آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | تماشاخانه فانوس
S3 : 08:14:26 | com/org
 

ایده اولیه گروه هنری فانوس در سال ۱۳۸۴ با نمایش «سه نقطه» توسط ندا شاهرخی و مرتضی یونس زاده شکل گرفت و یک سال بعد یاسمن خواجه ای به این گروه پیوست.
در سال ۱۳۸۶ دو تن از اعضای گروه (ندا شاهرخی و یاسمن خواجه ای) برای ادامه تحصیل به فرانسه مهاجرت کردند. و نمایش «آخرین بار کجا دیدمش» را به نویسندگی یاسمن خواجه‌ای و کارگردانی ندا شاهرخی در استراسبورگ به زبان های فارسی،فرانسه، ایتالیایی و عربی به روی صحنه بردند. اما پس از اجرای چند پرفورمنس در جشنواره های دانشجویی و تئاتر های مستقل، گروه هنری فانوس که اهدافش را در مدل متفاوتی از آفرینش هنری و اجرایی جست وجو می کرد به فکر تاسیس موسسه ای در ایران برای ادامه فعالیت‌هایش افتاد.
موسسه «فانوس هنر پارس»، تصمیم به تمرکز برای ساخت یک پل فرهنگی بین ایران و سایر کشورها کرد. به این ترتیب یاسمن خواجه ای برای فراهم کردن زمینه فعالیت های مشترک بین المللی و رفت و آمدهای فرهنگی وهنری و همچنین پژوهش و تجربه های عملی در فرانسه ماند و ندا شاهرخی بعد از پایان تحصیلات در سال ۱۳۹۱ به ایران بازگشت. در این دوره مرتضی یونس زاده توانست مجوز موسسه فرهنگی هنری فانوس هنر پارس را اخذ کند.
این موسسه در طول فعالیت خود، دارای آموزشگاه تئاتر، دفتر سینمایی، نشر، تولید و پخش آثار صوتی و تصویری و تماشاخانه بود.
موسسه «فانوس هنر پارس» فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرد و در سال ۱۳۹۷ به پایان رساند.
در محل این تماشاخانه، هم اکنون موسسه فرهنگی هنری «بارانسا» ایجاد و فعال شده است.

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
 

زمینه‌های فعالیت

تئاتر

امکانات

سالن اجرا
سالن اجرا

تماس‌ها

nfo@fanousehonar.com
02188319270

مکان

میدان هفت تیر، جنب مجتمع یاس، کوچه آذری، پلاک ۲۵