آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 23:30:42 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سیستمی که بر اطلاعات سلسه مراتبی استوار است آفتِ توهمِ بی اطلاعی و عدم اعتماد به یکدیگر را به جان مردم می اندازد و در بعضی مواقع نیز توهمِ آگاهی . لذا مردم در زمینی مشترک با سیستم بازی می کنند . زمینی که سیستم سالهاست در آن بازی کرده و قدرتمند تر از حریف خود یعنی مردم در آن ظاهر می شود و در نهایت مردم فریب بازی در این زمین را می خورند و زمانی متوجه می شوند که هیچ بازگشتی در کار نیست و همه چیز تمام شده است . در این میان همه چیز رنگ می بازد و فقط توهم داشتن یا نداشتن اطلاعات مطرح است . این آفت میان مردم نفاق می اندازد و هرکس فکر میکند که اطلاعات بیشتر و درست تری در دست دارد و سعی بر مجاب کردن بقیه دارد . این سعی برای از بین بردن تفرقه در بستر و زمینی اشتباه به خودخوری می انجامد . در واقع آنها از زمانی که وارد زمین بازی اشتباه با سیستم می شوند مرده اند . ارزش ها از بین می روند و لئو توجهی به آداب خانوادگی دعا بر سر سفره نمی کند و درخواست فیلیپ را پس می زند . شکاف از همان خانه شروع می شود در حالی که همگی فکر می کنند قرار است شکافی ایجاد شود اما فعلا در خانه مصون اند . فردی هم که لال است کمترین اهمیت را دارد چون بدون تکلم چندان توانایی برهم زدن بازی را ندارد و آخرین نفریست که کشته می شود . کودکی که خارج از زمین بازیست افسر را متعجب می کند . افسر هیچ حرفی جلوی آن بچه برای گفتن ندارد چونکه بچه هنوز در زمین بازی دیگریست . زمینی که انسانیت در آن زنده است . بچه ای که با پدر بیرون رفته بود اما فارغ از تمامی تهدیدات تنهایی به خانه بازگشته و نظاره گر حریف است . مشابه دیدگاهی که داستایفسکی درباره انسانیت در قرن ۱۹ و پیش از شروع فجایع جنگ جهانی داشت و در اکثر داستان هایش فردی خارج از غائله ضدانسانی وارد ماجرا می شود و معادلات را برهم می زند . بچه هایی که بحث بر سر کیستیِ والدین شان شکاف بر تن جامعه می اندازد . در پایان نیز گفتنی است که این آفتِ توهمِ بی اطلاعی و عدم اعتماد به یکدیگر گریبانگیر همان سیستم نیز خواهد شد .

نمایش نامه عالی
کارگردانی عالی
اجرا پر انرژی
و واقعا ارزش وقت گذاشتن برای تماشای این اجرا رو داره.
نکته ای که برای من قابل توجه بود، احساس و حس خوب و تاثیرگذاری نمایش بود، چرا که در متون سیاسی خیلی ها به این نکته توجه نمیکنن و اجرا بی روح میشه، کمای اینکه در این نمایش علی رغم متن کاملا سیاسی و تاریخی احساس و حس زنده بود.
سرکار خانم تقی زاده عزیز عالی بودین مثل همیشه.
خسته نباشید میگم به همه عوامل🙏
پوریا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرای بسیار دلنشینی بود خسته نباشید میگم به تمام عوامل اجرا. در روزهای پایانی این اجرا رو از دست ندین👌🏻
لبخند بدیعی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نسبت به ادعای نمایش، از سالنش گرفته تا تبلیغش، خوب و به جا. دراماتوژی ضعیفی داشت ولی قابل پیگیری بود. زمان مخاطب را بیهوده حیف نکرده بود و به شخصیت ها هم نزدیک شده بود. گمان میکنم عوامل از بچه های دانشگاه سوره باشن و آینده دار. در کل ارزش دیدن دارد و آرزوی موفقیت و پیشرفت برای تک تکشان دارم.
دقیقا همانند اسم نمایش، چرک. انقدر بد جنون آمیز بود که برای بر طرف شدنش مجبور شدم چند تا فیلم ببینم. حتی از تیزر آن هم میشود به بد بودن و بلد نبودن کار یقین پیدا کرد. امیدوارم که روزی برسه که دیگه خبری از این همه جنون و وحشی گری و خشونت های غیر هنرمندانه نباشه. در کل چرک
// همیشه پای یک کوشکی در میان است! //
مهم نیست مهدی باشه یا مصطفی، اگه نامی از برادران کوشکی جایی باشه، وقت تان، پول تان، اعصاب تان، حال خوش تان، آخر هفته تان را به (( نکاح عظمی)) می دهید...

حالا فکر کن!
به عنوان کادوی تولد، پسردایی عزیزت را نیز با مترو از کرج، تهران بکشانی ( اون هم با مترو)...

خلاصه اون موقع تئاتر مستقل تهران رو اعصاب بود مدیریتش..
حالا مستقل تهران نیست ولی وابسته به مدیر مستقل تهران هست.. ( تهیه کننده)

می تونم با جرات و افتخار اعلام کنم که تئاترهایی که در دوران راهنمایی در ... دیدن ادامه ›› مدرسه ما اجرا می رفت، (( به از این بود))..

گفتنی ها را گفتم..
من ۲۰ دقیقه دیدم یعنی چیزی کمتر از یک چهارم نمایش به اینجا رسیدم..
خدا به داد پسر دایی و برادر من برسه هنوز تو سالن هستند..
( ساعت ۱۶ و ۵۵ دقیقه، جمعه ۱۵ اسفند ۹۹، برابر با روز درختکاری)
ملیکا شاهچراغی، Captain، سیدمهدی، سپهر و محسن جوانی این را خواندند
سعیده علیکایی این را دوست دارد
...متاسفم برای تماشاگر نماهایی که خود را تماشاگر حرفه ای می نامند اما در بیان نقدهایشان خالی از شعور وادبند.مطمئن هستم نگاه پراز کینه شما چشمانتان را به روی بازیهای درخشان بازیگران جوانی که بیش از یکسال و نیم در شرایط کرونایی کار کرده اند و زمانی که شما در پستوی خانه از ترس کرونا لم داده بودی ،بسته است.ظاهرا کینه شما دیرینه است اما این کینه ظاهرا بخاطر اجراهای پی درپی و استقبال بی نظیر تماشاگر رخ داده است بگونه ای که برای نخستین بار پس از کرونا اولین نمایشی است که در روز دو اجرا را به صحنه می برد.اینکه تهیه کننده چه کسی است دلیلی برای توهین شما به جوانان بااستعدادی که قطعا در آینده جز چهره مردمی خواهند بود نیست .کمی دهانتان را آب بکشید و به کسانی که شما را به همین منظور به استخدام درآورده اند بگوئید مرد باش...
۵۱ دقیقه پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بازی ها و دکور،‌ خوب و قابل تحسین بود. کارگردانی به شدت ضعیف و تنها نکته آن کستینگش بود. اصلا از مکث که به شدت نیاز این نمایش بود، خوب استفاده نشده و بود و به هول و ولا افتاده بود. نمایشنامه هم ضعیف بود و از آثار بد نویسنده انتخاب شده بود. به طوری که حتی روند نمایش در ساختار کلاسیک خودش هم، دچار ایراد بود. نور پردازی ضعیف و کار نشده؛ بعضا استفاده از آن، در جای غلط. در کل ارزش دیدن دارد و با آرزوی موفقت برای همه اعضای مجموعه.
تبریک و خسته نباشید میگم به آقای دل افکار و تمام عوامل این نمایش
مجذوب بازی آقای حق نژاد شدم واقعا فوق العاده بود
چند اجرا دیدم در مدت اخیر و تنها این اجرا رو واقعا دوست داشتم
اما کاش نمایش کوتاه تر بود نیمه دوم کار جذابیت کمتری داشت برام و دوست داشتم همچنان نقش شاه حضور داشته باشه
دو مورد کمی برام آزار دهنده بود
پچ پچ زوج پشت سری
بوی سیگار
محسن جوانی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گروه جارچی (jarchi)
درباره نمایش اتول سورون i
روایت تصویری ساناز جهان‌آرایی از نمایش «اُتول‌سورون»

پرمخاطب‌ترین نمایش این‌روزها

نویسنده: باقر سروش
کارگردان: شهروز دل‌افکار
تهیه کننده: مصطفا کوشکی
تازه‌ترین تولید تئاتر‌مستقل‌تهران

بازیگران (به ترتیب الفبا): آناهیتا اشتر نخعی، محمد امین پهلوان، کامیاب حاجی نوروزی، پیام حق نژاد، محمدحسین رحیمی، ... دیدن ادامه ›› مبینا زارعی، حسین سپهری، حورا پاکیزه‌دل، فربد سهرابی، ارسلان شهبازبیگی، آرمینا ضیاء‌نور، سحر عبدالملکی، محمد عبدالوند، سودا گودرزی، علی گوران، محمدامین لطفی، فاطمه ملکی، عرفان نقی‌نسب، هیوا یزدی

ساعت ۱۸ - تماشاخانه ایرانشهر، سالن استاد سمندریان
سلام و عرض ادب
دیروز به تماشای این نمایش بسیار عالی رفتم و امروز هم قرار است برای بار دوم به دیدن این نمایش بروم. ما اعضای یک گروه موسیقی 11 نفره هستیم و از ما 11 نفر ۴ نفر تاحالا این نمایش رو 2 بار دیدن و می تونم به جرات بگم که عالی و فوق العاده است تمام دیالوگها و اجراهای فوق العاده هر سه عزیز روی صحنه که با کارگردانی آقای تاراج بسیار درخشان است ممنونم از دوستی که این نمایش رو به من معرفی کرد و ممنونم از آقای تاراج و گروه عالیشون که با اجرای این نمایش بعد از مدتهای طولانی بسیاری از دوستداران تئاتر رو به دیدن نمایشی بی نظیر دعوت کردن.
در پادکست این ماه از آوانتاژ از نمایشنامه های چاپ شده از ایشون و همچنین نمایش (یاماها) می پردازیم و موسیقی فوق العاده ای روی آن کار خواهیم کرد.
به امید دیدن بیشتر این نمایشها.
ارادت مهرداد ویسی
ارادت
ممنونم از شما♥️🎭🙏
۸ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من این تئاتر و ۴ بار دیدم و واقعأ هربار لذت بردم ،بازی تک تکشون عالی بود
منم این تئاتر را ۲۰ دقیقه دیدم
و به نظرم بازی هاشون فاجعه بود..
در سال ۹۹ بدترین تئاتر تا امروز
۶ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برای بار دوم دیدم‌این نمایش رو ، اجرا عالی ، دیالوگ‌ها زیبا، پیشنهاد میکنم حتما ببینید.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
sisi pole (sisipole)
درباره فیلم‌تئاتر در خمره بمانیم i
بسیار لذت بردم. ممنون از آقای انصافی عزیز.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
sisi pole (sisipole)
درباره فیلم‌تئاتر لیدی مکبث ۲۰۲۰ i
در طول سال ها برداشت های زیاد و متفاوتی از آثار و شخصیت های شکسپیر شده. برداشت مجدد کار تازه ای نیست مگر این که کار جذابی ارایه کنیم.
متاسفانه این اجرا چندان جالبی نبود و در سطح اجراهای کلاسی دانشجویی بود. قبلا سطح اجراهای جشنواره یونیما خیلی خوب بود و هر کاری واقعا نمی تونست راه پیدا بکنه. ولی امسال در این جشنواره مجازی تعداد زیادی از کارها که دیدم ضعیف بودند هم در اجرا هم در پیام رسانی.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متن برای یک کار محیطی خوب بود و گروه موسیقی هم بسیار خوب.
فقط آواز فالش بازیگر خیلی توی ذوق می زد و زمانش هم می تونست کم تر باشه که کیفیت کار پایین نیاد.
گروه های نمایشی عزیز اگر به برخی جزییات زمان اجرا توجه کنند هم کارشون تر تمیزتر دیده می شه. برای مثال عروسک گردانان سیاهپوش بهتره از ماسک مشکی _ که همه جا هم موجود هست و وسیله دور از دسترسی نیست_ استفاده کنند به جای ماسک سفید.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با عرض خسته نباشید به گروه اجرا
یک نکته رو به عزیزان گوشزد می کنم که می تونه در اجراهای بعدی کیفیت کارها رو ارتقا بده:
در اجرای عروسکی top table زمانی که عروسک ها خیلی کوچک هستند، نباید از باتوم های بسیار کوتاه استفاده کرد.
هم چنین داشتن دستکش مشکی فوق العاده لازمه.
متاسفانه در این اجرا، بیش تر از عروسک ها و اعضای بدن طنابی شون، "دستان انسانی" عروسک گردان ها به چشم می خوره. یک صحنه ی کوچیک (و مناسب) و یک عالمه دست!
دکور و طراحی صحنه و به خصوص تبدیل خانه های قدیمی به آپارتمان ها و ساختمان ها خوب بود.
در خیلی از اجراهای top table گاهی از لوازم در اندازه حقیقی استفاده می شه.
اما در این اجرا استفاده از لوازم حقیقی ( بادکنک واقعی، شاخه گل بزرگ، کاغذ نامه و موشک..) چندان جالب به نظر نمی رسید و باز توجه رو بیش تر به نقطه ضعف کار یعنی همون دست ها جلب می کرد.
بازم خسته نباشید و امیدوارم در جشنواره های بعدی نیز حضورتون رو ببینیم.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
sisi pole (sisipole)
درباره فیلم‌تئاتر دنیای لالایی ها i
هدف اجرا قابل درکه اما متاسفانه این اجرا به اون هدف نمی رسه.
و متاسفانه استفاده از موزیک های بی ربط در کنار لالایی مداوم مادر فوق العاده لطمه زده به کار.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
sisi pole (sisipole)
درباره فیلم‌تئاتر اعماق i
بسیار سرگیجه آور و از این نظر تداعی کننده ی "کله پاک کن" دیوید لینچ.
تکنیک و اجرا تمیز و خلاقانه بود اما حقیقتش علی رغم این که کار بسیار کوتاهه نتونستم تا انتها ببینم.
اما به گروه اجرا خسته نباشید می گم.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عروسک ها فوق العاده جذاب بودند و کاملا مشخص بود که طراحی عروسک ها ایرانی نیست.
اما کارگردانی کاملا ایرانی بود :) بازهم ممنون. فضای تئاتر شهر در جشنواره ها به عروسک های غول پیکر شکیل نیاز داره.
ای کاش می شد از نزدیک کار رو ببنیم...
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
sisi pole (sisipole)
درباره فیلم‌تئاتر خواهران پیرس i
خوب بود و لذت بردم. ای کاش برای نریشن از یک صدا پیشه استفاده می کردند. بازهم ممنون.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید