آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال گردش یک سفر یک کتاب |قزوین|
S3 : 23:38:15 | com/org
امکان خرید پایان یافته
جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴
بها: ۸۵,۰۰۰ تومان

تیوال با همکاری ژیوار برگزار می‌کند:

|یک سفر یک کتاب|
سفر یک روزه به قزوین و روستای الولک
کتاب خوانی در خانه‌ای روستایی
همسفر با ناهید فروغان مترجم

خدمات: وسیله نقلیه توریستی، بیمه مسیولیت مدنی، سرپرست، صبحانه، نهار، پذیرایی، کلیه ورودیه‌ها و یک کتاب هدیه.

تاریخ حرکت: جمعه ۲۹ آبان‌ماه

ساعت حرکت: ۶ صبح

مکان حرکت: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نبش خیابان پردیس


 در ادامه سفرهای فرهنگی «یک سفر یک کتاب» این بار با ناهید فروغان، مترجم همسفر خواهیم شد به شهر تاریخی قزوین و روستاهای الولک و اردبیلک سفر خواهیم کرد.

ناهید فروغان فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه تهران است و مترجم کتاب های محبوبی همچون "دوستش داشتم" و "کاش کسی جایی منتظرم باشد" از آنا گاوالدا و "وانهاده" از سیمون دوبووار، می‌باشد.
قصدمان این است که ابتدا به روستای الولک برویم و در یکی از خانه های محلی و سنتی آن جا کتاب محبوب و پرطرفدار آناگاوالدا «کاش کسی جایی منتظرم باشد» را بخوانیم.

داستان‌های کوتاه این مجموعه، مانند دیگر آثار گاوالدا، ساده و بی‌آلایش است و از زندگی روزمره مایه می‌گیرد، اما درعین‌حال گاوالدا با پرداخت جزییاتِ به‌ظاهر بی‌اهمیتِ زندگی روزمره، عمیق‌ترین دغدغه‌های احساسی شخصیت‌هایش را نشان می‌دهد؛ دغدغه‌هایی که دیگران نیز تجربه‌اش کرده‌اند و به‌همین‌ترتیب است که داستان‌ها برایشان جذاب و خواندنی است. کاش کسی جایی منتظرم باشد به ۲۷ زبان ترجمه شده است و آنا گاوالدا برای این کتاب جایزه‌ی رادیو-تلویزیون لوکزامبورگ-‌لِر را در سال ۲۰۰۰ دریافت کرد.


روستاهای الولک و اردبیلک جزو روستاهای هدف پروژه ملی عروسک های بومی هستند.
پروژه احیای عروسک های محلی با این باور طراحی شده است که این تولیدات که با عشق و امید به زندگی باعث خلق اثری ارزشمند می شود، قادراست پل ارتباطی میان انسان ها باشد و پیام های عمیقی را با خود منتقل کند.از جمله این پیام ها حفظ محیط زیست و ارزش های فرهنگی است
بعد از آشنایی با این پروژه ارزشمند و بازدید از این روستاها به شهر قزوین می رویم تا از تعدادی از آثار باستانی آن دیدن کنیم. پس از بازدید از دروازه درب کوشک، سبزه میدان، خیابان های پیغمبریه و سپه و مسجد تاریخی به یکی از شیرینی فروشی های این شهر می رویم تا سوغات معروف قزوین را هم خریداری کنیم. سپس به تهران باز می گردیم.


 سفرهای پیشین:

۱- یک سفر یک کتاب |جنگل الیمستان|
۲- یک سفر یک کتاب |کاشان|

مدت زمان
یک‌روزه
محدوده
داخلی

قزوین و روستای الولک

... دیدن همه عکس‌ها ››
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
برای من بار دوم بود که در این سری سفرهای تیوال شرکت کردم و مانند هفته کذشته، بسیار سفر خاطر انگیز و متفاوتی بود. همسفر شدن با افرادی که علاقه مشترک آنها به کتاب و کتابخوانی هستش، این سفر رو خیلی متمایز میکرد. خوشحالم که با این گروه همسفر بودم و با دوستان جدیدی آشنا شدم و مطمئنا باز هم در این سفرها شرکت خواهم کرد. ممنون از بچه های ژیوار و تیوال که جمعه قشنگی رو برامون ساختن.
سلام
جمعه، یعنی دیروز، که میشه بیست نهم آبان، برای اولین بار همراه با دوست خوبم و دوستان عزیزی که اصلا هیچکدام از آنها را نمی شناختم، و البته به پیشنهاد من، با تور ژیوار، راهی قزوین شدم.
همیشه، وقتی کسی رو برای اولین بار به توری دعوت می کنم که اصلا هیچ شناخت و آشنایی باهاش ندارم، دلهره شدیدی دارم از اینکه یه وقت امکانات تور بد باشه و منم در مقابل کسی که دعوتش کردم که با من همسفر بشه، خجالت زده بشم.
ولی دیروز ،من، نه تنها پیش دوستم خجالت زده نشدم، بلکه به خودم می بالیدم ازین دعوت.
یه روز فراموش نشدنی.
روزی پر از شادی و نشاط و احترام و دوستی و خلاقیت و کسب تجربه های مفید و ...
از دوستان عزیزی که تابحال با ژیوار سفر را تجربه نکرده اند، خواهش می کنم که حتما یکبار هم شده با این تور سفر کنند.
از آقای رامش و حمیدیان و آقای مهدوی و ...تشکر می کنم.
هنوز صدای گرم و دلنشین خانم ناهید فروغان بهنگام خواندن داستان تو گوشمه.
و در اخر تشکر از همه ...
با درود وسپاس بابت زحمات دوستان ژیوار و تیوال

من به دو دلیل این سفر رو انتخاب کردم، یکی ایده کتاب خوانی که بسیار عالی بود و تجربه ای جدید و دوست داشتنی. دیگری دیدن قزوین که بالاخره با همراهی شما عزیزان فرصتی پیش آمد تا این شهر را هم ببینم.
روز به یاد ماندنی بود و آشنایی با خانم فروغان هم فرصتی بسیار مغتنم. خوشحالم از اینکه در کنار شما بودم.

امیدوارم بتوانم در سفرهای بعدی نیز شما را همراهی کنم.
به آگاهی می‌رساند ۱۰ نفر به ظرفیت این برنامه افزوده شده است.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
شادی بهرامی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید