تیوال فریبا | دیوار
S2 : 14:57:11
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
چند هفته پیش با چند زوج بچه دار بلیط اینجا را خریدم و مسئول آنجا لطف کردند و راهنمایی کردند که چون بالای 18 نفر بودیم، می توانستیم برای رفت و برگشت، از "ون" مزرعه استفاده کنیم که واقعا پیشنهاد عالی ای بود. همه در یک نقطه جمع شدیم و از آنجا حرکت کردیم.
مزرعه بسیار خوب و پاکیزه نگهداری می شود. تقریبا تمام امکاناتی را که ذکر کرده اند، دارند و ما هم از همه آنها استفاده کردیم :) کارکنان بسیار خوش برخورد و مودب هستند و آماده کمک به بازدیدکنندگان می باشند. گروه ما از افراد 6 ماهه تا 57 ساله تشکیل شده بود و به همگی بسیار خوش گذشت. پیشنهاد می کنم حتما تشریف ببرید بخصوص اگر گروهی بروید، پشیمان نخواهید شد :)
ما چون روز جمعه رفتیم، از ترس ترافیک بعدازظهر، ساعت 9 صبح حرکت کردیم و حدود 3 بعدازظهر برگشتیم. کاملا کافی بود و حتی می توانستیم کمی زودتر برگردیم.
از ... دیدن ادامه » مالکین و مدیر این مجموعه تشکر می کنم که چنین مکان سالم و جذابی را برای تفریح خانواده ها راه اندازی کردند. با آرزوی موفقیت گروه شان
یه دفعه با بچه‌ها بریم فریبا خانوم. حالا چه تئاترباز چه من یک تماشاگرم⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩
۰۶ آذر
راستش خودمم به فکرم افتاد پیشنهاد بدم ولی ترسیدم بچه ها بهم بخندن! نه اینکه اصولا نمیخندم و بهم نمیخندن! (ایموجی چشمک و قهقهه)
۰۶ آذر
⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩
۰۶ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فریبا
درباره نمایش دریاچه قو i
"احتمال کاهش یا از بین رفتن تمایل شما به دیدن این نمایش!"
نخست می بایست از عوامل نمایش تشکر کنم بابت زحماتی که کشیدند گرچه پایان کار، نامطلوب است و سپس پوزش می خواهم که باعث رنجش خاطر گروه اجرایی می شوم.
1- قبل از شروع نمایش، از جلوی صحنه دود غلیظ و فوق العاده بد بویی متصاعد شد که به شدت آزاردهنده بود و تنفس را برای ما که ردیف 2 نشسته بودیم، سخت کرد. تازه داشتیم راحت می شدیم که دوباره دود بسیار شدیدی از وسط صحنه به سمت تماشاچیان پخش شد که البته به بد بویی قبلی نبود ولی حجم آن بسیار بیشتر بود و بالاخره برای حسن ختام و اطمینان از تنگی نفس تماشاچیان، دود ناشی از خاموش کردن شمعها و بوی پلاستیک اطراف آن نثارمان شد.
2- طراحی لباس (غیر از جادوگر و شاید هم اودیل) آه از نهاد ما بلند کرد. به ویژه لباس پادشاه که واقعا مایه تعجب بود. واقعا نمی دانم چطور ایشان ... دیدن ادامه » حاضر شدند آن لباس "دربانی" را بر تن کنند. صد رحمت به لباش شاهزاده! راستی خیلی دوست دارم بدانم داستان آن شال/دستمال گردن/نمیدانم چه ای که بر گردن "قوها" بسته بودند، چه بود!
3- موسیقی: امان از موسیقی که گذشته از اینکه در جاهایی خیلی "خارچ" به گوش می رسید، آن قدر بلند بود که حتی ما که نزدیک به سن بودیم، در اولین صحنه حضور مارتا بخش زیادی از صحبتهایش را اصلا نشنیدیم. البته این بلندی صدا در صحنه های دیگر هم تکرار شد. راستی ممنون خواهم شد اگر یک نفر توضیح بدهد که چرا از موسیقی اصلی نواخته شده توسط ارکستر سمفونی های معروف استفاده نشده است.
4- متن: گذشته از اینکه اصلا کشش لازم را برایم نداشت و بسیار ضعیف بود، واقعا درک نمی کنم که چرا دنبال چنین کاری رفته بودند و قصدشان دقیقا چه بوده است؟ همه ما به خوبی با محدودیت های اجرا آشنا هستیم و مطلقا انتظار نداریم برخی کارها در ایران به روی صحنه بروند. در نتیجه وقتی صحبت از این چنین نمایشی می شود، به قول یکی از دوستان که در همین صفحه نوشته بودند، انتظار داریم با ترفندی به جنگ محدودیتها رفته و قدرت تخیل و نیز مهارت خود را به نمایش خواهند گذاشت. ولی افسوس که بجای رقص باله، با یک سری حرکات بی نهایت ناهماهنگ و ناموزون و ابتدایی و حتی در برخی جاها "سکته وار" مواجه شدیم. فقط خدا می داند که چه اجباری در کار بوده که این کار (حتما با هزینه بالا) نمایش داده شود! راستی
5- و اما بازی ها (غیر از جادوگر): تصنعی، تصنعی و تصنعی در حد خنده آور! چندین بار به زور جلوی قهقهه ام را گرفتم. حالا بازیهای بد به کنار، چرا روی فن بیان بازیگران کار نشده بود و برخی با آن صداهای وحشتناک جیغ می کشیدند! انصافا چه مدت زمان تمرین کرده بودند؟ فقط به نظرم بازی اودیل تا حدی قابل قبول بود.
6- نور/دکور/برگه و غیره: دکور که چه عرض کنم! یکی از اشکالات بزرگش، بلندی بیش از حد پله ها بود که باعث شد بازیگران به سختی از آنها بالا رفته و حتی یکی دو بار دامن خانمها به زیر پایشان گیر کند. نورپرداری را هم دوست نداشتم و بخصوص نمی دانم چرا لازم بود که موقع تعویض دکور، آن قدر صحنه روشن باشد؟ متاسفانه برگه نمایش هم وجود نداشت و با توجه به نبود امکانات، مجبور شدم در این نوشته به جای نام بردن از بازیگران، با ذکر نقش شان، به ایشان رجوع کنم.
7- و تنها نکته مثبت نمایش: خانم جادوگر که بازی شان بسیار گیرا بود و لباس و گریم شان بسیار جذاب و در خدمت نقش شان بود، همچنین صدای فوق العاده و بدن آماده (بخصوص هنگام انجام چند حرکت مسحورکننده) ایشان، تا حد زیادی ناامیدی شدید از دیدن نمایش را جبران کرد.
در پایان آرزوی موفقیت برای گروه دارم و از آنجا که تازه چند روز از شروع کار می گذرد، امیدوارم با توجه به نظرات تماشاچیان، تغییراتی در کار ایجاد کنند تا اجراهای بهتری در پیش داشته باشند.
پ.ن. "ما" در این متن قطعا به معنای "ما" سلطنتی نبوده و به معنای من و تنی چند از دوستان است :)
یا خداااا !!!
۲۹ آبان
من ۱۰ آذر این تئاتر رو دیدم و اون روز هم دود به شدت آزاردهنده بود.
۴ روز پیش، سه‌شنبه
آقای وکیل متاسفم که هنوز مشکل حل نشده
۴ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فریبا
درباره نمایش سکوت سفید i
آقای براون عزیز، چه دلی از ما بردید (به ویژه با آن گویش)! دست مریزاد!
جناب سلیمانی، عالی بود کار تان! فوق العاده لذت بردم
برای همگی اعضاء گروه آرزوی موفقیت دارم
فریبا بانوی عزیز ممنون از شما ... از طرف گروه از شما سپاسگزارم ...
۲۵ آبان
عجیب مشتاق شدم به دیدن آقای براون
۲۵ آبان
هنوزم گاهی از خیال من رد میشه...
۲۵ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فریبا
درباره نمایش آن دیگری i
نمایش را دوست داشتم. نیم ساعت اول، آرامش عجیبی بهم دست داد که دلیلش را نمیدانم! بازی خانم هزاوه عااالی بود! افرین! بازی خانم صمدی را هم دوست داشتم به ویژه قسمت آخر که دوباره پیر می شدند. آنقدر برایم جذاب بود که دلم میخواست هرگز آن چند دقیقه تمام نشود! دست مریزاد!
امروز با تخفیف رفتم ولی بلیط تمام بها، نه
حیف بازیهای خوب که برای این متن هدر رفت. موسیقی را خیلی دوست داشتم (هم آهنگ و هم اشعار) و طراحی لباس هم به نظرم جالب بود. نمایش بسیار طولانی بود و واقعا دلم میخواست که وسط اجرا بلند شوم و بروم ولی خوشحالم که این کار را نکردم چون اواخر نمایش اقلا یک جذابیتی داشت. اگر تخفیف 50 درصد داشته باشد، پیشنهاد می کنم بروید. برای گروه موسیقی و بازیگران محترم آرزوی موفقیت دارم
واقعیت اینه که با دیدن مفیستو من متوجه شدم دکتر دلخواه کارگردان دلخواه من نیست!! اونجا هم همین مشکل حیف این بازی‌های خوب که اسیر این متن شدند و زمان طولانی نمایش رو داشتم!!
۱۹ آبان
نه بابا از پنج :))))
کار متوسط رو به پایینیه
۲۰ آبان
من این کار را ندیدم اما دکتر دلخواه کارهای متفاوتی به صحنه برده اند . نمیدانم "بیگانه" از آلبر کامو را که سه سال پیش اجرا شد از ایشان دیدید یا خیر اما سبکش کاملا متفاوت با مفیستو و شاه لیر بود . البته که مفیستو و شاه لیر هر یک جذابیت های خودشان را داشتند ... دیدن ادامه » اما می گویم ای کاش دکتر دلخواه باز هم تئاترهایی در سبک و سیاق "بیگانه" کار می کرد البته نمیدانم این نمایش " هیچ چیز جدی نیست " از لحاظ اجرایی مشابه بیگانه است یا خیر . چقدر بازی رحیم نوروزی و سایر بازیگران خوب بود تیزرهای زیباشو بعد چند سال می بینم لذت میبرم . حتی یادمه رحیم نوروزی با وجود تب یک شب بی نقص اجرا کردند و بعدش روانه بیمارستان شدند . حیف که ایشون از این اجرا کنار رفتند . اما یادمه تو اینستاگرام چندماه پیش قول یه نمایش به کارگردانی خودشون تو آبان آذر رو داده بودند .
۲۰ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام. ممنون از اینکه سانس زود هم گذاشتید برای امثال من.
یک سوال: حضور عکاسان در این نمایش به چه شکل هست؟ روز خاص دارند یا هر روزی ممکن است باشند؟
" روز خاص دارند یا هر روزی ممکن است باشند؟ "
این بخش سوالتون چقدر ترسناکه !!
:))
۰۸ آبان
سلام .
با توجه به حساسیت صوتی موجود در اجرا فقط چهار شب در طول اجراها برای عکاسی پیش بینی شده.
در شب های مد نظر نیز امکان حضور بیش از یک عکاس در اجرا فراهم نیست.
۱۰ آبان
ممنون که بالاخره پاسخ دادید. دوستانی که شبهای قبل اجرا را دیدند، می گویند متاسفانه صدای ضبط شده بسیار آزارنده ست! در نتیجه فعلا که ما قید دیدن نمایش را زدیم. امیدواریم که تا قبل از پایان تاریخ نمایش، فکری به حال این مشکل بزرگ بشود تا ما از تماشای آن محروم ... دیدن ادامه » نشویم. موفق باشید
۱۰ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فریبا
درباره نمایش ستاره شناس i
یک سوال فنی: فاصله صندلیها برای یک فرد قدبلند، مناسب است یا خیر؟
فریبا خانم، سالن سایه یه مقدار کوچک هست!
فاصله صندلی هاش زیاد نیست
بهتره فرد قد بلند سمت راه رو بشینن
۲۴ شهریور
ممنونم مریم جان
۲۴ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فریبا
درباره نمایش گریزلی i
سلام. راجع به نمایش که دوستان به زیبایی و کامل نوشتند. فقط خواستم از آقایان زندیه و حسینی نیا بابت وقتی که گذاشتند و با صمیمیت و روی خوش با ما نشستند و کلی گپ زدند، تشکر کنم. خییییلی به دلم نشستید (قلب)
موفق باشید
فریبا
درباره نمایش الیزابت باتوری i
متاسفانه خیلی از دیدن نمایش ناامید شدم. انتظار بازی بسیار بهتری از آقای منظور داشتم و نه آن بازی کاملا مصنوعی را. نورپردازی، موزیک و فضاسازی را خیلی دوست داشتم. و همچنین بازی آقای طباطبایی. همانطور که برخی دوستان گفتند، گاهی صداها بیش از اندازه بلند و آزاردهنده بود. حیف این متن که به درستی اجرا و کارگردانی نشد.
سپیده، محسن جوانی و حمیدرضا مرادی این را خواندند
دایِه*، امیر مسعود و آقامیلاد طیبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام. یعنی واقعا هیچ راهی نداره که نمایش زودتر شروع بشه و یا حداقل هفته ای یک سانس ویژه بگذارید؟ (خواهش و التماس و ... :) )
دوست عزیزم این چهارشنبه و دو روز در هفته اینده نمایش دو اجرا در ساعت ۱۷ و ۲۱ خواهد داشت.
البته که واقعا برای بازیگران به شدت سخت و دردآوره اما به خوشحال کردن شما می ارزه
۱۴ مرداد
عه خانم رضایی اینجا هم هستین ؟ :))
۱۴ مرداد
سلام
اشکان جان خطیبی
خداقوت
سوالی داشتم در این باب
که آیا بعد از ماه محرم مجددا اجرا خواهید داشت تا ما جاماندگان بتوانیم از نمایش خوب شما بهره مند بشیم؟
۱۴ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام. دو شب پیش اجرا را دیدم. شخصا صدا و اشعار همای را بسیار دوست دارم و اپرا هم بسیار عالی اجرا شد. اما! متاسفانه و در کمال بهت و حیرتم، در آنجا هم افراد بی فرهنگ زیادی حضور داشتند که یا بسیار دیر آمدند (حتی ۴۰ دقیقه بعد از شروع!) یا مرتب و با صدای بلند حرف زدند و حتی پس از تذکر هم ادامه دادند! البته ایراد اصلی بخش اول متوجه کارکنان/مدیریت کاخ میشود که این افراد را به کنسرت راه میدهند و باعث تشویش خوانندگان و مهمتر از آن، تماشاچیان میشوند. واقعا درک نمیکنم چطور یک خانواده صدها هزار تومان خرج میکنند برای تماشای برنامه ولی مرتب سرشان به حرف گرم است!
به قول خانم مجری: خرد یار همگی باد
اینا شک نکنید بلیط مفت دارن که میان
۱۳ مرداد
خودمم فکر کردم ولی آخه خیلی زیاد بودن ☹
۱۳ مرداد
خیلی ها به کنسرت و تئاتر مثل یارک رفتن نگاه میکنن، میان یه تفریحی بکنن
۱۳ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فریبا
درباره نمایش الیزابت باتوری i
سلام دوستان. میخواستم ببینم که ردیفهای 11 به بعد، دید مناسبی برای این نمایش دارند یا خیر؟ ممنون از راهنماییتون
فریبا جان کلاً زاویه دید نمایش از هر ردیف خوبه :)
۰۷ مرداد
من ردیف اول بودم، صحنه کوبیدن شلاق یا صحنه ای که ملکه با دهان خونین نشسته بود پای تماشاچی ها واقعا دلهره آور بود
۰۸ مرداد
ممنون از همگی
۰۸ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو شب پیش نمایش را دیدم. همانطور که بسیاری از دوستان نوشته بودند، نمایش جذابی بود و بخصوص از گریم و موسیقی آن خوشم آمد. بازی آقای می سی سی پی را بیشتر از دیگران پسندیدم (البته برخی اوقات که موقع صحبت کردن پشت شان به سالن بود، به سختی می شد حرفهایشان را شنید و فهمید). آرزوی موفقیت برای کلیه دست اندرکاران دارم.
فقط نکته ای که خیلی آزارم داد این بود که من سه روز مختلف را برای خرید بلیط بالکن نگاه کردم ولی هر سه روز کلیه صندلیها پر شده بودند در حالی که صندلیهای همکف زیادی خالی مانده بودند. با اینکه برایم عجیب بود ولی خوش بینانه به خودم گفتم که حتما آنها سریعتر فروش رفته اند. بهرحال روز چهارشنبه که رفتم، موقع اتمام نمایش از یکی از افرادی که در بالکن نشسته بودند سوال کردم و ایشان گفتند فقط حدود 10-12 نفر آنجا بودند! یعنی من و دوستم و شاید بسیاری دیگر، مجبور ... دیدن ادامه » شدیم بلیط گرانتر بخریم چون ما را گول زدند. نمیدانم از کی باید شکایت کرد؟
منم نتونستم بخرم بالکن
۰۶ بهمن ۱۳۹۷
با احترام به کل کار ولی 50 درصد کار روی پاشنه ی موسیقی میگشت
بنده هم با شما هم نظر هستم ، موسیقی و گریم و بازی می سی سی پی
۰۶ بهمن ۱۳۹۷
جای بسی افسوس است که مدیریت تئاتر شهر، صندلی های بالکن را برای کسانی که پس از آغازِ اجرا و بسته شدن درهای سالن اصلی می رسند اختصاص داده است! به همین دلیل، صندلی های بالکن در فروش آنلاین قابل خرید نیستند.
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
fatemeh
درباره کنسرت-نمایش یرما i
امشب برای دیدن این کار زیبا رفتیم. متاسفانه چون نمایش قبلی دیر تمام شد، نیم ساعت در سرما منتظر ماندیم ولی بازی عالی خانم ابراهیمی و موسیقی فوق العاده نمایش، معطلی را جبران کرد. واقعا لذت بردیم. برای همه دست اندرکاران آرزوی موفقیت می کنم.
سلام دوستان. امشب بالاخره موفق شدم این نمایش فوق العاده را ببینم. طبق معمول از بازی عالی آقای تشکر بسیار لذت بردم. صد البته که بازی خانمها هم بسیار قوی بود. حتما پیشنهاد میدهم که به دیدن آن بروید. برای همه دست اندرکاران آرزوی موفقیت می کنم
fatemeh
درباره نمایش فهرست i
سلام. دیشب به تماشای فهرست رفتم. به نظرم بسیار زیبا بود، موسیقی، گریم، لباس و از همه مهمتر بازیها عالی بود. آرزوی موفقیت برای همه دست اندرکاران دارم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام خدمت همگی دوستان. من دیشب این نمایش را دیدم و به نظرم فوق العاده بود. پیشنهاد میکنم که حتما به تماشایش بنشینید. روز خوش
مریم قجر این را خواند
mehrshad shahsavar haghighi، نیلوفر مخلصی، فرشته جمالی و Fanaa این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید