کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال | پردیس تئاتر تهران
S3 : 05:21:49 | com/org
 

«پردیس تئاتر تهران» در جنوب شرقی تهران ساخته شده است. این پردیس در زمینی به مساحت ۲۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع و با زیربنای ۱۶ هزار و ۳۳۰ مترمربع جنب فرهنگسرای خاوران قرار گرفته است.
مرکز هنرهای نمایشی «پردیس تئاتر تهران» با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از هنرمندان پیشکسوت همچون ایرج راد، مرضیه برومند،‌ مائده طهماسبی،‌ لیلی رشیدی،‌ داریوش اسدزاده و ... روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۵ در منطقه پانزده تهران افتتاح شد.
این مرکز هنری و فرهنگی قرار است به عنوان میزبان جشنواره‌های بین‌المللی نمایشی مورد استفاده قرار گیرد. «پردیس تئاتر تهران» گنجایش ۱۰۰۰ نفر را داشته و ظرفیت برگزاری تئاتر موزیکال، تئاتر سنتی، اجرای ارکستر سمفونیک و کنسرت موسیقی را نیز دارد.
این مرکز دارای ۴ سالن نمایش تجربی با گنجایش ۱۵۰ نفر و یک سالن ویژه نمایش‌های عروسکی است.
«پردیس تئاتر تهران» دارای کارگاه‌های ساخت دکور، کارگاه خیاطی، سالن‌های تمرین، اتاق گریم و دیگر امکانات جانبی و فضاهای پشت صحنه است.
سالن نمایش تئاتر عروسکی این ظرفیت را دارد که در هر اجرا میزبان ۱۲۰ نفر از علاقه‌مندان به تئاتر عروسکی باشد.
«پردیس تئاتر تهران» دارای فضای آمفی تئاتر روباز به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع است که برای نمایش‌های آیینی و سنتی تعبیه شده است. سالن مجموعه تئاتر تهران دارای امکان تغییر زاویه کف برای ساخت دکورهای با کف صحنه شیب دار می‌باشد.
ظرفیت قرارگیری گروه‌های بسیار بزرگ موسیقی تا بیش از ۹۰۰ نفراز ویژگی‌های «پردیس تئاتر تهران» است.

«پردیس تئاتر تهران» به منظور بزرگداشت و ادای احترام به پیشکسوتان هنرهای نمایشی، پنج سالن این مرکز با نام هنرمندان شناخته شده؛ زنده یاد داوود رشیدی، زنده یاد محمود استاد محمد و هنرمندان سرافراز جمشید مشایخی، علی نصیریان و محمد علی کشاورز نامگذاری شده است.

 ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
 

زمینه‌های فعالیت

تئاتر

امکانات

سرویس بهداشتی
سرویس بهداشتی
پلاتو
پلاتو
سالن اجرا
سالن اجرا

مکان

اتوبان امام علی (ع) جنوب، خروجی شهید محلاتی شرق، خیابان شاه آبادی جنوبی، پایین تر از میدان مالک اشتر