تیوال | دیوار
T1 : 21:47:13
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

من این اجرا رو زمانی که تو تئاتر شهر رو صحنه بود دیده بودم.
اگر جزء نمایش های کودک و نوجوان قرار میگرفت میشد نظرات مثبتی درموردش گفت.
اما این اجرا برای مخاطب بزرگسال به جز معرفی یک سنت دیرینه هیچ چیز مثبتی نداره. واقعا حوصله بر و ساده است. علارقم تعداد بالای بازیگرانی که انصافا هم سطح پایین نیستند اما متاسفانه اینقدر متن و موسیقی و طراحی صحنه ضعیف بود که حتی اجرای بازیگران رو هم تحت تاثیر قرار میداد.
امیدوارم تو این اجرای جدید پیشرفت های خوبی اعمال شده باشه.
هرچند هنوزم معتقدم این اجرا تو رده سنی کودکان خیلی موفق تر میبود .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و خسته نباشید گروه محترم.
امشب کار رو دیدم.
قبل از اینکه توضیح بدم درباره کار از اینکه نمایش به موقع شروع شد ممنونم.تقریبا عادت کردم که همه کارها رو با تاخیر ببینم.
کار رو دوست نداشتم و درباره اش توضیح خواهم داد اما اجازه بدین بگم امیدوارم خودتون خوشتون اومده باشه و راضی باشید چون اولین مخاطب هر اثری، بوجود آورندگان اون اثر هستند و به جز مساله دوست داشتن و نداشتن من کلی امشب از شما یاد گرفتم و بخاطر این از شما ممنونم.
متن به موضوع جذاب و البته مهمی پرداخته بود یعنی قضاوت و نتیجه گیری و اعلام نتیجه اما داستان طوری پیش نرفت که بتونم پیچیدگی های این موضوع رو درک کنم و این ممکنه بنا به دلایل زیادی باشه.یکی از این دلایل شاید کم بودن وقت اجرا باشه و برای رسیدن به این موضوع و پرورش اون شاید سه ساعت زمان مناسبتری بود تا یک ساعت و ده دقیقه و این خودش ... دیدن ادامه » رو در داستانکی که خانم خاطره حاتمی بازیش می کرد خیلی نمود پیدا کرد و با حذف اون داستانک هیچ لطمه ای به روند داستان وارد نمی شد. عجیبه که خانم خاطره حاتمی در آخر و هنگام رورانس تشریف نیاوردن و من با خودم فکر کردم شاید این یک "نشانه" بود برای اینکه عدم وجود کاراکتر ایشون هیچ لطمه ای به داستان وارد نمی کرد) چون بعد از خروج کاراکتری که ایشون بازی می کردن دیگه هیچوقت هیچ اشاره ای به این کاراکتر و همسرش که مشکل اصلی اون خانم بود و مسائلشون نشد.
باز اگر شخصیت باب رو هم حذف می کردیم هیچ اشکالی به کار وارد نمی شد چون داستانک این شخصیت و بی خانمان شدنش در هیچ جا بهش پرداخته نشد اما خود کاراکتر بعدا در حکم وجدان کشیش ظاهر شد که نمی دونم کار درستی بود یا نه و شاید اگر من بودم(جسارت نباشه) از علی باقری به عنوان وجدان استفاده میکردم و اصلا کاراکتری به اسم "باب" تولید نمی کردم.
می شد این نمایش با دو کاراکتر اجرا بشه یا در نهایت با سه کاراکتر.دو کاراکتر که بیشتر به مذاق من خوش می اومد می تونست جرجی و کشیش باشن و با سه کاراکتر هم می تونست جرجی و کشیش و وجدان کشیش باشن و اونجوری در حالت اول مخصوصا داستان جمع و جورتر و منسجم تر داشتیم.
درباره بازی بازیگران نظری نمی دم و فقط خسته نباشید میگم به دوستان بازیگر
درباره طراحی صحنه می شد که مینیمال تر باشه و کم خرج تر مخصوصا اگر شبیه به عکس هایی که در تیوال گذاشته شده بود بهتر بود ولی باز هم با احترام به زحماتی که طراح صحنه کشیده شاید دو تا صندلی کفایت می کرد.
از آقای محمد نادری که نقش کشیش داشت تشکر می کنم که جلوی آتش سوزی رو گرفتن زمانی که شعله شمع ها داشتند به دیوار سرایت می کردند و ایشون در کمال خونسردی یه لیوان آب خالی کردن روی آتش.
طراحی لباس خوب بود.
طرحی نور هم کاربردی بود.
موفق باشید.
امیرمسعود فدائی و مریم زارعی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زن بوده ای هرگز........؟؟!
که در باران به پهنای دلتنگی ات گریسته باشی......؟؟ بوده ای....؟!!که خنده هایت
گیر کند لا به لای رسوبهای خیس بغض....؟؟؟
زن بوده ای هرگز....؟!! که دل نجابتت را
یک بار......یک نگاه....یک عزیزم...برده باشد.....؟؟!!!بوده ای هرگز.......؟؟!!!
که مردی بی وقت...سر زده......
از راه بیاید و با خودش
تمام خاصیت زن بودنت را در
چمدان آهنی منطقش بگذارد و
ساده و سرد و ساکت رد شود......؟
برود........؟؟؟ و تو دیگر نتوانی به گنجشکهای حیاط هم بگویی: دوستت دارم.......؟؟!!"
و هرگز رژ بنفش نخواهی........؟
و تا انتها بترسی
حتی از تصور گلبهی عشق.......؟؟؟
زن بوده ای؟

شاید ... دیدن ادامه » این شعر قشنگ ترین تعریفی باشه که از تئاتر هایلایت بشه گفت.هایلایت روایت یک روز در یک آرایشگاه زنانه است. به زبانی طنز و با بازی هنرمندانه بازیگرانش.
از اول تئاتر تا آخرش کلی خندیدم اما مفهوم عمیق و کاملا اجتماعی و جدی نهفته در بطن این تئاتر رو هرگز نمیشه ندیده گرفت. هرگز...
زنانی که مردانه در اجتماع حضور دارند اما قلبشان زنانه می تپد.
به همه دوستان پیشنهاد می کنم این نمایش رو ببینید.
مریم زارعی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازیها معمولی بود اما توقع بیشتری از محمد نادری داشتم آذین نظری خوب بود میتونست راحت نقش رو به لودگی بکشونه اما از حد خارج نشد..
در کل نمایش متوسطی بود..
مریم زارعی این را خواند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با درود
همیاری جان
لطفا تاریخ شروع نمایش را تصحیح فرمایید .
۱۴ آبان تا ۱۵ آذر
سپاس
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افتضاااااااااح
هرگز توصیه نمیکنم و هرگز کار دیگری از این گروه نخواهم دید .نواوری در هنر معنایی دارد و اسلوبی، که این اثر هم فاقد این اسلوب و هم فاقد اصول اولیه تاتر می باشد.
نمایشی بی هویت و سرگردان بین پانتومیم و فیلم صامت و فیلم دوبله به شیوه زیرزمینی و نازل..
به عنوان یک هنرمند و یک تماشاگر حرفه ای تاتر واقعا متاسف شدم که وقت و هزینه برای این تاتر سطح پایین گذاشتم،
امیرمسعود فدائی این را خواند
نظر شما کاملن محترم..فقط پرسشی برای من پیش اومده که چرا اغلب کسانی که ااین نمایش را نپسندیدند در پروفایل تیوالشان تنها همین نمایش را دیدند..! یک تماشاگر حرفه ای تئاتر حداقل دوبار به جامعترین سایت فروش و اطلاعات تئاتر ایران باید سر زده باشه.
۴ ساعت پیش
دوست عزیز بنده تاتر بسیار میبینم حداقل ماهی دو اثر،اون چیزی شما در پروفایل میتونین ببینین صرفا کامنت من روی تاتر هست، بنده تا به حال کامنتی برای اثری ننوشتم چون زمان زیادی رو برای فضای مجازی نمیگذارم ،هم مشغله بسیار دارم و هم به دنیای واقعی بیشتر علاقمندم ... دیدن ادامه » اما پس از دیدن این تاتر ضعیف تصمیم گرفتم نظرم رو در اختیار بقیه بگذارم چون سخیف ترین تاتری بود که در عمرم دیدم.
بهترین کارهایی که در این ماه های اخیر دیدم هزار شلاق و زبان توت فرنگی های وحشی بود که درود میفرستم به عوامل اون تاترها که برای بیننده واقعی تاتر ارزش قایل بودنند.و پیشنهاد میکنم در صورت اجرای مجدد حتما شما هم ببینید
ضمنا دوست عزیز من اونقدری تاتر میبینم که در اغلب سالنها از تخفیف وفاداری استفاده میکنم.
برای منم یه سوال پیش اومده چرا اغلب اون عزیزانی که کلی از تاتر تعریف کردن، توسط تقریبا افراد مشخصی لایک شدن، ایا وابسته به عوامل تاتر هستند؟؟؟ و یک سوال دیگر اینکه ایا شما تمام پروفایلهای تعریف کننده رو هم چک کردین و ایا اصولا کسی که حضور پررنگ تری در فضای مجازی دارد فرهیخته تر است یا بیکارتر ؟؟؟؟؟؟
۳ ساعت پیش
البته زبان تمشک های وحشی بود نه توت فرنگی
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام پیش فروش روز های جدید کی شروع میشه ؟
مریم زارعی این را دوست دارد
سلام
فردا (پنج شنبه) ساعت ١٢
۳۵ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی خوب بود. انقدر جذاب که مژه بر هم نزدم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من برای یک‌شنبه بلیت گرفتم. دیروز که بلیت رو خریدم ساعتش ۲۰:۳۰ بود . امروز از تیوال مسیج امده که ساعت از ۲۰:۳۰ به ۱۷ تغییر کرده. چرا فکر نمی‌کنین که وسط هفته، و توی یک روز کاری ، ساعت ۱۷ برای آدم‌هایی که کار می‌کنند ساعت مناسبی نیست؟‌ و بهتر نیست که تماس بگیرین و بپرسین که آیا من می‌تونم بیام یا نه جای اینکه فقط جهت اطلاع خبر بدین که ساعت عوض شده ؟‌
درود بر شما
در صورت عدم توانایی مشاهده نمایش در ساعت جدید با پشتیبانی تیوال ۶۶۱۷۶۶۳۷ تماس حاصل نمایید.
با سپاس
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من کلا از تیوال پلاس ناراضی هستم. تخفیف تئاترهای خوب رو پیدا نکردم ازون بدتر تخفیف اسنپ دزد هستش که کد تخفیف نمیده فقط لینک هست و معمولا از تخفیفش نتونستم استقاده کنم بخاطر ایرادهای اپ. به عنوان نمونه من با 5 تومن تخفیف یک اسنپ گرفتم بعد که ماشین اومد تخفیفش پرید!!!!
امیرمسعود فدائی و مریم زارعی این را خواندند
درباره تیوال پلاس نظری ندارم اما درباره اسنپ تخفیفش برای مسیر من 1500 بود که اعمال شد.
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظر من مزخرف ترین تئاتری بود که تا حالا دیدم. کیفیت برگزاری فوق العاده ضعیف بود، نصف جمعیت روی زمین و پله ها نشستند و بلیط چند ردیف رو هم دوبار فروخته بودند. کار بیشتر شبیه سریال های سطح پایین فارسی وان بود. با همون تکنیک دوبله مسخره! واقعا سرم درد گرفت. داستان فوق العاده خسته کننده و از همه بدتر 4 دقیقه و 30 ثانیه توقف عمدی نمایش که توهین به تماشاگر هست.
امیرمسعود فدائی این را خواند
afsaneh gh این را دوست دارد
کاملا با نظر شما موافقم. توهین به شعور بیننده های حرفه ای تاتر بود هم از نظر اجرا ، هم محتوا و.. متاسفانه معنای هنر در تاتر هم داره به ابتذال کشیده میشه این اثر اصلا تاتر محسوب نمیشه و به تمام معنی کلمه افتضاااااح بود
۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر دیدن بازی امیر جعفری بر روی صحنه لذت بخش است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام ... آیا این اجرا بعد از دهم آذر ماه تمدید میشه؟؟؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان من دو تا بلیط میخوام برای جمعه یعنی سوم آذر کسی هست که بلیطشو نخواد؟؟؟لطفا برام ریپلای بزارین ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام فراااوووااان
روز اول اجرا رو رفتم واقعااااا کارشون عالی بود
مثل تمام کارای خانم پرور جذاب و خاص بود
امیدوارم همیشه موفق و موید باشن
مریم زارعی و امیرمسعود فدائی این را خواندند
منم شب دوم رفتم.بازی همگی عااالی بود بخصوص خانم صدرایی و جزایری که واقعا خوب بودن
۱۲ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر دوستان. برای امروز(چهارشنبه، 1آذر)؛ دو عدد بلیط هست که متاسفانه به دلیل مشکل پیش آمده خودم.نمی تونم برم و مجبور به فروشش هستم. اگر کسی متقاضی هست با شماره ی 09121062634 تماس بگیره.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این نمایش با بازی میرسعید مولویان و ایمان صیادبرهانی از چهارشنبه ۸ تا جمعه ۱۰ آذرماه همینک آغاز شد.
همیاری جان آخرین شب اجرا رو مشخص خواهید کرد مثل همیشه؟
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"[خدایا] چقدر صبور شدم من"
این دیالوگ شخصیت زن داستان در میانه های فیلم است!
تنها جایی که درکی از تصویر در من شکل گرفت و در فرامتن باهاش همذات پنداری کردم!
چقدر صبور شده مخاطبی که هنوز میاد و انتظار خرج حداقل هنر و شعور رو توی یه فیلم اصطلاحا هنری داره!
چقدر صبور که به تماشای فیلمی نشسته که :
((کارگردانش اصلا نمیدونه برای چی گفته "1.2.3 حرکت" ! جز ایده ی مطرح شده در پنج دقیقه ی ابتدایی هیچ دلیل محکمی برای شروع نداشته و به همین جهت فیلم کش میاد و منطق روایی تهی میشه! تناقض تفکر فیلمساز در مورد تنهایی و گفتگو در جای جای فیلم بیداد میکنه و اصرار نویسنده به چپاندن شعر های "شر"گونه درون فیلم خش روی اعصاب می اندازد!))
چقدر صبور که گروه هنر و تجربه احتمالا در 90% مواقع بهش یک فیلم "لاهنر لاتجربه" تحویل داده به این بهانه که امثال ماهی گربه و ... دیدن ادامه » هجوم "هم" اکران میکنه!
چقدر صبور که میره تو سالنی یکساعت و نیم میشینه که بسته های چیپس و پفک در دست کودکان بیشتر از کل تعداد مخاطب بزرگسال توی همون سالنه!
چقدر صبور که اصلا راجع به این وقایع مینویسه!

پ ن1: خداشاهده که از تیتراژ اول فیلم بیشتر از کل فیلم لذت بردم ... که ای کاش اون ابزوردیسم به داد فیلم و ما میرسید ... اما دریغ از تفکر و عرضه!
پ ن2: وای از روزی که کسانی که داعیه هنر دارند(زیاد هم دارند) نفهمند(زیاد هم نفهمند)
پ ن3: من این سینما رو نمیخوام(با لحن و میمیک سدممد مایلی کهن)

#صبوری #لعنت #حماقت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی ضعیف و تاسف بار
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آقای مساوات همیشه حرفهای بسیاری برای گفتن دارند.
علیرغم لذتی که بردم خسته هم شدم. کاش زمان نمایش کوتاهتر بود. و زمان شروع هم اینقدر تاخیر نداشت
امیرمسعود فدائی این را خواند
محمد رحمانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید