تیوال سینما
T30:19:28:13
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» پرویز پرستویی به "دربار جمشید" پیوست
... دیدن متن »

پرویز پرستویی گویندگی دو نقش را در انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر برعهده گرفت.

به گزارش استودیو هورخش، دوبله انیمیشن «آخرین داستان» با حضور بازیگران مطرح سینما و تئاتر به تازگی آغاز شده است که پرستویی، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون نقش‌های ارشیا و تهمورث را صداپیشگی می‌کند. تهمورث سردار سپاه و ارشیا وزیر دربار جمشید است که برای مدتی هم در دربار ضحاک خدمت می‌کند. 

انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» شاهنامه است که داستانی از اواخر حکومت جمشید تا ابتدای حکومت آفریدون را روایت می‌کند و از سال 89 در استودیو هورخش در حال ساخت است. 

پیش از این اشکان خطیبی به عنوان گوینده نقش «آفریدون» به «آخرین داستان» پیوسته بود.

کریستف رضاعی آهنگسازی، تینا پاکروان انتخاب بازیگران گوینده، علیرضا علویان صداگذاری، ژینوس پدرام تدوین، رضا عسگرزاده ضبط صدا، امیر عابدی عکاسی و زهرا نجفی مشاور رسانه‌ای  این پروژه سینمایی را برعهده دارند.

«آخرین داستان» در مسیر تولید و در سال ۲۰۱۳ موفق شد به‌عنوان شش پروژه برتر در حال تولید جهان در جشنواره «انسی» فرانسه که مهم‌ترین رویداد انیمیشنی سالانه جهان است، معرفی شود. همچنین این اثر در سال ۲۰۱۶ به دعوت جشنواره انسی در بازار فیلم جشنواره بین‌المللی کن، به‌عنوان یکی از چهار انیمیشن سینمایی برتر در حال تولید جهان معرفی شد.

گرافیک نوول‌هایی درباره سرنوشت «جمشید»، اتفاقات پیش از شروع قصه «آخرین داستان» و یکی از شخصیت‌های مرموز این انیمیشن نوشته و طراحی‌شده است که هم‌اکنون یک جلد از آن با عنوان «جمشید طلوع 1» در کتاب‌فروشی‌های معتبر در دسترس علاقه‌مندان است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زنگ آخر فرار رسیده است. حالا وقت آن است که مسعوتی را در انتهای همان کوچه بن‌بست معروف پست مدرسه بدون ترس از آقا معلم و آقا ناظم یک فصل کتک مشتی بزنیم. حالا پدر خانه نیست و می‌توانیم اخوی کوچک را زهرچشمی اساسی بگیریم، حتی می‌توانیم فنچ‌های پُر روی محل را نسخ‌کشی کنیم، اینبار بازجوی پرونده متهمی شده‌ایم که دلمان می‌خواست با ضجبه‌هایش مزه چولوکباب مسلم را زیستن کنیم و خلاصه آنکه مبارز سلحشور گوشه رینگ آماده یک آپرکات و ناک اوت نشدن نهایی است.

قاتل نامی آشناست. مسعوت فراستی مخالف‌خوان؛ همو که کلمه به کلمه‌اش ما را صد بار تشنه تا چشمه می‌برد و حالمان را می‌گرفت؛ همو که کفرمان را درآورده بود و دلمان برای خاراندنش یک دله صنما صنما می‌کرد. او که فقط در حیطه سینما اظهارنظر می‌کرد و ما که از سینما جز جذابیت‌های ساده‌اندیشانه و دل ای دلش را طلب می‌کردیم؛ او که یک تنه در مقابل سیل سینه‌فیل‌ها یا شبه سینمایی‌های وطنی صف‌آرایی می‌کرد. او را متهم به غرض‌ورزی کردیم، تواب تواب گفتیمش هرچند پشیزی از بار معنایی آن را توان درک نداشتیم، ریش و سیگار و جد و آبادش را مدد گرفتیم بلکه سرجایش بنشانیم و ...

اما نمی‌شد که نمی‌شد، واقعیت این بود که نه سواد بصری قابل تاملی داشتیم، نه دانش هنری قابل اتکایی داشتیم و نه اساساً هنر برایمان چیزی بیشتر از پاپ‌کورن و مجله ‌بازی سینمایی داشت. مجذوبانی مضمحلِ دنیای حقیر سلبریتی‌ها و گم‌گشتگان جوگیر تلاقی سینما و سیاست شدیم و همیشه پشت سر آنها سینه‌هایی بس محزون زدیم.

همان‌ها کسانی که برای پلورالیسم و تکثر اندیشه‌ها و نظرگاه‌ها سمینار چیدیم و کلمه به کلمه مقاله و نوشته ساختیم تاب دیدی دیگرگون در سینما را نداشتند. تمام گناه او این بود که سینما را از دریچه سواد و دانش و فهم خود نظاره و نقد کرد صد البته دیگران نیز اینچنین. اما نظر او نظر کفرآمیز شد، او گالیلیه شد و ما اسقف‌های اعظم و کاهنان مغضوب و خشمگین.

برای منکوب کردنش چرمین‌ترین کمربندها را بستیم. شگفتا که به ناگه شعارها و ادعاهای خوش رنگ و لعاب تبدیل به جزم‌اندیشی و نوعی استبداد هنری گشت.

حالا نیز داستان همان قصه همیشگی است. آنتاگونیست‌های تراژدی ردای پروتاگونیست‌های نهفته در پوست میش بر تن کرده‌اند و در رسانه‌های رفقا و شرکا و هم‌قطارانشان منتقمانی بی‌شفقت شده‌اند.

دل‌نوشته بازیگر همیشه مداخله‌گر در امورات غیر هنری و مرتبط با بازیگری این‌بار دست به اینستاگرام و نه قلم شده و با ادبیاتی سخیف و نازل و با شروعی کفرآمیز و صد در صد اهانت برانگیز به ذات اقدس الله که فقط خوشایند تین‌ایجرها و بی‌تفاوتان به سرچشمه حقیقی و یگانه بشریت است با همان معنی که در محاورات بی‌فرهنگان متبادر می‌شود، کارزار مبتذلش را آغاز کرده است.

اینستاگرام نوشته‌اش را با یک فرض که همانا نیاز مالی ایشان است تا انتها بدون اثباتی درخور یک دنده رانده و با همان شیوه‌ای که همیشه فراستی را بدان متهم می‌کردند به بهترین شکل که از قضا نشان دهنده تبحرشان در حوزه لمپنسیم و هوچی‌گری است پیش برده.

همانند ... دیدن ادامه » بازجوها ابتدا گذشته‌ای که منتسب به او است را به رخش کشیده و سپس با اتهام مفروض‌اش از دایره ادب، انصاف و نقد تخصصی گذشته و با نثری که خود به حق بیشتر لایقش است به اصطلاح فراستی را گوشتمالی کرده است.

اینها همه حکایت همان فلان سالاری‌های جامعه‌شناسی و بهمان ایسم‌های فرهنگی است که فقط سینه می‌زنند و از شاد کردن بچه کول‌ها و اندیشه‌های تهی از مغر و قشری‌محور ارتزاق می‌کنند. پس با قلم‌ حقیر اینستاگرامی‌تان بتازید که جهان‌تان بیش از همان نماد لابیرنت گونه صورتی اینستای‌تان نیست.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باشگاه فیلم تهران
» "وارونگی" درفرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می‌شود 
... دیدن متن »

فیلم «وارونگی» به کارگردانی بهنام بهزادی یکشنبه 8 اسفند ماه ساعت 18 با حضورعوامل در فرهنگسرای ارسباران اکران، نقد و بررسی می‌شود.

به نقل از باشگاه فیلم تهران، در خلاصه داستان «وارونگی» آمده است: سهیل پس از چندین سال، نشانی نیلوفر را پیدا کرده و به سراغش آمده است. رابطه ی آنها که در گذشته ناکام مانده، حالا درآستانه شکل گیری دوباره است.

فیلم سینمایی «وارونگی» در جشنواره هایی مانند کن (بخش نوعی نگاه)، ونکوور، هامبورگ، کمبریج، مِد ایتالیا، جیپور هند، کرلا، فستیوال فیلم‌های ایرانی کانادا و هفته فیلم‌های ایرانی پاریس روی پرده رفت و مورد استقبال مخاطبان و منتقدان قرار گرفت.

بهنام بهزادی (نویسنده ، کارگردان و تهیه کننده)، میثم مولایی (تدوین)، بهرام بدخشانی (مدیر فیلمبرداری)، سودابه خسروی (طراح گریم)، بابک کریمی طاری (طراح صحنه و لباس)، سحر سخایی (موسیقی)، رشید دانشمند (مدیر صدابرداری)، امیرحسین قاسمی (طراح و ترکیب صدا)، سمیه جعفری (عکاس)، آیدا اورنگ ( مشاور رسانه ای)، سحر دولتشاهی، علی مصفا، ستاره پسیانی، رویا جاویدنیا، علیرضا آقاخانی، شیرین یزدان بخش و ستاره حسینی، پیام یزدانی، مجتبی نم نبات، عباد کریمی عوامل و بازیگران این فیلم هستند.

بهنام بهزادی (کارگردان)، سحر دولت شاهی (بازیگر)، آنتونیا شرکا (منتقد) و جمعی دیگر از عوامل فیلم مهمانان چهارصد و بیست و سومین نشست باشگاه فیلم تهران هستند.‌

علاقمندان برای حضور دراین نشست می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان‌، خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره‌های 20- 22872818 تماس بگیرند. 


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درمیشیان می‌خواست این حس را القا کند که در این فیلم نگاهی بی طرف دارد و تا حدودی هم موفق بود ولی اگه به لایه‌های زیرین اثر توجه شود بسیار هوشمندانه درمیشیان موضع خود را مشخص می‌کند آن‌طور که در دنیای واقعی و خارج از فیلم هم مشخص است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من و دوستانم قصد داریم مجموعه #پادکست‌ هایی درباره‌ی #سینما بسازیم. شامل ریویو، #نقد، موسیقی متن و کلی چیزهای دیگر درباره‌ی فیلم‌های روز، تاریخ سینما و سینمای هنری.
اگر #سینه‌فیل هستید و می‌خواهید اندوخته‌ی سینمایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، وارد تیم سازنده‌ی این پادکست شوید!
از علاقه‌مندان جدی همکاری با این پروژه دعوت می‌شود در تلگرام با @II_V_I تماس بگیرند.
با تشکر
محمد روشنیان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» فراخوان دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه
... دیدن متن »

دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه به همت دانشجویان رشته سینما و با حمایت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه سوره و همکاری انجمن سینمای جوانان ایران در دو بخش اصلی برگزار می گردد.

موضوعات جشنواره 

۱- بخش فیلمنامه کوتاه-موضوع آزاد

2- بخش فیلمنامه کوتاه اقتباسی- موضوع آزاد (با نگاه ویژه به ادبیات کهن ایران)

جوایز بخش مسابقه

لوح تقدیر+تندیس جشنواره+جایزه نقدی+کمک هزینه ساخت فیلم به فیلمنامه های اول و دوم و سوم منتخب هیات داوران در بخش اورجینال

لوح تقدیر+تندیس جشنواره+ جایزه نقدی+کمک هزینه ساخت فیلم به فیلمنامه های اول و دوم و سوم منتخب هیات داوران در بخش اقتباسی

شرایط عمومی جشنواره

1- شرکت در جشنواره برای عموم آزاد است.

2- ضروری ست براساس متن ارسالی،قبلا فیلمی ساخته نشده باشد .

3- فیلمنامه ها باید با رعایت اصول حروف نگاری با فونت B Nazanin ، سایز14،فاصله خطوط 5/1وحداکثر در 20 صفحه فقط به صورت فایلpdf  به آدرس سایت جشنواره Sayefestival.ir ارسال گردد.فیلمنامه هایی که فاقد مشخصات ذکر شده باشند حذف و از جشنواره خارج خواهند شد.

4- در هر دو بخش در صفحه ای جداگانه نام و نام خانوادگی صاحب اثر،نام فیلمنامه ارسالی و کد اختصاصی دریافتی از سایت جشنواره قید شود و در بخش اقتباسی باید مشخصات کامل منبع اقتباس(شامل عنوان،نوسینده،ناشر،سال انتشار)نیز درج شود.

5- نگارش خلاصه یک صفحه ای در صفحه ای جداگانه الزامی است.

6- فیلمنامه های اقتباسی علاوه بر خلاصه یک صفحه ای فیلمنامه می بایست خلاصه یک صفحه ای از داستان منبع اقتباس نیز داشته باشند.

7- در صفحه اول فیلمنامه های ارسالی تنها باید نام فیلمنامه و کد اختصاصی دریافتی از سایت جشنواره قید شود.درج هر گونه نام و مشخصات صاحب اثر در فیلمنامه ارسالی موجب حذف و خروج آن از جشنواره خواهد شد.

مقررات جشنواره

1- آثار ارسالی به جشنواره باید مطابق با موازین جمهوری اسلامی ایران باشند.

2- شرکت در جشنواره تنها از طریق تکمیل فرم ثبت نام و دریافت کداختصاصی از سایت جشنواره و ارسال آثار به سایت جشنواره امکان پذیر است.

3- متقاضیان شرکت در جشنواره تنها پس از اتمام مراحل ثبت نام در سایت،کداختصاصی دریافت خواهند کرد که به منزله کدشناسایی آنها در جشنواره نیز منظور می گردد.

4- به آثار برگزیده که بیش از یک نویسنده داشته باشند فقط یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

5- هر شخص حداکثر دو اثر در هر دو بخش فیلمنامه اقتباسی و اورجینال می تواند جهت شرکت در جشنواره ارسال نماید.

6- فردی که فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل و ارسال می کند به عنوان صاحب اثر شناخته می شود.مسئولیت پاسخگویی به هر گونه ادعای افراد حقیقی یا حقوقی در زمینه مالکیت اثر ارائه شده بر عهده ارسال کننده اثر است و جشنواره هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد پذیرفت.

7- تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت در جشنواره به معنای قبول تمام مقررات جشنواره است و تصمیم نهایی در مورد نکاتی که در مقررات پیش بینی نشده باشد بر عهده ستاد برگزاری جشنواره خواهد بود.

8- هر اثر دریافتی در هر بخش توسط یک گروه سه نفره متشکل از هیئت انتخاب مورد مطالعه وارزیابی قرار گرفته وآثار راه یافته به بخش مسابقه به هیئت داوران عرضه خواهد شد.

9- دبیرخانه جشنواره هیچ گونه مسئولیتی در قبال فایل های ارسالی خراب برعهده نخواهدداشت.

گاه شمار جشنواره

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه: پایان وقت اداری  25 فروردین ماه 1396

اعلام آثار پذیرفته شدگان در بخش مسابقه جشنواره: 10 اردیبهشت ماه 1396

زمان برگزاری جشنواره: 23 الی 26 اردیبهشت ماه 1396

آیین اختتامیه جشنواره: 27 اردیبهشت ماه 1396


نشانی دبیرخانه: 
تهران-خیابان آزادی -بین خیابان خوش جنوبی و آذربایجان_نبش کوچه کامیاران-پلاک 252-دانشگاه سوره –انتهای حیاط-طبقه دوم ساختمان دفتردانشکده هنر - دبیرخانه جشنواره سایه-کدپستی:1345633151

ساعات کاری دبیرخانه: 13 الی17 روزهای شنبه تا چهارشنبه

تلفن تماس و ساعات پاسخگویی: 09336754554 - 10 الی17روزهای شنبه تا چهارشنبه 

وبسایت جشنواره: sayefestival.ir

ایمیل جشنواره: sayefestival@gmail.com

دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه از تاریخ 23 الی 26 اردیبهشت ماه 1396 به دبیری نوشین شاه وردی در دانشگاه سوره برگزار می گردد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر
» شجاع نوری: بزرگداشت اصلی جشنواره جهانی، عباس کیارستمی است
... دیدن متن »

علیرضا شجاع نوری سخنگوی جشنواره جهانی فیلم فجر، با حضور در برنامه فرمول یک با اجرای علی ضیاء توضیحاتی درباره بخش‌ها و برنامه‌های این جشنواره ارائه کرد.

به گزارش ستادخبری جشنواره جهانی فیلم فجر، شجاع نوری در پاسخ به اینکه برای اولین بار است که جشنواره ای عنوان سخنگو را به شخصی اطلاق می‌کند و این باعث می‌شود که خیلی از مسئولیت ها از دوش دبیر برداشته شود و کسی که مسلط به امور باشد می تواند این کار را انجام دهد گفت: بله اما کماکان مسئولیت با دبیر جشنواره است و سخنگو کسی است که در مواقع لازم گردش امور در جشنواره را اعلام می‌کند. 

 علی ضیاء گفت: در سال‌های گذشته بخش بین الملل فجر نتوانسته به جز حضور چند کارگردان درجه 2 و 3 کار دیگری انجام دهد، تا اینکه سال گذشته جشنواره جهانی با تغییراتی که داشت تا حدی توانست رکود بخش بین الملل فجر را جبران کند اما انتظارات را برآورده نکرد. و پرسید: امسال چه تمهیدی برای آن اندیشیده‌اید. شجاع نوری در پاسخ گفت: بی انصافی است اگر بگوییم فقط یکسری کارگردانهای درجه 2 و 3 آمده‌اند، کارگردانان درجه یکی همچون «گادفری رد جیو» که نامزد اسکار بوده یا «بوروس برسفورد» و ... میهمانان فجر بین الملل در ادوار گذشته بوده‌اند. او با اشاره به این که همچنان این سوال وجود دارد که چرا جشنواره جهانی از ملی جدا شد؟ یا باید دوباره به هم بپیوندند اینگونه ادامه داد: جشنواره جهانی مانند فرزندی است که تازه از خانواده‌اش جدا شده و باید خانواده جدیدی تشکیل دهد، مانند شاخه‌ای که از یک درخت بزرگ جدا شده و در جایی دیگر قلمه زده شده است. پس ما باید اجازه دهیم رشد کند و بزرگ شود و نمی‌توان انتظار داشت در این یکی دوسال و به همین زودی همانند جشنواره هایی مانند لوکارنو از این جشنواره بشنوید. گرچه هم اکنون در دنیای حرفه‌ای سینما در دنیا زیاد درباره جشنواره ما صحبت می شود و آوازه آن در بین حرفه ای ها پیچیده است. این را ما با شرکت در جشنواره های مختلف در دنیا دیدیم و شنیدیم. ما می خواهیم به سمتی برویم که جشنواره جهانی جایی باشد برای معرفی و کشف استعدادهایی که به آرمان‌های ما در سینما نزدیک هستند.

وی ادامه داد:هدف از جشنواره جهانی، نشان دادن گونه‌ای ازسینمای مستقل است که پیام انسانی دارد و الزاما به سینمای رایج در دنیا که زیرچرخ دنده‌های سینمای هالیوود و بالیوود له می شوند ربطی ندارد. ما اینها را معرفی خواهیم کرد. ما تریبون کسانی خواهیم بود که سینمای پاک و صادقانه را باور دارند. اینها فیلمسازان آینده جهان خواهند بود ودر آینده خواهند گفت که چه کسانی از این جشنواره بیرون آمده‌اند، مانند جشنواره کن که در آغاز کار خود معرف خیلی از بزرگان سینمای دنیا از جمله تروفو، فلینی یا در همین اواخر معرف فیلمسازی مثل جیم جارموش بوده است. اینها باعث قدرت آن سینما خواهدشد، کاری که ما در جشنواره جهانی درصدد انجام آن  هستیم.

شجاع نوری افزود: به عنوان مثال یکی از کارهایی که ما در جشنواره جهانی انجام میدهیم دارالفنون یا به‌ اصطلاح استعدادیابی است. ما در این بخش با مدیریت مازیار میری جوانان مستعد از سراسر جهان (که البته فعلا اولویت ما منطقه خاورمیانه و آسیاست) را شناسایی کرده و پس از ارزیابی این افراد با نمونه فیلم‌هایی که ساخته‌اند آنها را به حضور در جشنواره دعوت می‌کنیم تا بتوانند باشرکت در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی دارالفنون و هم‌صحبتی و برخورد با اساتید و بزرگان سینما همچون سوخوروف، مجید مجیدی یا اصغر فرهادی حرفه‌ای شدن را تجربه کنند و پس از بازگشت به کشورشان متفاوت تر از گذشته و با همین ذائقه سینما را ادامه دهند. یا در بخش فیلم یابی هم نگاه ما در انتخاب، به فیلم‌هایی ا‌ست که که نوعی تازگی و طراوت داشته باشند ونگاه انسانی زیربنای آنهاست و فیلم‌هایی که فیلمساز درآن حرفی برای گفتن دارد.

سخنگوی جشنواره جهانی در پاسخ به سوالی درباره رونمایی غیر رسمی از پوستر سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، درجشنواره برلین گفت: نمیتوانستیم پوستری که المان اصلی آن، مرحوم عباس‌کیارستمی است را دربسته نگاه داریم تا مراسم خاصی برای رونمایی آن ترتیب دهیم.

بازیگر «روز واقعه» درباره بزرگداشت هایی که در جشنواره جهانی خواهند داشت اینگونه توضیح داد: امسال اصلی ترین بزرگداشت ما مربوط به مرحوم عباس کیارستمی خواهدبود. در همین رابطه تعدادی از بزرگان سینمای جهان که با کیارستمی آشنا بوده‌اند با اصرار ودرخواست خودشان به ایران می‌آیند تا دراین مراسم شرکت کنند و ادای دینی نسبت به مرحوم کیارستمی داشته باشند. البته ما یک یا دو بزرگداشت دیگر هم خواهیم داشت.

سخنگوی جشنواره جهانی درباره باشگاه هواداران جشنواره که مدیریت آن برعهده شادمهر راستین است گفت: این باشگاه طرفداران جشنواره یا باشگاه جشنواره نام دارد. همه کسانی که به هر نحو می خواهند در جشنواره حضور داشته باشند باید با ثبت نام در سایت جشنواره، عضو باشگاه شوند. اگر در طول سال هم رویدادی داشته باشیم اعضای باشگاه از همین طریق مطلع خواهند شد. امید داریم که امسال قریب به 60 هزار ثبت نام در سایت داشته باشیم.

وی درباره مکانیزم فروش بلیط جشنواره اینگونه توضیح داد: دیدن فیلم در جشنواره به این شکل است که باید در  باشگاه جشنواره ثبت نام کرده باشید و با داشتن کارت عضویت در باشگاه می‌توانید برای دیدن فیلمها بلیط تهیه کنید. به این طریق حتی زمان پیش فروش هم می توانید بلیط ها را به تعداد معینی پیش خرید کنید.

شجاع نوری در پاسخ به پرسشی درباره عدم  استقبال در روزهای آغازین جشنواره سال گذشته و اینکه چه تدبیری در جشنواره پیش رو برای این مساله اندیشیده ‌شده گفت: سال گذشته روز ماقبل روز آغازین برای اهالی رسانه در نظر گرفته شده بود که رسانه ها در آن شرکت کردند و روزهای پس از آن نیز استقبال از جشنواره بسیار خوب بود تا حدی که امسال مجبور به اضافه کردن سالنی برای اکران فیلم‌ها شدیم که به زودی جزییات آن اعلام می‌شود.

شجاع نوری افزود: امیدوارم همه مدیران در بخش‌های مختلف بتوانند جزییات فعالیتهای هر بخش را تشریح کنند. به عنوان مثال بخش آکادمیک وعلمی جشنواره جهانی در دانشگاه هنر برگزار خواهد شد که دانشجویان درآن مشارکت فعالی خواهند داشت. امیدوارم مدیر این بخش، دکتر شهاب اسفندیاری بتوانند در همین برنامه جزییات این بخش را توضیح دهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این فعالیت‌ها و پیشرفت‌های جشنواره جهانی با عوض شدن دبیر از بین خواهد رفت یا خیر، اینگونه توضیح داد: همه کارهایی که ما انجام میدهیم بر اساس برنامه ریزی است یعنی تنها بر اساس ذوق یا سلیقه شخصی نیست. به عنوان مثال هم اکنون در بخش انتخاب آثار ما بیش از 90 درصد از فیلم‌ها را انتخاب کردیم و 10 درصد باقی مانده نیز در لیست انتخاب اولیه هستند که اگر فیلم بهتری مثلا از جشنواره برلین به دست ما نرسد به همان انتخاب ها اکتفا می‌کنیم و این تنها به این دلیل است که ما با ایجاد دبیرخانه دائمی، پس از اتمام جشنواره در سال گذشته تمام سینمای دنیا را رصد کردیم.

وی افزود: ما بخشی داریم به عنوان کنترل پروژه با مدیریت آقای صانعی مقدم که بر اساس تقویم جشنواره تمامی امور و پیشرفت آن را را پیگیری و نظارت می‌کنند. یعنی حتی ما باید از خرداد امسال می‌دانستیم که جشنواره سال ۹۶ موفق خواهد بود یا خیر. چون براساس زمانبندی پیش می‌رویم. بنابراین نفر بعدی اگر صادقانه بخواهد جشنواره خوبی داشته باشد قطعا این اتفاق خواهد افتاد و نیاز به تغییرات  اساسی نخواهد داشت چون همه این اتفاق ها براساس فکر و مشورت و برنامه ریزی افتاده است.

سخنگوی سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در پایان و در پاسخ به پرسش نجفی مبنی بر اینکه آیا نزدیکی جشنواره جهانی به جشنواره فیلم کن، ضربه‌ای به جهت حضور میهمانان در جشنواره جهانی نخواهد زد، پاسخ داد: خیر سال گذشته که اینگونه نبود و امسال بهتر شده است. چون کسانی که سینمای ایران را بشناسند و بدانند از این دریاچه چه مرواریدهایی به دست می‌آورند، جایش را با چیزی عوض نمی کنند.

آدرس سایت رسمی  جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره film@fajriff.com است.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۲۱-۲۸ آوریل ۲۰۱۷ (۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اختتامیه سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج با حضور چهره‌های سرشناس سینمای کشور برگزار می‌شود
... دیدن متن »

اختتامیه سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج امروز با حضور چهره‌های سرشناس سینمای کشور در پردیس سینمایی کوروش برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره هیلاج، شامگاه امروز 6 اسفندماه مراسم اختتامیه سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج با حضور جمعی از سینماگران برجسته کشور از ساعت 21:30 در سالن شماره 7 پردیس سینمایی کوروش برگزار خواهد شد.

در این مراسم علاوه بر حضور چهره‌های سرشناسی چون محمود کلاری، هایده سفی یاری، محمود رضا رحیمی، سیامک احصایی، همایون ارشادی، محمد مساوات، مرتضی اسماعیل کاشی، سعید عقیقی، امیر شهاب رضویان، سهی بانو ذوالقدر، نسیم ادبی، کاوه سجادی حسینی، هادی حجازی فر، سودابه خسروی، بهناز جعفری، الهام کردا، ایرج رامین فر، نازنین خزایی، حسن حسندوست، مرتضی پورصمدی، امید بنکدار و کیوان علیمحمدی، بزرگداشت فیلم‌بردار پیشکسوت سینمای ایران رضا مجاوری نیز برگزار خواهد شد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره دوازدهم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره دوازدهم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: محمدرضا شاد، محمدمهدی شیروانی، ملیکا قنبری، نیلوفرغلام پورشهری، هادی اتابکی


گفتگو کننده
: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره یازدهم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره یازدهم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: علی کیوان، لیلا ثمری، محمد معین روح الامینی، محمد هادی خسرو کیانی، محمدحسین اسحاقی


گفتگو کننده
: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره دهم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره دهم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: سجادشاه حاتمی، سلیمان حسنی، سینا فاییده، شقایق ولی پور، عرفان رسولی


گفتگو کننده
: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره نهم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره نهم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: امید کریم، بیات آزادبخت، پویا عباسی، حسین فلاح آبادی، داوود وحیدی


گفتگو کننده
: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمود کلاری عضو هیات داوران بخش فیلم سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج
» آموزشگاه‌های سینمای ما با آکادمی‌های معتبر در عرصه جهانی قابل مقایسه هستند
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج: محمود کلاری که به عنوان رئیس هیات داوران بخش فیلم سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج همراه این جشنواره است در گفتگویی کوتاه نظر خود در خصوص فعالیت آموزشگاه‌های سینمایی در کشور و به خصوص آموزشگاه سینمایی هیلاج و فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه این جشنواره را با ما در میان گذاشته است.

وی در خصوص ارزیابی خود از فعالیت آموزشگاه‌های سینمایی کشور گفت: به گمانم اتفاقاتی که در آموزش های سینمایی کشور در حال رخ دادن است روز به روز دارد به آن نقطه استاندارد خودش نزدیک‌تر می‌شود. برای همین هم می‌شود با بسیاری از آکادمی‌های شناخته شده در دنیا مقایسه‌شان کرد. سال گذشته که یکی دو مورد از این آکادمی‌های خارجی را از نزدیک در آمریکا و فرانسه می‌دیدم. وقتی مقایسه می کردم با این محدودیت‌هایی که در بحث امکانات و بودجه و غیره وجود دارد و کارهایی که در آموزشگاه‌های سینمایی کشور در حال صورت گرفتن است، به نظرم آموزشگاه‌های سینمایی ما در حال تبدیل شدن به یک بازوی قدرتمند و فعال در شکل دهی به جریان آینده سینمای کشور هستند.

وی در خصوص نحوه داوری آثار و کیفیت فیلم‌های این جشنواره گفت: ما به اتفاق دوستانمان در بخش داوری فیلم‌های سومین جشنواره هیلاج فیلم‌های متعددی دیدیم. فیلم‌های کوتاهی در قالب‌های داستانی، تجربی و مستند که باید بگویم در این ده سالی که به شکل مستقیم با جوان‌ها مانوس هستم و کارهایشان را می‌بینم هر آنچه می‌گذرد احساس می‌کنم که جریان نو و جوان سینمای ایران دارد با یک سرعت واقعا چشم گیری رشد می‌کند. و این رشد در همه عرصه‌ها چه در بخش فن و تکنیک و چه در بخش پرداخت و محتوا قابل مشاهده است.

وی افزود: فیلم‌هایی هم که در جشنواره هیلاج دیدیم به واقع نمونه‌های بسیار قابل توجهی هستند. در بخش‌های داستانی به نظر قوی‌تر هستند و در بخش تجربی یکی دو نمونه خاص را دیدیم که به نظرم بسیار امیدوار کننده هستند. راستش ما توجهی به این مطلب نداشتیم که این فیلم‌ها از هنرجویان آموزشگاه هیلاج هستند یا از جایی دیگر، حتی ما فیلم‌ها را در شرایطی دیدم که نام کارگردان و عوامل فیلم روی فیلم‌ها نبود. ما فقط فیلم‌ها را دیدیم. نکته قابل توجه در فیلم‌ها در یک شرایط مقایسه‌ای مثلا با فیلم‌های کوتاه پنج سال اخیر به نظرم در کل با گذر زمان مفهوم فیلم تجربی و فیلم کوتاه برای فیلم‌سازان جوان ما شناخته‌تر می‌شود. اینکه قرار نیست فیلم کوتاه ما بریده‌ای از یک فیلم بلند باشد. در واقع ایده و کانسپت‌ها در فیلم‌ها در همان محدوده زمانی خودشان بررسی و پرداخت می‌شدند. فیلم‌ها تلاشی بودند برای پیدا کردن شیوه بیانی تازه. عرصه تجربه‌گرای فیلم کوتاه عرصه خطر کردن و ریسک کردن و حرکت در خارج از قواعد شناخته شده سینما است. در پاره‌ای از این فیلم‌ها این رفتار مشهود بود که جای امیدواری دارد. البته نکات منفی‌ای هم در فیلم‌ها وجود داشت. همچنان فکر می‌کنم که پاره‌ای از فیلم‌ها می‌توانند در مرحله تدوین کوتاه‌تر باشند. باید به عنصر ایجاز در ساختار فیلم کوتاه توجه کنیم. یکی دیگر از نقاط قوت فیلم‌ها توجه به زیبایی شناسی ساختاری و بصری بود که بسیار قابل توجه هستند. همچنین روند پرداخت مستمر به مفهوم تداوم در فیلم‌ها بسیار قابل اشاره و بسیار جا افتاده بود که جای خوشحالی دارد.

محمود کلاری در پایان گفت: من شاید بیشتر از باب تصویرپردازی به آثار نگاه می‌کنم اما در جنبه‌های مختلف آثار دارای ویژگی‌های فراوانی بودند. برای مثال در ایده پردازی ما با ایده‌های بسیار خوب و درستی مواجه بودیم. به نظرم تفاوت بین ایده فیلم کوتاه و بلند به خوبی توسط جوان‌های سینماگر ما درک شده است. از همین رو هم فیلم‌ها با بهترین‌های جهان قابل مقایسه هستند و فاصله موجود با سرعت زیادی در حال طی شدن است.

سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج با حمایت شرکت پدیده شیمی قرن و دفتر مطالعات سازمان ملل امروز و فردا، 5 و 6 اسفندماه در پردیس سینمایی کوروش در حال برگزاری است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100
» اعلام اسامی برگزیدگان یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای
... دیدن متن »

طی مراسمی که شامگاه روز جمعه 6 اسفندماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد؛ یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم 100، اسامی برگزیدگان 8 بخش شامل: مسابقه «بین‌الملل»، مسابقه «ملی»، بهترین فیلم «اقتصاد مقاومتی و فرهنگ کار»، «مسیر تجربه»، «دستاوردهای فنی و تکنیکی»، «جایزه ویژه دبیر»، «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» و جایزه «بهترین فیلم جشنواره» به شرح زیر است:

1- جوایز بخش بین‌الملل

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار در بخش فیلم انیمیشن به doosun shin (دو سون شین) برای کارگردانی فیلم fox tale (فاُکس تَله) از سریلانکا/ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش فیلم مستند به olga poliektova- jaume quiles campos (اُلگا پالیک تووآ - جِی­می کایلمه کاموس)  برای کارگردانی فیلم Chripajas  (کرِی پا جاس) از روسیه/ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش فیلم داستانی به ahmad vahid omidi (احمد وحید امیدی) برای کارگردانی فیلم fisherman (فیشِرمَن) از افغانستان اهدا شد.

ضمنا لوح تقدیر این بخش به (فلو­رن­دی­نا پَرِ دِز) برای کارگردانی انیمیشن imajiation (ایمَجینِیشِن) از اروگوئه، donjeta hyseni (دُن­یِ­تا ، هو سِ نی) برای کارگردانی فیلم داستانی cornice (کُرنیز) از آلبانی و hermes mangia lardo (هِرمِس مان­جیا لاردُ) برای کارگردانی انیمیشن teddy bear (تِدی بِر) از ایتالیا تعلق گرفت.

2- جایزه بهترین فیلم اقتصاد مقاومتی و فرهنگ­کار

لوح تقدیر و جایزه نقدی 30 میلیون ریالی به کیوان احمدی برای کارگردانی فیلم مستند قفل از اصفهان رسید.

3- جوایز بخش مسیر تجربه

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم پویانمایی به مبلغ 30 میلیون ریال به مهدی خروشی برای کارگردانی فیلم دست­های کوچک از اردبیل

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم مستند به مبلغ 30 میلیون ریال به محمدفرج­زاده برای کارگردانی فیلم تیشه روزگار از کردستان

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم داستانی به مبلغ 30 میلیون ریال به اکبر تراب­پور برای کارگردانی فیلم برای پدرم از همدان

4- آثار برگزیده بخش دستاوردهای فنی و تکنیکی

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 30 میلیون ریال به اسماعیل عظیمی برای خلاقیت و نوآوری در فیلم داستانی صف از قم ، سیدمحمدرضا سجادیان برای فیلمبرداری فیلم داستانی کانتینر 401 از تهران و محمدحسین فلاح برای جلو­ه­های بصری در فیلم داستانی به خانواده برمیگردیم از تهران

5- جوایز بخش مسابقه ملی

برگزیدگان انیمیشن

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال به معین منصوری‌فرد برای کارگردانی فیلم جنگ از کرمان و آذر منصوری برای کارگردانی فیلم معلق از کردستان اهدا شد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی به مبلغ 80میلیون ریال به احسان معصوم برای فیلم نقش­زندگی از قزوین تعلق گرفت.

برگزیدگان مستند

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال به جمشید فرجوند فردا برای کارگردانی فیلم امید سپید از کردستان و علی کیوان برای کارگردانی فیلم برکت از خراسان رضوی اهدا شد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم مستند به مبلغ 80 میلیون ریال به محمدحسنی برای کارگردانی فیلم آهن­نگاره از تهران اهدا شد.

برگزیدگان داستانی

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال به علی­عرفان فرهادی برای کارگردانی فیلم من­تو­ما2 از تهران و مجید برهانی برای کارگردانی فیلم صدای­من از کرمان اهدا شد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم داستانی به مبلغ 80 میلیون ریال به محمدحسین امامی­همدانی برای کارگردانی فیلم حضرت مهندس از تهران اهدا شد.

6- جایزه ویژه دبیر جشنواره

لوح تقدیر و جایزه ویژه دبیر جشنواره به مبلغ 30 میلیون ریال به عطیه­سادات حجتی برای کارگردانی فیلم داستانی همزاد از تهران تعلق گرفت.

7- بهترین فیلم از نگاه تماشاگران

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 30 میلیون ریال به علی عرفان فرهادی برای کارگردانی فیلم من­تو­ما2 از تهران تعلق گرفت.

8- جایزه بهترین فیلم جشنواره

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم جشنواره به مبلغ 120 میلیون ریال به حسین دارابی برای کارگردانی فیلم داستانی چشم به راه از تهران اهدا شد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خب خدا رو شکر بعد از مدتها یه فیلم کمدی ایرانی دیدیم که ادمو بخندونه. بدون شوخی های سخیف و سطح پایین. این فیلم شاید عالی نباشه ولی ارزش دیدن رو داره و برخلاف فیلمایی مثل "پنجاه کیلو البالو" یا "سالوادور" میتونه شما رو بخندونه.
پرند محمدی و محمدرضا دانش این را خواندند
وحید عمرانی و علی ابراهیم این را دوست دارند
پنجاه کیلو البالو هم کمدی خیلی خوبی بود و برخلاف سالوادور بسیار خنده دار بود....وقتی یه فیلم قرار هست فقط کمدی باشه و تماشاچی رو بخندونه و سرگرم کنه از هر مدل شوخی میتونه استفاده کنه .....ممکنه سلیقه بعضی ها با اونچه سخیف خطابش میکنن هماهنگ مباشه اما ایرادی ... دیدن ادامه » به فیلم ها وارد نیست تا زمانی که شوخی ها دراومده باشه و اکثریت تماشاچی ها رو راضی کنه کما اینکه مواردی که از نظر سلیقه ای بعضی ها سخیف محسوب میشه در نود و نه درصد کمدیهای روز جهان وجود داره ولی از ارزش اونها در ژانر و طبقه خودشون کم نمیکنه...البته اگر نویسنده قهاری مث قاسمخانی بتونه سوژه های جدیدی برای کمدی پیدا کنه کارش قابل تقدیر هست مثل فیلمی چون لیلی با من است یا سریال پاورچین ....اما اینها نمیتونن الگو باشند و توقع بره بقیه هم چنین کنند و خوبتر بودن اینها باعث زیر سوال رفتن کمدی های موفقی مث البالو نیست......و نکته اخر این که بین کمدی و طنز باید فرق قائل شد.....اگر کارگردان ادعای ساخت طنز داره اونوقت باید وضع موجود رو نقد کنه ،کاستی ها و زشتی ها و پلشتی های جامعه رو نشون بده و حرف بر گفتن داشته باشه و طبعا بجز موارد استثنا نمیتونه انچنان خنده دار باشه و بیشتر با یک لبخند عموما تلخ میشه نگاهشون کرد
دیروز
جناب دانش. نظر شما محترمه. اما من با سه نفر دیگه که به تماشای پنجاه کیلو البالو نشسته بودیم شاید در کل فیلم یک یا دوبار خندیدیم. به نظر من واقعا کمدی سخیفی بود. خوب بد جلف شاید از سن پترزبورک (که فیلمنامه ش رت جناب قاسمخانی نوشته بودن) سطح پایینتری داشت اما ... دیدن ادامه » هم رده کارای کمدی تلویزیونی مثل پژمان بود، که اونم واقعا کار موفقی بود.
۸ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگه دنبال یه فیلم زیبا و حساب شده و درست درمون هستین از دستش ندین. بعد از مدتها با حس خوب از سالن خارج شدم.
علیرضا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در یک کلام افتضاح. فوق العاده ضعیف و ناامید کننده
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره هشتم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره هشتم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: سید جواد هادی اصل، علی بیات، کورش بویری، محمد فرج زاده، وحید مباشری


گفتگو کننده
: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
۲ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲ روز پیش، پنجشنبه
محمد عسگری و Arash kermani این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره هفتم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره هفتم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: امیررضا ثابتی، بهزاد آقایی، علی جعفر آبادی، فرزانه قبادی، محمد مهدی احمدی


گفتگو کننده
: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
۲ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره ششم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره ششم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: حسن نیکنام، حمید مهدوی، سمیرا رجبی، مژگان رایگان، مهرشاد رنجبر


گفتگو کننده
: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
۲ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره پنجم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره پنجم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: حسین مهدیان، سید محمدعلی وزیری، فرید طهماسبی، میرعلی حسینی

 

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
۲ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره چهارم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره چهارم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: احمد خوش نیت، اصغر عباسی، امیر روئینی، پژمان علیپور، مرتضی مصاحب نیا

 

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره سوم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره سوم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: حسام حسینی، حمید حمیدزاده، سید امیر پیشوایی، سید حسین واعظ شهیدی، فضل الله تاری

 

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره دوم پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره دوم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: مجتبی باری، مجید برهانی، محمد فرج صالحی، مهنوش شیخی، یاسر حمزه

 

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» روزانه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای، شماره نخست پخش آوا
... دیدن اطلاعات »

شماره نخست مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای 100 ثانیه ای

گفتگو با هنرمندان: امیر احمدزاده، فیروزه شاه سیاه، کیومرث محمدچناری، مرضیه غلامی، میلاد طاهری

 

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

» اطلاعات بیشتر، آواهای همسو و دانلود
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ماجرای نیمروز: تانگوی مهدویان-امینی روی لبه تیغ (رأی مخاطب: بسیار پسندیدم 10/9)
پیش‌تر در مورد «محمدحسین مهدویان» و فیلم اخیرش گفتم: کاربَلَد به معنای حقیقی کلمه، شریف به معنای استعاری کلام و هوشمند در هر تأویلی از آن یعنی همین آقای مهدویان. وقتی بخاطر اولین فیلم بلندش (ایستاده در غبار) کنجکاو شدم، فهمیدم کنجکاو یعنی او که خود متولد 60 است اما دهه شصت را چنان کنکاش کرده که انگار از هفت ماهگی در قلب اجتماع و رأس حکومت زیسته است. برای شناخت و پرداخت سوژه-کاراکتر فیلم اولش زمان و انرژی زیادی صرف کرده، شهامت کافی برای بررسی مسائل گنگ و پیچیده، و جسارت لازم برای ورود به حوزه‌های خط قرمزی را دارد. برای تولید فیلم‌هایش زحمت می‌کشد و خلاقیت به خرج می‌دهد. همه این‌ها با هم یعنی کاربلد بودن، افزون بر اینکه پرداختن به چنین مسائلی بدون گیر افتادن در فیلتر‌های ... دیدن ادامه » مختلف بدون فاکتور ذکاوت ممکن نیست. و مهمتر اینکه بیان واقعیت‌های تاریخی حساسیت برانگیز، بدون تحریف و یا تحمیل قضاوت بر متن و مخاطب، چیزی جز شریف ماندن نیست. حرف و حدیث در مورد ماجرای نیم‌روز فراوان است. از تهیه کننده (محمود رضوی) و نهادهای حامی و موسسات سرمایه‌گذار گرفته تا بحث در مورد کذب یا تحریفی بودن روایت. اما قدر مسلم ماجرا این بود که کسی نمی‌تواند بگوید ماجرای نیمروز فیلم خوش ساختی نیست. در مورد کذب و تحریف بودن داستان فیلم نیز تا آنجایی که سواد ناچیز بنده قد می‌دهد، چیزی خلاف واقع وجود نداشت. درست است که ماجرای نیم‌روز حول یک روایت و در یک بازه زمانی و مکانی محدود گردش می‌نمود، به علل وقایع نپرداخته بود و تنها بخشی از واقعیات تاریخی را به تصویر کشید. اما دسته‌کم همان روایت محدود از واقعیت را استاندارد و صحیح به تصویر کشید، اگرچه دوربین را در مکان و با زاویه‌ای که مورد پسند ما نیست قرار داده باشد. فارغ از حواشی موجود، از نظر نگارنده ماجرای نیم‌روز نه فقط در این جشنواره که در کل سینمای ایران هم‌ردیف بهترین و مهمترین آثار سینمایی قرار می‌گیرد. همه فاکتورهای فنی و تکنیکی به بهترین شکل ممکن پیاده شده است و نیز فیلمنامه اثر با وجود همه دشواری‌های موجود در نوشتن روایت‌های این‌چنینی، یک نمونه کامل و استاندارد محسوب می‌شود. بازیگران فیلم همه خوش درخشیدند. انتخاب هوشمندانه بازیگران و بازی‌های خوب «احمد مهرانفر»، «جواد عزتی»، «هادی حجازی‌فر» و دیگران که همگی بخوبی از عهده کار برآمدند. نهایتاً هرآنچه که روی پرده دیدیم یعنی نوید ظهور یک سینماگر زبردست و آینده دار بنام محمدحسین مهدویان. دومین فیلم بلندش نه تنها نظر مثبت اکثر قریب به اتفاق منتقدان را به خود جلب نمود، بلکه در سالن‌های سینما نیز با تشویق ممتد تماشاگران روبرو شد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگردان جشن تولد؛ از فیلم سازی داستانی با هزینه ی شخصی در 300 متری داعش می گوید

http://vatanemrooz.ir/newspaper/page/2106/13/172344/0
حسین کوهی و محسن شهمیرزادی این را خواندند
من دو مستند از آقای لاجوردی دیده بودم,که اتفاقا یکیش در سوریه و راجع به داعش بود.
گفتگوی بسیار جذاب و خوبی هست و نکات جالبی رو کارگردان بهش اشاره میکنه.
ممنون از شما دوست عزیز :)
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ روز پیش، چهارشنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فردا با نمایش فیلم در پردیس سینمایی آزادی
» جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آغاز می‌شود
... دیدن متن »

یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای فردا چهارشنبه 4 اسفند با نمایش فیلم در پردیس سینمایی آزادی آغاز می‌شود.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم 100 با اعلام این خبر افزود: استفاده از نمایش فیلم‌های این جشنواره برای عموم علاقمندان آزاد است.

بر پایه این خبر؛ این رویداد سینمایی در قالب بخش‌های «مسابقه سینمای100 ثانیه‌ای ایران» شامل دو بخش «اصلی» و «در مسیر تجربه» در زمینه‌های مستند، داستانی، پویانمایی و «مسابقه سینمای 100 ثانیه‌ای جهان» در زمینه آثار مستند، داستانی، پویانمایی و با سه محور موضوعی «اخلاق و سبک زندگی»، «اخلاق و فرهنگ کار» و «اخلاق و اقتصاد مقاومتی» طراحی شده و بیش از سه هزار اثر برای بخش‌های مختلف جشنواره دریافت شده و از میان این آثار بیش از 350 اثر توسط هیات‌های انتخاب جشنواره برای اکران در روزهای چهارم و پنجم اسفند در نظر گرفته شده است.

در بخش مسابقه با عنوان «مسابقه سینمای100 ثانیه‌ای ایران» تعداد ۱۴۱ اثر به دو بخش اصلی (مسابقه ملی) و مسیر تجربه راه یافتند که به طور تفکیکی 106 اثر در بخش اصلی و 35 اثر در بخش مسیر تجربه می باشد. همچنین در بخش خارج از مسابقه ۱۴۰ اثر به دو بخش اصلی و مسیر تجربه راه یافتند که به طور تفکیکی ۹۹ اثر در بخش اصلی و ۴۱ اثر در بخش مسیر تجربه حضور دارند.

در بخش مسابقه بین‌الملل با عنوان «سینمای ۱۰۰ ثانیه‌ای جهان» 59 اثر از 28 کشور جهان شامل: کشور های هند، روسیه،  بنگلادش، پرتغال، ایتالیا، سنگاپور،  اسپانیا، آلمان، انگلیس، برزیل، امارات،  بلغارستان، قبرس، نپال،  البانی، افغانستان، سریلانکا، اروگوئه،  تانزانیا، پاکستان، لاتویا، برونی، فیلیپین،  چک، آمریکا، فرانسه به رقابت می‌پردازند.

در بخش «نمایش ویژه» آثار منتخب جشنواره‌های بین‌المللی جهان به نمایش در می‌آید. در این بخش، آثاری از جشنواره‌های مطرح جهان از جمله جشنواره فیلم‌های60 ثانیه دانمارک، جشنواره 60 ثانیه‌ای پاکستان، جشنواره 60 ثانیه‌ای هند، جشنواره 100 ثانیه‌ای بوستون،  ویدیو میکر ایتالیا و ... حضور دارند.

همچنین، برای نخستین بار نمایش گزیده‌ای از بخش ویژه فیلم‌های کوتاه جشنواره کن 2016 با عنوان    Short Film Corner پیش‌بینی شده است.

شایان ذکر است این جشنواره به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی به دبیری علی قربانی و با شعار سینمای اخلاق در روزهای 4 و 5 اسفند ماه برگزار می شود و مراسم اختتامیه آن روز جمعه ششم اسفند ماه در تالار اندیشه حوزه هنری پیش بینی شده است.

۴ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اکران «مردان ارباب جمشید» با حضور سیاهی لشگرهای سینما آغاز شد
... دیدن متن »

آیین اکران افتتاحیه فیلم مستند «مردان ارباب جمشید» ساخته پگاه آهنگرانی و درنا مدنی شب گذشته (2 اسفندماه) با حضور کارگردانان و عوامل فیلم در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، در ابتدای این مراسم احمد یاوری از هایی که در فیلم «مردان ارباب جمشید» حضور دارد، به معرفی فیلم پرداخت و گفت: این است مردان ارباب جمشید، نگرشی تازه به افقی وسیع هر چند بی‌انتها. 

پس از آن پگاه آهنگرانی ضمن تشکر از گروه هنر و تجربه که امکان اکران این فیلم را فراهم کرده، گفت: نمایش این فیلم را تقدیم می‌کنم به نیما طباطبایی که متاسفانه الان در بین ما نیست و در آن زمان ساخت فیلم خوشحال بود که ما این فیلم را می‌سازیم. تاسف بار است مکه الان در بین ما نیست که اگر بود می‌آمد و به ما کمک می کرد. 

در ادامه درنا مدنی نیز از حضار تشکر کرد و پگاه آهنگرانی از عوامل فیلم دعوت کرد که روی سن بیایند.

حسن نوروزی‌وفا ملقب به حسن فردین، شمس‌الدین دولتشاهی معروف به چیچو،  محمد ذوالفقاری ملقب به محمد لالی، غلام میرزایی معروف به غلام ژاپنی، فتح الله بابازاده، غضنفر راوندی و جلیل ملک زاده همراه با سید امیرسیدزاده تهیه‌کننده فیلم روی سن آمدند.

حسن نوروزی‌وفا ملقب به حسن فردین گفت: تشکر می‌کنم از خانم آهنگرانی که لطف کردند، آمدند و یادی از بچه‌های قدیم کردند. من 50 سال است که در سینما هستیم و حداقل در هشتاد فیلم بوده‌ام. خانم آهنگرانی به ما افتخار دادند و این فیلم را برای ما ساختند.

پس از او شمس‌‌الدین دولت‌شاهی ملقب به چیچو ضمن بیان اینکه 45 سال در سینما و تلویزیون سابقه کار دارد برای حاضرین در سالن آواز خواند.

غلام میرزایی معروف به غلام ژاپنی بیان کرد: من غلام ژاپنی هستم. نمی‌گویم هنرمند بلکه تنها هنروری هستم که بیش از چهارصد فیلم بازی کرده‌ام و آخرین فیلمم هم «خوب، بد، جلف» با آقای پیمان قاسم‌خانی بوده که در آن یک فیلم یک پلان بیست ثانیه‌ای به من داده است، اما خانم آهنگرانی در این فیلم 20 دقیقه به من بازی داد. من خیلی افتخار می‌کنم که در این فیلم بازی کردم، خانم آهنگرانی و خانم درنا مدنی به ما بها دادند و حداقل 20 دقیقه بازی کردیم.

غضنفر راوندی نیز گفت: «از سال 40 در خیابان ارباب جمشید زندگی می‌کنم و از خانم پگاه آهنگرانی و خانم مدنی تشکر می‌کنم.

پس از آن احمد یاوری مجددا پشت میکروفن قرار گرفت و گفت: من از خانم مدنی و خانم پگاه آهنگرانی تشکر می‌کنم. انها یک روز با من تماس گرفتند و گفتند می‌خواهیم بیاییم ارباب جمشید، قهوه‌خانه. من گفتم اینجا جای شما نیست، آنها گفتند شما از ما مراقبت کن. وقتی آمدند من در قهوه‌خانه گفتم برای خانم اهنگرانی و خانم مدنی صلوات بفرستید. همه گفتند می‌فرستیم. گفتم صلوات دوم را بفرستید همه با هم گفتند فرستادیم. من به خانم مدنی و خانم آهنگرانی گفتم معذرت می‌خواهم، این‌ها شما را تحویل نمی‌گیرند. بیایید یک آبگوشت سه نفره با هم بخوریم شاید بعد از آن شما را تحویل گرفتند.

سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده فیلم نیز گفت: «مردان ارباب جمشید» فیلمی است که به لب شما خنده می‌آورد و به دل ما گریه؛ امیدوارم بپسندید.

طناز طباطبایی، سجاد افشاریان، بیتا منصوری، رویا تیموریان، رویا جاویدنیا، محسن عبدالوهاب، دانش اقباشاوی، مصطفی احمدی، آتوسا قلمفرسایی، داود خیام، محسن امیریوسفی، مهدی جعفری، محمود گبرلو، کاوه صباغ زاده، کاوه سجادی حسینی، تینا پاکروان، و... میهمانان این مراسم بودند.

۴ روز پیش، سه‌شنبه
Prudence این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خانه سینما
» مراسم جشن کتاب سال سینمای ایران جمعه ششم اسفندماه برگزار می‌شود
... دیدن متن »

آئین‌ پایانی ششمین دوره اهداء جایزه کتاب سال سینمای ایران ساعت 16:30 روز جمعه ششم اسفندماه در تالار زنده‌یاد سیف‌الله داد خانه سینما (ساختمان خیابان بهار) برگزار می‌شود.

در این مراسم، آثار شرکت کننده در این دوره که توسط هیئت داوران، متشکل از محمد بزرگ‌نیا، شهرام جعفری‌نژاد، دکتر محمد شهبا، محمد گذرآبادی و دکتر مسعود نقاش‌زاده در طول چهار ماه مورد بحث و بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند، معرفی خواهند شد.

آثار رسیده در ششمین دوره اهدا جایزه کتاب سال سینمای ایران در چهار موضوع مباحث نظری، فنون عملی، فیلم و فیلمساز و کتاب‌های مرجع طبقه‌بندی، مورد بررسی و داوری قرار گرفتند. در این جشن 8 تندیس به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

۴ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رابینسون کروزو ایرانی در شیراز
» نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «انتهای زمین» در شیراز
... دیدن متن »

نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی«انتهای زمین» ساخته ی ابوالفضل صفاری در شیراز برگزار می شود.

نقد و بررسی فیلم سینمایی« انتهای زمین» به کارگردانی ابوالفضل صفاری و تهیه کنندگی مسعود اطیابی که به رابینسون کروزو ایرانی مشهور است چهارشنبه 4اسفند ماه در شیراز برگزار خواهد شد.

به گزارش مشاور رسانه ای فیلم، انتهای زمین اولین ساخته ی این کارگردان و مستند ساز ایرانی است که به پدیده ی دوره ی بیست و ششم جشنواره فیلم فجر در سال ٨٦ تبدیل شد و پس از 11 سال از گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: حجت مرد میانسالی است که خانه و زندگی خود را در شمال ایران رها می کند و با پای پیاده به سوی جنوب ایران حرکت می کند. او تصمیم می گیرد تا انتهای دنیا پیاده برود و بمیرد اما به رابینسون کروزو ایرانی مشهور می شود .

«انتهای زمین» با استقبال خوبی در اکران مواجه شده است و  تاکنون موفق به دریافت جوایزی همچون زردآلوی طلائی بهترین فیلم در جشنواره ارمنستان،جایزه بهترین فیلم در جشنواره بین‌المللی کیش، جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره بین‌المللی فیلم کیش، جایزه فیلم منتخب فستیوال بین‌المللی ژنو و جایزه فیلم برگزیده ی  فستیوال بین‌المللی سن پائولو برزیل شده است.

گفتنی است این مراسم با حضورابوالفضل صفاری کارگردان و سعید معظمی یکی از بازیگران فیلم ساعت 17:00 در پردیس سینمایی شیراز برگزار خواهد شد.

 

۴ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حجت الله ایوبی در مراسم اعطاء گواهینامه بین المللی ایزو به سازمان سینمایی:
» سازمان سینمایی به دنبال شفافیت و  استاندارد سازی در تمام زمینه های فعالیت خود است
... دیدن متن »

مراسم اعطای گواهینامه: 9001 ISO ورژن 2015 و ISO 10002 ورژن 2012 به سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور دکتر حجت الله ایوبی رییس سازمان امور سینمایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی،  در این مراسم که با حضور مدیران سازمان سینمایی و مدیران ارشد هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان سیستم ابتکار و نماینده شرکت WTG و  شرکت BQC اروپا در ایران برگزار گردید نشان بین المللی9001 ISO  (استاندارد سیستم مدیریت کیفیت) و ISO 10002 (رضایت مشتری، راهنمایی برای رسیدگی و پاسخگویی به شکایات) به سازمان امور سینمایی و سمعی بصری اعطا گردید.

در این مراسم حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی با تقدیر از زحمات و پیگیری های دفتر برنامه ، بودجه  و تحول اداری که منجر به دریافت گواهینامه های ایزو توسط سازمان امور سینمایی گردیده ، ابراز امیدواری کرد ، سازمان امور سینمایی در راستای خدمت رسانی به هنر سینما بعنوان هنر نمونه کشور بتواند با گام برداشتن در جهت استاندارد سازی به یک سازمان استاندارد و شفاف تبدیل گردد.

حجت الله ایوبی با اشاره به تبدیل شدن معاونت سینمایی وزارت ارشاد به سازمان امورسینمایی و سمعی بصری گفت: رایزنی های بسیار زیادی با مجموعه دولت و مجلس صورت گرفت تا سازمان امور سینمایی به صورت یک سازمان تخصصی شکل گرفته و مسیر ارتقا را در پیش بگیرد.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه حوزه سینما با همه معضلات پیش رو نیاز به یک سازمان مستقل داشت افزود: سینما به نوعی مدرن ترین پدیده در جهان امروز به شمار می رود و ورود تکنولوژی دیجیتال به این حوزه آن را به پدیده ای فوق مدرن نیز تبدیل کرده است و از این رو لازم است تا گردش امور در آن بر اساس استانداردهای روز دنیا صورت پذیرد.

حجت الله ایوبی یکی از مشکلات پیش رو در ایران را عدم  تحقق کامل دولت الکترونیک در بسیاری از سازمانها و نهادها دانست و خاطر نشان کرد: با استقرار  و تکمیل فرایندهای دولت الکترونیک در سازمان سینمایی و شفاف شدن گردش کارها اعتماد اصحاب سینما به این سازمان نیز افزایش می یابد.

ایوبی با اشاره به اصلاح متن توافقنامه های منعقده با موسسات وابسته از ابتدای سال 95 و تعریف دقیق فعالیت ها و مبالغ مربوطه و عملیاتی شدن این توافقنامه ها را ، عامل مهمی در نظم دهی و ایجاد شفافیت سازمانی دانست و ضمن تشکر از همکاران موسسات ذیربط سازمان سینمایی بر تداوم و تکمیل این روند تاکید کرد. رییس سازمان سینمایی در خاتمه سخنان خود با تاکید بر اینکه سینمای ایران امروز به سفیر گویای تمدن و فرهنگ ایران زمین تبدیل شده است گفت: اصحاب سینما مرزداران فرهنگ و هنر ایران هستند و از این جهت سازمان سینمایی برای اداره چنین پدیده ای باید به علم روز و استانداردهای جهانی مجهز باشد.

دراین مراسم جواد صباغ مدیر کل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری با تاکید بر تثبیت وضعیت سازمان سینمایی به عنوان یک سازمان قانونی با ردیف بودجه مستقل مطابق مصوبه شورای عالی اداری به اصلاح روندهای کلی سازمانی در حوزه های مختلف همزمان با ارزیابی های کارشناسان ایزو و همکاری صمیمانه همه واحدهای سازمان اشاره کرد.

برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان،بازنگری در نمودار و ساختار سازمانی بمنظور رفع تداخل ها و موازی کاری ها، تدوین شرح شغل ها توسط تیمی زبده و متخصص ،بازبینی و بازنویسی متن موافقتنامه ها با موسسات وابسته و جاری شدن روح شفافیت برآنها، ایجاد برخی تغییرات در ساختمان سازمان به منظور تکریم ارباب رجوع و تسهیل شرایط کاری همکاران تا حد ممکن، فعال سازی گروه نظارت بر اجرای توافقنامه ها، تشکیل کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی و کمیته ساختار و فناوری های مدیریتی، از جمله اقدامات موثری بودند که بنا به توضیحات جواد صباغ ، در ارزیابی کارشناسان جهت اعطای استانداردهای ایزو نقش داشته اند.

مدیرکل برنامه،بودجه و تحول اداری سازمان سینمایی با اشاره به تصویب چارت جدید سازمان گفت: فیلمخانه ملی ایران در ساختار جدید به اداره کل فیلمخانه ملی ایران ارتقاء یافته  و روابط عمومی سازمان سینمایی نیز با منفک شدن از دفتر ریاست به عنوان اداره کل روابط عمومی و همکاری های بین المللی فعالیت خواهد کرد.همچنین مشاور حقوقی و امور مجلس نیز به مشاورین رییس سازمان اضافه شده است

مدیرعامل هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان سیستم ابتکار و نماینده شرکت های WTG و  BQC نیز با اشاره به همکاری خوب کارکنان سازمان سینمایی در پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت و وجود اعتماد سازمانی در روند اجرای طرح را نشانه خوبی از توسعه یافتگی در رفتار سازمانی کارکنان و مدیران سازمان سینمایی دانستند و از آن تقدیر کردند.

گفتنی است در این مراسم ضمن اعطای گواهینامه های بین المللی ایزو 9001 و ایزو 10002 به سازمان امور سینمایی، تندیس زرین تعالی سازمانی از سوی شرکت wTG فعال در اتحادیه اروپا از سوی نماینده رسمی آن در ایران نیز به سازمان سینمایی اهدا گردید.

 

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر
» جزییات بخش دارالفنون جشنواره جهانی فجر اعلام شد
... دیدن متن »

مازیار میری مدیر بخش دارالفنون سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر جزییات برگزاری این بخش را تشریح کرد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره، مازیار میری گفت: سال گذشته بنا به تصمیم رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر و بر اساس اهداف تازه و بلندمدت جشنواره که تبدیل جشنواره جهانی به یک قطب مهم فرهنگی در منطقه است قرار بر این شد تا در جشنواره به آموزش و نگاه آکادمیک به سینما توجه ویژه شود. برهمین اساس دارالفنون شکل گرفت و تلاش کردیم این بخش به یک اردوی استعدادیابی تبدیل شود و فیلمسازان مستعد و جوان را در منطقه شناسایی کنیم که سال گذشته دارالفنون در دور اول برگزاری با استقبال و بازخوردهای بسیار خوبی مواجه شد.

میری ادامه داد: با توجه به آنکه بلافاصله  پس از پایان جشنواره دبیرخانه دائمی تشکیل شد و کار جشنواره سی‌و‌پنجم را آغاز کردیم، برآن شدیم تا به سرعت نقاط قوت و ضعف این بخش را بررسی کنیم. البته به دلیل منحصر به فرد بودن ایده دارالفنون در منطقه، نمونه‌های مشابه در جشنواره های بزرگی چون برلین، ونیز و پوسان را بررسی و آنالیز کردیم. همچنین یک شورای علمی متشکل از آقایان دکتر شهاب الدین عادل، دکتر شهاب اسفندیاری و دکتر باقر قهرمانی تشکیل و از آنها خواسته شد تا به عنوان هیات علمی این شورا مشغول به کار شوند. ضمن آنکه قرار شد مشاورین جشنواره در سال گذشته به عنوان کارشناسان آشنا به سینمای کشورهای منطقه و کشورهای دیگر جهان، امسال برای برگزاری هرچه بهتر دومین دوره دارالفنون نیز به ما کمک کنند.

مثلا در حوزه فلسطین و لبنان، نادر طالب‌زاده  کمک‌های زیادی کرد، دکتر لاله در حوزه ترکیه، خانم گلپریان در بخش ژاپن و کره و ... نیز مشاوران ما بودند.

کارگردان «سعادت آباد» گفت: امسال از سینماگران متخصص و استادان مطرحی از سراسر جهان دعوت کرده‌ایم تا در دارالفنون تدریس کنند. همچنین با نظر و تاکید دکتر ایوبی رئیس سازمان سینمایی، امسال تلاش کردیم آشنایی با سینمای ایران به عنوان یک ماده درسی در کنار این آموزش‌های تخصصی دیده شود و بتوانیم بیشترین استفاده فرهنگی را از حضور استادان و شرکت کنندگان خارجی در این رویداد، ببریم.

میری افزود: ازهمان دوره قبل می‌دانستیم امسال استقبال بیشتری از دارالفنون خواهد شد، مخصوصا در کشورهای منطقه. به همین دلیل به شناسایی مناطقی که به صورت آکادمیک سینما تدریس می‌کنند پرداختیم و برای هر منطقه سهمیه‌ای در نظر گرفتیم. اما تغییری که امسال نسبت به سال گذشته داریم این است که پس از سهمیه بندی و اعلام افراد از سوی این آکادمی ها، هیات انتخاب به اتفاق برخی از مدیران جشنواره این افراد را گزینش می‌کنند. این افراد حتما باید رزومه و مدرک تحصیلی مرتبط با سینما داشته و نسبت به هم دارای شرایط یکسانی باشند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل حجم بالای ثبت نام ظرف چند روز آینده سایت بسته خواهد شد، افزود: امسال نسبت به سال گذشته با استقبال چشمگیر کشورهای دیگر مواجه شدیم . در سال گذشته فقط 10 کشورتقاضای شرکت در دارالفنون را داشتند درحالی که این میزان امسال 3 برابر شده و بیش از 30 کشور برای شرکت در این دوره از دارالفنون ثبت نام کرده اند.

مدیر بخش دارالفنون جشنواره جهانی فیلم فجر ادامه داد: جدا از کشورهای منطقه مانند فلسطین و لبنان که سهم بیشتری برایشان در نظرگرفتیم و نگاه ویژه‌ای به آنها داریم کشورهایی از آسیای دور مانند چین، ژاپن، کره، هند، مالزی، نپال، اندونزی، مراکش، بوتان و....همچنین چندین کشور اروپایی مانند یونان، ایرلند، روسیه، هلند، بوسنی، مونته نگرو، صربستان، بلژیک و...تقاضای شرکت در دا‌رالفنون را داشته‌اند. همچنین بیشترین تقاضاهای رسیده دراین دوره از کشورهای روسیه، ترکیه، هلند و صربستان بوده است.

کارگردان حوض نقاشی متذکر شد: با توجه به استقبال زیاد کشورهای دیگر، همچنان نگاه ویژه دبیر و مدیران جشنواره به شهرهای مختلف و دورافتاده ایران است که جوانان مستعدی دارند اما شرایط تحصیل سینمایی برای آنها مهیا نیست.

میری با اشاره به این که امسال کلاس‌های دارالفنون دو روز زودتر از آغاز رسمی جشنواره جهانی فیلم فجر شروع می‌شود‌ و دو روز قبل از پایان رسمی جشنواره به اتمام می‌رسد گفت: تغییر دیگری که امسال نسبت به سال گذشته داریم این است که پس از انتخاب و اعلام 110 نفر منتخب برای شرکت در کلاس‌ها، به آنها کار کلاسی خواهیم داد. یعنی این افراد قبل از ورود به دارالفنون و شرکت در کلاس‌ها باید بر اساس پنج موضوعی که به آنها اعلام شده با یک طرح و ایده وارد کلاس شوند.

کارگردان «سارا و آیدا» همچنین در مورد برنامه کلی آموزشی دانشجویان دارالفنون چنین گفت: درابتدای ورود به کلاس، آنها به 5 گروه تقسیم خواهند شد که هر گروه زیر نظر یکی از 5 استادی که همگی آنها از بهترین فیلمنامه نویسان سینمای ایران و جهان هستند، کار خود را آغازکرده و در دو روز اول به همراه این اساتید طرح و ایده شان را کامل‌تر خواهند کرد.

پس از آن در 4 روز باقی مانده از کلاس‌ها دانشجویان به همراه مدرسان فیلمسازی که از بهترین کارگردانان، تهیه کنندگان واستادان دانشگاه‌های سینما هستند ایده فیلم خود را پخته تر خواهند کرد.

مازیارمیری همچنین کارعملی دانشجویان با همراهی اساتید و هنرمندان سینما، دیدن فیلم و بازدید از نقاط دیدنی تهران را از دیگر برنامه های دارالفنون برشمرد.

آدرس سایت رسمی  جشنواره Fajriff.com  و  پست الکترونیکی جشنواره film@fajriff.com است.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۲۱-۲۸ آوریل ۲۰۱۷ (۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

 

 

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ثبت نام مدرسه فیلم اینسرت آغاز شد
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری برگ  ثبت نام مدرسه فیلم اینسرت (مرکز پرورش فیلمساز مستقل)  آغاز شد.

این مدرسه زیر نظر کاوه سجادی حسینی، کارگردان و فیلمنامه نویس سینما برگزار می شود. شعار مدرسه اینسرت «آشکار کن آنچه را که بدون تو هرگز به چشم نمی آمد» است.این مدرسه قصد دارد تا فیلمسازان مستقلی را پرورش دهد که دارای دیدگاه و سبک خاص خود باشند و از طرفی به تمامی مراحل ساخت فیلم و کار عوامل فیملشان، علم و آگاهی داشته باشند. 

هنرآموزان در این مدرسه به غیر از کارگردانی، کارهای دیگری از جمله فیلمنامه‌نویسی، فیلمبرداری، صدابرداری، تدوین، دستیاری و… را هم انجام خواهند داد.

آخرین مهلت ثبت نام مدرسه اینسرت هفتم اسفند و شروع برگزاری آن ٢٠ فروردین ماه است.

علاقمندان به ثبت نام در این مدرسه می توانند به سایت مدرسه اینسرت به ادرسhttp://insert.barginst.com/index.php مراجعه کنند.

 

۵ روز پیش، دوشنبه
Prudence این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۵ روز پیش، دوشنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اسامی فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج
... دیدن متن »

اسامی فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به بخش مسابقه فیلم سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج معرفی شدند.

رضا بهبودی، بهنام بهزادی و سعید عقیقی به ریاست محمود کلاری، اعضای هیات انتخاب و داوری بخش فیلم سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج اسامی 32 فیلم کوتاه راه یافته به این دوره جشنواره را معرفی کردند.

اسامی فیلم‌های کوتاه راه‌یافته عبارتند از:

اسامی فیلم‌های داستانی

فیلم کوتاه «بازگشته» به کارگردانی سعید علیپور 

فیلم کوتاه «ایستگاه» به کارگردانی حمید نوری 

فیلم کوتاه «آنسوی دیگرت» به کارگردانی نینا ضرابی 

فیلم کوتاه «دود» به کارگردانی پویا صادقی 

فیلم کوتاه «در انتظار «ج»» به کارگردانی حمیدرضا آرشکیا 

فیلم کوتاه «خیالباف» به کارگردانی ساسان کریمی 

فیلم کوتاه «زیر سقف این خانه خاطره مدفون است» به کارگردانی ساسان کریمی 

فیلم کوتاه «بودن» به کارگردانی فراز انصاری 

فیلم کوتاه «اندوه بزرگی ست وقتی که نباشی» به کارگردانی بهروز داوری 

فیلم کوتاه «فوت وقت» به کارگردانی عاطفه رحمانی 

فیلم کوتاه «سنگ روی سنگ» به کارگردانی مرضیه حکیم جوادی و محسن سراجیان 

فیلم کوتاه «مهمانی» به کارگردانی صبا قاسمی 

فیلم کوتاه «حرفهای خطخورده» به کارگردانی آناهید داوری 

فیلم کوتاه «بندباز» به کارگردانی مهدی حیدری 

فیلم کوتاه «هایلایت» به کارگردانی شهرزاد دادگر 

فیلم کوتاه «ناپیدا» به کارگردانی سمیرا کامرانی و سعیده کامرانی 

فیلم کوتاه «عروسکهای خیس» به کارگردانی سجاد معارفی 

فیلم کوتاه «چاقو» به کارگردانی یاسر فلاحتی 

فیلم کوتاه «اینجا نه» به کارگردانی نادر خالدیان 

فیلم کوتاه «24ساعت قبل» به کارگردانی مهیار شاهرخی 

فیلم کوتاه «همسایههای محمود» به کارگردانی علی جعفرنژاد 

فیلم کوتاه «نمایشنامه» به کارگردانی امیر صالحی 

فیلم کوتاه «اتاق» به کارگردانی فرشته ارسطویی 

فیلم کوتاه «ونوم» به کارگردانی شیدا شجاعی 

فیلم کوتاه «احمد» به کارگردانی وحید صالحی زاده 

 

اسامی فیلم‌های مستند

مستند کوتاه «از درخت» به کارگردانی علیرضا سردشتی

مستند کوتاه «هنرمند گمشده» به کارگردانی حامد دلفی

مستند کوتاه «ملودی‌های شهر» به کارگردانی ساسان کریمی

مستند کوتاه «دره آبی» به کارگردانی علیرضا سردشتی

اسامی فیلم‌های تجربی

فیلم کوتاه «احوالات سگی» به کارگردانی مسعود عین آبادی

فیلم کوتاه «سوزندان، خواندن، نوشتن، روند معکوس» به کارگردانی محمد رضا میقاتی

فیلم کوتاه «نویز» به کارگردانی حمید رضا احمدی و حامد احمدی

سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج 5 و 6 اسفندماه در پردیس سینمایی کوروش برگزار خواهد شد.

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره فیلم پشت دیوار سکوت
مسعود جعفرى جوزانى: عدم حضور «پشت دیوار سکوت» در سازمان ملل مبارزه با تبعیض است
» به دلیل تبعیض و رفتار نژادپرستانه «پشت دیوار سکوت» در سازمان ملل به نمایش درنمی‌آید
... دیدن متن »

به دلیل تبعیض و رفتار نژادپرستانه؛ فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» در شصت و یکمین کنفرانس جهانی زن در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک در کشور آمریکا به نمایش درنمی‌آید.

فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» جدیدترین اثر «مسعود جعفرى جوزانى» به تهیه کنندگی «فتح‌الله جعفری جوزانی» و «محمد خزاعی» و محصول مؤسسه تصویر شهر، که قرار بود روز 30 اسفند ماه جاری (20 مارس 2017) در گردهمایی NGOها و نهادهای مردم محور جهانی در حمایت از مادران و کودکان مبتلا به ویروس «اچ آی وی/ ایدز» HIV / Aids در مقر اصلی سازمان ملل متحد در آمریکا به نمایش درآید؛ که در نشست خبری با حضور «خسرو منصوریان» بنیانگذار و مدیر گروه احیاء، «مسعود جعفرى جوزانى» کارگردان، «فتح‌الله جعفری جوزانی» تهیه کننده، «سحر جعفری جوزانی» و «سمیه نجومی» از بازیگران این فیلم، «شهرام کیور» مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان، «فاطمه صالحی» مدیر روابط عمومی گروه احیاء و تعدادی از اهالی رسانه؛ نشست خبری فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» در ساعت 10 صبح امروز یکشنبه 1 اسفند ماه در محل مؤسسه گروه احیاء (انجمن حمایت و یاری آسیب دیده‌گان اجتماعی و انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توان‌یاب) برگزار شد و دلایل انصراف از نمایش این فیلم در مقر اصلی سازمان ملل متحد در آمریکا برای خبرنگاران تشریح شد.

با نمایش «پشت دیوار سکوت» می‌خواستیم نشان دهیم که جهانی می‌اندیشیم

در ابتدای این نشست خبری «خسرو منصوریان» تاریخچه چگونگی تشکیل انجمن حمایت و یاری آسیب دیده‌گان اجتماعی و همچنین انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توان‌یاب را به صورت مفصل بیان کرد و در مورد حضور در شصت و یکمین کنفرانس جهانی زن در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک گفت: متأسفانه با تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا و عدم ارائه ویزا نمی‌توانیم 30 اسفند ماه در کنفرانس جهانی زن شرکت کنیم در شرایطی که در مقر اصلی سالنی را اجاره کردیم تا فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» به کارگردانی «مسعود جعفرى جوزانى» را برای حاضرین نمایش دهیم و نشان دهیم ما علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی گسترده در ایران، به تعهدات خود در جامعه بین‌الملل نیز عمل می‌کنیم و جهانی می‌اندیشیم و ارزش‌های ملی را پاس می‌داریم اما متأسفانه با این تصمیم غلط و مغرضانه نمی‌توانیم حاضر شویم با این وجود که پیش از این دعوتنامه برای ما از سوی کنفرانس CSW ارسال شده بود و ما تمام هزینه‌های پرواز، سالن، هتل و ... را پرداخت کرده‌ایم.

صدای مظلومیت را نمی‌توان در جهان خفه نگه داشت 

بنیانگذار و مدیر گروه احیاء در ادامه اظهار داشت: اما این صدای مظلومیت را نمی‌توان در جهان خفه نگه داشت و نباید بین انسان‌ها تبعیض قائل شد. ما در انجمن تلاش می‌کنیم با نگاه انسانی از تبعیض بین افراد به دلیل بیماری‌های متعدد خودداری کنیم اما کشوری مانند آمریکا تصمیمی کاملاً نژادپرستانه و عجیب گرفته است و ما در اعتراض به این تصمیم از رفتن به کنفرانس صرف‌نظر می‌کنیم و اطلاعیه‌ای را در این خصوص منتشر کرده و رونوشت آن را برای مقامات عالی ایران و آمریکا ارسال کردیم.

در مقابل تصمیم نابخردانه از نمایش «پشت دیوار سکوت» پرهیز کردیم

در ادامه این «مسعود جعفرى جوزانى» نیز در مورد انصراف از نمایش فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» در مقر اصلی سازمان ملل متحد در آمریکا گفت: نطفه و فکر اولیه ساخت فیلم برای آگاهی بخشی به مخاطب و شکستن تابوی بیماری ایدز بسته شد و اینکه بتوانیم بر جهل و نادانی جامعه نسبت به این بیماری غلبه کنیم. قرار بر این بود 20 مارس 2017 (30 اسفند ماه جاری) فیلم «پشت دیوار سکوت» در مقر اصلی سازمان ملل توسط انجمن احیای ارزش‌ها برای انجمن‌های سراسر دنیا به نمایش درآید که اتفاقاً ما این را تابو نمی‌بینیم؛ بلکه با آن مبارزه می‌کنیم تا آن را ریشه کن کنیم، چون هیچ پدیده‌ای در این جهان نیست که اندیشه انسان نتواند برای آن برخیزد و برآن نور بتاباند. 

تصمیم ترامپ خیلی نژادپرستانه و ضد مذهب است

وی همچنن گفت: برنامه‌ریزی انجمن احیاء برای نمایش «پشت دیوار سکوت» در مقر اصلی سازمان ملل متحد بسیار ارزشمند بود و چیزی نبود که بتوان از آن گذشت، به همین دلیل ما همه وجودمان تلاش کردیم که فیلم به موقع تمام بشود و به موقع آماده بشود و ما به NGOهای دیگر کشورها نشان بدهیم وقتی که آن را روی پرده می‌اندازیم؛ همه اقشار جامعه آن را می‌بینند و حداقل کنجکاوشان می‌کنیم که بیشتر بفهمند. ما به وسیله هنر، مردم را تشویق به فهمیدن و آگاهی سبیشتر می‌کنیم. اما با تصمیم غلط و عجیب ترامپ، این امر محقق نشد. ما همه تلاش خود را کردیم که بتوانیم فیلم را با کیفیت لازم برای نمایش در کنفرانس جهانی زن آماده کنیم. اما تصمیم نژادپرستانه و ضد مذهب ترامپ امکان حضور 7 کشور در آمریکا را فراهم نمی‌کند و ترجیح دادیم که در مقابل این تصمیم نابخردانه از نمایش فیلم پرهیز کنیم.

ملت آمریکا با این تصمیم عجیب ترامپ مقابله می‌کنند

کارگردان فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» در ادامه اظهار داشت: این رفتار ترامپ خلاف قانون اساسی آمریکا است و ملت آمریکا همانطور که در جنگ ویتنام دوشادوش سربازان و ملت ویتنام فعالیت کردند با این تصمیم عجیب مقابله می‌کنند، در تصور من هیچگاه چنین چیزی خطور نمی‌کرد که ریاست جمهوری یک کشور این تصمیم را بگیرد، این تفکر ارتجاعی و فاشیستی است. این اتفاق برای من اینقدر عجیب و غیرقابل هضم است که حتی در تصور دور من هم نمی‌آمد. 

ایرانی‌ها سهم بزرگی در مراکز مختلف پزشکی و ناسا در آمریکا دارند

وی همچنین گفت: دولت آمریکا اطلاعات دقیقی از حضور اقلیت ایرانی در آمریکا دارد و می‌داند این اقلیت سهم بزرگی در مراکز مختلف پزشکی و ناسا در این کشور دارند و بسیار موفق بودند. ایران از معدود کشورهایی است که مهاجران بسیار با سوادی در آمریکا دارد. 

سیاست بازی و سیاسی بازی را تاکنون نتوانسته‌ام درک بکنم

کارگردان سریال «در چشم باد» در ادامه تصریح کرد: به همین دلیل، این سیاست بازی و سیاسی بازی را تاکنون نتوانسته‌ام درک بکنم؛ به همین دلیل تصمیم آقای منصوریان و همکارانشان در گروه احیاء را تأیید می‌کنم و امروز شرایطی فراهم شده که فیلم را می‌توان در همه جای دنیا به تماشا نشست اما این تصمیم NGO به نفع انسانیت است که جلسه‌ای برگزار نکند در شرایطی که بسیاری را دعوت کرده است. این اعتراض به گوش همه افرادی که در سازمان ملل حضور دارند برساند. من برای این متأسفم که این اتفاق نمی‌افتد چون NGOهای دیگر جهان در سرتاسر دنیا تشویق می‌شدند  

عدم حضور «پشت دیوار سکوت» در سازمان ملل مبارزه با تبعیض است

جوزانی در ادامه تأکید کرد: متأسفم هنوز در دنیا رهبری تصمیم غیرانسانی می‌گیرد. عدم حضور فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» در سازمان ملل مبارزه با تبعیض است، انجمن‌های مردم‌نهاد سابقه دیرینه‌ای در کشور ما دارند در زمان حمله مغول‌ها نیز این نهادهای مردمی توانستند موفق عمل کنند و به عقیده من نهادهای مردم محور به خوبی می‌توانند فعالیت کنند زیرا هیچگاه وابسته به دولت نیستند و دچار سیاست‌زدگی نمی‌شوند همانگونه که فیلم اشاره دارد و پیشنهاد می‌دهد تأسیس نهادهای مردم محور می‌تواند راه نجاتی برای حل مسائل اجتماعی باشد.

امیدوارم «پشت دیوار سکوت» هرچه زودتر اکران شود

این کارگردان سینمای ایران در ادامه افزود: به همین دلیل، فعالیت در انجمن‌های مردم نهاد برایم بسیار خوشحال کننده است و همانگونه که فیلم اشاره دارد برای تغییر زندگی باید در هر محله‌ای انجمن‌های مردم‌نهاد شکل بگیرد تا راه نجاتی فراهم شود. امیدوارم هرچه زودتر فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» اکران شود و با کمک این نهادها و NGOها فیلم به درستی دیده شود تا رسالت اصلی آن که آگاهی بخشی است محقق شود.

قرائت انصراف اکران «پشت دیوار سکوت» در سازمان ملل متحد

در بخش پایانی این نشست خبری، نامه‌ای خطاب به ریاست کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد در مورد انصراف از اکران فیلم سینمایی «پشت دیوار سکوت» در مقر اصلی سازمان ملل متحد حضور توسط «خسرو منصوریان» بنیانگذار و مدیر گروه احیاء، قرائت شد؛ که رونوشتی از آن نیز برای ریاست جمهوری اسلامی ایران، وزیر کشور ، وزیر امور خارجه، معاونت محترم زنان و خانواده ریاست جمهوری، دفتر سازمان ملل متحد و ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا ارسال شده است؛ متن کامل این نامه در زیر می‌آید:

ریاست محترم کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد

انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی و انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توانیاب (گروه احیا) متأسف‌اند که از طریق این نامه اعلام نمایند که امسال در شصت و یکمین کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد شرکت نخواهند کرد.

انجمن احیاء ارزش ها و توان‌یاب که  نزدیک به دو دهه است که  در راستای رفع تبعیض و نابرابریها علیه اقلیتهای جامعه ایران با تمرکز بر افرادی دارای معلولیت و کسانی که با ایدز زندگی می‌کنند تلاش می‌نمایند، این دو انجمن ماههاست فعالیت خود را در جهت حضور در کنفرانس مقام زن ۲۰۱۷ نیویورک آغاز کرده  و سالهای قبل نیز حضوری فعال در این کنفرانسها داشته‌اند امروز رسالت خود را در آن می‌بینند که در راستای اعلام مخالفت و مبارزه مدنی با هر نوع نابرابری مبتنی بر تفاوتهای مذهبی، نژادی، جنسی و ملیتی، حضور در کنفرانس مقام زن نیویورک را تحریم نمایند.

فرمان مهاجرتی رئیس جمهور ایالت محتده آمریکا دانلد ترامپ ، در خصوص تعلیق ۹۰ روزه صدور ویزا و ورود افراد از هفت کشور عمدتا مسلمان ایران، عراق، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن نه تنها مخالف صریح اصول اخلاقی و حداقل‌های مورد توافق حقوق بشری است بلکه نقض صریح اصول قانون اساسی آمریکا می‌باشد  و تمکین به آن خلاف اصول مورد پذیرش گروه احیا می‌باشد.

وضع ممنوعیت ورود به خاک آمریکا برای هفت کشور عمدتا مسلمان و به دنبال آن استثنای اقلیتهای مذهبی بویژه اقلیتهای مسیحی از این ممنوعیت، نقض صریح اصول پذیرفته شده حقوق بشری در خصوص برابری مذهبی است. این فرمان همچنین در مغایرت صریح با لایحه مهاجرت و تابعیت ۱۹۶۵ آمریکا، اصل استحکام خانواده در قانون مهاجرت و قانون اساسی امریکا، اصل منع بازداشت غیرقانونی در قوانین آمریکا و اصل تناظر و برابری  دادرسی است.

نظر به موارد فوق انجمن احیا ارزشها و توان‌یاب که دارای مقام مشورتی ویژه شورای اقتصادی و اجتماعی (اکوسوک)  سازمان ملل متحد بوده و سالهاست در راستای رفع تبعیض علیه اقلیتها فعالیت می‌نمایند حضور خود را در کنفرانس مقام زن که آن نیز کنفرانسی در راستای منع تبعیض می‌باشد، موافق اصول اخلاقی و اساسنامه مصوب خود نمی‌دانند و در جهت حمایت از ملیت ایرانی و احترام به اعتقادات اسلامی خود، در شصت و یکمین کنفرانس مقام زن سازمان ملل متحد شرکت نخواهند کرد.

همچنین آقای مسعود جعفری جوزانی کارگردان بنام ایرانی که در راستای همین کنفرانس فیلم درام اجتماعی ـ فرهنگی (پشت دیوار سکوت) را با محوریت مقابله با تبعیض علیه افرادی که با ایدز زندگی می‌کنند آماده نمایش در سالن اصلی سازمان ملل متحد کرده بود جهت اعلام اعتراض با فرمان مهاجرتی رئیس جمهور دانلد ترامپ از حضور در این مراسم خودداری نموده، هدف از ساخت و نمایش این فیلم، معرفی سازمانهای مردم نهاد و نقش آنها در حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی بوده است.

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگرچه مضمون و محتوای فیلم تقریبا مشابه نمونه های دیگر بود ، اما ابتدا و انتهای تقریبا تکان دهنده فیلم را دوست داشتم. نقش مادر ، نقطه عطف فیلم بود که برای ببرقراری عدالت تلاش می کند. بازی باورپذیر علی مصفا و مهناز افشار ، موجب می شد تا فضای سرد داستان و کش دادن های فیلنامه تحمل پذیر بشه. اما نمی تونیم بگوییم که این گونه اتفاقات برای همه افراد می افتد و به هیچ عنوان نمی توانیم بگوییم که همه مادرها در قرارگیری در چنین نقشی واکنش های یکسان و مثبت انجام می دهند. به طور طبع مادر یک فرزندش را از دست داده و نمی خواهد فرزند دیگرش را با دستان خودش بالای چوبه دار ببرد. البته فیلم انتقاد ظریفی هم به قانون قضایی کشور دارد که چرا زن یک مقتول حقی در مجازات قاتل همسرش ندارد و این دقیقا نقض حقوق شهروندی است. نمونه این قوانین اشتباه زیاد است ، به عنوان مثال اگر مردی ... دیدن ادامه » دختر خود را بکشد تا مادامی که دختر مجرد باشد ، به دلیل استفاده از قانون ولی دم ،مقتول از هر مجازاتی مبرا می شود. من افکار عمومی را به اعمال خشونت سوق نمی دهم اما به برخورداری از حقوق طبیعی افراد و حقوق شهروندی و اجتماعی برای برقراری عدالت تاکید می کنم.
آیدا طاهرزاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر
» شرایط درخواست ثبت نام منتقدان و اهالی رسانه برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد
... دیدن متن »

منتقدان و اهالی رسانه برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره برای حضور در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر درخواست خود را  ثبت کنند کنند.

به گزارش ستادخبری جشنواره، این ثبت نام دو مرحله‌ای است و منتقدان، نویسندگان، خبرنگاران، و اهالی رسانه اعم از مطبوعات، رسانه های سایبری و صوتی و تصویری باید با مراجعه به سایت جشنواره ابتدا با وارد کردن مشخصات عمومی خود در بخش ثبت نام، یکبار در پرتال ثبت نام کرده و سپس در ادامه فرم مربوط به خود را تکمیل کنند.

مهلت ثبت نام تا ۲۰ اسفندماه خواهد بود و نتیجه بررسی درخواست ها توسط ایمیل به متقاضیان اعلام خواهد شد.

فایل راهنمای ثبت نام ضمیمه این خبر شده است و می‌تواند  ثبت درخواست را تسهیل کند.

آدرس سایت رسمی  جشنواره Fajriff.com  و  پست الکترونیکی جشنواره film@fajriff.com است.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، ۲۱-۲۸ آوریل ۲۰۱۷ (۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» مراسم افتتاحیه اکران مستند «مردان ارباب جمشید» و رونمایی از پوستر فیلم
... دیدن متن »

مراسم افتتاحیه اکران مستند«مردان ارباب جمشید» ساخته مشترک پگاه آهنگرانی بازیگر سینما و درنا مدنی امروز، دوشنبه دوم اسفند ماه در موزه سینما برگزار می شود. 

مراسم افتتاحیه مستند «مردان ارباب جمشید» امروز، دوشنبه دوم اسفند ماه ساعت 20 در موزه سینما با حضور عوامل فیلم، هنرمندان سینما و اهالی رسانه برگزار می شود. 

این فیلم به تهیه کنندگی سید امیر سیدزاده از امروز قرار است در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران عمومی شود. 

دو کارگردان این مستند در بخشی از یادداشت کارگردانان برای «مردان ارباب جمشید» نوشته‌اند: «مردان ارباب جمشید فیلمی است درباره گروهی از عاشقان سینما که آن جرقه معجزه‌گر در وجودشان نگرفت و در حاشیه ماندند.»

عوامل این فیلم عبارتند از:مدیر تصویربرداری:محمدرضا اکبری، صدابردار:میثم حسن لو، صداگذار:آرش قاسمی، تدوین:پگاه آهنگرانی.

«مردان ارباب جمشید» در بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره سینما حقیقت به نمایش در آمد و با استقبال مخاطبین و منتقدین روبرو شد. 

این فیلم با حضور هنرورانی چون حسن نوروزی وفا، غلام میرزایی، شمس الدین دولتشاهی، محمد ذوالفقاری،احمد یاوری شاد، فتح الله بابازاده، غضنفر راوند، جلیل ملک زاده، حسین کوکائین، محمد حسین نجاتی ساخته شده‎است.

پگاه آهنگرانی پیش از این ساخت مستند هایی همچون «تماشاخانه»، «محاکات غزاله علیزاده» و «ده نکمی ها» را برعهده داشته است. این بازیگر سینما همچنین امسال در جشنواره فجر با فیلم «سارا و آیدا» و «قاتل اهلی» حضور داشت.

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم بسیار زیبایی بود
فیلمی که با توجه به کستینگ و موضوعش تا حدودی تیاتری محسوب میشه و واقعا برام سوال بود که چرا استقبال خوبی از این فیلم بعمل نیومد!!!
بازی ها همه خوب بودند علی الخصوص علی عمرانی و اشکان خطیبی و مهتاب نصیرپور عزیز
تنها انتقادی که میشه داشت در مورد پایان فیلم بود که نقطه ضعف اکثر فیلم های سینمای ایران همین موضوع است.
خسته نباشید جناب رحمانیان بزرگ، امیدوارم گاهی بین تیاترهای خوبتون به سینما هم سر بزنید.
hesampars این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» تینا پاکروان به انیمیشن «آخرین داستان» پیوست
... دیدن متن »

تینا پاکروان انتخاب بازیگران گوینده انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر را بر عهده گرفت.

به گزارش روابط عمومی استودیو هورخش، دوبله انیمیشن «آخرین داستان» به زودی با حضور بازیگران مطرح سینما و تئاتر آغاز خواهد شد و پاکروان بازیگرانی که به جای شخصیت‌های این انیمیشن صحبت می‌کنند را انتخاب خواهد کرد.

تینا پاکروان که از سال ۱۳۷۴ فعالیتش را در سینما آغاز کرده، تاکنون کارگردانی و تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی همچون «نیمه‌شب اتفاق افتاد»، «خانوم»، «یحیی سکوت نکرد» و... را بر عهده داشته است. او همچنین به‌تازگی در فیلم «خانه کاغذی» به ایفای نقش پرداخته است.

کریستف رضاعی آهنگسازی، علیرضا علویان صداگذاری و ژینوس پدرام تدوین این انیمیشن را بر عهده‌دارند.

انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» شاهنامه است که داستانی از اواخر حکومت جمشید تا ابتدای حکومت آفریدون را روایت می‌کند.

«آخرین داستان» در مسیر تولید و در سال ۲۰۱۳ موفق شد به‌عنوان شش پروژه برتر در حال تولید جهان در جشنواره «انسی» فرانسه که مهم‌ترین رویداد انیمیشنی سالانه جهان است، معرفی شود. همچنین این اثر در سال ۲۰۱۶ به دعوت جشنواره انسی در بازار فیلم جشنواره بین‌المللی کن، به‌عنوان یکی از چهار انیمیشن سینمایی برتر در حال تولید جهان معرفی شد.

گرافیک نوول‌هایی درباره سرنوشت «جمشید»، اتفاقات پیش از شروع قصه «آخرین داستان» و یکی از شخصیت‌های مرموز این انیمیشن نوشته و طراحی‌شده است که هم‌اکنون یک جلد از آن با عنوان «جمشید طلوع 1» در کتاب‌فروشی‌های معتبر در دسترس علاقه‌مندان است.

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فرهاد توحیدی در نشست جشنواره فیلم سبز خبر داد:
» امضای تفاهم نامه با یک سازمان بین المللی برای ترویج سینمای سبز / درخشش فیلم های ایرانی در جشنواره های جهانی فیلم سبز
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم سبز، اولین نشست رسانه ای ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز صبح امروز- یکشنبه اول اسفند ماه- در سالن کنفرانس اداره محیط زیست شهر تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست فرهاد توحیدی دبیر ششمین جشنواره بین المللی فیلم گفت: کشور ما از نظر محیط زیستی در روزهای سختی به سر می برد.  این روزها شنیده می شود که خوزستان عزیز گرفتار طوفان ریزگردهاست و  ما نیازمند عزم ملی برای بهبود اوضاع آن هستیم، امیدوارم این کوشش و عزم به وجود بیاید.

وی ادامه داد:  شاید نیاز باشد که مردم نیز در این حوزه مشارکت نمایند و با کمک دولت و تخصیص اعتبار کافی خوزستان شرایط مناسبی پیدا کند. در بخش دیگری از کشور بارش باران های سیل آسا و طوفان برف خرابی هایی را به بار آورده است که امیدواریم هموطنان عزیز ما مشکلاتشان برطرف شود و با کمک دستگاه های زیربط به جریان زندگی عادی برگردند.

توحیدی یاداور شد: همچنین در بخش هایی از سیستان و بلوچستان سیلی به راه افتاده که سابقه نداشته است و این درحالیست که بیش از ۶ سال بود که در این استان بارانی نباریده بود و همه این اتفاقا اهمیت توجه به مسائل زیست محیطی را نشان می دهد. تلاش همکاران ما در جشنواره فیلم سبز بر این است که مشخص کنیم چه سهمی برعهده ما شهروندان در برابر محیط زیست است و این که چطور می توانیم بحران های محیط زیستی را مدیریت و کاهش دهیم.

وی با اشاره به مدیریت و مراقبت آلدوگی در برخی شهرهای جهان بیان کرد: نقش افراد در این زمینه اهمیت ویژه ای دارد. جشنواره بین المللی فیلم سبز با ابزار هنر تلاش می کند  تا به تغییر الگوهای رفتاری کمک کند.

توحیدی با اشاره به گزارشی از پنجمین دوره جشنواره فیلم سبز توضیح داد: جشنواره فیلم سبز در دوره گذشته خود بعد از ۱۰ سال فاصله از دوره چهارم خود برگزار شد. جشنواره ششم از ۳۱ تیر ماه تا  ۶ مرداد ماه  در تهران و مراکز استان ها و برخی دیگر از شهرستان های کشور برگزار خواهد شد که امیدواریم پرده های نمایش فیلم در این جشنواره افزایش یابد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار مخاطب در طول یک هفته برگزاری جشنواره به تماشای آثار این جشنواره نشستند.

وی درباره شرایط آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره نیز بیان کرد: این آثار باید در فاصله دی ماه ۹۲ تا پیش از پایان فراخوان جشنواره یعنی ۳۱ اردیبهشت ماه تولید شده باشند. تجربه برگزاری پنجمین جشنواره فیلم سبز ما را بر آن داشت تا جشنواره فیلم سبز در دوره ششم خود در قالب مسابقه بین المللی برگزار شود بنابراین تغییراتی در شکل برگزاری ایجاد شده است و آثار بین الملی و ایرانی در کنار هم رقابت می کنند.

توحیدی درباره بخش های مختلف جشنواره فیلم سبزعنوان کرد:همچنین مسابقه بین الملل ششمین جشنواره فیلم سبز شامل بخش داستانی بلند با مدت زمان بیش از ۵۰ دقیقه، داستانی کوتاه با مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه، مستند بلند با مدت زمان بیش از ۳۰ دقیقه ،مستند کوتاه با مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه ، مسابقه پویانمایی و مسابقه فیلم های تجربی می شود.

وی ادامه داد: بخش های غیر رقابتی سینمایی ششمین جشنواره فیلم سبز شامل فیلم های کودک و نوجوان از جمله ساخته های این گروه سنی یا فیلمسازان حرفه ای درباره کودکان یا برای کودکان درباره مسائل محیط زیستی است. در بخش غیر رقابتی همچنین فیلم های ساخته شده توسط مراکز گردشگری نیز می توانند شرکت کنند.

دبیر ششمین جشنواره فیلم سبز همچنین گفت:  با توجه به نامگذاری سال 2017 به نام سال گردشگری پایدار، این موضوع یکی از موضوعات مورد توجه در این دوره از جشنواره فیلم سبز خواهد بود. همچنین فیلم های ساخته شده توسط صنایع درباره سبز کردن صنعت و کنترل آلودگی در فرآیند تولید و عملکرد هم از موضوعات بخش غیر رقابتی در ششمین جشنواره فیلم سبز خواهد بود.

نوحیدی همچنین خاطر نشان کرد: بازار بین المللی فیلم های محیط زیستی نیز ممکن است برگزار شود. از سویی دیگر بخش غیررقابتی دیگری به آثار محیط بانان عزیز کشور که در جریان انجام وظیفه خود ثبت کرده اند، اختصاص دارد. دیدن برخی از این تصاویر با نگاهی خلاقانه می تواند برای مخاطبان جشنواره بسیار جذاب باشد و از فیلم های برتر این بخش نیز تقدیربه عمل خواهد آمد.

توحیدی با اشاره به بخش جنبی جشنواره بیان کرد: مسابقه هنرهای تجسمی شامل عکاسی، گرافیک، کاریکاتور، تصویرسازی هنرهای مفهومی و ویدئوآرت از دیگر بخش های این جشنواره است. برگزاری کارگاه ها و سمینارهای بین المللی هم با موضوعات مرتبط با تم جشنواره که اقتصاد سبز است،برگزار می شود. شهر پایدار، گردشگری پایدار و انرژی های پاک هم زیرمجموعه های این تم هستند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی آثار دیزاین سبز بین المللی در قالب ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: از آنجا که بخش هایی از صنایع و خدمات برای طراحی وسایلی متناسب با محیط زیست تلاش می کنند، برخی از این طرح ها در جشنواره فیلم سبز عرضه می شوند تا الگویی برای استعدادهای جوان و دانشمندان ایرانی برای تولید ابزارهایی در راستای اهداف محیط زیستی باشند.

این فیلمنامه نویس افزود: جشنواره بین المللی فیلم سبز همچنین با شرکت هنرمندان ۱۹ اسفند ماه مراسم روز درختکاری را برگزار و سفرای جدید محیط زیست در این رویداد مشارکت کرده و مدیران موفق در زمینه محیط زیست مورد تقدیر قرار می گیرند و سفیران اقدام به کاشت نهال خواهند کرد.

وی در پایان خبر داد فیلم «مادر کشی» که سال گذشته در جشنواره بین المللی فیلم سبز مقام اول را کسب کرد، در مسابقه جهانی GFN که باید به اسکار سبز تبدیل شود، با اختلاف یک رای دومین فیلم برگزیده شناخته شد. همچنین در جشنواره فیلم سبز برلین فیلم «خواب آب» عنوان بهترین فیلم را از آن خود کرد. امیدواریم این موفقیت ها ادامه یافته و همانطور که اصغر فرهادی در اسکار می درخشد، فیلم های ایرانی نیز در اسکار سبز دیده شوند.

توحیدی همچنین از امضای تفاهم نامه ای با یک سازمان بین المللی برای ترویج سینمای سبز و ارائه شیوه نامه فیلمسازی و برنامه سازی سبز خبر داد.

اکران فیلم های جشنواره در 100 مرکز

در ادامه این نشست مهدی توحید پور دبیر اجرایی ششمین جشنواره بین المللی فیلم نیز گفت: جشنواره فیلم سبز در ششمین دوره به صورت کاملا بین المللی در بخش های سینمایی و تجسمی برگزار می شود و بخش اضافه شده به این دوره، نمایشگاه دیزاین سبز برای پرداختن به طرح های صنعتی و معماری و شهری متناسب با حفظ محیط زیست است.

وی ادامه داد: شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست برای اولین بار به عنوان غرفه سینمای سبز حضور خواهد داشت و فیلم های برگزیده پنجمین جشنواره در این نمایشگاه به نمایش در می آید و برگزیدگان دوره پنجم نیز حضور خواهند یافت.

توحیدپور در ادامه افزود: در مراسم روز درختکاری در پارک پردیسان همچون سال گذشته فعالان محیط زیست و هنرمندان حضور خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته اکران فیلم های جشنواره سبز را در ۷۰ مرکز تجربه کردیم که این تعداد در ششمین دوره به ۱۰۰ خواهد رسید. در هر استان با حضور تشکل های محیط زیستی و فرهنگی برنامه های غیررقابتی و ویژه ای همزمان با جشنواره برگزار خواهند کرد. سفرهای استانی برای تقویت بخش های ستادی در حال حاضر آغاز شده است تا جشنواره کارآمدتر برگزار شود و آغاز این سفرها از استان قزوین بوده است.

وی ادامه داد: این سفرها تا یک ماه پیش از برگزاری جشنواره ادامه می یابد و سازمان های مردم نهاد نیز در پروژه های مشترک محیط زیستی برای اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست به زبان هنر با ما همکاری دارند.

حضور کمپین رضا کیانیان در جشنواره فیلم سبز

در ادامه این نشست مزدک میررمضانی مدیر امور بین الملل جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران نیز گفت: در جریان تبادل با شبکه جشنواره های جهانی فیلم سبز متوجه شدیم که از نظر بسیاری از شاخص ها نظیر تعداد سالن های نمایش، مخاطبان، جوایز و تعداد شهرهای مشارکت کننده، بخش ها وبرنامه های جانبی، جشنواره فیلم سبز ایران بزرگترین جشنواره فیلم سبز جهان نیز محسوب می شود.

وی با بیان اینکه شبکه GFN به این جشنواره در پنجمین دوره توجه ویژه ای داشت افزود: با این ظرفیت در ششمین می توانیم بهترین فیلم های محیط زیستی جهان را شرکت دهیم. همچنین بهترین فیلم های ایرانی نیز در این رویداد حضور می یابند تا بازار این فیلم ها نیز رونق بگیرد. کمپین ها و کارگاه های محیط زیستی نظیر کمپین رضا کیانیان درباره دریاچه ارومیه در ششمین جشنواره فیلم سبز شرکت خواهند کرد.

میررمضانی همچنین با اشاره به مذاکره جشنواره فیلم سبز با سازمان های بین المللی نظیر اکو و یونسکو برای گردش جشنواره فیلم سبز در کشورهای منطقه، توضیح داد: این اتفاق می تواند مفاهیم مطرح در فیلم های جشنواره را در منطقه نیز گسترش دهد همچنین مهمانان ویژه ای در ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز نیز شرکت می کنند.

جشنواره فیلم سبز به هیچ وجه جشنواره ای دولتی نیست

بخش دوم نشست خبری ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز به پرسش و پاسخ خبرنگاران اختصاص یافت. فرهاد توحیدی در پاسخ به این پرسش که چرا سال گذشته برگزیدگان جوایز خود را با تاخیر دریافت کردند، گفت: سازمان حفاظت امحیط زیست ایران دیناری به این جشنواره کمک نمی کند اما کوشش می کنیم تا افراد حرفه ای را برای جلب اعتبارات و جذب منابع مالی در کنار خود داشته باشیم. ما با دست خالی پنجمین جشنواره فیلم سبز را برگزار کردیم و بعد از جشنواره با بحران مالی شدیدی رو به رو بودیم  اماخوشبختانه بعد از مدتی توانستیم تعهدات خود را به برگزیدگان ادا کنیم.

دبیر ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز درباره عملکرد جشنواره نسبت به معرفی گونه های نادرمحیط زیستی و جانوری بیان کرد: برای این اتفاق بخش غیر رقابتی فیلمسازی محیط بانان در نظر گرفته شده است و وظیفه جشنواره فیلم سبز در این باره اطلاع رسانی و بیدار کردن وجدان عمومی است که خوشبختانه این اتفاق افتاده است.

وی در پاسخ به این که سازمان حفاظت از محیط زیست و دولت چه کمکی به برگزاری جشنواره فیلم سبز داشته اند، عنوان کرد: باید تاکید کنم که جشنواره فیلم سبز به هیچ وجه جشنواره ای دولتی نیست و تنها از کمک های معنوی سازمان حفاظت از محیط زیست صرفا استفاده می کند. پنجمین جشنواره فیلم سبز بازخوردهای خوبی داشت و فیلم های برتر این جشنواره با اجازه برگزیدگان در شهرهای دیگر نمایش داده شد.

توحیدی ادامه داد: سازمان حفاظت از محیط زیست با توجه به این موفقیت، کمک به پخش فیلم های دغدغه مند در حوزه محیط زیست کرده است. برای مثال ، فیلم «مادرکشی» اثر برگزیده دوره قبل درباره حفاظت از منابع آب و سد سازی بحث های چالش برانگیزی را به دنبال داشت که در مراکز مختلفی به نمایش در آمد. همچنین تا آنجا که اطلاع دارم سدسازی در دست بازنگری در مجموعه دولت است. امیدوارم سیاست گذاران به دنبال تولید و نمایش این جنس فیلم ها در سیاست های خود بازنگری داشته باشند.

وی درباره اساتید و مدرسان خارجی کارگاه های جشنواره نیز افزود: در حال مذاکره با این افراد هستیم و هنوز اسامی قطعی نشده است اما سینماگرانی به این جشنواره خواهند آمد که برایمان جنبه غافلگیرانه دارند.

وی با ابراز امیدواری به راه اندازی و برگزاری مطلوب بازار فیلم جشنواره ،توضیح داد: ایران با توجه به تنوع اقلیمی و دارا بودن ویژگی ۵ قاره ، قاره کوچک نام دارد و می توان از این فرصت برای تهیه فیلم هایی که به تغییر الگوهای رفتاری کمک می کند، استفاده کرد.

۶ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر
» جزئیات فعالیت‌های علمی و آموزشی جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد
... دیدن متن »

شهاب اسفندیاری مدیرعلمی‌ و آموزشی جشنواره جهانی فیلم فجر خلاصه فعالیت های این بخش را تشریح کرد.

به گزارش ستادخبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، اسفندیاری گفت: سال گذشته جشنواره جهانی فیلم فجر همکاری خود با دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر را آغاز کرد و برای اولین بار فیلمهای برگزیده جشنواره دراین دانشکده نمایش داده شد. همچنین در این دانشکده چندین نشست، سخنرانی و کارگاه آموزشی برگزارشد. این ارتباط برای هر دو طرف بسیار مفید و موثر بود؛ از جمله تجهیز و نوسازی سالن شهید فلاحت پوردانشکده سینما تئاتر.

دکتر اسفندیاری اضافه کرد: بر همین اساس و با تصمیم دبیر جشنواره جهانی، کمیته علمی و آموزشی با مدیریت بنده و با حضور دکترمحمد باقر قهرمانی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دکترشهاب‌الدین عادل عضو هیات علمی دانشگاه هنرتشکیل شد که برنامه ریزی بخش‌های علمی و آموزشی جشنواره در این کمیته صورت می‌گیرد. مشاورانی چون دکتر عبدالحسین لاله نیز به این کمیته کمک می کنند.

وی درباره بخش دارالفنون که یکی ازمهم ترین بخش‌های آموزشی جشنواره سال گذشته بود چنین توضیح داد: دارالفنون امسال بخشی از کمیته علمی و آموزشی است و برنامه‌ریزی برای انتخاب و گزینش هنرجویان شرکت کننده دراین دوره همچنین انتخاب محتوای آموزشی آن برعهده این هیات گذاشته شده و با همکاری مازیار میری مدیر بخش دارالفنون طی جلساتی فرایند‌های انتخاب و دعوت دانشجویان و همینطور محتوای جلسات مشخص شد.

اسفندیاری ادامه داد: هم اکنون دعوت نامه شرکت در دارالفنون، به دانشکده های داخل و خارج کشوروجشنواره ها و مراکز فرهنگی وهنری بین المللی ارسال شده و مانند سال گذشته از بین صدها متقاضی، 110 نفر بر اساس فیلمی که به عنوان نمونه برای ما ارسال کرده اند و رزومه شان انتخاب و در کلاسها شرکت می‌کنند.

اسفندیاری افزود: برنامه ریزی جدی‌تری شده که استادان و هنرمندانی که به عنوان مدرس این دوره‌ها دعوت می‌شوند، آمادگی بیشتری داشته باشند، به این منظور و با کمک دستیارانی مطالب کلاسها تنظیم و به صورت جزوه ، پاورپوینت و فایل‌های تصویری آماده می‌شود که این وسایل کمک آموزشی با هدف بهبود آموزش و کمک به استادان، مخصوصا هنرمندان است

مدیر علمی وآموزشی جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: در کنار این بخش و همسو با محورهای اصلی جشنواره یکسری نشست‌های تخصصی و سخنرانی های علمی هم تعریف کردیم از جمله: نشستهایی تخصصی درباره سینما و دین که هماهنگ با جایزه بین‌الادیان و حضرت محمد(ص) برگزار می‌شود و ازمهمترین جوایزی است که در جشنواره جهانی سال گذشته داده شد. بر همین اساس تصمیم گرفتیم از یکی از اساتید شناخته شده در حوزه مطالعات سینما و دین که آثار شاخصی را در این حوزه و در خارج از ایران منتشر کرده دعوت کنیم تا نشست‌هایی را در این خصوص برگزار کنند.

وی ادامه داد: یک محور دیگر جشنواره مرور بر سینمای کره است که براین اساس از دو استاد متخصص به همراه یکی از طراحان برتر صدای سینمای کره دعوت کردیم تا نشست های علمی و تخصصی را در این زمینه برگزار کنند. 

شهاب اسفندیاری ارائه یک جایگزین دربرابر سینمای هالیوود واروپا را از دیگر محورهای نشست‌های تخصصی جشنواره عنوان کرد و افزود: جشنواره جهانی به عنوان یکی از مهم ترین جشنواره های منطقه باید فرصتی برای دیده شدن سینمای کشورهای دیگرمنطقه فراهم کند.

وی یادآورشد: از همین رو در سالهای اخیر مطالعاتی تحت عنوان "مطالعات سینمای جهان" یا مطالعاتی که تحت عنوان "غرب زدایی از مطالعات فیلم" شکل گرفته و تاکیدش بر این است که همه مطالعات سینمایی نباید بر سینمای هالیود یا اروپا متمرکز باشد و باید سینمای نقاط دیگر جهان هم شناخته شود. در این زمینه استادان بزرگی در دانشگاه‌های مطرح جهان پژوهش‌هایی انجام داده اند که در ایران کمتر شناخته شده است و ما از آنها دعوت کردیم که نشست‌هایی دراین باره داشته باشند. برخی از این افراد در همین زمینه آثاری دارند که ترجمه شده و همزمان با حضور آنها درایران در بخش انتشارات جشنواره از آنها رونمایی خواهد شد. به عنوان مثال کتابی با عنوان "غرب زدایی از مطالعات فیلم" که  ترجمه شده و انتشارات معتبر "راتلج" آن را منتشر کرده است.

اسفندیاری در پایان اضافه کرد: در سال گذشته همزمان با جشنواره جهانی فیلم فجر، همایشی با عنوان "اکران فیلم خارجی در سینمای ایران" برگزار شد که امسال تمامی سخنرانی‌ها و میزگردهای آن درقالب یک کتاب منتشر خواهد شد.

۶ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» معرفی هیات انتخاب و داوران بخش «زنان و زندگی شهری» جشنواره فیلم پروین اعتصامی
... دیدن متن »

هیات داوران بخش «زنان و زندگی شهری» نهمین جشنواره ملی فیلم پروین اعتصامی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره ملی فیلم پروین اعتصامی، هیات داوران متشکل از: «نیکی کریمی – هنگامه قاضیانی- نرگس آبیار - مازیار میری و سید هادی منبتی» آثار بخش «زنان و زندگی شهری» این رویداد هنری را داوری می‌کنند.

برپایه این خبر، بخش «زنان و زندگی شهری» که از سوی معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و اداره کل امور بانوان شهرداری تهران حمایت می شود، 94 اثر به دبیرخانه ارسال شد و از میان این آثار 11 اثر برای رقابت در بخش مسابقه پذیرفته شدند.

روابط عمومی جوایز این بخش را بدین شرح اعلام کرد: در بخش «زنان و زندگی شهری» پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم داستانی، فیلم بهترین مستند، بهترین انتخاب سوژه از نگاه فیلمساز به مسائل شهری، بهترین پژوهشگر در مسائل شهری، بهترین پرداخت موضوع از نگاه فیلمساز به مسائل شهری و بهترین فیلم اهدا و پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه ویژه شهرداری تهران به بهترین چهره زن موثر شهر تهران تعلق می گیرد.

شایان ذکر است نهمین جشنواره ملی پروین اعتصامی به دبیری مازیار رضاخانی اواسط اسفندماه سالجاری در تهران برگزار می شود.

۶ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100
» راهیابی 59 اثر از 28 کشور جهان به بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای
... دیدن متن »

در بخش مسابقه «سینمای 100 ثانیه‌ای جهان» جشنواره فیلم‌های صد ثانیه‌ای، 59 اثر از 28 کشور جهان به این بخش راه‌پیدا کرده و با هم به رقابت می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای، از میان 1562 اثر رسیده از 101 کشور جهان به دبیرخانه جشنواره، 59 فیلم از 28 کشور موفق به حضور در بخش مسابقه «سینمای 100 ثانیه‌ای جهان» که در زمینه آثار مستند، داستانی، پویانمایی طراحی شده؛ شدند.

روابط عمومی جشنواره ضمن اعلام این مطلب که، «سینمای اخلاق» شعار اصلی جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای محوریت رویکرد جشنواره در بخش بین‌الملل نیز است، اسامی آثار راه یافته به بخش مسابقه «سینمای 100 ثانیه‌ای جهان» را به شرح زیر اعلام کرد:

 

در یک دقیقه - نیکیتا دشوانده - هند

پری دیگر در کلاهش  -آنکیتا پاندا - هند

لاک پشت ها - اولگاجاومه و جیمی کایلس - روسیه

شهر در 60 ثانیه - رجی نیکولاو - روسیه

بلعیدن - جاهد نور - بنگلادش

چهار نعل - جولیاروشا - پرتغال

بازی کودکانه - الساندرو مارنیارو - ایتالیا

میمو - ایلین ان تی یو - سنگاپور

خرمن ماه - امیلیو دلاروزا - اسپانیا

دستمال - برندشومن - آلمان

هیچ جایی مثل خانه نیست - امیلی لانگرن اسمیت - انگلیس

82 ثانیه - نستورلوپز - اسپانیا

اسباب بازی جدید تیم - فابیو بیوندو - برزیل

همه چیز ممکن است - دنیلو بلچور - برزیل

سرنوشت - برزیل

ترس - پاپلو مونوز - اسپاینا

قطره - گویلرمو لینارس - اسپانیا

دست نگهدار یا ذوب شو - دانش جلیل - اسپانیا و امارات

کودک ابله - دیمیتار دیمیترو - بلغارستان

تو قوی ترین نیستی - امیلیو یبرا - اسپانیا

140000-1 - ساواش تئودوسیو - قبرس

تعادل- دیکش خادگی شاهی - نپال

نقاب - دونژتا هسینی - البانی

ماهیگیر - احمد وحید امید - افغانستان

داستان روباه - دوسان شین - سریلانکا

خیال - فلورنتیا پرز - اروگوئه

زندگی یک پرونده است - دیکش خادگی شاهی - نپال

دستان امن - گودهوپ الیس کیا - تانزانیا

تماشای شاهین ها - دنیل اسدی فائزی - پاکستان

تولد دوباره - دوستین بلوچ - پاکستان

تضاد - راجش  شرتا - نپال

آسانسور - لین لینده - لاتویا

صبح - آتیکا زایلانی - برونی

آینده آنها، آینده ما - سالی اسنو - فیلیپین

کریسمس - وجتچ دملاتیل - چک

تلالو - کارولین فرند - آمریکا

سوپ - ماریا پیتر - آمریکا

چه بهتر - توماس هفی - آمریکا

نوزاد و مادربزرگ - ژنگ کانگ - آمریکا

من و من - سوکریتی کائول - هند

وارونه - لیون دللویتا - هلند

نخستین صفحه - چتان شانیکار - هند

باران زای کوچک - فلوری دوهائو - هند

خواب های بد - ولتون لشیک - انگلیس

کلیدهای شکسته - لیلین آتکینز - انگلیس

روشن - هالی جیمز - انگلیس

طراحی امنیتی - مایک فالکنر - انگلیس

شغل - لویس رینالدز - انگلیس

توبی - ریچارد دای - انگلیس

نوسان - دیوید هوبارد - انگلیس

خرس عروسکی - هرمس مانگیالادو - ایتالیا

انتخاب - فردریکو بریجیدا - پرتغال

سرباز - تادوز تیشبین - آلمان

عبور - امیلیو دلاروزا - اسپانیا

آنچه تو را نمی کشد - الساندر سیکیرا - فرانسه

عشق خیالی - محمود موسوی - افغانستان

زندگی یک پرونده است - هایتم آمور - افغانستان

دوستدار حیوانات - محمد مهدی احمدی - افغانستان

هواپیما - جیزز مارتینز - اسپانیا

شایان ذکر است یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 ثانیه‌ای به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی طی روزهای 4 تا 6 اسفند ماه سالجاری به دبیری علی قربانی در تهران برگزار می‌شود.

۶ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مومنی شریف: چرخه‌ی تولید در باشگاه فیلم سوره کامل شده است
» قدردانی مسئولان حوزه هنری ازعوامل «بیست و یک روز بعد»
... دیدن متن »

دست‌اندرکاران فیلم سینمایی بیست و یک روز بعد با مسئولان حوزه هنری دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ در این دیدار که با حضور عوامل این فیلم صورت گرفت،  محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی طی سخنانی گفت: به شما عوامل فیلم «بیست ویک روز بعد» خداقوت می‌گویم. مسئولیت سنگینی را برعهده داشتید. اما خدا را شکر می‌کنیم که کار به گرمی مورد اقبال مردم قرار گرفته و پسندیده شد.

وی ادامه داد: اعتماد به تیم این فیلم در واقع اعتماد به «باشگاه فیلم سوره بود.  ما از ابتدا می‌دانستیم که با افراد گمنامی قرار نیست کار کنیم و این تیم مدت‌هاست در حال فیلم‌سازی و تجربه هستند.

وی گفت: محمدرضا خردمندان را از ساخت فیلم‌های کوتاه 100 ثانیه ای می‌شناختیم و از دقت عمل او آگاه بودیم. با ساخت این فیلم؛ «باشگاه فیلم سوره»  چرخه‌ی تولیداتش را تکمیل کرد و توانست از فیلم‌های کوتاه به فیلم بلند برسد.

رییس حوزه‌هنری افزود: از نکات ارزشمند دیگر- حضور عوامل این فیلم در اکران مردمی و دفاعی بود که از فیلم می‌کردند؛ که  این حرکت نشان از صمیمیت موجود میان عوامل فیلم داشت.

مومنی شریف در بخش دیگری از صحبت خود به اهمیت  ساخت فیلم‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: حوزه هنری همواره از ورود به مسائل اجتماعی نهراسیده اما آنچه که اهمیت دارد این است که به تعریف درستی از فیلم‌های اجتماعی برسیم و بگوییم که فیلم‌های اجتماعی فیلم‌هایی نیستند که فقط از زشتی‌ها و پلشتی‌های موجود در جامعه حرف بزنند.  صرف بیان زشتی‌های موجود در جامعه فضیلت نیست و به سینمای ما کمک نمی‌کند. نباید با نشان دادن زشتی‌ها چهره ای از مردم  و جامعه خود نشان دهیم که دیگر کسی جرات نکند به کشور ما وارد شود.

وی اضافه کرد: اما درعین حال نمی‌توانیم به مسائل اجتماعی بی‌اعتنا باشیم. فیلمسازان این را باید در نظر بگیرند که اگر بدی جامعه را نشان می‌دهند راهکار هم در فیلمشان ارائه دهند و مردم را به زندگی و کشورشان امیدوار کنند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خاطرنشان ساخت:‌ کشور آلمان  بعد از جنگ جهانی دوم به کشوری فلاکت زده تبدیل شده بود اما آنچه که باعث شد دوباره روی پای خود بایستد و از قدرت اقتصادی برخوردار شود امیدی بود که به مردمان این کشور تزریق شد و این امید از راه‌های مختلف  از جمله از طریق سینما به مردم داده شد.

وی ادامه داد: واقعا هنرسینما تا این اندازه می‌تواند تاثیرگذارباشد واز هویت ملت و مردم دفاع و حراست کند و افق روشن به مردم ارائه بدهد. امیدواریم سینما و هنر و ادبیات کشورمان هم اینگونه عمل کند و رسالت خود ر ا نسبت به شرایط فعلی بشناسد و ما را در رسیدن به قله‌هایی که حقمان است کمک کند.

مومنی شریف همچنین گفت: در حال حاضر فیلم‌های اجتماعی ما تحت تاثیر داستان کوتاه هستند و تنها برشی کوتاه از زندگی مردم را روایت می‌کنند که گاهی این داستان‌ها تنها به درد یک فیلم کوتاه می‌خورند . این در حالی است که فیلم بلند نیاز به داستان کامل دارد و رکن داستان هم شخصیت و واقعه است؛ شخصیت و واقعه‌ای که باید به نحو مطلوب در سیر داستان فیلم مطرح شوند و به بلوغ برسند.

وی با اشاره به فیلم «بیست و یک روز بعد»  عنوان کرد: خوشبختانه این فیلم  برای مخاطب خود داستان تعریف می‌کند و جریان زندگی در این فیلم کاملا قابل لمس است.  فیلم با بیان سختی و رنج در انتها به امید می‌رسد و نشان می‌دهد که بعد از هر سختی آسانی حاصل می‌شود.

در این مراسم محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری گفت :این‌گونه نبوده که حوزه هنری به تنهایی ریسک ساخت این فیلم را برعهده بگیرد. بلکه محمدرضا شفاه هم ظرفیت اعتماد را داشت و ما می‌دانستیم با چه گروهی قرار است کار کنیم. گروهی که علاوه بر انگیزه و توانایی بالا، ادب کاری داشتند و می‌دانستند چگونه از تجربه بزرگترها بهره ببرند.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری  ادامه داد: من از آقای اصلاح و زاهدی تشکر می‌کنم که در شرایط فعلی سینما با سختی‌های موجود پای این کار آبروی خود را گذاشتند و ایستادند و تلاش کردند.امیدواریم حوزه هنری هر سال بتواند چند فیلم با کارگردانان فیلم اولی خوب کار کند.

محمدرضا شفاه تهیه کننده این پروژه نیز گفت: با همکاری دوستان اواخر بهار ساخت این فیلم را شروع کردیم.

وی با بیان اینکه مجموعه فیلم«بیست و یک روز بعد» چندین نفر از عوامل اصلی اولین کارشان را در سینما تجربه می‌کردند گفت: بیشتر نهادها و ارگانها فقط حرف حمایت از جوانان را سر می‌دهند ولی فقط در حرف باقی می‌مانند اما حوزه هنری با قدرت حمایت از جوانان را انجام داد و پای‌شان ایستاد. امیدواریم هرچه برکت از این فیلم است ابتدا شامل خود حوزه هنری شود. ما قدردان این زحمات هستیم و خواهیم بود.

همچنین محمدرضا خردمندان با بیان اینکه فیلم نامه فیلم «بیست و یک روز بعد» با احسان ثقفی هفت بار بازنویسی کردیم گفت: در تمام سال‌های فعالیتم تلاشم این بوده که در فیلم‌هایم حرفی برای گفتن داشته باشم و هدفم فقط ساختن فیلم نباشد.

وی با بیان اینکه «بیست ویک روز بعد» تجربه کاری متفاوتی در کارنامه من بود ادامه داد: وقتی فیلم در پردیس ملت برای اولین بار نمایش داده شد انرژی زیادی از مردم گرفتیم؛ مردم از دیدن فیلم حالشان خوب بود و این حال خوب را به ما انتقال می‌دادند و به ما تبریک می‌گفتند. این برای ما بسیار جای خوشحالی داشت.

رضا اصلاح، ناظر پروژه نیز گفت: خوشحالیم حوزه هنری به جوانان کمک کرد تا فیلم سالم بسازند . مردم بزرگترین قاضی و داور هستند. در جشنواره مردم با فیلم ارتباط خوبی برقرار کردند. از آقای حمزه زاده  وریاست حوزه تشکر می‌کنیم که به جوانان اعتماد کردند تا بتوانند فیلم  اولشان را بسازند.

ابراهیم زاهدی فر، مدیر تولید فیلم گفت: موفقیت این فیلم از پیش قابل پیش بینی بود؛ عزممان را جزم کرده بودیم که فیلم خوبی بسازیم. به حواشی جشنواره فیلم فجر نباید توجه کرد. اهمیت جشنواره به انقلاب و شکوه آن  است.

بر پایه این گزارش در این مراسم از عوامل فیلم بیست و یک روز بعد قدردانی به عمل آمد. محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم . محمدرضا اصلاح (مشاور تهیه کننده) سیدمحمدرضا خردمندان. احسان ثقفی. مهدی قربانی. سید علی طباطبایی نژاد. هدی مویینی. ابراهیم زاهدی فر ( مدیر تولید)از حاضران در این نشست بودند که هر یک نکاتی درباره‌ی فیلم گفتند.

همچنین یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری و جواد سمنانی رئیس دفتر حوزه ریاست حوزه هنری در این مراسم حضور حضور داشتند.

۶ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» پوستر جدید «یک روز طولانی» رونمایی شد
... دیدن متن »

پوسترجدید فیلم «یک روز طولانی» ساخته بابک بهرام بیگی با طرحی از حمیدرضا بابابیگی رونمایی شد.

به گزارش مشاور رسانه ای فیلم ، «یک روز طولانی»  نوشته مشترک بهرام بیگی و پیام ناصر است و از مضمونی اجتماعی برخوردار است . 

در خلاصه ی داستان فیلم آمده؛ زمان آدم‌ها را دگرگون می‌کند اما تصویری را که از آنها داریم ثابت نگه می‌دارد. هیچ چیزی دردناک‌تر از این تضاد میان دگرگونی آدم‌ها و ثبات خاطره نیست!

شبنم مقدمی، رضا بهبودی، مرتضی یونس زاده، باران ابراهیمی وعلیرضا آرا بازیگران اصلی فیلم هستند.

«یک روز طولانی» از آذر ماه اکران خود را در گروه سینمایی هنر و تجربه آغاز کرده است.

عوامل اصلی فیلم عبارتند از:

 کارگردان: بابک بهرام بیگی، مدیر فیلمبرداری : محمد رضا تیموری، فیلمنامه: پیام ناصر، بابک بهرام بیگی،  صدا: انسیه ملکی، حسن شبانکاره،  مدیر تولید: امیررضا جلالیان، طراحان صحنه:  کاوه کاظم زاده، آرش باقی پور،  جلوه‌های ویژه بصری: فرهاد نجفی فرد،‌ مشاور رسانه ای: منصوره بسمل، تهیه کنندگان: بابک بهرام بیگی، مرتضی یونس زاده

۶ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» خالق «قصه‌های مجید در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت
... دیدن متن »

هوشنگ مرادی کرمانی، افشین یداللهی و ابوالفضل زرویی نصرآباد اعضای شورای تخصصی ادبی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت هستند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فرهنگی، مشاوره برای انتخاب آثار، ارائه راهکارهای عملی برای ارتقای کیفیت جشنواره و تعیین شاخص‌های داوری و انتخاب برگزیدگان از وظایف این شوراست. هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده برجسته ایرانی متولد سال ۱۳۲۳ است. مرادی کرمانی از معدود نویسندگان معاصر است که جوایز مختلف بین‌المللی به دست آورده و از آثارش اقتباس‌های سینمایی متعدد شده است. او که با نوشتن «قصه‌های مجید» به مخاطب گسترده معرفی شد، کتاب‌های «ته خیار»، «مهمان مامان»، «شما که فریبه نیستید»، «خمره» و ... را نوشته است. 

افشین یداللهی متولد سال ۱۳۴۷ پزشک متخصص اعصاب و روان و ترانه‌سرا است. یداللهی برای تیتراژ بسیاری از سریال‌های محبوب تلویزیون ترانه سروده است. ترانه مجموعه‌های «شب آفتابی»، «غریبانه»، «شب دهم»، «میوه ممنوعه»، «مدار صفر درجه» و «معماى شاه» از کارهای شاخص اوست. 

ابوالفضل زرویی نصرآبادزاده متولد سال ۱۳۴۸ شاعر، پژوهشگر و طنزپرداز ایرانی است. او در نشریاتی مانند گل آقا، همشهری، جام جم، ایرانیان، انتخاب، زن، مهر، کیهان ورزشی، بانو، جستجو، عروس، تماشاگران و... طنز نوشته است. «خاطرات سر پروفسور حسنعلی خان مستوفی»، «حدیث قند»، «افسانه‌های امروزی» و ... تعدادی از کتاب‌های این نویسنده و طنزپرداز هستند.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت 25 فروردین تا اول اردیبهشت ماه 96 در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود. برای اطلاع از اخبار این رویداد به سایت آن با نشانی festivalf.ir  مراجعه کنید.

۶ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همکاری تیوال و نماوا
» اشتراک رایگان یک ماهه نماوا برای تیوالی‌ها
... دیدن متن »

طی همکاری دو جانبه تیوال و نماوا اعضای خانواده محترم تیوال می‌توانند به مدت یکماه از خدمات سایت نماوا بصورت رایگان بهره‌مند شوند. اعضای تیوال می‌توانند از روز ۱۳۹۵/۱۲/۴ تا ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، کلمه namava.ir به شماره ۱۰۰۰۷۲۰۷۷۷ ارسال نموده و کد هدیه اشتراک یکماهه خدمات سایت نماوا را دریافت نمایند.

معرفی وب سایت نماوا

 نماوا، یک وب سایت تماشای آنلاین فیلم و سریال با قابلیت تنظیم هوشمندانه کیفیت نمایش با سرعت اینترنت است که به همه کاربران با سرعت های مختلف اینترنت این امکان را می دهد تا از این وب سایت به راحتی فیلم تماشا کنند. کاربران نماوا می توانند در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از تلفن همراه، کامپیوتر شخصی، تبلت و تلویزیون هوشمند از تماشای سریال‌ها و فیلم‌های مورد علاقه خود با حداکثر کیفیت ممکن لذت ببرند. در حال حاضر بیش از 1200 محتوا در سایت نماوا به صورت فیلم، مستند و سریال های روز دنیا به همراه دوبله اختصاصی در اختیار کاربران این سایت قرار گرفته است.

 
اپلیکیشن های نماوا:

  • همچنین کاربران نماوا با دریافت اپلیکیشن نماوا (اندروید) می توانند هر‌‌زمان و هرمکان و با هرسرعت اینترنت، از تماشای آنلاین فیلم و سریال بر روی گوشی موبایل یا تبلت اندرویدی خود لذت ببرند.
  • وب‌سایت نماوا با راه اندازی اپلیکیشن اندروید تی وی (Android TV)  این امکان را برای کاربران فراهم آورده است که دیگر برای تماشای آنلاین فیلم‌ها خود را محدود به نمایشگرهای کوچک موبایل، تبلت و لپ تاپ نکنند.  این اپلیکیشن بر روی تلویزیون هوشمند سونی قابل نصب می باشد.

نحوه استفاده از کد یک ماه اشتراک رایگان نماوا

  •  ابتدا در نماوا از طریق این لینک ثبت نام نمایید.
  • در بخش عضویت بر روی دکمه آبی رنگ «ثبت نام کاربرانی که از سرویس شاتل استفاده نمی کنند» کلیک نمایید
  • پس از ورود به سایت نماوا، فلش کنار نام کاربری مشترک را انتخاب نمایید
  • در کادر باز شده روی گزینه "کارت هدیه" کلیک کنید
  • در کادر نمایش داده شده کد تخفیف خود را وارد نمایید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل «خورشید»
» 7 اسفند آخرین مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره فیلم مستقل خورشید
... دیدن متن »

علاقه‌مندان به شرکت در ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل «خورشید» تا روز 7 اسفند ماه سال جاری فرصت دارند تا آثارشان را به دفتر این جشنواره ارسال کنند. 

ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل «خورشید» به دبیری «مهدی یارمحمدی» با موضوع آزاد و با پیام احترام به انسان و طبیعت در بخش‌های مختلف از جمله؛ بخش رقابتی «فیلم‌های مستقل تجربه‌گرا»، بخش رقابتی «زیباترین رؤیاها» (ویژه فیلم‌های مرتبط با هرمزگان و فیلمسازان هرمزگانی)، بخش رقابتی مقاله سینمای تجربه‌گرا، بخش «بین‌الملل» شامل؛ «مروری بر بهترین فیلم‌های کوتاه تجربی جهان در جشنواره کن ٢٠١٦» و همچنین «مروری بر فیلم‌های کوتاه تجربی تاریخ سینمای جهان» در اردیبهشت ماه سال 1396 در شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان جهت شرکت آثار خود در این رویداد مستقل سینمایی تا روز 7 اسفند ماه امسال، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت جشنواره به آدرس www.Khorshidfilmfestival.com  با اطلاع از جزئیات فراخوان، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارسال آثار به نشانی پستی جشنواره اقدام کنند. 

جشنواره فیلم مستقل خورشید به‌ عنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربه‌گرا در کشور به منظور حمایت از سینمای مستقل با ساختار تجربه‌گرا و خلاقانه و تأکید بر ضرورت گسترش تولید این آثار ارزشمند و معرفی این سینما به‌ عنوان سینمای مبتنی بر اندیشه و خلاقیت، به همت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل برگزار می‌شود و طی پنج دوره پیشین خود توانسته است نقش و جایگاه مؤثری در شناسایی و معرفی فیلمسازان مستعد و خلاق این عرصه و فیلم‌های موفق آنان به جامعه بین‌المللی داشته باشد. 

هیئت داوران جشنواره مستقل خورشید؛ جایزه ویژه، جایزه بهترین فیلم مستقل تجربه‌گرا، جایزه خرقانی (احترام به انسان) و جایزه خلیج فارس(احترام به طبیعت) ویژه بهترین فیلم بخش زیباترین رؤیاها را به برندگان اهدا می‌کنند. 

اهداف جشنواره فیلم مستقل خورشید عبارتند از: گسترش و ارزش نهادن به فیلم‌های مستقل تجربه‌گرا با رویکردی خلاق، پیشرو، خردگرا و هنری، تأکید بر ضرورت گسترش تولید آثار ارزشمند تجربه‌گرا و خلاق در سینمای ایران و معرفی این سینما به‌ عنوان سینمای مؤثر و جریان‌ساز ایرانی به جامعه بین‌المللی، ترغیب و گسترش مشارکت بخش خصوصی در تولید آثار مستقل و تجربه‌گرا، شناسایی و حمایت از بهترین تولیدات مستقل و تجربه‌گرا و معرفی این آثار به جامعه بین‌المللی، فرهنگسازی و حمایت از تولید آثار با موضوع احترام به انسان، جهان و ارزش‌های عمیق انسانی، فرهنگسازی و حمایت از تولید آثار با موضوع احترام به طبیعت و محیط زیست با تمرکز بر استان هرمزگان، افزایش سطح فنی و کیفی تولیدات فیلمسازان کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی و همچنین حمایت از تولید آثار برگزیدگان جشنواره. 

جشنواره فیلم مستقل خورشید چندین بخش جنبی از جمله؛ برگزاری کارگاه‌های تخصصی آموزشی، نمایشگاه و مسابقه پوستر فیلم‌های راه یافته، نمایشگاه گنجینه آثار اهدایی هنرمندان و بزرگداشت را نیز شامل می‌شود. 

جشنواره خورشید فارغ از ژانر فیلم و قالب‌های مرسوم، نگاهی تخصصی به سینمای ساختارگرا و متفکرانه دارد و تجربه‌گرایی و مستقل‌بودن را در حوزه اندیشه تعریف می‌کند. همه خالقان آثار مستقل و تجربه‌گرا در تمامی قالب‌های فیلم و ویدئو که دارای ساختاری تجربه‌گرا، هنری، نوگرا، پیشرو و خلاقه باشند، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این جشنواره و تکمیل فرم ثبت‌ نام در ششمین دوره این جشنواره شرکت نمایند. 

برای اطلاع بیش‌تر:

http://khorshidfilmfestival.com/ShowNews.aspx?NewsID=20254 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مینیمالی از «کاسبان تحریم»

«ماحی» فیلم پرنشانه ای که اجتماعی نیست، این فیلم یک فضای مینیمال و استریلی از «کاسبان تحریم» نشان می دهد، فضایی از یک داستان واقعی و مشهور که در آن سعی می شود روح سرمایه داری و پشت پرده¬ی کاسبان تحریم را نشان دهد، اما این نوع نگاه با تمام دیدگاه هایی که پیش از این مطرح شده متفاوت است.
عمده ی فیلم هایی که به مسائل سیاسی و اجتماعی می پردازند با بیان صریح عقیده ی خود و افزودن یک درام عاشقانه سعی دارند تا از تند و تیزی اثر بکاهند. اما «ماحی» اگرچه از یک داستان واقعی و مشهور برگرفته شده اما برای تبدیل به اثر سینمایی راه دیگری را برگزیده است؛ فیلم در حالی سعی داشته روایت این انسان ها را بیان کند که بیش از توجه دلایل اجتماعی وسیاسی فساد اقتصادی، به مسائل درون گرایانه و روان شناختی می پردازد در واقع ریشه ی مفاسد را دربحران ... دیدن ادامه » های روحی و شخصیتی جستجو کرده است.
انسان هایی که هرکدام از درآمد نجومی بهره مندند و در رده ی بزرگترین مفاسد اقتصادی قرار دارند اما همگی از «بحران روانی» رنج می برند، یکی از پدر ناخلف و زشتی صورتش، دیگری بی سرپرست بودن و به همین ترتیب مشکلات روانی در اکثر شخصیت های فیلم جریان دارد. اما فضای فیلم آن چنان ناآشناست و شخصیت ها آن چنان ناپخته اند که باورپدذیری آن امکان پذیر نیست. خالق «ماحی» سعی کرده است تا درون دنیای سرمایه داران را تخیل کند اما علیرغم کارگردانی نسبتا خوب در بازنمایی روان پریشانه ی انسان ها، مخاطب را از فهمیدن بخش عمده این فیلم شلوغ منع کرده است. این حد از ابهام و پیچیدگی در داستان و شخصیت ها به نظر بیش از غنای فیلم، راه فراری است از غیرمنطقی بودن داستان و شخصیت ها.
شخصیت ها روابطی غیرقابل باورپذیر دارند که حرف های بزرگ از دهان کوچک شان فیلم را به محاق برده است، نشانه گذاری ها و دیالوگ های مبهم بدون آن که مقدمه ای برای فهم مخاطب به وجود بیاورد داستان شخصیت ها را به یک سوال بزرگ تبدیل ساخته، حربه ی دومینوی داستان های پی در پی بدون پاسخ نیز باعث می شود تا مخاطب سوال و ابهام قبلی اش را کنار گذاشته و به دنبال پاسخ سوالی جدید برود.
اگرچه که حساسیت های روی ماحی به اشاره ی مستقیم آن به دولت پیشین و فعلی است اما در این فیلم از سخنان رئیس جمهور نیز برای بیان یک گزاره استفاده شده است: «همه چیز دست دولت نیست»؛ اگرچه که این گزاره تا حدی صحیح است اما در حالی دولتی ها سعی در مبارزه با فساد دارند که هیچ ردی از موانع قانونی و امنیتی ایرانی در فیلم حضور نداشت وکاسبان بدون هیچ گونه ترسی از دولت و نیروهای امنیتی ایرانی اخبار را مرور کرده و کار خود را ادامه می دادند. اما این ترس از دولت های فرانسه و ترکیه در دلشان راه داشت تا «ماحی» مورد وثوق جشنواره های خارجی نیز قرارگیرد.
«ماحی» با فرم بدیع و البته ضعف تکنیکی خود سعی داشت تا مساله اش را غیر مستقیم بگوید، اما ابهام در شخصیت ها و پیچیدگی غیر ضروری روایت ها باعث شد که فیلم تقریبا هیچ وفاداری به داستان اصلی خود نداشته باشد و آن را دستاویز حرف هایی کند که خیلی هم به کار مخاطبان نیاید.

پرند محمدی این را خواند
نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این برنامه هنوزم اکران داره؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم برای کودکانی که با شخصیتهای شاهنامه آشنا باشند جذاب تر خواهد بود و از نظر تکنیک و انیمیشن خوب بودو برای کودکان امروزی که بهترین فیلم های انیمیشن رو از شبکه ها می بینند تا حدودی قابل قبول بود اما از نظر سیر داستانی گنگ بود رابطه گل پری با داستانهای نا موفق او تا اخر قصه و چگونگی موفق شدنش گنگ و نا مفهوم بود و تنها بعد از یکساعت از فیلم در انتها با چند دیالوگ کل مشکل نا موفق بودن گل پری را باز گو میکند که کاش در جریان کل داستان همراه میشد و در انتها انتظار می رفت پدر بزرگ خوشحالیش را با کودکان شریک می شد و سوال گنگ پدر بزرگ چی شد ( از طرف بیننده) مطرح نمی شد، تا کودکان خوشحال تر سالن را ترک کنند.
پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نام خدا
برایم جالب بود که کارگردان هم فامیلی منه بخاطر همین تصمیم گرفتم با خانواده به این فیلم برم
از حق نگذریم فیلم واقعا خوبی بووود
حیفه که از دستش بدید معضلات جامعرو خوب نشون داده
از لحاظ فیلمبرداریم عالی بوود و همینطور صدا برداری
ولی بعضی جاها دیالوگا کلیشه ای میشد
در کل فیلم خوبی نسبت به باقی فیلم های هم ترازش بوود
از دست ندین
ممنون
کاش مى تونستم به گوش کارگردان فقط این پیام رو برسونم و بگم از دیدن این فیلم نهایت لذت رو بردم ، دستت درد نکنه
۶ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» "منچستر کنار دریا" درفرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می‌شود
... دیدن متن »

فیلم «منچستر کنار دریا» به کارگردانی کنت لونرگان یکشنبه 1 اسفند ماه ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران اکران ، نقد و بررسی می‌شود.

به نقل از باشگاه فیلم تهران، داستان فیلم درباره مرد جوانی به نام لی چندلر است که پس از مرگ برادر بزرگترش جوئی مجبور می شود تا حضانت پسر برادرش را برعهده بگیرد و می بایست بدین منظور به شهر زادگاه خود بازگردد. چندلر به دلیل روبرو شدن با گذشته خود خیلی علاقه ای به بازگشت ندارد.

درام «منچستر کنار دریا» که جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم درام هفتاد و چهارمین جوایز گلدن گلوب را نیز از آن خود کرده، در شاخه‌های بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر مرد، بازیگر زن، فیلمنامه اصلی نامزد کسب اسکار شناخته شده است.

کنت لونرگان(کارگردان و نویسنده فیلمنامه)، کیمبرلی استوارد، مت دیمون، لورن بک، کریس مور و کوین جی والس (تهیه کننده)، جودی لی لایپس(مدیر فیلمبرداری)، جنیفر لیم(تدوین)، لزلی باربر(موسیقی)، کیسی افلک، میشل ویلیامز، کایل چندلر، گرچن مول، تیت داناوان، کارا هیوارد، متیو برودریک و هتر برنس عوامل و بازیگران این فیلم هستند.

علاقه‌مندان برای حضور دراین نشست می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان‌، خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره‌های 20- 22872818 تماس بگیرند. 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از فیلم ماحی
محمد عسگری و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
■■گزارشی درباره اکران فیلمهای آلمانی «سهراب شهید‌ثالث»(رایگان)
از زبان مدیر سینماتک «امیرحسین سیادت»

■در کانال ابدیت و یک بشنوید :
https://telegram.me/EternityAndADay

■از دوشنبه این هفته، دوم اسفند ماه، به همت سینما‌تک موزه هنرهای معاصر، سینما دوستان ایرانی می توانند مجموعه‌ای از فیلمهای آلمانی «سهراب شهید‌ثالث» را روی پرده ببینند. به همین مناست در پادکست ویژه «ابدیت و یک روز» در گفتگویی با آقای «امیرحسین سیادت» مدیر سینما‌تک موزه هنرهای معاصر سعی کردیم اطلاعات مفیدی را درباره کم و کیف این برنامه ،فیلمها وسخنرانان در اختیار شما مخاطبان علاقمند و پی‌گیر قرار دهیم.

■مجموعه پادکست هایی درباره هنر سینما
https://telegram.me/EternityAndADay

برای تهیه بلیط به صفحهات زیر مراجعه کنید :

http://www.tiwall.com/cinematheque/pages?filters=venue:honarhayemoaser
.
.
.
نیلوفر ثانی ، ذوق زده ، مهشاد ، banafshe akhavan و علیرضا این را دوست دارند
ولی چه حیف که همه بلیط ها تمام شده اند!
۳۰ بهمن
سه شنبه ،۳ اسفند از ساعت دوازده ،
در کلیه سانس های این برنامه
پنجاه صندلی جدید قابل رزرو میباشد :

برای رزرواسیون به لینک زیر مراجعه فرمایید
http://www.tiwall.com/cinematheque/pages?filters=venue:honarhayemoaser
۴ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» امیر سیدزاده مجوز ساخت «داستان سیاوش» را گرفت 
... دیدن متن »

امیر سیدزاده تهیه‌کننده آثاری همچون «شماره 17 سهیلا» و «مادر قلب اتمی» پروانه ساخت فیلم «داستان سیاوش» را بر اساس فیلمنامه‌اى از امیر اسکندرى از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، «داستان سیاوش» را امیر اسکندری به عنوان اولین کار بلند سینمایی خود برای حضور در گروه هنر و تجربه کارگردانی می‌کند.

این فیلم درامى مهیج را در مرز بین واقعیت و خیال به تصویر مى‌کشد.

بر اساس صحبت‌های مقدماتی قرار است امیر جعفرى، ویشکا آسایش و هستى مهدوى ﻓﺮ در این فیلم به ایفای نقش بپردازند. سایر بازیگران و عوامل این فیلم نیز متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

امیر سیدزاده جزو معدود تهیه‌کنندگانى است که تا کنون با سرمایه‌گذارى شخصی خود، کارگردانان اول مطرحى را به جامعه سینمایى ایران معرفى کرده است.

او پیش از این تهیه‌کنندگی آثار مطرحی همچون «مادر قلب اتمی» به کارگردانی علی احمدزاده، «زندگی جای دیگریست» ساخته منوچهر هادی و «آمین خواهیم گفت» به کارگردانی سامان سالور  را در کارنامه خود دارد.

سیدزاده همچنین با دو فیلم «شماره 17 سهیلا» به کارگردانی محمود غفاری در بخش سودای سیمرغ و «خاطرات پاییزی» ساخته علی فخر موسوی در بخش هنر و تجربه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» انتظامی، شهبازیان و زرین در شورای تخصصی جشنواره فرهنگی
... دیدن متن »

مجید انتظامی، فریدون شهبازیان و بابک زرین سه عضو شورای تخصصی موسیقی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت هستند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فرهنگی، انتخاب هیات داوران، ارائه راهکار برای افزایش کیفیت اجرایی جشنواره و تعیین شاخص‌های داوری وظیفه این شوراست.

مجید انتظامی آهنگساز سرشناس و مدرس موسیقی است. موسیقی‌های خاطره‌انگیز او در فیلم‌های سینمایی «از کرخه تا راین»، «روز واقعه»، «بوی پیرهن یوسف»، «آژانس شیشه‌ای» بسیار ستایش شده‌اند. انتظامی جوایز مختلفی از جشنواره فیلم فجر، جشنواره فیلم دفاع مقدس و جشن خانه سینما دریافت کرده است. دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن برای «آژانس شیشه‌ای» در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن برای «روز واقعه» در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر، برنده تندیس زرین بهترین موسیقی متن برای فیلم «دیوانه‌ای از قفس پرید» در هفتمین جشن خانه سینما، برگزیده لوح تقدیر بهترین موسیقی متن برای فیلم وصل نیکان از چهارمین جشنواره فیلم دفاع مقدس بخشی از افتخارات این آهنگساز است.

فریدون شهبازیان آهنگساز و رهبر دائمی ارکستر ملی ایران آهنگسازی برای فیلم‌های سینمایی را از دهه 60 آغاز کرد. او برای فیلم‌های سینمایی «قشنگ و فرنگ»، «فرزند چهارم»، «گلچهره»، «هیوا» و ... موسیقی ساخته است. شهبازیان داور جشن خانه سینما در دوره چهارم، پنجم، پانزدهم و شانزدهم بود.     این آهنگساز در دوره چهارم جشنواره فیلم دفاع مقدس هم در ترکیب هیات داوران حضور داشته است. شهبازیان در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین موسیقی متن را برای فیلم «نامزدی» دریافت کرد، این فیلم همچنین تندیس بهترین موسیقی متن را از نخستین جشن خانه سینما برای شهبازیان به ارمغان آورد. این آهنگساز برنده جایزه بهترین موسیقی در چهل و هشتمین مراسم آسیا- پاسیفیک برای ساخت موسیقی «خاموشی دریا» شده است.

بابک زرین آهنگساز و دانش آموخته کنسرواتور تهران است، او با خواننده‌های مختلفی همکاری کرده و برای مجموعه‌های متعددی موسیقی متن ساخته است. ساخت موسیقی برای مجموعه‌های «معمای شاه»، «تبریز مه آلود»، «عاشقانه» و ... بخشی از کارنامه حرفه‌ای این آهنگساز و تنظیم کننده است. زرین دبیر تخصصی بخش موسیقی این دوره جشنواره است.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در 5 بخش فیلم، تئاتر، ادبی، موسیقی و هنرهای تجسمی 25 فروردین تا اول اردیبهشت ماه 96 در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود. برای اطلاع از اخبار این رویداد به سایت آن با نشانی festivslf.ir  مراجعه کنید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طرفداران و مخاطبان فیلم "ماجرای نیمروز" حتما این ویدیو ببینند . (گفتگو جنجالی محمد حسین مهدویان با فریدون جیرانی راجب فیلم )

http://filmnet.ir/film/1955/برنامه-35-(سی-و-پنج)--محمدحسین-مهدویان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این فیلم شاهکار بود و این حقیتی هست . اصلا کاری به موضوع ندارم از لحاظ فنی میگم شاهکار تمام عیار بود و نمیشه هیچ جوره این قضیه رو کتمان کرد . دوربین یک دست ، کارگردانی فوق الاده ، بازی های تماما شاهکار ، تدوین درجه یک ، فیلنمامه روان و بدون اشکال و و و این فیلم باید تمام جایزه ها رو دونه به دونه درو میکرد که حقشو خوردن. تنها فیلم 10 سال اخیر سینمای ایران که به شعور مخاطب احترام گزاشت حتی خیلی بهتر از ابد و یک روز
یاسمن پورمهران این را دوست دارد
جناب محمدی عزیز
بخدا قبول داریم "ماجرای نیمروز" شاهکار بود.
این فک کنم ششمین یا هفتمین پستیه که راجع به شاهکار بودنش گذاشتی :)
۲۸ بهمن
کاش حسمو درک میکردید . حسی توام با "تلخی و سرخوردگی " از درو نکردن جوایز توسط این فیلم مثل لا لاند
۲۸ بهمن
اختیار داری دوست عزیز
شرمندگی برای چی!
شما حق داری هر چیزی که دوست داری و هر زمان در تیووال بنویسی.
این فضا مختص به همه هست
این صرفا یه شوخی بود.
رد شو,خیلی سال هست جشنواره فیلم فجر تبدیل به یه دورهمی و تقسیم جوایز شده :)
۲۸ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» «طبل» از سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم «لاچنودورو» در ایتالیا به نمایش درمی‌آید
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «طبل» به کارگردانی «کیوان کریمی» به نمایندگی از سینمای ایران در چهل و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لاچنودورو» در کشور ایتالیا روی پرده می‌رود.

فیلم سینمایی «طبل» Drum نخستین ساخته بلند «کیوان کریمی» که در نخستین نمایش بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی «هفته منتقدان» در هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «ونیز» Venice در کشور ایتالیا به نمایش درآمد و مورد استقبال خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و منتقدان سینمایی جهان قرار گرفت و نقدهای مختلفی در رسانه‌های بین‌المللی در مورد آن نوشته شد و اخیراً نیز از نگاه سینماگران، نویسندگان، منتقدان و روزنامه‌نگاران مطرح جهان در میان 10 فیلم برتر سینمای جهان در سال 2016 قرار گرفته است؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، روز 6 دسامبر 2017 در چهل و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لاچنودورو» Lacenodoro در شهر آولینو در کشور ایتالیا به نمایش درمی‌آید. 

جشنواره فیلم «لاچنودورو»؛ فستیوال تاریخی سینمای آولینو با تمرکز بین‌المللی بر موضوعات اجتماعی و تجزیه و تحلیل و کشف استعدادهای جدید در سینما همه ساله در روزهای 1 تا 12 دسامبر کشور ایتالیا برگزار می‌شود و جایزه «لاچنو» به خالقان‌ مشهور سینما اهدا می‌شود که در مطالعات زیباشناسانه و مسایل اخلاقی تاثیرگذار بوده‌اند.

در «طبل» فضا رؤیاگونه است، شخصیت‌ها، مکان‌ها و خیابان‌ها هم بی‌نامند، تهران تنها شخصیت فیلم است که نام دارد. فیلم روایت وکیلی است که مثل همه زندگی و کار می‌کند، در آپارتمانی که هم محل زندگی و هم دفتر کار اوست؛ روزی سرد و بارانی، مردی لنگ، بسته‌ای در دست، نزد وکیل رفته و بدون کلامی، بسته را به او می‌دهد، بسته‌ای که زندگی وکیل را تحت تأثیر قرار می‌دهد. 

در فیلم سینمایی «طبل»، «کیوان کریمی» ساختار نوار را هم در طرح اصلی اثر و هم در کنتراست سیاه و سفید، شب و شهر ...اتخاذ کرده است.

این فیلم در آخرین حضور بین‌المللی خود در جشنواره بین‌المللی «فیلم‌های برتر» 2016 اروپایی در کنار آثار کارگردانان مطرح اروپایی و همچنین در جشنواره بین‌المللی فیلم «ناپولی» در کشور ایتالیا به نمایش درآمد.

فیلم «طبل» به دلیل اینکه تهیه‌کننده آن اروپایی است در جشنواره بین‌المللی «فیلم‌های برتر» 2016 اروپایی European film forum حضور داشت؛ این جشنواره توسط انجمن فیلم «سکانوراما» Scanorama و با حضور آثار کارگردانان مطرح اروپایی همه ساله در چهار شهر بزرگ کشور لیتوانی برگزار می‌شود.

این فیلم همچنین در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «حقوق بشر» ژنو در سویس به نمایش درمی‌آید که سالیانه فقط هشت فیلم را برای بخش رقابتی انتخاب می‌کند؛ این دوره از جشنواره فیلم «حقوق بشر» در روزهای 20 تا 29 اسفند ماه امسال (10 تا 19 مارس 2017) برگزار می‌شود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به طور کلی فیلم خوبیه و واقعا ارزش دیدن داره...
آقای عمرانی معرکه واقعا معرکه و توانمند هستن و به نظرم وزنه سنگین این فیلم بازی و صدای عالی ایشونه..
منتها چند تا مورد خیلی واسم جذاب نبود یکی شخصیت رییس که شاید به خاطر بازیگرش بود و اینکه به پرداخت شخصیت ها خصوصا صفا و عطا خوب پرداخته نشده نمیدونم میتونه نقطه ضعف باشه یا جناب کارگردان با انتخاب خودشون این کارو انجام دادن...
اشکان خطیبی هم همیشه خوب بازی میکنه اما یکم اغراق در بازیشون دیده می شد...اصلا با صحنه ویالون زدنشون در برف ارتباط برقرار نکردم..
از همه ی این موارد بگذریم صحنه های نوستالژی (که میشه گفت آقای رحمانیان تبهر خاصی در نوستالژی بازی دارند) و موسیقی فیلم باعث میشه سفر کنی توی خاطرات دور و نزدیکت...
ممنون از گروه خوب آقای رحمانیان
پرند محمدی و علیرضا این را خواندند
وحید عمرانی این را دوست دارد
بهترین صحنه فیلم اتفاقا ویالون زدن خطیبی در برف بود
۲۷ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر این فیلم رو دوست داشتم. خیلیی قشنگ بود. واقعا این کار حقش نیست در کنار کارهای بعضا آماتوری هنر و تجربه بیاد!!
افسوس و صد افسوس..
وحید عمرانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» معرفی منتخبین 6 بخش از جشنواره فیلم پروین اعتصامی
... دیدن متن »

اسامی فیلم های منتخب و راه یافته به بخش مسابقه 6 بخش از جشنواره ملی فیلم پروین اعتصامی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره ملی فیلم پروین اعتصامی، در بخش های «زنان و زندگی شهری»، «پرتره (زنان شاخص ایرانی)»، «توانمندسازی زنان و بازتاب نشاط در خانواده»، «جزیره کیش»، «زنان و میراث فرهنگی » و «فیلم های مستند نیمه بلند و بلند زنان فیلمساز» 384 اثر به دبیرخانه ارسال شد که از این میان 50 اثر منتخب و به بخش مسابقه راه یافتند.

برپایه این خبر، در بخش «فیلم های مستند نیمه بلند و بلند زنان فیلمساز» 24 اثر متقاضی شدند که از میان این آثار 9 اثر به بخش مسابقه را پیدا کردند.

 

1- صحنه هایی از طلاق / شیرین برق نورد/ تهران

 

2- قلعه گوری / آتوسا رحمتی/ خرم آباد

 

3- کار در واگن / پریسا عشقی/ تهران

 

4- زمستان فصل آخر / مریم السادات مومن زاده/ تهران

 

5- والسی برای تهران / زینب تبریزی/ تهران

 

6- اعتراض وارد نیست / فرناز جورابچیان/ تهران

 

7- مثل چشمه / طاهره امامی/تهران

 

8- نیمه پنهان ماه / آزاده بی زار گیتی/ تهران

 

9- معصومه / سونا مقدم/ تهران

 

بخش «زنان و زندگی شهری»  از سوی معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و اداره کل امور بانوان شهرداری تهران حمایت می شود، 94 اثر به دبیرخانه ارسال شد که از میان این آثار 11 اثر پذیرفته شدند.

 

1- مهمانی/ صبا قاسمی/ تهران/ داستانی

 

2- شب/ محمدرضا نوریان/ کرج/ داستانی

 

3- ب دو / احسان دلدار/ تهران/ داستانی

 

4- روتوش/ کاوه مظاهری/ تهران/ داستانی

 

5- صراحی/ سعید نجاتی/ قم/ داستانی

 

6- زندگی کور نیست/ زهرا نیازی/ اصفهان/ مستند

 

7- کهریزک تجریش/ آزادی رضاییان مقدم/ تهران/ مستند

 

8- بوتیک 14/ طلایه اطلسی/ تهران/ مستند

 

9- خون بازی/ مصطفی شیری/ تهران/ مستند

 

10- زخم/ سید مهدی موسوی برزکی/ تهران/ مستند

 

11- دارالسلام/ احسان شادمانی/شیراز/ مستند

 

بخش «توانمندسازی زنان و بازتاب نشاط در خانواده» که با حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده برگزار می شود.

 

1- زندگی با طعم زرشک/ مریم رزاقی/ ساری/ مستند

 

2- شلهه/ شریفه مهدی زاده/ اهواز/ مستند

 

3- فرشته ای در خانه من/ سولماز صدقی/ تهران/ مستند

 

4- مادرخوانده/حامد کشانی نوبری/تهران/ مستند

 

5- تمام گل/ پیام زین العابدینی/ تهران/ مستند

 

6- شهری برای دخترانم/ محمد صادق دهقانی/ تهران/ مستند

 

7- هوادار/ علی دلکاری/ مرند/ داستانی

 

8- فروزان/ میر عباس خسروی نژاد/ تهران/ داستانی

 

9- اول پاییز/ عادل تبریزی/ تهران/داستانی

 

10- سلیمه/ علی خسروی/ تهران/ داستانی

 

11- مادر/ علی ثقفی/ تهران/داستانی

 

12- ننه هما/ داود جلیلی/ قم/ داستانی

 

13- امضا/ محمد ثریا/ تهران/ داستانی

 

بخش «زنان و میراث فرهنگی» از سوی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری حمایت می‌شود.

 

1- میراث من آواز/ فاطمه موسوی/ تهران/ مستند

 

2- آناهیت/ شیرین وحیدی، شهرزاد پویا، میترا کارآگاه /تهران/ مستند

 

3- بازار میناب/ معصومه نور محمدی/تهران/ مستند

 

4- عروسی قاسم/ فاطمه نجفی/ اهواز/ مستند

 

5- رامهرمز یک کاوش باستان شناسی/پژمان مظاهری پور/ تهران/ مستند

 

6- قابی برای تنهایی/ محمود ناظری/ تهران/ مستند

 

7- این سه زن/ مصطفی امامی/ تهران/ مستند    

 

8- تار و پود/ امید میرزایی/ کرمان/ داستانی

 

بخش «جزیره کیش» با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می‌شود.

 

1- کالینگ/ مژگان پازوکی/ کیش

 

2- طبیعت جزیره/ غلامرضا صالحی/ تهران

 

3- داستان یک هشتصد ساله/ محمد جعفری/ کیش

 

4- جان مرجان/ مانی میرصادقی/ تهران

 

5- اعجاز خلیج فارس، امید (لاک پشت نوک عقابی)/کاظم بایرام بخش/ کیش

 

بخش «پرتره (زنان شاخص ایرانی)»

 

1- فاطمه/معصومه نور محمدی/ تهران

 

2- با زبان خاموش/ منوچهر مشیری/ تهران

 

3- خانم ف/ صادق سوری/ زاهدان

 

4- گیلاسیانیان/هادی حیدری/ تهران

 

شایان ذکر است نهمین جشنواره ملی پروین اعتصامی به دبیری مازیار رضاخانی اواسط اسفندماه سالجاری در تهران برگزار می شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره فیلم ماجرای نیمروز
ثبت نام نمایشهای دانشجویی آغاز شد
» بهترین فیلم مردمی جشنواره اکران نوروزی می شود
... دیدن متن »

در آستانه اکران عمومی «ماجرای نیمروز» ساخته محمد حسین مهدویان به تهیه کنندگی سید محمود رضوی ثبت نام نمایشهای دانشگاهی این فیلم آغاز شد. 

با توجه به درخواست تهیه کننده «ماجرای نیمروز» از شورای صنفی نمایش مبنی بر موافقت با اکران نوروزی بهترین فیلم جشنواره سی و پنجم فجر و همچنین درخواست های متعدد دانشجویان برای اکران های دانشگاهی به اطلاع می رساند، نهادهای دولتی، غیر دولتی، دانشگاهها و موسسات علمی و آموزشی می توانند از طریق شماره تلغن ٠٢١٨٨٩٨٠٤٤٥ و یا آدرس ایمیل simayemehr93@gmail.com جهت ثبت نام و ارسال درخواست نمایش فیلم سینمایی "ماجرای نیمروز" اقدام کنند. 

همچنین این فیلم قرار است امروز 26 بهمن ماه با حضور محمد حسین مهدویان، سید محمود رضوی، بازیگران «ماجرای نیمروز» ساعت 14 در دانشگاه تهران به نمایش درآید و پس از آن جلسه نقد و بررسی فیلم با حضور سعید قطبی زاده منتقد سینما و عوامل فیلم برگزار می شود. 

«ماجرای نیمروز» در سی و پنجمین جشنواره فجر در بخش سودای سیمرغ به نمایش در آمد و توانست چهار سیمرغ از آن خود کند. همچنین مورد توجه منتقدین و اهالی رسانه قرار گرفت. 

در این فیلم مهرداد صدیقیان، احمد مهرانفر، هادی حجازی فر، مهدی زمین پرداز، حسین مهری، محیا دهقانی، لیندا کیانی، امیراحمد قزوینی، امیرحسین هاشمی و جواد عزتی با حضور مهدی پاکدل به ایفای نقش می پردازند. 

در خلاصه داستان این فیلم آمده است:در محله های پر آشوب تهران، در پیچاپیچ خیایان ها و کوچه ها و در پستوی خانه ها سرگردان و حیران. آیا این جستجو را فرجامی هست؟

فائقه معتمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
■■ گفتگویی با «هوشنگ گلمکانی» پیرامون جشنواره ایی که گذشت

■در کانال ابدیت و یک روز شمارۀ بیست و شش را بشنوید :
https://telegram.me/EternityAndADay


■سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر هفته گذشته با کلی حرف و حدیث به پایان رسید.
در «بیست و ششمین» برنامه از مجموعه پادکستهای «ابدیت و یک روز» به همراه آقایان «هوشنگ گلمکانی» (مترجم و منتقد سینما و سردبیر مجله ماهنامه مجله «فیلم») و «محسن آزرم» (مترجم، منتقد، نویسنده وبلاگ «شمال از شمال غربی» و دبیر دبیر بخش مطالعات سینمایی نشرچشمه) سعی کرده‌ایم در یک جمع بندی، مروری داشته باشیم به جشنواره امسال و برخی از فیلم‌های به نمایش در آمده در آن .


■مجموعه پادکست هایی درباره هنر سینما
https://telegram.me/EternityAndADay

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درویش و افخمی در جمع داوران
» معرفی هیات داوران جشنواره بین المللی فیلم 100
... دیدن متن »

هیات داوران یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای معرفی شدند.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای با اعلام این خبر اسامی این هیات را به ترتیب معرفی کرد: احمدرضا درویش، بهروز افخمی، هادی مقدم‌دوست، حبیب احمدزاده، محمدرضا خردمندان

برپایه این خبر، 141 اثر به دو بخش اصلی (مسابقه ملی) و مسیر تجربه شامل 106 اثر در بخش اصلی و 35 اثر در بخش مسیر تجربه به بخش مسابقه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 ثانیه‌ای راه یافتند. این آثار از میان 1179 اثر در بخش اصلی و 565 اثر در بخش مسیر تجربه انتخاب شدند.

در این خبر یادآور شد: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای در قالب بخش‌های «مسابقه سینمای100 ثانیه‌ای ایران» شامل دو بخش «اصلی» و «در مسیر تجربه» در زمینه‌های مستند، داستانی، پویانمایی و مسابقه سینمای 100 ثانیه‌ای جهان در زمینه آثار مستند، داستانی، پویانمایی طراحی شده و در این دوره در سه محور موضوعی «اخلاق و سبک زندگی»، «اخلاق و فرهنگ کار»، «اخلاق و اقتصاد مقاومتی» برنامه‌ریزی شده و فیلم‌ها باید ملهم از این سه محور کلی تولید شده باشند.

شایان ذکر است جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی و به دبیری علی قربانی طی روزهای 4 تا 6 اسفندماه در تهران و در پردیس سینمایی آزادی برگزار می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید