آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال گردش یک سفر یک کتاب |کهک|
S3 : 01:55:05 | com/org
امکان خرید پایان یافته
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴
بها: ۸۷,۰۰۰ تومان

تیوال با همکاری ژیوار برگزار می‌کند:|یک سفر یک کتاب|

سفر یک روزه به روستای کهک و خانه تاریخی ملاصدرا
کتاب خوانی در کاروانسرای پاسنگان
همسفر با مهدی غبرایی، مترجم


خدمات: وسیله نقلیه توریستی، صبحانه، نهار، پذیرایی، ورودیه‌ها، بیمه، سرپرست و یک کتاب هدیه  
تاریخ حرکت: جمعه ۲۵ دی‌ماه 
ساعت حرکت: ۰۶:۰۰  
ساعت برگشت: ۲۱:۰۰ (در صورت نبود ترافیک غیرعادی)
مکان حرکت: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نبش خیابان پردیس
مهدی غبرایی مترجم برجسته از سال‌های دهه شصت کار ترجمه را آغاز کرد. وی دانش آموخته علوم سیاسی از دانشگاه تهران است. به قلم وی بیش از ده‌ها اثر از ادبیات ملل جهان به فارسی ترجمه و منتشر شده است.  شمار زیادی از آثار هاراکی موراکامی نویسنده مطرح ژاپنی به قلم وی به فارسی  ترجمه و منتشر شده است. در سفر این هفته، کتاب خواندنی «گربه‌های آدم خوار» موراکامی را خواهیم خواند. 


«گربه‌های آدم‌خوار» داستان کوتاهی است که در سال ۱۹۹۱ به قلم موراکامی در مجموعه‌ای به نام «بید کور، زن خفته» به چاپ رسید و در سال ۲۰۰۰ به انگلیسی برگردانده شد. موراکامی در این اثر آزادانه در بین عناصر داستانی حرکت می‌کند. در این کتاب همانند سایر آثار این نویسنده ژاپنی، «گربه‌ها» نقش ویژه‌ای دارند. آن‌ها سخن می‌گویند و باعث اتفاقات عجیبی می‌شوند. این نویسنده ژاپنی در این اثر بیش از دیگر آثارش از عناصر خیال استفاده کرده است. وی در «گربه‌های آدم‌خوار» نامی برای شخصیت‌های کتابش انتخاب نکرده و این‌گونه بر رازآلود بودن اثرش افزوده است.
ساعت ۶ صبح از تهران راهی قم می‌شویم و پس از صرف صبحانه به بخش کهک خواهیم رفت. تا حوالی ظهر از خانه تاریخی ملاصدرا و شهر کهک بازدید می‌نماییم و سپس راهی کاروانسرای پاسنگان می‌شویم. تا غروب به پای صحبت‌های آقای غبرایی نشسته و سپس به تهران باز می‌گردیم.

سفرهای پیشین:


سفرنامه «یک سفر یک کتاب |کهک|»

... دیدن همه عکس‌ها ››
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
مثل بقیه سفرها این سفر هم سفر بسیار خوب و پر باری بود و بسیار لذت بخش چرا که علاوه بر بار تفریحی سفر ، بخش فرهنگی خوبی نیز با حضور استاد غبرایی نازنین و کتابخوانی و مصاحبت با ایشان ترتیب داده شده بود که همین نکته خود از جذابیت های بالقوه این سفر بود . حضور دوستان و یاران نازنین و فرهیخته همسفر که هر یک از عاشقان و شیفتگان طبیعت و ادب و فرهنگ بودند نیز جذابیت خاصی برای من داشت . در طول این سفر گفتیم ، خندیدیم ، طبیعت گردی کردیم ، کتاب خواندیم ، دور هم بودیم ، از استاد غبرایی چیزهای خوبی یاد گرفتیم و در مجموع با کوله باری پر از آگاهی برگشتیم .
امین مهدوی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی ممنون از دوستان عزیز که برای این سفر زحمت کشیدن. مزیتی که در تهیه نشدن کتاب گربه‌های آدم خوار برای ما به وجود آمد خواندن دو کتاب گربه‌های آدم خوار و سایاهاب بود. علاوه بر اینکه مروری بر کتاب سیاهاب شد ، داستانی هم از کتاب گربه‌های آدم خوار خوانده شد. هدف از سفر خواندن کتاب و هم نشینی با استاد گرامی جناب آقای غبرایی بود و گرنه برای خوردن میتوان از راه دیگری عمل کرد. اگر دستشویی ایراد داشت ، این نقص از جانب کاروانسرا می باشد و گرنه تا به حال کسی تصور میکرد برای رفتن به مکان عمومی دستشویی را از قبل چک کنند!!! البته باید این نکته را یادآور شد که به طور کلی در ایران به این بخش توجه نمی شود.
در کل سفر فوق العاده ایی بود و اگر مشکلات کاری مانع من نشود در سفرهای بعدی هم شرکت خواهم کرد.
بسیار سپاسگزارم
وحید هوبخت این را خواند
امین مهدوی، حمید رضا ضیایی و سید مسعود عطری این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با درود خدمت تمامی عزیزان تیوال و ژیوار (تیواژ، ژیوال، ...)

آنچه که مرا از میان تمامی مشغله ها و مسائل روزمره زندگی بیرون میکشد و باعث می‌شود به سفرهای یک روزه بروم، ایده بسیار خوب کتاب خوانی‌ست.
خواندن از کودکی جزو تفریحات من بوده، هست و خواهد بود، و چه چیز بهتر از کتاب خوانی در کنار نویسندگان/مترجمان زبردست با کوله باری از تجربه و دانش، و همسفرانی فرهیخته که علایقی مشترک با تو دارند، هم فکرند و همراه؛ کسانی که می‌توانی به راحتی با آن‌ها به بحث و نقد بپردازی.
این سومین سفری بود که من همراه این گروه بودم و از حضورم حوشحالم.
همیشه در هر رویدادی، ممکن است کم و کاستی هایی هم وجود داشته باشد که این بسیار طبیعی‌ست و گاهی هم تقصیر هیچ‌کس نیست. اما همواره باید مثبت و منفی ها را کنار هم گذاشت و دید که آیا با در نظر گرفتن تمامی جوانب باز هم رضایت بخش بوده است یا خیر.

یک سفر-یک کتاب فرصت مغتنمی‌ست برای گذراندن روزی خوب، به دور از دغدغه، در فضایی دلنشین، همراه با انسان‌هایی دوست داشتنی و ناب.
وحید هوبخت این را خواند
بهزاد هندی، امین مهدوی، helia naseri و سید مسعود عطری این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام

داخل کاروانسرا با دیوارهای قطور آجریش که متعلق به ٤٠٠ سال پیش بود، نوری کم و بوی بخاری هیزمیش فضا را آکنده از حس شاعرانه ای کرده بود که صدای استاد غبرائی هنوز در آن غوطه ورست و هنوز درگوشم نجوا میکند...
دوستان تیوال و ژیوار نه بخاطر جوجه نه بخاطر اتوبوس نه بخاطر دوغ بلکه بخاطر لحظات و مکث های استاد در هنگام کتاب خوانی از شما متشکرم
و سخنی کوتاه با دوستان متتقد ، عزیزان نیمه پر لیوان همیشه مظلوم ،بیایم از کنار هم بودن لذتی خارج ازسود و زیان رایج ببریم ... بیایم مرکبی سازیم از عشق ، تا به مقصد برسیم.
از هرجهت عالی بود
برگذار کنندگان کاردرست و گرم، همسفران نمیدونم از خوبیاشون چی بگم ، مکان رویایی کاروانسرا، محتوا و حس و حال کتاب خوانی، استاد غبرائی و .... که همه اینها که باعث شدن حداقل من برای پیدا کردن و خواندن یه سری از کتابها دلم یه جوری بشه
ممنون از ژیوار و تیوال دمتون گرم. امیدوارم این حرکت ادامه دار باشه با پشت گرمی دوستان.
امین مهدوی و سید مسعود عطری این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید


با سلام.

کتاب های اقای موراکامی واقعا بی نظیره و قطعا همسفری با جناب اقای غبرایی که یکی از بهترین مترجم های حال حاضر به شمار میان و بیشترین سهم رو در ترجمه کتاب های ایشون دارن و همچنین همسفری و اشنایی با دوستانی بسیار عزیز و دوست داشتنی اهل فرهنگ باعث افتخاره و خاطره ای فراموش نشدنی رو ثبت می کنه.
اولین باره تو یه سایت فرهنگی هنری مطلبی رو می نویسم و احتمالا اخرین بار چون به هیچ نوعی در طبقه ادم های فرهنگی و هنری نمی گنجم و همچین جسارتی نمی کنم. اما به دلیل مطالبی که به شرکت ژیوار نسبت داده شده لازم می دونم که توضیحاتی رو ارایه بدم.
واقعا بهتر بود که در تهیه کتاب و یا اطلاع رسانی بهتر عمل می شد تا برنامه مطابق اعلام قبل انجام می شد اما در هر صورت هدف از این سفرها تنها اشنایی با مترجمان ... دیدن ادامه ›› و یا نویسندگان اثار از نزدیک و درک فضای کاری و فکری اونها هستش و در هر صورت فرصت کافی برای مطالعه کتاب وجود نداره.
معمولا کسایی که تو این سفرها ثبت نام می کنن اصولا انتظار ندارن غذا در حد رستوران نایب سرو بشه و اونم با پرداخت ٨٧٠٠٠ هزار تومان!!! برای مجموع هزینه های کرایه اتوبوس، صبحانه، کاروانسرا، ناهار، خرید کتاب، پذیرایی مختصر و راهنما.
به شرکت ژیوار پیشنهاد می کنم با خرید پروژکتورهایی شبیه به نصب شده در ورزشگاه ازادی همه کاروانسراهای کشور و تجهیز کنه تا همچین مشکلی بوجود نیاد. اگرچه در این سفر انتخاب داخل کاروانسرا برای کتابخوانی تنها به دلیل سرمای هوا و با توافق جمعی صورت پذیرفت.
سرکشی به تمامی سرویس های بهداشتی کاروانسراها قبل از سفر (اگرچه واقعا سرویس موجود بود اما وضعیت مناسبی نداشت).
تور لیدر هم اصلا نیاز نیست بزارن همه هر کاری دلشون می خواد بکنن.

امیدوارم این فرهنگ خوب حمایت از چنین کارهای فرهنگی از سمت یک شرکت بسیار خلاق و جوان بدون کوچکترین چشمداشت مالی تو جامعه بیشتر شکل بگیره و نقدها رو به سمت بهتر اجرا کردن برنامه سوق بدیم و دست یاری بفشاریم.
امیدوارم شرکت ژیوار بدون کوچکترین توجهی به اینحنین نقدهای ناروا که محدودیت های موجود رو در نظر نمی گیرن بارقدرت بیشتر به کارشون ادامه بدن و به جامعه طرفدارای خودشون بیشتر توجه کنن


امین مهدوی و سید مسعود عطری این را خواندند
محمد مدبری فرد و حمید رضا ضیایی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با سلام.
به این سفر رفتم و در کل خوب بود و بسیار خوش گذشت. نسبتا راضی بودم و از محضر جناب غبرایی و دیگر دوستان بسیار استفاده کردم مکان های دیدنی جالبی را تماشا کردیم که برایم بسیار جالب بودند. اما درباره ی این سفر نکاتی و انتقاداتی را باید بیان کنم. از نظر مدیریتی و مسایل مربوط به تور٬ نسبت به برنامه های گذشته ی یک سفر یک کتاب٬ خیلی ضعف و نقصان وجود داشت.
اول عدم هماهنگی با انتشارات مربوط برای خرید کتاب بود. قرار بود طی سفر داستان هایی از مجموعه داستان گربه های آدم خوار را بخوانیم. اما متاسفانه روز پیش از سفر به ما اعلام شد که چاپ کتاب به اتمام رسیده و به جای آن کتاب سیاهاب اثر اوتس را می خوانیم. کتابی که یک رمان است و قاعدتا رمان و امکان خواندن کاملش در این سفر محدود را نداشتیم و فقط توانستیم چند صفحه از آن را بخوانیم که خیلی هم مناسب حال نبود. مدیران این برنامه می توانستند هفته ی پیش از اعلام و هماهنگی تور٬ درباره ی کتاب پیگیری کنند؛ نه اینکه دو روز پیش از سفر (به گفته ی خودشان) اقدام به خرید کتابی کنند که چاپ آن تمام شده و در انبار موجود نیست.
دومین مسئله عدم بررسی کاروانسرای پاسنگان از قبل بود! کاروانسرای مذکور دارای سرویس بهداشتی نبود! و ما حدود پنج ساعتی که آنجا بودیم به مشکل برخوردیم. دیگر آنکه در کل امکانات کاروانسرا کامل نبود و برای مثال زمانی که می خواستیم برنامه ی کتاب خوانی را شروع کنیم٬ داخل کاروانسرا نور کافی وجود نداشت و جناب غبرایی مجبور به استفاده از چراغ ... دیدن ادامه ›› قوه شدند!
سوم کیفیت نامناسب نهار بود. علی رغم اینکه صبحانه بسیار عالی و با کیفیت بود٬ نهار را می توان تقریبا افتضاح توصیف کرد!
چهارم رفتار نامناسب یکی از لیدرهای تور بود که ایشان تقریبا فقط به روش و عقیده ی خودش عمل کرد و اصلا به نظر من نوعی (به عنوان مشتری و کارفرما) و برخی دیگر از دوستان٬ توجهی نداشت و رفتارشان هم خیلی مناسب نبود.
پنجم اینکه اتوبوسی که با آن سفر کردیم به نسبت دیگر سفرها اصلا مناسب نبود و بسیار تکان می خورد و رانندگی راننده خیلی مطلوب نبود.

امیدوارم در سفرهای بعدی شاهد اینگونه مشکلات نباشیم. هر چند که این مسایل باعث شد من درباره ی شرکت در برنامه های آینده دچار تردید شوم!!
در پایان از شرکت تیوال و خصوصا نماینده ی تیوال در سفر تشکر کامل را اعلام می کنم. هر چند که برخی اوقات کم و کاستی های از شرکت ژیوار (برگزار کننده ی تور و بخش سفر) رخ می دهد٬ اما تیوالی ها همیشه وظایف شان را به خوبی و درستی انجام داده اند و می دهند.
امین مهدوی و سید مسعود عطری این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیدن و خواندن نام جناب غبرایی، در تیتر یک سفر-یک کتاب این هفته، جای هیچ اما و اگر ی برای شرکت در این برنامه را برایم نمیگذاشت.
بسیار خرسندم از این آشنایی، این مصاحبت و این مراوده....
برنامه مثل بارهای گذشته خوب برگزار شد...
همسفرانِ عزیز هم که تقریبا همه از دوستان و همسفرهای قدیم بودند که خود نشان از رضایتِ آنان از سفرهای قبل دارد..
سپاسِ فراوان از مسئولین تیوال و ژیوار بابت تمامِ زحماتشان...
به امید ادامه دار بودنِ این برنامه ها و آشنایی بیشتر و بهتر با ادبیات و جای جایِ ایران.
به آگاهی می‌رساند به دلیل استقبال، ظرفیت تازه‌ای برای این برنامه افزوده شد.
شادی بهرامی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید