آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال کتاب تماماً مخصوص
S3 : 13:24:56 | com/org

کتاب تماماً نثر شیوا و گیرایی دارد و به سبک خاص معروفی نوشته شده، با فضایی سرد و تلخ و غم‌انگیز. با فلش‌ بک‌ هایی درست و به‌ موقع، گاهی از زمان حال پرت می شویم به گذشته‌ عباس در ایران و کودکی‌ ها و جوانی‌ اش و همین‌ طور گاهی از واقعیت به خیالات و رویاهای عباس. معروفی خیال و واقعیت رو جوری بهم آمیخته که گاهی نمی توانیم بفهمیم این اتفاقی که رخ داده، واقعیت است یا تراوشات ذهن آشفته‌ ی عباس. اصل داستان رمان تماماً مخصوص مربوط به زمانی می شود که عباس ایرانی در یک هتل به عنوان مدیر شبانه شروع به کار می کند و می توان کتاب را به دو بخش تقسیم کرد: بخش اول که شامل زندگی عباس ایرانی در آلمان، خاطرات گذشته‌اش در ایران و مهاجرتش، زندگی عاشقانه و خیالات و رویاهایش می‌شود. و بخش دوم که شامل قسمت های پایانی داستان و روایت سفر عباس ایرانی به قطب شمال می‌ شود. تماما مخصوص عباس معروفی،از حسرت ها و نگرانی کودکانه، از تشویش و دغدغه های جوانانه، از درگیری احساسی، از مشکلات تبعیدی ها، و از همه مهمتر از تنهایی می گوید که بلای جان انسان معاصر شده است.

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
"گاهی که خاکستری می‌شوی تکلیفت را با خودت نمی‌دانی، هیچ چیز خوشحالت نمی‌کند، از چیزی هم نمی‌رنجی، فرقی نمی‌کند که بعدش چی می‌شود.
گاهی بی آنکه هرگز به چیزی فکر کرده باشی خوابش را می‌بینی، و بعد هی از خودت می‌پرسی تعبیر این خواب چیست؟ حالت خوش نیست، بد هم نیست، ولی با یک کلمه یا یک تصویر شبت زیبا می‌شود، یا چنان از تلخی ِ روزت مکدری که دلت می‌خواهد دوباره بخوابی و به همان خواب برگردی …"

همیشه وقتی کتابامو یکی امانت می‌بره حرص ِ خوندنشون هی میاد . . .