کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال | اخبار
S3 : 03:08:47 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
با اعلام آرای هیئت داوران بخش های مختلف دومین دوره جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را شناخت | عکس
با اعلام آرای هیئت داوران بخش های مختلف دومین دوره جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را شناخت
هیئت داوران بخش های تئاتر، نمایشنامه نویسی، استعدادیابی بازیگری، فیلم کوتاه، فیلمنامه نویسی، استندآپ، تقلیدصدا و دوبله دومین جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را معرفی کردند.دومین جشنواره ملی ...
دیدن ادامه ››

هیئت داوران بخش های تئاتر، نمایشنامه نویسی، استعدادیابی بازیگری، فیلم کوتاه، فیلمنامه نویسی، استندآپ، تقلیدصدا و دوبله دومین جشنواره ملی سینمایش برگزیدگان خود را معرفی کردند.
دومین جشنواره ملی سینمایش از مجموع 867 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره و با آرای هیئت داوران و اعلام برگزیدگان در بخش های شش گانه به کار خود پایان داد.
بخش تئاتر:
در بخش تئاتر و از مجموع 174 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار نمایشی توسط رضا فیاضی، خسرو احمدی، رویا بختیاری و محمدرضا خردمند انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
کارگردانی:
رتبه اول کارگردانی:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به آرش رضایی برای نمایش «راز خون» از شهرستان ازنا استان لرستان.
رتبه ی دوم کارگردانی:
لوح تقدیر به غزل بویری برای نمایش های «ماهک» و «پیش از ناشتایی» کاری از گروه تئاتر ماتریوشکا از شهرستان امیدیه استان خوزستان.
لوح تقدیر به جاوید اسماعیلی برای نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
بازیگری:
رتبه ی اول بازیگری:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به حسن بابازاده بازیگر نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
رتبه ی دوم بازیگری:
لوح تقدیر به خدیجه مویسات بازیگر نمایش «پیش از ناشتایی» از شهرستان امیدیه استان خوزستان.
لوح تقدیر به حسین مرادی برزگرزاده بازیگر نمایش «دریای سرخ» از شهرستان دزفول استان خوزستان.
رتبه ی سوم بازیگری:
لوح تقدیر به جاوید اسماعیلی بازیگر نمایش «اینستاگرام» از شهرستان تبریز استان آذربایجان شرقی.
بخش نمایشنامه نویسی:
در بخش نمایشنامه نویسی و از مجموع 203 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری نمایشنامه ها توسط سیدمجید میرحسینی و ندا قربانیان انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
آثار برگزیده:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به عقیل جماعتی نویسنده نمایشنامه «کودکان سیاوش» از جزیره خارگ استان بوشهر.
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به جهانگیر چالاکی نویسنده نمایشنامه «جیران» از شهرستان بناب استان آذربایجان شرقی.
بخش استعدادیابی بازیگری:
در بخش استعدادیابی بازیگری و از مجموع 99 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط رضا فیاضی، خسرو احمدی، رویا بختیاری و محمدرضا خردمند انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
برگزیدگان:
ماریا اورکی از تهران.
امیرمحمد عزیزپور از شهرستان قائم شهر استان مازندران
تارا داوودی از شهرستان اهواز استان خوزستان
الناز قانعی نیا از شهرستان دزفول استان خوزستان
حسین مرادی برزگرزاده از شهرستان دزفول استان خوزستان
مبینا محمدپور از  شهرستان دزفول استان خوزستان
حمید روشنی از شهرستان خرمشهر استان خوزستان
امیر سلامت زاده از شهرستان آستارا استان گیلان
محمد رییسی از استان کرمان
آرش رضایی از شهرستان ازنا استان لرستان
فاطمه لنده از شهرستان بندرماهشهر استان خوزستان
در این بخش به هر یک از برگزیدگان لوح تقدیر اهداء می گردد و بعد از بحران کرونا برای برگزیدگان ورک شاپ بازیگری از طرف ستاد جشنواره در تهران برگزار می گردد.
بخش فیلمنامه نویسی:
در بخش فیلمنامه نویسی و از مجموع ۱۸۹ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط شیما جوادپور و دکتر الیزا سعیدی انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به مجتبی تقوی نیا نویسنده فیلمنامه «آلا» از تهران.
بخش فیلم کوتاه:
در بخش فیلم کوتاه و از مجموع ۱۶۰ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار نمایشی توسط رضا بنفشه خواه، آتش تقی پور، سعید امین دوست، بابک کریمی و رسول لطیفی انجام گرفت و نتایج به شرح ذیل اعلام گردید:
لوح تقدیر و تندیس جشنواره به مبین طهماسبی کارگردان فیلم کوتاه «زندگی مبهم» از شهرستان تالش استان گیلان.
بخش استندآپ، تقلید صدا و دوبله:
در بخش استندآپ، تقلیدصدا و دوبله از مجموع 42 اثر رسیده به تفکیک ۲۳ اثر در بخش استنداپ، ۱۲ اثر در بخش دوبله و ۷ اثر در بخش تقلید صدا به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار توسط مجید ترکمان و رضا ذریه انجام گرفت و هیئت داوران هیچ اثری را حائز کسب رتبه در این بخش ندانست.
«دومین جشنواره ملی سینمایش» به دبیری دکترمیترا تقی نژاد و حمایت مهدی کوشکی در بهار سال جاری برگزار شد

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
ثبت‌نام و حضور در «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» رایگان شد | عکس
به دلیل شرایط اقتصادی موجود و به‌منظور حمایت از جوانان مستعد
ثبت‌نام و حضور در «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» رایگان شد
دبیر نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» از رایگان شدن ثبت نام و حضور در این جشنواره خبر داد.به گزارش ستاد خبری، شهرام اسدزاده دبیر نخستین دوره از «جشنواره ...
دیدن ادامه ››

دبیر نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» از رایگان شدن ثبت نام و حضور در این جشنواره خبر داد.
به گزارش ستاد خبری، شهرام اسدزاده دبیر نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» گفت: با توجه شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا جشنواره‌ای را به صورت آنلاین طراحی و راه‌اندازی کرده‌ایم تا علاقه‌مندان به سینما و به ویژه فیلم کوتاه بتوانند آثار خود را به رقابت بگذارند. وی افزود: جوانان بسیاری هستند که توانایی‌های شناخته‌نشده‌ای دارند و جشنواره‌های این‌چنینی می‌تواند راهی باشد تا این استعدادها شناخته شود و به دنیای حرفه‌ای سینما راه یابند. وی تصریح کرد: پس از گذشت چند روز از آغاز ثبت نام آثار در جشنواره، در شورای سیاست‌گذاری جشنواره تصمیم گرفتیم که به دلیل شرایط اقتصادی این روزهای جامعه و به منظور حمایت از جوانان مستعد به‌ویژه در شهرستان‌ها، هزینه‌ای که پیش از این برای ثبت نام و حضور در نخستین دوره از جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد در نظر گرفته شده بود، حذف کنیم تا شرایط مساعدتری فراهم شود و جوانان و علاقه‌مندان بتوانند بدون هیچ نگرانی و دغدغه آثار خود را به این جشنواره بفرستند.
نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» 15 تا 30 مردادماه 1399 در دو بخش رقابتی «فیلم کوتاه» و «استعداد برتر» برگزار می‌شود و پوران درخشنده، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، جواد طوسی و سیروس الوند آثار حاضر در این جشنواره را گزینش و داوری می‌کنند.
آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار برای حضور در نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» 31 تیرماه است.
علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.talentfilmfest.com مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
معرفی مدیران بخش های مختلف جشنواره مجازی دانشگاهی « هنر –19» | عکس
معرفی مدیران بخش های مختلف جشنواره مجازی دانشگاهی « هنر –19»
دبیرنخستین جشنواره مجازی دانشگاهی « هنر-19 » با صدور احکامی جداگانه مدیران بخش های مختلف ستاد برگزاری جشنواره را منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ حامد شفیع خواه دبیر نخستین ...
دیدن ادامه ››

دبیرنخستین جشنواره مجازی دانشگاهی « هنر-19 » با صدور احکامی جداگانه مدیران بخش های مختلف ستاد برگزاری جشنواره را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ حامد شفیع خواه دبیر نخستین جشنواره  مجازی هنر -19 طی احکام جداگانه مدیر روابط عمومی و مسئولین  بخش های مختلف دبیر خانه و ستاد اجرایی را معرفی کرد. طی این احکام امین اکبری نسب  کارگردان، بازیگر و مدرس تئاتر که پیش از این در اداره برنامه های تئاتر نیزدر سمت های مختلف مدیریت روابط عمومی و مدیر اجرایی حضور داشته است به عنوان مدیر« روابط عمومی جشنواره»  ، همچنین امین نقی ئی از دانشجویان فعال دانشکده  هنر دانشگاه تهران مرکز به عنوان« مدیر اجرایی» ، پونه شهابی «مدیر برنامه ریزی» ، کیومرث دیلمغانی مدیر «شبکه های مجازی»، نگار ربیعی، «مدیر هماهنگی» ، یلدا عابدینی مدیر بخش «تبلیغات»  نخستین جنشواره  مجازی هنر -19  دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران مرکز منصوب شدند

نخستین جشنواره مجازی هنر-19 در بخش‌های بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و داستان کوتاه در راستای حمایت از تولید آثار دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و دانشکده هنر در مرداد ماه 99 برگزار می شود شایان ذکر است آخریم مهلت ارسال آثار به دبیر خانه جشنواره 7 مرداد ماه می باشد

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
جایگاه زن و مرد در فعالیت تئاتری هم‌سان است | عکس
آرزو افشار اظهار داشت: در دهه‌ی اخیر حضور زنان در سینما و تئاتر بسیار موثرتر و درخشان‌تر از مردان بوده است
جایگاه زن و مرد در فعالیت تئاتری هم‌سان است
برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، در ارتباط تلفنی با آرزو افشار (استاد دانشگاه و بازیگر تئاتر) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت. آرزو افشار در مصاحبه تلفنی با برنامه ...
دیدن ادامه ››

برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، در ارتباط تلفنی با آرزو افشار (استاد دانشگاه و بازیگر تئاتر) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.

آرزو افشار در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: امروزه در حیطه سینما و تئاتر کشور تفاوت زیادی میان زنان و مردان وجود ندارد.

وی افزود: به اندازه‌ای که آقایان در حوزه سینما و تئاتر کار می‌کنند، خانم‌ها بسیار درخشان و موثر در این زمینه‌ها فعال هستند.

این بازیگر تئاتر اضافه کرد: در دهه‌ی اخیر حضور زنان در سینما و تئاتر بسیار موثرتر و درخشان‌تر از مردان بوده است.

وی با اشاره به شرایط زنان متاهل در فعالیت‌های حرفه‌ای، توضیح داد: زنانی که متاهل هستند در فعالیت‌های حرفه‌ای سختی‌های بیشتری را تجربه می‌کنند، چرا که زنان علاوه بر کار خودشان در داخل منزل هم مسئولیت‌های متعددی را بر عهده دارند.

آرزو افشار ادامه داد: برخی از بانوان به دلیل مسئولیت‌های خانه یا حساسیت‌های شخصی ترجیح می‌دهند که فقط برای جمعیت زنان اجرا – تئاتر – داشته باشند و در همکاری با سایر خانم‌ها کار را پیش ببرند.

وی افزود: جشنواره تئاتر بانوان برای زنانی که دوست دارند فقط برای بانوان اجرا کنند، فرصت خوبی بود.

این استاد دانشگاه با اشاره به تجربه شخصی خود در حوزه تئاتر خاطر نشان کرد: تا به امروز به دلیل «زن بودن» در بازیگری تئاتر یا سینما جایگاه متفاوتی از مردان را تجربه نکرده‌ام و به نظر من مردان و زنان در سینما و تئاتر همسان با یکدیگر مشغول فعالیت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود چهره‌های معروف تصویری به تئاتر، اظهار داشت: در بسیاری از مواقع دست‌اندرکاران تولیدی تئاتر، بازیگران معروف حوزه تصویر را به تئاتر می‌آورند و آن بازیگر را در مقایسه با بازیگر تئاتری قرار می‌دهند.

به گفته افشار، بازیگرانِ چهره – معروف – اغلب دستمز‌دهای بسیار زیادی را نسبت به فعالان و متخصصان تئاتر دریافت می‌کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بازنمایی خانواده در تئاتر همیشه نشانه وضعیت جامعه نیست | عکس
یک منتقد هنری معتقد است که تماشاگر ایرانی همیشه بازنمایی خانواده در تئاتر را نشانه وضعیت جامعه نمی‌داند، زیرا جامعه ایران در حال پیچیده تر شدن است.
بازنمایی خانواده در تئاتر همیشه نشانه وضعیت جامعه نیست
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، محمد حسن خدایی منتقد هنری و پژوهشگر حوزه سینما و تئاتر در رابطه با آسیبهای بازنمایی خانواده در تئاتر با برنامه گفتگوی فرهنگی مصاحبه کرد. خدایی ...
دیدن ادامه ››

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، محمد حسن خدایی منتقد هنری و پژوهشگر حوزه سینما و تئاتر در رابطه با آسیبهای بازنمایی خانواده در تئاتر با برنامه گفتگوی فرهنگی مصاحبه کرد.

خدایی با اشاره به اهمیت بازنمایی خانواده در آثار نمایشی گفت: خانواده امری جهان شمول است و در همه جوامع از نهادهای بسیار قدیمی و مستحکم محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه جهان مدرن با وضعیت بحرانی خانواده مواجه شده افزود: در اغلب آثار سینمایی و تئاتر رگه‌ای از وضعیت خانواده وجود دارد چراکه یکی از مهم ترین جایگاه‌های ثبات و هویت پیدا کردن انسانها در خانواده است.

پژوهشگر حوزه سینما و تئاتر با اشاره به اینکه دو انقلاب سیاسی اجتماعی در ایران ارزشها و مسائل جدیدی را به وجود آورد گفت: به دلیل اینکه ارزش‌هایی که خانواده برای سنت و مسائل تاریخی قائل است اهمیت زیادی دارد و طبیعی است که روایت و بازنمایی این رکن مهم در آثار هنری هم مهم تلقی شود.

این منتقد هنری معتقد است که تماشاگر ایرانی همیشه بازنمایی خانواده در تئاتر را نشانه وضعیت جامعه نمی‌داند، زیرا جامعه ایران در حال پیچیده تر شدن است و به همین دلیل مخاطب ایرانی به تدریج مانند همه مردم دنیا در حال عبور از تطابق دادن‌ها و نگاه نمادگرایانه است.

خدایی با اشاره به بحران ارزشها و مشکلات اقتصادی در جامعه ایرانی گفت: جامعه ما با این شرایط نمی‌تواند هویت خودش را در سطح جامعه از طریق بازنمایی به دیگران نشان دهد.

پژوهشگر حوزه سینما و تئاتر در پاسخ به این سوال که چرا هنرمندان ایرانی در شرایط سخت اقتصادی امروز اتحاد خانواده‌ها را نشان نمی‌دهند؟ گفت: بخشی از این موضوع به نگاه فاقد امید و چشم انداز در هنرمند برمی گردد یعنی هنرمند احساس می‌کند باید آثاری خلق کند که در نهایت مخاطب یک فروپاشی و تلخی را تجربه کند لذا به نظر می‌رسد با این هنرمندان هم باید وارد گفتگو شد و از آنها سوال کرد که آیا تولیداتشان بازتابی از جامعه است یا یک پیشنهاد شخصی برای این وضعیت؟ !

خدایی مطرح کرد: ما در صد سال اخیر شکل‌های مختلفی از خانواده را تجربه کرده‌ایم مثلا خانواده‌ای که یک عضو دارد بنابراین طبیعی است که بازنمایی خانواده در تئاتر و سینمای ایران با پیچیده تر شدن و شکل‌های جدید خانواده متفاوت شود.

منتقد هنری با بیان اینکه بازنمایی خانواده و فرم‌های جدید آثار عمدتاً با فضای سیاسی و امکان بازنمایی‌ها گره خورده است، گفت: هرچه قدر فضای سیاسی و فرهنگی ما دموکراتیک تر باشد امکان بازنمایی شکل‌های مختلف خانواده هم بیشتر فراهم می‌شود و هرچه فضا تنگ تر شود از نگاه آسیب شناسانه به این حوزه محروم خواهیم شد.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
جشنواره تئاتر بانوان به بهانه‌های مالی متوقف شد | عکس
دبیر سابق جشنواره تئاتر بانوان اظهار داشت: زنان فعال در تئاتر، دو یا سه برابر مردان کار می‌کنند و به همین دلیل در بسیاری از مواقع موفقیت‌های بیشتری را کسب می‌کنند.
جشنواره تئاتر بانوان به بهانه‌های مالی متوقف شد
برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، در ارتباط تلفنی با اعظم بروجردی (استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان و دبیر سابق جشنواره تئاتر بانوان) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت. اعظم ...
دیدن ادامه ››

برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، در ارتباط تلفنی با اعظم بروجردی (استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان و دبیر سابق جشنواره تئاتر بانوان) از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.

اعظم بروجردی در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: جشنواره تئاتر بانوان کار خودش را بسیار خوب و موثر پیش می‌برد و نمی‌دانم چرا مسئولین با استمرار فعالیت این جشنواره موافق نبودند.

وی با بیان این که حوزه زنان همواره با ترس آمیخته شده است، اظهار داشت: جشنواره تئاتر بانوان به بهانه‌های مالی متوقف شد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که بانوان در تمام رشته‌های تئاتری فعالیت چشم‌گیری دارند، عنوان کرد: در برخی از حوزه‌های تئاتر بانوان از مردانِ فعال در این رشته سبقت می‌گیرند.

وی افزود: بانوان باید به گونه‌ای زندگی خود را پیش ببرند که چیزی فدای چیز دیگری نشود.

اعظم بروجردی ادامه داد: در زندگیِ یک زن، تئاتر نباید فدای خانواده شود و همین‌طور خانواده نباید در راستای فعالیت تئاتری کم‌رنگ شود.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های مختلف یک زن باید در مسیری پیگیری شوند، که اصل خانواده آسیب نبیند.

دبیر سابق جشنواره تئاتر بانوان با بیان این که تئاتر فعالیتی وقت‌گیر است، توضیح داد: زنان فعال در تئاتر، دو یا سه برابر مردان کار می‌کنند و به همین دلیل در بسیاری از مواقع موفقیت‌های بیشتری را کسب می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: جدال یا دوگانگی «خانواده یا کار» یکی از مهم‌ترین معضلات زنانی است که در حوزه‌های مختلف حرفه‌ای مشغول به کار هستند.

اعظم بروجردی اضافه کرد: برخی از مسئولین سعی می‌کنند با وضع سیاست‌های مختلف زنان را در خانه نگه دارند و تصور می‌کنند که زن نباید در محیط حرفه‌ای حضور داشته باشد.

وی با اشاره به این که کسی از قبال تئاتر به تامین مالی نمی‌رسد، توضیح داد: فعالیت تئاتری درآمد ویژه‌ای را به همراه ندارند و این موضوع به زن بودن یا مرد بودن ربط ندارد.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: در زمانی که مسئولین درآمد ناشی از تئاتر را به گیشه حواله می‌دهند، تئاتری‌ها هر کاری می‌کنند تا گیشه را فتح کنند، در حالی که سیاست‌های مختلف باید اصل سیستم را مورد ساماندهی قرار دهند.

وی با اشاره به تاثیر جشنواره تئاتر بانوان در عرصه‌های بین‌الملل، عنوان کرد: بسیاری از کشورها رغبتی به برگزاری جشنواره‌ای برای بانوان در حوزه تئاتر نداشتند و پس از چندین دوره بررسیِ جشنواره تئاتر بانوان، از ما الگوبرداری کردند و الان جشنواره‌های خوبی را برای بانوان برگزار می‌کنند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خانه‌داری برای زنان تئاتری، کاری فرسایشی است | عکس
خانه‌داری برای زنان تئاتری، کاری فرسایشی است
برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، با حضور دکتر سیمین امیریان (استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. سیمین امیریان در برنامه «پرده آخر» ...
دیدن ادامه ››

برنامه پرده آخر با موضوع زن در عرصه تئاتر ایران، با حضور دکتر سیمین امیریان (استاد دانشگاه، نویسنده و کارگردان) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

سیمین امیریان در برنامه «پرده آخر» گفت: زنان در دهه‌ی اخیر در همه زمینه‌ها از جمله تئاتر کارهایی شایسته برای اثبات خودشان انجام دادند، اما سدهای مختلفی مانع پیشرفت بانوان شده است.

وی افزود: متاسفانه موضوعیت «زن بودن» در فعالیت‌های مختلف ممکن است برای زنان سد راه باشد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که بسیاری از افراد به توانایی‌های زنان توجه نمی‌کنند، اظهار داشت: عده‌ای در مقایسه‌ی زن با مرد تصور می‌کنند که توانایی‌های یک مرد بسیار بیشتر از زن است.

وی اضافه کرد: شاید توانِ فیزیکی زنان از مردان کم‌تر باشد، اما این موضوع ربطی به استعداد و خلاقیت و هوش ندارد.

سیمین امیریان افزود: فرهنگ ما گمان می‌کند که مرد به تناسب توانایی فیزیکی زیاد، استعداد و خلاقیت بیشتری دارد.

وی تاکید داشت: متاسفانه بسیار از افراد در انتخاب یک زن و مرد برای کار با ویژگی‌ها و شرایط مشابه، اول مرد را انتخاب می‌کنند.

این کارگردان تئاتر با اشاره به این که زن و مرد در جامعه باید در کنار یکدیگر فعالیت کنند، عنوان کرد: در هیچ شرایطی نمی‌شود زنان را از تئاتر ایران و حتی جهان حذف کرد.

وی با اشاره به وضعیت دستمزد زنان در حوزه تئاتر، توضیح داد: تولیدکنندگان اثر یا جشنواره‌های مختلف همیشه پایین‌ترین میزان دستمزد را برای زنان فعال در حوزه تئاتر در نظر می‌گیرند.

سیمین امیریان افزود: اکثر زنان حاضر در محیط کاری، شرایط یکدیگر را درک می‌کنند، اما کارفرماها شرایطی را فراهم می‌کنند که رقابتی ناسالم میان زنان شکل بگیرد.

وی با اشاره به فعالیت زنان متاهل در تئاتر، توضیح داد: زنانی که ازدواج کرده‌اند بعد از ساعت‌ها فعالیت در حوزه حرفه‌ای، به محض رسیدن به خانه دومرتبه کار و فعالیت را شروع می‌کنند، در حالی که مرد پس از کار و آمدن به خانه فقط استراحت می‌کند.

این نویسنده اضافه کرد: اکثر افراد باور دارند که زن باید کارهای خانه را بر دوش بکشد، مگر در شرایطی که همسرش همراهی و همکاری در خانه را درک کند.

وی افزود: کار خانه برای زنانی که در حوزه تئاتر فعال هستند، کاری فرسایشی است.

سیمین امیریان ادامه داد: شرایط بارداری از جمله موقعیت‌هایی است که باعث می‌شود یک زن شرایط کاری مختلفی را از دست بدهد.

وی خاطر نشان کرد: یک زن حدود نیمی از زمان زندگی خود را در موضوع خانه‌داری و تربیت فرزند صرف می‌کند و مبرهن است که به اندازه‌ی یک مرد نتواند حضور فعال در عرصه‌های مختلف داشته باشد.

این کارگردان تئاتر تاکید کرد: بسیاری از زنان فعال در تئاتر و سینما پس از دوران بارداری، مشغول تربیت فرزند می‌شوند و به فعالیت حرفه‌ای خاتمه می‌دهند.

میم این را خواند
این که خانه‌داری ،به ویژه در ایران، به گردن زنان افتاده ربطی به زنان تاتری نداره. برای همه‌ی زنان شاغل کاری فرسایشیه؛ حالا دیگه وارد اون بحث نمیشم که معتقده خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته بشه، یعنی برای صرفا خانه‌دار ها هم فرسایشی میشه اگه زمان استراحت و ... لحاظ نشه.
ولی اینکه شما اومدین زنان تاتری رو جدا کردین، کار سخیفیه.
۱۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت  | عکس
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت
هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد اکبرنژاد و جواد ...
دیدن ادامه ››

هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد اکبرنژاد و جواد صداقت،  به‌عنوان اعضای هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی جشنواره معرفی شدند.

فارس باقری متولد 1354، نویسنده و کارگردان، دارای مدرک دکتریِ مطالعات تخصصی تئاتر از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه سوره می‌باشد. تاکنون از وی نمایشنامه‌های متعددی منتشر شده است و کارگردانی و اجرای چندین نمایش را در کارنامۀ هنری خود دارد. همچنین وی نمایشنامه‌نویس برگزیدۀ جایزۀ بزرگ ادبیات نمایشیِ سالِ ایران در سال‌های 1381 و 1394 و نمایشنامه‌نویس برگزیدۀ جشنوارۀ بین‌المللی فجر در سال ۱۳۹۳ بوده است.

میلاد اکبرنژاد متولد ۱۳۵۴، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

وی چندین داستان، مقاله و یادداشت در حوزۀ تئاتر، نمایشنامه‌نویسی و رسانه نوشته است. خلق بیش از پنجاه نمایشنامه، کارگردانی و نگارش بیش از ۳۵  نمایش رادیویی و کارگردانی چندین تله‌تئاتر تلویزیونی در کارنامۀ اکبرنژاد دیده می‌شود. وی در جشنواره‌های مختلفی همچون عاشورائیان، تئاتر فجر و ... موفق به دریافت جایزه در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی شده است.

جواد صداقت متولد ۱۳۵7 در بندر بوشهر، نویسنده،کارگردان، دراماتورژ، بازیگر و طراح صحنه است. وی مدرس و عضو هیأت علمى گروه سینما و تئاتر دانشگاه آزاد اسلامى و همچنین رئیس انجمن هنرهاى نمایشى استان بوشهر است.

داورى و بازبینی در چندین جشنوارۀ دانشجویی و استانی و نیز نگارش چندین پژوهش و ارائۀ مقالات تخصصی از جمله سوابق او به‌شمار می‌رود. وی همچنین در چندین جشنوارۀ استانى، ملى و بین‌المللى، به‌عنوان کارگردان حضور داشته است.

هفدهمین جشنوارۀ  سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح،  آذرماه سال جاری و با دبیری حمید نیلی  برگزارخواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سریال
سریال "ایستگاه آخر" به کارگردانی اردشیر شلیله و تهیه‌کنندگی علی زارعین آماده نمایش شد.
سریال "ایستگاه آخر" به کارگردانی اردشیر شلیله و تهیه‌کنندگی علی زارعین آماده نمایش شد.به گزارش روابط عمومی پروژه، با پایان یافتن ساخت موسیقی این سریال توسط محمد فرشته‌نژاد و انجام میکس ...
دیدن ادامه ››

سریال "ایستگاه آخر" به کارگردانی اردشیر شلیله و تهیه‌کنندگی علی زارعین آماده نمایش شد.
به گزارش روابط عمومی پروژه، با پایان یافتن ساخت موسیقی این سریال توسط محمد فرشته‌نژاد و انجام میکس نهایی صدا در استودیو آمایش هنر توسط امیرحسین صادقی، این سریال که برای پخش در نمایش خانگی در نظر گرفته شده آماده نمایش شد و به‌زودی در سامانه‌های VOD به نمایش عمومی در خواهد آمد.
در خلاصه داستان "ایستگاه آخر" آمده: اینجا قدرِ هنرِ منو نمی‌دونن. من بالاخره از اینجا می‌رم. من اینجا دارم حروم می‌شم. نه اهالی انارآباد اولیا قدرِ منو می‌دونن، نه انارآبادِ سفلی. من از اینجا می‌رم. می‌رم لوس‌آنجلس. مگه من چیم از خواننده‌های لوس‌آنجلسی کمتره؟ همه ی نقشه‌های رفتنمم کشیدم...
محرم حق‌پناه، آریا رسائی‌پور، مهدی قلی‌زاده، سروش حبیبپور، فائزه خدابنده‌لو، محمد امینی، سها پورحاتمی، سلماز غلامی، حامد مقدسی، هادی علی‌عسگری، علی خونساری، فهیمه گردان، سیاوش قلعه‌وردی، پدرام حبیبی، سحر حبیب‌اللهی، یاسمن زارعین، حمید منصوری، محمد رهروانی، محسن رحیمی، احسان پورباقر، امیرعباس اعلاعی، داوود رمضانی، الهام جهانشاهی‌قاجار، آرش موسوی، نیلوفر روستایی، عاطفه توکلی، پارمیدا آریا، زهرا قمری، حبیب قمری، سید فرهاد هاشمی و وحید ولی‌نواز بازیگران "ایستگاه آخر" هستند.
همچنین از دیگر عوامل سریال "ایستگاه آخر" می‌توان به: نویسنده فیلمنامه: محسن یوسفی، بازنویسی فیلمنامه: اردشیر شلیله، مشاور تهیه‌کننده: رضا رخشان، مدیر تولید و برنامه‌ریزی: مهرداد متولی، دستیار کارگردان: ابوالفضل خدابنده‌لو، مدیر تدارکات: محمد علیمحمدی، دستیاران تدارکات: حسن شکری، مهدی ربیعی، امور دفتری: سمیرا صارمی، صدابردار: محمد عیوضی، دستیار صدابردار: یوسف عزیزی، صداگذاری و ترکیب صدا: امیرحسین صادقی، عکاس: علی علیزاده، تصویربردار: منصور عبدرضایی، دستیار اول تصویربردار: محمد امام‌قلی، دستیار دوم تصویربردار: میلاد شریفی، دستیار تدوین: پرویز حسنلو، آهنگساز: محمد فرشته‌نژاد، راوی: علی زارعی، طراح عنوان‌بندی: محمود شکرایه، مشاور زبان انگلیسی: مهدی قلی‌زاده، طراح صحنه و لباس و تدوینگر: اردشیر شلیله و مدیر روابط عمومی: مهدی سلیمانی برچلویی اشاره کرد

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت  | عکس
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت
هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد ...
دیدن ادامه ››

هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد اکبرنژاد و جواد صداقت،  به‌عنوان اعضای هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی جشنواره معرفی شدند.
فارس باقری متولد ۱۳۵۴، نویسنده و کارگردان، دارای مدرک دکتریِ مطالعات تخصصی تئاتر از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه سوره می‌باشد. تاکنون از وی نمایشنامه‌های متعددی منتشر شده است و کارگردانی و اجرای چندین نمایش را در کارنامۀ هنری خود دارد. همچنین وی نمایشنامه‌نویس برگزیدۀ جایزۀ بزرگ ادبیات نمایشیِ سالِ ایران در سال‌های ۱۳۸۱ و ۱۳۹۴ و نمایشنامه‌نویس برگزیدۀ جشنوارۀ بین‌المللی فجر در سال ۱۳۹۳ بوده است.
میلاد اکبرنژاد متولد ۱۳۵۴، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.
وی چندین داستان، مقاله و یادداشت در حوزۀ تئاتر، نمایشنامه‌نویسی و رسانه نوشته است. خلق بیش از پنجاه نمایشنامه، کارگردانی و نگارش بیش از ۳۵  نمایش رادیویی و کارگردانی چندین تله‌تئاتر تلویزیونی در کارنامۀ اکبرنژاد دیده می‌شود. وی در جشنواره‌های مختلفی همچون عاشورائیان، تئاتر فجر و ... موفق به دریافت جایزه در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی شده است.
جواد صداقت متولد ۱۳۵۷ در بندر بوشهر، نویسنده،کارگردان، دراماتورژ، بازیگر و طراح صحنه است. وی مدرس و عضو هیأت علمى گروه سینما و تئاتر دانشگاه آزاد اسلامى و همچنین رئیس انجمن هنرهاى نمایشى استان بوشهر است.
داورى و بازبینی در چندین جشنوارۀ دانشجویی و استانی و نیز نگارش چندین پژوهش و ارائۀ مقالات تخصصی از جمله سوابق او به‌شمار می‌رود. وی همچنین در چندین جشنوارۀ استانى، ملى و بین‌المللى، به‌عنوان کارگردان حضور داشته است.
هفدهمین جشنوارۀ  سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح،  آذرماه سال جاری و با دبیری حمید نیلی  برگزارخواهد شد.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود | عکس
در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک مقرر شد دبیر این رویداد در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره در نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شود.
هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود
در جلسه مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری تهران- مبارک مطرح شد هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای ...
دیدن ادامه ››

در جلسه مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری تهران- مبارک مطرح شد

هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود

در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک مقرر شد دبیر این رویداد در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره در نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شود.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیر این اداره‌کل با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک دیدار کرد.

در این جلسه که با حضور بهروز غریب‌پور، مرضیه برومند و اردشیر صالح‌پور به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک برگزار شد، مدیرکل هنرهای نمایشی در خصوص لزوم حفظ استقلال هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک، تعیین تاریخ برگزاری و انتخاب دبیر در پی درگذشت زنده‌یاد گلزار محمدی با ایشان گفت‌وگو نشست.  

براین اساس مقرر شد دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره با حفظ استقلال از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شود.  

صبا صالحیان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش خیابانی و محیطی جشنوارۀ تئاتر مقاومت | عکس
معرفی هیأت ارزیابی متون بخش خیابانی و محیطی جشنوارۀ تئاتر مقاومت
دبیر هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه اعضای هیأت ارزیابی متون بخش خیابانی و محیطی این جشنواره را معرفی و منصوب کرد.به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری ...
دیدن ادامه ››

دبیر هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه اعضای هیأت ارزیابی متون بخش خیابانی و محیطی این جشنواره را معرفی و منصوب کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، حمید نیلی دبیر این جشنواره طی احکامی جداگانه دکتر محمدحسین ناصربخت، دکترعلی یعقوب‌زاده و پژمان شاهوردی را به‌عنوان اعضای هیأت ارزیابی متون بخش خیابانی این جشنواره منصوب کرد.

دکتر محمدحسین ناصربخت متولد ۱۳۴۳ در کرج و دارای مدرک دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس است. نگارش چندین مقالۀ تخصصی، نمایشنامه، داوری در چندین جشنوارۀ معتبر کشور و همچنین مدیریت انتشارات نمایش از جمله سوابق وی محسوب می‌شود.

دکتر علی یعقوب‌زاده دارای مدرک پژوهش هنر متولد ۱۳۴۶ در تهران، بازیگر، کارگردان، مدرس و مترجم است. ایفای نقش در چندین تئاتر، سریال و فیلم‌ سینمایی ازجمله سریال «یوسف پیامبر(ع)» به کارگردانی زنده‌یاد فرج‌الله سلحشور، و چندین فیلم سینمایی از جمله «نجات‌یافتگان »، «تا آخرین نفس» و «پرواز شب» به کارگردانی زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور، در کارنامۀ هنری وی دیده می شود.

پژمان شاهوردی متولد ۱۳۵۹ در بروجرد، نویسنده،کارگردان و بازیگر، تاکنون در جشنواره‌های متعدد تئاتر، موفق به کسب بیش از سی عنوان و رتبه گردیده ا ست.

هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، آذرماه سال جاری و با دبیری حمید نیلی  برگزار خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شیرجه های  نزده در بازیگری | عکس
انجمن صنفی هنرمندان تئاتر شهر تهران دومین دوره کارگاه های تخصصی خود را برگزار می کند
شیرجه های  نزده در بازیگری
انجمن صنفی هنرمندان تئاتر  شهر تهران دومین دوره  کارگاه های تخصصی  خود  را  برگزار می کند به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تئاتر تهران :  کمیته  آموزش  ...
دیدن ادامه ››

انجمن صنفی هنرمندان تئاتر  شهر تهران دومین دوره  کارگاه های تخصصی  خود  را  برگزار می کند

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تئاتر تهران :  کمیته  آموزش  انجمن صنفی هنر مندان شهر تهران در راستای مهارت افزایی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی،  دومین دوره‌ تخصصی آموزشی تابستانه  خود را   در حوزه    بازیگری با   عنوان" شیرجه های نزده در بازیگری"   ، کارگردانی سینما و تئاتر ، تهیه کنندگی و نویسندگی و صدا سازی  ، طراحی صحنه  با حضور اساتید  مجرب از جمله: آرمان طیران ،: محمد قدس  ، هومان فاضلی  مسعود اب پرور ، میر حسین دریابیگی، آرمان فقیهی،پریشاد مستوفی، مجتبی رهشناس آغاز می کند

  دوره تخصصی شیرجه های نزده در بازیگری با چهار سر فصل پذیرای علاقمندان خواهد بود

محمدصادق ملک:  شیرجه  بیان استمراری

مهران امام‌بخش:  شیرجه حس و عاطفه در بازیگری

نسیم ادبی:  شیرجه زبان بدن

شبنم فرشادجو:  شیرجه تخیل، تجسم ، بداهه

علاقمندان می توانند کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام انجمن صنفی (@taaotehran) مراجعه و  جهت ثبت نام می توانند با شماره های زیر تماس حاصل کنند .26113532-021 ،26113531-021 ،021، 26113431-021

 

جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خبر
درباره فیلم یلدا i
«یلدا» برنده جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره صوفیه شد | عکس
با رای هیات داوران به ریاست پیتر وبر
«یلدا» برنده جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره صوفیه شد
هیات داوران بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم صوفیه به ریاست پیتر وبر (کارگردان بریتانیایی دختری با گوشواره مروارید ٢٠٠٣ و امپراطور ٢٠١٢) جایزه نشان ویژه بهترین فیلمنامه را به فیلم «یلدا» ...
دیدن ادامه ››

هیات داوران بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم صوفیه به ریاست پیتر وبر (کارگردان بریتانیایی دختری با گوشواره مروارید ٢٠٠٣ و امپراطور ٢٠١٢) جایزه نشان ویژه بهترین فیلمنامه را به فیلم «یلدا» نوشته و‌ ساخته مسعود بخشی از ایران اهدا کرد. 
به گزارش روابط عمومی فیلم، داوران جشنواره بین المللی فیلم صوفیه را که مهمترین جشنواره بلغارستان و از جشنواره‌های رده الف جهان محسوب می‌شود، امسال علاوه بر وبر، نیکولاس سلیس (تهیه کننده مکزیکی روما ساخته آلفونزو کوارون برنده شیر طلای ونیز ٢٠١٨ و  سه جایزه اسکار و نیز هلی ساخته آماته اسکالانته برنده نخل طلای کارگردانی کن ٢٠١٣)، ایرمنا چیچیکووا (بازیگر بلغاری الاصل ویکتوریا ٢٠١٤و برنده جایزه آکادمی فیلم بلغارستان) و جیم استارک (تهیه‌کننده مستقل آمریکایی آثار جیم جارموش از جمله قهوه و سیگار ٢٠٠٣ و قطار اسرارآمیز ١٩٨٩) تشکیل می‌دادند.امسال جشنواره صوفیه به شکل آنلاین و نیز در سینماهای روباز سراسر بلغارستان از ٢٥ ژوئن تا ١٩ ژوئیه (٥الی ٢٩ تیر) برپاست و در پاییز امسال نیز شماری از آثار منتخبش را نمایش خواهد داد.
«یلدا» سومین ساخته بلند مسعود بخشی، منتخب هفتادمین جشنواره جهانی برلین و برنده جایزه بزرگ داوران جشنواره ساندنس آمریکا در سال ۲۰۲۰ هم اکنون در سینماهای هنرو‌تجربه تهران و شهرستان ها در حال اکران است.

جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بیشتر مبتلایان جدید به کرونا در یونان گردشگر هستند | عکس
بیشتر مبتلایان جدید به کرونا در یونان گردشگر هستند
یونان روز دوشنبه پس از هفته‌ها، نخستین موارد ابتلا به ویروس «کووید-۱۹» را درحالی به ثبت رساند که اغلب موارد جدید ابتلا را گردشگران در برگرفتند.   به گزارش دیلی صباح، ...
دیدن ادامه ››

یونان روز دوشنبه پس از هفته‌ها، نخستین موارد ابتلا به ویروس «کووید-۱۹» را درحالی به ثبت رساند که اغلب موارد جدید ابتلا را گردشگران در برگرفتند.

 

به گزارش دیلی صباح، از میان ۴۳ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در یونان، ۳۶ نفر گردشگر هستند. ۲۰ نفر از گردشگران مبتلا از صربستان به یونان سفر کرده‌اند و ۱۶ گردشگر دیگر از کشورهای مختلف به یونان سفر کرده‌اند.

بر اساس برآوردهای رسانه‌های داخلی این کشور، از زمان آغاز مجدد فعالیت گردشگری یونان، بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مرز یونان- بلغارستان وارد این کشور شده‌اند.

با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان به ویروس «کووید -۱۹» در یونان، روز دوشنبه این کشور مرزهای خود را به طور موقت به روی شهروندان صربستان بست.

در صربستان، در مجموع ۱۶۱۳۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۳۱۱ مورد مرگ در اثر ابتلا به این ویروس گزارش شده است.

با وجود این مخاطرات؛ تمایل ترکیه برای پذیرش گردشگران صربستانی همچنان پابرجاست و  روز یکشنبه، ۲۹۳ مسافر صربستانی توسط دو هواپیمای مختلف به شهر «آنتالیا» سفر کردند.

 

منبع: ایسنا

تیوال عزیز،
«با وجود» به معنای علی‌رغم است و نوعی تضاد را می‌رساند. در نتیجه ساختار بند آخر شما با معنای مورد نظرتان همسو نیست و نادرست است.
حتما لازم نیست دستور زبان ۵ استاد یا کتاب غلط ننویسیم رو خوانده باشیم که این مزخرفات رو ننویسیم. کاری ندارم که تو خیلی از پست ها غلط دستوری وجود داره، ولی شما مثلا رسانه اید، دقت بر شما واجب است.
۵ روز پیش، چهارشنبه
ممنون که اصلاح کردید و شگفتا که این تنها واکنش تان بود!
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تدوین فیلم داستانی «رویای نیمه تمام» به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر حسین پرنلو و نویسندگی مرتضی کوه مسکن به پایان رسید. | عکس
تدوین فیلم داستانی «رویای نیمه تمام» به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر حسین پرنلو و نویسندگی مرتضی کوه مسکن به پایان رسید.
فیلم داستانی «رویای نیمه تمام» در  اردیبهشت امسال در لوکیشن هایی واقع در شهر تهران و شهرستان نسیم شهر جلوی دوربین پویان رضایی رفته بود.قصه فیلم «رویای نیمه تمام» ...
دیدن ادامه ››

فیلم داستانی «رویای نیمه تمام» در  اردیبهشت امسال در لوکیشن هایی واقع در شهر تهران و شهرستان نسیم شهر جلوی دوربین پویان رضایی رفته بود.
قصه فیلم «رویای نیمه تمام» پیرامون روایت عشق یک پسر افغان و دختر ایرانی به نام حنیف و مرجان است و در خلاصه داستان این فیلم آمده است : حنیف که به خاطر پرداخت هزینه پیوند قلب همسرش مرجان، چاره ای نمی یابد، دست به کاری خطرناک می زند و ...
در این فیلم بازیگرانی همچون امیرحسین پرنلو، سهیل میرزاده، مبینا احمدی، امیر نداف فرد، علیرضا فیروزی، صبا دارایی نیا، سمیه جوادی و ... به ایفای نقش پرداخته اند.
سایر عوامل این فیلم عبارتند از : تهیه کننده و کارگردان: امیر حسین پرنلو، نویسنده و مشاور کارگردان : مرتضی کوه مسکن، مدیر فیلمبرداری: پویان رضایی، مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان : محمدرضا طارمی، دستیار دوم کارگردان : افروز محرابی، صدابردار : مهدی محمدی فر، دستیار تصویر : حمید ارکبان، منشی صحنه : هدا کمالپور، طراح چهره پردازی : ایمان حنیفه، طراح صحنه و لباس : جوادمرآتی، مجری طرح : صبا دارایی نیا، مدیرتولید: علی احمدی کمازانی، مدیر تدارکات : جواد جوینده.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بازگشایی موزه لوور پس از ۴ ماه تعطیلی | عکس
بازگشایی موزه لوور پس از ۴ ماه تعطیلی
به گزارش شبکه خبری فرانس ۲۴، موزه لوور پاریس ۱۶ هفته گذشته را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تعطیل بود و در این چهار ماه با از دست دادن درآمد حاصل از فروش بلیت، بیش از ۴۰ میلیون یورو ضرر ...
دیدن ادامه ››

به گزارش شبکه خبری فرانس ۲۴، موزه لوور پاریس ۱۶ هفته گذشته را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تعطیل بود و در این چهار ماه با از دست دادن درآمد حاصل از فروش بلیت، بیش از ۴۰ میلیون یورو ضرر کرد. درهای این پربازدیدترین موزه جهان امروز به صورت محدود به روی بازدیدکنندگان باز شد.

اگرچه از امروز امکان بازدید از تابلوهای معروفی چون مونالیزا و کلکسیون بزرگ عتیقه‌جات لوور وجود دارد اما برخی از نگارخانه‌های این موزه که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در آن‌ها دشوارتر است، همچنان به روی بازدیدکنندگان بسته باقی می‌مانند. با توجه به دستورالعمل‌های جدید، دیگر از سلفی گرفتن‌های گروهی با شاهکار لئوناردو داوینچی نیز خبری نیست و افراد باید با ایستادن در نقاطی که بر مبنای فاصله مطلوب بر کف موزه مشخص شده‌اند، به بازدید از آثار اقدام کنند.

حدود ۷۰ درصد از ۹ میلیون و ۶۰۰ نفری که سال گذشته از لوور بازدید کردند، مسافر خارجی بودند و به گفته رئیس این موزه، با توجه به توقف گردشگری، تعداد بازدیدکنندگان کاهشی ملموس خواهد داشت. 

ژان لوک مارتینز می‌گوید امسال در خوشبینانه‌ترین حالت تعداد بازدیدکنندگان موزه لوور در مقایسه با زمستان گذشته ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت یعنی چیزی بین ۴ تا ۱۰ هزار بازدیدکننده در روز. عوامل این موزه امید دارند با جذب بازدیدکنندگان داخلی این خلا را پر کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تماشاخانه مهرگان میزبان «اتاق عروس» می‌شود | عکس
تماشاخانه مهرگان میزبان نمایشنامه‌خوانی «اتاق عروس» به کارگردانی محمد قنبری خواهد بود.
تماشاخانه مهرگان میزبان «اتاق عروس» می‌شود
تماشاخانه مهرگان میزبان نمایشنامه‌خوانی «اتاق عروس» به کارگردانی محمد قنبری خواهد بود. به گزارش روابط عمومی گروه، نمایشنامه «اتاق عروس» به کارگردانی محمد قنبری، ...
دیدن ادامه ››

تماشاخانه مهرگان میزبان نمایشنامه‌خوانی «اتاق عروس» به کارگردانی محمد قنبری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی گروه، نمایشنامه «اتاق عروس» به کارگردانی محمد قنبری، نویسندگی والنتین کراسناگوروف و ترجمه مریم صامعی نمایشنامه‌خوانی خواهد شد.

نمایشنامه‌خوانی «اتاق عروس» شنبه، بیست و یک تیرماه ١٣٩٩ ساعت٢٠ در تماشاخانه مهرگان به روی صحنه می‌رود.

الهه شه‌پرست، الهه زحمتی، لیلا میرزایی، دلارام ترکی، پروا آقاجانی، سحر آقاسی، سحر حق‌شناس، نازنین میهن، یاسمین بدوی، گندم (معصومه)محمدی، حانیه حقیقی، وصال امینی گروه بازیگران این نمایش را تشکیل می‌دهند.

محمد قنبری پیش از این نمایش «خانم گلاب» به نویسندگی محبوبه نورنقدی را در سال ١٣٩٧ در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه برده بود که نمایشی کمدی - تاریخی بوده است.

 

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مژگان خالقی معاون پژوهش و آموزش این دوره از جشنواره | عکس
دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با ابلاغ حکمی معاون پژوهش و آموزش این دوره از جشنواره را منصوب کرد.
مژگان خالقی معاون پژوهش و آموزش این دوره از جشنواره
با ابلاغ حکمی از سوی دبیر جشنواره؛ معاون پژوهش و آموزش بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با ابلاغ حکمی ...
دیدن ادامه ››

با ابلاغ حکمی از سوی دبیر جشنواره؛

معاون پژوهش و آموزش بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد

دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با ابلاغ حکمی معاون پژوهش و آموزش این دوره از جشنواره را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، مجتبی جدی دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، با صدور حکمی مژگان خالقی را به عنوان معاون پژوهش و آموزش این دوره منصوب کرد. 

در متن حکم جدی به خالقی آمده است:

«نظر به شایستگی، تعهد و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در عرصه تئاتر دانشگاهی، به موجب این حکم به عنوان معاون پژوهش و آموزش بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت ها ، زمینه اعتلا و ارتقاء این بخش در جشنواره تئاتر دانشگاهی فراهم شود. 

امید است در سایه ایزد منان و همراهی و همدلی دانشجویان و اساتید و همچنین  انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور و بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها، در انجام وظایف محوله موفق باشید.»

مژگان خالقی دانشجوی دکتری مطالعات تئاتر دانشگاه تهران است. از جمله تالیفات وی در عرصه پژوهش میتوان به نگارش از کانتور تا کانتور پژوهشی در روش کارگردانی، تاملی بر نقش تماشاگر در اجرای تئاتر، فرآیند شکل گیری رابطه ی تماشاگر با اجرا، تئاتر تادئوش کانتور و ... را نام برد. 

 

ایشان علاوه بر کارهای پژوهشی تالیفی فوق الذکر ،بازی در نمایش های یک دقیقه سکوت ، نوشتن در تاریکی ، بوف کور ، ویتس ، پلکان و... نویسندگی و کارگردانی نمایش‌هایی چون امشب اینجا، تو مشغول مردنت بودی، واگویه‌های گاه و بیگاه مردی که به خاطر نمی آورم، کلاغ، فریب خورده، بی‌خان و مان، بیوه سیاه بیوه سفید و سگ‌ها و استخوان‌های مادرم را در کارنامه خود دارد.

وی همچنین در عرصه سینما چندین فیلم کوتاه و مستند از جمله مستند فالش خانوادگی و خنده در تاریکی را ساخته است. 

شایان ذکر است بیست و سومین جشنواره بین المللی تاتر دانشگاهی به دبیری مجتبی جدی از آبان ماه 99 با بخش پژوهش(جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی)، نمایشنامه نویسی(جایزه اکبر رادی)، ترجمه، ماکت صحنه ،عکس، پوستر، کارگاه‌ها و درس گفتار ها کار خود را آغاز می‌کند. بودی، ، واگویه های گاه و بی گاه مردی که به خاطر نمی آورم، کلاغ، فریب خورده، بی خان و مان، بیوه سیاه بیوه سفید و سگ ها و استخوان های مادرم را در کارنامه خود دارد.

وی همچنین در عرصه سینما چندین فیلم کوتاه و مستند از جمله مستند فالش خانوادگی و خنده در تاریکی را ساخته است. 

شایان ذکر است بیست و سومین جشنواره بین المللی تاتر دانشگاهی به دبیری مجتبی جدی از آبان ماه 99 با بخش پژوهش(جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی)، نمایشنامه نویسی(جایزه اکبر رادی)، ترجمه، ماکت صحنه، عکس، پوستر، کارگاه‌ها و درس گفتارها کار خود را آغاز می‌کند

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
فیلم سینمایی طرلان در اردبیل کلید خورد | عکس
فیلم سینمایی طرلان در اردبیل کلید خورد
فیلمبرداری  طرلان به نویسندگی و کارگردانی سید محمد حسینی در روستاهای توابع شهرستان هیر  از استان اردبیل آغاز شد. فیلم روایتگر پسری به نام طرلان است که در جریان اتفاقات و رویدادهایی ...
دیدن ادامه ››

فیلمبرداری  طرلان به نویسندگی و کارگردانی سید محمد حسینی در روستاهای توابع شهرستان هیر  از استان اردبیل آغاز شد. فیلم روایتگر پسری به نام طرلان است که در جریان اتفاقات و رویدادهایی معمول  زندگی  با واکنش ها و باورها و در برخی موارد خرافه سازی های مردم  روستا گریبانگیر می شود. این فیلم در حال و هوای بومی و منطقه ای آذربایجان و به زبان ترکی است و فهرست بازیگران و عوامل این فیلم به زودی اعلام می شود. پیش از این حضور بازیگران مطرح تئاتر و تلویزیون اردبیل از جمله ؛ داور فرمانی، فریبا مهرزاد،محمدرضا خدایی،محمد فردین ،مریم ندایی،جلال محمدلو، لیلی نظری،یاشار نادری، ملکه فتحی به همراه بازیگران خردسال ؛ایلیا نوریان، ال آی شیری،امیررضا رحیمی نسب در این فیلم اعلام شده بود. سید محمد حسینی متولد ۱۳۵۵(اردبیل) دارای لیسانس تاریخ که پس از فارغ‌التحصیلی از مرکز آموزش فیلمسازی باغ فردوس ، در سمت‌های دستیاری کارگردان،برنامه‌ریزی و تدوینگری با تلویزیون فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده است و تاکنون چندین اثر تلویزیونی و مستند را در کارنامه خود دارد،طرلان اولین فیلم سینمایی او محسوب می شود. سید محمد حسینی و عصمت نوریان تهیه کننده این اثر هستند و اتابک نادری مجری طرح ومحبوب شکرزاده مدیر فیلمبرداری فیلم طرلان هستند. در تهیه این فیلم شرکت سرمایه‌گذاری آتیه رفاه، شهرداری اردبیل و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی،هلال احمر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان دهیاری هیر و دفتر امور اجتماعی استانداری اردبیل همکاری موثری را داشته اند

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید