آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | تماشاخانه ایرانشهر
S3 : 06:43:47 | com/org
 

طرح تماشاخانه «ایرانشهر» در سال ۱۳۸۱ زیر نظر شهرداری تهران، تصویب شد ولی ساخت آن به‌طور جدی از سال ۱۳۸۵ آغاز شد و در تیر ۱۳۸۸ به‌طور رسمی افتتاح شد.

آنچه امروز در دو سوی خیابان ایرانشهر به نام محله ایرانشهر نامیده می‌شود، طبق مستندات تاریخی بانام «فیشر آباد» از آن یاد می‌شود. فیشر آباد، باغی آن‌طرف خندق «شمال میدان فردوسی» بالای خیابان علاالدوله متعلق به دیپلماتی به نام مسیو فیشر بوده است باغ فیشر در دوران جنگ جهانی دوم به انبار تسلیحات متفقین تبدیل‌شده بود که پس از خروج متفقین از ایران، این محوطه در اختیار نیرو‌های نظامی کشور قرار گرفت. این حضور تا سال ۱۳۷۵ ادامه داشت.
در این سال شهرداری تهران این مکان را به نام «باغ هنرمندان» نام‌گذاری کرد و در سال ۱۳۷۷ با بازسازی ساختمان مهمانخانه، آن را به یک مرکز فرهنگی هنری با نام «خانه هنرمندان ایران» تغییر داد و در تیرماه ۱۳۸۸ تماشاخانه «ایرانشهر» را به‌عنوان یکی از قطب‌های تئاتر به همت شهردار وقت افتتاح نمود.
این مجموعه در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع، در فضایی ۶۰۰ متر مربعی محوطه‌سازی شده پشت «خانه هنرمندان ایران» در پارک هنرمندان قرار دارد.

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
 

زمینه‌های فعالیت

تئاتر

امکانات

کافه
کافه
سرویس بهداشتی
سرویس بهداشتی
سالن اجرا
سالن اجرا

تماس‌ها

02188814115
02188814116
tamashakhaneh_iranshahr
iranshahrtheater

مکان

خیابان ایرانشهر، پارک هنرمندان، تماشاخانه‌ایرانشهر

عکس‌ها

تماشاخانه ایرانشهر | عکس تماشاخانه ایرانشهر | عکس تماشاخانه ایرانشهر | عکس تماشاخانه ایرانشهر | عکس