تیوال | دیوار
S2 : 00:27:49
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

س ساعدی
درباره نمایش سگدو i
من نمایش زیبای سگدو، رو امشب دیدم بسیار عالی بود، نویسنده عزیز جناب محمد چرمشیر و کارگردان گرامی جناب عباس غفاری ، و اجرای همه عزیزان بینظیر بود، بسیار زیبا در مورد مشکلات مهاجرت بیان میشه، و تماشاچی تا پایان نمایش در انتظار و بادقت پیگیره تا نتیجه‌ گیری کنه ،همه‌ عزیزان خدا قوت و خسته نباشید ..... با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان و عوامل نمایش ......98/8/23
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از دیدن این نمایش برای خودم متاسف شدم. شاید نمایش های کمدی به سمتی حرکت میکنند که قشر بیشتری از مردم رو بخندونن. ولی بی محتوا بودن، عدم وجود انسجام و داستان ضعیف نمایش باعث میشه که احساس کنید وقت خودتونو تلف کردید. متن خام و ساده لوحانه نمایش از نقاط ضعف اون بود که شما رو نه تنها به فکر فرو نمیبره بلکه خسته میکنه. و در نهایت چیزی به شما اضافه نمیکنه.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ای کاش تمدید میشد :(
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام برای جمعه 24آبان دوتا بلیط نمایش لانچر رو دارم که نمیتونم استفاده کنم باکس آ ردیف 3 صندلی 6و7 اگر تمایل به خرید دارید به شماره 09127032622 در واتس اپ دهید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مورد عجیب لانچر۵،
با کمدی شروع می‌شود، تراژدی را روایت می‌کند، یقه‌ی تماشاچی را می‌گیرد که «اگر من جای کمالی بودم چیکار می‌کردم؟»بعد آرام یقه‌اش را ول و نوازشش می‌کند و به او قدرت انتخاب می‌دهد تا پایان را خودش انتخاب کند و از سالن با حال ناخوش بیرون نرود.
امشب برای بار سوم به تماشای لانچر۵ نشستم، این‌بار با سانس ساعت ۱۵:۰۰ پایان‌بندی متفاوت. پایان‌بندی خوبی که برخلاف دفعه‌ی پیش سئوال‌های دیگری را برایم ایجاد می‌کرد. طبق عادت در مسیر بازگشت از سالن به نمایش فکر می‌کردم و ناگهان پرده‌ی آخر را با خودم مرور کردم، شگفت‌زده شدم، می‌خواستم بدانم شایگان خودکشی کرد؟ یا سرباز طرفدار حدادی به او شلیک کرد و به قول خودش نشنیده گرفتن آن حرف مهم برایش بد شد؟
لانچر۵ یک اثر هنری شریف است، از کل سالن خنده می‌گیرد، بی‌آنکه کوچکترین اشاره یا شوخی ... دیدن ادامه » جنسی‌ای داشته باشد، تماشاچی تا لب صحنه نشسته‌اند بی‌آنکه حتی یک سلبریتی در نمایش باشد و تماشاچیان به دوستانشان توصیه می‌کنند بی‌آنکه جایزه و تگ و منشنی در کار باشد.
هرجا لازم است با اکت‌های به جا و پاسکاری‌های خوب و کار تیمی قوی حرفش را با کمترین دیالوگ به مخاطب می‌زند و آنجا که لازم است با دیالوگ‌های طولانی و فریاد و خشونت. اما هیچ‌چیز از حد خود خارج نمی‌شود، نه خشونت آن‌قدر زیاد می‌شود که تماشاچی عصبی شود و نه فریادها باعث سردرد.
این تمام چیزی‌ست که یک نمایش باید داشته باشد تا بتواند یک اثر هنری ماندگار باشد.
کارگردان به رسم تمامی اجراها روی صحنه می‌آید و به جای آنکه از سلبریتی‌های تماشاچی نمایش به عنوان «مهمانان عزیز» تشکر کند، می‌گوید که تماشاچی‌ها بُعد سوم نمایشش هستند.(نقل به مضمون) پویا سعیدی این جوان ۲۴ ساله‌ی نازنین که خوب فهمیده مخاطبش به همان اندازه مهم است که متن خوب، که بازیگری خوب، که کارگردانی خوب ...
متن قوی‌ است، شخصیت پردازی پرسوناژهایی که روی صحنه می‌بینیم دقیق است، گاهی می‌خندیم و گاهی برایشان از صمیم قلب غمگین می‌شویم. تیم روی صحنه سینک است، هیچ‌کدام از دیگری برتر نیست،تماشاچی در طول نمایش تصمیم می‌گیرد کدام را بیشتر دوست داشته باشد.
من باگروه هشت نفره‌ی دوستان و خانواده‌ام این‌بار به سالن آمده بودیم، هرکداممان یکی را دوست داشتیم، یکی از دوستانم صادقی را دوست داشت، خواهرم جوان مازندرانی را، مادرم جوانک اهل رمان و آگاتا کریستی، من خودم شیفته‌ی شایگان بودم و از اکت بازیگر کمالی بسیار لذت بردم...اما همه معتقد بودیم که این تیم، نتیجه‌ی مثبت «گروه بودن» خودش را روی صحنه به شایستگی و کمال به مخاطب نشان می‌دهد.
در طی این سه بار اجرا، بازیگران لاغرتر شده بودند و با چند سانس و چندماه اجرا رفتن طبیعی است، اما پخته‌تر شده‌اند، هربار دوباره نشان می‌دهند که چقدر باپتانسیل و قوی هستند و چقدر این لطف و استقبال مردم درست و به جاست.
لانچر۵، با وجود این همه تبلیغات دهان به دهان –کاری که در بازاریابی می‌گوییم از سخت‌ترین کارهاست، چرا که باید به خوبی ذائقه‌ی مخاطب را بشناسی تا او مُبَلِغ کار تو شوند- و رضایت تماشاچیان، در کم‌لطفی و سکوت هنرمندان اجرا می‌شود. برخلاف تئاترهای گیشه‌ای و زردی که مدام با تبلیغات انبوه از فروش و استقبال میلیاردی خبر می‌دهند و در صفحات دیگر اعضای باند بارها و بارها به اشتراک گذاشته می‌شوند، در جامعه‌ی هنری توصیه نمی‌شود. اما همانطور که هنر از دل مردم بیرون می‌آید، بی‌توجه به آنکه جامعه‌ی هنری چه واکنشی دارد، مردم به عنوان مخاطبین هوشیار از هنر استقبال می‌کنند.
پویا جان دوست دارم وقتی این متن را می‌خوانی بدانی که ما هم درست مثل پدرت خدا را شکر می‌کنیم که آن شب در طبقه‌ی ششم ساختمان نیکان تصمیم گرفتی تغییر رشته بدهی و عهد بستی که سال اول دانشگاه هنر قبول شوی و دانشگاه هنر هم وقتی هر شب تئاتر تو را روی صحنه می‌بیند به خودش می‌بالد که این تیم نازنین خروجی اوست.
رسالت درس و دانشگاه تمام شده است اگر هرسال یک تیم، درست مثل تیم شما از دانشگاه هنر بیرون بیاید.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد علی حسینعلی پور
درباره نمایش کد ۱۳ i
سلام. دوستان گلم خسته نباشید. امروز ساعت پنج عصر بود که به این کار دعوت شدم . قصدم تجدید دیدار بود اما‌" مثل" فال و تماشا برایم به واقع اتفاق افتاد. متن جمع وجور با بازیهایی که معلوم بود برای یک دست شدن خیلی کار شده بود. اهل تعارف نیستم طراحی صحنه را زیاد دوست نداشتم اما میدانم که کمبود مالی باعث چنین اتفاق هایی میشود. اما انرژی دوستان عزیز م باعث شد که به این کمبودها فکر نکنم. کاری که در عین خلاصه گویی مشکل اساسی این جامعه رو به انحطاط را باز گو میکند. عالی بودید و واقعا از ته دل آرزو میکنم همیشه اینچنین درخشان باشید.
خیلیییی ممنونننننننم از اینکه مارو تماشا کردین
۳ ساعت پیش
ممنونم
۲ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الهه مبینی
درباره نمایش مستند i
زندگی یه کوهه که باید ازش رد شی
زندگی یه دریاست، باید شیرجه بزنی داخلش.
اگه شنا کردن یاد گرفتی که بردی، وگرنه غرق میشی. اگه شیرجه نزنی داخلش، پرتت میکنن توو آب. غریق نجات هم نداره.
[ اینم از استدلال من :)) ]
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
azi rezaei
درباره نمایش کد ۱۳ i
وااااااااااااای چقدر خوب بودن این گروه و چقدر خوب بود این نمایش .
تبریک میگم به خانم سوگل جعفری وآقای زارع، کار با کیفیت و شایسته ای رو به اجرا گذاشتین.
بازی ها عالی بود و بسیار خوب به موضوع پرداخته شده بود به نظر من این کار چیزی از لانچر کم نداره و من دوست دارم حتما دوباره ببینمش .
دخترای خوبِ اجرا، کارتون حرف نداشت همیشه بدرخشیدبه امید موفقیت های بیشتر شما عزیزان ،خدا قوت❤❤❤❤❤❤❤
ممنونم خیلی ممنونم
۳ ساعت پیش
ممنونم از لطف و انرژی خوبتون
۲۳ دقیقه پیش
خیلی ممنون از لطفتون ، خداروشکر که دوست داشتین
۱ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حمیدرضا جدیدی
درباره نمایش کد ۱۳ i
انرژی مثبت گروه و صمیمیت و رفاقت بین بچه های کار از موقع ورود به سالن و دیدن بازیگر ها و بازیشونو کاملا حس کردم .
کار بسیار عالی و صمیمی و بی ادعا بود ...

به شدت پیشنهاد میکنم کارو زودتر ببینید . زمان زیادی هم ندارید ؛)
ممنونم
۱ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حمید نصیری
درباره نمایش کد ۱۳ i
متن عالی با بازی های باورپذیر و عالی
پیشنهاد میکنم حتما ببینید.
ممنون
۱ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعاً حذّ بردم از تماشای یه کار متفاوت و به شدّت دوس داشتنی که حرفای زیادی برای گفتن داشت.حرفایی از جنس دغدغه.حرفایی از جنس نگرانی که چقدر ممکنه زیاده خواهی های بشر در آینده کار دستش بده و روزی کارو به اونجایی برسونه که نباید.جویستیک نمایشی بود که یه ذهن خلّاق اونو نوشته و یه کارگردان تئاتر بلد با بهره گیری از هوش بالای خودش بازیهای کم نظیری از بازیگراش گرفته بود و به حق بازیگرا هم کاراکترای خوب و باورپذیری بهمون نشون دادن.کاراکترایی که محصول نزدیک به یک سال و نیم تلاش و تمرینشون بود و به زیبایی بهشون روح بخشیده بودن.من خیلی خوش شانس بودم که تونستم دو بار شاهد به دست گرفته شدن جویستیک این نمایش باشم.باید عرض کنم که با یه ژوئیسانس واقعی طرفین.ژوئیسانسی که لذتش از دردش بیشتره و حتی اجازه نمیده لحظه ای فکرتون جای دیگه ای بره.فکر نمیکنم کسی باشه ... دیدن ادامه » که بره این کارو ببینه و محو هنرنماییشون نشه و ناراضی بیرون بیاد.
ممنون جناب بحری و ممنون گروه تئاتر فُطرُس
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الهه الف
درباره نمایش سکوت سفید i
هنوز کار رو ندیدم. اما برگه نمایش کارهای آقای سلیمانی -برخلاف دیگر همکارانشون- همیشه پر از اطلاعات مفیدی هست که دانستنشون به مخاطب خیلی کمک می کنه.
آقای سلیمانی
ممنون از این که به مخاطب احترام می گذارید.

و یک تشکر دیگه بابت در نظر گرفتن دو تخفیف وفاداری و دانشجویی.

کلا کارتون درسته. دم شما گرم.

انجام وظیفه می کنیم بانو ... ممنون از شما ...
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اومدم بلیط بگیرم دیدم تموم شده. حالم خیلی گرفته شد. قرار نیست برای اجرای دوباره بره؟
سپهر این را خواند
شاهین این را دوست دارد
عه ، آقا اشکان چرا انقدر دیر :(
۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سپهر
درباره نمایش شیهیدن i
.
دستان گور بیرون بود
و خاک جاهلیت برون می‌ریخت.
کویر،
غرق عرق،
سودای سراب داشت،
و لب‌خشک،
پستان‌های خورشید را می‌مکید.
از هر طرف،
کرکس وحشت،
کودکان نابالغ را می‌درید،
و خون،
چون مائده‌ای آسمانی
بر زخم شلاق می‌پاشید.
راه به بی‌راهه می‌رفت
و ... دیدن ادامه » آه به چاه.
دستان گور،
از چشمان جاهلیت
مهره‌هایی سیاه بیرون کشید.
مهره‌ها چون سگانی شنی
طوفان بپا کردند.
خورشید تیره شد
و هزاران سال گذشت.
دستان گور بیرون بود.
گاوی می‌چرید.
از هر طرف
کودکی شیر می‌مکید
و می‌بالید.
دستانی بالا آمد و پرسید،
دستانی گره شد و جنگید،
دستانی حلقه شد و رقصید،
دستانی در آغوش کشید و بوسید،
دستانی
بر گور جاهلیت خاک ریخت و
خندید.


#مهیار_مظلومی
امیر مسعود این را خواند
فرزاد جعفریان، کاوه علیزاده و سیدمهدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

نمایشى مدرن، در ژانرى «کمیک» که در زمانى به شدت فشرده، به انتقاد از انسان امروز مى پردازد و یادآور اجداد و سیر تکامل انسان هاى اولیه، به شیوه ای طنزآمیز است. انسانى که از خودبیگانه شده و بحران هویت دارد و تنهاست. و از طرفى انسانى که روزى براى حفظ بقاى خود و قبیله دور آتش گرد مى آمد، اکنون دچار تنهایى است و چاره ى این تنهایى را در داخل گوشى موبایل خود جستجو می کند. از طرفى از مخدرهاى جدید براى خاموش ساختن فریاد ترس خود و تبدیل این فریاد و اشک به خنده هاى الکى است. این نمایش خنده را بر روى لب مى خشکاند. زیرا تماشاگر نکات مشترکى از زمانه و مقطعى که در آن بسر مى برد، در این نمایش پیدا می کند. نویسنده با زیرکى خاصى علت ها و نظر خود را بیان کرده و با استعاره هاى جذابى وضعیت موجود را نقد مى کند. آینه اى تمام قد در مقابله تماشاگر قرار مى دهد. تیم اجرایى با تمام ... دیدن ادامه » توان در تلاش بود که لحظه های خوبى را در ذهن مخاطب به یادگار بگذارد. من پیشنهاد مى کنم به این اثر عمیق نگاه کنید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی ماتئی ویسنی یک، کارگردانی دانیال اربابی و با بازی علی شیری، حسین مهدوی سلیمی، محمد عبدللهی و ... آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهترین نکته کار بازی بسیار عالی و قوی این ۶،۷ تا بازیگر دختر نوجوانه.
که بسیار مسلط و عالی بازی میکنن.
پیشنهاد میدم حتما ببینید
دوست عزیز ممنون از اینکه اجرامون رو دیدین. البته هیچ‌ کدوم از این بازیگران زیر بیست و پنج سال نیستند. ممنون که همراهمون بودین.
۹ ساعت پیش
ممنون ازتون من بازیگر ندا هستم و سی سالمه
۷ ساعت پیش
عجیبه که من هم فکر میکردم سن بازیگرا خیلی پایین باشه . به دوستی که همراهش کار رو میدیدم بعد از اجرا میگفتم این نسل شگفت انگیزن . پر از انگیزه و وجد برای رسیدن به اهداف و رویاهاشونن .
بازیها حرف نداشت .
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
// شیهیدنی در ستایش آزادی//
نوشته دوم
بداهه ای در ستایش آزادی
بداهه ای برای یادآوری جایی که بودیم و الان هستیم
و به قول سید مهدی ما بعد از دیدن شیهیدن کجاییم؟
و چه هستیم؟ و چه می کنیم؟
.................
جناب فکور، سید مهدی، هومن شهباز و در اواخر
گپ جناب بولو اضافه شدند از این عزیزان برای گفتمان
قدرتمند تشکر می کنم و البته سپهر عزیز که با ۴ بار
دیدن کمک شایانی در مورد بعضی از مواردی که
شک داشتیم بیان کرد..
شاهین این را خواند
سپهر، نفیسه نوری، فرزاد جعفریان، کاوه علیزاده و سیدمهدی این را دوست دارند
بله موافقم، گپ و گفت خوبی بود واقعا، تفاوت دریافتهای دوستان که هر کدوم از یه منظری نمایشو تحلیل میکردن خیلی جااب بود
۶ ساعت پیش
بله خوب بود و جذاب بود چند نفری..
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علی ترابی
درباره نمایش لانچر ۵ i
عالی عالی عالی عالی


تنها نکته منفی این نمایش مبلمان نامناسبش بود که اقای کوشکی باید لطف بفرماین عوض کنن بابا من هروقت میام تاتر مستقل کمرم درد میگیره یکمم قدمون بلنده واقعا اذیته
زهره مقدم و امیرمسعود فدائی این را خواندند
امیر مسعود، شاهین و شاهین این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بلیط کی فروشش شروع میشه؟
زهره مقدم این را خواند
خرید بلیت کنسرت شهر خاموش کیهان کلهر از یکشنبه ۲۶ آبان ساعت ۱۵ در تیوال آغاز می‌شود.
۱۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید