تیوال موسیقی
S2 : 12:29:18
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

پالت دوست داشتنی و با جسارت ۲۳ آذرماه ، تالار وحدت شب قشنگی رو برامون به یادگار گذاشتید خسته نباشید
ممنون که به تمام معنا هنرمند بودید❤
بردارا پس چرا تفنگاتونو گرفتید به سمت من؟
برادرا بردرا
از کجا بفهمم اونی که میزنن خودی یا دشمن؟
امیرمسعود فدائی و celine این را خواندند
علی جباری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام
فروش 2 عدد بلیط اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای (کرج)
یکشنبه ۰۱ دی
ساعت 20
ردیف 23 قیمت هر صندلی 60 هزارتومان می باشد
هردو باهم فروخته می شود
با تشکر
ابوالفضل فکری این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک اجرای پرشور، هر سه هنرمند بی پیرایه، تنها در خدمت اجرا و خلق لحظات ناب
امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کنسرت چارتار برای دی بلیط فروشی داشت؟ کسی خرید؟
من هرچی سایت ایران کنسرت رو بالا پایین کردم ندیدم!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فروش 2 عدد بلیط اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای (کرج)
یکشنبه ۰۱ دی
ساعت 20
ردیف 23 قیمت هر صندلی 60 هزارتومان می باشد
هردو باهم فروخته می شود
با تشکر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فروش 2 عدد بلیط اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای (کرج)
یکشنبه ۰۱ دی
ساعت 20
ردیف 23 قیمت هر صندلی 60 هزارتومان می باشد
هردو باهم فروخته می شود
با تشکر
۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امیرمسعود فدائی این را خواند
بهار گراوندی این را دوست دارد
اون چند ثانیه‌ی آخر...
۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای چهارشنبه 27 آذر ساعت 18:30 دو عدد بلیط هر کدام به مبلغ 140 هزار تومان برای کنسرت عماد طالب زاده در مرکز همایش ایرانیان موجود می باشد در صورت تمایل جهت خریدبلیط با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:
09121482504
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به قول یکی از دوستان، از لحاظ روحی نیاز دارم به منبع لایزالی از پول متصل باشم برای شرکت توو برنامه هایی که دوست دارم.
:)
:(
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کنسرت کوارتت کاسته i
کوارتت کاسته گروهی امروزین و فراسبکی  | عکس
یادداشت امیر بهاری درباره کوارتت کاسته:
» کوارتت کاسته گروهی امروزین و فراسبکی
... دیدن متن »

کوارتت کاسته به عنوان یکی از شاخص‌ترین گروه‌های حال حاضر موسیقی ایران، گروهی امروزین و فراسبکی است. ویژگی مهم کاسته استفاده از اِلمان‌های سبک‌های مختلف (موسیقی مینی‌مال، جَز، پراگرسیوراک و ...)  و درعین‌حال عبور از محدودیت‌های سبکی است. یک موسیقی آزاد مبتنی بر الگوهایی که قطعه به قطعه در تمرینِ مستمر اعضای گروه و اشتراک‌گذاری ذهنیت‌ها شکل می‌گیرد. برگ برنده‌ی این گروه به خدمت گرفتن لحظات نابی از موسیقی بومی ایرانی در دل یک ساختار مهندسی شده است. ساختاری که آن حرارت لازم شرقی را هم پس نمی‌زند.
«کاسته» پیش از آنکه نام این کوارتت باشد، عنوان آلبومِ «تریو احسان صدیق» بود که روزبه فدوی (درامز) و پرویز نوری (ساکسوفون) او را همراهی می‌کردند. بعد از رفتن پرویز نوری از این تریو  و آمدن مازیار یونسی (پیانو و آوا) و پیتر سیلمانی‌پور( ساکسوفون و کلارینت)، این تریو در سال 1392 تبدیل به کوارتت کاسته شد. کاسته پیش از این که آلبومی منتشر کند، اجراهای خود را از اروپا آغاز کرد و در یک تور اروپایی توانایی‌های خود را محک زد و در نهایت اولین اجرای زنده‌ی خود را در در خرداد ماه سال 1393 در تالار رودکی برگزار کرد. اجرایی به یاد ماندنی که آغازی مقتدرانه برای یک گروه تازه‌تاسیس بود. حدود یک سال بعد از اولین اجرا در ایران،  کاسته با اولین آلبومش (ایستگاه یک) در میان مخاطبان سخت‌پسند تبدیل به یکی از مهم‌ترین گروه‌های جریان موسیقی آلترنیتو یا جریان فرعی موسیقی ایران شد.
پیتر سلیمانی‌پور، هنرمند فقید پیش از به پایان رسیدن دومین آلبوم کاسته از این گروه جدا شد و سهیل پیغمری هنرمند خوش‌نام و بدون حاشیه که نوازنده‌ی خوش‌پنجه‌ی کلارینت است به گروه کاسته اضافه شد. در اردیبهشت ماه سال 1396 سهیل پیغمبری برای اولین بار با کاسته در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت. کاسته در این اجرا نشان داد که با اقتدار در حال پیشروی است.
 در اجرای پیشِ رو در تالار وحدت (اول دی‌ماه 1398) این کوارتت برای اولین بار قطعاتی را اجرا می‌کند  که در آینده‌ی نزدیک در قالب آلبوم سوم گروه منتشر خواهد شد. از شاخصه‌های مهم کاسته می‌توان به قدرت بالا در ملودی‌پردازی، ساخت دورهای ریتیمکِ (Grooves) جذاب، استفاده‌ی صاحب‌سبک از موتیف‌های موسیقی ایرانی و لحن ویژه‌ی آنها یاد کرد.

نویسنده: امیر بهاری

۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سید حامد حسینیان، نسیبه و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان اگر کسی بلیط کنسرت شهر خاموش کیوان کلهر اضافی داشت به این شماره پیام بده ۰۹۱۲۳۴۳۳۸۷۶ ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بخوانیم و بمیریم از این درد...

مقاله روزنامه ایران - تاریخ 9 آذر 98

لوریس چکناواریان:
کار من با این ارکستر تمام است

محسن بوالحسنی
خبرنگار
ارکستر سمفونیک تهران به رهبری لوریس چکناواریان دو قطعه از آثار این آهنگساز برجسته را که شامل بخش‌های مختلف می‌شود، طی سه شب اجرا کرد و شامگاه دیروز نیز آخرین شب از این اجراها در تالار رودکی برگزار شد. ارکستر سمفونیک تهران در جدیدترین اجرای خود، با چکناواریان به‌عنوان رهبر میهمان و همراهی گروه کر بنیاد رودکی به رهبری رازمیک اوحانیان، در دو بخش اجرای برنامه داشت که بخش اول با اجرای سوییت سمفونیک «دفاع مقدس» همراه و شامل شش بخش «تشویش»، «حمله»، «فریادها»، «شب شهدا»، «تشییع پیکر شهدا» و «آزادی خرمشهر» بود. فضای قطعه «دفاع مقدس»به‌گونه‌ای بود که حال و هوای بخش‌های مختلف هشت سال دفاع مقدس برای مخاطب ترسیم‌ شد. بعد از آنتراکتی کوتاه‌، بخش دوم اجرای ارکستر سمفونیک تهران با اجرای قطعه «صلح و دوستی» آغاز شد که شامل 9 بخش‌ «درود»، «بنی‌آدم»، «سماع»، «دادوبیداد»، «نیایش»، «آشنایی»، «شادی»، «عشق» و «دوستی ملل» بود. قطعه «صلح و دوستی» با بخش «دوستی ملل» که بر اساس سرودهای ملی بیش از 80 کشورتنظیم شده است، به پایان رسید. شعرهای این اجرا از فردوسی، سعدی و حافظ بود و انتخاب و تنظیم شعرها را یارتا یاران انجام داده بود. محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت ارشاد، حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی، محسن مؤمنی‌شریف رئیس حوزه هنری و... از جمله میهمانان‌ این اجراها بودند. لوریس چکناواریان رهبر این ارکستر در گفت‌وگو با «ایران» از این اجراها و وضعیت ارکستر سمفونیک تهران در مقایسه با ارکسترهای دیگر کشورهای جهان می‌گوید.

سه شب اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شما دیشب به کار خود پایان داد. از این اجراها راضی بودید؟
بله، به‌لحاظ کیفی واقعاً همه دوستان و همکاران من در این ارکستر سنگ تمام گذاشتند و در واقع از جان و دل برای هر چه با کیفیت‌تر برگزار شدن و بی‌نقص بودن اجراها زحمت کشیدند. همین جا از همه آنها تشکر می‌کنم و امیدوارم همچنان در همه عرصه‌های موسیقی موفق باشند.
شما تجربه رهبری بسیاری از ارکسترهای مهم جهان از جمله ارکستر فیلارمونیک ارمنستان، فیلارمونیک سلطنتی انگلستان، فیلارمونیک سلطنتی لیورپول، ارکستر مجلسی انگلیس و ارکستر سمفونیک لندن را در پرونده کاری خود دارید. فکر می‌کنید تفاوت این ارکسترها با ارکستر ملی ما چیست؟
در سطح جهانی ارکسترها درجه‌های مختلفی ازاستاندارد دارند و می‌توان آنها را به سه بخش درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم‌بندی کرد. در واقع تفاوت‌ها به زبان خودمانی از ژیان است تا بنز. در کشورهایی که از استانداردهای ویژه و درجه یکی برخوردار هستند تمرینات گروه به‌صورت روزانه است و برنامه‌ها کاملاً مدون و مشخص است و ضبط قطعات موسیقی‌شان هم به‌همین شکل با نظم خاصی پیش می‌رود. از طرف دیگر این ارکسترهای درجه یک از سازهای درجه‌یک و گرانقیمت و کاملاً استانداردی استفاده می‌کنند و مثلاً فلوتی که در ارکستر انگلیس استفاده می‌شود فلوت طلایی است یا ویلونسل کمتر از صدهزار دلاری در این ارکسترها پیدا نمی‌کنید.
اما ... دیدن ادامه » متأسفانه در ارکسترهای ما نه تمرین‌های منظمی وجود دارد و نه ساز استانداردی. در واقع سازهایی که ما از آنها استفاده می‌کنیم حتی سازهای درجه سه هم نیستند و مخصوصاً در سازهای بادی این مشکل به‌صورت ویژه‌تری وجود دارد. نکته‌ دیگر آن است که ارکستر ملی جای جوانگرایی نیست و باید از نیروها و نوازنده‌های بسیار زبده و باتجربه استفاده شود و ما به دلایل مختلف این چهره‌های باتجربه را کنار گذاشته‌ایم و بیچاره جوان‌هایی که باید در آب‌های کوچک‌تر شنا کنند امروز یک‌دفعه سر از ارکستر سمفونیک درآورده‌اند و بی‌شک این اشتباه و گناه آنها نیست.
مشکل کجاست؟ شما چند سال است به این وضعیت انتقاد دارید. آیا هیچ حرکت مثبتی در این زمینه اتفاق افتاده است؟
مشکل نگاه ما به مقوله ارکستر ملی است. متأسفانه ما هنوز فکر می‌کنیم سیاست در جهان حرف اول را می‌زند اما این اشتباه بسیار فاحشی است.
این فرهنگ است که حرف اول را در دنیا برای معرفی هر کشوری می‌زند و نه سیاست. فرهنگ هم چیزی نیست که ما بخواهیم از آن انتظار درآمدزایی داشته باشیم بلکه باید روی آن سرمایه‌گذاری کنیم. مدیران فرهنگی ما باید به این نکته برسند که همه جای دنیا هر کشوری را با ارکستر ملی‌اش می‌شناسند و ما هم می‌توانیم با سرمایه‌گذاری درست روی ارکستر ملی و اجراهای موفق به آنها بگوییم اگر آنها موزارت و بتهوون دارند ما نیز چنین ارکستری داریم.
از برنامه‌های بعدی این ارکستر هم اطلاع دارید؟
نه این را باید از بنیاد رودکی و دوستان دیگر بپرسید چون من دیشب آخرین اجرا را با این ارکستر داشتم و از آن خداحافظی کردم. امیدوارم با فراهم کردن شرایط و بسترهای مناسب مدیران حوزه فرهنگی در وزارت ارشاد و بنیاد رودکی زمینه را برای رشد و استانداردسازی این ارکستر فراهم کنند و بتوانیم در آینده شاهد درخشش‌ این ارکستر باشیم و باز هم بتوانیم از نوازندگان باتجربه در این ارکستر استفاده کنیم.
آذرنوش و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خواهشا یه روز دیگه تمدید کنید
Soh199 و سحر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Leon S. Kennedy
درباره کنسرت ارکستر شریف i
کنسرت، دو بخش داشت که هر کدام دارای 6 قطعه بود؛ بخشِ نخست قطعه های کلاسیک و بخشِ دوم موسیقی فیلم. اجرای قطعه های کلاسیک عالی بود اما در بخشِ موسیقی فیلم، بر پرده ی بزرگی که روی سِن (پشتِ نوازندگان) قرار داشت، کلیپی از همان فیلمی که ارکستر شریف، مشغول نواختنِ موزیکِ متنش بود نمایش داده می شد که افزون بر یکسان نبودنِ کیفیتِ کلیپ ها، سببِ حواس پرتی تماشاگرها از خودِ ارکستر می شد.
از دیدِ من، اگر به جای کلیپ، تنها پوستر یا عکسی از فیلم نمایش داده می شد بس بود.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام من هردوروز سروقت توسایت بودم اصلا نشد بلیط بخرم من فقط یکی می خواستم.امکان تمدید هست؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسئولین محترم سایت تیوال

با توجه به قدمت این سایت در فروش بلیط رویدادهای فرهنگی و مخاطبین زیاد آن، انتظار می رود در تسهیل فرآیند خرید بلیط اقداماتی را بعمل آورید تا دیگر شاهد مشکلاتی نظیر نمایش پیغام <<تعدادی از صندلی های انتخابی شما توسط شخص دیگری انتخاب شده است>> نباشیم!

اینجانب دیروز راس ساعت 15:00 جهت خرید بلیط کنسرت استاد کیهان کلهر (تنها برای 2 نفر) اقدام کردم و در حالیکه صرفا ردیف های 1 و 2 همکف پر شده بود و سایر صندلی ها خالی بود، هر صندلی که انتخاب می کردم با پیغام مذکور مواجه میشدم و این موضوع بارها تکرار شد تا اینکه در عرض شاید 3، 4 دقیقه کل سالن پر شد و من از خرید باز ماندم!

نمیدانم چطور می شود وقتی صندلی را انتخاب می کنی، همزمان شخص دیگری هم می تواند آن را انتخاب کند! مگر نه این است که برای دقایقی می باید آن صندلی برای شخص انتخاب ... دیدن ادامه » کننده رزرو شود و شخص دیگری نتواند آن را انتخاب کند؟!

لطفا پاسخگو باشید
ما مخاطب چندین ساله شما هستیم

سپاس
درود بر شما
انتخاب صندلی به معنی رزرو آن نیست، و رزرو از لحظه فشردن دکمه «رزرو و پرداخت» انجام می‌شود... از این رو اگر ثانیه هایی زودتر از شما شخص دیگری یکی از صندلی‌های مشترک با آنچه از سوی شما انتخاب شده است را رزرو نماید با این پیام روبرو می‌شوید.
۱۱ آذر
در سایت های همکارتان (اگر اشتباه نکنم tik8) از زمان انتخاب صندلی رزرو انجام می شود.
برای برقراری عدالت نیکو است شما نیز این چنین کنید.
از این جهت از عدالت صحبت می کنم که تغییر صندلی انتخابی، زمانی را تلف می کند و حق ما که زودتر جهت خرید بلیط مراجعه کرده ایم، ... دیدن ادامه » ضایع می شود.
۱۱ آذر
درود بر شما
متوجه موضوع هستیم.
۱۱ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی جالبه صفحه فروش کنسرت شهر خاموش روی موبایلم از ساعت ١٤/٥٠ باز بود و من زل زده بودم به صفحه تا که باز شود و من سریع خریداری کنم.باز شد با صفحه صندلیهای کاملا سیاه و فقط حدود ١٠ تا زرد من حیران موندم سرعت نور هم نمی تونست اینقدر سریع عمل کنه؟؟؟!!!!
سلام من یه بلیط اضافه دارم هم خودم خریدم هم به کسی که گفته بودم برام بگیره
اگه میخوای بگو‌
۱۰ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این کنسرت با اجرای آثاری از باخ، شوپن، لیست و حکیم‌آوادر دومین جشنواره‌ی موسیقیِ صبا همینک آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کنسرت شهر خاموش کیهان کلهر تمدید شد.
خرید بلیت روزهای جدید، دوشنبه ۱۱ آذر ساعت ۱۵ آغاز می‌شود.
سلام وقت بخیر
با توجه به پایان یافتن تمامی بلیط ها در عرض 10 دقیقه ، لطفا برای روزهای جدید ، اجرا رو تمدید بفرمایید .
سپاس
Mobina Hashemi و فرزاد این را دوست دارند
درود بر شما
کنسرت شهر خاموش کیهان کلهر تمدید شد.
خرید بلیت روزهای جدید، دوشنبه ۱۱ آذر ساعت ۱۵ آغاز می‌شود.
با سپاس
۱۰ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام بنده کیف پولم را شارژ کرده بودم که سریع تر خرید کنم و سر ساعت وارد شدم ولی هر صندلی که انتخاب میکردم با اینکه آبی بود ولی میگفت رزرو شده و من واقع برام سواله که چطوری یه همچین چیزی ممکنه؟! من الان نه بلیت دارم نه پولم رو!
ایا امکان تمدیدش هست؟ یا اینکه پولم رو از کیف پول بردارم لااقل!؟
آذرنوش این را دوست دارد
درود بر شما
کنسرت شهر خاموش کیهان کلهر تمدید شد.
خرید بلیت روزهای جدید، دوشنبه ۱۱ آذر ساعت ۱۵ آغاز می‌شود.
هر زمان ایمیل بزنید مبلغ کیف پول شما به صورت کامل به حساب شما واریز می شود.
با سپاس
۱۰ آذر
برگشت مبلغ به لحاظ زمانی چقدر زمان میبره؟
با توجه به تمدید میپرسم
۱۰ آذر
من امتحان نکردم و نمیدونم ولی شما از طریق تماس به ایمیل پشتیبانی، ایمیل بزنید و بپرسید
۱۱ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید