تیوال تئاتر
T1 : 21:52:53
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

دیدن نمایش پسران تاریخ برای من انگار طلسم شده بود. به دنبال تکرار حس و خاطره پچ پچه های پشت خط نبرد بودم، ولی به هیچ طریقی امکان دیدن نمایش مهیا نمیشد. ابر وباد ومه و فلک دست به دست هم داده بودن که این نمایشو نبینم . از وضع ناجورجسمانی و گرفتاری های شخصی تا زلزله. خیلی صبر کردم تا امشب . امشب لحظه آخر به روی تنها صندلی خالی مانده سالن نشسته ام و جای همه خالی.......یاد علی مصفا تو فیلم در دنیای تو ساعت چند است صفی یزدانیان می افتم اون لحظه آخری که می گفت: " می ارزید" و فیلم تموم میشد.
واقعا اون همه صبر تا امشب می ارزید. این کار ارزششو داره. و امیدوارم که اجرا تمدید بشه


مریم زارعی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من این اجرا رو زمانی که تو تئاتر شهر رو صحنه بود دیده بودم.
اگر جزء نمایش های کودک و نوجوان قرار میگرفت میشد نظرات مثبتی درموردش گفت.
اما این اجرا برای مخاطب بزرگسال به جز معرفی یک سنت دیرینه هیچ چیز مثبتی نداره. واقعا حوصله بر و ساده است. علارقم تعداد بالای بازیگرانی که انصافا هم سطح پایین نیستند اما متاسفانه اینقدر متن و موسیقی و طراحی صحنه ضعیف بود که حتی اجرای بازیگران رو هم تحت تاثیر قرار میداد.
امیدوارم تو این اجرای جدید پیشرفت های خوبی اعمال شده باشه.
هرچند هنوزم معتقدم این اجرا تو رده سنی کودکان خیلی موفق تر میبود .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و خسته نباشید گروه محترم.
امشب کار رو دیدم.
قبل از اینکه توضیح بدم درباره کار از اینکه نمایش به موقع شروع شد ممنونم.تقریبا عادت کردم که همه کارها رو با تاخیر ببینم.
کار رو دوست نداشتم و درباره اش توضیح خواهم داد اما اجازه بدین بگم امیدوارم خودتون خوشتون اومده باشه و راضی باشید چون اولین مخاطب هر اثری، بوجود آورندگان اون اثر هستند و به جز مساله دوست داشتن و نداشتن من کلی امشب از شما یاد گرفتم و بخاطر این از شما ممنونم.
متن به موضوع جذاب و البته مهمی پرداخته بود یعنی قضاوت و نتیجه گیری و اعلام نتیجه اما داستان طوری پیش نرفت که بتونم پیچیدگی های این موضوع رو درک کنم و این ممکنه بنا به دلایل زیادی باشه.یکی از این دلایل شاید کم بودن وقت اجرا باشه و برای رسیدن به این موضوع و پرورش اون شاید سه ساعت زمان مناسبتری بود تا یک ساعت و ده دقیقه و این خودش ... دیدن ادامه » رو در داستانکی که خانم خاطره حاتمی بازیش می کرد خیلی نمود پیدا کرد و با حذف اون داستانک هیچ لطمه ای به روند داستان وارد نمی شد. عجیبه که خانم خاطره حاتمی در آخر و هنگام رورانس تشریف نیاوردن و من با خودم فکر کردم شاید این یک "نشانه" بود برای اینکه عدم وجود کاراکتر ایشون هیچ لطمه ای به داستان وارد نمی کرد) چون بعد از خروج کاراکتری که ایشون بازی می کردن دیگه هیچوقت هیچ اشاره ای به این کاراکتر و همسرش که مشکل اصلی اون خانم بود و مسائلشون نشد.
باز اگر شخصیت باب رو هم حذف می کردیم هیچ اشکالی به کار وارد نمی شد چون داستانک این شخصیت و بی خانمان شدنش در هیچ جا بهش پرداخته نشد اما خود کاراکتر بعدا در حکم وجدان کشیش ظاهر شد که نمی دونم کار درستی بود یا نه و شاید اگر من بودم(جسارت نباشه) از علی باقری به عنوان وجدان استفاده میکردم و اصلا کاراکتری به اسم "باب" تولید نمی کردم.
می شد این نمایش با دو کاراکتر اجرا بشه یا در نهایت با سه کاراکتر.دو کاراکتر که بیشتر به مذاق من خوش می اومد می تونست جرجی و کشیش باشن و با سه کاراکتر هم می تونست جرجی و کشیش و وجدان کشیش باشن و اونجوری در حالت اول مخصوصا داستان جمع و جورتر و منسجم تر داشتیم.
درباره بازی بازیگران نظری نمی دم و فقط خسته نباشید میگم به دوستان بازیگر
درباره طراحی صحنه می شد که مینیمال تر باشه و کم خرج تر مخصوصا اگر شبیه به عکس هایی که در تیوال گذاشته شده بود بهتر بود ولی باز هم با احترام به زحماتی که طراح صحنه کشیده شاید دو تا صندلی کفایت می کرد.
از آقای محمد نادری که نقش کشیش داشت تشکر می کنم که جلوی آتش سوزی رو گرفتن زمانی که شعله شمع ها داشتند به دیوار سرایت می کردند و ایشون در کمال خونسردی یه لیوان آب خالی کردن روی آتش.
طراحی لباس خوب بود.
طرحی نور هم کاربردی بود.
موفق باشید.
امیرمسعود فدائی و مریم زارعی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زن بوده ای هرگز........؟؟!
که در باران به پهنای دلتنگی ات گریسته باشی......؟؟ بوده ای....؟!!که خنده هایت
گیر کند لا به لای رسوبهای خیس بغض....؟؟؟
زن بوده ای هرگز....؟!! که دل نجابتت را
یک بار......یک نگاه....یک عزیزم...برده باشد.....؟؟!!!بوده ای هرگز.......؟؟!!!
که مردی بی وقت...سر زده......
از راه بیاید و با خودش
تمام خاصیت زن بودنت را در
چمدان آهنی منطقش بگذارد و
ساده و سرد و ساکت رد شود......؟
برود........؟؟؟ و تو دیگر نتوانی به گنجشکهای حیاط هم بگویی: دوستت دارم.......؟؟!!"
و هرگز رژ بنفش نخواهی........؟
و تا انتها بترسی
حتی از تصور گلبهی عشق.......؟؟؟
زن بوده ای؟

شاید ... دیدن ادامه » این شعر قشنگ ترین تعریفی باشه که از تئاتر هایلایت بشه گفت.هایلایت روایت یک روز در یک آرایشگاه زنانه است. به زبانی طنز و با بازی هنرمندانه بازیگرانش.
از اول تئاتر تا آخرش کلی خندیدم اما مفهوم عمیق و کاملا اجتماعی و جدی نهفته در بطن این تئاتر رو هرگز نمیشه ندیده گرفت. هرگز...
زنانی که مردانه در اجتماع حضور دارند اما قلبشان زنانه می تپد.
به همه دوستان پیشنهاد می کنم این نمایش رو ببینید.
مریم زارعی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازیها معمولی بود اما توقع بیشتری از محمد نادری داشتم آذین نظری خوب بود میتونست راحت نقش رو به لودگی بکشونه اما از حد خارج نشد..
در کل نمایش متوسطی بود..
مریم زارعی این را خواند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با درود
همیاری جان
لطفا تاریخ شروع نمایش را تصحیح فرمایید .
۱۴ آبان تا ۱۵ آذر
سپاس
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» استقبال هنرمندان از نمایش "اژدها اولین حیوان خانگی"
... دیدن متن »

در طی هفته جاری هنرمندان بسیاری از جمله ترانه علیدوستی و داوود کیانیان ، علی عبدالعلیزاده کارگردان سینما و تلویزیون و پروانه باغچه بان و ... به تماشای نمایش "اژدها اولین حیوان خانگی" به کارگردانی و نویسندگی امیر مشهدی عباس نشسته اند.
 
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی نمایش "اژدها اولین حیوان خانگی"، در طی هفته جاری نمایش اژدها اولین حیوان خانگی شاهد حضور هنرمندان بسیاری بود که می توان به داوود کیانیان ،ترانه علیدوستی ؛علی عبدالعلیزاده کارگردان سینما،پروانه باغچه بان و .... اشاره کرد.
بر اساس این گزارش ؛قرار است امشب در نخستین روز از سومین ماه پاییز سروش جمشیدی به تماشای این نمایش بنشیند.این نمایش درباره جهانگردی است که وارد یک روستا می شود و به تنها پسر بچه آن روستا یک تخم اژدها می دهد.
گروه کارگردانی نمایش  "اژدها اولین حیوان خانگی" شامل فرزاد سلیمانی و سحر آقاسی است که همچنین  شاعر این نمایش، آزاده فرهنگیان است.
از دیگر عوامل این نمایش آهنگساز می توان از امیر حسین انصافی اهنگساز، سحر آقاسی منشی صحنه،  مهرداد باقری ساخت دکور چوبی و غزاله مرصوصی ساخت دکور پارچه ای، محمد سلیمانی مدیر صحنه ، بهناز مهدی خواه و فاطمه عباسی ساخت عروسک ، مونا کیانی طراح  لباس، بیتا مشهدی عباس دوخت لباس،  بردیا علمی طراحی پوستر و بروشور ، حسین تبریزی طراحی گریم، علی اشرف سمایی طراحی نور ، ریحانه مطهری روابط عمومی و تبلیغات گروه، امیرحسین اشرفی مشاور رسانه ای و علی شریف زاده عکاس نمایش نام برد.
بازیگرانی که در این نمایش به ایفای نقش پرداخته اند عبارت اند از: مهرداد باقری، حامد زحمتکش، حمیدرضا حسینعلی، آوین بندی.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ناهید طباطبایی، حسین پاکدل و فرهاد توحیدی داوران هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران شدند
... دیدن متن »

ناهید طباطبایی، حسین پاکدل و فرهاد توحیدی داوری مرحله نهایی بخش نمایشنامه‌های تالیفی هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران را عهده‌دار شدند.
به گزارش تیوال به نقل از ستاد خبری هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی، بهزاد صدیقی، دبیر این دوره، طی حکمی اسامی داوران مرحله نهایی بخش نمایشنامه‌های تالیفی را اعلام کرد.
در متن این حکم آمده است:
«سرکار خانم ناهید طباطیایی و جنابان حسین پاکدل و فرهاد توحیدی
با توجه به تجربیات ارزشمند و اعتبارآفرین سرکار‌عالی و جنابان در حوزه درام، به موجب این حکم، به عنوان داور بخش نمایشنامه¬های تالیفی (مرحله نهایی) هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران منصوب می‌شوید. بی‌شک حضورتان در پیشبرد اهداف این ارزیابی فرهنگی، ارزش‌آفرین و موثر خواهد بود.» 

پیش از این، طی روزهای گذشته، اسامی ۳۰ نمایشنامه راه‌یافته به مرحله نهایی بخش نمایشنامه‌های تالیفی که توسط هیئت‌داوران مرحله نخست؛ روزبه حسینی، ابراهیم پشتکوهی و صحرا رمضانیان از میان ۴۸۷ نمایشنامه ارسالی ناشران و نمایشنامه‌نویسان به دبیرخانه این دوره، انتخاب شده بوند، اعلام شد.

زمان برگزاری آیین پایانی هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران که به همت کانون نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر و به دبیری بهزاد صدیقی برگزار می‌شود، به زودی اعلام خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افتضاااااااااح
هرگز توصیه نمیکنم و هرگز کار دیگری از این گروه نخواهم دید .نواوری در هنر معنایی دارد و اسلوبی، که این اثر هم فاقد این اسلوب و هم فاقد اصول اولیه تاتر می باشد.
نمایشی بی هویت و سرگردان بین پانتومیم و فیلم صامت و فیلم دوبله به شیوه زیرزمینی و نازل..
به عنوان یک هنرمند و یک تماشاگر حرفه ای تاتر واقعا متاسف شدم که وقت و هزینه برای این تاتر سطح پایین گذاشتم،
امیرمسعود فدائی این را خواند
نظر شما کاملن محترم..فقط پرسشی برای من پیش اومده که چرا اغلب کسانی که ااین نمایش را نپسندیدند در پروفایل تیوالشان تنها همین نمایش را دیدند..! یک تماشاگر حرفه ای تئاتر حداقل دوبار به جامعترین سایت فروش و اطلاعات تئاتر ایران باید سر زده باشه.
۴ ساعت پیش
دوست عزیز بنده تاتر بسیار میبینم حداقل ماهی دو اثر،اون چیزی شما در پروفایل میتونین ببینین صرفا کامنت من روی تاتر هست، بنده تا به حال کامنتی برای اثری ننوشتم چون زمان زیادی رو برای فضای مجازی نمیگذارم ،هم مشغله بسیار دارم و هم به دنیای واقعی بیشتر علاقمندم ... دیدن ادامه » اما پس از دیدن این تاتر ضعیف تصمیم گرفتم نظرم رو در اختیار بقیه بگذارم چون سخیف ترین تاتری بود که در عمرم دیدم.
بهترین کارهایی که در این ماه های اخیر دیدم هزار شلاق و زبان توت فرنگی های وحشی بود که درود میفرستم به عوامل اون تاترها که برای بیننده واقعی تاتر ارزش قایل بودنند.و پیشنهاد میکنم در صورت اجرای مجدد حتما شما هم ببینید
ضمنا دوست عزیز من اونقدری تاتر میبینم که در اغلب سالنها از تخفیف وفاداری استفاده میکنم.
برای منم یه سوال پیش اومده چرا اغلب اون عزیزانی که کلی از تاتر تعریف کردن، توسط تقریبا افراد مشخصی لایک شدن، ایا وابسته به عوامل تاتر هستند؟؟؟ و یک سوال دیگر اینکه ایا شما تمام پروفایلهای تعریف کننده رو هم چک کردین و ایا اصولا کسی که حضور پررنگ تری در فضای مجازی دارد فرهیخته تر است یا بیکارتر ؟؟؟؟؟؟
۳ ساعت پیش
البته زبان تمشک های وحشی بود نه توت فرنگی
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» دو بانوی نماینده مجلس در اجرای پایانی «اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه» حضور یافتند
... دیدن متن »

اجرای نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه» به نویسندگی و کارگردانی «پیام عزیزی» با حضور پروانه سلحشوری (رییس فراکسیون زنان مجلس) و طیبه سیاوشی (عضو کمسیون فرهنگی مجلس) شب گذشته به پایان رسید.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، شب گذشته، سه شنبه ۳۰ آبان، نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه» به نویسندگی و کارگردانی «پیام عزیزی» با حضور پروانه سلحشوری (رییس فراکسیون زنان مجلس) و طیبه سیاوشی (عضو کمسیون فرهنگی مجلس) به اجرای خود در تماشاخانه سنگلج پایان داد.
این دو نماینده مجلس پس از پایان اجرا ضمن تقدیر از عوامل نمایش با حضور کارگردان در ارتباط با اثر و دغدغه اجتماعی کارگردان تبادل نظر کردند.
نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه» به نویسندگی و کارگردانی «پیام عزیزی» که اجرای خود را از ۳۰ مهرماه آغاز کرده بود شب گذشته برای آخرین بار در تماشاخانه سنگلج روی صحنه رفت.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» شب فرهنگ و هنر استان زنجان با مشارکت بنیاد رودکی در تالار وحدت برگزار می‌شود.
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این رویداد با اجرای برنامه‌هایی از قبیل موسیقی محلی، نمایش محلی، پخش مستند استان زنجان و شعرخوانی همراه است.
برنامه فوق برای اولین بار در دولت تدبیر و امید، از ساعت ۵ و ٣٠ دقیقه عصر تا ٨ شب پنج‌شنبه، دوم آذرماه اجرا می‌شود.
نمایشگاه آثار تجسمی رحمان پرچگانی در حاشیه این رویداد، از جمله برنامه‌های جنبی است.
برگزاری این شب فرهنگی در پی امضای تفاهم‌نامه میان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و بنیاد فرهنگی هنری رودکی برنامه‌ریزی شد.
این برنامه فرصتی برای شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی زنجان در تهران است.
علاقه‌مندان به حضور در این رویداد می توانند جهت انجام هماهنگی لازم از ساعت ۱۰ تا ۱۶ با شماره‌های ۶۶۷۵۷۵۰۴ و ۶۶۷۵۷۵۰۶، روابط عمومی بنیاد رودکی تماس بگیرید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام پیش فروش روز های جدید کی شروع میشه ؟
مریم زارعی این را دوست دارد
سلام
فردا (پنج شنبه) ساعت ١٢
۴۱ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمدرضا درند رئیس انجمن نمایش استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایران تئاتر خبر داد
» اعلام آمادگی ۳۰ گروه‌ نمایشی برای اجرا در مناطق زلزله‌زده
... دیدن متن »

 

 

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب:۱۰۱۵۵۰

رئیس انجمن نمایش استان کرمانشاه از اعلام آمادگی گروه‌های نمایشی از ۳۰ استان کشور برای اجرا در مناطق زلزله‌زده خبر داد.
محمدرضا درند رئیس انجمن نمایش استان کرمانشاه بابیان اینکه از 30 استان کشور گروه‌های نمایشی اعم از گروه‌های عروسکی و خیابانی برای اجرا در مناطق زلزله‌زده اعلام آمادگی کردند، به ایران تئاتر گفت: پس از اعلام آمادگی و انتشار فراخوانی که توسط رئیس دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی مطرح شد تاکنون از 30 استان کشور گروه‌های نمایشی مطرح و شناخته‌شده‌ای اعلام آمادگی کردند که با حضور ر مناطق زلزله‌زده برای کودکان آسیب‌دیده  مردم این مناطق آثارشان را اجرا کنند.
درند در ادامه با اشاره به اینکه حضور این گروه‌ها برای اجرا در این مناطق نیازمند یک برنامه‌ریزی منظم است، افزود: در زلزله اخیر نزدیک به 1900 روستا و 4 شهرستان آسیب‌دیده‌اند به همین خاطر زمان حضور گروه‌ها در روستاها و مناطق بعد از هماهنگی‌های لازم به‌مرور صورت می‌گیرد.
او تصریح کرد: گروه‌های نمایشی با توجه به فاکتورهای مدنظر به مناطق مختلف اعزام خواهند شد. و در حال حاضر تمرکز اصلی ما اجرای آثاری نمایشی با محوریت رعایت نکات بهداشتی، مسائل محیط زیست و مسائلی از قبیل کارهایی است که بعد از بحران‌هایی مثل زلزله لازم است که افراد آن‌ها را رعایت کنند. از طرف دیگر پرداختن به آلام و فشارهای روانی زیادی که  روی این بچه‌ها هست نیز مدنظر است.
رئیس انجمن نمایش کرمانشاه بابیان اینکه در روزهای پس از زلزله شش گروه نمایشی از هنرمندان استان کرمانشاه در گوشه گوشه استان آثار نمایشی مختلفی اجرا کردند، اظهار داشت: علاوه بر اجرای گروه‌های استانی، ما متوجه شدیم که گروه‌هایی نیز که از استان‌های خراسان شمالی، مرکزی، خوزستان و کاشان به‌صورت خودجوش به کرمانشاه آمدند و در مناطق زلزله‌زده آثارشان را اجرا کردند. اما تقاضا داریم که از این به بعد هر گروهی که تمایل دارد در مناطق زلزله‌زده اجرا داشته باشد با انجمن نمایش کرمانشاه هماهنگ کنند تا خدای‌ناکرده شرمنده آن‌ها نشویم.
او ر پاسخ به اینکه سؤال که بازخورد کودکان و مردم روستاها و شهرستان‌‌های زلزله‌زده نسبت به اجرای آثار نمایشی در مناطق زلزله‌زده چگونه بوده، گفت: واقعاً برای خود ما هم واکنش مردم و خانواده‌ها و احساس آرامشی که هنگام اجرای نمایش‌ها داشتند عجیب بود. چراکه بودند کسانی که افراد نزدیک خود مثل پدر و مادر یا خواهر و برادرشان را ازدست‌داده بودند ولی نمایش توانسته بود لبخندی بر لبان آن‌ها بیاورد. درواقع برخلاف تصور ما که خودمان را برای اعتراض شدید به گروه‌های نمایشی آماده کرده بودیم اما علاوه بر اینکه چنین اتفاقی نیفتاد، مردم بسیار مشتاق ادامه اجراها بودند و همین مسئله وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند. و چه چیزی بهتر از تئاتر که با آن غم و غصه‌ها را از دل کودکان بیرون زدود.
رئیس انجمن نمایش استان کرمانشاه در پایان ضمن قدردانی مجدد از تمام هنرمندان تئاتر سراسر کشور که در این روزها مردم کرمانشاه را تنها نگذاشتند، خاطرنشان کرد: اتفاقی که مردم ایران در این چند روز رقم زدند اتفاق کم‌نظیری بود که تاکنون سابقه نداشته و اما من می‌خواهم خواهش کنم این کمک‌ها و جریانی که در حال حاضر راه افتاده قطع نشود. چراکه نیازهای فرهنگی و برطرف کردن آن‌ها مواردی هستند که نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت است و ما هم به دنبال انجام حرکت‌هایی هستیم که هم اصولی باشد و برای همیشه و برای آینده بماند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش کلنل
اطلاعیه تئاتر شهر
» نمایش «کلنل» روزهای پایانی هفته دو اجرایی می شود
... دیدن متن »

نمایش «کلنل» به نویسندگی و کارگردانی خیرالله تقیانی پور در تالار اصلی روزهای پایانی هفته جاری در دو نوبت به صحنه می‌رود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «کلنل» به نویسندگی و کارگردانی خیرالله تقیانی پور در تالار اصلی روزهای پایانی هفته جاری در دو نوبت میزبان علاقه مندان تئاتر است.
طبق برنامه ریزی های انجام گرفته این اثر نمایشی روزهای پنجشنبه دوم و جمعه سوم آذرماه ساعت های ۱۸ و ۲۰  پذیرای تماشاگران خواهد بود.
نمایش «کلنل» به نویسندگی و کارگردانی خیرالله تقیانی پور و بازی حسین پاکدل، شهرام حقیقت‌دوست، مونا فرجاد، اتابک نادری، سیروس همتی، علی سلیمانی، وحیدنفر، علی رضا ناصحی، آتیه جاوید، الهه شه‌پرست، جوادپورزند، حسین شفیعی، آناهیتا خسروی، سمیراسلیمی، رهامقدم، محسن مهری‌دروی، میلاد ابراهیمی، محمدشکری، سیامک توده‌فلاح، امیر باده‌دست، آیسان حداد در تالار اصلی روی صحنه می‌رود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش آقای شف
» صلح یا جنگ انتخاب در دست ماست
... دیدن متن »

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، گوهر خیراندیش بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر شب گذشته در دومین اجرای نمایش آقای شِف به کارگردانی و نویسندگی امید اسدی با حضور در تالار حافظ به تماشای این نمایش نشست.

خیر اندیش با بیان اینکه به هیچ وجه آمادگی این را نداشتم که حرف‌های فلسفی و زیبا را از گروه نمایش آقای شف بشنوم گفت: فکر می‌کردم آمده‌ام که یک تئاتر ببینم اما نه تئاتری با این عمق و هدف که نشان می‌دهد ما قرار است انسان‌هایی آزاده باشیم و این مساله را خودمان انتخاب خواهیم کرد و این انتخاب در دست ماست که جنگ کنیم یا صلح داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: دیگر زمان، زمان جنگ نیست باید بستری در سطح جامعه فراهم کنیم که بچه‌های ما بدانند که با صلح است که می‌توانند به آرامش و آسایش برسند.

خیراندیش افزود: هم‌اکنون زمان برقراری تعادل وتعامل و ارتباطات فرهنگی است نه جنگی. وی گفت: امیدوارم به زمانی برسیم که دیگر جنگی نباشد و صلح و ارامش در جهان حاکم باشد.

بانوی هنرمند ایران درپایان گفت: برای همه شما ارزوی موفقیت می‌کنم همه بازیگران و عوامل عالی بودید و من ازتماشای نمایش آقای شف لذت بردم.

نمایش «آقای شف» تا هشتم آذرماه ۹۶ در تالار حافظ به نشانی: خیابان حافظ_ خیابان استاد شهریار روبروی تالار وحدت؛ میزبان علاقه‌مندان به هنر تئاتر است.

پایان پیام

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش ویتک، خرس سرباز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من برای یک‌شنبه بلیت گرفتم. دیروز که بلیت رو خریدم ساعتش ۲۰:۳۰ بود . امروز از تیوال مسیج امده که ساعت از ۲۰:۳۰ به ۱۷ تغییر کرده. چرا فکر نمی‌کنین که وسط هفته، و توی یک روز کاری ، ساعت ۱۷ برای آدم‌هایی که کار می‌کنند ساعت مناسبی نیست؟‌ و بهتر نیست که تماس بگیرین و بپرسین که آیا من می‌تونم بیام یا نه جای اینکه فقط جهت اطلاع خبر بدین که ساعت عوض شده ؟‌
درود بر شما
در صورت عدم توانایی مشاهده نمایش در ساعت جدید با پشتیبانی تیوال ۶۶۱۷۶۶۳۷ تماس حاصل نمایید.
با سپاس
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش پسران تاریخ
» نمایش "پسران تاریخ" به اجرای ویژه رسید
... دیدن متن »

نمایش "پسران تاریخ" روز پنجشنبه ۲ آذر در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر با دو اجرا ویژه به صحنه می‌رود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، در پی استقبال مخاطبان از نمایش "پسران تاریخ" به کارگردانی اشکان خیل نژاد و با بازی حسن ابوالحسنی، مجید آقاکریمى، مهرداد بابایی، سینا بالاهنگ، محمد برهمنی، سجاد حمیدیان، حامد رسولی، حمید رحیمی، مهدی شاهدی، مریم نورمحمدی و امیرمسعود واعظ‌تهرانى روز پنجشنبه ۲ آذر با دو اجرا در سالن استاد سمندریان و در ساعت‌های ۱۵ و ۱۸ به صحنه می‌رود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظر من مزخرف ترین تئاتری بود که تا حالا دیدم. کیفیت برگزاری فوق العاده ضعیف بود، نصف جمعیت روی زمین و پله ها نشستند و بلیط چند ردیف رو هم دوبار فروخته بودند. کار بیشتر شبیه سریال های سطح پایین فارسی وان بود. با همون تکنیک دوبله مسخره! واقعا سرم درد گرفت. داستان فوق العاده خسته کننده و از همه بدتر 4 دقیقه و 30 ثانیه توقف عمدی نمایش که توهین به تماشاگر هست.
امیرمسعود فدائی این را خواند
afsaneh gh این را دوست دارد
کاملا با نظر شما موافقم. توهین به شعور بیننده های حرفه ای تاتر بود هم از نظر اجرا ، هم محتوا و.. متاسفانه معنای هنر در تاتر هم داره به ابتذال کشیده میشه این اثر اصلا تاتر محسوب نمیشه و به تمام معنی کلمه افتضاااااح بود
۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر دیدن بازی امیر جعفری بر روی صحنه لذت بخش است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام ... آیا این اجرا بعد از دهم آذر ماه تمدید میشه؟؟؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان من دو تا بلیط میخوام برای جمعه یعنی سوم آذر کسی هست که بلیطشو نخواد؟؟؟لطفا برام ریپلای بزارین ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام فراااوووااان
روز اول اجرا رو رفتم واقعااااا کارشون عالی بود
مثل تمام کارای خانم پرور جذاب و خاص بود
امیدوارم همیشه موفق و موید باشن
مریم زارعی و امیرمسعود فدائی این را خواندند
منم شب دوم رفتم.بازی همگی عااالی بود بخصوص خانم صدرایی و جزایری که واقعا خوب بودن
۱۷ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر دوستان. برای امروز(چهارشنبه، 1آذر)؛ دو عدد بلیط هست که متاسفانه به دلیل مشکل پیش آمده خودم.نمی تونم برم و مجبور به فروشش هستم. اگر کسی متقاضی هست با شماره ی 09121062634 تماس بگیره.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دست‌کم از دید بسیاری؛ وقتی از آمدن یا نیامدن سلبریتی‌های بی‌مایه‌ (که زیست‌شان در بازار سینمای اخته و سرگرمی‌ساز تعریف می‌شود) به تئاتر صحبت به میان‌ می‌آید، مراد پی‌ریزی برای بنای ساحتی قدسی‌ برای این هنر نیست. چراکه اساساً هنرها هرگز ملک شخصی هیچ سوبژه‌ای نیستند و نخواهند شد.

هر کدام از هنرها تا جایی که آرتیست‌هایش در پراکسیس، سویدای جلوه‌فروشی (و نه جلوه‌گری) داشته باشند و مخاطبان‌شان تا مادامی‌ که هنر برایشان کالایی صرفاً مصرفی و چیزی فراتر از «شاپینگ» و سیر در تعفنی به نام «زیست کول مآبانه در لحظه» نباشد، می‌توانند محلی برای اکتشاف و آفرینش تحلیل‌های زیبایی شناسانه و فرمالیستی،‌ متعهد (نه به معنای ایدئولوژیک و دست‌مالی‌ شده چند دهه اخیرش در این سامان)، کاربردی، مولد اندیشه و تعمق، اثرگذار بر توده‌ها، و ویژگی‌هایی از ... دیدن ادامه » این دست باشند.

اگر برای نجات حیات تجاری و مادی یک هنر در ساحت پاپِ آن، متوسل به ترفندهایی عوام‌پسند شویم و با سفسطه‌چینی و خلق باید و نبایدهایی جعلی و من‌درآوردی، برایش شبانه قانون‌سازی کنیم، در واقع هیچ تفاوتی با کاسب‌کارانِ نوکیسه هنر نداریم.

پز متفرعنانه و مصلحانه گرفتن و اذن دخول دادن به جماعتی ولو دون‌مایه، خود عیان‌گر طبعی کدخدامسلک و در لایه‌های پنهان کیسه‌دوز است. پیش از بستن کمبربند انتحاری و غلطیدن در فرش قرمز دلال‌های شبه‌هنری برای سلبریتی‌های سینمای از رمق‌افتاده تجاریِ ایران، به تئاتر بهتر است این گوژپشت‌ها را ردیابی و استنطاق کنیم.

قانون‌مند کردن و خلق متدلوژیِ سرقت نه تنها هیچ تفاوتی با خود «دزدی» ندارد بلکه به دلیل هم‌آغوش شدن رذالت و استراق با غارت به مراتب شنیع‌تر و یغمای فرهنگ در پوستین دلسوزی، پوشش همراهی با مردم و اتحادی نامقدس با فرهنگ (یا بهتر شبه‌فرهنگ) است.

پرنده‌بازِ آلکاتراز
Ali این را خواند
امیرمسعود فدائی ، ابرشیر ، عباس الهی ، لیلا مظاهری و شاهین این را دوست دارند
دوست نازنینم ضمن تشکر بابت متن بسیار مناسب و به جا و متناسب با آفات هنر در روزگار ما خواهشمندم کمی در روان‌نویسی مطالب ارزندتون اهتمام بیشتری بورزید.به شخصه دو بار متن رو خوندم تا کامل متوجه شدم.
۸ ساعت پیش
امیر مسعود جان نوشته جناب الکاتراز خوبیش اینه که از فارسی پهلوی درش واژه میبینی تا زبان انگلیسی و فرانسوی . تازه ترکیبم میشن
محض شوخی بود
سپاس
۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این نمایش با بازی میرسعید مولویان و ایمان صیادبرهانی از چهارشنبه ۸ تا جمعه ۱۰ آذرماه همینک آغاز شد.
همیاری جان آخرین شب اجرا رو مشخص خواهید کرد مثل همیشه؟
۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی ضعیف و تاسف بار
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آقای مساوات همیشه حرفهای بسیاری برای گفتن دارند.
علیرغم لذتی که بردم خسته هم شدم. کاش زمان نمایش کوتاهتر بود. و زمان شروع هم اینقدر تاخیر نداشت
امیرمسعود فدائی این را خواند
محمد رحمانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش آقای شف
نقد
» آقای شِف داروی همه‌ی دردها را نشان می‌دهد
... دیدن متن »

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، امید کریمی آهنگساز، نوازنده و منتقد؛ به تماشای نمایش «آقای شِف» نشست، کریمی پس از تماشای این اثر نمایشی که به نویسندگی و کارگردانی امید اسدی از روز گذشته اجراهای خود را در تالار حافظ با استقبال خوب اهالی فرهنگ و هنر آغاز کرده است؛ نوشت: و آقای شف! کاش همه نسل بشر آقای شف را همراهی می‌کردند و عشق را به آسمان‌ها حواله نمی‌دادند تا اینجوری با کوله‌باری از یاس و نا امیدی به پیشواز نابودی بشر با دستان خودش شویم.

بذارید اندکی به قبل برگردیم نه به اندکی بلکه به ابتدای داستان، آقای شِفِ طبیعت که قدرت مطلق است و انسان را نسبت به اعمال خوب و بدش پاداش می‌دهد و یا مجازات می‌کند نظاره‌گر همه نسل بشر با هر قومیت و یا ملیت و اعتقادات و تفکر و عملکردش نسبت به به محیط زتدگی‌اش و انسان‌های دور و برش است.

درابتدا می‌بینیم کارگردان خیلی زیرکانه صحنه‌ای را در ذهن مخاطب ترسیم می‌کند که گویای همه انسان‌ها در همه جای این کره خاکی با هر نژاد و فرهنگ و زبانی‌ست که همگی درتعامل بایکدیگر سر جنگ دارند و کسی حاضر به شنیدن حرف دیگری نیست و همگی سعی بر دیکته خود بر دیگران ویا به عبارتی بهتر، درپی استیلای خود بر دیگر نسل بشر روی زمین هست. در صحنه بعدی می‌بینیم که کارگردان خیز برمی‌دارد که احساسات مهین‌پرستی را چاشنی کارش قرار داده و مخاطب را همراه با اتفاقات جنگ جهانی می‌کند و چهره افکار زشت و زمخت بانیان آن را به تصویر می‌کشد که هیچ اندیشه‌ای برای بخشش ندارند و غالب مغلوب را به طرز خیلی بیرحمانه‌ای می‌کشد و مغلوب عمری را درپی انتقام، عشق را به مسلخ مرگ می‌برد گویی کسی با عشق هیچ آشنایی ندارد و همگی سیاه‌بختی خودرا به امید لحظه‌ای برتری یافتن و انتقام گرفتن ابدی کرده و میراث مرگ و ناکامی را به ارث می‌گذارند.

در صحنه بعدی کارگردان خیز برداشته و مخاطب را با اندیشه‌های میهن پرستی‌اش همراه می‌سازد که برای نیل به این مقصود به یکی از اتفاقات بسیار فاجعه‌بار اشاره و تصویر زشت و زمخت اندیشه‌های بانیان آن را به مخاطب داده تا مخاطب قبل یادآوری تاریخ نیاکان خود، موارد مقایسه فرهنگ و آیین خود و اسطوره‌های سرزمینش را در خاطر داشته باشد که با اشاره به یکی از ابرمردان تاریخ باستان (کورش کبیر ) این ذهنیت در صحنه بعدی تقویت و کامل می‌کند.

اما درصحنه اخر کارگردان آقای شف یا طبیعت و نیروی اصلی حاکم بر زندگی بشر انتقام سختی از نسل انسان‌ها می‌گیرد و انسان را به واسطه حرص و طمع و نبود عشق در زندگی‌اش و در اثر متابعت از خوی و منش حیوانی‌اش و پیروی از قانون تنازع بقا، بسوی آینده‌ای بسیار تلخ و ناگوار و انقراض نسل بشر رهسپار می‌کند. در این صحنه آقای شف به صورت سروش و ملکه‌ای ناجی راه‌حلی هم به آیندگان پیشنهاد می‌دهد که سوای ترسیم این آتیه بسیار فاجعه‌آمیز و سیاه، نقطه امیدی، برای برون‌رفت ازین همه سیاهی و ناکامی، به مخاطب می‌دهد که فقط به واسطه آن بشر راه کامیابی و سعادت می‌تواند بیابد. عشق داروی همه دردها عشق، عشق...

پایان پیام

َ

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
((فانتزی میلیمتری واقعیت!!))
نمایش "گم و گور" ،ظاهرا قرار است در فضای متعلق به مردگان، با کسب و کار مرگ شوخی کند.
اینکه غسالخانه ی یک قبرستان متروک نهایتا به مکانی برای زایمان تصادفی و تولد نوزادی بدل شود لزوما متضمن مفهوم ایجابی برقراری امیدواری و زندگی درمیانه نیستی و مرگ نمی باشد. بازسازی سطحی کلیشه ها، کمکی به تسری نگاه امیدوارانه در کلیت این نمایش نداشته است. تنها خلق موقعیت¬های درست دراماتیک و شخصیت پردازی باور پذیر و دلالتمند در متن، می توانست مفاهیم متصور بر نمایش را انضمامی و اجرایی کند.
مراد و مولود، سالها است که در قبرستان قدیمی روستایی دورافتاده زندگی می کنند. دو سال است که هیچ مرده ای را برای شستشو و دفن کردن به آن قبرستان نیاورده اند.مولود برای اینکه حال و احوال مراد که پیرمردی با اختلال حواس است، بهتر شود به کمک اقوامش، مرده ... دیدن ادامه » ای را برای شستشو به غسالخانه می آورند. همزمان زن و مرد مسافری که عازم ایروان بودند به دلیل تصادف در جاده برفی به غسالخانه گورستان پناه می آورند.زن ارمنی باردار است و بالاخره همان جا وضع حمل می کند.
امیر مهندسیان، کارگردان جوان نمایش گم و گور گفته اند: "داستان این نمایش کاملا رئالیستی است و همه اتفاقات آن در یک صحنه و یک پرده می گذرد."
اما به نظر می رسد در نمایش گم و گور، با نوعی فانتزی مضحکه آمیز نسبت به واقع گرایی رو به رو هستیم. در این نمایش منطق علی وقوع ماجراهای (رئالیستی) کامل نیست. انگیزه و پافشاری مولود برای احیاء گورستان و مرده شستن مراد صرفا به انگیزه یک موقعیت طنزآلود و خنده دار انجام می گیرد؟یا مساله غم نان است یا عشق دیرینش به مراد؟ دلایل قانع کننده ای در روایت وجود ندارد که این انگیزه به عنوان موتور محرکه کلیت قصه و ماجراهایش، باورپذیر باشند. اساسا نسبت حسی مولود با مراد چیست؟پیرمردی تقریبا مشاعر باخته که حتی قرار نیست قبرستان و مولود را ترک کند.
هیچ اشاره ای به علت سفر زن پابه ماه با مرد همراهش در شرایط سخت زمستانی نمی شود. آنها همراه با پسرخواهر مولود و جنازه دزدی به گورستان می آیند. برخی از فضاسازی¬ها در این نمایش تصنعی است. قرار نیست هیچ درگیری فکری برای مخاطب فراهم شود! حضور اجباری زن و مرد مسافر در غسالخانه پرداخت خوبی ندارد.این نمایش به جای تمرکز بر خلق طنز عمیق و آگاه، به ایجاد موقعیت های عمدتا مضحک و دیالوگ های سطحی و خنک تکیه می کند. اینکه مثلا مراد می گوید: "این مرده سهم من است. عشق من است!" .. اینکه در رفتار مشنگ مراد طوری القاء می شود که به زن ارمنی در حال زایمان نظر دارد تا بدین وسیله ایجاد حسودی در مولود از تماشاگر خنده بگیرند و همه اینها در راستای فضاسازی با شوخی های کم مایه و سطحی است. آیا گرفتن جشن تولد برای مراد و آوردن کیک شکلاتی با شمع روشن در کنار جنازه در شرایط بحرانی و برفی که حتی امکان انتقال زن زائو از غسالخانه روستایی دورافتاده به بیمارستان میسر نیست، در راستای رئالیسم سینمایی! مد نظر کارگردان صورت پذیرفته است؟ یا قرار است بر چیرگی زندگی بر مرگ اشاره نمادین شود؟!!!
اینکه در نمایشی، فضای ذاتا ناخوشایند غسالخانه همراه با مناسک آماده سازی مردگان و نیز آدم های وابسته به عادت¬هایی تکرارشونده و دگم، با نگاه انتقادی و طنز دیده شود،ایده جسورانه ای است. مساله در گم و گور، عدم وجود طرح و ایده مشخص برای این نگاه کنایه آمیز است. این نمایشنامه اساسا فاقد خصلت انتقادی یا هر نیتی به نظر می رسد و به شکل توهین آمیزی ساده انگارانه و سرسری است.
اشخاص این نمایش بیشتر تیپ هستند تا شخصیت های دارای تاریخچه هویتی و گذشته قابل درک و بحث... رویکرد نویسنده نسبت به خلق شخصیت ها مبتنی بر فانتزی و استخراج و برجسته سازی موقعیت های کم هوش خنده دار و سهل انگار بوده است تا برگرفته از شناخت و درک درستی از هر یک از آنها ...گویی برای خلق شخصیت های اصلی صرفا از تکه های مختلف شخصیت های نمونه در آثار دیگر، گرته برداری نادرستی و سترونی انجام گرفته است.
به غیر از شخصیت مراد که به واسطه سابقه بازیگری امیر جعفری در تئاتر تا حدودی مقبول اجرا شده است، آدم¬های دیگر حضور ضعیف و نارسی دارند. بهزاد،جوانک جوشکار لات، صرفا برای شوخی های خنک تقریبا در تمام مدت نمایش روی صحنه است. مولود به لحاظ انگیزه ها و رفتارش، شخصیت پردازی گنگ و نارسایی در نمایشنامه دارد..انتخاب نامناسب بازیگر این نقش، نارسایی آن را دوچندان کرده است. نویسنده و کارگردان نمایش در مورد انتخاب الناز شاکردوست برای نقش مولود به دو مورد اشاره کرده است: "یکی اینکه با توجه به فضای به شدت رئالیستی و میلیمتری آثارم بیشتر دوست دارم از بازیگران سینما استفاده کنم، دیگر این که برای انتخاب بازیگر این نقش می خواستم کسی باشد که اولین بار است چنین نقشی را بازی می کند و تماشاگر تا به حال او را در این قالب ندیده.."
شاکردوست به دلیل سنی و مختصات صوتی و فیزیکی، متناسب چنین نقشی نیست. او در برخی از صحنه ها حتی بر افت و خیزهای صدایش کنترل کامل ندارد. آیا ایفای نقش یک زن مسن روستایی مرده شور توسط دخترجوانی که حتی برخی از کلمات و حروف را با لحن لوس ادا می کند در قالب رئالیسم میلیمتری سینمایی اتفاق می افتد؟ یا صرفا به دلیل احترام به مخاطبان انبوه سینمایی او و غافلگیری آنها، چنین انتخابی صورت گرفته است؟
طراحی صحنه نمایش، اختلاف سطح و فضای زمستانی را به خوبی منتقل می کند اما این طراحی به طور سهل انگارانه ای در مغایرت کامل با فضایی متصور بر محل واقعی وقوع نمایش انجام شده است. کاشی کاری های نو و محوطه بزرگ و تخت و بالاکش و ...برای گورستان متروک روستایی با جمعیت کم، زیادی مدرن و شیک و شهری به نظر می رسد.
شرایط کنونی به شکل نابرابر و حتی ظالمانه ای، فرصت های بروز و ظهور استعدادهای لایق تئاتر را به جاه طلبی های سرخوشانه ی سلبریتی های سینمایی و البته مناسبات اقتصادی برخی گروه ها (سرمایه گذاران) می فروشد. این شرایط وخیمی برای هنر نمایش است. وقتی حضور چهره ی سینما و تلوزیون تضمین کننده فروش گیشه می شود، ظاهرا دست اندرکاران و پشتیبانان،خود را از حصول اطمینان کامل نسبت به اجرای یک نمایش با حداقل استانداردها، مبری می دانند.مهم داشتن فرمول های معجزه آسای جذب حداکثری مخاطبان است. در چنین شرایطی به نظر می رسد اکثر تولیدکنندگان و سرمایه گذاران از نگرانی و عذاب وجدان بابت بی احترامی احتمالی به شعور و زمان تماشاگران هنر اندیشمند تئاتر، ایمن و آسوده می مانند!! چه باک! گیشه زنده است.
اما مرگ تئاتر،برای عمری اندیشه می سوزاند! افسوس...
وحید عمرانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید