آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 14:06:19 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
یه کار نمایشی بسیار تاثیر گذار و روایتی نو از گذشته ای که کم کم داره تحریف میشه.....تقابل دو نسل و گفتن و شنیدن ناگفته هایی که به نظرم اگه مسیولین فعلی مملکتمونو مجبور کنند به دیدنش برن میتونه شاید تلنگری باشه به کم کاریها و فراموشی ها.....سرکار خانم عاج با یه داستان ساده تماشاچی رو با خودش به چند سال قبل در دفاع مقدس میبره . با نگاهی به وضع موجود تماشاچی رو به این فکر وادار میکنه که من چه کردم . اونها چی......ممنون از سرکار خانم عاج و همکارانشون....چقدر اینگونه نمایشها لازمه .....پیشنهاد میکنم این نمایش رو حتما ببینید.....
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هومن بنایی
درباره نمایش رادیویی تیتر i
بسیار لذت بردم و به دوستان پیشنهاد می کنم که تک گویی های مرگ نوشته خانم زهره یحیایی رو مطالعه کنند.
سبز و برقرار باشید.
خانم ارغوان نفستان گرم
فاطمه معصومی و پویا این را خواندند
رویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تصور میکنم هدف فقط یک اجرای سراسیمه از تعدادی هنرمند برای فرار از دوران طولانی بیکاری و بی پولی ناشی از عوارض کرونا بود
نه متن خاصی بود نه صحنه پردازی و نور پردازی خاصی نه دکور و لباس خاصی و نه اجرای چندان دلچسبی...
بر عبث می پایم که به در کس آید
پی نوشت: حتما هنگام تماشای این اجرا ، لباس گرم داشته باشید
با تک تک کلماتتون موافقم
۲ ساعت پیش
ای بابا
ما تازه امشب میخوایم بریم ببینیم😟
مجهزم از خونه نیومدیم 😐
۱ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعا نمایش عالی و تاثیرگذاری بود با تیمی حرفه ای و پرقدرت ونمایشنامه عالی
باید واقعا تحسین کرد این تیم رو و همچنین کارگردان عزیزشون رو بابت این نمایش زیبا
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فوق العاده بود از بازی خوب بازیگرا گرفته تا موضوع نمایشنامه
دمتون گرم 👊🌹
پویا این را خواند
امیر عبادی و امیرحسین صارمیان این را دوست دارند
ممنونم خانم نظری نظر لطفتون هستش
۱ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
موضوع ساده و روایت جذابی داشت.
نمایش درخورد توجهی بود.
به دیدنش حتما می ارزه.
شب اول با صحبت های خواهر شهید هادی حال هوای خوبی هم پیدا کرد.
رویا و پویا این را خواندند
نیما صالحی و سیدکاظم حیان این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

"نقل نسل سوخته "

وارد سالن سایه که می‌شویم، صحنه با نورپردازی آبی، و با 4 صندلی چرخان که در محور مرکزی متصل به میزی‌ست، خودنمایی می‌کند.. صدای تلاطم آب در فضا می‌پیچد، بازیگری پشت به صحنه ایستاده و صندلی ها را می‌چرخاند.. نور می‌رود و نمایش پس از آن آغاز می‌شود.
بین یه عالمه ماهی، داستان و فرجام 5 دوست اهل جنوب و شط کارون و اروندست که از کودکی تا جوانی همچون انگشتان یک دست، در کنار هم بزرگ شده‌اند. پدران آنها در عالم رفاقت تصمیم گرفتند پسرانشان ، آنقدر دوستان نزدیکی باشند که هرکدام مثل یکی از انگشتان دست مکمل وجدایی ناپذیر از دیگران باشد. در صحنه چهار کاراکتر حضور دارد و یکی از آنها، که فقط نامی از او برده می‌شود ، فرد غایب و رازدارترینِ این جمع دوستانه است.. هر کدام از بازیگرها، درباره خودش و رابطه‌اش با دیگران، رو به تماشاگران نقل روایت می‌کند. از زمانی که سالهای دور درجنوب زمزمه‌های جنگ شروع شد و پدرانشان تصمیم گرفتند به تهران بیایند و ساکن پایتخت شوند. تا بزرگترشدن‌شان و فرجامی که برای هرکدام‌شان ... دیدن ادامه ›› رقم می‌خورد.
حکایت این جوانان، داستان نسل سوخته‌ای‌ست که دوران نوجوانی‌شان با تغییر و تحولات جامعه و با یکدیگر، چنان درهم تنیده شد که جدایی یکی، فروپاشی دیگری بود. نسلی جامانده از خاطرات شیرین کودکی، و جنگی که نمی‌شد از آن بی‌اعتنا گذشت..
جوانانی که در بحبوحه انقلاب با تغییرات اساسی جامعه روبرو شدند، و با کوچ از شهر و دیارشان، در مرزی از گذشته تا تحولات متغیر روز با حضور پررنگ نوع و شکل زیستی متفاوت و پس از آن ظهور جنگ، مصائبی را تجربه کردند که تمام زندگی آنان را تغییر داد .. و هرکدام را به راهی کشاند که هرچه تلاش کردند، همراهی هر پنج انگشتان دست را ممکن نبود.
اجرا با تک‌گویی‌ها و مونولوگ‌‌های هر کدام از کاراکترها پیش می‌رود و شامل خرده روایت‌هایی‌ست که در نهایت به شفاف‌سازی ماجرا و سرنوشت هرکدام ختم می‌شود.
متن از آغاز تا جایی با قدرت و گیرایی پیش می‌رود. نوع روایت، با جملاتی جذاب و نقالیِ ایرانی توام‌ست. تک گویی‌های موازی، جذابیت نقل‌ها را حفظ کرده، هرچند وارد جزییاتی می‌شود که تا آخر نمایش کارکرد و منطق طرح آنها مشخص نمی‌شود و حتی ربطی به آنچه در ادامه اتفاق می‌افتد ندارد، که با این میزان داده‌ی کلان و مازاد، حتی کوچکترین اشاره‌ای به وضعیت اجتماعی و بحران‌های جامعه‌ی آن دوران نمی‌شود. که بدون شک یکی از مهمترین فاکتورهای تعیین‌کننده رخدادهای بعدی و فرجام این چندتن‌ست که آنقدر به یکدیگر نزدیک بودند که مانند انگشتان دست، بی هم، نا تمام و ناقص می‌ماندند.
با این حال در نقطه‌ی اوج و تراژیک داستان، شتاب و ابهام زیادی وجود دارد. چنانکه مخاطب که از ابتدا خرده‌خرده در جریان وقایع، خصوصیات شخصی و ماهیت روابط این 5 دوست قرارگرفته، بدرستی از آنچه باعث تصمیمات آنان و در نهایت از دست رفتن‌شان می‌شود، قرار نمی‌گیرد. بجز شرح کامل یکی‌دو نفر از آنان، مابقی تنها در یکی دو جمله سرنوشت‌شان اشاره و رد می‌شود. این پرداخت شتابزده نهایی، جان اجرا را می‌گیرد و از ساحتِ گیرایی‌اش کم می‌کند و اگر متن حوصله‌مندتر به پایان‌بندی خود نزدیک می‌شد، بدون شک اجرا نیز قدرتمندتر به ظهور می‌رسید.
طراحی صحنه با وجود 4 صندلی بهم مرتبط که حرکت یکی، دیگری را نیز به چرخش وامی‌دارد، ومحوری متصل‌کننده دارد، هوشمندانه و نقطه‌قوتِ مهمی در اجراست . نگاه ریزبین و نکته‌سنج کارگردان، چه در خلق و پرداخت کاراکترها توسط بازیگران، و چه در استفاده از عناصر دیگر اجرایی، و فرم روایی، در انسجام و چفت و بستی‌ست که حتی خطوط دایره‌وار مداری کف صحنه را نیز، حاوی معنا و محتوا می‌کند.
یکدستی بازی‌ها، نشان از تمرین مداوم گروه دارد که هرکدام به اندازه به درک نقش خود رسیده‌اند. و با حفظ تنوع کاراکتری و بازی، از تکرار و تصنعی‌بودن نیز دور شده‌اند. استفاده از نورهای آبی و فضاسازی، ارجاع به پیوند مکانیتِ مشترک کاراکترها به رود اروندست که نقطه اوج خاطرات کودکی، و مجروح و مفقود شدن دو تن از آنان‌ست ...
در مجموع امیر دلفانی در کارگردانی اثرِ "بین یه عالمه ماهی" موفق‌ترست و توانسته از متنی که از خرده روایت و مونولوگ تشکیل‌شده، و تنها قصد قصه‌گویی دارد، جذابیت بصری و پرداخت متفاوت‌تری ارائه‌دهد. و از ظرفیت‌های طراحی صحنه و میزانس‌ها، با کارکردی معنادار بهره ببرد.
«بین یه عالمه ماهی» اگرچه در برهه تاریخی خود با جنگ پیوند دارد اما نمایشی درباره‌ی جنگ نیست.. بلکه تئاتری اجتماعی‌، درباره نسلی‌ست که فرجامشان تراژدی خون و درد‌ست.

نیلوفرثانی
28 شهریور99

منتشر شده در سایت پایگاه خبری تئاتر
👏🏼👏🏼👏🏼
ممنون همیشه بعد از خوندن نقدهات لذتم کامل میشه
۱۲ ساعت پیش
رویا
👏🏼👏🏼👏🏼 ممنون همیشه بعد از خوندن نقدهات لذتم کامل میشه
از گفتگو و تبادل نظر باهات یاد می‌گیرم همیشه رویاجانم
۱۲ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خاتون قربانی
درباره نمایش نوشت سر i
واقعا لذت بردم

تیوال پشتیبانی آنلاین
من و همسرم برای سه شنبه شب ردیف جلو صندلی ۵-۶ رو خریده بودیم اما چون به ما گفتند تاتر با تاخیر شروع میشه ما با اینکه ۲۰ دقیقه زودرسیدیم ۸:۱۰ اومدیم و متاسفانه صندلی مارو داده بودن به مهمانان اقای بنفشه خواه و مارو به اجبار به ردیف دوم هدایت کردند که ما هم چون بهمون خیلی برخورد این رفتار خیلی غیر حرفه ای سالن رو ترک کردیم و نمایش رو ندیدیم . واقعا متاسفم برای عوامل این تاتر که انقدر که حتا اصول اولیه حرفه ای تاتر که احترام به مخاطب هست را بلد نبودند!!!! من خیلی خیلی عصبانی هستم و در واقع مهمانان اقای بنفشه خواه مهمان ما شدند چون هزینه صندلی هاشونو ما دادیم!!!
اطلاعات تماس
این کار واقعا زشت و دور از ادب هست.
برای منم یک بار اتفاق افتاد خیلی کار غیر حرفه ای برای یک گروه نمایشی.
هر گروه نمایشی اگر قرار هست میزبان مهمانی باشند باید از قبل ردیف و صندلی برای مهمان ها در نظر بگیرن، نه صندلی که فروخته شده.
در صورتی که مخاطب اصلی نمایش کسانی هستن که وقت گذاشتن و بلیط تهیه کردن و علاوه بر اینها از شما حمایت کردن.
من با این مسئله چند سالی هست که مشکل دارم.
۱۲ ساعت پیش
درود بر شما
درسته سالن نمایش جای جنجال و بداخلاقی نیست و پیشفرضمون اینه لااقل دیگه در همچین مکانهایی شاهد اینگونه بی اخلاقیها نباشیم، ولی خب اگه همچین اتفاقی برای من بیفته هرگز زیر بار خواسته غیر منطقی و غیر حرفه‌ای عوامل نمایش نمیرم و حتماً سر صندلی که بلیتشو دارم خواهم نشست.
لااقل یه همچین جاهایی منفعل نباشیم، چون بارها شاهد بودیم همین اخلاق‌مداری و کوتاه اومدن ما، نه تنها دیده نشده، بلکه این اطمینانو به طرف مقابلمون هم میده که بدون هیچ نگرانی و استرسی، دوباره حقی رو ضایع کنه و رفتار اشتباهشو در شبها و نمایشهای بعدی هم تکرار کنه.
۱۱ ساعت پیش
درود بر شما سرکار خانم آذر

درخواست شما جدا از دیوار نوشت به صورت پشتیبانی چت آنلاین به دست ما رسیده است و همکارانمون پاسخ مربوطه را نیز برای شما ارسال کرده‌اند.
همکاران بخش پشتیبانی ما درحال هماهنگی با سالن مربوطه و ریشه یابی مشکل هستند، از طرف تیوال بخاطر مشکل پیش آمده پوزش میخواهیم.
تیوال در تلاش است تا در روز مورد نظر شما باهماهنگی سالن و گروه محترم نمایشی بلیت جایگزین برای شما صادر شود.

لطفا منتظر تماس همکاران پشتیبانی ما باشید.
باسپاس
۲ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
mr.teatre
درباره نمایش دوستان کُمُدی i
توی کمد جا واسه خوابیدن نبود، من دراز کشیدم
ژولیت گفت کاش یه روز برسه بتونیم باهم دراز بکشیم
----------
ما یه نظریه داریم: هرکسی که فکر میکند، احمق است
----------
حوصلمون سر رفته؛ وقتشه که بمیریم...
به معنای واقعی کلمه <<معرررررررررررکه>> بود👏👏👏👏👏👏👏
۱۷ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
mr.teatre
درباره نمایش دوستان کُمُدی i
برای سومین بار این کار رو دیدم و برای سومین بار غرق در لذت و تفکر شدم
ولی اینبار میخوام یک انتقاد جدی به همه ی کارهای روی صحنه وارد کنم؛ اینکه چرا یک اجرای مخصوص و ویژه برای عکاسان نمیزارید؟!
چرا امشب دو نفر باید جلوی من مدام در حال عکاسی باشند؟!
آی گفتی!!!!!!!😭😭😭😭😭😭
۱۷ ساعت پیش
دقیقا میفهمت، این صدای شاتر عین دریل تو مخه

فقط موندم اینهمه عکس اونم در هر اجرای یک نمایش دقیقا به چه کار میاد؟؟؟؟؟
۱۶ ساعت پیش
کی میخواد این قضیه عکاس تموم شه خدا میدونه. کاش همه بلند شن عکاس و از سالن راهنمایی کنن بیرون یا پول بلیتشون و بگیرن یا هر جوری میتونن اعتراض خودشونو نشون بدن
۵ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از اون اتفاق ها است که هاج و واج میشی با شنیدنش
۱۹ ساعت پیش
احتمالا طرح چی چیِ پنجه...
۱۸ ساعت پیش
اینکه مورد رسانه ای شد بسیار عمل انتقادی و بجایی ست.
۳۶ دقیقه پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
دو تا بلیت این نمایش (ردیف اول) برای سه‌شنبه ۸ مهر موجود هست
09194194859
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سایر عکس های تاتر کمی از من را ببنید در لینک زیر قابل مشاهده است .
http://monapix.ir/gallery/see-a-little-of-me/
مرسی از شما خانم مونا شکری بابت عکس هی زیباتون
ممنون 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
۱۹ ساعت پیش
سلام عکسها بسیار فوق العاده است
۱ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سرویس تئاتر هنرآنلاین

تئاتر ایران پز تئاتر محیطی می‌دهد اما به آن نمی‌پردازد / لزوم توجه به تئاتر محیطی در دوران کرونا در گفت‌وگو با چنگیزیان، کمالی مقدم و اتحاد


بازاندیشی اغلب سبب پیشرفت می‌شود

علی اتحاد که این روزها نمایش "شب سیصد و شصت و ششم" را در باغ فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌کند، درباره تجربه اجرا در فضای باز، گفت: ساده‌ترین پاسخ ... دیدن ادامه ›› به این پرسش این است؛ بسیار تجربه مطبوعی‌ست. با این حال ترجیح می‌دهم که کمی بیشتر در این باره بگویم. تجربه‌ کار در فضاهای نامتعارف برای من تجربه‌ آشنایی است. احتمالا می‌دانید که کارهایم عمدتا جایی میان "نمایش" و "پرفورمنس‌آرت" شکل می‌گیرد، از این جهت هر بار تلاش کرده‌ام مکان مناسب آن اجرا را بیابم و یا اجرایی از پیش موجود را در فضایی تازه بازسازی کنم.

او همچنین افزود: این شیوه سبب می‌شود که امکانات "عرصه‌ نمایش" وسیع‌تر شود؛ توجه کنید که ترجیح می‌دهم به جای "صحنه" که تعریفی مشخص دارد از عبارت "عرصه‌ نمایش" استفاده کنم. به این ترتیب هر بار کار برای من به عنوان مولف، بدل به چالشی تازه می‌شود. می‌خواهم بگویم حالا که "کووید-۱۹" شرایط را به این سو برده ترجیح می‌دهم به جای انفعال، از این شرایط به نفع کارم استفاده کنم. "شب سیصد و شصت و ششم" در مراحل تمرین با این امید شکل گرفت که شاید روزی بشود در فضاهای نامتعارف اجرا شود. با این حال سال‌ گذشته کار را از تماشاخانه‌های معمول آغاز کردم چون پیش از این مرجع مربوطه بر سر صدور مجوز نمایشی در فضاهای غیر نمایشی سخت‌گیرتر بود.

اتحاد همچنین اضافه کرد: مگر کار هنرمند همین نیست که هر روز در پی راهی تازه برای بیان خیالات‌اش باشد؟ ما هراس‌هایی داریم و آرزوهایی و مدام گِردِ این هراس‌ها و آرزوها چیزی می‌تنیم و مدام گوشی و چشمی می‌جوییم که آن‌چه ساخته‌ایم را برایش شرح دهیم یا پیش چشم‌اش بیاوریم؛ زمینه‌ این داد و ستد خیالی چه صحنه باشد و چه باغ یا هر کنج دیگری برای من تفاوت چندانی ندارد. جلوی تنفس را که نمی‌شود گرفت. این خیال‌پردازی‌ها برای هنرمندان به مثابه نفس کشیدن است. اگر روزی - شبیه به فیلم‌های پساآخرالزمانی - هیچ زیرساخت آشنایی روی زمین نماند من چه می‌کنم؟ احتمالا هنوز هم در حال خیال‌پردازی‌ام؛ نه؟

این کارگردان در پاسخ به این پرسش که آیا این امکان اجرایی را مناسب این روزها می‌دانید؟ یادآور شد: به هر حال جمع انسانی بستر شیوع بیماری را فراهم می‌کند. البته که فضای بسته به گفته‌ متخصصان به مراتب خطرناک‌تر از فضای باز است. در این زمینه تخصصی ندارم و مثل بسیاری شهروندان گوش سپرده‌ام به اخبار هر روزه. حرفم اما چیز دیگری‌ست؛ جویبار حیات را که نمی‌شود متوقف کرد. می‌بینید که مردم ما کم طاقت شده‌اند. از حوالی اردیبهشت بود که یکی پس از دیگری مراکز عمومی باز شدند و کافه‌ها و رستوران‌ها و معابر مملو از جمعیت شد. حالا در این میان تماشاخانه‌ها هم سهمی دارند که نمی‌شود نادیده‌اش گرفت. پیش‌تر هم در گفت و گویی اشاره کردم که نمی‌شود دستور قرنطینه صادر نکرد اما از مراکز فرهنگی توقع داشت که کارشان را متوقف کنند؛ آن‌ هم بی‌هیچ حمایت مالی از سوی مراکز دولتی.

او همچنین افزود: دقیق‌تر اگر به پرسش شما برگردم باید بگویم که فضای باز هم به لحاظ روانی و هم به لحاظ عملی در این روزها فضای مناسب‌تری‌ست. با این همه خیال نمی‌کنم بشود بیش از یک ماه دیگر در این قِسم فضاها به کار ادامه داد. پاییز از راه می‌رسد و گروه من هم ناچار خواهد شد دیر یا زود پی سقفی بگردد برای ادامه‌ فعالیت‌اش. امیدوارم شرایط حاضر، سبب شود مدیران فرهنگی کشور به فکر ساخت فضاهای مناسب بیافتند. به سادگی می‌شود فضاهای نیمه بسته تدارک دید. به کافه‌ها نگاه کنید: در فصل سرد فضاهای بازشان را تعطیل نمی‌کنند. سقفی کاذب می‌زنند و وسایل گرمایشی اضافه می‌کنند و به مشتریان‌شان اجازه می‌دهند که از فضای باز لذت ببرند. می‌شود برای نمایش هم چنین تدابیری اندیشید. این پیشنهاد را به مثابه واکنش در نظر نگیرید؛ حرف من این است که اگر شیوع کووید هم پیش نمی‌آمد خوب می‌شد که چنین فضاهای جایگزینی در اختیار داشتیم. فضای تازه ذهنیت تازه می‌آفریند و ذهنیت تازه‌ هنرمند، روح "صحنه‌ هنری" کشورمان را هم تازه خواهد کرد.

علی اتحاد در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد: به نظرم کار "صحنه‌ای" و کار در فضای باز دو قِسم متفاوت نمایشی‌اند. خیال می‌کنم نباید این دو را جایگزین هم کرد. همانطور که وقتی کارگردانی روی صحنه‌ تالار وحدت کار می‌کند تقریبا محال است که دل‌اش نخواهد از امکانات فنی صحنه‌ "وحدت" استفاده کند؛ مقصودم امکاناتی چون بالابرهای هیدرولیک و پرده‌های عرضی و کف متحرک و سامانه صوتی و نوری حرفه‌ای است. فضای باز هم همین‌طور است. حالا که دارم کارم را در باغ فرهنگسرای نیاوران باز اجرا می‌کنم؛ نمی‌شود که معماری بنا، درختان کهنسال‌اش، صدای خش خش برگ‌ها، صدای اتومبیل‌هایی که از کمی آن‌سوتر می‌آید، صدای جریان آب در جوی‌ها و حوض‌های باغ، نسیم خنک آخر تابستان، بوی چمن تراشیده و نور مهتاب را نادیده بگیرم و خیال کنم که هنوز دارم کارم را در سالن تاریک نمایش اجرا می‌کنم. این پیش‌فرض اساسا نادرست است.

او افزود: اثر هنری در هر فضایی چه مولف‌اش دوست داشته باشد و چه نداشته باشد رنگ و بوی آن فضا را به خود می‌گیرد. خیال می‌کنم باید این قِسم کار را در ذهن‌مان به کلی از کاری که در صحنه‌ معمول نمایشی اجرا می‌شود تفکیک کنیم و این تفکیک به ما اجازه‌ بازاندیشی می‌دهد و البته که بازاندیشی اغلب سبب پیشرفت می‌شود.

لینک کامل خبر:

http://www.honaronline.ir/بخش-نمایش-3/152787-تئاتر-ایران-پز-تئاتر-محیطی-می-دهد-اما-به-آن-نمی-پردازد-لزوم-توجه-به-تئاتر-محیطی-در-دوران-کرونا-در-گفت-وگو-با-چنگیزیان-کمالی-مقدم-اتحاد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برشی هایی از تاتر کمی از من را ببینید
امیر عبادی این را خواند
پویا و جعفر میراحمدی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گفتنی هارو دوستان گفتند.
و اما برداشت من از نمایش انتخاب یک متن خوب،
چهار بازیگر خوب و مسلط در یک فضاسازی انتزاعی .
ذهنیت کارگردان و دوست داشتم.
آسیه
درباره نمایش آلم__آنی i
چقدر غرق هیجان شدم از دیدن کار ارزشمند این عزیزان.
دیدن این اجرا رو پیشنهاد میکنم.

واقعا اجرای شیرینی بود ...
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
Poorya Abdi
درباره نمایش سوءتفاهم i
نمایش خوبی نسبت به کیفیت سالن بود

اول باید بگم که سیستم سرمایشی سالن یه پنکه سقفی قدیمی و لق بود که هر لحظه امکان میدادم روی سر یه نفر فرود بیاد

اما کار نیما ذاکر قابل توجه بود. کارگردانی خلاقانه به همراه بازی هوشمندانه نقاط ضعف احتمالی رو پوشش میداد.

بازیگرهای خانوم هم خیلی خوب بودن و به همراه بازیگر مرد تسلط خوبی روی نقش‌هاشون داشتن

از متن هم نگم که آلبر کامو بی‌نظیر نوشته و هر لحظه تعلیق و کشمکش داره

البته اینم نباید فراموش کنم که گروه فرم تمرکز رو از روی نمایش کم می‌کرد و ... دیدن ادامه ›› در اکثر مواقع اجازه نمی‌داد متوجه کلام بازیگران بشیم. واقعا طراحی فرم هیچ ارتباطی با درام و مفاهیم دراماتیک اثر نداشت و در جهتی متفاوت از جهت دراماتیک نمایش حرکت میکرد. اگر طراحی حرکات در راستای نمایش بود شاید اتفاق مثبتی به شمار می‌رفت اما در حال حاضر نه تنها چیزی به اثر اضافه نکرده، بلکه کیفیت بازی بازیگران رو هم تحت‌تأثیر قرار داده

به طور کلی نمایش خوبی نسبت به مختصات سالن و شرایط موجود بود و به همه پیشنهاد میکنم این نمایش رو ببینن
بسیار نمایش عالی و بی نظیری بود پیشنهاد دیدن اینگونه تئاتر از طرف بنده به یکسری اقشار هست اابته بگم هضم کردن و درک کردن این نمایشنامه برای هرکسی قابل فهم نیست ولی خیلی قشنگ سیاست یک کشور رو به تصویر میکشه و االبته اضافه کنم که گویا این گونه سیاست داخل هر قاره های جهان هست انگار این یک خط ممتد براشون هست لطفا دیدن فرمایید . سپاسگزارم از تیم تئاتر عبور که خیلی زیبا هنر هاشونو به رخ کشیدت
پویا، حسین تاجیک و آقامیلاد طیبی این را خواندند
آزاده برزگر، پدرام رضوانی و بهروز این را دوست دارند
ممنونم از نظر لطفتون🌷🙏
۶ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید