تیوال موسیقی
S1 : 01:36:33
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نشست خبری دومین دوره جشنواره بداهه‌نوازی برگزار شد | عکس
هنرمندانی از ایران، اطریش، مجارستان، آلمان، ترکیه، نروژ، سوییس، سوئد، هلند و فرانسه مهمان این جشنواره هستند.
» نشست خبری دومین دوره جشنواره بداهه‌نوازی برگزار شد
... دیدن متن »

دومین دوره جشنواره بین المللی بداهه نوازی این بار با محوریت تکنوازی سازهای زهی و زخمه ای برگزار می‌شود. هنرمندانی از ایران، اطریش، مجارستان، آلمان، ترکیه، نروژ، سوییس، سوئد، هلند و فرانسه طی ۶ شب در فستیوال «Show of Hands» به هنرنمایی خواهند پرداخت.

در این فستیوال؛ هر روز دو هنرمند روی صحنه خواهند رفت و پیش از آن نیز یک استعداد جوان ایرانی به مدت 10 دقیقه به اجرا خواهد پرداخت. جشنواره علاوه بر اجراها، بخش های دیگری از جمله اکران فیلم های مستند، ملاقات با هنرمندان و کارگاه های آموزشی دارد.

نشست خبری این جشنواره امروز صبح در فرهنگسرای نیاوران با حضور رامین صدیقی (مدیر نشر هرمس)، علی بوستان (نوازنده و آهنگساز)، حسام اینانلو (نوازنده و آهنگساز) ، احمد نوروزی (مدیر شرکت کلیک) و سید عباس سجادی (مدیرعامل بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران) برگزار شد.
رامین صدیقی درابتدای نشست درباره برگزاری دومین دوره فستیوال «Show of Hands» گفت: در دومین دوره ریسک های بیشتری نسبت به دوره اول جشنواره داشتیم. ما اولین دوره را به تکنوازی ساز پیانو اختصاص دادیم و الان مطمئنم که بهترین انتخاب برای اولین دوره جشنواره بود. اساسا دو دوره اول رویدادهای ادواری اینچنینی همیشه بسیار سخت هستند، چون در دوره اول شما ایده ای دارید که تا به حال اجرا نشده و از نتیجه اش بی خبر هستید و در دوره دوم باید نشان دهید که موفقیت دوره اول اتفاقی نبوده است.
او ادامه داد:  من برای «Show of Hands» برنامه ای ده ساله دارم و دوست دارم در دهمین دوره به  ایده آل ترین ترکیب بداهه نوازی یعنی تریو ی ازاد را بر روی صحنه ببریم اما برای رسیدن به آن مسیری نه ساله وجود دارد که باید از آن عبور کنیم. از تکنوازی به دونوازی و سپس سه نوازی های قالب دار برسیم و در نهایت دوره دهم را آماده کنیم . طبق بدعت سال گذشته  ما اجرای سورپرایزمان به نوعی هم جمع بندی اجراهای قبلی است و و هم اینکه نوازنده مهمان، موضوع سال آینده را معرفی می کند. مهمان ویژه امسال ما هم تا آخر مرداد معرفی خواهد شد و موضوع سال آینده را با ساز خودش در اجرای پایانی معرفی خواهد کرد.
مدیر نشر هرمس درمورد ورکشاپ ها و ملاقات با هنرمندان فستیوال نیز توضیح داد: در ورکشاپ سال گذشته ما بازدهی خیلی خوبی داشتیم اما سعی کردیم امسال بهره وری ورکشاپ ها را بالاتر ببریم و ریسک سوالات کم ارتباط با موضوع کارگاه ها یا شخصی را که گاه خیلی از وقت کارگاه را به خود اختصاص میدهد، کم کنیم. برای همین ملاقات روزانه با هنرمندان را خواهیم داشت که هر شخص ده دقیقه فرصت دیدار با هنرمندان را دارد. زوفیا بوروس، بیورن مه یر،متس آیلرتسن، گلفام خیام و آنیا لکنر کسانی هستند که ورکشاپ برگزار می کنند. و البته ورکشاپ دیگر هم برگزار خواهد شد که توسط مهمان اجرای ویژه برگزار میشود و بزودی اعلام خواهیم کرد.
او ادامه داد: مثل سال گذشته ما امسال برنامه اکران فیلم برای عموم را داریم.  در اولین روز مستند تهیه شده از فستیوال سال گذشته را نشان می دهیم. مستند دوم با عنوان شاید صدا کمی زیاد شود درمورد سه نوازنده گیتار الکتریک است. روز سوم فیلم  سرزمین آزاد را نمایش خواهیم داد که درباره ملاقات با جان آبرکومبی است. در روز آخر هم فیلم همه چیز گذراست با موضوع اوج تا سقوط شرکت معظم تاور ریکوردز اکران خواهد شد. 

صدیقی همچنین درباره بخش استعدادهای جوان (وارم آپ) که در این دوره به جشنواره اضافه شده است گفت: ما پیش از هر کنسرت یک اجرای وارم آپ داریم که این اجراهای هر شب را برایمان باز می کنند. ما نوازنده ها را بر اساس فراخوان انتخاب نکردیم و خودمان مستقیم و از طریق دوستان مدرس مان به شناسایی آنها پرداختیم که همگی نوازنده هایی مستعد هستند که ساز تخصصی شان هم به موضوع امسال جشنواره نزدیک است.
او در پاسخ به اینکه چرا این روند را برای انتخاب موضوع سازهای هر دوره پیش گرفته است و به سراغ سازهای بادی نرفته است توضیح داد:  سازهای بادی و بداهه نوازی با یک ساز بادی شاید برای مخاطبان کمی سخت قابل پذیرش باشد.  فکر میکنم مخاطبان راحت ترین مواجهه را با ساز پیانو دارند و به همین دلیل هم آنرا برای ور اول برگزیدیم. و در این دوره نیز ما با احتیاط عمل کردیم و بداهه نوازی ساز بادی را در اولویت قرار ندادیم. در این جا یک محفل صمیمی اتفاق می افتد که ما همه در کنار هم بزرگ می شویم پس احساس کردیم با توجه خاص بودن فستیوال شاید بهتر باشد، عادت این نوع اجراها را نیز بتدریج در سلیقه مخاطب جا بیاندازیم. اما امیدوارم که این مسیر همانطور که ما برگزارکنندگان را با تجربه تر می کند؛ در مخاطبان هم تاثیر بگذارد.
مدیرعامل فرهنگسرای نیاوران نیز درباره همکاری مجموعه نیاوران با فستیوال گفت: کار تاثیر گذار، کاریست که ادامه دار است. نشر موسیقی هرمس و تیم خوبی که دارد واقعا توانایی این تاثیر گذاری را دارد. ما بسیار خوشحالیم که کار را به کاردان سپردیم و البته تلاش کردیم که صرفا سالن را به فستیوال ندهیم و در سایر کارهایی که تواناییمان است با دوستان مشارکت داشته باشیم. قطعا استرسی که رامین صدیقی به دلیل گرانی ها و مسائل گرفتن ویزا و سفر داشت غیر قابل تصور است و این کار صرفا با عشق به حرفه اش پیش می رود.
احمد نوروزی در ادامه این نشست درباره کارهای تصویرسازی و اسپانسرینگ جشنواره گفت: ما در فستیوال سعی می کنیم تصویرسازی منحصر به فردی داشته باشیم. شما امسال قطعا تفاوت هایی را در فضای فستیوال خواهید دید. متاسفانه در بحث اسپانسرینگ از سمت برندهای داخلی، نتیجه ای نگرفتیم و درواقع تمام اسپانسرهایمان خارجی هستند. اسپانسرها در داخل وقتی متوجه می شوند که یک فستیوال هر شب دویست و پنجاه نفر مخاطب دارد، فارغ از ابعاد هنری آن و کیفیت مخاطبانش، هیچ علاقه ای به سرمایه گذاری نشان نمیدهند اما ما در مواجهه با برندهای خارجی این درک مشترک را بهتر مشاهده می کنیم.
علی بوستان نیز که در این فستیوال به روی صحنه خواهد رفت درباره «Show of Hands» گفت: وقتی در چنین جامعه ی مشوشی اتفاقاتی مثل هرمس شکل میگیرد قطعا انگیزه های گرمی پشت آن است که هیچگاه از بین نمی رود. دوستی من و رامین زمانی شکل گرفت که ما در یک قحطی فرهنگی بودیم. ما واقعا تلاش داریم تا در سخت ترین شرایط مثل امروز هم نشان بدهیم که می شود کار انجام داد و نیاز به شلوغ کاری نیست. باید تلاش کرد و انگیزه داشت و مهمتر از همه به این فکر کرد که نخستین درآمد یک کار لذت آن است. رامین صدیقی دوست دارد که برای هرمس تلاش کند و این لیبل را مطرح کند اما درواقع هرمس خود رامین است. باید بابت فعالیت او شکرگزار بود. من امیدوارم این کار که دوستانه شکل گرفته تا پایان همینطور دوستانه پیش برود و ما شاهد استمرار ده سال فعالیت این فستیوال هم باشیم.
او درمورد اجرای خود در جشنواره نیز توضیح داد: تم این جشنواره بداهه نوازی است و بداهه از تمام درونیات ما شکل می گیرد. طبیعی است که من از ریشه هایم جدا نیستم.  نمیتوان برای این اجرا عنوان مشخصی گذاشت که لزوما دستگاهی هست یا نیست.
حسام اینانلو با بیان اینکه از برگزاری این فستیوال متعجب است گفت: رامین صدیقی جزو آدم هاییست که با خودش مسابقه می دهد. اساسا این آدم به لحاظ کیفیت و روحیه کاری، کاملا بی رقیب است. دی و بهمن سال گذشته که رامین برای این فستیوال با من تماس گرفت وضعیت مثل امروز نبود. شرایط به قدری سخت شد که مطمئن بودم حتی آدمی با این انگیزه های شخصی هم باید فستیوال را کنسل مند اما او نکرد.
او درباره اجرای خود توضیح داد: در این اجرا قرار است از دیدگاه ردیفی دور باشم چون مخاطبان به دنبال چیز دیگری خواهد آمد. من سعی کردم جغرافیای موسیقایم را وسیع تر ببینم و قطعا از ردیف میرزا عبدالله دور شوم. گونه های مختلفی در بداهه نوازی  وجود دارد. بداهه نوازی مترادف با خلق الساعه نیست و حتما فکری از قبل در آن وجود دارد و درواقع بیشتر استقبال از اکنون
 است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و درود
یه اثر فرهنگی به یاد ماندنی
از همه دست اندر کاران اثر حلاج علی الخصوص استاد همای متشکرم
عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
نمایش و آواز زیبا و قشنگی بود
نور پردازی و موسیقی خوب بود
فقط جایگاه ردیف B خیلی مناسب و خوب نبود
اگه میخوایید لذت ببرید جایگاه A رو بگیرید
رقض سماع و تناسب بازی ها خوب بود
بازی شبلی و دیالوگهایش محشر بود
خسته نباشید از تمامی عوامل کار
عاطفه گندم آبادی و امیر این را خواندند
پرند محمدی و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چه کسی تعیین می‌کند که چه اثری دارای ارزش هنری، فرهنگی یا ادبی است؟
یکی از انتقادات مهم به آثار هنری جدید، پیروی آنها از منطق حاکم بر اقتصاد و معیشتِ عصر نو و کالایی‌شدن آثار هنری است. امروزه هنر در اشکال متعددش از موسیقی گرفته تا نقاشی و ادبیات و سینما در دسترس همگان قرار گرفته و همه جا و در همه حال چیزی از عرصه هنر در زندگی روزمره‌ی ما وجود دارد. کالاها و اشیا برای عرضه و افراد برای گذران اوقات فراغت‌شان، دستگاه‌های گوناگون هنری را به خدمت گرفته و از آن استفاده می‌کنند. و به همین سبب هنر دیگر یک «صنعت» است. تئودور آدورنو در مقاله‌ای تحت عنوان «نقدی اجتماعی بر موزیک رادیو» می‌نویسد:
«موزیک خوب چیست؟ آیا آن موزیکی که بیرون می‌آید و براساس استانداردها به عنوان موزیک خوب معرفی می‌شود، بازهم موزیک خوب است؟ ازهمه مهم‌تر آیا همواره یک موزیک ... دیدن ادامه » خوب در طول تاریخ یک چیز بوده است؟ امروزه آنچه به عنوان موسیقی والا نامگذاری شده ولی به عنوان یک کالا فروخته می‌شود نشانگر این است که موسیقی خوبی مثل موسیقی باخ امروزه یک ابزار تجملاتی و بت‌واره شده و مثل همه‌ی کالاهای دیگر مصرف می‌شود. در رادیو، موسیقی باخ هم شکلی مصرفی به خود می‌گیرد.»
امروز تصور این‌که به عنوان مثال موسیقی به حیات فاخرانه و ویژه خود در قرن هفده و هجده بازگردد تقریباً ناممکن است. اگر در گذشته هنر جلوه‌ای محدود به گروه‌هایی خاص داشت، امروزه از هنر به تعبیر والتر بنیامین، هاله‌زدایی شده و به امری عمومی تبدیل شده است. به میزان رشد کالا و نظام سرمایه‌داری، چیستی و کارکرد اثر هنری نیز تحول یافته است. آثار برتر آثاری هستند که بیشتر مورد استقبال قرار گرفته باشند. این «استقبالِ بیشتر» معنای قرن هجدهمی ندارد و کاملاً با فروش بیشتر در هم تنیده شده است. ارزش هنری نیز همچون دیگر ارزش‌ها به ارزش اقتصادی پیوند خورده و عملاً اندیشیدن به هرنوع سزاواری (Priority) را سخت کرده است. از سوی دیگر، فردگراییِ رشدیافته، مراجع فکری را فرسوده و روشنفکران را بی‌اعتبار ساخته است. هر فردی در عصر ما با هر سطحی از معرفت و صلاحیت حرفه‌ای، انتخاب خود را دارد و حاضر به پیروی از نخبگان نیست. به تعبیر نیچه در «فراسوی نیک و بد» با سایه‌فکندن دموکراسی بر همه چیز، اصل کمیاب و سرورانه‌ی ارزش‌نهادن بر خویش و خودپسندی، از بین نرفته بلکه همه‌گیر شده است. صدای آشنایی که به گوش می‌رسد این است که : «این را دوست دارم و دلم این را می‌خواهد.» اگر این بیان برای یک مدرنیست سیاسی معنای سرپیچی از خانواده و امر حاکم را می‌دهد، در میدان هنر و سلیقه‌ی هنری، چنین معنای اعتراضی‌ و رهایی‌بخشی ندارد. بیراه نیست که منتقدان تولیدات هنری عامه‌پسند، امروزه غالباً نه محافظه‌کاران و آریستوکرات‌ها که اتفاقاً روشنفکرانی‌اند که بدنبال ساختن نوعی «عامه» و اجتماعی سیاسی از مردم‌اند.
ساختار پیچیده و دقیق سرمایه‌داری، اجتماع‌ها (Community) را از بین نبرده بلکه بدان‌ها شکل‌های متفاوتی بخشیده است. امروزه «امر اشتراکی» در سلیقه و انتخاب است؛ به تعبیر بوردیو پروژه‌ی یکسان‌سازی ذائقه‌ها. اجتماع آدم‌ها در برگزیدن موزیک، کتاب و فیلم که هر از چندگاهی در جلوی فروشگاه‌های فرهنگی (چه عبارت جالبی: فروش‌گاه فرهنگی) یا در جایی مثل سایت آمازون خود را به منصه ظهور می‌رساند، ما را نسبت به فردیّت و ارزش بها‌داده‌شده‌ی فردگرایی، مشکوک می‌سازد. اگر هرکسی انتخاب خودش را دارد، چرا تا این حدّ انتخاب‌ها شبیه هم شده است؟ این دقیقاً الگوی عام کالا در زمانه‌ی ماست. بحث پردامنه تئودور آدورنو و هورکهایمر، درباره همین سرایت ماهیت کالا و بت‌وارگی به اثر هنری و پیروی منطق تولید اثر هنری از منطق تولید کالاست، که از فرط صحبت درباره‌ی آن در این مدت، خود به محصولی دم‌دستی تبدیل شده و خیر عقل و حس در آن است که از آن بگذریم.
کلیساهای معرفتی، فرو ریخته و راهنماهای حیات و ممات به مدد رواج نظریه‌های نسبی‌گرایانه مستحیل شده‌اند. اگر حتی توافقی شکل بگیرد و هنرمندان بتوانند برای کارهای هنری ارزش‌گذاری کنند، پیروان چندانی نخواهند داشت، زیرا که از هاله‌ی هنر، تعلق‌اش به حوزه شخصی و وجودی باقی مانده و این میدان، کمتر از بقیه همچون علوم تجربی و اجتماعی و فلسفه تن به اجماع متخصصان و گروه علمی می‌دهد.
می‌توان به سؤال نخستین بازگشت: چه کسی تعیین می‌کند که چه اثری دارای ارزش هنری، فرهنگی یا ادبی است؟ هیچکس دیگر قادر نیست که تعیین کند؛ اما قطعاً چیزی در این میان وجود دارد که ذائقه‌ی ما را به سمت انتخاب‌هایِ آزادانه‌ای مجبور می‌سازد.
فصلنامه حرفه هنرمند / امین بزرگیان
بهتر این بود نام نویسنده رو هم درج میکردین
این متن متعلق به امین بزرگیان است
۱۰ ساعت پیش
پاک کردن پستهای من قبل از اینکه شما حضور داشته باشی تو جمعمون بوده و خواهد بود
ربطی به حضور شما نداره :)
این هم مصداق همون افکاریه که گفتم
تو جمع دانشجوییمون تو دل خوابگاه کسایی بودن که خوراکشون نکته گفتن بود... میدیدی از تو خیابون اومده تو اتاق وسط یه ... دیدن ادامه » بحث یهو یه تیکه میندازه :).... من با امثال این تیپا آشنام...:)
وقتی در مورد پاک گردن پست یا نکردنش چیزی نمیدونی پسر جون مجبوری چیزی بگی ؟
اون پست سرجاشه در ضمن
نه من کامنتی پاک گردم نه نوشته ای از اون رو
اما شما کامنتای اولت رو پاک کردی :)
۹ ساعت پیش
در ضمن لازم نیست تیوال چیزی بذاره :))))))
وای خدایاااا
اما اگر بخوام صادقانه یه چیزی بگم.... بعضی از نکات که میگی رو به نظرم خوبن.... در مورد مارمولک خوشم اومد... البته چیزهایی شبیه این
حیف نیست
شاید بقیه به این تیپ ایرادگیریهای تو بها بدن
اما وقتی تو جمع مایی بیا از جلو رفتن حرف بزنیم....
ما مدتهاست از ثابت کردن خودمون گذر کردیم
الان فقط برای لذت بردن باهم مشارکت میکنیم
حال میکنیم
من ... دیدن ادامه » لذت می برم وقتی حتی دو نفر موسیقی رو بشنون
با خلاقیت بامداد و نگاهش حال میکنم
از نگاه خانم ثانی به مقوله هنر و ارتباطها
اینجا کسی ایراد نمیگیره
داریم دور هم حال میکنیم
این رو میگم برای اینکه دیگه نمیخوام وارد بحث بشم
تا همینجاش هم انرژی زیادی گذاشتم
به جای نوشتن در مورد فیلم و موسیقی دارم جدل میکنم
بیخیالشم
بیا به جای ایراد و نکته پرونی بگو چی دیدی؟ با جی حال کردی؟
من هرچی دنبالت میکنم میبینم تو از چی بدت میاد
خب باشه بیخیال
بیا از اونچه حال میکنی بنویس
۹ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام دوستانی که دیدن این کنسرت رفتند ممکنه بفرمایید از کدوم درب بریم بهتر هست؟ از درب زعفرانیه یا درب دربند؟
زعفرانیه پارکینگ داره ،اما دوره نسبت به سالن و باید با ون برید تا سالن و یا حدود 10 دقیقه پیاده برید
دربند پارکینگ نداره اما خیلی به سالن نزدیکه و برگشتنه لازم نیست تو صف ون وایسید
۱۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام،
2 عدد بلیت کنسرت "ماکان بند" برای جمعه 26 مرداد ساعت 22:15 موجود است:

ردیف 11، صندلی 20
ردیف 13، صندلی 21

* هر بلیت به قیمت خرید اصلی 145,000 تومان فروخته می‌شود.

در صورت تمایل با شماره تلفن یا تلگرام 09122188260 (مریم فراهانی) تماس بگیرید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر دوستان هنردوست تیوالی
راستش شاید این روزها، هرکسی بهانه ای برای ""خوب نبودن"" داشته باشه...
بهانه، دلیل، علت، یا هرچیزی که اسمش رو بگذاریم...
اما من دلم میخواد تو قلب این همه خوب نبودن، ""خوب "" باشم و ترجیح میدم ""خوشبین و پر انرژی "" باشم .
یکی از چیزهایی که برای این خوشبینی و حال خوش کمکم میکنه, موسیقیه.
پیشنهاد میکنم حتما این موسیقی زیبا رو بنام "Lost Girls"" از ویولونیست ، موسیقیدان، رقاص و پرفورنس آرت آمریکایی ""Lindsey Stirlling"" به گوش جان بشنوید و بشنوید و بشنوید و از هر ثانیه اش لذت ببرید.

http://s9.picofile.com/file/8334434284/Lost_Girls_320.mp3.html
شما چه خودت چه پیامت وچه پیشنهاد موسیقیت پراز انرژیه پرند عزیزم ... با کلی خوشحالی از وجودنازنینت گوش میدم و لذت میبرم :)
ممنون که حالمونو خوب میکنی ..
دیروز
جناب Ali گرانقدر, سپاس از همراهیتون.
بله در خصوص آهنگ Arena با شما موافقم. اغلب آهنگهاش رو دوست دارم, اما این آهنگی که به اشتراک گذاشتم, به نظرم بی نظیره. حداقل به جان و دل من که خیلی خوش نشسته. امیدوارم شما هم لذت ببرید. سلامت باشید.
۱۴ ساعت پیش
مسلما وقتی کسی از انتخابی با این شور دفاع میکنه، حتما و بدون تردید کارِ خوبیه. و این از میزان تاثیرش میاد که شما رو به نوشتن دربارش وا داشته....
ما هم شک نکنید که ازش لذت می بریم
ممنونم
۱۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود
عاطفه گندم آبادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲ روز پیش، دوشنبه
محمد لهاک، پرند محمدی و Alireza Ghafari این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲ روز پیش، دوشنبه
پرند محمدی و Alireza Ghafari این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام
دوستان امروز جشن حافظ ساعت ۷٫۳۰ برج میلاد تهران برگزار میشود
شما، خیلی هم عالی.

کلی لباس و استایل جدید و جذاب و شاید هم غیر منتظره میبینم..

:-))
۲ روز پیش، دوشنبه
من برام یه کار پیش آمد نتونستم برم کارت دعوت هم داشتم
از دست دادم برنامه رو
یاد علی معلم گرامی
:۰(
۲ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام من دو تا بلیط برای پنجشنبه دارم ردیف 19 اگه کسی خواست بگه
elmira_ab@hotmail.com
عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
یک شب به یاد ماندنی همانند همیشه با نوای آسمانی همای عزیز و نواهای موسیقی همراهانش در گروه مستان
رقصهای سماع گروه و محوطه زیبا و دلنشین کاخ سعدآباد شبی به یاد ماندنی رقم زد.
قطعا توصیه می کنم که از دست ندید.
عاطفه گندم آبادی، مریم زارعی، امیر، حسین دهقان و m.kh این را خواندند
زهره مقدم و mona aghaee این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک شب عالی با صدای استاد و بازی خوب محمدحسین صفری و بالاخص دختران سبزپوش که کاملا در حس بازی فرو رفته بودند.اخلاق خوش استاد راازخیلی موارد مانند امضاوعکس برای همه داوطلبان میشد فهمید.پریسا دلفانی بسیار بی نظیر بود، اکل کار و عوامل و داستان، انتخاب هوشمندانه ای بود.
نکته: تخفیف اسنپ بخاطر محدودیت ساعت استفاده بی منطق، اصلا قابل استفاده نیست و خیلیها قبلا نیز ناراضی بودند. برچیده شود تکلیف بهتر مشخص می شود.هیچ عذر و بهانه ای هم قابل پذیرفته نیست.
فرزاد، عاطفه گندم آبادی، مریم زارعی و امیر این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرا بی نظیر بود بی نظیر بی نظیر.بارها میتونم به تماشاش بشینم
اما عصبانیم خیلی عصبانی .تا اواخر اجرا هم افراد اضافه میشدن و سرپا دنبال جایی برای نشستن میگشتن.بدون هیچ منعی براشون وسط اجرا می اومدن.تقریبا نصف اجرا ما یا جلومون ادم بود یا رفت و امدا تمرکزمون رو ازمون گرفت.
ردیف ١٤ و ١٥ با ردیف ١٣ هم سطح هستن و به هیچ عنوان دید نخواهید داشت در این دو ردیف.
فرزاد، امیر، عاطفه گندم آبادی، مریم زارعی و زهره مقدم این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام
کاخ سعدآباد
یک شب تابستانی درجه یک
هوای خنک شمرون و صدای قدم‌های شاه
صدای نی و سنتور و کمانچه و تار و تارینه و عود و دف و تمبک
نوای آسمانی خانم پریسا دلفانی و گروه سماع درجه یک که طهران را رنگ قونیه میزد و صدای ملکوتی استاد سعید جعفرزاده (همای)
و بازی دلنشین پر قدرت محمد حسین صفری
وجد بود اشک شوق گریه بر درد حلاج
یک پرفرمنس درجه یک
سرشار از معنویت و حال خوب
قطعا توصیه میکنم
باکس B جهتش فرق داره با بقیه باکس ها همیاری جان؟ شماره صندلی ها با بقیه باکس ها فرق داره گویا
فرزاد، محمد لهاک و مریم زارعی این را خواندند
با سلام و احترام
خانم مقدم عزیز
حتما aرو تهیه کنید باکس bاصلا مناسب نیست
۲ روز پیش، دوشنبه
درود بر شما
باکس B به صورت عمود بر صحنه است، حتما توجه نمایید صندلی های خود را در یک ردیف خریداری نمایید و به اشتباه پشت یکدیگر خرید نکنید.
شماره ردیف ها در کنار باکس نوشته شده است.
با سپاس
۱۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازتاب شرایط اجتماعی امروز در اجرای «یورش» | عکس
نشست خبری کنسرت یورش برگزار شد.
» بازتاب شرایط اجتماعی امروز در اجرای «یورش»
... دیدن متن »

سیامک آقایی نوازنده و آهنگساز شناخته شده سنتور در آستانه برگزاری تازه ترین کنسرتش طی یک نشست خبری که روز شنبه بیستم مرداد ماه در سالن کنفرانس تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد. از جزییات این برنامه و فعالیت های پیش روی خود سخن گفت.

آقایی در ابتدای این نشست رسانه ای با اشاره به جزییات کنسرت «یورش» توضیح داد: من طی این سال ها آثار زیادی داشتم که هنوز به مخاطبان معرفی نشده است و این نقطه ضعف من بوده که نتوانستم این کارها را به علاقه مندان ارائه دهم. به هر ترتیب اگر نسل ما می توانست کمی فعال تر حرکت کند قطعا ارتباط بهتری میان نسل ما و نسل چاوش برقرار می شد. به عبارتی ما می توانستیم پلی میان این ۲ نسل باشیم. من واقعا انگیزه چندانی برای برگزاری کنسرت ندارم اما فکر می کنم این اجراها می تواند انگیزه ای باشد تا موسیقی نسلی که به آن عشق می ورزیدیم را به مخاطبان امروزی معرفی کنیم.

وی درباره ترکیب نوازندگان کنسرت «یورش» نیز اظهار کرد: برای ترکیب نوازندگان کنسرت تلاش شده تا از گروه سنی با میانگین ۳۰ سال استفاده شود که هم توانایی های زیادی در عرصه نوازندگی دارند و هم شرایطی را داشتند که می توانستیم بهتر از نوازندگان نسل قدیمی از آنها در کنسرت استفاده کنیم زیرا فراهم کردن شرایط حضور نوازندگان نسل قدیمی به دلیل دستمزد و شرایط دیگر کار سختی است. شاید یکی از تفاوت های اصلی این اجرا این نکته است که نوازندگان کنسرت جملگی از افراد برگزیده موسیقی کشورمان هستند اما هنوز نتوانسته اند آن طور که باید خود را به جامعه موسیقی معرفی کنند. البته در این میان شروین مهاجر از همکاران بسیار خوب من حضور دارد که طی سال های گذشته توانمندی های خود را به مخاطبان ارائه داده است. البته این نکته را هم بگویم که در کنسرت پیش رو قرار است یکی از سنتورهای استاد فرامرز پایور را استفاده کنم که فکر می کنم می تواند برای من دربرگیرنده فضای جالب توجهی باشد.

آقایی درباره قطعات در نظر گرفته شده این کنسرت نیز گفت: یکی از نقاط قابل توجه کنسرت پرداختن به ماجرای ساز و آواز است. ما در این کنسرت از فرم های مختلف استفاده کردیم که برخی از آنها پیش از این اجرا شده اما این بار با تنظیم جدید پیش روی مخاطبان قرار می گیرد. یکی از قطعات کنسرت غزلی به شکل مرکب خوانی است که در قالب یک قطعه ۲۵ دقیقه ای با شعر عراقی اجرا می شود و شما متوجه می شوید برای هر کدام از بیت ها ملودی های جدیدی طراحی شده که در کنار سایر قطعات می تواند دربرگیرنده کنسرت متفاوتی برای مخاطبان باشد، گرچه من ادعایی در حوزه متفاوت بودن ندارم.

مشکلات اقتصادی را در کنسرت «یورش» بشنوید

آقایی با انتقاد از شرایط معرفی نوازندگان ایرانی به مخاطبان تصریح کرد: متاسفانه شرایط اجراهای زنده ما به سمتی رفته که استعدادهای درجه یک موسیقی اصیل ایرانی فقط در کنار خوانندگان مشهور توانسته اند عرض اندام کنند. این موضوع بسیار مهمی است که باید روی آن تمرکز بیشتری کرد. به هر حال من امیدوارم در کنسرت پیش رو که با سختی ها و مشکلات بسیاری برگزار می شود فرصتی برای معرفی این استعدادهای ناب موسیقی کشورمان باشند. ما تلاش می کنیم که در یک فضای مردم پسند موسیقایی بتوانیم یکی از مهم ترین و اساسی ترین جامعه امروز خودمان را از طریق موسیقی نمایش دهیم. این انگیزه اصلی من برای اجرای «یورش» است که امیدوارم موفق باشم.

متاسفانه شرایط اجراهای زنده ما به سمتی رفته که استعدادهای درجه یک موسیقی اصیل ایرانی فقط در کنار خوانندگان مشهور توانسته اند عرض اندام کنند
این نوازنده سنتور در ادامه با اشاره نحوه ارتباط مخاطبان جامعه امروز ایرانی با موسیقی ایرانی گفت: این کنسرت آن چیزی نیست که تا به امروز به نام کنسرت ارائه شده. این اجرا در نتیجه انگیزه و شرایطی پیش آمده که مفهوم اجتماعی در آن نهفته است. به عبارتی می توان گفت که ما به صرف برگزاری کنسرت اقدام به اجرای برنامه نکردیم. من پیش از این نیز آثاری را تولید کردیم که پیرامون موضوعات مختلفی چون زلزله زرند کرمان، برخی از وقایع اجتماعی وماجراهای دیگر بوده است. من بر این باورم شان نزول موسیقی برگرفته  اتفاقاتی است که در یک جامعه می افتد. ما در این چند وقت درگیر مشکلات اقتصادی هستیم که شاید مفهوم کنسرت بی ارتباط آن نیست و می توان گفت بازتاب شرایط امروزماست که اجازه بدهید بیش از این درباره آن توضیح ندهم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه در موسیقی ایرانی فقط چند گروه محدود خوراک شنیداری مخاطبان را فراهم می کنند، اظهار کرد: من یکسری مسائلی را درجشنواره ها و رویدادهای مختلف موسیقی دیدم و پیش آمده یکسری از این استعدادهای موسیقی ایران نمی دانند چگونه خود را به موسیقی معرفی کنند. البته من چند سالی است که در جریان حضور استعدادهای موسیقی در جشنواره موسیقی جوان هستم و می بینیم که این افراد با مشکلات زیادی در زمینه معرفی خود روبه رو هستند پس باید فعالیت ها و اقداماتی در این زمینه صورت گیرد که هنرمندان بتوانند کارهای خلاقانه خود را به گوش شنیداری موسیقی ایرانی برسانند. من خیلی دوست داشتم که در کنسرت پیش رو از این هنرمندان استفاده کنم اما هراس از اینکه در شرایط سنی فعلی آنها اجرای حرفه ای چندان مطلوب آنها نباشد سعی کردم ماجرا به وقت دیگری موکول کنم.

آقایی درباره قابلیت ها و زوایای پنهان موسیقی ایرانی توضیح داد: من دوست دارم در موسیقی ایرانی کارهای سختی انجام دهیم که بتواند رنگ و بوی ملی تری به خود بگیرد. به هر حال امروزه در دنیا از موسیقی کلاسیک غربی و دستاوردهای آن استفاده زیادی می شوئ. اما من دوست دارم با یک خود باوری از ارزش های موسیقی ایرانی فضایی را ایجاد کنم که بتواند حس ملی و ایرانی را به مخاطب القا کند.

تالار وحدت دیگر جای بزرگان موسیقی نیست

این هنرمند درباره انگیزه های خود برای اجرای کنسرت یورش در تالار اندیشه حوزه هنری گفت: تمامی گروه های حرفه ای تمام تلاش خود را انجام می دهند که در تالار وحدت کنسرت برگزار کنند. اما از وقتی که یارانه ها و سوبسیدها برداشته شده ماجرا به سمت خودگردانی رفته و کار برای حضور در این صحنه را سخت تر کرده است. کما اینکه در این تالار روزی چند برنامه برگزار می شود که مباحث فنی قبل از کنسرت را دچار چالش می کند. به هر حال فکر می کنم اینجا در تالار اندیشه کار راحت تر است و ما در زمینه برگزاری کنسرت مشکلی نداریم. این نکته را هم بگویم که اخیرا تالار وحدت دیگر فضای قدیم را ندارد و ما می بینیم این تالار که زمانی جای بزرگان موسیقی کشور بود جای خود را به اجراهایی داده که لزوما قرار نیست ماوای اصلی هنرمندان ما در طراز بالا باشد.

متاسفانه در همین تالار وحدت ورود مسائل مالی باعث این شده که برخی از اجراهای بی کیفیت و غیر همخوان با وضعیت فیزیکی کار را برای هنرمندان سخت کند. بنابراین من صلاح می بینیم ۲ چهارراه تغییر مکان بدهم و در تالار اندیشه حوزه هنری کنسرت بدهم
وی ادامه داد: متاسفانه در همین تالار وحدت ورود مسائل مالی باعث این شده که برخی از اجراهای بی کیفیت و غیر همخوان با وضعیت فیزیکی کار را برای هنرمندان سخت کند. بنابراین من صلاح می بینیم ۲ چهارراه تغییر مکان بدهم و در تالار اندیشه حوزه هنری کنسرت بدهم. زیرا احساس می کنم ساختمان و معماری این مجموعه سنخیت بیشتری به موسیقی اصیل ایرانی دارد. بنابراین حضور در این تالار قطعا برای حضور در تالار وحدت ترجیح دارد. متاسفانه در تالار وحدت یک سری مسائل را اجبار می کنند . به عنوان نمونه در کنسرت قبلی دوستان به ما اعلام می کنند که ردیف اول تا سوم باید از سهمیه گروه اجرایی برداشته شود و ما دیدیم که هنگام فیلمبرداری کنسرت خالی بودن همین ردیف ها واقعا برایم ناراحت کننده بود. 

آقایی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر توجه خود به طرح مباحث تئوریک دانشگاهی در حوزه موسیقی ایرانی تصریح کرد: متاسفانه موسیقی ایرانی در حال حذف شدن از سبد خرید کالاهای فرهنگی مردم است. بنابراین ما باید آگاه باشیم که حضور در این عرصه فقط نباید محدود به اجرای زنده و تولید آلبوم باشیم. ما باید به سمت کارهای دیگری برویم که لزوم توجه به آن کاملا ضروری است. شاید اصلا در این مورد هم از خیلی کارها عقب بمانیم اما با توجه به اینکه آنچنان متولی و مدیریتی در این زمینه وجود ندارد بنابراین باید به این سمت رفت که کارهایی را انجام داد. البته در حوزه ردیف موسیقی ایرانی برنامه های پژوهشی ویژه ای را با تعدادی از دوستان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران اجرا کنیم که بتوانیم همه در خدمت ردیف موسیقی ایرانی باشیم.

سیامک آقایی آهنگساز و نوازنده سنتور روزهای هشتم و نهم شهریورماه سال ۹۷ کنسرت «یورش» را در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می کند. این نوازنده در کنسرت پیش رو، قطعات جدیدی را در قالب گروه نوازی با همراهی یک خواننده جوان به مخاطبان ارایه خواهد کرد.

سیامک آقایی آهنگساز و سرپرست گروه، دانیال معمارنژاد خواننده، شروین مهاجر نوازنده کمانچه، مهرزاد اعظمی کیا نوازنده کمانچه آلتو، میثم ملکی نوازنده تار، پیام جوانی نوازنده تارباس، نیما جوزی نوازنده نی و همایون جهانشاهی نوازنده تمبک گروه اجرایی کنسرت را تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

۳ روز پیش، یکشنبه
محمد لهاک و majid akbari این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نکات مهمی برای خریداران اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای و گروه مستان | عکس
» نکات مهمی برای خریداران اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای و گروه مستان
... دیدن متن »

خریداران محترم «اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای» لطفا جهت بهتر برگزار شدن این کنسرت به نکات زیر توجه فرمایید:

۱- حتما بلیت دیجیتال (بر روی موبایل) یا بلیت کاغذی خود را به همراه داشته باشید.
۲- با توجه به فرآیند چک بلیت و جایابی حتما نیم ساعت قبل از شروع برنامه در سالن ایوان عطار حضور داشته باشید.
۳- حتما ترافیک منطقه در آن ساعت و زمان رسیدن از درب ورودی کاخ تا سالن ایوان عطار را در نظر داشته باشید.
۴- بلیت‌ شما تا ساعت ۲۱ معتبر بوده و پس از آن اعتباری نخواهد داشت.
۵- مجموعه سعدآباد دو ورودی دارد:

  • ورودی زعفرانیه
  • داری پارکینگ است.
  • آدرس این ورودی:  خیابان ولیعصر، خ شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری، مجموعه کاخ سعد آباد
  • ورودی دربند
  • پارکینگ ندارد.
  • آدرس این ورودی: میدان تجریش، خیابان فناخسرو، خیابان دربند، میدان دربند، مجموعه کاخ سعدآباد

 

۴ روز پیش، شنبه
سعید همتی، پرنده آبی، SaharLead، m.kh و ali abbasi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۴ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای و گروه مستان برای شب ششم تمدید شد. خرید بلیت از هم‌اکنون آغاز شد
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۴ روز پیش، شنبه
محمد لهاک و میترا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام 2 تا بلیط ردیف دوم از قسمت جلو به شماره صندلی های 4 و 5 دارم اما نمی تونم برم. لطفا در صورت نیاز با شماره 09125543746 تماس بگیرید.
متاسفانه زمان خرید به تاریخ روز اجرا توجه نکردم : (
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بخش‌هایی از تمرین اپرای حلاج
» اپرای حلاج،کنسرت پرواز همای و گروه مستان در کاخ سعدآباد
... دیدن اطلاعات »
کنسرت نمایش جدید همای با نام اپرای حلاج از ۲۱ مرداد در مجموعه کاخ سعدآباد به روی صحنه می رود. در این اثر مجموعه ای از ۲۰ بلزیگر و ۱۵ نوازنده همای را همراهی می کنند. در خلاصه داستان اپرای حلاج آمده است: اواخر قرن دوم، ادیب و سراینده‌ای بزرگ به نام حسین منصور حلاج مبارزه‌ای ملی و ایدئولوژیک و عارفانه را علیه خرافه ها و تندروی‌ها و فساد و نابرابری‌ها آغاز می‌کند که با خشم صوفیان و خلفای آن زمان بغداد دستگیر و هشت سال او را از زندانی به زندان دیگر انتقال و در پایان او را به اتهام دروغین ربوبیت محاکمه‌اش کردند و نخست دست هایش را بریدند و سپس پاهایش را و بعد زبانش را و در آخر او را به دار آویختند و پیکرش را سوزاندند و خاکسترش را بر باد دادند. خرید اینترنتی بلیت از سایت تیوال: www.tiwall.com
فرزاد، سید حامد حسینیان، زهره مقدم، احمد رئیسی و Alireza Ghafari این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» وارث دوتار حاج قربان در تهران
... دیدن اطلاعات »
علیرضا سلیمانی بخشی موسیقی شمال خراسان و نوازندهٔ ساز دوتار سوم شهریور در تالار رودکی تهران به اجرای برنامه خواهد پرداخت. در حاشیهٔ این اجرا قرار است نشان درجه یک هنر ایران به این هنرمند قوچانی اهدا شود. به همین بهانه نگاهی داشتیم به مسیر زندگی هنری این هنرمند نام آشنای موسیقی مقامی ایران. تهیه بلیت:www.tiwall.com 
Prudence و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲ عدد بلیط کنسرت پازل‌بند به تاریخ ۲۵ مرداد ۹۷ پنجشنبه ساعت ۲۲:۱۵ (ردیف ۴)، سالن میلاد نمایشگاه موجود است.
در صورت تمایل به خرید و آگاهی از قیمت با شماره تلفن ۰۹۳۵۳۹۳۱۶۵۸ تماس بگیرید.
عاطفه گندم آبادی، میترا و nilzkar این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام
لطفا در قسمتی از پوستر کنسرت یا ابتدای توضیحات مشخص فرمایید که کنسرت مختص بانوان است تا افراد پر مشغله ای مانند بنده سهوا بلیط خرید ننمایند و دچار خسران زمانی و برنامه ای گردند
سپاس
*مریم*، فرزاد، عاطفه گندم آبادی و میترا این را خواندند
CutInstitute این را دوست دارد
جناب رمضانی, درود بر شما
با احترام,
زمانی که نام خواننده که بانو هستند و تمام عوامل کار که آنها نیز بانو هستند در برگه خرید ذکر شده, قاعدتا پر واضح است که در کشور ما, چنین کنسرتی مختص بانوان است.
پاینده باشید و سلامت.
۱۶ مرداد
سرکار خانم محمدی گرامی
درود فراوان
ضمن سپاس از توجهتان ، بعرض می رسانم معمولا در همه جای دنیا (حتی ایران) مواردی که نیاز به تفکیک سنی یا جنسیتی و مواردی از این دست را به شکل خاص اعلام می دارند تا مخاطب دچار اشتباه نگردد ، به هر حال دنیای امروز دنیای سرعت ... دیدن ادامه » است و موارد ویژه باید به شکل خاص تری در مظان دید مشتری قرار بگیرد تا مانند بنده دچار اشتباه نگردد
برقرار باشید
۱۶ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه دومیم ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه دومیم ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

کافه دومیم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، پلاک ٢٦٧، روبروی تماشاخانه باران یکی دیگر از کافه‌هایی‌ست که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود از ۲۰٪ تخفیف بهره مند بشن.
ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۲۳:۰۰

کافه دومیم رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام

از دیگر خدمات تیوال‌پلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلیمو
اسنپ
دلیون
شهر کتاب آنلاین
اسنپ فود
مدیسه
نوار
فروشگاه بازی و اندیشه
کافه گرامافون
کافه گالری ایرانشهر
کافه گالری شنفدیدارجای
کافه رستوران لبیسترو پاپ

 

محمد لهاک این را خواند
امین مهدوی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای و گروه مستان از شنبه ۱۳ مرداد، ساعت ۱۵ آغاز می شود.
میترا، محمد لهاک و حمید غیور این را خواندند
سحرناز قاسم نژاد، فتانه اصفهانی و r s این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
بلیط فروشی کی آغاز میشه پس؟
خرید بلیت اپرای حلاج، کنسرت پرواز همای و گروه مستان از شنبه ۱۳ مرداد، ساعت ۱۵ آغاز می شود.
۱۱ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید