آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال عمومی
S3 : 04:38:20 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
طراحی صحنه چیست ؟؟
آیا طراحی صحنه یک هنر مستقل است یا یک هنر بینا رشته ای؟؟

موسسه کارنامه برای علاقمندان به طراحی صحنه تئاتر و سینما یک کارگاه ویژه با حضور پیام فروتن، طراح صحنه برجسته تئاتر و سینما و استادیار پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران تدارک دیده است.

شما عزیزان می توانید در سه مرحله مقدماتی، میانی و پیشرفته با اصول طراحی صحنه آشنا شده و در طی یک کارگاه عملی، تئوری مدرک رسمی وزارت ارشاد را نیز ... دیدن ادامه ›› دریافت کنید.

این کارگاه بدون محدودیت سنی و با رعایت کامل اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه و و دیگر شرایط کارگاه می توانید با شماره تلفن های موسسه کارنامه تماس گرفته و برای رزرو به صفحه مربوطه در سایت موسسه مراجعه کنید

تلفن: 22745178 - 80
سایت: https://karnameh.org/courses/tarahisahneh
اینستاگرام: karnameh
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه نگاهی به تقویم انداختم، دیدم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رو انداختن ۱۳ آبان! اونا با ما هماهنگن یا ما با اونا!!!
اول قرار بود ۳۰ خرداد باشه، بعد ترامپ انداختش ۳ نوامبر...

آخ اگه بارون بزنه...
(بارون نوامبر-November Rain)
اکسل رز، اسلش، یاد نوار vhs و ادای اسلش و درآوردن با جاروو و کلاه بافتنی افتادم
هنوزم جزو آهنگهای تاپ لیست گوشیمه🎸🎸🎸🎩
۴ روز پیش، سه‌شنبه
پس اولین ۱۳ آبانی ه که ما و امریکا باهم داریم براش تدارک میبینیم....بالاخره یه جا درکنار هم قرار گرفتیم و به یه اشتراکاتی هرچند ناچیز رسیدیم(حالا مسیر و هدف هامون یه کوچولو باهم متفاوت ه...که اونم حتما یه خیری درش هست).
۳ روز پیش، چهارشنبه
neda moridi
پس اولین ۱۳ آبانی ه که ما و امریکا باهم داریم براش تدارک میبینیم....بالاخره یه جا درکنار هم قرار گرفتیم و به یه اشتراکاتی هرچند ناچیز رسیدیم(حالا مسیر و هدف هامون یه کوچولو باهم متفاوت ه...که ...
البته امیدوارم وجه مشترک باشه.
در جنگ، هر دو ارتش به یک میدان نبرد می روند.
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تئاتر از منظر علم ارتباطات اجتماعی

تئاتر، هنر دراماتیک ارتباط است. در یک تعریف عمومی آنگونه که واژه نامه آکسفورد می گوید ارتباط به معنای «انتقال یا تبادل اطلاعات از طریق کلام و سخن گفتن، نوشتن یا استفاده از رسانه ای دیگر» است. تئاتر هوش و یا به عبارت دیگر غریزه طبیعی بشر است. ما تجربه را از جهان خود جمع می کنیم. تجربه = اطلاعات. بدین معنی ما اطلاعات زیادی را از طریق پنج حس ؛ بینایی ، شنوایی ، بویایی ، لامسه و چشایی (اطلاعات حسی)را جمع آوری می کنیم. از طرفی در تئاتر ما به شیوه ای خاص حرف می زنیم تا بواسه آن چیزی از دنیا را تجربه کنیم. تئاتر یک تجربه است، همچنان که تئاتر به ما اطلاعات نیز می دهد. بازیگران تجربه خود یا اطلاعاتشان را به اشتراک می گذارند و مخاطبان سرشار از معنی می شوند. در واقع، مخاطبان همزمان با تماشای تئاتر تجربه یا تجربیاتی را به یاد می آورند. این اصل و اساس رابطه بین بازیگر با مخاطب است.
بنابراین، تئاتر برای مخاطب آموزنده است.
به واسطه تئاتر بخشی از جامعه می توانند به اطلاعات ارزشمندی دست یابند که نگرش و رفتار آنها را تحت تاثیر قرار داده و تغییر دهد. تئاتر می تواند اطلاعاتی را در حوزه های مختلف اعم بهداشت، اجتماعی، سیاسی، محیط زیست، حقوق بشر و .... به مخاطبان خاص یا عام انتقال داده و سطح آگاهی آنها را ... دیدن ادامه ›› افزایش دهد.
بازیگر و مخاطب دو عنصر اصلی و منحصر به فرد تئاتر هستند. بنابراین، تئاتر زمانی اتفاق می افتد که بازیگران و تماشاگران با هم ملاقات کرده و دور هم جمع شوند. زمان و مکان ملاک اصلی تئاتر است. اصلی ترین برتری و وجه امتیاز تئاتر از رسانه های دیگر از جمله تلویزیون ، اینترنت ، نقاشی ، حضور فیزیکی دو عنصر زنده است. تئاتر یک شکل(فرم) هنری زنده است ، گویی نفس می کشد، لحظه ای است که بازیگران زنده در مقابل تماشاگران زنده روی صحنه حاضر می شوند. به گفته پیتر بروک ، "تنها چیزی که در همه اشکال تئاتر مشترک است ، نیاز به مخاطب است" . کیفیت تئاتر - بی واسطه بودن ، زنده بودن ، فضا و تماشاگران آن. مهمترین اصل در هر شکل هنری، برقراری ارتباط است وهنرمند از طریق ادبیات، موسیقی، نقاشی، بازیگری با افراد دیگر ارتباط برقرار می کند. اما، روش های ارتباطی متفاوت است. یک نویسنده می نویسد اما هنگام خواندن نوشته های او لازم نیست در کنار او حضور داشته باشید. این نکته در مورد نقاش و مجسمه ساز نیز صادق است. در سینما لازم نیست هنرمندان فیلم در زمان نمایش فیلم حضور داشته باشند. اما در تئاتر، مخاطب باید هنگام برقراری ارتباط حضور داشته باشند. این ویژگی، تمایز اساسی است. تئاتر یک نمایش زنده است، حتی سینما نیز اینگونه نیست. در تئاتر ، ارتباط مستقیم است و در سینما از طریق تصاویر . پیتر بروک می گوید: "... من می توانم هر فضای خالی را استفاده کنم و آن را یک صحنه برهنه بخوانم. مثلا مردی در حالی که شخص دیگری او را تماشا می کند از این فضای خالی عبور می کند و این تنها چیزی است که برای انجام یک تئاتر لازم است. "(پیتر بروک، ترجمه محمدرضا لیراوی، عباس اکبری، فضای خالی) بنابراین، تئاتر ارتباط انسانی ایجاد می کند و پیتر بروک اصرار دارد که "انگیزه پنهان انسان" که اصلی ترین احساس ذاتی انسان است، همان احساس انسانی ارتباط بین بازیگران و مخاطبان را ایجاد می کند.

در تئاتر ، 5 گونه ارتباطی وجود دارد:
بازیگر -> بازیگر شخصیت -> بازیگر بازیگر -> مخاطب مخاطب -> مخاطب مخاطب -> بازیگر
امیرمسعود فدائی و رویا این را دوست دارند
خدا پدر پیتر بروک بیامرزه 🌹
۴ روز پیش، سه‌شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بعد از یکسال و اندی برگشتم به خانه خودم...
از ۴ مرداد ۹۸
جز مختصری غبار روی وسایل، تغییری نداشته. دم پنجره دوجداره گرم.
یخچال ویزویز میکنه و اتاق تاریکه. اینترنت قطع شده.
ساعت گرندپا، روی ده و هفده دقیقه مانده. این ده و هفده رها نمیکنه من رو...
وسایلم رو میارم تو. هیچ جای خانه اسپری الکل نیست، چه عجیب! از کیفم، یکی قرض می گیرم. تو جیب شلوارم هم هست البته.
پکیج کار نمیکنه، مخزن آبش رو پر میکنم.
در یخچال رو باز میکنم تا آبی بنوشم و خراب ها رو دور بریزم. روی قوطی پنیر نوشته ۴۰۰ گرم، ۳۵۶۰ تومان!!!! میندازمش دور. پریروز خریدم ۱۵۶۰۰ تومان، نمی دونم ... دیدن ادامه ›› چند گرم.
ریموت تلوزیون کار میکنه، شبکه شش هم ولی ریموت کولر نه.
آب توالت جرم گرفته، دامستوس میخواد.
چقدر خوابم میاد.
اگر خداوند تبارک و تعالی مجددا سوره و آیه می فرستاد، احتمالا می گفت اصحاب کهفی بود که اونو بیخیال، سیصد سال طول کشید! اصحاب ایران رو‌ عشق است، تو یه سال ترکوندن. تازه اونا ۷ نفر بودن، اینا ۸۰ میلیون. احتمالا با حدود ۱۱۰ جمله، سرگذشت و سرنوشت ما رو‌میگفت تا عبرت آیندگان بشه.
قیمت روی کالاها تمسخر آمیزه... انگار بابا داره از جوونیاش تعریف میکنه که با صد هزار تومن میشد اروپا رو گشت...
فکر کنم تورم شصت درصد یعنی قرار بوده صد برابر بشه، با تلاش مضاعف ما شده شصت برابر.
با یه خرید امروز میشد پارسال یه وانت خرید کرد. یادمه شامپو بدن نیوای تو حموم رو خریدم ۱۰ تومن. پریروز مای رو خریدم ۲۴ تومن. ایرانی، ایرانی بخر... هه هه... اگه میتونی بخر... بخر دیگه... بخر...
فقط یکسال خونه نبودن، ۱۳ ماه. مختصری خاک روی وسایل نشسته.
گفتند شنبه و یکشنبه عید ماست... و البته عید مومن روزیست که گناه نکند... آقایان عزیز، گناه که هیچ... ثواب هم‌نمی تونیم بکنیم دیگه... الا نماز فرادی.
شما چه میکنید؟
امروز رفتم آووکادو بگیرم گفت دونه ای ۷۰ تومن!!!!!!!
به قرعان‌ کرک و پرم ریخت...خوب شد ماسک داشتم کسی ندید دهنم یه وجب باز شد...
رفتم اون مغازه های پایینی تجریش یکی گفت دونه‌ای ۳۵ تومن،یه جوری رو هوا زدمش و نیشم باز شد تو گویی دلار برگشته به پنج هزار تومن...
همچین هم چپوندمش تهِ کیفم نکنه ازم بزننش..‌
۵ روز پیش، دوشنبه
میثم هنزکی
علی الحساب قربه الی الله صبوری میکنیم تا ببنیم این ترن هوایی بدون صندلی و بدون کمربند کِی یه جا رو زمین وایمیسه ! خوشحالم که خوبین
والله مع الصابرین ⁦😉✌🏻⁩
۴ روز پیش، سه‌شنبه
میثم هنزکی
علی الحساب قربه الی الله صبوری میکنیم تا ببنیم این ترن هوایی بدون صندلی و بدون کمربند کِی یه جا رو زمین وایمیسه ! خوشحالم که خوبین
امید...
ممنونم میثم جان
۴ روز پیش، سه‌شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

امپر جان بامدادی 😉
کجایی بابا؟ نگرانتم. خوبی؟ بهتر شدی؟

پویا این را خواند
پوریا صادقی، سپهر، امیرمسعود فدائی و celine این را دوست دارند
بامداد... بامداد... بامداد...
حق نداری زودتر از من بری پیش روح القدس یا حتی نزدیکش
۵ روز پیش، دوشنبه
پوریا صادقی
بله بله... یعنی نه نه... یعنی روح القدس عصبانی رو‌میشه به جوری رد کرد ولی حالا شما هیچ خودتو عصبانی نکن. میشه از توالت بیام بیرون، یا سی چهل سالو همینجا بمونم؟
خیلی هم نمیخاد سخت بگیری، تا چار قدم اون‌ور تر از توالت هم مجازی رفت‌ و آمد کنی
۵ روز پیش، دوشنبه
میم
خیلی هم نمیخاد سخت بگیری، تا چار قدم اون‌ور تر از توالت هم مجازی رفت‌ و آمد کنی
بازم دم روح القدس گرم
۵ روز پیش، دوشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک کارگاه متفاوت با حضور حمید پورآذری

حمید پورآذری کارگردان خلاق و صاحب سبک تئاتر ایران با همکاری موسسه کارنامه یک کارگاه عملی و آموزشی متفاوت را برگزار خواهد کرد.

این دوره آموزشی با عنوان " تئاتر، معماری، هنرهای اجرایی " تجربه ای ویژه خواهد بود برای کسانی که به شیوه های جدید و نوین هنرهای اجرایی در تئاتر علاقمند هستند.

کارگاه در فضای باز و با رعایت کامل اصول بهداشتی ... دیدن ادامه ›› برگزار می شود

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موسسه کارنامه تماس گرفته و برای رزرو به صفحه این دوره در سایت کارنامه مراجعه کنید.

تلفن: 22745178 - 80
سایت: https://karnameh.org/courses/performingarts
اینستاگرام: karnamehپویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آزادی بیان
ماده ۱۹ از منشور حقوق بشر سازمان ملل متحد:
هر کس حق آزادی عقیده و بیان دارد و حق مزبور شامل آنست که از داشتن عقاید خود بیم و اضطرابی نداشته باشد و در کسب اطلاعات و افکار و در اخذ و انتشار آن بتمام وسائل ممکن و بدون ملاحظات مرزی آزاد باشد.

این منشور در سال 1948 برابر با ۱۳۲۷ تدوین شد.
آزادی بیان در ابتدا با نام آزادی کلام(Freedom of Speech) مطرح شد و به مرور زمان با آزادی بیان(Freedom of Expression) ... دیدن ادامه ›› جایگزین شد.

البته آزادی بیان مطلق نیست و استثناهایی برای آن درنظر گرفته شده است:
۱. نشر اطلاعات دروغ یا همان نشر اکاذیب(libel): به هر روشی که باعث آسیب زدن به اعتبار شخص حقیقی یا حقوقی شود.
۲. توهین(Obscenity): هر بیان یا رفتار اهانت آمیز خارج از عرف که باعث ناراحتی یا زیان به طرف مقابل شود.
۳. پورنوگرافی: تجسم و نمایش بی‌پرده از آمیزش جنسی در انسان با هدف ایجاد هیجان، تحریک یا ارضای جنسی است که در قالب‌های مختلف از جمله کتاب، عکس، پویانمایی، مجسمه، متن، نقاشی، فیلم، بازی و مجله ارائه می‌شود.
۴. فتنه انگیزی(Sedition): تحریک برای اقدام علیه سیستم حاکم کشور
۵. تحریک برای ارتکاب جرم(Incitement)
۶. پرخاشگری کلامی(Fighting Words): هر کلام و رفتاری که بیانگر تقابل، هجمه، خشونت و نفرت باشد. و بیان مطالبی که باعث از بین رفتن آرامش طرف مقابل شوند.
۷. اطلاعات محرمانه(Classified Information)
۸. نقض حقوق معنوی(Copyright Violation)
۹. اسرار تجاری(Trade Secreta)
۱۰. اطلاعات غذایی(Food Labeling): درج اطلاعات غلط بر روی مواد غذایی
۱۱. پیمان عدم افشا(Confidentiality Agreement): هرگونه قرارداد و پیمان منع افشای اطلاعات. مانند اطلاعات پزشک و بیمار یا وکیل و موکل.
۱۲. حریم خصوصی(Right to Privacy): مبحث مفصلیه که نیازمند مطلب جداگانه س.
۱۳. شهادت دروغ(Perjury)
۱۴. تبلیغات(Commercial Speech): بیان هر گونه اطلاعات ناقص یا خلاف واقع در تبلیغات.
۱۵. بیان هر مطلبی که باعث آسیب رسیدن به دیگران شود. مثل فریاد “آتش” در یک سالن نمایش زمانیکه آتشی وجود ندارد.


آزادی بیان و عقیده در قانون اساسی ایران:
اصل‏ بیست و سوم: تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏ عقیده‏ ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.

اصل‏ بیست و چهارم: نشریات‏ و مطبوعات‏ در بیان‏ مطالب‏ آزادند مگر آنکه‏ مخل‏ به‏ مبانی‏ اسلام‏ یا حقوق‏ عمومی‏ باشد. تفصیل‏ آن‏ را قانون‏ معین‏ می‏ کند.

اصل بیست و پنجم: بازرسی‏ و نرساندن‏ نامه‏ ها، ضبط و فاش‏ کردن‏ مکالمات‏ تلفنی‏، افشای‏ مخابرات‏ تلگرافی‏ و تلکس‏، سانسور، عدم‏ مخابره‏ و نرساندن‏ آنها، استراق‏ سمع و هر گونه‏ تجسس‏ ممنوع‏ است‏ مگر به‏ حکم‏ قانون‏.

اصل یکصد و هفتاد و پنجم
سازمان صدا و سیما و اداره آن
در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آزادی بیان و نشر افکار با رعایت موازین اسلامی و مصالح کشور باید تأمین گردد. نصب و عزل رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با مقام رهبری است و شورایی مرکب از نمایندگان رییس جمهور و رییس قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی (هر کدام دو نفر) نظارت بر این سازمان خواهند داشت. خط مشی و ترتیب اداره سازمان و نظارت بر آن را قانون معین می‌کند.
(اصل سابق: در رسانه‌های گروهی (رادیو و تلویزیون) آزادی انتشارات و تبلیغات طبق موازین اسلامی باید تأمین شود. این رسانه‌ها زیر نظر مشترک قوای سه گانه قضاییه (شورای عالی قضایی)، مقننه و مجریه اداره خواهد شد. ترتیب آن را قانون معین می‌کند.)

در کانادا و استرالیا قانون اساسی این حق را برای قانونگذار در نظر گرفته که در این موارد حق آزادی بیان فرد را محدود کند:
- آسیب زدن به حقوق و اعتبار سایر افراد
- امنیت ملی
- نظم اجتماعی
- سلامت روانی و جسمی اجتماعی

از اونجاییکه صرفا امکان مطالعه منابع موثق انگلیسی زبان رو داشتم، چهار کشور کانادا، استرالیا، آمریکا و انگلیس رو مورد بررسی قرار دادم. امیدوارم این مطلب مفید به فایده باشه.

استفاده از جزء یا کل این مطلب با ذکر منبع آزاد است.

_________
منابع:
منشور حقوق بشر سازمان ملل:
https://www.ohchr.org/EN/UDHR/Documents/UDHR_Translations/prs.pdf

قوانین ایالات متحده آمریکا در مورد آزادی بیان:
https://www.uscourts.gov/about-federal-courts/educational-resources/about-educational-outreach/activity-resources/what-does

متمم اول قانون اساسی آمریکا:
https://constitution.congress.gov/browse/amendment-1/

محدودیت های آزادی بیان در انگلستان:
Schedule 1, Article 10
https://www.legislation.gov.uk/ukpga/1998/42

محدودیت های آزادی بیان در کانادا:
https://lop.parl.ca/sites/PublicWebsite/default/en_CA/ResearchPublications/201825E

محدودیت های آزادی بیان در استرالیا:
https://www.ag.gov.au/rights-and-protections/human-rights-and-anti-discrimination/human-rights-scrutiny/public-sector-guidance-sheets/right-freedom-opinion-and-expression
پوریا جان، هر دو لینکی که برای امریکاست یکی‌ست گویا
۶ روز پیش، یکشنبه
میم
پوریا جان، هر دو لینکی که برای امریکاست یکی‌ست گویا
درست میگی. ممنونم.
اصلاح شد
۶ روز پیش، یکشنبه
ممنونم مطلب جامع و کاملی بود
۵ روز پیش، دوشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حقوق تجارت الکترونیک
بانو هزار مرتبه گفتم
از اولین ترانه باران
از اولین شکوفه لبخند
چشمی طلوع می کند از شرق آرزو ❤

عکاس: نازنین طلوعی
شعر: محمدرضا عبدالملکیان
نمایش: فقط چهل روزه بودم اثری از مسعود طیبی نوشته مسعود هاشمی‌نژاد
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
می پرسی چرا کتاب نمی خوانی؟ می گویند این روزا با اینترنت دیگه کی می ره تو غار؟ خب یعنی در اینترنت کتاب می خوانی؟ نه، بیکارم مگه، پنج تا پنجره با هم بازه دارم حرف می زنما... این دیالوگ را عجالتاً تا قیام قیامت می شود ادامه داد.اصرار عجیبی داریم در فضاهای مجازی هر کاری بکنیم جز کارهای به درد بخور. قرار نیست در آبشار اطلاعاتی امروز جهان چیزی به اندازه ی یکی دو لیوان هم به ما اضافه شود به جایش آن جا آیین دوست یابی را به اعلی درجه ممکن به اجرا می گذاریم چنان که دیل کارنگی بیاید از روی دست ما شبانه روز مشق کند.


« ابراهیم رها »
از کتاب چقدر خوبیم ما
انتشارات مروارید
خیلی خوب بود 👌👌👌👌.
۲۹ شهریور
سپهر
الان چک کردم چاپ اول ۹۴
اسم کتاب خودش تاریخ داره یه جورایی ، جام جهانی و ایران آرژانتین ⁦✌🏻⁩

ولی اون تبلیغ ایران رادیاتور فکر کنم مال دهه ۷۰ یا اوایل ۸۰ باشه. با توجه به تلویزیون موجود در صحنه 😁😄⁦👇🏻⁩
https://www.aparat.com/v/uNc4W/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1_-_%D8%B9%D9%85%D9%88_%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D8%B1
۵ روز پیش، دوشنبه
صبا صالحیان
...
اسم کتاب بیشتر طعنه زده به اون جمله معروف
۵ روز پیش، دوشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آیا مخاطبان سواد رسانه‌ای دارند؟
در جهان بیش از نیم قرن است که کانادا، آمریکا و ژاپن پیش‌رو در آموزش و ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای مخاطبان هستند. در ایران عمر این حوزه فکری به حدود ۲۰ سال می‌رسد و آن‌هم نه با نگاه تخصصی!
در صحبت از رسانه قصد رسانه‌های جمعی (رادیو ، تلویزیون و ...) و غیرجمعی (تاتر، عکاسی و ...) است.
من چند سال قبل پایان نامه‌ام‌ رو درخصوص"سواد رسانه‌ای در دست‌اندرکاران صدا و سیما" بستم که کاملا باب متفاوتی در این زمینه بود از بعد پرداختن به اهالی رسانه، اما، معتقدم در کشور ما نه تنها اهالی انواع مختلف رسانه‌ها بلکه مخاطبان آنها نیز از ضعف سواد رسانه‌ای رنج می‌برند...
یک تعریف ساده از سواد رسانه‌ای: مهارت و دانش نحوه درست استفاده و بهر‌ه‌گیری از انواع رسانه‌ها و محتواهای رسانه‌ای و توانایی درست تمییز و تشخیص و نقد انواع محتواهاست، و کاملا به دانش و پرورش نیاز دارد.
متاسفانه، آنچه در ده سال اخیر تحت عنوان درس سواد رسانه‌ای در مدارس هم تدریس می‌شود نقاط ضعف بسیار زیادی به لحاظ ... دیدن ادامه ›› آکادمیک دارد.
خیلی دلم می‌خواد مبحث بررسی "سطح سواد رسانه‌ای در مخاطبان تاتری" رو با همکاری نهادهای مرتبط پیش ببرم.
البته یک پایان نامه خیلی خوب هم یکی از دانشجویان ایرانی سیدمصطفی مختاباد در زمینه تاتر و سواد رسانه‌ای مخاطب نوشته که فکر کنم به انگلیسی هم ترجمه شده.
سیدتنا مسألةٌ:
چه دلیلی داره که مخاطب تئاتر سواد رسانه‌ای داشته باشه؟!
مخاطب تئاتر قراره دو ساعت سرگرم بشه، کشف کنه، کیف کنه، لذت ببره، احساساتش تحریک بشه و ...
سواد رسانه‌ای کجای این ماجراست؟!
۲۸ شهریور
پوریا صادقی
چون نوشته بودید دوست دارید با همکاری نهادها این کار رو پیش ببرید، فکر کردم برنامه ای مدون کردید. ممنونم از پاسخ که دادید. و قدردان توجه تون به هنر و مخاطباش هستم.
تندرست باشید.
۲۹ شهریور
امپرسیونیست
به گمانم طبیعی ست که هر چه مخاطب با علومِ مختلف ، آشناتر باشد ، کیفیتِ دریافت و فهمش از اثر نیز بالاتر خواهد رفت . مثلن کسی که با هنرهای تجسمی و نظریات هنری و... آشناست . درک و دریافتش از ...
این جمله رو خیلی دوست داشتم: مخاطب هر چی چابکتر و ورزیده تر حظی که می‌بره بالاتر.
۲۹ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«خوب» یا «باحال»؟
به‌یاد داشته باشید که باحال‌بودن، یک روش زندگی نیست؛ نوعی از بودن است. می‌شود برای خوب‌بودن تلاش کرد و حتا آن را آموخت، اما باحال بودن، آموختنی نیست؛ بودنی‌ست. نمی‌شود با کوشش باحال شد. شخص - یا اثرِ - باحال هم نمی‌تواند جلوی خودش را بگیرد که باحال نباشد.
می‌شود حتا خیلی هم خوب نبود، ولی باحال بود.

استیون کینگ
به زودی ...
به زودی ...
پویا این را خواند
بهار گراوندی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با سلام و خسته نباشید
من چطور میتونم فیلم گلدن تایم را تهیه کنم؟این فیلم رو تو سینمای هنر و تجربه دیدم و این روزها به خاطر کتابی که میخونم،عجیب دلم میخواد این فیلم رو دوباره و دوباره ببینم.
و البته که تو سینما هم دوبار دیدم :))
صبا صالحیان و پویا این را خواندند
محمد مجللی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در عصر حاضر خیلی از نوجوان و جوان ها علاقمند به شنیدن و تولید پادکست های رادیویی یا کتاب های صوتی هستند. خیلی از ما شاید با شنیدن یک پادکست با کیفیت علاقمند شدیم تا بدانیم چگونه می توان یک پادکست حرفه ای را ساخت و منتشر کرد.

حالا موسسه فرهنگی هنری کارنامه برای علاقمندان به این حوزه یک کارگاه جذاب تدارک دیده است. کارگاه پادکست با حضور احمد فیاض تهیه کننده و گوینده رادیو و تولید کننده پادکست رادیو هیچ برگزار می شود.
در این کارگاه شما عزیزان با مراحل مختلف تولید یک پادکست حرفه ای از ایده تا اجرا آشنا شده و در طول یک دوره کارگاهی با سلیقه خود یک برنامه رادیویی جذاب تولید و با روند درآمدزایی این حرفه جالب آشنا می شوید.

این کارگاه بدون محدودیت سنی و با رعایت کامل اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار ... دیدن ادامه ›› می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه و و دیگر شرایط کارگاه می توانید با شماره تلفن های موسسه کارنامه تماس گرفته و برای رزرو به صفحه مربوطه در سایت موسسه مراجعه کنید

تلفن: 22745178 - 80
سایت: https://karnameh.org/courses/podcast
اینستاگرام: karnameh
موسسه فرهنگی هنری کارنامه با افتخار برگزار می کند

هنرمندان جوان تئاتر و علاقمندانی که سابقه فعالیت تجربی در حوزه بازیگری تئاتر و تصویر دارند برای بالا بردن کیفیت فنی خود جهت بازی مقابل دوربین می توانند در کارگاه جدید " بازیگری در قاب دوربین " با حضور مازیار میری کارگردان مطرح سینمای ایران شرکت کنند.

این کارگاه بدون محدودیت سنی و با رعایت کامل اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه و و دیگر شرایط کارگاه می توانید با شماره تلفن های موسسه کارنامه تماس گرفته و برای رزرو به صفحه مربوطه در سایت موسسه مراجعه کنید

تلفن: 22745178 - 80
سایت: https://karnameh.org/courses/Bazigaridoorbin
اینستاگرام: karnameh
سلام و خسته نباشید
آیا امکان شرکت در وبینار از خارج از ایران هست ؟ (امکان پرداخت از داخل ایران میسر است)
پویا این را خواند
درود بر شما
بله امکان شرکت برای عزیزان خارج از ایران هست، تنها توجه نمایید با همان اکانتی که خرید انجام شده است امکان شرکت وجود دارد.
با سپاس
۲۴ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام تیوال
من اومدم یه چیزایی رو تا یادم نرفته بنویسم

اول اینکه
یه ایده میتونه این باشه که ما زمانی که به یه برگه یا عنوان امتیاز میدیم و به لیستمون اضافه میشه،
تاریخ این اتفاق هم یه جایی نوشته بشه که مثلا این برگه
در تاریخ بیست و یکم شهریور نود و نو به لیست این دوست اضافه شده
یا حداقل برای خودمون اینو نشون بده


دیگه اینکه
من شاید دلم بخواد مثلا وارد پروفایل دوستان بشم تا ببینم چه مطالبی رو پسندیدن و چه نظراتی گذاشتن
خیلی ... دیدن ادامه ›› شخصیه این موضوع؟ یا شدنیه؟
قبلا هم راجع به این موضوع که به لایک ها و کامنتامون به صورت مجزا دسترسی داشته باشیم نوشته بودم

و یه چیز دیگه
که بارها دوستانِ دیگه هم گفتن
این امکان که ما وقتی روی امتیاز های مختلف مربوط به هر برگه کلیک کنیم،
علاوه بر تعداد،
اسامی هم مشخص باشه که چه افرادی این امتیاز رو دادن

مثل همیشه نظرات کارشناسی شده و کامل نیستن ولی امیدوارم به کار بیاد
ممنون از زحماتت
خیلی موافقم در کل.
درباره‌ی مورد دوم، به نظرم خیلی لازمه که "حداقل" به فعالیت‌های خودمون دسترسی داشته باشیم که بتونیم مدیریتش کنیم. من چند بار شده که اتفاقی دیدم جایی دستم خورده و گزینه‌ی خواندم/دوست دارم رو زدم بدون اینکه بخوام. یا مثلاً جایی کامنتی گذاشتم، بعد یاد اون موضوع میفتم، ولی نمی‌تونم پستِ مورد نظر رو پیدا کنم (که الان دقیقاً یه مدته درگیرشم و هرچی گشتم نتونستم چیزی که توی ذهنم هست رو پیدا کنم😋)
۲۱ شهریور
درود بر شما
نکات پیشنهادی برای بررسی و برنامه‌ریزی در دستور کار تیم فنی جای گرفت.
۲۲ شهریور
گروه همیاری
درود بر شما نکات پیشنهادی برای بررسی و برنامه‌ریزی در دستور کار تیم فنی جای گرفت.
خیلی ممنونم
زنده باشی و سلامت
۲۳ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
۵۹/۶/۲۰
۹۹/۶/۲۰
خب، زیادش رفت، کمش موند ⁦☺️⁩⁦☺️⁩
از امروز صب چهل و....
میریم برا راند سوم 💪💪🧗
ایشالا هموارتر باشه...
۲۱ شهریور
سیدمهدی
ممنونم ابرشیرجان، دلتنگ همصحبتی و یادگرفتن ازتون هستم ⁦☺️⁩⁦☘️⁩⁦☘️⁩
نفرمایید.. من هم‌دلتنگ دیدار و صحبت و آموختن از شما و دوستان خوبم هستم. به امید دیدار هر چه زودتر
۲۳ شهریور
سید بزرگوار
مبارکمون باشید
اگر چه با تاخیر به مهربانیت بر من ببخش بهترین بهترین ها رو براتون آرزو میکنم 💓💓💓
۲۹ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید