آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | گروه تئاتر عروسکی آران
S3 : 11:57:29 | com/org
 

گروه تئاتر عروسکی آران در سال ۱۳۸۲ توسط بهروز غریب‌‌پور تاسیس شد. این گروه آخرین گروه بهروز غریب‌پور در زمینه تئاتر عروسکی است که این‌بار به صورت تخصصی به اپرای عروسکی پرداخته و یکی از نادرترین شیوه‌های اجرای عروسکی را در ایران پی نهاده است. این گروه آثارش را برخلاف چند گروه پراکنده در جهان (سالزبورگ و پراگ) به صورت تالیفی اجرا می‌کند و به همین دلیل احیای اپرای ملی در اولویت‌های این گروه قرار دارد که مبتنی بر امتیازات تعزیه و براساس ردیف‌های آوازی و موسیقی دستگاهی ایران حرکت نوینی را آغاز کرده و آرزوی هنرمندانی چون میرزاده عشقی و اسماعیل مهرتاش را محقق کرده است. این گروه آثار خود را در تالار تخصصی فردوسی تهران به اجرا گذاشته و تاکنون آثار متعددی را در ایران،‌ اروپا و آسیا به نمایش گذاشته است:
- رستم و سهراب
- مکبث
- عاشورا
- مولوی
- حافظ
- لیلی و مجنون
- سعدی
- خیام
گروه تئاتر عروسکی آران ۴۰ عضو (بازی‌دهنده - صحنه‌یار)، یک کارگاه اختصاصی آموزشی تحت عنوان مکتب آران و یک موزه دارد و تحت پوشش بنیاد فرهنگی هنری رودکی طی قریب به چهارده سال فعالیت خود را بی‌وقفه ادامه داده است.

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
 

زمینه‌های فعالیت

تئاتر
موسیقی

تماس‌ها

puppet_opera