شهر برای خرید بلیط، اقدام کنند

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به نویسندگی محمد یعقوبی و کارگردانی مجید قربانی با بازی سعید ابوحمزه، سحر اسکندری، نرگس اسماعیلی، زهرا آرایی و ... آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر کسی اینجا برای روز یکشنبه ۳ تیرماه بلیت اضافی داره لطفا خبر بده، پیشاپیش ممنونم
عاطفه گندم آبادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هنرنمایی تشت‌نوازان مازندرانی در جشنواره لیلم | عکس
» هنرنمایی تشت‌نوازان مازندرانی در جشنواره لیلم
... دیدن متن »

سومین جشنواره سراسری موسیقی بومی البرزنشینان ـ لیلم ـ امسال نیز همانند سال گذشته با در نظر گرفتن بخش تشت‌نوازی (لگن) فرصت درخشش بانوان مازندرانی را فراهم کرده است. به گزاش ایسنا، تشت لگن یا تشت‌لاک از ساده‌ترین وسایل زندگی مردمان این دیار است.

این ساز کوبه‌ای در گذشته توسط یک یا دو نفر از بانوان در مجالس عروسی در روستاها نواخته می‌شد. هنگام نواختن لگن، با قرار دادن یک ظرف کوچک مانند نعلبکی روی لگن، افکت‌هایی نیز به این ساز داده می‌شد، اما متاسفانه امروزه دیگر در مراسم عروسی کمتر شاهد هنرنمایی زنان مازندرانی به‌وسیله این ساز بومی هستیم. نواهای کهن موسیقی بومی از ابزارها و لوازم پیرامونی هر قوم که در طول تاریخ برای رفع نیازهای خود استفاده می کردند ساخته شده است که با آن نجواهای درونی خود را بی‌کلام بیان می‌کردند تا شادی و اندوه خود را به اشتراکی جمعی قرار دهند. علی حسن نژاد، پژوهشگر فرهنگ بومی مازندران درباره تشت ‌نوازی در مازندران گفت: لگـن یکـی از ابزار اصلـی زندگـی بومـی مازنـدران اسـت کـه در زمـان شـادی تغییـر کاربـری داده و بـه عنـوان یـک سـاز از آن اسـتفاده می‌شد.

وی افزود: معمولا بانـوان قدیمـی مازندرانـی مهـارت خوبـی در نواختن و اجرای ریتم‌هـا بـا لگـن دارنـد. هنـگام نواختـن لگـن، بـا قـرار دادن یـک ظـرف کوچـک ماننـد نعلبکی روی لگـن، افکت هایـی نیـز به این سـاز داده می شـود. حسـن نـژاد تصریح کرد: لگـن کـه وسـیله معمولـی زندگـی خانواده هاسـت، وقتـی در مراسـم مختلـف بـه عنوان سـاز اسـتفاده می شـود، در زمـره سـازهای کوبـه ای قـرار می گیـرد؛ چـرا کـه نوازنـده بایـد بـا دو دسـت بـه صـورت ریتمیـک لگـن را بـه صدا دربیـاورد. به گزارش ایسنا، سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان لیلم از تاریخ یکم تا پنجم مرداد ۱۳۹۷ در مازندران برگزار خواهد شد.

این جشنواره که توسط شرکت فرهنگی و هنری نسیم مهرآوا و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، تلاشی است فرهنگی در جان این کهن بوم و پاسخی برای فرهنگ بیگانه که می‌تواند افزون بر پیشرفت موسیقی آیینی و بومی البرزنشینان، یک بازنگری در جهت ماندگاری بیشتر و ریشه دواندن این موسیقی تبارمند در رگ‌های خشکیده‌ فرهنگ بومی ایران زمین باشد.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان تاسیس، داستانی برای آدم بزرگ‌ها

اینجا یک حمام قدیمی است! جایی که تصویر ما از جهان شازده کوچولو به "زبان تخریب" دچار دگرگونی می‌شود.
نمایش، روایتی نو و خلاقانه از شازده کوچولو است؛ او برای پیدا کردن سیاره خود سر از یک حمام قدیمی درآورده و حالا با چالش‌هایی روبرو می‌شود که در نهایت جهان او را به کلی تغییر می‌دهد؛ شاید هم جهانی که ما آدم بزرگ‌ها برایش ساخته‌ایم.
شازده کوچولوی این داستان هم مثل هفتاد و چند ترجمه دیگر (که در ابتدای نمایش با تکرار مداوم کلمه "برگردان" به صراحتِ نقد موضوع اشاره می‌کند) ابزاری است برای فروش بیشتر، سود بیشتر و شهرت بیشتر؛ که بر گفته نویسنده و کارگردان اثر صحه می‌گذارد؛ بر این "منفعت طلبی ناگزیر" بشر در دنیای امروز. وقتی در تیزر نمایش، شازده کوچولو برای تماشای نمایشی در مورد داستان خودش، ... دیدن ادامه » به گیشه بلیط فروشی مراجعه می‌کند؛ انگار هنر امروز این است؛ کالایی مصرفی برای فروش بیشتر.
"شازده کوچولو! دوست غمگین من! کم کم به دنیای کوچک تو پی می‌برم"
لئو استاینبرگ در جایی می‌گوید:
امروز می‌توانیم به جای "مدرنیسم محشر" بگوییم "سهام رو به ترقی" به جای کیفیت ظاهری بگوییم "جذابیت بازار" و به جای "عوض شدن سلیقه مردم در جهت منفی" بگوییم "کهنگی منفی" این است استفاده از معجزه زبان برای انکار تغییر نگرش.
اما از نگاه دقیق‌تری می‌توان گفت داستان تاسیس کاملا مبتنی بر زبان است. نمایش با اصطلاح "روده درازی" یک بازی کلامی بین شازده و حمومی را آغاز می‌کند و در پی کنایه‌ها، ضرب‌المثل‌ها و اصطلاحات زبانی، پیچیدگیِ زبان به گونه‌ای نمایان می‌شود که می‌فهمیم اصلا دلیل گم شدن سیاره شازده کوچولو مثل معروف "خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج" بوده؛ پس شازده برای رسیدن به سیاره‌اش باید معمار را پیدا کند تا خشت اول را صاف بچیند.
شازده کوچولو برای پیدا کردن سیاره و دوباره برگشتن به آن شده ناگزیر است در معامله خرید و فروش حمام برای ساخت مگامال شرکت کند و یا شاید هم خودخواسته وارد بازی قدرت نمایی و سرمایه‌داری شده است. اینجا همه اصالت و حقیقتی که به گفته او از چشم سر پنهان است، به کلی محو و ناپدید می‌شود.
مواجهه شازده با سیارات مختلف در کتاب شازده کوچولو، همان قصه تقابل او با کاراکترهای داستان تاسیس است؛ کاراکترهایی که منطق هر کدامشان بی منطقی است؛ همچون علتی که برای آن معلولی مفروض نمی‌توان شد. "روده‌ای که درازه، درازه پس دیواری هم که کجه، کجه"
در آخر اگر هنوز هم فکر می‌کنید برای تبدیل جهان به جایی زیباتر، صلح آمیزتر و رویایی‌تر، قدم‌های بزرگی می‌توان برداشت، نمایش داستان تاسیس ... به زبان تخریب را از دست ندهید؛ چون درمی‌یابید که در دنیای واقعی مجبورید مثل راوی داستان شازده کوچولو، آنتوان دوسنت اگزوپری، از بازی بریج و گلف و سیاست بگویید و خود را تا سطح آدم بزرگ‌ها پایین بیاورید؛ و اگر می‌خواهید آدم بزرگ‌ها را در کنار خود نگه دارید، ناگزیر وارد مسیری خواهید شد که عاری از هرگونه خلوص و سادگی صرف است؛ حتی اگر برای شما خوردن گل‌ها توسط گوسفندها مهم باشد.


ندا ناصر / خرداد 97
عاطفه گندم آبادی این را خواند
راضیه فیض آبادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو عدد بلیط کنسرت ریچارد کلایدرمن شنبه ٢ تیر جایگاه همکف F ردیف ٢ به قیمت پایین (ارزش خود بلیطا ٢٥٠ تومنه، اما پایینتر میدم)
٠٩١٤٣٤٣١١٩٤
عاطفه گندم آبادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش درنیومده بود
از سوم تیرماه در تماشاخانه ایرانشهر
» ویدیویی از نمایش در نیومده بود
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زمین های فوتبال... دیدن متن »

در اکثر نقاط جهان فوتبال چیزی بیش از یک ورزش صرف است؛ بهانه ای برای دور هم جمع شدن و شادی است. در ادامه تصاویری از زمینهای فوتبال مختلفی در نقاط مختلف جهان مشاهده میکنیدٰ از زمین فوتبال یخ زده در قطب شمال تا خرابه های کشور سومالی و ارتقاعات سوئیس.زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، پنجشنبه ۳۱ خرداد و جمعه ۱ تیر، به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سیاوش اسد و با بازی مرجان دلبند، سحر نظام دوست، عمار تفتی و ... با هنرمندی اردلان شجاع کاوه، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

"چشم بر هم زدن"
این نسل آدم را شگفت زده مى کنند.
تمام آنچه بر آنها رفته را با زبان و بیان ویژه خودشان روى صحنه بازگو مى کنند.
هرکار بکنى نسلها روایت خود را از پدیده ها دارند.
اسباب حیرت اند. آدم از آنها جا مى ماند.
ما حوادث دهه شصت را با گوشت و پوست و استخوان دیدیم و لمس کردیم، این نسل یا از دور چیزهایى شنیدند و یا خواندند ولى هیچکدام به آن اندازه که لازم است در بطن حوادث نزیستند. ولى زبان هنر این حرف ها را
گوش نمى کند، کارى به کار روایت غالب و رسمى ندارد، راه خودش را مى رود و تحلیل خودش را دارد.
موقع تماشاى نمایش"چشم بر هم زدن" گروه اجرایى مرا و ما را مثل آب خوردن بردند به سى سال پیش و به راحتى به خود نشانمان دادند آنهم با چه جسارتى.
اثر پر زحمت و سخت است. دقیق است. سیال است و بین دو و چند زمان و مکان جریان دارد. این سیالى ما را نرم کرده و همچون موم مذاب به درون هزار توى قصه اى با نمک ولى تراژیک به سفر مى برد.
چه جدیت، هماهنگى و پشتکارى دارند گروه.
به تک تک آنها تبریک مى گویم.
به نویسنده اثر، محمد زارعى که آن را بر اساس رمانى از فرهاد بابایى نوشته است.
به طراح و کارگردان جوان و با دانش محمدحسین زیکسارى و دوستان بازیگر که هرکدام درجاى خود مکمل روند درام بودند و همه در این عکس هستند:
ابراهیم عزیزى، سرور عرب پور، على پویاقاسمى، آندیا عبدالرسول، مهرداد مصطفوى، سجاد تابش، سروش شاکر، ارغوان پورصفر، پرهام یدالهى، هانیه نجفى، بهنوش ناصرپور، رعنا قادرى، شروین عقیلى و مهسا محب اهرى.
این ... دیدن ادامه » اسم ها را و این چهره ها را به خاطر بسپارید، اینان چهره هاى جدى و بنام آینده نمایش اند.

حسین پاکدل
۱۱ مهر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موضوع نمایش برام جالب بود. تصمیماتی که هر روز میگیریم و انسانیت رو در ما بالفعل میکنه یا خیلی وقتا برعکس، بالقوه نگه میداره و حیوانی با ظاهر انسان باقی میمونیم.
اما نکته خیلیییی برجسته این نمایش موسیقی فوق العادش بود. خیلی اثرگذار و هنرمندانه.
مرسی از همه عوامل به خصوص کیارش عالی.
عاطفه گندم آبادی و امیرمسعود فدائی این را خواندند
مریم رودبارانی و حمید مشرف این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
‏تو را دوست دارم
شبیه نسیمی که پس از باران
روی تن عرق کرده‌ای میزند ...

ای‌لیا
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من کتاب شازده کوچولو رو نخوندم. اما این نمایش برام جذاب بود. نمایشی بود که باید خودتو میسپردی به داستان تا ازش لذت ببری، بخندی و غمگین بشی. بعضی از نمایش ها وقتی خیلی توی یک نقطه از داستان دقیق بشی، نه ادامه داستان رو میفهمی نه قبلش رو و داستان دیگه برات جذاب نسیت. این نمایش نمایشی بود که باید با موج داستان پیش میرفتی.
ممنونم.
خبر
درباره نمایش کافه پولشری
ساعت اجرای «کافه پولشری» به دلیل مسابقه فوتبال تغییر یافت | عکس
روز چهارشنبه ۳۰ خرداد «کافه پولشری» ساعت ۱۸ باز می‌شود
» ساعت اجرای «کافه پولشری» به دلیل مسابقه فوتبال تغییر یافت
... دیدن متن »

نمایش «کافه پولشری» به کارگردانی الهام پاوه نژاد روز چهارشنبه ۳۰ خرداد به دلیل برگزاری مسابقه فوتبال تیم ملی ایران، ساعت ۱۸ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
نمایش «کافه پولشری» نوشته آلن وتز که توسط اصغر نوری ترجمه شده است، داستان زنی را روایت می‌کند که به تنهایی کافه ای را راه اندازی می‌کند. الهام پاوه نژاد علاوه بر کارگردانی، بازیگر این اثر نمایشی نیز هست.
این نمایش که روز جمعه ۱ تیر به اجرای عمومی خود پایان می‌دهد، روز چهارشنبه ۳۰ خرداد و به دلیل برگزاری مسابقه فوتبال تیم ملی ایران و اسپانیا، ساعت ۱۸ به صحنه می‌رود.
گلناز گلشن طراح لباس، سارا اسکندری طراح گریم، علی بوستان انتخاب موسیقی و گرافیک، سید فرشاد هاشمی مدیر تولید، سروناز نانکلی برنامه ریز و دستیار کارگردان، امیرعلی نانکلی مدیر صحنه، ایلیا شمس مدیر تبلیغات، آزیتا سمناک عکاس و رضا موسوی سازنده تیزر نمایش «کافه پولشری» هستند.
حسین پاکدل، عاطفه رضوی، رویا تیموریان، ژیلا بی یعقوب، بهمن امویی، پری ملکی، احمد امینی، فاطمه گودرزی، بابک جهانبخش، بزرگمهر حسین پور، قاسم جعفری، صدیقه صحت، مسعود آب پرور، سیاوش طهمورث، سیما تیرانداز، آریا عظیم نژاد، جواد یحیوی، مریم معصومی، سیاوش خیرابی، مهرداد قلی پور، سروش قهرمانلو، مجید توکلی، سپند امیرسلیمانی، کاوه سجادی حسینی، معصومه کریمی، سپیده سپهری، آزاده مؤیدی فر، رکسانا محیط، محمدرضا خلج زاده، محمدرضا قربانی، سیدعلی هاشمی، شکوفه هاشمیان، ایما استمراری، نگار جنیدی، ماهور موسویان، مهدی لطیفی، علی دهقانزاده، امیررضا رعیتی، شقایق جوزانی، ساقی عقیلی، سیما حق شناس و حسام محمودی فر از جمله هنرمندان و چهره‌هایی هستند که در «کافه پولشری» حضور پیدا کرده‌اند.
علاقه‌مندان برای حضور در روزهای پایانی اجرای «کافه پولشری» می توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

ارزو ع این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من خیلی باهاش ارتباط برقرار نکردم؛ ولی دلیل نمی شه کار خوب نباشه، این فقط حس منه.
عاطفه گندم آبادی و فرزاد این را خواندند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
افرین بر شما درستش همینه
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هم متن رو خیلی دوست داشتم هم اجرا رو، شاید دوباره هم رفتم، اینجور متن ها نکته زیاد دارن و باید به لایه های پایین تر هم رسید..
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انگار زن قهرمان داستان رو هزارسال بود که می شناختم... عالی بود، و اینجا "عالی بودن" مفهومی از "دردناک بودن" رو هم در برداره؛ متاسفانه.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه کمی طول کشید تا با کار ارتباط برقرار کنم ولی خوب بود و کاملن ارزش دیدنش رو داشت.
r 0 y a، عاطفه گندم آبادی، امیرمسعود فدائی و فرزاد این را خواندند
مریم رودبارانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۶ تا سه شنبه ۱۲ تیر، بر اساس نگارش و خلق گروهی، به کارگردانی احمد سلگی و با بازی فائزه اشراقی، مهشید باقری، ظهیر لدین جعفری و ... آغاز شد.
فرزاد این را خواند
مریم رودبارانی و Someone این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، چهارشنبه ۳۰ و پنجشنبه ۳۱ خرداد، به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مسلم خراسانی و با بازی امیر عباس توفیقی، حامد جعفری کیا، ‌ علی شادکام و ... آغاز شد.
مریم رودبارانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید