تیوال | اخبار
S3 : 00:16:27
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
اجرای «زخم مدینه» تا روز شهادت حضرت زهرا (س) تمدید شد | عکس
به دلیل استقبال مخاطبان؛
» اجرای «زخم مدینه» تا روز شهادت حضرت زهرا (س) تمدید شد
... دیدن متن »

اجرای نمایش «زخم مدینه» که از روز پنجشنبه ۱۹ دی در مجموعه فرهنگی ایوان شمس به صحنه رفت، تا روز چهارشنبه ۹ بهمن، مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تمدید شد.
نمایش «زخم مدینه» که به زندگی و شهادت حضرت زهرا (س) می پردازد، با نویسندگی مهدی متوسلی و کارگردانی عبدالرضا کیهانی از ۱۹ دی، ساعت ۱۹:۳۰ در مجموعه فرهنگی ایوان شمس اجرا می شود.
این نمایش که قرار بود تا ۶ بهمن روی صحنه باشد، به دلیل استقبال مخاطبان، تا روز چهارشنبه ۹ دی مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به اجرای خود ادامه می دهد.
در این اثر نمایشی جلیل فرجاد، مالک سراج، اسدالله بابایی، مهدی امینی با همراهی گروهی از بازیگران به ایفای نقش می پردازند.
سعید ذهنی آهنگساز، علی وطن دوست طراح دکور و محمدنصرالهی سرپرست گروه همسرایان نمایش «زخم مدینه» هستند.
«زخم مدینه» کاری از مؤسسه فرهنگی «فدک» است که به همت معاونت اجتماعی شهرداری تهران و برج میلاد تهران روی صحنه می رود.
رزرو و هماهنگی جهت تهیه بلیت این اثر نمایشی از طریق شماره تلفن های ۶۶۴۸۵۳۱۲-۱۳ امکانپذیر است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه یاس کبود به مناسبت ایام سوگواری و شهادت حضرت زهرا(س) به قلم بهزاد بهزادپور از ۶ الی ۹ بهمن ماه، در فرهنگسرای سرو خوانش می‌شود. | عکس
» نمایشنامه یاس کبود به مناسبت ایام سوگواری و شهادت حضرت زهرا(س) به قلم بهزاد بهزادپور از ۶ الی ۹ بهمن ماه، در فرهنگسرای سرو خوانش می‌شود.
... دیدن متن »

نمایشنامه یاس کبود به همت کانون فانوس خیال فرهنگسرای سرو و با همکاری گروه هنری دوران، به قلم بهزاد بهزادپور، تهیه کنندگی مهدی کریمی و به کارگردانی حسین مرادی نژاد از ۶ الی ۹ بهمن ماه در فرهنگسرای سرو خوانش می‌شود.

نقش خوانان این نمایشنامه به ترتیب حروف الفبا آریا افشاری، سعید اژدری، باران جلال زاده، سیمین جلیلوند، هامون دارابی، امین ذبیحی، ابراهیم رضایی، سامان سعیدی، علیرضا سلیمانی، امیرحسین شکری، آرش صادقی، حبیب سیف الهی، مصطفی کلانتری، امیر نظری، الناز نوروزی خواهند بود و نوازنده‏ی نی امیر عرفانیان، باران جلال زاده نوازنده‏ی ویلون این نمایشنامه‌خوانی را بر عهده دارند.

نمایشنامه درباره ظلم‌های که به اهل بیت پیامبر بعد از رحلت ایشان و انکار حقانیت ولایت امیرالمومنین حضرت علی (ع) برای کسب خلافت و به شهادت رساندن حضرت زهرا (س) در راستای اهداف‌پلید دنیا پرستان زمانه شد و....

لازم به ذکر است تمامی عوائد حاصل از بلیط فروشی این نمایش به سیل زدگان سیستان و بلوچستان اهدا خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشست خبری و رسانه ای همایش ملی تئاتر سردارآسمانی با حضور دبیراین همایش برگزار می شود. | عکس
نشست رسانه ای همایش ملی تئاتر"سردارآسمانی" برگزار خواهد شد
» نشست خبری و رسانه ای همایش ملی تئاتر سردارآسمانی با حضور دبیراین همایش برگزار می شود.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس این نشست رسانه ای دوشنبه هفته جاری ۷ بهمن ماه ۹۸ ساعت ۱۰.۳۰صبح با حضور امیرحسین شفیعی دبیر این همایش ملی و جمعی از اصحاب رسانه در تماشاخانه سرو انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

تماشاخانه سرو انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس در خیابان ایت الله طالقانی  نرسیده به تقاطع شهید مفتح جنب ایستگاه مترو طالقانی واقع شده است.

گفتنی است همایش ملی سردار آسمانی با هدف ادای دین هنرمندان تئاترکشور به ساحت مطهر سپهبد شهید سلیمانی و سرداران شهید جبهه مقاومت و به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت مرکز هنرهای نمایشی و مجموعه فرهنگی گردشگری عباس آباد  از ۱۰ تا ۲۳ بهمن ماه سال جاری در تهران و استان های کشور باحضور گروه های نمایشی برگزیده برگزار خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تماشاخانه‌ها، تالارها و آثار حاضر در بخش «به علاوه فجر» جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. | عکس
جزییات اجرای آثار بخش «به علاوه فجر» جشنواره تئاتر فجر اعلام شد
» تماشاخانه‌ها، تالارها و آثار حاضر در بخش «به علاوه فجر» جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، تماشاخانه‌ها، تالارها و آثار حاضر در بخش «به علاوه فجر» سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

بخش «به علاوه فجر» سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر میزبان ۳۸ اثر با ۶۰ اجراست که در هفت تماشاخانه و هشت تالار میزبان مخاطبان هستند.
فهرست آثاری که در این بخش اجرا خواهند داشت، به تفکیک تماشاخانه‌ها و تالارهای نمایش به شرح زیر است:

عمارت نوفل لوشاتو
عمارت نوفل لوشاتو از روز دوشنبه ۱۴ دی در دو سانس ۱۹ و ۲۱ میزبان اجراها خواهد بود.
نمایش «مانداب» به نویسندگی فردین افشافر و کارگردانی مهدی کیان‌نژاد و فردین افشارفر از تهران روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه روی صحنه خواهد رفت.
«مثل خاراندن زخم بعد از خوب شدن» عنوان نمایشی به نویسندگی و کارگردانی فرانک فروتن از تهران است که روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه اجرا می‌شود.
نمایش «در انتظار گودو» نوشته ساموئل بکت و کارگردانی امیرحسین جوانی از تهران روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه به روی صحنه می‌رود.
«عباس» به نویسندگی پوریا شهرابی و کارگردانی حمزه زارعی از کرمانشاه روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می‌شود.
نمایش «آنافورمیک»(برگرفته از «هملت» شکسپیر) به کارگردانی عارف شریفی از تهران روزهای جمعه ۱۸ بهمن و شنبه ۱۹ بهمن در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می‌شود.


تماشاخانه ایران تماشا
این تماشاخانه از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه در ساعت ۱۹ میزبان نمایش‌ها خواهد بود.
«مرگ در می‌زند» نوشته وودی آلن و به کارگردانی شاهین رمضانی از تهران روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه روی صحنه می‌رود.
نمایش «پنج جهت اصلی» به نویسندگی حامد اصانلویی و کارگردانی مرضیه رجبی از تهران روز جمعه ۱۱ بهمن ماه میزبان مخاطبان است.
«تردید» به قلم جمشید خانیان و کارگردانی محمدجواد علیمردانی از نیریز دیگر نمایشی است که در این تماشاخانه روز شنبه ۱۲ بهمن ماه روی صحنه می‌رود.
همچنین نمایش «کاش چشم نمی‌دید» نوشته مهدی صفاری نژاد، به کارگردانی فرزاد لباسی از همدان روز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه میزبان مخاطبان است.
«باغبان مرگ» عنوان نمایشی به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی مجتبی حیدری از برازجان است که در روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه اجرا می‌شود.
نمایش «کابوس کاووس» به نویسندگی و کارگردانی مجتبی حسینی قیری از قیروکارزین روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه روی صحنه می‌رود.
«یک شهر پر از قصه» به نویسندگی مهرداد یاراحمدی صارمی و کارگردانی شبنم منصور از تهران ورز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه در تماشاخانه خانه تماشا میزبان مخاطبان است.
نمایش «اسپرسو» نوشته محسن قاسمی و به کارگردانی علیرضا زراعتی از شیراز روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه روی صحنه می‌رود.
«پنجشنبه آخر ماه» نام نمایشی به نویسندگی یاسین بهرامی و کارگردانی حسن سبحانی از میناب است که روز جمعه ۱۸ بهمن ماه اجرا خواهد شد.
«زندگی کنسرو شده» نوشته حمیدرضا نعیمی و به کارگردانی حامد هادوی از البرز روز شنبه ۱۹ بهمن ماه به صحنه می‌رود.
نمایش «دی زنگرو» به نویسندگی مسعود احمدی و کارگردانی آیدا عزت آبادی از شیراز هم روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.


خانه نمایش مهرگان
خانه نمایش مهرگان از روز جمعه ۱۱ بهمن ماه هر شب ساعت ۲۱ از نمایش‌های بخش «به علاوه فجر» میزبانی می‌کند.
نمایش «خرس» نوشته آنتوان چخوف، به کارگردانی کیوان ضهرابی از تهران روز جمعه و شنبه ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود.
«قطع دست در اسپوکن» نوشته مارتین مک دونا و به کارگردانی احمد بیستونی از تهران روز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه اجرا خواهد شد.
نمایش «رکوییم برای یک راهبه» اثر آلبر کامو، به کارگردانی روزبه اختری روزهای دوشنبه و سه شنبه، ۱۴ و ۱۵بهمن ماه پذیرای علاقه‌مندان است.
«وقتی همه خواب بودیم» به نویسندگی حمید عبدالحسینی و علیرضا زارع و به کارگردانی حمید عبدالحسینی از تهران روز چهارشنبه ۱۶ بهمن به صحنه می‌رود.
نمایش «مرگ مولف» به نویسندگی و کارگردانی پیروز میرزایی از تهران آخرین اثری که در خانه نمایش مهرگان، روز پنجشنبه ۱۷ بهمن اجرا می‌شود.


تماشاخانه دیوار چهارم
تماشاخانه دیوار چهارم از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ساعت ۱۷:۳۰ پذیرای آثار حاضر در بخش «به علاوه فجر» است.
نمایش «مردی که...» نوشته پتر بروک و ماری هلن اشتاین و به کارگردانی رضا مولایی از تهران روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه روی صحنه می‌رود.
«والس تصادفی» اثر ویکتور هایم، به کارگردانی محمدحسین صافی‌زاده مقدم از تهران روزهای شنبه و یکشنبه ۱۲ و ۱۳ بهمن ماه اجرا می‌شود.
نمایش «در کشور شما...» به نویسندگی دامون نوروزی و کارگردانی ندا تمیمی از تهران دوشنبه و سه شنبه ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه روی صحنه می‌رود.
«مانداب» نام نمایشی به نویسندگی و کارگردانی پوریا جلال‌وندی از تهران است که روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۶، ۱۷و ۱۸ بهمن ماه میزبان مخاطبان است.
نمایش «رهایی از شائولین» به نویسندگی و کارگردانی متین اوجانی از تهران روزهای شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه در تماشاخانه دیوار چهارم روی صحنه می‌رود.


تماشاخانه آژمان ۱
این تماشاخانه از روز سه شنبه ۱۵ بهمن، ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان برای تماشای آثار است.
«خوابمردگی» به نویسندگی سجاد داغستانی و کارگردانی فرهنگ روشنی از تهران روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه در این تماشاخانه روی صحنه می‌رود.
«رپرتاژ اندیش‌های کال» به نویسندگی علی طاهری، سیما بنیادی و سپیده خاکباز و کارگردانی علی طاهری از تهران روزهای پنجشنبه، جمعه و یکشنبه، ۱۷، ۱۸و ۲۰بهمن ماه اجرا می‌شود.
تماشاخانه آژمان ۲
تماشاخانه آژمان ۲ از روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۹:۳۰ از مخاطبان میزبانی می‌کند.
«دختر/پسر» به نویسندگی و کارگردانی پارسا محمدزاده از تهران روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه، ۱۴، ۱۵و ۱۶ بهمن ماه در این تماشاخانه روی صحنه می‌رود.
نمایش «آن یگانه می‌کشد» به نویسندگی و کارگردانی مرضیه شاطرطوسی از استان تهران روزهای پنجشنبه، جمعه و یکشنبه، ۱۷، ۱۸و ۲۰ بهمن ماه اجرا می‌شود.


تماشاخانه شانو
این تماشاخانه از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه ساعت ۱۷ از مخاطبان پذیرایی می‌کند.
«چنگار» به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی از تهران روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه و سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه روی صحنه می‌رود.
«۱۲ روز» به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی از تهران دیگر اثری است که در تماشاخانه شانو روزهای جمعه و یکشنبه ۱۱ و ۱۳ بهمن ماه اجرا می‌شود.
«طبخ طباخ مطبخ» به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی از تهران هم روز شنبه ۱۲ بهمن ماه میزبان مخاطبان است.
«غول کتابخانه» به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی هم روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه روی صحنه می‌رود.
نمایش «زری سلطان» به نویسندگی کرامت یزدان و کارگردانی فرید همدانی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ۱۷ ، ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه به صحنه می‌رود.


خانه نمایش دا
خانه نمایش دا از روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه، پذیرای مخاطبان جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است.
نمایش «وجود» به طراحی و کارگردانی بهزاد غلامی از تهران روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه، ساعت ۲۱ در خانه نمایش دا به صحنه می‌رود.
«انکار» با طراحی و کارگردانی پانته‌آ شایسته از تهران روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه، ساعت ۱۹ اجرا می‌شود.
نمایش «ویرانه‌های زیبا» به نویسندگی حسین زنگنه و کارگردانی علی اصغر کیاثلاثی روز جمعه ۱۸ بهمن ماه، ساعت ۱۹ و روز شنبه ۱۹ بهمن ماه ساعت ۲۱ به صحنه می‌رود.

 


همچنین ۱۹ اثر در رقابت «به علاوه فجر» حضور دارند که اسامی آن‌ها به این شرح است:
«مانداب»، «مثل خاراندن زخم بعد از خوب شدن»، «در انتظار گودو»، «پنج جهت اصلی»، «یک شهر پر از قصه»، «زندگی کنسرو شده»، «وقتی همه خواب بودیم»، «رکوییم برای یک راهبه»، «خرس»، «مردی که...»، «در کشور شما...»، «رهایی از شائولین»، «آن یگانه می‌کشد»، «زری سلطان»، «چنگار»، «۱۲ روز»، «وجود»، «انکار» و «ویرانه‌های زیبا».

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از ۱۰ تا ۲۱ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود.امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«شهربانو» با دو بازیگر جدید به خط پایان رسید | عکس
» «شهربانو» با دو بازیگر جدید به خط پایان رسید
... دیدن متن »

فیلمبردارى فیلم سینمایی «شهربانو» دومین ساخته مریم بحرالعلومى که از اوایل آذرماه در تهران آغاز شده بود، با پیوستن بهناز جعفرى و یوسف تیمورى به جمع بازیگران، در خیابان شاپور به پایان رسید.
بهناز جعفرى که اخیرا در فیلم داریوش مهرجویى نقش‌آفرینى کرده، بعد از فیلم تحسین شده «پاسیو» در دومین تجربه همکارى با بحرالعلومى، این بار با نقشى متفاوت و یوسف تیمورى پس از گذشت سال‌ها از فیلم «بوتیک»، دوباره در حضورى جدى با فرشته صدرعرفایى همبازى شده‌اند.
این فیلم اجتماعى که فرم حضور در سى و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده بود، به‌دلیل عدم جذب حمایت‌هاى مالى لازم به این رویداد سینمایى نرسید و همچون فیلم اول بحرالعلومى از تولیدات کاملا مستقل و شخصى سینماى ایران به‌شمار مى‌رود که کارگردان، خود به‌عنوان سرمایه‌گذار و مجرى طرح، آن را مقابل دوربین مسعود امینى تیرانى برده است.
تدوین «شهربانو» به تازگی توسط سینا گنجوى آغاز شده و پیش‌بینى مى‌شود این فیلم که اولین تهیه‌کنندگى پگاه احمدى است، پس از طى مراحل فنى تا پایان سال جارى آماده نمایش شود.
بازیگران اصلى «شهربانو» عبارتند از: فرشته صدرعرفایى، بهناز جعفرى، گلاره عباسى، سامان صفارى، محمد ولى‌زادگان، على کیان‌ارثى و بهرنگ علوى، با حضورِ یوسف تیمورى.

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم‌های جشنواره فجر در برنامه «تا جشنواره ۳۸» معرفی می‌شوند | عکس
» فیلم‌های جشنواره فجر در برنامه «تا جشنواره ۳۸» معرفی می‌شوند
... دیدن متن »

برنامه «تا جشنواره ۳۸» به منظور معرفی آثار راه‌یافته به سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر از ۵ تا ۸ بهمن ماه در سالن رودکی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود. 
به گزارش ستاد خبری برنامه «تا جشنواره ۳۸»، ویژه برنامه «تا جشنواره ۳۸» با همراهی روابط عمومی و ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، به منظور معرفی آثار راه یافته به این دوره از جشنواره و رونمایی از اقلام تبلیغاتی فیلم‌ها، از امروز شنبه ۵ بهمن ماه تا سه‌شنبه ۸ بهمن ماه ساعت ۱۴ تا ۲۰:۳۰ در سالن رودکی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.
در این برنامه که با حضور ۴ نفر از عوامل هر فیلم از جمله کارگردان، تهیه‌کننده، ‌بازیگران یا هر یک از عوامل فنی مثل فیلمنامه‌نویس، فیلمبردار، صدابردار، آهنگساز و... برگزار می‌شود، برای هر یک از آثار راه یافته به جشنواره امکان نمایش عکس، تیزر، آنونس و بخش‌هایی از فیلم همراه با گپ و گفت با مجری برنامه فراهم خواهد شد و عوامل هر فیلم طبق جدول زمانبندی شده که اطلاع‌رسانی می‌شود، می‌توانند در مدت ۳۰ دقیقه فیلم خود را معرفی کنند. رسانه‌های مکتوب، دیجیتال و تصویری و همچنین شبکه‌ها و برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی این برنامه را پوشش خواهند داد.
این برنامه از تلویزیون تعاملی تیوا tva.ir به صورت زنده پخش می‌شود و ویدئوی هر قسمت  از برنامه نیز در سامانه اینترنتی آپارات منتشر خواهد شد.

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تاریخ پایان اجرای نمایش های روی صحنه رفته در تئاتر شهر اعلام شد | عکس
در آستانه آغاز جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛
» تاریخ پایان اجرای نمایش های روی صحنه رفته در تئاتر شهر اعلام شد
... دیدن متن »

نمایش های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر تا روز دوشنبه هفتم بهمن ماه به اجرای خود ادامه می دهند.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، در آستانه فرا رسیدن سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ، نمایش های روی صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر تا روز دوشنبه هفتم بهمن ماه به اجرای خود ادامه می دهند.

نمایش «متساوی الساقین» به نویسندگی و کارگردانی عمادالدین رجبلو ساعت ۱۸ به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان اجرا می شود. سمیرا سرچاهی، محدثه شیر علی، رعنا زیادلو، نازنین شهسواری، اسما دهمرده، مارال روشنیان، فتانه شمس آبادی، پروا آقاجانی به عنوان بازیگر حضور دارند.

«سقوط در کوه مورگان» عنوان نمایشی به نویسندگی آرتور میلر درام نویس برجسته ی قرن بیستم و کارگردانی منیژه محامدی است. در این اجرا که ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۹۰  دقیقه و قیمت ۳۵هزار تومان میزبان مخاطبان است، محمد نادری، آیلار نوشهری، مهوش افشارپناه، نسترن پیکانو، فرناز رهنما، محمد اسکندری، نسترن باقرزاده به عنوان بازیگر حضور دارند.

«کَر»نمایش دیگر تئاتر شهر است که به نویسندگی و کارگردانی فریدون ولایی در تالار سایه روی صحنه می رود. در این اثر نمایشی که ساعت ۱۷:۳۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان پذیرای تماشاگران است رضا جهانی، عادل عزیز نژاد، مریم برومند، صفورا خوش طینت، الهه نادری ایفای نقش می کنند.

نمایش «جنایات قلب» به نویسندگی بث هنلی و کارگردانی دلارا نوشین نیز ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵هزار تومان در تالار سایه اجرا می شود. آزاده اسماعیل خانی، تینا بخشی، علیرضا مویدی، سارا توکلی، پگاه ارضی و تورج ثمینی پور بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در تالار اصلی نیز نمایش «فرانکنشتاین» به نویسندگی وکارگردانی ایمان افشاریان و بازی پژمان جمشیدی، بانیپال شومون، آناهیتا افشار، محمد پویا، سوده شرحی، سیاوش میری، حامدابریشمی، امید رضایی، فرید کیامرثی، محمد حقیقی پور، مهدی روحانی، مجتبی نصرت، سعید زینلی، حسین آیرمی، مبین تقوی، توحید لواسانی، امین رجایی و پویا نجفی ساعت ۲۰ با مدت زمان ۹۰دقیقه و قیمت بلیت ۶۰ تا ۹۰ هزار تومان تا هفتم بهمن به اجرای خود ادامه می دهد.

همچنین نمایش «چُنور» به نویسندگی و کارگردانی قطب الدین صادقی و بازی فرشید گویلی نیز ساعت ۲۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان در تالار چهارسو تا هفتم بهمن ماه میزبان علاقه مندان تئاتر است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش ۳/۱۴ i
اجرای هنرمندان نمایش «۳/۱۴» | عکس
نمایش «۳/۱۴» روز شنبه ۵ بهمن ماه میزبان هنرمندان می‌شود.
» اجرای هنرمندان نمایش «۳/۱۴»
... دیدن متن »

نمایش «۳/۱۴» به نویسندگی و کارگردانی امیرموسی‌کاظمی که تا ۱۱ بهمن ساعت ۱۹:۳۰ در تئاتر هامون روی صحنه می‌رود، اجرای شنبه ۵ بهمن خود را به هنرمندان اختصاص داده است.

حسین کشفی اصل، مینا شجاعیان، سوده ازقندی و پانته آ مهدی نیا در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

بلیت روزهای پایانی این نمایش این نمایش در سایت تیوال به فروش می‌رسد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیران جشنواره تئاتر فجر با تلاش و برنامه‌ریزی مسیر این رویداد را به درستی پیش برده‌اند | عکس
سیدعباس صالحی در بازدید از دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مطرح کرد؛
» مدیران جشنواره تئاتر فجر با تلاش و برنامه‌ریزی مسیر این رویداد را به درستی پیش برده‌اند
... دیدن متن »

سیدعباس صالحی در دیدار با دست اندرکاران سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بیان کرد: دبیر و مدیران جشنواره با وجود تمامی مشکلات و سختی‌ها مسیر را به شکلی درست پیش برده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه سوم بهمن با حضور در دبیرخانه این رویداد، ضمن بازدید از روند پیشبرد امور مربوط به برگزاری این رویداد، با شهرام کرمی (مدیرکل هنرهای نمایشی)، نادر برهانی‌مرند (دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر) و مدیران جشنواره سی و هشتم دیدار کرد.

حمید قبادی (مشاور اجرایی معاونت امور هنری)، حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی بهداروند (مشاور عالی مدیرکل هنرهای نمایشی)، مجید فروغی (مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمدحسین طباطبایی (دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، شاعران و نویسندگان)، جواد مستخدمی (عضو هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی)، مهدی حاجیان (مدیر برنامه‌ریزی و هماهنگی جشنواره)، سیدوحید فخر موسوی (رییس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی)، سامان خلیلیان (مدیر بخش تئاتر خیابانی) خیام وقار کاشانی (مدیر بخش به علاوه فجر)، محسن حسن زاده (مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی)، محسن امیری(مدیر اداره تئاتر)، گروه روابط عمومی، تبلیغات و تشریفات، ستاد خبری و جمعی از دست اندرکاران جشنواره در این بازدید حضور داشتند.

صالحی: قدردان مدیریت خوب برگزارکنندگان جشنواره تئاتر فجر هستم
سیدعباس صالحی در جریان این بازدید با قدردانی از زحمات دست اندرکاران جشنواره بین المللی تئاتر فجر، بیان کرد: جشنواره تئاتر فجر رویداد بسیار مهمی است که هر ساله و همیشه بوده و هست من وظیفه خود دانستم خدمت دوستان و ستاد برگزاری برسم و از همه تشکر کنم.

وی ادامه داد: جشنواره‌های فجر، از جهت تعامل مناسب با مخاطبان به نحوی به عادتی همیشگی برای آن ها تبدیل شدند و از این بابت بسیار اهمیت دارند. شرایط عمومی کشور هم عاملی شد تا بسیاری رویدادهای هنری از این قبیل را در نظر بگیرند تا ببیند ما نسبت به شرایط روز خود چه می‌کنیم و این مسئله اهمیت کار را مضاعف کرد. خبرهایی که ما از قبل از جشنواره تئاتر فجر شنیدیم نشان از کیفیت بالای برگزاری این جشنواره داشت و دوستان با توجه به شرایط سختی که وجود داشت مسیر را به شکلی درست پیش برده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دوستان ما در جشنواره ها فضای هنری جامعه از جمله سینما، تئاتر، موسیقی و ... را که می‌توانست درگیر جریانی شکننده شود، با تدبیر حداکثری و حداقل تنش به شکلی نرم پیش بردند. وی با اشاره به تعامل مطلوب دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با هنرمندان و بخش خصوصی، توضیح داد: فضای تعاملی خوبی با بخش خصوصی پدید آمده است، همچنین مسیر مطلوبی در زمینه ارتقای کیفیت تئاتر استان‌ها طی شده است. با همت دوستان ما شاهد برگزاری یک جشنواره خوب خواهیم بود که می‌توانست در یک نقطه‌ای شکننده باشد.

کرمی: جشنواره‌ با نگاهی حرفه ای آثار با کیفیت را انتخاب کرد
شهرام کرمی در این دیدار ضمن معرفی مدیران بخش‌های مختلف جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، توضیحاتی را درباره اقدامات بخش‌های گوناگون این رویداد هنری ارائه کرد و گفت: جشنواره سی و هشتم تئاتر فجر جمعه چهارم بهمن ماه با افتتاح نمایشگاه عکس و پوستر در نگارخانه تابستان خانه هنرمندان فعالیت خود را آغاز می‌کند. ما برنامه‌ریزی کردیم تا جشنواره به نحو مطلوبی آغاز شده و برگزار شود. شهرام کرمی با اشاره به اینکه از دو اثر هنرمندان سیستان و بلوچستان برای حضور در جشنواره دعوت شده است،

کرمی با اشاره به اینکه از دو اثر هنرمندان سیستان و بلوچستان برای حضور در جشنواره دعوت شده است، بیان کرد: ما سه اثر خیابانی و دو اثر صحنه‌ای را پیش بینی کرده‌ایم که در مناطق سیل‌زده اجرا خواهند شد تا همدردی و همدلی جامعه تئاتر و جشنواره فجر را به هموطنانمان آسیب دیده این مناطق ابلاغ کنیم. همچنین برای واقعه سقوط هواپیمای اوکراینی و یادبود جان باختگان هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

مدیرکل هنرهای نمایشی با تاکید بر اینکه نزدیک ۵۰ درصد گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره از استان‌های مختلف کشور هستند، افزود: ۲۳ استان در جشنواره مشارکت دارند، جشنواره‌ فجر با نگاهی حرفه‌ای آثاری با کیفیت را انتخاب کرده است.

برهانی مرند: تلاش داریم جشنواره را با مشارکت هنرمندان باکیفیت‌تر برگزار کنیم
نادر برهانی مرند، دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ضمن خوشامدگویی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ما به داشته‌های خود در زمینه آثار منتخب هیات‌های انتخاب بسنده کردیم و از آثار انتخاب شده که توسط هیات انتخاب معرفی شدند استفاده کردیم.
وی ادامه داد: امسال سعی کردیم جشنواره با ابعاد کوچک‌تر اما باکیفیت‌تر برگزار شود. اعتقاد دارم اگر به داشته‌های خود بسنده کنیم به هنرمندان احترام خواهیم گذاشت.

دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به راه‌اندازی سایت جامع جشنواره تئاتر فجر در سی و هشتمین دوره جشنواره تئاتر فجر، بیان کرد: جشنواره تئاتر فجر تاکنون سایت فعال نداشته تا مخاطبان ایرانی و خارجی بتوانند پیشینه این رویداد هنری را مطالعه کنند. بیشتر زمان‌ها سایت جشنواره فعالیت مقطعی داشته اما امسال خوشبختانه با کمک آقای شهرام کرمی و مدد دوستان این سایت برای فعالیت مستمر و اطلاع‌رسانی جشنواره افتتاح خواهد شد. این سایت دو زبانه بسیار جامع و کاربردی است و همه آنچه به عنوان اطلاعات این رویداد لازم است برای علاقه‌مندان و هنرمندان قابل دسترس خواهد بود.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ۱۰ تا ۲۱ بهمن ماه برگزار می شود.

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کوچه هلند در تهران ثبت‌ملی می‌شود | عکس
» کوچه هلند در تهران ثبت‌ملی می‌شود
... دیدن متن »

این مطلب را «احمد مسجد جامعی» روز جمعه در جریان برنامه تهرانگردی از منطقه ۸ پایتخت مطرح کرد . کوچه هلند یکی از کوچه های منطقه ۸ تهران است که امروز مقصد تهران‌گردی است.

مسجدجامعی در این باره افزود: موضوع کوچه هلند به سال ۱۳۴۱ و زلزله بوئین زهرا برمی‌گردد . وی ادامه داد: پس از زلزله بوئین زهرا زمین این کوچه از سوی ملکه هلند خریداری و در اختیار ارامنه قرار گرفت تا زلزله زدگان بوئین زهرا و برخی ارامنه در آن ساکن شوند . مسجد جامعی تاکید کرد: در حال حاضر این کوچه از نظر سیما و منظر شهری نیازمند اصلاح است که پس از اصلاح پیگیری ثبت ملی آن انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: آشفتگی بصری این کوچه نیز با نظر کارشناسان اصلاح می شود . عضوشورای تهران تأکید کرد: ثبت ملی این کوچه نشانه همکاری مشترک ایران ، هلند ، مسلمانان و مسیحیان خواهد بود . وی تعویض سنگفرش کوچه و شناسنامه دار شدن آن را از جمله مقدمات ثبت ملی کوچه هلند عنوان کرد.

منبع: ایرنا

امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش کلوچه دارچینی i
آغاز پرشور برای کلوچه دارچینی | عکس
» آغاز پرشور برای کلوچه دارچینی
... دیدن متن »

نمایش کلوچه دارچینی کار گروه تئاتر مستقل به کارگردانی مریم کاظمی، اولین اجرای خود را با استقبال بی نظیر تماشاگران در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پشت سر گذاشت.

این نمایش شاد و موزیکال که نوشته دیوید وود است و حسین فدایی حسین آن را به فارسی برگردانده روز گذشته با تمام ظرفیت سالن میزبان مخاطبان خود شده و یکی از پرشورترین اجراهایش را پشت سر گذاشت.

در این اجرا که با یاد و خاطره زنده یاد حسین محب اهری برگزار شد هنرمندانی همچون سیدجواد زیتونی، مریم کاظمی هومن رهنمون، عرفان میدانلو، نازنین صفا، حسام کلانتری، مهراد زمانی،پریسا فلاح‌زاده،  فاطمه خدابنده لو،هایده حسین زاده، سمیه بیگی، زهرا روش‌ ضمیر، فربد تجویدی، شادی کارآیین، نرگس صفامنش و مهدی رمضان‌زاده و ... ایفای نقش کردند. تعدادی از هنرجویان بازیگری آموزشگاه تئاتر مستقل (پنجمک) نیز در نقش پرده‌ها روی صحنه رفتند.

نمایش کلوچه دارچینی هر روز غیر از شنبه ها در ساعت ۱۹ اجرا می‌شود و بلیط‌های روزهای نخست این اجرا در سایت تیوال با تخفیف ارائه شده اند. بلیط های کلوچه دارچینی روزهای یکشنبه نیز به صورت نیم بها عرضه می شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های گروه تئاتر مستقل ۰۹۱۹۰۷۷۶۰۹۸ و ۰۹۳۵۷۴۰۸۵۹۷ -  تلفن رزرو اجرا ۰۹۱۹۴۳۴۶۳۵۶ نسبت به رزرو و یا خرید بلیط اقدام کنند.

امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بررسی چگونگی رشد اقتصادی تئاتر بدون اتکا به حمایت‌های دولتی | عکس
در «سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر» اتفاق می‌افتد
» بررسی چگونگی رشد اقتصادی تئاتر بدون اتکا به حمایت‌های دولتی
... دیدن متن »

حسین پاکدل، کیومرث مرادی و حمیدرضا ششجوانی در «سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر»، چگونگی رشد اقتصادی تئاتر بدون اتکا به حمایت‌های دولتی را بررسی می‌کنند.

 به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، موضوع هفتمین نشست از دور اول نشست‌های تخصصی دفتر پژوهش و انتشارات این اداره‌کل، «چگونگی رشد اقتصادی تئاتر بدون اتکا به حمایت‌های دولتی» است.

مهمانان این نشست از سری نشست‌های «سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر»، حسین پاکدل (بازیگر و کارگردان)، کیومرث مرادی (کارگردان و مدرس) و حمیدرضا ششجوانی (مترجم، مدرس و پژوهشگر اقتصاد فرهنگ و هنر) هستند.

«سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر» با کارشناسی سیدجواد روشن به صورت ماهانه در مجموعه‌ تئاترشهر برگزار می‌شود که در این ماه به علت تقارن با شهادت حضرت فاطمه (س)، تعطیلی مجموعه‌ تئاترشهر و همچنین آغاز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، استثناء در روز دوشنبه برگزار خواهد شد.

نشست «چگونگی رشد اقتصادی تئاتر بدون اتکا به حمایت‌های دولتی» روز دوشنبه ۷ بهمن‌ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش مادر نزاییده i
اجرای ویژه‌ی نمایش مادر نزاییده + جلسه نقد با حضور دکتر رفیق نصرتی | عکس
» اجرای ویژه‌ی نمایش مادر نزاییده + جلسه نقد با حضور دکتر رفیق نصرتی
... دیدن متن »

نمایش مادر نزاییده که این روزها در تماشاخانه شانو به روی صحنه می‌رود، فردا شنبه ۵ بهمن ساعت ۱۹ در سانسی ویژه اجرا می‌شود.


در پایان نمایش جلسه‌ی نقد و بررسی با حضور دکتر رفیق نصرتی در خود سالن برگزار می‌شود.

دانشجویان کلیه رشته ها می‌توانند از ۵۰٪ تخفیف ویژه به صورت اینترنتی و حضوری استفاده کنند.

نمایش مادر نزاییده نوشته آرش میرطالبی بر اساس نوشته ای از محمد احسان کریمی به طراحی و  کارگردانی محمد احسان کریمی و آرزو خسروی از تاریخ ۱۶ دی ساعت ۲۱ در سالن شانو به روی صحنه رفته است.

بازیگران این نمایش عبارتند از: بازیگران درون: همایون حیدرزاده (مهمان از گروه آرک آو آرت)، سینا ابوالحسنی و بازیگران بیرون: مهناز ذبیحی، مسعود شاکرمی، هانیه نجفی.

دیگر عوامل نمایش شامل: برنامه ریز و دستیار کارگردان: علی امینی، دستیار اول کارگردان و منشی صحنه: آناهیتا حیدری، کارگردان ویدئو: آرش میرطالبی، برنامه ریز و دستیار کارگردان ویدئو: آناهیتا حیدری، تصویر بردار: آرش سینگ، تدوین: تابان شجاع، حسام بهراد، طراح صدا و موسیقی: پوریا نیک‌پو، طراح صحنه و لباس: محمد احسان کریمی، طراح پوستر و بروشور: رامین غلامی برجی، عکاس: شیرین جهانزاده، روابط عمومی و تبلیغات: نوید آغاز، ساخت تیزر تبلیغاتی: رامین غلامی برجی.

لینک خرید بلیت در تیوالhttps://tiw.al/e3Nu

۲ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فهرست آثار جدید حاضر در جشنواره تئاتر فجر منتشر شد | عکس
» فهرست آثار جدید حاضر در جشنواره تئاتر فجر منتشر شد
... دیدن متن »

اسامی آثار جدیدی که در بخش‌های مسابقه تئاتر ایران، غیررقابتی، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی و رادیوتئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضوردارند، اعلام شد.

به گزارش تیوال به تقل از روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، فهرست آثار جدیدی که در بخش‌های‌ مسابقه تئاتر ایران، غیررقابتی، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه های اجرایی و رادیوتئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضوردارند، منتشر شد. برخی از این نمایش‌ها پیش از این نیز در جشنواره حضور داشتند که با تحولات اخیر بخش بندی آن‌ها تغییر کرده است.
عناوین این آثار به تفکیک بخش، به شرح زیر اعلام می‌شود:

مسابقه تئاتر ایران
دو نمایش «تنها خرچنگ خانگی لای ملافه‌ها خانه می‌کند اتللو» به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم پشت کوهی و «شازده احتجاب» به کارگردانی و نویسندگی افشین زمانی در بخش مسابقه تئاتر ایران حضور دارند.

بخش غیررقابتی
نمایش‌های «کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی از بوشهر، «سرزمین پدری» به نویسندگی و کارگردانی محمد قاسمی از تهران، «جایی برای هیچکس» به نویسندگی آتوسا ریگی و کارگردانی مهدی تقی‌زاده از زاهدان، «زندگی با طعم خردل» به نویسندگی محمدغدیرزاده و سعید نجفیان و کارگردانی سعید نجفیان از تهران، «واگیر ندارد» به نویسندگی ساشا کشوادی و مریم یاسین‌زاده و کارگردانی ساشا کشوادی از تهران، «پشت دیوار عمارت» به نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی از تهران عناوین شش نمایش جدید حاضر در بخش غیر رقابتی جشنواره سی و هشتم هستند.

رادیو تئاتر
رادیو تئاتر «سردار عشق» به نویسندگی امین رهبر و کارگردانی بهرام ابراهیمی از تهران نیز به جمع آثار این بخش اضافه شده است.

نمایش‌های خیابانی
عناوین نمایش‌های خیابانی جدید سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز به شرح زیر است:
«گل پری» به نویسندگی و کارگردانی سعید بادینی از زاهدان
«تنها یک زمین داریم» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا اردلان از تهران
«هم نفس» به نویسندگی و کارگردانی علی محمد رادمنش از کرمان
«سردار پرچم دار» به نویسندگی محسن اردشیر و کارگردانی پویا امامی از اصفهان
«کاروان چوبی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی اسدی مرام از کرمانشاه
«سرباز» به نویسندگی امیرحسین شفیعی و کارگردانی پژمان شاهوردی از بروجرد

دیگرگونه‌های اجرایی
 نمایش«کمیته مشترک»به نویسندگی و کارگردانی میلادجباری مولانا به عنوان مهمان در بخش دیگرگونه‌های اجرایی حضور خواهد داشت.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۱ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. آدرس سایت جشنواره fitf.theater.ir است.

۳ روز پیش، پنجشنبه
امیرمسعود فدائی، غزال م و aylar ord این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 نمایش «یاس نبوی» در بابل به اجرا در آمد | عکس
ازسوی گروه تئاتر شمیم بابل به مناسبت ایام فاطمیه
» نمایش «یاس نبوی» در بابل به اجرا در آمد
... دیدن متن »

نمایش «یاس نبوی» به کارگردانی محمدرضا کامیاب ازسوی گروه تئاتر شمیم بابل،  به مناسبت ایام فاطمیه از دوم بهمن ماه ۹۸  در این شهر به اجرا در آمد.
نمایش«یاس نبوی» به نویسندگی وکارگردانی محمدرضا کامیاب ازسوی گروه تئاتر شمیم بابل، به مناسبت ایام فاطمیه در این شهربه اجرا در آمد.

در این نمایش پیمان چمنی، جمشیدگلکار، علیرضاگلبابایی، ایمان ابوالحسینی، علی اسماعیلی، محمد صادق حاجی فیروزی، آرش نشیبا، علیرضا بوستانیان و جواد تیموری به ایفای نقش می پردازند.

نمایش«یاس نبوی» که به برشی از وقایع تاریخ و تجاوز به حریم ولایت بعداز رحلت حضرت رسول می پردازد، از دوم  بهمن ماه ۹۸ به اجرا درآمد و تا ۱۱بهمن ماه هرروز راس ساعت ۱۸ در محل نمایشگاه  سوگواره «یاس نبوی» واقع در میدان۱۷ شهریور بابل اجرا درمی آید.

۳ روز پیش، پنجشنبه
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایندگان ۲۱ کشور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور دارند | عکس
» نمایندگان ۲۱ کشور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور دارند
... دیدن متن »

مدیران کمپانی‌ها، تهیه کنندگان و هنرمندان تئاتر ۲۱ کشور در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران حضور می‌یابند.

 به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، شش نمایش از کشورهای لهستان، ارمنستان، بلژیک، سوییس و یونان در بخش تئاتر ملل سی و هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر اجرا می‌شوند.

همچنین ۲۵ مهمان از ۱۹ کشور شیلی، فنلاند، گرجستان، کرواسی، فرانسه، چین، بلژیک، لیتوانی، روسیه، سوییس، ایتالیا، آذربایجان، تاتارستان، ارمنستان، تاجیکستان، دانمارک، الجزایر، عمان، هلند در پنجمین بازار بین‌المللی هنرهای نمایشی ایران که از ۱۳ تا ۱۷ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود، حضور می‌یابند.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۱ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. آدرس سایت جشنواره http://fitf.theater.ir/ است.

۳ روز پیش، پنجشنبه
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان محفلِ
» فراخوان محفلِ "نمایش‌ْخاطره" با محوریت سردار آسمانی "سپهبد سلیمانی" منتشر شد
... دیدن متن »

دبیرخانه همایش ملی تئاتر سردار آسمانی جزئیات برنامه این محفل را اعلام کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس دبیرخانه ستاد اجرائی همایش ملی تئاتر  سردار آسمانی جزئیات برنامه تخصصی ویژه این همایش را اعلام کرد.
بنابراین گزارش؛ ویژه برنامه همایش ملی سردار آسمانی با عنوان "نمایش‌ْخاطره" و با محوریت خاطره گویی و با حضور هم‌رزمان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرماندهان لشگری و مقامات کشوری و هنرمندان تئاتر کشور با همکاری دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار خواهد شد.
در این محفل یک روزه با بررسی ابعاد و شخصیت این فرمانده مقتدر سپاه اسلام و مواجهه با خاطرات مستند از این شهید بزرگوار زمینه برای خلق اثر و متون نمایشی براساس زندگی، سیره و مبارزات شهید حاج قاسم سلیمانی در مقاطع گوناگون همچون حضور وی در دوران دفاع مقدس، نقش برجسته وی در فرماندهی جبهه مقاومت اسلامی و خصوصیات اخلاقی رفتاری وی فراهم خواهد شد.
این برنامه روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۹۸ ساعت۱۰ صبح در مجتمع فرهنگی هنری اسوه برگزار خواهد شد.
متن این فراخوان بدین شرح می باشد:

دبیرخانه همایش ملی تئاتر  سردار آسمانی با هدف خلق آثار و متون نمایشی برجسته و آشنائی جامعه فرهیخته تئاتر کشور با سبک زندگی و شیوه حیات طیبه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، محفلِ "نمایش‌ْخاطره" با محوریت شهید سپهبد قاسم سلیمانی را برگزار می کند.
الف: محورها و خاطره‌های  مورد ارائه  در محفل:
۱)سردار سلیمانی و دفاع مقدس
۲) سردار سلیمانی و محور جبهه مقاومت اسلامی
۳)سیره، سبک زندگی و نحوه تعامل سردار با اقشار جامعه

ب)شرایط و قوانین بخش نمایشنامه :
نمایشنامه نویسان متقاضی بایستی آثار خود را در محورهای فوق‌الذکر و با بهره مندی از خاطرات بازگو شده در این محفل خلق نمایند. بدیهی است استفاده از سایر منابع معتبر، در جهت خلق لحظات و صحنه‌های ناب از زندگی و مبارزات سردار آسمانی بلامانع است. همچنین نمایشنامه‌های ویژه اجرا در مساجد علاوه بر رعایت نکات و محورهای فراخوان، بایستی موارد ذیل را هنگام نگارش رعایت نمایند:
 ۱- نمایشنامه‌ها باید تک جنسیتی باشد.
۲- مدت زمان نمایشنامه حداکثر ۳۰ دقیقه باشد.
۳- از حداقل دکور و آکساسوار برخوردار باشد.
 
دبیرخانه ستاد اجرائی همایش ملی تئاتر سردار آسمانی متعهد می گردد که از ۳ نمایشنامه برگزیده  تاسقف ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال و از  ۵ نمایشنامه  ویژه اجرا در مساجد تاسقف ۲۵،۰۰۰،۰۰۰  حمایت نماید.

همچنین نمایشنامه های برگزیده صحنه ای ونمایشنامه های  ویژه اجرا در مساجد در ۲ مجلد جداگانه توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منتشر خواهد شد.
سه نمایشنامه برگزیده نهایی صحنه‌ای جهت تولید و شرکت در هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در سال سال آینده مورد حمایت ویژه قرار خواهند گرفت.
مهلت ارسال آثار تا ۱۵ اسفند ۹۸ خواهد بود.

متقاضیان جهت ثبت نام و شرکت در این محفل تا تاریخ ۱۹ بهمن ۹۸ با شماره تلفن های۸- ۸۸۷۴۱۴۲۷ و ۸۸۵۰۴۳۴۱ تماس حاصل نمایند.

۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
میزبانی تئاتر مستقل تهران و تماشاخانه شهرزاد از دو نمایش جشنواره تئاتر فجر | عکس
» میزبانی تئاتر مستقل تهران و تماشاخانه شهرزاد از دو نمایش جشنواره تئاتر فجر
... دیدن متن »

دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد به دلیل اجرای فعلی نمایش «بیگانه در خانه» در تئاتر مستقل تهران و تناسب دکور نمایش «شاه ماهی» با تماشاخانه شهرزاد، تالارهای نامبرده در ایام جشنواره از این دو اثر میزبانی می‌کنند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، دبیرخانه این رویداد در پی انتشار خبر معرفی تالارهای میزبان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، اعلام کرد تئاتر مستقل تهران و تماشاخانه شهرزاد در ایام جشنواره به ترتیب میزبان نمایش‌های «بیگانه در خانه» و «شاه ماهی» هستند و در بخش «به علاوه‌ی فجر» جشنواره حضور ندارند.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۱ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. آدرس سایت جشنواره است.

۳ روز پیش، پنجشنبه
میم سردلی، میشا آشتیانی، امیرمسعود فدائی و غزال م این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش مسکو، فلکه باغشاه i
از دل تاریخ روی صحنه سیمرغ | عکس
» از دل تاریخ روی صحنه سیمرغ
... دیدن متن »

بعد از اتفاقات اخیر، حالا روزها دوباره آرام آرام به حالت عادی خود بر می گردد. فضای فرهنگ و هنر هم از این قاعده مستثنا نیست. در این سیر بازگشت به روزهای عادی خبر رسیده اجرای نمایش «مسکو، فلکه باغشاه» که قصه ای تاریخی مربوط به زمان جنگ جهانی دوم در شوروی سابق را روایت می کند، تا ۳ بهمن در تماشاخانه سیمرغ تمدید شد.

به گزارش تیوال به نقل از جام جم، جنگ های جهانی و اتفاقات مرتبط با آنها هنوز هم موضوع آثار نمایشی و ادبی بسیاری هستند. آنقدر که می توان آثار هنری بسیاری را مرتبط با این موضوعات در سطح جهان یافت.

در ایران هم نمایشنامه های متعددی سالانه روی صحنه می رود که به این رویدادهای جهانی و تاثیرات آنها می پردازند.  البته ناگفته نماند که این آثار در ژانرهای متفاوتی اجرا شده و همیشه هم طرفداران خاص خود را دارند. این موضوع را باید تا حدی زیادی مرهون نمایشنامه نویسانی دانست که توانستند از ابعادو نگاه های متفاوتی سراغ این رویداد نامبارک بروند و تبعاتش را به زبان و بیان هنر به دنیا یادآوری کنند.

فلکه باغشاه به نویسندگی نوید عظیمی و کارگردانی عطا کشاورزجود، یک کمدی درام است که ماجرایی از ۲۶ سال تلاش یک افسر ارشد ک.گ.ب برای رمزگشایی از پرونده سیاستمداری ارشد در حزب حاکم شوروی سابق را در فاصله زمانی پیروزی انقلاب روسیه تا میانه جنگ جهانی دوم روایت می کند. مسکو، فلکه باغشاه اثری کمدی درام، در بستری سیاسی تاریخی و سرشار از موقعیت های فانتزی و گروتسک است که با وجود داشتن ساختاری مدرن، از نزدیک شدن به فضاهای سوررئال و ابزورد پرهیز می کند.

در این اثر که اجرای آن به دلیل سه روز تعطیلی و عزای عمومی و استقبال مخاطبان در روزهای گذشته تا ۳ بهمن تمدید شده است، پرستو پرواز، عماد جاویدپور، افشین رازی، علی قنبر و هدیه هاشمی نقش آفرینی می کنند.

در خلاصه داستان مسکو، فلکه باغشاه آمده است: سال۱۹۱۷، در حالی که انقلاب روسیه در آستانه پیروزی قرار داشت، جمعی از سران بلشویک برای تصمیم گیری درباره آینده انقلاب جلسه مهمی را در سن پترزبورگ برگزار می کنند. اما این جلسه لو می رود و جاسوسان تزار نیکلای دوم اقدام به بمبگذاری در آن می کنند.

در اثر این اتفاق، همه افراد حاضر در محل جلسه کشته می شوند، به جز یک نفر و او کسی نیست جز میخائیل میخائیلویچ پرشوین بزرگ که بعدها به چهره ای مهم در عرصه سیاست شوروی تبدیل می شود. در حالی که ۲۶ سال از آن حادثه گذشته است و اتحادیه جماهیر شوروی سوسیالیستی در جبهه های استالینگراد با آلمان نازی می جنگد، سرهنگ ایلیانوف، افسر ارشد ک.گ.ب با پرونده ای سرخرنگ راهی مسکو می شود. به نظر می رسد او به راز حادثه پی برده و حقیقت ماجرای بمبگذاری سن پترزبورگ و تنها بازمانده آن را دریافته است.

۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای نمایش نامه خوانی
فرهنگسرای ارسباران برگزار می کند:
» اجرای نمایش نامه خوانی" باغ وحش شیشه ای"
... دیدن متن »

اجرای نمایش نامه خوانی "باغ وحش شیشه ای" به تهیه کنندگی امین زندگانی روز شنبه ۵ بهمن ماه از ساعت ۲۰ در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران " باغ وحش شیشه ای" نوشته تنسی ویلیامز روایت یک درام اجتماعی قدرتمند که بر خلاف فضاهای ذهنی شخصیت‌هایش ریشه‌های عمیقی در تحولات اجتماعی مورد نظر نویسنده را نشانه می‌رود، این نمایش به سرپرستی بورژین عبدالرزاقی، کارگردانی شقایق بهزاد مهر و با بازی نگار افراشته، الهه جعفری، مهدی صمیمی، صدف کوهی و علی مولایی اجرا خواهد شد.

علاقه مندان برای حضور در این نشست می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی سیدخندان، بالاتر از سیدخندان، خ جلفا مراجعه کنند. تلفن گویای ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ داخلی ۱۱۹ برای آگاهی بیشتر اعلام می شود.    
                                                                                 
                                                                                 


۳ روز پیش، پنجشنبه
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید